Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.15 szerda, 10:40:53 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 316 317 318 319 320 321 322 [323] 324 325 326 327 328 329 330 ... 366   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Autó Hi-Fi  (Megtekintve 4592957 alkalommal)
0 Felhasználó és 3 vendég van a témában
Caruso
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 907



E-mail
« Új hozzászólás #16100 Dátum: 2015.07.09 csütörtök, 08:56:07 »

Ez már régóta foglalkoztat, hogy milyen wattok ezek, amiket megadnak az autós erősítő, hangszórók adatlapjain?  wave
A teljesítmény nem a feszültség és az áramerősség szorzata?


De, nagyjából igen.
Ezeket a wattokat trükkösen adják meg a gyártók (tisztelet a kivételnek).
Általában egy csatornát hajtanak meg, a maximumra feltekert feszültséggel (a 12V-hoz képest a 13-14V is ad néhány plusz wattot), ezt meghajtják
egy speciális jellel (tehát nem zene, hanem négyszög vagy hasonló, kímélő jellel) és máris megvan a 4 csatornás erősítő, 20A-es biztosítékkal, 4x500W-osnak. :O)
Néhány nevesebb forgalmazó (Rockford, MTX, Focal) nem engedi meg magának ezt a gagyizást; ők soxor alulspecifikálják a cuccaikat és azok többet tudnak a megadottnál.
Ökölszabálynak elmondható, hogy egy erősítő "valós" teljesítményét úgy kell kiszámolni, hogy a benne lévő biztosíték értékét megszorzod a 12V-al, ezt megszorzod 0,65-el (ez kb a vezteség a rendszerben). Tehát egy 40A biztosítékkal bíró erősítő: 40 x 12 x 0,65 = 312. Vagyis ez az erősítő - összesen - 312W-ot bír. Ha két csatornás, akkor 2 x 156W, ha négy csatornás, akkor 4 x 78W.

UFF
Naplózva

Nekem: Ford Mondeo, Mark II. 1996, 1,8 Zetec, sedan
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #16101 Dátum: 2015.07.09 csütörtök, 12:26:21 »

De, nagyjából igen.
Ezeket a wattokat trükkösen adják meg a gyártók (tisztelet a kivételnek).
Általában egy csatornát hajtanak meg, a maximumra feltekert feszültséggel (a 12V-hoz képest a 13-14V is ad néhány plusz wattot), ezt meghajtják
egy speciális jellel (tehát nem zene, hanem négyszög vagy hasonló, kímélő jellel) és máris megvan a 4 csatornás erősítő, 20A-es biztosítékkal, 4x500W-osnak. :O)
Néhány nevesebb forgalmazó (Rockford, MTX, Focal) nem engedi meg magának ezt a gagyizást; ők soxor alulspecifikálják a cuccaikat és azok többet tudnak a megadottnál.
Ökölszabálynak elmondható, hogy egy erősítő "valós" teljesítményét úgy kell kiszámolni, hogy a benne lévő biztosíték értékét megszorzod a 12V-al, ezt megszorzod 0,65-el (ez kb a vezteség a rendszerben). Tehát egy 40A biztosítékkal bíró erősítő: 40 x 12 x 0,65 = 312. Vagyis ez az erősítő - összesen - 312W-ot bír. Ha két csatornás, akkor 2 x 156W, ha négy csatornás, akkor 4 x 78W.

UFF

Annyit tennék hozzá, hogy sosem 12 V az alap feszültség. Az autóban ennél mindig több van.
Általában az erősítőknél megadják a teljesítményhez képest, hogy mekkora feszültségen mérve.
Megmérnek minden csatornát, de nyilván minél több csatorna van használva úgy csökken a kimenő teljesítménye amit lead és nem bír.  vigyor3
Egyébként meg mindig analóg az erősítőbe a bemenő jel. Ezt is meg szokták adni, hogy milyen paraméterekkel történik a mérés.

Ahol a fentebb említett adatokat nem lehet megtalálni, azzal az erősítővel nem kell foglalkozni. Az nem erősítő.
A veszteséget nem lehet egyértelműen egy képlettel kiszámolni. Nem egyformák az erősítők kialakításai, alkatrészei és annak minősége.
Ahogyan korábban írtam, nem szimmetrikusan osztódik a leadott teljesítmény a használt csatornák számától függően.


A kérdező kérdéséhez:
Más egy erősítőn olvasható teljesítmény adat és más egy hangszórón olvasható teljesítmény adat.

