Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.16 csütörtök, 06:57:35 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 ... 138   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Egy új Mondeós kérdései  (Megtekintve 1877560 alkalommal)
0 Felhasználó és 16 vendég van a témában
Vendég
« Új hozzászólás #900 Dátum: 2005.02.10 csütörtök, 19:27:00 »

Szia Harder!
Nem Mondeos a Mondeos 20-as lyukas torx nélkül  ;-)))
Üdv ND
ui.: torx készlet, csillag bit fejes, négyágú kerékkulcs,üzemképes emelő ha nálad van és még bánni sem tudsz vele, akkor is esély, hogy valaki segítsen rajtad ;-)
ND, ennek most utána kell néztem mert azt sem tudom eszik-e vagy isszák azt a torx készletes bigyót, mire jó egyeltalán! Cheesy
Rob-2, te sem bízol semmit a véletlenre!  
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #901 Dátum: 2005.02.10 csütörtök, 19:33:00 »

ND, ennek most utána kell néztem mert azt sem tudom eszik-e vagy isszák azt a torx készletes bigyót, mire jó egyeltalán! Cheesy
Rob-2, te sem bízol semmit a véletlenre!  
Itt egy kép egy torx bitkészletről. ND bátyánk nem teljesen erről a szerélhetős készletről beszél, de ezen is látszik, hogy mi is ez. Szóval csillag formájú belső kulcsnyílású csavarokhoz való.

 
Üdv.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #902 Dátum: 2005.02.10 csütörtök, 19:34:00 »

szerélhetős=cserélhetős
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #903 Dátum: 2005.02.10 csütörtök, 19:58:00 »

szerélhetős=cserélhetős
indiszkrét kérdés: neked van kompresszorod?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #904 Dátum: 2005.02.10 csütörtök, 21:55:00 »

Itt egy kép egy torx bitkészletről. ND bátyánk nem teljesen erről a szerélhetős készletről beszél, de ezen is látszik, hogy mi is ez. Szóval csillag formájú belső kulcsnyílású csavarokhoz való.

 
Üdv.
Ahh, így már ok, köszi. Smiley Ezzel a csuda szerszámmal a kocsi melyik részét tudom (tudom? vagy csak a szerelő..? Smiley ) birizgálni, hol lehet rá szükség? Cheesy
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #905 Dátum: 2005.02.10 csütörtök, 22:50:00 »

Ahh, így már ok, köszi. Smiley Ezzel a csuda szerszámmal a kocsi melyik részét tudom (tudom? vagy csak a szerelő..? Smiley ) birizgálni, hol lehet rá szükség? Cheesy
Szia Harder!
A Ford logika alapján ott vannak ezek a csavarok, ahol földi Mondeosként nem szabad garázdálkodnod. ;-))) Lásd első élményed a MAF tisztogatáskor, majd esetleg rádió csere esetén, a lengőkarhoz már izmos 55-ös kell (nem lyukas), stb szóval ez a rejtett titkok kulcsa ;-))) Most még nem érted, de majd.
Üdv ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #906 Dátum: 2005.02.10 csütörtök, 23:29:00 »

Szia Harder!
A Ford logika alapján ott vannak ezek a csavarok, ahol földi Mondeosként nem szabad garázdálkodnod. ;-))) Lásd első élményed a MAF tisztogatáskor, majd esetleg rádió csere esetén, a lengőkarhoz már izmos 55-ös kell (nem lyukas), stb szóval ez a rejtett titkok kulcsa ;-))) Most még nem érted, de majd.
Üdv ND
Hohó, ha jól látom, ezeknek nem lyukas a közepük!
Ezzel nem sok MAF-ot fog tisztogatni a Kedves Kolléga! Most már tudnék mutatni ilyet, mert ND-nek köszönhetően () már én is rendelkezem vele (és még sok mással is!)
 
Üdv,
Moire
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #907 Dátum: 2005.02.10 csütörtök, 23:37:00 »

Hohó, ha jól látom, ezeknek nem lyukas a közepük!
Ezzel nem sok MAF-ot fog tisztogatni a Kedves Kolléga! Most már tudnék mutatni ilyet, mert ND-nek köszönhetően () már én is rendelkezem vele (és még sok mással is!)
 
