Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.15 szerda, 22:03:02 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 166 167 168 169 170 171 172 [173] 174 175 176 177 178 179 180 ... 323   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Izzó, Xenon, LED  (Megtekintve 4816221 alkalommal)
0 Felhasználó és 27 vendég van a témában
Guen
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 696


drizzt@maffia.hu
E-mail
« Új hozzászólás #8600 Dátum: 2011.02.16 szerda, 10:02:03 »

Igen es nem. A kialakitasa miatt egy "hagyomanyos", labas kivitelu LED-be nehez egynel tobb fenykibocsato elemet bezsufolni, bar voltak probalkozasok 2-3 szinu LED-ekre, es a hutest is nehezebb megoldani. Az SMD-bol pl. az 5050-es meretuek 3 db fenykibocsato elemet tartalmaznak, ami lehet 3 x feher, de lehet pl. RGB is. Es vannak a kimondottan nagy fenyereju feher LED-ek, szinten SMD kivitelben, amiket kulon aramgeneratoros vezerlessel illendo meghajtani, raadasul igen massziv hutest is igenyelnek.

A fek-helyzetjelzo kombo az, amibol meg nem sikerult megfelelot talalni, de eppen ezen dolgozom, hogy csinaljak egy rendest. Van egy alkalmasnak tuno LED, most varom a postan. Szerintem jovo hetre megjon.

Az a 96 LED-es cucc merre van? Kuldj mar egy linket. Az alkalmas lehet pl. indexbe a Mondeoinkon.

AndyA


http://www.xenon.hu/shop/index.php?lap=96_101
mondjuk olcsónak nem nevezném ezt az oldalt inkább csak tájékozódásnak jó használni
Naplózva

2001/3(aus der DDR Cheesy) Mk3 2.0tddi kombi 115 lovacska.
EGR Off, TDCI kipufogó rendszer, katalizátor off
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26983


E-mail
« Új hozzászólás #8601 Dátum: 2011.02.16 szerda, 10:08:40 »

http://www.xenon.hu/shop/index.php?lap=96_101
mondjuk olcsónak nem nevezném ezt az oldalt inkább csak tájékozódásnak jó használni

350 lumennel es 68 LED-del 10 dollar, 102 LED-del es 450 lumennel 18 dollar parja az egypolusu fehernek. :-) Utobbibol van ketpolusu, feklampa+helyzetjelzo kivitelben is, de most elsore ki akarom probalni a sajat megoldasom.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Guen
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 696


drizzt@maffia.hu
E-mail
« Új hozzászólás #8602 Dátum: 2011.02.16 szerda, 11:43:33 »

350 lumennel es 68 LED-del 10 dollar, 102 LED-del es 450 lumennel 18 dollar parja az egypolusu fehernek. :-) Utobbibol van ketpolusu, feklampa+helyzetjelzo kivitelben is, de most elsore ki akarom probalni a sajat megoldasom.

AndyA

link kép valami?
Naplózva

2001/3(aus der DDR Cheesy) Mk3 2.0tddi kombi 115 lovacska.
EGR Off, TDCI kipufogó rendszer, katalizátor off
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26983


E-mail
« Új hozzászólás #8603 Dátum: 2011.02.16 szerda, 12:13:28 »

link kép valami?

Pl.:

http://www.dealextreme.com/p/1157-5w-102-smd-led-6500k-450-lumen-white-light-bulb-for-car-pair-dc-12v-51168
http://www.dealextreme.com/p/1157-3-5w-68-smd-led-6500k-310-lumen-white-light-bulb-for-car-pair-dc-12v-51270

Ezek 1157-es foglalatosok, ket erintkezos, de a pockok nem ugyanott vannak rajtuk, mint a BAY15D-n. Ezzel egyutt kis alakitassal be lehet oket rakni siman. Konkretan ezt a kettot meg nem probaltam, nem tudom, mit teljesitenek, vagy hogy egyaltalan befernek-e a Mondeo hatso lampajaba.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
VasY
Vendég
« Új hozzászólás #8604 Dátum: 2011.02.16 szerda, 13:32:39 »

Ledesítésben nekem az lenne a véleményem (nekem jelenleg helyzetjelző, ködlámpa, tolatólámpa stb.), hogy dizájn szinten, az 5050-es 3 chipesek megfelelőek, viszont, hogy ha tényleg látni akartok akkor mindenképp a 6 chipes 9518-as a legjobb választás. Nekem ez van a helyzetjelzőben, 1 db, baromi jó.
Volt már bent 5 és 9 db-os 5050 smd-ből összerakott "torony" helyzetjelző, közelébe se ért az 1 darabos 9518-asnak.
Szerintem mindenféleképpen ez a legmeglelőbb választás. Bár neten még nem láttam, de én mondjuk egy féklámpába el tudnák képzelni, egy power ledes megoldást, mert a hátsó lámpába a hűtés valamelyest meg is oldható, meg nem is lenne olyan szinten használva mint a helyzetjelzőben.
Én azt mondom tapasztalatból, hogy ezek a 100-120 db-os foglalatos 5050-es ledes lámpák csak vakítás, egy negyed annyi darabol  összerakott 9518 sokkalta brutálisabb hatás érhető el.
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26983


E-mail
« Új hozzászólás #8605 Dátum: 2011.02.16 szerda, 13:56:14 »

Ledesítésben nekem az lenne a véleményem (nekem jelenleg helyzetjelző, ködlámpa, tolatólámpa stb.), hogy dizájn szinten, az 5050-es 3 chipesek megfelelőek, viszont, hogy ha tényleg látni akartok akkor mindenképp a 6 chipes 9518-as a legjobb választás. Nekem ez van a helyzetjelzőben, 1 db, baromi jó.
Volt már bent 5 és 9 db-os 5050 smd-ből összerakott "torony" helyzetjelző, közelébe se ért az 1 darabos 9518-asnak.
Szerintem mindenféleképpen ez a legmeglelőbb választás. Bár neten még nem láttam, de én mondjuk egy féklámpába el tudnák képzelni, egy power ledes megoldást, mert a hátsó lámpába a hűtés valamelyest meg is oldható, meg nem is lenne olyan szinten használva mint a helyzetjelzőben.
Én azt mondom tapasztalatból, hogy ezek a 100-120 db-os foglalatos 5050-es ledes lámpák csak vakítás, egy negyed annyi darabol  összerakott 9518 sokkalta brutálisabb hatás érhető el.


