Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.02 csütörtök, 07:50:26 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: [1]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Számitógép javitása  (Megtekintve 6923 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Feco66
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 863


feco66@hotmail.com
E-mail
« Dátum: 2012.11.16 péntek, 19:22:20 »

Az asztali PC-m beadta a kulcsot, nem müxik.
(benyomom a bekapcsoló gombot, de csak a led világit a gép nem indul el)
Olyan szakit keresek aki megtudná nézni mi a baja, illetve meg is tudja javitani.

Jó lenne, ha a XVII, XVI ker környékén lenne.
Esetleg Fót, Veresegyház környéke jöhet még szóba.
Naplózva

2001 MKIII Turnier TDDi 115Le Ghia; EGR OFF; Black Eye; No Katalizator by Ervin; Füthető - Hüthető börülés
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #1 Dátum: 2012.11.17 szombat, 20:50:57 »

Az asztali PC-m beadta a kulcsot, nem müxik.
(benyomom a bekapcsoló gombot, de csak a led világit a gép nem indul el)
Olyan szakit keresek aki megtudná nézni mi a baja, illetve meg is tudja javitani.

Jó lenne, ha a XVII, XVI ker környékén lenne.
Esetleg Fót, Veresegyház környéke jöhet még szóba.
Szaki ugyan nem vagyok, de van egy tartalék tápom, amivel ki lehet próbálni, hogy az-e a hiba.
Ha Dunakeszi jó neked.
Naplózva
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #2 Dátum: 2012.11.17 szombat, 21:30:58 »

Az asztali PC-m beadta a kulcsot, nem müxik.
(benyomom a bekapcsoló gombot, de csak a led világit a gép nem indul el)
Olyan szakit keresek aki megtudná nézni mi a baja, illetve meg is tudja javitani.

Jó lenne, ha a XVII, XVI ker környékén lenne.
Esetleg Fót, Veresegyház környéke jöhet még szóba.

elsőként húzd ki a tápot a konnektorból, várj pár percet és próbáld bekapcsolni. Néha bejön.
Naplózva
Feco66
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 863


feco66@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #3 Dátum: 2012.11.17 szombat, 22:41:57 »

elsőként húzd ki a tápot a konnektorból, várj pár percet és próbáld bekapcsolni. Néha bejön.

Köszi a javaslatot.
Ezen már túl vagyok.

Élni fogok HegeGabi ajánlatával.
pü ben egyeztetjük majd az időpontot.
Naplózva

2001 MKIII Turnier TDDi 115Le Ghia; EGR OFF; Black Eye; No Katalizator by Ervin; Füthető - Hüthető börülés
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #4 Dátum: 2012.11.18 vasárnap, 21:19:22 »

Az asztali PC-m beadta a kulcsot, nem müxik.
(benyomom a bekapcsoló gombot, de csak a led világit a gép nem indul el)
Olyan szakit keresek aki megtudná nézni mi a baja, illetve meg is tudja javitani.

Jó lenne, ha a XVII, XVI ker környékén lenne.
Esetleg Fót, Veresegyház környéke jöhet még szóba.

Ahogy vzoli írta, annyi különbséggel, hogy 4x, 5x megnyomod a bekapcsoló gombot. Ezzel kisütöd a tápot..ha nem, akkor leveszed az oldalát, és egyenként kihúzod mindenből a tápot. Cdből, winyóból, közben próbálod belapcsolni. Ha bekapcsol, akkor azzal van a gond, amiből legutóljára húztad ki a tápkábelt. Ha már csak az alaplapon van táp, és nem megy, akkor vélhetően azzal van a bibi...
Sztem nem táp, mert akkor nem világítana semmi, de bármi lehetséges... Persze az alaplapon lévő kártyákat is ki kell venni egyenként, ha van...

