Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.15 szerda, 22:33:37 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 70 71 72 73 74 75 76 [77] 78 79 80 81 82 83 84 ... 323   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Izzó, Xenon, LED  (Megtekintve 4816269 alkalommal)
0 Felhasználó és 43 vendég van a témában
Jánosmester
Vendég
« Új hozzászólás #3800 Dátum: 2007.09.30 vasárnap, 09:02:53 »

Jánosmester!

ezermillió köszönet a cuccért, worship worship worship worship hazafelé sötétben valami fenomenális élmény volt jönni! egy kis gubanc van, hogy valamelyik izzó miatt nyekereg a fedcomp, de szerintem csak valami érintkezési hiba lehet, mert nem konstans világít, mint mikor kiég, hanem hol kiírja, hogy baj van, hol nem. így fel-felvillan a hibaüzenet 0,1-2 másodpercre... ez lehet a xenoncucctól? annak ingadozhat így az áramfelvétele?



Szerintem nem a xenon miatt van.
Milyen időközönként villan fel kb.?
Esetleg pont "határon" van az "izzóellenőrzés", és azért csinálja.
Lehet, hogy mégis fel kell "ismertetni" az autóval a kisseb áram figyelést.
Majd a "számítógép" megmondja,ha rákapcsoljátok.
A belső világításodnak,a LED kicsi áramfelvételének lehet az oka, Próbáld vissza cserélni izzókra, hogy úgy működik e.
Naplózva
sgabo
Vendég
« Új hozzászólás #3801 Dátum: 2007.09.30 vasárnap, 09:40:38 »

Szerintem nem a xenon miatt van.
Milyen időközönként villan fel kb.?
Esetleg pont "határon" van az "izzóellenőrzés", és azért csinálja.
Lehet, hogy mégis fel kell "ismertetni" az autóval a kisseb áram figyelést.
Majd a "számítógép" megmondja,ha rákapcsoljátok.
A belső világításodnak,a LED kicsi áramfelvételének lehet az oka, Próbáld vissza cserélni izzókra, hogy úgy működik e.

teljesen randomszerű a felvillanás ideje is és az időtertama is. olyan, mint amikor kontakthibás valami és fel fel villan.
a belsőt mindjárt lemegyek és helyrerázom...  Grin Grin Grin a kis áramfelvétel miatt egyszercsak megmakkan a system? mondom, mikor kicseréltük, hibátlanul világított minden.
Naplózva
tomi3118
Vendég
« Új hozzászólás #3802 Dátum: 2007.09.30 vasárnap, 09:44:16 »


Küldtem mélt a félkész lámpájú képekkel!
Naplózva
sgabo
Vendég
« Új hozzászólás #3803 Dátum: 2007.09.30 vasárnap, 09:46:31 »

Küldtem mélt a félkész lámpájú képekkel!

megkaptam, nagyon király lett! ezermillió köszönet!  Grin worship worship worship
Naplózva
tomi3118
Vendég
« Új hozzászólás #3804 Dátum: 2007.09.30 vasárnap, 09:47:14 »

Jánosmester!

ezermillió köszönet a cuccért,

Szóval ilyen lett:
Naplózva
sgabo
Vendég
« Új hozzászólás #3805 Dátum: 2007.09.30 vasárnap, 12:26:00 »

bevásárlás előtt lezúztam a kocsiba és a kitakarítás mellett megpróbáltam életet lehelni a beltéri egységbe... semmilyen gomb nyomkodása nem hozott eredményt, a biztosíték sem volt kiégve, de azért gondoltam, hogy egy reset a vezérőnek nem tesz roszat. bizti ki, majd bizti be és láss csodát műxik a rendszer. igaz, most a halogéneket raktam vissza, úgyhogy szerintem aradnak is bent. illetve majd kipróbálok valami más okosságot.
szóval jelenleg van 8db sofita jégfehér ledes izzóm, ha érdkeel valakit!  Grin Grin Grin Grin
Naplózva
somi
Vendég
« Új hozzászólás #3806 Dátum: 2007.09.30 vasárnap, 13:59:07 »

s akkor most milyen xenon van a kocsiba+mennyibe került?
Naplózva
sgabo
Vendég
« Új hozzászólás #3807 Dátum: 2007.09.30 vasárnap, 17:05:05 »

s akkor most milyen xenon van a kocsiba+mennyibe került?
ha tőlem kérdezed, akkor Thunder H7 (ez van a számlán) és 42e volt beszerelve, mindennel együtt.  police
Naplózva
somi
Vendég
« Új hozzászólás #3808 Dátum: 2007.09.30 vasárnap, 17:18:09 »

