Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.06 hétfő, 06:35:43 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: [1] 2 3   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 1db 4mm-es Téli gumi 205/55 R16 91T Continental ContiWinterContact TS810  (Megtekintve 33232 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Csimbió
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 639


E-mail
« Dátum: 2014.11.08 szombat, 11:30:15 »

Van egy ilyen is. 4eFt.
1db Téli gumi 205/55 R16 91T Continental ContiWinterContact TS810
A középső barázdában 4mm, a mellette lévőkben 4,5mm.
2006-ban gyártották, de olyan a kinézete, mint az új gumiknak.
Nem volt javítva. Szerelési garancia. Csak egy db van.

Képek:
http://olx.hu/hirdetes/1db-teli-gumi-205-55-r16-91t-continental-contiwintercontact-ts810-ID2hzuj.html
Naplózva

1993 1,8TD kombi
1997 1,6 16V kombi
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #1 Dátum: 2014.11.08 szombat, 12:16:50 »

Ez sajnos kuka. Még pótkeréknek sem raknál el.
A szerelésbe is kár pénzt tenni. wave
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
fügelaci
Vendég
« Új hozzászólás #2 Dátum: 2014.11.08 szombat, 12:35:27 »

Van egy ilyen is. 4eFt.
1db Téli gumi 205/55 R16 91T Continental ContiWinterContact TS810
A középső barázdában 4mm, a mellette lévőkben 4,5mm.
2006-ban gyártották, de olyan a kinézete, mint az új gumiknak.
Nem volt javítva. Szerelési garancia. Csak egy db van.

Képek:
http://olx.hu/hirdetes/1db-teli-gumi-205-55-r16-91t-continental-contiwintercontact-ts810-ID2hzuj.html

Mivel eleve 4 mm a megengedett legkisebb méret, ezért valóban, ez csak kuka. Ezért pénzt kérni, hm. Ezért inkább fizetni kell, hogy elvigyék.  vigyor3
Naplózva
Csimbió
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 639


E-mail
« Új hozzászólás #3 Dátum: 2014.11.08 szombat, 12:54:04 »

Mivel eleve 4 mm a megengedett legkisebb méret


Látom te is bekajálod a TV- ből a sok hamis infót.

Naplózva

1993 1,8TD kombi
1997 1,6 16V kombi
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #4 Dátum: 2014.11.08 szombat, 13:20:07 »

Látom te is bekajálod a TV- ből a sok hamis infót.



Nem csak a TV-ből ismeretes, hogy a téli gumi minimum bordamélysége 4 mm.
Ez tény, mindegy hol közlik.

Persze van télen is száraz út, de sokkal nagyobb a valószínűsége a hónak és csapadéknak. Ha útközben esik le, akkor gumicsere egy pl. 7 mm-esre?
Ez nem életszerű. Érdemes eleve olyannal közlekedni, ami minden körülmények között helyt tud állni.  wave
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
fügelaci
Vendég
« Új hozzászólás #5 Dátum: 2014.11.08 szombat, 23:56:40 »

Látom te is bekajálod a TV- ből a sok hamis infót.


Azert erdemes lenne tajekozodnod! Bocs az ekezethianyert, nem szoktam igy irni!

Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #6 Dátum: 2014.11.09 vasárnap, 08:01:20 »

Látom te is bekajálod a TV- ből a sok hamis infót.


miféle hamis info? ez a gumi 0%-os  eplus2
sok helyen pénzt kérnek érte, hogy ott hagyhasd
nyári gumit sem veszel meg 2 milivel nem?
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Csimbió
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 639


E-mail
« Új hozzászólás #7 Dátum: 2014.11.20 csütörtök, 20:04:31 »

Mivel eleve 4 mm a megengedett legkisebb méret


Értem én, hogy vicceltek, látom ott a mosoly jel, de azért ne írjatok olyat ami nem igaz, mert aki nem ért hozzá, az könnyen elhiszi.

De ha be tudja linkelni bárki azt a nemlétező törvényt, ami szerint Magyarországon télen minden személyautónak minimum 4mm-es profilmélységű gumi a megengedett, akkor elhiszem.  hehe
Naplózva

1993 1,8TD kombi
1997 1,6 16V kombi
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #8 Dátum: 2014.11.24 hétfő, 09:43:27 »

Értem én, hogy vicceltek, látom ott a mosoly jel, de azért ne írjatok olyat ami nem igaz, mert aki nem ért hozzá, az könnyen elhiszi.

De ha be tudja linkelni bárki azt a nemlétező törvényt, ami szerint Magyarországon télen minden személyautónak minimum 4mm-es profilmélységű gumi a megengedett, akkor elhiszem.  hehe
Minek használsz téligumit? Hol a törvény, hogy kötelező?
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
fügelaci
Vendég
« Új hozzászólás #9 Dátum: 2014.11.24 hétfő, 20:35:01 »

Értem én, hogy vicceltek, látom ott a mosoly jel, de azért ne írjatok olyat ami nem igaz, mert aki nem ért hozzá, az könnyen elhiszi.