Üdv,
Moire
Megnéztem a MAF tisztításos videót, cool! Cheesy
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #908 Dátum: 2005.02.10 csütörtök, 23:44:00 »

Igen, főleg, hogy Dr Dre megy alatta az elején!!!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #909 Dátum: 2005.02.11 péntek, 00:16:00 »

Lenne még pár kérdésem amiben tanácsot szeretnék kérni. Smiley Szal olyan apróságokat valszeg vennem kell, hogy:  
- ha pumpát kell vennem, kb milyet és mennyiért érdemes?  
- szerszámkészletet mit ajánlotok, vagy egyeltalán mi legyen benne? Van Mondeo specifikus set?
- érdemes-e venni vmi "csodaszert"/adalékot stb amit autós újságokban is szoktam látni, hogy pl. javul a motor teljesítménye stb..
- mivel és hogy érdemes lemosni/takarítani a kocsit? Gondolok itt arra hogy pl. elég egy "sima" mosás és kész, vagy érdemes (ha hosszú távon meg akarom õrizni a fényét/színét stb.) vmi kenceficével idõnként kezelni a karosszériát?
- gyertyára mit és mennyiért ajánlotok? (közben megtaláltam, a Motorcraft volt említve több helyen is)
 
- jah igen, ez kicsit off, de a kulcsokat mikor átveszem, van esély arra hogy pl. lemásolták õket vagy hogy egy "elveszett"? 2 vagy 3 kulcsot kellene kapnom? Mit tudok csinálni ha pl. 2-t kapok pedig 3-mat kéne?
 
Ui.: lehet hogy ezek egy részére már van válasz mert kitárgyaltátok, akkor bõven elég infó az is hogy merre keressem! Smiley
Minden másra kaptál választ DE:
 
Nálam az a kultúrember aki kefés mosóba csak fegyveres kényszerítést követően hajt be a saját tulajdonú autójával.
 
Úgyhogy kézi mosó ami nem olcsó, vagy otthoni édesgetés ami viszont olcsóbb, de nem túl szép Smiley)
 
Mondom nálam és ez szigorúan SZVSZ.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #910 Dátum: 2005.02.11 péntek, 06:05:00 »

Kedves Mondeos társak
 
Ujpesten a piac mogott van egy kis müszaki bizományi bolt. 3000 Ft áron lehet kapni egy 25*20 cm szürke dobozkát amiben a világon létező valamennyi különleges bitkulcs megtalálható.
 
Üdvözlettel
 
martial1
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #911 Dátum: 2005.02.11 péntek, 08:08:00 »

Kedves Mondeos társak
 
Ujpesten a piac mogott van egy kis müszaki bizományi bolt. 3000 Ft áron lehet kapni egy 25*20 cm szürke dobozkát amiben a világon létező valamennyi különleges bitkulcs megtalálható.
 
Üdvözlettel
 
martial1
Szia Martil!
Egy újszülöttnek, minden vicc új ;-))) Joe jóvoltából már sokan beszereztünk olyat, amikor a Corában 2eFt-ért adták. De nehogy kedved szegjem, írjál csak, ha valamit felfedezel. ;-)))  
Üdv ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #912 Dátum: 2005.02.11 péntek, 08:11:00 »

Itt egy kép egy torx bitkészletről. ND bátyánk nem teljesen erről a szerélhetős készletről beszél, de ezen is látszik, hogy mi is ez. Szóval csillag formájú belső kulcsnyílású csavarokhoz való.

 
Üdv.
Szia András!
Lehet ilyet kapni? Ha jól saccolom akkor ez a szabvány négyszögre megy rá? Én beszereztem három hosszú nyelűt (45, 50, 55).
Üdv ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #913 Dátum: 2005.02.11 péntek, 08:13:00 »

Minden másra kaptál választ DE:
 
Nálam az a kultúrember aki kefés mosóba csak fegyveres kényszerítést követően hajt be a saját tulajdonú autójával.
 
