Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.15 szerda, 16:12:13 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 ... 138   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Egy új Mondeós kérdései  (Megtekintve 1876779 alkalommal)
0 Felhasználó és 3 vendég van a témában
Vendég
« Új hozzászólás #500 Dátum: 2004.09.26 vasárnap, 12:45:00 »

A fényszórókkal birkózom. (MK1) Először meglepődtem, hogy a tompított és az országúti izzója egy forma. A csodaszervizben nem állították be jól, néha rámvillantanak a szembejövők. A könyvéből látom, hogy valóban ugyanolyan izzó kell mind a két helyre. Akkor mitől nem fog vakitani a tompított. Esetleg nekem hiányzik valamilyen takaró elem? Ti is egyforma izzókat használtok, vagy van a tompítotthoz valami speckó lámpa?
 
Előre is kössz.
 
Üdv.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #501 Dátum: 2004.09.26 vasárnap, 13:37:00 »

A fényszórókkal birkózom. (MK1) Először meglepődtem, hogy a tompított és az országúti izzója egy forma. A csodaszervizben nem állították be jól, néha rámvillantanak a szembejövők. A könyvéből látom, hogy valóban ugyanolyan izzó kell mind a két helyre. Akkor mitől nem fog vakitani a tompított. Esetleg nekem hiányzik valamilyen takaró elem? Ti is egyforma izzókat használtok, vagy van a tompítotthoz valami speckó lámpa?
 
Előre is kössz.
 
Üdv.
Szia AndrásM!
A leírásod alapján két H1-es izzód van, az újabb MK1-esekben már H7-es van. A régebbi fényszórókban vésetlen üveg van (nincs rajta prizma minta), ellenben van mögötte egy sárgás műanyag prizma. Az újabbakban már hiányzik a műanyag és az üvegen van a fényszóró sugárképének kialakítását végző prizma. Valószínűleg hiányzik a műanyagod, erről meggyőződhetsz magad is, mert belül alul és felül a foncsorozott részben kell lenni két-két beakadó mélyedésnek a fényszóró izzó előtt. Estére felrakom a két üveg képét is ha kell.  
A megoldás, venni kell két vésett üveget 6 eFt/db. Jómagam tavasszal cseréltem ki, azóta idegesítenek a kivilágítatlan kerékpárosok. Addig nem is láttam őket, csak huss, elmentem mellettük ;-)))
Üdv ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #502 Dátum: 2004.09.26 vasárnap, 13:55:00 »

Sziasztok,
 
Elektromos ablakemelő-projekt picit húzódik, nagyobb bajom lett most a Mondeommal: valamit elkaphattam, mert megsérült a katalizátor (assezm az, alul a kipufogón a középső kipufogódob elötti drótszövetes rész, kb. 40 cm hosszú, a peremezésnél végigszakadt a drótharisnya) és lefúj a kipufogó. Ezzel kapcsolatban két kérdésem lenne:  
 
1: jól sejtem, hogy semmiféle házi barkács módszer nincs ennek a hibának a javítására, csak cserélni lehet? Lecsavartam a turbó intercooler-hűtőt, és látszik rendesen, hogy alatta 4 db torx csavarral van felfogattva az egész a kipufogó-csonkra, azonban a kipufogócső a csonk után kb. 20 cm átmérőre tágul ki, abba tuti van valami cucc. Nem érinti ez a turbót, kell valamire ott figyelni, egyátalán meg szabad bontani házilag?
 
2: lehet valahol kapni ilyen csonkot? Bontókban már érdeklődtem, de semmi ...  
Esetleg valakinek van elfekvőben? az is jó, ha csak a drótszövetes közdarab van meg, előtte-utána 5 cm csővel, mert akkor awival meg tudom hegeszteni.
 
Mindennemű információnak nagyon örülnék, bár így tök jó sportos hangja van a Mondeomnak Smiley
Ja, MK2-es.
 
