Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.16 csütörtök, 07:18:12 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 ... 138   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Egy új Mondeós kérdései  (Megtekintve 1877579 alkalommal)
0 Felhasználó és 26 vendég van a témában
Vendég
« Új hozzászólás #1200 Dátum: 2005.04.09 szombat, 20:50:00 »

Sziasztok!
 
Egy leendő Mondeos kérdése:
 
Mondeo kombit szeretnénk venni 1.8-2.0 benzinmotorral, évi 15e km menne bele főleg városban és évekre kell. Lenne egy pár kérdésem hozzátok:
- a hasznaltauto.hu-n már 2.5M alatt is vannak 3as Mondeo-k. Nem hittem volna, hogy ennyire lent van az ára már ezeknek is. Gondolom ezeknél nagyon oda kell figyelni, hogy ne vágjanak át (törés, km óra visszaállítás) Szerintetek egy jó karban levő 3as Mondeot lehet ennyiért kapni max 100e futással ?
- Ezek a benzinmotorok - jó karbantartással - mennyit futhatnak nagygenerálig?
- Észak Pesten melyik szervízt ajánljátok?
- Szerintetek hol keressünk kocsit? A hasznaltauto.hu-n sok van, az aproneten kevés. Vegyem meg az AutoExpresszt + Tradert?
- Az M2 és M3 fenntartása/szervizelése között van árban nagy különbség?
 
M2es tűnik nyerőnek de nem 1.6os motorral. A családban van ilyen, de azt mondja a tulaj, hogy nagyon kicsi ekkora kasztnihoz ez a motor, pláne klímával. Ez mondjuk érthető. Elég sokat megy vele, már 3 éve megvan neki belnyomott vagy 100e-t és szereti csak az zavarja, hogy becslése szerint 100e vissza volt tekerve az órában. Na ezt szeretném elkerülni.
2-3 hete már kérdeztem tőletek és azóta annyi fejlemény van, hogy a ma végre elmentünk vagy 4 kereskedésbe körülnézni. Erről nem sokat akarok írni, szokásos suhogós melegítős arcok, ja bocs nem 80 hanem 160 ezer van benne, koszos belső, szétkarcolt kasztni vagy  épp törött első lökhárító... Nem a nyomoromat akarom itt előadni hanem találtunk egy igényeinknek megfelelőnek tűnő gépet:
- a kereskedő arc normális volt, elmondott mindent még azt is hogy az árból nem tudnak engedni 2,8M-ra tartották nemrég és 2,6-ból már csak komoly szándék esetén tárgyalhatunk. Pl hitel esetén még tud engedeni...
- a kocsiban 50K van, a kormány, pedálok, ülések kopása szinte 0 volt, nem látszott nagy futásteljesítmény.
-2 dolog gyanús: nincs szervízkönyv a 3 éves kocsihoz csak a garanciafüzet, a motortér tulságosan tiszta volt, csak a motorháztető belső oldalán látszódott kosz (mondjuk a kereskedő többi kocsija is tiszta volt). Hagyjam a fenébe?
- a felszereltség alap, de nekünk jó: manuális klíma, multikormány nincs,kazettás magnó  8 légzsák, elektromos vezetőülés van.
 
Dél pesten melyik szervízt tudjátok ajánlani, hogy szakszerűen átnézze? Petrányi vagy Autofort a Könyves Kálmánon?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1201 Dátum: 2005.04.10 vasárnap, 00:51:00 »

2-3 hete már kérdeztem tőletek és azóta annyi fejlemény van, hogy a ma végre elmentünk vagy 4 kereskedésbe körülnézni. Erről nem sokat akarok írni, szokásos suhogós melegítős arcok, ja bocs nem 80 hanem 160 ezer van benne, koszos belső, szétkarcolt kasztni vagy  épp törött első lökhárító... Nem a nyomoromat akarom itt előadni hanem találtunk egy igényeinknek megfelelőnek tűnő gépet:
- a kereskedő arc normális volt, elmondott mindent még azt is hogy az árból nem tudnak engedni 2,8M-ra tartották nemrég és 2,6-ból már csak komoly szándék esetén tárgyalhatunk. Pl hitel esetén még tud engedeni...
- a kocsiban 50K van, a kormány, pedálok, ülések kopása szinte 0 volt, nem látszott nagy futásteljesítmény.
-2 dolog gyanús: nincs szervízkönyv a 3 éves kocsihoz csak a garanciafüzet, a motortér tulságosan tiszta volt, csak a motorháztető belső oldalán látszódott kosz (mondjuk a kereskedő többi kocsija is tiszta volt). Hagyjam a fenébe?
- a felszereltség alap, de nekünk jó: manuális klíma, multikormány nincs,kazettás magnó  8 légzsák, elektromos vezetőülés van.
 
