Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.15 szerda, 22:28:36 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 80 81 82 83 84 85 86 [87] 88 89 90 91 92 93 94 ... 323   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Izzó, Xenon, LED  (Megtekintve 4816256 alkalommal)
0 Felhasználó és 33 vendég van a témában
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #4300 Dátum: 2007.11.28 szerda, 22:33:44 »

A rendőr csak annyit mond, hogy kapcsold le, majd ki idő múlva vissza.  Wink

azéé azt se hisszük el, h bármilyen oktatást is kapnak hozzá. szal a kétségem nem alaptalan. a dolog arról fog szólni sztem: "akarunk büntetni, v nem"
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #4301 Dátum: 2007.11.28 szerda, 22:36:41 »

ahham ezt bevallhatjuk. de ha az én lámpám erősebben világít mint a megállítós bácsi autója akkor már xenonom van? mégpedig utólagos? vagy akkor most a gyári xenonosok is retteghetnek, mert erősen világít a lámpájuk, és esélyes, h emiatt meg lesznek állítva 1 ellenőrzésre. és ha már megállt akkor kap 1 büntit valami máséé... hmm... hmm nem kóser! ha ott állok előtte és halogén foncsorom van akkor pedig marad a kérdés: utólagos van benne v valami hiperszuper emelt fényerejű halogén!? mi a döntés alapja? a trafót + úgy el tudom gyugnyi h még én se találom meg. ráfogom a rendőrnek, h turbovezérlő elektronika az 1ik a másik + intercooler hőfok+nyomásszabályzó.

Nekem műszakin a kék burás fehér fényű halogén izzót is kivetették. (XD5)
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
PádárZoli
Vendég
« Új hozzászólás #4302 Dátum: 2007.11.28 szerda, 22:38:40 »

Félreértés ne essék, de nem minden rendőr hülye.
Nekem is van 1-2 rendőr haverom, lehet, hogy kicsit többet tudnak az autókról, mint itt egy páran.
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #4303 Dátum: 2007.11.28 szerda, 22:39:28 »

A rendőr csak annyit mond, hogy kapcsold le, majd ki idő múlva vissza.  Wink

azéé azt se hisszük el, h bármilyen oktatást is kapnak hozzá. szal a kétségem nem alaptalan. a dolog arról fog szólni sztem: "akarunk büntetni, v nem"

Rá kell ragasztani a trafora 1-1 Ford emblémát és azt lehet mondani gyári - mennyi a legolcsobb embléma mondjuk kormány közepébe ami van
Naplózva
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #4304 Dátum: 2007.11.28 szerda, 22:40:39 »

Nekem műszakin a kék burás fehér fényű halogén izzót is kivetették. (XD5)

az műszaki vizsga, itt meg igazoltatásról van szó, többnyire sötétben elemlámpa a kézben.
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
PádárZoli
Vendég
« Új hozzászólás #4305 Dátum: 2007.11.28 szerda, 22:43:14 »

Rá kell ragasztani a trafora 1-1 Ford emblémát és azt lehet mondani gyári - mennyi a legolcsobb embléma mondjuk kormány közepébe ami van

Én a legelső mondeómra akartam venni olyat a kormányra, de nem lehetett kapni külön.
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #4306 Dátum: 2007.11.28 szerda, 22:46:07 »

Nekem műszakin a kék burás fehér fényű halogén izzót is kivetették. (XD5)

az műszaki vizsga, itt meg igazoltatásról van szó, többnyire sötétben elemlámpa a kézben.

Kresz mit ir elő? elöl lámpa fehér lehet vagy kadmium sárga ha jól tudom. Ha nem kék hanem fehér szabályos.
Naplózva
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #4307 Dátum: 2007.11.28 szerda, 22:49:24 »

Félreértés ne essék, de nem minden rendőr hülye.
Nekem is van 1-2 rendőr haverom, lehet, hogy kicsit többet tudnak az autókról, mint itt egy páran.

fusimnál a pont! Smiley a ford matrica elég megtévesztő tud lenni. azt + te se hiszed el a szakértő rendőrökről, h minden gyártmány, minden típus, minden felszereltségi szint fejben van.
elég egyszerű példa az első ajtók fóliázása. az is tilos, de kivétel nélkül megnyugszanak a rend őrei a műbizonylat láttán. mintha olyan nagy dolog lenne. A4 papírom van, nyomtatóm van, céges pecsétem van (de az nem is kell). beépítem magamnak, megírom a szöveget ami tartalmazza a lument, kelvint, wattot (lemásolok minden fontos jellemzőt a dobozról) aláírom, lepecsételem hali. még1 sor a beállításnak, és azt aláíratom azzal aki elvégzi.
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #4308 Dátum: 2007.11.28 szerda, 22:51:25 »

Én a legelső mondeómra akartam venni olyat a kormányra, de nem lehetett kapni külön.