Köszönettel:
Tamás
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #503 Dátum: 2004.09.26 vasárnap, 13:59:00 »

Nem tudtam, hogy ki lehet cserélni vésettre az üveget. Az én régi gépemen is nagyon gyengus volt a fény (ölég sárgavolt már a műanyag). /ezret simán megér a vésett üveg. Esetleg beletenni egy megnövelt tűzerejű halogén izzót...
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #504 Dátum: 2004.09.26 vasárnap, 18:15:00 »

Szia AndrásM!
A leírásod alapján két H1-es izzód van, az újabb MK1-esekben már H7-es van. A régebbi fényszórókban vésetlen üveg van (nincs rajta prizma minta), ellenben van mögötte egy sárgás műanyag prizma. Az újabbakban már hiányzik a műanyag és az üvegen van a fényszóró sugárképének kialakítását végző prizma. Valószínűleg hiányzik a műanyagod, erről meggyőződhetsz magad is, mert belül alul és felül a foncsorozott részben kell lenni két-két beakadó mélyedésnek a fényszóró izzó előtt. Estére felrakom a két üveg képét is ha kell.  
A megoldás, venni kell két vésett üveget 6 eFt/db. Jómagam tavasszal cseréltem ki, azóta idegesítenek a kivilágítatlan kerékpárosok. Addig nem is láttam őket, csak huss, elmentem mellettük ;-)))
Üdv ND
Kedves ND és Angel!
Az én szörnyem MK1 létére '96 áprilisában készült, tehát eléggé a végén. Üveg a lámpa külseje (nem műanyag). Vannak minták rajta, olyanok mint egy hagyományos fényszórón. Lehet, hogy nem ez való rá? Beakasztós mélyedést nem találtam a tükrös részen. Ha mist új üvegeket (műanyagokat) veszek akkor megoldódik minden? Vagy rosszul értettem?
 
Köszönöm.
 
Üdv.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #505 Dátum: 2004.09.26 vasárnap, 18:58:00 »

Kedves ND és Angel!
Az én szörnyem MK1 létére '96 áprilisában készült, tehát eléggé a végén. Üveg a lámpa külseje (nem műanyag). Vannak minták rajta, olyanok mint egy hagyományos fényszórón. Lehet, hogy nem ez való rá? Beakasztós mélyedést nem találtam a tükrös részen. Ha mist új üvegeket (műanyagokat) veszek akkor megoldódik minden? Vagy rosszul értettem?
 
Köszönöm.
 
Üdv.
Szia AndrásM!
Ha ebből okosabb leszel, jössz egy alkoholmentes sörrel ;-)))
Üdv ND
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #506 Dátum: 2004.09.26 vasárnap, 19:01:00 »

Jé, te szereted az alkoholmentes sört? Általában mindenki röhög rajtam, ha azt iszom. Nem mintha érdekelne...
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #507 Dátum: 2004.09.26 vasárnap, 19:11:00 »

Jé, te szereted az alkoholmentes sört? Általában mindenki röhög rajtam, ha azt iszom. Nem mintha érdekelne...
Sajna vezetéskor nem díjazzák a száraz vörös bort a rendőrök, pedig csak azt szeretem igazán ;-)))
Üdv ND
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #508 Dátum: 2004.09.26 vasárnap, 20:55:00 »

Sajna vezetéskor nem díjazzák a száraz vörös bort a rendőrök, pedig csak azt szeretem igazán ;-)))
Üdv ND
Tudod, mit ittam utoljára? Prosekot. Ez dalmát édes bor, olyan, mind az aszú, csak vörösborból, persze, az aszú jobb. Na ezt sem díjazzák a rendőrök, ebből lehet csak igazán bebaxni. Asszem fájna a fejem utána...
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #509 Dátum: 2004.09.26 vasárnap, 21:06:00 »

Sajna vezetéskor nem díjazzák a száraz vörös bort a rendőrök, pedig csak azt szeretem igazán ;-)))
Üdv ND
Uraim! A sört már az autómataváltós topicban beigértem. Most megduplázom . Ezek szerint nekem vésett üvegem van. Tehát nem is kell új. Csak rendesen be kell állítani.
 
Köszönöm.
 
Üdv.
 
I like this forum.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #510 Dátum: 2004.09.26 vasárnap, 21:42:00 »

Uraim! A sört már az autómataváltós topicban beigértem. Most megduplázom . Ezek szerint nekem vésett üvegem van. Tehát nem is kell új. Csak rendesen be kell állítani.
 
Köszönöm.
 
Üdv.
 
I like this forum.
Na de most ez akko, ugyanaz a sör ;-( vagy másik ;-)
Üdv ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #511 Dátum: 2004.09.26 vasárnap, 22:38:00 »

Hali.
 