De ha be tudja linkelni bárki azt a nemlétező törvényt, ami szerint Magyarországon télen minden személyautónak minimum 4mm-es profilmélységű gumi a megengedett, akkor elhiszem.  hehe

Nem linkelek ilyet, mert ez hülyeség. Már mint a kérés. Ma magyar országon az a KRESZ előírás, hogy a használt téli guminak minimum 4 mm-nek kell lenni.   .
http://www.borsonline.hu/20131206_4mm_a_minimum_a_teli_abroncsnal_
http://gumibiznisz.hu/gumiabroncs-hatosagi-eloirasok/
http://harkanyihirek.hu/?p=17922

Főleg a 3. a lényeges.
De Te olyannal jársz, amilyennel akarsz. Engem nem érdekel. De másokat ne akarj veszélybe sodorni, bírság megfizetésének esélyének kitenni.
Tartsd meg, oszt pont!  vigyor3
« Utoljára szerkesztve: 2014.11.24 hétfő, 20:39:14 írta fügelaci » Naplózva
Csimbió
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 639


E-mail
« Új hozzászólás #10 Dátum: 2014.11.26 szerda, 12:53:57 »

Minek használsz téligumit? Hol a törvény, hogy kötelező?

Azért mert a téligumi az anyaga miatt alacsonyabb hőmérsékleten jobban viselkedik, mint a nyárigumi. A mintázata miatt pedig jobban kapaszkodik. Természetesen minél nagyobb a futófelület magassága, annál jobb, de ha nem száguldozok havas utakon, minek dobnál el 4mm-es állapotában, amikor a KRESZ szerint 1,6mm-ig használhatom, mert nem kötelező téliguminak minősülő minimum 4mm-es gumival közlekedni. Nem mindegy , hogy valakinek hóban fagyban is mennie kell, sőt még sietnie is kell, vagy csak akkor használja az autót, ha olyan kedve van, és jó az idő. Pesten pl másfél éve nem láttam havat.
De ha olyan helyeken autóznék, azt mondanám, nekem a 8mm-es új gumi sem elég biztonságos, tessék 11mm-es téligumit gyártani. Persze a gyártók nem akarnak, mert az túl sokára kopna el, így kevesebb gumit tudnának eladni.  De ha érdekükben állna, olyat gyártanának.
Szerintem is jobb a 4mm-es gumi, mint az 1,6mm-es, de akkor az új gumik is legyenek ennyivel magasabbak.
Naplózva

1993 1,8TD kombi
1997 1,6 16V kombi
Csimbió
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 639


E-mail
« Új hozzászólás #11 Dátum: 2014.11.26 szerda, 12:59:56 »

Nem linkelek ilyet, mert ez hülyeség. Már mint a kérés. Ma magyar országon az a KRESZ előírás, hogy a használt téli guminak minimum 4 mm-nek kell lenni.   .
http://www.borsonline.hu/20131206_4mm_a_minimum_a_teli_abroncsnal_
http://gumibiznisz.hu/gumiabroncs-hatosagi-eloirasok/
http://harkanyihirek.hu/?p=17922

Főleg a 3. a lényeges.
De Te olyannal jársz, amilyennel akarsz. Engem nem érdekel. De másokat ne akarj veszélybe sodorni, bírság megfizetésének esélyének kitenni.
Tartsd meg, oszt pont!  vigyor3

A félreértések elkerülése végett, mindenki egyetért abban, hogy a 4mm-es gumi biztonságosabb, mint az 1,6mm-es, ez nem is volt vita tárgya.
Én arra a beírásra reagáltam, hogy „eleve 4 mm a megengedett legkisebb méret” .
Ez így általánosságban nem igaz.
A félreértés oka az, hogy az minősül téli guminak, ami minimum 4mm-es, de mivel Magyarországon a téli gumi használata nem kötelező, csak a taxik számára , október 15-étől március 15-éig terjedő időszakban, ezért aki nem taxis, annak télen is és nyáron is minimum 1,6mm-es gumival kell közlekednie.

A jogszabály részlete így néz ki:
6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet
„(4)120 Az (1) bekezdésben említett járműveken csak olyan gumiabroncsot szabad használni, amelyen a futófelület mintázatának magassága a teljes felületen eléri:
a)   az M1, N1, O1 és O2 kategóriájú járműveken a gumiabroncs átmérőjétől függetlenül az 1,6 mm-t”


Bors? Azért ne keverjük össze a bulvárlapok pongyola megfogalmazású könnyen félreérthető írásait a jogszabályokkal. Biztos láttál már olyan újságcikkeket, ahol a cím és a tartalom köszönőviszonyban sem volt egymással, sőt van ahol a cím az ellenkezőjét sugallja a tartalomnak.
Ennek ellenére ez a bors cikk helyesen leírja a dolgokat:
„tudta meg a Bors az NFM kommunikációs osztályától. – Ez csak egy ajánlás, ebből még nem lesz szabály. A rendőrség sem szankcionálhat emiatt.”
Tehát az általad belinkelt cikk is cáfolja az általad leírtakat: „eleve 4 mm a megengedett legkisebb méret” „bírság megfizetésének esélyének kitenni”
DE tudom, hogy könnyen félreérthetőek a média össze vissza írkálásai, ezért érdemes letisztázni.


