Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.02 csütörtök, 05:54:35 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 ... 323   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Izzó, Xenon, LED  (Megtekintve 4788271 alkalommal)
0 Felhasználó és 7 vendég van a témában
Vendég
« Új hozzászólás #150 Dátum: 2006.01.11 szerda, 18:59:00 »

Jövő héten kapok egy szettet bizományba,betesszük a kocsiba,ha tetszik marad,ha nem tetszik megy vissza.Pontos részleteket nem tudok tipusra,stb-re vonatkozóan,majd meglátjuk milyen lesz!Annyi biztos,hogy 6000K-s.
Debrecenben szereltek be a forgalmazó cég főnökének kocsijába egy ilyen xenont,csak pozitív véleményük volt.
Dehát az újszülöttnek minden vicc új!-:)
Ha érted mire célzok!
 
Ui:voltam olyan autóvillamossági szerelőnél,aki szerel be xenont,konkrétan ott volt nála egy beszerelésre várva.
Megkérdeztem,szerinte melyik a jobb,milyen K értékűt javasol?
Visszakérdezett mi az a K?!
 
Sejtheted,hogy nem volt alkalmam szakmai vitát nyitni!
Zsoel,
 
ezeknel az utolagosan beszerelheto xenon szetteknel amikrol beszelsz a lampatest ugyanugy fogja teriteni a fenyt, mint az eredeti halogennel?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #151 Dátum: 2006.01.11 szerda, 19:18:00 »

Zsoel,
 
ezeknel az utolagosan beszerelheto xenon szetteknel amikrol beszelsz a lampatest ugyanugy fogja teriteni a fenyt, mint az eredeti halogennel?
David!
 
Nagyjából igen.De mindezek mellett periférikusan sokkal szélesebbre,és előre tekintve távolabbra látsz.
Ugyanis arról van szó,hogy a tervezőmérnökök megálmodnak egy vetített képet,és ahhoz kreálnak egy lámpatestet.Belekerül egy halogén izzó,ami ad egy bizonyos fénymennyiséget.
Aztán jönnek a magasabb igények,elkészül a gyári xenon.Sokan nem tudják megfizetni,vagy a már meglévő kocsiba szeretnének valamit,ami a gyárihoz legjobban hasonlít.
A felmerülő igények alapján elkezdik gyártani az utólagos xenon szetteket.Foglalatkompatibilisre tervezik,így pont a gyári halogén helyére kerül.A gyújtópont is pontosan oda esik,ahol a halogéné volt.Ugyanaz a lámpabúra,nagyobb fényerő,szélesebb sprektum,nagyobb belátható távolság.
 
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #152 Dátum: 2006.01.11 szerda, 20:31:00 »

Zsoel,
 
ezeknel az utolagosan beszerelheto xenon szetteknel amikrol beszelsz a lampatest ugyanugy fogja teriteni a fenyt, mint az eredeti halogennel?
...tavaly még probléma volt az,hogy mindenféle utólagos szettek izzóit belefaragták a különböző lámpábúrákba.Meg sokan "szereztek" az audiba való xenont,és szintén farigcsáltak.
A fókuszpontot vagy eltalálták vagy sem.És ilyenkor mindenhová szórta a fényét szerencsétlen izzó.Általában mellé!-:)
A készen vásárolható,komplett szettek xenonizzóinak foglalata pontosan megegyezik a halogén foglalattal.Ebből adódóan a fókuszpont is ugyanoda esik.
 
Ha ebből az oldalból vártál egyfajta megközelítését a témának,remélem segítettem.Sok fórumot végigolvastam,érdekes tapasztalatokat gyűjtve.Mivel ezek a vélemények szubjektívek,így óvatosan kell vele bánni.De mindenesetre adnak egy támpontot.
Röviden ennyit!-.))
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #153 Dátum: 2006.01.11 szerda, 21:35:00 »

...tavaly még probléma volt az,hogy mindenféle utólagos szettek izzóit belefaragták a különböző lámpábúrákba.Meg sokan "szereztek" az audiba való xenont,és szintén farigcsáltak.
A fókuszpontot vagy eltalálták vagy sem.És ilyenkor mindenhová szórta a fényét szerencsétlen izzó.Általában mellé!-:)
A készen vásárolható,komplett szettek xenonizzóinak foglalata pontosan megegyezik a halogén foglalattal.Ebből adódóan a fókuszpont is ugyanoda esik.
 
Ha ebből az oldalból vártál egyfajta megközelítését a témának,remélem segítettem.Sok fórumot végigolvastam,érdekes tapasztalatokat gyűjtve.Mivel ezek a vélemények szubjektívek,így óvatosan kell vele bánni.De mindenesetre adnak egy támpontot.
Röviden ennyit!-.))
Koszi szepen!
 
