Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.16 csütörtök, 00:22:34 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 51 52 53 54 55 56 57 [58] 59 60 61 62 63 64 65 ... 138   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fogyasztás  (Megtekintve 1671583 alkalommal)
0 Felhasználó és 12 vendég van a témában
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #2850 Dátum: 2013.02.22 péntek, 20:03:42 »

Amiről lehet tudni....na itt kimondtad a lényeget.  vigyor3
Általában akkor jönnek sokan egy fórumra ha problémájuk van. Tehát lehet, hogy van rengeteg benzines -nem fórumozó- akiknek semmi problémájuk.
Az arányokat kár megemlíteni úgy, hogy nem ismerjük pontosan a számokat.
Az viszont könnyelmű kijelentés, hogy a dízelek felénél nem kellett volna semmit cserélni.  wave

Nem akarok/akartam háborút elindítani..... mert mindenki a sajátját védi.  taps

Viszont ha egy benzines mondjuk olajat fogyaszt, attól még hazahoz....... de ha egy dízel megáll valahol, azt hozni kell.  Wink  (és ez egy dízelnél mindig fennáll)
Azért egy beszippantott pillangószeleppel se lehet túl messzire jutni.
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #2851 Dátum: 2013.02.22 péntek, 20:05:34 »

Amiről lehet tudni....na itt kimondtad a lényeget.  vigyor3
Általában akkor jönnek sokan egy fórumra ha problémájuk van. Tehát lehet, hogy van rengeteg benzines -nem fórumozó- akiknek semmi problémájuk.
Az arányokat kár megemlíteni úgy, hogy nem ismerjük pontosan a számokat.
Az viszont könnyelmű kijelentés, hogy a dízelek felénél nem kellett volna semmit cserélni.  wave

Nem akarok/akartam háborút elindítani..... mert mindenki a sajátját védi.  taps

Viszont ha egy benzines mondjuk olajat fogyaszt, attól még hazahoz....... de ha egy dízel megáll valahol, azt hozni kell.  Wink  (és ez egy dízelnél mindig fennáll)
Az arány pontos. 90% dízel és a maradék benzines.a hibás benzinesek sokkal nagyobb kontrasztot mutatnak,mint a sok dízelnél előforduló hibák,mert sokkal több van belőlük.A nagy számok törvénye.Korábban egy eldugult gázolajszűrő miatt cseréltettek a szakszervízben üza rendszert,vagy egy fellevegősödött résolaj cső miatt.Itt ásták el a dízel jó hírét.Aki pedig használja őket,lehetőleg új kora óta,érdekes módon valahogy nem jönnek elő az üzemanyagrendszeri hibák.Tudod miért?Mert kitanulták a fortélyokat itt a fórumon.
Továbbá nem csak az olajfogyasztás-oválrakopott hengerek fordulnak elő a benyásnál sem.Ott van,amikor megeszi az örvénylapátokat a szívósorból,vagy csereberélgetni kell a trafót a gyertyákat meg a kábeleket,és még mindig dadog nem megy és 12őt eszik.
Ugyanúgy tönkre megy a 2tömegűje mint a dízelnek,és pont olyan drága.Semmivel sem éri meg jobban egy rossz benzines,mint egy rossz dízel.Ellenben egy jó dízel jobban megéri,mint egy jó benzines.Ez nem háború,nem kell szépíteni,ezek tények! Wink
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #2852 Dátum: 2013.02.22 péntek, 20:07:00 »

Azért egy beszippantott pillangószeleppel se lehet túl messzire jutni.

Az nem egyik pillanatról a másikra történik. Annak már van előjele, hangja. Aki nem jár utána a problémának annál fordulhat ez elő.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #2853 Dátum: 2013.02.22 péntek, 20:08:05 »

Az nem egyik pillanatról a másikra történik. Annak már van előjele, hangja. Aki nem jár utána a problémának annál fordulhat ez elő.

