Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.02 csütörtök, 06:02:25 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: [1]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Laptopot keresnék!  (Megtekintve 3999 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
zsoel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10594



« Dátum: 2012.08.31 péntek, 10:16:54 »

Szeretnék vásárolni egy laptopot!
Otthoni internetezésre, második gépnek, fényképek tárolására, W,excel, stb... használatra.
Igazából valami jobb gép érdekelne, olyantól aki cserélni szeretne egy még jobbra magának.
1-2 éves, jó állapotú laptop kellene.

Szakértők véleményét is várom, milyen tipusokban gondolkodjak, mit ne vegyek, stb...
/Hp, Fujitsu, Acer, Sony?Huh???/
Köszi előre is.

Zsoel.
« Utoljára szerkesztve: 2012.08.31 péntek, 10:21:22 írta zsoel » Naplózva

MKIV, 2.0 TDCi, Ghia mánia! Smiley
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #1 Dátum: 2012.08.31 péntek, 10:36:59 »

Szeretnék vásárolni egy laptopot!
Otthoni internetezésre, második gépnek, fényképek tárolására, W,excel, stb... használatra.
Igazából valami jobb gép érdekelne, olyantól aki cserélni szeretne egy még jobbra magának.
1-2 éves, jó állapotú laptop kellene.

Szakértők véleményét is várom, milyen tipusokban gondolkodjak, mit ne vegyek, stb...
/Hp, Fujitsu, Acer, Sony?Huh???/
Köszi előre is.

Zsoel.

Nekünk 2 Acer van otthon, 5,5 és 4 évesek. Hibátlan mind a kettő, igaz, nem is szoktunk focizni velük. Az öregebb már körbeutazta párszor Európát repülőn, autón, vonaton, sátorban - és még mindig bírja. Amit nem bír, az csak a HW elavulásának köszönhető.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #2 Dátum: 2012.08.31 péntek, 10:43:37 »

Szeretnék vásárolni egy laptopot!
Otthoni internetezésre, második gépnek, fényképek tárolására, W,excel, stb... használatra.
Igazából valami jobb gép érdekelne, olyantól aki cserélni szeretne egy még jobbra magának.
1-2 éves, jó állapotú laptop kellene.

Szakértők véleményét is várom, milyen tipusokban gondolkodjak, mit ne vegyek, stb...
/Hp, Fujitsu, Acer, Sony?Huh???/
Köszi előre is.

Zsoel.

Nekem Asus-om van,egy 2 évvel ezelőtti "játékgép". Sajnos az akksija már nem bírja,de amúgy a gépnek semmi baja nincsen. Egyszer volt szervízben,egy billentyűzetcsere miatt,mert 2 gomb nem működött,azon kívül hibátlan,nem melegszik.
Mennyit szánsz gépre? Mert lehet nem éri meg használtan megvenni,mert az új "alapgépek" lassan annyit tudnak,mint az 1-2 éves "jobbak" Smiley
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #3 Dátum: 2012.08.31 péntek, 10:44:58 »

Nekem Asus-om van,egy 2 évvel ezelőtti "játékgép". Sajnos az akksija már nem bírja,de amúgy a gépnek semmi baja nincsen. Egyszer volt szervízben,egy billentyűzetcsere miatt,mert 2 gomb nem működött,azon kívül hibátlan,nem melegszik.
Mennyit szánsz gépre? Mert lehet nem éri meg használtan megvenni,mert az új "alapgépek" lassan annyit tudnak,mint az 1-2 éves "jobbak" Smiley

Ráadásul elfogadható összegért 3 évre garanciát lehet rájuk kapni, ami jól jöhet adott esetben.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #4 Dátum: 2012.08.31 péntek, 10:46:25 »

Szeretnék vásárolni egy laptopot!
Otthoni internetezésre, második gépnek, fényképek tárolására, W,excel, stb... használatra.
Igazából valami jobb gép érdekelne, olyantól aki cserélni szeretne egy még jobbra magának.
1-2 éves, jó állapotú laptop kellene.

