Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.16 csütörtök, 05:44:00 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 ... 138   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Egy új Mondeós kérdései  (Megtekintve 1877431 alkalommal)
0 Felhasználó és 32 vendég van a témában
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #850 Dátum: 2004.12.08 szerda, 23:33:00 »

ne feledd, milyen csúnya vége lesz annak, ha a birtokodban lévő titkos infót elárulod...Smiley
vikiviki,
 
tudom. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #851 Dátum: 2004.12.08 szerda, 23:34:00 »

mittomén. majd holnap megírom újra.
Angel,
 
jól van, jpg/gif -be is megcsinálhatod, ha nagyon belejössz. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #852 Dátum: 2004.12.08 szerda, 23:59:00 »

V_Zoli,
 
keresd a tali képek között a "reppert". Smiley
what kind of repper?Huh?
lassú vagyok, de akkor melyik garnitúrában nézelődjek? nehogymá véletlenül 1440 et tippeljek 1180 helyett :-)
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #853 Dátum: 2004.12.09 csütörtök, 00:08:00 »

what kind of repper?Huh?
lassú vagyok, de akkor melyik garnitúrában nézelődjek? nehogymá véletlenül 1440 et tippeljek 1180 helyett :-)
V_Zoli,
 
5. tali, én képeim vége. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #854 Dátum: 2005.01.31 hétfő, 13:59:00 »

Sziasztok!
 
Friss Mondeos vagyok. Kérdésem, hogy van még rajtam kívül olyan akinek 1 db kulcsa van csak a kocsijához, vagy csak nekem sikerült ez ilyen jól?  
Márkaszervízben lehet-e csináltatni pótkulcsot, vagy csak a zárcserés megoldás létezik? Köszi!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #855 Dátum: 2005.01.31 hétfő, 14:01:00 »

Sziasztok!
 
Friss Mondeos vagyok. Kérdésem, hogy van még rajtam kívül olyan akinek 1 db kulcsa van csak a kocsijához, vagy csak nekem sikerült ez ilyen jól?  
Márkaszervízben lehet-e csináltatni pótkulcsot, vagy csak a zárcserés megoldás létezik? Köszi!
Szia!
 
Én is így jártam sajna.
Szervizben azt mondták jobb és olcsóbb a zárcsere.
Az 1 kulcs pótlása többe kerül mint a komplett zárcsere.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #856 Dátum: 2005.01.31 hétfő, 14:05:00 »

Ja és azért döntöttem a komplett zárcsere miatt mert ez valamilyen szinten biztonságosabb is.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #857 Dátum: 2005.01.31 hétfő, 14:27:00 »

Sziasztok!
 
Friss Mondeos vagyok. Kérdésem, hogy van még rajtam kívül olyan akinek 1 db kulcsa van csak a kocsijához, vagy csak nekem sikerült ez ilyen jól?  
Márkaszervízben lehet-e csináltatni pótkulcsot, vagy csak a zárcserés megoldás létezik? Köszi!
Szia Marcy!
Gratulálok! Én két hete vagyok ilyen boldog autótulajdonos! Teljen benne sok örömöd!!!
Nekem egy csupasz mesterkulcsot adtak (kis piros izé a fején), és a rádiós távirányítós fejűt, amin 3 gomb van. Ez utóbbiból csak egy darabot adnak gyárilag, ha elveszted, a mesterkulcsról lehet az újat betanítani (ha jól értettem az itt korábban elhangzottakat).
 
Milyen az az egy kulcsod? Távirányítós vagy csupasz? Ha nincs mesterkulcs, én zárcserét csináltatnék, viszont ha van akkor nem feltétlenül.
 
Majd a nálam tapasztaltabbak kijavítanak!
 
Üdvözlettel,
Moire
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #858 Dátum: 2005.01.31 hétfő, 14:32:00 »

Sziasztok!
 
Friss Mondeos vagyok. Kérdésem, hogy van még rajtam kívül olyan akinek 1 db kulcsa van csak a kocsijához, vagy csak nekem sikerült ez ilyen jól?  
Márkaszervízben lehet-e csináltatni pótkulcsot, vagy csak a zárcserés megoldás létezik? Köszi!
Szia Marcy!
Pontosítsál: milyen kulcsod van? Milyen a távvezérlésű a riasztó rendszered (infra=van egy kis ablak a kilincs mellett, rádiófrekis - nincs ablak, vagy egyáltalán nincs semmi.)?
Üdv ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #859 Dátum: 2005.01.31 hétfő, 14:38:00 »

Szia Marcy!
Pontosítsál: milyen kulcsod van? Milyen a távvezérlésű a riasztó rendszered (infra=van egy kis ablak a kilincs mellett, rádiófrekis - nincs ablak, vagy egyáltalán nincs semmi.)?
Üdv ND
Nekem van egy kis vevő (ablak) a kilincs mellett de mindhiába mert nem van benne riasztó, csak sima infrás központizár amit a kulccsal tudtam nyitni.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #860 Dátum: 2005.01.31 hétfő, 14:55:00 »

Nekem van egy kis vevő (ablak) a kilincs mellett de mindhiába mert nem van benne riasztó, csak sima infrás központizár amit a kulccsal tudtam nyitni.
Szia Moire!
S nem vagy elégedett a kettős retesz adta lehetőséggel? Gondolod ér valamit az üvöltő riasztó? Max azért szólnak a szomszédok, mert már két órája szól. ;-))) Max a gyerekek szórakoznak vele, hogy ki meri meglökni és ott maradni a kocsi mellett. ;-))) Jó játék, amíg le nem kiabál az ember, hogy legalább az épület másik oldalán csinálják ;-))) A ketős retesz véd az ablakbetörés utáni rádió kiszereléstől ;-)
Üdv ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #861 Dátum: 2005.01.31 hétfő, 14:56:00 »

