Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.16 csütörtök, 17:16:59 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 65 66 67 68 69 70 71 [72] 73 74 75 76 77 78 79 ... 138   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Egy új Mondeós kérdései  (Megtekintve 1877938 alkalommal)
0 Felhasználó és 15 vendég van a témában
Vendég
« Új hozzászólás #3550 Dátum: 2006.11.04 szombat, 18:11:00 »

aza baj, hogy annyi sok jo topic van, es altalaban 2 sec alatt elfelejtem, hogy mellikben mi vot. Aztan ahhoz, hogy megtalajam, vegig kell neznem egy csomo eerdekes topicot, de ott meg ugye olyan erdekes dolgokrol irnak, hogy leragadok 1-1 topicnal, aztan mar aztis elfelejtem, hogy eredetileg mit is akartam
Nehez az elet
Az bizony
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3551 Dátum: 2006.11.04 szombat, 18:12:00 »

egyebkent azert sikerult felre, mert xarakodott a net, es mikor megjavult mar valahogy a casco topicban talaltam magam
és fizetett a casco amiért rossz helyre kerültél
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3552 Dátum: 2006.11.04 szombat, 18:35:00 »

Köszönöm a segítséget. A gumik nem újak. Tehát  a kopásra nem várhatok. Ma megvettük a téli gumikat, ha fent lesznek, akkor majd többet tudunk.
DE sajna közben egy másik dolog is foglalkoztat.
Lentebb olvastam kishalacska írásait a kutyacsontról. Valszeg nekünk is meg kell nézni azt a valamit.Alacsony sebességnél, rossz úton kopog az eleje. Úgy hallom csak a bal oldala.
Ha bal kerékkel megyek rá egy "rendőrre" akkor hallom, ha ugyan ezt teszem jobbal akkor nem. Ebből a "csontbol" kettő van egyálltalán?
Mi kopoghat még?
Ezt az autót a Fort-tól vettük. Állítólag ott állt náluk 2 évig. A Szegedi Ford Baunok bemutató autója volt. 2002-es. A cég csőd, autó vissza a hitelezőhöz, majd 3 év huzavona.
Állapot jó, kivétel  a kopogás. Óra szerint 17000 km van benne. Nem tud valaki valamit erről az autóról? Vagy inkább jobb, ha nem tudok meg semmit:-))))))
Szia!
Ezek a bemutatóautók, ejh...
Én is hajszál híján beleugrottam egybe. Így árulták, hogy volt bemutatóautó, újszerű állapot. 32e Km, 2003.09. Ghia, sok extrával. Kiderült, előző évben totálkáros volt Németo-ban.    A papíron egy "elírt" alváz-betűjele keltett gyanút! Egy "x", "w"-nek volt ütve. A kereskedő jópofizott, hogy "-Tudod, a csajok az irodában nem tudnak odafigyelni, ha bemegy egy pasi!"
Mázlim volt, hogy volt ismerős a Ford-nál.  
Különben sok lett volna a közel 3,5 misi egy ilyen autóért...
( Gondolom megvették odakinnt alkatrésznek, itthon Sanyi bá' mókolta vagy fél évig egy garázsban...)
Érdekes, az eset után hamar eltűnt az autó, lehet hogy elvitték máshová?  
De remélem, nálad minden rendben!  
Üdv.  
 
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3553 Dátum: 2006.11.04 szombat, 18:38:00 »

Szia!
Ezek a bemutatóautók, ejh...
Én is hajszál híján beleugrottam egybe. Így árulták, hogy volt bemutatóautó, újszerű állapot. 32e Km, 2003.09. Ghia, sok extrával. Kiderült, előző évben totálkáros volt Németo-ban.    A papíron egy "elírt" alváz-betűjele keltett gyanút! Egy "x", "w"-nek volt ütve. A kereskedő jópofizott, hogy "-Tudod, a csajok az irodában nem tudnak odafigyelni, ha bemegy egy pasi!"
Mázlim volt, hogy volt ismerős a Ford-nál.  
Különben sok lett volna a közel 3,5 misi egy ilyen autóért...
( Gondolom megvették odakinnt alkatrésznek, itthon Sanyi bá' mókolta vagy fél évig egy garázsban...)
Érdekes, az eset után hamar eltűnt az autó, lehet hogy elvitték máshová?  
De remélem, nálad minden rendben!  
Üdv.  
 

