Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.16 csütörtök, 09:45:45 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 107 108 109 110 111 112 113 [114] 115 116 117 118 119 120 121 ... 138   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Egy új Mondeós kérdései  (Megtekintve 1877687 alkalommal)
0 Felhasználó és 23 vendég van a témában
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #5650 Dátum: 2011.03.15 kedd, 09:03:04 »

A csúcs csere se biztos...Ezt nem értik meg sokan. Idejönnek és megijednek. Sajnos a Ford üzemanyag rendszeréhez a magyar üzemanyagnormák RÉMESEK...Ezért megy tönkre...
és attól, hogy az üzemanyag rossz, még megéri dízelt venni meg kipengetni a csúcs árát?  eplus2
Naplózva
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #5651 Dátum: 2011.03.15 kedd, 10:07:39 »

Ugyan már dehogy te...Ezek a mai fiatalok...(beszél a 19 éves a 18 évesnek...) Cheesy Nem tudjuk megbecsülni ami van,mi? Cheesy Mindig csak többet és többet...A Focus után ez már...Cheesy Vissza se akarok ülni a kis 1.4-esbe Cheesy
Micsodaaaaa??  eplus2 Shocked Annál jobb minél jobb  uglystupid2
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


gravitydave
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1002



« Új hozzászólás #5652 Dátum: 2011.03.15 kedd, 10:18:39 »

jó lett Zacci új nickje, mi?  hehe

ezen tanakodtam en is, de azert nem gondoltam hogy renault vett! eplus2
Naplózva

2020 MK-5 2.0 Hibrid Kombi ST Line
2006 MK-3 1.8 b Szedan Ambiente
EX 2011 Fusion 2,5 SEL Szedan
EX 2008 Mk-4 1.6 b Kombi, Trend, LPG
EX 1997 Mk-2 1.8 b Ferdehatu GLX
Ex 2002 MK-3 1.8 b Kombi Ambiente
Ex 1996 Mk-1 1.6 b Kombi CLX
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #5653 Dátum: 2011.03.15 kedd, 17:15:40 »

Nem az a baj, hanem ha 4 évente költeni kell rá egy fél millát akkor az már sok...+ a futómű +gumi+szervízek...nem sok ez egy kicsit?
évente mész azt mondod 20e km-t.az 4 év alatt 80e.Ha veszel egy megbízható előéletű 100e km-es mondit,akkor kb 250e km-ig nem sok
gondod lesz vele.Az azt jelenti,hogy mondjuk 8évig csak a fenntartásra kell költened....
én most már 5ik éve nyúzom,és nem költöttem rá a javításra 100-120e ft-ot.nem a legjobb konstrukció a piacon,de az ár érték arány az élen van.
itt vajazhatod a franszia autódat,ettől még nem fogsz jótanácsokat kapni!Amúgy is lépéselőnyöd van sokakkal szemben,ha autószerelő vagy!Neked tudnod kell,hogy mire figyeljen oda az ember egy cr rendszerű autónál,és a kiválasztásnál is valszeg hamarabb meglátod azt,amit az avatatlan szemek nem!Szóval,ha már megvetted a mondidat, akkor majd tudni fogod,hogy miért is szereti olyan sok ember!Aztán szívesen látunk! Wink wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #5654 Dátum: 2011.03.15 kedd, 17:16:57 »

jó lett Zacci új nickje, mi?  hehe
nem hiszem.....zacci nem tud ekezet nélkül-bocs,ekezettel irni.... hehe
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #5655 Dátum: 2011.03.15 kedd, 17:19:27 »

és attól, hogy az üzemanyag rossz, még megéri dízelt venni meg kipengetni a csúcs árát?  eplus2
nyalván!Nekem az 5 év alatt kb 1milliót spórolt a tdci!Jövőre 4x is kicserélem őket! eplus2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #5656 Dátum: 2011.03.15 kedd, 17:20:09 »

ezen tanakodtam en is, de azert nem gondoltam hogy renault vett! eplus2
zasszi kopelban utazik.... Grin
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
fóki
Vendég
« Új hozzászólás #5657 Dátum: 2011.03.15 kedd, 19:27:30 »

itt vajazhatod a franszia autódat,ettől még nem fogsz jótanácsokat kapni! Aztán szívesen látunk! Wink wave

Mint már korábban leírtam, nem vajazom a kocsimat.