Szia Moire!
S nem vagy elégedett a kettős retesz adta lehetőséggel? Gondolod ér valamit az üvöltő riasztó? Max azért szólnak a szomszédok, mert már két órája szól. ;-))) Max a gyerekek szórakoznak vele, hogy ki meri meglökni és ott maradni a kocsi mellett. ;-))) Jó játék, amíg le nem kiabál az ember, hogy legalább az épület másik oldalán csinálják ;-))) A ketős retesz véd az ablakbetörés utáni rádió kiszereléstől ;-)
Üdv ND
Bocsi a nevet elvétettem.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #862 Dátum: 2005.01.31 hétfő, 15:12:00 »

Szia!
 
Én is így jártam sajna.
Szervizben azt mondták jobb és olcsóbb a zárcsere.
Az 1 kulcs pótlása többe kerül mint a komplett zárcsere.
Hát, nemigazán 8-) Egy kulcs pótlása PATS-os kb. 14K, a zárcsere bontva is 25K + munka. Nekem (még mindig) csak 1 piros (nagyfejű) kulcsom van, de a XVII. kerületben ÁLLÍTÓLAG kézben van 2K-ért a vésett, de nem PATS-os. Vagyis csak nyit, nem indít 8-( Ön dönt, iszik, vagy vezet, de egyszerre a 3-at ne próbálja :-/
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #863 Dátum: 2005.01.31 hétfő, 15:14:00 »

Sziasztok!
 
Friss Mondeos vagyok. Kérdésem, hogy van még rajtam kívül olyan akinek 1 db kulcsa van csak a kocsijához, vagy csak nekem sikerült ez ilyen jól?  
Márkaszervízben lehet-e csináltatni pótkulcsot, vagy csak a zárcserés megoldás létezik? Köszi!
Szóval lassan két éve vagyok egykulcsos ... úgy, mint az adó nem ;-P
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #864 Dátum: 2005.01.31 hétfő, 15:15:00 »

Szia Moire!
S nem vagy elégedett a kettős retesz adta lehetőséggel? Gondolod ér valamit az üvöltő riasztó? Max azért szólnak a szomszédok, mert már két órája szól. ;-))) Max a gyerekek szórakoznak vele, hogy ki meri meglökni és ott maradni a kocsi mellett. ;-))) Jó játék, amíg le nem kiabál az ember, hogy legalább az épület másik oldalán csinálják ;-))) A ketős retesz véd az ablakbetörés utáni rádió kiszereléstől ;-)
Üdv ND
Szia ND!
 
Igazából nem amolyan "elmegy egy teherautó" és üvőlt a riasztó van benne jelenleg.
Ami ér benne valamit az ultrahangos belsőtér védelem és az indításgátlás.
Ez egy plusz dolog.
Ez lökésre nem kapcsol be.
 
A kettős retesz mire való egyébként? Miben és mit akadályoz meg? Ha nincs benne riasztó csak sima kettős zár az téged megnyugtatna?
 
Üdv
Attila
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #865 Dátum: 2005.01.31 hétfő, 15:19:00 »

Hát, nemigazán 8-) Egy kulcs pótlása PATS-os kb. 14K, a zárcsere bontva is 25K + munka. Nekem (még mindig) csak 1 piros (nagyfejű) kulcsom van, de a XVII. kerületben ÁLLÍTÓLAG kézben van 2K-ért a vésett, de nem PATS-os. Vagyis csak nyit, nem indít 8-( Ön dönt, iszik, vagy vezet, de egyszerre a 3-at ne próbálja :-/
Akkor ha ez valóban így van kijelenthetem, hogy a kecskeméti Ford hovány cseppet sem ért a Fordokhoz.
 
A rövid sztorim a következő.
 
Felhívtam elöször a kulcs miatt mire mondták olcsóbb a zárcsere.
 
Majd a kulcsos irányítómból kifogyott az elem ugye könyv szerint ha sokáig tart az elem csere újra kell kodolni.
Mire ők menjek nyugodtan 10 perc és ingyé van.
 
Elmentem 10 perc 2000 számla nélkül.
Arra nem méltattak , hogy kipróbálják kijöjjön az udvarra és kipróbáljuk.
Mint utobb kiderült a központizárat vezéri semmi mást a riasztót vagy nem aktivizálta vagy nincs is a gépemben.
Felhívtam őket hebegtek habogtak egyik azt mondta van benne csak nem nézték (holott e célból vittem be) másik azt mondta ezekben az évjáratúakban még nincs.
Akkor egy tulaj döntse el mi is van?
Ha a "szak" ember nem tudja.
Ennyit a Ford hoványról nem jellemzem őket nem lenne szalonképes.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #866 Dátum: 2005.01.31 hétfő, 15:22:00 »

Akkor ha ez valóban így van kijelenthetem, hogy a kecskeméti Ford hovány cseppet sem ért a Fordokhoz.
 
A rövid sztorim a következő.
 
Felhívtam elöször a kulcs miatt mire mondták olcsóbb a zárcsere.
 
Majd a kulcsos irányítómból kifogyott az elem ugye könyv szerint ha sokáig tart az elem csere újra kell kodolni.
Mire ők menjek nyugodtan 10 perc és ingyé van.
 
