Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.04 szombat, 04:17:17 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 ... 138   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Egy új Mondeós kérdései  (Megtekintve 1866275 alkalommal)
0 Felhasználó és 7 vendég van a témában
Vendég
« Új hozzászólás #400 Dátum: 2004.09.12 vasárnap, 22:06:00 »

Akkor Te se igen használhatod a verdát pl bankrablásra...
Gombelem: Ford szalonban kb 1000 magyar péz, én persze nem vettem! Akarok olcsóbban találni.
Egy profi bankrabló (ha ügyesen megtervezte és végrehajtotta a rablást) megengedhet magának ennyi időt a menekülés előtt...
 
Gombelem: 1000 Ft egy gombelemért?Huh?? Annyiért akkumulátort lehet venni! Ha találsz olcsóbban, légyszi rögzítsd valamelyik topicban! (Én már próbálkoztam mindenfelé, a 6-odik fotóüzlet és a 10-edik órás után feladtam...)
 
Üdv!
Naplózva
ocsigep1
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1629


...


E-mail
« Új hozzászólás #401 Dátum: 2004.09.12 vasárnap, 22:12:00 »

Egy profi bankrabló (ha ügyesen megtervezte és végrehajtotta a rablást) megengedhet magának ennyi időt a menekülés előtt...
 
Gombelem: 1000 Ft egy gombelemért?Huh?? Annyiért akkumulátort lehet venni! Ha találsz olcsóbban, légyszi rögzítsd valamelyik topicban! (Én már próbálkoztam mindenfelé, a 6-odik fotóüzlet és a 10-edik órás után feladtam...)
 
Üdv!
Ez biztató! Én most terveztem menni fotoüzletbe. Ezek szerint az elsőbe és az utolsóba egyaránt...
Bank: ... vagy járó motorral is lehet várakozni a lére.
Naplózva

MKI 2.0i
Vendég
« Új hozzászólás #402 Dátum: 2004.09.12 vasárnap, 22:18:00 »

Ez biztató! Én most terveztem menni fotoüzletbe. Ezek szerint az elsőbe és az utolsóba egyaránt...
Bank: ... vagy járó motorral is lehet várakozni a lére.
Pedig milyen mókás lenne, ha világítana az a fránya kulcs, mi? (Az enyémben amúgy egy alaposan berozsdált VARTA márkájú elem van, de az szerencsétlen már kilehelte a páráját... Érdekes módon Svájcban kapni bele Vartát - svejci származású a verda -, itthon meg nem. Ki érti ezt?)
 
Üdv!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #403 Dátum: 2004.09.12 vasárnap, 22:21:00 »

Sziasztok,
 
Ujabb kis problemam van Mondeoval :-)
 
Nem tudom felprogramozni az infras kulcsot, pedig azt a modszert probaltam ami az nsmondeo.itexpert.hu -n van. Igaz, az enyem MK2-es, lehet hogy ez a baj?  
Szoval: Az elso pont azt mondja, hogy 1-es allasban 15 masodpercig legyen a kulcs, majd kikapcs, mialatt vilagit az ora melletti led. Nekem az a led a "gyujtas" raadasa utan 6 sec-cel elalszik ...  
A tovabbi lepeseket ha vevgicsinalom, semmi eredmeny, a piros led villog, de semmi.
 
Otlet?
 
elore is koszonom a segitsegeteket.
 
Tamas
Elképzelhető, hogy nem infrás a rendszer hanem rádió-frekvenciás? (Ez onnan derül ki, hogy nincs "infra-szem" a kilincsben) Ha rádió-frekis, akkor a programozás: gyorsan 4-szer egymás után add rá a gyújtást. Ekkor a LED-nek folyamatosan kell világítania. Vedd ki a kulcsot, nyomd meg valamelyik gombot, és készen is van
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #404 Dátum: 2004.09.12 vasárnap, 22:43:00 »

Elképzelhető, hogy nem infrás a rendszer hanem rádió-frekvenciás? (Ez onnan derül ki, hogy nincs "infra-szem" a kilincsben) Ha rádió-frekis, akkor a programozás: gyorsan 4-szer egymás után add rá a gyújtást. Ekkor a LED-nek folyamatosan kell világítania. Vedd ki a kulcsot, nyomd meg valamelyik gombot, és készen is van
Petya:  
 
Tuti, hogy infras a kulcs. szet is szedtem, kipucoltam, ott van benne az IR LED, meg a kilincsben is mindket helyen ottvan az IR szenzor. Eddig mukodott, csak lemerult, es nem sikerult 3 sec alatt elemet cserelnem benne.
 
Ez meg a reklam helye: A Dunakeszi Auchan-ban van egy orasbolt, ott vettem Maxell CR2016-os elemet 370 HUF/db- ert (ma du.)
 
