Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.16 csütörtök, 09:15:10 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 ... 138   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Egy új Mondeós kérdései  (Megtekintve 1877633 alkalommal)
0 Felhasználó és 17 vendég van a témában
Vendég
« Új hozzászólás #1550 Dátum: 2005.08.04 csütörtök, 10:45:00 »

Klubtagoknak jár kedvezmény a Cromax-nál?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1551 Dátum: 2005.08.04 csütörtök, 10:53:00 »

Klubtagoknak jár kedvezmény a Cromax-nál?
Tudtommal nem, de adnak valamilyen kedvezményt cromaxos kártyára, amelyre a jelentkezést ott a helyszínen kitöltheted. Azt hiszem 5% kaphatsz munkadíjra és anyagra.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1552 Dátum: 2005.08.04 csütörtök, 11:42:00 »

Sziasztok! Meghalt a 93-as Mondeom klímakompresszora. Mit tanácsoltok, vegyek újat vagy bontottat? Kb. mibe kerül az új és mennyibe a bontott? Előre is THX!!!
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1553 Dátum: 2005.08.04 csütörtök, 11:46:00 »

Sziasztok! Meghalt a 93-as Mondeom klímakompresszora. Mit tanácsoltok, vegyek újat vagy bontottat? Kb. mibe kerül az új és mennyibe a bontott? Előre is THX!!!
Javaslom keresd Szundit: 70/318-7306, vagy Mcgivert: 70/632-9533. Ők bontós barátaink, és biztos kedvezményesen megoldják a problémádat...
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #1554 Dátum: 2005.08.04 csütörtök, 19:43:00 »

Sziasztok! Meghalt a 93-as Mondeom klímakompresszora. Mit tanácsoltok, vegyek újat vagy bontottat? Kb. mibe kerül az új és mennyibe a bontott? Előre is THX!!!
Szia!
Szerintem Szundinak még megvan és nem adja horror árban nekem hál istennek nem kellett. Neki 1.8 benzineshez van.
Üdv Shadow
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1555 Dátum: 2005.08.04 csütörtök, 22:08:00 »

Naszóval, hogy is volt ez ... ? :DDDDDDDDDDDDDDDD
Gratula !
Hello!
 
Köszönöm a gratulációt, de igazán nem engem illet, hanem téged (amiért szereztél rá vevőt) és a boldog új tulajdonost! Szóval én köszönöm nektek!
Úgy gondolom a káposzta is megmaradt és a kecske is jóllakott: jól járt - most már - közös ismerősünk is, meg én is.  
 
Neked pedig hálásan köszönöm a segítséget, nem kis dolog ez! A közvetítésedért járó jutalékot pedig alkalomadtán valahogyan törleszteni szeretném: amikor és ahol neked is megfelel, meginni valamit, vagy amire gondolsz.
 
 
Nagyon bízom benne, hogy fogom még gazdagítani (illetve gyarapítani) a mondeosok társaságát, mert mindenképp törekedni fogok rá, hogy a következő autóm is V6-os Mondeo legyen!!!  
Az autó miatt is, meg a klub- és a klubtagok miatt is!!!  
 
Tehát határozatlan időre - sajnos - Mondeo nélkül maradtam... De a klubtól és a fórumoktól - engedelmetekkel - nem szakadok el teljesen, továbbra is fogok olvasgatni, írogatni.
 
Üdv!
Naplózva
Maffy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5378


9094814
E-mail
« Új hozzászólás #1556 Dátum: 2005.08.04 csütörtök, 22:16:00 »

Hello!
 
Köszönöm a gratulációt, de igazán nem engem illet, hanem téged (amiért szereztél rá vevőt) és a boldog új tulajdonost! Szóval én köszönöm nektek!
Úgy gondolom a káposzta is megmaradt és a kecske is jóllakott: jól járt - most már - közös ismerősünk is, meg én is.  
 
Neked pedig hálásan köszönöm a segítséget, nem kis dolog ez! A közvetítésedért járó jutalékot pedig alkalomadtán valahogyan törleszteni szeretném: amikor és ahol neked is megfelel, meginni valamit, vagy amire gondolsz.
 
