Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.15 szerda, 22:05:06 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 92 93 94 95 96 97 98 [99] 100 101 102 103 104 105 106 ... 323   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Izzó, Xenon, LED  (Megtekintve 4816221 alkalommal)
0 Felhasználó és 33 vendég van a témában
gyuri old
Vendég
« Új hozzászólás #4900 Dátum: 2008.01.29 kedd, 22:30:56 »

Na, az eddigi tapasztalataink marhára nem ezt mutatják. A LED technológiának az élettartama fél év jelenleg. Még a Gooby-féle stabilizáltaknak is. Sokat kell fejlődniük, hogy a hosszú élettartam meglegyen. szomoru1
Viszont tényleg kevesebbet fogyaszt, ez meg megbolondítja az érzékenyebb gépeket. De van hová fejlődniük... eplus2

De nem enyibe fognak kerülni!
Naplózva
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #4901 Dátum: 2008.01.29 kedd, 22:30:59 »

Na, az eddigi tapasztalataink marhára nem ezt mutatják. A LED technológiának az élettartama fél év jelenleg. Még a Gooby-féle stabilizáltaknak is. Sokat kell fejlődniük, hogy a hosszú élettartam meglegyen. szomoru1
Viszont tényleg kevesebbet fogyaszt, ez meg megbolondítja az érzékenyebb gépeket. De van hová fejlődniük... eplus2

a jelenlegiek lehet, h mást mutatnak. csak arról a nem éppen apró dologról nem kellene megfeledkezni, h a jelenlegi rendszerek nem ledhez vannak építve, hanem izzóhoz. ha majd a ledeket akarják izzó helyett az autókba pakolni akkor ki lesz építve a ledek alá a rendszer is, és akkor nem fél évet fognak lemenni a ledek.
nekem még a 21 éves VHS videomból se égett ki a power gomb lede, pedig ha áramot kap a gép az máris világít  miaz nemtudom
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
tomi3118
Vendég
« Új hozzászólás #4902 Dátum: 2008.01.29 kedd, 22:47:26 »

a jelenlegiek lehet, h mást mutatnak. csak arról a nem éppen apró dologról nem kellene megfeledkezni, h a jelenlegi rendszerek nem ledhez vannak építve, hanem izzóhoz. ha majd a ledeket akarják izzó helyett az autókba pakolni akkor ki lesz építve a ledek alá a rendszer is, és akkor nem fél évet fognak lemenni a ledek.
nekem még a 21 éves VHS videomból se égett ki a power gomb lede, pedig ha áramot kap a gép az máris világít  miaz nemtudom

Igen, így van, nem is magával a leddel van a probléma, hanem a tápellátással. De biztos azt is meg fogják rendesen oldani, ahogyan írtad. Csak még van mit dolgozni rajta. nyes
Szerintem is fontos lesz majd, ha áttérünk minden területen a LED használatára, rendeteg energiát meg lehet majd vele takarítani.
Naplózva
thevenin
Vendég
« Új hozzászólás #4903 Dátum: 2008.01.29 kedd, 22:49:39 »

eljen

Azert a borostyansarga sem csunya:

http://kepfeltoltes.hu/080129/interior_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

(E60 Bayer Motor)
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #4904 Dátum: 2008.01.29 kedd, 23:12:59 »

Azert a borostyansarga sem csunya:

http://kepfeltoltes.hu/080129/interior_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

(E60 Bayer Motor)

Hangulatos! Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #4905 Dátum: 2008.01.29 kedd, 23:52:33 »

Igen, így van, nem is magával a leddel van a probléma, hanem a tápellátással. De biztos azt is meg fogják rendesen oldani, ahogyan írtad. Csak még van mit dolgozni rajta. nyes
Szerintem is fontos lesz majd, ha áttérünk minden területen a LED használatára, rendeteg energiát meg lehet majd vele takarítani.