Csak azert aggodtam, mert ket eve az elozo automat en is xenonra szereltettem (audi szett) es bar az utat egesz jol megvilagitotta, minden elkepzelheto iranyba vilagitott meg ezen kivul. Az egy H1-es rendszer volt, azt kellett atalakitani. (kb 4 oraig tokoltek vele) Az igazi baj az volt, hogy az izzo sokkal hosszabb volt az eredetinel, ezert semmifele trukkel nem lehetett a tukorhoz igazitani. Ha ugy van, ahogy mondod, es az uj szettek mar kinottek ezeket a betegsegeket, akkor azt hiszem a Mondeomat is rovidesen atszereltetem. Smiley
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #154 Dátum: 2006.01.11 szerda, 21:37:00 »

Kozben eszembe jutott meg egy kerdes: vajon a gyari xenonok miert nagyitosak?
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #155 Dátum: 2006.01.11 szerda, 21:59:00 »

Kozben eszembe jutott meg egy kerdes: vajon a gyari xenonok miert nagyitosak?
Nem nagyítós, hanem projektoros: csak oda világít, ahová kell, nem szórja össze-vissza a fényt.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #156 Dátum: 2006.01.11 szerda, 23:03:00 »

Nem nagyítós, hanem projektoros: csak oda világít, ahová kell, nem szórja össze-vissza a fényt.
Mind1 minek nevezzuk, vegulis optika van benne, ezt akartam mondani. Smiley De: miert kell, hogy a xenon olyan legyen? Hisz a sima halogen sem szorja ossze vissza a fenyt, pedig az nem projektoros. (most termeszetesen a Mondeokra gondolok) Vagy lehet, hogy az automata szintszabalyozas, esetleg a szembe jovo "nem-vakitasa" igy jobban megoldhato?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #157 Dátum: 2006.01.11 szerda, 23:04:00 »

Kozben eszembe jutott meg egy kerdes: vajon a gyari xenonok miert nagyitosak?
A gyáriak projektorosak,és az ad egy szinte éles vonallal körbehatárolható,jól megvilágított területet.
Ezzel kapcsolatban már többen leírták,hogy nem ragaszkodnak ehhez a körbehetárolt területhez,mert tulságosan hirtelen szűnik meg a fény.Jobban szeretik,ha van egyfajta folytonossága a fény végének,sötétbe való elhalásának.Hogy ilyen furán fogalmazzak.
 
...a 2 éve szerelt audi szettekkel kapcsolatban az a baj,hogy az abban lévő izzó valóban hosszú volt,és ráadásul nem mindegy,hogy milyen.
 
Nem tudom pontosan,hogy az audi szetteknél volt-e,vagy a hella trafóhoz lehetett "rendelni",de 2 féle izzótipus van.
1:D2S  /projektoros lámpákhoz/
2:D2R  /sima halogén lámpához/
 
Lehet,hogy neked egyszerően csak rossz tipusút barkácsoltak be,és ezért szórja fényét össze-vissza.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #158 Dátum: 2006.01.11 szerda, 23:13:00 »

Mind1 minek nevezzuk, vegulis optika van benne, ezt akartam mondani. Smiley De: miert kell, hogy a xenon olyan legyen? Hisz a sima halogen sem szorja ossze vissza a fenyt, pedig az nem projektoros. (most termeszetesen a Mondeokra gondolok) Vagy lehet, hogy az automata szintszabalyozas, esetleg a szembe jovo "nem-vakitasa" igy jobban megoldhato?
David!
 
A kb.3 szoros fényintenzitást projektorral kívánták kordába tartani.
A szintállítás azért van,hogy biztos ne vakítsa szembe jövőt.Egy jól beállított xenon csak a szükséges területre világít,de nagy intenzitású fénnyel.Teli tankolod,hátra beülnek 2-en és már vakítja is a szembe jövőt.
A mosó is azért van gyárilag,hogy mindíg tiszta legyen a lámpa,mert a piszkos üvegen szintén szóródik a fény.
Találkoztam olyan véleménnyel is,hogy azért van a mosó,hogy télen a lámpára fagyott jeget levigye,mivel a xenonnak nincs akkora hőtermelése,mint a halogénnak.Így előfordulhat,hogy a lámpára ráfagy a hó,víz,stb..
Háááát,nem is tudom!:)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #159 Dátum: 2006.01.11 szerda, 23:14:00 »

David!
 