Most aztán lelket öntöttél mendrébe!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3554 Dátum: 2006.11.04 szombat, 18:41:00 »

Leinformáltam, és talán igazak a dolgok. Egy vidéki Fordos ismerős rákérdezett. Nem látszanak olyan nyomok amik arra utalnálnak, hogy több km lenne benne, illetve sérülés nyomait sem találtam. Igaz nem vagyok egy nagy szaki.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3555 Dátum: 2006.11.04 szombat, 18:42:00 »

Igen. A sorokat olvasva rezegtem egy kicsit
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3556 Dátum: 2006.11.04 szombat, 18:42:00 »

Azért egy 17,ezres autót nem nehéz belülről felismerni,hogy valós e?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3557 Dátum: 2006.11.04 szombat, 18:44:00 »

Most aztán lelket öntöttél mendrébe!
Szia!
Nem kell általánosítani, én így jártam ( volna ). De van akinek már bejött egy ilyen autó. Őszintén remélem, "mendre" kollégának is!
Üdv:)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3558 Dátum: 2006.11.04 szombat, 18:46:00 »

Szia!
Nem kell általánosítani, én így jártam ( volna ). De van akinek már bejött egy ilyen autó. Őszintén remélem, "mendre" kollégának is!
Üdv:)
Szia!
Ez nem általánositás volt csupán egy spontán észrevétel
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3559 Dátum: 2006.11.04 szombat, 18:47:00 »

Szia!
Ez nem általánositás volt csupán egy spontán észrevétel
De semmiképp nem rosszindulatu!!!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3560 Dátum: 2006.11.04 szombat, 18:56:00 »

Szia!
Ez nem általánositás volt csupán egy spontán észrevétel
Persze, értjük egymást!
Üdv:
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #3561 Dátum: 2006.11.04 szombat, 19:08:00 »

Van 1,8-as ghia? Magyarországon ilyet nem forgalmaztak! Az lehet, hogy a németeknél igen, de mo-on biztosan nem! De szerintem ott sem! Esetleg svájci? Vagy nem ghia.
Ha bemutatóautó, akkor magyarországi, ergo a történetben sántít valami!
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #3562 Dátum: 2006.11.04 szombat, 19:30:00 »

Hát kezd meglepő lenni a dolog. Az autó 1.8-as és Ghia. 125 LE, kombi.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3563 Dátum: 2006.11.04 szombat, 19:31:00 »

Van 1,8-as ghia? Magyarországon ilyet nem forgalmaztak! Az lehet, hogy a németeknél igen, de mo-on biztosan nem! De szerintem ott sem! Esetleg svájci? Vagy nem ghia.
Ha bemutatóautó, akkor magyarországi, ergo a történetben sántít valami!
Szia!
Lehet, te jobban emléxel a régebbi kivitelre, de most rendelhető, 5 seb. manuális váltóval...125LE.
Mo.-n.
Üdv:)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3564 Dátum: 2006.11.04 szombat, 19:35:00 »

Az alvázszámól tudunk valamit kiokoskodni?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3565 Dátum: 2006.11.04 szombat, 19:36:00 »

A rendszám illik az évjárathoz.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3566 Dátum: 2006.11.04 szombat, 19:40:00 »

Az alvázszámól tudunk valamit kiokoskodni?
Szia!
Lehet...De csak ami szerepel az adatbázisban. Ha bemutatóautó, elveg napi információ kellene, hogy legyen...Itt a fórumon is van, aki utána tud nézni, vagy nézetett. Volt már erre igény. De ha bemész egy Ford kereskedésbe, ott is kellene, hogy tudjanak. ( csak ne oda, ahol vetted, de ez gondolom magától értetődik )
Üdv:
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #3567 Dátum: 2006.11.04 szombat, 22:04:00 »

Hát kezd meglepő lenni a dolog. Az autó 1.8-as és Ghia. 125 LE, kombi.
Elnézést, tévedtem. Tényleg volt és van 1,8-as ghia. Rosszul emlékeztem.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #3568 Dátum: 2006.11.05 vasárnap, 11:29:00 »

Miféle anya van a tehermentesitőn belűl?
mendre!
 
Az "új" gumikat nem úgy értettem, hogy vadiúj (azért tettem idézőjelbe), hanem hogy ami rajta volt eredetileg az annyira kopott volt, hogy arra nem lehet 17000km-t ráfogni, ezért rátettek egy kevésbé használtat, ami eddig más autón, akár más OFF autón volt, lehetett.
Idén vettem vadiúj nyárigumikat, de azokat nem kellett bekoptatni, nem búgott, nem rezgett!!!
 
Ja és ha monnyuk matador gumi van rajta, akkor azt kétlem, hogy az első garnítúra lenne. Nem hiszem, hogy akár mo.-on forgalomba helyezetek volna új Mondit hasonló minőségű gumival.
Ahogy láttam az Mk III -asokat, általában P 6000-essel és Continental Prémiumcontac 2-vel fut a legtöbb, de az Mk III-as gazdák ezt jobban tudják.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3569 Dátum: 2006.11.05 vasárnap, 11:32:00 »

Bocs félreértettem. P6000 van rajta.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3570 Dátum: 2006.11.05 vasárnap, 11:37:00 »

Bocs félreértettem. P6000 van rajta.
semmi gond! csak azért írtam, mert anno én is tapasztaltam ilyet és nálam az alábbiakban leírt módon oldódott meg, de ahogy írtam először is "vedd figyelembe amit a többiek is írtak"!  
 