ja töled kérdeztem,kösz
Naplózva
sgabo
Vendég
« Új hozzászólás #3809 Dátum: 2007.09.30 vasárnap, 17:20:46 »

ja töled kérdeztem,kösz
Grin Grin Grin oké. szerintem nagyon jó! hazafelé sokat élvezkedtem a dolgon. az M3-on befelé kivágott elém agy buznyákos, de nem villogtam le, mert őrült gagyi a sárga reflektor emellett a xenon cucc mellett!!!  Grin Grin Grin Grin inkább letekertem az ablakot, kimásztam, átugrottam az autójára, beültem hátra, levertem két qrva nagy pofont és visszamásztam a volvoba.  Grin Grin Grin police
Naplózva
tomi3118
Vendég
« Új hozzászólás #3810 Dátum: 2007.09.30 vasárnap, 17:21:11 »

Nem Homasitás gagyi szart, hanem olyat ami 10,5-15,8Voltra van kalibrálva, tehát jól tűri a feszültség ingadozást. Én ezt használom, és borzasztó nagy fénye van.

Gooby,

Ezeket az izzókat be lehet valahol szerezni, vagy csak te vagy a forrás? Ma este SGabóval megnézzük, hogy a neki nem bevált belső izzók mit mutatanak egy bézs autóban, aztán ha jól néz ki és működik, akkor átveszem tőle a szofita izzókat. Viszont akkor kellene majd lábtér meg kesztyűtartó világításhoz izzó.
Naplózva
Gooby
Vendég
« Új hozzászólás #3811 Dátum: 2007.09.30 vasárnap, 17:37:34 »

Nem Homasitás gagyi szart, hanem olyat ami 10,5-15,8Voltra van kalibrálva, tehát jól tűri a feszültség ingadozást. Én ezt használom, és borzasztó nagy fénye van.

Gooby,

Ezeket az izzókat be lehet valahol szerezni, vagy csak te vagy a forrás? Ma este SGabóval megnézzük, hogy a neki nem bevált belső izzók mit mutatanak egy bézs autóban, aztán ha jól néz ki és működik, akkor átveszem tőle a szofita izzókat. Viszont akkor kellene majd lábtér meg kesztyűtartó világításhoz izzó.

Ezeket külföldről szerzem be, ugyhogy kikerülhetetlen vagyok.  buck
Viszont Postával is el tudom neked küldeni! Utánvéttel, vagy elutalod a zsét! Majd találd ki és jelezd!
Naplózva
sgabo
Vendég
« Új hozzászólás #3812 Dátum: 2007.09.30 vasárnap, 17:40:45 »

Ezeket külföldről szerzem be, ugyhogy kikerülhetetlen vagyok.  buck
Viszont Postával is el tudom neked küldeni! Utánvéttel, vagy elutalod a zsét! Majd találd ki és jelezd!

Mr. Kikerülhetetlen!  Grin Grin Grin Grin Grin
a rendszántáblavilágítás viszont überkirály ám! hazafelé sasoltam Tomi "seggét" és kegyetlen jól nézett ki, ahogyan fehéren világított a keret. nagyon jó a helyzetjelző is! az tuti találat! a beltér is jó lenne, de a volvo system kivetette magából!

szóval köszönöm szépen mégegyszer!  Grin Grin Grin worship worship worship wave
Naplózva
tomi3118
Vendég
« Új hozzászólás #3813 Dátum: 2007.09.30 vasárnap, 17:44:52 »

Ezeket külföldről szerzem be, ugyhogy kikerülhetetlen vagyok.  buck
Viszont Postával is el tudom neked küldeni! Utánvéttel, vagy elutalod a zsét! Majd találd ki és jelezd!

Pesten nem jársz időnként? Én ott dolgozom, összefuthatnánk.
Naplózva
Gooby
Vendég
« Új hozzászólás #3814 Dátum: 2007.09.30 vasárnap, 18:10:36 »



Mr. Kikerülhetetlen!  Grin Grin Grin Grin Grin
a rendszántáblavilágítás viszont überkirály ám! hazafelé sasoltam Tomi "seggét" és kegyetlen jól nézett ki, ahogyan fehéren világított a keret. nagyon jó a helyzetjelző is! az tuti találat! a beltér is jó lenne, de a volvo system kivetette magából!

szóval köszönöm szépen mégegyszer!  Grin Grin Grin worship worship worship wave

Nagyon szívesen! Azt sajnálom, hogy finnyás a svéd acél! Hihetetlen!  idiota
Naplózva
sgabo
Vendég
« Új hozzászólás #3815 Dátum: 2007.09.30 vasárnap, 18:14:25 »

Nagyon szívesen! Azt sajnálom, hogy finnyás a svéd acél! Hihetetlen!  idiota
tényleg! ilyen extra halogén izzót, ami fehéren világít (xenongázzal töltött, vagy mittoménmi, lényeg, hgoy nem sárga), nem tudsz szerezni? vagy besasszézok egy bótba, azt megveszem?
Naplózva
Gooby
Vendég
« Új hozzászólás #3816 Dátum: 2007.09.30 vasárnap, 18:14:28 »



Pesten nem jársz időnként? Én ott dolgozom, összefuthatnánk.