Dél pesten melyik szervízt tudjátok ajánlani, hogy szakszerűen átnézze? Petrányi vagy Autofort a Könyves Kálmánon?
Szia lpetri!
Nem vagyok járatos ebben a kategóriában, nekem mk2-m van, de az tuti, hogy ennyi pénzért nem vennék meg egy olyan autót, amiben nincs minimum digit. klíma, CD-s rádió, meg ezek az "alap" extrák.
Amúgy szvsz egy 3 éves autót nagyon durván kell használni ahhoz, hogy látszódjon rajta a kor, kopások, stb...
Mindezek ellenére azt mondom, ha ebbe lettél szerelmes, 2 gyanús dolgod miatt önmagában még nem érdemes lemondani róla, mivel a szervízkönyv akkor se ér semmit, ha van (pláne, ha kereskedőtől vásárolsz!), a motortér tisztasága meg megintcsak olyan, hogy én nehezen tudnám elképzelni, hogy egy 3 éves autón ezzel takargatnának bármit is, ezeken még nem látszik a kor.
persze mindez csak szvsz...
Üdv,
Moire
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1202 Dátum: 2005.04.10 vasárnap, 08:08:00 »

Szia lpetri!
Nem vagyok járatos ebben a kategóriában, nekem mk2-m van, de az tuti, hogy ennyi pénzért nem vennék meg egy olyan autót, amiben nincs minimum digit. klíma, CD-s rádió, meg ezek az "alap" extrák.
Amúgy szvsz egy 3 éves autót nagyon durván kell használni ahhoz, hogy látszódjon rajta a kor, kopások, stb...
Mindezek ellenére azt mondom, ha ebbe lettél szerelmes, 2 gyanús dolgod miatt önmagában még nem érdemes lemondani róla, mivel a szervízkönyv akkor se ér semmit, ha van (pláne, ha kereskedőtől vásárolsz!), a motortér tisztasága meg megintcsak olyan, hogy én nehezen tudnám elképzelni, hogy egy 3 éves autón ezzel takargatnának bármit is, ezeken még nem látszik a kor.
persze mindez csak szvsz...
Üdv,
Moire
Köszi. Melyik szervízt ajánlod átvizsgáláshoz?
 
Hát igen ha szervízkönyv megvan, akkor gyanús hogy manipulált. Ha nincs meg, akkor meg???...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1203 Dátum: 2005.04.10 vasárnap, 10:46:00 »

Köszi. Melyik szervízt ajánlod átvizsgáláshoz?
 
Hát igen ha szervízkönyv megvan, akkor gyanús hogy manipulált. Ha nincs meg, akkor meg???...
Markaszervizt nem tudok ajanlani, viszont Moldvai Gyorgyot igen: 30/9406868. En mar eleg sokat szivtam a *** allapotfelmeresek miatt, benne meg nem csalodtam.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1204 Dátum: 2005.04.10 vasárnap, 21:03:00 »