üdv.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #3571 Dátum: 2006.11.05 vasárnap, 15:07:00 »

Szia!
Ezek a bemutatóautók, ejh...
Én is hajszál híján beleugrottam egybe. Így árulták, hogy volt bemutatóautó, újszerű állapot. 32e Km, 2003.09. Ghia, sok extrával. Kiderült, előző évben totálkáros volt Németo-ban.    A papíron egy "elírt" alváz-betűjele keltett gyanút! Egy "x", "w"-nek volt ütve. A kereskedő jópofizott, hogy "-Tudod, a csajok az irodában nem tudnak odafigyelni, ha bemegy egy pasi!"
Mázlim volt, hogy volt ismerős a Ford-nál.  
Különben sok lett volna a közel 3,5 misi egy ilyen autóért...
( Gondolom megvették odakinnt alkatrésznek, itthon Sanyi bá' mókolta vagy fél évig egy garázsban...)
Érdekes, az eset után hamar eltűnt az autó, lehet hogy elvitték máshová?  
De remélem, nálad minden rendben!  
Üdv.  
 

Unokatesóm így vett Opel-t... A legszebb az egészbe, hogy felhív, hogy új autót akar venni, és a Mondeo is jelöltek listáján és, hogy nekem mi a véleményem róla. Ugye ismertek, kicsit se vagyok elfogult, csak a Mondeo az autó, minden más nem. Smiley Erre pár hét múlva hív, hogy vett egy Opel Vectra bemutató autót kevés km-el, olcsóbban mint az új ára, de szinte új... No comment, le is tagadom, hogy ismerem... Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #3572 Dátum: 2006.11.05 vasárnap, 15:18:00 »

Unokatesóm így vett Opel-t... A legszebb az egészbe, hogy felhív, hogy új autót akar venni, és a Mondeo is jelöltek listáján és, hogy nekem mi a véleményem róla. Ugye ismertek, kicsit se vagyok elfogult, csak a Mondeo az autó, minden más nem. Smiley Erre pár hét múlva hív, hogy vett egy Opel Vectra bemutató autót kevés km-el, olcsóbban mint az új ára, de szinte új... No comment, le is tagadom, hogy ismerem... Smiley
Szia Scratch!
Ne vedd úgy a lelkedre...Én azt MONDom, vegyen olyan autót mindenki, amiben hisz, ami tetszik, amiben jól érzi magát! És ha ezen túl vagyunk, figyeljünk kicsit jobban egymásra az úton!
Én is javasoltam már többeknek a Mondeo-t, eddig aki vett ilyen kategóriában off-ot, már megbánta. Volt, aki azt vágta a fejemhez, hogy miért nem vittem el hamarabb egy próbakörre az enyémmel!  
Különbözőek vagyunk...
Azért drukkolok az adagolós sztori miatt neked!
Remélem jó lesz a vége...
Üdv:)
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #3573 Dátum: 2006.11.05 vasárnap, 15:49:00 »

Szia Scratch!
Ne vedd úgy a lelkedre...Én azt MONDom, vegyen olyan autót mindenki, amiben hisz, ami tetszik, amiben jól érzi magát! És ha ezen túl vagyunk, figyeljünk kicsit jobban egymásra az úton!
Én is javasoltam már többeknek a Mondeo-t, eddig aki vett ilyen kategóriában off-ot, már megbánta. Volt, aki azt vágta a fejemhez, hogy miért nem vittem el hamarabb egy próbakörre az enyémmel!  
Különbözőek vagyunk...
Azért drukkolok az adagolós sztori miatt neked!
Remélem jó lesz a vége...
Üdv:)
Persze, mindenki vegyen azt, ami neki tetszik, csak ez a bemutató autós dolog szerintem nem éppen a legelönyösebb dolog.
Hát én is kiváncsi vagyok mi lesz az adagolómmal, remélem a keceli szervíz be tudja állítani, és akkor minden jó lesz végre.
Angel szavaival próbálom nyugtatni magam, hogy amit eddig megspóroltam az üzemanyagon, most annak egy részét költöm rá vissza, így nem fáj annyira... Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #3574 Dátum: 2006.11.05 vasárnap, 18:33:00 »

van a renaultnál egy kedves láyn barátnőm, akit egy nyílt napon ismertem meg. a hűvösvölgyben volt ilyen rönóbemutató. a kis twingóval úgy mentek a mezőn, mint az ökör, két kerék, kézifék, beleagödörbe. majdnem a sírás folytogatott, mikor a csaj mondta, hogy ezeket az autókat beviszik, lemossák és mint szalonautó eladják, mert ugye használva még nem volt sose. és ugyanígy szétnyírtak ott egy megane-t meg egy cliot is. és ezt megcsinálja mindegyik cég szerintem.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3575 Dátum: 2006.11.05 vasárnap, 19:14:00 »