Nem a tápellátással van a probléma. Ott a rádió póver ledje, ah miért nem ég ki.
A ledek azért égnek ki, mert túlfeszítik, azaz túl sok áramot kap, és simán kiég.
Ha betartanák az előírást (asszem 14 mA), a led több, mint 100 évig égne. Viszont, akkor nincs akkora fénye.
A János is azt hiszem, csak el ellenállatot forraszt vele sorba. Ennyi.
Gyárilag is meg lehet oldani az irányjelzőt, féklámpát: csak több led kell, és ennyi. Azok soha nem égnek ki.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Tádé
Vendég
« Új hozzászólás #4906 Dátum: 2008.01.30 szerda, 07:19:17 »

Nem a tápellátással van a probléma. Ott a rádió póver ledje, ah miért nem ég ki.
A János is azt hiszem, csak el ellenállatot forraszt vele sorba. Ennyi.
Öregszel, Angel?  eplus2
Naplózva
zsoel
Vendég
« Új hozzászólás #4907 Dátum: 2008.01.30 szerda, 09:14:06 »

Öregszel, Angel?  eplus2

Éjfél közeli hozzászólás, nézd el neki!  eplus2
Naplózva
xabey
Vendég
« Új hozzászólás #4908 Dátum: 2008.01.30 szerda, 14:19:09 »

Na, az eddigi tapasztalataink marhára nem ezt mutatják. A LED technológiának az élettartama fél év jelenleg. Még a Gooby-féle stabilizáltaknak is. Sokat kell fejlődniük, hogy a hosszú élettartam meglegyen. szomoru1
Viszont tényleg kevesebbet fogyaszt, ez meg megbolondítja az érzékenyebb gépeket. De van hová fejlődniük... eplus2

Itthon is lehet kapni már Ledes lámpát gyárilagt:

Lexus LS600hL

"Ez pedig a LED-es fényszóró. Erős és kellemes, a Napéhoz nagyon hasonló fényt ad, a szintszabályzása is kiegyenlítettebb, mint a nehezebb xenoné, tehát jobban világít, és kevésbé vakít. Ráadásul szinte hő-, vagyis energiaveszteség-mentes,..."

Múlt héten láttam egyet éjszaka autópályán. Volt akkora fénye, mint egy xenonnak, a színe isolyan volt, ami a fő különbség: nem vakított még tükörbe se.
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #4909 Dátum: 2008.01.30 szerda, 14:36:56 »

Öregszel, Angel?  eplus2

Yes... minden nap 1 nap.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
gyengek
Vendég
« Új hozzászólás #4910 Dátum: 2008.01.31 csütörtök, 15:55:34 »


Kicseréltem belső világítás izzóját LEDesre. Mármint cseréltem volna de nem akarja az igazat falbav ! 44es (hossz) Sofita 8 LEDes izzót akrtam bele rakni. Sajnos ezzel nem működik rinya ? Mi lehet a probléma  Huh? ?
Naplózva
baloght
Vendég
« Új hozzászólás #4911 Dátum: 2008.01.31 csütörtök, 15:57:13 »

Kicseréltem belső világítás izzóját LEDesre. Mármint cseréltem volna de nem akarja az igazat falbav ! 44es (hossz) Sofita 8 LEDes izzót akrtam bele rakni. Sajnos ezzel nem működik rinya ? Mi lehet a probléma  Huh? ?

Fordíts meg az izzót!!! Mármint a pólusokat.
Naplózva
gyengek
Vendég
« Új hozzászólás #4912 Dátum: 2008.01.31 csütörtök, 15:59:32 »

Fordíts meg az izzót!!! Mármint a pólusokat.

Háromszor raktam be és ki! Forgattam az izzót de nem világított gun ! A normállal meg ment!
Naplózva
baloght
Vendég
« Új hozzászólás #4913 Dátum: 2008.01.31 csütörtök, 16:00:54 »

Háromszor raktam be és ki! Forgattam az izzót de nem világított gun ! A normállal meg ment!
Akkor *** az izzó!!
Naplózva
gyengek
Vendég
« Új hozzászólás #4914 Dátum: 2008.01.31 csütörtök, 16:03:20 »

Akkor *** az izzó!!

Az király! Gyakorlatilag 30 perce vettem a Homába!
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #4915 Dátum: 2008.01.31 csütörtök, 16:15:23 »

Az király! Gyakorlatilag 30 perce vettem a Homába!