öntapadós papír kapható, és a már említett dobozról másolt adatok és 1 ford logó bőven megteszi a trafó tetején.
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
ticu
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4247


2011 S-MAX 2.0 TDCi 140Le

ticu@flx.hu
E-mail
« Új hozzászólás #4309 Dátum: 2007.11.28 szerda, 23:25:41 »

A ködlámpának plexije van vagy üvege?

Tipp: plexi

Üveg.
Naplózva

Utcára néző ablakokkal és tekerhető kormánnyal...
Korábban: MK3 Mondeo 2,0 TDCi... MK2 Mondeo 2,0 Zetec
ticu
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4247


2011 S-MAX 2.0 TDCi 140Le

ticu@flx.hu
E-mail
« Új hozzászólás #4310 Dátum: 2007.11.28 szerda, 23:37:29 »

Soha nem fognak büntetni az utólagosért. Max beküldethet műszaki felülvizsgálatra, addig meg... Wink Jól is néznénk ki ha rend éber őrei, nekiállnának kutakodni az én motorháztetőm alatt. Megmondom, hogy nem nyílik, na és akkor mi van? Gondolom nem esik neki pajszerral. hehe
Vagy szemre eldönti, hogy ez most vakít vagy sem? Ilyen nem lesz soha. Ha meg kötekedni akar, akkor fog is...

Én azt sem értettem, hogy amikor a fólia miatt megy a balhé. Ki állítja hogy az amit lát az fólia? Meg ki modta, hogy az sötét? Beírja a feljelentésbe, hogy sötétnek láttam az ablakát? Ott is csak akkor van esélye, ha beidéz felülvizsgálatra. Akkor jöhet a lekaparás, vagy a "nem feljelentés összege" Wink
Naplózva

Utcára néző ablakokkal és tekerhető kormánnyal...
Korábban: MK3 Mondeo 2,0 TDCi... MK2 Mondeo 2,0 Zetec
Olee
Vendég
« Új hozzászólás #4311 Dátum: 2007.11.28 szerda, 23:43:35 »

Ó a fóliát simán megmérték haver golfján, hogy mennyi fényt enged át...... Egy kis falu határában Vas megyében!!!!!
Haver kötekedett, a rendőr meg elővette a fénymérőt! ijedt guluszem1
Naplózva
ticu
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4247


2011 S-MAX 2.0 TDCi 140Le

ticu@flx.hu
E-mail
« Új hozzászólás #4312 Dátum: 2007.11.28 szerda, 23:44:55 »

Ó a fóliát simán megmérték haver golfján, hogy mennyi fényt enged át...... Egy kis falu határában Vas megyében!!!!!
Haver kötekedett, a rendőr meg elővette a fénymérőt! ijedt guluszem1

 wow1 Ilyen is van? Akkor befogtam.
Naplózva

Utcára néző ablakokkal és tekerhető kormánnyal...
Korábban: MK3 Mondeo 2,0 TDCi... MK2 Mondeo 2,0 Zetec
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #4313 Dátum: 2007.11.29 csütörtök, 00:39:20 »

Soha nem fognak büntetni az utólagosért. Max beküldethet műszaki felülvizsgálatra, addig meg... Wink Jól is néznénk ki ha rend éber őrei, nekiállnának kutakodni az én motorháztetőm alatt. Megmondom, hogy nem nyílik, na és akkor mi van? Gondolom nem esik neki pajszerral. hehe
Vagy szemre eldönti, hogy ez most vakít vagy sem? Ilyen nem lesz soha. Ha meg kötekedni akar, akkor fog is...