Ja, lemaradt, hogy először az eger, majd a billentyűzetet, és így tovább húzz ki mindent. Majd utána jöhet a szétszedés.
« Utoljára szerkesztve: 2012.11.18 vasárnap, 21:26:29 írta Joe » Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Feco66
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 863


feco66@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #5 Dátum: 2012.11.18 vasárnap, 22:42:56 »

Ahogy vzoli írta, annyi különbséggel, hogy 4x, 5x megnyomod a bekapcsoló gombot. Ezzel kisütöd a tápot..ha nem, akkor leveszed az oldalát, és egyenként kihúzod mindenből a tápot. Cdből, winyóból, közben próbálod belapcsolni. Ha bekapcsol, akkor azzal van a gond, amiből legutóljára húztad ki a tápkábelt. Ha már csak az alaplapon van táp, és nem megy, akkor vélhetően azzal van a bibi...
Sztem nem táp, mert akkor nem világítana semmi, de bármi lehetséges... Persze az alaplapon lévő kártyákat is ki kell venni egyenként, ha van...

Ja, lemaradt, hogy először az eger, majd a billentyűzetet, és így tovább húzz ki mindent. Majd utána jöhet a szétszedés.

Köszönöm, ezt holnap feltétlenül kipróbálom.
Naplózva

2001 MKIII Turnier TDDi 115Le Ghia; EGR OFF; Black Eye; No Katalizator by Ervin; Füthető - Hüthető börülés
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #6 Dátum: 2012.11.21 szerda, 04:48:46 »

Köszönöm, ezt holnap feltétlenül kipróbálom.

Én is valószínűsítem az egyéb és nem táp hibát, mert zárlat/hibás alkatrész esetén szokott a táp automatán kikapcsolni. Védelmi mechanizmus. Az is elég, hogy ha akár valamelyik ventinek a két szála összeér, már nem kapcsol be a gép. Sad
Ahogy Joe tanácsolta, úgy kezd el. Wink
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #7 Dátum: 2012.11.25 vasárnap, 21:09:47 »

Táp hiba esetén, még világíthatnak LED-ek. LED-et még "meghajtja" de már nagyobb egységet nem tud elindítani.
Tápot rövid nyomogatással nem sütsz ki -szerintem, hanem ha hosszan nyomod (min 10sec).

Javaslom, kezd a próbatápos tesztet. Nekem 11 év alatt vagy a táp halt meg, vagy az alaplap. Részegységek (RAM, vga kártya, CD, stb) nem.

Jó tesztelést!
Ha nagyon elakadsz, írj emailt  és próbálok segíteni. Vagy ha vmi alkatrész kell, akkor is kereshetsz, hátha van a leselejtezett gépek között.
Üdv,
PZs.


Ahogy vzoli írta, annyi különbséggel, hogy 4x, 5x megnyomod a bekapcsoló gombot. Ezzel kisütöd a tápot..ha nem, akkor leveszed az oldalát, és egyenként kihúzod mindenből a tápot. Cdből, winyóból, közben próbálod belapcsolni. Ha bekapcsol, akkor azzal van a gond, amiből legutóljára húztad ki a tápkábelt. Ha már csak az alaplapon van táp, és nem megy, akkor vélhetően azzal van a bibi...
Sztem nem táp, mert akkor nem világítana semmi, de bármi lehetséges... Persze az alaplapon lévő kártyákat is ki kell venni egyenként, ha van...

Ja, lemaradt, hogy először az eger, majd a billentyűzetet, és így tovább húzz ki mindent. Majd utána jöhet a szétszedés.
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #8 Dátum: 2012.11.26 hétfő, 08:44:02 »

Táp hiba esetén, még világíthatnak LED-ek. LED-et még "meghajtja" de már nagyobb egységet nem tud elindítani.
Tápot rövid nyomogatással nem sütsz ki -szerintem, hanem ha hosszan nyomod (min 10sec).

Javaslom, kezd a próbatápos tesztet. Nekem 11 év alatt vagy a táp halt meg, vagy az alaplap. Részegységek (RAM, vga kártya, CD, stb) nem.

Jó tesztelést!
Ha nagyon elakadsz, írj emailt  és próbálok segíteni. Vagy ha vmi alkatrész kell, akkor is kereshetsz, hátha van a leselejtezett gépek között.
Üdv,
PZs.



De én nem azt írtam, hogy szerintem ki lehet, hanem hogy ki lehet sütni nyomogatással! Nem mindegy...
(hosszan nyomással kikapcsolni lehet a számítógépet, de attól a táp nem lesz kisütve...)

