Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.16 csütörtök, 16:53:05 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 ... 138   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Egy új Mondeós kérdései  (Megtekintve 1877932 alkalommal)
0 Felhasználó és 14 vendég van a témában
Vendég
« Új hozzászólás #700 Dátum: 2004.11.09 kedd, 08:26:00 »

ha lesz rá mód beviszem szervízbe(ha van Pécsen ott veszem)mennyibe kerül egy ilyen vizsgálat?És ha nem tudok szervízbe menni milyen árulkodó jelek utalhatnak arra,hogy átfordult az a kis számlálócska a műszerfalon!?!
bocs a sok zaklatásért,de de vagyok sózva a mondeóért nagyonn...köszi Csaba
Hali Csaba!
Szerintem is érdemes szervizbe vinned. Én tavaly vettem egy 1,8TD-t Hollandiából jött. Óra szerint 200K kilóméterrel eladó állítása szerint előrébb tekerték a kevesebb vám miatt. Én ugyan nem vittem szervizbe, mert apósom szerelő és vele néztük át megvétel előtt. Például ha a motor le van mosva az gyanús lehet. Ha vezetőülés nagyon kiült akkor jóval több a kilóméter, kuplung szintén (bár ezt nem lehet álatlánosítani, apósomnak volt egy kuncsaftja Skoda Octavia újonnan vette 4.000 km után nem lehetett szinte elindulni az autóval, kuplung cs.). Ha van rá mód akkor volt törött autót se vegyél ez személyes tapasztalat.
Üdv Shadow.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #701 Dátum: 2004.11.09 kedd, 08:35:00 »

ha lesz rá mód beviszem szervízbe(ha van Pécsen ott veszem)mennyibe kerül egy ilyen vizsgálat?És ha nem tudok szervízbe menni milyen árulkodó jelek utalhatnak arra,hogy átfordult az a kis számlálócska a műszerfalon!?!
bocs a sok zaklatásért,de de vagyok sózva a mondeóért nagyonn...köszi Csaba
Szia Hecsa!
 
Az eladó el akar adni, Te venni, ha ez így igaz, akkor nem fog elzárkozni tőle, hogy felgyertek egy vizsgálatra Pestre. A benzint és a vizsgálatot fizeted. Ez nem kidobott pénz. Legyen az összes 30-eFt. Most vagy ennyi pluszért veszel egy relatíve jó kocsit, vagy ennyi pénz elköltésével megspórolod a kockázatát, hogy befürödjél egy számodra rejtett hiba létezésével. Hidd el a kocsi árához, fenntartásához képest ez az összeg piti.
Nekem Debrecenből hozták fel a kocsit a vizsgálatra. Már az is jó jel volt, az eladó el mert menni vele több száz kilométert ;-))) Nem félt egy megméretetéstől.
Előtte egy kereskedőnél néztem három napig egy kocsit, lefikszáltam a vizsgálat időpontját a szervizben is és a kereskedővel is 11 órakor. 13-ra ott voltam, hogy 13.30-ra közösen vigyük a kocsit. A kereskedő közölte, hogy jött egy másik kereskedő és elvitte. Először dobtam egy hátast mérgemben, aztán rájöttem, hogy ők tudták a kocsi bibijét és azért inkább átvitték a másik telephelyre. Azzal, hogy átvágtak megspóroltak 15 eFt-t, mert a vizsgálat után biztos elálltam volna a vásárlástól. Chiptuningos volt, valószínűleg széthajtották rendesen, a vizsgálat során meg a kikötött autót 120-ig kihúzatják, mindent lemér a pad. Arra figyeljél oda, hogy az előírásos kerékátmérő legyen az elején fent, vagy becsapja a mérési eredményt.
Röviden egy kis ész és sok szerencse kell egy jó kocsi vételéhez. A jó kocsit a tulaj nem adja olcsón, mert tudja, hogy jó. A kereskedő jobban enged, mert neki nem a kocsi számít, Ő csak haszonkulcsban gondolkozik.
Üdv ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #702 Dátum: 2004.11.09 kedd, 09:09:00 »

Szia Hecsa!
 
Az eladó el akar adni, Te venni, ha ez így igaz, akkor nem fog elzárkozni tőle, hogy felgyertek egy vizsgálatra Pestre. A benzint és a vizsgálatot fizeted. Ez nem kidobott pénz. Legyen az összes 30-eFt. Most vagy ennyi pluszért veszel egy relatíve jó kocsit, vagy ennyi pénz elköltésével megspórolod a kockázatát, hogy befürödjél egy számodra rejtett hiba létezésével. Hidd el a kocsi árához, fenntartásához képest ez az összeg piti.
Nekem Debrecenből hozták fel a kocsit a vizsgálatra. Már az is jó jel volt, az eladó el mert menni vele több száz kilométert ;-))) Nem félt egy megméretetéstől.
Előtte egy kereskedőnél néztem három napig egy kocsit, lefikszáltam a vizsgálat időpontját a szervizben is és a kereskedővel is 11 órakor. 13-ra ott voltam, hogy 13.30-ra közösen vigyük a kocsit. A kereskedő közölte, hogy jött egy másik kereskedő és elvitte. Először dobtam egy hátast mérgemben, aztán rájöttem, hogy ők tudták a kocsi bibijét és azért inkább átvitték a másik telephelyre. Azzal, hogy átvágtak megspóroltak 15 eFt-t, mert a vizsgálat után biztos elálltam volna a vásárlástól. Chiptuningos volt, valószínűleg széthajtották rendesen, a vizsgálat során meg a kikötött autót 120-ig kihúzatják, mindent lemér a pad. Arra figyeljél oda, hogy az előírásos kerékátmérő legyen az elején fent, vagy becsapja a mérési eredményt.
Röviden egy kis ész és sok szerencse kell egy jó kocsi vételéhez. A jó kocsit a tulaj nem adja olcsón, mert tudja, hogy jó. A kereskedő jobban enged, mert neki nem a kocsi számít, Ő csak haszonkulcsban gondolkozik.
Üdv ND
te hol nézetted át?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #703 Dátum: 2004.11.09 kedd, 09:58:00 »