2-3 hete már kérdeztem tőletek és azóta annyi fejlemény van, hogy a ma végre elmentünk vagy 4 kereskedésbe körülnézni. Erről nem sokat akarok írni, szokásos suhogós melegítős arcok, ja bocs nem 80 hanem 160 ezer van benne, koszos belső, szétkarcolt kasztni vagy  épp törött első lökhárító... Nem a nyomoromat akarom itt előadni hanem találtunk egy igényeinknek megfelelőnek tűnő gépet:
- a kereskedő arc normális volt, elmondott mindent még azt is hogy az árból nem tudnak engedni 2,8M-ra tartották nemrég és 2,6-ból már csak komoly szándék esetén tárgyalhatunk. Pl hitel esetén még tud engedeni...
- a kocsiban 50K van, a kormány, pedálok, ülések kopása szinte 0 volt, nem látszott nagy futásteljesítmény.
-2 dolog gyanús: nincs szervízkönyv a 3 éves kocsihoz csak a garanciafüzet, a motortér tulságosan tiszta volt, csak a motorháztető belső oldalán látszódott kosz (mondjuk a kereskedő többi kocsija is tiszta volt). Hagyjam a fenébe?
- a felszereltség alap, de nekünk jó: manuális klíma, multikormány nincs,kazettás magnó  8 légzsák, elektromos vezetőülés van.
 
Dél pesten melyik szervízt tudjátok ajánlani, hogy szakszerűen átnézze? Petrányi vagy Autofort a Könyves Kálmánon?
Szánj rá időt, ezt meg tekintsd tapasztalat szerzésnek.
Üdv ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1205 Dátum: 2005.04.10 vasárnap, 21:24:00 »

Köszi. Melyik szervízt ajánlod átvizsgáláshoz?
 
Hát igen ha szervízkönyv megvan, akkor gyanús hogy manipulált. Ha nincs meg, akkor meg???...
lpetri,
Látod, megfogalmaztad a lényeget...
Tök mind1, hogy megvan-e a szervízkönyv...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1206 Dátum: 2005.04.11 hétfő, 08:20:00 »

Szia! Koszos motortér kellene? Akkor vedd meg az enyémet!
üdv
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1207 Dátum: 2005.04.11 hétfő, 08:24:00 »

Viccen kívül: egy német műsorban láttam, hogy tekerik vissza az elektronikus órákat is, hogy cserélik a lapokat a szervízkönyvben.
Sokszor az új autó megvásárlása is kockázatos. Ilyen alacsony (nekem magas) áron milyen új kocsit kapnál? Egyszóval megfontolandó!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1208 Dátum: 2005.04.11 hétfő, 08:37:00 »

Viccen kívül: egy német műsorban láttam, hogy tekerik vissza az elektronikus órákat is, hogy cserélik a lapokat a szervízkönyvben.
Sokszor az új autó megvásárlása is kockázatos. Ilyen alacsony (nekem magas) áron milyen új kocsit kapnál? Egyszóval megfontolandó!
egyszerűen át kell írni a flasht... Smiley vagyis inkább Sad
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1209 Dátum: 2005.04.11 hétfő, 13:54:00 »

Köszi. Melyik szervízt ajánlod átvizsgáláshoz?
 
Hát igen ha szervízkönyv megvan, akkor gyanús hogy manipulált. Ha nincs meg, akkor meg???...
Meg ódákat zengenek Gátfalvi Csabáról is, sokszor volt szó róla itt, még a száma is itt van valahol, csak nekem még nem volt hozzá szerencsém.
 
Üdv,
Moire
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1210 Dátum: 2005.04.11 hétfő, 14:01:00 »

Viccen kívül: egy német műsorban láttam, hogy tekerik vissza az elektronikus órákat is, hogy cserélik a lapokat a szervízkönyvben.
Sokszor az új autó megvásárlása is kockázatos. Ilyen alacsony (nekem magas) áron milyen új kocsit kapnál? Egyszóval megfontolandó!
Leírhatnád. Nem akarom visszatekerni, meg gondolom, valami szerkó is kell, meg aki akarja, már így is tudja, de azért leírhatnád. Akár mailban is.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #1211 Dátum: 2005.04.11 hétfő, 14:06:00 »

Leírhatnád. Nem akarom visszatekerni, meg gondolom, valami szerkó is kell, meg aki akarja, már így is tudja, de azért leírhatnád. Akár mailban is.
Helló! Én csak láttam, ott egy off omegának tekerték vissza az óráját, a szervízcsatira rácsatlakoztak egy Psion Organizer III-mal, megkeresték a típust, a műszer kiírta a jelenlegi állást, beírták az újat, nyomtak egy enter-t, és nyertek 1000€-t.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1212 Dátum: 2005.04.11 hétfő, 14:09:00 »

