Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.16 csütörtök, 19:51:54 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 ... 138   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Egy új Mondeós kérdései  (Megtekintve 1878056 alkalommal)
0 Felhasználó és 15 vendég van a témában
Vendég
« Új hozzászólás #1350 Dátum: 2005.07.04 hétfő, 22:36:00 »

Segítsetek!Mire kell figyelnem vételkor?
Még nem volt Fordom.
Ford Mondeo Contour GLX -     
Évjárat:   1999
Futott km:   94963 km
Állapot:   Normál
Üzemanyag:   Benzin
Hengerűrtartalom:1998 cm³
Teljesítmény:   97 kW (133 LE)
Kivitel:   sedan
Szállítható szem. száma:5 Fő
Szín:   sötét zöld (metál)
Ajtók száma:   4
sxi: Amit itt írsz az az amerikai változata a mondeonak. Jól néz ki csak jópár dolog pár miliméterrel kisebb vagy nagyobb mint a mondi és alkatrészt nehéz lesz hozzá venni. Pl. lámpát. lehet hülyeséget írtam nézz azért utána vagy várj vele míg kiderül. Szervízbe külön soron kulön áron mennek a munkák rajta.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1351 Dátum: 2005.07.04 hétfő, 22:38:00 »

Segítsetek!Mire kell figyelnem vételkor?
Még nem volt Fordom.
Ford Mondeo Contour GLX -     
Évjárat:   1999
Futott km:   94963 km
Állapot:   Normál
Üzemanyag:   Benzin
Hengerűrtartalom:1998 cm³
Teljesítmény:   97 kW (133 LE)
Kivitel:   sedan
Szállítható szem. száma:5 Fő
Szín:   sötét zöld (metál)
Ajtók száma:   4
kép ha van róla segítene
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1352 Dátum: 2005.07.04 hétfő, 23:00:00 »

Segítsetek!Mire kell figyelnem vételkor?
Még nem volt Fordom.
Ford Mondeo Contour GLX -     
Évjárat:   1999
Futott km:   94963 km
Állapot:   Normál
Üzemanyag:   Benzin
Hengerűrtartalom:1998 cm³
Teljesítmény:   97 kW (133 LE)
Kivitel:   sedan
Szállítható szem. száma:5 Fő
Szín:   sötét zöld (metál)
Ajtók száma:   4
sxi,
 
műszerek, és szerelő nélkül simám belefuthatsz rejtett hibákba. Én azt ajánlom vidd szakemberhez egy átvizsgálásra.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #1353 Dátum: 2005.07.05 kedd, 06:31:00 »

Sziasztok!
 
Ford Mondeo mkII turnier vásárlásán töröm a kobakom.
Szerintetek milyen motorral érdemes megvenni ezt az autót? Többen is a benzinest javasolják. De mekkorát? 1.6, 1.8, 2.0?
 
Lukit!
Jó a cikk, hogy mire figyeljünk vásárlásnál, azt hiszem ez hasznos lesz.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1354 Dátum: 2005.07.05 kedd, 06:53:00 »

Sziasztok!
 
Ford Mondeo mkII turnier vásárlásán töröm a kobakom.
Szerintetek milyen motorral érdemes megvenni ezt az autót? Többen is a benzinest javasolják. De mekkorát? 1.6, 1.8, 2.0?
 
Lukit!
Jó a cikk, hogy mire figyeljünk vásárlásnál, azt hiszem ez hasznos lesz.
Cooper911!                                                                                                                                                                                                  Én vagy 1.8 TD-t,1.8 vagy 2.0 benzinest vennék.Mivel kombit szeretnél,gondolom cuccolnál is vele és ahoz inkább nagyobb motor hasznosabb.  Szerintem....
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1355 Dátum: 2005.07.05 kedd, 08:18:00 »

Segítsetek!Mire kell figyelnem vételkor?
Még nem volt Fordom.
Ford Mondeo Contour GLX -     
Évjárat:   1999
Futott km:   94963 km
Állapot:   Normál
Üzemanyag:   Benzin
Hengerűrtartalom:1998 cm³
Teljesítmény:   97 kW (133 LE)
Kivitel:   sedan
Szállítható szem. száma:5 Fő
Szín:   sötét zöld (metál)
Ajtók száma:   4
ugyan már mondeónak hibája......
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1356 Dátum: 2005.07.05 kedd, 08:37:00 »

Sziasztok!
 
