Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.02 csütörtök, 05:50:08 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 543 544 545 546 547 548 549 [550] 551 552 553 554 555   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Felnik, gumik  (Megtekintve 6560305 alkalommal)
0 Felhasználó és 8 vendég van a témában
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #27450 Dátum: 2020.10.20 kedd, 17:53:35 »

pedig nem bonyolult. Hívtalak,lepattintottál. Nem foglalkozol vele,nem biznisz,ki utaztál, leépítetted a gumi bizniszt. Most, mintha misem történt volna,nem érted, hová lett a bizalom.

No problem. Engedtessék meg nekem, hogy időnként felülvizsgáljam, mi éri meg nekem és mi nem.

Válasz
Nekem bizalmat adott,hogy nálad, tőled vettem át a gumikat. Nekem probléma,hogy 1300km ről szeretnél üzletelni.

No problem. Neked nem oké. Talán másoknak sem. De lesznek, akiknek meg igen.

Még egyszer: ez egy privát levelezőlista, olyan emberek kapják meg, akikkel már van üzleti kapcsolatom, és valamiféle kölcsönös bizalom. Semmi erőszak nincs benne, pusztán egy lehetőség.

"Ide nézz, törökméz,
Fele cukor, fele méz.
Aki vesz, annak lesz,
Aki nem vesz éhes lesz."
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #27451 Dátum: 2020.10.20 kedd, 18:35:41 »

No problem. Engedtessék meg nekem, hogy időnként felülvizsgáljam, mi éri meg nekem és mi nem.

No problem. Neked nem oké. Talán másoknak sem. De lesznek, akiknek meg igen.

Még egyszer: ez egy privát levelezőlista, olyan emberek kapják meg, akikkel már van üzleti kapcsolatom, és valamiféle kölcsönös bizalom. Semmi erőszak nincs benne, pusztán egy lehetőség.

"Ide nézz, törökméz,
Fele cukor, fele méz.
Aki vesz, annak lesz,
Aki nem vesz éhes lesz."
ok.ok. értem én. Ebben az esetben ne csodálkozz a reakciokon.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #27452 Dátum: 2020.10.20 kedd, 19:30:59 »

ok.ok. értem én. Ebben az esetben ne csodálkozz a reakciokon.

A reakciók tipikusan úgy alakulnak, hogy jönnek az ajánlatkérések.

Aztán akinek úgy jön ki a matek, az rendel.

A Yield Management nagy előnye, hogy tényleg csak létező készletre adhassak árat. Így a korábban tapasztalt 10-14 napos szállítási határidő feleződött.
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #27453 Dátum: 2020.10.20 kedd, 20:54:45 »

A reakciók tipikusan úgy alakulnak, hogy jönnek az ajánlatkérések.

Aztán akinek úgy jön ki a matek, az rendel.

A Yield Management nagy előnye, hogy tényleg csak létező készletre adhassak árat. Így a korábban tapasztalt 10-14 napos szállítási határidő feleződött.
Biztos van akinek így is jó lesz.Van aki még nem tudja a sztoryt... nyes
Én "feketén" nem vennék csak sokkal olcsóbban,mint a piacon,ahol mindenki ad számlát.
Amikor hoztál nekem 4db 18"-as Hankukot 26/db áron,az abszolute rendben volt,mert mindenhol 40körül volt.
Ezért is írtam, hogy annyira olcsó volt,akár le is eshetett a kamionról.
Számla nélkül meg ha 1-2ezressel vagy olcsóbb az csak neked jó.
« Utoljára szerkesztve: 2020.10.21 szerda, 09:26:45 írta AndyA » Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #27454 Dátum: 2020.10.20 kedd, 21:03:01 »

Amikor hoztál nekem 4db 18"-as Hankukot 26/db áron,az abszolute rendben volt,mert mindenhol 40körül volt.
[...]

Na, látom, kezded érteni.

« Utoljára szerkesztve: 2020.10.21 szerda, 09:27:36 írta AndyA » Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #27455 Dátum: 2020.10.20 kedd, 21:03:40 »

1) Szó sincs előre utalásról. A hírlevelet csak olyanok kapják meg, akikkel már van egyfajta bizalmi viszony. Velük teljesen oké az utólagos fizetés is.
2) Szó nincs arról, hogy ne lenne számla. Arról van szó, hogy aki CÉGES számlát kér, az nem kapja meg a legjobb árat.


- Fizetni kizárólag utalással lehet. A gumik átvétele előtt elküldjük a számlaszámot és a többi részletet.

Bocsa, akkor te nem olvastad a leveledet?  hehe
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #27456 Dátum: 2020.10.20 kedd, 21:05:20 »

Na, látom, kezded érteni.


eddig is értettem, ha annyival tudsz olcsóbb gumit,az nekem is jó. nyes
Nem is ezt sérelmeztem.

Ha majd tudsz 235/55/18 nyárit 30alatt szólj. eplus2
« Utoljára szerkesztve: 2020.10.20 kedd, 21:06:52 írta alf® » Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #27457 Dátum: 2020.10.20 kedd, 21:08:04 »

Szerintem ezt magánban már megbeszéltük. Pont aznap jöttél a gumikért, amikor bezártuk a régi céget. Próbáltam valami lehetőséget találni, de nem sikerült. Ha nem kértem volna bocsánatot, most megteszem.