 Egy téves adat miatt írtam amit írtam.  Egyébként meg kb 2 ember írt a kérdésemre korrekt választ, amit nagyon köszönök. Ebből egy lehúzta a saját /az ő altala adott téves adattal, amit utána kijavítva mindjárt más a leányzó fekvése/ kocsiját. Mit kellene erre válaszolnom? Hogy megyek és megveszem az első Mondeomat és rákoltöm a világ pénzét?
Szerintem egyáltalán nem voltam elszálva a kocsimtól. Csak ide jöttem feltettem egy-két kérdést. A válaszok alapján leszürtem azt amit. Sajnálom hogy csak két épkézláb választ kaptam egy ilyen nagy és remek klubból...Nem erre számítottam.
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #5658 Dátum: 2011.03.15 kedd, 19:40:37 »

Mint már korábban leírtam, nem vajazom a kocsimat.

 Egy téves adat miatt írtam amit írtam.  Egyébként meg kb 2 ember írt a kérdésemre korrekt választ, amit nagyon köszönök. Ebből egy lehúzta a saját /az ő altala adott téves adattal, amit utána kijavítva mindjárt más a leányzó fekvése/ kocsiját. Mit kellene erre válaszolnom? Hogy megyek és megveszem az első Mondeomat és rákoltöm a világ pénzét?
Szerintem egyáltalán nem voltam elszálva a kocsimtól. Csak ide jöttem feltettem egy-két kérdést. A válaszok alapján leszürtem azt amit. Sajnálom hogy csak két épkézláb választ kaptam egy ilyen nagy és remek klubból...Nem erre számítottam.
nem olyan vészes a helyzet,csak kicsit elbeszélünk egymás mellett.Hasonlítgatni az egyiket a másikhoz már veszélyes dolog.

A főoldalon találsz cikkeket,amikben van egy két jótanács a vásárláshoz.
Mindig vannak jó és rossz példák is,minden tipusnál.Próbálj valakit felkeresni a közeledben a klubból és próbáld ki az autóját!Mindjárt lesz alapod összehasonlítani,és nem szubjektív véleményeket fogsz olvasgatni.Ha van kedved,gyere ki délpestre,és próbáld ki az autóm!

Még annyit,hogy a te 1,9 es autódhoz már csak a 2.0 vagy a 2.2dizel mondi lehet pozitív változás,legalább is teljesítmény és nyomaték terén.A benzinesből szerintem csak az st mondeo jöhetne szóba,de az fogyiba többet visz.
Szóval próbálj ki egy tdci-t,és lesz azonnal saját véleményed is! Wink wave


ahhh, most látom debrecenből írsz.akkor holnap ne gyere délpestre..... nyes
de ott van tőled nem olyan messze pl HZsolt92. Neki ugyan tddi-je van de lehet,hogy az is sokat jelentene,és vele beszélni is tudnál. Roll Eyes
« Utoljára szerkesztve: 2011.03.15 kedd, 19:44:40 írta alf » Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #5659 Dátum: 2011.03.15 kedd, 19:43:46 »

Mint már korábban leírtam, nem vajazom a kocsimat.

 Egy téves adat miatt írtam amit írtam.  Egyébként meg kb 2 ember írt a kérdésemre korrekt választ, amit nagyon köszönök. Ebből egy lehúzta a saját /az ő altala adott téves adattal, amit utána kijavítva mindjárt más a leányzó fekvése/ kocsiját. Mit kellene erre válaszolnom? Hogy megyek és megveszem az első Mondeomat és rákoltöm a világ pénzét?
Szerintem egyáltalán nem voltam elszálva a kocsimtól. Csak ide jöttem feltettem egy-két kérdést. A válaszok alapján leszürtem azt amit. Sajnálom hogy csak két épkézláb választ kaptam egy ilyen nagy és remek klubból...Nem erre számítottam.
most ahogy emlékszem 2 fő kérdésed volt

benzines -> szívósor
tdci -> lendkerék, pcs

nekem úgy rémlik, hogy a szívósor ugyan olyan mind2 benzinesen
tdci-ben pcs üanyag függő. van olyan, aki használtat vett és nincs baja most sem 350ekmnél és tudok olyanról is, aki újonnan vette és 100ekm-nél már pcs kellett cserélnie.
lendkerék átlagosan 150-250ekm-t bír, ez vezetési stílús függő is. sőt márezt is lehet orvosolni fix lendkerékkel.

amit írtam, pedig valóban félreérthető volt worship
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #5660 Dátum: 2011.03.15 kedd, 20:21:34 »

Sziasztok!