Udv:
Tamas
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #405 Dátum: 2004.09.12 vasárnap, 22:46:00 »

Szia PingTomi!
Sajnálom. Zombi egyik munkatársának a kettesén sem müködött az általam leírtak. Ha valaki tud jobbat, azaz müködőtt, akkor azt is felrakom.
Az igazsághoz tartozik, hogy több forrásból származó információkat próbáltam összegyúrni. Lehet, hogy valami behozott egy felesleges/rossz lépést.
Nekem anno valahogy így működött. Eddig jó volt a kulcs? Vagy új kulcs? Ez csak emlékeztetőnek jó.
Persze nem biztos, hogy a"szoftver "a rossz, lehet akár a kulcs elektronika, vagy akár a vevő infra led áramköre. Próbáld a másik oldalról is.
Utána fogok nézni most már mégegyszer, holnap.
Üdv ND
ND: koszonom a faradozasodat.
 
Egyik oldalrol sem muxik, mar probaltam. Piros led meg 6 sec utan elalszik :-(
 
Turom google-t, hatha talalok valamit :-)
 
Koszonettel:
Tamas
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37277


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #406 Dátum: 2004.09.13 hétfő, 01:18:00 »

Akkor is "megdöglik" a kulcs állítólag, ha sokáig tart az elemcsere (pl több perc). Akkor ez hatástalan. Bár én ebben nem hiszek, mert biztos, hogy nem ilyen gyenge logikával rakták össze.
Üdv ND
ND,
 
ez a elemcsere érdekes, nekem 6év alatt se merült le, pedig tuti nem volt cserélve benne (MK2). Vagy valami nagyon spéci elem van benne, vagy lehet tölti mikor a gyújtáskapcsolóba van?
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #407 Dátum: 2004.09.13 hétfő, 07:01:00 »

A Valvoline egy jó olaj, szerintem maradhatsz ennél, 10000-es intervallumokkal.
A pollenszűrő a jobb oldali ablaktörlő alatti rács alatt van. www.mondeo.rulz.hu-n a szereld magadnál megtalálod, képekkel illusztrálva.
A többi olajcsere szerintem 100.000km-ként ráér, föleg a váltó olaj.
A kuplungon nem hiszem, hogy lehetne állítani. Ha nekiesnek, akkor már a komplett szettet érdemes cseréltetni, mivel a többi kopik, és lehet hogy összerakás után 1000km-rel kijön azon is hiba.
 
Tisztelettel!
Sziasztok
 
Az útmutató alapján sikerült kicserélnem a pollenszűrőt, igaz, nem 15 perc alatt. hanem 35.
A kulcsokkal kapcsolatban:
nekem is lemerült már egyszer az elem és el kellett mennem szakszervízbe.Elemet tudtam venni hozzá órásnál 950 Ft-ért, de programozni nem tudtuk.A szervizes szerint MKII-ben 3 féle programozás van, és az elemcsere 15 sec-en belül kell, különben automatikusan letilt.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #408 Dátum: 2004.09.13 hétfő, 08:51:00 »

ND,
 
ez a elemcsere érdekes, nekem 6év alatt se merült le, pedig tuti nem volt cserélve benne (MK2). Vagy valami nagyon spéci elem van benne, vagy lehet tölti mikor a gyújtáskapcsolóba van?
Szia Scratch!
6 év, 1 hónap az használati ideje ;-)))
Nem tudja tölteni, csak infrán keresztül kommunikál, ahhoz meg láthaatóság kell az ajtó külső felén lévő vevő leddel. Az immo meg passzív rendszerű, azaz abban a kis üvegbuborékban nincsen tápforrás, csak a benyelt energiára sugározza vissza a válaszkódot.
Üdv ND
ui.: általában nem az elem lemerülése a gond, hanem a rosz érintkezés, a nyákon kiült sók által generált hibás működés.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #409 Dátum: 2004.09.13 hétfő, 08:57:00 »

Sziasztok
 
Az útmutató alapján sikerült kicserélnem a pollenszűrőt, igaz, nem 15 perc alatt. hanem 35.
A kulcsokkal kapcsolatban:
nekem is lemerült már egyszer az elem és el kellett mennem szakszervízbe.Elemet tudtam venni hozzá órásnál 950 Ft-ért, de programozni nem tudtuk.A szervizes szerint MKII-ben 3 féle programozás van, és az elemcsere 15 sec-en belül kell, különben automatikusan letilt.
Szia Szilas!
Én is hallotam erről az idő korlátról, de meg is cáfoltam magam, mert amikor az enyém harmadszor is felejtett és a Cromax új kulccsal kecsegtett, akkor mivel nem volt sok veszíteni valóm. Nekiestem, szétkaptam, kipucoltam, összeraktam,felprogramoztam és kopp, kopp, kopp. Működik azóta.  
De azért mindenki siessen azzal az elemcserével inkább.
Melyik szerelési mozanattal volt problémád? (pollen) Legközelebb biztos, hogy hozod a 15 percet ;-)))
Üdv ND
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #410 Dátum: 2004.09.13 hétfő, 09:33:00 »