te hol nézetted át?
Szia Vikiviki!
 
Budapest XX. Ady E.160. 287-8430, www.dct.thg.hu, van egy a Nagykörösi úti piac mellett is, de az túl közel van a tűzhöz és mindenki a piacról él, kicsit távolabb mentem. 7 oldalas nyomtatott, szines görbékkel tarkított leírást nyomtak a kezembe a végén. Komplett futómű vizsgálat, fék rendszer (58 km/h-ról fékezve! nem KPM-s 10 km/h), motor vizsgálat, sebességváltó, mérőműszerek, Füstgáz,Alváz, karosszéria külön
15 ezer és egy fél óra kb
üdv ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #704 Dátum: 2004.11.09 kedd, 10:06:00 »

Látom Curtis-Mester is "felébredt"..Smiley))
Jan! Ez tényleg hülye-kérdés volt...
Curtis:nem tudsz vmi jó vételt? Smiley
Tud!
És az ővé tényleg jó vétel.
 
De engem már meg sem kérdezel Huh??
én is tudok egy jó vételt, a gépet ismered Smiley)))
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #705 Dátum: 2004.11.09 kedd, 10:06:00 »

Szia Vikiviki!
 
Budapest XX. Ady E.160. 287-8430, www.dct.thg.hu, van egy a Nagykörösi úti piac mellett is, de az túl közel van a tűzhöz és mindenki a piacról él, kicsit távolabb mentem. 7 oldalas nyomtatott, szines görbékkel tarkított leírást nyomtak a kezembe a végén. Komplett futómű vizsgálat, fék rendszer (58 km/h-ról fékezve! nem KPM-s 10 km/h), motor vizsgálat, sebességváltó, mérőműszerek, Füstgáz,Alváz, karosszéria külön
15 ezer és egy fél óra kb
üdv ND
Elnézést, rutinból írtam a net cimet. www. - nélkül kell beütni.
Érdemes végig nézni a vizsgálat bemutatását végző ábrasort. Ezeket egy szerelő nem láthatja, bármilyen jó szaki is.
Üdv ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #706 Dátum: 2004.11.09 kedd, 10:11:00 »

Kérdéssel fordulok Hozzátok! Egy 1.8td Mondeo II-esem van. Amikor a klímát kikapcsolom egy csípős szag jön a levegő rendszerből.Fél éven belül két alkalommal kezeltettem a klíma rendszerét gombaölő sprayvel,de néhány hét után újra előjön a szag.Arra gondolok ,hogy az utastéri hideg hőleadó felület annyira el van szennyeződve,hogy ki kell építeni a megfelelő tisztításhoz.Mielőtt ezt kiépíttetném szeretnélek megkérdezni benneteket hátha van valakinek ötlete a megoldásra.Azt is kérdezném még,hogy tudja-e valaki,hogy a Mondeo klíma kondenzvíz elvezetése hogy van megoldva?
Előre is köszönöm,várom a javaslataitokat!
papi
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #707 Dátum: 2004.11.09 kedd, 10:12:00 »

ha lesz rá mód beviszem szervízbe(ha van Pécsen ott veszem)mennyibe kerül egy ilyen vizsgálat?És ha nem tudok szervízbe menni milyen árulkodó jelek utalhatnak arra,hogy átfordult az a kis számlálócska a műszerfalon!?!
bocs a sok zaklatásért,de de vagyok sózva a mondeóért nagyonn...köszi Csaba
Tudod asszem a legegyszerűbb, a lentebb található tanácsok megfogadása mellet, ha kiraksz néhány képet is hozzá, akkor kicsit egyszerűbb.
 
De még mielőtt megteszed le kell lombozzalak, 10 éves autó svájcból 160ezerrel elég nehezen hihető, de nem lehetetlen.
Óratekerés megállapításának egyik legbiztosabb módja ha Óra ki záró matrica megvizsgál.  
 
Üdv
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #708 Dátum: 2004.11.09 kedd, 11:36:00 »

Kormany, pedalok allapota, ules mennyire lotyog. Amugy ha nem tudja igazolni, hogy mennyi km van benne, akkor en a helyedben elfelejtenem. Kis varakozassal biztos olyan Mondeohoz tudsz jutni, ami megbizhato forrasbol szarmazik.
 
