Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.16 csütörtök, 17:17:41 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 62 63 64 65 66 67 68 [69] 70 71 72 73 74 75 76 ... 138   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Egy új Mondeós kérdései  (Megtekintve 1877939 alkalommal)
0 Felhasználó és 15 vendég van a témában
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #3400 Dátum: 2006.10.09 hétfő, 09:45:00 »

Sziasztok!
 
Új vagyok a fórumon és a mondi tulajok között is...
A napokban lettem - remélem hosszú időre - boldog tulajdonosa egy 2003.09-havi 2,0 tdci kombinak, ha jól tudom viva felszereltségű és a szervízkönyve alapján sport kivitel, hatos váltóval. Van benne 94 ezer Km, a 60 ezres nagyszervíz még német bélyegző, a 80-as már a miskolci Vagépnél készült. Magánszemélytől vettem, építkezés miatt kellett eladnia, sajnálta is.
Már szerelmes vagyok a járgányba.
Ám vannak kisebb "hibák", észrevételek részemről amiben kérném a szakértői segítségeteket.
- nem jár az analóg óra, mit tegyek?  
- sajnos nem működik a tempomat, vagy csak én nem tudom bekapcsolni...bár egy kormánykapcsolót megnyomni még nekem is megy. Izzításkor a mutatók kifekszenek jobbra és megjelenik a tempomat ikonja, majd elalszik. Ezt így kell, vagy ez hibát jelez?
- a harmadik és legfontosabb, hogy lassú haladásnál pl. hármasban a gázadás-elvétel-gázadás játékkal a gázadáskor kis koppanást hallok a kormány, vagy a futóműből.
Ebben a korban féltengely még nem lehet ugye?
Egy jó futóműves segíthet?
 
na most jól rátok borítottam a kérdéseimet, de kköszönöm, ha van ötletetek és megosztjátok velem, kezdő Mondeósssal.
 
Üdv.: Kishalacska
     
Üdv a csapatban Az órád biztosítékját érdemes megnézni, hátha az szállt el.A tempomatot ha az on gombbal bekapcsolod, utána a plusz gombbal (set) memorizálod, és csak 40 km/h sebesség felett működik. A főoldalon, a hírek között találsz kézikönyvet az autóhoz.
A kopogást, azt így látatlanba passzolnám, hétvégén lesz nagytalálkozó, gyere el ott megnézzük.
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
Vendég
« Új hozzászólás #3401 Dátum: 2006.10.09 hétfő, 09:56:00 »

Üdv a csapatban Az órád biztosítékját érdemes megnézni, hátha az szállt el.A tempomatot ha az on gombbal bekapcsolod, utána a plusz gombbal (set) memorizálod, és csak 40 km/h sebesség felett működik. A főoldalon, a hírek között találsz kézikönyvet az autóhoz.
A kopogást, azt így látatlanba passzolnám, hétvégén lesz nagytalálkozó, gyere el ott megnézzük.
Szia!
Kerestem a biztit, de nem láttam az óra jelét, ez a kormány alatti táblán, vagy a motortérben van?
Ha a tempomaton "on"-t nyomok az ikonnak meg kell jelenni a kijelzőn? Mert nekem nem történik semmi. Próbáltam a set-et arra sem reagát.
Sajnos a hétvégén betonozós mulatság van, hogy legyen hova állni a szekérrel :-)))
Naplózva
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #3402 Dátum: 2006.10.09 hétfő, 10:04:00 »

Szia!
Kerestem a biztit, de nem láttam az óra jelét, ez a kormány alatti táblán, vagy a motortérben van?
Ha a tempomaton "on"-t nyomok az ikonnak meg kell jelenni a kijelzőn? Mert nekem nem történik semmi. Próbáltam a set-et arra sem reagát.
Sajnos a hétvégén betonozós mulatság van, hogy legyen hova állni a szekérrel :-)))
Az onnal csak készenléti állapotba hozod, akkor nem mutat semmi, ha megnyomod a + akkor élesedik, és jelzi a kis ikon
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #3403 Dátum: 2006.10.09 hétfő, 10:06:00 »