Természetesen korábban mindig kaptál számlát, hiszen "éveken át" tőlem vásároltál. 

Most akkor van számla, de nincs számla.  eplus2
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #27458 Dátum: 2020.10.20 kedd, 21:11:47 »

Bocsa, akkor te nem olvastad a leveledet?  hehe

Mivel ismerősök kapják a körlevelet, a fizetést egyénileg beszéljük meg. Aki nem akar előre fizetni, az fizet utólag - ha tényleg ismerem.

Bizonyos méretekenél tényleg csak akkor rendelem meg a gumit, ha megjött az utalás előre. 195/55R20 - Renault Scenic. 155/70R19 - BMW E1. De ez hadd legyen a kettőnk ügye a megrendelővel. Ha valaki nem akar előre utalni, akkor megy az Árukeresőre.

A feltételek egyértelműek. Az üzlet alapja, hogy már kapcsolatban vagyunk.

Ha vége lenne a szerződésemnek Belgiumban, csinálnék egy Szuper Gumis Webáruházat otthon. Ahol lenne kártyás fizetés, meg minden. Most ez van. Aki nem akar így gumit venni, az vesz máshol. Utánvéttel. (Drágábban.)

  

Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #27459 Dátum: 2020.10.20 kedd, 21:17:04 »

Itt mindenki rosszindulatú, csak Kulani korrekt és feddhetetlen.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #27460 Dátum: 2020.10.20 kedd, 21:19:48 »

Most akkor van számla, de nincs számla.  eplus2

Lacival tényleg vis major volt. Korábban legalább egy tucat szettet vett nálam, természetesen olyan számlát kapott, amire számított.

Az utolsó eset gáz volt, mea culpa, mea maxima culpa, mert akkor már fél lábbal Belgiumban voltam, és csuktuk be a magyar vállalkozást.

Én úgy gondoltam, hogy ezt az ügyet anno lezártuk, ezek szerint nála még maradt tüske.
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #27461 Dátum: 2020.10.20 kedd, 22:07:08 »

Itt mindenki rosszindulatú, csak Kulani korrekt és feddhetetlen.

Te például kajánul rosszindulatú vagy Wink De ez így oké :-)

Aki akar, kap tőlem körlevelet és a körlevéllel jó árakat. A legjobb áraknak mindig van valami bukéja. Vannak a gyártói árak, a nagyker árak, a logisztikai költségek, az árrések. Kicsit mindenen lehet faragni, de csodák nincsenek. Csodák kibaszottul nincsenek.

De a feltételek világosak.

Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #27462 Dátum: 2020.10.20 kedd, 22:09:28 »

Te például kajánul rosszindulatú vagy Wink De ez így oké :-)

Aki akar, kap tőlem körlevelet és a körlevéllel jó árakat. A legjobb áraknak mindig van valami bukéja. Vannak a gyártói árak, a nagyker árak, a logisztikai költségek, az árrések. Kicsit mindenen lehet faragni, de csodák nincsenek. Csodák kibaszottul nincsenek.

De a feltételek világosak.


Szóval akkor az igazán olcsó gumik mégis a kamionról esnek le...? hehe
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #27463 Dátum: 2020.10.20 kedd, 22:29:15 »

Szóval akkor az igazán olcsó gumik mégis a kamionról esnek le...? hehe

Egész iparág épült erre.

Ez van. 
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #27464 Dátum: 2020.10.21 szerda, 09:18:36 »

Aki megírja a méretet, az 24-36 órán belül kap egy árajánlatot, ami 2-3 napig érvényes. Nem kell előre utalni. Számlát természetesen adunk, de aki céges számlát kér, az egy picit magasabb árat kap. (Nem 27 százalékkal magasabbat.)

Mindez benne van az eredeti levélben, amit egyébként nem egy internetes fórumnak szántam, hanem a saját levelezőlistámra.


Nem értem, miért nem lehet rendesen elolvasni egy levelet, ha már reagálsz rá. Szó nincs arról, hogy belga számot kellene hívnod. Ott van egy magyar szám. A belga szám az, hogy ha nem tudom felvenni, akkor egy belga számról foglak visszahívni. Ami természetesen nem jelent plusz költséget. (Nekem viszont jelentene, ha magyar számról hívnálak vissza.)

Ebben a pici méretben (ami nem Mondeo méret) valóban pár száz forint különbség van az egyes ajánlatok között. Viszont aki Budapesten lakik, annak megérheti nálam vásárolni, mert a kiszállítás darabonként 1000-1500 forint a legolcsóbb webes gumiboltokban (hiszen ezek ritkán valódi boltok, inkább csak drop-shop megoldások, tehát nincs személyes átvételre lehetőség), és ha ezt is hozzávesszük, egy szett pici gumin nem pár száz forintot lehet spórolni, hanem 4000-6000 forintot, mínusz persze a benzinköltség Csepelig (egészen pontosan a Szállító útig, ami közel esik a Lágymányosi hídhoz, tehát a belvároshoz).