Én azt sem értettem, hogy amikor a fólia miatt megy a balhé. Ki állítja hogy az amit lát az fólia? Meg ki modta, hogy az sötét? Beírja a feljelentésbe, hogy sötétnek láttam az ablakát? Ott is csak akkor van esélye, ha beidéz felülvizsgálatra. Akkor jöhet a lekaparás, vagy a "nem feljelentés összege" Wink

Soha nem mondd, hogy soha... de eddig én nem hallottam büntiről. Meg azt nehéz bizonyítani, hogy beraktam, és nem pedig benne volt...
Kivéve, ha újonnan vettem... de persze kölcsön is adhattam a tesómnak, aki szülinapi ajándékként berakta, én meg csak annyit vettem észre, hogy jobban világít... aszittem, kipucolta a tükröt/lencsét.
Egyébként, ha megmérik a szerkójukkal, ki sem kell nyitnia a motorháztetőt. Aztán meg szoktak olyat csinálni, hogy rögtön a rendőr mellett ott a műszaki szaki, (illegális gyorsulós helyen, pl sziget) aki meg is vizsgálja a cuccost... kipuffok, kidobott katalizátorok, másik kormányok, nem szabvány kerekek, szabálytalan átalakítások szoktak így kibukni. De azt nem tudom, mi van ilyenkor... megbüntet, vagy visszarakatja a régit... nem mind1.
Bár azt mondják, a németek nem szeretik az utólagost, és ott nem tréfálnak. De ez csak ilyen urban-szintű, konkrét ismerősöm nincs, akit ezzel xopattak.
A fóliamizériát meg nem értem. Oldalablak: ki a fenét érdekel... Mi van a ponyvás teherautókkal... azokon se kereszben, se hosszában nem lehet átlátni. Én nem értem, miért fáj nekik ez a fólia. Van egy csomó dolog, amivel foglalkozni kéne. Pl a buszsávban száguldozókkal.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #4314 Dátum: 2007.11.29 csütörtök, 08:37:14 »

az műszaki vizsga, itt meg igazoltatásról van szó, többnyire sötétben elemlámpa a kézben.

Ha kék a búra azt elemlámpával is kiszúrja, a Xenon-t meg a bekapcsolásáról.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #4315 Dátum: 2007.11.29 csütörtök, 08:41:55 »

Kresz mit ir elő? elöl lámpa fehér lehet vagy kadmium sárga ha jól tudom. Ha nem kék hanem fehér szabályos.

Mégse volt jó nekik, pedig a fénye fehér.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Murmucka
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5488


E!

h.zsolt@freemail.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #4316 Dátum: 2007.11.29 csütörtök, 12:31:58 »

Pl a buszsávban száguldozókkal.
duhos2 duhos2 duhos2
Majd ha kultúrált utak lesznek BPen, nem lesz minden híd és főút egyidejűleg lezárva (thnx to demszky) akkor van esély, hogy abban az 1-2 sávban haladjon a forgalom, ami van, a busz meg a sajátjáéban. Amíg viszont minden délután 40 perces sor áll a Szilágyi Erszébet fasor környékén, addig letojom a buszsávot, ottan megyek. Arról nem is beszélve, ha leesik 2 csepp eső a városban, neadjisten hó, akkor mindenki behúzza  akéziféket, kicsavar egy gyertyát, és úgy tolja az autót maga előtt -2 km/h val. Na ilyenek szüljenek sünt.
OFF volt, bocs
Naplózva

Anything worth shooting is worth shooting twice. Ammo is cheap. Life is expensive.
Fiat Bravo 1.4 T-Jet >>http://www.murmucka.hu/bravo.jpg<<
ms02
Vendég
« Új hozzászólás #4317 Dátum: 2007.11.29 csütörtök, 12:35:09 »

duhos2 duhos2 duhos2
Majd ha kultúrált utak lesznek BPen, nem lesz minden híd és főút egyidejűleg lezárva (thnx to demszky) akkor van esély, hogy abban az 1-2 sávban haladjon a forgalom, ami van, a busz meg a sajátjáéban. Amíg viszont minden délután 40 perces sor áll a Szilágyi Erszébet fasor környékén, addig letojom a buszsávot, ottan megyek. Arról nem is beszélve, ha leesik 2 csepp eső a városban, neadjisten hó, akkor mindenki behúzza  akéziféket, kicsavar egy gyertyát, és úgy tolja az autót maga előtt -2 km/h val. Na ilyenek szüljenek sünt.
OFF volt, bocs