Szakértők véleményét is várom, milyen tipusokban gondolkodjak, mit ne vegyek, stb...
/Hp, Fujitsu, Acer, Sony?Huh???/
Köszi előre is.

Zsoel.
IBM (lenovo) thinkpad, használtan.
Nekem a hp, acer, asus gépeknél a tokozással (mechanikai szilárdság, zsanérok) szokott bajom lenni. A dellek jók, de nekem nagyon kényelmetlenek.

Viszont adattárolásra nem ajánlom, inkább akkor egy raid-os NAS otthonra + notebook
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #5 Dátum: 2012.08.31 péntek, 10:50:14 »

Ráadásul elfogadható összegért 3 évre garanciát lehet rájuk kapni, ami jól jöhet adott esetben.

AndyA

Ja,de a garanciával vigyázni...Nekem a billentyűcserével egy hirtelen ötlettől vezérelve kicserélték a winyómat is,és az adatokat nem másolták át. Holott azt mondták,azt nem fogják piszkálni... szomoru1
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #6 Dátum: 2012.08.31 péntek, 10:53:55 »

Ja,de a garanciával vigyázni...Nekem a billentyűcserével egy hirtelen ötlettől vezérelve kicserélték a winyómat is,és az adatokat nem másolták át. Holott azt mondták,azt nem fogják piszkálni... szomoru1

Én azt be sem küldtem, jóelőre kivettem belőle. Smiley

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #7 Dátum: 2012.08.31 péntek, 10:56:52 »

Én azt be sem küldtem, jóelőre kivettem belőle. Smiley

AndyA

Legközelebb én is azt fogom tenni...Smiley
Szóval szerintem inkább egy újabb gépet érdemes venni.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #8 Dátum: 2012.08.31 péntek, 12:04:55 »

Van most nálam egy Acer Travelmate 5530G, 60e Ft-ért, a VGA kávele volt cserélve.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Guci07
Vendég
« Új hozzászólás #9 Dátum: 2012.08.31 péntek, 21:00:14 »

A felsorolásodban nem láttam a Toshibát. Pedig ezek elég jók és kellemes áron vannak újonnan is. A gari pl az enyémre 3 év.
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #10 Dátum: 2012.09.08 szombat, 17:21:37 »

Fujitsu-Siemens-et ne vegyél. Nekem az van, igaz 5 éve bírja, de az akkuja kb. 10 perc. Újonnan 30 perc. Sad (jó, mondjuk X2-es AMD Turion, meg 8400M GeForce GPU-ja van, tehát erős /volt/ )
Mondjuk ez kb. az 5 év alatt összesen, ha pihent 3 hetet... napi 24 órában nyomja, igaz vinyót már cseréltem, a WIFI-je gyengélkedett, meg amúgy is csak G szabványos volt, helyette most N-es Belkin USB pöcök van.
Összeszedtem rendesen. Cheesy Lényegében jó, de töltő nélkül használhatatlan, hangos a ventije, a hangszórói nagyon gyengék. Smiley
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Guci07
Vendég
« Új hozzászólás #11 Dátum: 2012.09.08 szombat, 17:35:14 »

Fujitsu-Siemens-et ne vegyél. Nekem az van, igaz 5 éve bírja, de az akkuja kb. 10 perc. Újonnan 30 perc. Sad (jó, mondjuk X2-es AMD Turion, meg 8400M GeForce GPU-ja van, tehát erős /volt/ )
Mondjuk ez kb. az 5 év alatt összesen, ha pihent 3 hetet... napi 24 órában nyomja, igaz vinyót már cseréltem, a WIFI-je gyengélkedett, meg amúgy is csak G szabványos volt, helyette most N-es Belkin USB pöcök van.
Összeszedtem rendesen. Cheesy Lényegében jó, de töltő nélkül használhatatlan, hangos a ventije, a hangszórói nagyon gyengék. Smiley