A Mondeo-méretekben, pláne MK IV-től felfelé azért már komolyabb különbségek adódnak guminként is.


Szerintem nem jól emlékszel.

Én tényleg üzemeltetek egy hírlevelet az ismerőseim számára, többen közülük a Mondeo Klub tagjai. Ők nagyon jó árakat kapnak. Ha céges számlát kérnek, akkor nem vonatkozik rájuk ez a nagyon jó ár. Ennyi. Le van írva. Akkor a cégük elszámolja, elköltségeli a gumit.

Más források árait soha nem kommentáltam. Azt szoktam elmondani, hogy a legjobb netes árak mögött a tapasztalataim szerint gyakran nincs árukészlet. Jó ár van, de annyiért nem tudják mindig szállítani. Függetlenül a számlától.

Ezt az állítást a mostani szezonban is fenntartom.

Valóban nem Mondeo méret. Korábban kértem tőled árat erre is (Fabia), 205/55 R16-ra is, 225/40 R18-ra is, meg valami 335-ös méretben Koenigsegg méretre is. Mindig volt a te áradnál jobb (a Koenigsegg méretre azt írtad, hogy azt nem vállalod), és a neten kiírt összegről jött a számla is. Most hétfőn d.u. 2-kor megrendeltem húgom Fabia-jára az említett méretben a gumit, a kiszállítás 150 Ft/db volt, és másnap d.e. 9:20-kor hívott húgom, hogy megkapta a gumit számlával, házhoz szállítva. Az ár a netre kiírt összeg x4 volt, plusz 4x150Ft. Kb. 3 hete nézem a gumi árát neki, és azóta ugyanannyi volt folyamatosan, mikor megrendeltem, akkor is. Ott nincs Yield Management?
Azért, mert valaki elköltségeli a gumit, miért kell magasabb árat adni neki? Az online gumiboltoknak mindegy, hogy költségelek-e vagy sem, ideadják annyiért, ami ki van írva. Ha számlát kérek, nem adják többért.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #27465 Dátum: 2020.10.21 szerda, 09:25:35 »

Lacival tényleg vis major volt. Korábban legalább egy tucat szettet vett nálam, természetesen olyan számlát kapott, amire számított.

Az utolsó eset gáz volt, mea culpa, mea maxima culpa, mert akkor már fél lábbal Belgiumban voltam, és csuktuk be a magyar vállalkozást.

Én úgy gondoltam, hogy ezt az ügyet anno lezártuk, ezek szerint nála még maradt tüske.

Jó vicc. Vett valamit, amiről nem kapott végül számlát, sem akkor, sem azóta. Így belekerült jópár plusz ezresébe adó formájában a dolog. Szerinted...?

Ami meg engem illet, igaz, hogy én a németektől faszoltam az utóbbi időben, ahol 19% (most éppen 16%) az ÁFA, de mindig találtam jobbat. Annyira, hogy volt, hogy 4 szett gumit hoztam haza egy menetben néhány fórumtagnak, mert nekik is jobban tetszett az ottani ár. Jó, ez olyasmi, amivel nem tudsz mit kezdeni, és ami nem mindenkinek adatik meg (ebben a pillanatban pl. nekem sem). Olyat meg nem néztem, hogy magyar árakhoz hasonlítani a tieidet, úgyhogy azt nem tudom.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #27466 Dátum: 2020.10.21 szerda, 09:46:30 »

Valóban nem Mondeo méret. Korábban kértem tőled árat erre is (Fabia), 205/55 R16-ra is, 225/40 R18-ra is, meg valami 335-ös méretben Koenigsegg méretre is. Mindig volt a te áradnál jobb (a Koenigsegg méretre azt írtad, hogy azt nem vállalod), és a neten kiírt összegről jött a számla is. Most hétfőn d.u. 2-kor megrendeltem húgom Fabia-jára az említett méretben a gumit, a kiszállítás 150 Ft/db volt, és másnap d.e. 9:20-kor hívott húgom, hogy megkapta a gumit számlával, házhoz szállítva. Az ár a netre kiírt összeg x4 volt, plusz 4x150Ft. Kb. 3 hete nézem a gumi árát neki, és azóta ugyanannyi volt folyamatosan, mikor megrendeltem, akkor is. Ott nincs Yield Management?
Azért, mert valaki elköltségeli a gumit, miért kell magasabb árat adni neki? Az online gumiboltoknak mindegy, hogy költségelek-e vagy sem, ideadják annyiért, ami ki van írva. Ha számlát kérek, nem adják többért.
nemérted.Ha számlát kell adjon róla, az NEKI plusz költség(megkell venni a szla),amit továbbhárít a vevőre.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #27467 Dátum: 2020.10.21 szerda, 10:14:33 »

nemérted.Ha számlát kell adjon róla, az NEKI plusz költség(megkell venni a szla),amit továbbhárít a vevőre.
Értem, csak akkor a kommunikáció a rossz. A gumi ára annyi amennyi, és ha nem kell számla, akkor olcsóbb. Ez érthető lenne. De fordítva? Ennyi az annyi, de ha kell számla, akkor többért kapod? Ráadásul úgy tálalva, hogy "neked úgyis mindegy, mert elköltségeled, és akkor már többet szeretnék nyerni rajta".  Undecided
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #27468 Dátum: 2020.10.21 szerda, 10:26:03 »