A dízel sem áll meg egyik pillanatról a másikra  smile  aki nem jár utána a problémáknak azzal fordul csak elő  Wink
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #2854 Dátum: 2013.02.22 péntek, 20:12:03 »

Az arány pontos. 90% dízel és a maradék benzines.a hibás benzinesek sokkal nagyobb kontrasztot mutatnak,mint a sok dízelnél előforduló hibák,mert sokkal több van belőlük.A nagy számok törvénye.Korábban egy eldugult gázolajszűrő miatt cseréltettek a szakszervízben üza rendszert,vagy egy fellevegősödött résolaj cső miatt.Itt ásták el a dízel jó hírét.Aki pedig használja őket,lehetőleg új kora óta,érdekes módon valahogy nem jönnek elő az üzemanyagrendszeri hibák.Tudod miért?Mert kitanulták a fortélyokat itt a fórumon.
Továbbá nem csak az olajfogyasztás-oválrakopott hengerek fordulnak elő a benyásnál sem.Ott van,amikor megeszi az örvénylapátokat a szívósorból,vagy csereberélgetni kell a trafót a gyertyákat meg a kábeleket,és még mindig dadog nem megy és 12őt eszik.
Ugyanúgy tönkre megy a 2tömegűje mint a dízelnek,és pont olyan drága.Semmivel sem éri meg jobban egy rossz benzines,mint egy rossz dízel.Ellenben egy jó dízel jobban megéri,mint egy jó benzines.Ez nem háború,nem kell szépíteni,ezek tények! Wink

De csak pillanatnyilag.....
Ez olyan, mint a részletre vagy az egyben kp-ra vásárlás.
A benzines napi szinten többe kerül....ezek a részletek, amennyivel többe....... és ez kifizethető.
A dízelnél meg amikor hopp van, akkor ott egyben kell kivenni a zsebből és nem apránként, mint a benzinesnél a többletfogyasztással ez az egyben vásárlás.
Ez is tény!  Wink
De itt is számít, hogy ki mennyi km-et megy!
Mindegyiknek vannak üzemeltetési költségei....valahol apránként jelentkezik, valamelyiknél "nagyobb darabokban"  wave
« Utoljára szerkesztve: 2013.02.22 péntek, 20:13:39 írta GSR » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
BDWTeam
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2763



WWW E-mail
« Új hozzászólás #2855 Dátum: 2013.02.22 péntek, 20:13:03 »

De legalább meg van az esti téma!  eplus2 taps
Naplózva

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem ha kioktatnak!"
S.W.Churchill

----------------------------------------------------
Lancia Delta 1.6 Multijet (2011) #szarolasz
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #2856 Dátum: 2013.02.22 péntek, 20:14:48 »

A dízel sem áll meg egyik pillanatról a másikra  smile  aki nem jár utána a problémáknak azzal fordul csak elő  Wink

Ha befi vagy nagynyomású miatt rendetlenkedik, de még megy.....akkor annak már járhatsz utána.  Wink
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #2857 Dátum: 2013.02.22 péntek, 20:16:07 »

De legalább meg van az esti téma!  eplus2 taps

Beszélgetünk.....
Olyan mintha a kocsmában az asztal körül ülnénk...vagy már néhányan már alóla szólnak hozzá  nyes

Én nem is iszom alkoholt....szóval én kólázom.  vigyor3
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
BDWTeam
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2763



WWW E-mail
« Új hozzászólás #2858 Dátum: 2013.02.22 péntek, 20:17:30 »

Beszélgetünk.....
Olyan mintha a kocsmában az asztal körül ölnénk...vagy már néhányak alóla szólnak hozzá  nyes

Én nem is iszom alkoholt....szóval én kólázom.  vigyor3
Alkoholt én sem!.......égetett szeszt azt igen!  nyes
Naplózva

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem ha kioktatnak!"
S.W.Churchill

----------------------------------------------------
Lancia Delta 1.6 Multijet (2011) #szarolasz
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #2859 Dátum: 2013.02.22 péntek, 20:20:19 »

De legalább meg van az esti téma!  eplus2 taps
hülyeség az egész.   kb annyi értelme van mint, h melyik kocsi jó
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #2860 Dátum: 2013.02.22 péntek, 20:21:17 »