Naplózva

1993 1,8TD kombi
1997 1,6 16V kombi
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #12 Dátum: 2014.11.26 szerda, 13:04:22 »

Azért mert a téligumi az anyaga miatt alacsonyabb hőmérsékleten jobban viselkedik, mint a nyárigumi. A mintázata miatt pedig jobban kapaszkodik. Természetesen minél nagyobb a futófelület magassága, annál jobb, de ha nem száguldozok havas utakon, minek dobnál el 4mm-es állapotában, amikor a KRESZ szerint 1,6mm-ig használhatom, mert nem kötelező téliguminak minősülő minimum 4mm-es gumival közlekedni. Nem mindegy , hogy valakinek hóban fagyban is mennie kell, sőt még sietnie is kell, vagy csak akkor használja az autót, ha olyan kedve van, és jó az idő. Pesten pl másfél éve nem láttam havat.
De ha olyan helyeken autóznék, azt mondanám, nekem a 8mm-es új gumi sem elég biztonságos, tessék 11mm-es téligumit gyártani. Persze a gyártók nem akarnak, mert az túl sokára kopna el, így kevesebb gumit tudnának eladni.  De ha érdekükben állna, olyat gyártanának.
Szerintem is jobb a 4mm-es gumi, mint az 1,6mm-es, de akkor az új gumik is legyenek ennyivel magasabbak.


Ezt bemutatnád egy képen, hogy mi is ez?
Profil mélység, ami lehet nagyobb és kisebb.  eplus2


Az 1.6 mm nyári gumira vonatkozik. Mivel a 4 mm meg téli gumira. Nem bonyolult ez.
Ha te 4 mm alatti téli gumival járkálsz nyáron, akkor nem a mintamélységgel lesz probléma valóban, hanem a tapadással. Túlmelegszik, csúszik...

Nem azért nem gyártanak 11 mm-es profil mélységgel szgk. gumiabroncsot, mert lassan kopna el, hanem mert már nem lenne biztonságos.
Télen téli gumi, nyáron nyári gumi. Nem a mintamélységben van csak különbség, hanem a gumik anyagában/keverékében is!


Az idézett KÖHÉM rendelet alapból feltételez egy egyszerű józan gondolkodást. Hogy nyáron nem a téli gumival foglalkozunk, mivel a télire van külön rendelet. Tehát ami nem a téli gumi megnevezéssel van írva, az nem is rá vonatkozik.
« Utoljára szerkesztve: 2014.11.26 szerda, 13:07:55 írta a benzines » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Csimbió
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 639


E-mail
« Új hozzászólás #13 Dátum: 2014.11.26 szerda, 13:19:07 »

Ezt bemutatnád egy képen, hogy mi is ez?
Profil mélység, ami lehet nagyobb és kisebb.  eplus2


Az 1.6 mm nyári gumira vonatkozik. Mivel a 4 mm meg téli gumira. Nem bonyolult ez.
Ha te 4 mm alatti téli gumival járkálsz nyáron, akkor nem a mintamélységgel lesz probléma valóban, hanem a tapadással. Túlmelegszik, csúszik...

Nem azért nem gyártanak 11 mm-es profil mélységgel szgk. gumiabroncsot, mert lassan kopna el, hanem mert már nem lenne biztonságos.
Télen téli gumi, nyáron nyári gumi. Nem a mintamélységben van csak különbség, hanem a gumik anyagában/keverékében is!


Az idézett KÖHÉM rendelet alapból feltételez egy egyszerű józan gondolkodást. Hogy nyáron nem a téli gumival foglalkozunk, mivel a télire van külön rendelet. Tehát ami nem a téli gumi megnevezéssel van írva, az nem is rá vonatkozik.

Ha a gyártóknak érdekükben állna a 11mm, akkor nagyon is biztonságos lenne, megoldanák.  smile

Nem bonyolult a dolog, 1,6mm kötelező, tök mindegy téli vagy nyári mintájú.
Kivétel a taxisok, nekik télen télinek minősülő kötelező, ami minimum 4mm, stb.
Naplózva

1993 1,8TD kombi
1997 1,6 16V kombi
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #14 Dátum: 2014.11.26 szerda, 13:21:55 »