Elmentem 10 perc 2000 számla nélkül.
Arra nem méltattak , hogy kipróbálják kijöjjön az udvarra és kipróbáljuk.
Mint utobb kiderült a központizárat vezéri semmi mást a riasztót vagy nem aktivizálta vagy nincs is a gépemben.
Felhívtam őket hebegtek habogtak egyik azt mondta van benne csak nem nézték (holott e célból vittem be) másik azt mondta ezekben az évjáratúakban még nincs.
Akkor egy tulaj döntse el mi is van?
Ha a "szak" ember nem tudja.
Ennyit a Ford hoványról nem jellemzem őket nem lenne szalonképes.
Ja ha tudnák kint ezt a fejetlenséget vagy akár Pesten meggondolnák, kinek adnak szakszervízhez engedélyt.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #867 Dátum: 2005.01.31 hétfő, 15:24:00 »

Akkor ha ez valóban így van kijelenthetem, hogy a kecskeméti Ford hovány cseppet sem ért a Fordokhoz.
 
A rövid sztorim a következő.
 
Felhívtam elöször a kulcs miatt mire mondták olcsóbb a zárcsere.
 
Majd a kulcsos irányítómból kifogyott az elem ugye könyv szerint ha sokáig tart az elem csere újra kell kodolni.
Mire ők menjek nyugodtan 10 perc és ingyé van.
 
Elmentem 10 perc 2000 számla nélkül.
Arra nem méltattak , hogy kipróbálják kijöjjön az udvarra és kipróbáljuk.
Mint utobb kiderült a központizárat vezéri semmi mást a riasztót vagy nem aktivizálta vagy nincs is a gépemben.
Felhívtam őket hebegtek habogtak egyik azt mondta van benne csak nem nézték (holott e célból vittem be) másik azt mondta ezekben az évjáratúakban még nincs.
Akkor egy tulaj döntse el mi is van?
Ha a "szak" ember nem tudja.
Ennyit a Ford hoványról nem jellemzem őket nem lenne szalonképes.
Az enyémben '96 sincs semmi 8-O nálam a garázs oltalma ölég ;-) szagszervízt itt egyet se dícsértek (tixtelet a 2 kivételnek)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #868 Dátum: 2005.01.31 hétfő, 15:25:00 »

Ja ha tudnák kint ezt a fejetlenséget vagy akár Pesten meggondolnák, kinek adnak szakszervízhez engedélyt.
Pont ez a baj (hírből tudom) : nincs központi kontroll és irányítás a Fordnál :-(
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #869 Dátum: 2005.01.31 hétfő, 15:26:00 »

Az enyémben '96 sincs semmi 8-O nálam a garázs oltalma ölég ;-) szagszervízt itt egyet se dícsértek (tixtelet a 2 kivételnek)
Akkor nem csak itt pancserok?
 
Ezekután mondták szerelnek bele riasztót, hát inkább elmentem egy kecskeméti céghez akiket legalább dícsértek.
Egy biztos többször nem megyek ebbe a szak"szerűtlen" szervízbe
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #870 Dátum: 2005.01.31 hétfő, 16:02:00 »

Szia ND!
 
Igazából nem amolyan "elmegy egy teherautó" és üvőlt a riasztó van benne jelenleg.
Ami ér benne valamit az ultrahangos belsőtér védelem és az indításgátlás.
Ez egy plusz dolog.
Ez lökésre nem kapcsol be.
 
A kettős retesz mire való egyébként? Miben és mit akadályoz meg? Ha nincs benne riasztó csak sima kettős zár az téged megnyugtatna?
 
Üdv
Attila
Szia Attilosz!
Kettős retesz, írány az anyós ülés oldala, ráírányítod a távvezérlőt, nyomsz egy egy zárást, majd három másodpercen belül mégegyszer és határozottan hallod, hogy még a tanksapka környékén is bezáródott a reteszrendszer, a kilincsek meg befelé fordulnak a kárpit felé. Ha mindezt lehuzott ablaknál teszed és nincsan bent az automatikus felhuzó modul, akkor nem tudod kinyitni belülről sem az ajtót.
Üdv ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #871 Dátum: 2005.01.31 hétfő, 16:03:00 »

Szia Attilosz!
Kettős retesz, írány az anyós ülés oldala, ráírányítod a távvezérlőt, nyomsz egy egy zárást, majd három másodpercen belül mégegyszer és határozottan hallod, hogy még a tanksapka környékén is bezáródott a reteszrendszer, a kilincsek meg befelé fordulnak a kárpit felé. Ha mindezt lehuzott ablaknál teszed és nincsan bent az automatikus felhuzó modul, akkor nem tudod kinyitni belülről sem az ajtót.
Üdv ND
Szia ND!
 
Igen ezt értem és müxik is.
Csak milyen biztonsági funkciót lát el a kocsin? Mit gátol meg? Ezt nem értem.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #872 Dátum: 2005.01.31 hétfő, 16:17:00 »

Szia ND!
 
Igen ezt értem és müxik is.
Csak milyen biztonsági funkciót lát el a kocsin? Mit gátol meg? Ezt nem értem.
Szia Attilosz!
A verzio - ülj be és zárasd magadra és próbálj meg kijönni.
B verzió - ablak letekerve, kettőszár bezárva, másszál be az ablakon és másszál ki a rádióval. Ehhez élesben, körbe ki kell verned az üveget, mert nem ám ugy van, hogy egy érintés és béke poraira. Hanem dolgozni kell rajta, hogy kitörd rendesen , mert különben elvágja a sejhajod. Na a következő szám, hogy be kell mászni a sok üvegtörmelék mellé, mindezt némi stress mellett (még nekik is van tán a rutin melett). A tapasztaltak hátul törnek és másznak előre, mert ugy nem kell az üvegtörmeléken matatni, persze utána jön a kimászás hátra, át a törmeléken, ki a szabadba. Ez neked nem eléggé biztonsági funkció? ;-)))
Üdv N
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #873 Dátum: 2005.01.31 hétfő, 16:19:00 »