Nekem jelenleg LED van:
- Az elso helyzetjelzoben, az oldalindexben es a labtervilagitasban (T10 feher)
- Elso-hatso indexben (5050 nagyobbacska torony, BAY15S)
- Hatso helyetjelzoben (5050 kisebb torony, BAY15S)
- Belso vilagitas elol-hatul + rendszamtabla + csomagtervilagitas (39 ill. 42 mm-es szofita 6 ill. 9 x 5050 LED)

Ezek jok, nincs semmi gond veluk. Az iranyjelzobe jobb lenne sarga, de egyelore ilyet talaltam. Amit nem tudtam lecserelni, az a hatso kodlampa (21W BAY15s) es a ketszalas fek-helyzetjelzo (5/21W BAY15D), mert amit eddig oda vettem, azoknak nem voltam elegedett a fenyteljesitmenyevel. A tolatolampat megprobaltam, de a 4 ajtosban annak csak egy BA9S jutott, ami szinten 21W, es annak megfelelo fenyerejut ilyen apro foglalattal szinten nem talaltam meg. Ez a BA9S alapvetoen jo lenne a terkepolvaso lampakba a belso vilagitas ket szelen, de pech, hogy ezt az egyet a Ford eppen forditott polaritassal kototte be, mint szokas. Hogy ez miert jo, azt nem tudom, de az izzok nem mukodnek, ha oda berakom oket.  falbav

Ha a fentiekre van otleted, hogy milyet, honnan, akkor kuldj URL-t.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
NemTom
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1077



E-mail
« Új hozzászólás #8606 Dátum: 2011.02.16 szerda, 15:29:02 »

Ledesítésben nekem az lenne a véleményem (nekem jelenleg helyzetjelző, ködlámpa, tolatólámpa stb.), hogy dizájn szinten, az 5050-es 3 chipesek megfelelőek, viszont, hogy ha tényleg látni akartok akkor mindenképp a 6 chipes 9518-as a legjobb választás. Nekem ez van a helyzetjelzőben, 1 db, baromi jó.
Volt már bent 5 és 9 db-os 5050 smd-ből összerakott "torony" helyzetjelző, közelébe se ért az 1 darabos 9518-asnak.
Szerintem mindenféleképpen ez a legmeglelőbb választás. Bár neten még nem láttam, de én mondjuk egy féklámpába el tudnák képzelni, egy power ledes megoldást, mert a hátsó lámpába a hűtés valamelyest meg is oldható, meg nem is lenne olyan szinten használva mint a helyzetjelzőben.
Én azt mondom tapasztalatból, hogy ezek a 100-120 db-os foglalatos 5050-es ledes lámpák csak vakítás, egy negyed annyi darabol  összerakott 9518 sokkalta brutálisabb hatás érhető el.


dobhanál fel képet hogyan világít a helyzetjelződ, + honnét lehet beszerezni. köszi
Naplózva

2.0 TDCI 115le EU4 - MTX75 - Mondeo Ghia Kombi - 2004/05 - EGR & Kat OFF; ZEN; DRL; SAMCO turbócső; Kartergáz leválasztó "bödön"Smiley
VasY
Vendég
« Új hozzászólás #8607 Dátum: 2011.02.16 szerda, 15:55:37 »

Nekem jelenleg LED van:
- Az elso helyzetjelzoben, az oldalindexben es a labtervilagitasban (T10 feher)
- Elso-hatso indexben (5050 nagyobbacska torony, BAY15S)
- Hatso helyetjelzoben (5050 kisebb torony, BAY15S)
- Belso vilagitas elol-hatul + rendszamtabla + csomagtervilagitas (39 ill. 42 mm-es szofita 6 ill. 9 x 5050 LED)

Ezek jok, nincs semmi gond veluk. Az iranyjelzobe jobb lenne sarga, de egyelore ilyet talaltam. Amit nem tudtam lecserelni, az a hatso kodlampa (21W BAY15s) es a ketszalas fek-helyzetjelzo (5/21W BAY15D), mert amit eddig oda vettem, azoknak nem voltam elegedett a fenyteljesitmenyevel. A tolatolampat megprobaltam, de a 4 ajtosban annak csak egy BA9S jutott, ami szinten 21W, es annak megfelelo fenyerejut ilyen apro foglalattal szinten nem talaltam meg. Ez a BA9S alapvetoen jo lenne a terkepolvaso lampakba a belso vilagitas ket szelen, de pech, hogy ezt az egyet a Ford eppen forditott polaritassal kototte be, mint szokas. Hogy ez miert jo, azt nem tudom, de az izzok nem mukodnek, ha oda berakom oket.  falbav

Ha a fentiekre van otleted, hogy milyet, honnan, akkor kuldj URL-t.

AndyA
Én annyit tudok ajánlani, hogy ebay és ott pedig csak is 6chip-es, nem baj, ha kevés led van rajta sokkalta nagyobb a fény ereje.
Általában úgy ismered meg, hogy fém házas, nekem pl. a helyzetjelzőben is és a rendszámtábla világításban is fém házas van, és pl. a rendszámtábla világításom az öl, de komolyan, élőben hihetetlen erős fénye van (oldalaként 2-2 6chip-es)

NemTom: pár oldallal arrébb tettem fel képet, azon jól látszik, hogy míg a helyzetjelzőben az 1db 6chip-es led fényereje majdhogynem egyenlő a ködlámpában lévő 36 3chipes leddnek.
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26983


E-mail
« Új hozzászólás #8608 Dátum: 2011.02.16 szerda, 16:16:09 »

Én annyit tudok ajánlani, hogy ebay és ott pedig csak is 6chip-es, nem baj, ha kevés led van rajta sokkalta nagyobb a fény ereje.
Általában úgy ismered meg, hogy fém házas, nekem pl. a helyzetjelzőben is és a rendszámtábla világításban is fém házas van, és pl. a rendszámtábla világításom az öl, de komolyan, élőben hihetetlen erős fénye van (oldalaként 2-2 6chip-es)

NemTom: pár oldallal arrébb tettem fel képet, azon jól látszik, hogy míg a helyzetjelzőben az 1db 6chip-es led fényereje majdhogynem egyenlő a ködlámpában lévő 36 3chipes leddnek.

Ass mar ki nekem egy ilyen 6 chipest vagy fenykepezd le a sajatod, mert erdekelne, milyen 6 chip van rajta. Meg az is erdekelne, hogy az egyik oldalon rendes izzo, a masik oldalon ilyen, es ugy csinalj egy fenykepet a tolatolampadrol, mint en.

A rendszamtablaba en is 6 chipes szofitat raktam, jo is. De a BA9S-en is 5 ugynolyan chip van, azutan meg lehet nezni a fenyerot a 21W sima izzohoz kepest. Itt vannak a fenykepek par tucat hozzaszolassal korabban. Mondhatni, nevetsegesen gyenge.

Az 5050-es chip elvileg 16-18 lumen fenyerot tudna maximumra kihajtva, ami inkabb 15 korul van a gyakorlatban (5 chipesre mondanak 70 lument, ez ugy saccra igaz is). A 21W hagyomanyos izzo 400-420 lumen korul teljesit. Egyszeru fejszamolas: azonos fenyerohoz majd' 30 db 5050-es chip kellene. A masik lehetoseg a szines LED, ahol sokkal alacsonyabb lumen ertek is eleg, hiszen a bura nem sokat fog kiszurni belole, mint a nagyobb fenyereju, de feher fenybol.