Ez szerintem nem kultúráltság kérdése. Vagy inkább igen???
Én büntetném az összes ott száguldozót. Csak sajnos a rend őrei ilyenkor mindig máshol vannak... szomoru1
Ne fújjunk a szabálytalankodókra, ha mi is azt tesszük és még büszkék is vagyunk rá.
« Utoljára szerkesztve: 2007.11.29 csütörtök, 12:37:51 írta ms02 » Naplózva
Murmucka
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5488


E!

h.zsolt@freemail.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #4318 Dátum: 2007.11.29 csütörtök, 12:37:16 »

Ez szerintem nem kultúráltság kérdése. Vagy inkább igen???
Én büntetném az összes ott száguldozót. Csak sajnos a rend őrei ilyenkor mindig máshol vannak... szomoru1
Azok üldözzék először a vasuti síneket és kábeleket lopkodó tolvaj cigányokat, mert az tényleg veszélyes. Meg szálljanak fel egy villamosra, és szedjék ki a zsebeseket. Grin Utána álldogáljanak a buszsávot figyelve. ÁVH  vigyor3
Naplózva

Anything worth shooting is worth shooting twice. Ammo is cheap. Life is expensive.
Fiat Bravo 1.4 T-Jet >>http://www.murmucka.hu/bravo.jpg<<
ms02
Vendég
« Új hozzászólás #4319 Dátum: 2007.11.29 csütörtök, 12:39:29 »

Azok üldözzék először a vasuti síneket és kábeleket lopkodó tolvaj cigányokat, mert az tényleg veszélyes. Meg szálljanak fel egy villamosra, és szedjék ki a zsebeseket. Grin Utána álldogáljanak a buszsávot figyelve. ÁVH  vigyor3

Őket is, de ne haragudj, ha azt mondom, téged is büntetni kellene.
Csak saját vélemény...
na de ez itt off.
Naplózva
sgabo
Vendég
« Új hozzászólás #4320 Dátum: 2007.11.29 csütörtök, 13:24:03 »

a keszonizzóponthunál vettem ma ilyen szofita cuccot, ami nem ledes, hanem elvileg xenongázzal van töltve. első pillantásra már valamivel jobb, de még mindig gyengébb fénye van, mint a sima normál halogénnek. majd este jön a puding próbája. a ledesek mindenesetre kikerülnek, mert a fényük az nudli. eddig vakbélműtétet lehetett volna végezni az anyósülésen, most meg fel kellett szögelnem mindenhova egy elemlámpát!  vigyor3
Naplózva
ticu
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4247


2011 S-MAX 2.0 TDCi 140Le

ticu@flx.hu
E-mail
« Új hozzászólás #4321 Dátum: 2007.11.29 csütörtök, 13:38:00 »

Azok üldözzék először a vasuti síneket és kábeleket lopkodó tolvaj cigányokat, mert az tényleg veszélyes. Meg szálljanak fel egy villamosra, és szedjék ki a zsebeseket. Grin Utána álldogáljanak a buszsávot figyelve. ÁVH  vigyor3

Őket is, de ne haragudj, ha azt mondom, téged is büntetni kellene.
Csak saját vélemény...
na de ez itt off.

Sajan Én is büntetnék... Ha mindenki ott menne, akkor ott is dugó lenne. Jó az? Nem mert akkor senki nem menne busszal, hanem inkább beül a saját verdájába => még több autó, még nagyobb dugó, még kevesebb benya többért, Murmucka is szívna! vigyor3
Naplózva

Utcára néző ablakokkal és tekerhető kormánnyal...
Korábban: MK3 Mondeo 2,0 TDCi... MK2 Mondeo 2,0 Zetec
Murmucka
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5488


E!

h.zsolt@freemail.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #4322 Dátum: 2007.11.29 csütörtök, 13:42:04 »

Murmucka is szívna! vigyor3
Nono---  ejnye1
Murmucka mindig a fasz jobbik végén áll  vigyor3
Ezért szerencse, hogy vannak még normális vezetők, addig lehet haladni a buszsávban  hehe
Naplózva

Anything worth shooting is worth shooting twice. Ammo is cheap. Life is expensive.
Fiat Bravo 1.4 T-Jet >>http://www.murmucka.hu/bravo.jpg<<
ms02
Vendég
« Új hozzászólás #4323 Dátum: 2007.11.29 csütörtök, 13:43:50 »