És attól, hogy nálad még nem ment tönkre, attól még tönkremegy más is. Amit írtam nem véletlenül írtam. Nem otthoni tapasztalatok ezek... Wink

Feco66! Inkább nekem írj e-mailt. eplus2 hehe
(bocsi vigyor3)
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #9 Dátum: 2012.11.26 hétfő, 15:57:50 »

Elkövettem azt a hibát, hogy látatlanban nyilatkoztam. Ismerni kellene a gépet, milyen táp stb.

A rövid nyomogatás a "reset" gombot helyettesítheti, bizonyos házaknál.
Nekem sem otthoni tapasztalatok. Ma hoztak 1 gépet, amin világított a LED.
Amit leírtatok 1 jó hibakeresési megoldás, de ha nem kap áramot, akkor hiába húzogat, nem lesz semmi. Kezdje a táppal. Utána húzogasson...
És annak ír, akinek akar; hisz Te vagy a moderátor.
 worship
De én nem azt írtam, hogy szerintem ki lehet, hanem hogy ki lehet sütni nyomogatással! Nem mindegy...
(hosszan nyomással kikapcsolni lehet a számítógépet, de attól a táp nem lesz kisütve...)

És attól, hogy nálad még nem ment tönkre, attól még tönkremegy más is. Amit írtam nem véletlenül írtam. Nem otthoni tapasztalatok ezek... Wink

Feco66! Inkább nekem írj e-mailt. eplus2 hehe
(bocsi vigyor3)
« Utoljára szerkesztve: 2012.11.26 hétfő, 15:59:52 írta Préti » Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #10 Dátum: 2012.11.27 kedd, 09:50:40 »

És annak ír, akinek akar; hisz Te vagy a moderátor.
 worship

 nyes

És a rövid nyomogatás (4x) a táp kisütése. Wink

És áramot kap, hiszen világít a led. Ez tipikus zárlat probléma lehet. Tönkrement vmi, és nem engedi elindulni a lapot.
Tápot kipróbálni csak cseretáppal lehet, így marad a mi megoldásunk kezdetben. Wink
Persze ettől még lehet táp is!
« Utoljára szerkesztve: 2012.11.27 kedd, 09:52:52 írta Joe » Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #11 Dátum: 2012.11.27 kedd, 17:58:05 »

azért az durva, hogy még a 10. napon is pörög a téma  falbav
Naplózva
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #12 Dátum: 2012.11.30 péntek, 10:05:24 »

És a héten 2 olyan gépem volt, amiben világított az előlapi led, és nem indult a gép. Kicseréltem a tápot és ment a gép!  wow1  beka3
A 3ik gépben nem ment a DVD-író. Világított, az op.rendszer látta, de nem lehetett vele semmit csinálni. És a rossz DVD-íróval is elindult a gép.  wow1  beka3
De cserélgesse bőszen a belső kártyákat/eszközöket, mert szerintem a Ti megoldásotok arra hasonlít, hogy nem indul az autó és fel sem merül már senkiben, hogy "van benne benzin?" A táp úgy is tönkremehet, hogy nem tudja csak a LED-et "meghajtani" ami annál nagyobb fogyasztó, az állva marad. Lehet írtam: nézze meg, hogy amikor bedugja a tápkábelt a tápba, akkor felpörög-e a processzor ventilátor. (Intel alaplapok többségénél felpörög 1-2 sec-re). Ha nem, akkor szerintem táp.
Tápot kisütni sütőben lehet  nyes nem 4x-i gombnyomással.
Hajrá.
Részemről lezárva a téma.
És vannak topikok a világban, amik több mint 10 napja pörögnek; a számítógéppel együtt!  wow1

nyes

És a rövid nyomogatás (4x) a táp kisütése. Wink

És áramot kap, hiszen világít a led. Ez tipikus zárlat probléma lehet. Tönkrement vmi, és nem engedi elindulni a lapot.
Tápot kipróbálni csak cseretáppal lehet, így marad a mi megoldásunk kezdetben. Wink
Persze ettől még lehet táp is!
« Utoljára szerkesztve: 2012.11.30 péntek, 10:07:55 írta Préti » Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #13 Dátum: 2012.11.30 péntek, 10:21:17 »

Tápot kisütni sütőben lehet  nyes nem 4x-i gombnyomással.