Ford Mondeo mkII turnier vásárlásán töröm a kobakom.
Szerintetek milyen motorral érdemes megvenni ezt az autót? Többen is a benzinest javasolják. De mekkorát? 1.6, 1.8, 2.0?
 
Lukit!
Jó a cikk, hogy mire figyeljünk vásárlásnál, azt hiszem ez hasznos lesz.
Én a magam részéről 1,8 TD-t javasolnék 6-7 liter között ki lehet jönni vele fogysztásügyileg
90 ló elég egy cuccolós családi autónak. 2000-s fordulatig lomha, de ha felpörög a turbó megtáltosodnak benne a paripák.
 
1,6 benyás semmi képpen, kicsi a motor a kasznihoz, pláne a kombiéhoz. 1,8 2,0 kb. egyformán fogyaszt. De ha jól tudom városban bekapja 9 litert is.
 
Egyébként pesti-e vagy ? A találkozós topikban most szerveződik egy tali péntekere a Lurdy-házhoz. Ha oda mész, akkor sok kérdésedre választ kaphatsz... Esetleg ki is próbálhatsz tádét és benzinfalót is.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1357 Dátum: 2005.07.05 kedd, 10:05:00 »

Sziasztok!
 
Ford Mondeo mkII turnier vásárlásán töröm a kobakom.
Szerintetek milyen motorral érdemes megvenni ezt az autót? Többen is a benzinest javasolják. De mekkorát? 1.6, 1.8, 2.0?
 
Lukit!
Jó a cikk, hogy mire figyeljünk vásárlásnál, azt hiszem ez hasznos lesz.
2.0, 4x4, megy, mint állat, igaz fogyaszt is, az is igaz, hogy mk2-ben nincs
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1358 Dátum: 2005.07.05 kedd, 10:42:00 »

Sziasztok!
 
Ford Mondeo mkII turnier vásárlásán töröm a kobakom.
Szerintetek milyen motorral érdemes megvenni ezt az autót? Többen is a benzinest javasolják. De mekkorát? 1.6, 1.8, 2.0?
 
Lukit!
Jó a cikk, hogy mire figyeljünk vásárlásnál, azt hiszem ez hasznos lesz.
Cooper911,
Én a fogyasztás szempontjából tudok neked segíteni!
Nekem 1,6 benzin 5 ajtós volt!
Eléggé taposva neki 7-8 között evett. Most van 2.0 5 ajtós sokkal nagyobb erő, biztonságosabb előzések, mert ugye van benne tartalék, és ezt is eléggé taposva 8-9 között van! Ez teljesen vegyes fogyasztás! Városi és hosszútávi egyaránt! Szóval szerintem érdemesebb a 2 literest megvenni, mert jó érzés, ha van még a motorban tartalék! És azt az 1 liter vagy max 1,5 litert megéri szerintem! Nekem ez a javaslatom! Ja és hogy a 2 liteteres úgy menjen mint az 1.6-os, ahhoz nem kell széttaposni a padlót!:))) És ha nem taposod neki akkor még a fogyasztásból 7.5 is lehet!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1359 Dátum: 2005.07.06 szerda, 10:14:00 »

lpetri,
 
nekem is volt ugyan ilyen, de nálam nem esőre érzékeny, hanem inkább az ilyen hullámzósabb utakon csinálja, x km után. Ellenörzéskor nálam is mindent rendbe találtak, úgyhogy nagyon nem izgulok. Smiley
Kösz Scratch, de teljesen nem nyugtattál meg. Smiley
 
Valakinek még ötlete?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1360 Dátum: 2005.07.06 szerda, 10:17:00 »

Sziasztok!
 