Járok pesten időnként, hetente többször is. Ott melózok egy autóbuszos cégnél a néhai budai skálánál! Összefuthatunk. Általában, ha bemegyek akkor 6-tól 14-ig vagyok ott.
Naplózva
Gooby
Vendég
« Új hozzászólás #3817 Dátum: 2007.09.30 vasárnap, 18:17:53 »


tényleg! ilyen extra halogén izzót, ami fehéren világít (xenongázzal töltött, vagy mittoménmi, lényeg, hgoy nem sárga), nem tudsz szerezni? vagy besasszézok egy bótba, azt megveszem?

Megnézem neked, de nem igérek semmit, mert hát szofita halogén? Hajjaj! Kemény dió!
Tehát a lényeg hogy fehéren világítson, de az áramfelvétele legyen akkora, mint a mostani 5 wattos izzóé. 5wattos, vagy 10 wattos van neked benne?
Naplózva
sgabo
Vendég
« Új hozzászólás #3818 Dátum: 2007.09.30 vasárnap, 18:21:40 »

Megnézem neked, de nem igérek semmit, mert hát szofita halogén? Hajjaj! Kemény dió!
Tehát a lényeg hogy fehéren világítson, de az áramfelvétele legyen akkora, mint a mostani 5 wattos izzóé. 5wattos, vagy 10 wattos van neked benne?
őőő... jó kérdés... nem tom, majd megnézem...
sofita halogén volt benne eddig is, csak a sima izzószálas mutyi, nem pedig extravalami. léteznek ilyen színezett meg mittomén milyen izzók, majd azokat megvizslatom valahol, hátha jobban passzolnak a cucchoz...  Undecided police
Naplózva
Zoli79
Vendég
« Új hozzászólás #3819 Dátum: 2007.09.30 vasárnap, 19:33:34 »

Sgabo!

Te nem a refi izzójára gondolsz???
Mert az nem 5W, hanem 55W.
Naplózva
sgabo
Vendég
« Új hozzászólás #3820 Dátum: 2007.09.30 vasárnap, 19:52:18 »

Sgabo!
Te nem a refi izzójára gondolsz???
Mert az nem 5W, hanem 55W.

nem nem! én ezekre a kis csőizzókra gondolok, amik 5 vagy 10W-osak. és nekem nem tudom miylen van benne...
ez csak egy példa, mert nekem nem ilyen színezett *** kellene, hanem valami komolyabb, de kinézetre ugyanez: http://www.skydesign.hu/files/products/sofita_kek.jpg
Naplózva
sgabo
Vendég
« Új hozzászólás #3821 Dátum: 2007.09.30 vasárnap, 20:28:25 »

közben nézegettem íbéjen, de már mindenhol csak ezeket a ledes nyavajákat árulják...és ugye mivel ezeknek egyoldalon van mnden erejük, közel se leszenk olyanok, mint a jó öreg hal 'o gén.  Undecided
Naplózva
Zoli79
Vendég
« Új hozzászólás #3822 Dátum: 2007.09.30 vasárnap, 20:55:31 »

közben nézegettem íbéjen, de már mindenhol csak ezeket a ledes nyavajákat árulják...és ugye mivel ezeknek egyoldalon van mnden erejük, közel se leszenk olyanok, mint a jó öreg hal 'o gén.  Undecided
Erre mit mondasz??? :
Ez 4ledes és, ha jól látom akkor két irányba világít jól.
Naplózva
sgabo
Vendég
« Új hozzászólás #3823 Dátum: 2007.09.30 vasárnap, 20:58:54 »

Erre mit mondasz??? :
Ez 4ledes és, ha jól látom akkor két irányba világít jól.
szerintem sajnos ez is csak befelé világít... holnap berobbanok ide vagy Tatára a tuningshopba, hátha...  Undecided
Naplózva
Zoli79
Vendég
« Új hozzászólás #3824 Dátum: 2007.09.30 vasárnap, 21:07:56 »

szerintem sajnos ez is csak befelé világít... holnap berobbanok ide vagy Tatára a tuningshopba, hátha...  Undecided
A képen látható izzóban egymással szemben van 2-2 led.
Ezek világítanak amerre akarod!!! Azért gondoltam, hogy jó lehet, mert ha vízszintesen vannak a ledsorok akkor felfelé (foncsorra) is és lefelé is tökéletesen szórná a fényt.