Úgyhogy kézi mosó ami nem olcsó, vagy otthoni édesgetés ami viszont olcsóbb, de nem túl szép Smiley)
 
Mondom nálam és ez szigorúan SZVSZ.
500-ért lemossák veszprémben kézzel, szarvasbőrrel:) Ellenben akkor én nem vagyok kultúrember, mert én biza néha keresztülhajtom a gépi mosón:)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #914 Dátum: 2005.02.11 péntek, 08:16:00 »

Sziasztok!
nagyon OFF: A mosógép oldalfala is csak torx-szal jön le (szivattyútisztításhoz), tehát a készlet egy szerelőkivonulás elhárításakor már behozza az árát.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #915 Dátum: 2005.02.11 péntek, 08:38:00 »

Szia Harder!
A Ford logika alapján ott vannak ezek a csavarok, ahol földi Mondeosként nem szabad garázdálkodnod. ;-))) Lásd első élményed a MAF tisztogatáskor, majd esetleg rádió csere esetén, a lengőkarhoz már izmos 55-ös kell (nem lyukas), stb szóval ez a rejtett titkok kulcsa ;-))) Most még nem érted, de majd.
Üdv ND
Bocsika, hogy belekotyogok. De a lengőkarhoz nem flex kell Huh?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #916 Dátum: 2005.02.11 péntek, 08:54:00 »

Bocsika, hogy belekotyogok. De a lengőkarhoz nem flex kell Huh?
Szia Zombi!
Nem hiszem, hogy egy Mondeo vásárlása az ipari flexhez kötött lenne. ;-))) Elég, ha tudják, hogy téged kell keresni, ha kocsit kell darabolni ;-)))
Üdv ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #917 Dátum: 2005.02.11 péntek, 09:07:00 »

Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #918 Dátum: 2005.02.11 péntek, 09:47:00 »

én mint röpke 4,5 éve mondeo tulajdonos (az újnak számít, nem?Smiley megkérdezném a következőt:
hogyan kell hűtővizet cserélni? Asszondta az egyik szerelősrác, hogy nem szabad átmosatni, mert akkor jó eséllyel behal a vízpumpa. Viszont csúf barnás szine van. (állítólag nem vészes. Szerintem meg de.)
 
Ellenben olyan szép sárga olaj van a motoromban így röpke 13.000el az utolsó olajcsere után, hogy öröm volt vele összekenni magam:)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #919 Dátum: 2005.02.11 péntek, 10:05:00 »

Riasztóra tudtok vmi jót ajánlani (esetleg egy helyet is, ahol beszerelik)? Az ideális az lenne az ha a váltózárat is megcsinálják ugyanott.
Egyelőre ilyet találtam a neten:
http://soostoth.uw.hu/araink_sebessegvaltozar.htm
Az árak szerintem normálisak, de az általuk kínált riasztóról még nem sikerült infót szereznem, a topiccímek között nem találtam ilyen témát. De keresgélek közben tovább. Smiley
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #920 Dátum: 2005.02.11 péntek, 10:18:00 »

Minden másra kaptál választ DE:
 
Nálam az a kultúrember aki kefés mosóba csak fegyveres kényszerítést követően hajt be a saját tulajdonú autójával.
 
Úgyhogy kézi mosó ami nem olcsó, vagy otthoni édesgetés ami viszont olcsóbb, de nem túl szép Smiley)
 
Mondom nálam és ez szigorúan SZVSZ.
En multkor bizony joszantambol behajtottam. Kenyszeritett erre a sotol kiferedett amugy eredetileg sotetkek auto.
Amugy a sok kofelverodes utan egy gepi moso mar meg sem latszik kulonosen ha mar 120000miles van gepben.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #921 Dátum: 2005.02.11 péntek, 11:31:00 »

Lenne még pár kérdésem amiben tanácsot szeretnék kérni. Smiley Szal olyan apróságokat valszeg vennem kell, hogy:  
- ha pumpát kell vennem, kb milyet és mennyiért érdemes?  
- szerszámkészletet mit ajánlotok, vagy egyeltalán mi legyen benne? Van Mondeo specifikus set?
- érdemes-e venni vmi "csodaszert"/adalékot stb amit autós újságokban is szoktam látni, hogy pl. javul a motor teljesítménye stb..
- mivel és hogy érdemes lemosni/takarítani a kocsit? Gondolok itt arra hogy pl. elég egy "sima" mosás és kész, vagy érdemes (ha hosszú távon meg akarom õrizni a fényét/színét stb.) vmi kenceficével idõnként kezelni a karosszériát?
- gyertyára mit és mennyiért ajánlotok? (közben megtaláltam, a Motorcraft volt említve több helyen is)
 
- jah igen, ez kicsit off, de a kulcsokat mikor átveszem, van esély arra hogy pl. lemásolták õket vagy hogy egy "elveszett"? 2 vagy 3 kulcsot kellene kapnom? Mit tudok csinálni ha pl. 2-t kapok pedig 3-mat kéne?
 