Az erősítő lead teljesítményt, míg a hangszóró nem. Az csak felveszi, tehát terhelhető vele. Itt már megint van sok paraméter megint a hangszóróra vonatkozóan, hogy mennyi lesz a befogadott teljesítményből mennyi hasznosul.
A hangszóróknál is meg van adva, hogy hogyan történt a terhelési adat mérése. (itt el lehetne időzni kicsit, de most nem akarok)

Végezetül nem feltétlenül a teljesítmény adatok a fontosan, annál sokkal lényegesebb egy rendszer (erősítő, hangszóró) érzékenységi adata!
Wattok azért kellene a dobozra, hogy eladja magát a termék. Amolyan marketing számként(fent írtam, hogy a mérési alap igen eltérő lehet, aminek sokszor nem sok köze van a zenehallgatáshoz). Aki ez alapján választ, dönt....hibázik, nem kicsit, nagyon.

« Utoljára szerkesztve: 2015.07.09 csütörtök, 12:30:14 írta GSR » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
szemisun
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 317



E-mail
« Új hozzászólás #16102 Dátum: 2015.07.09 csütörtök, 20:57:44 »

Sziasztok
Nincs kódom a ford 6000 cd rádiómhoz. V011187 a sorozatszáma, tudtok kódban segíteni?

Köszönöm
Naplózva

Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #16103 Dátum: 2015.07.09 csütörtök, 21:01:09 »

Sziasztok
Nincs kódom a ford 6000 cd rádiómhoz. V011187 a sorozatszáma, tudtok kódban segíteni?

Köszönöm

Már többen megírták, hogy márkaszerviz tud neked segíteni. (egyébként a rádió kód nem a szerviz füzetben van eredetileg, hanem a rádió könyvében..... ha nem kaptad az autóhoz, akkor az eladónál érdeklődj)
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
szemisun
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 317



E-mail
« Új hozzászólás #16104 Dátum: 2015.07.09 csütörtök, 21:15:31 »

Már többen megírták, hogy márkaszerviz tud neked segíteni. (egyébként a rádió kód nem a szerviz füzetben van eredetileg, hanem a rádió könyvében..... ha nem kaptad az autóhoz, akkor az eladónál érdeklődj)


Nem kaptam a rádióhoz semmi leírást, mert az a kocsi használati útmutatójában van, annak része
A rádiókódnak meg a szervíz könyvben meg van a helye, minden ki van töltve, csak az hiányzik belőle.

itt a fórumon olvastam olyan hozzászólásokat, hogy valaki beírta a rádiója szériaszámát és megírták neki a kódot, ezért bátorkodtam időt szánni és operáltam ki a műszerfalból, hogy ezt megtudjam.
most "adtam a szarnak egy pofont" érzésem van. rinya

szervízben meg egy nyanvad 6 jegyű számért ki tudja hány ezrest kérnek el  falbav

bár most nézem, hogy nem is jó helyre írtam, mert van külön rádiókód topic  falbav  falbav  falbav
« Utoljára szerkesztve: 2015.07.09 csütörtök, 21:18:27 írta szemisun » Naplózva

Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #16105 Dátum: 2015.07.09 csütörtök, 21:26:32 »

Nem kaptam a rádióhoz semmi leírást, mert az a kocsi használati útmutatójában van, annak része
A rádiókódnak meg a szervíz könyvben meg van a helye, minden ki van töltve, csak az hiányzik belőle.

itt a fórumon olvastam olyan hozzászólásokat, hogy valaki beírta a rádiója szériaszámát és megírták neki a kódot, ezért bátorkodtam időt szánni és operáltam ki a műszerfalból, hogy ezt megtudjam.
most "adtam a szarnak egy pofont" érzésem van. rinya

szervízben meg egy nyanvad 6 jegyű számért ki tudja hány ezrest kérnek el  falbav

bár most nézem, hogy nem is jó helyre írtam, mert van külön rádiókód topic  falbav  falbav  falbav

A "régi" Mxxxxxx sorozatszámú rádióknál lehet programmal kódot generálni.
A tied nem az. Tehát CSAK márkaszerviz vagy olyan műszerész, aki az eeprom-ból ki tudja olvasni. Ehhez nem kizárt, hogy ki is kell forrasztani a rádióból. Szóval járhatóbb a márkaszerviz.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
szemisun
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 317