Hol lehet 6k-ért kapni olyan vésettüveget??? Érdekelne a dolog mert az enyém is barnul rendesen és akkor müanyag helyett inkább egy másik üveget vennék.
 
üdv, Viktr
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #512 Dátum: 2004.09.26 vasárnap, 22:42:00 »

Sziasztok,
 
Elektromos ablakemelő-projekt picit húzódik, nagyobb bajom lett most a Mondeommal: valamit elkaphattam, mert megsérült a katalizátor (assezm az, alul a kipufogón a középső kipufogódob elötti drótszövetes rész, kb. 40 cm hosszú, a peremezésnél végigszakadt a drótharisnya) és lefúj a kipufogó. Ezzel kapcsolatban két kérdésem lenne:  
 
1: jól sejtem, hogy semmiféle házi barkács módszer nincs ennek a hibának a javítására, csak cserélni lehet? Lecsavartam a turbó intercooler-hűtőt, és látszik rendesen, hogy alatta 4 db torx csavarral van felfogattva az egész a kipufogó-csonkra, azonban a kipufogócső a csonk után kb. 20 cm átmérőre tágul ki, abba tuti van valami cucc. Nem érinti ez a turbót, kell valamire ott figyelni, egyátalán meg szabad bontani házilag?
 
2: lehet valahol kapni ilyen csonkot? Bontókban már érdeklődtem, de semmi ...  
Esetleg valakinek van elfekvőben? az is jó, ha csak a drótszövetes közdarab van meg, előtte-utána 5 cm csővel, mert akkor awival meg tudom hegeszteni.
 
Mindennemű információnak nagyon örülnék, bár így tök jó sportos hangja van a Mondeomnak Smiley
Ja, MK2-es.
 
Köszönettel:
Tamás
Az a drótszövet egy flexibilis cső, semmi más. A cseréhez ki kell vágni a csőből és egy újat behegeszteni. Ilyen flexi-csövet autósboltban tudsz venni, de előtte mérd meg a hosszát és az átmérőjét. Értelemszerűen a merev csővől kell kivágni az említett darabot, olyan hosszan, hogy az új stimmeljen hozzá, és az átmérőt is a merev csövön kell mérni.  
A kipufugó-torok alatti nagy "bödön" a katalizátor.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #513 Dátum: 2004.09.26 vasárnap, 23:40:00 »

Na de most ez akko, ugyanaz a sör ;-( vagy másik ;-)
Üdv ND
Persze,hogy másik
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #514 Dátum: 2004.09.27 hétfő, 08:59:00 »

Persze,hogy másik
Na nem azért, mert telhetetlen vagyok. Csak olyan jó hallani ;-)))
Üdv ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #515 Dátum: 2004.09.27 hétfő, 09:23:00 »

Hali.
 
Hol lehet 6k-ért kapni olyan vésettüveget??? Érdekelne a dolog mert az enyém is barnul rendesen és akkor müanyag helyett inkább egy másik üveget vennék.
 
üdv, Viktr
Szia Bvktr!
 
Az üveg most a Cromaxnál is lement, a Tajvani-t, Olasz-t 6,8  eFt-ért adják, a Fordot 12,5 –ért adják. Milyen az a Ford? Nem tudom, de remélem, hogy ugyanaz az angol üveg, ami nekem hatért volt.  
Egyik beszerzési forrás BP. Bécsi út 296, tel.: 387-8277. Állítólag a tulaj is Mondeo-s, telefonon egyeztessél először. Előnye, hogy be is teszik az üveget esetleg. Hátránya, hogy a feszítős technológiával és volt itt klubtag, akinek eltörött a lökhárítója. Sajna nekem februárban 7,6-ért akarták adni, így még telefonálgattam egy kicsit és a megspórolt 3,2-ből vettem egy LED-es pót-féklámpa kijelzőt ;-)))  
Jómagam végül is a XIII. kerületben a Béke út 47-ben vettem tel.: 350-7244, hogy mit azt a cikkből láthatod. Ha jól emlékszem ők vidékre utánvétellel is foglalkoznak. Ide is telefon, mert egy nap a beszerzési idő.
Ha már rászánod magad a cserére, párba cseréld. Esztétika, munka, költség spórolás szempontjából.
Üdv ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #516 Dátum: 2004.09.27 hétfő, 11:56:00 »

Szia Bvktr!
 