Tényleg, a pedálok állapotából is lehet állítólag következtetni a kilométerre, na szóval 99300km után milyen pedált szereljek?, sportpedál?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1213 Dátum: 2005.04.11 hétfő, 14:11:00 »

Tényleg, a pedálok állapotából is lehet állítólag következtetni a kilométerre, na szóval 99300km után milyen pedált szereljek?, sportpedál?
Rob,
 
sztem semmilyet. Fesd le a pedálkarokat feketére, vegyél rá egy új gumit, kérd el az óratekerő cuccot és írd be ugyanezt az óraállást mondjuk az egyik kilences nélkül.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1214 Dátum: 2005.04.11 hétfő, 14:18:00 »

Rob,
 
sztem semmilyet. Fesd le a pedálkarokat feketére, vegyél rá egy új gumit, kérd el az óratekerő cuccot és írd be ugyanezt az óraállást mondjuk az egyik kilences nélkül.
Kösz, de még nem akarom eladni a kicsikét, még most bejáratós..., úgyse kapok jobbat, meg már legalább tudom, mi rossz benne (mit kell javíttatni)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1215 Dátum: 2005.04.15 péntek, 14:36:00 »

Itt is köszi Scratch! Smiley)))
Háj dr!
 
Vettél már autót?
Én kb. három hete vettem egy 2003 májusi TDCi-t, DuraShift váltóval. Német autó, tavaj októberben volt a 40ekms szervize. A 60ekms szervíz már M.o.-on februárban a szervíz könyv szerint..., bár számlákkal igazolva.  
Semmi nem utal arra, hogy több km lenne benne. Persze lehet, hogy naív vagyok.
Én szeretem az autómatáját, igen kényelmes, és azzal is megy mint a disznó. Nehezen tudom megállni, hogy ne hülyéskedjek vele a városban, így a fogyasztása 7-7,7l körül mocorog. Két pici gyermekemmel utazva azért vissza veszek 10 centit és akkor 7 alatti a fogyasztás.
Üdv.:
pablo
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1216 Dátum: 2005.04.15 péntek, 14:38:00 »

sziasztok!
uj auto vasarlasan torom a fejemet, es nagyon csabitoak a par eves mondeok arai. 130LE-s TDCI-t szeretnek venni. 4mert mar nagyon szep, sok extras automata mondeokat lehet talalni. persze egyertelmu, hogy ezek kulfodrol behozottak. sztetek az allitott 60e km valodi, vagy szorozzak kettovel meg minden hirdetest? masik, hogy a triptronic tdci mennyivel fogyaszt tobbet mint a manual valtos? jelenleg automata autom van, es szeretnem ha a koveztkezo is az lenne!
koszi a segitseget!
dr
Bocs, ide akartam.
 
pablo
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1217 Dátum: 2005.04.16 szombat, 16:06:00 »

szia!
sajna meg nem vettem meg, meg a gyujtesi fazisban vagyok:D
viszont mar csak es kizarolag automatakat nezek:D nekem a 7,7 is kiraly lenne, a mostani automatam a varosban 13-15oket is megeszik...benzinbol:D
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1218 Dátum: 2005.04.20 szerda, 19:40:00 »

Köszi. Melyik szervízt ajánlod átvizsgáláshoz?
 
Hát igen ha szervízkönyv megvan, akkor gyanús hogy manipulált. Ha nincs meg, akkor meg???...
Megírom a végeredményt:
2001es 1.8as kombi lett belőle. Fülig ér a szánk. Smiley Nem az eredetileg kinézett bordót vettük meg, mert kicsit kilógott a lóláb: az ajtókon és a tetőn kívül minden újra volt fényezve. Sad
 
Úgyhogy elkezdek kérdezni...
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1219 Dátum: 2005.04.20 szerda, 23:14:00 »

Megírom a végeredményt:
2001es 1.8as kombi lett belőle. Fülig ér a szánk. Smiley Nem az eredetileg kinézett bordót vettük meg, mert kicsit kilógott a lóláb: az ajtókon és a tetőn kívül minden újra volt fényezve. Sad
 
Úgyhogy elkezdek kérdezni...
lpetri,
 
hajrá, sok öröm legyen benne! Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Maffy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5378