Akkor felénk más tápok vannak. Wink
És még egyszer: tápot tesztelni csak táppal lehet...
Ezért ajánlott a mi megoldásunk odalent, hogy ne dobja ki az ember feleslegesen a pénzt.
Attól még lehet táp, de a diagnosztika jó táp hiányában nem tápvétellel kezdődik. Wink
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #14 Dátum: 2012.11.30 péntek, 13:36:02 »

Én nem mondtam, hogy vegyen! De vki felajánlott 1et tesztelésre. De ha kell én is felajánlok 1et tesztelésre és ha az a hiba és jó a számítógépbe (belefér) ingyé neki adom!
A gond, hogyan jut el hozzá és kell-e még? Domi a tanúja, hogy nem könnyű velem találkozni és "boltolni".
PZs

Akkor felénk más tápok vannak. Wink
És még egyszer: tápot tesztelni csak táppal lehet...
Ezért ajánlott a mi megoldásunk odalent, hogy ne dobja ki az ember feleslegesen a pénzt.
Attól még lehet táp, de a diagnosztika jó táp hiányában nem tápvétellel kezdődik. Wink
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
Feco66
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 863


feco66@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #15 Dátum: 2012.12.08 szombat, 13:25:06 »

Kiderült valóban a táppal van a hiba.
Csere táppal kiválóan üzemel.

Szóval szakértőktöl kellene segitség.
Ami tönkre ment az ISO-450PP 4S tipusú, helyette kellene alternativa.

A kérdésem, ha bemegyek boltba és kezükbe adom a ..rt, tudják milyen fog kelleni?
Biztos láma a kérdés, de nem értek a számitógépekhez.
Naplózva

2001 MKIII Turnier TDDi 115Le Ghia; EGR OFF; Black Eye; No Katalizator by Ervin; Füthető - Hüthető börülés
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #16 Dátum: 2012.12.08 szombat, 19:37:35 »

Kiderült valóban a táppal van a hiba.
Csere táppal kiválóan üzemel.

Szóval szakértőktöl kellene segitség.
Ami tönkre ment az ISO-450PP 4S tipusú, helyette kellene alternativa.

A kérdésem, ha bemegyek boltba és kezükbe adom a ..rt, tudják milyen fog kelleni?
Biztos láma a kérdés, de nem értek a számitógépekhez.
tudni fogják
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #17 Dátum: 2012.12.10 hétfő, 08:40:46 »

 taps
Kiderült valóban a táppal van a hiba.
Csere táppal kiválóan üzemel.

Szóval szakértőktöl kellene segitség.
Ami tönkre ment az ISO-450PP 4S tipusú, helyette kellene alternativa.

A kérdésem, ha bemegyek boltba és kezükbe adom a ..rt, tudják milyen fog kelleni?
Biztos láma a kérdés, de nem értek a számitógépekhez.
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
Toy
Vendég
« Új hozzászólás #18 Dátum: 2012.12.15 szombat, 11:59:07 »

 Sziasztok!!
 Édesanyámnak van egy öreg,azt hiszem p5-öse. Tavaly még semmi baja sem volt,aztán hosszú időre félre lett téve,lakásfelújítás miatt és amikor ismét,talán egy hónapja üzembe akartuk hozni,olyat produkál,hogy a gép maga elindul szerintem,csak a monitoron nem jönnek az adatok amik a betöltés kezdetén szoktak láthatóvá válni és kb. evvel egyidejűleg egy erős,legalább 2 másodperces sípolás hallható. Na innentől aztán nem történik semmi pedig szerintem a gép maga jó.
 Szerintetek Huh?
 Esetleg,nem Dsub kábel lehet a hibás,vagy valamelyik csatlakozó részegység?
 Ha tudtok,kérlek titeket segítsetek! Anyukám nagyon örülne ha ismét lenne gép nála is!!
 Előre is köszönöm mindenkinek!  wave
Naplózva
Fürge Teknős
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5823