 
Nagyon bízom benne, hogy fogom még gazdagítani (illetve gyarapítani) a mondeosok társaságát, mert mindenképp törekedni fogok rá, hogy a következő autóm is V6-os Mondeo legyen!!!  
Az autó miatt is, meg a klub- és a klubtagok miatt is!!!  
 
Tehát határozatlan időre - sajnos - Mondeo nélkül maradtam... De a klubtól és a fórumoktól - engedelmetekkel - nem szakadok el teljesen, továbbra is fogok olvasgatni, írogatni.
 
Üdv!
Szerintem ellenkező esetben - ha nem maradnál közöttünk - lennénk morcoak Shocked)))
Naplózva

Egy valódi beSTia™
ST200 2.5 V6 (2000.04)
Vendég
« Új hozzászólás #1557 Dátum: 2005.08.04 csütörtök, 22:17:00 »

Hello!
 
Köszönöm a gratulációt, de igazán nem engem illet, hanem téged (amiért szereztél rá vevőt) és a boldog új tulajdonost! Szóval én köszönöm nektek!
Úgy gondolom a káposzta is megmaradt és a kecske is jóllakott: jól járt - most már - közös ismerősünk is, meg én is.  
 
Neked pedig hálásan köszönöm a segítséget, nem kis dolog ez! A közvetítésedért járó jutalékot pedig alkalomadtán valahogyan törleszteni szeretném: amikor és ahol neked is megfelel, meginni valamit, vagy amire gondolsz.
 
 
Nagyon bízom benne, hogy fogom még gazdagítani (illetve gyarapítani) a mondeosok társaságát, mert mindenképp törekedni fogok rá, hogy a következő autóm is V6-os Mondeo legyen!!!  
Az autó miatt is, meg a klub- és a klubtagok miatt is!!!  
 
Tehát határozatlan időre - sajnos - Mondeo nélkül maradtam... De a klubtól és a fórumoktól - engedelmetekkel - nem szakadok el teljesen, továbbra is fogok olvasgatni, írogatni.
 
Üdv!
azert egy kis modellt biztos parkoltatsz addig otthon!:)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1558 Dátum: 2005.08.04 csütörtök, 22:18:00 »

Szerintem ellenkező esetben - ha nem maradnál közöttünk - lennénk morcoak Shocked)))
egy masodpercel megeloztel!
Naplózva
Maffy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5378


9094814
E-mail
« Új hozzászólás #1559 Dátum: 2005.08.04 csütörtök, 22:28:00 »

egy masodpercel megeloztel!
Naplózva

Egy valódi beSTia™
ST200 2.5 V6 (2000.04)
Vendég
« Új hozzászólás #1560 Dátum: 2005.08.04 csütörtök, 23:48:00 »

Hello!
 
Köszönöm a gratulációt, de igazán nem engem illet, hanem téged (amiért szereztél rá vevőt) és a boldog új tulajdonost! Szóval én köszönöm nektek!
Úgy gondolom a káposzta is megmaradt és a kecske is jóllakott: jól járt - most már - közös ismerősünk is, meg én is.  
 
Neked pedig hálásan köszönöm a segítséget, nem kis dolog ez! A közvetítésedért járó jutalékot pedig alkalomadtán valahogyan törleszteni szeretném: amikor és ahol neked is megfelel, meginni valamit, vagy amire gondolsz.
 
 
Nagyon bízom benne, hogy fogom még gazdagítani (illetve gyarapítani) a mondeosok társaságát, mert mindenképp törekedni fogok rá, hogy a következő autóm is V6-os Mondeo legyen!!!  
Az autó miatt is, meg a klub- és a klubtagok miatt is!!!  
 
Tehát határozatlan időre - sajnos - Mondeo nélkül maradtam... De a klubtól és a fórumoktól - engedelmetekkel - nem szakadok el teljesen, továbbra is fogok olvasgatni, írogatni.
 