Értem, csak akkor a kommunikáció a rossz. A gumi ára annyi amennyi, és ha nem kell számla, akkor olcsóbb. Ez érthető lenne. De fordítva? Ennyi az annyi, de ha kell számla, akkor többért kapod? Ráadásul úgy tálalva, hogy "neked úgyis mindegy, mert elköltségeled, és akkor már többet szeretnék nyerni rajta".  Undecided
Azért lássuk be, nehéz kenyér a fekete biznisz... vigyor3
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #27469 Dátum: 2020.10.21 szerda, 12:27:10 »

Kb. 3 hete nézem a gumi árát neki, és azóta ugyanannyi volt folyamatosan, mikor megrendeltem, akkor is. Ott nincs Yield Management?

A gumikereskedelem mai gyakorlatát elég részletesen leírtam ebben a blogbejegyzésemben:

https://abroncs.blog.hu/2018/02/01/mikor_a_legolcsobb_a_gumiabroncs

Annak, hogy egy ár 3 hétig nem változik, több oka lehet. A legvalószínűbb ilyenkor a szezon elején a saját raktárkészlet. A cikkemben leírom, hogy hogyan működik az előrendelési szezon. A viszonteladók a szezon előtt tényleg elég jó árakat kapnak, ha betárolnak egy rendesebb mennyiséget. Az már a kiskereskedő döntése, hogy a saját raktárkészletének hogyan szabályozza az árát, a legegyszerűbb tényleg az, hogy megvettük X forintért, kiáruljuk X + Y forintért.

A sarki gumisod szinte biztosan így működik.

Az árgépes cégek elvileg nem, mert akik ott tényleg jó árakat adnak, azok egy-egy nagyker raktárára rácuppant drop-shop fiókok (vagy éppen a nagykerek titkos kisker outletjei), ergo szépen követik a nagykerek yield management algoritmusának a változtatásait.
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #27470 Dátum: 2020.10.21 szerda, 12:35:06 »

Értem, csak akkor a kommunikáció a rossz. A gumi ára annyi amennyi, és ha nem kell számla, akkor olcsóbb. Ez érthető lenne. De fordítva? Ennyi az annyi, de ha kell számla, akkor többért kapod? Ráadásul úgy tálalva, hogy "neked úgyis mindegy, mert elköltségeled, és akkor már többet szeretnék nyerni rajta".  Undecided

A Csonti Car telepén is ki van (volt) írva: "Vegyél autót, kell a pénz."

 beka3

Én szeretem az őszinte beszédet.

Még mindig azt kérem, hogy értsétek meg, ez egy ismerősöknek küldött levél. Arról szól, hogy neki mondok jó árakat, de a cégének (pláne a főnöke cégének) meg nem. És pontosan azért, mert ő elköltségeli, az adóalapjából vonja le, én meg ezeken tudok többet fogni. A baguette-t és a croissant-t itt is pénzért adják.
« Utoljára szerkesztve: 2020.10.21 szerda, 21:17:51 írta kulani » Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #27471 Dátum: 2020.10.21 szerda, 13:50:12 »

A gumikereskedelem mai gyakorlatát elég részletesen leírtam ebben a blogbejegyzésemben:

https://abroncs.blog.hu/2018/02/01/mikor_a_legolcsobb_a_gumiabroncs

Annak, hogy egy ár 3 hétig nem változik, több oka lehet. A legvalószínűbb ilyenkor a szezon elején a saját raktárkészlet. A cikkemben leírom, hogy hogyan működik az előrendelési szezon. A viszonteladók a szezon előtt tényleg elég jó árakat kapnak, ha betárolnak egy rendesebb mennyiséget. Az már a kiskereskedő döntése, hogy a saját raktárkészletének hogyan szabályozza az árát, a legegyszerűbb tényleg az, hogy megvettük X forintért, kiáruljuk X + Y forintért.

A sarki gumisod szinte biztosan így működik.

Az árgépes cégek elvileg nem, mert akik ott tényleg jó árakat adnak, azok egy-egy nagyker raktárára rácuppant drop-shop fiókok (vagy éppen a nagykerek titkos kisker outletjei), ergo szépen követik a nagykerek yield management algoritmusának a változtatásait.
Nincs sarki gumisom, árérzékeny vagyok, ott veszem meg a dolgokat, ahol a legolcsóbb. Nem csak a gumit, mindent. Ez is árukeresős volt. És nekem tökmindegy, hogy betáraz, vagy drop-shop, vagy yield management, vagy akármi, ha ott a legolcsóbb az adott termék, ott veszem meg. A szállítás jelen esetben 150 Ft/db, tehát az sem helytálló, hogy a drága szállításon hozzák be az árrést. A netes ár valódi készletre épült, mert kevesebb, mint 24 órán belül a címen volt a gumi. És a kiírt árra nem jött felár a számla igény miatt.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #27472 Dátum: 2020.10.21 szerda, 15:06:29 »

Nincs sarki gumisom, árérzékeny vagyok, ott veszem meg a dolgokat, ahol a legolcsóbb.