Ui.: lehet hogy ezek egy részére már van válasz mert kitárgyaltátok, akkor bõven elég infó az is hogy merre keressem! Smiley
-Pumpa: minek???
-Szerszámok: síma, és kereszthornyos csavarhúzó, 20-as torx, és a kerékcseréhez minden finomság, illetve igény serint flex, hilti stb...;-)
-Én egy Restorer nevű motorfelújító adalékot használok 30ekm-ként. nekem bevált, és tényleg érzem a hatását!
-Viaszt tartalmazó sampont szoktam venni, és azzal dédelgetem, illetve minden tavasszal megkínálom egy kis wax nevű polírozó anyaggal, ami hatására a rovarok is simábban lejönnek, és minden mosás után fel lehet puha rongyal fényesíteni újra!
-MOTOCRAFT
 
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #922 Dátum: 2005.02.11 péntek, 11:34:00 »

"vagy otthoni édesgetés ami viszont olcsóbb, de nem túl szép Smiley)"
 
Nem szoktál otthon autót mosni mi?
Az a legszebb!!! Sőt!
Hol szoktál mosatni?
 
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #923 Dátum: 2005.02.11 péntek, 11:35:00 »

én mint röpke 4,5 éve mondeo tulajdonos (az újnak számít, nem?Smiley megkérdezném a következőt:
hogyan kell hűtővizet cserélni? Asszondta az egyik szerelősrác, hogy nem szabad átmosatni, mert akkor jó eséllyel behal a vízpumpa. Viszont csúf barnás szine van. (állítólag nem vészes. Szerintem meg de.)
 
Ellenben olyan szép sárga olaj van a motoromban így röpke 13.000el az utolsó olajcsere után, hogy öröm volt vele összekenni magam:)
Itt nézz körül!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #924 Dátum: 2005.02.11 péntek, 12:32:00 »

-Pumpa: minek???
-Szerszámok: síma, és kereszthornyos csavarhúzó, 20-as torx, és a kerékcseréhez minden finomság, illetve igény serint flex, hilti stb...;-)
-Én egy Restorer nevű motorfelújító adalékot használok 30ekm-ként. nekem bevált, és tényleg érzem a hatását!
-Viaszt tartalmazó sampont szoktam venni, és azzal dédelgetem, illetve minden tavasszal megkínálom egy kis wax nevű polírozó anyaggal, ami hatására a rovarok is simábban lejönnek, és minden mosás után fel lehet puha rongyal fényesíteni újra!
-MOTOCRAFT
 
 
Tisztelettel!
- kettő pótkerék
- drótok, madzagok
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #925 Dátum: 2005.02.11 péntek, 12:39:00 »

- kettő pótkerék
- drótok, madzagok
Téli meg nyári pótos? Igen, de az egyik mindig a garázsban 8-)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #926 Dátum: 2005.02.11 péntek, 12:55:00 »

Téli meg nyári pótos? Igen, de az egyik mindig a garázsban 8-)
az úgy volt, hogy amikor megvettem a kocsit, utána külföldön derült ki, hogy a pótkerék majdnem jó méretű, de csak majdnem, mert GM volt.
Egy Coca-colás teherautóval bevittek a javítóba, utána vissza, szóval rendkívül szerencsés eset volt végülis.
Hazajövet, amikor megtudtam, hogy milyen olcsó a lemezfelni, rögtön kettőt vettem, a lerohadt hátsó gumik pedig felkerültek pótnak. Elfér a csomagtartóban, de csak külföldre.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #927 Dátum: 2005.02.11 péntek, 13:04:00 »

Riasztóra tudtok vmi jót ajánlani (esetleg egy helyet is, ahol beszerelik)? Az ideális az lenne az ha a váltózárat is megcsinálják ugyanott.
Egyelőre ilyet találtam a neten:
http://soostoth.uw.hu/araink_sebessegvaltozar.htm
Az árak szerintem normálisak, de az általuk kínált riasztóról még nem sikerült infót szereznem, a topiccímek között nem találtam ilyen témát. De keresgélek közben tovább. Smiley
Szia Harder!
Tévedsz és lustácska vagy. Az az ideális, ha külön helyen csináltatod. Hadd ne ragozzam, ugyis te döntessz.
Üdv ND
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #928 Dátum: 2005.02.11 péntek, 14:05:00 »