De csak pillanatnyilag.....
Ez olyan, mint a részletre vagy az egyben kp-ra vásárlás.
A benzines napi szinten többe kerül....ezek a részletek, amennyivel többe....... és ez kifizethető.
A dízelnél meg amikor hopp van, akkor ott egyben kell kivenni a zsebből és nem apránként, mint a benzinesnél a többletfogyasztással ez az egyben vásárlás.
Ez is tény!  Wink
De itt is számít, hogy ki mennyi km-et megy!
Mindegyiknek vannak üzemeltetési költségei....valahol apránként jelentkezik, valamelyiknél "nagyobb darabokban"  wave

nyes ezzel nem is vitatkozik senki.Mindig tudni kell,hogy meddig ér a takaró,és nem éri meglepetés az embert.
Amúgy éves viszonylatban már előjön a különbség.Nem mind1,hogy 300e ft-ot tankolsz,vagy 550-600e-t.
Persze ez a különbség még nagyobb ha nagyobb a futásmennyiség.Rövid távra(kevesebb km-re) lehet,hogy jobb választás egy benzines.
Aki pedig feléli a dízellel megspórolt pénzt,az ne jöjjön zokogni,hogy fél milla volt a szivattyú és pcsúcs csere.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
BDWTeam
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2763



WWW E-mail
« Új hozzászólás #2861 Dátum: 2013.02.22 péntek, 20:21:59 »

hülyeség az egész.   kb annyi értelme van mint, h melyik kocsi jó
Egy Autó létezik! ......meg egy csomó gépkocsi.  eplus2
Naplózva

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem ha kioktatnak!"
S.W.Churchill

----------------------------------------------------
Lancia Delta 1.6 Multijet (2011) #szarolasz
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #2862 Dátum: 2013.02.22 péntek, 20:24:55 »

nyes ezzel nem is vitatkozik senki.Mindig tudni kell,hogy meddig ér a takaró,és nem éri meglepetés az embert.
Amúgy éves viszonylatban már előjön a különbség.Nem mind1,hogy 300e ft-ot tankolsz,vagy 550-600e-t.
Persze ez a különbség még nagyobb ha nagyobb a futásmennyiség.Rövid távra(kevesebb km-re) lehet,hogy jobb választás egy benzines.
Aki pedig feléli a dízellel megspórolt pénzt,az ne jöjjön zokogni,hogy fél milla volt a szivattyú és pcsúcs csere.

Amit utoljára írtál.... én azzal kezdtem.  wave
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
BDWTeam
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2763



WWW E-mail
« Új hozzászólás #2863 Dátum: 2013.02.22 péntek, 20:25:58 »

Aki pedig feléli a dízellel megspórolt pénzt,az ne jöjjön zokogni,hogy fél milla volt a szivattyú és pcsúcs csere.

Miért? Van aki félrerakja a "spórolt" pénzt?  eplus2
Naplózva

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem ha kioktatnak!"
S.W.Churchill

----------------------------------------------------
Lancia Delta 1.6 Multijet (2011) #szarolasz
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #2864 Dátum: 2013.02.22 péntek, 20:31:08 »

Miért? Van aki félrerakja a "spórolt" pénzt?  eplus2
én így tettem.ebből gazdagodtam meg,és vettem egy Smaxot! Wink eplus2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #2865 Dátum: 2013.02.22 péntek, 20:34:52 »

Miért? Van aki félrerakja a "spórolt" pénzt?  eplus2

Mé' neeeem?  nyes
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #2866 Dátum: 2013.02.22 péntek, 20:36:43 »

én így tettem.ebből gazdagodtam meg,és vettem egy Smaxot! Wink eplus2
de akkor ha sokat autózok, és mindenhová dízel kocsival megyek, akkor sokat spórolok, és vehetk 1 smaxot?  Roll Eyes Grin
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
BDWTeam
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2763



WWW E-mail
« Új hozzászólás #2867 Dátum: 2013.02.22 péntek, 20:38:42 »