Én csak arra válaszoltam, hogy miért maradhatott három hétig ugyanaz az ár.
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #27473 Dátum: 2020.10.21 szerda, 16:56:50 »

A Csonti Car telepén is ki van (volt) írva: "Vegyél autót, kell a pénz."

 beka3

Én szeretem az őszinte beszédet.

Még mindig azt kérem, hogy értsétek meg, ez egy ismerősöknek küldött levél. Arról szól, hogy neki mondok jó árakat, de a cégének (pláne a főnöke cégének) meg nem. És pontosan azért, mert ő elköltségeli, az adóalapjából vonja le, én meg ezeken tudok többet fogni. A baguette-t és a croissan-t itt is pénzért adják.


Akkor kezdjük azzal az őszinte beszédet, hogy számlát nem tudsz adni, csak ha nagyon kell, de akkor más az ár.

Ez az elköltségeli, levon stb. felfogás meg bocs, de szocreál. A saját cégembe sem mindegy nekem, hogy mennyit költök és csak utána jön az a kérdés, hogy mennyit adózok. Már bocs, de a tiszta és elvárható felállás így 2020-ban az, hogy nem kérdés a nyugta, a számla meg egy névre szóló "nyugta".
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #27474 Dátum: 2020.10.21 szerda, 19:45:13 »

Lacival tényleg vis major volt. Korábban legalább egy tucat szettet vett nálam, természetesen olyan számlát kapott, amire számított.

Az utolsó eset gáz volt, mea culpa, mea maxima culpa, mert akkor már fél lábbal Belgiumban voltam, és csuktuk be a magyar vállalkozást.

Én úgy gondoltam, hogy ezt az ügyet anno lezártuk, ezek szerint nála még maradt tüske.
Teljesen rosszul emléxel, semmit nem zártunk le! Még azóta is tartozol a számlával. A céges levelezésünket feleslges csatolni, hogy hányszor írtam Neked. Maradjunk csak a gumis topikban lévő bejegyzéseknél. Idézlek:
 Új hozzászólás #27181 Dátum: 2019.12.17 kedd, 15:35:47 »
Szia Laci, sajnos - ahogy rögtön jeleztem is, amikor jöttél a gumikért - sikerült pont azokban a napokban bizniszelni, amikor a régi cégem már megszűnt, és a feleségemé vette át a gumis bizniszt. A gumit még a régi cégem rendelte be, de az már nem tud számlát adni, mert ugye nem létezik. A problémát kiszignóztam a könyvelőmnek, de ő retteg a "kreatív" könyvelési megoldásoktól. Az ünnepek között otthon leszek, megoldjuk :-)
Válasz erre: Új hozzászólás #27189 Dátum: 2019.12.17 kedd, 20:56:53 »
Várom! Felőlem lehet a számla 2020-as is!

Itt ígérted meg. Semmiféle vis major-ról nem volt szó. 1xüen "elfelejtettél" számlát adni. A régi céget bezártad, a "maradék" raktárkészletet nullára írtad, majd számla nélkül sajátzsebre eladtad. Mellébeszélés, ígérgetés volt csak.
Szvsz, jobb lett volna, ha elengedted 10 hónap szünet után ezt a piacteret (legalábbis az én esetemben). Hidd el, a keménymag ismer annyira mindkettőnket, hogy tudja, kinek van igaza.
Szolgáljon ezen hsz örök tanulságként itten mindenki számára, aki gumit vesz Stevetől!   
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #27475 Dátum: 2020.10.21 szerda, 20:43:50 »

Akkor kezdjük azzal az őszinte beszédet, hogy számlát nem tudsz adni, csak ha nagyon kell, de akkor más az ár.

Számlát egy esetben nem tudtam adni, szerencsétlenségre éppen egy csoporttársnak, de akkor jeleztem is előre, hogy gond lehet, mert éppen megszüntetem a cégemet, ami az adott gumit beszerezte. Korábban, természetesen Laci is minden alkalommal kapott rendes magyar számlát.

Természetesen a mostani cégem is mindenben betartja a törvényi előírásokat, online pénztárgép, NAV-hoz bekötött számlázórendszer.

Mivel a személyautó-gumiabroncsok áfája SENKI SZÁMÁRA nem visszaigényelhető, még a fuvarozó cégek számára sem, ezért a gumiabroncsok számlájával nehéz (és teljességgel értelmetlen is) ügyeskedni.

Nyilván vannak kiskapuk, ilyen a külföldön bejegyzett cég, de a külföldön bejegyzett cég is ad számlát, legfeljebb az adótartalom nem 27%, hanem 19-20%, ami azonban ugyanúgy elköltségelhető (és az áfa-tartalma ugyanúgy nem igényelhető vissza).

Naivitás azt gondolni, hogy drága, ráadásul nagy méretű termékekkel lehet áfa nélkül ügyeskedni, pláne sok-sok éven át. (Csak jelzem, a regisztrációm itt már több, mint 10 éves, és persze nem akkor láttam először autógumit, amikor itt regisztráltam.)