Üdv!
Egy bő félórája már fel is avattam ... Smiley)
 
Örülök, hogy segíthettem.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1561 Dátum: 2005.08.05 péntek, 00:17:00 »

Heyho mindenki, itten van egy új Mondeo függô Smiley)) Szóval megvan a vas Smiley) 2001-es 2.5 V6. Maffy kollégának mégeccer örök hála a szerelô kontaktért, asszem nélküle nem lenne meg a gép. Respect!! Egy rekesz sört esetleg hálám jeléül?? Smiley))
 
Szóval cca. 3 hónapja állt szegényke a bank telephelyén, gyorsan be is járattam újra Smiley)) Fékpofákat kellett mindenhol cserélni + kat.tisztitó adalékot kapott + még vmi lötyit ami pucolja a motort (asszem) + 2 lityi olaj ment bele. Ennyi, hál' Istennek. Hétvégén megyek Pécsre, kíváncsi vagyok mit tud az M7-en...
 
Egy két kérdés viszont lenne a nálam tapasztaltabb rajongókhoz:
 
- a tetôablak + beltéri világítás m?anyag konzolja a tetôn egy picit lóg és zörög is. Lehet ezen segíteni házilag vagy vigyen el vhova (csavarozva van vagy pattintani kell a fedelet??)
- azt hittem lesz benne ülésf?tés is, de nincs... a gombjainak a konzol alján középen kellene lenni ugye?
- kapott egy kavicsot az elsô szélvédôre, de nemtom, hogy a f?tôszálak miatt javítható-e??
- a fényszóró kapcsolónál miafranc az a "P" bet?re hasonlító jelzés balra??? Nemtom mire jó...nem lép semmit rá és nincs júzer menyuöl Sad((
Naplózva
Hovono
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 666


hovono@axelero.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1562 Dátum: 2005.08.05 péntek, 00:28:00 »

Szia Vision!!
 Gratula a vashoz, csak óvatosan a M7-sen, sokat tud:)))))
Az utolsó kettőre tudok válaszolni.  
-javítható
-picit befele nyomva, és balra fordítva, a bal ill. a jobb hejzetjelzőt kapcsolja föl külön-külön, parkolófény!!!(legalábbis MKII-őn)
 
Üdv:
Hovon
Naplózva

MK II. 2000.04  ST200 hatchback. A BeSTia!
Ex: MK II. 1999.06  2.5 V6 Ghia hatchback .
Vendég
« Új hozzászólás #1563 Dátum: 2005.08.05 péntek, 07:26:00 »

Heyho mindenki, itten van egy új Mondeo függô Smiley)) Szóval megvan a vas Smiley) 2001-es 2.5 V6. Maffy kollégának mégeccer örök hála a szerelô kontaktért, asszem nélküle nem lenne meg a gép. Respect!! Egy rekesz sört esetleg hálám jeléül?? Smiley))
 
Szóval cca. 3 hónapja állt szegényke a bank telephelyén, gyorsan be is járattam újra Smiley)) Fékpofákat kellett mindenhol cserélni + kat.tisztitó adalékot kapott + még vmi lötyit ami pucolja a motort (asszem) + 2 lityi olaj ment bele. Ennyi, hál' Istennek. Hétvégén megyek Pécsre, kíváncsi vagyok mit tud az M7-en...
 
Egy két kérdés viszont lenne a nálam tapasztaltabb rajongókhoz:
 
- a tetôablak + beltéri világítás m?anyag konzolja a tetôn egy picit lóg és zörög is. Lehet ezen segíteni házilag vagy vigyen el vhova (csavarozva van vagy pattintani kell a fedelet??)
- azt hittem lesz benne ülésf?tés is, de nincs... a gombjainak a konzol alján középen kellene lenni ugye?
- kapott egy kavicsot az elsô szélvédôre, de nemtom, hogy a f?tôszálak miatt javítható-e??
- a fényszóró kapcsolónál miafranc az a "P" bet?re hasonlító jelzés balra??? Nemtom mire jó...nem lép semmit rá és nincs júzer menyuöl Sad((
Hali!
User manyualt pedig letöltheted a főoldalról. Asszem mind fent van. Üdv a csapatban.
Naplózva
ocsigep1
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1629


...


E-mail
« Új hozzászólás #1564 Dátum: 2005.08.05 péntek, 07:50:00 »

Heyho mindenki, itten van egy új Mondeo függô Smiley)) Szóval megvan a vas Smiley) 2001-es 2.5 V6. Maffy kollégának mégeccer örök hála a szerelô kontaktért, asszem nélküle nem lenne meg a gép. Respect!! Egy rekesz sört esetleg hálám jeléül?? Smiley))
 
Szóval cca. 3 hónapja állt szegényke a bank telephelyén, gyorsan be is járattam újra Smiley)) Fékpofákat kellett mindenhol cserélni + kat.tisztitó adalékot kapott + még vmi lötyit ami pucolja a motort (asszem) + 2 lityi olaj ment bele. Ennyi, hál' Istennek. Hétvégén megyek Pécsre, kíváncsi vagyok mit tud az M7-en...
 
