Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.16 csütörtök, 22:49:39 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 63 64 65 66 67 68 69 [70] 71 72 73 74 75 76 77 ... 138   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Egy új Mondeós kérdései  (Megtekintve 1878115 alkalommal)
0 Felhasználó és 23 vendég van a témában
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #3450 Dátum: 2006.10.11 szerda, 10:01:00 »

Akkor nem hallom mert zötyög :-)))
Nagyon megfeszegette a szaki a dolgokat, de végül csak ezt találtuk ami hangot adott, hátul is megnézte, tényleg korrekt volt az ipse, azt mondta, hogy tökéletesen rendben van az autó,  
ez az egy bibis.
 
Egyébként lassan eljön a 100.000-es szervíz, mondjátok ilyenkor mit illik cserélni, megnézni a kocsin?
Olaj, oljaszűrő, légszűrő, gázolajszűrő, pollenszűrő gondolom az simán.
Esetleg fékek? Szíjak? A szervízkönyv szerint 60e-nél volt a germánoknál Große inspektion, 80-nál a miskolci Vagép bélyegzett.  
Csináltassam márkaszervízben (nem van sok pénzem), vagy egy megbízható szerelő megoldja a 100ezres karbantartást? És ha igen akkor kit javasoltok? Olvastam a másik topicon a neveket, de még új vagyok, nem tudom ki hol praktizál.  
Nekem Vác, Veresegyház, Fót, Észak-Pest, Dunakeszi környéke a legkényelmesebb, illetve szülő kapcsolatok révén Salgótarján és környéke,
ha esetleg arra van a tuti...
 
Köszi
Ha végig pecsételve van a szervízkönyved, akkor azért érdemes Fordos szervízbe vinni, mert 12 év átrozsdásodási garancia van rá, de ez csak akkor érvényes, ha végig fordszervízben volt az autó szervizelve. Solymárral kapcsolatban, pedig nekem nincsenek jó tapasztalataim..
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #3451 Dátum: 2006.10.11 szerda, 10:03:00 »

Solyamrral nekem sincs tul jo tapasznyalatom. Sooot Legalabbis karosszeria munkat tobbet nem biznek rajuk
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #3452 Dátum: 2006.10.11 szerda, 10:55:00 »

Ha végig pecsételve van a szervízkönyved, akkor azért érdemes Fordos szervízbe vinni, mert 12 év átrozsdásodási garancia van rá, de ez csak akkor érvényes, ha végig fordszervízben volt az autó szervizelve. Solymárral kapcsolatban, pedig nekem nincsenek jó tapasztalataim..
Nekem meg messze is van...
Beszéltem a Romhányi Autóval Salgótarjánban,
telefonon korrektnek tűnt a pali,  
bár az ugye nem jelent semmit. Viszont ha oda viszem, akkor pecázhatok addig míg készül a vas...
Még van addig 5000km-em, majd kialakul.
 
Az lehet, hogy a 100e-es szervíz csak olaj, gázolaj, levegő, pollenszűrő csere + átvizsgálás? Szíjak, fékek semmi? Lánc gondolom nem, de hogy csak szűrők? Persze örülök, ha így van.
 
Viszont újabb kérédésem van a szakikhoz:
a motor leállításakor, nem minden alkalommal, de esetenként hangos csörgés, kattogás, kereplés szerű zörgés hallatszik máskor meg teljesen csendben áll le. Ez a lánc lehet, vagy már valami csapágy. (a hangutánzó szavakkal én is gondban vagyok)
Azért kérdezek ennyi laikusat, mert csak most ismerkedem a verdával és így jönnek elő sorban a kérdések, ahogy tapasztalok...
Az előző off pumpe düße kocsim zörejeit már fejből fújtam, de ez új, és jó, és szeretem :-)))
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3453 Dátum: 2006.10.11 szerda, 11:23:00 »

Szevasztok, na sinen van a felni javitas, hala isten pillanatnzilag ugz nez ki javithato.ettol fuggetlenul valami bontoban korulneznek vagy neten, tudtok valamit javasolni?Feltegyek egy kepet elrettentesul?Rohadek padka.
 