Szia Attilosz!
A verzio - ülj be és zárasd magadra és próbálj meg kijönni.
B verzió - ablak letekerve, kettőszár bezárva, másszál be az ablakon és másszál ki a rádióval. Ehhez élesben, körbe ki kell verned az üveget, mert nem ám ugy van, hogy egy érintés és béke poraira. Hanem dolgozni kell rajta, hogy kitörd rendesen , mert különben elvágja a sejhajod. Na a következő szám, hogy be kell mászni a sok üvegtörmelék mellé, mindezt némi stress mellett (még nekik is van tán a rutin melett). A tapasztaltak hátul törnek és másznak előre, mert ugy nem kell az üvegtörmeléken matatni, persze utána jön a kimászás hátra, át a törmeléken, ki a szabadba. Ez neked nem eléggé biztonsági funkció? ;-)))
Üdv N
Szia ND!
 
Így már ok, de ha szimplán nincs benne riasztó akkor viszont ha be is mászik valahogy még elkötheti a verdát , nem?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #874 Dátum: 2005.01.31 hétfő, 17:05:00 »

Bocsi a nevet elvétettem.
Szia ND,
Semmi baj. :-) Én elégedett vagyok a kettős retesszel.
 
Ha el akarják lopni, sajnos ellopják így is, úgy is.
 
Esetleg az UV-jelölésen gondolkozom, állítólag van visszatartó ereje... van ilyenje vagy tapasztalata bármely Mélyentisztelt Klubtagnak?
 
Üdvözlettel,
Moire
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #875 Dátum: 2005.01.31 hétfő, 17:11:00 »

Szia ND!
 
Így már ok, de ha szimplán nincs benne riasztó akkor viszont ha be is mászik valahogy még elkötheti a verdát , nem?
Szia Attilosz!
Persze, csak kellő szakértelem kell az immohoz. ;-(((
Üdv ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #876 Dátum: 2005.01.31 hétfő, 17:14:00 »

Szia ND,
Semmi baj. :-) Én elégedett vagyok a kettős retesszel.
 
Ha el akarják lopni, sajnos ellopják így is, úgy is.
 
Esetleg az UV-jelölésen gondolkozom, állítólag van visszatartó ereje... van ilyenje vagy tapasztalata bármely Mélyentisztelt Klubtagnak?
 
Üdvözlettel,
Moire
Szia Moire!
UV jelölésről hallottam már, de olyan tolvajról még nem, aki uv lámpával járt volna lopni. Max otthon veszik észre hogy selejtes az árú, de reklamációnak helye nincs, vissza azért nem viszik a tulajhoz, Hasznosítják a maradékot. ;-(((
Üdv ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #877 Dátum: 2005.01.31 hétfő, 17:31:00 »

Szia ND,
Első gondolatom nekem is ez volt, aztán megnéztem ezt a honlapot, ami mondeo.hu-n lévő hírben van ezzel kapcsolatban (http://www.uviola.hu/), és az van, hogy tesznek egy (2,3,4?) matricát a hadműveletről az ablak(ok)ra, ami jelzi a jelölést, ekkor már lehet, hogy érdemes elgondolkodniuk rajta.
 
Itt a fórumban (vagy egy másikban, mert most nem találom...) olvastam korábban egy álllítólagos volt autótolvaj hosszú és részletes elemzését, aminek számomra az volt a zanzája, hogy semmilyen riasztó, immob., GPS jeladó és mechanikus zár nem ér semmit, mert mindegyiket réges régen ismerik, különösen a gyáriakat, és játszva kijátsszák. Ami érHET valamit, az a nem gyári, utólagos rejtett kapcsolók, amivel nem biztos, hogy gyorsan boldogulni tud, illetve az összes elem jelölése, ami megakadályozza a könnyű "újjászületést".  
 
Lehet, hogy mindez nem igaz, de logikusan hangzik.
 
Akárhogy is, amíg tehetem fizetem a CASCO-t és imádkozom.
 
Üdvözlettel,
Moire
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #878 Dátum: 2005.01.31 hétfő, 17:53:00 »

Szia ND,
Első gondolatom nekem is ez volt, aztán megnéztem ezt a honlapot, ami mondeo.hu-n lévő hírben van ezzel kapcsolatban (http://www.uviola.hu/), és az van, hogy tesznek egy (2,3,4?) matricát a hadműveletről az ablak(ok)ra, ami jelzi a jelölést, ekkor már lehet, hogy érdemes elgondolkodniuk rajta.
 
Itt a fórumban (vagy egy másikban, mert most nem találom...) olvastam korábban egy álllítólagos volt autótolvaj hosszú és részletes elemzését, aminek számomra az volt a zanzája, hogy semmilyen riasztó, immob., GPS jeladó és mechanikus zár nem ér semmit, mert mindegyiket réges régen ismerik, különösen a gyáriakat, és játszva kijátsszák. Ami érHET valamit, az a nem gyári, utólagos rejtett kapcsolók, amivel nem biztos, hogy gyorsan boldogulni tud, illetve az összes elem jelölése, ami megakadályozza a könnyű "újjászületést".  
 
Lehet, hogy mindez nem igaz, de logikusan hangzik.
 
Akárhogy is, amíg tehetem fizetem a CASCO-t és imádkozom.
 