Persze, mindenki vegyen azt, ami neki tetszik, csak ez a bemutató autós dolog szerintem nem éppen a legelönyösebb dolog.
Hát én is kiváncsi vagyok mi lesz az adagolómmal, remélem a keceli szervíz be tudja állítani, és akkor minden jó lesz végre.
Angel szavaival próbálom nyugtatni magam, hogy amit eddig megspóroltam az üzemanyagon, most annak egy részét költöm rá vissza, így nem fáj annyira... Smiley
Szia Scratch!
Közhely, a bemutatóautók ki vannak taposva ( Sgabo #3607 ), ugye a kereskedők odadják újságíróknak, haveroknak, próbálják ki. Ugye ennek keretében mindnki tudni akarja, mit tud, vagy még annál is többet kihozni belőle...
Egyik kollégám vett egy renyókliót, és hogy örült, hogy 400e-el olcsóbban, mint ha újonnan. Most fél éves az autó...
Adagoló ügyben olvastam, többen is adtak ötleteket, én is amondó vagyok, ne hagyd magad!
Üdv.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3576 Dátum: 2006.11.05 vasárnap, 19:32:00 »

van a renaultnál egy kedves láyn barátnőm, akit egy nyílt napon ismertem meg. a hűvösvölgyben volt ilyen rönóbemutató. a kis twingóval úgy mentek a mezőn, mint az ökör, két kerék, kézifék, beleagödörbe. majdnem a sírás folytogatott, mikor a csaj mondta, hogy ezeket az autókat beviszik, lemossák és mint szalonautó eladják, mert ugye használva még nem volt sose. és ugyanígy szétnyírtak ott egy megane-t meg egy cliot is. és ezt megcsinálja mindegyik cég szerintem.
Tudok hasonló durvát: A mondeo előtt kb. 5 évet kénytelen voltam cégautóval járni. Kb 1 éve km kifutás miatt le kellett adni az utolsó Opelt. Ezután a Leasing cég nem akarta elkapkodni a cserét azért bér autot adtak mindig. Na így tutam meg hogy pl az Avis-nal minden autot 40ekm-ig használnak bérautotként egy autot utána visszadják szalonoknak(ezen ok miatt 3 fokát ettem meg kevesebb mint egy év alatt, beleuntam). Na hogy a szalonba miként adják el azt már nem tudom, de, hogy pont a legelső legérzékenyebb néhány ezer km-et jóég tudja milyen mazsolák autogyilkolásával történt meg... még belegondolni is borzasztó!
Naplózva
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #3577 Dátum: 2006.11.05 vasárnap, 20:45:00 »

van a renaultnál egy kedves láyn barátnőm, akit egy nyílt napon ismertem meg. a hűvösvölgyben volt ilyen rönóbemutató. a kis twingóval úgy mentek a mezőn, mint az ökör, két kerék, kézifék, beleagödörbe. majdnem a sírás folytogatott, mikor a csaj mondta, hogy ezeket az autókat beviszik, lemossák és mint szalonautó eladják, mert ugye használva még nem volt sose. és ugyanígy szétnyírtak ott egy megane-t meg egy cliot is. és ezt megcsinálja mindegyik cég szerintem.
És akkor hogyhogy Volvot vettél?
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
Vendég
« Új hozzászólás #3578 Dátum: 2006.11.05 vasárnap, 22:04:00 »

És akkor hogyhogy Volvot vettél?
azért, mert jobb egy jó ügyvéd a hátam mögött, mint egy rotyi rőnó a seggem alatt.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3579 Dátum: 2006.11.07 kedd, 09:10:00 »

van a renaultnál egy kedves láyn barátnőm, akit egy nyílt napon ismertem meg. a hűvösvölgyben volt ilyen rönóbemutató. a kis twingóval úgy mentek a mezőn, mint az ökör, két kerék, kézifék, beleagödörbe. majdnem a sírás folytogatott, mikor a csaj mondta, hogy ezeket az autókat beviszik, lemossák és mint szalonautó eladják, mert ugye használva még nem volt sose. és ugyanígy szétnyírtak ott egy megane-t meg egy cliot is. és ezt megcsinálja mindegyik cég szerintem.
A lány is tart nyílt napUt?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3580 Dátum: 2006.11.07 kedd, 09:14:00 »

Elnézést, tévedtem. Tényleg volt és van 1,8-as ghia. Rosszul emlékeztem.
Bazz, nem halt meg, csak vicceltem!?!? Juj
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3581 Dátum: 2006.11.07 kedd, 09:17:00 »