Akkor Te se igen használhatod a verdát pl bankrablásra...
Gombelem: Ford szalonban kb 1000 magyar péz, én persze nem vettem! Akarok olcsóbban találni.
Én az első fotósboltban megkaptam kb. 280HUF-ért (Duracell), amit sokaltam...
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #411 Dátum: 2004.09.13 hétfő, 10:26:00 »

 nem teljesen off-topic:
Még 1987-ben (17 éve!) vett SHARP-számológépemben még mindig jó a gombelem.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #412 Dátum: 2004.09.13 hétfő, 10:41:00 »

LuKit és Petre!
 
Négy dolog az olajtémával:  
1. a Tescoban (és egyéb ilyen helyeken) kapható "csúcsminőségű" 5W-40-es nevenincs olajnak is a legnagyobb az API besorálása. Ti megvennétek, csak azért mert olcsó?
2. annak idején volt egy 2140-es Moszkvicsunk. Mindíg 15W-40-es Shell olajat tettünk bele, egyszer viszont nem volt csak 15W-40-es MOL olaj, így az került bele. Érdekes módon soha nem villogott az olajnyomás jelző alapjáraton, csak akkor amikor a MOL olaj volt benn. Se előtte, se utána...
3. hasonló dolgot tapasztaltam a Mondeo-nál is, igaz itt Castrol (CF) - Valvoline (CG4, ami elvileg jobb) olaj esetében: nagy melegben forszírozott tempónál, a friss Valvoline olaj esetén is, míg egy kicsit vissza nem hül, szintén villog halványan az olajnyomás-jelző, ezt részben a kopottabb motor is okozhatja, de a CASTROL-al miért nem csinálja?
4. Szabyk váltó-olajat keresett, de neki ebből meg csak gyári kell. Miért?
 
Ha egy magyar termék rosszabb mint a külföldi, akkor nem veszem meg a hazai gyártmányt. (Ez OV szele, hogy "rossz a vonalkódja" a külföldinek)
 
Az üzemanyag tulajdonsága meg az adalékoktól is függ, amit a kutak általában maguk adnak hozzá.
Petya! NÓ GÁZ :-) az enyémben is Castrol softec plus van (zetec), de lásd be a vonalkódozás vakvágány volt részedről = no politix :-)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #413 Dátum: 2004.09.13 hétfő, 12:00:00 »

Sziasztok,
 
Sikerult felprogramoznom a kulcsot, en voltam a bena, mert I-es allas helyett II-esben probaltam csinalni Smiley Irtam is, hogy amikor raadom a "gyujtast", akkor van bajom, de az mar a II-es allas :-)
 
Azert koszonom a segitseget.
 
Tamas
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #414 Dátum: 2004.09.13 hétfő, 12:03:00 »

Meg egy kis Mondeo problema: ra lehet venni valahogy a Mondeo-t, hogy huzza fel az elso ablakokat, ha kivulrol bezarom?
Elegge idegesit az, hogy csak ugy lehet az el.ablakemelokkel barmit is csinalni, ha rajta van a gyujtas, valami olyan rendszer kellene nekem, ami egeszen addig ad tapot az ablakemeloknek, amig kivulrol be nem zarom a kocsit, es akkor raadasul meg huzza is fel mindeket ablakot :-)
Torom a fejem a kapcs.rajzok alapjan, de hatha vmelyikotok konyokbol tudja a megoldast ...
 
Koszonettel:
Tamas
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #415 Dátum: 2004.09.13 hétfő, 12:16:00 »

Meg egy kis Mondeo problema: ra lehet venni valahogy a Mondeo-t, hogy huzza fel az elso ablakokat, ha kivulrol bezarom?
Elegge idegesit az, hogy csak ugy lehet az el.ablakemelokkel barmit is csinalni, ha rajta van a gyujtas, valami olyan rendszer kellene nekem, ami egeszen addig ad tapot az ablakemeloknek, amig kivulrol be nem zarom a kocsit, es akkor raadasul meg huzza is fel mindeket ablakot :-)
Torom a fejem a kapcs.rajzok alapjan, de hatha vmelyikotok konyokbol tudja a megoldast ...
 