Ezért szerencse, hogy vannak még normális vezetők, addig lehet haladni a buszsávban  hehe

Én erre nem lennék büszke... szomoru1
Naplózva
ticu
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4247


2011 S-MAX 2.0 TDCi 140Le

ticu@flx.hu
E-mail
« Új hozzászólás #4324 Dátum: 2007.11.29 csütörtök, 14:03:16 »

Murmucka is szívna! vigyor3
Nono---  ejnye1
Murmucka mindig a *** jobbik végén áll  vigyor3
Ezért szerencse, hogy vannak még normális vezetők, addig lehet haladni a buszsávban  hehe

Murmucka ha így folytatja, szépen a buszsávban lévő dugó végén fog állni! hehe
Naplózva

Utcára néző ablakokkal és tekerhető kormánnyal...
Korábban: MK3 Mondeo 2,0 TDCi... MK2 Mondeo 2,0 Zetec
PádárZoli
Vendég
« Új hozzászólás #4325 Dátum: 2007.11.29 csütörtök, 20:31:09 »

Én is szoktam menni buszsávba, de csak motorral!  eplus2
Naplózva
Joao
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 482


« Új hozzászólás #4326 Dátum: 2007.11.29 csütörtök, 22:30:01 »

Én is szoktam menni buszsávba, de csak motorral!  eplus2

Azt hittem busszal.  nyes
Naplózva
ticu
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4247


2011 S-MAX 2.0 TDCi 140Le

ticu@flx.hu
E-mail
« Új hozzászólás #4327 Dátum: 2007.11.30 péntek, 00:33:41 »

Ezennel a topik szétOFFolva! Kérem kapcsolja ki vagy váltson témát!

(Murmuckának javaslok egy "buszsáv topikot"!)  taps
Naplózva

Utcára néző ablakokkal és tekerhető kormánnyal...
Korábban: MK3 Mondeo 2,0 TDCi... MK2 Mondeo 2,0 Zetec
Zoli79
Vendég
« Új hozzászólás #4328 Dátum: 2007.11.30 péntek, 12:13:30 »

Murmucka ha így folytatja, szépen a buszsávban lévő dugó végén fog állni! hehe
Általában, ha látom, hogy valakinek nagyon sietős a buszsávban vagy a leállósávban azok at én nem szoktam beengedni magam elé.
Az ilyen  kocsog megérdemelné, hogy még fél óráig ne engedje be senki.
Általában én is azért álok a dugóban, mert iszonyatosan ráérek és szeretek alpjáraton haladni 1óra alatt 10km-t.
Ha mondjuk a szabálytalankodó anyukájához sietne a szirénázó mentő és a buszsávban is ott állnak és pont ezért érnek oda későn?...
Inkább nem folytatom.
Volt egy olyan eset is mikor nem engedtem be és kiszállt a kocsiból jött hőbörögve felém.(ez még a kis off cliommal volt)Akkor még sportoltam eplus2
gondoltam akkor én is kiszállok. Erre mondott valamit már halkabban és visszament a kocsijába.
Ez megúszta. Nem úgy mint az M7-en a buzukis.
Naplózva
Gabo
Vendég
« Új hozzászólás #4329 Dátum: 2007.11.30 péntek, 12:38:50 »

Egy havi élményem.

Már 2 éve szaraxik a xenonom, néha villog.  Be is jelentettem minden szervíz alkamával, de mindig azt mondták rendben van. Októberben eljött a 3 éves szerviz, gondoltam, most ,már érdemben is foglalkoztatom a szervízt ezzel a problémával, mivel lejár a garancia. Lényeg megszervizelték, bel oldali izzócsere lett a vége. Tegnap visszavittem, mert megint villogott. Midkét oldalom izzócsere. A munkafelvevő közölte velem, hogy a fönök üzeni: ez ingyé volt, de a következő már fizetős lesz. Én mondtam a krapeknak, hogy nekem ne üzengessen, da ha már így van akkor én meg üzenem neki, hogy tudom mi a jogom, de azt is tudom mi a szervíz kötelezettsége. Még megkérdeztem, hogy ez az 5. alkalom, hogy a lámpa miatt itt vagyok, és ha fizetős lenne akkor már az első alkalommal jó lett volna. Láttam ez megtette a hatását, csend. A dolog pikantériája, hogy hazamentem (800 méter). Addig jó is volt. Reggel a Jobb oldal kb. 20 perc után elhalt. Felhívtam a szervízt. Épp az emberem vette fel a telefont. Modom neki, remélem még emléxik rám, él-e a garancia a munkára legalább 12 órát? Persze természetesen, volt a válasz. Hétfőn viszem vissza. Azt hiszem órabért fogok kérni az ott eltöltött időért. Folyt. köv.
Naplózva
Murmucka
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5488