Leinformáltam, és talán igazak a dolgok. Egy vidéki Fordos ismerős rákérdezett. Nem látszanak olyan nyomok amik arra utalnálnak, hogy több km lenne benne, illetve sérülés nyomait sem találtam. Igaz nem vagyok egy nagy szaki.
Gratulálok! Jó választás, majd ha a kezdeti gyomorideg elmúlik, na, akkor lesz az igazi meglátod, majd benne akarsz aludni
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3582 Dátum: 2006.11.23 csütörtök, 20:05:00 »

Sziasztok!
Befújtam a klíma tisztító habot, nagyon jó illat lett. Volt öröm egy darabig, amikor újra jött a bűz. Egyre erősebb volt az égett szag, és kiderült hogy a ventilátor ellenállás csatlakozója égett (a kesztyűtartó alatti részen). Az egyik kábel el volt szakadva...
Néhány képet felraktam ide:  
Képek
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3583 Dátum: 2006.11.23 csütörtök, 22:07:00 »

Sziasztok!
Befújtam a klíma tisztító habot, nagyon jó illat lett. Volt öröm egy darabig, amikor újra jött a bűz. Egyre erősebb volt az égett szag, és kiderült hogy a ventilátor ellenállás csatlakozója égett (a kesztyűtartó alatti részen). Az egyik kábel el volt szakadva...
Néhány képet felraktam ide:  
Képek
Hát ez tényleg égett.
Ez a tisztítóhab miatt lehetett? Az csinált volna zárlatot?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3584 Dátum: 2006.11.23 csütörtök, 22:53:00 »

szép estét fórumlakók!
+ napos a MONDEOM, eddig minden nagyon szép és jó:)
Nagyon örülök, hogy "rábeszéltem" magam erre a tipusra (Mondeo 2000 Ghia 2002-es)
Már majdnem megvettem egy metálfekete Skoda octaviát. (brrrrrrr) Még jó, hogy nem akart alkudozni a kereskedő, mert most itt bőgnék, hogy milyen hülye voltam. klasszisokkal jobb a a Mondeo!!!
Na ennyi ömlengés után pár kérdésem lenne:
- Ez a lassú tempónál kormányzásnál ropogás nálam is jelentkezik. lehet, hogy már adtatok rá magyarázatot, de nem találom. segítene valaki?
- Ne nevessetek ki, de már azon gondolokodom, hogyan lehetne kicsit feldobni (optikailag)! Smiley Kérdés, hogy a krómkeretes hűtőmaszk és a krómos aljú hátsólámpa kompatibilis a 2002-es modellel? Azaz egyszerűen kiveszem beteszem az újat?
- Nekem kicsit furcsa, hogy az átlagnál lassabban ejti vissza fordulatot gázelvételnél. Ennek mi lehet az oka?
- Valaki azt mondta, hogy gyárilag bele van építve az ablakmodul. Igaz ez? Én utólagosan beszerelt riasztó távjával nyitom-csukom. Arra nem húzza fel az ablakokat.
Segítsetek egy "friss húsnak"!
Előre is kösssszenet!
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #3585 Dátum: 2006.11.23 csütörtök, 23:09:00 »

szép estét fórumlakók!
+ napos a MONDEOM, eddig minden nagyon szép és jó:)
Nagyon örülök, hogy "rábeszéltem" magam erre a tipusra (Mondeo 2000 Ghia 2002-es)
Már majdnem megvettem egy metálfekete Skoda octaviát. (brrrrrrr) Még jó, hogy nem akart alkudozni a kereskedő, mert most itt bőgnék, hogy milyen hülye voltam. klasszisokkal jobb a a Mondeo!!!
Na ennyi ömlengés után pár kérdésem lenne:
- Ez a lassú tempónál kormányzásnál ropogás nálam is jelentkezik. lehet, hogy már adtatok rá magyarázatot, de nem találom. segítene valaki?
- Ne nevessetek ki, de már azon gondolokodom, hogyan lehetne kicsit feldobni (optikailag)! Smiley Kérdés, hogy a krómkeretes hűtőmaszk és a krómos aljú hátsólámpa kompatibilis a 2002-es modellel? Azaz egyszerűen kiveszem beteszem az újat?
- Nekem kicsit furcsa, hogy az átlagnál lassabban ejti vissza fordulatot gázelvételnél. Ennek mi lehet az oka?
- Valaki azt mondta, hogy gyárilag bele van építve az ablakmodul. Igaz ez? Én utólagosan beszerelt riasztó távjával nyitom-csukom. Arra nem húzza fel az ablakokat.
Segítsetek egy "friss húsnak"!
Előre is kösssszenet!
A hátsó lámpa ok, a hűtőrácsot kicsit kell faragni, de az is felmegy. Smiley
Nyomd meg egyszer a zárás gombot, majd ujra nyomd meg, és tartsd úgy, akkor felhúzza az ablakokat. A nyitó gombbal ugyan így meg le is lehet engedni őket. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #3586 Dátum: 2006.11.24 péntek, 00:05:00 »