http://npc.atw.hu/Felni1_2.jpg
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3454 Dátum: 2006.10.11 szerda, 11:28:00 »

nem mukodik, megprobalom ujra.
 
http://users.atw.hu/npc/Felni1_2.jpg
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3455 Dátum: 2006.10.11 szerda, 11:30:00 »

nem mukodik, megprobalom ujra.
 
http://users.atw.hu/npc/Felni1_2.jpg
auuuúú
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #3456 Dátum: 2006.10.11 szerda, 11:42:00 »

kishalacska,
 
Leallitaskor hallott csorompoles, kattogas, kerrepelest valceg a 2tomegu lendkerek okozza. Halalan van. Dieseleknel kicsit hamarabb szokott tonkremenni, mert ott nagyobb az igenybevetel.
De mindenkeppen nezesd meg valami szakival. Ugy tudom nem okoz nagy problemat, csak xar a hangja. De erre ne vegyel merget.
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #3457 Dátum: 2006.10.11 szerda, 11:57:00 »

kishalacska,
 
Leallitaskor hallott csorompoles, kattogas, kerrepelest valceg a 2tomegu lendkerek okozza. Halalan van. Dieseleknel kicsit hamarabb szokott tonkremenni, mert ott nagyobb az igenybevetel.
De mindenkeppen nezesd meg valami szakival. Ugy tudom nem okoz nagy problemat, csak xar a hangja. De erre ne vegyel merget.
:-((((( egyre jobb, pénteken megnézetem.
Köszi az infot.
Naplózva
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #3458 Dátum: 2006.10.11 szerda, 12:13:00 »

Nekem meg messze is van...
Beszéltem a Romhányi Autóval Salgótarjánban,
telefonon korrektnek tűnt a pali,  
bár az ugye nem jelent semmit. Viszont ha oda viszem, akkor pecázhatok addig míg készül a vas...
Még van addig 5000km-em, majd kialakul.
 
Az lehet, hogy a 100e-es szervíz csak olaj, gázolaj, levegő, pollenszűrő csere + átvizsgálás? Szíjak, fékek semmi? Lánc gondolom nem, de hogy csak szűrők? Persze örülök, ha így van.
 
Viszont újabb kérédésem van a szakikhoz:
a motor leállításakor, nem minden alkalommal, de esetenként hangos csörgés, kattogás, kereplés szerű zörgés hallatszik máskor meg teljesen csendben áll le. Ez a lánc lehet, vagy már valami csapágy. (a hangutánzó szavakkal én is gondban vagyok)
Azért kérdezek ennyi laikusat, mert csak most ismerkedem a verdával és így jönnek elő sorban a kérdések, ahogy tapasztalok...
Az előző off pumpe düße kocsim zörejeit már fejből fújtam, de ez új, és jó, és szeretem :-)))
Szia itt megnézheted, hogy a szervízben mit mikor cserélnek.
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
Vendég
« Új hozzászólás #3459 Dátum: 2006.10.11 szerda, 12:23:00 »

Szia itt megnézheted, hogy a szervízben mit mikor cserélnek.
Köszönöm.
Ez a lendkerék ügy aggaszt kicsinyt...
Az ott sok bontással jár, ha cserére kerül a sor nemde?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3460 Dátum: 2006.10.11 szerda, 12:34:00 »

nem mukodik, megprobalom ujra.
 
http://users.atw.hu/npc/Felni1_2.jpg
Ez télleg fáj majd nézd meg, hogy a felni belsejébe milyen gyártó van írva ha Ronal, akkor nincs kérdésem ...
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #3461 Dátum: 2006.10.11 szerda, 12:42:00 »

kishalacska,
 
A lendkerek kiszerelesehez le kell venni az elso hidat, vagyishat a fel futomuvet es valtot...Elvileg a kuplungot nem kell kivenni, mert az a valto hazikojaban marad. De eloszor nezesd meg, mert nem olcso a lendkerek, es lehet nemis aza baja. Nekem csak a szerelom mondta, hogy ha lendkerek baja van, akkor moci leallitaskor hallatja a hangjat ilyen forman.
De lehet, hogy a szijfeszito hulyeskedik...Bar annak alapjaraton is zotyognie kene...
Naplózva

