Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.16 csütörtök, 15:21:36 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 ... 138   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Egy új Mondeós kérdései  (Megtekintve 1877892 alkalommal)
0 Felhasználó és 9 vendég van a témában
Vendég
« Új hozzászólás #950 Dátum: 2005.02.12 szombat, 22:04:00 »

ne tessék szídni! Van rajta leeresztőcsavar, ki is jött az összes lötty. Az előbb járattam át desztvízzel, most éppen hül. Kap szép piros Ford Super Premium vagy mi a bánat löttyöt:) Az van ráírva, hogy 10 évente kell cserélni. Asszem, ezt azért annyira nem fogom betartani...
Szia Vikiviki!
Ha nem indiszkrét hol és mennyiért tettél rá szert? Tavasszal én is szeretném cserélni a folyadékokat. A régit meg gyűjtöm asszem Neked.
Üdv Shadow
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #951 Dátum: 2005.02.12 szombat, 23:49:00 »

Fordszervíznél és s többihet képest nem volt olcsó: nyolcszázvalamennyi literje. Viszont csak 3 lityi kell hozzá + 3 liter desztvíz és  -37 fokos lesz. Cakli-pakli 2.500 volt, asszem... Elvileg 10 évig jó, de én nem igazán hiszek az ilyen csodákban... Szóval majd 5 év múlva cserélem. Szép szine van viszont:) A kadocsai úton csak vmi hétszáz Ft literje, de ezt  a "lim mindőn vikiviki besózottsága tart a végtelenhez, delta Ft tart a nullához" matematikai kifejezéssel tudnám illusztrálni:)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #952 Dátum: 2005.02.13 vasárnap, 00:01:00 »

írni meg már nem tudok...Smiley
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #953 Dátum: 2005.02.14 hétfő, 10:12:00 »

Néztem a Ford-szervízben, hogy csinálják a hűtővízcserét. A szerelő mutatta, legközelebb én csinálom. Na szóval, ő a leeresztőcsavar kicsavarása helyett a motor és a hűtő közötti csövet kapta le, máskülönben a motorból nem ürül ki a régi lötty.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #954 Dátum: 2005.02.14 hétfő, 10:24:00 »

Néztem a Ford-szervízben, hogy csinálják a hűtővízcserét. A szerelő mutatta, legközelebb én csinálom. Na szóval, ő a leeresztőcsavar kicsavarása helyett a motor és a hűtő közötti csövet kapta le, máskülönben a motorból nem ürül ki a régi lötty.
ezt nem hiszem, mert olyan frankón kijött mind a 6 liter, hogy ihaj...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #955 Dátum: 2005.02.14 hétfő, 10:30:00 »

ezt nem hiszem, mert olyan frankón kijött mind a 6 liter, hogy ihaj...
az asszony pözsóján már én cseréltem!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #956 Dátum: 2005.02.14 hétfő, 10:50:00 »

az asszony pözsóján már én cseréltem!
én az asszony pözyóját cserélném, nem a hűtővizét :DD
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #957 Dátum: 2005.02.14 hétfő, 11:15:00 »

én az asszony pözyóját cserélném, nem a hűtővizét :DD
vikiviki,
 
Smiley))))
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #958 Dátum: 2005.02.14 hétfő, 13:25:00 »

Fordszervíznél és s többihet képest nem volt olcsó: nyolcszázvalamennyi literje. Viszont csak 3 lityi kell hozzá + 3 liter desztvíz és  -37 fokos lesz. Cakli-pakli 2.500 volt, asszem... Elvileg 10 évig jó, de én nem igazán hiszek az ilyen csodákban... Szóval majd 5 év múlva cserélem. Szép szine van viszont:) A kadocsai úton csak vmi hétszáz Ft literje, de ezt  a "lim mindőn vikiviki besózottsága tart a végtelenhez, delta Ft tart a nullához" matematikai kifejezéssel tudnám illusztrálni:)
Gratulálok :-)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #959 Dátum: 2005.02.14 hétfő, 13:34:00 »

én az asszony pözyóját cserélném, nem a hűtővizét :DD
még jó, hogy nem az asszonyt!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #960 Dátum: 2005.02.14 hétfő, 17:15:00 »

még jó, hogy nem az asszonyt!
azt csak akkor, ha nagyon ragaszkodik a Pözsóhoz:)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #961 Dátum: 2005.02.14 hétfő, 21:53:00 »

