Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.07 kedd, 22:57:18 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 73 74 75 76 77 78 79 [80] 81 82 83 84 85 86 87 ... 130   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Manuális váltó, kuplung  (Megtekintve 2146929 alkalommal)
0 Felhasználó és 22 vendég van a témában
Ervin
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4563


TDDi, gyári xenon, F2 optika, 5 ajtó, MMT 6


« Új hozzászólás #3950 Dátum: 2014.03.25 kedd, 21:42:45 »

Nem mondtam a lexusról, hogy az sohasem romlik el és hogy 100 éves korára sem kopik el csak azt, hogy mondjuk 200000km futásteljesítmény alatt tizede gond van vele, mint a mondeókkal.
Az a baj, hogy a 10000 lexusból került hozzád egy *** leélt a 10000 mondeóból meg hozzád is meg hozzám is meg máshoz is került egy ***.
Egy lexust nem "munkás" autónak vesznek általában, ellenben egy mondeo inkább teherhordóként van használva..könnyebb olyanból rosszat találni amelyik nyúzva van...
Nekem 200 ezerig sem volt semmi baja az MK3-nak nagyon megbízható volt, igaz átlagon felül kíméltem (szerintem.. vigyor3)
De tényleg nem egy kategória...én mondjuk nem vennék kb soha lexust mert kevés van belőle, minden alkatrészt újban aranyáron adnak hozzá, és ha használod az is kopik, tehát cserélni kell..annyit meg nem ér...inkább egy fiatalabb jóminőségű tucatautó mondjuk mk4 vagy passat  eplus2 vagy ilyenek...
De kell olyan is aki lexust vesz, sok szerencsét hozzá!  wave
Naplózva

passat 2010 highline CRTDI 125 kW kombi DSG
mondeo 2001 trend TDDi 85 kW 5ajtó
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26658


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #3951 Dátum: 2014.03.25 kedd, 21:43:21 »

Mondjuk az tény, hogy Tibihez nem viszik a jó Lexusokat mutogatni, hogy némmán" milyen faxa!  eplus2

Konklúzió: Amilyen autót a Tibi nem látott a sezrvízben (vagy keveset), az faxa!  vigyor3

Tibi! Milyet nem láttál? Olyat akarok legközelebb!  hehe

Hogy kérdezhetsz ilyet?  eplus2

Tibcsi mindenféle autót látott már természetesen!  laugh
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #3952 Dátum: 2014.03.25 kedd, 21:48:24 »

Ez a mondat amit idézek " ls 200 egy átlagos mondeo-t nem ér...." ez GSR hozzászólásában található, szerintem ez az összehasonlítás, én ilyent nem írtam.

Ha leirod, hogy a Mondeo ***, majd valamikor később pedig, hogy a Lexus a jó, akkor az nekem összehasonlitás. De ha nem igy értetted, akkor felőlem legyen.  integet2
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #3953 Dátum: 2014.03.25 kedd, 21:52:18 »

Hogy kérdezhetsz ilyet?  eplus2

Tibcsi mindenféle autót látott már természetesen!  laugh

És ezek közül néhányhoz engedték is, hogy hozzányúljon  eplus2 eplus2
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Koniman
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2563



WWW
« Új hozzászólás #3954 Dátum: 2014.03.26 szerda, 06:36:44 »

Azért kiváncsi lennék rá, hogy ha lrmenne egy lexusom amit ugyanúgy használnék, mint a mondeómat, akkor mi lenne az összehasonlítás végeredménye.
Nem biztos, higy a lexus jönne ki győztesen.

Egy biztos!
BMW nem vennék (4 éves 120.000km M5-ben főtengely törés???!)  falbav Ja és nem egyedi eset...
Naplózva

2002 MKIII TDCi kombi Ghia + tempomat (130 Le).
Pirelli P7 Cinturato + Pirelli Snowcontroll 3 Túl a 450.000 Km-en
Konica Minolta új, felújított, bemutatótermi multifunkciós gépek , nyomtatók eladása, bérbeadása, javítása.
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3955 Dátum: 2014.03.26 szerda, 07:23:13 »

Azért kiváncsi lennék rá, hogy ha lrmenne egy lexusom amit ugyanúgy használnék, mint a mondeómat, akkor mi lenne az összehasonlítás végeredménye.
Nem biztos, higy a lexus jönne ki győztesen.