Ki kell piszkálni belőle a homa ledet venni rendes ledet ellenállást rádióamatőr boltba és beleépiteni a műanyag foglalatba - kész az örökled  eljen
Naplózva
gyengek
Vendég
« Új hozzászólás #4916 Dátum: 2008.01.31 csütörtök, 21:36:17 »

Ki kell piszkálni belőle a homa ledet venni rendes ledet ellenállást rádióamatőr boltba és beleépiteni a műanyag foglalatba - kész az örökled  eljen

Működik! eljen
Naplózva
baloght
Vendég
« Új hozzászólás #4917 Dátum: 2008.02.01 péntek, 08:14:18 »

Működik! eljen

Mi volt a gond??
Naplózva
baloght
Vendég
« Új hozzászólás #4918 Dátum: 2008.02.01 péntek, 08:17:53 »

Na kipróbáltam a keszon automata magasságállítást.

Rendesen működött, de megosztom a tapasztalatokat.

Bal első kerékkel leugrattam egy lépcső fokot. Nem nyomtam féket, nem húztam be a kéziféket és állított, először le, amikor felugrattam, akkor le. Vagy fordítva? fejvakaras

Lehet, hogy nulladik típusú volt a találkozás, de amikor rükibe raktam akkor egyből visszaállított. Az Ivanicsnál azt mondta a faszi, hogy 20 másodpercenként nézi a lámpát a kompjúter. Stopperrel is lemértük, és valóban így van. Az eseménytől számított 20 sec-en belül állított.
Naplózva
xabey
Vendég
« Új hozzászólás #4919 Dátum: 2008.02.04 hétfő, 13:36:27 »

Üdv!

Szeretnék egy nem xenonos autóba (2001-es évjárat) gyári xenon lámpatesteket beépíteni (megvan minden hozzá, teljes lámpatest, trafók, égők). Tud valaki valakit, aki ezt meg tudja csinálni? Úgy hallottam ki kell cserélni a csatikat és át kell kötni pár dolgot, hogy lehessen manuálisan szintet szabályozni. Természetesen nem ingyen kell Smiley

Üdv!
« Utoljára szerkesztve: 2008.02.04 hétfő, 13:42:17 írta xabey » Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #4920 Dátum: 2008.02.04 hétfő, 16:05:15 »

Üdv!

Szeretnék egy nem xenonos autóba (2001-es évjárat) gyári xenon lámpatesteket beépíteni (megvan minden hozzá, teljes lámpatest, trafók, égők). Tud valaki valakit, aki ezt meg tudja csinálni? Úgy hallottam ki kell cserélni a csatikat és át kell kötni pár dolgot, hogy lehessen manuálisan szintet szabályozni. Természetesen nem ingyen kell Smiley

Üdv!

Petya az embered!
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
zsoel
Vendég
« Új hozzászólás #4921 Dátum: 2008.02.04 hétfő, 22:18:58 »

Üdv!

Szeretnék egy nem xenonos autóba (2001-es évjárat) gyári xenon lámpatesteket beépíteni (megvan minden hozzá, teljes lámpatest, trafók, égők). Tud valaki valakit, aki ezt meg tudja csinálni? Úgy hallottam ki kell cserélni a csatikat és át kell kötni pár dolgot, hogy lehessen manuálisan szintet szabályozni. Természetesen nem ingyen kell Smiley

Üdv!

Vagy Jánosmester!  eljen
Naplózva
tomi3118
Vendég
« Új hozzászólás #4922 Dátum: 2008.02.05 kedd, 17:59:23 »

Na, kidurrant a Gooby-féle ledes stabilizált helyzetjelzőm a jobb oldalon.   rinya Tényleg van két ellenállás a foglalatban, de úgy látszik, ez se elég.  gun A bal oldalinak semmi baja, a két rencám megvilágításos is szépen működik, még semmi villogás. worship

Az Obiban vettem kék színű izzót, ha jól emlékszem Scratch koma írta, hogy a kék izzónak a fénye olyan színű, mint a xenoné. Betettem. Basszus, ez ZŐŐŐDDD!! Fújabelemjönki, olyan színű.  vomit Megy a kukába, de legalább csak 300 forint volt a kettő. És mivel csak egy normál üveglábas izzóm volt itthon, ezért az egyik felén fehér a helyzetjelzőm, a másikon meg sárga. Faxa.  Angry Van valakinek ötlete BEVÁLT fehér színű helyzetjelzőről? szomoru1
Naplózva
zsoel
Vendég
« Új hozzászólás #4923 Dátum: 2008.02.05 kedd, 18:43:25 »