Fordszervíznél és s többihet képest nem volt olcsó: nyolcszázvalamennyi literje. Viszont csak 3 lityi kell hozzá + 3 liter desztvíz és  -37 fokos lesz. Cakli-pakli 2.500 volt, asszem... Elvileg 10 évig jó, de én nem igazán hiszek az ilyen csodákban... Szóval majd 5 év múlva cserélem. Szép szine van viszont:) A kadocsai úton csak vmi hétszáz Ft literje, de ezt  a "lim mindőn vikiviki besózottsága tart a végtelenhez, delta Ft tart a nullához" matematikai kifejezéssel tudnám illusztrálni:)
Köszi és a kadocsai úton mi van? Ford szerviz szintén? Csak azé mert nekem is kéne csak egy kicsit több mert dizel a lelkem és hát összesen 9,5l a gyári adata.
Üdv Shadow.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #962 Dátum: 2005.02.15 kedd, 07:33:00 »

nem, a kadocsai úton ez van: www.nagyauto.hu
A legtöbb cuccuk olcsóbb, mintha a márkaszervízekben kéne megvenni ugyanazt, és ugyanúgy gyári Ford. Azért nem árt mindennek utánakérdezni máshol is... Meg NDnél kiváltani a kártyát.  
Viszont 150 Ft különbséggel nézve még 4 liter is csak 600 Ft, a város másik feléből biztos nem éri meg elmenni:
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #963 Dátum: 2005.02.15 kedd, 21:57:00 »

Sziasztok!
 
Olvasgatom pár napja a fórumokat, mivel mostanában tervezem egy használt Mondeo 2.5 V6-os vásárlását.
 Sok hasznos dolgot olvastam (pl. ezért mondtam le az automata sebesség váltóról.)A kérdésem hozzátok igen laikus lenne. A V6-osok milyen felszerltségüek lehetnek? A hirdetések között szinte csak Ghiakat láttam, de ott is van olyan amiben van bőr kárpit és van olyan amiben csak plüs. Most akkor ez, hogy van? Árban szinte nincs is különbség köztük. Amit először kinéztem magamnak az bőr kárpitos volt, de arról sajna lecsúsztam aztán, amit most találtam abban ez nincs benne, és árban kb ugyanannyi lenne. Érdemes megvenni szerintetek? Utolsóként szívesen látom annak a levelét, aki esetleg éppen túl akarna adni  az 5-6 éves V6-osán.Smiley  
 
Köszönettel  
 
Fleit
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #964 Dátum: 2005.02.15 kedd, 22:46:00 »

Sziasztok!
Kiegészíteném a "Minden új Mondeós a kulccsal kezdi"-tétlelt a "Némelyik azzal is folytatja"-bővítménnyel...
Szóval segítséget kérek kulcs (vagy nemtommi)-ügyben, mert az utóbbi időben nem működnek a nyomógombok.(Az elemek jók.)
Különben mindet csinál, a riasztót is kapcsolja az elforgatós módszerrel,stb.
Ezen kívül, ha bármelyik ajtókapcsolót megnyomom néhányszor, rövideket dudál és az irányjelzők villognak. Ilyenkor elöl, középen a műszerfalban valami kattog...Menet közben meg az utastér világítás kapcsolgat be, hasonló kattogás kiséretében, néha rázós úton, néha csak úgy, látszólag külső ok nélkül.
Van valami megfejés, vagy vigyem szerelőhöz? (A mostani csak nézett, szerinte talán kódolni kéne a kulcsot-viszont én nem kaptam hozzá mesterpéldányt...)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #965 Dátum: 2005.02.16 szerda, 02:35:00 »

Sziasztok!
 
Olvasgatom pár napja a fórumokat, mivel mostanában tervezem egy használt Mondeo 2.5 V6-os vásárlását.
 Sok hasznos dolgot olvastam (pl. ezért mondtam le az automata sebesség váltóról.)A kérdésem hozzátok igen laikus lenne. A V6-osok milyen felszerltségüek lehetnek? A hirdetések között szinte csak Ghiakat láttam, de ott is van olyan amiben van bőr kárpit és van olyan amiben csak plüs. Most akkor ez, hogy van? Árban szinte nincs is különbség köztük. Amit először kinéztem magamnak az bőr kárpitos volt, de arról sajna lecsúsztam aztán, amit most találtam abban ez nincs benne, és árban kb ugyanannyi lenne. Érdemes megvenni szerintetek? Utolsóként szívesen látom annak a levelét, aki esetleg éppen túl akarna adni  az 5-6 éves V6-osán.Smiley  
 
Köszönettel  
 
Fleit
Az én előző 2.5 V6 ghia autómról csak néhány hónappal csúsztál le de sebaj.
 
Bár van egy St 200 kombim az is V6 igaz csak 4 éves, de Recaro bőr belül és ha megnézed sanszos hogy szeretnéd, ezzel együtt akár el is adom.
 
Kérdésedre a válasz:
 
2.5 V6 Mk II-ben mert te ilyet akarsz GLX felszereltségtől felfelé volt. De a ghia a leggyakoribb. GLX a Ghiától általában fabetét és hátsó elektromos ablakemelő hiányában különbözik- Voltak egyedi változatok is, multkori egyik találkozón volt valaki egy trend elnevezésú, de emlékeim szerint glx alatti felszereltségű változattal.
 
Ami tuti nem széria az a bőr kárpit.
 