Sokak szerint itt eleg atfogo kepet tudnak adni a kocsirol.
Ford markaszervizben atvizsgalasnal meg vagy eszrevesznek hibakat, vagy nem. Auto Fort-hoz sose vidd, az a lenyeg:)
 
Ja meg ha 160ezer van benne, akkor szerinted miert kellett bele uj kuplung? a visszatekergetos fajtajukat
lukit,
 
így van, nekem még 240-250e km -es autóba is a gyári kuplung volt!
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #709 Dátum: 2004.11.09 kedd, 11:38:00 »

Hali Csaba!
Szerintem is érdemes szervizbe vinned. Én tavaly vettem egy 1,8TD-t Hollandiából jött. Óra szerint 200K kilóméterrel eladó állítása szerint előrébb tekerték a kevesebb vám miatt. Én ugyan nem vittem szervizbe, mert apósom szerelő és vele néztük át megvétel előtt. Például ha a motor le van mosva az gyanús lehet. Ha vezetőülés nagyon kiült akkor jóval több a kilóméter, kuplung szintén (bár ezt nem lehet álatlánosítani, apósomnak volt egy kuncsaftja Skoda Octavia újonnan vette 4.000 km után nem lehetett szinte elindulni az autóval, kuplung cs.). Ha van rá mód akkor volt törött autót se vegyél ez személyes tapasztalat.
Üdv Shadow.
shadow,
 
jó, de az Skoda, ez meg Ford, nem egy kategória. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #710 Dátum: 2004.11.09 kedd, 14:43:00 »

lukit,
 
így van, nekem még 240-250e km -es autóba is a gyári kuplung volt!
enyémben is az van. "gizi" szerint sem csúszik:
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #711 Dátum: 2004.11.09 kedd, 17:31:00 »

Szia Feri43!
 
596 mm-ről átlépni a 215/70/R15-re, azaz 683 mm-re, nem semmi. Ez 87 mm emelés, kb. 7%.Túl sok, Hárshegyi kategória ;-)))
Sokba fog kerülni ez neked utána is és indokolatlanul szidod majd a Mondidat, pedig Te leszel a hibás.
Megoldás, venni kell egy Ignist, annak nagy a has magassága (direkt kiskertes nyugdíjasoknak tervezték, az 1200-es Lada hiánypótlására ;-)))
Másik lehetőséged megtanulsz terepen vezetni. Első szóra hülyén hangzik, de nem mindegy, hogy a kerekeid hol vezeted, meddig süllyednek el, a kocsi középvonalával hogyan táncolsz és már nem is ér le. Nem ezen a gumiemeléses pár centin fog múlni az, hogy elakadsz vagy sem. Elég, ha egy gyerek kiszáll és már berugózik. Elég ha a gödörbe gyorsabban engeded le valamelyik kereket, a gátló még nem fog, de a tankod már landolt egy kis sziklán. Elég ha ez gyerek pont rosszkor ringatja be a kocsit a mozgásával.
Szóval nem ez a jó döntés szerintem, de lelked rá.
Üdv ND  
ui.:MKII-re is igaz, alaplemez maradt, futómű kicsit áttervezve, de szerintem ezek állnak ott is
Szia ND !
Az Ignis vásárlási tippet elvetem, még messze van a nyugdíjas kor. A vezetési stílusomon terepen igyekszem csiszolni. A hétvégén 440 kg teherrel +2 személylyel tehát maximum terheléssel mentem fel a fóti öreghegyre .A kaszni 8 cm- rel volt lejjebb mint üresen de minden probléma nélkűl felértem a telekre vele. Azért nyugodtabb lennék ha lenne még plusz 4 cm mert  pl. parkolásnál mikor a kocsi orra a szegélykő fölé nyúlik mindíg vészesen közel van a lökhárító alja. Otthon pedig egy nem több mint 10 centis emelkedő van a kapuban és e miatt nem tudok tolatva beállni, csak orral. Mert leér a motorból kilépő kipufogó és a burkolata. Mit szólnál egy garnitúra 195/70R15 ös gumi garnitúrához. Átmérő :655 mm lenne. ( vagy én vagyok Napóleon...??)  
Üdv, Feri43
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #712 Dátum: 2004.11.09 kedd, 17:55:00 »

hali
komolyan dilemam van..nem talalok egy rendes mondeot..nagy dizel mocival es full felszereltsegel..igaz csak max 4 misim van rá...
otletek?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #713 Dátum: 2004.11.09 kedd, 18:02:00 »

Szia Feri43!
 
Nyertél Te vagy Napoleon. Érdeklődve várom majd a hireket, hogy milyen sorrendben mennyit fogsz költeni a kocsidra. Már látom, hogy tanulságos kis cikket farigcsálok belöle az utókornak, a károdból ;-)))
Ha ennyi súly befért, akkor kombid lehet. Megoldás a hasfájásodra, ha BPeter tanácsát követed és beépítesz egy légrugót (katt ide és olvasd). Ez megoldja a fenék megemelését terheléskor. A kapubejárót meg tavaszal folyásírány felöl lebetonozzuk, oké? Egy kis drót bele, rá 10 cm apróköves beton, a gyerekek mintákat rajzolnak bele megcsúszás ellen és már megis oldodott a problémád ;-)))
De azért nagyon kiváncsi leszek a tapasztalataidra, ha olyan magasról szemléled a voilágot. Majd lefeljebb megvigasztallak, hogy lehetett volna ez rosszabb is ;-)))
Uff ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #714 Dátum: 2004.11.09 kedd, 18:21:00 »