Ford Mondeo mkII turnier vásárlásán töröm a kobakom.
Szerintetek milyen motorral érdemes megvenni ezt az autót? Többen is a benzinest javasolják. De mekkorát? 1.6, 1.8, 2.0?
 
Lukit!
Jó a cikk, hogy mire figyeljünk vásárlásnál, azt hiszem ez hasznos lesz.
Én 1.6-os kombiban ültem. Akkor csodásnak tartottam azt is. Ma az 1.8as 3as Mondeomat nem cserélném 1.6osra. Smiley Pedig zabál városban veszettül.
 
Szóval csak tőled függ! Ha lehet 1.8ast vegyél legalább
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1361 Dátum: 2005.07.06 szerda, 11:24:00 »

Csaba!
Elöször én is TD-t akartam aztán lebeszéltek róla, mondván hogy kvesebbet eszik ugyan de ha javittani kell akkor ott elbukom  az ezen szerzett nyereséget. Amugy nem pesti-e vagyok, cirka 250kmre lakok onnan Smiley
 
tommymondeo
Hát a 8-9 kicsit soknak tünik a mostani 1.3as kocsimhoz képest, de az auto méretéhez annyira nem. Smiley
 
Most épp egy 2.0ás szépséggel szmezgetek.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1362 Dátum: 2005.07.06 szerda, 11:31:00 »

Csaba!
Elöször én is TD-t akartam aztán lebeszéltek róla, mondván hogy kvesebbet eszik ugyan de ha javittani kell akkor ott elbukom  az ezen szerzett nyereséget. Amugy nem pesti-e vagyok, cirka 250kmre lakok onnan Smiley
 
tommymondeo
Hát a 8-9 kicsit soknak tünik a mostani 1.3as kocsimhoz képest, de az auto méretéhez annyira nem. Smiley
 
Most épp egy 2.0ás szépséggel szmezgetek.
Milyen autó a monstani 1.3-od?? Lehet, hogy írtad valahol, de nem láttam! Hát igen és úlya sem mindegy!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1363 Dátum: 2005.07.06 szerda, 11:32:00 »

Én 1.6-os kombiban ültem. Akkor csodásnak tartottam azt is. Ma az 1.8as 3as Mondeomat nem cserélném 1.6osra. Smiley Pedig zabál városban veszettül.
 
Szóval csak tőled függ! Ha lehet 1.8ast vegyél legalább
Ipetri,
III-as mondeoban is van 1,6-os???
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1364 Dátum: 2005.07.06 szerda, 11:45:00 »

Csaba!
Elöször én is TD-t akartam aztán lebeszéltek róla, mondván hogy kvesebbet eszik ugyan de ha javittani kell akkor ott elbukom  az ezen szerzett nyereséget. Amugy nem pesti-e vagyok, cirka 250kmre lakok onnan Smiley
 
tommymondeo
Hát a 8-9 kicsit soknak tünik a mostani 1.3as kocsimhoz képest, de az auto méretéhez annyira nem. Smiley
 
Most épp egy 2.0ás szépséggel szmezgetek.
Hát nem is tudom... Olvasd végig a dizeles topikokat, ott nagyon sok minden le van írva (még a klima előtt Smiley) Engem is megpróbáltak lebeszélni, agyon sok "urban legend" kering a mondeoról. Az öntöttvas hengerfej azért birja egy darabig. A dizel kisebb hőtermelése miatt a tömítés sem hajlamos az átégésre. Ami elméletben elromolhat az az adagoló, de jó minőségű gázolajjal megelőzhető. Én minden második-harmadik tankba teszek STP vagy Win's gázolaj adalékot is.
 A cromaxnál 80k egy bontott adagoló, ami szerintem nem sok a motor egyik fődarabjáért.
 Nem rábeszélni akarlak, de szerintem ne vesd el a dizelt teljesen.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1365 Dátum: 2005.07.06 szerda, 11:53:00 »