Egy biztos!
BMW nem vennék (4 éves 120.000km M5-ben főtengely törés???!)  falbav Ja és nem egyedi eset...


Az utolsó sorod bőven lehetne folytatni....
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Koniman
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2563



WWW
« Új hozzászólás #3956 Dátum: 2014.03.26 szerda, 08:21:30 »

Az utolsó sorod bőven lehetne folytatni....
Górénak van egy M3-as hobbiterepjárója.
Egyik délután rámcsörög, hogy menjek már érte az M0-M6 csomóponthoz, mert megállt a gép és nem indul.
Odamentem, de tényleg nem indul csak döccen egyet, de olyan akksi gyanusan.
Elé kommandóztam magam a lehajtón szembe a forgalommal, de természetesen amennyire lehet balesetmentességet figyelembevéve.

Bikáztuk, de semmi. Tréler, szerviz hibafeltárás, konklúzió előszőr láncszakadást mondtak, de aztán ez módosult főtengelytörésre.

Motorcsere lett a vége, mert occsóér volt és igy jobban jött ki belőle.

Ismerősnek asszem BMW 325 van és abba is főtengely lett cserélve hasoló gonddal csak az éppen a reggeli induláskor maradt a garázsban.
 
Naplózva

2002 MKIII TDCi kombi Ghia + tempomat (130 Le).
Pirelli P7 Cinturato + Pirelli Snowcontroll 3 Túl a 450.000 Km-en
Konica Minolta új, felújított, bemutatótermi multifunkciós gépek , nyomtatók eladása, bérbeadása, javítása.
Truthful
Vendég
« Új hozzászólás #3957 Dátum: 2014.03.26 szerda, 09:53:12 »

Egy lexust nem "munkás" autónak vesznek általában, ellenben egy mondeo inkább teherhordóként van használva..könnyebb olyanból rosszat találni amelyik nyúzva van...
Nekem 200 ezerig sem volt semmi baja az MK3-nak nagyon megbízható volt, igaz átlagon felül kíméltem (szerintem.. vigyor3)
De tényleg nem egy kategória...én mondjuk nem vennék kb soha lexust mert kevés van belőle, minden alkatrészt újban aranyáron adnak hozzá, és ha használod az is kopik, tehát cserélni kell..annyit meg nem ér...inkább egy fiatalabb jóminőségű tucatautó mondjuk mk4 vagy passat  eplus2 vagy ilyenek...
De kell olyan is aki lexust vesz, sok szerencsét hozzá!  wave
Én arra használom az autókat, hogy A-ból B-be eljussak, lehetőleg úgy, hogy féluton az autópálya mellett valahol az A9-en, ne kelljen rugót cserélnem, vagy éppen vízpumpaházat (nem vízpumpát, hanem a házát, mert éppen kilukadt) stb.
Ebben a használatban, hogy idehaza beülök az autóba és 1250 km-rel odébb kiszállok (szerintem az szgk.-nak ez a rendeltetése) én erre használom a mondeot meg erre fogom használni a Lexust is ebben nincs különbség az igénybevételt tekintve egyik autó javára sem. Én mondjuk teherhordásra, melós autónak vennék egy Peugeot Partnert, kishaszon járművet, hiszen az arra a célra van gyártva .  wave
Naplózva
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #3958 Dátum: 2014.03.26 szerda, 10:02:32 »

Én arra használom az autókat, hogy A-ból B-be eljussak, lehetőleg úgy, hogy féluton az autópálya mellett valahol az A9-en, ne kelljen rugót cserélnem, vagy éppen vízpumpaházat (nem vízpumpát, hanem a házát, mert éppen kilukadt) stb.
Ebben a használatban, hogy idehaza beülök az autóba és 1250 km-rel odébb kiszállok (szerintem az szgk.-nak ez a rendeltetése) én erre használom a mondeot meg erre fogom használni a Lexust is ebben nincs különbség az igénybevételt tekintve egyik autó javára sem. Én mondjuk teherhordásra, melós autónak vennék egy Peugeot Partnert, kishaszon járművet, hiszen az arra a célra van gyártva .  wave

Van akinek csak egy kocsira van pénze,sok cuccot kell cipelni,de van 2-3gyerek is,pénz meg nem sok. Ezen feltételek mellett egy kombi Mondeo szvsz tökéletes kompromisszum. Sztem nem sokan engedhetik meg,h minden céljukra autót tartsanak.
Naplózva
Truthful
Vendég
« Új hozzászólás #3959 Dátum: 2014.03.26 szerda, 10:09:19 »

Más márkáknál sokkal komolyabb és drágább dolgok fordulnak elő és pár éves autóknál......
vw golf6 4-5 évesen dobja el a vizpumpát, a vw tiguan -benzines- 4 évesen és 6 számjegyű a vízpumpa, főleg a kompresszoros........ csakhogy párat említsek
Emellett a rugótörés szóra sem érdemes.