köszönöm a segítséget mindenkinek holnap eldől a DOLOG egyébként belül tip-top nincs szétülve,agyonhasználva, mondhatni újszerű és kívülről is oké .Tavasszal cseréltek fékpofákat és a tárcsákat is,sérülésnek nyoma sincs (rétegmérő lesz)az eladás oka a 4.gyerek születése után nagyobb egyterüre váltanának..mégegyszer köszi
egyébként komolyabb generál nélkül mennyit megy el a mocija?
üdv: Csaba
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #715 Dátum: 2004.11.09 kedd, 18:39:00 »

köszönöm a segítséget mindenkinek holnap eldől a DOLOG egyébként belül tip-top nincs szétülve,agyonhasználva, mondhatni újszerű és kívülről is oké .Tavasszal cseréltek fékpofákat és a tárcsákat is,sérülésnek nyoma sincs (rétegmérő lesz)az eladás oka a 4.gyerek születése után nagyobb egyterüre váltanának..mégegyszer köszi
egyébként komolyabb generál nélkül mennyit megy el a mocija?
üdv: Csaba
passz... 250.000et tuti:) Szerintem olyan 350-400.000at....
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #716 Dátum: 2004.11.09 kedd, 18:46:00 »

köszönöm a segítséget mindenkinek holnap eldől a DOLOG egyébként belül tip-top nincs szétülve,agyonhasználva, mondhatni újszerű és kívülről is oké .Tavasszal cseréltek fékpofákat és a tárcsákat is,sérülésnek nyoma sincs (rétegmérő lesz)az eladás oka a 4.gyerek születése után nagyobb egyterüre váltanának..mégegyszer köszi
egyébként komolyabb generál nélkül mennyit megy el a mocija?
üdv: Csaba
Eladasi ok: hidd el, az elado mindig azt mondja, amit te hallani akarsz. Csaladi ok, uj gyerek, nagyobb kell, nem megy a pitbull szinehez, stb. Sose foglalkozz vele.
 
Moci telleg sokat elmegy, HA normalisan volt szervizelve, hasznalva (mondjuk ezt sose fogod megtudni, mint ahogy sok ujauto tulaj azt se, hogy a szervizesek elviszik hidegmotorral padlogazon discoba az uj kocsit). Szerintem akar 400-at is viheti, sot.
 
Ha ez az 1. kocsi, amit megneznel, akkor vasarlas elott nezz meg tobbet!
 
Remelem vegulis rejtett hiba nelkuli kocsit veszel, akar most, akar kesobb.
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #717 Dátum: 2004.11.09 kedd, 19:08:00 »

Eladasi ok: hidd el, az elado mindig azt mondja, amit te hallani akarsz. Csaladi ok, uj gyerek, nagyobb kell, nem megy a pitbull szinehez, stb. Sose foglalkozz vele.
 
Moci telleg sokat elmegy, HA normalisan volt szervizelve, hasznalva (mondjuk ezt sose fogod megtudni, mint ahogy sok ujauto tulaj azt se, hogy a szervizesek elviszik hidegmotorral padlogazon discoba az uj kocsit). Szerintem akar 400-at is viheti, sot.
 
Ha ez az 1. kocsi, amit megneznel, akkor vasarlas elott nezz meg tobbet!
 
Remelem vegulis rejtett hiba nelkuli kocsit veszel, akar most, akar kesobb.
Hát, az új kocsit nem viszik el, mert abban jellemzően 7 km körüli van, mert táblát már csak műszaki után kap. Az enyémben is ekörül volt, amikor átvettem. Műszakira tréleren vitték. Szervizeléskor meg nem hagyom ott. Egyébként teljesen igazad van, az egyik ismerősöm oljcserére vitte, majd a szerelő kicsit kipróbálta, és totálkárosra törte. Van ilyen.
Most veszem észre, hogy lehet hatalmas betűket írni. Meg hogy pirossal is lehet írni.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #718 Dátum: 2004.11.09 kedd, 19:13:00 »

Eladasi ok: hidd el, az elado mindig azt mondja, amit te hallani akarsz. Csaladi ok, uj gyerek, nagyobb kell, nem megy a pitbull szinehez, stb. Sose foglalkozz vele.
 
Moci telleg sokat elmegy, HA normalisan volt szervizelve, hasznalva (mondjuk ezt sose fogod megtudni, mint ahogy sok ujauto tulaj azt se, hogy a szervizesek elviszik hidegmotorral padlogazon discoba az uj kocsit). Szerintem akar 400-at is viheti, sot.
 
Ha ez az 1. kocsi, amit megneznel, akkor vasarlas elott nezz meg tobbet!
 