E!

h.zsolt@freemail.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #4330 Dátum: 2007.11.30 péntek, 13:56:55 »

Folyt. köv.
Trafó /ésvagy gyújtócsere kéne, vszeg vmelyik miatt megy mindig szét az izzó.
Naplózva

Anything worth shooting is worth shooting twice. Ammo is cheap. Life is expensive.
Fiat Bravo 1.4 T-Jet >>http://www.murmucka.hu/bravo.jpg<<
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #4331 Dátum: 2007.11.30 péntek, 15:23:36 »

Egy havi élményem.

Már 2 éve szaraxik a xenonom, néha villog.  Be is jelentettem minden szervíz alkamával, de mindig azt mondták rendben van. Októberben eljött a 3 éves szerviz, gondoltam, most ,már érdemben is foglalkoztatom a szervízt ezzel a problémával, mivel lejár a garancia. Lényeg megszervizelték, bel oldali izzócsere lett a vége. Tegnap visszavittem, mert megint villogott. Midkét oldalom izzócsere. A munkafelvevő közölte velem, hogy a fönök üzeni: ez ingyé volt, de a következő már fizetős lesz. Én mondtam a krapeknak, hogy nekem ne üzengessen, da ha már így van akkor én meg üzenem neki, hogy tudom mi a jogom, de azt is tudom mi a szervíz kötelezettsége. Még megkérdeztem, hogy ez az 5. alkalom, hogy a lámpa miatt itt vagyok, és ha fizetős lenne akkor már az első alkalommal jó lett volna. Láttam ez megtette a hatását, csend. A dolog pikantériája, hogy hazamentem (800 méter). Addig jó is volt. Reggel a Jobb oldal kb. 20 perc után elhalt. Felhívtam a szervízt. Épp az emberem vette fel a telefont. Modom neki, remélem még emléxik rám, él-e a garancia a munkára legalább 12 órát? Persze természetesen, volt a válasz. Hétfőn viszem vissza. Azt hiszem órabért fogok kérni az ott eltöltött időért. Folyt. köv.

Cseréljék ki a gyújtót benne, többeknek ez döglött már meg, valami 17e Ft.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
tomi3118
Vendég
« Új hozzászólás #4332 Dátum: 2007.11.30 péntek, 19:29:29 »

Ma SGabóval összevetettük az ő 4300K-s és az én 6000K-s utólagos xenon cuccunkat. Íme a képek (a felső képen a jobb oldali a 6000-es, a továbbiakon meg a bal):






Naplózva
sgabo
Vendég
« Új hozzászólás #4333 Dátum: 2007.11.30 péntek, 19:37:00 »

Ma SGabóval összevetettük az ő 4300K-s és az én 6000K-s utólagos xenon cuccunkat. Íme a képek (a felső képen a jobb oldali a 6000-es, a továbbiakon meg a bal):

szépek!  vigyor3 vigyor3 vigyor3 worship taps wave police
Naplózva
zsoel
Vendég
« Új hozzászólás #4334 Dátum: 2007.11.30 péntek, 19:50:23 »

A 6000 K-s a jobb!Szerintem.
Nekem is az volt, a fehérebb fénnyel sokkal jobban láttam.
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #4335 Dátum: 2007.11.30 péntek, 19:51:50 »

Ma SGabóval összevetettük az ő 4300K-s és az én 6000K-s utólagos xenon cuccunkat. Íme a képek (a felső képen a jobb oldali a 6000-es, a továbbiakon meg a bal):
Ha választani kéne, nekem a 4300 jobban tetszik, de mondjuk egy 5000-es lenne a tuti.
Bár a 6000-es mégiscsak egy mondeóban teszi a dolgát... szóval azért azt se pontozzuk le!
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
takee
Vendég
« Új hozzászólás #4336 Dátum: 2007.11.30 péntek, 20:22:30 »