Na, kidurrant a Gooby-féle ledes stabilizált helyzetjelzőm a jobb oldalon.   rinya Tényleg van két ellenállás a foglalatban, de úgy látszik, ez se elég.  gun A bal oldalinak semmi baja, a két rencám megvilágításos is szépen működik, még semmi villogás. worship

Az Obiban vettem kék színű izzót, ha jól emlékszem Scratch koma írta, hogy a kék izzónak a fénye olyan színű, mint a xenoné. Betettem. Basszus, ez ZŐŐŐDDD!! Fújabelemjönki, olyan színű.  vomit Megy a kukába, de legalább csak 300 forint volt a kettő. És mivel csak egy normál üveglábas izzóm volt itthon, ezért az egyik felén fehér a helyzetjelzőm, a másikon meg sárga. Faxa.  Angry Van valakinek ötlete BEVÁLT fehér színű helyzetjelzőről? szomoru1


Jánosmester csinál nagy fényerejű fehér ledből, megfelelő ellenállással.
Nekem ilyen van, a gyári xenonhoz képest egy kicsit kékesebb, de legalább nem sárga.
Stealtnak is ilyen van.
Mindig utánoz!  eplus2
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #4924 Dátum: 2008.02.05 kedd, 22:13:26 »

Van valakinek ötlete BEVÁLT fehér színű helyzetjelzőről? szomoru1


www.xenonizzo.hu

Ilyet vegyél:



Több mint 1 éve megy, gond nélkül. Ez izzó, nem LED, nem megy tönkre. Smiley
Fehér, nem sárga, Xenon színű.
« Utoljára szerkesztve: 2008.02.05 kedd, 22:15:09 írta Scratch » Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #4925 Dátum: 2008.02.05 kedd, 22:16:29 »

Jánosmester csinál nagy fényerejű fehér ledből, megfelelő ellenállással.
Nekem ilyen van, a gyári xenonhoz képest egy kicsit kékesebb, de legalább nem sárga.
Stealtnak is ilyen van.
Mindig utánoz!  eplus2
És? de legalább látok eplus2 eljen wave
Naplózva
Rob21
Vendég
« Új hozzászólás #4926 Dátum: 2008.02.05 kedd, 22:43:52 »

Halisztok!
Az automata fényszóró magasság állítás jó dolog, de úgy vettem észre, hogy nálam nagyon lefelé visz. Kb. 10-15 m-re a kocsi előtt ér földet a fénycsóva teteje (a vízszintes rész). Ezen szeretnék kicsit emelni, de nem tudom a mikéntjét. Elektronikusan kell valamit bizgetni, programozni, vagy valami csavart eltekerni, vagy 50 fillérest betenni, vagy hátsó kereket leengedni, elsőt meg felpumpálni, vagy mi?
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #4927 Dátum: 2008.02.05 kedd, 23:11:09 »

Halisztok!
Az automata fényszóró magasság állítás jó dolog, de úgy vettem észre, hogy nálam nagyon lefelé visz. Kb. 10-15 m-re a kocsi előtt ér földet a fénycsóva teteje (a vízszintes rész). Ezen szeretnék kicsit emelni, de nem tudom a mikéntjét. Elektronikusan kell valamit bizgetni, programozni, vagy valami csavart eltekerni, vagy 50 fillérest betenni, vagy hátsó kereket leengedni, elsőt meg felpumpálni, vagy mi?

A szervíz tudja beállítani. Amúgy sem baj, ha rendesen be van állítva.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Rob21
Vendég
« Új hozzászólás #4928 Dátum: 2008.02.05 kedd, 23:29:58 »

A szervíz tudja beállítani. Amúgy sem baj, ha rendesen be van állítva.
Az nem baj, ha jó, csak szerintem nem jó. Nem ismerem a pontos beállítási értékeket, de szerintem túl közelre visz.
Aztán meg ha így jó, akkor persze marad...
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #4929 Dátum: 2008.02.06 szerda, 00:15:11 »

Az nem baj, ha jó, csak szerintem nem jó. Nem ismerem a pontos beállítási értékeket, de szerintem túl közelre visz.
Aztán meg ha így jó, akkor persze marad...