Amire most varok, az 450 lumen, 2-2 feher es sarga LED-del, ami remenyeim szerint a piros szint egy kicsit kevesbe fogja a narancs arnyalat fele vinni. Majd meglatjuk, sajna jovo hetnel elobb nem fog ideerni.

A LED-es tompitott fenyszoro projekthez is rendeltem par dolgot, siman ossze lehet rakni 6-8 LED-bol az egeszet, hogy a xenont levilagitja a palyarol. 1000 lumenes LED-et lehet mar kapni, ha csak 6-700 lument tolok ki belole, mar akkor is eleg 3 db a halogen fenyerejehez, felrakok korben hatot meg egyet kozepre, es a xenonosok sirna fognak, milyen sapatag a lampasuk fenye. gun

Elvileg nem kulonosen bonyolult, csak egy kis gepmunka kell hozza. Aki tud ilyesmiben segiteni, szoljon mar vissza maganban. Van ra ugyan emberem, de az csak jo penzert dolgozik, ugyhogy ha valaki hobbybol beszallna ilyesmivel a projektbe, tudnam ertekelni. worship

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26983


E-mail
« Új hozzászólás #8609 Dátum: 2011.02.16 szerda, 16:25:42 »

Beszerzes alatt all a kovetkezo motyo:

12V-rol mukodo, 1 m hosszu, 4,5W teljesitmenyu, hidegfeher fenyu LED strip. Vizhatlan kivitel, 3M ontapadoval a hatuljan, 10 cm/3 LED-enkent tetszoleges darabokra vaghato, ill. a darabok egy kis forrasztas segitsegevel egyszeruen toldhatoak. Listaaron $14,85, amibol legalabb 3 darab egyideju vasarlasa eseten kb. 10% kedvezmenyt kapunk.

Akit erdekel, dobjon egy PU-t, hogy hany darab kellene neki. En a 4 ajtosban a csomagtarto felso szele moge szanok belole egy metert csomagtervilagitasnak, illetve a hatso labtervilagitast tervezem megoldani belole az elso ules hatso-also szelere valahova takarasban felrakva. Gondolkodom meg az ajtok also szelen kilepofenynek is - vegulis vizhatlan, siman birnia kell azt is.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Guen
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 696


drizzt@maffia.hu
E-mail
« Új hozzászólás #8610 Dátum: 2011.02.16 szerda, 16:54:32 »

Beszerzes alatt all a kovetkezo motyo:

12V-rol mukodo, 1 m hosszu, 4,5W teljesitmenyu, hidegfeher fenyu LED strip. Vizhatlan kivitel, 3M ontapadoval a hatuljan, 10 cm/3 LED-enkent tetszoleges darabokra vaghato, ill. a darabok egy kis forrasztas segitsegevel egyszeruen toldhatoak. Listaaron $14,85, amibol legalabb 3 darab egyideju vasarlasa eseten kb. 10% kedvezmenyt kapunk.

Akit erdekel, dobjon egy PU-t, hogy hany darab kellene neki. En a 4 ajtosban a csomagtarto felso szele moge szanok belole egy metert csomagtervilagitasnak, illetve a hatso labtervilagitast tervezem megoldani belole az elso ules hatso-also szelere valahova takarasban felrakva. Gondolkodom meg az ajtok also szelen kilepofenynek is - vegulis vizhatlan, siman birnia kell azt is.

AndyA

merre lax?

Naplózva

2001/3(aus der DDR Cheesy) Mk3 2.0tddi kombi 115 lovacska.
EGR Off, TDCI kipufogó rendszer, katalizátor off
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26983


E-mail
« Új hozzászólás #8611 Dátum: 2011.02.16 szerda, 17:06:55 »

merre lax?

Becsben... :-)

Amugy Budapest, Romaifurdo. De egy ekkora motyo sima levelkent elmegy relative fillerekert akarhova az orszagban.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
VasY
Vendég
« Új hozzászólás #8612 Dátum: 2011.02.16 szerda, 20:03:03 »

Ass mar ki nekem egy ilyen 6 chipest vagy fenykepezd le a sajatod, mert erdekelne, milyen 6 chip van rajta. Meg az is erdekelne, hogy az egyik oldalon rendes izzo, a masik oldalon ilyen, es ugy csinalj egy fenykepet a tolatolampadrol, mint en.

A rendszamtablaba en is 6 chipes szofitat raktam, jo is. De a BA9S-en is 5 ugynolyan chip van, azutan meg lehet nezni a fenyerot a 21W sima izzohoz kepest. Itt vannak a fenykepek par tucat hozzaszolassal korabban. Mondhatni, nevetsegesen gyenge.

Az 5050-es chip elvileg 16-18 lumen fenyerot tudna maximumra kihajtva, ami inkabb 15 korul van a gyakorlatban (5 chipesre mondanak 70 lument, ez ugy saccra igaz is). A 21W hagyomanyos izzo 400-420 lumen korul teljesit. Egyszeru fejszamolas: azonos fenyerohoz majd' 30 db 5050-es chip kellene. A masik lehetoseg a szines LED, ahol sokkal alacsonyabb lumen ertek is eleg, hiszen a bura nem sokat fog kiszurni belole, mint a nagyobb fenyereju, de feher fenybol.

Amire most varok, az 450 lumen, 2-2 feher es sarga LED-del, ami remenyeim szerint a piros szint egy kicsit kevesbe fogja a narancs arnyalat fele vinni. Majd meglatjuk, sajna jovo hetnel elobb nem fog ideerni.

A LED-es tompitott fenyszoro projekthez is rendeltem par dolgot, siman ossze lehet rakni 6-8 LED-bol az egeszet, hogy a xenont levilagitja a palyarol. 1000 lumenes LED-et lehet mar kapni, ha csak 6-700 lument tolok ki belole, mar akkor is eleg 3 db a halogen fenyerejehez, felrakok korben hatot meg egyet kozepre, es a xenonosok sirna fognak, milyen sapatag a lampasuk fenye. gun

Elvileg nem kulonosen bonyolult, csak egy kis gepmunka kell hozza. Aki tud ilyesmiben segiteni, szoljon mar vissza maganban. Van ra ugyan emberem, de az csak jo penzert dolgozik, ugyhogy ha valaki hobbybol beszallna ilyesmivel a projektbe, tudnam ertekelni. worship

AndyA

Szia
Nekem 6 chipes csak az első helyzetjelzőben, és a rendszámtábla világításban, valamit a belső tér világításban van.
Valami iylesmi: http://cgi.ebay.com/ebaymotors/2x-194-T10-SMD-6-Chips-White-High-Power-LED-Light-bulb-/110649022904?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item19c33219b8

Ez a tompított fényszórós dologra kíváncsi lennék, esetleg majd ezekről is mutathatnál képet, a kialakításról.