A kb.3 szoros fényintenzitást projektorral kívánták kordába tartani.
A szintállítás azért van,hogy biztos ne vakítsa szembe jövőt.Egy jól beállított xenon csak a szükséges területre világít,de nagy intenzitású fénnyel.Teli tankolod,hátra beülnek 2-en és már vakítja is a szembe jövőt.
A mosó is azért van gyárilag,hogy mindíg tiszta legyen a lámpa,mert a piszkos üvegen szintén szóródik a fény.
Találkoztam olyan véleménnyel is,hogy azért van a mosó,hogy télen a lámpára fagyott jeget levigye,mivel a xenonnak nincs akkora hőtermelése,mint a halogénnak.Így előfordulhat,hogy a lámpára ráfagy a hó,víz,stb..
Háááát,nem is tudom!:)
Mindenesetre megindult az érdeklődés.
Úgy néz ki 3-an már megvagyunk.Most már csak az a kérdés,ki-milyen K értékűt vegyen?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #160 Dátum: 2006.01.11 szerda, 23:20:00 »

Koszi szepen!
 
Csak azert aggodtam, mert ket eve az elozo automat en is xenonra szereltettem (audi szett) es bar az utat egesz jol megvilagitotta, minden elkepzelheto iranyba vilagitott meg ezen kivul. Az egy H1-es rendszer volt, azt kellett atalakitani. (kb 4 oraig tokoltek vele) Az igazi baj az volt, hogy az izzo sokkal hosszabb volt az eredetinel, ezert semmifele trukkel nem lehetett a tukorhoz igazitani. Ha ugy van, ahogy mondod, es az uj szettek mar kinottek ezeket a betegsegeket, akkor azt hiszem a Mondeomat is rovidesen atszereltetem. Smiley
.....akkor azt hiszem a Mondeomat is rovidesen atszereltetem. Smiley  
 
Csatlakozz hozzánk.Tudod:"egy mindenkiért,mindenki egyért"!-:)
4-en lehet,még több kedvezményt kapunk.
Scratch a nagy alkudozóművész.Ajánlatot tesz clubos reklámfelületre,cserébe további kedvezményért.
Lehet,hogy még több igény is befut....
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #161 Dátum: 2006.01.11 szerda, 23:25:00 »

Mindenesetre megindult az érdeklődés.
Úgy néz ki 3-an már megvagyunk.Most már csak az a kérdés,ki-milyen K értékűt vegyen?
Koszi a valaszokat! Sajna a mostani Mondeomon nincs fenyszoro moso. En, ha veszek, mindenkeppen kb 5000K-sat valasztanek.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #162 Dátum: 2006.01.11 szerda, 23:26:00 »

.....akkor azt hiszem a Mondeomat is rovidesen atszereltetem. Smiley  
 
Csatlakozz hozzánk.Tudod:"egy mindenkiért,mindenki egyért"!-:)
4-en lehet,még több kedvezményt kapunk.
Scratch a nagy alkudozóművész.Ajánlatot tesz clubos reklámfelületre,cserébe további kedvezményért.
Lehet,hogy még több igény is befut....
Erdeklodve varom a fejlemenyeket Smiley
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #163 Dátum: 2006.01.11 szerda, 23:27:00 »

David!
 
A kb.3 szoros fényintenzitást projektorral kívánták kordába tartani.
A szintállítás azért van,hogy biztos ne vakítsa szembe jövőt.Egy jól beállított xenon csak a szükséges területre világít,de nagy intenzitású fénnyel.Teli tankolod,hátra beülnek 2-en és már vakítja is a szembe jövőt.
A mosó is azért van gyárilag,hogy mindíg tiszta legyen a lámpa,mert a piszkos üvegen szintén szóródik a fény.
Találkoztam olyan véleménnyel is,hogy azért van a mosó,hogy télen a lámpára fagyott jeget levigye,mivel a xenonnak nincs akkora hőtermelése,mint a halogénnak.Így előfordulhat,hogy a lámpára ráfagy a hó,víz,stb..
Háááát,nem is tudom!:)
Meg kisebb is a felület (Xenonnál), ahonnan a fény jön, azaz egy ugyanakkora piszok sokkal több fényt vesz el a x-nál, mint a sima halogénnél. Ez a magyaráza elsőre olyan nesze-semmi fogd meg jól, de hát én már csak szeretek vitatkozni... Meg ugyi az sem jó, amikor piszkos az út, esik az eső, akkor sáros lesz az autó lámpája, a meleg hatására megszárad a piszok, és faxául eltakarja a fényt. Nekem egyszer annyira piszkos lett, hogy mosó idexenon oda, meg kellett állnom lámpátmosni, mert semmit sem láttam. Hőtermelés: a xenon 35 wattos, a halogén meg 55, így kb dupla hője van a halogénnak, mert ugye ott az 55 w-ból nagyobb százalék a ő, mint a x 35 w-jából De ezt persze mindenki tudta. Lehet, hogy a következő mondeóban lesz lámpafűtés? De ablaktörlőfűtés az tuti. Külső kilincsmosó. Kormányfűtés/hűtés. 4 zónás klíma. Színházeffektussal sötétedő belső kilincsmegvilágítás. Az viszont jó lenne, ha bekerülne az új mondeóba a kulcsnélküli, hanra működő indulás. Akkor az enyém a gyí szócskára fog indulni...
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #164 Dátum: 2006.01.11 szerda, 23:36:00 »