Nos, én is tulaj lettem mától Smiley)).
Rögtön jön a kérdés: hol lehet zárat cseréltetni, mennyibe kerül, stb. Mert ugyebár kaptam hozzá 1db normál kulcsot, és 1db szervízkulcsot...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1366 Dátum: 2005.07.06 szerda, 12:05:00 »

Hát nem is tudom... Olvasd végig a dizeles topikokat, ott nagyon sok minden le van írva (még a klima előtt Smiley) Engem is megpróbáltak lebeszélni, agyon sok "urban legend" kering a mondeoról. Az öntöttvas hengerfej azért birja egy darabig. A dizel kisebb hőtermelése miatt a tömítés sem hajlamos az átégésre. Ami elméletben elromolhat az az adagoló, de jó minőségű gázolajjal megelőzhető. Én minden második-harmadik tankba teszek STP vagy Win's gázolaj adalékot is.
 A cromaxnál 80k egy bontott adagoló, ami szerintem nem sok a motor egyik fődarabjáért.
 Nem rábeszélni akarlak, de szerintem ne vesd el a dizelt teljesen.
Tényleg, MI A KÖZVÉLEMÉNY a gázolaj adalékokról?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1367 Dátum: 2005.07.06 szerda, 12:18:00 »

Nos, én is tulaj lettem mától Smiley)).
Rögtön jön a kérdés: hol lehet zárat cseréltetni, mennyibe kerül, stb. Mert ugyebár kaptam hozzá 1db normál kulcsot, és 1db szervízkulcsot...
Üdv a fedélzeten!
Én csak egy kulcsot kaptam hozzá, van megoldás, de neked lehet, hogy nem szimpi ;-) a zárcsere úgy indul, hogy zárszett (önind is!) 30K bontva ... szerintem a két kulcs ölég, olcsóbb másoltatni, programozni.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1368 Dátum: 2005.07.06 szerda, 12:20:00 »

Üdv a fedélzeten!
Én csak egy kulcsot kaptam hozzá, van megoldás, de neked lehet, hogy nem szimpi ;-) a zárcsere úgy indul, hogy zárszett (önind is!) 30K bontva ... szerintem a két kulcs ölég, olcsóbb másoltatni, programozni.
... és a mondeot gyakorlatilag nem lopják :-) péntek este Lurdy? télleg milyen is a gép?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1369 Dátum: 2005.07.06 szerda, 13:15:00 »

Üdv a fedélzeten!
Én csak egy kulcsot kaptam hozzá, van megoldás, de neked lehet, hogy nem szimpi ;-) a zárcsere úgy indul, hogy zárszett (önind is!) 30K bontva ... szerintem a két kulcs ölég, olcsóbb másoltatni, programozni.
Elégnek elég a két kulcs, csak azért parázok, nehogy a harmadikkal vigyék el azalatt a pár nap alatt amíg szereltetek bele valamit.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1370 Dátum: 2005.07.06 szerda, 15:03:00 »

Ipetri,
III-as mondeoban is van 1,6-os???
tudtommal nincs és pontosítok 98as 1.6os kombiban ültem.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1371 Dátum: 2005.07.06 szerda, 15:08:00 »

Elégnek elég a két kulcs, csak azért parázok, nehogy a harmadikkal vigyék el azalatt a pár nap alatt amíg szereltetek bele valamit.
Nos nem tudom mikori Mondeod van, de a 3ashoz 2 kulcs jár: 1 "normál" meg egy "butított". Legalábbis  a gépkönyvben ezt olvastam, és én is csak ezeket kaptam. Ott le van az is írva, hogy kell kitöröltetni az esetlegesen felprogramozott más kulcsokat.
 