Autócsere előtt állok. Most egy of*** Renault Laguna 1.9dci boldog tulaja vagyok. Gondolkozok egy mondeo kombi vásárlásán. Azt nem tudom eldönteni, hogy benzines vagy diesel legyen. Ha a benzines akkor csakis 2.0 érdekelne. Amiért írok az tkp egy kérés. Szeretném ha valaki összefoglalná nekem az autó negatív tulajdonságait. Illetve azt hogy vásárláskor mire kell fokozottan ügyelni. Olvastam az 1.8-as benzinmotor szívócsonk problémáról. Ez a hiba a 2.0-nál is előfordul, vagy az más konstrukció? Illetve a diesel porlasztócsúcs és kettőstömegű lendkerék korai haláláról. Ezen alkatrészek mennyibe kerülnek és kb mikor esedékes a cseréjük a tapasztalatok alapján.

Üdv és köszönet fóki.
A csúcsok és a kettőstömegű lendkerék idő előtti elhalálozása ne létező dolog.Ezek a történetek akkor keletkeztek,amikor a rabló szakszervízben a fél autót kicseréltették egy fellevegősödött üzaszűrő miatt.Vagy kicseréltették a turbót 3 kilóért egy lukas turbócső miatt.
Mindig felhozom Stealt példáját,aki alig több mint 3 év alatt több mint 200e km-t gurult úgy nulláról,hogy nem volt csúcs vagy lendkerék problémája.
A sok tekergetett órájú behozott nepperautó nagyon lerontotta az imaget,mert egy kormánycserével letagadnak 200e km-t szívbaj nélkül.Azokkal bizony már jönnek a gondok akár a vásárlás utáni hetekben is.És ez az egy amire nagyon oda kell figyelni.Senkinek nem szabad hinni,hogy mennyi km van az autóban.Keresni kell az árulkodó jeleket,és ha nagyon tetszik az autó,akkor alkudni kell keményen.Vagy olyan kocsit kell megvenni,amit ismersz,-mondjuk céges autó,rokontól,stb.Használt autót venni mindig lutri,de ezt te is tudod.Viszont egy jól kiválasztott és kifogott példány nagyon sok örömöt fog szerezni.
És a benyások közt is van rengeted elégedett mondis is.Mindegyik tipusnak megvannak a maga problémái.Azt kell edönteni,hogy együtt tudsz élni ezekkel vagy nem.Ha csak arra hagyatkozol,hogy ki mit mond egy-egy tipusról akkor nem fogsz tudni józanul dönteni,mert amennyi jó dolog van a mondiban,ezeket ellensúlyozza egy-egy bosszantó hiba is.Az viszont biztos,hogy itt a fórumon igyekszünk sengíteni egymásnak ,és hozzá lehet jutni olcsó alkatrészekhez és egy csomó olyan információhoz,amivel elégedetten fogod használni az autódat!
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
gravitydave
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1002



« Új hozzászólás #5661 Dátum: 2011.03.15 kedd, 20:36:19 »

A csúcsok és a kettőstömegű lendkerék idő előtti elhalálozása ne létező dolog.Ezek a történetek akkor keletkeztek,amikor a rabló szakszervízben a fél autót kicseréltették egy fellevegősödött üzaszűrő miatt.Vagy kicseréltették a turbót 3 kilóért egy lukas turbócső miatt.
Mindig felhozom Stealt példáját,aki alig több mint 3 év alatt több mint 200e km-t gurult úgy nulláról,hogy nem volt csúcs vagy lendkerék problémája.
A sok tekergetett órájú behozott nepperautó nagyon lerontotta az imaget,mert egy kormánycserével letagadnak 200e km-t szívbaj nélkül.Azokkal bizony már jönnek a gondok akár a vásárlás utáni hetekben is.És ez az egy amire nagyon oda kell figyelni.Senkinek nem szabad hinni,hogy mennyi km van az autóban.Keresni kell az árulkodó jeleket,és ha nagyon tetszik az autó,akkor alkudni kell keményen.Vagy olyan kocsit kell megvenni,amit ismersz,-mondjuk céges autó,rokontól,stb.Használt autót venni mindig lutri,de ezt te is tudod.Viszont egy jól kiválasztott és kifogott példány nagyon sok örömöt fog szerezni.
És a benyások közt is van rengeted elégedett mondis is.Mindegyik tipusnak megvannak a maga problémái.Azt kell edönteni,hogy együtt tudsz élni ezekkel vagy nem.Ha csak arra hagyatkozol,hogy ki mit mond egy-egy tipusról akkor nem fogsz tudni józanul dönteni,mert amennyi jó dolog van a mondiban,ezeket ellensúlyozza egy-egy bosszantó hiba is.Az viszont biztos,hogy itt a fórumon igyekszünk sengíteni egymásnak ,és hozzá lehet jutni olcsó alkatrészekhez és egy csomó olyan információhoz,amivel elégedetten fogod használni az autódat!