Koszi a valaszokat! Sajna a mostani Mondeomon nincs fenyszoro moso. En, ha veszek, mindenkeppen kb 5000K-sat valasztanek.
David,
 
van 4200, 5000, 6000 igény szerint. Smiley Alkudok rá, ha szeretnél szólj, minél többet veszünk annál jobb a kedvezmény. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #165 Dátum: 2006.01.11 szerda, 23:40:00 »

Kis infó, magyarra fordítva P.e.t.i által. Források: http://www.hid.vg/ , http://www.white-light.net/WhyXenon.aspx
 
A színhőmérséklet alatt a fekete test sugárzását értik. Tehát adott egy laboratóriumban egy platina rúd, amit speckó módszerrel, egyenletesen melegítenek. A platina rúd elkezd izzani és attól függően hány K fokos, más-más a színe. Elősször pirosan izzik, aztán fehéren, végül kéken. (273K fok = 0C fok).
 
A spektrum ebben az esetben maga a látható tartomány, amely 380nm - től 780nm - ig tart. Az emberi szem e között képes látni. 380 a kék szín, 780 - piros. A lámpák azonban nem minden tartományban képesek sugározni. Egy gyenge neon például 350-480 - ig. Így egy ilyen terembe lépve mindent kékesen látsz. Ezért fontos a fényképezgépeken a fehéregyensúly beállítása. A napfény természetesen lefedi az egész spektrumot. Minnél jobb a lámpa, a spektrumnak annál nagyobb hányadát fedi le. Fontos megjegyezni, hogy a neon a 380 alatti tartományban is sugároz, ami az UV tartomány. Ami amellett, hogy lebarnít, súlyosan károsítja a retinádat a szemedben. Ezért a neon csöveket, úgynevezett fényporral fedik be, ami kiszűri az UV sugarakat. Ettől fehér a burkolat. Ha ez a fehér burkolat megsérül jobban jársz ha kidobod a csövet.
 
A magasabb Kelvin fok jobb?
Egyáltalán nem, inkább homályosabb és bíborosabb.
6000 K nál nem javasolunk magasabbat. Egyéni esetekben 8000 - es vagy 10000 - eseket lehet még használni.
 
Minnél magasabb a színhőmérséklet, annál kevesebb a hasznosítható fény. Tehát, egy 12000K - s lámpának alig van fényárama. A színhőmérséklet növekedésével a színek változnak: sárga-->fehér-->kékesfehér
A napfény délben 5250K (Én 5500K - ról tudok). A magasabb színhőmérséklet, nem fényesebb.A magasabb színhőmérsékletű lámpákat 10000, 12000, 14000K egyénileg gyártják, és különböző módszerekkel kompenzálják, a fényáramot.
 
A xenon lámpákat a halogén lámpákból fejlesztették ki. A xenon lámpáknak magasabb a színhőmérséklete (5000K), amely közelebb esik a napfény hőmérsékletéhez, a halogén lámpákkal összehasonlítva. Ami azt jelenti, hogy északa is olyan érzésed van, mintha napfénynél vezetnél. A magasabb színhőmérséklet nem azt jelenti, hogy nagyobb a fényforrás hőmérséklete. A xenon lámpák nem olyan forróak, mint a halogén égők. A xenon lámpák jóval nagyobb spektumban sugároznak, tehát jobban látod a színeket.
 