Valaki majd csak megmondja mi a tuti.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1372 Dátum: 2005.07.06 szerda, 15:21:00 »

Nos, én is tulaj lettem mától Smiley)).
Rögtön jön a kérdés: hol lehet zárat cseréltetni, mennyibe kerül, stb. Mert ugyebár kaptam hozzá 1db normál kulcsot, és 1db szervízkulcsot...
DIY,
Gratulálok az új kincsedhez!
 
Alapban (úgy értem gyárilag) két kulccsal adják át a kocsikat.  
Ha valahol 3 kulcsot ajánlanak, az furcsa.
Van a távirányítóval vadított és a sima szervízkulcs.  
 
Én egy esetlegesen valahol létező 3. kulcs miatt nem cseréltetnék zárat.
Persze kérdés, hogy hol parkolsz (garázs/utca), illetve, hogy az adásvételi szerződésben rögzített címeden tárolod e a kocsit (én pl. nem :-))) )
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1373 Dátum: 2005.07.06 szerda, 15:28:00 »

DIY,
Gratulálok az új kincsedhez!
 
Alapban (úgy értem gyárilag) két kulccsal adják át a kocsikat.  
Ha valahol 3 kulcsot ajánlanak, az furcsa.
Van a távirányítóval vadított és a sima szervízkulcs.  
 
Én egy esetlegesen valahol létező 3. kulcs miatt nem cseréltetnék zárat.
Persze kérdés, hogy hol parkolsz (garázs/utca), illetve, hogy az adásvételi szerződésben rögzített címeden tárolod e a kocsit (én pl. nem :-))) )
Sziasztok!
Én is így kaptam az autót: távirányítós kulcs + mezei szervízkulcs.
Személy szerint nem kulcsokat cserélnék, hanem inkább valami csak általam ismert védelmi funkciót iktatnék be. Pl: lámpakapcsoló tízsszeres buzerálása indulás után
Az sokszor hasznosabb lehet.
ms02
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1374 Dátum: 2005.07.06 szerda, 16:15:00 »

Urak, a következő jelenséget tapasztalom a Mondeonknál: szabadban parkolok, esik az eső, megázik. Másnap mikor megyek kb 15 km-t valami sípolás kezd el hallatszani a futómű felől. Hogy pontosan honnan, nem tudom megállapítani. Kb 20 km és megszűnik. Mintha súrlódna 2 alkatrész. A fékre gyanakszom, mert ahogy ráteszem a fékre a lábamat, elhallgat. Bele se taposok, csak simogatom a lábammal. Mi okozza ezt? A szerelőm nem talált semmit persze, mikor vittem nem tudtuk előhozni sípolást. A fékek szerinte rendben vannak.
Szerintem a féktárcsa kap egy vékony rozsda réteget és azt hallod
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1375 Dátum: 2005.07.06 szerda, 17:12:00 »

Szerintem a féktárcsa kap egy vékony rozsda réteget és azt hallod
Vagy, ha nagyon kopott a betét, nem tud rendesen visszamenni, és hozzáér.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1376 Dátum: 2005.07.06 szerda, 17:13:00 »

Sziasztok!
Én is így kaptam az autót: távirányítós kulcs + mezei szervízkulcs.
Személy szerint nem kulcsokat cserélnék, hanem inkább valami csak általam ismert védelmi funkciót iktatnék be. Pl: lámpakapcsoló tízsszeres buzerálása indulás után
Az sokszor hasznosabb lehet.
ms02
Szerintem DIY úgy értette, hogy az eladó másoltat egyet, a két gyárit odaadja neked, aztén este a sajátjával "hazaviszi"
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #1377 Dátum: 2005.07.06 szerda, 17:56:00 »

Nos nem tudom mikori Mondeod van, de a 3ashoz 2 kulcs jár: 1 "normál" meg egy "butított". Legalábbis  a gépkönyvben ezt olvastam, és én is csak ezeket kaptam. Ott le van az is írva, hogy kell kitöröltetni az esetlegesen felprogramozott más kulcsokat.
 