E-mail
« Új hozzászólás #16106 Dátum: 2015.07.09 csütörtök, 22:25:37 »

A "régi" Mxxxxxx sorozatszámú rádióknál lehet programmal kódot generálni.
A tied nem az. Tehát CSAK márkaszerviz vagy olyan műszerész, aki az eeprom-ból ki tudja olvasni. Ehhez nem kizárt, hogy ki is kell forrasztani a rádióból. Szóval járhatóbb a márkaszerviz.

igen, az elmúlt 1 órát fórumok turkálásával töltöttem és igaz sajnos Sad
majd bepróbálkozok azzal, hogy ők nem írták fel, viszek a kocsiról mindent és majd lelkesen mutogatom az üres rublikát a rádiókód helye mellett, nehogy már az ő hanyagságukat én fizessem ki, olyan könnyen nem adom magam

egy ilyet találtam
http://www.digital-kaos.co.uk/forums/downloads.php?s=30efbfcffba00ab2403e2c6bff4a74e1&do=file&id=3322

de az én seriam sajnos nincs benne
Naplózva

szemisun
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 317



E-mail
« Új hozzászólás #16107 Dátum: 2015.07.10 péntek, 10:23:14 »

igen, az elmúlt 1 órát fórumok turkálásával töltöttem és igaz sajnos Sad
majd bepróbálkozok azzal, hogy ők nem írták fel, viszek a kocsiról mindent és majd lelkesen mutogatom az üres rublikát a rádiókód helye mellett, nehogy már az ő hanyagságukat én fizessem ki, olyan könnyen nem adom magam

egy ilyet találtam
http://www.digital-kaos.co.uk/forums/downloads.php?s=30efbfcffba00ab2403e2c6bff4a74e1&do=file&id=3322

de az én seriam sajnos nincs benne

megkaptam ingyen a kódot a márkakereskedéstől, mivel tudtam bizonyítani, hogy tőlük vettem és nem írták bele a szervízkönyvbe, ahova kellett vola  taps
viszont a saru levétele óta az utólag beépített npkia kihangosítóm meg se nyikkan, olyan, mintha nem kapna áramot  szomoru1
Naplózva

Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #16108 Dátum: 2015.07.10 péntek, 11:00:14 »

megkaptam ingyen a kódot a márkakereskedéstől, mivel tudtam bizonyítani, hogy tőlük vettem és nem írták bele a szervízkönyvbe, ahova kellett vola  taps
viszont a saru levétele óta az utólag beépített npkia kihangosítóm meg se nyikkan, olyan, mintha nem kapna áramot  szomoru1

Lehet, hogy lehúztál valamilyen vezetéket, amikor kivetted  rádiót. Elvileg rá van kötve a rádióra a kihangosító, hogy tudja használni az autó hangszóróit illetve némítsa a rádiót automatikusan, amikor hívást kezdeményezel vagy téged hívnak. Szóval a rádiód hátuljánál nézz körül.
Naplózva
szemisun
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 317



E-mail
« Új hozzászólás #16109 Dátum: 2015.07.10 péntek, 15:11:14 »

Lehet, hogy lehúztál valamilyen vezetéket, amikor kivetted  rádiót. Elvileg rá van kötve a rádióra a kihangosító, hogy tudja használni az autó hangszóróit illetve némítsa a rádiót automatikusan, amikor hívást kezdeményezel vagy téged hívnak. Szóval a rádiód hátuljánál nézz körül.

még a rádió kiszerelése előtt meghalt. Van hozzá egy lcd kijelző és az se kapcsol be. a kábelekre meg nagyon figyeltem, biztosan nem húztam le semmit sem  Embarrassed
Naplózva

szemisun
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 317



E-mail
« Új hozzászólás #16110 Dátum: 2015.07.11 szombat, 08:00:52 »

még a rádió kiszerelése előtt meghalt. Van hozzá egy lcd kijelző és az se kapcsol be. a kábelekre meg nagyon figyeltem, biztosan nem húztam le semmit sem  Embarrassed

Megoldódott,  a kihangosító kijelzőjét kellett leszedni a dokkolóról
Naplózva

titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #16111 Dátum: 2015.07.11 szombat, 08:31:23 »

Megoldódott,  a kihangosító kijelzőjét kellett leszedni a dokkolóról

Szia! Szerintem nekem is ugyanezt szereltek be. Nem szoktak panaszkodni hogy vacakul hallanak? Merthogy ennek a kijelzoben van a mikrofonja. En szereltettem be egy plusz mikrofont a gyari helyre, azota tokeletes.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #16112 Dátum: 2015.07.14 kedd, 09:45:10 »