Remelem vegulis rejtett hiba nelkuli kocsit veszel, akar most, akar kesobb.
Ja, az eladó mindig hazudik. A piacon akartunk megvenni egy autót. Egy muki árulta, és azt mondta, egy nyugdíjas tanáré volt, csak megkérte, hogy menjen ki helyette. Egy órával később már öreg ügyvédé volt, aki beteg, és nem tud kijönni a piacra. Az adásvételi előre alá volt írva. Megnéztem a nevet, tudakozó, majd felhívtam. Eladtuk már az autót, mondta a csaj. Szóval kiderült, a muki egy burkolt kereskedő. Ja, és azt állította magáról, a BM-ben dolgozik (mutatott is valami igazolványt). Nem értem, ennek mi a jelentősége. Ja, és jó 20%-ot tett rá.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #719 Dátum: 2004.11.09 kedd, 19:45:00 »

Hát, az új kocsit nem viszik el, mert abban jellemzően 7 km körüli van, mert táblát már csak műszaki után kap. Az enyémben is ekörül volt, amikor átvettem. Műszakira tréleren vitték. Szervizeléskor meg nem hagyom ott. Egyébként teljesen igazad van, az egyik ismerősöm oljcserére vitte, majd a szerelő kicsit kipróbálta, és totálkárosra törte. Van ilyen.
Most veszem észre, hogy lehet hatalmas betűket írni. Meg hogy pirossal is lehet írni.
En azt nem ertem, hogy miert jo kiemelni, hogy noi tulaj? Sok noi (es ferfi) ismerosom abszolut antitalentum a kocsihoz, pl azt se venne eszre, hogy 1 oraja vilagit az olajnyomas visszajelzoje. Ez valami nepi hiedelem, hogy a nok nagyon ovjak a kocsijukat?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #720 Dátum: 2004.11.09 kedd, 20:51:00 »

En azt nem ertem, hogy miert jo kiemelni, hogy noi tulaj? Sok noi (es ferfi) ismerosom abszolut antitalentum a kocsihoz, pl azt se venne eszre, hogy 1 oraja vilagit az olajnyomas visszajelzoje. Ez valami nepi hiedelem, hogy a nok nagyon ovjak a kocsijukat?
én óvom:) mikor éppen nem pörög Kunmadarason:)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #721 Dátum: 2004.11.10 szerda, 00:49:00 »

hali
komolyan dilemam van..nem talalok egy rendes mondeot..nagy dizel mocival es full felszereltsegel..igaz csak max 4 misim van rá...
otletek?
Asszem nekem 2 is van!
 
1) Írok egy számlaszámot, küldd át a 4 gurigát, én eltünök egy fél évre aztán ...............
 
2) Lemondasz a dízelről és megveszed Curtis Full-full-full 2.0-ás benzinesét majdnem ennyiért, és azzal jól is járnál.
 
Üdv:
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #722 Dátum: 2004.11.10 szerda, 07:10:00 »

hali
komolyan dilemam van..nem talalok egy rendes mondeot..nagy dizel mocival es full felszereltsegel..igaz csak max 4 misim van rá...
otletek?
A hétvégén vettem meg az auto tradert.Volt benne egy 2002 évj.TDci,Ghia,jól felszerelve, 3.690.000 irányáron,arany szinben.Ha nekem nem lenne,én ezt megnézném,az ár jó,és ha jól emlékszem MO-i gk,vezetett szervizkönyvvel.Jó nézelődést.Zsoel.Ha esetleg összejön,értesits!!!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #723 Dátum: 2004.11.10 szerda, 10:08:00 »

köszönöm a segítséget mindenkinek holnap eldől a DOLOG egyébként belül tip-top nincs szétülve,agyonhasználva, mondhatni újszerű és kívülről is oké .Tavasszal cseréltek fékpofákat és a tárcsákat is,sérülésnek nyoma sincs (rétegmérő lesz)az eladás oka a 4.gyerek születése után nagyobb egyterüre váltanának..mégegyszer köszi
egyébként komolyabb generál nélkül mennyit megy el a mocija?
üdv: Csaba
Csak hogy a másik oldalról is érkezzen valami bíztatás: én a vásárláskor nem vittem magammal senkit, az autót is csak egy próbakörre úgy, hogy 3 henger ment! Gyönyörű volt és az ma is :-D beleszerettem (a többi megnézetthez képest!!!), tudtam mire kell (96, 1.8 zetec, kombi). Szerencsém volt? A MONDEO téllleg jó autó??? Nemtom :-) Lassan két éve szolgál, néhány kopó alkatrész cseréje mellett. (Persze legelőször gyertya+kábelcsere!!) A további részletekről majd tavasszal, ha jössz :-)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #724 Dátum: 2004.11.10 szerda, 10:19:00 »

Csak hogy a másik oldalról is érkezzen valami bíztatás: én a vásárláskor nem vittem magammal senkit, az autót is csak egy próbakörre úgy, hogy 3 henger ment! Gyönyörű volt és az ma is :-D beleszerettem (a többi megnézetthez képest!!!), tudtam mire kell (96, 1.8 zetec, kombi). Szerencsém volt? A MONDEO téllleg jó autó??? Nemtom :-) Lassan két éve szolgál, néhány kopó alkatrész cseréje mellett. (Persze legelőször gyertya+kábelcsere!!) A további részletekről majd tavasszal, ha jössz :-)
Üdv Napu!
 A kábeleket gyárira cserélted?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #725 Dátum: 2004.11.10 szerda, 10:49:00 »

Üdv Napu!
 A kábeleket gyárira cserélted?
Naná, azonnal, kellett a 4. hengerhez :-D
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #726 Dátum: 2004.11.10 szerda, 15:29:00 »

Most vennék egy 97-es 1.8-sa kombit 1.1-ért 240e-km-el. Érbemes még?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #727 Dátum: 2004.11.10 szerda, 16:06:00 »

shadow,
 
jó, de az Skoda, ez meg Ford, nem egy kategória. Smiley
Ez így van. Ezért is szeretjük itt mindnyájan.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #728 Dátum: 2004.11.10 szerda, 17:55:00 »

Sziasztok!
 