- kettő pótkerék
- drótok, madzagok
drótok, madzagok???
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #929 Dátum: 2005.02.11 péntek, 14:18:00 »

drótok, madzagok???
Van egy autószerelő ismerősöm akinek mindíg mindenre az volt a mondása, hogy drótozzuk fel.
Ő volt a drótosTóth !
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #930 Dátum: 2005.02.11 péntek, 14:49:00 »

Van egy autószerelő ismerősöm akinek mindíg mindenre az volt a mondása, hogy drótozzuk fel.
Ő volt a drótosTóth !
:-D
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #931 Dátum: 2005.02.11 péntek, 15:26:00 »

köszi:) majd ha lesz még kérdésem, nyávogok:)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #932 Dátum: 2005.02.11 péntek, 15:40:00 »

Szia Harder!
Tévedsz és lustácska vagy. Az az ideális, ha külön helyen csináltatod. Hadd ne ragozzam, ugyis te döntessz.
Üdv ND
Szia ND!
Az "1 helyes" megoldást a megbízhatóság miatt kérdeztem (ha már vmelyik cég jó, miért ne csinálja meg mindkettõt), nem a lustaságom miatt. Smiley De közben rájöttem hogy tényleg hülyeséget mondtam és igazad van, nem szabad 1 helyen csináltatni mindent. Megtaláltam az index-es "autólopás" fórumot most azt olvasom (most már látom, hogy legjobb lenne egy jó elektronikus, mechnanikus és lehetõleg egy egyéni védelem, marmint ezek kombinációja). A váltóvédelemre már találtam ajánlást (pl. a mo-i importõrt ajánlották), az elektronikus kiválasztása elõtt még el fogom olvasni az autóriasztós topicot is hogy mivel kinek mi a tapasztalata. Smiley A többit meg majd még meglátom... (pager, fólizázás, dugózás, UV stb.)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #933 Dátum: 2005.02.11 péntek, 16:18:00 »

Szia ND!
Az "1 helyes" megoldást a megbízhatóság miatt kérdeztem (ha már vmelyik cég jó, miért ne csinálja meg mindkettõt), nem a lustaságom miatt. Smiley De közben rájöttem hogy tényleg hülyeséget mondtam és igazad van, nem szabad 1 helyen csináltatni mindent. Megtaláltam az index-es "autólopás" fórumot most azt olvasom (most már látom, hogy legjobb lenne egy jó elektronikus, mechnanikus és lehetõleg egy egyéni védelem, marmint ezek kombinációja). A váltóvédelemre már találtam ajánlást (pl. a mo-i importõrt ajánlották), az elektronikus kiválasztása elõtt még el fogom olvasni az autóriasztós topicot is hogy mivel kinek mi a tapasztalata. Smiley A többit meg majd még meglátom... (pager, fólizázás, dugózás, UV stb.)
Szia Harder!
Pesti vagy? A legközelebbi minitalin beszélhetünk róla, tul sokat mondanék, azt nincs kedvem leírni. Addig is okosodsz, a legokosabb elektronika is olyan ebben a témában, mint a Gorduiuszi csomó. Jött egy pali, oszt ketté nyisszantotta, foglalkozott azzal, hogy mi a sportszerű? ;-)))
Üdv ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #934 Dátum: 2005.02.11 péntek, 16:28:00 »

Szia Harder!
Pesti vagy? A legközelebbi minitalin beszélhetünk róla, tul sokat mondanék, azt nincs kedvem leírni. Addig is okosodsz, a legokosabb elektronika is olyan ebben a témában, mint a Gorduiuszi csomó. Jött egy pali, oszt ketté nyisszantotta, foglalkozott azzal, hogy mi a sportszerű? ;-)))
Üdv ND
Igen, pesti vagyok, és a Hősők terétől még gyalog sem lakok messze, majdnem napi szinten elmegyek a Paprika előtt. Smiley Részemről okés Smiley
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #935 Dátum: 2005.02.11 péntek, 16:38:00 »