Azt gondolom hogy függetlenül attől milyen a kárpit fontosabb az autó műszaki állapota. az egész autót tokkal vonóval bebőrőztetheted 300-ból, de fűzött blokkot, hengerfejet, vagy automata váltót ebből nem veszel. Ha pedig valami komolyabb grimbusz van egy fél bőrt helyből űgy  leszednek rólad, hogy észre sem veszed.  
 
Úgyhogy javaslom ha a az autó műszakilag jó, a 2. kérdés legyen a bőr.
 
Ja és ami az átlg ghia felett extra és érdemes figyelni, szerintem fontosági és beszerzése nehézségének sorrendje szerint:
 
Tempomat
ülésfűtés
tolatóradar
spoilerszett (ST, vagy RS)  
bőrbelső
fűtött első szélvédő
CD-tár
napfénytető
navigáció (csak becker pro)
alufelni
(kipörgésgátlót azért nem írtam mert az szerintem alap, olyan 2.5-öst ne is nézz amelyiknél nincs)
 
Persze minden szigorúan SZVSZ !!!!!
 
Üdv:
 
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #966 Dátum: 2005.02.16 szerda, 08:59:00 »

Sziasztok!
Kiegészíteném a "Minden új Mondeós a kulccsal kezdi"-tétlelt a "Némelyik azzal is folytatja"-bővítménnyel...
Szóval segítséget kérek kulcs (vagy nemtommi)-ügyben, mert az utóbbi időben nem működnek a nyomógombok.(Az elemek jók.)
Különben mindet csinál, a riasztót is kapcsolja az elforgatós módszerrel,stb.
Ezen kívül, ha bármelyik ajtókapcsolót megnyomom néhányszor, rövideket dudál és az irányjelzők villognak. Ilyenkor elöl, középen a műszerfalban valami kattog...Menet közben meg az utastér világítás kapcsolgat be, hasonló kattogás kiséretében, néha rázós úton, néha csak úgy, látszólag külső ok nélkül.
Van valami megfejés, vagy vigyem szerelőhöz? (A mostani csak nézett, szerinte talán kódolni kéne a kulcsot-viszont én nem kaptam hozzá mesterpéldányt...)
Szia Lamb!
Kezdejük az elején. MK I - MK II? Hány kulcs, melyiken nincs nyomógomb, Mind gyári kivitelű? Ha csak ajtóra akarod programozni, akkor nem kell mester kulcs, az az indítózáshoz kell.
Nézzél el a Mondeo I topik 788-as hozzászólásomhoz, próbáld ki. Ha nem megy úgyis keresel ;-)))
Üdv ND
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #967 Dátum: 2005.02.16 szerda, 09:44:00 »

Az én előző 2.5 V6 ghia autómról csak néhány hónappal csúsztál le de sebaj.
 
Bár van egy St 200 kombim az is V6 igaz csak 4 éves, de Recaro bőr belül és ha megnézed sanszos hogy szeretnéd, ezzel együtt akár el is adom.
 
Kérdésedre a válasz:
 
2.5 V6 Mk II-ben mert te ilyet akarsz GLX felszereltségtől felfelé volt. De a ghia a leggyakoribb. GLX a Ghiától általában fabetét és hátsó elektromos ablakemelő hiányában különbözik- Voltak egyedi változatok is, multkori egyik találkozón volt valaki egy trend elnevezésú, de emlékeim szerint glx alatti felszereltségű változattal.
 
Ami tuti nem széria az a bőr kárpit.
 
Azt gondolom hogy függetlenül attől milyen a kárpit fontosabb az autó műszaki állapota. az egész autót tokkal vonóval bebőrőztetheted 300-ból, de fűzött blokkot, hengerfejet, vagy automata váltót ebből nem veszel. Ha pedig valami komolyabb grimbusz van egy fél bőrt helyből űgy  leszednek rólad, hogy észre sem veszed.  
 
Úgyhogy javaslom ha a az autó műszakilag jó, a 2. kérdés legyen a bőr.
 
Ja és ami az átlg ghia felett extra és érdemes figyelni, szerintem fontosági és beszerzése nehézségének sorrendje szerint:
 
Tempomat
ülésfűtés
tolatóradar
spoilerszett (ST, vagy RS)  
bőrbelső
fűtött első szélvédő
CD-tár
napfénytető
navigáció (csak becker pro)
alufelni
(kipörgésgátlót azért nem írtam mert az szerintem alap, olyan 2.5-öst ne is nézz amelyiknél nincs)
 
Persze minden szigorúan SZVSZ !!!!!
 
Üdv:
 
Egy klubtag árul egy 2,5V6-ot. Két elektromos ablak+kipörgésgátló, és a többit vhol elhagyta!:-)
Ez már CLX a javából!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #968 Dátum: 2005.02.16 szerda, 09:55:00 »

Az én előző 2.5 V6 ghia autómról csak néhány hónappal csúsztál le de sebaj.
 
Bár van egy St 200 kombim az is V6 igaz csak 4 éves, de Recaro bőr belül és ha megnézed sanszos hogy szeretnéd, ezzel együtt akár el is adom.
 