Valaki majd csak megmondja mi a tuti.
Bocsi, elfelejtettem mondani: MkI-es, 96-os, ötajtós, 1.8-as benzines. Úgy tudtam, hogy ehhez 2 normál+1 szervízkulcs jár - nyugtassatok meg, hogy tévedek Smiley. Sajna utcán parkolok, a IX. kerben, és jobb félni, mint megijedni. Egyébként már folyamatban van az UV jelölés + okosság a gépbe, csak az még pár nap.
Naplózva
kalti57
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384


E-mail
« Új hozzászólás #1378 Dátum: 2005.07.06 szerda, 23:49:00 »

Bocsi, elfelejtettem mondani: MkI-es, 96-os, ötajtós, 1.8-as benzines. Úgy tudtam, hogy ehhez 2 normál+1 szervízkulcs jár - nyugtassatok meg, hogy tévedek Smiley. Sajna utcán parkolok, a IX. kerben, és jobb félni, mint megijedni. Egyébként már folyamatban van az UV jelölés + okosság a gépbe, csak az még pár nap.
Sziasztok!
Nekem kettő normál kulcsot adtak,az egyikbe kis izzó van,+egy pici T alakú kulcsot,amivel szerintem csak az ajtót lehet kinyitni,elvinni már nem (bár magnó kilopásához bőven elég,ha másnál van.
Naplózva

kalti57
ocsigep1
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1629


...


E-mail
« Új hozzászólás #1379 Dátum: 2005.07.07 csütörtök, 07:40:00 »

Sziasztok!
Nekem kettő normál kulcsot adtak,az egyikbe kis izzó van,+egy pici T alakú kulcsot,amivel szerintem csak az ajtót lehet kinyitni,elvinni már nem (bár magnó kilopásához bőven elég,ha másnál van.
a pici izzós kulcs világítós, ha jó az elem benne.
Naplózva

MKI 2.0i
Vendég
« Új hozzászólás #1380 Dátum: 2005.07.07 csütörtök, 07:48:00 »

Hmm, lehet, hogy rosszul tudtam és tényleg 2db kulcs jár összesen az autóhoz:
- nagyobb kulcs (ledes)
- kicsi "T" alakú (nekem ez is nyit mindent+indítja is az autót)
A bátyámnak is Mondeoja van, és ő is ezt mondta tegnap... nem tudom honnan vettem a 3 kulcsot Mea Culpa Maxima.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1381 Dátum: 2005.07.07 csütörtök, 08:20:00 »

Hmm, lehet, hogy rosszul tudtam és tényleg 2db kulcs jár összesen az autóhoz:
- nagyobb kulcs (ledes)
- kicsi "T" alakú (nekem ez is nyit mindent+indítja is az autót)
A bátyámnak is Mondeoja van, és ő is ezt mondta tegnap... nem tudom honnan vettem a 3 kulcsot Mea Culpa Maxima.
Kicsi "T" alakú a szervízkulcs az elvileg csomagtartót nem nyitja. Sok értelme nincs mert belülröl nyitható Smiley Azt kéne otthagyni szervízbe, hogy ne leltározzanak a csomidba.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1382 Dátum: 2005.07.07 csütörtök, 10:33:00 »

Tényleg, MI A KÖZVÉLEMÉNY a gázolaj adalékokról?
Zurich,
 
én nem tennék bele, a Ford is tiltja ezek használtát.
A dolog lényege az, hogy egy alapból kikevert olajhoz ha öntesz még valamit, az összetevő arányok megváltoznak ami káros is lehet.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1383 Dátum: 2005.07.07 csütörtök, 10:35:00 »