Nem kéne általánosítani, hogy évente törik a mondeo rugója, főleg úgy, hogy nincs ismeret a használatáról.  wave

Ha nem tetszik a mondeo, akkor miért vagy itt? Azért, hogy köpködj rá?  taps

Jó a kérdésed, én is feltettem magamnak, hogy miért is vagyok itt és arra jutottam, hogy nem azért, hogy kérdezek valamit és kapjak rá egy arrogáns, kioktató rossz választ.
Igazad van az elmúlt évtizedekben is megvoltam az autóimmal a fórumok nélkül és azt hiszem ezután is jobb lessz úgy, hiszen akkor nem kell olvasnom az autókhoz nálam kevesebbet értők hülye hozzászólásait és rossz tanácsait, amivel csak az időm megy el és nem jutok előrébb. wave
« Utoljára szerkesztve: 2014.03.26 szerda, 13:37:30 írta Truthful » Naplózva
Truthful
Vendég
« Új hozzászólás #3960 Dátum: 2014.03.26 szerda, 10:12:48 »

Van akinek csak egy kocsira van pénze,sok cuccot kell cipelni,de van 2-3gyerek is,pénz meg nem sok. Ezen feltételek mellett egy kombi Mondeo szvsz tökéletes kompromisszum. Sztem nem sokan engedhetik meg,h minden céljukra autót tartsanak.
Akkor nem kell jönni azzal, hogy nyúzva van és azért *** a lexust meg nem arra használják, ennyi!
Naplózva
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #3961 Dátum: 2014.03.26 szerda, 10:26:52 »

Akkor nem kell jönni azzal, hogy nyúzva van és azért *** a lexust meg nem arra használják, ennyi!

Én mondtam ilyet? Csak annyit,h nekünk a magas futás ellenére egyikben se szakadt/nyúlt meg a lánc...
Naplózva
TISLER19
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4936



E-mail
« Új hozzászólás #3962 Dátum: 2014.03.26 szerda, 10:31:23 »

Én mondtam ilyet? Csak annyit,h nekünk a magas futás ellenére egyikben se szakadt/nyúlt meg a lánc...
Amúgy sem jellemző te is tudod.Amúgy amiről ő beszél azt más ismerős is fixre cserélte más kocsiban a lendkereket,de anyagi megfontolásból,és nem másból.
Naplózva

2008.11. 1.8 TDCI KOMBI TREND 115 FOCUS II
o_tom
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 241



WWW E-mail
« Új hozzászólás #3963 Dátum: 2014.03.26 szerda, 10:34:59 »

Mondeoval mar nem is foglalkoztok a topicban? Csak az OFF megy?
Naplózva

2007/1 Galaxy 2.0 TDCI Ternd 140LE
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #3964 Dátum: 2014.03.26 szerda, 10:39:19 »

Mondeoval mar nem is foglalkoztok a topicban? Csak az OFF megy?

Arrol van szo. Fix vs kettostomegu. Lancnyulas. Ezek Mondeo-temak Wink
Naplózva
TISLER19
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4936



E-mail
« Új hozzászólás #3965 Dátum: 2014.03.26 szerda, 10:41:07 »

Arrol van szo. Fix vs kettostomegu. Lancnyulas. Ezek Mondeo-temak Wink
meg a hülye btanácsadás is porondon van.De kérdezz csak nyugodtan.
Naplózva

2008.11. 1.8 TDCI KOMBI TREND 115 FOCUS II
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3966 Dátum: 2014.03.26 szerda, 12:26:54 »

Jó a kérdésed, én is feltettem magamnak, hogy miért is vagyok itt és arra jutottam, hogy nem azért, hogy kérdezek valamit és kapjak rá egy arogáns, kioktató rossz választ.
Igazad van az elmúlt évtizedekben is megvoltam az autóimmal a fórumok nélkül és azt hiszem ezután is jobb lessz úgy, hiszen akkor nem kell olvasnom az autókhoz nálam kevesebbet értők hűlye hosszászólásait és rossz tanácsait. wave