Az üveg most a Cromaxnál is lement, a Tajvani-t, Olasz-t 6,8  eFt-ért adják, a Fordot 12,5 –ért adják. Milyen az a Ford? Nem tudom, de remélem, hogy ugyanaz az angol üveg, ami nekem hatért volt.  
Egyik beszerzési forrás BP. Bécsi út 296, tel.: 387-8277. Állítólag a tulaj is Mondeo-s, telefonon egyeztessél először. Előnye, hogy be is teszik az üveget esetleg. Hátránya, hogy a feszítős technológiával és volt itt klubtag, akinek eltörött a lökhárítója. Sajna nekem februárban 7,6-ért akarták adni, így még telefonálgattam egy kicsit és a megspórolt 3,2-ből vettem egy LED-es pót-féklámpa kijelzőt ;-)))  
Jómagam végül is a XIII. kerületben a Béke út 47-ben vettem tel.: 350-7244, hogy mit azt a cikkből láthatod. Ha jól emlékszem ők vidékre utánvétellel is foglalkoznak. Ide is telefon, mert egy nap a beszerzési idő.
Ha már rászánod magad a cserére, párba cseréld. Esztétika, munka, költség spórolás szempontjából.
Üdv ND
Hali én a lámpakirálynál vettem tavaly 10k-ért. Állítólag gyári, Magnetti Marelli?  valami olasz. A másik sztem gyári ugyan ilyen típusú volt.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #517 Dátum: 2004.09.27 hétfő, 12:50:00 »

Sziasztok,
 
Elektromos ablakemelő-projekt picit húzódik, nagyobb bajom lett most a Mondeommal: valamit elkaphattam, mert megsérült a katalizátor (assezm az, alul a kipufogón a középső kipufogódob elötti drótszövetes rész, kb. 40 cm hosszú, a peremezésnél végigszakadt a drótharisnya) és lefúj a kipufogó. Ezzel kapcsolatban két kérdésem lenne:  
 
1: jól sejtem, hogy semmiféle házi barkács módszer nincs ennek a hibának a javítására, csak cserélni lehet? Lecsavartam a turbó intercooler-hűtőt, és látszik rendesen, hogy alatta 4 db torx csavarral van felfogattva az egész a kipufogó-csonkra, azonban a kipufogócső a csonk után kb. 20 cm átmérőre tágul ki, abba tuti van valami cucc. Nem érinti ez a turbót, kell valamire ott figyelni, egyátalán meg szabad bontani házilag?
 
2: lehet valahol kapni ilyen csonkot? Bontókban már érdeklődtem, de semmi ...  
Esetleg valakinek van elfekvőben? az is jó, ha csak a drótszövetes közdarab van meg, előtte-utána 5 cm csővel, mert akkor awival meg tudom hegeszteni.
 
Mindennemű információnak nagyon örülnék, bár így tök jó sportos hangja van a Mondeomnak Smiley
Ja, MK2-es.
 
Köszönettel:
Tamás
PingTomi!
 
Nem tudom honnan írsz, de én Gödöllőn vettem flexi csövet, ez volt a legjobb ajánlat 6900.- Ft júliusban!
 
Behegeszteni Isaszegre vittem, 3000.- Ft volt.
 
Gyakorlatilag egy 10-esbe került, de fontos, hogy jól vágják ki, mert ha nem akkor rossz utakon zörögni fog. Az utángyártott 2 cm-el hosszabb és én ezt nem tudtam, a karosszériás sem, így kétszer dolgozott, dícséretére legyen mondva csak egyszer fizettem.
 
Nekem 1.8 TD-m van, arra esetleg kikeresem a pontos méretet, annak idején (a IV. Mondeos talin) Petya nagymester mondta meg a pontos méretet. Ha benzinesed van nem tudok hozzászólni.
 
