Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.17 péntek, 01:28:06 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 97 98 99 100 101 102 103 [104] 105 106 107 108 109 110 111 ... 138   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Egy új Mondeós kérdései  (Megtekintve 1878192 alkalommal)
0 Felhasználó és 15 vendég van a témában
MondESU
Vendég
« Új hozzászólás #5150 Dátum: 2008.03.23 vasárnap, 09:04:40 »

Én évente 2x gőzborotva, és semmi baja.
Tudni kell ésszel nyomni!  eplus2
Szia Zsoel!
Gőzborotvával csak óvatosan!  felkialtas Főleg a külső műanyag festett elemeknél. Hallok mostanában ezt azt ebben a témában.  szomoru1 Ejh!  falbav
Üdv:)
Naplózva
sgabo
Vendég
« Új hozzászólás #5151 Dátum: 2008.03.23 vasárnap, 09:08:35 »

Ha lemostad volna akkor nem biztos, hogy felgyullad.
A dízeleknek nem árt annyira a víz.
Elvileg mikor bemész egy pocsojába akkor is vizes lesz a motor.
De, ha ez most Neked egy babona akkor NE FŰRDESD LE a mocit nyes

így van. oda kell állni kocsival a slag mellé és nyomatékosan rászólni: nefürgyééé le!  nyes
Naplózva
Bigzotya
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 597


MONDI 2.2 TDCi 200Le. Luxury


WWW E-mail
« Új hozzászólás #5152 Dátum: 2008.03.23 vasárnap, 09:23:40 »

kell egy zacsit húzni a gyújtás elosztóra, legtöbbször az ázik be. dízeleknél nem nagyon hallani ilyet, hogy nem indul be utána, inkáb régebbi benyásoknál
Meg az összes elektrónikát letakarni generátort és csak jó időben mert bepárásodik a kis zárt helyeken.
És elvileg nem árthat semmi
Én is leszoktam mosni évente 1x     igaz a Mondika eddig nem fürdött még  eplus2
Naplózva

Rob
Vendég
« Új hozzászólás #5153 Dátum: 2008.03.23 vasárnap, 09:54:41 »

az sgabo által írtak némileg átírva:
 "ne fürgyé le, szeretem ha a motor egy kicsit BÜDÖS"
Naplózva
Caci
Vendég
« Új hozzászólás #5154 Dátum: 2008.03.25 kedd, 19:50:34 »

Sziasztok'Egy 94-es 1.8. TD Mondim van.És olyan problémám van hogy néha megindul néha meg alábbhagy az ereje.Például ha rendesen tartom mondjuk 2000-en a fordulatot akkor egyszercsak gondol egyet és úgy megindul mint a mérgezett egér....Valami ötletetek van hogy mitől lehet?
Naplózva
Maffy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5378


9094814
E-mail
« Új hozzászólás #5155 Dátum: 2008.03.25 kedd, 19:54:48 »

az sgabo által írtak némileg átírva:
 "ne fürgyé le, szeretem ha a motor egy kicsit BÜDÖS"

 "ne fürgyé le, szeretem ha a motor  BÜDÖS egy kicsit"

..hogy pontosak legyünk...  vigyor3
Naplózva

Egy valódi beSTia™
ST200 2.5 V6 (2000.04)
jani44
Vendég
« Új hozzászólás #5156 Dátum: 2008.03.25 kedd, 20:08:57 »

Sziasztok'Egy 94-es 1.8. TD Mondim van.És olyan problémám van hogy néha megindul néha meg alábbhagy az ereje.Például ha rendesen tartom mondjuk 2000-en a fordulatot akkor egyszercsak gondol egyet és úgy megindul mint a mérgezett egér....Valami ötletetek van hogy mitől lehet?
Hali

Pont ezzel sza.axok én is. Vagy a turbomembrán vagy amit ma tudtam meg hogy a turbonál valami szelep, de inkább olvasd el te is amit Tádé irt a mondeo I-ben
Naplózva
Caci
Vendég
« Új hozzászólás #5157 Dátum: 2008.03.25 kedd, 20:33:10 »