9094814
E-mail
« Új hozzászólás #1220 Dátum: 2005.04.20 szerda, 23:28:00 »

Megírom a végeredményt:
2001es 1.8as kombi lett belőle. Fülig ér a szánk. Smiley Nem az eredetileg kinézett bordót vettük meg, mert kicsit kilógott a lóláb: az ajtókon és a tetőn kívül minden újra volt fényezve. Sad
 
Úgyhogy elkezdek kérdezni...
lpetri,
Légy üdvözölve közöttünk!...
Naplózva

Egy valódi beSTia™
ST200 2.5 V6 (2000.04)
Vendég
« Új hozzászólás #1221 Dátum: 2005.04.21 csütörtök, 13:58:00 »

Szevasztok.
Nemrég vettem 1 95-ös 1.8 TD 5 ajtós Mondeót. Ez az 1. Fordom... Már nézelődtem, mire érdemes odafigyelni, de ha vki konkrét infokkal tudna ellátni, annak nagyon örülnék...
Egyébként még csak néhány napja "hajtom" én nagyon meg vagyok vele elégedve. Egyáltalán nics lelakva, nagyon kényelmes, ahhoz képest, hogy TD jól is harap, (bár a baráti körben nem nnyira kültiválják, hogy én inkább TD fan vagyok...)stb. Egyenlőre az a 88 LE is elég...  
 
Egyenlőre...Wink
 
Nos, bármilyen infot szívesen fogadok.
Előre is köszi...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1222 Dátum: 2005.04.21 csütörtök, 14:06:00 »

Szevasztok.
Nemrég vettem 1 95-ös 1.8 TD 5 ajtós Mondeót. Ez az 1. Fordom... Már nézelődtem, mire érdemes odafigyelni, de ha vki konkrét infokkal tudna ellátni, annak nagyon örülnék...
Egyébként még csak néhány napja "hajtom" én nagyon meg vagyok vele elégedve. Egyáltalán nics lelakva, nagyon kényelmes, ahhoz képest, hogy TD jól is harap, (bár a baráti körben nem nnyira kültiválják, hogy én inkább TD fan vagyok...)stb. Egyenlőre az a 88 LE is elég...  
 
Egyenlőre...Wink
 
Nos, bármilyen infot szívesen fogadok.
Előre is köszi...
Szia Loland!
Ez itten egy nagy család, az összes fórum egy csokor, mindenki majd mindent olvas. Láthattad tán, hogy kértek a piros betük, hogy csak egyszer írd be a kérdésedet. Természetesen megértjük és örölünk örömödnek amit a járgányod iránt érzed. Remélem ez nem fog csökkeni, amikor majd a pénztárcádat is ki kell nyitni a karbantartás végett ;-) A haverok meg úgyis megsárgulnak, ha elmeséled, hogy 7 lityivel és nagybakanccsal jársz ;-)) Először is infó az itt van már pár éve, válaszál és olvasgassál vissza. Hidd el ha okosan, konkrétan kérdezel fogsz kapni választ is.
Üdv ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1223 Dátum: 2005.04.21 csütörtök, 14:35:00 »

oksa, köszi...
a piros bötűt, pedig láttam, 1 másik helyen már jól elnézéseket is kértem...Sad
üdv.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1224 Dátum: 2005.04.21 csütörtök, 14:50:00 »

Sziasztok!
Nemrég vettem egy 2000-es évi Mondeot manuális klímával. Kérdésem lenne, nagy dolog azt átalakítani automata klímává?  
Fogalmam sincs mi kell hozzá és egyáltalán megoldható-e?
Köszi a válaszokat.
ms02
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1225 Dátum: 2005.04.21 csütörtök, 15:03:00 »

oksa, köszi...
a piros bötűt, pedig láttam, 1 másik helyen már jól elnézéseket is kértem...Sad
üdv.
Aztán még beirogattad legalább négy másik topicba.
 