Koszonettel:
Tamas
Bombázd Joe-t ;-)))
 
Joe!!!!!!!! Nincs itt az ideje egy ilyen cikknek? Adom a reléért az 5 ezret, ja meg a saját Mondimat is felajánlom a tuninghoz ;-)))
Üdv ND
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #416 Dátum: 2004.09.13 hétfő, 13:51:00 »

Bombázd Joe-t ;-)))
 
Joe!!!!!!!! Nincs itt az ideje egy ilyen cikknek? Adom a reléért az 5 ezret, ja meg a saját Mondimat is felajánlom a tuninghoz ;-)))
Üdv ND
Háááát?:-)
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37277


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #417 Dátum: 2004.09.13 hétfő, 17:29:00 »

Szia Scratch!
6 év, 1 hónap az használati ideje ;-)))
Nem tudja tölteni, csak infrán keresztül kommunikál, ahhoz meg láthaatóság kell az ajtó külső felén lévő vevő leddel. Az immo meg passzív rendszerű, azaz abban a kis üvegbuborékban nincsen tápforrás, csak a benyelt energiára sugározza vissza a válaszkódot.
Üdv ND
ui.: általában nem az elem lemerülése a gond, hanem a rosz érintkezés, a nyákon kiült sók által generált hibás működés.
ND,
 
nekem nem infrás, hanem a rádiófrekvenciás kulcs volt.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37277


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #418 Dátum: 2004.09.13 hétfő, 17:32:00 »

Meg egy kis Mondeo problema: ra lehet venni valahogy a Mondeo-t, hogy huzza fel az elso ablakokat, ha kivulrol bezarom?
Elegge idegesit az, hogy csak ugy lehet az el.ablakemelokkel barmit is csinalni, ha rajta van a gyujtas, valami olyan rendszer kellene nekem, ami egeszen addig ad tapot az ablakemeloknek, amig kivulrol be nem zarom a kocsit, es akkor raadasul meg huzza is fel mindeket ablakot :-)
Torom a fejem a kapcs.rajzok alapjan, de hatha vmelyikotok konyokbol tudja a megoldast ...
 
Koszonettel:
Tamas
pingTomi,
 
menj el egy riasztós üzletbe, van direk erre a célra ablakfelhúzó modul. Nekem is volt ilyen, teljesen jó, viszont ha belülről zártam be, akkor is felhúzta az ablakokat. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #419 Dátum: 2004.09.13 hétfő, 18:39:00 »

Nekem felhúzza az első ablakokat, de a hátsókan nem, hol kellene megpiszkálnom?
hová kötik be a modulját?
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37277


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #420 Dátum: 2004.09.14 kedd, 00:17:00 »

Nekem felhúzza az első ablakokat, de a hátsókan nem, hol kellene megpiszkálnom?
hová kötik be a modulját?
vzoli,
 
melyik kiadás van neked, MK2? Minden ablakhoz külön modul kell, csak azt húzza fel amibe be van építve. Valószinű Neked a hátsókba nincs.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #421 Dátum: 2004.09.14 kedd, 06:01:00 »

Hi
 
Nem tudná valaki elküldeni a kulcsprogramozást?
1,8 TD 97-es MKII-es kombi.A szerelő szerint elejtette a programot.
Köszi
 
ui.: Vigyázzatok az elemcserével, mert nem mindig az a rossz, szerviz szerint? ha nedvesség éri a kulcsot, vagy ha leejted, akkor képes elfelejteni a kódot.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #422 Dátum: 2004.09.14 kedd, 08:07:00 »

Tisztelt Mondeos Társak!
Sürgő segítségre lenne szükségem!
94es 1,8TD kombim van.Szép, nagy, de nem megy.A múlt héten egy szerelő igazított v.mit a turbón, meg az adagolón, de újra előjött a probléma.Tud-e valaki Budapesten olyan adagolóst, ill szerelőt, aki ért a Lucas adagolóhoz.Az sem baj, ha emberi áron, de főleg megbízhatóan dolgozik.
Előre is hálás köszönet!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #423 Dátum: 2004.09.14 kedd, 08:51:00 »