Hali

Pont ezzel sza.axok én is. Vagy a turbomembrán vagy amit ma tudtam meg hogy a turbonál valami szelep, de inkább olvasd el te is amit Tádé irt a mondeo I-ben


Nekünk most van tervben turbó csere mert az olaj is folyik belőle..majd beszámolok a változásokról
Naplózva
jani44
Vendég
« Új hozzászólás #5158 Dátum: 2008.03.25 kedd, 20:36:10 »


Nekünk most van tervben turbó csere mert az olaj is folyik belőle..majd beszámolok a változásokról
eljen
Naplózva
Caci
Vendég
« Új hozzászólás #5159 Dátum: 2008.03.25 kedd, 20:55:02 »

eljen

Neked nem füstöl véletlenül??Mert az enyém nagyon és egyszerüen nem tudok rájönni mi lehet az oka..kb mindent átnéztem már esetleg még a porlasztóra gyanakszom..
Naplózva
Tádé
Vendég
« Új hozzászólás #5160 Dátum: 2008.03.25 kedd, 21:01:06 »

Neked nem füstöl véletlenül??Mert az enyém nagyon és egyszerüen nem tudok rájönni mi lehet az oka..kb mindent átnéztem már esetleg még a porlasztóra gyanakszom..
Erős fekete füst lehet nagyon kiengedett turbomembrántól. 1/2 fordulat befelé lehet megoldja a gondot.
Naplózva
Caci
Vendég
« Új hozzászólás #5161 Dátum: 2008.03.26 szerda, 19:31:56 »

Sziasztok!Egy II-es Mondi rárakható egy I-es Mondira változtatás nélkül?Szerintetek jól nézne ki?
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #5162 Dátum: 2008.03.26 szerda, 19:33:50 »

Sziasztok!Egy II-es Mondi rárakható egy I-es Mondira változtatás nélkül?Szerintetek jól nézne ki?

Hogy érted? Tetőcsomagtartóra max 50 kiló mehet  eplus2
Naplózva
FeGa
Vendég
« Új hozzászólás #5163 Dátum: 2008.03.26 szerda, 19:34:24 »

Hogy érted? Tetőcsomagtartóra max 50 kiló mehet  eplus2
Megelőztél  eljen
Naplózva
Fürge Teknős
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5823



WWW E-mail
« Új hozzászólás #5164 Dátum: 2008.03.26 szerda, 19:45:53 »

Sziasztok!Egy II-es Mondi rárakható egy I-es Mondira változtatás nélkül?Szerintetek jól nézne ki?
Ha MKII-t rárakod MKI-re, akkor utóbbi biztos változni fog  nyes

A közeljövőben a kezelési könyvbe be lesz írva: két személyautó egymásra tétele a garancai elvesztését vonja maga után!
« Utoljára szerkesztve: 2008.03.26 szerda, 19:47:26 írta gezola » Naplózva

"Szitrhoén, kréátív tehnolozsíí" Smiley
Caci
Vendég
« Új hozzászólás #5165 Dátum: 2008.03.26 szerda, 19:52:06 »

Ha MKII-t rárakod MKI-re, akkor utóbbi biztos változni fog  nyes

A közeljövőben a kezelési könyvbe be lesz írva: két személyautó egymásra tétele a garancai elvesztését vonja maga után!

Amúgy normális vagyok wow1 szomoru1 :laugh:Kimaradt egy fránya szócska :falbav:Tehát a II-es MOndi hátsó lökhárítója az I-esre falbav
Naplózva
Fürge Teknős
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5823



WWW E-mail
« Új hozzászólás #5166 Dátum: 2008.03.26 szerda, 19:59:33 »

Amúgy normális vagyok wow1 szomoru1 :laugh:Kimaradt egy fránya szócska :falbav:Tehát a II-es MOndi hátsó lökhárítója az I-esre falbav
Majd Fusim mindjárt megmondja  wave
Naplózva

"Szitrhoén, kréátív tehnolozsíí" Smiley
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #5167 Dátum: 2008.03.26 szerda, 20:02:52 »

Majd Fusim mindjárt megmondja  wave

A kombié felmegy biztos a 4 v 5 ajtósnál nem tudom biztosra ott a II es lökös több alkatrészből
Naplózva
Fürge Teknős
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5823