OFF

Nem akartam reagálni erre, de mégis megteszem.
Már megint a régi -általad igaznak vélt- lemezt raktad fel.  duma  Mi már nagyon unjuk......
Szerinted egy válasz arrogáns, kioktató és rossz.......ha többértelműen kérdezel és a másik helyes választ kapod a várt helyett?  Ülj le, 1-es!  nyes

Az autókhoz nálad kevesebbet értők hülye hozzászólásai, rossz tanácsai?  Szerintem ilyen nincs! Bemutatkoztál ezzel a DMF tönkreteszi a láncot demagóg szövegeddel!  taps
Egyébként meg ki vagy te? A BMW főmérnöke, hogy itt leszólsz mindenkit?  eplus2
Egy konkrét -nem félreérthető- kérdést nem tudsz feltenni.  taps  Na de én ezt már tényleg nem rágom tovább. Kihúzom a zsinórt....tehát fenn hagyhatod az unalmas lemezed úgyse hallok belőle semmit.  bohoc

Majd ha leporoltad az ego-d, akkor gyakorolj egy kis helyesírást is.  wave

De azért, hogy ne távozz rossz szájízzel, mindenben igazad van...mindenki béna, a mérnökök is, te tudod a tutit!  eplus2

Egy valamiben valóban egyet értünk!
"az elmúlt évtizedekben is megvoltam az autóimmal a fórumok nélkül és azt hiszem ezután is jobb lessz úgy,"  wave


ON
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Truthful
Vendég
« Új hozzászólás #3967 Dátum: 2014.03.26 szerda, 12:33:44 »

OFF

Nem akartam reagálni erre, de mégis megteszem.
Már megint a régi -általad igaznak vélt- lemezt raktad fel.  duma  Mi már nagyon unjuk......
Szerinted egy válasz arrogáns, kioktató és rossz.......ha többértelműen kérdezel és a másik helyes választ kapod a várt helyett?  Ülj le, 1-es!  nyes

Az autókhoz nálad kevesebbet értők hülye hozzászólásai, rossz tanácsai?  Szerintem ilyen nincs! Bemutatkoztál ezzel a DMF tönkreteszi a láncot demagóg szövegeddel!  taps
Egyébként meg ki vagy te? A BMW főmérnöke, hogy itt leszólsz mindenkit?  eplus2
Egy konkrét -nem félreérthető- kérdést nem tudsz feltenni.  taps  Na de én ezt már tényleg nem rágom tovább. Kihúzom a zsinórt....tehát fenn hagyhatod az unalmas lemezed úgyse hallok belőle semmit.  bohoc

Majd ha leporoltad az ego-d, akkor gyakorolj egy kis helyesírást is.  wave

De azért, hogy ne távozz rossz szájízzel, mindenben igazad van...mindenki béna, a mérnökök is, te tudod a tutit!  eplus2

Egy valamiben valóban egyet értünk!
"az elmúlt évtizedekben is megvoltam az autóimmal a fórumok nélkül és azt hiszem ezután is jobb lessz úgy,"  wave


ON
Nyasgem. nyes
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3968 Dátum: 2014.03.26 szerda, 12:35:49 »

Nyasgem. nyes

Ez elég primitív érv volt!  taps  hehe
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Truthful
Vendég
« Új hozzászólás #3969 Dátum: 2014.03.26 szerda, 12:36:52 »

Ez elég primitív érv volt!  taps  hehe

Csak annyira mint a tiéd. wave
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26976


E-mail
« Új hozzászólás #3970 Dátum: 2014.03.26 szerda, 12:38:47 »

Ha offoltok, azzal menjetek az OFF-ba.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3971 Dátum: 2014.03.26 szerda, 12:39:22 »

Csak annyira mint a tiéd. wave

OFF

Dehogy, sokkal jobban. Ebben is jobb vagy!  eplus2
Tudod, én nem kezdtem el sértegetni. Azt pedig azok kezdik, akiknek nem marad már más!  wave

OFF
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3972 Dátum: 2014.03.26 szerda, 12:40:16 »

Ha offoltok, azzal menjetek az OFF-ba.