Ledcsík: ezzel vigyázni, mert nagyon nagy eltérések vannak, és az olcsó nem biztos, hogy azért olcsóbb mert annyiért adják.
Én pl. most belefutottam egy házi tákolású (kínai barátunk otthon 10m-es ledcsikból megcsinálta) ledcsíkba, ami totális koppintása a szintén kínai, de kb. 3x annyiba kerülő (900 Ft vigyor3) ledcsíknak.
Valamint ma jött meg, az 5050-esből készült ledcsík, elég jó kis fénye van, megy majd lábtérvilágításnak, a gyengébbik (nem a házi tákolt) meg kilépőfénynek az ajtóba.
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26983


E-mail
« Új hozzászólás #8613 Dátum: 2011.02.16 szerda, 20:15:25 »

Nekem 6 chipes csak az első helyzetjelzőben, és a rendszámtábla világításban, valamit a belső tér világításban van.
Valami iylesmi: http://cgi.ebay.com/ebaymotors/2x-194-T10-SMD-6-Chips-White-High-Power-LED-Light-bulb-/110649022904?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item19c33219b8

Ez a tompított fényszórós dologra kíváncsi lennék, esetleg majd ezekről is mutathatnál képet, a kialakításról.

Ledcsík: ezzel vigyázni, mert nagyon nagy eltérések vannak, és az olcsó nem biztos, hogy azért olcsóbb mert annyiért adják.
Én pl. most belefutottam egy házi tákolású (kínai barátunk otthon 10m-es ledcsikból megcsinálta) ledcsíkba, ami totális koppintása a szintén kínai, de kb. 3x annyiba kerülő (900 Ft vigyor3) ledcsíknak.
Valamint ma jött meg, az 5050-esből készült ledcsík, elég jó kis fénye van, megy majd lábtérvilágításnak, a gyengébbik (nem a házi tákolt) meg kilépőfénynek az ajtóba.

Ja, hogy igy 6 LED-es. :-)

Nekem a szofita az egymas mellett 6 ill 9 LED, 5050-es, a helyzetjelzoben a T10 (fenykep par hettel ezelott itt, a forumon) hasonlo kivitel, de van harom kisebb LED oldaliranyban is, a foncsor fele.

Fenyszoro: egyelore varom hozza az anyagot. Majd az lesz a kerdes, hogy hany LED kell ahhoz, hogy egy rendes vetitesi kepet ki lehessen alakitani. Szerintem 6-8 darab kelleni fog, nem a fenyero miatt, hanem azert, mert egy LED adott meretu sugarnyalabot vetit elore. Ezekbol kell egymas melle maszkolni a sugarakat, hogy a teljes kepet kiadjak. Ha megjon a LED meg az optika, majd jatszadozom vele.

LED csik: azert szeretem a DX-et, mert ott irkalnak a nepek hozzaszolasokat, hogy mit birnak az egyes cuccok. Pont errol egesz jokat irnak, azert is merem en is megvenni es ajanlani masoknak is.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
gravitydave
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1002



« Új hozzászólás #8614 Dátum: 2011.02.16 szerda, 20:20:42 »

Beszerzes alatt all a kovetkezo motyo:

12V-rol mukodo, 1 m hosszu, 4,5W teljesitmenyu, hidegfeher fenyu LED strip. Vizhatlan kivitel, 3M ontapadoval a hatuljan, 10 cm/3 LED-enkent tetszoleges darabokra vaghato, ill. a darabok egy kis forrasztas segitsegevel egyszeruen toldhatoak. Listaaron $14,85, amibol legalabb 3 darab egyideju vasarlasa eseten kb. 10% kedvezmenyt kapunk.

Akit erdekel, dobjon egy PU-t, hogy hany darab kellene neki. En a 4 ajtosban a csomagtarto felso szele moge szanok belole egy metert csomagtervilagitasnak, illetve a hatso labtervilagitast tervezem megoldani belole az elso ules hatso-also szelere valahova takarasban felrakva. Gondolkodom meg az ajtok also szelen kilepofenynek is - vegulis vizhatlan, siman birnia kell azt is.

AndyA


link van hogy ranezzunk?
 wave
Naplózva

2020 MK-5 2.0 Hibrid Kombi ST Line
2006 MK-3 1.8 b Szedan Ambiente
EX 2011 Fusion 2,5 SEL Szedan
EX 2008 Mk-4 1.6 b Kombi, Trend, LPG
EX 1997 Mk-2 1.8 b Ferdehatu GLX
Ex 2002 MK-3 1.8 b Kombi Ambiente
Ex 1996 Mk-1 1.6 b Kombi CLX
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26983


E-mail
« Új hozzászólás #8615 Dátum: 2011.02.16 szerda, 20:26:20 »

link van hogy ranezzunk?
 wave

Persze.

http://www.dealextreme.com/p/waterproof-1-meter-30-led-4-5w-light-strip-white-dc-12v-16211

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
gravitydave
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1002



« Új hozzászólás #8616 Dátum: 2011.02.16 szerda, 20:29:58 »


nem rossz!
en surubbet szeretnek!
van surubb egyaltalan?
 wave
Naplózva

2020 MK-5 2.0 Hibrid Kombi ST Line
2006 MK-3 1.8 b Szedan Ambiente
EX 2011 Fusion 2,5 SEL Szedan
EX 2008 Mk-4 1.6 b Kombi, Trend, LPG
EX 1997 Mk-2 1.8 b Ferdehatu GLX
Ex 2002 MK-3 1.8 b Kombi Ambiente
Ex 1996 Mk-1 1.6 b Kombi CLX
Takiatti
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9466


30 / 993-7376


E-mail
« Új hozzászólás #8617 Dátum: 2011.02.16 szerda, 20:57:13 »

A LED-es tompitott fenyszoro projekthez is rendeltem par dolgot, siman ossze lehet rakni 6-8 LED-bol az egeszet, hogy a xenont levilagitja a palyarol. 1000 lumenes LED-et lehet mar kapni, ha csak 6-700 lument tolok ki belole, mar akkor is eleg 3 db a halogen fenyerejehez, felrakok korben hatot meg egyet kozepre, es a xenonosok sirna fognak, milyen sapatag a lampasuk fenye. gun

Elvileg nem kulonosen bonyolult, csak egy kis gepmunka kell hozza. Aki tud ilyesmiben segiteni, szoljon mar vissza maganban. Van ra ugyan emberem, de az csak jo penzert dolgozik, ugyhogy ha valaki hobbybol beszallna ilyesmivel a projektbe, tudnam ertekelni. worship

AndyA

Én most foncsoroztattam a keszont, azt nem piszkálnám, de ha kifejlesztesz egy "plug and play" LED rendszert a ködfénybe, vagy a refibe, arra kíváncsi lennék...  vigyor3 Wink worship
Naplózva