Ezert tartok a 4. benzines mondeonal!
 worship wave
Naplózva

2020 MK-5 2.0 Hibrid Kombi ST Line
2006 MK-3 1.8 b Szedan Ambiente
EX 2011 Fusion 2,5 SEL Szedan
EX 2008 Mk-4 1.6 b Kombi, Trend, LPG
EX 1997 Mk-2 1.8 b Ferdehatu GLX
Ex 2002 MK-3 1.8 b Kombi Ambiente
Ex 1996 Mk-1 1.6 b Kombi CLX
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #5662 Dátum: 2011.03.15 kedd, 21:22:13 »

Mint már korábban leírtam, nem vajazom a kocsimat.

 Egy téves adat miatt írtam amit írtam.  Egyébként meg kb 2 ember írt a kérdésemre korrekt választ, amit nagyon köszönök. Ebből egy lehúzta a saját /az ő altala adott téves adattal, amit utána kijavítva mindjárt más a leányzó fekvése/ kocsiját. Mit kellene erre válaszolnom? Hogy megyek és megveszem az első Mondeomat és rákoltöm a világ pénzét?
Szerintem egyáltalán nem voltam elszálva a kocsimtól. Csak ide jöttem feltettem egy-két kérdést. A válaszok alapján leszürtem azt amit. Sajnálom hogy csak két épkézláb választ kaptam egy ilyen nagy és remek klubból...Nem erre számítottam.

Hidd el,senki se bántani akart téged,még ha úgy is jött volna le...
Naplózva
fóki
Vendég
« Új hozzászólás #5663 Dátum: 2011.03.16 szerda, 06:58:49 »

Na végre!

Ilyen hozzászólásokat vártam a kérdésemre.   taps  worship  wave

Köszönöm!
Naplózva
pitt
Vendég
« Új hozzászólás #5664 Dátum: 2011.03.18 péntek, 18:46:12 »

Sziasztok!

2 hete vásároltam egy 2007.08.havi 4-es 2.0 benzines Mondeot.

-A vezérlést szeretném megtudni hogy szíj vagy lánc hajtja?
-Csereperiodus?
-Ha láncos akkor  mire figylejek ha már nyullik.(hangos,csattog,zörög)

köszi a segitséget előreis. worship worship worship
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #5665 Dátum: 2011.03.18 péntek, 19:01:23 »

Sziasztok!

2 hete vásároltam egy 2007.08.havi 4-es 2.0 benzines Mondeot.

-A vezérlést szeretném megtudni hogy szíj vagy lánc hajtja?
-Csereperiodus?
-Ha láncos akkor  mire figylejek ha már nyullik.(hangos,csattog,zörög)

köszi a segitséget előreis. worship worship worship
láncos.nincs csereperiódus.a motor élettartama a csereperiódus..... Wink wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
BTomi
Vendég
« Új hozzászólás #5666 Dátum: 2011.03.18 péntek, 19:12:11 »

láncos.nincs csereperiódus.a motor élettartama a csereperiódus..... Wink wave

Alf!

Mindig is birizgált, hogy ok hogy láncos és nem kell cserélni, de mi a helyzet a vízpumpával? Amennyire tudom a szíjasoknál javasolt cserélni azt is a szíjjal együtt.
Nálunk mi a szitu ezzel?
Naplózva
gravitydave
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1002



« Új hozzászólás #5667 Dátum: 2011.03.18 péntek, 19:49:29 »

Alf!