Egy két kérdés viszont lenne a nálam tapasztaltabb rajongókhoz:
 
- a tetôablak + beltéri világítás m?anyag konzolja a tetôn egy picit lóg és zörög is. Lehet ezen segíteni házilag vagy vigyen el vhova (csavarozva van vagy pattintani kell a fedelet??)
- azt hittem lesz benne ülésf?tés is, de nincs... a gombjainak a konzol alján középen kellene lenni ugye?
- kapott egy kavicsot az elsô szélvédôre, de nemtom, hogy a f?tôszálak miatt javítható-e??
- a fényszóró kapcsolónál miafranc az a "P" bet?re hasonlító jelzés balra??? Nemtom mire jó...nem lép semmit rá és nincs júzer menyuöl Sad((
Ráérő pécsi perceidben akár meg is sasolhatnánk "élőben" a géped, amihez sok gartula.
Naplózva

MKI 2.0i
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1565 Dátum: 2005.08.05 péntek, 08:42:00 »

Heyho mindenki, itten van egy új Mondeo függô Smiley)) Szóval megvan a vas Smiley) 2001-es 2.5 V6. Maffy kollégának mégeccer örök hála a szerelô kontaktért, asszem nélküle nem lenne meg a gép. Respect!! Egy rekesz sört esetleg hálám jeléül?? Smiley))
 
Szóval cca. 3 hónapja állt szegényke a bank telephelyén, gyorsan be is járattam újra Smiley)) Fékpofákat kellett mindenhol cserélni + kat.tisztitó adalékot kapott + még vmi lötyit ami pucolja a motort (asszem) + 2 lityi olaj ment bele. Ennyi, hál' Istennek. Hétvégén megyek Pécsre, kíváncsi vagyok mit tud az M7-en...
 
Egy két kérdés viszont lenne a nálam tapasztaltabb rajongókhoz:
 
- a tetôablak + beltéri világítás m?anyag konzolja a tetôn egy picit lóg és zörög is. Lehet ezen segíteni házilag vagy vigyen el vhova (csavarozva van vagy pattintani kell a fedelet??)
- azt hittem lesz benne ülésf?tés is, de nincs... a gombjainak a konzol alján középen kellene lenni ugye?
- kapott egy kavicsot az elsô szélvédôre, de nemtom, hogy a f?tôszálak miatt javítható-e??
- a fényszóró kapcsolónál miafranc az a "P" bet?re hasonlító jelzés balra??? Nemtom mire jó...nem lép semmit rá és nincs júzer menyuöl Sad((
Üdv köztünk!!!
 
 
Mi az a motorpucoló lötyi? Ugye nem csere előtti motoröblítő? Mert azzal nem kéne autózni egy métert sem!
 
- az űlésfűtés kapcsolója ott van ahol írod. Most egy kis tárló rekesznek kell ott lennie...
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #1566 Dátum: 2005.08.05 péntek, 08:53:00 »

Csikidam evribádi!
 
Hovono: kíváncsi leszek, már alig várom Smiley). Parkolófény. Aha. Hát ilyen sem volt még egyik elôzô gépen sem. Megnézem majd este, remélem m?ködik is Shocked)
Shadow: köszi, zúzom lefelé a manyualt!
Ocsi: vasárnap du 4 körül indulok vissza Pestre, ha délelôtt van 15 szabad perced, összeugorhatnánk vhol egy szemlére!!
Joe: neeeeeem Smiley) azé ennyire kezdô én sem vagyok Smiley) Elég sokat állt az autó a telephelyen, ezért kapott adalékot a motor (meg egy katalizátor tisztitó adalékot is). Na akkor inkább tárolok majd az autóban nem ülést f?tök...affenevigyeel. Reméltem, hogy a bézs bôr mellé azért csak beleraknak egy ülésf?tést is, de nem. Amatôrök.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1567 Dátum: 2005.08.05 péntek, 10:09:00 »

Csikidam evribádi!
 