2017.07. Renault Megane Intens 1,2TCe EDC7

Ex: 2004.09. 2.0TDCI, GHIA, Xenon, Zen, stb...  
"Nem véletlen, hogy nem építenek hülyék házát! Felemésztené az építőanyag készletet..."
VasY
Vendég
« Új hozzászólás #8618 Dátum: 2011.02.16 szerda, 21:04:01 »

Jó fajtát választottál, ennek baromi jó a fénye:eljen:

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
Legfelső: a legrosszabb led csíkból készítette 30cm-es, olcsó kategória kb 2-300Ft
Középső: már egészen jó megvilágításra, kb 900Ft
Alsó: A legerősebb fényerejű 3 chip-es kb. 2e Ft
és mind a 3 20cm-es
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26983


E-mail
« Új hozzászólás #8619 Dátum: 2011.02.16 szerda, 21:09:51 »

nem rossz!
en surubbet szeretnek!
van surubb egyaltalan?
 wave

Csak gyozzel valogatni. En vegigneztem anno a zomet plusz a hozzaszolasokat, es a fentebb emlitett tunik a kulonbozo szempontok alapjan az optimumnak. Az egyik nem vaghato, a masik vaghato, de maceras raforrasztani az uj vezeteket a levagott darabra stb.

Ez nem vaghato:
http://www.dealextreme.com/p/99-led-1-meter-12v-soft-light-strip-white-7546
http://www.dealextreme.com/p/504-led-soft-flexible-cuttable-led-light-strip-12v-white-3422
http://www.dealextreme.com/p/33-led-33cm-12v-soft-light-strip-white-7551
http://www.dealextreme.com/p/super-slim-45-led-90cm-dc12v-soft-smd-light-strip-white-led-7573
http://www.dealextreme.com/p/96-led-96cm-12v-soft-light-strip-white-7556
http://www.dealextreme.com/p/120-led-120cm-12v-soft-light-strip-white-7561

Ezek vaghatoak:
http://www.dealextreme.com/p/300x3528-smd-led-6500k-white-light-flexible-strip-5-meter-dc-12v-50495
http://www.dealextreme.com/p/30w-192x5050-smd-led-white-light-strip-4-8-meter-dc-12v-51227
http://www.dealextreme.com/p/600x3528-smd-led-6500k-white-light-flexible-strip-5-meter-dc-12v-50494
http://www.dealextreme.com/p/300x5050-smd-led-white-light-flexible-strip-5-meter-dc-12v-39452

Ez nemhogy vaghato, de eppenhogy toldhato:
http://www.dealextreme.com/p/smd-12-led-extendable-light-strip-30cm-white-12v-10293

Van ilyen fixen szerelt is, jo dragaert (ez eppen zold, de van mindenfele szinben + feher is):
http://www.dealextreme.com/p/3w-15ni-150-lumen-green-48-led-light-strip-aluminum-shell-12-5v-240ma-13551
http://www.dealextreme.com/p/12v-75-led-white-light-strip-50cm-11303

Ez nem tunik vaghatonak, es autoban meg elotetelni is kell, mert nagyon csak 12V-os:
http://www.dealextreme.com/p/12v-led-strip-30-led-50cm-white-5256

Stb., valogass kedvedre a "LED strip" keresokifejezesre kapott talalatokban. :-)

A 3 db-os rendeles a 10% kedvezmenyre mar megvan, aki meg akar, beszallhat ennyiert, aki meg nem, az rendelhet maganak otthonra, amilyet akar helyette.  wave

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26983


E-mail
« Új hozzászólás #8620 Dátum: 2011.02.17 csütörtök, 23:18:21 »


No, akkor senki tobbet, harmadszor, vagy mi van? Vagy varjam ki a hetveget, sokan csak akkor olvassak a forumokat?  Wink

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
gravitydave
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1002



« Új hozzászólás #8621 Dátum: 2011.02.18 péntek, 20:23:07 »

Csak gyozzel valogatni. En vegigneztem anno a zomet plusz a hozzaszolasokat, es a fentebb emlitett tunik a kulonbozo szempontok alapjan az optimumnak. Az egyik nem vaghato, a masik vaghato, de maceras raforrasztani az uj vezeteket a levagott darabra stb.

Ez nem vaghato:
http://www.dealextreme.com/p/99-led-1-meter-12v-soft-light-strip-white-7546
http://www.dealextreme.com/p/504-led-soft-flexible-cuttable-led-light-strip-12v-white-3422
http://www.dealextreme.com/p/33-led-33cm-12v-soft-light-strip-white-7551
http://www.dealextreme.com/p/super-slim-45-led-90cm-dc12v-soft-smd-light-strip-white-led-7573
http://www.dealextreme.com/p/96-led-96cm-12v-soft-light-strip-white-7556
http://www.dealextreme.com/p/120-led-120cm-12v-soft-light-strip-white-7561

Ezek vaghatoak:
http://www.dealextreme.com/p/300x3528-smd-led-6500k-white-light-flexible-strip-5-meter-dc-12v-50495
http://www.dealextreme.com/p/30w-192x5050-smd-led-white-light-strip-4-8-meter-dc-12v-51227
http://www.dealextreme.com/p/600x3528-smd-led-6500k-white-light-flexible-strip-5-meter-dc-12v-50494
http://www.dealextreme.com/p/300x5050-smd-led-white-light-flexible-strip-5-meter-dc-12v-39452

Ez nemhogy vaghato, de eppenhogy toldhato:
http://www.dealextreme.com/p/smd-12-led-extendable-light-strip-30cm-white-12v-10293

Van ilyen fixen szerelt is, jo dragaert (ez eppen zold, de van mindenfele szinben + feher is):
http://www.dealextreme.com/p/3w-15ni-150-lumen-green-48-led-light-strip-aluminum-shell-12-5v-240ma-13551
http://www.dealextreme.com/p/12v-75-led-white-light-strip-50cm-11303

Ez nem tunik vaghatonak, es autoban meg elotetelni is kell, mert nagyon csak 12V-os:
http://www.dealextreme.com/p/12v-led-strip-30-led-50cm-white-5256

Stb., valogass kedvedre a "LED strip" keresokifejezesre kapott talalatokban. :-)

A 3 db-os rendeles a 10% kedvezmenyre mar megvan, aki meg akar, beszallhat ennyiert, aki meg nem, az rendelhet maganak otthonra, amilyet akar helyette.  wave

AndyA

koszonom szepen a linkeket! worship
Naplózva

2020 MK-5 2.0 Hibrid Kombi ST Line
2006 MK-3 1.8 b Szedan Ambiente
EX 2011 Fusion 2,5 SEL Szedan
EX 2008 Mk-4 1.6 b Kombi, Trend, LPG
EX 1997 Mk-2 1.8 b Ferdehatu GLX
Ex 2002 MK-3 1.8 b Kombi Ambiente
Ex 1996 Mk-1 1.6 b Kombi CLX
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26983