 
Válasz
Ez az elköltségeli, levon stb. felfogás meg bocs, de szocreál. A saját cégembe sem mindegy nekem, hogy mennyit költök és csak utána jön az a kérdés, hogy mennyit adózok. Már bocs, de a tiszta és elvárható felállás így 2020-ban az, hogy nem kérdés a nyugta, a számla meg egy névre szóló "nyugta".

Még egyszer, utoljára.

Ez egy ismerőseimnek kiküldött körlevél volt, amit valaki betett ide.

Ha mondjuk kovászos uborkát gyártanék, akkor is megtehetném, hogy az ismerőseimnek olcsóbban adom, mint utcára.

Ebbe beletartozik az, hogy Gizi néni, a szomszédom megkapja olcsóbban, de ha a Gizella Kft számlájára kéri, akkor a rendes árat számolom fel.

Tudod, élni és élni hagyni.
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #27476 Dátum: 2020.10.21 szerda, 20:59:50 »

Semmiféle vis major-ról nem volt szó. 1xüen "elfelejtettél" számlát adni.

Ugyan senkire nem tartozik, de akkor váltam el a feleségemtől, és a közös cégünk raktárkészlete a vagyonmegosztás áldozata lett. Nem akarom részletezni, de mivel sajnos nem egy jó hangulatú válás volt, az üzleti kapcsolatunk korrektségére is rányomta a bélyegét. Maradjunk annyiban, hogy vis major és kész.

Ha forintosítani tudod a veszteséged, szívesen kárpótollak.

Válasz
A régi céget bezártad, a "maradék" raktárkészletet nullára írtad, majd számla nélkül sajátzsebre eladtad.

Nem esik jól, hogy ezt nézed ki belőlem.

Válasz
Hidd el, a keménymag ismer annyira mindkettőnket, hogy tudja, kinek van igaza.

Nyilván neked van igazad, mert kapnod kellett volna számlát, de a világ dolgai néha bonyolultak.

Nem is tudom, hányszor vettél tőlem gumit, szerintem legalább tíz szettet, és természetesen mindig kaptál számlát, 27% áfa tartalommal. Ez alkalommal
előre jeleztem, hogy gond lehet.

Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #27477 Dátum: 2020.10.21 szerda, 21:08:32 »

Ugyan senkire nem tartozik, de akkor váltam el a feleségemtől, és a közös cégünk raktárkészlete a vagyonmegosztás áldozata lett. Nem akarom részletezni, de mivel sajnos nem egy jó hangulatú válás volt, az üzleti kapcsolatunk korrektségére is rányomta a bélyegét. Maradjunk annyiban, hogy vis major és kész.

Ha forintosítani tudod a veszteséged, szívesen kárpótollak.

Nem esik jól, hogy ezt nézed ki belőlem.

Nyilván neked van igazad, mert kapnod kellett volna számlát, de a világ dolgai néha bonyolultak.

Nem is tudom, hányszor vettél tőlem gumit, szerintem legalább tíz szettet, és természetesen mindig kaptál számlát, 27% áfa tartalommal. Ez alkalommal
előre jeleztem, hogy gond lehet.


1. Nem érdekel senkit a válásod.
2. Bocs a "sajátzsebre raktárkészletért"
3. Nem jeleztél semmit előre.
4. "Nyilván nekem van igazam..."
5. Maradjunk ennyibe.

 
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #27478 Dátum: 2020.10.22 csütörtök, 07:37:59 »



Ez egy ismerőseimnek kiküldött körlevél volt, amit valaki betett ide.

Ha mondjuk kovászos uborkát gyártanék, akkor is megtehetném, hogy az ismerőseimnek olcsóbban adom, mint utcára.

Ebbe beletartozik az, hogy Gizi néni, a szomszédom megkapja olcsóbban, de ha a Gizella Kft számlájára kéri, akkor a rendes árat számolom fel.

Tudod, élni és élni hagyni.


Ezt olvassa már el lécci mindneki, és értelmezze!!! Nem hiszem el, hogy nem értitek.......
Nekem is van gumis barátom, ő pl ebben a webshopos világban már nem is tudna ilyennel segíteni nekem....
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #27479 Dátum: 2020.10.22 csütörtök, 07:38:57 »

1. Nem érdekel senkit a válásod.
2. Bocs a "sajátzsebre raktárkészletért"
3. Nem jeleztél semmit előre.
4. "Nyilván nekem van igazam..."
5. Maradjunk ennyibe.

 

Ennek van értelme? Ott van, hogy kárpótol, ha megmondod, hogy mivel tudna... Élj vele. Ha nem, akkor meg....
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #27480 Dátum: 2020.10.22 csütörtök, 11:36:49 »



Megtudhatjuk a mostani céged nevét?
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #27481 Dátum: 2020.10.22 csütörtök, 14:44:59 »

Megtudhatjuk a mostani céged nevét?

YieldNoSZámla Bt
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #27482 Dátum: 2020.10.22 csütörtök, 15:05:41 »

Megtudhatjuk a mostani céged nevét?