Kicsit javult az autóm.. a mondeó : 149.8-ról 151dB-re annak aki hallotta tudja miért irom..
nyitott ajtóval zenén 44hz-en  eljen
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #16113 Dátum: 2015.07.14 kedd, 10:34:52 »

Kicsit javult az autóm.. a mondeó : 149.8-ról 151dB-re annak aki hallotta tudja miért irom..
nyitott ajtóval zenén 44hz-en  eljen


De ez csak műszerrel "érezhető", egyébként meg nincs jelentősége.  Cool
Azt a pénzt, amibe került az a +1.2 dB..... inkább költötted volna másra!  wave
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #16114 Dátum: 2015.07.14 kedd, 16:01:58 »


De ez csak műszerrel "érezhető", egyébként meg nincs jelentősége.  Cool
Azt a pénzt, amibe került az a +1.2 dB..... inkább költötted volna másra!  wave

 eplus2 de nem gyógyszerre gondoltál :-) ugye nyes
sztem megérte...
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48455



« Új hozzászólás #16115 Dátum: 2015.07.14 kedd, 16:14:03 »


De ez csak műszerrel "érezhető", egyébként meg nincs jelentősége.  Cool
Azt a pénzt, amibe került az a +1.2 dB..... inkább költötted volna másra!  wave
megkeseredtél.már nem tudsz örülni más sikereinek..... nyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #16116 Dátum: 2015.07.14 kedd, 16:30:03 »

megkeseredtél.már nem tudsz örülni más sikereinek..... nyes

Nalátod....ahelyett hogy bérletet venne  nyes
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #16117 Dátum: 2015.07.14 kedd, 16:32:55 »


De ez csak műszerrel "érezhető", egyébként meg nincs jelentősége.  Cool
Azt a pénzt, amibe került az a +1.2 dB..... inkább költötted volna másra!  wave

Szóval nem mondanám hogy nincs jelentősége  eplus2 nyes eplus2 de mindegy..csak poénból Wink

148dB: Most már a táj is ugrál. Nem tudod leolvasni barátnõd nevét a telefonod kijelzõjérõl.

151dB: Kezd érdekes lenni a dolog. A szemedbõl folyik a könny, a torkodon nem jön a levegõ (úgy, ahogy kéne)
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #16118 Dátum: 2015.07.14 kedd, 21:24:38 »

Szóval nem mondanám hogy nincs jelentősége  eplus2 nyes eplus2 de mindegy..csak poénból Wink

148dB: Most már a táj is ugrál. Nem tudod leolvasni barátnõd nevét a telefonod kijelzõjérõl.

151dB: Kezd érdekes lenni a dolog. A szemedbõl folyik a könny, a torkodon nem jön a levegõ (úgy, ahogy kéne)

Ehhez nem kell ennyi pénz.... (ráadásul élvezeti értéke sincs, de ezt már sokszor kiveséztük)  Cool
Felveszem a protektoros motoros kesztyűm, aztán kapsz egy gyomrost és egy horgot.....ugyanez a hatás  eplus2



ui: egyébként meg 149.8 volt....nem 148  hehe
« Utoljára szerkesztve: 2015.07.14 kedd, 21:57:21 írta GSR » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48455



« Új hozzászólás #16119 Dátum: 2015.07.15 szerda, 05:58:54 »

Ehhez nem kell ennyi pénz.... (ráadásul élvezeti értéke sincs, de ezt már sokszor kiveséztük)  Cool
Felveszem a protektoros motoros kesztyűm, aztán kapsz egy gyomrost és egy horgot.....ugyanez a hatás  eplus2



ui: egyébként meg 149.8 volt....nem 148  hehe
elbánnál vele rendesen mi? nyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
zeix
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 318



E-mail
« Új hozzászólás #16120 Dátum: 2015.07.15 szerda, 08:38:59 »

Szóval nem mondanám hogy nincs jelentősége  eplus2 nyes eplus2 de mindegy..csak poénból Wink

148dB: Most már a táj is ugrál. Nem tudod leolvasni barátnõd nevét a telefonod kijelzõjérõl.