Szia!
Kerestem a biztit, de nem láttam az óra jelét, ez a kormány alatti táblán, vagy a motortérben van?
Ha a tempomaton "on"-t nyomok az ikonnak meg kell jelenni a kijelzőn? Mert nekem nem történik semmi. Próbáltam a set-et arra sem reagát.
Sajnos a hétvégén betonozós mulatság van, hogy legyen hova állni a szekérrel :-)))
itt megtalálsz mindent
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
Vendég
« Új hozzászólás #3404 Dátum: 2006.10.09 hétfő, 10:15:00 »

Húúú, nagyon köszönöm, már böngészem is...
Jó itt köztetekgyors, szakszerű válaszok...
Köszi még egyszer.
Naplózva
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #3405 Dátum: 2006.10.09 hétfő, 10:17:00 »

Húúú, nagyon köszönöm, már böngészem is...
Jó itt köztetekgyors, szakszerű válaszok...
Köszi még egyszer.
Nincsen mit, sok sikert
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
Vendég
« Új hozzászólás #3406 Dátum: 2006.10.09 hétfő, 10:20:00 »

....hogy hogy minek?Huh?
 
Természetesen nekem is van belső hőmérőm!-:)))
Zsoel, ez remek otlet, a tukor felett nem zavar senkit.  
amugy Razsa amugy tenyleg nem egy eletbevago kiegeszito funkcio, de nekem hianyik. Egyebkent nem is ertem miert nem lehetett a digitklimahoz vagy a fedlezyetihez beitegralni.Irok is a FORD-nak.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3407 Dátum: 2006.10.09 hétfő, 11:06:00 »

Sziasztok! Újabb kérdés, a kulcs elfordításával az órák mutatói körbeszaladnak és kifekszenek a max értéknél. Izzítólámpa kialszik és akkor minden visszazuhan alapállásba. Ez így működik? A könyv ezt nem részletezi az indítás fejezetnél.
 
Köszi
Naplózva
ticu
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4247


2011 S-MAX 2.0 TDCi 140Le

ticu@flx.hu
E-mail
« Új hozzászólás #3408 Dátum: 2006.10.09 hétfő, 11:11:00 »

Sziasztok! Újabb kérdés, a kulcs elfordításával az órák mutatói körbeszaladnak és kifekszenek a max értéknél. Izzítólámpa kialszik és akkor minden visszazuhan alapállásba. Ez így működik? A könyv ezt nem részletezi az indítás fejezetnél.
 
Köszi
Ennek alapban nem így kellene működnie. Bizonyos műveletek után be tud lépni a computer egy ellenőrzési módba, ahol már láttam ezt a kifektetős jelenséget. De nem minden gyújtás rátételnél kéne ezt csinálnia.
Naplózva

Utcára néző ablakokkal és tekerhető kormánnyal...
Korábban: MK3 Mondeo 2,0 TDCi... MK2 Mondeo 2,0 Zetec
Vendég
« Új hozzászólás #3409 Dátum: 2006.10.09 hétfő, 11:14:00 »

Ennek alapban nem így kellene működnie. Bizonyos műveletek után be tud lépni a computer egy ellenőrzési módba, ahol már láttam ezt a kifektetős jelenséget. De nem minden gyújtás rátételnél kéne ezt csinálnia.
Akkor hoppá van... Nekem minden indításnál csinálja.  
Vigyem elektronikushoz, vagy gépre és olvassák ki, ha van valami?
Naplózva
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #3410 Dátum: 2006.10.09 hétfő, 11:19:00 »

Akkor hoppá van... Nekem minden indításnál csinálja.  
Vigyem elektronikushoz, vagy gépre és olvassák ki, ha van valami?
Ha nagyon gyenge az aksid, akkor is szokta ezt csinálni.
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
Vendég
« Új hozzászólás #3411 Dátum: 2006.10.09 hétfő, 11:21:00 »

Remélem csak az lesz, megnézem majd mennyi szufla van benne.
Köszi a tippet
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3412 Dátum: 2006.10.09 hétfő, 11:23:00 »

Sziasztok! Újabb kérdés, a kulcs elfordításával az órák mutatói körbeszaladnak és kifekszenek a max értéknél. Izzítólámpa kialszik és akkor minden visszazuhan alapállásba. Ez így működik? A könyv ezt nem részletezi az indítás fejezetnél.
 