Mindig is birizgált, hogy ok hogy láncos és nem kell cserélni, de mi a helyzet a vízpumpával? Amennyire tudom a szíjasoknál javasolt cserélni azt is a szíjjal együtt.
Nálunk mi a szitu ezzel?

amikor elkezd csopogni a hotoviz belole!
 wave
Naplózva

2020 MK-5 2.0 Hibrid Kombi ST Line
2006 MK-3 1.8 b Szedan Ambiente
EX 2011 Fusion 2,5 SEL Szedan
EX 2008 Mk-4 1.6 b Kombi, Trend, LPG
EX 1997 Mk-2 1.8 b Ferdehatu GLX
Ex 2002 MK-3 1.8 b Kombi Ambiente
Ex 1996 Mk-1 1.6 b Kombi CLX
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #5668 Dátum: 2011.03.18 péntek, 19:53:21 »

amikor elkezd csopogni a hotoviz belole!
 wave
eljen
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #5669 Dátum: 2011.03.18 péntek, 19:56:01 »

Alf!

Mindig is birizgált, hogy ok hogy láncos és nem kell cserélni, de mi a helyzet a vízpumpával? Amennyire tudom a szíjasoknál javasolt cserélni azt is a szíjjal együtt.
Nálunk mi a szitu ezzel?
mk3 nál is van annak is csereperiódusa-ha jól RÉM-LIK,de lehet,hogy nincs-talán az etis memmondja! nyes
De ugye nekünk azt a szervószivattyú hajtja,és nincs ilyesmi összefüggésben sehogyan a vezérléssel!
szóval valóban.csöpög-cseréled! Wink wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
BTomi
Vendég
« Új hozzászólás #5670 Dátum: 2011.03.18 péntek, 20:47:14 »

amikor elkezd csopogni a hotoviz belole!
 wave
mk3 nál is van annak is csereperiódusa-ha jól RÉM-LIK,de lehet,hogy nincs-talán az etis memmondja! nyes
De ugye nekünk azt a szervószivattyú hajtja,és nincs ilyesmi összefüggésben sehogyan a vezérléssel!
szóval valóban.csöpög-cseréled! Wink wave

Köszi fiúk!  worship
Naplózva
pitt
Vendég
« Új hozzászólás #5671 Dátum: 2011.03.18 péntek, 21:28:03 »

Köszi alf a gyors választ.
Ezer hála
üdv pitt eljen
Naplózva
nas333
Vendég
« Új hozzászólás #5672 Dátum: 2011.03.23 szerda, 23:03:42 »

sziasztok,

éppen ma vettem egy 2001/06 -os mondeot, második kocsinak, munkába járni stb. 85 kw, diesel.
honnan tudom meg hogy ez most tddi vagy tdci motoros? és ez vezérmüláncos? mire kell odafigyelnem?
eddig egy megane-om volt ami kb. havonta 1x beállt a szervizbe úgy 1-2 napra, nem érdeklödtem különösen körbe mondeo iránt, ez megtetszet és elhoztam, na meg 900ezerért nem is tudok sokat válogatni. a kocsiban minden müködik, klima, navigáció, ülésfütés, patyolat tiszta 4 új téli+nyári gumi, alufelni nincs. úgy hallom mintha egy kicsit morogna ha jobbra kanyarodik: talán kerékcsapágy? ez úgy kb mennyi?
továbbá ha beinditom a motort 5-6 másodpercre automatikusen bekapcsol a világitás, nem lehet kapcsoloval lekapcsolni csak ha leállitom a kocsit.
örülnék egy pár véleménynek és tippnek
köszi
by
Naplózva
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #5673 Dátum: 2011.03.23 szerda, 23:07:22 »

sziasztok,

éppen ma vettem egy 2001/06 -os mondeot, második kocsinak, munkába járni stb. 85 kw, diesel.
honnan tudom meg hogy ez most tddi vagy tdci motoros? és ez vezérmüláncos? mire kell odafigyelnem?
eddig egy megane-om volt ami kb. havonta 1x beállt a szervizbe úgy 1-2 napra, nem érdeklödtem különösen körbe mondeo iránt, ez megtetszet és elhoztam, na meg 900ezerért nem is tudok sokat válogatni. a kocsiban minden müködik, klima, navigáció, ülésfütés, patyolat tiszta 4 új téli+nyári gumi, alufelni nincs. úgy hallom mintha egy kicsit morogna ha jobbra kanyarodik: talán kerékcsapágy? ez úgy kb mennyi?
továbbá ha beinditom a motort 5-6 másodpercre automatikusen bekapcsol a világitás, nem lehet kapcsoloval lekapcsolni csak ha leállitom a kocsit.
örülnék egy pár véleménynek és tippnek
köszi
by