A szervíznek van egy lámpaállító szerkója. Szépen belövik, és jól fogsz látni.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
NitroTom
Vendég
« Új hozzászólás #4930 Dátum: 2008.02.06 szerda, 10:34:13 »


www.xenonizzo.hu

Ilyet vegyél:



Több mint 1 éve megy, gond nélkül. Ez izzó, nem LED, nem megy tönkre. Smiley
Fehér, nem sárga, Xenon színű.

Nekem is ilyen volt, nagyon jó és szép a színe. 1,5 et kibírt, Ezek a gagyi kinai LED-es ***rok semmit se érnek , ha mindenképen LED-eset szeretnél akor inább csinálj.Az elöző autómban én csináltam sose ment tönkre Smiley
Naplózva
Khelben
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648



E-mail
« Új hozzászólás #4931 Dátum: 2008.02.06 szerda, 18:51:44 »

Halisztok!
Az automata fényszóró magasság állítás jó dolog, de úgy vettem észre, hogy nálam nagyon lefelé visz. Kb. 10-15 m-re a kocsi előtt ér földet a fénycsóva teteje (a vízszintes rész). Ezen szeretnék kicsit emelni, de nem tudom a mikéntjét. Elektronikusan kell valamit bizgetni, programozni, vagy valami csavart eltekerni, vagy 50 fillérest betenni, vagy hátsó kereket leengedni, elsőt meg felpumpálni, vagy mi?

ha fentről ránézel a lámpára, látsz lámpánként 2-2 torx csavargatót. egyik az up-down, másik a left-right.
de mindenképp érdemes beállíttatni géppel, mert én hiába tekertem fel az enyémet, nem lett jobb, ha túl fent van, akkor se látni vele rendesen. szerviz beállította, azóta tökéletes.
Naplózva

Ford Mondeo Turnier 2.5 V6 24V Ghia 2004. - Sopron
thevenin
Vendég
« Új hozzászólás #4932 Dátum: 2008.02.06 szerda, 20:14:25 »

Sziasztok, kene nekem 12 V, a kocsi elejen, a helyzetjelzovel kapcsolnam, mit gondoltok honnan erdemes levenni? Magarol a helyzetjelzo izzo vezetekerol? minnel kevesbe szeretnem megbontani a gyari rendszert, ilyen vezetekvagdosasokat, meg szigszalagot kerulnek. mondjuk valami csatlakozo nincsen szabadon?

Most hogy ujra lesz Knight Rider sorozat es raadasul Ford lesz a K.I.T.T.  tennek a hutoracsomra a ford jel fole egy folyan utofenyt. Kek LED-ekbol hogy menjen a FORD emblemahoz.
Na koszi elore is segitseget.
Naplózva
gyengek
Vendég
« Új hozzászólás #4933 Dátum: 2008.02.06 szerda, 20:16:44 »

tennek a hutoracsomra a ford jel fole egy folyan utofenyt. Kek LED-ekbol hogy menjen a FORD emblemahoz.

Én nem akarok kötöszködni de a KRESZ nem tiltja ezeket a dolgokat?
Naplózva
Khelben
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648



E-mail
« Új hozzászólás #4934 Dátum: 2008.02.06 szerda, 20:29:56 »

Én nem akarok kötöszködni de a KRESZ nem tiltja ezeket a dolgokat?

nem a kresz tiltja, hanem a 6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet a közúti járművek forgalomba helyezésének és forgalomban tartásának műszaki feltételeiről.
Naplózva

Ford Mondeo Turnier 2.5 V6 24V Ghia 2004. - Sopron
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #4935 Dátum: 2008.02.06 szerda, 20:30:19 »

Sziasztok, kene nekem 12 V, a kocsi elejen, a helyzetjelzovel kapcsolnam, mit gondoltok honnan erdemes levenni? Magarol a helyzetjelzo izzo vezetekerol? minnel kevesbe szeretnem megbontani a gyari rendszert, ilyen vezetekvagdosasokat, meg szigszalagot kerulnek. mondjuk valami csatlakozo nincsen szabadon?