Köszi
Pont ezt akartam mondani, mint Wyctor. Nekem is akkor szokta ezt produkálni, amikor gyengébb az aksim. Ilyen problémád nem volt még?
Érdemes amúgy elvinni egy szervízbe, és szoftvert frissíteni rajta, illetve törölni az esetleges hibákat, ha van benne...
 
Kisbér
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3413 Dátum: 2006.10.09 hétfő, 11:26:00 »

Pont ezt akartam mondani, mint Wyctor. Nekem is akkor szokta ezt produkálni, amikor gyengébb az aksim. Ilyen problémád nem volt még?
Érdemes amúgy elvinni egy szervízbe, és szoftvert frissíteni rajta, illetve törölni az esetleges hibákat, ha van benne...
 
Kisbér
Nem volt még ilyen, pedig már három napja megvan a  drága  
Köszi neked is, megnézem, meg a hibaolvasást is.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3414 Dátum: 2006.10.09 hétfő, 11:28:00 »

Szevasztok! Miért remeg az autóm mikor sokáig áll és beinditom (Pl.reggel) szerintetek?,aztán mikor bemelegszik minden ok. megy simán.(2002.aut.tdci 130le)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3415 Dátum: 2006.10.09 hétfő, 11:39:00 »

Szevasztok! Miért remeg az autóm mikor sokáig áll és beinditom (Pl.reggel) szerintetek?,aztán mikor bemelegszik minden ok. megy simán.(2002.aut.tdci 130le)
Mert már ég a vágytól, hogy menjen Cheesy
Amúgy nem tudom Smiley
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #3416 Dátum: 2006.10.09 hétfő, 11:39:00 »

Szevasztok! Miért remeg az autóm mikor sokáig áll és beinditom (Pl.reggel) szerintetek?,aztán mikor bemelegszik minden ok. megy simán.(2002.aut.tdci 130le)
Esetleg a motortartó bak lehet már kicsit gyengébb, hogy hideg motornál kicsit emeltebb a fordulat, és pont ott rezonál. Vmi fizika...:-)
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #3417 Dátum: 2006.10.09 hétfő, 11:43:00 »

Akkor elmondom a bánatomat, most, hogy többen vagyunk az oldalon. Szóval az van, hogy lassú haladásnál pl. hármasban a gázadás-elvétel-gázadás játékkal a gázadáskor kis koppanást hallok a kormány, vagy a futóműből.
Ebben a korban féltengely még nem lehet ugye?
Egy jó futóműves segíthet?  
 
Ha van ötlet ne kíméljetek.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #3418 Dátum: 2006.10.09 hétfő, 11:51:00 »

Akkor elmondom a bánatomat, most, hogy többen vagyunk az oldalon. Szóval az van, hogy lassú haladásnál pl. hármasban a gázadás-elvétel-gázadás játékkal a gázadáskor kis koppanást hallok a kormány, vagy a futóműből.
Ebben a korban féltengely még nem lehet ugye?
Egy jó futóműves segíthet?  
 
Ha van ötlet ne kíméljetek.
Hát, féltengelyt nem a kormányműtől hallanád. De könnyen tesztelheted: nagy placcot keress, ahol tudsz egy kört menni, tekerd ki a kormányt koppig, és nyomj egy izmosabb gázt természetesen egyesben... Majd ismételd meg a másik irányba is. Ha kattog vmerre, akkor az ellenkező oldallal gond van...
 
Kormánymű: álló helyzetben rángasd jobbra balra 1-1cm-t. Ne járó motornál, hogy halljad, hogy kattog é vmi...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #3419 Dátum: 2006.10.09 hétfő, 11:53:00 »

Hát, féltengelyt nem a kormányműtől hallanád. De könnyen tesztelheted: nagy placcot keress, ahol tudsz egy kört menni, tekerd ki a kormányt koppig, és nyomj egy izmosabb gázt természetesen egyesben... Majd ismételd meg a másik irányba is. Ha kattog vmerre, akkor az ellenkező oldallal gond van...
 