Sziasztok!
Befújtam a klíma tisztító habot, nagyon jó illat lett. Volt öröm egy darabig, amikor újra jött a bűz. Egyre erősebb volt az égett szag, és kiderült hogy a ventilátor ellenállás csatlakozója égett (a kesztyűtartó alatti részen). Az egyik kábel el volt szakadva...
Néhány képet felraktam ide:  
Képek
MKII-nél a ventillátor ellenállás szétégés típushiba (nekem 97-es volt). A helyette vett ellenállás már más konstrukció volt
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3587 Dátum: 2006.11.24 péntek, 10:12:00 »

szép estét fórumlakók!
+ napos a MONDEOM, eddig minden nagyon szép és jó:)
Nagyon örülök, hogy "rábeszéltem" magam erre a tipusra (Mondeo 2000 Ghia 2002-es)
Már majdnem megvettem egy metálfekete Skoda octaviát. (brrrrrrr) Még jó, hogy nem akart alkudozni a kereskedő, mert most itt bőgnék, hogy milyen hülye voltam. klasszisokkal jobb a a Mondeo!!!
Na ennyi ömlengés után pár kérdésem lenne:
- Ez a lassú tempónál kormányzásnál ropogás nálam is jelentkezik. lehet, hogy már adtatok rá magyarázatot, de nem találom. segítene valaki?
- Ne nevessetek ki, de már azon gondolokodom, hogyan lehetne kicsit feldobni (optikailag)! Smiley Kérdés, hogy a krómkeretes hűtőmaszk és a krómos aljú hátsólámpa kompatibilis a 2002-es modellel? Azaz egyszerűen kiveszem beteszem az újat?
- Nekem kicsit furcsa, hogy az átlagnál lassabban ejti vissza fordulatot gázelvételnél. Ennek mi lehet az oka?
- Valaki azt mondta, hogy gyárilag bele van építve az ablakmodul. Igaz ez? Én utólagosan beszerelt riasztó távjával nyitom-csukom. Arra nem húzza fel az ablakokat.
Segítsetek egy "friss húsnak"!
Előre is kösssszenet!
Jó döntés, üdv a csapatban!
- kormányropogást meg kellene mutatni szerelőnek (pl. Solymár)
- fordulathoz: normális, mert menetben azt gondolja, hogy folytatod az utat és magasabb fordulatot biztosít a váltáshoz (újabb gázadáshoz), ha megállsz, akkor esik vissza teljesen.
Részemről ennyi
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3588 Dátum: 2006.11.24 péntek, 11:11:00 »

szép estét fórumlakók!
+ napos a MONDEOM, eddig minden nagyon szép és jó:)
Nagyon örülök, hogy "rábeszéltem" magam erre a tipusra (Mondeo 2000 Ghia 2002-es)
Már majdnem megvettem egy metálfekete Skoda octaviát. (brrrrrrr) Még jó, hogy nem akart alkudozni a kereskedő, mert most itt bőgnék, hogy milyen hülye voltam. klasszisokkal jobb a a Mondeo!!!
Na ennyi ömlengés után pár kérdésem lenne:
- Ez a lassú tempónál kormányzásnál ropogás nálam is jelentkezik. lehet, hogy már adtatok rá magyarázatot, de nem találom. segítene valaki?
- Ne nevessetek ki, de már azon gondolokodom, hogyan lehetne kicsit feldobni (optikailag)! Smiley Kérdés, hogy a krómkeretes hűtőmaszk és a krómos aljú hátsólámpa kompatibilis a 2002-es modellel? Azaz egyszerűen kiveszem beteszem az újat?
- Nekem kicsit furcsa, hogy az átlagnál lassabban ejti vissza fordulatot gázelvételnél. Ennek mi lehet az oka?
- Valaki azt mondta, hogy gyárilag bele van építve az ablakmodul. Igaz ez? Én utólagosan beszerelt riasztó távjával nyitom-csukom. Arra nem húzza fel az ablakokat.
Segítsetek egy "friss húsnak"!
Előre is kösssszenet!
Üdv köztünk!
 
A kormányropogást asszem én is írtam, válasz nem volt, szerelő viszont igen.
fusim ajánlására Dunakeszi. Nagyon komoly manuál diagnosztika, stanga(pajszer), rángatás, tekergetés, csavargatás oszt'semmi :-)  
Egy dolog maradt, de azt csak terhelés alatt, menet közben lehetne kidekázni, a toronycsapágy.  
Megemelve az nem mutatott hibát, letéve a kocsit, lehet, hogy ott ropog. Meg az is lehet, hogy nem is :-)  
Ha a tiéden megvan az okozó, azért tudasd, mert érdekelne.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3589 Dátum: 2006.11.24 péntek, 13:39:00 »