A 6000k igen szép. A 4300k- nál is kékes a fénye bekapcsolás után közvetlenül? Az enyémben (6000k) az első 3-5mp alatt nagyon kék a színe, utána szépen kifehéredik. Ez a 4300k-nél is így van? miaz
Naplózva
sgabo
Vendég
« Új hozzászólás #4337 Dátum: 2007.11.30 péntek, 22:18:28 »

A 6000k igen szép. A 4300k- nál is kékes a fénye bekapcsolás után közvetlenül? Az enyémben (6000k) az első 3-5mp alatt nagyon kék a színe, utána szépen kifehéredik. Ez a 4300k-nél is így van? miaz

jaja! mikor bekapcsolod tiszta kék és egy idő után kifehéredik, kisárgásodik. és személy szerint nekem is jobban tetszik a kékesebb, de hát olyan meg már nem volt... úgyhogy marad ez, de nem rossz. amúgy Tomi elfelejtette felrakni a nevetséges refimről a képet!  vigyor3 worship wave taps police
Naplózva
Zoli79
Vendég
« Új hozzászólás #4338 Dátum: 2007.12.01 szombat, 00:22:56 »

A 6000k igen szép. A 4300k- nál is kékes a fénye bekapcsolás után közvetlenül? Az enyémben (6000k) az első 3-5mp alatt nagyon kék a színe, utána szépen kifehéredik. Ez a 4300k-nél is így van? miaz

jaja! mikor bekapcsolod tiszta kék és egy idő után kifehéredik, kisárgásodik. és személy szerint nekem is jobban tetszik a kékesebb, de hát olyan meg már nem volt... úgyhogy marad ez, de nem rossz. amúgy Tomi elfelejtette felrakni a nevetséges refimről a képet!  vigyor3 worship wave taps police
Lehet, hogy nem akart égetni?!
(a képet és egy méretet várok, mert különben nem lesz semmid)
Naplózva
sgabo
Vendég
« Új hozzászólás #4339 Dátum: 2007.12.01 szombat, 00:32:20 »

(a képet és egy méretet várok, mert különben nem lesz semmid)

okay. próbálom a hétvégén megoldani. meglesz! előre is köszönöm!  worship worship worship worship worship worship
Naplózva
takee
Vendég
« Új hozzászólás #4340 Dátum: 2007.12.01 szombat, 12:40:20 »

A 6000k igen szép. A 4300k- nál is kékes a fénye bekapcsolás után közvetlenül? Az enyémben (6000k) az első 3-5mp alatt nagyon kék a színe, utána szépen kifehéredik. Ez a 4300k-nél is így van? miaz

jaja! mikor bekapcsolod tiszta kék és egy idő után kifehéredik, kisárgásodik. és személy szerint nekem is jobban tetszik a kékesebb, de hát olyan meg már nem volt... úgyhogy marad ez, de nem rossz. amúgy Tomi elfelejtette felrakni a nevetséges refimről a képet!  vigyor3 worship wave taps police

A fehér sem rossz. Szerintem azzal egy picit jobban is lehet látni. Csak hát a kékesebbnek szebb a megjelenése. De ha csak a praktikumot nézzük, akkor 4300k! Én személy szerint vegyíteni akartam a praktikusságot a szép megjelenéssel. (6000k). Kipróbáltam a 8000K-t is, de az már túl mkék volt és érezhetően (nem nagyon) kevesebb volt a fénye is.

A refi az nekem is ratyi. Látni a különbséget, de a xenon elnyomja rendesen.
Naplózva
PádárZoli
Vendég
« Új hozzászólás #4341 Dátum: 2007.12.01 szombat, 13:11:50 »

Szevasztok!