én így tettem.ebből gazdagodtam meg,és vettem egy Smaxot! Wink eplus2
Van egy haverom (akinek elégett a Passatja a minap) aki azt mondja, hogy Ő abból szerezte az első millióját, hogy a sűrített tejes tubust mindig kinyomta rendesen! A többi milliót pedig az elsőből. Smiley
Naplózva

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem ha kioktatnak!"
S.W.Churchill

----------------------------------------------------
Lancia Delta 1.6 Multijet (2011) #szarolasz
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #2868 Dátum: 2013.02.22 péntek, 20:39:17 »

de akkor ha sokat autózok, és mindenhová dízel kocsival megyek, akkor sokat spórolok, és vehetk 1 smaxot?  Roll Eyes Grin

Elméletileg így van.  Cool (Ha közben nem kell visszaforgatnod a félretett pénzt.)
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #2869 Dátum: 2013.02.22 péntek, 20:40:57 »

de akkor ha sokat autózok, és mindenhová dízel kocsival megyek, akkor sokat spórolok, és vehetk 1 smaxot?  Roll Eyes Grin

Meg az sem árt, ha van egy olyan munkahelyed, ahol annyi fizetést kapsz, hogy félre tudd belőle tenni az üzemanyagon megspórolt pénzt.  Grin
Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #2870 Dátum: 2013.02.22 péntek, 20:46:26 »

Meg az sem árt, ha van egy olyan munkahelyed, ahol annyi fizetést kapsz, hogy félre tudd belőle tenni az üzemanyagon megspórolt pénzt.  Grin
Elméletileg így van.  Cool (Ha közben nem kell visszaforgatnod a félretett pénzt.)
figyeljetek má, ha összevissza autózok, akkor abból nem lesz pénz, csak minusz  wave
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #2871 Dátum: 2013.02.22 péntek, 20:51:01 »

figyeljetek má, ha összevissza autózok, akkor abból nem lesz pénz, csak minusz  wave

Mert nem jól csinálod!  vigyor3
Számolj benzines fogyasztással, annyi pénzt vegyél ki a pénztárcádból mintha többet fogyasztana....tankolj go-t és a különbözetet rakd egy perselybe.  nyes
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #2872 Dátum: 2013.02.22 péntek, 21:40:50 »

Van egy haverom (akinek elégett a Passatja a minap) aki azt mondja, hogy Ő abból szerezte az első millióját, hogy a sűrített tejes tubust mindig kinyomta rendesen! A többi milliót pedig az elsőből. Smiley
ennyi!
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #2873 Dátum: 2013.02.22 péntek, 21:42:32 »

de akkor ha sokat autózok, és mindenhová dízel kocsival megyek, akkor sokat spórolok, és vehetk 1 smaxot?  Roll Eyes Grin
há' nem? Há' de!
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #2874 Dátum: 2013.02.22 péntek, 21:43:11 »

Mert nem jól csinálod!  vigyor3
Számolj benzines fogyasztással, annyi pénzt vegyél ki a pénztárcádból mintha többet fogyasztana....tankolj go-t és a különbözetet rakd egy perselybe.  nyes
kapizsgalod! :-))
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #2875 Dátum: 2013.02.23 szombat, 12:37:40 »

Köszi.
Már az is valami ha induláskor a műszercsoportnál a test-ben kiválasztod a vízhőfokot és azt megnézed neked meddig megy fel. A mutató középállása csalóka.


ma mentem Szödligetre és csináltam neked egy tesztet. Az Torque mentette log-ot, küldöm is neked mailben.
figyeltem menet közben a telómon, 40C-ig meg se mozdult a hőfok mutató a műszerfalon, 60C -nál meg már függőlegesen ált.
A log-ból szépen kielemezheted mennyi idő alatt mennyit emelkedett a hőfok, 5mp-ként mentett adatokat.
ez egy laza kisvárosi közlekedés volt, majdhogynem 80-at se tudtam elérni a régi 2-es úton mert mindenki vonszolta magát a szakadó eső miatt, előzni meg nem nagyon lehet a sűrű forgalom miatt.
induláskor az autó hőmérője 2C mutatott.
Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #2876 Dátum: 2013.02.23 szombat, 13:49:44 »