szép estét fórumlakók!
+ napos a MONDEOM, eddig minden nagyon szép és jó:)
Nagyon örülök, hogy "rábeszéltem" magam erre a tipusra (Mondeo 2000 Ghia 2002-es)
Már majdnem megvettem egy metálfekete Skoda octaviát. (brrrrrrr) Még jó, hogy nem akart alkudozni a kereskedő, mert most itt bőgnék, hogy milyen hülye voltam. klasszisokkal jobb a a Mondeo!!!
Na ennyi ömlengés után pár kérdésem lenne:
- Ez a lassú tempónál kormányzásnál ropogás nálam is jelentkezik. lehet, hogy már adtatok rá magyarázatot, de nem találom. segítene valaki?
- Ne nevessetek ki, de már azon gondolokodom, hogyan lehetne kicsit feldobni (optikailag)! Smiley Kérdés, hogy a krómkeretes hűtőmaszk és a krómos aljú hátsólámpa kompatibilis a 2002-es modellel? Azaz egyszerűen kiveszem beteszem az újat?
- Nekem kicsit furcsa, hogy az átlagnál lassabban ejti vissza fordulatot gázelvételnél. Ennek mi lehet az oka?
- Valaki azt mondta, hogy gyárilag bele van építve az ablakmodul. Igaz ez? Én utólagosan beszerelt riasztó távjával nyitom-csukom. Arra nem húzza fel az ablakokat.
Segítsetek egy "friss húsnak"!
Előre is kösssszenet!
szia,  
az ablakmodul be van építve gyárilag.
folyamatosan nyomod a záró ill nyitó pöcköt a kulcson és le-fel tekeri az ablakot ( nekem a jó indulatu márkaszervíz be akarta "szerelni" utólag amikor megkérdezetem ugyanezt), amennyiben nem megy be kell programozni, leírás az útmutatóban, de ezen az oldalon is találsz programozásokat  (kp.zár automatikus bezárása)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3590 Dátum: 2006.11.24 péntek, 13:40:00 »

szép estét fórumlakók!
+ napos a MONDEOM, eddig minden nagyon szép és jó:)
Nagyon örülök, hogy "rábeszéltem" magam erre a tipusra (Mondeo 2000 Ghia 2002-es)
Már majdnem megvettem egy metálfekete Skoda octaviát. (brrrrrrr) Még jó, hogy nem akart alkudozni a kereskedő, mert most itt bőgnék, hogy milyen hülye voltam. klasszisokkal jobb a a Mondeo!!!
Na ennyi ömlengés után pár kérdésem lenne:
- Ez a lassú tempónál kormányzásnál ropogás nálam is jelentkezik. lehet, hogy már adtatok rá magyarázatot, de nem találom. segítene valaki?
- Ne nevessetek ki, de már azon gondolokodom, hogyan lehetne kicsit feldobni (optikailag)! Smiley Kérdés, hogy a krómkeretes hűtőmaszk és a krómos aljú hátsólámpa kompatibilis a 2002-es modellel? Azaz egyszerűen kiveszem beteszem az újat?
- Nekem kicsit furcsa, hogy az átlagnál lassabban ejti vissza fordulatot gázelvételnél. Ennek mi lehet az oka?
- Valaki azt mondta, hogy gyárilag bele van építve az ablakmodul. Igaz ez? Én utólagosan beszerelt riasztó távjával nyitom-csukom. Arra nem húzza fel az ablakokat.
Segítsetek egy "friss húsnak"!
Előre is kösssszenet!
most látom, hogy Scratch már válaszolt, bocs az ismétlésért!
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #3591 Dátum: 2006.11.24 péntek, 14:10:00 »

szép estét fórumlakók!
+ napos a MONDEOM, eddig minden nagyon szép és jó:)
Nagyon örülök, hogy "rábeszéltem" magam erre a tipusra (Mondeo 2000 Ghia 2002-es)
Már majdnem megvettem egy metálfekete Skoda octaviát. (brrrrrrr) Még jó, hogy nem akart alkudozni a kereskedő, mert most itt bőgnék, hogy milyen hülye voltam. klasszisokkal jobb a a Mondeo!!!
Na ennyi ömlengés után pár kérdésem lenne:
- Ez a lassú tempónál kormányzásnál ropogás nálam is jelentkezik. lehet, hogy már adtatok rá magyarázatot, de nem találom. segítene valaki?
- Ne nevessetek ki, de már azon gondolokodom, hogyan lehetne kicsit feldobni (optikailag)! Smiley Kérdés, hogy a krómkeretes hűtőmaszk és a krómos aljú hátsólámpa kompatibilis a 2002-es modellel? Azaz egyszerűen kiveszem beteszem az újat?
- Nekem kicsit furcsa, hogy az átlagnál lassabban ejti vissza fordulatot gázelvételnél. Ennek mi lehet az oka?
- Valaki azt mondta, hogy gyárilag bele van építve az ablakmodul. Igaz ez? Én utólagosan beszerelt riasztó távjával nyitom-csukom. Arra nem húzza fel az ablakokat.
Segítsetek egy "friss húsnak"!
Előre is kösssszenet!
Ha nem műxik az ablak fel-le húzása, akkor valszeg az ablakok sem mennek le-fel a benti gombokkal autómatikusan. Ilyenkor csak gyújtás mellett pár másodpercig felhúzott ablaknál a felfele gombot kell nyomni kb. 20 másodpercig, és ezt az összesnél megismételni. Akkusaru levételével elfelejti ezeket az autó.
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #3592 Dátum: 2006.11.24 péntek, 14:12:00 »