WWW E-mail
« Új hozzászólás #5168 Dátum: 2008.03.26 szerda, 20:04:46 »

A kombié felmegy biztos a 4 v 5 ajtósnál nem tudom biztosra ott a II es lökös több alkatrészből
...áll
Naplózva

"Szitrhoén, kréátív tehnolozsíí" Smiley
Bazsusz
Vendég
« Új hozzászólás #5169 Dátum: 2008.03.26 szerda, 23:32:20 »

Ha MKII-t rárakod MKI-re, akkor utóbbi biztos változni fog  nyes

A közeljövőben a kezelési könyvbe be lesz írva: két személyautó egymásra tétele a garancai elvesztését vonja maga után!
taps taps taps nyes
Naplózva
hg
Vendég
« Új hozzászólás #5170 Dátum: 2008.04.04 péntek, 12:48:50 »

Tegnap írtam a TDCi-s topikba, onnan át lettem tanácsolva ide MKIII vásárlás ügyén.
El is kezdtem olvasgatni, de sajna a végére érni nem tudok mostanában sajna meló család és suli mellett nagyon kevés idő jut másra,  viszont vannak még emlékeim a suli előtti időből mikor még napi szinten olvastam a fórumot.
így itt próbálom összeszedni az infót kérdezgetés útján.
-motorkód alapján meg lehet tudni ténylegesen melyik moci is van benne dieselnél(főoldali cikk)
-elvileg alvázszám és motorkód alapján a márkaszervíz tud infót adni az előéletéről ha máekaszervízbe hordták
-dieselnél (TDCi) kritikus pont a csúcs és a lendkerék, benyásnál (mert még akár az is lehet) a szívósor
-a km állást nem érdemes nézni

?-Van-e valaki akit direktben lehet keresni az alvázszámmal előélet nyomozás terén, ha igen kit és milyen formában?
?-Ha Bp-n nézek autót hova/kihez érdemes vinni átvizsgálásra(vidéki vagyok nem ismerem a pesti helyeket)és ezkb mibe fáj illetve miket is vizsgálnak?
?-A csúcsokról mit és hogy lehet kideríteni előzetesen?valahol régen olvastam hogy meg lehet nézni eredeti-e még de most nem találom, átvizsgáláson megnézik e?
?-A lendkeréknél a leállításkori csattanáson kívül van-e más tünet?
?-Bármi +infót szivesen veszek help
Előre is kösz a segítséget integet2
Naplózva
SSanya
Vendég
« Új hozzászólás #5171 Dátum: 2008.04.04 péntek, 13:11:45 »

?-Van-e valaki akit direktben lehet keresni az alvázszámmal előélet nyomozás terén, ha igen kit és milyen formában?
Lkiss2 itt a fórumon.
?-Ha Bp-n nézek autót hova/kihez érdemes vinni átvizsgálásra(vidéki vagyok nem ismerem a pesti helyeket)és ezkb mibe fáj illetve miket is vizsgálnak?
Átvizsgálásban ki a legjobb, nem tudom. Én a két Petrányinál voltam eddig átvizsgáláson, de egyik sem volt tökéletes. Vmi 5-6 pénzbe került. Fel is emelik, alánéznek (szivárgások), megnézik a rétegvastagságot (volt-e törve), a gumikat, a futóművet, ilyesmi.
?-A csúcsokról mit és hogy lehet kideríteni előzetesen?valahol régen olvastam hogy meg lehet nézni eredeti-e még de most nem találom, átvizsgáláson megnézik e?
Le kell szednia motorburkolatot - ha van. Alatta van egy fehér (?) matrica négy hosszú kóddal. Ezeket kell összehasonlítani a porlasztókon lévő ugyanilyan felépítésű kódokkal, hogy megegyezik-e. A porlasztó utastér felöli oldalán van a kód, ha jól emlékszem. Alapból nem nézik meg, de szerintem megkérheted őket, ez egy perc.