Ja!!!
És egy képnek lécci a linkjét szúrd be mondjuk az optikai tuning topikba laugh Grin Cheesy
Naplózva
sgabo
Vendég
« Új hozzászólás #3825 Dátum: 2007.09.30 vasárnap, 21:33:56 »

És egy képnek lécci a linkjét szúrd be mondjuk az optikai tuning topikba laugh Grin Cheesy

xenonos van itt, fóliást meg mindjárt szúrok be egyet...  Grin
Naplózva
tomi3118
Vendég
« Új hozzászólás #3826 Dátum: 2007.09.30 vasárnap, 21:49:03 »

Kipróbáltuk SGabo ledes beltéri izzóit a bézs belsőhöz. Sajnos sokkal gyengébb a fényük, mint a jelenlegi normál izzónak, pedig a színe nem is lenne rossz. Valószínűleg a foncsor teszi, pedig a Mondeo hátsó olvasólámpájának a foncsora ki sincs polírozva, hanem teljesen matt. De még így is jól bevilágítja a hátsó üléssort.
Úgyhogy egyelőre maradnak. Embarrassed
Naplózva
ultio
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


rasti rusti

ultio.ultionis@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #3827 Dátum: 2007.09.30 vasárnap, 22:01:44 »

Sziasztok!

Igaz már lassan 2 hónapja megvan a Mondeom, de csak ma mentem vele sötétben városon kívül.
2002-es Mondeo, Xenon tompított fényszórókkal.

Nagyon sok jót hallottam a Xenon izzókról, de az igazat megvalva, nekem nem igazán világított jobban, mint a régi autóm sima fényszórója  Sad.
Jobb oldalra pedig szerintem (még nem volt Xenonos autóm, tehát nincs összehasonlítási alapom) nagyon kivilágított. Balra viszont nem.

Arra gondolok, hogy valami nem stimmel világításügyileg elől  Angry.

Házilag lehet állítani vagy egyáltalán valamit megnézni, jól van-e, netán rosszul?
Vagy csak műhelyben? Ha igen, hova érdemes elvitetnem, hogy szakember ránézzem?

Köszi a válaszokat!

u.
Naplózva

rasti rusti
Van: Toyota Auris HSD, 2010.
Volt: Ford Mondeo, benzin, 1999 cm3, 2002., 5 ajtó, 5 sebesség, Ghia.
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #3828 Dátum: 2007.10.01 hétfő, 08:29:16 »



Házilag lehet állítani vagy egyáltalán valamit megnézni, jól van-e, netán rosszul?
Vagy csak műhelyben? Ha igen, hova érdemes elvitetnem, hogy szakember ránézzem?

Köszi a válaszokat!

u.

Házilag jó eredményt nem fogsz elkövetni. Nekem Petrányiéknál állították be az utólagos Xenon-t kb 1500Ft ért. De itt van Vik mester a Könyves Kálmán krt-ról biztos tud segíteni. (az ár MKI re vonatkozik, az MKIII xenon autómata szintállítás miatt WDS-t is igényel)
Naplózva
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #3829 Dátum: 2007.10.01 hétfő, 09:03:16 »

egyre jobban piszkál ez a xenon dolog. ami nem tetszik vele kapcsolatban, h sokan írjátok azt, h nem használjátok a reflektort, mert nem passzol össze sehogy színben v nagyon okosságos izzót kell beszúrni. erre én azt találtam ki (már lentebb félig viccből meg is említettem), h mind2 foncsorba xenont kell rakni! lehet ez így első olvasatra vadul hangzik, de tegnap este láttam 1 képet amin ilyen dolog volt. xenon volt a városi, és xenon volt a távolsági is. gondoltam is magamba, h 'basszus ettől még a búza is beérik'. a kérdés a dologgal kapcsolatba már csak annyi: h kellene variálni a xenonnan?
elképzelésem szerint a városiba tennék 35w szettet, a távolságiba 55w szett. igenám csak tapasztalat híjján nemtom mennyire jó a 35w szett, szal mit tud világítani. senki nem számolt be olyanról, h neki 35w van, és "húdefrankó". azért gondoltam a külömböző méretre, h a külömbség jelentős legyen. de ha kevés a 35w teljesítménye akkor mese nincs 55w+55w a beépítendő méret Smiley
itt ugyan 1 motorról van képsor, de az eredmény mindenképpen meggyőző Smiley
XENON városi + távolsági
« Utoljára szerkesztve: 2007.10.01 hétfő, 09:07:09 írta Tsory » Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
mACSman
Vendég
« Új hozzászólás #3830 Dátum: 2007.10.01 hétfő, 09:35:02 »