Kormánymű: álló helyzetben rángasd jobbra balra 1-1cm-t. Ne járó motornál, hogy halljad, hogy kattog é vmi...
Nagy placc hiperszuper parkolóban megvolt,  
izmos gáz csak módjával, nem akartam borulni :-)
de kopogás nem volt, kormánynál is megcsináltam amit írsz, de jellemző zaj nem jött elő. Lehet, hogy a fülem túlérzékeny???
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #3420 Dátum: 2006.10.09 hétfő, 12:03:00 »

Nagy placc hiperszuper parkolóban megvolt,  
izmos gáz csak módjával, nem akartam borulni :-)
de kopogás nem volt, kormánynál is megcsináltam amit írsz, de jellemző zaj nem jött elő. Lehet, hogy a fülem túlérzékeny???
Ennek örülj inkább!
Akkor csak vmi olcsóbb szilent, gömbfej lehet a bibi!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #3421 Dátum: 2006.10.09 hétfő, 12:24:00 »

Akkor elmondom a bánatomat, most, hogy többen vagyunk az oldalon. Szóval az van, hogy lassú haladásnál pl. hármasban a gázadás-elvétel-gázadás játékkal a gázadáskor kis koppanást hallok a kormány, vagy a futóműből.
Ebben a korban féltengely még nem lehet ugye?
Egy jó futóműves segíthet?  
 
Ha van ötlet ne kíméljetek.
Lehet, hogy hülyeség, de motor- vagy váltótartó bak nem lehet?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3422 Dátum: 2006.10.09 hétfő, 12:50:00 »

Szevasztok! Miért remeg az autóm mikor sokáig áll és beinditom (Pl.reggel) szerintetek?,aztán mikor bemelegszik minden ok. megy simán.(2002.aut.tdci 130le)
fázik
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3423 Dátum: 2006.10.09 hétfő, 12:52:00 »

Szevasztok! Miért remeg az autóm mikor sokáig áll és beinditom (Pl.reggel) szerintetek?,aztán mikor bemelegszik minden ok. megy simán.(2002.aut.tdci 130le)
vagy csak dorombol, örül, hogy újra láthat téged
mint a macskám, pedig az nem dízel
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #3424 Dátum: 2006.10.09 hétfő, 16:46:00 »

Akkor hoppá van... Nekem minden indításnál csinálja.  
Vigyem elektronikushoz, vagy gépre és olvassák ki, ha van valami?
Napi km számláló nem nullázódik le?
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #3425 Dátum: 2006.10.09 hétfő, 22:26:00 »

Napi km számláló nem nullázódik le?
Hello Scratch!
De igen, kinullazodik.
Mi a megoldas?
 
Bar azota csereltem biztositekot igy van mukodo oram
es erdekes modon az azt koveto inditasoknal mar nem produkalta a mutato kifektetest...
Azt tudtatok, hogy az ora es a kulso tukrok egy biztositekon vannak?
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #3426 Dátum: 2006.10.09 hétfő, 23:04:00 »

Hello Scratch!
De igen, kinullazodik.
Mi a megoldas?
 
Bar azota csereltem biztositekot igy van mukodo oram
es erdekes modon az azt koveto inditasoknal mar nem produkalta a mutato kifektetest...
Azt tudtatok, hogy az ora es a kulso tukrok egy biztositekon vannak?
Akkor valami miatt nem kap áramot, vagy akku, vagy bizti.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #3427 Dátum: 2006.10.10 kedd, 08:48:00 »

Sziasztok,volt ma egy kis balesetem, az egyik S kanyart szuken vettem es a jobb elso kerek felugrott a padkara. Olyan 4-5 cm hosszan egy kicsit az alu felnit is megnyomtam.mit tudtok errol mondani, lehet javitani, es ha igen hol (Szombathely es vonzaskorzete erdekes) es nagyjabol mennyre szamitsak?Amugy mennyi egy uj felni?Gyari Ghia,2002.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3428 Dátum: 2006.10.10 kedd, 10:03:00 »

Sziasztok,volt ma egy kis balesetem, az egyik S kanyart szuken vettem es a jobb elso kerek felugrott a padkara. Olyan 4-5 cm hosszan egy kicsit az alu felnit is megnyomtam.mit tudtok errol mondani, lehet javitani, es ha igen hol (Szombathely es vonzaskorzete erdekes) es nagyjabol mennyre szamitsak?Amugy mennyi egy uj felni?Gyari Ghia,2002.
Én úgy tudom, hogy a gyáriak nagyon kemények, de azért lehet őket javíttatni.  
Nyilván attól függ mennyire nyomtad meg... Le is eresztett a kerék? Vagy csak kicsit benyomódott?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3429 Dátum: 2006.10.10 kedd, 10:37:00 »