Egyéb: próbálj ki mindent, amit tudsz: CD-s rádiót, CD-tárat, ülésfűtést, klímát, motoros ülésállítást, ablakemelést, bármit, ABS-t, kipörgésgátlót, ami működhet. Ha tudod, a szélvédő fűtéseket is nézd meg. Menj macskakövön, rossz úton, hogy nem üt/kopog-e vhol.
Naplózva
hg
Vendég
« Új hozzászólás #5172 Dátum: 2008.04.04 péntek, 13:34:04 »

Lkiss2 itt a fórumon.Átvizsgálásban ki a legjobb, nem tudom. Én a két Petrányinál voltam eddig átvizsgáláson, de egyik sem volt tökéletes. Vmi 5-6 pénzbe került. Fel is emelik, alánéznek (szivárgások), megnézik a rétegvastagságot (volt-e törve), a gumikat, a futóművet, ilyesmi.Le kell szednia motorburkolatot - ha van. Alatta van egy fehér (?) matrica négy hosszú kóddal. Ezeket kell összehasonlítani a porlasztókon lévő ugyanilyan felépítésű kódokkal, hogy megegyezik-e. A porlasztó utastér felöli oldalán van a kód, ha jól emlékszem. Alapból nem nézik meg, de szerintem megkérheted őket, ez egy perc.

Egyéb: próbálj ki mindent, amit tudsz: CD-s rádiót, CD-tárat, ülésfűtést, klímát, motoros ülésállítást, ablakemelést, bármit, ABS-t, kipörgésgátlót, ami működhet. Ha tudod, a szélvédő fűtéseket is nézd meg. Menj macskakövön, rossz úton, hogy nem üt/kopog-e vhol.

Köszi már sokat segítettél!
Naplózva
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #5173 Dátum: 2008.04.04 péntek, 13:34:47 »


?-Ha Bp-n nézek autót hova/kihez érdemes vinni átvizsgálásra(vidéki vagyok nem ismerem a pesti helyeket)és ezkb mibe fáj illetve miket is vizsgálnak?
Én a petrányinál nézettem át + csináltak eredetiségvizsgát. Nem lett tökéletes a dolog, de ebben én is hunyó vagyok kissé. Az átvizsgálás egy rutinművelet. Érdemes ott lenni és bizonyos eredményekre rákérdezni.
Nekem pl. a zajos lendkereket kiszúrták, de azt már nem, hogy el van ütve az első futómű, ami miatt az első gumik félre vannak kopva. Ergo érdemes megkérni őket, hogy amikor a gumik profilmélységét mérik, ne csak a külső oldalon nézzék, hanem a belsőn is. Elöl-hátul. A félrekopás utalhat rosszul beállított futóműre, vagy akár ütközésből fakadó olyan sérülésre, ami miatt nem lehet a futóművet jól beállítani.

Ha magánszemélytől veszed, érdemes rákérdezni a korábbi szervizszámlákra is (pl. ha volt csúcs-csere, és hivatalos helyről származik az alkatrész, van rá garancia 1 évig)

Érdemes akár egy WDS diagnosztikát is kérni.

Ki kell próbálni továbbá a hideg és meleg alapjáratot is az első próbaútnál. egyenletes-e, milyen hangja van hidegen, melegen.
És ahogy ssanya írta, a hangokra/zajokra menet közben nagyon kell figyelni.
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #5174 Dátum: 2008.04.05 szombat, 20:06:58 »

?-A lendkeréknél a leállításkori csattanáson kívül van-e más tünet?

Igazából, ebből se annyira, ha beleteszel egy 0km-es új lendkereket az is csattan. Ez miatt szétbombázni az autót szerintem nem érdemes, bele kell kalkulálni a vételárba, vagy kérni a számlát, hogy cserélve van.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #5175 Dátum: 2008.04.13 vasárnap, 23:06:13 »

Sziasztok!
Jó az mk2eshez az "univerzális" üléshuzat? Csak azért, mert nemtom h az első ülésekre hogy tenném fel...(az alja miatt)
Gondolom az az igazi, ha varratok rá...de az meg egy vagyon.. rinya
Nem tudjátok milyet vegyek rá? Nem szeretném a kárpitot piszkitani Wink worship
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
gyengek
Vendég
« Új hozzászólás #5176 Dátum: 2008.04.14 hétfő, 20:06:34 »