Ma megnéztem ezt.
Gyanúsan jó ára volt. A motorháztetőn és a tetőn sok pici horpadás volt, de a festék nem pattant le sehol.Mint a hold felszíne. Az eladó srác azt mondta, hogy jégverés áldozata lett az autó, még Németországban. Mondjuk ez hihető is volt. Sokkal kevésbé volt hihető a 79000 km benne.  
 A hangja sem tetszett, pedig meleg volt már a motor. Ez is nagyon hangos volt, és volt egy furcsa kisérőzörej is. Ám a faberakás nem ez a vörösses rózsafa volt, hanem egész sőtétbarna (ében?) fa volt.Az nagyon gyönyörű volt.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #729 Dátum: 2004.11.10 szerda, 19:03:00 »

Sziasztok!Ma délelőtt néztem "ezt" az autót én is.Direkt ezért mentem Pestre.Előtte telefonon kérdeztem az eladót,van-e hibálya,sérülése.Azt mondta,kifogástalan.Megnézem az autót:össze-vissza horpadva!Jégeső,de nem gyengén.Mondom a kereskedőnek:Vazze,azt mondtad nincs semmi sérülése a kocsinak.Hát végülis a festék nem jött le-hangzott a válasz.Akkor kösz! Van tapasztalatotok jégeső(de nem gyenge)utáni rendbetételre?Esetleg telefonszám,ilyesmi?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #730 Dátum: 2004.11.10 szerda, 19:19:00 »

Most vennék egy 97-es 1.8-sa kombit 1.1-ért 240e-km-el. Érbemes még?
szerintem 1,1ért ölég olcsó ahhoz, hogy érdemes legyen. MK2es, gondolom... Csak jól át kell vizsgáltatni. De szvsz a többiben is majdnem ennyi lehet, csak azoknak tekernek az óráján:) Enyémben is ennyi van... nézesd meg a gátlókat, mert az enyémet elől már cserélni kell, meg hogy nem folyik-e az olaj, meg a szokásosat:)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #731 Dátum: 2004.11.10 szerda, 20:57:00 »

Dzsolt, mikor voltál? Én dél körül. Ha előttem voltál akkor te melegítetted be nekem a motort!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #732 Dátum: 2004.11.10 szerda, 21:12:00 »

Helló!Dél előtt voltam.Egy óra hosszát vártam,mert állitólag müszakiztatni volt az autó.Szerintem inkább glancolni,mert a kárpitból csöpögött a viz.Ha nem lenne "narancsbőrös" a verda,valszeg már kifizettem volna.Igy viszont normálisan rendbehozatni?Huh??Bevallom,bele sem ültem a látvány miatt.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #733 Dátum: 2004.11.10 szerda, 22:48:00 »

Ja, az eladó mindig hazudik. A piacon akartunk megvenni egy autót. Egy muki árulta, és azt mondta, egy nyugdíjas tanáré volt, csak megkérte, hogy menjen ki helyette. Egy órával később már öreg ügyvédé volt, aki beteg, és nem tud kijönni a piacra. Az adásvételi előre alá volt írva. Megnéztem a nevet, tudakozó, majd felhívtam. Eladtuk már az autót, mondta a csaj. Szóval kiderült, a muki egy burkolt kereskedő. Ja, és azt állította magáról, a BM-ben dolgozik (mutatott is valami igazolványt). Nem értem, ennek mi a jelentősége. Ja, és jó 20%-ot tett rá.
sziasztok MEGVAN A MONDI 790re alkudtam le a nullára futott gumik miatt,de azért kaptam hozzá 4db 80százalekos téligumit.Külsőre kifogástalan--10 éves!a belső az nagyon rendben van nem kopott semmi mint egy 4-5 éves autó ülések nem lötyögnek kormány se nem lógnak a csapágyai sem motor szépen jár(néha ingadozik egy kicsit az alapjárat(MAF TISZTITÁS??)erős jól húzó motor abs oké mára most nem emlékszem.Lehet hogy szerencsém van??!Jó volt vele lehúzni azt a 170 km-ert nem érezni a sebességet... sziasztok
Csaba majd még jelentkezek a papirmunkák után...kösz mindenkinek a tanácsokat!!!!!
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #734 Dátum: 2004.11.11 csütörtök, 00:03:00 »

sziasztok MEGVAN A MONDI 790re alkudtam le a nullára futott gumik miatt,de azért kaptam hozzá 4db 80százalekos téligumit.Külsőre kifogástalan--10 éves!a belső az nagyon rendben van nem kopott semmi mint egy 4-5 éves autó ülések nem lötyögnek kormány se nem lógnak a csapágyai sem motor szépen jár(néha ingadozik egy kicsit az alapjárat(MAF TISZTITÁS??)erős jól húzó motor abs oké mára most nem emlékszem.Lehet hogy szerencsém van??!Jó volt vele lehúzni azt a 170 km-ert nem érezni a sebességet... sziasztok
Csaba majd még jelentkezek a papirmunkák után...kösz mindenkinek a tanácsokat!!!!!
hecsa.,
 
legyen sok örömed benne!
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #735 Dátum: 2004.11.11 csütörtök, 07:55:00 »