Hi
 
Nem tudná valaki elküldeni a kulcsprogramozást?
1,8 TD 97-es MKII-es kombi.A szerelő szerint elejtette a programot.
Köszi
 
ui.: Vigyázzatok az elemcserével, mert nem mindig az a rossz, szerviz szerint? ha nedvesség éri a kulcsot, vagy ha leejted, akkor képes elfelejteni a kódot.
Szia Szilárd!
Ha leejted és egyszerre elfelejt, akkor lehet, hogy az elem csatlakozója nem tökéletes, de nem ez a valószinűbb. Általában valamelyik kis alkatrész (smd)forrasztása nem tökéletes, vagy abból kifolyólagos nyák szakadás is lehet. Ezt egy kis óvatos fogkefés tisztogatás után látni is lehet általában. De előtte szemrevételezni érdemes, hogy hol van lerakódás. A sók ott ülnek ki,ahol potenciálkülönbség van, ez nekik a kályha ;-) Ugyanezek a sók a IC (sok lábú) lábai közt lerakódva okoznak meglepiket,amikor megkötve némi nedvességet, egy "llenállást" képezve beavatkoznak az áramkörbe, téves működést eredményezve.
1 15 sec I állásban, kiszállni, becsukni az ajtót, ráírányítani, külsőt nyomvatartani, belsőt megnyomni 4X, led villog (ezt próbáld meg ugy, hogy a külső-belsőt felcseréled, mert ugye a mihez képest nem tudom én sem, így kaptam ;-))
2 Kipróbálhatnád ezt is, hátha sikerül már valakinek ez alapján ;-)
Érdeklődve várom a fejleményeket.
Üdv ND
ui.: Ivanics (Kártya utca 1-3. tavaly 2200 Ft volt, ha odáig jutsz, kérlek el ne gyere onnan, amíg ki nem szeded belölük a sorrendet, mindannyiunk érdekében
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #424 Dátum: 2004.09.14 kedd, 09:11:00 »

Nekem felhúzza az első ablakokat, de a hátsókan nem, hol kellene megpiszkálnom?
hová kötik be a modulját?
A modulok általában két ablakhoz vannak. Tehát neked csak egy modulod van, vagy a hátsó elromlott! 5000HUF/modul bármelyik riasztos dolgokkal foglalkozó boltban.
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #425 Dátum: 2004.09.14 kedd, 09:17:00 »

Meg egy kis Mondeo problema: ra lehet venni valahogy a Mondeo-t, hogy huzza fel az elso ablakokat, ha kivulrol bezarom?
Elegge idegesit az, hogy csak ugy lehet az el.ablakemelokkel barmit is csinalni, ha rajta van a gyujtas, valami olyan rendszer kellene nekem, ami egeszen addig ad tapot az ablakemeloknek, amig kivulrol be nem zarom a kocsit, es akkor raadasul meg huzza is fel mindeket ablakot :-)
Torom a fejem a kapcs.rajzok alapjan, de hatha vmelyikotok konyokbol tudja a megoldast ...
 
Koszonettel:
Tamas
A korábbi Vectrákon már meg volt oldva, hogy egy késleltető engedte még kb 20mp-et az ablakokat kezelni a gyújtás levétele után. Egyébként a felhúzás a lent említett módon oldható meg, illetve egy másik modul e mellett még azt is tudja, hogy autómatává tszi az összes ablakot le és fel egyaránt, de ez már dupla annyiba kerül.
 
Ilyen modulokat a XIII:Ker. Tüzár utcában kaphatsz. (Róbert K-ról jobbra, és bal kéz felé lesz egy kapualj, talán pont az első egy magas irodaházban, ki is van írva.
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #426 Dátum: 2004.09.14 kedd, 09:37:00 »

Sziasztok!
 
Szeretném megkérdezni, hogy kinek, hogy van felrakva a rendszámtáblája. Engem nagyon idegesít ez a fekete "dealer logos" kivitel, eláll az autótól, mozog, zörög. Nektek, hogy van felrakva a rendszám? Nagyon kevés autón láttam, hogy se keret, se csavarral átfúrás nincs, ezt mivel, milyen ragasztóval lehet megoldani?
 
Kösz a segítséget, Zsolt
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #427 Dátum: 2004.09.14 kedd, 15:16:00 »

Sziasztok!
 
Szeretném megkérdezni, hogy kinek, hogy van felrakva a rendszámtáblája. Engem nagyon idegesít ez a fekete "dealer logos" kivitel, eláll az autótól, mozog, zörög. Nektek, hogy van felrakva a rendszám? Nagyon kevés autón láttam, hogy se keret, se csavarral átfúrás nincs, ezt mivel, milyen ragasztóval lehet megoldani?
 