Sziasztok!
Jó az mk2eshez az "univerzális" üléshuzat? Csak azért, mert nemtom h az első ülésekre hogy tenném fel...(az alja miatt)
Gondolom az az igazi, ha varratok rá...de az meg egy vagyon.. rinya
Nem tudjátok milyet vegyek rá? Nem szeretném a kárpitot piszkitani Wink worship

Érdeklődj ITT.
« Utoljára szerkesztve: 2008.04.14 hétfő, 20:20:09 írta gyengek » Naplózva
Fürge Teknős
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5823



WWW E-mail
« Új hozzászólás #5177 Dátum: 2008.04.14 hétfő, 20:16:13 »

Érdeklődj ITT.
Valami nem stimmel vele  fejvakaras
Naplózva

"Szitrhoén, kréátív tehnolozsíí" Smiley
gyengek
Vendég
« Új hozzászólás #5178 Dátum: 2008.04.14 hétfő, 20:20:34 »

Valami nem stimmel vele  fejvakaras

Köszi! Javítva! worship
Naplózva
skorpio
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 647



E-mail
« Új hozzászólás #5179 Dátum: 2008.04.14 hétfő, 20:22:38 »

Valami nem stimmel vele  fejvakaras

 wave Akkor próbálkozz itt:
http://www.uleshuzatshop.hu/
 Smiley
Naplózva

mk2 1999. 2000-es automata váltó. Ghia + minden ami csak gyári felszereltségként előfordult bármelyik Mondeo mk2-ben.
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #5180 Dátum: 2008.04.14 hétfő, 23:11:50 »

Köszi! Wink
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
kovatti
Vendég
« Új hozzászólás #5181 Dátum: 2008.04.28 hétfő, 13:34:08 »

Egy 2005-os Mondeom van ami sajnos alapjaratban nagyon elkezdett rangatozni.Ha valaki valamit tudna errol a meghibasodasrol mondani nagyon koszonnem!!! worship worship worship
Naplózva
Fürge Teknős
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5823



WWW E-mail
« Új hozzászólás #5182 Dátum: 2008.04.28 hétfő, 13:38:35 »

Egy 2005-os Mondeom van ami sajnos alapjaratban nagyon elkezdett rangatozni.Ha valaki valamit tudna errol a meghibasodasrol mondani nagyon koszonnem!!! worship worship worship
Biztos jobban tudnak segíteni, ha bővebben írsz a kocsidról
Naplózva

"Szitrhoén, kréátív tehnolozsíí" Smiley
kovatti
Vendég
« Új hozzászólás #5183 Dátum: 2008.04.28 hétfő, 13:45:21 »

2005-os evjarat 2000 TDCI 115LE Trend
Naplózva
kovatti
Vendég
« Új hozzászólás #5184 Dátum: 2008.04.28 hétfő, 16:14:37 »

Van egy 2005-os  2000TDCI 115LE Mondeom ami sajnos alapjaratban elkezdett rangatozni,ha valaki talalkozott vagy tud valmit a meghibasodasrol nagyon megkoszonnem ha valamit segitene,irna  rola!!! worship worship worship

koszonom kovatti
Naplózva
tomi3118
Vendég
« Új hozzászólás #5185 Dátum: 2008.04.28 hétfő, 20:24:21 »

Van egy 2005-os  2000TDCI 115LE Mondeom ami sajnos alapjaratban elkezdett rangatozni,ha valaki talalkozott vagy tud valmit a meghibasodasrol nagyon megkoszonnem ha valamit segitene,irna  rola!!! worship worship worship

koszonom kovatti

Alapesetben egy MAF tisztítás szokott segíteni, keress rá, a főoldalon van erről film is. Ha még sose tisztítottad, akkor az okozhatja ezt. Gázolajszűrőt mikor cseréltek? Ha régen, akkor azt is érdemes cseréltetni, a sok szutyok már eldugíthatta. Ezek egyszerű dolgok, de a legjobb begurulni egy márkaszervizbe és kiolvastatni a hibakódot. Ha utána visszajössz, akkor a tudorok a hibakód alapján mondanak ötleteket, amik jóval nagyobb valószínűséggel megoldják a problémádat, mint a szervizes "gyorsancseréljünkkimindentabbólbajnemlehet" szerelő tippelgetne.
Naplózva
sanya
Vendég
« Új hozzászólás #5186 Dátum: 2008.06.05 csütörtök, 20:04:39 »