Kérdésedre a válasz:
 
2.5 V6 Mk II-ben mert te ilyet akarsz GLX felszereltségtől felfelé volt. De a ghia a leggyakoribb. GLX a Ghiától általában fabetét és hátsó elektromos ablakemelő hiányában különbözik- Voltak egyedi változatok is, multkori egyik találkozón volt valaki egy trend elnevezésú, de emlékeim szerint glx alatti felszereltségű változattal.
 
Ami tuti nem széria az a bőr kárpit.
 
Azt gondolom hogy függetlenül attől milyen a kárpit fontosabb az autó műszaki állapota. az egész autót tokkal vonóval bebőrőztetheted 300-ból, de fűzött blokkot, hengerfejet, vagy automata váltót ebből nem veszel. Ha pedig valami komolyabb grimbusz van egy fél bőrt helyből űgy  leszednek rólad, hogy észre sem veszed.  
 
Úgyhogy javaslom ha a az autó műszakilag jó, a 2. kérdés legyen a bőr.
 
Ja és ami az átlg ghia felett extra és érdemes figyelni, szerintem fontosági és beszerzése nehézségének sorrendje szerint:
 
Tempomat
ülésfűtés
tolatóradar
spoilerszett (ST, vagy RS)  
bőrbelső
fűtött első szélvédő
CD-tár
napfénytető
navigáció (csak becker pro)
alufelni
(kipörgésgátlót azért nem írtam mert az szerintem alap, olyan 2.5-öst ne is nézz amelyiknél nincs)
 
Persze minden szigorúan SZVSZ !!!!!
 
Üdv:
 
Szia peppin,
 
köszi a gyors választ. Látom éjjel te sem sokat alszol.Smiley
Az autód biztosan érdekelne, csak éppen anyagi lehetőségeim eléggé korlátosak. Szívfájdításként emailban azért elküldhetnél pár képet az autóról, meg hogy mennyiért gondoltad. Ki tudja hátha nyerek a lottón.Cheesy
 
Üdv Fleit
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #969 Dátum: 2005.02.16 szerda, 12:58:00 »

Kösz ND,este kipróbálom. MKII, 97-es. Szerintem gyári kulcsok, az egyik kétgombos, a másik gombtalan, sarkán kis piros jelöléssel. A leddel csak az a gondom, hogy még SOHA nem világított, de mivel müködött a dolog, nem gondoltam, hogy ez baj lenne...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #970 Dátum: 2005.02.16 szerda, 13:19:00 »

Kösz ND,este kipróbálom. MKII, 97-es. Szerintem gyári kulcsok, az egyik kétgombos, a másik gombtalan, sarkán kis piros jelöléssel. A leddel csak az a gondom, hogy még SOHA nem világított, de mivel müködött a dolog, nem gondoltam, hogy ez baj lenne...
Szia Lamb!
Ha teheted, akkor nézd meg az infra led (ez az amelyik a kulcs vasa mellett van)müködőképességét egy digitális kamerán keresztül. Hála az ötletért BPeternek! A másik led visszajelző. A nyomógomb nélküli meg még akár lehet mesterkulcs is.
Üdv ND
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #971 Dátum: 2005.02.16 szerda, 14:17:00 »

Szia Lamb!
Ha teheted, akkor nézd meg az infra led (ez az amelyik a kulcs vasa mellett van)müködőképességét egy digitális kamerán keresztül. Hála az ötletért BPeternek! A másik led visszajelző. A nyomógomb nélküli meg még akár lehet mesterkulcs is.
Üdv ND
Ja, azt a digitkamerást én is kipróbáltam: cool!
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #972 Dátum: 2005.02.16 szerda, 16:47:00 »

Sziasztok!
 
Olvasgatom pár napja a fórumokat, mivel mostanában tervezem egy használt Mondeo 2.5 V6-os vásárlását.
 Sok hasznos dolgot olvastam (pl. ezért mondtam le az automata sebesség váltóról.)A kérdésem hozzátok igen laikus lenne. A V6-osok milyen felszerltségüek lehetnek? A hirdetések között szinte csak Ghiakat láttam, de ott is van olyan amiben van bőr kárpit és van olyan amiben csak plüs. Most akkor ez, hogy van? Árban szinte nincs is különbség köztük. Amit először kinéztem magamnak az bőr kárpitos volt, de arról sajna lecsúsztam aztán, amit most találtam abban ez nincs benne, és árban kb ugyanannyi lenne. Érdemes megvenni szerintetek? Utolsóként szívesen látom annak a levelét, aki esetleg éppen túl akarna adni  az 5-6 éves V6-osán.Smiley  
 
Köszönettel  
 
Fleit
van egy ismerősöm, aki most akarja eladni a nagyon szép állapotban lévő V6 Ghiáját. Mk2, próbáltam, tuti kis kocsi:) Anno én akartam megvenni, csak a szokásos anyagi helyzetem megakadályozott benne:
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #973 Dátum: 2005.02.16 szerda, 16:49:00 »

Sziasztok!
 