55W+55W nagyon jól hangzik.
Láttam ilyet, veszett!  angel
Naplózva
sgabo
Vendég
« Új hozzászólás #3831 Dátum: 2007.10.01 hétfő, 10:05:09 »

egyre jobban piszkál ez a xenon dolog. ami nem tetszik vele kapcsolatban, h sokan írjátok azt, h nem használjátok a reflektort, mert
nem passzol össze sehogy színben v nagyon
a xenon nem azért nincsen belerakva a reflektorba, mert túl kevés a 35W, hanem azért, mert alkalmatlan rá. mikor a xenont felkapcoslod, akkor villan egyet, majd szépen lassan begyújt és kifehéredik. mondjuk ez a szépen lassan is attól függ honnan nézzük: mikor elindulsz és felkapcsolod a tompítottat (nálam automatikusan bekapcsol, nem kell kapcsolgatni), akkor ez az 5mp idő nagyjából az se, míg kitolatok a parkolóból. de ha mondjuk egy buzuzkis éppen nem tudja hol van a kézikocsijának a helye, és úgy gondolom, hogy rávillantok, akkor az az egy tizedmásodperc,, amíg meghúzom a kart, arra se elég, hogy a xenon cuccos felvillanjon, nemhogy teljes fényerővel bevillogjon. a bixenon meg ugye teljesen más elven működik, ott nem vilog semmi, hanem mozognak a cuccok egyik helyről a másikra, ezáltal változtatva a vetítés irányát...
marhára kiokosodtam a dologban. mióta benne van (azaz tegnapelőtt este óta) elég sokat olvasgattam róla mindenfelé.  Grin
Naplózva
zsoel
Vendég
« Új hozzászólás #3832 Dátum: 2007.10.01 hétfő, 10:12:02 »

Egyszerű a megoldás:

-xenont a tompított fényszóróba
-xenont a távolságiba, de csak akkor ha sokat utazol este, és elég sokáig folyamatosan tudod használni
-szúrófényt felszereltetni villogtatáshoz, fénykürthöz

És kész!
Naplózva
sgabo
Vendég
« Új hozzászólás #3833 Dátum: 2007.10.01 hétfő, 10:22:55 »

Egyszerű a megoldás:
-xenont a tompított fényszóróba
-xenont a távolságiba, de csak akkor ha sokat utazol este, és elég sokáig folyamatosan tudod használni
-szúrófényt felszereltetni villogtatáshoz, fénykürthöz
És kész!
és akkor miért nem egyszerűbb ha a refi helyére vesz egy jégkék színű XD5-öt?  Huh? Grin police
Naplózva
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #3834 Dátum: 2007.10.01 hétfő, 10:24:24 »

a xenon nem azért nincsen belerakva a reflektorba, mert túl kevés a 35W, hanem azért, mert alkalmatlan rá. mikor a xenont felkapcoslod, akkor villan egyet, majd szépen lassan begyújt és kifehéredik. mondjuk ez a szépen lassan is attól függ honnan nézzük: mikor elindulsz és felkapcsolod a tompítottat (nálam automatikusan bekapcsol, nem kell kapcsolgatni), akkor ez az 5mp idő nagyjából az se, míg kitolatok a parkolóból. de ha mondjuk egy buzuzkis éppen nem tudja hol van a kézikocsijának a helye, és úgy gondolom, hogy rávillantok, akkor az az egy tizedmásodperc,, amíg meghúzom a kart, arra se elég, hogy a xenon cuccos felvillanjon, nemhogy teljes fényerővel bevillogjon. a bixenon meg ugye teljesen más elven működik, ott nem vilog semmi, hanem mozognak a cuccok egyik helyről a másikra, ezáltal változtatva a vetítés irányát...
marhára kiokosodtam a dologban. mióta benne van (azaz tegnapelőtt este óta) elég sokat olvasgattam róla mindenfelé.  Grin


mint írtam, nekem végképp semmi tapasztalatom a dologgal kapcsolatba. de pl olvastam most olyan szettekről amiknél külön ki van emelve, h fénykürtölésre is alkalmas (csak reklám? ... hamar levernék sztem). asszem ez már beépíthető mind2 helyre, ha ennyire lerövidített a gyújtásidő.
másrészt én az 5mp gyújtásidőt, tapasztalat hiányában is sokallom.
a 35w nem is a refibe kerülne, hanem a városiba az eredeti elképzelésem szerint. a refibe mindenképp 55w kerülne be. azért érdekelnek erről a vélemények, mert a 2 xenonszett ugye nem olyan árban van, h megvesszük megpróbálni, mert még nem láttam ilyen dolgot a saját se..em alatt.
pl mostmár érdekelne az is, h a leírás szerinti "rövid gyújtási ideje miatt fénykürtre is alkalmas szett"  csak parasztvakítás lenne ?
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
sgabo
Vendég
« Új hozzászólás #3835 Dátum: 2007.10.01 hétfő, 10:28:22 »