Üdvözlettel,
Moire
Szia Moire!
Ismerem a srác okfejtését, aki napközbe villamosmérnökként tengeti az életét este meg kamatoztatja a tudását ;-((( Szóval az aki tud, az nem szereti összepiszkítani a kezét. Ügye nem gondolod, hogy akik biztonsági rendszert terveznek azok nem figyerlnek oda arra, hogy ne lehessen átrepülőzni a rendszerüket? Az ilyen csináld magad jó dolog, csak sok értelme nincs, ha nincs mögötte teljes szakértelem.
Üdv ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #879 Dátum: 2005.01.31 hétfő, 23:04:00 »

Szia Moire!
Ismerem a srác okfejtését, aki napközbe villamosmérnökként tengeti az életét este meg kamatoztatja a tudását ;-((( Szóval az aki tud, az nem szereti összepiszkítani a kezét. Ügye nem gondolod, hogy akik biztonsági rendszert terveznek azok nem figyerlnek oda arra, hogy ne lehessen átrepülőzni a rendszerüket? Az ilyen csináld magad jó dolog, csak sok értelme nincs, ha nincs mögötte teljes szakértelem.
Üdv ND
Szia ND,
Azért biztos nem könnyíti meg a dolgukat, ha a gép minden darabjában van egy azonosító, amit ki kéne szedniük, nem? Lehet, hogy inkább keresnek egy másikat, amelyikbe nem építettek ilyet, vagy nem?
 
A váltózárról azt írták, hogy smafu, mert kinyomják a kuplungot, aztán el lehet húzni. Vagy alul széthúzzák, benyomják kettesbe, oszt lehet tolni neki, 80-at is simán elmegy kettesben...
 
De hát nem tudom, e területen belőlem hiányzik a szakértelem, kénytelen vagyok a logikusnak tűnő gondolatoknak hinni, míg nem érzem úgy, hogy egy másik, még logikusabb érv meg nem cáfolja azt...:-)))  
 
Üdvözlettel,
Moire
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #880 Dátum: 2005.02.01 kedd, 00:03:00 »

Szerintem az egyik lejobb dolog ez a Karc nevű gravírozás. Az ablakokat, és a lámpákat jelölik meg, általában a rendszámot írják rá. Így ezek az alaktrészek, már nem igen használhatók másnak. És azért nem kis összeg az összes üveget + lámpabúrát cserélni.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #881 Dátum: 2005.02.01 kedd, 00:16:00 »

Szerintem az egyik lejobb dolog ez a Karc nevű gravírozás. Az ablakokat, és a lámpákat jelölik meg, általában a rendszámot írják rá. Így ezek az alaktrészek, már nem igen használhatók másnak. És azért nem kis összeg az összes üveget + lámpabúrát cserélni.
Hello Scratch,
Mindenesetre megnyugtatóbb, ha mondjuk gravír és UV is van benne, mintha egyik sem. Az UV-vel azt hiszem szinte mindent megjelölnek kívül-belül, még az üléseket is, ha jól emlékszem.
 
Asszem, legalább az egyikre benevezek én is!
 
Jó éjt!
M.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #882 Dátum: 2005.02.01 kedd, 01:16:00 »

Szia Marcy!
Pontosítsál: milyen kulcsod van? Milyen a távvezérlésű a riasztó rendszered (infra=van egy kis ablak a kilincs mellett, rádiófrekis - nincs ablak, vagy egyáltalán nincs semmi.)?
Üdv ND
"Pontosítsál: milyen kulcsod van? Milyen a távvezérlésű a riasztó rendszered (infra=van egy kis ablak a kilincs mellett, rádiófrekis - nincs ablak, vagy egyáltalán nincs semmi.)?"
 
Sziasztok!
Köszi a sok javaslatot, bár még mindig nem tiszta, hogy zár csere legyen vagy csak kulcs pótlás.
A kulcsom fekete távvezérlős 2 gombbal, gondolom a rádiós. Pirosat nem látok rajta. Most akkor kb. 25e egy zárcsere
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #883 Dátum: 2005.02.01 kedd, 06:29:00 »

Szerintem az egyik lejobb dolog ez a Karc nevű gravírozás. Az ablakokat, és a lámpákat jelölik meg, általában a rendszámot írják rá. Így ezek az alaktrészek, már nem igen használhatók másnak. És azért nem kis összeg az összes üveget + lámpabúrát cserélni.
Sziasztok!
 
Szerintem is jobb a rendszám gravírozás, mert azt legalább látják , az UV -t nem így kettő közül melyiket viszik el?
Azt ahol nem látnak gravírozást ha meg elvitték max szétbontják.
Ha meg látják a rendszám gravírt akkor meggondolják, hogy értékesítésre megéri e ha minden üveget cserélni kell.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #884 Dátum: 2005.02.01 kedd, 07:19:00 »

Szóval lassan két éve vagyok egykulcsos ... úgy, mint az adó nem ;-P
Szia Napu
 
Én is voltam egykulcsos, (és ezt nem az adómra értem) amig egy ügyes mozdulattal rácsuktam a csomagtartót. Az egészben az a szép, hogy nem volt elhúzva a csomagtartó roló, igy a kulcs ott vigyorgott a szemem előtt az üveg túloldalán. Namost ha ott hagyom a gépet és elmegyek segítségért, akkor jóhiszemü emberke benyomja az üveget, és már van is egy indítókulcsa ami ráadásul a mesterkulcs. A többit ND mester már ismeri! Tartalék kulcsot lehet metszetni, a kódot a mesterkulcsal meg tudod oldani, és az egész kb 8k. ÜDV
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #885 Dátum: 2005.02.01 kedd, 10:11:00 »