Hmm, lehet, hogy rosszul tudtam és tényleg 2db kulcs jár összesen az autóhoz:
- nagyobb kulcs (ledes)
- kicsi "T" alakú (nekem ez is nyit mindent+indítja is az autót)
A bátyámnak is Mondeoja van, és ő is ezt mondta tegnap... nem tudom honnan vettem a 3 kulcsot Mea Culpa Maxima.
DIY,
 
MK1 -hez 3db kulcs jár gyárilag:
- Nagy világítós.
- Egy nem világítós.
- A kicsi T alakú.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #1384 Dátum: 2005.07.07 csütörtök, 15:05:00 »

DIY,
 
MK1 -hez 3db kulcs jár gyárilag:
- Nagy világítós.
- Egy nem világítós.
- A kicsi T alakú.
A többihez pedig 2 kulcs?
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1385 Dátum: 2005.07.07 csütörtök, 16:21:00 »

A többihez pedig 2 kulcs?
lpetri,
 
igen, MK2, és MK3 -hoz már csak két kulcsot adnak gyárilag, egyik a távirányítós, a másik meg egy sima, gombok nélküli kulcs.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
kalti57
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384


E-mail
« Új hozzászólás #1386 Dátum: 2005.07.07 csütörtök, 22:25:00 »

lpetri,
 
igen, MK2, és MK3 -hoz már csak két kulcsot adnak gyárilag, egyik a távirányítós, a másik meg egy sima, gombok nélküli kulcs.
Mondikám98-as,2+1(talakú)kulccsal,de aztmég nem próbáltam hogy hogyan viszonyul az inmobilihez
Naplózva

kalti57
Vendég
« Új hozzászólás #1387 Dátum: 2005.07.07 csütörtök, 22:37:00 »

Még egy érdekesség a mondikulcs témához. Bezárni bármelyik Mondit be tudod a saját kulcsoddal. Nem távkapcsolo meg infra simán bedug a zárba és csuk. Lehetőleg ilyet akkor csináljunk ha a másik mondiba nincs benne a kulcs Smiley pl. egy klubtárs nyitvafelejtette az autóját a kozelbe lévő klubtagot riasztva be tudja zárni.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1388 Dátum: 2005.07.07 csütörtök, 22:54:00 »

kulcstema: nekem egy nagy vilagitos, egy normal fekete es egy piros kulcsom van. mindegyik mindent nyit -zar es indit.
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1389 Dátum: 2005.07.07 csütörtök, 23:13:00 »

Még egy érdekesség a mondikulcs témához. Bezárni bármelyik Mondit be tudod a saját kulcsoddal. Nem távkapcsolo meg infra simán bedug a zárba és csuk. Lehetőleg ilyet akkor csináljunk ha a másik mondiba nincs benne a kulcs Smiley pl. egy klubtárs nyitvafelejtette az autóját a kozelbe lévő klubtagot riasztva be tudja zárni.
Sőt, az I-es mondeo zárja a III-ast, de nem csak mondeót, hanem a többi fordot is, amelyiknek ilyen hatszögletű a kulcsa.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #1390 Dátum: 2005.07.08 péntek, 08:54:00 »

DIY,
 
MK1 -hez 3db kulcs jár gyárilag:
- Nagy világítós.
- Egy nem világítós.
- A kicsi T alakú.
Hí !
 