E-mail
« Új hozzászólás #8622 Dátum: 2011.02.19 szombat, 17:00:54 »

Megmaradt 4-5 ajtoshoz valo 2 par (4 db) hatso helyzetjelzo LED-izzom. Vadi uj, csak a kombiba nem tudom berakni oket, mert oda masmilyen kell. 13 LED-es kivitel, az 5W-os hagyomanyos izzonak megfelelo a fenye. A 2 par pont egy autora valo a helyzetjelzo koralaku reszenek ket sima izzoja helyere.

http://www.dealextreme.com/p/1156-13-smd-5050-led-white-light-car-brake-signal-light-bulbs-pair-dc-12v-44680

Van egy 12 LED-es, T10 vagy szofita csatlakozos vilagitotest, pl. belso vilagitasba kivalo. Hatoldalan 3M ontapados, de a buraba siman be lehet rakni anelkul is. A T10 foglalattal pl. elso labtervilagitas helyett lehet a muszerfal ala ragasztani. A 12 LED-del diszno eros fenye van.

http://www.dealextreme.com/p/t10-ba9s-festoon-1-8w-12v-12-led-60000mcd-car-ceiling-dome-light-bulb-white-light-21290

1 par BA9S foglalatu, 5 LED-es izzo. Ezt a terkepolvaso-lampas belso vilagitashoz valo, de oda csak ugy jo, hogy at kell forrasztani a polaritast (nem nagy ugy, le kell melegiteni rola a fem foglalatreszt es a ket drotot belul megcserelni), mert a Ford pont nem jo +/- sorrendben kototte be azt a lampatestet.  falbav gun 4-5 ajtosba tolatolampanak harmatgyenge, oda nem javaslom.

http://www.dealextreme.com/p/ba9s-1-2w-70-lumen-6500k-5-smd-led-car-white-light-bulbs-pair-dc-12v-51198

Akit erdekel, dobjon egy PU-t, arak, mint a fenti linkeken.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
VasY
Vendég
« Új hozzászólás #8623 Dátum: 2011.02.20 vasárnap, 13:37:03 »


Tegnap délután sikeresen beépítettük a led csíkokat taps
A lábtérvilágításomba eddig neon cső volt, most led-re cserélve, szinte össze se lehet hasonlítani.
A gyengébbik led csíkot (középső) beépítettük kilépőfénynek, és ami fura, hogy majdnem ugyanolyan fénye van mint a lábtérvilágításnak, pedig elvileg gyengébb ledek vannak.
Ami viszont röhejes, hogy a gyári kilépőfény (visszapillantóba), teljesen be van kábelezve mind két ajtóba a tükörig. Tehát a biztosítékozástól kezdve kábelezésig, egészen a késeltetés, és elhalványulás, minden be volt építve, tehát +40e-t kb. ha úgy kérem, akkor kapok még egy 10 cm kábelt, egy foglalatot és egy T10es izzót oldalanként.
A lényeg ami lényeg, hogy beépítve baromi jó lett, sajnos egy hibája van, hogy nem lehet vezérli a belső tér világítással, ami annyit jelent, hogy este ha leállítom a motort, akkor egy ideig világít az ajtó alatt, bár ezt még nem teszteltem, hogy belülről mennyire zavaró, viszont ha lezárom a kocsit, egyből elalszik, ha nyitom akkor pedig fokozatosan felvilágít.
Összegezve szerintem mindenképp megéri, főleg, hogy a led csík, 2 darab, valami 1200 Ft-ra jött ki postával együtt, és házilag is elég könnyű összedobni a dolgot.
Naplózva
Guen
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 696


drizzt@maffia.hu
E-mail
« Új hozzászólás #8624 Dátum: 2011.02.20 vasárnap, 13:53:01 »


Tegnap délután sikeresen beépítettük a led csíkokat taps
A lábtérvilágításomba eddig neon cső volt, most led-re cserélve, szinte össze se lehet hasonlítani.
A gyengébbik led csíkot (középső) beépítettük kilépőfénynek, és ami fura, hogy majdnem ugyanolyan fénye van mint a lábtérvilágításnak, pedig elvileg gyengébb ledek vannak.
Ami viszont röhejes, hogy a gyári kilépőfény (visszapillantóba), teljesen be van kábelezve mind két ajtóba a tükörig. Tehát a biztosítékozástól kezdve kábelezésig, egészen a késeltetés, és elhalványulás, minden be volt építve, tehát +40e-t kb. ha úgy kérem, akkor kapok még egy 10 cm kábelt, egy foglalatot és egy T10es izzót oldalanként.
A lényeg ami lényeg, hogy beépítve baromi jó lett, sajnos egy hibája van, hogy nem lehet vezérli a belső tér világítással, ami annyit jelent, hogy este ha leállítom a motort, akkor egy ideig világít az ajtó alatt, bár ezt még nem teszteltem, hogy belülről mennyire zavaró, viszont ha lezárom a kocsit, egyből elalszik, ha nyitom akkor pedig fokozatosan felvilágít.
Összegezve szerintem mindenképp megéri, főleg, hogy a led csík, 2 darab, valami 1200 Ft-ra jött ki postával együtt, és házilag is elég könnyű összedobni a dolgot.

azt honnan lehet megtudni hogy a kilépőfény be van-e kábelezve?(fűthető elektromos tükör van ha az számít)
 engem is nagyon mozgat a dolog meg a lábtér világítás is(első / hátsó)
Naplózva

2001/3(aus der DDR Cheesy) Mk3 2.0tddi kombi 115 lovacska.
EGR Off, TDCI kipufogó rendszer, katalizátor off
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #8625 Dátum: 2011.02.20 vasárnap, 14:00:26 »

azt honnan lehet megtudni hogy a kilépőfény be van-e kábelezve?(fűthető elektromos tükör van ha az számít)

az csak facelift utáni autókban lehet...
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
VasY
Vendég
« Új hozzászólás #8626 Dátum: 2011.02.20 vasárnap, 15:12:42 »

azt honnan lehet megtudni hogy a kilépőfény be van-e kábelezve?(fűthető elektromos tükör van ha az számít)
 engem is nagyon mozgat a dolog meg a lábtér világítás is(első / hátsó)
Szedd le az ajtó burkolatát, és a tükör alatt kell lennie, egy szürke csatlakozónak, amibe alulról ha belemegy egy kékes narancsos és egy kék zöldes vastagabb vezeték pár, akkor neked is be van kábelezve.
Naplózva
VasY
Vendég
« Új hozzászólás #8627 Dátum: 2011.02.24 csütörtök, 20:01:29 »


Kedvcsinálónak vigyor3
Élőbben sokkalta intenzívebb és erősebb a fényereje, és egy picivel lillásabb.
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26983


E-mail
« Új hozzászólás #8628 Dátum: 2011.02.24 csütörtök, 21:31:07 »


Kedvcsinálónak vigyor3
Élőbben sokkalta intenzívebb és erősebb a fényereje, és egy picivel lillásabb.