ma mentem Szödligetre és csináltam neked egy tesztet. Az Torque mentette log-ot, küldöm is neked mailben.
figyeltem menet közben a telómon, 40C-ig meg se mozdult a hőfok mutató a műszerfalon, 60C -nál meg már függőlegesen ált.
A log-ból szépen kielemezheted mennyi idő alatt mennyit emelkedett a hőfok, 5mp-ként mentett adatokat.
ez egy laza kisvárosi közlekedés volt, majdhogynem 80-at se tudtam elérni a régi 2-es úton mert mindenki vonszolta magát a szakadó eső miatt, előzni meg nem nagyon lehet a sűrű forgalom miatt.
induláskor az autó hőmérője 2C mutatott.

Igen, megkaptam. Köszönöm.
Elég zsúfolt az a számhalmaz......  Undecided

Nekem is ilyen....40-ig semmi majd 50 körül már ki is mozdult a 60-ból  vigyor3 és 60 körül már függőleges.  Ezért is kezdtem el kérdezősködni..... Shocked
Laza jövés-menés 70-75 közé melegszik.....de pl. ha a XV-ből indulva azonnal M3 és onnan M0 és át a megyeri hídon.... akkor a 11-es úton kb 60-65 °C és függőlegesen áll a mutató....§-áson egyenletes 80-as tempó.

Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Arpad
Vendég
« Új hozzászólás #2877 Dátum: 2013.03.04 hétfő, 23:20:07 »

Jo estet! Kb 1 honapja vettem az autot szerbiaban,2.0 tdci 2004 decemberi.Olaszorszagbol jott az ora allasa szerint 137000 volt benne amikor megvettem. En oroszorszagban elek ezert egy kicsit feltem a dieseltol. Szerbiabol elgajtottam Kazanyba majd nehany nap utan vissza Kievbe es haza kazanyba,nos egy honap alatt meglett a 10000 km. Akarhogy es akarhanyszor szamoltam a gogyasztas 5.7 tol nem volt tobb. Nekem nagyon tetszik igaz itt telen nalam egesz ejszaka jar a motor,de a mi uzemanyagarainknal ez nem szamit.
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #2878 Dátum: 2013.03.05 kedd, 05:42:16 »

Jo estet! Kb 1 honapja vettem az autot szerbiaban,2.0 tdci 2004 decemberi.Olaszorszagbol jott az ora allasa szerint 137000 volt benne amikor megvettem. En oroszorszagban elek ezert egy kicsit feltem a dieseltol. Szerbiabol elgajtottam Kazanyba majd nehany nap utan vissza Kievbe es haza kazanyba,nos egy honap alatt meglett a 10000 km. Akarhogy es akarhanyszor szamoltam a gogyasztas 5.7 tol nem volt tobb. Nekem nagyon tetszik igaz itt telen nalam egesz ejszaka jar a motor,de a mi uzemanyagarainknal ez nem szamit.

Udv a klubban. Gratulalok az autohoz.  Ugy latom te leszel aki extrem korulmenyek kozott teszteli az autot.   integet2
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #2879 Dátum: 2013.03.05 kedd, 07:07:24 »

Jo estet! Kb 1 honapja vettem az autot szerbiaban,2.0 tdci 2004 decemberi.Olaszorszagbol jott az ora allasa szerint 137000 volt benne amikor megvettem. En oroszorszagban elek ezert egy kicsit feltem a dieseltol. Szerbiabol elgajtottam Kazanyba majd nehany nap utan vissza Kievbe es haza kazanyba,nos egy honap alatt meglett a 10000 km. Akarhogy es akarhanyszor szamoltam a gogyasztas 5.7 tol nem volt tobb. Nekem nagyon tetszik igaz itt telen nalam egesz ejszaka jar a motor,de a mi uzemanyagarainknal ez nem szamit.
azért  javaslom hogy a szíjakat cseréld le, (vezérlést, illetve a vízpumát) szerintem ilyen extrém terhelésnél nem árt ezeket 100.000km-ként cserélni.  Wink
OFF topik:
mit csinálsz kint?
ON
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #2880 Dátum: 2013.03.05 kedd, 09:14:38 »

azért  javaslom hogy a szíjakat cseréld le, (vezérlést, illetve a vízpumát) szerintem ilyen extrém terhelésnél nem árt ezeket 100.000km-ként cserélni.  Wink
OFF topik:
mit csinálsz kint?
ON