151dB: Kezd érdekes lenni a dolog. A szemedbõl folyik a könny, a torkodon nem jön a levegõ (úgy, ahogy kéne)
Ez brutál! 150dB? Ezeknél a teszteknél használsz füldugót?
Később lehet hallókészülékre kell költeni, az sem olcsó!
Naplózva

ST220, EBC BRAKES, BILSTEIN B8 futómű, 2004, B4Y, ESP, tempomat stb. Smiley
wyzard
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 362


E-mail
« Új hozzászólás #16121 Dátum: 2015.07.21 kedd, 11:19:11 »

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata az ehhez hasonló fejegységekkel ?

http://www.ebay.com/itm/Ford-Focus-Transit-Connect-Mondeo-Kuga-Car-DVD-Player-Head-Unit-Radio-Stereo-KT-/251970453406?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item3aaa9bff9e

Érnek is valamit, vagy felejtős tákolmány az egész ? Most egy Sony-m van bent, de már nagyon unom a CD-kkel való játszadozást, így jó lenne egy MP3-as, USB-s dolog, esetleg ha tudok kötni rá tolatókamerát a legjobb.
« Utoljára szerkesztve: 2015.07.21 kedd, 11:23:34 írta wyzard » Naplózva

2005 MK3 Mondeo kombi 2.0 TDCI 6 sebesség
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #16122 Dátum: 2015.07.21 kedd, 11:37:20 »

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata az ehhez hasonló fejegységekkel ?

http://www.ebay.com/itm/Ford-Focus-Transit-Connect-Mondeo-Kuga-Car-DVD-Player-Head-Unit-Radio-Stereo-KT-/251970453406?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item3aaa9bff9e

Érnek is valamit, vagy felejtős tákolmány az egész ? Most egy Sony-m van bent, de már nagyon unom a CD-kkel való játszadozást, így jó lenne egy MP3-as, USB-s dolog, esetleg ha tudok kötni rá tolatókamerát a legjobb.

Hát valszeg valami Win-ce-s szerkezet. Fel tudsz rá varázsolni egy navit. Ami félős, az a hangminőség. Ha még rá tudsz tenni valami normális erősítőt, az javíthat rajta... Én a hangminőség miatt nem cseréltem még.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #16123 Dátum: 2015.07.21 kedd, 13:06:40 »

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata az ehhez hasonló fejegységekkel ?

http://www.ebay.com/itm/Ford-Focus-Transit-Connect-Mondeo-Kuga-Car-DVD-Player-Head-Unit-Radio-Stereo-KT-/251970453406?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item3aaa9bff9e

Érnek is valamit, vagy felejtős tákolmány az egész ? Most egy Sony-m van bent, de már nagyon unom a CD-kkel való játszadozást, így jó lenne egy MP3-as, USB-s dolog, esetleg ha tudok kötni rá tolatókamerát a legjobb.
ez mk3ba nem jó
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
wyzard
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 362


E-mail
« Új hozzászólás #16124 Dátum: 2015.07.21 kedd, 13:28:23 »

ez mk3ba nem jó

Ok, ez teljesen jogos, de alapvetően az a kérdés, hogy milyen minőségűek ezek a cuccok, ha az előbb felsoroltakat feature-öket szeretném, akkor jó lehet-e, vagy inkább kerülendő. Vagy egyáltalán nem jó egyik sem MK3-ba ?

Pl. http://www.ebay.com/itm/Stereo-7066GBP-7-car-DVD-Sat-Nav-FORD-C-S-MAX-MONDEO-KUGA-FIESTA-FUSION-TRANSIT-/181159404696?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item2a2df12498
Naplózva

2005 MK3 Mondeo kombi 2.0 TDCI 6 sebesség
wyzard
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 362


E-mail
« Új hozzászólás #16125 Dátum: 2015.07.21 kedd, 13:30:44 »

Hát valszeg valami Win-ce-s szerkezet. Fel tudsz rá varázsolni egy navit. Ami félős, az a hangminőség. Ha még rá tudsz tenni valami normális erősítőt, az javíthat rajta... Én a hangminőség miatt nem cseréltem még.