Vegyél gumit, és a számlán rajta lesz  eplus2
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #27483 Dátum: 2020.10.22 csütörtök, 16:32:48 »

Vegyél gumit, és a számlán rajta lesz  eplus2

Nem értjük a szlovák nyelvet.  hehe
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #27484 Dátum: 2020.10.22 csütörtök, 17:22:19 »

Vegyél gumit, és a számlán rajta lesz  eplus2
Ez aztán őszinte válasz. taps

Vennék 235/55/18 nyárit, mit tudsz ajánlani, és mennyiért.  vigyor3
« Utoljára szerkesztve: 2020.10.22 csütörtök, 17:24:41 írta alf® » Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #27485 Dátum: 2020.10.22 csütörtök, 18:09:07 »

Ez aztán őszinte válasz. taps

Vennék 235/55/18 nyárit, mit tudsz ajánlani, és mennyiért.  vigyor3
Te veszed, vagy cég?  vigyor3
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #27486 Dátum: 2020.10.22 csütörtök, 19:17:00 »

Te veszed, vagy cég?  vigyor3
azt mondta vegyek, és kapok számlát. Nem? Cheesy
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
kulani
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: leet



E-mail
« Új hozzászólás #27487 Dátum: 2020.10.22 csütörtök, 20:25:07 »

Vennék 235/55/18 nyárit, mit tudsz ajánlani, és mennyiért.  vigyor3

A nyárira majd február végén térjünk vissza, most nincs igazán jó ár. Ha nem változik drasztikusan a forint árfolyama ÉS nem lesz áruhiány, akkor a 30-ba bele kell férnie egy Hankooknak.
Naplózva

Gumik Mondeóra és másra: i.szekeres@kulani-tyres.hu
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #27488 Dátum: 2020.10.22 csütörtök, 23:33:43 »

Ennek van értelme? Ott van, hogy kárpótol, ha megmondod, hogy mivel tudna... Élj vele. Ha nem, akkor meg....
Nem érdekel a kárpótlása! A tisztességről és a szavahihetőségről van szó! Amúgy tényleg nincs értelme.
De, ha olyan nagyon akarna "kárpótolni", már rég küldött volna egy e-számlát az e-mail címemre. 
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #27489 Dátum: 2020.11.03 kedd, 08:26:56 »

Ez felni és gumi is, sőt Mondeo, szóval ide illik szerintem:
https://totalcar.hu/magazin/hirek/2020/11/02/ez_lesz_abbol_ha_blokkolo_kerekekkel_vontatnak_egy_autot/

Nem nagyon találok rá szavakat.
« Utoljára szerkesztve: 2020.11.03 kedd, 08:34:05 írta AndyA » Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #27490 Dátum: 2020.11.03 kedd, 08:34:25 »

Ez felni és gumi is, sőt Mondeo, szóval ide illik szerintem:
https://totalcar.hu/magazin/hirek/2020/11/02/ez_lesz_abbol_ha_blokkolo_kerekekkel_vontatnak_egy_autot/

Nem nagyon találok rá szavakat.

Ez már nem felni és nem gumi. Csak az volt... Smiley

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #27491 Dátum: 2020.11.05 csütörtök, 10:20:24 »

alf megvette az új gumit az Smaxi-ra, a kedvenc gumigyártójától  vigyor3

https://scontent.fbud5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/123622400_10223339076522163_3978462726767314636_n.jpg?_nc_cat=111&ccb=2&_nc_sid=b9115d&_nc_ohc=94ZRATx_euYAX8EM1Ps&_nc_ht=scontent.fbud5-1.fna&oh=efa857d8e3b4bc13b01ffe7591641a59&oe=5FCA490E
« Utoljára szerkesztve: 2020.11.05 csütörtök, 14:26:22 írta AndyA » Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
bari012
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 237


E-mail
« Új hozzászólás #27492 Dátum: 2020.11.05 csütörtök, 12:25:29 »

Sziasztok,
Eldöntöttem, hogy jövőre nem rakom vissza a 18-as kerekeket 225/40 gumikkal biztosan, a gyári mérettől pedig nem szeretnék eltérni.
Mennyire közlekedhető a 205/50 r17 a fentihez képest? Nem birom tovább a 18-ast...
BTW ugyanitt hamarosan eladó lesz Mk3 titanium X 18-as teljesen felújtott felni Primacy 4, 3 szezont, 34.000 km-t futott gumikkal.
Köszi  worship
« Utoljára szerkesztve: 2020.11.05 csütörtök, 12:32:15 írta bari012 » Naplózva

2008 Mondeo Titanium-X (BA7) 2.5T (HUBA) 162 kW - Modified: 300 HP, 540 Nm


Past: 2006 Mondeo GHIA (B5Y) 2.2 TDCI (QJBB) 114 kW - Remapped: 183 HP, 454 Nm
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #27493 Dátum: 2020.11.05 csütörtök, 12:30:42 »

Sziasztok,
Eldöntöttem, hogy jövőre nem rakom vissza a 18-as kerekeket 225/40 gumikkal biztosan, a gyári mérettől pedig nem szeretnék eltérni.
Mennyire közlekedhető a 205/50 r17 a fentihez képest? Nem birom tovább a 18-ast...
BTW ugyanitt hamarosan eladó lesz Mk3 titanium X 18-as felni teljesen felújitva Primacy 4, 3 szezont, 34.000 km-t futott gumikkal.
Köszi  worship

Nekem téli gumiban van ez a méret, és rendszeresen formátlanra kalapálom vele a felniket. A 18-ast eddig egyszer kellett javítani, amikor akkora kátyút kaptam nemrég, hogy a guminak is annyi volt. A 18-as felnik sokkal erősebbek.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
bari012
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 237


E-mail
« Új hozzászólás #27494 Dátum: 2020.11.05 csütörtök, 12:34:54 »

Nekem téli gumiban van ez a méret, és rendszeresen formátlanra kalapálom vele a felniket. A 18-ast eddig egyszer kellett javítani, amikor akkora kátyút kaptam nemrég, hogy a guminak is annyi volt. A 18-as felnik sokkal erősebbek.