blah blah blah
ticu
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4247


2011 S-MAX 2.0 TDCi 140Le

ticu@flx.hu
E-mail
« Új hozzászólás #3462 Dátum: 2006.10.11 szerda, 12:47:00 »

kishalacska,
 
A lendkerek kiszerelesehez le kell venni az elso hidat, vagyishat a fel futomuvet es valtot...Elvileg a kuplungot nem kell kivenni, mert az a valto hazikojaban marad. De eloszor nezesd meg, mert nem olcso a lendkerek, es lehet nemis aza baja. Nekem csak a szerelom mondta, hogy ha lendkerek baja van, akkor moci leallitaskor hallatja a hangjat ilyen forman.
De lehet, hogy a szijfeszito hulyeskedik...Bar annak alapjaraton is zotyognie kene...
A milyénknek is van némi hangja leállításkor. Már ilyen mióta megvettük (60e km). Azóta nem rosszabbodott semmit és baja sem lett semminek. Természetesen már ki akarták cseréltetni az elején, és egy 100-as körül van egy lendkerék. Esetleg ha kell mégis, akkor Fox tud olcsóbban hozni újat!
Naplózva

Utcára néző ablakokkal és tekerhető kormánnyal...
Korábban: MK3 Mondeo 2,0 TDCi... MK2 Mondeo 2,0 Zetec
Vendég
« Új hozzászólás #3463 Dátum: 2006.10.11 szerda, 12:49:00 »

kishalacska,
 
A lendkerek kiszerelesehez le kell venni az elso hidat, vagyishat a fel futomuvet es valtot...Elvileg a kuplungot nem kell kivenni, mert az a valto hazikojaban marad. De eloszor nezesd meg, mert nem olcso a lendkerek, es lehet nemis aza baja. Nekem csak a szerelom mondta, hogy ha lendkerek baja van, akkor moci leallitaskor hallatja a hangjat ilyen forman.
De lehet, hogy a szijfeszito hulyeskedik...Bar annak alapjaraton is zotyognie kene...
Nem olcsó, de nem ám...
Újonnan 100 körül mozog... Fox pár hónapja nekem 50 körül mondta...
Szóval ha kell, mindenképpen kérdezz előtte, megéri!
 
Amúgy ez mindenre igaz... Ha valamit mondanak a szervízben, hogy ezt cserélni kell, és nagyobb tétel, előtte kérdezzetek mondeotársak itt!
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #3464 Dátum: 2006.10.11 szerda, 12:53:00 »

Ticu,
 
Fox kb. 40 korul tud ujat. Az mar nem veszes. De ugye meg be is kell szereltetni, ami kb. 10-20e.Igy osszesegeben kb. 50-60bol kigyun. Megsem 100+szerelesbol. Hala Fox-nak.
Nekem moci inditaskor, mikor meg hideg a rendszer erzek vibralast a kuplungon, ha csak olyan 2-3cm-re nyomom be a pedalt. Allitolag ez szinten a lenderek miatt van. Doksi azt irja, hogy kopott, vagy serult lendkerek, illetve kuplung szerkezet a vibracio okozoja. Namost nalam nemreg volt komplett kuplung szerkezet+kinyomo cserelve. A rezonancia kisebb lett, de nem mult el. Lehet a lendkereket is cserelni kene...Na nem azert, mert klattyog, csak marhara zavar eza vibracio. Nalad, ha csak egy picit nyomod le a kuplungot erzel ilyen vibralast ? Eppen csak annyira kell benyomni a kuplungot, mikor erzed, hogy mostantol emelne ki a kuplung.Abban a fazisban erezheto.
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #3465 Dátum: 2006.10.11 szerda, 13:00:00 »