Nem akarok senkit bántani, de a vezérlés láncos. Gondolom a generátor szíjra gondoltál.
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #2881 Dátum: 2013.03.05 kedd, 09:16:14 »

Nem akarok senkit bántani, de a vezérlés láncos. Gondolom a generátor szíjra gondoltál.
Neki MKIV van, ott szíjas és láncos!
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #2882 Dátum: 2013.03.05 kedd, 09:32:17 »

Jo estet! Kb 1 honapja vettem az autot szerbiaban,2.0 tdci 2004 decemberi.Olaszorszagbol jott az ora allasa szerint 137000 volt benne amikor megvettem. En oroszorszagban elek ezert egy kicsit feltem a dieseltol. Szerbiabol elgajtottam Kazanyba majd nehany nap utan vissza Kievbe es haza kazanyba,nos egy honap alatt meglett a 10000 km. Akarhogy es akarhanyszor szamoltam a gogyasztas 5.7 tol nem volt tobb. Nekem nagyon tetszik igaz itt telen nalam egesz ejszaka jar a motor,de a mi uzemanyagarainknal ez nem szamit.

Úgy zárod be az autót, hogy alapjáraton jár a motor egész este?
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26983


E-mail
« Új hozzászólás #2883 Dátum: 2013.03.05 kedd, 09:41:22 »

Úgy zárod be az autót, hogy alapjáraton jár a motor egész este?

Simán van olyan hideg, hogy ha leállítja, másnap nem tudja újra beindítani tavaszig...

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #2884 Dátum: 2013.03.05 kedd, 09:55:25 »

Simán van olyan hideg, hogy ha leállítja, másnap nem tudja újra beindítani tavaszig...

AndyA

Érdekes! Smiley
Akkor benne a kulcs egész este? Én félnék, hogy benyomják az ablakot, és már viszik is...
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26983


E-mail
« Új hozzászólás #2885 Dátum: 2013.03.05 kedd, 10:18:26 »

Érdekes! Smiley
Akkor benne a kulcs egész este? Én félnék, hogy benyomják az ablakot, és már viszik is...

Nyilván nem a városon kívüli legnagyobb közparkoló legeldugottabb, legtávolabbi és legsötétebb zugában hagyja így. Smiley

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #2886 Dátum: 2013.03.05 kedd, 12:40:52 »

Nyilván nem a városon kívüli legnagyobb közparkoló legeldugottabb, legtávolabbi és legsötétebb zugában hagyja így. Smiley

AndyA
javaslom menj el az Emirátusokba:
egész nap mennek az autók a parkolóban megy benne a légkondi, egy teli tank benzin kb 3000 ft. ja és hozzá se nyúlnak a kocsihoz, nekem platós toyota hiace 2,7vvt-i kocsim volt, estére a platón hagytam 10 tálca redbullt meg 10 karton vizet egy építkezés mellett és reggelre minden megvolt hiánytalanul... szóval vannak még jó helyek.
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #2887 Dátum: 2013.03.05 kedd, 12:46:25 »

javaslom menj el az Emirátusokba:
egész nap mennek az autók a parkolóban megy benne a légkondi, egy teli tank benzin kb 3000 ft. ja és hozzá se nyúlnak a kocsihoz, nekem platós toyota hiace 2,7vvt-i kocsim volt, estére a platón hagytam 10 tálca redbullt meg 10 karton vizet egy építkezés mellett és reggelre minden megvolt hiánytalanul... szóval vannak még jó helyek.
Ott nem szorulnak rá a lopásra, a kleptomániásoknak meg már nincs keze.
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #2888 Dátum: 2013.03.05 kedd, 13:20:22 »