Igen, pesti vagyok, és a Hősők terétől még gyalog sem lakok messze, majdnem napi szinten elmegyek a Paprika előtt. Smiley Részemről okés Smiley
Akkor majd figyeld a topikban a meghívót. Láttod tegnap ott szobroztam Moire-re várva, hát nem oda jöhettél volna? ;-)))
Üdv ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #936 Dátum: 2005.02.11 péntek, 17:14:00 »

Akkor majd figyeld a topikban a meghívót. Láttod tegnap ott szobroztam Moire-re várva, hát nem oda jöhettél volna? ;-)))
Üdv ND
olvasgatom a hűtős cikket. Dícséret annak, akik írták! Az "adjuk le a hűtővizet"-ért meg vagytok hívva egy cappuccinora általam:)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #937 Dátum: 2005.02.11 péntek, 17:23:00 »

olvasgatom a hűtős cikket. Dícséret annak, akik írták! Az "adjuk le a hűtővizet"-ért meg vagytok hívva egy cappuccinora általam:)
na, akkor kérdés: a Motorcraft Super Plus koncentrátumot milyen arányban kell higítani? 1:1 arányú higításban hány fokos lesz kb? Elég az, hogyha veszek 3 litert + 3,3 liter desztvíz?  
 
Kérdés 2.: én nem cseréltem termosztátot, mióta megvettem a kocsit, igaz, áll középen a mutató, mint katiban a gyerek. Ne cseréljem ezt is egyszuszra, biztos, ami biztos alapon?
 
Kérdés 3.: én így értelmezem a cikket (termosztátcsere nélkül): leeresztőcsavar ki, vájling alája, tágulásitartály-felél le, hűtővíz vájlingba, precízebbeknek desztvíz be, átforgatás, hogy kijöjjön a trutyi, desztvíz ki, bekevert fagyálló be, átforgatás, örülés. Jó így? És pontosan hol van a leeresztő-csap?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #938 Dátum: 2005.02.11 péntek, 19:36:00 »

Szia ND!
Az "1 helyes" megoldást a megbízhatóság miatt kérdeztem (ha már vmelyik cég jó, miért ne csinálja meg mindkettõt), nem a lustaságom miatt. Smiley De közben rájöttem hogy tényleg hülyeséget mondtam és igazad van, nem szabad 1 helyen csináltatni mindent. Megtaláltam az index-es "autólopás" fórumot most azt olvasom (most már látom, hogy legjobb lenne egy jó elektronikus, mechnanikus és lehetõleg egy egyéni védelem, marmint ezek kombinációja). A váltóvédelemre már találtam ajánlást (pl. a mo-i importõrt ajánlották), az elektronikus kiválasztása elõtt még el fogom olvasni az autóriasztós topicot is hogy mivel kinek mi a tapasztalata. Smiley A többit meg majd még meglátom... (pager, fólizázás, dugózás, UV stb.)
Szia Harder,
A váltózárra szerintem nézd meg a Tytan Dypol-t, és a Multi T-Lock-ot is (azt hiszem így írják őket).
A riasztóval mi a "célod"?
1, ne lopják el (akkor inkább rablás gátló)
2, ne törjék fel (fólia + riasztó)
3, vagy a kettő együtt??
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #939 Dátum: 2005.02.11 péntek, 19:37:00 »

na, akkor kérdés: a Motorcraft Super Plus koncentrátumot milyen arányban kell higítani? 1:1 arányú higításban hány fokos lesz kb? Elég az, hogyha veszek 3 litert + 3,3 liter desztvíz?  
 
Kérdés 2.: én nem cseréltem termosztátot, mióta megvettem a kocsit, igaz, áll középen a mutató, mint katiban a gyerek. Ne cseréljem ezt is egyszuszra, biztos, ami biztos alapon?
 