Hovono: kíváncsi leszek, már alig várom Smiley). Parkolófény. Aha. Hát ilyen sem volt még egyik elôzô gépen sem. Megnézem majd este, remélem m?ködik is Shocked)
Shadow: köszi, zúzom lefelé a manyualt!
Ocsi: vasárnap du 4 körül indulok vissza Pestre, ha délelôtt van 15 szabad perced, összeugorhatnánk vhol egy szemlére!!
Joe: neeeeeem Smiley) azé ennyire kezdô én sem vagyok Smiley) Elég sokat állt az autó a telephelyen, ezért kapott adalékot a motor (meg egy katalizátor tisztitó adalékot is). Na akkor inkább tárolok majd az autóban nem ülést f?tök...affenevigyeel. Reméltem, hogy a bézs bôr mellé azért csak beleraknak egy ülésf?tést is, de nem. Amatôrök.
Vision,
 
MK3 -ba már csak olyan parkolófény van, hogy egyszerre mind2 oldal, külön nem kapcsolható. És csak nem járó motornál működik!
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #1568 Dátum: 2005.08.05 péntek, 10:18:00 »

Vision,
 
MK3 -ba már csak olyan parkolófény van, hogy egyszerre mind2 oldal, külön nem kapcsolható. És csak nem járó motornál működik!
Ez költségcsökkentés okán történhetett? Hihetetlen, hogy bizonyos dolgokat képesek visszafelé fejleszteni, csak azért, hogy occsóbb legyen aztán drágábbé lehessen eladni, nem?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1569 Dátum: 2005.08.05 péntek, 10:20:00 »

Csikidam evribádi!
 
Hovono: kíváncsi leszek, már alig várom Smiley). Parkolófény. Aha. Hát ilyen sem volt még egyik elôzô gépen sem. Megnézem majd este, remélem m?ködik is Shocked)
Shadow: köszi, zúzom lefelé a manyualt!
Ocsi: vasárnap du 4 körül indulok vissza Pestre, ha délelôtt van 15 szabad perced, összeugorhatnánk vhol egy szemlére!!
Joe: neeeeeem Smiley) azé ennyire kezdô én sem vagyok Smiley) Elég sokat állt az autó a telephelyen, ezért kapott adalékot a motor (meg egy katalizátor tisztitó adalékot is). Na akkor inkább tárolok majd az autóban nem ülést f?tök...affenevigyeel. Reméltem, hogy a bézs bôr mellé azért csak beleraknak egy ülésf?tést is, de nem. Amatôrök.
Szia Vision!
Nem tom, de ha tényleg ilyen banki autó volt, akko lehet, nem ártana egy olajcsere az utántöltés helyet+ összes szűrők, én biztos azzal kezdtem volna, tekintve, hogy neked a vez szíj miatt nem kell idegeskedned, ez meg nem túl nagy tétel sztem.
Na Üdv és sok sikert a géphez
Shadow
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1570 Dátum: 2005.08.05 péntek, 10:22:00 »

Köszi a segítséget!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1571 Dátum: 2005.08.05 péntek, 11:07:00 »

Szia Vision!
Nem tom, de ha tényleg ilyen banki autó volt, akko lehet, nem ártana egy olajcsere az utántöltés helyet+ összes szűrők, én biztos azzal kezdtem volna, tekintve, hogy neked a vez szíj miatt nem kell idegeskedned, ez meg nem túl nagy tétel sztem.
Na Üdv és sok sikert a géphez
Shadow
Hamarosan lesz teljes olaj és sz?rô csere is, szervizkönyv és cimke szerint nemrég cseréltek mindent. A szaki sem látta szükségét a cserének, de jövô hónapban cserélnek mindent. Kicsit megszívom magam anyagilag, mert most majdnem üres a kassza... Sad(
Naplózva
ocsigep1
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1629


...


E-mail
« Új hozzászólás #1572 Dátum: 2005.08.05 péntek, 15:41:00 »

Csikidam evribádi!
 