Köszi, a platformot sejtettem, de sosem volt semmilyen Win CE-s eszközöm, így nem tudom mit tudnak. Akkor Te sem mertél belevágni semmi ilyesmibe ezek szerint. Smiley
« Utoljára szerkesztve: 2015.07.21 kedd, 13:34:01 írta wyzard » Naplózva

2005 MK3 Mondeo kombi 2.0 TDCI 6 sebesség
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #16126 Dátum: 2015.07.21 kedd, 13:55:26 »

Köszi, a platformot sejtettem, de sosem volt semmilyen Win CE-s eszközöm, így nem tudom mit tudnak. Akkor Te sem mertél belevágni semmi ilyesmibe ezek szerint. Smiley

Én a WinCE-s eszközt ma már kerülném. Régi platform, nem fejlesztenek rá. Nehezen fogsz szoftvert találni, ha bármi "egyedibb" dolgot szeretnél. Nem komálom az Androidot, de ha választani kéne, akkor inkább valamilyen droidos fejegységet néznék.
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
wyzard
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 362


E-mail
« Új hozzászólás #16127 Dátum: 2015.07.21 kedd, 14:10:30 »

Én a WinCE-s eszközt ma már kerülném. Régi platform, nem fejlesztenek rá. Nehezen fogsz szoftvert találni, ha bármi "egyedibb" dolgot szeretnél. Nem komálom az Androidot, de ha választani kéne, akkor inkább valamilyen droidos fejegységet néznék.

Droid-dal nincs gondom, jelenleg arra fejlesztek, de Droid-os fejegységet, ami jó lenne bele eddig nem igen találtam. Keresgélek akkor még. Köszi a véleményt.
Naplózva

2005 MK3 Mondeo kombi 2.0 TDCI 6 sebesség
DJK111
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 325



E-mail
« Új hozzászólás #16128 Dátum: 2015.07.21 kedd, 21:51:41 »

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata az ehhez hasonló fejegységekkel ?

http://www.ebay.com/itm/Ford-Focus-Transit-Connect-Mondeo-Kuga-Car-DVD-Player-Head-Unit-Radio-Stereo-KT-/251970453406?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item3aaa9bff9e

Érnek is valamit, vagy felejtős tákolmány az egész ? Most egy Sony-m van bent, de már nagyon unom a CD-kkel való játszadozást, így jó lenne egy MP3-as, USB-s dolog, esetleg ha tudok kötni rá tolatókamerát a legjobb.


Én az enyémbe ilyet vettem:



WinCE, a gombvilágítás állítható zöldre is, így nem üt el a műszerfaltól, ami nekem fontos volt, hogy lejátssza a veszteségmentes audio formátumokat is. Minden funkciója hibátlanul működik. A héten lett egy éves. A hangminősége elmarad a gyári SONY-tól, mint az várható volt. Azt nem tudom eldönteni, hogy a végfok a gyenge minőség, vagy a készülék lejátszó szoftvere a ludas.  Wink
Naplózva

2012 MK4 2.0 TDCi 163LE PowerShift Titanium-Luxury
DJK111
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 325



E-mail
« Új hozzászólás #16129 Dátum: 2015.07.21 kedd, 21:54:35 »

A fentebb belinkelt 7"-os készüléket már láttam beépítve MK3-ba, az más kérdés, hogy kissé bután nézett ki a középkonzolban...  szomoru1
Naplózva

2012 MK4 2.0 TDCi 163LE PowerShift Titanium-Luxury
wyzard
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 362


E-mail
« Új hozzászólás #16130 Dátum: 2015.07.21 kedd, 22:23:37 »

A fentebb belinkelt 7"-os készüléket már láttam beépítve MK3-ba, az más kérdés, hogy kissé bután nézett ki a középkonzolban...  szomoru1

Köszi a tapasztalatokat, akkor nem erőltetem egyelőre, annyira nem olcsó, hogy aztán esetleg megbánjam.  worship
Naplózva

2005 MK3 Mondeo kombi 2.0 TDCI 6 sebesség
Arpad
Vendég
« Új hozzászólás #16131 Dátum: 2015.07.21 kedd, 22:43:17 »

Jo estet.
Miert nem mutassa a 6000 cd a datumot es az orat?
Beallitom de elfelejti.
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48455



« Új hozzászólás #16132 Dátum: 2015.07.22 szerda, 10:22:44 »

Jo estet.
Miert nem mutassa a 6000 cd a datumot es az orat?
Beallitom de elfelejti.
a fix 12v -ot nem kapja meg valszeg,ami a memóriát biztosítja.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
DJK111
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 325



E-mail
« Új hozzászólás #16133 Dátum: 2015.07.22 szerda, 14:25:15 »

MK4-esek gyári Sony rendszeréről van valakinek tapasztalata? Sikerült előrelépni az MK3-asokhoz képest?  vigyor3
Naplózva