Szia Napu
 
Én is voltam egykulcsos, (és ezt nem az adómra értem) amig egy ügyes mozdulattal rácsuktam a csomagtartót. Az egészben az a szép, hogy nem volt elhúzva a csomagtartó roló, igy a kulcs ott vigyorgott a szemem előtt az üveg túloldalán. Namost ha ott hagyom a gépet és elmegyek segítségért, akkor jóhiszemü emberke benyomja az üveget, és már van is egy indítókulcsa ami ráadásul a mesterkulcs. A többit ND mester már ismeri! Tartalék kulcsot lehet metszetni, a kódot a mesterkulcsal meg tudod oldani, és az egész kb 8k. ÜDV
OK, de én már döntöttem mi lesz: 2K és tudom nyitni 8-) A probléma Marcy kollegáé :-)
 
Marcy: 25K bontva, de inkább 28 :-( és csak önindítóval keress, ehhez jön a munkadíj, ha óvatos vagy meg ügyes házilag is megy, talán :-/
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #886 Dátum: 2005.02.01 kedd, 10:13:00 »

OK, de én már döntöttem mi lesz: 2K és tudom nyitni 8-) A probléma Marcy kollegáé :-)
 
Marcy: 25K bontva, de inkább 28 :-( és csak önindítóval keress, ehhez jön a munkadíj, ha óvatos vagy meg ügyes házilag is megy, talán :-/
Tényleg, ha már itt tartunk: a két ajtózár  felcserélhető???
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #887 Dátum: 2005.02.01 kedd, 11:55:00 »

OK, de én már döntöttem mi lesz: 2K és tudom nyitni 8-) A probléma Marcy kollegáé :-)
 
Marcy: 25K bontva, de inkább 28 :-( és csak önindítóval keress, ehhez jön a munkadíj, ha óvatos vagy meg ügyes házilag is megy, talán :-/
Ha vhogy sikerül majd megbizonyosodnom róla, hogy a másik kulcsot tényleg elvesztették és nem "megtartották", akkor nekem jó a 2000 HUF-os nyitó kulcs is.
1ébként óvatos az vagyok, de annyira ügyes, hogy bevállaljam a zárcserét azt hiszem nem. :-I
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #888 Dátum: 2005.02.01 kedd, 12:31:00 »

Ha vhogy sikerül majd megbizonyosodnom róla, hogy a másik kulcsot tényleg elvesztették és nem "megtartották", akkor nekem jó a 2000 HUF-os nyitó kulcs is.
1ébként óvatos az vagyok, de annyira ügyes, hogy bevállaljam a zárcserét azt hiszem nem. :-I
Szia Marcy!
Holnap 5-7 között ráérsz és pesten vagy? Minitali és lehet, hogy lesz kulcsod is, elvileg délztán tervezek egy másoltatást, onnét három percre (abban benne van három lámpa is).
Üdv ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #889 Dátum: 2005.02.01 kedd, 12:42:00 »

Szia Marcy!
Holnap 5-7 között ráérsz és pesten vagy? Minitali és lehet, hogy lesz kulcsod is, elvileg délztán tervezek egy másoltatást, onnét három percre (abban benne van három lámpa is).
Üdv ND
Szia ND!
 
Hol lesz a tali? Hősök tere?Szerintem oda tudok jönni és nagyon örülnék egy másolásnak is, ahová természetesen szívesen elkísérlek. Ha nem kocsival jövök, akkor kb. n6-f6-ra oda tudok érni vhová. Ha kocsival jövök, akkor azért előbb haza kell mennem érte, az még +1óra. De a kulcs az attől függetlenül nálam lesz.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #890 Dátum: 2005.02.01 kedd, 12:54:00 »

Szia ND!
 
Hol lesz a tali? Hősök tere?Szerintem oda tudok jönni és nagyon örülnék egy másolásnak is, ahová természetesen szívesen elkísérlek. Ha nem kocsival jövök, akkor kb. n6-f6-ra oda tudok érni vhová. Ha kocsival jövök, akkor azért előbb haza kell mennem érte, az még +1óra. De a kulcs az attől függetlenül nálam lesz.
Szia Marcy!
Topford által ajánlott kulcs mestert akarom fel/megkeresni, attól is függ, hogy Ő meddig tart nyitva. Figyeld este, vagy holnap a fórumot, szokásomhoz híven egy meghívó képet linkelek be az infóval. Felvonulási tér, a Paprikával szembe, a lámpák alatt (talán befagy addigra a galambok hátsó fele ;-(  )
Üdv ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #891 Dátum: 2005.02.01 kedd, 13:50:00 »

Szia Marcy!
Topford által ajánlott kulcs mestert akarom fel/megkeresni, attól is függ, hogy Ő meddig tart nyitva. Figyeld este, vagy holnap a fórumot, szokásomhoz híven egy meghívó képet linkelek be az infóval. Felvonulási tér, a Paprikával szembe, a lámpák alatt (talán befagy addigra a galambok hátsó fele ;-(  )
Üdv ND
ok
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #892 Dátum: 2005.02.09 szerda, 21:37:00 »

Lenne még pár kérdésem amiben tanácsot szeretnék kérni. Smiley Szal olyan apróságokat valszeg vennem kell, hogy:  
- ha pumpát kell vennem, kb milyet és mennyiért érdemes?  
- szerszámkészletet mit ajánlotok, vagy egyeltalán mi legyen benne? Van Mondeo specifikus set?
- érdemes-e venni vmi "csodaszert"/adalékot stb amit autós újságokban is szoktam látni, hogy pl. javul a motor teljesítménye stb..
- mivel és hogy érdemes lemosni/takarítani a kocsit? Gondolok itt arra hogy pl. elég egy "sima" mosás és kész, vagy érdemes (ha hosszú távon meg akarom õrizni a fényét/színét stb.) vmi kenceficével idõnként kezelni a karosszériát?
- gyertyára mit és mennyiért ajánlotok? (közben megtaláltam, a Motorcraft volt említve több helyen is)
 
- jah igen, ez kicsit off, de a kulcsokat mikor átveszem, van esély arra hogy pl. lemásolták õket vagy hogy egy "elveszett"? 2 vagy 3 kulcsot kellene kapnom? Mit tudok csinálni ha pl. 2-t kapok pedig 3-mat kéne?
 