Hovono: kíváncsi leszek, már alig várom Smiley). Parkolófény. Aha. Hát ilyen sem volt még egyik elôzô gépen sem. Megnézem majd este, remélem m?ködik is Shocked)
Shadow: köszi, zúzom lefelé a manyualt!
Ocsi: vasárnap du 4 körül indulok vissza Pestre, ha délelôtt van 15 szabad perced, összeugorhatnánk vhol egy szemlére!!
Joe: neeeeeem Smiley) azé ennyire kezdô én sem vagyok Smiley) Elég sokat állt az autó a telephelyen, ezért kapott adalékot a motor (meg egy katalizátor tisztitó adalékot is). Na akkor inkább tárolok majd az autóban nem ülést f?tök...affenevigyeel. Reméltem, hogy a bézs bôr mellé azért csak beleraknak egy ülésf?tést is, de nem. Amatôrök.
küldtem mailt
Naplózva

MKI 2.0i
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1573 Dátum: 2005.08.05 péntek, 20:30:00 »

Ez költségcsökkentés okán történhetett? Hihetetlen, hogy bizonyos dolgokat képesek visszafelé fejleszteni, csak azért, hogy occsóbb legyen aztán drágábbé lehessen eladni, nem?
shadowoff,
 
hát igen, érdekes dolgok ezek, hogy a régi Mondeo -k tudják, az új meg nem. Viszont a régibe meg olyat nem tudsz, hogy egyszerre mind2őt bekapcsolni. Smiley (Persze helyzetjelzővel megoldható, de akkor világít a rendszám, és a műszerfal is.)
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Maffy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5378


9094814
E-mail
« Új hozzászólás #1574 Dátum: 2005.08.16 kedd, 13:13:00 »

agostonb,
 
Szemészet
 
Sárga keretben piros felirat... a lap tetejénél...
Naplózva

Egy valódi beSTia™
ST200 2.5 V6 (2000.04)
Vendég
« Új hozzászólás #1575 Dátum: 2005.08.16 kedd, 13:23:00 »

shadowoff,
 
hát igen, érdekes dolgok ezek, hogy a régi Mondeo -k tudják, az új meg nem. Viszont a régibe meg olyat nem tudsz, hogy egyszerre mind2őt bekapcsolni. Smiley (Persze helyzetjelzővel megoldható, de akkor világít a rendszám, és a műszerfal is.)
Szia Scratch!
Egy sor olyan dolog van,amiben visszafjlesztették a MKIII-at!Ilyen a kárpit!De ilyen a fedélzeti computer is!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1576 Dátum: 2005.08.16 kedd, 13:32:00 »

Hát szállj be a nyitott ajtókon, 3 db nem elég?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1577 Dátum: 2005.08.16 kedd, 15:53:00 »

agostonb,
 
Szemészet
 
Sárga keretben piros felirat... a lap tetejénél...
Tudom, olvastam. De 2-re írva is csak 1 válasz jött, ha egyre írok akkor max. 1/2 válaszra számíthatok. :-)(
Naplózva
Maffy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5378


9094814
E-mail
« Új hozzászólás #1578 Dátum: 2005.08.16 kedd, 17:13:00 »

Heyho mindenki, itten van egy új Mondeo függô Smiley)) Szóval megvan a vas Smiley) 2001-es 2.5 V6. Maffy kollégának mégeccer örök hála a szerelô kontaktért, asszem nélküle nem lenne meg a gép. Respect!! Egy rekesz sört esetleg hálám jeléül?? Smiley))
 
Szóval cca. 3 hónapja állt szegényke a bank telephelyén, gyorsan be is járattam újra Smiley)) Fékpofákat kellett mindenhol cserélni + kat.tisztitó adalékot kapott + még vmi lötyit ami pucolja a motort (asszem) + 2 lityi olaj ment bele. Ennyi, hál' Istennek. Hétvégén megyek Pécsre, kíváncsi vagyok mit tud az M7-en...
 