2012 MK4 2.0 TDCi 163LE PowerShift Titanium-Luxury
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #16134 Dátum: 2015.07.22 szerda, 14:38:16 »

MK4-esek gyári Sony rendszeréről van valakinek tapasztalata? Sikerült előrelépni az MK3-asokhoz képest?  vigyor3

Igen, más lett a formája, meg a háttérvilágítás is.  vigyor3
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #16135 Dátum: 2015.07.22 szerda, 14:47:52 »

MK4-esek gyári Sony rendszeréről van valakinek tapasztalata? Sikerült előrelépni az MK3-asokhoz képest?  vigyor3

Az enyémben elméletileg prémium hangszórók vannak, szám szerint 9en, így annyira nem rossz. Az a kategória, aminél valszeg sokkal jobbat lehet építeni, nem sok pénzből, de nincs az az érzésed hogy kitéped a helyéről és kidobod.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
DJK111
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 325



E-mail
« Új hozzászólás #16136 Dátum: 2015.07.22 szerda, 15:07:17 »

Igen, más lett a formája, meg a háttérvilágítás is.  vigyor3

Eddig fel sem tűnt...  gun
Naplózva

2012 MK4 2.0 TDCi 163LE PowerShift Titanium-Luxury
DJK111
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 325



E-mail
« Új hozzászólás #16137 Dátum: 2015.07.22 szerda, 15:09:16 »

Az enyémben elméletileg prémium hangszórók vannak, szám szerint 9en, így annyira nem rossz. Az a kategória, aminél valszeg sokkal jobbat lehet építeni, nem sok pénzből, de nincs az az érzésed hogy kitéped a helyéről és kidobod.

Aha. 8db összesen az ajtókban. A kilencedik az a pótkeréktartós mélynyomó vagy valami plusz hangszóró van valahol (talán center sugárzó)?  Huh?
Naplózva

2012 MK4 2.0 TDCi 163LE PowerShift Titanium-Luxury
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #16138 Dátum: 2015.07.22 szerda, 15:44:58 »

Aha. 8db összesen az ajtókban. A kilencedik az a pótkeréktartós mélynyomó vagy valami plusz hangszóró van valahol (talán center sugárzó)?  Huh?

Center, a műszerfalon középen.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
Arpad
Vendég
« Új hozzászólás #16139 Dátum: 2015.07.22 szerda, 22:21:17 »

a fix 12v -ot nem kapja meg valszeg,ami a memóriát biztosítja.
Ertem,ha nincs fix 12 nem kellene elfelejtenie a beprogramozott radioallomasokat?
Naplózva
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #16140 Dátum: 2015.07.23 csütörtök, 08:36:04 »

a fix 12v -ot nem kapja meg valszeg,ami a memóriát biztosítja.

Az órát nem RDS-en keresztül kapja? Én még soha nem állítottam a rádión az időt, de az az egy-két alkalommal amikor ránéztem, jó időt mutatott.
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48455



« Új hozzászólás #16141 Dátum: 2015.07.23 csütörtök, 08:48:34 »

Az órát nem RDS-en keresztül kapja? Én még soha nem állítottam a rádión az időt, de az az egy-két alkalommal amikor ránéztem, jó időt mutatott.
dehogy.akkor nem kéne beállítani mindig.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
jenco
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 43


E-mail
« Új hozzászólás #16142 Dátum: 2015.07.26 vasárnap, 14:35:24 »

Sziasztok!
MK 3-as Mondeom-ban tönkrement a gyári 6000cd RDS EON rádió.
A CD rész ment tönkre.Tudnátok ajánlani fejegységet ami kompatibilis a gyárival?
Annak kimondottan örülnék ha a kormányról való vezérlés megmaradna.
Naplózva
Metatron13
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 972



E-mail
« Új hozzászólás #16143 Dátum: 2015.07.26 vasárnap, 15:16:22 »

Sziasztok!
MK 3-as Mondeom-ban tönkrement a gyári 6000cd RDS EON rádió.
A CD rész ment tönkre.Tudnátok ajánlani fejegységet ami kompatibilis a gyárival?
Annak kimondottan örülnék ha a kormányról való vezérlés megmaradna.