Most hogy ujra lesz Knight Rider sorozat es raadasul Ford lesz a K.I.T.T.  tennek a hutoracsomra a ford jel fole egy folyan utofenyt. Kek LED-ekbol hogy menjen a FORD emblemahoz.
Na koszi elore is segitseget.

Na ezért úgy le fognak meszelni, hogy ihaj (persze igazuk is lesz). Persze, ha be is kapcsolod.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #4936 Dátum: 2008.02.06 szerda, 20:37:29 »

Most hogy ujra lesz Knight Rider sorozat es raadasul Ford lesz a K.I.T.T.  tennek a hutoracsomra a ford jel fole egy folyan utofenyt. Kek LED-ekbol hogy menjen a FORD emblemahoz.
Na koszi elore is segitseget.
Ugy kb. csak ott fognak lemeszelni vele ahol éppen a yard meglát. Gondtalan közlekedést nem fog biztosítani, ellenben 1 hét után már nagy rutinnal, profin fogod tűrni az igazoltatást szomoru1
Naplózva
thevenin
Vendég
« Új hozzászólás #4937 Dátum: 2008.02.06 szerda, 20:56:38 »

 nyes Na jo csak hulyeskedtem, kivancsi voltam mekkora a dobbenet  ezen a baromsagon. Bar oszinten szolva arra szamitottam hogy a knight rider futofeny blődsége lesz a tema inkabb Smiley
Ettol fuggetlenul a 12 V-ot meg szeretnem szerezni, feher LED-ekbol szeretnek valami hasonlot:

http://kepfeltoltes.hu/080206/DSC00049_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A KVH-614 forgalmi rendszamu mondeon (nem tudom kie itt a clubban) is valami ilyesmi figyel fenyegetoen.

Szoval ezert kene az 12 V, a helyzetjelzo agbol.
Tobb hulyeseget mar igyekszek nem irni. Smiley
Naplózva
MrBrown
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 774



E-mail
« Új hozzászólás #4938 Dátum: 2008.02.06 szerda, 21:10:02 »

nyes Na jo csak hulyeskedtem, kivancsi voltam mekkora a dobbenet  ezen a baromsagon. Bar oszinten szolva arra szamitottam hogy a knight rider futofeny blődsége lesz a tema inkabb Smiley
Ettol fuggetlenul a 12 V-ot meg szeretnem szerezni, feher LED-ekbol szeretnek valami hasonlot:

http://kepfeltoltes.hu/080206/DSC00049_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A KVH-614 forgalmi rendszamu mondeon (nem tudom kie itt a clubban) is valami ilyesmi figyel fenyegetoen.

Szoval ezert kene az 12 V, a helyzetjelzo agbol.
Tobb hulyeseget mar igyekszek nem irni. Smiley

Ez EBAY-es cucc nem?
Naplózva

2011 Titanium S 2.2 200Le White
thevenin
Vendég
« Új hozzászólás #4939 Dátum: 2008.02.06 szerda, 21:49:55 »

Ez EBAY-es cucc nem?

Tulajdonkeppen fogalmam sincs, ezen az oldalon lattam egy megoldast ilyesmire:

http://www.passatplus.de/umbauteile/audi-s6-tfl/
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #4940 Dátum: 2008.02.07 csütörtök, 00:26:33 »

Tulajdonkeppen fogalmam sincs, ezen az oldalon lattam egy megoldast ilyesmire:

http://www.passatplus.de/umbauteile/audi-s6-tfl/

A helyzetjelző kábelét csapold meg hozzá.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
gravitydave
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1002



« Új hozzászólás #4941 Dátum: 2008.02.07 csütörtök, 06:30:05 »

Sziasztok, kene nekem 12 V, a kocsi elejen, a helyzetjelzovel kapcsolnam, mit gondoltok honnan erdemes levenni? Magarol a helyzetjelzo izzo vezetekerol? minnel kevesbe szeretnem megbontani a gyari rendszert, ilyen vezetekvagdosasokat, meg szigszalagot kerulnek. mondjuk valami csatlakozo nincsen szabadon?