Nademajd jön Scratch és jól kitakarít!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1226 Dátum: 2005.04.21 csütörtök, 15:05:00 »

Sziasztok!
Nemrég vettem egy 2000-es évi Mondeot manuális klímával. Kérdésem lenne, nagy dolog azt átalakítani automata klímává?  
Fogalmam sincs mi kell hozzá és egyáltalán megoldható-e?
Köszi a válaszokat.
ms02
Szia ms02,
 
bizony nem kis meló. Külön vezérlőegysége van, asszem más a mechanikája is. De ha nekiugrasz, kíváncsian várjuk a beszámolót írásos anyag, kép és ha eljössz a talira (és ha addig elkészülsz vele) szemrevételezés formájában is.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1227 Dátum: 2005.04.21 csütörtök, 15:09:00 »

egyszerű a megoldás: egy tekeredős bimetall, ha fázik jobbra tekeri a hőm.szabályzót, ha melege van balra
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1228 Dátum: 2005.04.21 csütörtök, 15:13:00 »

JA...
előre is köszi...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1229 Dátum: 2005.04.21 csütörtök, 15:13:00 »

Nosza...
Remélem, sikerül okosan, konkrétan kérdezni:
1. Elkezdtem visszanézegetni, visszaolvasgatni...  Láttam sok helyen, de nem tom még mit is jelent: MK3
2. Okos emberek azt mondták, hogy volt már törve az otom. Kérdés: Honnan tudom meg, hogy benne van-e még a légzsák? Állítólag valamilyen blombát kell valahol keresni...
Egyenlőre ennyi... Később biztosan lesz még kérdésem...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1230 Dátum: 2005.04.21 csütörtök, 15:14:00 »

Szia ms02,
 
bizony nem kis meló. Külön vezérlőegysége van, asszem más a mechanikája is. De ha nekiugrasz, kíváncsian várjuk a beszámolót írásos anyag, kép és ha eljössz a talira (és ha addig elkészülsz vele) szemrevételezés formájában is.
Hi,
Gondoltam, hogy külön vezérlőegység, mert valaminek szabályozni kell a hőmérsékletet. Ahogy néztem, a kapcsolók kiosztása is teljesen más. Bontóban érdemes ilyet keresni?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1231 Dátum: 2005.04.21 csütörtök, 15:20:00 »

Nosza...
Remélem, sikerül okosan, konkrétan kérdezni:
1. Elkezdtem visszanézegetni, visszaolvasgatni...  Láttam sok helyen, de nem tom még mit is jelent: MK3
2. Okos emberek azt mondták, hogy volt már törve az otom. Kérdés: Honnan tudom meg, hogy benne van-e még a légzsák? Állítólag valamilyen blombát kell valahol keresni...
Egyenlőre ennyi... Később biztosan lesz még kérdésem...
Szia Loland!
2001 utániak az MKIII-asok, MKI az egyenes lámpás(index és fényszóró külön házba lakik), az MKII az csepp formájú lámpás (farkaslámpásnak is becézik) és utána jött a mostani MKIII, ami alig hasonlat ez elődjeire ;-)
A légzsák kérdésre nem tudok válaszolni, de ha a visszajelző lámpa neadj istók az olajnyomással egyidőben alszik el akkor járj utána, mert rá szokták kötni félrevezetésként.
Üdv ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1232 Dátum: 2005.04.21 csütörtök, 15:21:00 »

Hi,
Gondoltam, hogy külön vezérlőegység, mert valaminek szabályozni kell a hőmérsékletet. Ahogy néztem, a kapcsolók kiosztása is teljesen más. Bontóban érdemes ilyet keresni?
Bontóban? Passz, de ha megkérdezed a bontós topicban McGywert és Szundit, biztos mondanak okosat rá
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1233 Dátum: 2005.04.21 csütörtök, 15:25:00 »

Nosza...
Remélem, sikerül okosan, konkrétan kérdezni:
1. Elkezdtem visszanézegetni, visszaolvasgatni...  Láttam sok helyen, de nem tom még mit is jelent: MK3
2. Okos emberek azt mondták, hogy volt már törve az otom. Kérdés: Honnan tudom meg, hogy benne van-e még a légzsák? Állítólag valamilyen blombát kell valahol keresni...
Egyenlőre ennyi... Később biztosan lesz még kérdésem...
loland,
 
a leggyorsabban úgy tudod kideríteni, hogy bemész egy szagszervízbe és kérsz egy légzsákellenőrzést. Nem sok, pár ezer Ft. és kb. fél óra alatt megvan.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1234 Dátum: 2005.04.21 csütörtök, 15:30:00 »