Kérdés 3.: én így értelmezem a cikket (termosztátcsere nélkül): leeresztőcsavar ki, vájling alája, tágulásitartály-felél le, hűtővíz vájlingba, precízebbeknek desztvíz be, átforgatás, hogy kijöjjön a trutyi, desztvíz ki, bekevert fagyálló be, átforgatás, örülés. Jó így? És pontosan hol van a leeresztő-csap?
Szia Vikiviki!
Motorcraft-ról nem tudok semmit. Az arányról meg még annyit sem. A kettesnél én azt követem, hogy ami működik azt nem babráljuk, majd szól ha baj van. A harmadikhoz annyit, hogy langyos motorral, mert a forró hűtőfolyadékkal macerásabb, ráadásul így télen a gőz a motortérbe tud jó kis átvezetési hibákat generálni. ;-))) Leeresztő csapot a tervező mérnökök még mindig keresik, egy ilyen úri autóba minek az, az UAZ-ban van, ahogy illik ;-))) Még a leeresztő csavart is kispórolták. Bár ugy szeretném ha valaki megcáfolna és létezne valamilyen elegánsabb megoldás, mint a legvastagabb, legalsó cső oldása, lassú feszegetése és elugrás az ember lábát szőrtelenítő forróvíz elől ;-)))
Üdv ND
ui.: "adjuk le" - BPeter műve, ha lehet a két cappuchinot becserélnénk számára egy forró csokira ;-)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #940 Dátum: 2005.02.11 péntek, 19:55:00 »

na, akkor kérdés: a Motorcraft Super Plus koncentrátumot milyen arányban kell higítani? 1:1 arányú higításban hány fokos lesz kb? Elég az, hogyha veszek 3 litert + 3,3 liter desztvíz?  
 
Kérdés 2.: én nem cseréltem termosztátot, mióta megvettem a kocsit, igaz, áll középen a mutató, mint katiban a gyerek. Ne cseréljem ezt is egyszuszra, biztos, ami biztos alapon?
 
Kérdés 3.: én így értelmezem a cikket (termosztátcsere nélkül): leeresztőcsavar ki, vájling alája, tágulásitartály-felél le, hűtővíz vájlingba, precízebbeknek desztvíz be, átforgatás, hogy kijöjjön a trutyi, desztvíz ki, bekevert fagyálló be, átforgatás, örülés. Jó így? És pontosan hol van a leeresztő-csap?
Hát igen, nem találtam a csapot én sem, de találtam egy fényképet, talán segít a tájékozódásban.
 

 
A szöveg hozzávetőleg annyi, hogy "kicsavarni a radiátor leengedő dugót, üríteni a hűtő rendszert. Vigyázz, hogy a hűtófolyadék ne fröccsenjen a szemedbe vagy a bőrödre. ....."
 
Remélem ez a leengedő dugó a valóságban is létezik, nem csak a képen.
 
Üdv.
 
u.i. van kompresszorom, miért kérdezted? (#928)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #941 Dátum: 2005.02.11 péntek, 20:06:00 »

Szia Harder,
A váltózárra szerintem nézd meg a Tytan Dypol-t, és a Multi T-Lock-ot is (azt hiszem így írják őket).
A riasztóval mi a "célod"?
1, ne lopják el (akkor inkább rablás gátló)
2, ne törjék fel (fólia + riasztó)
3, vagy a kettő együtt??
A riasztóval leginkább az autó elvitelét szeretném megakadályozni, illetve hogy jelezzen ha vki piszkálja/rongálja a kocsit. Olyan helyen lakok hogy itt egy váltózárat trailerrel "kiiktani" elég nehéz lenne (mind helyszűke miatt, mind a látvány miatt), így azt mint mechanikus védelem az eddig olvasottak alapján megfelelőnek tartom. Viszont a váltózár az ellen nem véd, ha vki ráül, meglöki, feszegeti stb.. a kocsit, márpedig a közelben lévő iskola miatt erre szerintem van esély. A riasztóra itt aránylag felfigyelnek, nem egyszer történt meg hogy éjjel beindult vmelyik, mire én ki tudtam nézni (itt ülök az erkély mellett szal gyorsan kiérek Cheesy) már másik 2-3 lakó is nézte hogy mi van.
Egyelőre még olvasgatok és gyűjtöm az infókat, nem szeretném elkapkodni mert elég költséges dolog.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #942 Dátum: 2005.02.11 péntek, 21:06:00 »