Sziasztok,volt ma egy kis balesetem, az egyik S kanyart szuken vettem es a jobb elso kerek felugrott a padkara. Olyan 4-5 cm hosszan egy kicsit az alu felnit is megnyomtam.mit tudtok errol mondani, lehet javitani, es ha igen hol (Szombathely es vonzaskorzete erdekes) es nagyjabol mennyre szamitsak?Amugy mennyi egy uj felni?Gyari Ghia,2002.
Hello, nem nem eresztett le, holnap esetleg tudok kepet feltenni hatha valaki arrol mar tobbet is tud mondani.A gumibol egy kis resyen bele van vagva, de mas nem lett vele. kimentem orszagutra meghajtottam nem huz semerre, es nem raz.A gumi amugy nem nagzon erdekel utolso szezonja igy is ugy is.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3430 Dátum: 2006.10.10 kedd, 10:43:00 »

Akkor meg szarni bele Smiley (csak hogy legyünk vulgárisak) Smiley
 
Vidd el egy gumishoz, és kérdezd meg tőle, hogy mennyiért "egyengeti" ki...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3431 Dátum: 2006.10.10 kedd, 11:00:00 »

Sziasztok,volt ma egy kis balesetem, az egyik S kanyart szuken vettem es a jobb elso kerek felugrott a padkara. Olyan 4-5 cm hosszan egy kicsit az alu felnit is megnyomtam.mit tudtok errol mondani, lehet javitani, es ha igen hol (Szombathely es vonzaskorzete erdekes) es nagyjabol mennyre szamitsak?Amugy mennyi egy uj felni?Gyari Ghia,2002.
Keresd Nagypelét!
Ő szombathelyi és van valami alufelni-javító ismerőse!
 
Üdv: Cody
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3432 Dátum: 2006.10.10 kedd, 11:25:00 »

Akkor valami miatt nem kap áramot, vagy akku, vagy bizti.
Ma már nem nullázódott ki a napi km. Hurrá  

Amit korábban írtam koppanást a futóműből, azt ma megtekintette egy futóműves, jól megemeltük az ótót a fejünk fölé és alááltunk. Megfeszegetve minden izét meg bigyót azt mondja nem féltengely (hál Istennek) hanem a bal oldali stabilizáror kitámasztó, vagy összekötő rudacska.
Szerintetek ez lehet az ok? A hangja valóban olyan, amit bent hallani, ha gurulok.
Hol szerezzem be, milyen gyártmányt és mennyibe fog ez fájni?
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #3433 Dátum: 2006.10.10 kedd, 11:34:00 »

kishalacska,
 
Ha elso stab rud, akkor asszem kb. 4-6e ft/db es csakis gyarit tegyel bele. pl. www.nagyauto.hu
Szoktak ezt meg kutyacsontnak is hivni. MAr ha tenyleg arrol van szo.
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #3434 Dátum: 2006.10.10 kedd, 11:46:00 »

kishalacska,
 
Ha elso stab rud, akkor asszem kb. 4-6e ft/db es csakis gyarit tegyel bele. pl. www.nagyauto.hu
Szoktak ezt meg kutyacsontnak is hivni. MAr ha tenyleg arrol van szo.
Hali!
Olyan az alakja, bár az én kutyám szétkepná percek alatt...
Az lesz az, mert más nem moccan, nem ad hangot, ezt meg kicsit megrángatva jött az apró kottyanás szerű, amit hallani lassú menet közben.
Egy kvázi függőlegesen álló, kb 30. cm hosszú, két végén befogott, (mintha két rétegű?) darabról beszélünk ugye?
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #3435 Dátum: 2006.10.10 kedd, 12:02:00 »