Olvasgatom pár napja a fórumokat, mivel mostanában tervezem egy használt Mondeo 2.5 V6-os vásárlását.
 Sok hasznos dolgot olvastam (pl. ezért mondtam le az automata sebesség váltóról.)A kérdésem hozzátok igen laikus lenne. A V6-osok milyen felszerltségüek lehetnek? A hirdetések között szinte csak Ghiakat láttam, de ott is van olyan amiben van bőr kárpit és van olyan amiben csak plüs. Most akkor ez, hogy van? Árban szinte nincs is különbség köztük. Amit először kinéztem magamnak az bőr kárpitos volt, de arról sajna lecsúsztam aztán, amit most találtam abban ez nincs benne, és árban kb ugyanannyi lenne. Érdemes megvenni szerintetek? Utolsóként szívesen látom annak a levelét, aki esetleg éppen túl akarna adni  az 5-6 éves V6-osán.Smiley  
 
Köszönettel  
 
Fleit
szóval majd rádküldöm:) rám fog hivatkozni
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #974 Dátum: 2005.02.16 szerda, 18:26:00 »

Ja, azt a digitkamerást én is kipróbáltam: cool!
Angel,
 
de még egy IR szűrővel, és digit.fényképezővel milyen jó/érdekes képeket lehet csinálni, az nem semmi! Ha érdekel, az OFF topic -ba teszek fel ilyen képeket.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #975 Dátum: 2005.02.16 szerda, 20:00:00 »

szóval majd rádküldöm:) rám fog hivatkozni
vikiviki
 
Köszi várom:)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #976 Dátum: 2005.02.16 szerda, 20:02:00 »

ááááááááááá :DDD
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #977 Dátum: 2005.02.16 szerda, 20:02:00 »

van egy ismerősöm, aki most akarja eladni a nagyon szép állapotban lévő V6 Ghiáját. Mk2, próbáltam, tuti kis kocsi:) Anno én akartam megvenni, csak a szokásos anyagi helyzetem megakadályozott benne:
Egyrészt #1000 Smiley) másrészt a főbb paramétereket el tudnád nekem is küldeni ? Köszi.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #978 Dátum: 2005.02.16 szerda, 20:50:00 »

Jah amúgy az autószerelőmet felhívtam, hogy milyen terveim vannak, aztán 3 percig sikoltozott, hogy csak Fordot ne vegyek.Smiley Azzal érvelt, hogy amíg megy addig nincs nagy probléma, de ha szerelni kell akkor majd mélyen a zsebembe kell nyúlni. Mert, hogy a Ford csomó alkatrészt levédetett és éppen ezért nincs utángyártott. Létezhet ez? A haverom V6-osával nem volt semmi gond eddig, autószerelőt is csak a vezérműszíj cserénél látott.  
Örülnék ha valaki felhomályosítana, hogy akkor mi az igazság ez ügyben.  
 
Üdv Fleit
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #979 Dátum: 2005.02.16 szerda, 20:52:00 »

ááááááááááá :DDD
Cheesy:D
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #980 Dátum: 2005.02.16 szerda, 20:57:00 »

Jah amúgy az autószerelőmet felhívtam, hogy milyen terveim vannak, aztán 3 percig sikoltozott, hogy csak Fordot ne vegyek.Smiley Azzal érvelt, hogy amíg megy addig nincs nagy probléma, de ha szerelni kell akkor majd mélyen a zsebembe kell nyúlni. Mert, hogy a Ford csomó alkatrészt levédetett és éppen ezért nincs utángyártott. Létezhet ez? A haverom V6-osával nem volt semmi gond eddig, autószerelőt is csak a vezérműszíj cserénél látott.  
Örülnék ha valaki felhomályosítana, hogy akkor mi az igazság ez ügyben.  
 
Üdv Fleit
a V6-os nak nincs is vezérműszíja, mert láncos.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #981 Dátum: 2005.02.16 szerda, 20:58:00 »

Jah amúgy az autószerelőmet felhívtam, hogy milyen terveim vannak, aztán 3 percig sikoltozott, hogy csak Fordot ne vegyek.Smiley Azzal érvelt, hogy amíg megy addig nincs nagy probléma, de ha szerelni kell akkor majd mélyen a zsebembe kell nyúlni. Mert, hogy a Ford csomó alkatrészt levédetett és éppen ezért nincs utángyártott. Létezhet ez? A haverom V6-osával nem volt semmi gond eddig, autószerelőt is csak a vezérműszíj cserénél látott.  
Örülnék ha valaki felhomályosítana, hogy akkor mi az igazság ez ügyben.  
 