Motortetőt kinyitod lehe a burkolatra is rá van írva, de ha nincs akkor találsz egy közös nyomócsövet a szívósor felett és abból 4 kis csövecske megy a csúcsokra akkor Ci, ha nem akkor Di  nyes
Amúgy láncos!!
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #5674 Dátum: 2011.03.23 szerda, 23:43:10 »

ennél sokkal egyszerűbb: a 85kw az 115 lovas DI
Naplózva
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #5675 Dátum: 2011.03.23 szerda, 23:47:18 »

ennél sokkal egyszerűbb: a 85kw az 115 lovas DI
De van olyan Ci-is nem?
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


nas333
Vendég
« Új hozzászólás #5676 Dátum: 2011.03.24 csütörtök, 07:23:39 »

De van olyan Ci-is nem?

az van a burkolatra irva hogy "duratourge di" szóval gondolom akkor di.
és melyik a megbizhatóbb? meg mi az a kéttömegü lendkerék és azt miböl veszem észre hogy tönkremegy?
köszi
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #5677 Dátum: 2011.03.24 csütörtök, 16:44:34 »

De van olyan Ci-is nem?
ci-ből 90, 115 és 130LE
di-ből 90 és 115LE

a gyári adat
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #5678 Dátum: 2011.03.24 csütörtök, 17:45:17 »

az van a burkolatra irva hogy "duratourge di" szóval gondolom akkor di.
és melyik a megbizhatóbb? meg mi az a kéttömegü lendkerék és azt miböl veszem észre hogy tönkremegy?
köszi
Di- re mondják hogy kissebb az üzemanyagrendszeri meghibásodásoknak a hibaszázaléka  nyes (ezt most megfogalmaztam valahogy...)
De ha vigyázol a Ci-re akkor az is ugyanolyan jó mint a Di, vagy hogy mondjam el...Nekem Ci van és tökéletes csak gyengécske "még"  beka3 eplus2
Ebből azt veheted le hogy a Di a megbízhatóbb.
A lendkerék asszem akkor gatya, hogyha üresben van leállítva a kocsi kuplung benyomás nélkül és leálllításkor csattan...asszem  smile
Ezekszerint TDDi-d van  wave
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


teo
Vendég
« Új hozzászólás #5679 Dátum: 2011.03.24 csütörtök, 19:48:24 »

ci-ből 90, 115 és 130LE
di-ből 90 és 115LE

a gyári adat

Ne felejtsük el a 155 LE-st sem (2.2).
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #5680 Dátum: 2011.03.24 csütörtök, 19:49:42 »

Ne felejtsük el a 155 LE-st sem (2.2).
Ne! nyes Wink wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #5681 Dátum: 2011.03.24 csütörtök, 20:19:21 »

Ne felejtsük el a 155 LE-st sem (2.2).
worship tényleg  pias

látszik, hogy fáradt vagyok falbav
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
teo
Vendég
« Új hozzászólás #5682 Dátum: 2011.03.24 csütörtök, 21:26:26 »

worship tényleg  pias

látszik, hogy fáradt vagyok falbav

Sőt, a 90 LE-seket se!  nyes Van itt, kérem, választék!
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #5683 Dátum: 2011.03.24 csütörtök, 21:28:26 »

Sőt, a 90 LE-seket se!  nyes Van itt, kérem, választék!
Wink
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #5684 Dátum: 2011.03.24 csütörtök, 22:02:49 »

Ne felejtsük el a 155 LE-st sem (2.2).
de az nem 85kw  eplus2
Naplózva
nas333
Vendég
« Új hozzászólás #5685 Dátum: 2011.03.28 hétfő, 21:46:54 »

Di- re mondják hogy kissebb az üzemanyagrendszeri meghibásodásoknak a hi***ázaléka  nyes (ezt most megfogalmaztam valahogy...)
De ha vigyázol a Ci-re akkor az is ugyanolyan jó mint a Di, vagy hogy mondjam el...Nekem Ci van és tökéletes csak gyengécske "még"  beka3 eplus2
Ebből azt veheted le hogy a Di a megbízhatóbb.
A lendkerék asszem akkor gatya, hogyha üresben van leállítva a kocsi kuplung benyomás nélkül és leálllításkor csattan...asszem  smile
Ezekszerint TDDi-d van  wave