Ui.: lehet hogy ezek egy részére már van válasz mert kitárgyaltátok, akkor bõven elég infó az is hogy merre keressem! Smiley
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #893 Dátum: 2005.02.09 szerda, 22:33:00 »

Lenne még pár kérdésem amiben tanácsot szeretnék kérni. Smiley Szal olyan apróságokat valszeg vennem kell, hogy:  
- ha pumpát kell vennem, kb milyet és mennyiért érdemes?  
- szerszámkészletet mit ajánlotok, vagy egyeltalán mi legyen benne? Van Mondeo specifikus set?
- érdemes-e venni vmi "csodaszert"/adalékot stb amit autós újságokban is szoktam látni, hogy pl. javul a motor teljesítménye stb..
- mivel és hogy érdemes lemosni/takarítani a kocsit? Gondolok itt arra hogy pl. elég egy "sima" mosás és kész, vagy érdemes (ha hosszú távon meg akarom õrizni a fényét/színét stb.) vmi kenceficével idõnként kezelni a karosszériát?
- gyertyára mit és mennyiért ajánlotok? (közben megtaláltam, a Motorcraft volt említve több helyen is)
 
- jah igen, ez kicsit off, de a kulcsokat mikor átveszem, van esély arra hogy pl. lemásolták õket vagy hogy egy "elveszett"? 2 vagy 3 kulcsot kellene kapnom? Mit tudok csinálni ha pl. 2-t kapok pedig 3-mat kéne?
 
Ui.: lehet hogy ezek egy részére már van válasz mert kitárgyaltátok, akkor bõven elég infó az is hogy merre keressem! Smiley
Szia Harder!
 
- pumpa, nekem igazán a hagyományos lábbal taposó pumpa jött be, de a kocsimba nincs pumpa.
A szivargyújtós több ezerrel több és hamar tönkre megy.
 
- Csodaszereket nem alkalmazok így nem tudok véleméynt adni erről Smiley
 
- Mosatni vagy gépi vagy kézi mosóban érdemes egyre több helyen van viaszos utó kezelés ez egy réteget ad az autónak.
 
- Kulcsok , az is lehet egyet kapsz mint én, visszalopásokról nem hallottam, ha ettől tartasz akkor zárcsere jöhet szóba, ha viszont riasztó vagy váltózárat rakatsz be akkor szerintem nem érdemes vele bajlódni.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #894 Dátum: 2005.02.09 szerda, 22:48:00 »

Köszönöm a tanácsokat! Smiley
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #895 Dátum: 2005.02.10 csütörtök, 00:18:00 »

Lenne még pár kérdésem amiben tanácsot szeretnék kérni. Smiley Szal olyan apróságokat valszeg vennem kell, hogy:  
- ha pumpát kell vennem, kb milyet és mennyiért érdemes?  
- szerszámkészletet mit ajánlotok, vagy egyeltalán mi legyen benne? Van Mondeo specifikus set?
- érdemes-e venni vmi "csodaszert"/adalékot stb amit autós újságokban is szoktam látni, hogy pl. javul a motor teljesítménye stb..
- mivel és hogy érdemes lemosni/takarítani a kocsit? Gondolok itt arra hogy pl. elég egy "sima" mosás és kész, vagy érdemes (ha hosszú távon meg akarom õrizni a fényét/színét stb.) vmi kenceficével idõnként kezelni a karosszériát?
- gyertyára mit és mennyiért ajánlotok? (közben megtaláltam, a Motorcraft volt említve több helyen is)
 
- jah igen, ez kicsit off, de a kulcsokat mikor átveszem, van esély arra hogy pl. lemásolták õket vagy hogy egy "elveszett"? 2 vagy 3 kulcsot kellene kapnom? Mit tudok csinálni ha pl. 2-t kapok pedig 3-mat kéne?
 
Ui.: lehet hogy ezek egy részére már van válasz mert kitárgyaltátok, akkor bõven elég infó az is hogy merre keressem! Smiley
Harder,
 
- Nekem kompresszoros pumpa van, kicsit lassú, kicsi hangos, de kényelmes. Smiley
- Szerszámot nem horok.
- Szerintem semmi ilyen adalék nem kell, azt írja a könyve is, hogy nem ajánlott.
- Én magasnyomásúval szoktam, ebbe keverek valami habozó mosót, ami jobban oldja a koszt.
- Csakis Motorcraft!
- 2db jár hozzá gyárilag, szóval semmiképp ne követeled a 3ikat. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #896 Dátum: 2005.02.10 csütörtök, 07:11:00 »

Harder,
 
- Nekem kompresszoros pumpa van, kicsit lassú, kicsi hangos, de kényelmes. Smiley
- Szerszámot nem horok.
- Szerintem semmi ilyen adalék nem kell, azt írja a könyve is, hogy nem ajánlott.
- Én magasnyomásúval szoktam, ebbe keverek valami habozó mosót, ami jobban oldja a koszt.
- Csakis Motorcraft!
- 2db jár hozzá gyárilag, szóval semmiképp ne követeled a 3ikat. Smiley
Thx Smiley Most villant be (úgy látszik jót tett az alvás), hogy tegnap kezemben is voltak a kulcsok, a 2db megvan. Smiley
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #897 Dátum: 2005.02.10 csütörtök, 08:23:00 »