Ticu,
 
Fox kb. 40 korul tud ujat. Az mar nem veszes. De ugye meg be is kell szereltetni, ami kb. 10-20e.Igy osszesegeben kb. 50-60bol kigyun. Megsem 100+szerelesbol. Hala Fox-nak.
Nekem moci inditaskor, mikor meg hideg a rendszer erzek vibralast a kuplungon, ha csak olyan 2-3cm-re nyomom be a pedalt. Allitolag ez szinten a lenderek miatt van. Doksi azt irja, hogy kopott, vagy serult lendkerek, illetve kuplung szerkezet a vibracio okozoja. Namost nalam nemreg volt komplett kuplung szerkezet+kinyomo cserelve. A rezonancia kisebb lett, de nem mult el. Lehet a lendkereket is cserelni kene...Na nem azert, mert klattyog, csak marhara zavar eza vibracio. Nalad, ha csak egy picit nyomod le a kuplungot erzel ilyen vibralast ? Eppen csak annyira kell benyomni a kuplungot, mikor erzed, hogy mostantol emelne ki a kuplung.Abban a fazisban erezheto.
Úgy látom ez a lendkerék kérdés nem egyedi,
a pici kuplung nyomást kipróbálom este, meglátom mit mutat.
Ha nem gáz, hogy néha megcsörren leállításkor, akkor hagy zörögjön, majd cserélem ha nagyon muszáj, de "független" ismerős szakival megnézetem mindenképp előtte
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3466 Dátum: 2006.10.11 szerda, 22:22:00 »

A milyénknek is van némi hangja leállításkor. Már ilyen mióta megvettük (60e km). Azóta nem rosszabbodott semmit és baja sem lett semminek. Természetesen már ki akarták cseréltetni az elején, és egy 100-as körül van egy lendkerék. Esetleg ha kell mégis, akkor Fox tud olcsóbban hozni újat!
Nekem is csörren egyet néha leállításkor de nem zavar amíg nem esik szét. Addig bizony senki nem fogja megbontani a vasamat
Naplózva
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #3467 Dátum: 2006.10.11 szerda, 22:24:00 »

Nekem is csörren egyet néha leállításkor de nem zavar amíg nem esik szét. Addig bizony senki nem fogja megbontani a vasamat
Akkor hogy cserélem ki a váltód
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
Vendég
« Új hozzászólás #3468 Dátum: 2006.10.11 szerda, 22:29:00 »

Nekem is csörren egyet néha leállításkor de nem zavar amíg nem esik szét. Addig bizony senki nem fogja megbontani a vasamat
akkor ebben maradunk, had csorogjon
Megneztem a kuplung kicsi benyomassal a vibraciot, amit Zacci mondott, nekem nem csinalja, bar nem hidegen neztem...
Majd reggel, ha nem felejtem el
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3469 Dátum: 2006.10.12 csütörtök, 08:35:00 »

Akkor hogy cserélem ki a váltód
Kishalacska, en nem nagyon ertek az autokhoz, de ebbol a diskurzusbol ugy tunik nem az evszazad bizniszet kototted meg, ha nem ocskavas aron vetted a gepet.Ha esetleg eladod ezt a romhalmazt alkatresznek a felnik erdekelnenek.Smiley
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3470 Dátum: 2006.10.12 csütörtök, 09:24:00 »

Kishalacska, en nem nagyon ertek az autokhoz, de ebbol a diskurzusbol ugy tunik nem az evszazad bizniszet kototted meg, ha nem ocskavas aron vetted a gepet.Ha esetleg eladod ezt a romhalmazt alkatresznek a felnik erdekelnenek.Smiley
Most vigasztalsz?  
Lehet, hogy semmi baja, csak nekem van üldözési mániám és minden hülye útbordát futóműhibának gondolok, és minden üzemi zajt valami katasztrófális javíthatalan problémának.
Sajnos nem ócskavas áron adta a srác...
Ja, megnéztem hidegen reggel a kuplungot, nem rezonál az semmit, "megyen az akar a schafhausen" :-)))  
Az én sport felniejimet felejtsed el hamar, annyira még nem hullott szét a vas...
Ja és izzót is kell cserélnem
Az előző tulja nem volt műszaki beállítottságú, megkérdeztem volt-e gond a porlasztócsúcsokkal, ő meg visszakérdezett, hogy ebben az autóban az hol van? Mondok jó, akkor nem volt baj :-)Kettőt tudott az autón: tankolni+ablakmosót utántölteni. A koppanások, zörejek neki túl sokat nem jelentettek...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3471 Dátum: 2006.10.12 csütörtök, 10:25:00 »