kösz a válaszokat,

most már én is rájöttem hogy tddi-im van. szerintem elég rendben lehet igaz most van meg második hete de tökéletesen áll le és indulással sincsen gond.
ami visszont nekem egy picit fura hogy a motor hangja nem valami lágy. ezelött a6 audim volt annak olyan szép dizel hangja volt, ennek a kocsinak meg szerintem olyan "durvább, kopogosabb" föleg amig hideg. ez normális?
ja és még1: amint beiinditom a kocsit kb. 10 másodpercre automatikusan bekapcsolnak a lámpák anélkül hogy a kapcsolo valamerre forgatva lett volna. 0-ás állásbán van és nem is tudom lekapcsolni csak ha leállitom a kocsit? ez miért van?
Naplózva
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #5686 Dátum: 2011.03.28 hétfő, 21:55:28 »

kösz a válaszokat,

most már én is rájöttem hogy tddi-im van. szerintem elég rendben lehet igaz most van meg második hete de tökéletesen áll le és indulással sincsen gond.
ami visszont nekem egy picit fura hogy a motor hangja nem valami lágy. ezelött a6 audim volt annak olyan szép dizel hangja volt, ennek a kocsinak meg szerintem olyan "durvább, kopogosabb" föleg amig hideg. ez normális?
ja és még1: amint beiinditom a kocsit kb. 10 másodpercre automatikusan bekapcsolnak a lámpák anélkül hogy a kapcsolo valamerre forgatva lett volna. 0-ás állásbán van és nem is tudom lekapcsolni csak ha leállitom a kocsit? ez miért van?
Elég kopogós dízelek ezek, hogy minek azt majd az okosabbak elmagyarázzák, de mind kopog amíg hideg szerintem!
Gondolom valami fényérzékelős micsoda van benne azért kapcsol automatán vagy nemtom  vigyor3 enyém fapados ilyet még nem tapasztaltam
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


teo
Vendég
« Új hozzászólás #5687 Dátum: 2011.03.29 kedd, 19:16:32 »

Elég kopogós dízelek ezek, hogy minek azt majd az okosabbak elmagyarázzák, de mind kopog amíg hideg szerintem!
Gondolom valami fényérzékelős micsoda van benne azért kapcsol automatán vagy nemtom  vigyor3 enyém fapados ilyet még nem tapasztaltam

A fényérzékelős üzemmódnak is külön állása van nálam. Áttekerem, akkor ki lehet kapcsolni.
Az nem tűnik üzemszerűnek.
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #5688 Dátum: 2011.03.29 kedd, 19:47:21 »

kösz a válaszokat,

most már én is rájöttem hogy tddi-im van. szerintem elég rendben lehet igaz most van meg második hete de tökéletesen áll le és indulással sincsen gond.
ami visszont nekem egy picit fura hogy a motor hangja nem valami lágy. ezelött a6 audim volt annak olyan szép dizel hangja volt, ennek a kocsinak meg szerintem olyan "durvább, kopogosabb" föleg amig hideg. ez normális?
ja és még1: amint beiinditom a kocsit kb. 10 másodpercre automatikusan bekapcsolnak a lámpák anélkül hogy a kapcsolo valamerre forgatva lett volna. 0-ás állásbán van és nem is tudom lekapcsolni csak ha leállitom a kocsit? ez miért van?
lehet,hogy az előző gazdája automatikus nappali fényt szerelt be-daytime running lamps.....K5 ös relé a fülkében
de létezett ilyen gyári állapotban is.
csak nappal csinálja vagy éjjel is?
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #5689 Dátum: 2011.03.29 kedd, 19:58:20 »

lehet,hogy az előző gazdája automatikus nappali fényt szerelt be-daytime running lamps.....K5 ös relé a fülkében
de létezett ilyen gyári állapotban is.
csak nappal csinálja vagy éjjel is?
ha valamelyik üres bizti helyére raksz be egyet, akkor is lesz drl wave
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #5690 Dátum: 2011.03.29 kedd, 20:13:37 »

ha valamelyik üres bizti helyére raksz be egyet, akkor is lesz drl wave
nade indítás után kb 10másodpeccel? laugh
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #5691 Dátum: 2011.03.29 kedd, 20:14:47 »

nade indítás után kb 10másodpeccel? laugh
azt már nem tudom, tis.ben van drl kapcs rajz, abban meg lehet nézni...