AndyA
Melyik van neked 18-ból? nekem kis túlzással görgőzésből és centrirozásból áll az évem ezzel a 18-cal, és nem tudok ennél jobban figyelni a gödrökre.
Naplózva

2008 Mondeo Titanium-X (BA7) 2.5T (HUBA) 162 kW - Modified: 300 HP, 540 Nm


Past: 2006 Mondeo GHIA (B5Y) 2.2 TDCI (QJBB) 114 kW - Remapped: 183 HP, 454 Nm
G_B
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1162



« Új hozzászólás #27495 Dátum: 2020.11.05 csütörtök, 12:57:42 »

alf megvette az új gumit az Smaxi-ra, a kedvenc gumigyártójától  vigyor3


ez milyen gumi amúgy?
valami unaloműző a kumho gyárban? vagy bármire jó ez?
Naplózva

üdv, B
S-Max '12 2.0 tdci
ex: S-Max '06 1.8 tdci
xrobe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1284



E-mail
« Új hozzászólás #27496 Dátum: 2020.11.05 csütörtök, 13:05:04 »

Sziasztok,
Eldöntöttem, hogy jövőre nem rakom vissza a 18-as kerekeket 225/40 gumikkal biztosan, a gyári mérettől pedig nem szeretnék eltérni.
Mennyire közlekedhető a 205/50 r17 a fentihez képest? Nem birom tovább a 18-ast...
BTW ugyanitt hamarosan eladó lesz Mk3 titanium X 18-as teljesen felújtott felni Primacy 4, 3 szezont, 34.000 km-t futott gumikkal.
Köszi  worship
Szia!
Tudsz képet küldeni a szettről? (Meg egy árat)
Engem lehet érdekelne.
Nekem is 205/55R17 van télen, az szerintem sokkal komfortosabb. Most 225/45 R17 kerül fel rá a napokban, mert a másik elég régi már.
« Utoljára szerkesztve: 2020.11.05 csütörtök, 13:06:45 írta xrobe » Naplózva

Mondeo MKIV Trend 2010 2.0 TDCI 140LE 5 ajtó
Mondeo MKIV Titanium 2008 2.0 TDCI 140LE (170LE - PowerFord) 5 ajtó
Mondeo MKIII Titanium-X 2004 2.2 ST TDCI Kispusi edition 5 ajtó
Ex: Mondeo MKI Ghia 1993 1.8i 115LE 5 ajtó
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #27497 Dátum: 2020.11.05 csütörtök, 13:12:34 »

ez milyen gumi amúgy?
valami unaloműző a kumho gyárban? vagy bármire jó ez?
az új 8évszakos... eplus2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #27498 Dátum: 2020.11.05 csütörtök, 14:05:53 »

Nekem téli gumiban van ez a méret, és rendszeresen formátlanra kalapálom vele a felniket. A 18-ast eddig egyszer kellett javítani, amikor akkora kátyút kaptam nemrég, hogy a guminak is annyi volt. A 18-as felnik sokkal erősebbek.

AndyA

Ez érdekes, régen nekem is a 17-es gyári felnik közül legalább egyet minden tavasszal kellett görgőzni, három szezon óta a 18-as Zetec felni van fent, azóta nem kellett hozzájuk nyúlni. Pedig azzal én is kaptam olyan kátyút, hogy a gumi kuka volt, de a felni nem sérült.
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #27499 Dátum: 2020.11.05 csütörtök, 14:29:52 »

Melyik van neked 18-ból? nekem kis túlzással görgőzésből és centrirozásból áll az évem ezzel a 18-cal, és nem tudok ennél jobban figyelni a gödrökre.

MK3 pre-FL Ghia felni, a kivehető középtakarós, illetve egy ugyancsak Ronal, az LZ.

https://webimg.secondhandapp.com/w-i-mgl/558d702a505a1fb5148b45a5

https://www.audiforums.com/forum/attachments/wheels-brakes-suspension-62/19742d1433712071-f-s-ronal-lz-crystal-silver-wheels-dscn0127.jpg

Amióta megvannak (2 ill. 3 szezon), azóta csak a téliekkel járok folyton a gumishoz. Azok ugyanilyen Ronal LZ-k, de 17-es méretben. Az a vicc, hogy a 7x17-hez képest a 8x18-as ugyanabból a felniből vagy másfélszer nehezebb, annyival több anyag van benne. Nem is görbül el gyakran...

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Oldalak: 1 ... 543 544 545 546 547 548 549 [550] 551 552 553 554 555   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.074 másodperc alatt készült el 23 lekéréssel.