Beszéltem, uff, üdv. Karesz
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #518 Dátum: 2004.09.27 hétfő, 13:49:00 »

Hali én a lámpakirálynál vettem tavaly 10k-ért. Állítólag gyári, Magnetti Marelli?  valami olasz. A másik sztem gyári ugyan ilyen típusú volt.
Szia Shadow!
Az 526-osban lévő linken szereplő Magnetti Marelli papirok szélén rajta van a Made in UK csak levágtam a beillesztési képről. De ha valakit érdekel még a vonalkód is meg van ;-)))
Üdv ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #519 Dátum: 2004.09.27 hétfő, 21:25:00 »

Szia Shadow!
Az 526-osban lévő linken szereplő Magnetti Marelli papirok szélén rajta van a Made in UK csak levágtam a beillesztési képről. De ha valakit érdekel még a vonalkód is meg van ;-)))
Üdv ND
Hali ND.
Akkor lehet, hogy angol, viszont jól emlékeztem, hogy marelli? Tudja a franc már. De ha számít reggel megnézem az autón.
Üdv Shadow
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #520 Dátum: 2004.09.27 hétfő, 21:42:00 »

Hali ND.
Akkor lehet, hogy angol, viszont jól emlékeztem, hogy marelli? Tudja a franc már. De ha számít reggel megnézem az autón.
Üdv Shadow
Szia Shadow!
Mindkettő egyszerre: angol és marelli, ez a nyerő tiszta üveg a tisztán látásért.
Üdv ND
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #521 Dátum: 2004.09.27 hétfő, 22:10:00 »

Én meg olyat hallottam, hogy lehet kérdni dioptriásra csiszolt lámpabúrát. Megmondod, milyen szemüveget viselsz, olyanra csiszolják, és szemüveg nélkül is láccc. Hallottatok már ilyenről?
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #522 Dátum: 2004.09.27 hétfő, 22:33:00 »

Én hallottam dioptriára csiszolt üvegról, de az gázálarcon volt.
 
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #523 Dátum: 2004.09.27 hétfő, 22:39:00 »

Vagy a szélvédőt csiszolni dioptriásra?
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #524 Dátum: 2004.09.27 hétfő, 23:08:00 »

Vagy a szélvédőt csiszolni dioptriásra?
Vazze, elképzelem ahogy a család osztozkodik a kocsikon :-)))
Vagy a használtautópiacon:
 
-Egy +6 os 18TD kombit kérek
- Bocsi nincsen csak +5.5 ös, ajánlhatok egy szemüveget mellé?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #525 Dátum: 2004.09.27 hétfő, 23:10:00 »

Mi az a "copyright"  a nevetek előtt?
Nekem miért nincs?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #526 Dátum: 2004.09.27 hétfő, 23:19:00 »

Mi az a "copyright"  a nevetek előtt?
Nekem miért nincs?
Nem tom biztosan, de a regisztrált tagokkal függ össze asszem.
Üdv Shadow
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #527 Dátum: 2004.09.27 hétfő, 23:19:00 »

Szia Shadow!
Mindkettő egyszerre: angol és marelli, ez a nyerő tiszta üveg a tisztán látásért.
Üdv ND
Ok. Akkor nem nézem meg holnap. De ha egyszer gyűjtök elég bátorságot akkor szétszedem a másik oldali búrát is kitisztítani. A bal törés után ki lett törölve nedves rongyal és megszárítva, ezután összerakva a kettő különbségét ha zongorázni tudnám...
Üdv Shadow
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #528 Dátum: 2004.09.27 hétfő, 23:22:00 »

Nem tom biztosan, de a regisztrált tagokkal függ össze asszem.
Üdv Shadow
Ezek szerint én nem vagyok regisztrálva?
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #529 Dátum: 2004.09.28 kedd, 00:39:00 »

Ezek szerint én nem vagyok regisztrálva?
vzoli,
 
ahogy shadow mondja, úgy van.
Itt a fórumon nem vagy regisztrálva, de megteheted! Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #530 Dátum: 2004.09.28 kedd, 07:49:00 »

Köszönöm a válaszokat!
 