Szasztok! Van egy olyan bajom,h szervizelés után nem müködik az automatikus ajtózár,én meg nemtudom, hogyan lehet programozni.
Naplózva
csaba14
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4343



E-mail
« Új hozzászólás #5187 Dátum: 2008.06.05 csütörtök, 20:10:31 »

Szasztok! Van egy olyan bajom,h szervizelés után nem müködik az automatikus ajtózár,én meg nemtudom, hogyan lehet programozni.
Kukkancs be a mondeo III topicba  Wink
Naplózva

2005 5 ajtós tdci 130 le ,bör,dvd navi ...
sanya
Vendég
« Új hozzászólás #5188 Dátum: 2008.06.05 csütörtök, 20:32:07 »

Kukkancs be a mondeo III topicba  Wink

Köszi!
Naplózva
SSanya
Vendég
« Új hozzászólás #5189 Dátum: 2008.06.06 péntek, 08:52:59 »

Szasztok! Van egy olyan bajom,h szervizelés után nem müködik az automatikus ajtózár,én meg nemtudom, hogyan lehet programozni.

Érdekes, hogy nekem egy óra akkusaru levétel után sem felejtette el a programozásokat. Se az ablakot, se az automatikus ajtózárást. Nem értem, hogy mitől függ ez.
Naplózva
giorgio
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2753

bembe@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #5190 Dátum: 2008.06.06 péntek, 10:21:14 »

Szasztok! Van egy olyan bajom,h szervizelés után nem müködik az automatikus ajtózár,én meg nemtudom, hogyan lehet programozni.
Azt hiszem a tuning oldalon van róla leírás hogyan kell programozni.  wave
Naplózva

ex: MK II. 2.0 Ghia Turnier '98 /Ezüstnyíl/
------------------------------------------------
Focus I. 2.0 Ghia '02 /Kékvillám/
Focus II. 1.6 TDCI Trend '05
giorgio
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2753

bembe@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #5191 Dátum: 2008.06.06 péntek, 10:26:38 »

Sziasztok!
Jó az mk2eshez az "univerzális" üléshuzat? Csak azért, mert nemtom h az első ülésekre hogy tenném fel...(az alja miatt)
Gondolom az az igazi, ha varratok rá...de az meg egy vagyon.. rinya
Nem tudjátok milyet vegyek rá? Nem szeretném a kárpitot piszkitani Wink worship
Én nekem most lett kész, a Zolmar csinálta. hátul már fenn van az ülésen, nekem nagyon tetszik, tökre úgy néz ki, mintha sima kárpitja lenne. Nagyon sötétszürke - majdnem fekete - egyszínű, nekem tetszik!  eljen Előre majd most fogom feltenni, de az látszik, hogy mivel az ülés egyben van a műanyaggal, az egészet el fogja fedni a huzat. Nem baj, legalább védi azt is.
Érdemes a támlához zsebet is kérni, bele tudod pakolni aminek alapból is ott a helye!
 wave
Naplózva

ex: MK II. 2.0 Ghia Turnier '98 /Ezüstnyíl/
------------------------------------------------
Focus I. 2.0 Ghia '02 /Kékvillám/
Focus II. 1.6 TDCI Trend '05
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #5192 Dátum: 2008.06.06 péntek, 10:32:08 »

Sziasztok!
Jó az mk2eshez az "univerzális" üléshuzat? Csak azért, mert nemtom h az első ülésekre hogy tenném fel...(az alja miatt)
Gondolom az az igazi, ha varratok rá...de az meg egy vagyon.. rinya
Nem tudjátok milyet vegyek rá? Nem szeretném a kárpitot piszkitani Wink worship