a xenon nem azért nincsen belerakva a reflektorba, mert túl kevés a 35W, hanem azért, mert alkalmatlan rá. mikor a xenont felkapcoslod, akkor villan egyet, majd szépen lassan begyújt és kifehéredik. mondjuk ez a szépen lassan is attól függ honnan nézzük: mikor elindulsz és felkapcsolod a tompítottat (nálam automatikusan bekapcsol, nem kell kapcsolgatni), akkor ez az 5mp idő nagyjából az se, míg kitolatok a parkolóból. de ha mondjuk egy buzuzkis éppen nem tudja hol van a kézikocsijának a helye, és úgy gondolom, hogy rávillantok, akkor az az egy tizedmásodperc,, amíg meghúzom a kart, arra se elég, hogy a xenon cuccos felvillanjon, nemhogy teljes fényerővel bevillogjon. a bixenon meg ugye teljesen más elven működik, ott nem vilog semmi, hanem mozognak a cuccok egyik helyről a másikra, ezáltal változtatva a vetítés irányát...
marhára kiokosodtam a dologban. mióta benne van (azaz tegnapelőtt este óta) elég sokat olvasgattam róla mindenfelé.  Grin

most az 5másodpercet ne úgy értsd, hogy 5mp-ig semmi, hanem úgy, hogy pár másodpercig elig világít és ha csak simán ráhúzod egy pillanatra (villantasz), akkor éppen talán a begyújtásig jut el a cucc, de hatalmas hatása nem lesz...
a rövid gyűjtásidejű cuccokról meg nem olvastam még semmit, úgyhogy nem tudok róla nyilatkozni. bár ha annyira alkalmas lenne és annyira jót tenne a rendszernek a villogtatás, akkor nem értem miért küzdenek a mechanikus elven működő bixenonnal, ha műxik a dolog elektronyosan is...  Undecided

mint írtam, nekem végképp semmi tapasztalatom a dologgal kapcsolatba. de pl olvastam most olyan szettekről amiknél külön ki van emelve, h fénykürtölésre is alkalmas (csak reklám? ... hamar levernék sztem). asszem ez már beépíthető mind2 helyre, ha ennyire lerövidített a gyújtásidő.
másrészt én az 5mp gyújtásidőt, tapasztalat hiányában is sokallom.
a 35w nem is a refibe kerülne, hanem a városiba az eredeti elképzelésem szerint. a refibe mindenképp 55w kerülne be. azért érdekelnek erről a vélemények, mert a 2 xenonszett ugye nem olyan árban van, h megvesszük megpróbálni, mert még nem láttam ilyen dolgot a saját se..em alatt.
pl mostmár érdekelne az is, h a leírás szerinti "rövid gyújtási ideje miatt fénykürtre is alkalmas szett"  csak parasztvakítás lenne ?
Naplózva
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #3836 Dátum: 2007.10.01 hétfő, 10:46:15 »

most az 5másodpercet ne úgy értsd, hogy 5mp-ig semmi, hanem úgy, hogy pár másodpercig elig világít és ha csak simán ráhúzod egy pillanatra (villantasz), akkor éppen talán a begyújtásig jut el a cucc, de hatalmas hatása nem lesz...
a rövid gyűjtásidejű cuccokról meg nem olvastam még semmit, úgyhogy nem tudok róla nyilatkozni. bár ha annyira alkalmas lenne és annyira jót tenne a rendszernek a villogtatás, akkor nem értem miért küzdenek a mechanikus elven működő bixenonnal, ha műxik a dolog elektronyosan is...  Undecided

nekem eddig a gyújtásidő úgy jött le mint monnyuk 1 neonlámpánál (totálisan tapasztalatlanság esete forog fenn). autóreszelőként se futottam bele ilyenbe, mert ez + már villamosság.
a rövid gyújtóidejű szettekről itt van írás :XENON
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
ultio
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


rasti rusti

ultio.ultionis@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #3837 Dátum: 2007.10.01 hétfő, 11:42:21 »



Házilag lehet állítani vagy egyáltalán valamit megnézni, jól van-e, netán rosszul?
Vagy csak műhelyben? Ha igen, hova érdemes elvitetnem, hogy szakember ránézzem?

Köszi a válaszokat!

u.