Azért érdekes, azon mondjuk nem lepődtem meg, hogy a kezelési ut. a gyári dolgokat ajánlja, de meglepő, hogy a tapasztalat meg igazolja. Valahogy sose éreztem késztetést annak idején, hogy  a Kadettembe "Opel"-feliratú olajat töltsek...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #531 Dátum: 2004.09.28 kedd, 09:44:00 »

Szia Shadow!
Mindkettő egyszerre: angol és marelli, ez a nyerő tiszta üveg a tisztán látásért.
Üdv ND
A kombi háccsólámpái meg franciák 8-O, mi a franc ez?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #532 Dátum: 2004.09.28 kedd, 22:02:00 »

Sziasztok!
A 96os Mondeómba szeretnék riasztót szereltetni...tudtok ajánlani megbízható tipust,illetve szervízt?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #533 Dátum: 2004.09.28 kedd, 22:06:00 »

Sziasztok!
A 96os Mondeómba szeretnék riasztót szereltetni...tudtok ajánlani megbízható tipust,illetve szervízt?
Szia DreaMan!
De sürgős, de sürgős ;-)))
Bezzeg izzót még nem vettél a műszerfalba! Tudod olyan foglalat nélküli, átmérője mint egy forintos. A szereléskori mozgatáskor mindig elszakad egy izzószál.
Üdv ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #534 Dátum: 2004.09.28 kedd, 22:14:00 »

Szia DreaMan!
De sürgős, de sürgős ;-)))
Bezzeg izzót még nem vettél a műszerfalba! Tudod olyan foglalat nélküli, átmérője mint egy forintos. A szereléskori mozgatáskor mindig elszakad egy izzószál.
Üdv ND
Jajajj..én csak 1 kezdő emberke vagyok:-))Honnyan tunnám az illesmiket?Na de komolyan..holnap megyek a Cromaxhoz,kapok ott is?Mennyi kellene?
Üdv..Én:-)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #535 Dátum: 2004.09.28 kedd, 22:18:00 »

Szia DreaMan!
De sürgős, de sürgős ;-)))
Bezzeg izzót még nem vettél a műszerfalba! Tudod olyan foglalat nélküli, átmérője mint egy forintos. A szereléskori mozgatáskor mindig elszakad egy izzószál.
Üdv ND
Hi ND!
Ment mail a rádió adatokkal!Üdv DreaMan
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #536 Dátum: 2004.09.29 szerda, 08:35:00 »

Sziasztok!
A 96os Mondeómba szeretnék riasztót szereltetni...tudtok ajánlani megbízható tipust,illetve szervízt?
Hí!
 
Móró Alarm.
Pestszentlőrincen vannak.
Nekem is ők rakták be. És nagyon jól dolgoznak.
A riasztó alapban 16K és fejleszthető. (ablakfelhúzás, ultrahang, stb)
Tel: 06-20-935-7228
 
Üdv. Zombi
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #537 Dátum: 2004.09.29 szerda, 11:37:00 »

Sziasztok!
A 96os Mondeómba szeretnék riasztót szereltetni...tudtok ajánlani megbízható tipust,illetve szervízt?
Szia ND!
 
Most jut eszembe: Sehonnan nem tudtam műszerfalizzót fölhajtani. Csakis a müanyag foglalatával együtt valami marhadrágán. Barkácsoltam bele kissebbet.  
 
Belevalót hol lehet kapni?
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #538 Dátum: 2004.09.29 szerda, 11:49:00 »

Pl a Lehet-piac oldalában van egy Osram bolt: még zöld színű ízzó is volt, de a ford boltok is árulják. Egyébként én is átforrasztottam a másik foglalatba.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #539 Dátum: 2004.09.29 szerda, 12:12:00 »

Szia ND!
 
Most jut eszembe: Sehonnan nem tudtam műszerfalizzót fölhajtani. Csakis a müanyag foglalatával együtt valami marhadrágán. Barkácsoltam bele kissebbet.  
 
Belevalót hol lehet kapni?
Szia Nor!
Még nem vettem, de nem kell forrasztani bedugós, lehet egybe venni, de lehet külön is.

DreaMan! Az a lényeg, hogy a műszerfal bütykölés után ne kelljen mégegyszer lebontani egy izzó végett a rendszert.
Üdv ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #540 Dátum: 2004.09.29 szerda, 15:35:00 »

Szia Nor!
Még nem vettem, de nem kell forrasztani bedugós, lehet egybe venni, de lehet külön is.