Most vigasztalsz?  
Lehet, hogy semmi baja, csak nekem van üldözési mániám és minden hülye útbordát futóműhibának gondolok, és minden üzemi zajt valami katasztrófális javíthatalan problémának.
Sajnos nem ócskavas áron adta a srác...
Ja, megnéztem hidegen reggel a kuplungot, nem rezonál az semmit, "megyen az akar a schafhausen" :-)))  
Az én sport felniejimet felejtsed el hamar, annyira még nem hullott szét a vas...
Ja és izzót is kell cserélnem
Az előző tulja nem volt műszaki beállítottságú, megkérdeztem volt-e gond a porlasztócsúcsokkal, ő meg visszakérdezett, hogy ebben az autóban az hol van? Mondok jó, akkor nem volt baj :-)Kettőt tudott az autón: tankolni+ablakmosót utántölteni. A koppanások, zörejek neki túl sokat nem jelentettek...
Ne is törőgggy vele, apám mindig azt kérdezi ilyenkor: megy, neeem egy kis zaj, kopogás, nyikorgás elmegy, ha zavar aludj benne
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3472 Dátum: 2006.10.12 csütörtök, 10:29:00 »

Ne is törőgggy vele, apám mindig azt kérdezi ilyenkor: megy, neeem egy kis zaj, kopogás, nyikorgás elmegy, ha zavar aludj benne
ez teccik, megfogadom, mer'hogy menni azt megy mintaállat...
szemem kiesik úgy megyen..
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3473 Dátum: 2006.10.12 csütörtök, 14:13:00 »

Akkor hogy cserélem ki a váltód
ööööö. úgy értem a lendkerék miatt....de ha a váltó úgy akarja...
Most komolyan!
Lehet, hogy csak olajat kéne benne cserélni?Emlékeim szerint váltóolajra nincs megadott csere ciklus.
Naplózva
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #3474 Dátum: 2006.10.12 csütörtök, 15:32:00 »

ööööö. úgy értem a lendkerék miatt....de ha a váltó úgy akarja...
Most komolyan!
Lehet, hogy csak olajat kéne benne cserélni?Emlékeim szerint váltóolajra nincs megadott csere ciklus.
Nekem a fordos srác azt mondta, nem kell benne cserélni, de valaki írta, hogy cserélt, és jobb lett neki. Most gondolom sokat segítettem, de a jószándék vezérel...
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
Vendég
« Új hozzászólás #3475 Dátum: 2006.10.12 csütörtök, 15:37:00 »

ööööö. úgy értem a lendkerék miatt....de ha a váltó úgy akarja...
Most komolyan!
Lehet, hogy csak olajat kéne benne cserélni?Emlékeim szerint váltóolajra nincs megadott csere ciklus.
Nem kell cserélni, de ettől függetlenül jobb, ha cseréled.
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #3476 Dátum: 2006.10.12 csütörtök, 15:38:00 »

Szendre,
 
Azt mondjak, hogy a valto olaj oreokeletu vagymi, es hogy kiszolgalja az auto elettartamat. Haaat, en nem eppen rovid elettartamra rendezkedtem be, igy hat lecsereltettem az olajat. Szep fekete vot... Csere utan jobb, finomabb lett a valtas.
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #3477 Dátum: 2006.10.12 csütörtök, 15:39:00 »

Szendre,
 
jah, es ha mar olajat csereltecc, akkor zsirozzak be a valtonal a bovden es a valto kulso mozog alkatrezseit is. Arra gondolok, ahol a valto bovden csatlakozik a valtohoz.
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #3478 Dátum: 2006.10.12 csütörtök, 16:19:00 »

Szendre,
 
jah, es ha mar olajat csereltecc, akkor zsirozzak be a valtonal a bovden es a valto kulso mozog alkatrezseit is. Arra gondolok, ahol a valto bovden csatlakozik a valtohoz.
Köszi Srácok!
Végre valami értelmes válaszokat is kapok, nem pedig csak ajánlatot váltócseerére Wyctortól
Egyébként én is úgy hallottam, hoyg örökéletű de nem tudom elképzelni, hogy pic reszelékdarabok...stb.. Drága az olaj a váltóba?
A külső részeket mindig megkenetem ha szervizbe megyek. Egyszer volt egy nyikorgásom, mert alul az ellensúly porszáraz volt. Befújták és tök jó lett.
köszike a tanácsokat.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3479 Dátum: 2006.10.12 csütörtök, 16:20:00 »