A kép mutatja, hogyan függ a színhőmérséklet és a szín egymástól. A mi égőink 5000K - ak. Ami közel van a napfényhez. A mi égőink, csakúgy mint a napfény lefedi a spektrum nagy részét. Ha a spektrum széles, akkor fehér fényt látunk. Minnél szélesebb a spektrum, annál jobban meg tudjuk különböztetni a tárgyakat.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #166 Dátum: 2006.01.12 csütörtök, 07:05:00 »

Koszi a valaszokat! Sajna a mostani Mondeomon nincs fenyszoro moso. En, ha veszek, mindenkeppen kb 5000K-sat valasztanek.
david!
 
jelen pillanatban mi is arra tippelünk Scratch-val!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #167 Dátum: 2006.01.12 csütörtök, 07:09:00 »

Meg kisebb is a felület (Xenonnál), ahonnan a fény jön, azaz egy ugyanakkora piszok sokkal több fényt vesz el a x-nál, mint a sima halogénnél. Ez a magyaráza elsőre olyan nesze-semmi fogd meg jól, de hát én már csak szeretek vitatkozni... Meg ugyi az sem jó, amikor piszkos az út, esik az eső, akkor sáros lesz az autó lámpája, a meleg hatására megszárad a piszok, és faxául eltakarja a fényt. Nekem egyszer annyira piszkos lett, hogy mosó idexenon oda, meg kellett állnom lámpátmosni, mert semmit sem láttam. Hőtermelés: a xenon 35 wattos, a halogén meg 55, így kb dupla hője van a halogénnak, mert ugye ott az 55 w-ból nagyobb százalék a ő, mint a x 35 w-jából De ezt persze mindenki tudta. Lehet, hogy a következő mondeóban lesz lámpafűtés? De ablaktörlőfűtés az tuti. Külső kilincsmosó. Kormányfűtés/hűtés. 4 zónás klíma. Színházeffektussal sötétedő belső kilincsmegvilágítás. Az viszont jó lenne, ha bekerülne az új mondeóba a kulcsnélküli, hanra működő indulás. Akkor az enyém a gyí szócskára fog indulni...
.....Akkor az enyém a gyí szócskára fog indulni...
 
Az már olyan elavult!-:)
A te esetedben az autó felismerhetné a fejed felett keringő glóriát!
A kocsi magától indul,és azt gondolja:Már megint angyali sofőröm van!-:)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #168 Dátum: 2006.01.12 csütörtök, 08:20:00 »

Pablo!
 
Köszi,megnézem.
és mit szólsz hozzá??
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #169 Dátum: 2006.01.12 csütörtök, 08:51:00 »

...tavaly még probléma volt az,hogy mindenféle utólagos szettek izzóit belefaragták a különböző lámpábúrákba.Meg sokan "szereztek" az audiba való xenont,és szintén farigcsáltak.
A fókuszpontot vagy eltalálták vagy sem.És ilyenkor mindenhová szórta a fényét szerencsétlen izzó.Általában mellé!-:)
A készen vásárolható,komplett szettek xenonizzóinak foglalata pontosan megegyezik a halogén foglalattal.Ebből adódóan a fókuszpont is ugyanoda esik.
 
Ha ebből az oldalból vártál egyfajta megközelítését a témának,remélem segítettem.Sok fórumot végigolvastam,érdekes tapasztalatokat gyűjtve.Mivel ezek a vélemények szubjektívek,így óvatosan kell vele bánni.De mindenesetre adnak egy támpontot.
Röviden ennyit!-.))
Zsoel,
ez a fókuszpontok eltolódása még a "hagyományos" H1-es halogénizzóknál is megfigyelhető, ahány beszerzés, annyi fókuszpont
 
ezért írja a használati utasítás, hogy izzócsere után fényszóró beállítás kell(ene)
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #170 Dátum: 2006.01.12 csütörtök, 10:54:00 »

Beszéltem Viso -val, a helyzet a következő. 4200K (3000 Lumen), és 6000K (2600 Lumen) van neki, 5000K (2800 Lumen) csak rendelésre.
Ár így alakulnak, a 4200 és 6000 szettek esetén:
 
Számlával:
1 pár 81.800Ft
2 pár 78.400Ft
3 pár 75.000Ft
 
Számla nélkül:
1 pár 73.000Ft
2 pár 70.000Ft
3 pár 67.000Ft
 
Akinek 5000K -es kell az +10.000Ft
 
Ha több szettet veszünk, egyszerre kell elhozni, nem lehet külön-külön. A helyszinen ki is lehet próbálni, be lehet vinni a lámpát, hogy milyen lesz benne a fénye.
 
Közbe felvettem a kapcsolatot Fegyu -val is, hamarosan küld nekem egy árlistát az ő áraival.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #171 Dátum: 2006.01.12 csütörtök, 11:36:00 »

és mit szólsz hozzá??
Úgy láttam,hogy a GP Thundert forgalmazzák.
Annál már találtunk jobbat!-:)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #172 Dátum: 2006.01.12 csütörtök, 11:42:00 »

Beszéltem Viso -val, a helyzet a következő. 4200K (3000 Lumen), és 6000K (2600 Lumen) van neki, 5000K (2800 Lumen) csak rendelésre.
Ár így alakulnak, a 4200 és 6000 szettek esetén:
 
Számlával:
1 pár 81.800Ft
2 pár 78.400Ft
3 pár 75.000Ft
 
Számla nélkül:
1 pár 73.000Ft
2 pár 70.000Ft
3 pár 67.000Ft
 
Akinek 5000K -es kell az +10.000Ft
 
Ha több szettet veszünk, egyszerre kell elhozni, nem lehet külön-külön. A helyszinen ki is lehet próbálni, be lehet vinni a lámpát, hogy milyen lesz benne a fénye.
 