AndyA

Igaz. Sorry....... worship
De csak nem akarja azt csinálni, amit ígért!  eplus2 Vagy fenyegetésnek szánta?  nyes
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26976


E-mail
« Új hozzászólás #3973 Dátum: 2014.03.26 szerda, 12:42:01 »

Igaz. Sorry....... worship
De csak nem akarja azt csinálni, amit ígért!  eplus2 Vagy fenyegetésnek szánta?  nyes

A fenyegetést hagyd csak nyugodtan rám.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3974 Dátum: 2014.03.26 szerda, 12:48:22 »

A fenyegetést hagyd csak nyugodtan rám.

AndyA
Éééén hagyjam?  fejvakaras
Félreértettél valamit.  Wink
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Truthful
Vendég
« Új hozzászólás #3975 Dátum: 2014.03.26 szerda, 12:51:34 »

A fenyegetést hagyd csak nyugodtan rám.

AndyA
eljen
Naplózva
Gepetto
Vendég
« Új hozzászólás #3976 Dátum: 2014.03.26 szerda, 13:01:14 »

Két ember, két különböző vélemény.
Nem értem hogy miért akarja meggyőzni valaki a másikat hogy nincs igaza....
Ez valami presztizs kérdés?
Dobálóznak éves tapasztalatokkal, más más márkákkal, más országokkal. Miről szól ez? Az hogy mindenki bizonyíthassa az igazát.
Lehet hogy én vagyok a hülye, de ha engem megpróbál valaki meggyőzni a saját hülyeségéről akkor ráhagyom.
Ha igaza van ha nem, semmi sem változik attól hogy kinek van igaza.
Gyerekes  falbav
Naplózva
TISLER19
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4936



E-mail
« Új hozzászólás #3977 Dátum: 2014.03.26 szerda, 17:43:38 »

Két ember, két különböző vélemény.
Nem értem hogy miért akarja meggyőzni valaki a másikat hogy nincs igaza....
Ez valami presztizs kérdés?
Dobálóznak éves tapasztalatokkal, más más márkákkal, más országokkal. Miről szól ez? Az hogy mindenki bizonyíthassa az igazát.
Lehet hogy én vagyok a hülye, de ha engem megpróbál valaki meggyőzni a saját hülyeségéről akkor ráhagyom.
Ha igaza van ha nem, semmi sem változik attól hogy kinek van igaza.
Gyerekes  falbav
Azért GSR-nak és nekem is igaza van abból itt senki sem mond hülyeségeket max ha nem jó kihelyesbítjük egymást.Azért neszóljon le már bárki bárkit azért mert kevesebbet ért hozzá mint ő szerinte.Azért mondanak mások is jót nem csak az okosok.Ez jobban zavar itt bárkit.itt már régebben volt ilyen aki lefikázta a mondeót és el is hajtottuk.De nem ez a szándék sosem.De az azért fercsa,hogy a mondeonak mennyi hibája van az ő általa vásárolni akaró kocsinak meg semmi.Minden autó küzd azzal amivel/tipus hiba/ és ehez hozzá jön a sofőr vezetése,meg hogy vigyázz rá.Aki sokat van fent a fórumon az tudja és észleli jön a tanács a kérdésre,és ha nem ér célba mindig hozzá tesszük te döntesz..Andy bocs az OFF-t.
Naplózva

2008.11. 1.8 TDCI KOMBI TREND 115 FOCUS II
Guen
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 696


drizzt@maffia.hu
E-mail
« Új hozzászólás #3978 Dátum: 2014.03.29 szombat, 12:50:37 »

hűha kicsit elszabadultak itten a dolgok... szóval egy kis "write only" üzemmódban kérdeznék...
terhelésváltáskor hallható nyekkenés okát merre keressem? Nem, nem  én nyekkenek hanem valami a motortérben. Fix fordulatról elveszem a gázt hallani valami nyekkenő hangot, majd ha újra gázt adok akkor megint ugyanaz a hang hallatszik. Motortartó/váltó tartó bak vagy dmf felé keresgéljek? Leállításkor nincs csattanás önindítóm még nem produkál rossz hangot meg nem is állt meg, néha alapjáraton ugyan remeg a motor, de nem mindig és gázadásra abbamarad, ez lehet dmf halál előszele? Akkor a fenti vitákat elnézve meg se merjem kérdezni hogy vajon mit rakjak bele ha cserés dmf vs smf?
Naplózva