Most hogy ujra lesz Knight Rider sorozat es raadasul Ford lesz a K.I.T.T.  tennek a hutoracsomra a ford jel fole egy folyan utofenyt. Kek LED-ekbol hogy menjen a FORD emblemahoz.
Na koszi elore is segitseget.


knight rider:  http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&cid=VkZaU1ZrMVZNVVZVVkU1UVVrZE5lUT09&pid=Vkd0U2NtUXdOVlZVV0dST1lXeEZPUT09
csak a ledeket kell kicserélni!
Naplózva

2020 MK-5 2.0 Hibrid Kombi ST Line
2006 MK-3 1.8 b Szedan Ambiente
EX 2011 Fusion 2,5 SEL Szedan
EX 2008 Mk-4 1.6 b Kombi, Trend, LPG
EX 1997 Mk-2 1.8 b Ferdehatu GLX
Ex 2002 MK-3 1.8 b Kombi Ambiente
Ex 1996 Mk-1 1.6 b Kombi CLX
MrBrown
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 774



E-mail
« Új hozzászólás #4942 Dátum: 2008.02.07 csütörtök, 07:13:37 »

Tulajdonkeppen fogalmam sincs, ezen az oldalon lattam egy megoldast ilyesmire:

http://www.passatplus.de/umbauteile/audi-s6-tfl/

én erre gondoltam: http://cgi.ebay.de/Tagfahrlicht-S-line-Angel-Eyes-Ford-Mondeo_W0QQitemZ320214976526QQihZ011QQcategoryZ57311QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem
Naplózva

2011 Titanium S 2.2 200Le White
Zoli79
Vendég
« Új hozzászólás #4943 Dátum: 2008.02.07 csütörtök, 08:33:12 »

Veszel egy karácsonyfa füzért és beszereled.
De elötte cseréld ki az izzókat fehérre mindet. nyes

Amúgy azaz ódis az nekem is bejönne.
Naplózva
thevenin
Vendég
« Új hozzászólás #4944 Dátum: 2008.02.07 csütörtök, 11:28:02 »

Olvastam itt a forumon, hogy eleg sokan probalkoztatok mar mindenfele LED-el kivaltani az izzot, es hogy tonkremennek. Ehez tennek annyit hozza, hogy az auto teli van olyan tranziens jelensegekkel, dirac impulzus jellegu fesz/aram csucsokkal  amelyektol a LED-et vedeni kell. Az izzok fizikai jelleguktol fogva erre nem igazan erzekenyek, es minden egyes az autotokban levo osszes vezerlo modul, aramkor tartalmaz tranziens jelensegekkel szembeni vedelmet. Egy ellenallas nem vedelem. Az ellenallassal beallithatjatok a stacioner allapotban folyo aram erosseget de ez minden.
Optimalis az lenne ha a LED-eket aramgeneratorral uzemeltetnetek. (ez egy LM117-el tokeletesen megvalosithato erre tenyesztettek ki. )
Az a sok LED aminek legalabb 20k uzemorat el kell mukodni 3%nal nagyobb fenyerosseg intenzitans csokkenes nelkul jo esellyel tonkre megy fel even belul ennelkul. (koszonhetoen a generator, feszszabalyzo, toltesvezerlo, kulonbozo ohmikus es induktiv fogyasztok szakaszos, rendszertelen mukodesenek az autoban) Az olcso Soffita foglalatos LED-ek sem tartalmaznak aktiv vedelmet.
Kezdetleges, barkacsmegoldaskent egy integralo tag segithet (egy kondi parhuzamosan a vedendo LED-el), nekem a rendszemtablavilagitasom ezzel van vedve.Nem tul elegans de elmegy. A LED-ek lelkivilaga is nemileg komplikaltabb mint amennyit altalaban gondolnak rola, ha valakit erdekel, e-mailcmre, vagy a mondeo.hu-nak elkuldok egy remek kis LM117 aramgeneratort, es egy igazan nagyszeru es atfogo (angol) ismertetot arrol amit a LEd-ekrol tudni erdemes.udv.
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #4945 Dátum: 2008.02.07 csütörtök, 11:33:00 »

Olvastam itt a forumon, hogy eleg sokan probalkoztatok mar mindenfele LED-el kivaltani az izzot, es hogy tonkremennek. Ehez tennek annyit hozza, hogy az auto teli van olyan tranziens jelensegekkel, dirac impulzus jellegu fesz/aram csucsokkal  amelyektol a LED-et vedeni kell.