Közbe felvettem a kapcsolatot Fegyu -val is, hamarosan küld nekem egy árlistát az ő áraival.
Scratch!
 
Akkor mi lesz?Elhozzuk a 6000K-st,vagy külön rendelük 5000K-st?
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #173 Dátum: 2006.01.12 csütörtök, 16:14:00 »

Scratch!
 
Akkor mi lesz?Elhozzuk a 6000K-st,vagy külön rendelük 5000K-st?
Nem tudom, nézzük meg amit te hozol az milyen, próbáld ki. Aztán engem még Fegyu ajánlata is érdekel, hátha jobb, és olcsóbb.
De 77e -ért nekem nem pálya a 5000K -es, ennyiért már lassan gyárit szerzek. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #174 Dátum: 2006.01.12 csütörtök, 20:08:00 »

Egyebkent lehet, hogy a 4300K-s a legjobb, legalabbis ut megvilagitas szempontjabol. Most olvastam egy masik forumban, hogy az autogyarak is altalaban ezt a szin homersekletet hasznaljak. Persze mindenkeppen "dizajnosabb" a magasabb szinho..
Szerintem az lenne a legjobb, ha allithato lenne mondjuk 4000-tol 7000-ig. Ilyen nincs?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #175 Dátum: 2006.01.12 csütörtök, 22:33:00 »

Ha valakit még érdekel!
Most nyílt egy fórum a CS-n!
Xenonizzó.hu avagy nagy átverés..
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #176 Dátum: 2006.01.12 csütörtök, 22:34:00 »

Szkreccs!
VAlamit panaszolj a rendszergazdánál, hogy valami színük legyen a linkeknek!
Mert nem láccik ha csak alá van húzva!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #177 Dátum: 2006.01.12 csütörtök, 22:44:00 »

Szkreccs!
VAlamit panaszolj a rendszergazdánál, hogy valami színük legyen a linkeknek!
Mert nem láccik ha csak alá van húzva!
Yes,yes,yes!
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #178 Dátum: 2006.01.12 csütörtök, 23:52:00 »

Egyebkent lehet, hogy a 4300K-s a legjobb, legalabbis ut megvilagitas szempontjabol. Most olvastam egy masik forumban, hogy az autogyarak is altalaban ezt a szin homersekletet hasznaljak. Persze mindenkeppen "dizajnosabb" a magasabb szinho..
Szerintem az lenne a legjobb, ha allithato lenne mondjuk 4000-tol 7000-ig. Ilyen nincs?
David,
 
olyan sajnos nincs.
De össze-vissza írnak mindent az a baj. Smiley Van ahol a 4100K a tuti, van aki szerint a naphoz hasonló 5000K, és láttam olyat is aki a 2600K -ra mondja, hogy ott érzékeny a szem, ugye ez sárga szín már. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #179 Dátum: 2006.01.12 csütörtök, 23:53:00 »

Ha valakit még érdekel!
Most nyílt egy fórum a CS-n!
Xenonizzó.hu avagy nagy átverés..
Én elégedett vagyok az ott vett XD5 izzóval.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #180 Dátum: 2006.01.12 csütörtök, 23:54:00 »

Szkreccs!
VAlamit panaszolj a rendszergazdánál, hogy valami színük legyen a linkeknek!
Mert nem láccik ha csak alá van húzva!
Sajnos ebbe nincs beleszólásom. Sad SG csinálja.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #181 Dátum: 2006.01.13 péntek, 15:35:00 »

Scratch!
 
Itt egy kis cikk az utólagos xenon szett beszereléséről,igaz off-os kocsiba.
De támpontnak jól jöhet.
 
BESZERELÉS!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #182 Dátum: 2006.01.13 péntek, 16:41:00 »

Sziasztok!
 
Hát, végigolvastam itt az eddigi hozzászólásokat. Nekem sajnos nem jött le belőle, hogy a farkaslámpás drágaságomba mijen izzót lenne célszerű beletenni, hogy kicsit élesedjen a kép sötétbe. A xenon töltésű izzók lennének azok? Milyen tipust ajánlanátok ide? Meddig bírják ezek? Mennyibe fájna ez a csere? A LED-es helyzetjelző mit tutatna? És ami a legfontosabb, hogy műszaki vizsgán jók-e ezek? Bár jóapám vizsgabizos, de annál szigorúbb ilyen téren.
 