Egy két kérdés viszont lenne a nálam tapasztaltabb rajongókhoz:
 
- a tetôablak + beltéri világítás m?anyag konzolja a tetôn egy picit lóg és zörög is. Lehet ezen segíteni házilag vagy vigyen el vhova (csavarozva van vagy pattintani kell a fedelet??)
- azt hittem lesz benne ülésf?tés is, de nincs... a gombjainak a konzol alján középen kellene lenni ugye?
- kapott egy kavicsot az elsô szélvédôre, de nemtom, hogy a f?tôszálak miatt javítható-e??
- a fényszóró kapcsolónál miafranc az a "P" bet?re hasonlító jelzés balra??? Nemtom mire jó...nem lép semmit rá és nincs júzer menyuöl Sad((
Vision,
 
Örülök, hogy segíthettem és remélem bőven lesz örömöd a gépben. Kunmadaras? majd jól megnézzük...
Naplózva

Egy valódi beSTia™
ST200 2.5 V6 (2000.04)
Vendég
« Új hozzászólás #1579 Dátum: 2005.08.16 kedd, 18:32:00 »

Sziasztok!
 
Én még most vagyok itt elöszőr ezért elnézésetek kérném ha olyan kérdést teszek fel ami már esetleg már ki lett vesézve.  
Tehát az állás, hogy most akarok venni egy 94-es 1,8- as    
 benzines 16v-és Mondit. A kérdésem, hogy kb mennyi a fogyasztása egy hasonló példánynak?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1580 Dátum: 2005.08.16 kedd, 19:43:00 »

Nekem olyan kérdésem lenne hozzátok hogy az 1.6 os mondeoII és az 1.8 as között mekkora a fogysztási különbség ha van egyáltalán.Még vásárlás előtt állok és nem tudom eldönteni melyik éri meg jobban az 1.6 az 90 paci az 1.8 meg 115 és nem mindegy azért előre is köszönöm a válaszokat
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1581 Dátum: 2005.08.17 szerda, 10:24:00 »

Nekem olyan kérdésem lenne hozzátok hogy az 1.6 os mondeoII és az 1.8 as között mekkora a fogysztási különbség ha van egyáltalán.Még vásárlás előtt állok és nem tudom eldönteni melyik éri meg jobban az 1.6 az 90 paci az 1.8 meg 115 és nem mindegy azért előre is köszönöm a válaszokat
Szia!
Sztem 1.6-ot ne. Gyenge az ehhez a kasznihoz. 1.8-nak a fogyija max néhány decivel ha magasabb, de ésszel használva inkább alacsonyabb. 1.6-ot ugye pörgetni kell.
Üdv Shadow
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1582 Dátum: 2005.08.17 szerda, 10:55:00 »

Szia!
Sztem 1.6-ot ne. Gyenge az ehhez a kasznihoz. 1.8-nak a fogyija max néhány decivel ha magasabb, de ésszel használva inkább alacsonyabb. 1.6-ot ugye pörgetni kell.
Üdv Shadow
Mi is ezen az állás ponton voltunk csak szerettem volna tudni valami okosabbtol is köszi a válszt.Az ésszel valo járást meg befogom tartani asszem:)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1583 Dátum: 2005.08.17 szerda, 11:04:00 »

Mi is ezen az állás ponton voltunk csak szerettem volna tudni valami okosabbtol is köszi a válszt.Az ésszel valo járást meg befogom tartani asszem:)
Akkor már inkább a 2.0. Nem esznek sokkal többet és megérzi az autó a többletet. Magam ellen beszélek, mert nekem is 1.8-as van, de tapasztalatból tudom, hogy jól jönne a 2.0-ás
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1584 Dátum: 2005.08.17 szerda, 11:04:00 »

Mi is ezen az állás ponton voltunk csak szerettem volna tudni valami okosabbtol is köszi a válszt.Az ésszel valo járást meg befogom tartani asszem:)
Gyakorlatilag az 1,8-as fogyaszt kevesebbet. Inkább azt vedd.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #1585 Dátum: 2005.08.17 szerda, 13:02:00 »

Én nem akarok senkinek ellent mondani, de nem értek veletek maradéktalanúl 1et.
Ha végijátszuk a sort Shadowoff, Angel szerint:
fogyasztás: 1,6>1,8 , 1,8>2,0..... akkor kijön, hogy St vegyél mert az eszik a legkevesebbet
Szerintem az 1,6 is jó, ha nem vagy Fittipaldi. Mindig jó azért egy kis +LE, de az pénzben kerül ha odcsapsz a lovak közé. Mivel árban, alkatrész árban és GFB-ben ugyan ott vagy, csak rajtad áll!
Az az 1 biztos, hogy jó autó a Mondeo.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1586 Dátum: 2005.08.17 szerda, 13:03:00 »