WWW E-mail
« Új hozzászólás #19 Dátum: 2012.12.15 szombat, 17:23:17 »

Sziasztok!!
 Édesanyámnak van egy öreg,azt hiszem p5-öse. Tavaly még semmi baja sem volt,aztán hosszú időre félre lett téve,lakásfelújítás miatt és amikor ismét,talán egy hónapja üzembe akartuk hozni,olyat produkál,hogy a gép maga elindul szerintem,csak a monitoron nem jönnek az adatok amik a betöltés kezdetén szoktak láthatóvá válni és kb. evvel egyidejűleg egy erős,legalább 2 másodperces sípolás hallható. Na innentől aztán nem történik semmi pedig szerintem a gép maga jó.
 Szerintetek Huh?
 Esetleg,nem Dsub kábel lehet a hibás,vagy valamelyik csatlakozó részegység?
 Ha tudtok,kérlek titeket segítsetek! Anyukám nagyon örülne ha ismét lenne gép nála is!!
 Előre is köszönöm mindenkinek!  wave
nálam segített a széles kábelek megmozgatása az alaplapon (mittomén, mi a nevük...ami a vinyóba megy), meg egy jó alapos portalanítás
Naplózva

"Szitrhoén, kréátív tehnolozsíí" Smiley
Toy
Vendég
« Új hozzászólás #20 Dátum: 2012.12.15 szombat, 17:27:39 »

nálam segített a széles kábelek megmozgatása az alaplapon (mittomén, mi a nevük...ami a vinyóba megy), meg egy jó alapos portalanítás

 Köszi,ezt is megnéztem már de sajna nincs érdemi változás! Köszönöm az ötletet különben! wave
Naplózva
BDWTeam
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2763



WWW E-mail
« Új hozzászólás #21 Dátum: 2012.12.15 szombat, 17:29:35 »

Sziasztok!!
 Édesanyámnak van egy öreg,azt hiszem p5-öse. Tavaly még semmi baja sem volt,aztán hosszú időre félre lett téve,lakásfelújítás miatt és amikor ismét,talán egy hónapja üzembe akartuk hozni,olyat produkál,hogy a gép maga elindul szerintem,csak a monitoron nem jönnek az adatok amik a betöltés kezdetén szoktak láthatóvá válni és kb. evvel egyidejűleg egy erős,legalább 2 másodperces sípolás hallható. Na innentől aztán nem történik semmi pedig szerintem a gép maga jó.
 Szerintetek Huh?
 Esetleg,nem Dsub kábel lehet a hibás,vagy valamelyik csatlakozó részegység?
 Ha tudtok,kérlek titeket segítsetek! Anyukám nagyon örülne ha ismét lenne gép nála is!!
 Előre is köszönöm mindenkinek!  wave
Sajnos az öregebb gépek hosszabb leállás után hajlamosak erre. Talán valamelyik elkó kiszáradt és azért nem indul el. Nekem van két Dell gépem ami ugyanezt a tünetet produkálta egy féléves leállás után. Ha van ügyes műszerész ismerős akkor kis szerencsével megleli a hibás alkatrészt, ha nem akkor látatalanban azt mondom, hogy alaplap csere! Sad
Naplózva

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem ha kioktatnak!"
S.W.Churchill

----------------------------------------------------
Lancia Delta 1.6 Multijet (2011) #szarolasz
Toy
Vendég
« Új hozzászólás #22 Dátum: 2012.12.16 vasárnap, 12:32:16 »

Sajnos az öregebb gépek hosszabb leállás után hajlamosak erre. Talán valamelyik elkó kiszáradt és azért nem indul el. Nekem van két Dell gépem ami ugyanezt a tünetet produkálta egy féléves leállás után. Ha van ügyes műszerész ismerős akkor kis szerencsével megleli a hibás alkatrészt, ha nem akkor látatalanban azt mondom, hogy alaplap csere! Sad

Köszönöm a hozzászólásodat!
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #23 Dátum: 2012.12.17 hétfő, 10:01:20 »

Sziasztok!!
 Édesanyámnak van egy öreg,azt hiszem p5-öse. Tavaly még semmi baja sem volt,aztán hosszú időre félre lett téve,lakásfelújítás miatt és amikor ismét,talán egy hónapja üzembe akartuk hozni,olyat produkál,hogy a gép maga elindul szerintem,csak a monitoron nem jönnek az adatok amik a betöltés kezdetén szoktak láthatóvá válni és kb. evvel egyidejűleg egy erős,legalább 2 másodperces sípolás hallható. Na innentől aztán nem történik semmi pedig szerintem a gép maga jó.
 Szerintetek Huh?
...
Hali!