én is ki akarom próbálni ezt a funkciót, de valamiértmindig kimarad...
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #5692 Dátum: 2011.03.29 kedd, 20:21:52 »

azt már nem tudom, tis.ben van drl kapcs rajz, abban meg lehet nézni...

én is ki akarom próbálni ezt a funkciót, de valamiértmindig kimarad...
a relének és a biztinek nincs előkészítve az áramköre a biztitáblában......
nem olyan 1xű még így sem,csak annak tűnik.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
gabe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1478


MKIII 2005 F1 2.0 TDCi MMT6 Trend


E-mail
« Új hozzászólás #5693 Dátum: 2011.04.07 csütörtök, 12:25:42 »

Alf, Zsolti, Yoccoo, Teo!

Nem is tudtam, hogy ti új Mondeósok vagytok...  eplus2 eplus2 eplus2 eplus2
Naplózva

2005 MKIII 2.0 TDCi MMT6 Trend, EGR OFF, Tempomat, tolatóradar, ZEN, ST-futómű, F2 optika, fűthető fekete bőr, kisebb egyedi dogok, 320e km GYÁRI CSÚCSOKKAL
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #5694 Dátum: 2011.04.07 csütörtök, 12:32:58 »

Alf, Zsolti, Yoccoo, Teo!

Nem is tudtam, hogy ti új Mondeósok vagytok...  eplus2 eplus2 eplus2 eplus2
igen logikus lenne, ha az újoncok egymásnak adnának segítséget  eplus2
Naplózva
gabe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1478


MKIII 2005 F1 2.0 TDCi MMT6 Trend


E-mail
« Új hozzászólás #5695 Dátum: 2011.04.07 csütörtök, 12:41:14 »

igen logikus lenne, ha az újoncok egymásnak adnának segítséget  eplus2

Az a fránya logika...  eplus2

Csak visszanézve az utolsó lapot, leginkább Ti írtatok egymásnak, amiről beugrott, hogy az oszlopos tagok lettek újonccá.  Grin

Egyébként érdekes, hogy a friss Mondeósok az "Általános kérdések" topikban kérdeznek legtöbbször, már ha jól látom.
Naplózva

2005 MKIII 2.0 TDCi MMT6 Trend, EGR OFF, Tempomat, tolatóradar, ZEN, ST-futómű, F2 optika, fűthető fekete bőr, kisebb egyedi dogok, 320e km GYÁRI CSÚCSOKKAL
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #5696 Dátum: 2011.04.07 csütörtök, 16:40:01 »

Alf, Zsolti, Yoccoo, Teo!

Nem is tudtam, hogy ti új Mondeósok vagytok...  eplus2 eplus2 eplus2 eplus2
hát ha úgy lenne, akkor még jócskán vastagabb lenne a tárcám eplus2 (extrák eljen)
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #5697 Dátum: 2011.04.07 csütörtök, 20:49:36 »

Alf, Zsolti, Yoccoo, Teo!

Nem is tudtam, hogy ti új Mondeósok vagytok...  eplus2 eplus2 eplus2 eplus2
én minden reggel új mondeósként ébredek..... Wink wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
gabe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1478


MKIII 2005 F1 2.0 TDCi MMT6 Trend


E-mail
« Új hozzászólás #5698 Dátum: 2011.04.07 csütörtök, 20:55:04 »

én minden reggel új mondeósként ébredek..... Wink wave

Ez jó!  worship eplus2 eplus2 eplus2 eplus2 eplus2
Naplózva

2005 MKIII 2.0 TDCi MMT6 Trend, EGR OFF, Tempomat, tolatóradar, ZEN, ST-futómű, F2 optika, fűthető fekete bőr, kisebb egyedi dogok, 320e km GYÁRI CSÚCSOKKAL
p.otti
Vendég
« Új hozzászólás #5699 Dátum: 2011.05.26 csütörtök, 14:59:14 »

Sziasztok!

Bár nem új mondeosók vagyunk igaz mi is " új mondeosként ébredünk minden reggel" nyes. Szóval ötleteket szeretnénk, hogy tűzoltókészüléket hova lehetne beszerelni az autóba? Mi első gondolatunk a középkonzol anyósülés felőli alsó része máshova nem igazán tudom elképzelni de ha akad esetleg más frappánsabb ötlet szívesen várom.
Köszi
(2,0. tdci. 2003. facelift) wave
Naplózva
Oldalak: 1 ... 107 108 109 110 111 112 113 [114] 115 116 117 118 119 120 121 ... 138   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.124 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.