2001/3(aus der DDR Cheesy) Mk3 2.0tddi kombi 115 lovacska.
EGR Off, TDCI kipufogó rendszer, katalizátor off
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #3979 Dátum: 2014.03.29 szombat, 19:55:34 »

hűha kicsit elszabadultak itten a dolgok... szóval egy kis "write only" üzemmódban kérdeznék...
terhelésváltáskor hallható nyekkenés okát merre keressem? Nem, nem  én nyekkenek hanem valami a motortérben. Fix fordulatról elveszem a gázt hallani valami nyekkenő hangot, majd ha újra gázt adok akkor megint ugyanaz a hang hallatszik. Motortartó/váltó tartó bak vagy dmf felé keresgéljek? Leállításkor nincs csattanás önindítóm még nem produkál rossz hangot meg nem is állt meg, néha alapjáraton ugyan remeg a motor, de nem mindig és gázadásra abbamarad, ez lehet dmf halál előszele? Akkor a fenti vitákat elnézve meg se merjem kérdezni hogy vajon mit rakjak bele ha cserés dmf vs smf?
motortartó bakok,szilentek,gömbfejek,futómű.elég sok minden okozhatja....jól meg kell rángatni mindent rajta.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
pedro
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 91


E-mail
« Új hozzászólás #3980 Dátum: 2014.03.29 szombat, 19:59:51 »

Kuplung teljes felújítás előtt állok. Egy átlagos szervizben ( nem márka szerviz ) mennyi időt vesz igénybe és mennyibe kerül egy ilyen munka ?
Naplózva

Mondeo III  2002/1  TDDi 115 LE
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #3981 Dátum: 2014.03.29 szombat, 20:01:18 »

Kuplung teljes felújítás előtt állok. Egy átlagos szervizben ( nem márka szerviz ) mennyi időt vesz igénybe és mennyibe kerül egy ilyen munka ?
25-30 pénz kb.....1 munkanap alatt megcsinálják.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Guen
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 696


drizzt@maffia.hu
E-mail
« Új hozzászólás #3982 Dátum: 2014.03.29 szombat, 22:49:00 »

motortartó bakok,szilentek,gömbfejek,futómű.elég sok minden okozhatja....jól meg kell rángatni mindent rajta.

köszi akkor arra kezdek szétnézni
Naplózva

2001/3(aus der DDR Cheesy) Mk3 2.0tddi kombi 115 lovacska.
EGR Off, TDCI kipufogó rendszer, katalizátor off
pedro
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 91


E-mail
« Új hozzászólás #3983 Dátum: 2014.03.29 szombat, 23:21:27 »

25-30 pénz kb.....1 munkanap alatt megcsinálják.
Köszönöm
Naplózva

Mondeo III  2002/1  TDDi 115 LE
atis0313
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 288



E-mail
« Új hozzászólás #3984 Dátum: 2014.03.30 vasárnap, 17:32:32 »

Tudja valaki, hogy mit lehetne és hol megkenni, hogy amikor a váltót üresben mozgatom és sebességbe teszem, akkor simán menjen? Olyan szorulós érzésű kicsit, mióta melegebb van. Ott a kulisszába ami megy két rúd, olyan mintha azok adnák mozgatáskor. Köszi.
Naplózva

2004 Mondeo Trend sedan 2.0 TDCI 115 Le
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #3985 Dátum: 2014.03.30 vasárnap, 18:49:00 »

Tudja valaki, hogy mit lehetne és hol megkenni, hogy amikor a váltót üresben mozgatom és sebességbe teszem, akkor simán menjen? Olyan szorulós érzésű kicsit, mióta melegebb van. Ott a kulisszába ami megy két rúd, olyan mintha azok adnák mozgatáskor. Köszi.

http://mondeo.hu/index.php?topic=5112.0
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
atis0313
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 288



E-mail
« Új hozzászólás #3986 Dátum: 2014.03.30 vasárnap, 18:56:51 »


Megpróbálom, de szerintem ez most nem onnan jön. Nem akad a váltó, hanem olyan szorulós, reszelős érzés már akkor is ha üresben megmozgatom jobbra-balra. Azért jól befújom ott is ahol amúgy is szoktam.
Naplózva

2004 Mondeo Trend sedan 2.0 TDCI 115 Le
bibi105
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129


.