Üdv Fleit
Fleit,
 
Ne aggódj annyira, engem is ezzel ijesztgettek...
De ha alkatrészárakat akarsz, akkor nézd meg pl a URL=http://www.cromax.hu]www.cromax.hu-n. És akkor most egy relative drága helyet írtam...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #982 Dátum: 2005.02.16 szerda, 21:36:00 »

Fleit,
 
Ne aggódj annyira, engem is ezzel ijesztgettek...
De ha alkatrészárakat akarsz, akkor nézd meg pl a URL=http://www.cromax.hu]www.cromax.hu-n. És akkor most egy relative drága helyet írtam...
Link mégegyszer
www.cromax.hu
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #983 Dátum: 2005.02.16 szerda, 21:52:00 »

Cheesy:D
Hali Fleit!
No para! Az emberek már csak ilyenek. Engem is ilyesztgettek anno minden félével, aztán dacoltam megvettem most örülök és szinte nem is költök az autóra már másfél éve. Viszont nézzél meg egy két linket Bardi vagy Unixtrade ezek nem gyári alkatrészeket forgalmaznak mégis elég sokmindent árulnak fordhoz. Azt viszont jó tudni, hogy a gyári alkatrészek meghálálják az árukat, ezt tapasztalatból mondom. Az árak viszont még így sem vészesek. Hasonlítsd csak össze bármilyen japó vacak alkatrészáraival.
Üdv Shadow.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #984 Dátum: 2005.02.16 szerda, 22:39:00 »

Kakukk, Shadow
Köszi ez megnyugtató volt. Rá vagyok feszülve a dologra már rendesen. Már alig bírom kivárni a hétvégét, mert hogy akkor megnézek pár járgányt.  
Apropó nem tudtok véletlenül olyan szervizet, ahol spoilert meg tudnak ragasztani? Repedést kellene rajta orvosolni.
 
Üdv Fleit
 
Üdv L.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #985 Dátum: 2005.02.16 szerda, 22:47:00 »

a V6-os nak nincs is vezérműszíja, mert láncos.
V_Zoli
 
Az az igazság, hogy a szerelés nem az erősségem.Smiley
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #986 Dátum: 2005.02.16 szerda, 22:58:00 »

Szia ND!
Hát végigjátszottam a szertartást, de a probléma ott kezdődött, hogy az I-es állásban nem világított folyamatosan az óra melletti led, csak villogott kitartóan. Amikor a II-re kapcsolom, akkor világít ugyan folyamatosan az elején, de a dolog így sem működött. Azt már említeni sem merem, hogy az ÉN kulcsomon EGY led van,a tetején, a szára mellett pedig semmi. Viszont azt az egyet  most először láttam felvillanni amikor a záró gombot nyomtam...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #987 Dátum: 2005.02.16 szerda, 23:29:00 »

Szia ND!
Hát végigjátszottam a szertartást, de a probléma ott kezdődött, hogy az I-es állásban nem világított folyamatosan az óra melletti led, csak villogott kitartóan. Amikor a II-re kapcsolom, akkor világít ugyan folyamatosan az elején, de a dolog így sem működött. Azt már említeni sem merem, hogy az ÉN kulcsomon EGY led van,a tetején, a szára mellett pedig semmi. Viszont azt az egyet  most először láttam felvillanni amikor a záró gombot nyomtam...
Hali LAMB!
Nem tudod lefotózni a kulcsot sokkal előrébb kerülnétek úgy szerintem. Lehet, hogy a kulcsod nem infrás, hanem rádiós akkor jó az az 1 led, aminek világítási szerepe van.
Üdv Shadow
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #988 Dátum: 2005.02.17 csütörtök, 00:27:00 »

Jah amúgy az autószerelőmet felhívtam, hogy milyen terveim vannak, aztán 3 percig sikoltozott, hogy csak Fordot ne vegyek.Smiley Azzal érvelt, hogy amíg megy addig nincs nagy probléma, de ha szerelni kell akkor majd mélyen a zsebembe kell nyúlni. Mert, hogy a Ford csomó alkatrészt levédetett és éppen ezért nincs utángyártott. Létezhet ez? A haverom V6-osával nem volt semmi gond eddig, autószerelőt is csak a vezérműszíj cserénél látott.  
Örülnék ha valaki felhomályosítana, hogy akkor mi az igazság ez ügyben.  
 
Üdv Fleit
Mer az egyrészt nem szokta szerelni, másrészt meg bocs, de hülye.
 
V6 motorjához normál esetben 450e km-ig nem szabad hozzányulni és addig el is szokott pörögni.  
 
Egyebekben nem olcsó az alkatrész, de ugye ez egy 170 lóerős és megfelelően bonyolult V6-os motor és egyéb nyalánkságok, ezért senki ne várja hogy suzuki árban van hozzá az alakatrész és az is igaz, hogy jóval több kütyü van benne, mit egy átlagos autóban.
 
Abban a spaodnak igaza van, hogy hengerfej, fűzőtt blok jellegű fődarabokból nincs utángyártott és az áruk horror, de ismételten elondom, hogy egy megbízható forrásból sármazó átlagos előéletű géppel ilyen probléma nem szokott lenni.  
 