Sziasztok.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #183 Dátum: 2006.01.13 péntek, 20:11:00 »

Sziasztok!
 
Hát, végigolvastam itt az eddigi hozzászólásokat. Nekem sajnos nem jött le belőle, hogy a farkaslámpás drágaságomba mijen izzót lenne célszerű beletenni, hogy kicsit élesedjen a kép sötétbe. A xenon töltésű izzók lennének azok? Milyen tipust ajánlanátok ide? Meddig bírják ezek? Mennyibe fájna ez a csere? A LED-es helyzetjelző mit tutatna? És ami a legfontosabb, hogy műszaki vizsgán jók-e ezek? Bár jóapám vizsgabizos, de annál szigorúbb ilyen téren.
 
Sziasztok.
Engem meg az ismerosom is atenged barmilyen fenyszoroval.. hatmeg ha az apam volna
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #184 Dátum: 2006.01.13 péntek, 21:37:00 »

Sziasztok!
 
Hát, végigolvastam itt az eddigi hozzászólásokat. Nekem sajnos nem jött le belőle, hogy a farkaslámpás drágaságomba mijen izzót lenne célszerű beletenni, hogy kicsit élesedjen a kép sötétbe. A xenon töltésű izzók lennének azok? Milyen tipust ajánlanátok ide? Meddig bírják ezek? Mennyibe fájna ez a csere? A LED-es helyzetjelző mit tutatna? És ami a legfontosabb, hogy műszaki vizsgán jók-e ezek? Bár jóapám vizsgabizos, de annál szigorúbb ilyen téren.
 
Sziasztok.
Szia!
 
A gyári halogénizzók helyett mindenképpen jobbak az emelt fényű xenon töltésű izzók. Ezek ugyanazt a szabványos foglalatot használják (H7+H1 a kettes mondinál) és nem kell hozzá semmi extra cucc.
Én a régi tádémba a Future Light gyártónak a normál+50% fényerejű változatát használtam, erre gyárilag 5 év garanciát adnak, de a magyarországi forgalmazó csak 1 évet vállal. Mindemellett az izzók működnek immár majdnem egy éve.
Az ára párban 5 rugó.
A xenon szett pedig 70-80 rugó körül már kapható+beszerelés. Ekkor viszont kell a lámpamosó és az automata szintszabályzó. Ebben a témában sokan mozognak.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #185 Dátum: 2006.01.13 péntek, 22:38:00 »

Scratch!
 
Itt egy kis cikk az utólagos xenon szett beszereléséről,igaz off-os kocsiba.
De támpontnak jól jöhet.
 
BESZERELÉS!
Köszi, elolvasom.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #186 Dátum: 2006.01.13 péntek, 22:44:00 »

Sziasztok!
 
Hát, végigolvastam itt az eddigi hozzászólásokat. Nekem sajnos nem jött le belőle, hogy a farkaslámpás drágaságomba mijen izzót lenne célszerű beletenni, hogy kicsit élesedjen a kép sötétbe. A xenon töltésű izzók lennének azok? Milyen tipust ajánlanátok ide? Meddig bírják ezek? Mennyibe fájna ez a csere? A LED-es helyzetjelző mit tutatna? És ami a legfontosabb, hogy műszaki vizsgán jók-e ezek? Bár jóapám vizsgabizos, de annál szigorúbb ilyen téren.
 
Sziasztok.
Pádár Zoli,
 
nekem Xenon gázos 5800K -es XD5 izzó van benne, én elégedett vagyok vele, 2500Ft/db. Egyedül esőbe gyengécske. Optikai tuning alatt van róla több kép is.
LED -es helyzetjelző azért jó, mert elvileg soha nem ég ki (nekem tönkrement), valahol azt írták 10000K a szine, szóval nem sárga, így nem üt el a Xenon -os izzóktól.
Vizsgán szerintem nem lehet gond.
Még van kisüléses igazi Xenon. 60e -tol felfelé, mi ezen gondolkozunk most. Kicsit olvass vissza, megéri!
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #187 Dátum: 2006.01.15 vasárnap, 14:08:00 »

Scratch! Egy feszszab kéne még bele a ledhez, hogy kiküszöböld a felkapcsoláskor keletkező hirtelen áramfelvételt. Utána nem hiszem, hogy tönkremenne...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #188 Dátum: 2006.01.15 vasárnap, 21:14:00 »

Akit érdekel!
Kársztályling XENON fórum--> 50e-től xenon!
Olvasni megéri....
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #189 Dátum: 2006.01.15 vasárnap, 21:42:00 »

Sziasztok!
 