Kösz a segítséget, Zsolt
Helló Zsolt! Én az előző kocsimon az első rendszámtáblát ragasztottam fel.Ami nekem bevált az az FBS ragasztó volt.Ezzel ragasztják össze az akváriumokat is,nagyobb áruházakban,sőt festék-vegyszer kereskedésekben is kapható.Arra kell ügyelni,hogy a rendszámtáblát a lökháritó ivéhez hozzá kell hajlitani,igazitani.Mindkét felületet tisztítani,rendszámtábla hátuljára a ragasztót rákenni,majd a lökháritóra hozzányomni.Egy pár percig mozog,igy a pontos beállitás egyszerü,de utána célszerü rögziteni a teljes száradásig./Ha este megragasztod,reggel már nyugadtan mehetsz az  autóval/Nekem 1 évig nem volt vele problémám,a haveromnak sem,pedig neki kb.4 éve lett ugyanezzel a módszerrel ragasztva a rendszáma.Üdv.Zsoel.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #428 Dátum: 2004.09.14 kedd, 15:16:00 »

Engem is idegesített egy ideig a kereskedő marketingje, ezért lecseréltem egy natur feketére.
 
S mivel annak is elállt a 2 odala az íves lökhárítótól, ezért megfúrtam a lököst és uo. önmetsző csavarral odahuzattam a keret két végét is.
 
Üdv: Kalci
Így már követi az ívét a lökösnek.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #429 Dátum: 2004.09.14 kedd, 16:10:00 »

Koszonom a hozzaszolasokat az ablakfelhuzos kerdesemre, megneztem az arakat, es majdnem utana villanypoznanak mentem :-(
 Csinalok sajat modult, mar elkezdtem nezegetni, egyatalan nem bonyi, mar azt is tudom, hogy az enyim azt is fogja tudni, hogy csak akkor huzza fel az ablakot, ha kivulrol zarom be a kocsit :-)
 
Digit fenykepezogepet mar szereztem, dokumentalva es publikalva lesz a Mondeo Hack :-)
 
Udvozlettel:
Tamas
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37277


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #430 Dátum: 2004.09.14 kedd, 16:45:00 »

Koszonom a hozzaszolasokat az ablakfelhuzos kerdesemre, megneztem az arakat, es majdnem utana villanypoznanak mentem :-(
 Csinalok sajat modult, mar elkezdtem nezegetni, egyatalan nem bonyi, mar azt is tudom, hogy az enyim azt is fogja tudni, hogy csak akkor huzza fel az ablakot, ha kivulrol zarom be a kocsit :-)
 
Digit fenykepezogepet mar szereztem, dokumentalva es publikalva lesz a Mondeo Hack :-)
 
Udvozlettel:
Tamas
pingTomi,
 
helyes! Majd ha megosztod közkicsé tesszük!
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37277


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #431 Dátum: 2004.09.14 kedd, 16:45:00 »

Sziasztok!
 
Szeretném megkérdezni, hogy kinek, hogy van felrakva a rendszámtáblája. Engem nagyon idegesít ez a fekete "dealer logos" kivitel, eláll az autótól, mozog, zörög. Nektek, hogy van felrakva a rendszám? Nagyon kevés autón láttam, hogy se keret, se csavarral átfúrás nincs, ezt mivel, milyen ragasztóval lehet megoldani?
 
Kösz a segítséget, Zsolt
zsolt24,
 
matrica rendszám!
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #432 Dátum: 2004.09.14 kedd, 16:52:00 »

Koszonom a hozzaszolasokat az ablakfelhuzos kerdesemre, megneztem az arakat, es majdnem utana villanypoznanak mentem :-(
 Csinalok sajat modult, mar elkezdtem nezegetni, egyatalan nem bonyi, mar azt is tudom, hogy az enyim azt is fogja tudni, hogy csak akkor huzza fel az ablakot, ha kivulrol zarom be a kocsit :-)
 
Digit fenykepezogepet mar szereztem, dokumentalva es publikalva lesz a Mondeo Hack :-)
 
Udvozlettel:
Tamas
Szia PingTomi!
Akkor, addig vásárlás leállítva! Mit gondolsz mikorra készülsz el vele? Apró kérdés: mibe építed bele, évjárat? Keressem elő a tranzisztoros dobozom? Vagy má IC-s lesz ;-)))
Ne felejtsd el a duplazárási extrát se. Tudod felszalad, rányít, zár ciklus. Ezt nem mondtam komolyan;-)
Tényleg érdeklődve várom a fejleményeket.
Üdv ND
ui.:gyorsan csináld nehogy kihűljön a lelkesedésed ;-))
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #433 Dátum: 2004.09.14 kedd, 16:59:00 »

Szia PingTomi!
Akkor, addig vásárlás leállítva! Mit gondolsz mikorra készülsz el vele? Apró kérdés: mibe építed bele, évjárat? Keressem elő a tranzisztoros dobozom? Vagy má IC-s lesz ;-)))
Ne felejtsd el a duplazárási extrát se. Tudod felszalad, rányít, zár ciklus. Ezt nem mondtam komolyan;-)
Tényleg érdeklődve várom a fejleményeket.
Üdv ND
ui.:gyorsan csináld nehogy kihűljön a lelkesedésed ;-))
Legegyszerűbben NE555-tel (556) lehetne megoldani. Rendszám: már régóta tervezzük a klubosat. Tudnék benne segíteni.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #434 Dátum: 2004.09.14 kedd, 17:10:00 »