Információim szerint az 1 hosszú sípolás a memória hibájára utal, vagy hibás behelyezésére. De legegyszerűbb és - elvileg - a leggyorsabb az lenne, ha az alaplap könyvében utánanéznél a BIOS Error kódoknak Smiley.
Megcsinálnám amit Fürgeteki írt, egy tisztítás-porkifújás sűrített levegővel, aztán ramok ki, helyüket is kifúj, aztán egyesével vissza, gépindítás próbálgatás, ram modulok cserélgetése, különböző slotok próbálgatása.
Ha nem indul sehogy, az már nagy baj, meg kell gondolni az alaplap (gép) cserét.
A fejleményekről azért majd írhatnál, hogy jó volt-e az infóm worship.
Ja, kipróbálhatnád, hogy ram nélkül mit és mennyit sípol.

Üdv, HegeGabi.
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #24 Dátum: 2012.12.17 hétfő, 10:11:41 »

Hali!

Információim szerint az 1 hosszú sípolás a memória hibájára utal, vagy hibás behelyezésére. De legegyszerűbb és - elvileg - a leggyorsabb az lenne, ha az alaplap könyvében utánanéznél a BIOS Error kódoknak Smiley.
Megcsinálnám amit Fürgeteki írt, egy tisztítás-porkifújás sűrített levegővel, aztán ramok ki, helyüket is kifúj, aztán egyesével vissza, gépindítás próbálgatás, ram modulok cserélgetése, különböző slotok próbálgatása.
Ha nem indul sehogy, az már nagy baj, meg kell gondolni az alaplap (gép) cserét.
A fejleményekről azért majd írhatnál, hogy jó volt-e az infóm worship.
Ja, kipróbálhatnád, hogy ram nélkül mit és mennyit sípol.

Üdv, HegeGabi.
úgy van.ha van 2 memo kártya,akkor 1xrre az egyiket aztán a másikat kell betenni.biztos valamelyik halott.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #25 Dátum: 2012.12.17 hétfő, 14:18:14 »

úgy van.ha van 2 memo kártya,akkor 1xrre az egyiket aztán a másikat kell betenni.biztos valamelyik halott.

Vagy csak ki kell szedni, és visszarakni. nyes
A pakolástól is lehet vele móka... nyes
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #26 Dátum: 2012.12.17 hétfő, 14:47:49 »

Vagy csak ki kell szedni, és visszarakni. nyes
A pakolástól is lehet vele móka... nyes
persze.igy van.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Toy
Vendég
« Új hozzászólás #27 Dátum: 2012.12.18 kedd, 14:05:17 »

 Sziasztok! Köszönöm mindenkinek az ötleteket! Meg fogom próbálni őket és írok is hogy mit sikerült elérni!
 worship worship    wave wave
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #28 Dátum: 2012.12.18 kedd, 22:41:10 »

persze.igy van.

Én is nagyokat élvezek néha a ramokkal... főleg, hogy van 4db és mind jó, de mégis pakolászni kell őket áramtalanítás után... deszkát kéne már cserélnem... Sad
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Toy
Vendég
« Új hozzászólás #29 Dátum: 2012.12.19 szerda, 20:59:31 »

 Szia mindenkinek!! wave wave
 Ezúton megköszönöm a hozzászólásokat,ötleteket!
 A probléma a mai nap megszüntetve!
 A hibát az egyetlen memóriakártya okozta!
 Kicseréltük és máris mehetett a passziánsz és a feketeözvegy!   vigyor3 vigyor3
 Úgyhogy; worship worship worship nyes eljen wave wave
Naplózva
Oldalak: [1]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.073 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.