Házilag jó eredményt nem fogsz elkövetni. Nekem Petrányiéknál állították be az utólagos Xenon-t kb 1500Ft ért. De itt van Vik mester a Könyves Kálmán krt-ról biztos tud segíteni. (az ár MKI re vonatkozik, az MKIII xenon autómata szintállítás miatt WDS-t is igényel)

És azt hogy tudom eldönteni, hogy jól van-e beállítva a fényszóró?
Ezt is csak szakember?
Naplózva

rasti rusti
Van: Toyota Auris HSD, 2010.
Volt: Ford Mondeo, benzin, 1999 cm3, 2002., 5 ajtó, 5 sebesség, Ghia.
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #3838 Dátum: 2007.10.01 hétfő, 12:55:48 »


És azt hogy tudom eldönteni, hogy jól van-e beállítva a fényszóró?
Ezt is csak szakember?

Összehasonlítod egy másik Mondeoéval. Ha jól tudod olvasni az utcanévtáblákat vagy szemből gyakran villognak esetleg egyszerűen nem nagyon látsz magadelött semmit kezdj gyanakodni.
Naplózva
ultio
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


rasti rusti

ultio.ultionis@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #3839 Dátum: 2007.10.01 hétfő, 13:16:34 »


És azt hogy tudom eldönteni, hogy jól van-e beállítva a fényszóró?
Ezt is csak szakember?

Összehasonlítod egy másik Mondeoéval. Ha jól tudod olvasni az utcanévtáblákat vagy szemből gyakran villognak esetleg egyszerűen nem nagyon látsz magadelött semmit kezdj gyanakodni.

Az utcanévtáblákat elég jól tudtam olvasni tegnap este  Sad.
Villogni nem villogtak rám, viszont ahogy korábban írtam, majdnem kevésbé láttam jól, mint az előző autóm sima lámpájával.
Naplózva

rasti rusti
Van: Toyota Auris HSD, 2010.
Volt: Ford Mondeo, benzin, 1999 cm3, 2002., 5 ajtó, 5 sebesség, Ghia.
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #3840 Dátum: 2007.10.01 hétfő, 17:15:12 »

Jánosmester!

ezermillió köszönet a cuccért, worship worship worship worship hazafelé sötétben valami fenomenális élmény volt jönni! egy kis gubanc van, hogy valamelyik izzó miatt nyekereg a fedcomp, de szerintem csak valami érintkezési hiba lehet, mert nem konstans világít, mint mikor kiég, hanem hol kiírja, hogy baj van, hol nem. így fel-felvillan a hibaüzenet 0,1-2 másodpercre... ez lehet a xenoncucctól? annak ingadozhat így az áramfelvétele?

amúgy a LED-es cuccok nagyon jók... mármint amik kint vannak, ezermillió köszönet Gooby! worship wave a bentiekkel viszont van valami kis gubanc, mert a belső térvilágítás rendszer teljesen összeomlott. standardban nem villannak ki a nagytér izzói, csak az olvasólámpák.
amúgy a Volvo úgy oldotta meg ezt az olvasólámpa dolgot, hogy a kis csőégő köré rakott egy foncsort, ami összegyűjti az összes oldal fényét és kilövi azt is. most, hogy ledek csak egyoldalon vannak, éppen hogy csak pislákol a rendszer, olvasni már nagyon nem lehet, úgyhogy ezt majd át kell alakítani... bár először rá kell majd jönnöm, hogy mitől nem világít semmi.... lehet mennek vissza a halogének ide...  Huh? Grin

Az úton nézve fehér, nem kékes a fénye?
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
sgabo
Vendég
« Új hozzászólás #3841 Dátum: 2007.10.01 hétfő, 17:17:01 »

Az úton nézve fehér, nem kékes a fénye?

igen. az úton hófehér a cucc. holnap szerintem beizzítom az új refi izzókat is, úgyhogy teljes lesz az öröm...  Grin
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #3842 Dátum: 2007.10.01 hétfő, 17:18:00 »

És ha még Xenon is lesz, na az ájulás.

Akkor majd jól el fog ütni a szine a LED-nek. Smiley Hacsak nem 8000-10000K-es Xenon-t teszel bele. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #3843 Dátum: 2007.10.01 hétfő, 17:21:56 »

tényleg! ilyen extra halogén izzót, ami fehéren világít (xenongázzal töltött, vagy mittoménmi, lényeg, hgoy nem sárga), nem tudsz szerezni? vagy besasszézok egy bótba, azt megveszem?

www.xenonizzo.hu -nak vannak ilyenek is! Kék a búra, fehér a fény! Nekem a helyzetjelzőm ilyen.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #3844 Dátum: 2007.10.01 hétfő, 17:25:56 »

Sziasztok!