Szia PingTomi!
Akkor, addig vásárlás leállítva! Mit gondolsz mikorra készülsz el vele? Apró kérdés: mibe építed bele, évjárat? Keressem elő a tranzisztoros dobozom? Vagy má IC-s lesz ;-)))
Ne felejtsd el a duplazárási extrát se. Tudod felszalad, rányít, zár ciklus. Ezt nem mondtam komolyan;-)
Tényleg érdeklődve várom a fejleményeket.
Üdv ND
ui.:gyorsan csináld nehogy kihűljön a lelkesedésed ;-))
Elvileg a hetvegen mar fogok produkalni eredmenyeket.  
 
Probapanel ma este :-)
 
Felig mar megterveztem, csak duplazar eseten fogja felhuzni az ablakot, igy el tudom kerulni azt, hogy ha belulrol bezarom, akkor is felhuzza :-)
 
Amint lesz valami, irom.
 
Amugy MK2-es, '97-es TD kombi.
 
Udv:
Tamas
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #435 Dátum: 2004.09.14 kedd, 17:45:00 »

Legegyszerűbben NE555-tel (556) lehetne megoldani. Rendszám: már régóta tervezzük a klubosat. Tudnék benne segíteni.
Klubos? Nem hangzik rosszul, bár én még nagyon kezdő vagyok itt...
Tartóra gondolsz? Szerintem ezek a műanyag tartók úgy xarok ahogy vannak. Szerintem a ragasztásos megoldás lenne a tuti, de nem tudom elég tartós-e, nem szeretném elhagyni a rendszámom. A másik meg, hogy az én gépemen, ha jól emlékszem van egy kis távtartó szerűség, amire a tartó van felrakva, nem tudom ezt el lehet-e távolítani. Mondjuk a ragasztás ellen meg az szól, hogy ha bármilyen okból el kellene távolítani később a rendszámot, akkor ronda helye marad...vívódom ám ezerrel :-)
 
Zs
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #436 Dátum: 2004.09.14 kedd, 17:49:00 »

vzoli,
 
melyik kiadás van neked, MK2? Minden ablakhoz külön modul kell, csak azt húzza fel amibe be van építve. Valószinű Neked a hátsókba nincs.
Állítólag működött, csak "egy ideje" nem megy. kb hogy néz ez ki, hová van szerelve, külön az ajtóba, vagy a bal elsőbe, a "csoportkapcsolóhoz"?
Igen, 96-9.havi MK2(svájci), kombi 2.5 V6 ghia.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #437 Dátum: 2004.09.14 kedd, 17:50:00 »

Állítólag működött, csak "egy ideje" nem megy. kb hogy néz ez ki, hová van szerelve, külön az ajtóba, vagy a bal elsőbe, a "csoportkapcsolóhoz"?
Igen, 96-9.havi MK2(svájci), kombi 2.5 V6 ghia.
Ja és a riasztó vezérli az ablakfelhúzást, nem az infrás kulcs, ha azzal csukom be, akkor nem húzza fel, szóval tuti hogy nem gyári a modul.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37277


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #438 Dátum: 2004.09.15 szerda, 00:30:00 »

Legegyszerűbben NE555-tel (556) lehetne megoldani. Rendszám: már régóta tervezzük a klubosat. Tudnék benne segíteni.
Angel,
 
tudsz? Festettbe min. hány db -ot lehet felétek csináltatni?
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #439 Dátum: 2004.09.15 szerda, 00:31:00 »

Megkérdem. De kb 10-20 pár.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37277


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #440 Dátum: 2004.09.15 szerda, 01:10:00 »

Megkérdem. De kb 10-20 pár.
Angel,
 
ok, mert én akartam 1x ilyet, de nagy tételbe kellet volna rendelni, annyian meg nem igényelték.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #441 Dátum: 2004.09.15 szerda, 09:23:00 »

Koszonom a hozzaszolasokat az ablakfelhuzos kerdesemre, megneztem az arakat, es majdnem utana villanypoznanak mentem :-(
 Csinalok sajat modult, mar elkezdtem nezegetni, egyatalan nem bonyi, mar azt is tudom, hogy az enyim azt is fogja tudni, hogy csak akkor huzza fel az ablakot, ha kivulrol zarom be a kocsit :-)
 
Digit fenykepezogepet mar szereztem, dokumentalva es publikalva lesz a Mondeo Hack :-)
 
Udvozlettel:
Tamas
Csináld csak...
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #442 Dátum: 2004.09.16 csütörtök, 08:10:00 »