Azért mert a téligumi az anyaga miatt alacsonyabb hőmérsékleten jobban viselkedik, mint a nyárigumi. A mintázata miatt pedig jobban kapaszkodik. Természetesen minél nagyobb a futófelület magassága, annál jobb, de ha nem száguldozok havas utakon, minek dobnál el 4mm-es állapotában, amikor a KRESZ szerint 1,6mm-ig használhatom, mert nem kötelező téliguminak minősülő minimum 4mm-es gumival közlekedni. Nem mindegy , hogy valakinek hóban fagyban is mennie kell, sőt még sietnie is kell, vagy csak akkor használja az autót, ha olyan kedve van, és jó az idő. Pesten pl másfél éve nem láttam havat.
De ha olyan helyeken autóznék, azt mondanám, nekem a 8mm-es új gumi sem elég biztonságos, tessék 11mm-es téligumit gyártani. Persze a gyártók nem akarnak, mert az túl sokára kopna el, így kevesebb gumit tudnának eladni.  De ha érdekükben állna, olyat gyártanának.
Szerintem is jobb a 4mm-es gumi, mint az 1,6mm-es, de akkor az új gumik is legyenek ennyivel magasabbak.

Törődj már bele, hogy egy 4mm alá kopott téligumi már nem téligumi. A téligumi minimum profilmélysége 4mm. Ekkor használható még télen. Ez alatt max. nyárra hagyhatod fent, de nyárra meg nem való a téligumi. Mellesleg 2006-os gyártás, tehát lassan 9 éves lesz. És olyat hol olvastál, hogy a 4mm-es szabály csak taxikra vonatkozik, egyéb autókra nem?

A legjobb, mi történhet vele, hogy bezúzzák, apróra vágják, vörösre festik, és leteszik a Margitszigeti futókörre...
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #15 Dátum: 2014.11.26 szerda, 13:25:32 »

Ha a gyártóknak érdekükben állna a 11mm, akkor nagyon is biztonságos lenne, megoldanák.  smile

Nem bonyolult a dolog, 1,6mm kötelező, tök mindegy téli vagy nyári mintájú.
Kivétel a taxisok, nekik télen télinek minősülő kötelező, ami minimum 4mm, stb.

http://nol.hu/auto/teli_gumi__minimum_negy_millimeteres_mintazat-1430199

De hogy ne kelljen a linkre kattintanod, kimásolom a lényeget:

Az új meghatározás szerint a bordázatnak 4 milliméternél mélyebbnek kell lennie a biztonság további növelése, a téli gumi kedvező tulajdonságainak érvényesülése érdekében.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Csimbió
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 639


E-mail
« Új hozzászólás #16 Dátum: 2014.11.26 szerda, 13:40:31 »

http://nol.hu/auto/teli_gumi__minimum_negy_millimeteres_mintazat-1430199

De hogy ne kelljen a linkre kattintanod, kimásolom a lényeget:

Az új meghatározás szerint a bordázatnak 4 milliméternél mélyebbnek kell lennie a biztonság további növelése, a téli gumi kedvező tulajdonságainak érvényesülése érdekében.

Pont azt magyarázom, hogy más az abban érdekelt firkászok félreérthető magyarázata és más a jogszabály.
Jól néznénk ki ha pl a bíróságok nem a jogszabályok alapján ítélkeznének, hanem újságcikkek alapján. hehe

Egyébként a jogalkotók jól megkeverték a dolgokat, ezért félreérthető.
Naplózva

1993 1,8TD kombi
1997 1,6 16V kombi
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #17 Dátum: 2014.11.26 szerda, 14:20:39 »

Ha a gyártóknak érdekükben állna a 11mm, akkor nagyon is biztonságos lenne, megoldanák.  smile

Nem bonyolult a dolog, 1,6mm kötelező, tök mindegy téli vagy nyári mintájú.
Kivétel a taxisok, nekik télen télinek minősülő kötelező, ami minimum 4mm, stb.


Ez nem gyártói érdek és nem a gyártó dönti el, hogy biztonságos-e.
Egyszerűen nem az, mert nem stabil és nagy az oldalra kúszása.

Te is azt írod, hogy nem bonyolult. Pedig úgy látszik neked mégis az.  vigyor3
Domi ki is másolta a részt.

A téli gumi 4 mm minimum. Nem azt írja, hogy télen a téli gumi minimum 4 mm. Tehát a téli gumi nyáron is téli gumi marad így a rá vonatkozó minimum minta mélység 4 mm. De eleve normális felhasználásba ütközik, hogy téli gumival járunk nem télen. Ez egy beszédes elnevezés is, mert a nevében benne van a felhasználási körülménye. (Ahogy a nyári guminak is. Tényleg nem bonyolult ez.)  Mellesleg ugye a keveréke miatt más tulajdonságai is vannak, ami nem elég nyáron.


Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #18 Dátum: 2014.11.26 szerda, 14:22:34 »

Pont azt magyarázom, hogy más az abban érdekelt firkászok félreérthető magyarázata és más a jogszabály.
Jól néznénk ki ha pl a bíróságok nem a jogszabályok alapján ítélkeznének, hanem újságcikkek alapján. hehe

Egyébként a jogalkotók jól megkeverték a dolgokat, ezért félreérthető.