Köszi Srácok!
Végre valami értelmes válaszokat is kapok, nem pedig csak ajánlatot váltócseerére Wyctortól
Egyébként én is úgy hallottam, hoyg örökéletű de nem tudom elképzelni, hogy pic reszelékdarabok...stb.. Drága az olaj a váltóba?
A külső részeket mindig megkenetem ha szervizbe megyek. Egyszer volt egy nyikorgásom, mert alul az ellensúly porszáraz volt. Befújták és tök jó lett.
köszike a tanácsokat.
Na! ez értelmes mondat lett: "Egyébként én is úgy hallottam, hoyg örökéletű de nem tudom elképzelni, hogy pic reszelékdarabok" ne kerüljenek bele az olajba.
 
Most már kerek a mondat.
Naplózva
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #3480 Dátum: 2006.10.13 péntek, 07:43:00 »

Köszi Srácok!
Végre valami értelmes válaszokat is kapok, nem pedig csak ajánlatot váltócseerére Wyctortól
Egyébként én is úgy hallottam, hoyg örökéletű de nem tudom elképzelni, hogy pic reszelékdarabok...stb.. Drága az olaj a váltóba?
A külső részeket mindig megkenetem ha szervizbe megyek. Egyszer volt egy nyikorgásom, mert alul az ellensúly porszáraz volt. Befújták és tök jó lett.
köszike a tanácsokat.
Neked semmi nem jó Smiley
"A külső részeket mindig megkenetem ha szervizbe megyek"
Akkor tudom, hogy miért zsíros állandóan az autód kívülről
Az olaj literje 2000 körül van.
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #3481 Dátum: 2006.10.13 péntek, 08:32:00 »

Szendre,
 
Itt nemis arrol van szo, hogy apro reszelek lenne az olajban. Szerintem inkabb az van, hogy ecceruen elfarad az olaj. Nemtom pontosan mennyibe kerul, de eleg dragacska. Asszem olyan 2-3 littyo megy bele. Ha annyi amennyit wyctor emlit, akkor az kb. 6e ft lesz. MEGERI ! En legkozelebb is lecserelem...Kivancsi vagyok, hogy 20e km alatt mennyire kokszolodik be az olaj...Lvileg ugye nem szabadna...
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #3482 Dátum: 2006.10.13 péntek, 09:39:00 »

Na! ez értelmes mondat lett: "Egyébként én is úgy hallottam, hoyg örökéletű de nem tudom elképzelni, hogy pic reszelékdarabok" ne kerüljenek bele az olajba.
 
Most már kerek a mondat.
Azok bekerülnek, az biztos. De ez az olaj nem százados illesztésű csúszócsapágyakat ken, hanem milliméteres illesztésű fogaskerekeket, ott az a kis reszelék nem számít, jó esetben meg csak akkor juthat ilyen be, amíg új az autó, és összekopik. Ha véletlenül a váltóban valami gond történt, pl. lenyalta az egyik kerék a másikat, akkor mindenképpen ki kell cserélni, mert telement fémreszelékkel, egyébként én nem cserélném.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3483 Dátum: 2006.10.13 péntek, 09:46:00 »

Azok bekerülnek, az biztos. De ez az olaj nem százados illesztésű csúszócsapágyakat ken, hanem milliméteres illesztésű fogaskerekeket, ott az a kis reszelék nem számít, jó esetben meg csak akkor juthat ilyen be, amíg új az autó, és összekopik. Ha véletlenül a váltóban valami gond történt, pl. lenyalta az egyik kerék a másikat, akkor mindenképpen ki kell cserélni, mert telement fémreszelékkel, egyébként én nem cserélném.
Én egyszer cseréltettem és könnyebben járt utána:)))
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3484 Dátum: 2006.10.13 péntek, 09:54:00 »

Én egyszer cseréltettem és könnyebben járt utána:)))
én is cseréltettem a váltóban az olajat, és hidegérzékeny lett, hidegben elindulás előtt meg kell járatni 1-2-1-2-1-indulás
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3485 Dátum: 2006.10.13 péntek, 10:31:00 »