Akkor Te se igen használhatod a verdát pl bankrablásra...
Gombelem: Ford szalonban kb 1000 magyar péz, én persze nem vettem! Akarok olcsóbban találni.
Hali!
Ha pesten előfordultok tudom javasolni a Tátra utcát. GP márkabolt és baszott sok elemjük-akkumulátorjuk van. Egy próbát megér.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37277


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #443 Dátum: 2004.09.17 péntek, 00:23:00 »

Hali!
Ha pesten előfordultok tudom javasolni a Tátra utcát. GP márkabolt és baszott sok elemjük-akkumulátorjuk van. Egy próbát megér.
shadow,
 
szerintem akkuba a GP felejtős!
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #444 Dátum: 2004.09.17 péntek, 08:34:00 »

Sziasztok!
 
KETTŐ napja vagyok Ford tulajdonos és mindjárt egy "farkaslámpás" (egyelőre ámuldozó) gazdája. Először más márkával próbálkoztam, de az öltönyös fickó csak hívta a rendőrséget, hiába mondtam, hogy a feleségem terhes...  
Sajnos nem az eredeti rádió van az autóban, pedig a kis füzetben még a gyári szám és a lopás elleni kód is benne van.5000-es sorozat volt.(Hazai forg. helyezésű.)
Mit lehet ilyenkor tenni? Felejtsem el az eredetit és próbáljak venni egyet használtan?  
Ja és nagyon örülök, hogy rátaláltam erre az oldalra...
Még valami: egy gombos és egy sima kulcsot kaptam hozzá, lehet ezt másolni, esetleg érdemes átkódoltatni?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #445 Dátum: 2004.09.17 péntek, 13:09:00 »

Sziasztok!
 
KETTŐ napja vagyok Ford tulajdonos és mindjárt egy "farkaslámpás" (egyelőre ámuldozó) gazdája. Először más márkával próbálkoztam, de az öltönyös fickó csak hívta a rendőrséget, hiába mondtam, hogy a feleségem terhes...  
Sajnos nem az eredeti rádió van az autóban, pedig a kis füzetben még a gyári szám és a lopás elleni kód is benne van.5000-es sorozat volt.(Hazai forg. helyezésű.)
Mit lehet ilyenkor tenni? Felejtsem el az eredetit és próbáljak venni egyet használtan?  
Ja és nagyon örülök, hogy rátaláltam erre az oldalra...
Még valami: egy gombos és egy sima kulcsot kaptam hozzá, lehet ezt másolni, esetleg érdemes átkódoltatni?
Minden új Mondeo tulaj a kulccsal kezdi. (Én is így voltam.) Nézd végig a topic-ot, találsz benne hozzászólásokat meg linkeket is.
 
Üdv a klubban.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37277


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #446 Dátum: 2004.09.18 szombat, 00:36:00 »

Sziasztok!
 
KETTŐ napja vagyok Ford tulajdonos és mindjárt egy "farkaslámpás" (egyelőre ámuldozó) gazdája. Először más márkával próbálkoztam, de az öltönyös fickó csak hívta a rendőrséget, hiába mondtam, hogy a feleségem terhes...  
Sajnos nem az eredeti rádió van az autóban, pedig a kis füzetben még a gyári szám és a lopás elleni kód is benne van.5000-es sorozat volt.(Hazai forg. helyezésű.)
Mit lehet ilyenkor tenni? Felejtsem el az eredetit és próbáljak venni egyet használtan?  
Ja és nagyon örülök, hogy rátaláltam erre az oldalra...
Még valami: egy gombos és egy sima kulcsot kaptam hozzá, lehet ezt másolni, esetleg érdemes átkódoltatni?
LAMB,
 
igen, vegyél bele használtam 5000 -rest.
Kulcsot lehet másolni.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #447 Dátum: 2004.09.18 szombat, 22:58:00 »

Köszönöm,
valóban kicsit kevésnek tünt a két kulcs, de ha nem probléma, hogy valahol esetleg ott maradt...és  a rádiót merre keressem?
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #448 Dátum: 2004.09.18 szombat, 23:06:00 »

Köszönöm,
valóban kicsit kevésnek tünt a két kulcs, de ha nem probléma, hogy valahol esetleg ott maradt...és  a rádiót merre keressem?
A kettő kevés? Én újonnan is 2-őt kaptam. Szerintem ennyi jár gyárilag
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #449 Dátum: 2004.09.18 szombat, 23:45:00 »

Akkor jó.
(A kezelési útmutató írt hármat, de talán tényleg nem olyan fontos.)
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 ... 138   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.08 másodperc alatt készült el 23 lekéréssel.