A riasztóval leginkább az autó elvitelét szeretném megakadályozni, illetve hogy jelezzen ha vki piszkálja/rongálja a kocsit. Olyan helyen lakok hogy itt egy váltózárat trailerrel "kiiktani" elég nehéz lenne (mind helyszűke miatt, mind a látvány miatt), így azt mint mechanikus védelem az eddig olvasottak alapján megfelelőnek tartom. Viszont a váltózár az ellen nem véd, ha vki ráül, meglöki, feszegeti stb.. a kocsit, márpedig a közelben lévő iskola miatt erre szerintem van esély. A riasztóra itt aránylag felfigyelnek, nem egyszer történt meg hogy éjjel beindult vmelyik, mire én ki tudtam nézni (itt ülök az erkély mellett szal gyorsan kiérek Cheesy) már másik 2-3 lakó is nézte hogy mi van.
Egyelőre még olvasgatok és gyűjtöm az infókat, nem szeretném elkapkodni mert elég költséges dolog.
Manapság a sok védelmi eszköznek "köszönhetően" (riasztó, immobiliser, és rejtett kapcsoló, stb.)Pesten a tolvajok többsége egyszerüen követi a kiszemelt, megrendelt autót, és egy alkalmas pillanatban (parkoló, piros lámpa, leeresztett gumi, stb) odalép, és kitesz az autóból, és viszi azt.(kulcsal, papirokkal)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #943 Dátum: 2005.02.11 péntek, 21:54:00 »

A riasztóval leginkább az autó elvitelét szeretném megakadályozni, illetve hogy jelezzen ha vki piszkálja/rongálja a kocsit. Olyan helyen lakok hogy itt egy váltózárat trailerrel "kiiktani" elég nehéz lenne (mind helyszűke miatt, mind a látvány miatt), így azt mint mechanikus védelem az eddig olvasottak alapján megfelelőnek tartom. Viszont a váltózár az ellen nem véd, ha vki ráül, meglöki, feszegeti stb.. a kocsit, márpedig a közelben lévő iskola miatt erre szerintem van esély. A riasztóra itt aránylag felfigyelnek, nem egyszer történt meg hogy éjjel beindult vmelyik, mire én ki tudtam nézni (itt ülök az erkély mellett szal gyorsan kiérek Cheesy) már másik 2-3 lakó is nézte hogy mi van.
Egyelőre még olvasgatok és gyűjtöm az infókat, nem szeretném elkapkodni mert elég költséges dolog.
Él az email címed? Mert akkor mondok valamit privátba, csak nem akarok © Scratch-nek törlési feladatot adni autótolvaj tippekben!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #944 Dátum: 2005.02.12 szombat, 01:39:00 »

El_Nino, köszi. Ez ellen asszem jó lesz a rablásgátló. Smiley
Álmos, igen, él a mailcímem. Smiley
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #945 Dátum: 2005.02.12 szombat, 10:06:00 »

Hát igen, nem találtam a csapot én sem, de találtam egy fényképet, talán segít a tájékozódásban.
 

 
A szöveg hozzávetőleg annyi, hogy "kicsavarni a radiátor leengedő dugót, üríteni a hűtő rendszert. Vigyázz, hogy a hűtófolyadék ne fröccsenjen a szemedbe vagy a bőrödre. ....."
 
Remélem ez a leengedő dugó a valóságban is létezik, nem csak a képen.
 
Üdv.
 
u.i. van kompresszorom, miért kérdezted? (#928)
ez nekem egy bilincsnek tűnik képről... Mindegy, majd kiderül:)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #946 Dátum: 2005.02.12 szombat, 11:36:00 »

ez nekem egy bilincsnek tűnik képről... Mindegy, majd kiderül:)
Az is. Semmi kulturált lehetőség ;-(((
Üdv ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #947 Dátum: 2005.02.12 szombat, 14:02:00 »

Az is. Semmi kulturált lehetőség ;-(((
Üdv ND
elvileg ugye 10évente kéne cserélni, arra meg valóban nem sok leeresztőcsavar kell:)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #948 Dátum: 2005.02.12 szombat, 16:27:00 »

Az is. Semmi kulturált lehetőség ;-(((
Üdv ND
ne tessék szídni! Van rajta leeresztőcsavar, ki is jött az összes lötty. Az előbb járattam át desztvízzel, most éppen hül. Kap szép piros Ford Super Premium vagy mi a bánat löttyöt:) Az van ráírva, hogy 10 évente kell cserélni. Asszem, ezt azért annyira nem fogom betartani...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #949 Dátum: 2005.02.12 szombat, 20:08:00 »

El_Nino, köszi. Ez ellen asszem jó lesz a rablásgátló. Smiley
Álmos, igen, él a mailcímem. Smiley
Mail ment
Naplózva
Oldalak: 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 ... 138   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.083 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.