Nekem van egy donornak való csak a te előlapodat kell áttenni az enyémbe és lesz egy működő magnód! Ugyanolyan mint a tiéd semmi baja, csak az előlapot kell cserélni, írj privátot és megbeszéljük!
Naplózva

2001 Ford Mondeo MK3 2.0 16V (146 HP)B4Y wilting

Tel.: 06-30-331-4175
sbalazs1
Vendég
« Új hozzászólás #16144 Dátum: 2015.07.30 csütörtök, 12:07:51 »


sziasztok,

nagy navi jobb alsó gombot ki tudna adni ezüstben?

http://www.kepfeltoltes.hu/view/150730/navi_als__gomb_www.kepfeltoltes.hu_.png

köszi!
Naplózva
ezredes
Vendég
« Új hozzászólás #16145 Dátum: 2015.08.01 szombat, 10:13:28 »

Hello!

Elhagytam a radio codomat, s lemerült az aksim, így nem működik a radiom...  smile

Ford 6000CD
Model: single cd kw2000
Serial: V077151

Tud valaki segíteni esetleg?

Előre is köszi...
Naplózva
bsamob
Vendég
« Új hozzászólás #16146 Dátum: 2015.08.06 csütörtök, 09:15:18 »

Nem hiányzik valakinek egy Clarion kormánytáv / multikormány adapter?
http://www.jofogas.hu/budapest/Multikormany_interfesz_Clarion_Ford_25337914.htm?ma=1
A cuccal Clarion fejegységeket lehet Ford multikormányról vezérelni. Én MK3ban használtam nagy megelégedéssel.
Naplózva
gsziki
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 440



E-mail
« Új hozzászólás #16147 Dátum: 2015.08.11 kedd, 20:54:53 »

Helló!

Ahogy a kérdést olvastam, a lényeg annyi lenne, hogy tudj pendriveról, stb zenét hallgatni. Ha, ahogy írtad a gyári hangzás megfelel, akkor én javasolnám a yatour nevű kütyüt. Ezt a cd tár csatijára rá lehet dugni a gyári rádión. Így minden használható úgy mint eddig, a kormányvezérlő is. Szerintem olcsóbban is jönnél ki.
Ha 1Din-est raksz be, kell beépítő keret, a kábelekhez is átalakító, plusz a kormány távhoz is egy átalakító, hogy az is működjön. Ez a kombó viszont nem kis pénzt emészthet fel. Én annó használtan 15e-ért hozzájutottam (elv. 14e lehet szerezni újonnan is, ezt most tudtam meg) egy ilyen kütyühöz. Az egyetlen hátránya, hogy nem tudja kiírni a zenék neveit, így csak annyit ír hogy track 1, track 2, track x.

Szia!
Mi ez a "yatour" nevű valami?
Hol lehet ilyet rendelni?
Rákerestem a gogliban,de én angolul nem tudok.
Azt látom,h több féle dolog van.
Nekem a kocsiban hátul VHS kazi lejátszó is van és annak a csatija is olyasmi mint a cd táré,de a helyére kellene valami,h pendrive-ról tudjon a gyerkőc mesét nézni.
Előre is köszi a segítséget!
Naplózva

2002 2L Tdci 131Ló ZetecS,Full bőr,automata,navi,gyári multimédia beépített VHS lejátszóval,gyári hifi,stb.
DJK111
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 325



E-mail
« Új hozzászólás #16148 Dátum: 2015.08.13 csütörtök, 17:12:50 »

MK4-es Mondeo Sony hangrendszerének műszerfalba épített centersugárzóját szerintetek ki lehet iktatni valahogy? Nagyon nem tetszik így a hangkép, többek közt azért is, mert a szerintem picinyke hangsugárzó rettenetesen vékony énekhangokat produkál, amin nem lehet segíteni EQ beállítással sem.  Shocked
Naplózva

2012 MK4 2.0 TDCi 163LE PowerShift Titanium-Luxury
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #16149 Dátum: 2015.08.13 csütörtök, 17:50:11 »

MK4-es Mondeo Sony hangrendszerének műszerfalba épített centersugárzóját szerintetek ki lehet iktatni valahogy? Nagyon nem tetszik így a hangkép, többek közt azért is, mert a szerintem picinyke hangsugárzó rettenetesen vékony énekhangokat produkál, amin nem lehet segíteni EQ beállítással sem.  Shocked

Húzd le a csatlakozóját.
DSP - Left  ..... esetén sem épül bele a színpadba?
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Oldalak: 1 ... 316 317 318 319 320 321 322 [323] 324 325 326 327 328 329 330 ... 366   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.063 másodperc alatt készült el 23 lekéréssel.