Lenne még pár kérdésem amiben tanácsot szeretnék kérni. Smiley Szal olyan apróságokat valszeg vennem kell, hogy:  
- ha pumpát kell vennem, kb milyet és mennyiért érdemes?  
- szerszámkészletet mit ajánlotok, vagy egyeltalán mi legyen benne? Van Mondeo specifikus set?
- érdemes-e venni vmi "csodaszert"/adalékot stb amit autós újságokban is szoktam látni, hogy pl. javul a motor teljesítménye stb..
- mivel és hogy érdemes lemosni/takarítani a kocsit? Gondolok itt arra hogy pl. elég egy "sima" mosás és kész, vagy érdemes (ha hosszú távon meg akarom õrizni a fényét/színét stb.) vmi kenceficével idõnként kezelni a karosszériát?
- gyertyára mit és mennyiért ajánlotok? (közben megtaláltam, a Motorcraft volt említve több helyen is)
 
- jah igen, ez kicsit off, de a kulcsokat mikor átveszem, van esély arra hogy pl. lemásolták õket vagy hogy egy "elveszett"? 2 vagy 3 kulcsot kellene kapnom? Mit tudok csinálni ha pl. 2-t kapok pedig 3-mat kéne?
 
Ui.: lehet hogy ezek egy részére már van válasz mert kitárgyaltátok, akkor bõven elég infó az is hogy merre keressem! Smiley
Szia Harder!
Nem Mondeos a Mondeos 20-as lyukas torx nélkül  ;-)))
Üdv ND
ui.: torx készlet, csillag bit fejes, négyágú kerékkulcs,üzemképes emelő ha nálad van és még bánni sem tudsz vele, akkor is esély, hogy valaki segítsen rajtad ;-)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #898 Dátum: 2005.02.10 csütörtök, 09:05:00 »

Lenne még pár kérdésem amiben tanácsot szeretnék kérni. Smiley Szal olyan apróságokat valszeg vennem kell, hogy:  
- ha pumpát kell vennem, kb milyet és mennyiért érdemes?  
- szerszámkészletet mit ajánlotok, vagy egyeltalán mi legyen benne? Van Mondeo specifikus set?
- érdemes-e venni vmi "csodaszert"/adalékot stb amit autós újságokban is szoktam látni, hogy pl. javul a motor teljesítménye stb..
- mivel és hogy érdemes lemosni/takarítani a kocsit? Gondolok itt arra hogy pl. elég egy "sima" mosás és kész, vagy érdemes (ha hosszú távon meg akarom õrizni a fényét/színét stb.) vmi kenceficével idõnként kezelni a karosszériát?
- gyertyára mit és mennyiért ajánlotok? (közben megtaláltam, a Motorcraft volt említve több helyen is)
 
- jah igen, ez kicsit off, de a kulcsokat mikor átveszem, van esély arra hogy pl. lemásolták õket vagy hogy egy "elveszett"? 2 vagy 3 kulcsot kellene kapnom? Mit tudok csinálni ha pl. 2-t kapok pedig 3-mat kéne?
 
Ui.: lehet hogy ezek egy részére már van válasz mert kitárgyaltátok, akkor bõven elég infó az is hogy merre keressem! Smiley
Helló!
Nekem csak egy kulcsot adtak, az is teljesen gömbölyű volt. Utána külföldre kellett menni nyaralni (autó nélkül), az autó addig egy kollegám zárt udvarában parkolt, a kapualj elzárva a zárható mondival.
Ahogy hazajöttem, totális zárcserét csináltattam, három kulcsot adtak. Még akkor beépíttettem egy váltózárat is.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #899 Dátum: 2005.02.10 csütörtök, 09:48:00 »

Lenne még pár kérdésem amiben tanácsot szeretnék kérni. Smiley Szal olyan apróságokat valszeg vennem kell, hogy:  
- ha pumpát kell vennem, kb milyet és mennyiért érdemes?  
- szerszámkészletet mit ajánlotok, vagy egyeltalán mi legyen benne? Van Mondeo specifikus set?
- érdemes-e venni vmi "csodaszert"/adalékot stb amit autós újságokban is szoktam látni, hogy pl. javul a motor teljesítménye stb..
- mivel és hogy érdemes lemosni/takarítani a kocsit? Gondolok itt arra hogy pl. elég egy "sima" mosás és kész, vagy érdemes (ha hosszú távon meg akarom õrizni a fényét/színét stb.) vmi kenceficével idõnként kezelni a karosszériát?
- gyertyára mit és mennyiért ajánlotok? (közben megtaláltam, a Motorcraft volt említve több helyen is)
 
- jah igen, ez kicsit off, de a kulcsokat mikor átveszem, van esély arra hogy pl. lemásolták õket vagy hogy egy "elveszett"? 2 vagy 3 kulcsot kellene kapnom? Mit tudok csinálni ha pl. 2-t kapok pedig 3-mat kéne?
 
Ui.: lehet hogy ezek egy részére már van válasz mert kitárgyaltátok, akkor bõven elég infó az is hogy merre keressem! Smiley
ja, a kulcsokat hat hónapig nem tudták felprogramozni, ezért a régi kulcsot beszigszalagozták a kormányszerkezetbe, az indításgátló vevőjéhez...még jó, hogy elmondták
Naplózva
Oldalak: 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 ... 138   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.135 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.