Szep!  En ilyent akarok LED csikkal az ajto aljan. A T10-es labtervilagitast mar reg LED-re csereltem, kepek korabban a forumban.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
TZS
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



E-mail
« Új hozzászólás #8629 Dátum: 2011.02.24 csütörtök, 21:44:21 »


Kedvcsinálónak vigyor3
Élőbben sokkalta intenzívebb és erősebb a fényereje, és egy picivel lillásabb.
Ez nagyon zsír!  eljen  taps Asszem, ezt én is megcsinálom, úgy is led szalag párti vagyok. Csak rendesen le kell szigetelni a vezetéket, csatlakozásokat, forrasztásokat is, hogy vízálló legyen, mert az (kézi) autómosóban ott is megmossák.
Naplózva

2016 MK-II facelift Kuga 2.0 TDCI AWD (Mondeo szívvel)
ex: 2011 MK-IV 2.0 TDCi
ex: 2003 MK-III facelift 2.0 TDCI
ex: 1993 MK-I 2.0 ZETEC

"Összejönni - jó kezdés. Együtt maradni - haladás. Együtt is dolgozni - siker." Henry Ford
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26983


E-mail
« Új hozzászólás #8630 Dátum: 2011.02.24 csütörtök, 21:56:14 »

Ez nagyon zsír!  eljen  taps Asszem, ezt én is megcsinálom, úgy is led szalag párti vagyok. Csak rendesen le kell szigetelni a vezetéket, csatlakozásokat, forrasztásokat is, hogy vízálló legyen, mert az (kézi) autómosóban ott is megmossák.

Eleve vizallo LED csikot kell venni, pl:

http://www.dealextreme.com/p/waterproof-1-meter-30-led-4-5w-light-strip-white-dc-12v-16211

1 m, 10 centinkent (3 LED) vaghato, forraszthato. Forrasztott vegere zsugorcso, bele egy kis szilikon tomito, es garantaltan vizhatlan. Hatulrol 3M ontapado, ha rendesen lepucoltad az ajto aljat, ertsd: mososzeres viz es kefe + utana alkohol, le se tudod vakarni tobbe.

Ingyen posta Hong Kongbol, PayPal fizetheto. Es meg is jon gond nelkul. Ha 1,70-ert Trackinget veszel hozza, nem tudja a m. kir Psota sem lenyulni. De lehet ide hozzam is rendelni, az osztrak posta meg biztosabban meghozza Tracking nelkul is.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
TZS
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



E-mail
« Új hozzászólás #8631 Dátum: 2011.02.24 csütörtök, 23:19:21 »

Eleve vizallo LED csikot kell venni, pl:

http://www.dealextreme.com/p/waterproof-1-meter-30-led-4-5w-light-strip-white-dc-12v-16211

1 m, 10 centinkent (3 LED) vaghato, forraszthato. Forrasztott vegere zsugorcso, bele egy kis szilikon tomito, es garantaltan vizhatlan. Hatulrol 3M ontapado, ha rendesen lepucoltad az ajto aljat, ertsd: mososzeres viz es kefe + utana alkohol, le se tudod vakarni tobbe.

Ingyen posta Hong Kongbol, PayPal fizetheto. Es meg is jon gond nelkul. Ha 1,70-ert Trackinget veszel hozza, nem tudja a m. kir Psota sem lenyulni. De lehet ide hozzam is rendelni, az osztrak posta meg biztosabban meghozza Tracking nelkul is.

AndyA

Köszi, de kb.3 éve foglalkozom ledszalagos világítással, tudod én vagyok aki először tett ledet hátra, szóval van itthon vízálló szalagom valami 2000-ért vettem méterét a "sarki" boltban. Zsugorcsövet meg tudok rátenni magam is.
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.24 csütörtök, 23:22:30 írta TZS » Naplózva

2016 MK-II facelift Kuga 2.0 TDCI AWD (Mondeo szívvel)
ex: 2011 MK-IV 2.0 TDCi
ex: 2003 MK-III facelift 2.0 TDCI
ex: 1993 MK-I 2.0 ZETEC

"Összejönni - jó kezdés. Együtt maradni - haladás. Együtt is dolgozni - siker." Henry Ford
VasY
Vendég
« Új hozzászólás #8632 Dátum: 2011.02.25 péntek, 09:04:27 »

Szep!  En ilyent akarok LED csikkal az ajto aljan. A T10-es labtervilagitast mar reg LED-re csereltem, kepek korabban a forumban.

AndyA
Szia
Ez már led csíkos, a lábtérvilágítás is led csíkkal van megcsinálva smile nem lett volna szívem megfurkálni a kárpitot, hogy átdugjak rajta pár 5mm-es ledet, így meg ha nem tetszik vagy valami van vele, akkor 100%-ban gyárira vissza tudom alakítani
TZS: Ez az ajtón belül van, a küszöb műanyagja és az ajtó műanyagja között, pont van annyi rés, hogy a ledcsík elférjen közte, szerintem a legjobb hely neki.
Naplózva
TZS
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



E-mail
« Új hozzászólás #8633 Dátum: 2011.02.25 péntek, 12:05:28 »

Szia
Ez már led csíkos, a lábtérvilágítás is led csíkkal van megcsinálva smile nem lett volna szívem megfurkálni a kárpitot, hogy átdugjak rajta pár 5mm-es ledet, így meg ha nem tetszik vagy valami van vele, akkor 100%-ban gyárira vissza tudom alakítani
TZS: Ez az ajtón belül van, a küszöb műanyagja és az ajtó műanyagja között, pont van annyi rés, hogy a ledcsík elférjen közte, szerintem a legjobb hely neki.
Igen, már néztem, hogy hová férne el, de annál jobb nincs, mint amit Te is találtál neki. A vízállóság meg azért fontos nekem, mert ott is megmossák az autót a mosóban. Beltérre szerintem is a legjobb a ledszalag.  taps
Naplózva

2016 MK-II facelift Kuga 2.0 TDCI AWD (Mondeo szívvel)
ex: 2011 MK-IV 2.0 TDCi
ex: 2003 MK-III facelift 2.0 TDCI
ex: 1993 MK-I 2.0 ZETEC

"Összejönni - jó kezdés. Együtt maradni - haladás. Együtt is dolgozni - siker." Henry Ford
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26983


E-mail
« Új hozzászólás #8634 Dátum: 2011.02.25 péntek, 13:32:14 »

TZS: Ez az ajtón belül van, a küszöb műanyagja és az ajtó műanyagja között, pont van annyi rés, hogy a ledcsík elférjen közte, szerintem a legjobb hely neki.

Tyu, ez most nem jott at egeszen. Le tudnad fenykepezni?