Sziasztok!Ma délelőtt néztem "ezt" az autót én is.Direkt ezért mentem Pestre.Előtte telefonon kérdeztem az eladót,van-e hibálya,sérülése.Azt mondta,kifogástalan.Megnézem az autót:össze-vissza horpadva!Jégeső,de nem gyengén.Mondom a kereskedőnek:Vazze,azt mondtad nincs semmi sérülése a kocsinak.Hát végülis a festék nem jött le-hangzott a válasz.Akkor kösz! Van tapasztalatotok jégeső(de nem gyenge)utáni rendbetételre?Esetleg telefonszám,ilyesmi?
Én egy MKI TD-t vettem meg tavaly szintén jégvert, de ha megtanulsz vele együtt élni még nagyon szerethető autó lesz. Az enyém teljesen jó egyébként és jó tudni, hogy kint ilyen felér egy totálkárral azonnal el akarják adni, ami azt is jelenti, hogy nagy valószínűséggel nincs más hibája (rejtett). Nekem azt mondták, hogy egy fényező meg tudná javítani a kérdés csak az, hogy megér-e 100-150e forintot ez a manőver. Az megint egy másik kérdés, hogy ismerve az autónak ezt a baját mennyit tudsz leverni az árból (sztem sokat) kb a fényezés árát. De ha autót akarsz és jót egy próbát megér szvsz. Az enyémen volt egy klíma hiba mondja a kereskedő, hogy csak újra kell töltetni levonunk 15e-t a vételárból és ok. Szerencsére nem egyeztem bele inkább kivártam és kijártam addig fizetés nélkül, de 100e lett a vége mert kompresszor csere volt.
Üdv Shadow
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #736 Dátum: 2004.11.11 csütörtök, 08:24:00 »

sziasztok MEGVAN A MONDI 790re alkudtam le a nullára futott gumik miatt,de azért kaptam hozzá 4db 80százalekos téligumit.Külsőre kifogástalan--10 éves!a belső az nagyon rendben van nem kopott semmi mint egy 4-5 éves autó ülések nem lötyögnek kormány se nem lógnak a csapágyai sem motor szépen jár(néha ingadozik egy kicsit az alapjárat(MAF TISZTITÁS??)erős jól húzó motor abs oké mára most nem emlékszem.Lehet hogy szerencsém van??!Jó volt vele lehúzni azt a 170 km-ert nem érezni a sebességet... sziasztok
Csaba majd még jelentkezek a papirmunkák után...kösz mindenkinek a tanácsokat!!!!!
gratula:)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #737 Dátum: 2004.11.11 csütörtök, 08:39:00 »

Helló!Dél előtt voltam.Egy óra hosszát vártam,mert állitólag müszakiztatni volt az autó.Szerintem inkább glancolni,mert a kárpitból csöpögött a viz.Ha nem lenne "narancsbőrös" a verda,valszeg már kifizettem volna.Igy viszont normálisan rendbehozatni?Huh??Bevallom,bele sem ültem a látvány miatt.
Kár, hogy nem ültél bele. Legalább te is mondanál valamit a motorról. Ahogy előbb is írtam, ahozz képest hogy 4 éves autó, igen hangos volt, és egy furcsa kopogásszerű melékzörej is hallatszott. Nem vagyok én nagy mondeó szakétő, de amit régebben néztem, annak nem volt ilyen hangja, és a kölcsönzős TD II.-s mondinak sem, amit hetente 1x-2x kiveszek (pedig az asztán kap az arcába, már nem lehet kilátni a sok autópályamatrica miatt.Osztrák, magyar minden van vagy 15 db.)
 
Egyébként mik okozhatnak ilyen  kopogásszerű hangot? És mik okozhatnak csörgős hangot a motorban?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #738 Dátum: 2004.11.11 csütörtök, 09:23:00 »

sziasztok MEGVAN A MONDI 790re alkudtam le a nullára futott gumik miatt,de azért kaptam hozzá 4db 80százalekos téligumit.Külsőre kifogástalan--10 éves!a belső az nagyon rendben van nem kopott semmi mint egy 4-5 éves autó ülések nem lötyögnek kormány se nem lógnak a csapágyai sem motor szépen jár(néha ingadozik egy kicsit az alapjárat(MAF TISZTITÁS??)erős jól húzó motor abs oké mára most nem emlékszem.Lehet hogy szerencsém van??!Jó volt vele lehúzni azt a 170 km-ert nem érezni a sebességet... sziasztok
Csaba majd még jelentkezek a papirmunkák után...kösz mindenkinek a tanácsokat!!!!!
Bízz benne, meglátod meghálálja :-)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #739 Dátum: 2004.11.11 csütörtök, 09:56:00 »

hali
komolyan dilemam van..nem talalok egy rendes mondeot..nagy dizel mocival es full felszereltsegel..igaz csak max 4 misim van rá...
otletek?
Jan!Küldtem neked mailt.Üdv.Zsoel.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #740 Dátum: 2004.11.11 csütörtök, 10:57:00 »