E-mail
« Új hozzászólás #3987 Dátum: 2014.04.09 szerda, 19:58:46 »

Hali!

Olyan kérdésem lenne /biztos már egy-két embernek elcsépelt téma/ hogy a lendkerék cseréje egytömegüre mennyire rizikós. ill. van-e v.kinek ezzel a cserével negatív tapasztalata?
Naplózva
hirdetesj2
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 749



E-mail
« Új hozzászólás #3988 Dátum: 2014.04.12 szombat, 09:44:04 »

Hali!

Olyan kérdésem lenne /biztos már egy-két embernek elcsépelt téma/ hogy a lendkerék cseréje egytömegüre mennyire rizikós. ill. van-e v.kinek ezzel a cserével negatív tapasztalata?

Ez olyan kérdés, mint: "a dízel vagy benzines autó a jobb?"

Ki melyikben hisz......
Naplózva

Ex: 2db 1.8D ORION, 2004, 2.2 TDCI fekete kombi Titanium-X "ST-pakett"
2001, TDDI 115 LE, Ghia kombi /2db :-)/
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3989 Dátum: 2014.04.12 szombat, 09:47:53 »

Azért ez fizika, nem hit kérdése.  Cool
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
hirdetesj2
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 749



E-mail
« Új hozzászólás #3990 Dátum: 2014.04.12 szombat, 09:49:39 »

Az én kérdésem, hogy csinált-e már valaki MK3-as TDCI-n automataváltósból visszaalakítást kéziváltósra? Erősen gondolkodom ilyenben, ha találnék valami váltóhibást, lehet hogy belekezdenék.

Pedálsort simán át lehet-e rakni?
Kupplungpedál kapcsoló csatlakozója pl. benne van-e a kábelkötegben az automatánál?
Váltókulisszát simán át lehet csavarozni az automata választókar helyére, vagy alakítgatni kell valamit?

Előre is köszönöm worship

Naplózva

Ex: 2db 1.8D ORION, 2004, 2.2 TDCI fekete kombi Titanium-X "ST-pakett"
2001, TDDI 115 LE, Ghia kombi /2db :-)/
hirdetesj2
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 749



E-mail
« Új hozzászólás #3991 Dátum: 2014.04.12 szombat, 09:51:29 »

Azért ez fizika, nem hit kérdése.  Cool

A kettőstömegűnél a lendkerékben van a rezgéscsillapítás, az egytömegűnél a kupplungtárcsában. Ezek közül kell hinni valamelyikben. eljen
Naplózva

Ex: 2db 1.8D ORION, 2004, 2.2 TDCI fekete kombi Titanium-X "ST-pakett"
2001, TDDI 115 LE, Ghia kombi /2db :-)/
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3992 Dátum: 2014.04.12 szombat, 09:56:32 »

A kettőstömegűnél a lendkerékben van a rezgéscsillapítás, az egytömegűnél a kupplungtárcsában. Ezek közül kell hinni valamelyikben. eljen

Sajnos ez nem ilyen egyszerű.

De mindneki azt csinál amit akar!  wave
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26658


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #3993 Dátum: 2014.04.12 szombat, 10:03:44 »

A kettőstömegűnél a lendkerékben van a rezgéscsillapítás, az egytömegűnél a kupplungtárcsában. Ezek közül kell hinni valamelyikben. eljen

Minden kuplungban van rezgéscsillapítás, de az nem azt a rezgést csillapítja, amit a kettőstömegű!
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #3994 Dátum: 2014.04.12 szombat, 10:24:04 »

Az én kérdésem, hogy csinált-e már valaki MK3-as TDCI-n automataváltósból visszaalakítást kéziváltósra? Erősen gondolkodom ilyenben, ha találnék valami váltóhibást, lehet hogy belekezdenék.

Pedálsort simán át lehet-e rakni?
Kupplungpedál kapcsoló csatlakozója pl. benne van-e a kábelkötegben az automatánál?
Váltókulisszát simán át lehet csavarozni az automata választókar helyére, vagy alakítgatni kell valamit?