én is cseréltettem a váltóban az olajat, és hidegérzékeny lett, hidegben elindulás előtt meg kell járatni 1-2-1-2-1-indulás
Köszi sárcok!
Mosmá' télleg nem tom, hogy csere vagy nem csere...
Szerintem először jó öszezsíroztatom megint, (Wyctor kedvéért kívül-belül) oszt meglátttyuk!
Tél előtt van sajnos még más is amit el kéne intéznem a géppel. (csapágy gyanús a bal hátsó, lemezfelni kéne, izzító gyertya, és talán még első fék tárcsa+betét csere...)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3486 Dátum: 2006.10.13 péntek, 10:55:00 »

én is cseréltettem a váltóban az olajat, és hidegérzékeny lett, hidegben elindulás előtt meg kell járatni 1-2-1-2-1-indulás
Az nem csak a visszaszámlálás?Smiley))
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #3487 Dátum: 2006.10.13 péntek, 11:02:00 »

Rob,
 
Vagy nem megfelelo tipusu olaj kerult a valtoba, vagy nem megfelelo mennyisegben. Nekem MKI-nel es MKIII-nal is erezheto volt a valtozas pozitiv iranyban.
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #3488 Dátum: 2006.10.13 péntek, 12:23:00 »

Rob,
 
Vagy nem megfelelo tipusu olaj kerult a valtoba, vagy nem megfelelo mennyisegben. Nekem MKI-nel es MKIII-nal is erezheto volt a valtozas pozitiv iranyban.
de az enyémbe a 4x4 miatt valami különleges olaj kellett, + a hátsó diffibe is
 
az viszont tény, hogy csere előtt jobb volt
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3489 Dátum: 2006.10.16 hétfő, 18:05:00 »

Sziasztok!
 
Voltam diagnosztánál a gázadás-elvétel koppanásaimmal :-)
Lehet a motortartó bak? Most arra gondolunk, de csak hang után. Szerintem hamarosan megcsináltatom a 100-as nagygenerált, akkor kiderül az igaz.. vagy nem.
 
A hétvégén mentem egy néhányzáz Km-t, pálya, főút, városi szaladgálás és a comp. szerint 6,1-es átlag jött ki. Ez reális? Sok? Kevés? Mik a tapasztalatok
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3490 Dátum: 2006.10.17 kedd, 20:59:00 »

Helló!
 
Nem tudom tudnátok-e nekem segíteni. Most nemrég jött meg a Mondeom németből. Nagyon jó kis kocsi! Smiley Csak annyi a bajom, hogy német a használati utasítás, én meg egy kukkot se tudok németül! Nah, gondoltam beugrom a Ford Szalonba kérek egyet, erre elküldenek, hogy nem tudnak adni, töltsem le fenn van a neten. Erre én neki ültem, átnéztem a ford honlapját, de sehol nem találtam...
 
Valaki nem tudna nekem adni/küldeni egy 2002-es Ford Mondeo Kombi használati utasítást?Huh?
 
Előre is köszönöm!
Naplózva
Maffy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5378


9094814
E-mail
« Új hozzászólás #3491 Dátum: 2006.10.17 kedd, 21:05:00 »

Helló!
 
Nem tudom tudnátok-e nekem segíteni. Most nemrég jött meg a Mondeom németből. Nagyon jó kis kocsi! Smiley Csak annyi a bajom, hogy német a használati utasítás, én meg egy kukkot se tudok németül! Nah, gondoltam beugrom a Ford Szalonba kérek egyet, erre elküldenek, hogy nem tudnak adni, töltsem le fenn van a neten. Erre én neki ültem, átnéztem a ford honlapját, de sehol nem találtam...
 
Valaki nem tudna nekem adni/küldeni egy 2002-es Ford Mondeo Kombi használati utasítást?Huh?
 
Előre is köszönöm!
Szia..
 
Főoldal...nézd végig a régebbi híreket...
Naplózva

Egy valódi beSTia™
ST200 2.5 V6 (2000.04)
Vendég
« Új hozzászólás #3492 Dátum: 2006.10.17 kedd, 22:33:00 »

Helló!
 