Magam már 2 db. V6-ba vertem bele közel 60e Km-t és kopogam le semmi komoly költés, a tuningon kívül, az meg nem kötelező.  
 
A mondeo mellett szól a kényelem, minőség, jó futómű, igénytelenség, és az ár. Ezen belül pedig a V6 az igazi vezetési élmény úgyhogy ha jót veszel nem fogod megbánni.
 
Üdv:
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #989 Dátum: 2005.02.17 csütörtök, 08:27:00 »

vikiviki
 
Köszi várom:)
Fleit!
 
Szerintem a V6 miatt ne aggódj, én pl motorhibásan vettem az enyémet (persze tudtam,hogy az) és jóval ár alatt megúsztam az egészet. Csak azért mert a kereskedő aki behozta beparázott mert neki is ilyeneket mondtak.
Persze, hogy drága de mihez képes? Trabanthoz drága BMW-hez nem.
Ha viszont már megvan a motor hangja feledteti veled az egészet.
 
Ha viszont jó motorral veszed átnézeted esetleg biztos helyről veszed , utánna már csak neked kell csínján bánni vele és akkor belehajthatsz bármennyit.
Üdv
A
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #990 Dátum: 2005.02.17 csütörtök, 08:29:00 »

Jah amúgy az autószerelőmet felhívtam, hogy milyen terveim vannak, aztán 3 percig sikoltozott, hogy csak Fordot ne vegyek.Smiley Azzal érvelt, hogy amíg megy addig nincs nagy probléma, de ha szerelni kell akkor majd mélyen a zsebembe kell nyúlni. Mert, hogy a Ford csomó alkatrészt levédetett és éppen ezért nincs utángyártott. Létezhet ez? A haverom V6-osával nem volt semmi gond eddig, autószerelőt is csak a vezérműszíj cserénél látott.  
Örülnék ha valaki felhomályosítana, hogy akkor mi az igazság ez ügyben.  
 
Üdv Fleit
Ja és az én autószerelőm ilyet nem mondott:
 
Király meg, hogy szép kis dög.
Ja és Jó választás.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #991 Dátum: 2005.02.17 csütörtök, 09:48:00 »

Szia ND!
Hát végigjátszottam a szertartást, de a probléma ott kezdődött, hogy az I-es állásban nem világított folyamatosan az óra melletti led, csak villogott kitartóan. Amikor a II-re kapcsolom, akkor világít ugyan folyamatosan az elején, de a dolog így sem működött. Azt már említeni sem merem, hogy az ÉN kulcsomon EGY led van,a tetején, a szára mellett pedig semmi. Viszont azt az egyet  most először láttam felvillanni amikor a záró gombot nyomtam...
Szia Lamb!
Jól mondja Shadow, ugy néz ki, hogy rádiófrekis a kulcsod, ez azt is jelenti hogy a kilincs külső felén nincs egy négyzetes kis müanyag ablak sem, ami mögött az infra LED lenne. Próbáld meg a másik verzió szerint programozást. Engem jobban agaszt a villogó LED, persze ez attól függ mikor csinálja pontosan. A két gombossal tudsz indítani, tehát elvileg szereti az immo, de a villogás? Majd lassan kibogozzuk, máris többet tudunk mind eddig. ;-))) Nézd meg, hogy a kettős retesz működik-e? Tudod amikor csiki-csuki jobbra-balra a kulccsal, a kilincs meg wlszédül és belekapaszkodik az ajtóba ;-)))
Üdv ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #992 Dátum: 2005.02.17 csütörtök, 09:57:00 »

Fleit, én csak a minap vettem meg a mondeomat, épp ezért ha tapasztalatom nem is, de friss élményeim vannak a kérdéssel kapcsolatban. Smiley Vétel előtt jól körüljártam a dolgot és nekem senki nem mondta hogy gond lenne az alkatrész árával (ahogy néztem egyeltalán nem vészes), szerelő is azzal bíztatott hogy ha jó előéletű az autó és odafigyelsz a vásárlásnál, megfelelő használat mellett a világból is ki fog vinni a kocsi minden gond nélkül.
Sok sikert a vásárláshoz!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #993 Dátum: 2005.02.17 csütörtök, 10:03:00 »

Ja és az én autószerelőm ilyet nem mondott:
 
Király meg, hogy szép kis dög.
Ja és Jó választás.
Kicsit félreérthetően írtam tehát nem mondott olyat, hogy ne vegyem meg, meg , hogy sok az alkatrész hozzá, hanem ezt mondta:
 
Király meg, hogy szép kis dög.
Ja és Jó választás.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #994 Dátum: 2005.02.17 csütörtök, 10:23:00 »

Mer az egyrészt nem szokta szerelni, másrészt meg bocs, de hülye.
 
V6 motorjához normál esetben 450e km-ig nem szabad hozzányulni és addig el is szokott pörögni.  
 