DreaMan! Az a lényeg, hogy a műszerfal bütykölés után ne kelljen mégegyszer lebontani egy izzó végett a rendszert.
Üdv ND
Lehet-piac -gondolom Lehel
 
Ott a templom mögött, ha ugyanarra az osram-ra gondolunk, egy éve keresem, ott néztem már akkor is, akkor nem volt.
Én most egy kissebb izzót forrasztottam bele.  
Ha jól emlékszem 7-mm volt az átmérője az eredetinek. Mindjárt felhívom őket, hátha most van.
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #541 Dátum: 2004.09.29 szerda, 17:17:00 »

Lehet-piac -gondolom Lehel
 
Ott a templom mögött, ha ugyanarra az osram-ra gondolunk, egy éve keresem, ott néztem már akkor is, akkor nem volt.
Én most egy kissebb izzót forrasztottam bele.  
Ha jól emlékszem 7-mm volt az átmérője az eredetinek. Mindjárt felhívom őket, hátha most van.
Igen, a Lehel piac, és most ahogy ND mondja, be nem, hanem kivevéskor kellett forrasztani. És asszem az osramban rendelnek, ha kéred. A ford bótokban (eredeti és cromax) nézted?
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #542 Dátum: 2004.09.29 szerda, 20:59:00 »

Szia Nor!
Sikerült felhívni a Lehel piac meletti Osram boltot?Van nekik izzójuk?
Üdv DreaMan
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #543 Dátum: 2004.09.30 csütörtök, 08:57:00 »

Szia Nor!
Sikerült felhívni a Lehel piac meletti Osram boltot?Van nekik izzójuk?
Üdv DreaMan
Igen. 5mm-es, és azt mondta, van!
 
Azért én fenntartásokkal vagyok az ilyen ígéretekkel. Ez Kb. az 5.-ik bolt ahol ezt mondják, de ha odaviszem a mintát már nincs is pont ez a méret, de megrendeli, ami soha nem jön meg.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #544 Dátum: 2004.09.30 csütörtök, 08:58:00 »

Prolux Stúdió 1137 Bulcsú u.21/b. T/F:320-135
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #545 Dátum: 2004.09.30 csütörtök, 09:08:00 »

Szia Nor!
Még nem vettem, de nem kell forrasztani bedugós, lehet egybe venni, de lehet külön is.

DreaMan! Az a lényeg, hogy a műszerfal bütykölés után ne kelljen mégegyszer lebontani egy izzó végett a rendszert.
Üdv ND
Én LED-del alakítottam át, persze megfelelő előtétellenállással
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #546 Dátum: 2004.09.30 csütörtök, 12:04:00 »

Igen. 5mm-es, és azt mondta, van!
 
Azért én fenntartásokkal vagyok az ilyen ígéretekkel. Ez Kb. az 5.-ik bolt ahol ezt mondják, de ha odaviszem a mintát már nincs is pont ez a méret, de megrendeli, ami soha nem jön meg.
Izzó: www.birner.hu
Másnak is bevált :-)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #547 Dátum: 2004.09.30 csütörtök, 13:18:00 »

Hello Nor!
A Moszkva térnél (is) van egy autósbolt, ahol kilóra adják ezeket az izzókat. Nem tudom a pontos címet, de a Trombitás étterem mellett (után) van, ha megy az ember a Széna tér felé, ki van írva, be kell menni egy kapun, és a ház udvarában van a bolt.  
 
Üdv!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #548 Dátum: 2004.10.01 péntek, 11:56:00 »

Hello Nor!
A Moszkva térnél (is) van egy autósbolt, ahol kilóra adják ezeket az izzókat. Nem tudom a pontos címet, de a Trombitás étterem mellett (után) van, ha megy az ember a Széna tér felé, ki van írva, be kell menni egy kapun, és a ház udvarában van a bolt.  
 
Üdv!
Ha arra járok bitos veszek vagy 10 darabot.
Nem akarok többet barkácsolni!
 
Köszi.
 Azért ha eszedbejut a neve vagy a címe, dobj egy mailt.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #549 Dátum: 2004.10.04 hétfő, 09:26:00 »

Hello Nor!
A Moszkva térnél (is) van egy autósbolt, ahol kilóra adják ezeket az izzókat. Nem tudom a pontos címet, de a Trombitás étterem mellett (után) van, ha megy az ember a Széna tér felé, ki van írva, be kell menni egy kapun, és a ház udvarában van a bolt.  
 
Üdv!
Start Autósbolt 1024 Budapest Moszkva tér (36-1) 316-763
Naplózva
Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 ... 138   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.051 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.