kishalacsak,
 
ugy nez ki mint egy csonti. Rud 2 vegen ilyen gomboccal. kb. olyan hosszu mint amit irtal. Az okozhatta bizony a klattyogast, de elvileg akkor, ha egyenetlen az ut. Namost a tiedben valceg muanyag eza cucc, mert idokozben valtoztattak a csont anyagan. Nekem meg fembul vanik. Hogy jobb-e a muanyag az kizart dolog mer nemtom.
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #3436 Dátum: 2006.10.10 kedd, 12:08:00 »

kishalacsak,
 
ugy nez ki mint egy csonti. Rud 2 vegen ilyen gomboccal. kb. olyan hosszu mint amit irtal. Az okozhatta bizony a klattyogast, de elvileg akkor, ha egyenetlen az ut. Namost a tiedben valceg muanyag eza cucc, mert idokozben valtoztattak a csont anyagan. Nekem meg fembul vanik. Hogy jobb-e a muanyag az kizart dolog mer nemtom.
az műanyag,  
Te beszéltél a Polgár Jenő Úr elvtárssal???
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3437 Dátum: 2006.10.10 kedd, 12:09:00 »

kishalacsak,
 
ugy nez ki mint egy csonti. Rud 2 vegen ilyen gomboccal. kb. olyan hosszu mint amit irtal. Az okozhatta bizony a klattyogast, de elvileg akkor, ha egyenetlen az ut. Namost a tiedben valceg muanyag eza cucc, mert idokozben valtoztattak a csont anyagan. Nekem meg fembul vanik. Hogy jobb-e a muanyag az kizart dolog mer nemtom.
vagy csak SzalacsiBácsitól hallottad, hogy ez a kutyacsont harmincezer, vagy háromszázezer ....(liter)
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #3438 Dátum: 2006.10.10 kedd, 12:11:00 »

jah, de aztis tom, hogy kivontak belule az zoxigent es igy lett belole muanyag
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #3439 Dátum: 2006.10.10 kedd, 12:16:00 »

jah, de aztis tom, hogy kivontak belule az zoxigent es igy lett belole muanyag
akkó te nagytudású vagy ám, tanult kollégám
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #3440 Dátum: 2006.10.10 kedd, 12:20:00 »

kishalacska,
 
hajajjj Cool Tobbet nemtok mondani, kerem kaccsoja ki !
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #3441 Dátum: 2006.10.10 kedd, 12:25:00 »

kishalacska,
 
hajajjj Cool Tobbet nemtok mondani, kerem kaccsoja ki !
:-)))) és Malvinról még szó sem volt :-)))))
Naplózva
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #3442 Dátum: 2006.10.10 kedd, 14:55:00 »

kishalacska,
 
Ha elso stab rud, akkor asszem kb. 4-6e ft/db es csakis gyarit tegyel bele. pl. www.nagyauto.hu
Szoktak ezt meg kutyacsontnak is hivni. MAr ha tenyleg arrol van szo.
Én most vettem kutyacsontilit fémet nagyautósat, és az 13e. volt. Kishalacska, viszont az érdekes, mert, ha a stabrúd kotyog, azt tényleg lassan zörgös úton hallani, nem pedig úgy ahogy írtad...
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
Vendég
« Új hozzászólás #3443 Dátum: 2006.10.10 kedd, 15:37:00 »

Én most vettem kutyacsontilit fémet nagyautósat, és az 13e. volt. Kishalacska, viszont az érdekes, mert, ha a stabrúd kotyog, azt tényleg lassan zörgös úton hallani, nem pedig úgy ahogy írtad...
Hát nem tudom, a hangja nagyon pont olyan volt, mint amit én hallottam a korábban leírt menetben.  
Arra gondolok, hogy amikor gyorsítok 2-3-as ban és emelkedik a kasztni, illetve visszabillen gázelvételnél akkor tud megkoppanni.
Vélemény
Naplózva
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #3444 Dátum: 2006.10.10 kedd, 16:06:00 »

Hát nem tudom, a hangja nagyon pont olyan volt, mint amit én hallottam a korábban leírt menetben.  
Arra gondolok, hogy amikor gyorsítok 2-3-as ban és emelkedik a kasztni, illetve visszabillen gázelvételnél akkor tud megkoppanni.
Vélemény
Lehet, de akkor is kéne hallanod, ha lassan, zötyögös úton mész.
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
Vendég
« Új hozzászólás #3445 Dátum: 2006.10.10 kedd, 16:21:00 »

Lehet, de akkor is kéne hallanod, ha lassan, zötyögös úton mész.
Akkor nem hallom mert zötyög :-)))
Nagyon megfeszegette a szaki a dolgokat, de végül csak ezt találtuk ami hangot adott, hátul is megnézte, tényleg korrekt volt az ipse, azt mondta, hogy tökéletesen rendben van az autó,  
ez az egy bibis.
 