Üléshuzat hülyeség!!! Azért van a gyári shuzat, hogy te használd ne az akinek majd eladod. Nekem megvan az eredeti ülése az autónak 15éves semmi baja nincs !!! majdnem 300ezer kilométer meg sem látszik. Takarítani kell rendszeresen, jó idóben spriccelős porszívó. Esetleg ha sok időd van 40C melegben nyugodtan ki lehet szerelni az üléseket,  fémvázat leszedni, szétszedni és ki lehet mosni! Fémeket újrafested.
Naplózva
giorgio
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2753

bembe@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #5193 Dátum: 2008.06.06 péntek, 10:39:17 »

Üléshuzat hülyeség!!! Azért van a gyári shuzat, hogy te használd ne az akinek majd eladod. Nekem megvan az eredeti ülése az autónak 15éves semmi baja nincs !!! majdnem 300ezer kilométer meg sem látszik. Takarítani kell rendszeresen, jó idóben spriccelős porszívó. Esetleg ha sok időd van 40C melegben nyugodtan ki lehet szerelni az üléseket,  fémvázat leszedni, szétszedni és ki lehet mosni! Fémeket újrafested.
Én elsősorban azért csináltattam mert a gyerkőc majd eléggé használni fogja gondolom. A másik, hogy lehet majd bele hímeztetni és kap egy dizájnt tőle, nekem tetszik. De persze ízlásek és pofonok...
Milyen a bőr? Élvezed?
Naplózva

ex: MK II. 2.0 Ghia Turnier '98 /Ezüstnyíl/
------------------------------------------------
Focus I. 2.0 Ghia '02 /Kékvillám/
Focus II. 1.6 TDCI Trend '05
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #5194 Dátum: 2008.06.06 péntek, 10:55:53 »

Én elsősorban azért csináltattam mert a gyerkőc majd eléggé használni fogja gondolom. A másik, hogy lehet majd bele hímeztetni és kap egy dizájnt tőle, nekem tetszik. De persze ízlásek és pofonok...
Milyen a bőr? Élvezed?

klassz a bőr!  eljen  sokkal kényelmesebb mint a plüss volt, A jobb első 10 irányú motoros tetszik mindenkinek, ilyenbe még nem utaztak Wink hála az angol donornak Wink
Naplózva
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #5195 Dátum: 2008.06.06 péntek, 13:27:38 »

klassz a bőr!  eljen  sokkal kényelmesebb mint a plüss volt, A jobb első 10 irányú motoros tetszik mindenkinek, ilyenbe még nem utaztak Wink hála az angol donornak Wink

Full motoros a két első?  vigyor3
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
nagylány
Vendég
« Új hozzászólás #5196 Dátum: 2008.06.06 péntek, 13:35:29 »

klassz a bőr!  eljen  sokkal kényelmesebb mint a plüss volt, A jobb első 10 irányú motoros tetszik mindenkinek, ilyenbe még nem utaztak Wink hála az angol donornak Wink
Nekünk is bőr van és nagyon elégedettek vagyunk vele.
Naplózva
Akidna
Vendég
« Új hozzászólás #5197 Dátum: 2008.06.06 péntek, 13:41:58 »

Nekünk is bőr van és nagyon elégedettek vagyunk vele.
A bőrt érdemes olyan negyed évente jól leápolni bőrápolóval. Nagyban megnöveli az élettartamot. (bőrdíszműves vagyok  Wink )
Naplózva
giorgio
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2753

bembe@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #5198 Dátum: 2008.06.06 péntek, 14:34:27 »

Full motoros a két első?  vigyor3
Csak az anyósülés full motoros neki, az volt az angol gépben.
Naplózva

ex: MK II. 2.0 Ghia Turnier '98 /Ezüstnyíl/
------------------------------------------------
Focus I. 2.0 Ghia '02 /Kékvillám/
Focus II. 1.6 TDCI Trend '05
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #5199 Dátum: 2008.06.06 péntek, 15:11:22 »

Csak az anyósülés full motoros neki, az volt az angol gépben.
Anyósnak full motoros bőrülést?  eplus2
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
Oldalak: 1 ... 97 98 99 100 101 102 103 [104] 105 106 107 108 109 110 111 ... 138   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.152 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.