Ez tanúsíthatom, volt nekem is. De összességében meglepődtem, hogy addig bírta. Na meg ami nálam még előjött, hogy a táp csatija kicsit szétkopott és szolid érintkezési hiba lépett fel.
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #12 Dátum: 2012.09.08 szombat, 18:20:53 »

Fujitsu-Siemens-et ne vegyél. Nekem az van, igaz 5 éve bírja, de az akkuja kb. 10 perc. Újonnan 30 perc. Sad (jó, mondjuk X2-es AMD Turion, meg 8400M GeForce GPU-ja van, tehát erős /volt/ )
Mondjuk ez kb. az 5 év alatt összesen, ha pihent 3 hetet... napi 24 órában nyomja, igaz vinyót már cseréltem, a WIFI-je gyengélkedett, meg amúgy is csak G szabványos volt, helyette most N-es Belkin USB pöcök van.
Összeszedtem rendesen. Cheesy Lényegében jó, de töltő nélkül használhatatlan, hangos a ventije, a hangszórói nagyon gyengék. Smiley
nem is arra van kitalálva, hogy 15 órát ülj kinn vele a teraszon ...  hehe
amúgy meg nincs semmi baj a fusi-val .. az árához mért a teljesítménye is minősége
nálam is vagy 4 éve megy egy belőle
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #13 Dátum: 2012.09.09 vasárnap, 20:23:04 »

nem is arra van kitalálva, hogy 15 órát ülj kinn vele a teraszon ...  hehe
amúgy meg nincs semmi baj a fusi-val .. az árához mért a teljesítménye is minősége
nálam is vagy 4 éve megy egy belőle

Igen az árához képest végülis jók, csak én 250-ért vettem, rá 1-2 héttel meg láttam Asus-t (ugyanezzel a konfiggal, mert ilyet kerestem), 240-ért... Sad
Abban volt BT is, ebből kispórólták. Azt hittem akkor, hogy ez alap, ha már DVI-je van, meg fényszenzora, stb. Ez van. Cheesy
(remélem bírja még, le nem lesz kapcsolva, bár most lehet, mert ki kéne takarítanom a hűtőrendszerét)
Egyébként leginkább a hangszórók iszonyú *** minősége fájt a legjobban...
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #14 Dátum: 2012.09.10 hétfő, 07:40:11 »

Igen az árához képest végülis jók, csak én 250-ért vettem, rá 1-2 héttel meg láttam Asus-t (ugyanezzel a konfiggal, mert ilyet kerestem), 240-ért... Sad
Abban volt BT is, ebből kispórólták. Azt hittem akkor, hogy ez alap, ha már DVI-je van, meg fényszenzora, stb. Ez van. Cheesy
(remélem bírja még, le nem lesz kapcsolva, bár most lehet, mert ki kéne takarítanom a hűtőrendszerét)
Egyébként leginkább a hangszórók iszonyú *** minősége fájt a legjobban...
én 50-ért vettem  eplus2
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #15 Dátum: 2012.09.29 szombat, 21:19:13 »

én 50-ért vettem  eplus2

De nem akkor és nem Amilo Pa2548-at és nem is újonnan...  eplus2
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #16 Dátum: 2012.09.29 szombat, 21:21:21 »

De nem akkor és nem Amilo Pa2548-at és nem is újonnan...  eplus2
újonnan, de nem azt ..
viszont mivel tudom, hogy milyen fusi, ezért nem is vettem belőle magasabb kategóriát Cheesy
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #17 Dátum: 2012.10.02 kedd, 18:43:35 »

újonnan, de nem azt ..
viszont mivel tudom, hogy milyen fusi, ezért nem is vettem belőle magasabb kategóriát Cheesy
saját kárán tanul az embör... Sad
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Oldalak: [1]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.058 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.