Szia Loland!
2001 utániak az MKIII-asok, MKI az egyenes lámpás(index és fényszóró külön házba lakik), az MKII az csepp formájú lámpás (farkaslámpásnak is becézik) és utána jött a mostani MKIII, ami alig hasonlat ez elődjeire ;-)
A légzsák kérdésre nem tudok válaszolni, de ha a visszajelző lámpa neadj istók az olajnyomással egyidőben alszik el akkor járj utána, mert rá szokták kötni félrevezetésként.
Üdv ND
köszi...
Ha ráadom a gyújtást, ez alszik el utoljára...  
Miután ez is elaludt, csak akkor inditok és azutan alszik el az olajnyomás lámpa, de majd ahogyan Csocso
ajánlotta, sz.szervízben járok utána...
köszi Csocsonak is...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1235 Dátum: 2005.04.21 csütörtök, 15:31:00 »

Olvastam korábban visszalapozván biztonsági dolgokról. Igencsak felkeltette az érdeklődésemet a rejtett kapcsoló. Azt tudom mi az, azt is tudom, mire való. Azt viszont nem igazán hol érdemes beszereltetni... Van olyan cég amely foglalkozik ilyenekkel? Meg hát ugye itt azér' felmerül egy pár apróság...
Nekem ismerősöm nem nagyon van, akiben megbízhatnék és ért hozzá, akit meg nem ismerek, abban meg hogy bízhatnék meg?
Szóljatok, ha sokat kérdezek...
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1236 Dátum: 2005.04.21 csütörtök, 15:31:00 »

Sziasztok!
Nemrég vettem egy 2000-es évi Mondeot manuális klímával. Kérdésem lenne, nagy dolog azt átalakítani automata klímává?  
Fogalmam sincs mi kell hozzá és egyáltalán megoldható-e?
Köszi a válaszokat.
ms02
Sztem nagy macera, meg lóvé, és nem hiszem, hogy megérné! Inkább vegyél egy digitklímásat, mert egyáltalán nem drágább, mint egy manuális klímás autó!
 
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #1237 Dátum: 2005.04.21 csütörtök, 15:34:00 »

Olvastam korábban visszalapozván biztonsági dolgokról. Igencsak felkeltette az érdeklődésemet a rejtett kapcsoló. Azt tudom mi az, azt is tudom, mire való. Azt viszont nem igazán hol érdemes beszereltetni... Van olyan cég amely foglalkozik ilyenekkel? Meg hát ugye itt azér' felmerül egy pár apróság...
Nekem ismerősöm nem nagyon van, akiben megbízhatnék és ért hozzá, akit meg nem ismerek, abban meg hogy bízhatnék meg?
Szóljatok, ha sokat kérdezek...
A rejtett kapcsolókról az a véleményem, hogy azok az ujjak, amik x ideje azt gyakorolják, hogy mielőbb megtalálja, hamar meg is találják.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1238 Dátum: 2005.04.21 csütörtök, 15:36:00 »

Olvastam korábban visszalapozván biztonsági dolgokról. Igencsak felkeltette az érdeklődésemet a rejtett kapcsoló. Azt tudom mi az, azt is tudom, mire való. Azt viszont nem igazán hol érdemes beszereltetni... Van olyan cég amely foglalkozik ilyenekkel? Meg hát ugye itt azér' felmerül egy pár apróság...
Nekem ismerősöm nem nagyon van, akiben megbízhatnék és ért hozzá, akit meg nem ismerek, abban meg hogy bízhatnék meg?
Szóljatok, ha sokat kérdezek...
Addig nincs baj, amíg egy helyen teszed!;-)
 
Rejtett kapcsolót bármilyen villanyos cég betesz. Várd meg míg megcsinálja, és aztán kész. Nem hiszem, hogy ez a legnagyobb infó a tolvajoknak. A kulcs másolása inkább alap. Nem?
 