Egyáltalán nem erről van szó. Az autóban így is van led bőven, gyárilag, azok nem mennek tönkre.
Azért mennek tönkre az utólag beépítettek, mert a "led-izzó" egykicsit túl van feszítve, azaz sokkal nagyobb áram folyik át rajta, mint amennyi folyhatna: mintha a 12V-os izzót szerelnéd a 24V-os helyre. Az autóban a feszkó pár voltot változik, ez nem probléma a lednek. A megoldás: sorba kell kötni egy ellenállással, aminek köszönhetően gyengébb lesz a fénye, de sokkal hosszabb ideig bírja, ami akár 50 évet is jelenthet.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #4946 Dátum: 2008.02.07 csütörtök, 13:17:55 »


Nekem ez egy kicsit bután néz ki, olyan mint a karácsonyi díszkivilágítás a házakon.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #4947 Dátum: 2008.02.07 csütörtök, 13:19:59 »

Olvastam itt a forumon, hogy eleg sokan probalkoztatok mar mindenfele LED-el kivaltani az izzot, es hogy tonkremennek. Ehez tennek annyit hozza, hogy az auto teli van olyan tranziens jelensegekkel, dirac impulzus jellegu fesz/aram csucsokkal  amelyektol a LED-et vedeni kell. Az izzok fizikai jelleguktol fogva erre nem igazan erzekenyek, es minden egyes az autotokban levo osszes vezerlo modul, aramkor tartalmaz tranziens jelensegekkel szembeni vedelmet. Egy ellenallas nem vedelem. Az ellenallassal beallithatjatok a stacioner allapotban folyo aram erosseget de ez minden.
Optimalis az lenne ha a LED-eket aramgeneratorral uzemeltetnetek. (ez egy LM117-el tokeletesen megvalosithato erre tenyesztettek ki. )
Az a sok LED aminek legalabb 20k uzemorat el kell mukodni 3%nal nagyobb fenyerosseg intenzitans csokkenes nelkul jo esellyel tonkre megy fel even belul ennelkul. (koszonhetoen a generator, feszszabalyzo, toltesvezerlo, kulonbozo ohmikus es induktiv fogyasztok szakaszos, rendszertelen mukodesenek az autoban) Az olcso Soffita foglalatos LED-ek sem tartalmaznak aktiv vedelmet.
Kezdetleges, barkacsmegoldaskent egy integralo tag segithet (egy kondi parhuzamosan a vedendo LED-el), nekem a rendszemtablavilagitasom ezzel van vedve.Nem tul elegans de elmegy. A LED-ek lelkivilaga is nemileg komplikaltabb mint amennyit altalaban gondolnak rola, ha valakit erdekel, e-mailcmre, vagy a mondeo.hu-nak elkuldok egy remek kis LM117 aramgeneratort, es egy igazan nagyszeru es atfogo (angol) ismertetot arrol amit a LEd-ekrol tudni erdemes.udv.


Engem érdekelne!
 worship
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Murmucka
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5488


E!

h.zsolt@freemail.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #4948 Dátum: 2008.02.07 csütörtök, 14:06:00 »

Engem érdekelne!
 worship
És minket is Scratch, ha tudod tedd elérhetővé, én is ledesítettem sok mindent már, nem árthat Wink
fesz szabályzóra már én is gondoltam egy külön szálra menne az összes ledes cumó, az eredeti körökön meg csak relé kapcsolna, ami meg ugyi nem érzékeny...
Várjuk a cikket  integet2
Naplózva

Anything worth shooting is worth shooting twice. Ammo is cheap. Life is expensive.
Fiat Bravo 1.4 T-Jet >>http://www.murmucka.hu/bravo.jpg<<
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #4949 Dátum: 2008.02.07 csütörtök, 15:29:52 »

Engem érdekelne!
 worship

Felesleges ez a stabilizátor meg kutyagumi - sorba egy 560 Ohm-os ellenállás és kész. Ottan van a cikk a főoldal tuning alatt minden lednek külön ellenállás, nem emléxem mikor írtam a cikket de minden led működik azóta is kb 100 led van a kocsimba Wink
Naplózva
Oldalak: 1 ... 92 93 94 95 96 97 98 [99] 100 101 102 103 104 105 106 ... 323   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.088 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.