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
VasY
Vendég
« Új hozzászólás #8635 Dátum: 2011.02.25 péntek, 16:59:35 »

AndyA + TZS: Ez teljesen a beltérnem van, tehát ami van ajtó kárpit, a szürke/fekete, annak az alján van, nem az ajtó fém részére van ragasztva, hanem magára a belső kárpitba, tehát ha mossák a kocsit, ott biztos, hogy nem lesz megmosva, max ha te kinyitod az ajtót, és vizes ronggyal áttörlöd.
Mikor pedig bezárom az ajtót, akkor a kocsi fém küszöbe és az ajtó szürke kárpitja között pont van egy 3-4 mm, ami miatt tökéletesen beilleszkedik a led csík eljen
Esete fele próbálok egy képet csinálni, ha megfelel.
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #8636 Dátum: 2011.02.25 péntek, 17:15:27 »

AndyA + TZS: Ez teljesen a beltérnem van, tehát ami van ajtó kárpit, a szürke/fekete, annak az alján van, nem az ajtó fém részére van ragasztva, hanem magára a belső kárpitba, tehát ha mossák a kocsit, ott biztos, hogy nem lesz megmosva, max ha te kinyitod az ajtót, és vizes ronggyal áttörlöd.
Mikor pedig bezárom az ajtót, akkor a kocsi fém küszöbe és az ajtó szürke kárpitja között pont van egy 3-4 mm, ami miatt tökéletesen beilleszkedik a led csík eljen
Esete fele próbálok egy képet csinálni, ha megfelel.
rendes helyen az ajtó alját és a küszöböt is lemossák kézzel Wink
Naplózva
Guen
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 696


drizzt@maffia.hu
E-mail
« Új hozzászólás #8637 Dátum: 2011.02.25 péntek, 17:48:01 »


Kedvcsinálónak vigyor3
Élőbben sokkalta intenzívebb és erősebb a fényereje, és egy picivel lillásabb.

hmm ez odab... ilyen kell nekem is worship
Naplózva

2001/3(aus der DDR Cheesy) Mk3 2.0tddi kombi 115 lovacska.
EGR Off, TDCI kipufogó rendszer, katalizátor off
Compi
Vendég
« Új hozzászólás #8638 Dátum: 2011.02.26 szombat, 22:46:08 »

Sziasztok.Egy mondeo II. Ghia tulajdonosa vagyok.Leszeretnem cserelni a gyari zold belso vilagitast kekre.
A belso egoket lelehet cserelni,de az elektromos ablak emelo gombjaval,feldelzeti k.,digitalis klima kijelzovel mi ujsag?
Csinal esetleg mar valaki ilyet,tudnatok segiteni milyen tipusu izzok kellenek a cserehez?

Elore is  worship
Naplózva
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #8639 Dátum: 2011.02.26 szombat, 22:51:23 »

Sziasztok.Egy mondeo II. Ghia tulajdonosa vagyok.Leszeretnem cserelni a gyari zold belso vilagitast kekre.
A belso egoket lelehet cserelni,de az elektromos ablak emelo gombjaval,feldelzeti k.,digitalis klima kijelzovel mi ujsag?
Csinal esetleg mar valaki ilyet,tudnatok segiteni milyen tipusu izzok kellenek a cserehez?

Elore is  worship
HZsolt92- a Te embered  wave
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #8640 Dátum: 2011.02.26 szombat, 22:59:52 »

HZsolt92- a Te embered  wave
mk2-nél drof-ot kell keresni hehe wave
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #8641 Dátum: 2011.02.26 szombat, 23:00:50 »

Sziasztok.Egy mondeo II. Ghia tulajdonosa vagyok.Leszeretnem cserelni a gyari zold belso vilagitast kekre.
A belso egoket lelehet cserelni,de az elektromos ablak emelo gombjaval,feldelzeti k.,digitalis klima kijelzovel mi ujsag?
Csinal esetleg mar valaki ilyet,tudnatok segiteni milyen tipusu izzok kellenek a cserehez?

Elore is  worship
ilyet találtam: http://www.mondeo.hu/ftp/pdf/tuning/mondeo_mk1-mk2_ledesites.pdf
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #8642 Dátum: 2011.02.26 szombat, 23:07:24 »

mk2-nél drof-ot kell keresni hehe wave
Az én szemem az az MK3-ra van kihegyezve...  Grin
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26983


E-mail
« Új hozzászólás #8643 Dátum: 2011.02.26 szombat, 23:25:28 »

Sziasztok.Egy mondeo II. Ghia tulajdonosa vagyok.Leszeretnem cserelni a gyari zold belso vilagitast kekre.
A belso egoket lelehet cserelni,de az elektromos ablak emelo gombjaval,feldelzeti k.,digitalis klima kijelzovel mi ujsag?
Csinal esetleg mar valaki ilyet,tudnatok segiteni milyen tipusu izzok kellenek a cserehez?

Elore is  worship

Angol eBay-en, meg tucat mas helyen kapni matricat, amit a gyari helyett fel tudsz ragasztani, es a szivarvany minden szineben pompazo muszerfalat elo tudsz allitani.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #8644 Dátum: 2011.02.26 szombat, 23:27:03 »

Angol eBay-en, meg tucat mas helyen kapni matricat, amit a gyari helyett fel tudsz ragasztani, es a szivarvany minden szineben pompazo muszerfalat elo tudsz allitani.

AndyA
mk3-hoz is van??
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Compi
Vendég
« Új hozzászólás #8645 Dátum: 2011.02.27 vasárnap, 00:03:28 »

Angol eBay-en, meg tucat mas helyen kapni matricat, amit a gyari helyett fel tudsz ragasztani, es a szivarvany minden szineben pompazo muszerfalat elo tudsz allitani.

AndyA

Mar mint a kijelzokre ra gondoltad a matricat?A dealextreme-n lattal ilyet?

Koszzzz
Naplózva
Compi
Vendég
« Új hozzászólás #8646 Dátum: 2011.02.27 vasárnap, 00:43:17 »

az ablak emelo gombokra mit javasolsz?Huh?
 
 worship

Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #8647 Dátum: 2011.02.27 vasárnap, 00:45:22 »

az ablak emelo gombokra mit javasolsz?Huh?
 
 worship


cseréld ki benne a ledet  nyes
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Compi
Vendég
« Új hozzászólás #8648 Dátum: 2011.02.27 vasárnap, 00:52:46 »

 falbav azt gondoltam,tudod milyen tipus kell hozza?
 hehe  kosz
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #8649 Dátum: 2011.02.27 vasárnap, 00:54:35 »

falbav azt gondoltam,tudod milyen tipus kell hozza?
 hehe  kosz

kiveszed a kapcsolót, leveszed a tetejét, és kiderül. vagy smd, vagy 3mm-es, de lehet, hogy kell elé ellenállás is.

mk2-t még nem szedtem szét Roll Eyes
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Oldalak: 1 ... 166 167 168 169 170 171 172 [173] 174 175 176 177 178 179 180 ... 323   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.114 másodperc alatt készült el 26 lekéréssel.