Egyebekben nem olcsó az alkatrész, de ugye ez egy 170 lóerős és megfelelően bonyolult V6-os motor és egyéb nyalánkságok, ezért senki ne várja hogy suzuki árban van hozzá az alakatrész és az is igaz, hogy jóval több kütyü van benne, mit egy átlagos autóban.
 
Abban a spaodnak igaza van, hogy hengerfej, fűzőtt blok jellegű fődarabokból nincs utángyártott és az áruk horror, de ismételten elondom, hogy egy megbízható forrásból sármazó átlagos előéletű géppel ilyen probléma nem szokott lenni.  
 
Magam már 2 db. V6-ba vertem bele közel 60e Km-t és kopogam le semmi komoly költés, a tuningon kívül, az meg nem kötelező.  
 
A mondeo mellett szól a kényelem, minőség, jó futómű, igénytelenség, és az ár. Ezen belül pedig a V6 az igazi vezetési élmény úgyhogy ha jót veszel nem fogod megbánni.
 
Üdv:
Vót má mutyokid?(nem sértés képpen)
Abban sem ált meg az utángyártott kuplung 80k alatt(ja és itt Esztergomban!;-)))! Mi is a drága?(ez már Fleitnek szólt!)
 
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #995 Dátum: 2005.02.17 csütörtök, 11:51:00 »

Jah amúgy az autószerelőmet felhívtam, hogy milyen terveim vannak, aztán 3 percig sikoltozott, hogy csak Fordot ne vegyek.Smiley Azzal érvelt, hogy amíg megy addig nincs nagy probléma, de ha szerelni kell akkor majd mélyen a zsebembe kell nyúlni. Mert, hogy a Ford csomó alkatrészt levédetett és éppen ezért nincs utángyártott. Létezhet ez? A haverom V6-osával nem volt semmi gond eddig, autószerelőt is csak a vezérműszíj cserénél látott.  
Örülnék ha valaki felhomályosítana, hogy akkor mi az igazság ez ügyben.  
 
Üdv Fleit
És nyersz hozzá egy nagyon jó családot ;-) mint a Miénk itt :-D persze ez opció ;-)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #996 Dátum: 2005.02.17 csütörtök, 14:45:00 »

Szerintem is  
rádiós a kulcs, semmi jele kis ablaknak. A villogást annál a lépésnél csinálta, mikor a bezáró gombot kellett folyamatosan nyomni, (itt jött a vill.), majd 4x a nyitót. A jobbra-balra dolognál pont úgy csinál az autó, mint azelőtt-zárkózás körbe, villogás...(A "másik verzió" az az, amikor a mesteskulcsról kódolok a gyújtáskapcsolóval?)
Közben azért köszönöm a segítséget...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #997 Dátum: 2005.02.17 csütörtök, 20:53:00 »

Sziasztok!
 
Olvasgatom pár napja a fórumokat, mivel mostanában tervezem egy használt Mondeo 2.5 V6-os vásárlását.
 Sok hasznos dolgot olvastam (pl. ezért mondtam le az automata sebesség váltóról.)A kérdésem hozzátok igen laikus lenne. A V6-osok milyen felszerltségüek lehetnek? A hirdetések között szinte csak Ghiakat láttam, de ott is van olyan amiben van bőr kárpit és van olyan amiben csak plüs. Most akkor ez, hogy van? Árban szinte nincs is különbség köztük. Amit először kinéztem magamnak az bőr kárpitos volt, de arról sajna lecsúsztam aztán, amit most találtam abban ez nincs benne, és árban kb ugyanannyi lenne. Érdemes megvenni szerintetek? Utolsóként szívesen látom annak a levelét, aki esetleg éppen túl akarna adni  az 5-6 éves V6-osán.Smiley  
 
Köszönettel  
 
Fleit
Szia Fleit!
 
  Ősszel engem is megpróbáltak töbször lebeszélni a mondiról. Irtam már valahol, hogy rengeteg negatív "urban legend" kering róla. Jellemzően: "haverom unokatesójának a szomszédja mondta, hogy az ő keresztfiának volt egy fordja és az tök *** volt. Ezért ne vegyél"  
 
De érdekes módon, itt a mondeo.hu rengeteg elégedett mondeo tulajdonos van
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #998 Dátum: 2005.02.17 csütörtök, 21:04:00 »

Szia Fleit!
 
  Ősszel engem is megpróbáltak töbször lebeszélni a mondiról. Irtam már valahol, hogy rengeteg negatív "urban legend" kering róla. Jellemzően: "haverom unokatesójának a szomszédja mondta, hogy az ő keresztfiának volt egy fordja és az tök *** volt. Ezért ne vegyél"  
 
De érdekes módon, itt a mondeo.hu rengeteg elégedett mondeo tulajdonos van
Fanatikusok!!!
 
Szerettyyyük a Mondit!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #999 Dátum: 2005.02.17 csütörtök, 21:29:00 »

Fanatikusok!!!
 
Szerettyyyük a Mondit!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 ... 138   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.065 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.