Sziasztok!Egy kérdés erejéig zavarok. Megtudná-e mondani valaki, hogy ha már néha néha kigyullad a hütőviz jelző, utánna tölthetem-e bármilyen fagyálló hütőfolyadékkal, vagy csak saját Ford termék ajánlott, esetleg le kell-e cserélni az egész hütővizet( 10 éves a mondeo és az elöéletéről nem tudok semmit). Bocsi még egy kérdés: vészes-e ha a kormányszervo pompánál enyhe könnyezést észlelek. Köszi.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #741 Dátum: 2004.11.11 csütörtök, 11:06:00 »

Senki nincs a hálon aki érdemben válaszolna? A baj az hogy egy könyvtárbol netezek és a zsufoltság miatt heti 2x férek gép elé. kérnék egy gyors választ, mert lejár az idöm. Köszönöm!
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #742 Dátum: 2004.11.11 csütörtök, 11:06:00 »

Én egy MKI TD-t vettem meg tavaly szintén jégvert, de ha megtanulsz vele együtt élni még nagyon szerethető autó lesz. Az enyém teljesen jó egyébként és jó tudni, hogy kint ilyen felér egy totálkárral azonnal el akarják adni, ami azt is jelenti, hogy nagy valószínűséggel nincs más hibája (rejtett). Nekem azt mondták, hogy egy fényező meg tudná javítani a kérdés csak az, hogy megér-e 100-150e forintot ez a manőver. Az megint egy másik kérdés, hogy ismerve az autónak ezt a baját mennyit tudsz leverni az árból (sztem sokat) kb a fényezés árát. De ha autót akarsz és jót egy próbát megér szvsz. Az enyémen volt egy klíma hiba mondja a kereskedő, hogy csak újra kell töltetni levonunk 15e-t a vételárból és ok. Szerencsére nem egyeztem bele inkább kivártam és kijártam addig fizetés nélkül, de 100e lett a vége mert kompresszor csere volt.
Üdv Shadow
shadow,
 
van egy cég aki ilyen jég horpadással foglalkozik, de elég műmájerek inkább nem reklámozom itt őket. Ha mégis érdekel írj!
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #743 Dátum: 2004.11.11 csütörtök, 11:07:00 »

Sziasztok!Egy kérdés erejéig zavarok. Megtudná-e mondani valaki, hogy ha már néha néha kigyullad a hütőviz jelző, utánna tölthetem-e bármilyen fagyálló hütőfolyadékkal, vagy csak saját Ford termék ajánlott, esetleg le kell-e cserélni az egész hütővizet( 10 éves a mondeo és az elöéletéről nem tudok semmit). Bocsi még egy kérdés: vészes-e ha a kormányszervo pompánál enyhe könnyezést észlelek. Köszi.
doki,
 
szerintem csak ugyan olyat tegyél bele ami benne volt, Ford -od!
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #744 Dátum: 2004.11.11 csütörtök, 11:08:00 »

Senki nincs a hálon aki érdemben válaszolna? A baj az hogy egy könyvtárbol netezek és a zsufoltság miatt heti 2x férek gép elé. kérnék egy gyors választ, mert lejár az idöm. Köszönöm!
doki,
 
új autónál azt mondták a szalonba, csakis Ford -ot tegyünk bele, mert gond lehet ha nem. Többet nem tudok!
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #745 Dátum: 2004.11.11 csütörtök, 11:11:00 »

doki,
 
új autónál azt mondták a szalonba, csakis Ford -ot tegyünk bele, mert gond lehet ha nem. Többet nem tudok!
Hálás köszönet!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #746 Dátum: 2004.11.11 csütörtök, 11:32:00 »

Senki nincs a hálon aki érdemben válaszolna? A baj az hogy egy könyvtárbol netezek és a zsufoltság miatt heti 2x férek gép elé. kérnék egy gyors választ, mert lejár az idöm. Köszönöm!
Már biztos későn (meg talán hibáztam is 8-), én simán utántöltöttem ... nem is tudom mi van benne igaziból.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #747 Dátum: 2004.11.11 csütörtök, 13:09:00 »

MK2-es hátsó lökhárítót milyen árban lehet szerezni?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #748 Dátum: 2004.11.11 csütörtök, 21:56:00 »

shadow,
 
van egy cég aki ilyen jég horpadással foglalkozik, de elég műmájerek inkább nem reklámozom itt őket. Ha mégis érdekel írj!
Hali Scratch!
elküldenéd mailban esetleg megérdezem megnézem őket, de csak jövőre az idén már közel a karácsony.
Mail: gabor.tomosvari@vnet.hu
Köszi Shadow
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #749 Dátum: 2004.11.12 péntek, 00:24:00 »

Hali Scratch!
elküldenéd mailban esetleg megérdezem megnézem őket, de csak jövőre az idén már közel a karácsony.
Mail: gabor.tomosvari@vnet.hu
Köszi Shadow
shadow,
 
mail ment!
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Oldalak: 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 ... 138   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.082 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.