Nekünk a Mondeonak eléggé hangulatfüggő a fogyasztása. Kb. azonos használat mellet(főleg főúton,kb. 20% várossal) 6,0-8,0 között fogyaszt,de télen-nyáron produkálja ezt az ingadozást... szomoru1 Vajon mitől lehet? Ennyire számít az,hogy melyik kúton mennyire spórolnak az adalékokkal?  falbav
Naplózva
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #2889 Dátum: 2013.03.05 kedd, 13:51:11 »

nekem már kezd visszaállni a megszokott fogyasztásra
az uccsó 702km után számolt fogyim 7.78 lett
itt a tavasz!!!  vigyor3
Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #2890 Dátum: 2013.03.05 kedd, 14:45:36 »

Neki MKIV van, ott szíjas és láncos!

Az lehet,de akinek írta, MKIII-asa van, az pedig láncos.
Naplózva
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #2891 Dátum: 2013.03.05 kedd, 14:49:34 »

Az lehet,de akinek írta, MKIII-asa van, az pedig láncos.
ja, tényleg  hehe beka3
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #2892 Dátum: 2013.03.05 kedd, 15:10:44 »

Az lehet,de akinek írta, MKIII-asa van, az pedig láncos.
Akkor bocs!  worship integet2
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Arpad
Vendég
« Új hozzászólás #2893 Dátum: 2013.03.05 kedd, 18:15:12 »

Jo estet. Szoval az auto udvarban all zart kapun belul.Igen itt lehet tesztelni ma ejjelre -35 ot josolnak. -20 ig kulomben nincs vele gond utana bizony nem tetszik neki a hideg ezert hagyom alapjaraton.
Naplózva
doszi_zeg
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2726



E-mail
« Új hozzászólás #2894 Dátum: 2013.03.05 kedd, 19:28:03 »

Jo estet. Szoval az auto udvarban all zart kapun belul.Igen itt lehet tesztelni ma ejjelre -35 ot josolnak. -20 ig kulomben nincs vele gond utana bizony nem tetszik neki a hideg ezert hagyom alapjaraton.
Ma éjjelre -35?Huh?
Merre laksz Te???  eplus2
Naplózva

MKIV. 1.8 TDCI Trend
Pioneer DEH-6400BT fejegység, Kicx STC 6.2 hangszórók, LED-es kilincsvilágítás és csomagtéri világítás (Cs12)
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #2895 Dátum: 2013.03.05 kedd, 19:28:42 »

Ma éjjelre -35?Huh?
Merre laksz Te???  eplus2

Oroszországban lakik  integet2
Naplózva
doszi_zeg
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2726



E-mail
« Új hozzászólás #2896 Dátum: 2013.03.05 kedd, 19:30:03 »

Oroszországban lakik  integet2
Az kemény! Akkor tényleg jó próba lesz!!  eplus2
Naplózva

MKIV. 1.8 TDCI Trend
Pioneer DEH-6400BT fejegység, Kicx STC 6.2 hangszórók, LED-es kilincsvilágítás és csomagtéri világítás (Cs12)
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #2897 Dátum: 2013.03.05 kedd, 20:05:49 »

Ma éjjelre -35?Huh?
Merre laksz Te???  eplus2
Nincs olyan messze. Budapestől csak 2638 km-re.  Wink
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #2898 Dátum: 2013.03.05 kedd, 20:06:25 »

Jo estet. Szoval az auto udvarban all zart kapun belul.Igen itt lehet tesztelni ma ejjelre -35 ot josolnak. -20 ig kulomben nincs vele gond utana bizony nem tetszik neki a hideg ezert hagyom alapjaraton.

Arpad!
Micsoda szép város lehet ahol laksz. Néztem néhány fotót, szép épületek vannak ott.
Te oda születtél vagy nősültél?
« Utoljára szerkesztve: 2013.03.05 kedd, 20:08:26 írta Styleair » Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6476


E-mail
« Új hozzászólás #2899 Dátum: 2013.03.05 kedd, 20:08:19 »

Oroszországban lakik  integet2
Legalább nem kell a Jégcsarnokba járna korizni Cheesy
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
Oldalak: 1 ... 51 52 53 54 55 56 57 [58] 59 60 61 62 63 64 65 ... 138   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.135 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.