A hátsó lámpa ok, a hűtőrácsot kicsit kell faragni, de az is felmegy. Smiley
Nyomd meg egyszer a zárás gombot, majd ujra nyomd meg, és tartsd úgy, akkor felhúzza az ablakokat. A nyitó gombbal ugyan így meg le is lehet engedni őket. Smiley
Nem kell kétszer ugye. Ha rögtön hosszan nyomod, akkor zárja a központit, és rögtön az ablakokat is húzza!
 
Imádom ezeket az opciókat. Most Focusolok, és csak a vezető oldalt nyitom, majd bezár...................................... És még folytathatnám.
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #3593 Dátum: 2006.11.24 péntek, 14:15:00 »

A kormány nekem is ropogott, bár enyém mk2
(de ez nem hiszem hogy ez esetben szémít)én zsírt nyomtam be fecskendővel a gömbfej gumiharangjába, mert ki volt száradva.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #3594 Dátum: 2006.11.24 péntek, 17:48:00 »

Ha nem műxik az ablak fel-le húzása, akkor valszeg az ablakok sem mennek le-fel a benti gombokkal autómatikusan. Ilyenkor csak gyújtás mellett pár másodpercig felhúzott ablaknál a felfele gombot kell nyomni kb. 20 másodpercig, és ezt az összesnél megismételni. Akkusaru levételével elfelejti ezeket az autó.
Nem kell tartani, csak leengedni, felhuzni, elengedni, majd ujra megnyomni a fel gombot. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #3595 Dátum: 2006.11.24 péntek, 17:49:00 »

Nem kell kétszer ugye. Ha rögtön hosszan nyomod, akkor zárja a központit, és rögtön az ablakokat is húzza!
 
Imádom ezeket az opciókat. Most Focusolok, és csak a vezető oldalt nyitom, majd bezár...................................... És még folytathatnám.
De úgy nem reteszel.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #3596 Dátum: 2006.11.24 péntek, 21:09:00 »

Hella!
MKI,MKII,MKIII ezek a Mondeo szeria roviditesek mit jelentenek pontosan az M gondolom Mondeo de lehet tevedek es mi a K??
Ja es mi szerint lehet besorolni a verdakat nekem egy 2002.12. havi csoda van a tulajdonomban az most az MKII vagy mar eseteleg az MKIII dolgok vonatkoznak ra??
Valaszokat elore is koszi!
Naplózva
Maffy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5378


9094814
E-mail
« Új hozzászólás #3597 Dátum: 2006.11.24 péntek, 21:12:00 »

Hella!
MKI,MKII,MKIII ezek a Mondeo szeria roviditesek mit jelentenek pontosan az M gondolom Mondeo de lehet tevedek es mi a K??
Ja es mi szerint lehet besorolni a verdakat nekem egy 2002.12. havi csoda van a tulajdonomban az most az MKII vagy mar eseteleg az MKIII dolgok vonatkoznak ra??
Valaszokat elore is koszi!
Üdv
Az MK a "mark" rövidítése...a tiéd MKIII
Naplózva

Egy valódi beSTia™
ST200 2.5 V6 (2000.04)
Vendég
« Új hozzászólás #3598 Dátum: 2006.11.24 péntek, 23:15:00 »

Sziasztok, én is a napokban leszek egy mondeo (2003/08 132 Le, kombi) tulajdonosa (a foglalót már lefizettem). A darab nagyon szép, tele van mindeféle kütyükkel, de mivel német a drágaszágom, nincs hozzá gépkönyv (németül úgy sem tudok), -így attól tartok, hogy amikor birtokon belülre kerülök, úgy fogom bámulni, mint Aliz a csodaországot. Szóval nem tudna valaki segíteni, például úgy, hogy egy hasonló évjáratú gép haszálati utasítását beszkennelve elküldené, vagy felrakná valahová. Előre is köszönöm, bt
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #3599 Dátum: 2006.11.24 péntek, 23:20:00 »

Maffy,
 
Neeeem, ez nem igy van...
 
M mint Mondeo, K mint Kurvajo
Naplózva

blah blah blah
Oldalak: 1 ... 65 66 67 68 69 70 71 [72] 73 74 75 76 77 78 79 ... 138   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.084 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.