Korábban én olvastam a hivatalos rendeletet is, bár most hirtelen nem tudom linkelni.
Szerintem nem félreérthető abban semmi.


Naplózva

Imádom a dízeleket!    
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #19 Dátum: 2014.11.26 szerda, 14:56:42 »

Pont azt magyarázom, hogy más az abban érdekelt firkászok félreérthető magyarázata és más a jogszabály.
Jól néznénk ki ha pl a bíróságok nem a jogszabályok alapján ítélkeznének, hanem újságcikkek alapján. hehe

Egyébként a jogalkotók jól megkeverték a dolgokat, ezért félreérthető.
Úgy néz ki ezt csak te éted félre
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #20 Dátum: 2014.11.26 szerda, 14:58:41 »

Pont azt magyarázom, hogy más az abban érdekelt firkászok félreérthető magyarázata és más a jogszabály.
Jól néznénk ki ha pl a bíróságok nem a jogszabályok alapján ítélkeznének, hanem újságcikkek alapján. hehe

Egyébként a jogalkotók jól megkeverték a dolgokat, ezért félreérthető.
A firkász nem érdekelt abban, hogy hány mm a téligumi kötelezően előírt minimum profilmélysége, mert ő nem jár jobban akkor, ha a Conti meg a Michelin elad még 3000 raklap téligumit. A másik az, hogy a firkász is - jóesetben - valamire hivatkozva, itt-ott utánaolvasva írja meg a cikkét. Ráadásul többen, több oldalról linkeltünk, és mindegyik firkász ugyanazt írta le, szóval vagy van valami nagy firkászkartell a háttérben, akik gonosz összeesküvést eszeltek ki a gyanútlan autósok azonnali gumivásárlásra sarkallására, vagy mégis van valami ebben a 4mm-es téligumi-szabályban.
Én inkább az utóbbira gyanakszom.

Ettől persze te még mondhatod, hogy jó egy 9 éves 4mm-es téligumi, és bátran tegyük fel, sőt járjuk le 1,6mm-ig, de ez marhaság.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
fügelaci
Vendég
« Új hozzászólás #21 Dátum: 2014.11.26 szerda, 15:36:37 »

A firkász nem érdekelt abban, hogy hány mm a téligumi kötelezően előírt minimum profilmélysége, mert ő nem jár jobban akkor, ha a Conti meg a Michelin elad még 3000 raklap téligumit. A másik az, hogy a firkász is - jóesetben - valamire hivatkozva, itt-ott utánaolvasva írja meg a cikkét. Ráadásul többen, több oldalról linkeltünk, és mindegyik firkász ugyanazt írta le, szóval vagy van valami nagy firkászkartell a háttérben, akik gonosz összeesküvést eszeltek ki a gyanútlan autósok azonnali gumivásárlásra sarkallására, vagy mégis van valami ebben a 4mm-es téligumi-szabályban.
Én inkább az utóbbira gyanakszom.

Ettől persze te még mondhatod, hogy jó egy 9 éves 4mm-es téligumi, és bátran tegyük fel, sőt járjuk le 1,6mm-ig, de ez marhaság.
De most mi mit vajúdunk ezen? Ő el akarja adni, szerintem hagyjuk. Ha lesz, aki megveszi, Ő örül. Mi annak örülünk, hogy nem veszünk ilyen sz@rt. Ennyi. Ha valaki fafej, az az is marad, ha 10-en győzködjük is.  vigyor3
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #22 Dátum: 2014.11.26 szerda, 15:40:11 »

A firkász nem érdekelt abban, hogy hány mm a téligumi kötelezően előírt minimum profilmélysége, mert ő nem jár jobban akkor, ha a Conti meg a Michelin elad még 3000 raklap téligumit. A másik az, hogy a firkász is - jóesetben - valamire hivatkozva, itt-ott utánaolvasva írja meg a cikkét. Ráadásul többen, több oldalról linkeltünk, és mindegyik firkász ugyanazt írta le, szóval vagy van valami nagy firkászkartell a háttérben, akik gonosz összeesküvést eszeltek ki a gyanútlan autósok azonnali gumivásárlásra sarkallására, vagy mégis van valami ebben a 4mm-es téligumi-szabályban.
Én inkább az utóbbira gyanakszom.