Nekem 4 kulcsot adott a német mikor a zotót vettem.
1 infrásat ( működik )
1 pirosat
1 1 feketét ( ez valószínűleg másolt tartalék kulcs )
és 1 T alakút valmint 2 db műanyag szallagot amin ha jól sejtem akkor a kulcs gyári kódja van.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1391 Dátum: 2005.07.08 péntek, 09:35:00 »

Sőt, az I-es mondeo zárja a III-ast, de nem csak mondeót, hanem a többi fordot is, amelyiknek ilyen hatszögletű a kulcsa.
Egyszer vikiviki bezart a kulcsaval 1 Jaguart, azok nagy megrökönyödésére:)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1392 Dátum: 2005.07.08 péntek, 10:18:00 »

Bocsi, elfelejtettem mondani: MkI-es, 96-os, ötajtós, 1.8-as benzines. Úgy tudtam, hogy ehhez 2 normál+1 szervízkulcs jár - nyugtassatok meg, hogy tévedek Smiley. Sajna utcán parkolok, a IX. kerben, és jobb félni, mint megijedni. Egyébként már folyamatban van az UV jelölés + okosság a gépbe, csak az még pár nap.
Bármennyire is fáj ;-) azt nem fogják ellopni, nekem is ilyen kombim van ... ha nagyon aggódsz, vedd ki az egyik gyertyakábelt, vagy minden, ha mégjobban :-)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1393 Dátum: 2005.07.08 péntek, 13:45:00 »

Bármennyire is fáj ;-) azt nem fogják ellopni, nekem is ilyen kombim van ... ha nagyon aggódsz, vedd ki az egyik gyertyakábelt, vagy minden, ha mégjobban :-)
Én a gyertyakábelt nem rángatnám feleslegesen, mert nem szereti.
Inkább a gyújtástraforól húzd le a csatit, vagy a CKP szenzorról.
De, amikor veszélyes helyen kell felejtenem az autót, akkor egy sima lakatot rakok a kormány rudazatba, a kereszthez.
Akkor tuti, hogy még vontatva sem viszik el!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1394 Dátum: 2005.07.08 péntek, 13:57:00 »

Egy másik topikban vetődött fel, hogy tudunk-e ellopott Mondeo-ról: egyről hallottam eddig (MK1, püspöklila színű, Csepelről vitték el), kb. 3 hónapja.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1395 Dátum: 2005.07.08 péntek, 14:10:00 »

Egy másik topikban vetődött fel, hogy tudunk-e ellopott Mondeo-ról: egyről hallottam eddig (MK1, püspöklila színű, Csepelről vitték el), kb. 3 hónapja.
Stimmel az enyémmel (csepel kiv.), de még megvan :-) szerintem csak menekültek vele, vagy ótókáztak a rohadékok ...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1396 Dátum: 2005.07.08 péntek, 14:39:00 »

Én a gyertyakábelt nem rángatnám feleslegesen, mert nem szereti.
Inkább a gyújtástraforól húzd le a csatit, vagy a CKP szenzorról.
De, amikor veszélyes helyen kell felejtenem az autót, akkor egy sima lakatot rakok a kormány rudazatba, a kereszthez.
Akkor tuti, hogy még vontatva sem viszik el!
Sajnos 1előre gyerekcipőben jár nálunk a közlekedési kultúra és az igényesség.  Emiatt egy nagyon nagy % még mindig nem fogta fel, hogy az autó a Fordnál kezdődik és ott is ér véget! (bocs, ez nagyon gáz volt! )
Emiatt nem is lopnak Fordot...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1397 Dátum: 2005.07.08 péntek, 14:45:00 »

Sajnos 1előre gyerekcipőben jár nálunk a közlekedési kultúra és az igényesség.  Emiatt egy nagyon nagy % még mindig nem fogta fel, hogy az autó a Fordnál kezdődik és ott is ér véget! (bocs, ez nagyon gáz volt! )
Emiatt nem is lopnak Fordot...
Szuziki az ő autójuk szoktam mondani
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1398 Dátum: 2005.07.08 péntek, 15:34:00 »

Sziasztok!
 
A turnierröl le lehet szedni a tetösint?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1399 Dátum: 2005.07.08 péntek, 15:51:00 »

Sziasztok!
 
A turnierröl le lehet szedni a tetösint?
Le csak a kárpit mögött vannak anyák, amit ki kell tekerned. Marad 6 lyuk a tetőn.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 ... 138   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.076 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.