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #1239 Dátum: 2005.04.21 csütörtök, 15:42:00 »

Addig nincs baj, amíg egy helyen teszed!;-)
 
Rejtett kapcsolót bármilyen villanyos cég betesz. Várd meg míg megcsinálja, és aztán kész. Nem hiszem, hogy ez a legnagyobb infó a tolvajoknak. A kulcs másolása inkább alap. Nem?
 
 
Tisztelettel!
Apropó, nekem már műxik a mezei kulcsos móka ;-) Prágában nem kellett senkinek 8-)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1240 Dátum: 2005.04.21 csütörtök, 15:45:00 »

Addig nincs baj, amíg egy helyen teszed!;-)
 
Rejtett kapcsolót bármilyen villanyos cég betesz. Várd meg míg megcsinálja, és aztán kész. Nem hiszem, hogy ez a legnagyobb infó a tolvajoknak. A kulcs másolása inkább alap. Nem?
 
 
Tisztelettel!
oké-oké, értem a célzást... Wink
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1241 Dátum: 2005.04.21 csütörtök, 15:50:00 »

Apropó, nekem már műxik a mezei kulcsos móka ;-) Prágában nem kellett senkinek 8-)
Apropó, nekem csak mezei kulcsos mókám van!:-(((
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #1242 Dátum: 2005.04.21 csütörtök, 15:50:00 »

Kulcsmásolás:
 
Miko' már elhoztam a verdát, sajnos akkor jöttem rá, hogy csak 1 kulcsot kaptam. Ahogy visszaolvastam a dolgokat, csak szervízkulcsot kaptam...
Az előző tulaj azt mondta, gondok voltak a riasztóval, fel is kellett feszíteni az otot...
Olvastam korábban, hogy a Lehel téren(taláan Bp-en lehet) másoltatni kulcsot, ha veszek Ford nyerskulcsot... Ezt pl. hol szerezheten be?
Vagy lehet jobb lenne 1 zárcsere?
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1243 Dátum: 2005.04.21 csütörtök, 15:52:00 »

Kulcsmásolás:
 
Miko' már elhoztam a verdát, sajnos akkor jöttem rá, hogy csak 1 kulcsot kaptam. Ahogy visszaolvastam a dolgokat, csak szervízkulcsot kaptam...
Az előző tulaj azt mondta, gondok voltak a riasztóval, fel is kellett feszíteni az otot...
Olvastam korábban, hogy a Lehel téren(taláan Bp-en lehet) másoltatni kulcsot, ha veszek Ford nyerskulcsot... Ezt pl. hol szerezheten be?
Vagy lehet jobb lenne 1 zárcsere?
És a tulajjal nem volt gond?
 
Kulcs: itt!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #1244 Dátum: 2005.04.21 csütörtök, 15:54:00 »

kösz a kulcsot...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1245 Dátum: 2005.04.21 csütörtök, 15:54:00 »

És a tulajjal nem volt gond?
 
Kulcs: itt!
hogy érted a gondot?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1246 Dátum: 2005.04.21 csütörtök, 15:59:00 »

Olvasgatok közben visszafelé. Írják/írták hátrébb, h. visszatekert órák x km-nél. Nekem a pedálok nem, a belső egyáltalán nem kopott, viszont a kormány kb. sztenderd fogásnál (10 óra, 2 óra) elég kopottnak tűnik. 95-ös oto 173e km...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1247 Dátum: 2005.04.21 csütörtök, 16:00:00 »

Gond nem volt a sráccal. Sőt. Bár nem hiszem, hogy megjátszotta volna magát, 1 kicsit pancsernek is tűnt...
Elég hamar elég őszintén elmondta mi a stájsz az otoval.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1248 Dátum: 2005.04.21 csütörtök, 16:02:00 »

Bocs, #1273 igazából válasz lett vona #1269-re
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1249 Dátum: 2005.04.21 csütörtök, 16:09:00 »

Gond nem volt a sráccal. Sőt. Bár nem hiszem, hogy megjátszotta volna magát, 1 kicsit pancsernek is tűnt...
Elég hamar elég őszintén elmondta mi a stájsz az otoval.
Bocs, csak a "fel is kellett törni az autó"-ra volt a piszkálódás!;-)))
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Oldalak: 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 ... 138   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.123 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.