Ettől persze te még mondhatod, hogy jó egy 9 éves 4mm-es téligumi, és bátran tegyük fel, sőt járjuk le 1,6mm-ig, de ez marhaság.
csak a taxisokra vonatkozik a 4mm, nem érted?  eplus2
pedig ők meg is vennék  hehe
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #23 Dátum: 2014.11.26 szerda, 15:48:38 »

csak a taxisokra vonatkozik a 4mm, nem érted?  eplus2
pedig ők meg is vennék  hehe
Látom te is bedőltél a firkászoknak  falbav vigyor3
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #24 Dátum: 2014.11.26 szerda, 16:01:57 »

Látom te is bedőltél a firkászoknak  falbav vigyor3
látnád itt mi van. tudnék mesélni a szabályaikról. ennyit a jól karbantartott kevés km-es angliai autókról.
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #25 Dátum: 2014.11.26 szerda, 16:12:43 »

látnád itt mi van. tudnék mesélni a szabályaikról. ennyit a jól karbantartott kevés km-es angliai autókról.
Láttam már 3x. Szerintem elég végletesek. Vagy nagyon vigyáznak rájuk, vagy ütik vágják. De inkább az utóbbiból van több.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Csimbió
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 639


E-mail
« Új hozzászólás #26 Dátum: 2014.11.27 csütörtök, 15:08:18 »

Hú nagyon beindultatok!  taps
Naplózva

1993 1,8TD kombi
1997 1,6 16V kombi
Csimbió
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 639


E-mail
« Új hozzászólás #27 Dátum: 2014.11.27 csütörtök, 15:13:10 »



Ettől persze te még mondhatod, hogy jó egy 9 éves 4mm-es téligumi, és bátran tegyük fel, sőt járjuk le 1,6mm-ig, de ez marhaság.

Nem mondtam, hogy jó, mert ez szubjektív. Attól függ ki mire használja, el tudja dönteni arra jó-e vagy nem. Lehet virágtartó is.
Ezen évekig lehetne vitázni, sose lenne vége. smile
Naplózva

1993 1,8TD kombi
1997 1,6 16V kombi
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #28 Dátum: 2014.11.27 csütörtök, 15:19:55 »

Nem mondtam, hogy jó, mert ez szubjektív. Attól függ ki mire használja, el tudja dönteni arra jó-e vagy nem. Lehet virágtartó is.
Ezen évekig lehetne vitázni, sose lenne vége. smile

virágtartónak tökéletes is csak azt tizedáron lehet kapni  nyes

de nagy az isten állatkertje, jön erre biztos valami madár
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Csimbió
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 639


E-mail
« Új hozzászólás #29 Dátum: 2014.11.27 csütörtök, 15:32:15 »

Ráadásul többen, több oldalról linkeltünk, és mindegyik firkász ugyanazt írta le

De jogszabályt senki nem tudott linkelni, mert nem létezik. Ugye ugye.  nyes
Az a jogszabály létezik ami meghatározza mi minősül téli guminak (minimum 4mm, stb.), de az nem, hogy kötelező téligumit használni.
A létező jogszabályt beírtam, miszerint egész évben minimum 1,6mm-es gumival kötelező járni, mindegy hogy téli vagy nyári.
Persze, hogy hülyeség nyáron téligumival járni, de a jogszabály nem tiltja.

Az egyik linketek a Bors el is árulja miről van szó, érdekes, a többi cikk nem.
"ősszel hozott a főváros egy rendeletet, amely szerint a budapesti taxisoknak kötelező a téli gumi használata, ám Magyarországon eddig nem volt meghatározva, hogy pontosan mi is számít annak. Ezért kellett precízen megfogalmazni a rendeletet"
Tehát a min 4mm-es rendeletet a taxisok miatt hozták, és a gyakorlatban csak ő rájuk vonatkozik, mert csak nekik kötelező a téligumi használata télen.
Aki meg akarja érteni az megérti. Aki nem akarja, az tegye ki a nevetős jelet. nyes
Naplózva

1993 1,8TD kombi
1997 1,6 16V kombi
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #30 Dátum: 2014.11.27 csütörtök, 15:37:42 »

De jogszabályt senki nem tudott linkelni, mert nem létezik. Ugye ugye.  nyes
Az a jogszabály létezik ami meghatározza mi minősül téli guminak (minimum 4mm, stb.), de az nem, hogy kötelező téligumit használni.
A létező jogszabályt beírtam, miszerint egész évben minimum 1,6mm-es gumival kötelező járni, mindegy hogy téli vagy nyári.
Persze, hogy hülyeség nyáron téligumival járni, de a jogszabály nem tiltja.

Az egyik linketek a Bors el is árulja miről van szó, érdekes, a többi cikk nem.
"ősszel hozott a főváros egy rendeletet, amely szerint a budapesti taxisoknak kötelező a téli gumi használata, ám Magyarországon eddig nem volt meghatározva, hogy pontosan mi is számít annak. Ezért kellett precízen megfogalmazni a rendeletet"
Tehát a min 4mm-es rendeletet a taxisok miatt hozták, és a gyakorlatban csak ő rájuk vonatkozik, mert csak nekik kötelező a téligumi használata télen.
Aki meg akarja érteni az megérti. Aki nem akarja, az tegye ki a nevetős jelet. nyes
a taxisoknak kötelezővé tették, hogy ne essenek ilyen hibába, hogy szhar gumival járnak. ettől függetlenül ez még nem lett jobb. Remélem mihamarabb lesz valami jogszabály, hogy legyen kötelező a téligumi, meghatározott mintával. sok kamikaze otthon maradna Cheesy
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Csimbió
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 639