Nem tudom tudnátok-e nekem segíteni. Most nemrég jött meg a Mondeom németből. Nagyon jó kis kocsi! Smiley Csak annyi a bajom, hogy német a használati utasítás, én meg egy kukkot se tudok németül! Nah, gondoltam beugrom a Ford Szalonba kérek egyet, erre elküldenek, hogy nem tudnak adni, töltsem le fenn van a neten. Erre én neki ültem, átnéztem a ford honlapját, de sehol nem találtam...
 
Valaki nem tudna nekem adni/küldeni egy 2002-es Ford Mondeo Kombi használati utasítást?Huh?
 
Előre is köszönöm!
Főoldalon keresőbe írd be: kezelési és meglessz.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3493 Dátum: 2006.10.18 szerda, 16:12:00 »

SZIASZTOK!  
 
Abban szeretném a segítségteket kérnni, hogy hol tudom pótoltatni az elveszet kulcsomat!!? Természetesen gyári kéne ha lehet és távirányítos!  
Előre is köszönöm! Üdv.: Zol
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3494 Dátum: 2006.10.18 szerda, 21:56:00 »

SZIASZTOK!  
 
Abban szeretném a segítségteket kérnni, hogy hol tudom pótoltatni az elveszet kulcsomat!!? Természetesen gyári kéne ha lehet és távirányítos!  
Előre is köszönöm! Üdv.: Zol
Márkaszervizben biztosan. Ott fel is programozzák.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3495 Dátum: 2006.10.18 szerda, 22:11:00 »

SZIASZTOK!  
 
Abban szeretném a segítségteket kérnni, hogy hol tudom pótoltatni az elveszet kulcsomat!!? Természetesen gyári kéne ha lehet és távirányítos!  
Előre is köszönöm! Üdv.: Zol
így van, ahogy Tomi mondja. szervíz.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3496 Dátum: 2006.10.19 csütörtök, 08:58:00 »

SZIASZTOK!  
 
Abban szeretném a segítségteket kérnni, hogy hol tudom pótoltatni az elveszet kulcsomat!!? Természetesen gyári kéne ha lehet és távirányítos!  
Előre is köszönöm! Üdv.: Zol
Nyers kulcs ügyben talán érdemes Fox-ot is megkeresni (fox79-kukac-freemail.hu ha jól emléxem) a tanítás már házilag is megoldható, mintha erről lett volna szó korábban
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3497 Dátum: 2006.11.02 csütörtök, 08:53:00 »

Sziasztok!
 
Hogy létezik az, hogy egy 2006.09.01-én gyártott Ford Mondeo Ghia TDCi (130LE) motorja mögött, egy külön lemezzel is árnyékolt, hengeres alkatrész erősen elszíneződött, korrodálódott állapotban van (lásd a mellékelt képet)?
 
Mitől van az, hogy a intezívebb gyorsításkor (gázadáskor), elsősorban az 5 és a 6 sebességi fokozatokban, gépkocsi kormányán furcsa és erős vibráció érezhető? Egyenletes sebesség tartásánál ez a jelenség nem tapasztalható.
 
Köszi segítségeteket!
 
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3498 Dátum: 2006.11.02 csütörtök, 08:57:00 »

Érdeklődni szeretnék, hogyan lehet a fedélzeti számítógép és a kilométer számláló kijelzőinek megvilágításának erősségét egyformára állítani (lásd a mellékelt képet)?
 
Köszi a segítségeteket!
 
http://mlaci.hu/tdci/DSC02657.jpg
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3499 Dátum: 2006.11.02 csütörtök, 09:03:00 »

Sziasztok!
 
Lehet furcsa kérdés lesz, de központizárat, hogy kapcsolom be? Multkor beszállt mellém egy részeg nő mikor megálltam, hogy átengedjem az úton. Nem invitáltam meg, sőt ráutaló magatartást sem tanusítottam, hogy szivesen látnám az anyósülésen és a továbbiakban elkerülném az ilyesfajta meglepetéseket:)
 
THX all
Naplózva
Oldalak: 1 ... 63 64 65 66 67 68 69 [70] 71 72 73 74 75 76 77 ... 138   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.081 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.