Köszönöm szépen a hozzászólásokat, szerintem belevágok egy izzócserébe. Esetlegesen hol tudnám olcsóbbér megvenni az általatok javasolt tipust?
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #190 Dátum: 2006.01.15 vasárnap, 22:23:00 »

Scratch! Egy feszszab kéne még bele a ledhez, hogy kiküszöböld a felkapcsoláskor keletkező hirtelen áramfelvételt. Utána nem hiszem, hogy tönkremenne...
Ribizke,
 
igen, nekem is ezt mondták, hogy még egy stabilizátor bele, és tuti jó lesz. Csak azt meg hova építed be, a lámpába belül nem nagyon fér, vagy csak macerásan.
Bár van aki azt mondja, egy jó ellenállás, és akkor se lehet baja.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #191 Dátum: 2006.01.15 vasárnap, 22:24:00 »

Sziasztok!
 
Köszönöm szépen a hozzászólásokat, szerintem belevágok egy izzócserébe. Esetlegesen hol tudnám olcsóbbér megvenni az általatok javasolt tipust?
Pádár,
 
én a http://www.xenonizzo.hu/ -nál vettem az XD5 izzót.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #192 Dátum: 2006.01.16 hétfő, 10:26:00 »

Scratch!
 
Mit szólnál egy ilyen xenon izzóhoz:D4R Philips!
 
4800K és 3800Lumen! Ez már döfi!
 
Itt nézd meg:
 
 
 
 
 
XENONVALOT.COM
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #193 Dátum: 2006.01.16 hétfő, 12:06:00 »

Scratch!
 
Mit szólnál egy ilyen xenon izzóhoz:D4R Philips!
 
4800K és 3800Lumen! Ez már döfi!
 
Itt nézd meg:
 
 
 
 
 
XENONVALOT.COM
A Mondeoba d2R kell? Nem D2s?
Mert az előtétlencse igényűek a D2s-ek.
Én nemtom, csak kérdem.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #194 Dátum: 2006.01.16 hétfő, 13:33:00 »

A Mondeoba d2R kell? Nem D2s?
Mert az előtétlencse igényűek a D2s-ek.
Én nemtom, csak kérdem.
A D2S a projektoros lámpákba való,ez így van.
De nekünk Scratch-el sima halogénes lámpánk van,és utólagos szettet keresünk.
De ami miatt beszúrtam azt az oldalt,az nem más,hogy 5000K-s szettet keresünk a legjobban,és ennek az izzónak a 3800Lumenje nem gyenge.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #195 Dátum: 2006.01.16 hétfő, 14:06:00 »

hát most már kíváncsian várom ennek a xenonbalhénak a végét...
ha lesz neki egyáltalán olyanja...
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #196 Dátum: 2006.01.16 hétfő, 16:18:00 »

Scratch!
 
Mit szólnál egy ilyen xenon izzóhoz:D4R Philips!
 
4800K és 3800Lumen! Ez már döfi!
 
Itt nézd meg:
 
 
 
 
 
XENONVALOT.COM
Ez nem jó nekünk, mert 4. generációs trafó kell hozzá, az meg még nagyon drága. Meg valahol azt írták, hogy inkább Osram, mint Philips. :/
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #197 Dátum: 2006.01.16 hétfő, 16:20:00 »

hát most már kíváncsian várom ennek a xenonbalhénak a végét...
ha lesz neki egyáltalán olyanja...
Át kell ezt alaposan gondolni, meg körüljárni a témát! Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #198 Dátum: 2006.01.16 hétfő, 16:59:00 »

Át kell ezt alaposan gondolni, meg körüljárni a témát! Smiley
Szerintem azzal a 35/50 wattos trafoval lenne az igazi.. persze 50-re kapcsolva. Smiley
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #199 Dátum: 2006.01.16 hétfő, 19:30:00 »

Át kell ezt alaposan gondolni, meg körüljárni a témát! Smiley
tudom. úgyhogy kivárok. bár a trikolór izzóim egyelőre tökéletesen megfelelnek. valamelyik este ki kellett ugranom Graz-ba és a határtól a Mönchhof-i leágazóig a tökünkig sem láttunk, akkora köd volt. a kis Philips izzók nagyon jó szolgálatot tettek. A középső világosabb fény ködben fényévekkel jobb volt mint a hagyományos halogén.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 ... 323   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.127 másodperc alatt készült el 23 lekéréssel.