E-mail
« Új hozzászólás #31 Dátum: 2014.11.27 csütörtök, 15:39:38 »

Ezért pénzt kérni, hm. Ezért inkább fizetni kell, hogy elvigyék.  vigyor3

Ha van valakinek ilyen gumija, (más márka is jó, nem muszáj hogy conti legyen) és fizet azért, hogy elvigyem, jelentkezzen! Várom az ajánlatokat.
Had lássuk hányan jelentkeznek.  hehe wave
Naplózva

1993 1,8TD kombi
1997 1,6 16V kombi
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #32 Dátum: 2014.11.27 csütörtök, 15:43:32 »

Ha van valakinek ilyen gumija, (más márka is jó, nem muszáj hogy conti legyen) és fizet azért, hogy elvigyem, jelentkezzen! Várom az ajánlatokat.
Had lássuk hányan jelentkeznek.  hehe wave
hogy aztán jó drágán árulhasd? nyes
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Csimbió
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 639


E-mail
« Új hozzászólás #33 Dátum: 2014.11.27 csütörtök, 15:43:49 »

a taxisoknak kötelezővé tették, hogy ne essenek ilyen hibába, hogy szhar gumival járnak. ettől függetlenül ez még nem lett jobb. Remélem mihamarabb lesz valami jogszabály, hogy legyen kötelező a téligumi, meghatározott mintával. sok kamikaze otthon maradna Cheesy

A rendelet miatt a taxisok nyáron használják el a 4mm alatti téli gumijaikat. Ezért már nyáron is téli gumival szaladgálnak. vigyor3
Tényleg, nyáron eladom egy taxisnak!  nyes
Naplózva

1993 1,8TD kombi
1997 1,6 16V kombi
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #34 Dátum: 2014.11.27 csütörtök, 15:46:40 »

A rendelet miatt a taxisok nyáron használják el a 4mm alatti téli gumijaikat. Ezért már nyáron is téli gumival szaladgálnak. vigyor3
Tényleg, nyáron eladom egy taxisnak!  nyes
nem fogják, mert nem tehetik. egyébként nekem van ilyenem de csak 2 db. egy kicsit erősebb mintával. azzal vettem az autót, a másik kettő kuka , így 2 megmaradt tartalékba, és vettem Joe-tól 4- et
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Csimbió
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 639


E-mail
« Új hozzászólás #35 Dátum: 2014.11.27 csütörtök, 15:55:34 »

nem fogják, mert nem tehetik.


Oda már ne kanyarodjunk vissza, hogy miért.  eplus2
Naplózva

1993 1,8TD kombi
1997 1,6 16V kombi
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #36 Dátum: 2014.11.27 csütörtök, 15:56:05 »

Oda már ne kanyarodjunk vissza, hogy miért.  eplus2
hehe
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #37 Dátum: 2014.11.27 csütörtök, 15:58:49 »

Na most akkor mi van? Én elvesztettem a fonalat.... hehe
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Csimbió
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 639


E-mail
« Új hozzászólás #38 Dátum: 2014.11.27 csütörtök, 16:01:18 »

Na most akkor mi van? Én elvesztettem a fonalat.... hehe
Lekéstél, már véget ért a műsor.  nyes
Naplózva

1993 1,8TD kombi
1997 1,6 16V kombi
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #39 Dátum: 2014.11.27 csütörtök, 16:05:43 »

Na most akkor mi van? Én elvesztettem a fonalat.... hehe
Siky megvette nyárra
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #40 Dátum: 2014.11.27 csütörtök, 16:10:37 »

Lekéstél, már véget ért a műsor.  nyes
dehogy,csak read only módban voltam.de mostmár kezd érdekelni,mert lecsengett a vita... hehe
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #41 Dátum: 2014.11.27 csütörtök, 16:40:53 »

De jogszabályt senki nem tudott linkelni, mert nem létezik. Ugye ugye.  nyes
Az a jogszabály létezik ami meghatározza mi minősül téli guminak (minimum 4mm, stb.), de az nem, hogy kötelező téligumit használni.
A létező jogszabályt beírtam, miszerint egész évben minimum 1,6mm-es gumival kötelező járni, mindegy hogy téli vagy nyári.

Persze, hogy hülyeség nyáron téligumival járni, de a jogszabály nem tiltja.