Egyébként lassan eljön a 100.000-es szervíz, mondjátok ilyenkor mit illik cserélni, megnézni a kocsin?
Olaj, oljaszűrő, légszűrő, gázolajszűrő, pollenszűrő gondolom az simán.
Esetleg fékek? Szíjak? A szervízkönyv szerint 60e-nél volt a germánoknál Große inspektion, 80-nál a miskolci Vagép bélyegzett.  
Csináltassam márkaszervízben (nem van sok pénzem), vagy egy megbízható szerelő megoldja a 100ezres karbantartást? És ha igen akkor kit javasoltok? Olvastam a másik topicon a neveket, de még új vagyok, nem tudom ki hol praktizál.  
Nekem Vác, Veresegyház, Fót, Észak-Pest, Dunakeszi környéke a legkényelmesebb, illetve szülő kapcsolatok révén Salgótarján és környéke,
ha esetleg arra van a tuti...
 
Köszi
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3446 Dátum: 2006.10.10 kedd, 16:24:00 »

Hi!
Na még mindig nem múlt el a kocsim problémája,(nem húz 5.500 felett) a benzinnyomás rendben, kicseréltettem a gyertyákat és a kábeleket.Maf-Ok, katalizátorok ok,  És ugyanúgy sz.r!
Mit lehet még nézni?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3447 Dátum: 2006.10.10 kedd, 22:45:00 »

Akkor nem hallom mert zötyög :-)))
Nagyon megfeszegette a szaki a dolgokat, de végül csak ezt találtuk ami hangot adott, hátul is megnézte, tényleg korrekt volt az ipse, azt mondta, hogy tökéletesen rendben van az autó,  
ez az egy bibis.
 
Egyébként lassan eljön a 100.000-es szervíz, mondjátok ilyenkor mit illik cserélni, megnézni a kocsin?
Olaj, oljaszűrő, légszűrő, gázolajszűrő, pollenszűrő gondolom az simán.
Esetleg fékek? Szíjak? A szervízkönyv szerint 60e-nél volt a germánoknál Große inspektion, 80-nál a miskolci Vagép bélyegzett.  
Csináltassam márkaszervízben (nem van sok pénzem), vagy egy megbízható szerelő megoldja a 100ezres karbantartást? És ha igen akkor kit javasoltok? Olvastam a másik topicon a neveket, de még új vagyok, nem tudom ki hol praktizál.  
Nekem Vác, Veresegyház, Fót, Észak-Pest, Dunakeszi környéke a legkényelmesebb, illetve szülő kapcsolatok révén Salgótarján és környéke,
ha esetleg arra van a tuti...
 
Köszi
kishalacska,
 
Akkor neked a Ford Solymárt ajánljuk, őket mindenki dícséri, találd ki, hol vannak!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3448 Dátum: 2006.10.10 kedd, 22:49:00 »

Lehet valaki belerakott egy Dizel motort a V6 helyett.
Nincs morgó traktorhangja?
 
Azért nem megy 5.5k felett
 
(Marha humoros vagyok ma este...)
A humorodat illetően egyetértünk:)))
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3449 Dátum: 2006.10.10 kedd, 22:49:00 »

Hi!
Na még mindig nem múlt el a kocsim problémája,(nem húz 5.500 felett) a benzinnyomás rendben, kicseréltettem a gyertyákat és a kábeleket.Maf-Ok, katalizátorok ok,  És ugyanúgy sz.r!
Mit lehet még nézni?
Lehet valaki belerakott egy Dizel motort a V6 helyett.
Nincs morgó traktorhangja?
 
Azért nem megy 5.5k felett
 
(Marha humoros vagyok ma este...)
Naplózva
Oldalak: 1 ... 62 63 64 65 66 67 68 [69] 70 71 72 73 74 75 76 ... 138   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.06 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.