Előre is köszönöm worship



Sok mindent kell(ene) alakítani....
Azon kívül amiket írtál:
- féltengely is más
- ECU
- és még sok apróság

Szerintem nem érné mg foglalkozni vele....max akkor, ha van egy donorod hozzá és mindent magadnak csinálsz.
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
hirdetesj2
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 749



E-mail
« Új hozzászólás #3995 Dátum: 2014.04.12 szombat, 12:43:22 »

Sok mindent kell(ene) alakítani....
Azon kívül amiket írtál:
- féltengely is más
- ECU
- és még sok apróság

Szerintem nem érné mg foglalkozni vele....max akkor, ha van egy donorod hozzá és mindent magadnak csinálsz.

Ettől féltem, szerintem halva született ötlet volt..... Lehet hogy még ha én csinálom, és az időt nem számolom, akkor sem éri meg. Erről gyorsan lebeszéltél  eplus2
« Utoljára szerkesztve: 2014.04.12 szombat, 12:48:19 írta hirdetesj2 » Naplózva

Ex: 2db 1.8D ORION, 2004, 2.2 TDCI fekete kombi Titanium-X "ST-pakett"
2001, TDDI 115 LE, Ghia kombi /2db :-)/
hirdetesj2
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 749



E-mail
« Új hozzászólás #3996 Dátum: 2014.04.12 szombat, 12:46:44 »

Minden kuplungban van rezgéscsillapítás, de az nem azt a rezgést csillapítja, amit a kettőstömegű!

Részemről OFF!
Naplózva

Ex: 2db 1.8D ORION, 2004, 2.2 TDCI fekete kombi Titanium-X "ST-pakett"
2001, TDDI 115 LE, Ghia kombi /2db :-)/
mk3sanyi
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 195


E-mail
« Új hozzászólás #3997 Dátum: 2014.04.12 szombat, 12:59:07 »

Sziasztok!
Most cserélem a váltómban az olajat.A leírásokkal ellentétben,nekem a feltöltő csavar a bal
oldali féltengelytöl jobbra van a kerék felől.A másik..3l olajat engedtem le,hol a francba öntöttek bele ennyit?
Egyébként 6-os válto
Naplózva

2005 Mondeo mk3 Ghia ExecutiveTdci 2.2 155 ló 6 Seb.
Levis
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1113


engineer76@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #3998 Dátum: 2014.04.16 szerda, 00:37:34 »

Sziasztok,

egy igazi láma kérdés,  wow1

A kuplung + szerkezet + kinyomó csapágy + kettős tömegű lendkerék csere esetén motorból leengedik az olajat?
Mert lassan olajcsere kellene, de a kinyomó csapágyam is elkezdett kissé morogni, és gondolom 220e km felett, akkor már a komplett kuplung rendszert érdemes lesz majd cserélni...  szomoru1

Szal olajcserét megütném, de a kuplungozással még várnék..
Szerintem nincs köze hozzá, de azért biztos ami tuti megkérdezem  nyes

thanx!
Naplózva

Most: Ford Mondeo MKV 2.0 TDCi Titanium Individual, 2015/04, MT6
        
Volt:  Ford Mondeo MKIII 2.2 TDCi Ghia, 2004/12, MT6
        Ford Mondeo MKI 1.8 B Ghia, 1993/08
Koniman
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2563



WWW
« Új hozzászólás #3999 Dátum: 2014.04.16 szerda, 05:02:36 »

Sziasztok,

egy igazi láma kérdés,  wow1

A kuplung + szerkezet + kinyomó csapágy + kettős tömegű lendkerék csere esetén motorból leengedik az olajat?
Mert lassan olajcsere kellene, de a kinyomó csapágyam is elkezdett kissé morogni, és gondolom 220e km felett, akkor már a komplett kuplung rendszert érdemes lesz majd cserélni...  szomoru1

Szal olajcserét megütném, de a kuplungozással még várnék..
Szerintem nincs köze hozzá, de azért biztos ami tuti megkérdezem  nyes

thanx!

Ha normálisan meg akarod csinálni, akkor érdemes cserélni hátsó főtengely szimmeringet is, ami a váltó felől van. Ahhoz le kell engedni az olajat a motorból.
Naplózva

2002 MKIII TDCi kombi Ghia + tempomat (130 Le).
Pirelli P7 Cinturato + Pirelli Snowcontroll 3 Túl a 450.000 Km-en
Konica Minolta új, felújított, bemutatótermi multifunkciós gépek , nyomtatók eladása, bérbeadása, javítása.
Oldalak: 1 ... 73 74 75 76 77 78 79 [80] 81 82 83 84 85 86 87 ... 130   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.084 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.