Az egyik linketek a Bors el is árulja miről van szó, érdekes, a többi cikk nem.
"ősszel hozott a főváros egy rendeletet, amely szerint a budapesti taxisoknak kötelező a téli gumi használata, ám Magyarországon eddig nem volt meghatározva, hogy pontosan mi is számít annak. Ezért kellett precízen megfogalmazni a rendeletet"
Tehát a min 4mm-es rendeletet a taxisok miatt hozták, és a gyakorlatban csak ő rájuk vonatkozik, mert csak nekik kötelező a téligumi használata télen.
Aki meg akarja érteni az megérti. Aki nem akarja, az tegye ki a nevetős jelet. nyes
Te magad is írod, hogy 4mm alatt a gumi nem minősül téliguminak. Korábban meg írod, hogy télre jó ez a gumi.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #42 Dátum: 2014.11.27 csütörtök, 17:09:05 »

Te magad is írod, hogy 4mm alatt a gumi nem minősül téliguminak. Korábban meg írod, hogy télre jó ez a gumi.
ne zavard össze
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #43 Dátum: 2014.11.28 péntek, 08:48:26 »

ne zavard össze
Nem kell nekem. Megteszi ezt magával is Smiley
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Csimbió
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 639


E-mail
« Új hozzászólás #44 Dátum: 2014.11.29 szombat, 18:35:45 »

Te magad is írod, hogy 4mm alatt a gumi nem minősül téliguminak. Korábban meg írod, hogy télre jó ez a gumi.
Igen, így van.
Azt is írtam, hogy a "jó" az szubjektív fogalom (nem mindegy mire jó), ebben nem lehet, és nem is kell egyetérteni.
Abban viszont érdemes eljutni az egyetértésig, hogy mi szabályos, és mi nem.
Ha egyetértesz azzal, hogy szabályos 4mm alatti téligumival közlekedni, akkor már meg is vagyunk.  smile
 
« Utoljára szerkesztve: 2014.11.29 szombat, 18:41:00 írta Csimbió » Naplózva

1993 1,8TD kombi
1997 1,6 16V kombi
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #45 Dátum: 2014.11.29 szombat, 18:49:58 »

"A létező jogszabályt beírtam, miszerint egész évben minimum 1,6mm-es gumival kötelező járni, mindegy hogy téli vagy nyári.
Persze, hogy hülyeség nyáron téligumival járni, de a jogszabály nem tiltja."


A kiemelt részt te írod hozzá.
A jogszabály nyilván nem említi, hogy nyáron tilos téli gumival járni. Mivel a téli gumi elnevezésben alapvetően szerepel a felhasználási körülmény. Ez annyira nem bonyolult.
Egyébként az meg végképp nem helytálló, hogy a mi nem tiltott az szabad. Cheesy
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Csimbió
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 639


E-mail
« Új hozzászólás #46 Dátum: 2014.11.29 szombat, 19:09:59 »

"A létező jogszabályt beírtam, miszerint egész évben minimum 1,6mm-es gumival kötelező járni, mindegy hogy téli vagy nyári.
Persze, hogy hülyeség nyáron téligumival járni, de a jogszabály nem tiltja."


A kiemelt részt te írod hozzá.
A jogszabály nyilván nem említi, hogy nyáron tilos téli gumival járni. Mivel a téli gumi elnevezésben alapvetően szerepel a felhasználási körülmény. Ez annyira nem bonyolult.
Egyébként az meg végképp nem helytálló, hogy a mi nem tiltott az szabad. Cheesy

Úgy látom itt az egyetértés nem fog menni, a különböző jogszabályértelmezés miatt. Szerintem azoknak a feltételeknek kell megfelelni, amiket a rendelet tartalmaz. Amiket nem tartalmaz azoknak nem. De legalább eljutottunk odáig, hogy tudjuk miért nem értünk egyet.  Wink
Így már nem kell ezen tovább rágódnunk, eddig jutottunk és kész.

Akinek fontos a dolog az kér jogszabályértelmezést a közlekedési hatóságoktól, és akkor ha mi nem is, de legalább ő megtudja. wave
« Utoljára szerkesztve: 2014.11.30 vasárnap, 17:57:30 írta Csimbió » Naplózva

1993 1,8TD kombi
1997 1,6 16V kombi
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #47 Dátum: 2014.11.29 szombat, 19:57:42 »

a legtöbb téligumin az oldalán a hópehely alá oda is van írva, hogy 4mm. nem véletlen. ha nincs meg annyi profilmélység, szinte semmit sem ér hóban
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Csimbió
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 639


E-mail
« Új hozzászólás #48 Dátum: 2014.11.29 szombat, 20:00:49 »

a legtöbb téligumin az oldalán a hópehely alá oda is van írva, hogy 4mm. nem véletlen. ha nincs meg annyi profilmélység, szinte semmit sem ér hóban
Igen, ez így van.
Naplózva

1993 1,8TD kombi
1997 1,6 16V kombi
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #49 Dátum: 2014.11.29 szombat, 20:23:35 »

Úgy látom itt az egyetértés nem fog menni, a különböző jogszabályértelmezés miatt. De legalább eljutottunk odáig, hogy tudjuk miért nem értünk egyet.  Wink
Így már nem kell ezen tovább rágódnunk, eddig jutottunk és kész.

Akinek fontos a dolog az kér jogszabályértelmezést a közlekedési hatóságoktól, és akkor ha mi nem is, de legalább ő megtudja. wave
amikor ők mondják meg az drága szokott lenni
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Oldalak: [1] 2 3   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.073 másodperc alatt készült el 26 lekéréssel.