Volt már biztosan itt olyan emberke, aki gyári xenonba cserélt már izzót.
Attól kérdezném, hogy milyen Kelvinest vett, milyen márkából?
Mert az előzőmbe a 6000K-snak meseszép szine volt, erős volt is bitangul.
Ugye a mostaninak sem a szine, sem az ereje nem tetszik.
Apum is megjegyezte, hogy jól van, ez gyári, de közelébe sincs az előzőnek. Igaza is van.
Ebben kérném a tanácsaitokat.
Ja, és csere után javult-e a fényerőtök.
Kö9szi.
Naplózva
xabey
Vendég
« Új hozzászólás #4342 Dátum: 2007.12.01 szombat, 13:13:25 »

Én kb 2 hónapja tettem be a 6000 Kelvines D2S eket, akkor nagyon kék volt, de mostanra kifehéredtek. Itt lehet megnézni milyen lett:



Kattintásra megnő Smiley

A képet a helyzetjelzők miatt csináltam, 4 ledes stabilizált okosságok, direkt olyan színűt kerestem, mint a xenon.
Naplózva
PádárZoli
Vendég
« Új hozzászólás #4343 Dátum: 2007.12.01 szombat, 13:23:01 »

A képet a helyzetjelzők miatt csináltam, 4 ledes stabilizált okosságok, direkt olyan színűt kerestem, mint a xenon.

Szia.

Gyári xenonod van egyébként? Mármint az izzó kivételével?
Miért cserélted ki?
Naplózva
xabey
Vendég
« Új hozzászólás #4344 Dátum: 2007.12.01 szombat, 13:28:07 »

A képet a helyzetjelzők miatt csináltam, 4 ledes stabilizált okosságok, direkt olyan színűt kerestem, mint a xenon.

Szia.

Gyári xenonod van egyébként? Mármint az izzó kivételével?
Miért cserélted ki?

Gyári projektoros. Azért cseréltem ki, mert az egyiket kicserélte az előző tulaj, és felemásan világítottak. Egyik sárgább volt, mint a másik. Úgyhogy elraktam őket tartalékba és vettem 2 ugyanolyat.
Naplózva
PádárZoli
Vendég
« Új hozzászólás #4345 Dátum: 2007.12.01 szombat, 15:50:16 »

Gyári projektoros. Azért cseréltem ki, mert az egyiket kicserélte az előző tulaj, és felemásan világítottak. Egyik sárgább volt, mint a másik. Úgyhogy elraktam őket tartalékba és vettem 2 ugyanolyat.

Mennyibe került párja ezeknek?
Naplózva
xabey
Vendég
« Új hozzászólás #4346 Dátum: 2007.12.01 szombat, 17:57:07 »

Gyári projektoros. Azért cseréltem ki, mert az egyiket kicserélte az előző tulaj, és felemásan világítottak. Egyik sárgább volt, mint a másik. Úgyhogy elraktam őket tartalékba és vettem 2 ugyanolyat.

Mennyibe került párja ezeknek?

Asszem 22 K volt a kszenonizzoponthunál.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #4347 Dátum: 2007.12.01 szombat, 21:41:36 »

Ma SGabóval összevetettük az ő 4300K-s és az én 6000K-s utólagos xenon cuccunkat. Íme a képek (a felső képen a jobb oldali a 6000-es, a továbbiakon meg a bal):

Ez úgy lenne a legjobb, ha lenne még mellette egy halogénes autó, meg tudjátok oldani?
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #4348 Dátum: 2007.12.01 szombat, 21:45:04 »

Ha választani kéne, nekem a 4300 jobban tetszik, de mondjuk egy 5000-es lenne a tuti.
Bár a 6000-es mégiscsak egy mondeóban teszi a dolgát... szóval azért azt se pontozzuk le!

A 6000K már kicsit sufni tuning szagú szerintem, messziről virít, hogy utolagos.
Gyárilag mindenki 4300K-t szerel. Audi, BMW, stb... is csak 5000K-ig mennek el.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Tádé
Vendég
« Új hozzászólás #4349 Dátum: 2007.12.01 szombat, 21:45:34 »

Ma SGabóval összevetettük az ő 4300K-s és az én 6000K-s utólagos xenon cuccunkat. Íme a képek (a felső képen a jobb oldali a 6000-es, a továbbiakon meg a bal):

Ez úgy lenne a legjobb, ha lenne még mellette egy halogénes autó, meg tudjátok oldani?
Majd megyek én. Pfff, az se jó.  eplus2
Najó, lehet egy fényképre visszateszem a halogéneket. A lámpakiszedés már úgyis nagyon megy...  rinya
Naplózva
Oldalak: 1 ... 80 81 82 83 84 85 86 [87] 88 89 90 91 92 93 94 ... 323   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.085 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.