Igaz már lassan 2 hónapja megvan a Mondeom, de csak ma mentem vele sötétben városon kívül.
2002-es Mondeo, Xenon tompított fényszórókkal.

Nagyon sok jót hallottam a Xenon izzókról, de az igazat megvalva, nekem nem igazán világított jobban, mint a régi autóm sima fényszórója  Sad.
Jobb oldalra pedig szerintem (még nem volt Xenonos autóm, tehát nincs összehasonlítási alapom) nagyon kivilágított. Balra viszont nem.

Arra gondolok, hogy valami nem stimmel világításügyileg elől  Angry.

Házilag lehet állítani vagy egyáltalán valamit megnézni, jól van-e, netán rosszul?
Vagy csak műhelyben? Ha igen, hova érdemes elvitetnem, hogy szakember ránézzem?

Köszi a válaszokat!

u.

Csak a Ford tudja jól beállítani WDS-el!
Plussz, ha 2002-es a gép, és még nem volt benne Xenon cső cserélve, akkor itt az idő! 3 évente illik cserélni a Xenon csöveket, mert csökken a fényerejük, és annyit se világítanak mit egy halogén. De ha jót akarsz akkor ne a Ford-nál vegyél Xenon csövet, hanem mondjuk Net-en. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #3845 Dátum: 2007.10.01 hétfő, 17:32:57 »

és akkor miért nem egyszerűbb ha a refi helyére vesz egy jégkék színű XD5-öt?  Huh? Grin police

Mivel nekem is ez van, ez a legjobb megoldás! Smiley
Kunmadarasról hazafele végig így autóztunk, mert szinte semmi forgalom nem volt, az erdmény fényáradat! Smiley 7000-8000Lm-el perzseltük magunk elött az utat! Smiley
« Utoljára szerkesztve: 2007.10.01 hétfő, 17:38:04 írta Scratch » Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #3846 Dátum: 2007.10.01 hétfő, 17:35:20 »

mint írtam, nekem végképp semmi tapasztalatom a dologgal kapcsolatba. de pl olvastam most olyan szettekről amiknél külön ki van emelve, h fénykürtölésre is alkalmas (csak reklám? ... hamar levernék sztem). asszem ez már beépíthető mind2 helyre, ha ennyire lerövidített a gyújtásidő.
másrészt én az 5mp gyújtásidőt, tapasztalat hiányában is sokallom.
a 35w nem is a refibe kerülne, hanem a városiba az eredeti elképzelésem szerint. a refibe mindenképp 55w kerülne be. azért érdekelnek erről a vélemények, mert a 2 xenonszett ugye nem olyan árban van, h megvesszük megpróbálni, mert még nem láttam ilyen dolgot a saját se..em alatt.
pl mostmár érdekelne az is, h a leírás szerinti "rövid gyújtási ideje miatt fénykürtre is alkalmas szett"  csak parasztvakítás lenne ?

A begyújtási idő csak az egyik dolog, itt ugye a másodpercek is sok-sok métert jelentenek.
Plussz hozzájön a folyamatos ki-be kapcsolgatás, ami kinyírja az elekronikát, és a Xenon csövet. Ez úgy működik, hogy minden felkapcsoláskor valamennyi elfogy mindig az elektródából, a Xenon csőben.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #3847 Dátum: 2007.10.01 hétfő, 17:37:19 »

igen. az úton hófehér a cucc. holnap szerintem beizzítom az új refi izzókat is, úgyhogy teljes lesz az öröm...  Grin

Oké, akkor csak kifehérdett jobban begyújtás után. Smiley
Bár idővel úgyis egyre kékebb lesz, ahogy használódik. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
sgabo
Vendég
« Új hozzászólás #3848 Dátum: 2007.10.01 hétfő, 17:41:13 »

Ez úgy működik, hogy minden felkapcsoláskor valamennyi elfogy mindig az elektródából, a Xenon csőben.

na hát ezt meg nem is tudtam... szóval akkor ez a xenont a refi helyére dolog teljesen fallsch elképzelés, kivéve ha még pluszba beszerelünk egy villanófényt, de az meg már olyan gagyi...  Undecided police Grin
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #3849 Dátum: 2007.10.01 hétfő, 19:03:54 »

na hát ezt meg nem is tudtam... szóval akkor ez a xenont a refi helyére dolog teljesen fallsch elképzelés, kivéve ha még pluszba beszerelünk egy villanófényt, de az meg már olyan gagyi...  Undecided police Grin

Igen, ha megnézed még a nagy luxus autókba se Xenon a távolsági. Persze más kérdés a BiXenon, de az másképp működik, ahogy Te is írtad.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Oldalak: 1 ... 70 71 72 73 74 75 76 [77] 78 79 80 81 82 83 84 ... 323   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.081 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.