Én nem akarok senkinek ellent mondani, de nem értek veletek maradéktalanúl 1et.
Ha végijátszuk a sort Shadowoff, Angel szerint:
fogyasztás: 1,6>1,8 , 1,8>2,0..... akkor kijön, hogy St vegyél mert az eszik a legkevesebbet
Szerintem az 1,6 is jó, ha nem vagy Fittipaldi. Mindig jó azért egy kis +LE, de az pénzben kerül ha odcsapsz a lovak közé. Mivel árban, alkatrész árban és GFB-ben ugyan ott vagy, csak rajtad áll!
Az az 1 biztos, hogy jó autó a Mondeo.
Persze, hogy a "kacsacsőröket" fordítva tettem be!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1587 Dátum: 2005.08.17 szerda, 13:04:00 »

Persze, hogy a "kacsacsőröket" fordítva tettem be!
Vagy mégse?!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1588 Dátum: 2005.08.17 szerda, 13:27:00 »

Nekem olyan kérdésem lenne hozzátok hogy az 1.6 os mondeoII és az 1.8 as között mekkora a fogysztási különbség ha van egyáltalán.Még vásárlás előtt állok és nem tudom eldönteni melyik éri meg jobban az 1.6 az 90 paci az 1.8 meg 115 és nem mindegy azért előre is köszönöm a válaszokat
Az 1.8 TD sem rossz.
Pláne ha egy kicsit okosítva vagyon. De ehez nem értek.
És a fogyasztása lényegesen jobb mint a benzinesé.
Város ( lábtól függően ) : 6 - 8.5 L Gázolaj.
Autópálya ( dettó ) : 4.5 - 6.5 L
Nem mindegy.
Szerintem.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1589 Dátum: 2005.08.17 szerda, 13:32:00 »

Nekem olyan kérdésem lenne hozzátok hogy az 1.6 os mondeoII és az 1.8 as között mekkora a fogysztási különbség ha van egyáltalán.Még vásárlás előtt állok és nem tudom eldönteni melyik éri meg jobban az 1.6 az 90 paci az 1.8 meg 115 és nem mindegy azért előre is köszönöm a válaszokat
Szia cimp! Először azt döntsd el, hogy hol fogod leginkább használni. Városban a kisköbcenti a jó, hosszútávon a nagy. Nekem 2000-es volt, most 2.5 van és megéri. Ki sem hozom a garázsból, ha nem vidékre megyek. Az összes benzinessel lehet 7-és 10 liter között autózni. (Szerintem)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1590 Dátum: 2005.08.17 szerda, 14:19:00 »

2.0 benzines mk1 országút 8liter, városban hidegben 15, autópálya 6,5liter
de városba inkább egy feleekkora súlyú kocsi alkalmas
a dízelnek meg drágább az üzemeltetése, olyan értelemben, ha valami elromlik benne, oda a megtakarítás
üdv
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1591 Dátum: 2005.08.17 szerda, 15:26:00 »

Én nem akarok senkinek ellent mondani, de nem értek veletek maradéktalanúl 1et.
Ha végijátszuk a sort Shadowoff, Angel szerint:
fogyasztás: 1,6>1,8 , 1,8>2,0..... akkor kijön, hogy St vegyél mert az eszik a legkevesebbet
Szerintem az 1,6 is jó, ha nem vagy Fittipaldi. Mindig jó azért egy kis +LE, de az pénzben kerül ha odcsapsz a lovak közé. Mivel árban, alkatrész árban és GFB-ben ugyan ott vagy, csak rajtad áll!
Az az 1 biztos, hogy jó autó a Mondeo.
Ez nem így van. Az 1,8-as fogyaszt a legkevesebbet (benzines), aztán jön az 1,6, majd a 2,0 és így tovább. Az 1,6-tal az a baj, hogy kevés egy ilyen kasztnihoz, és sokkal jobban kell pörgetni ahhoz, hogy normálisan haladj. A 2,0 jobban megy az 1,8-nál, de jobban is fogyaszt. A v6 az már más tészta. Jóval jobban megy, de igaz ez a fogyira is.
 
Dízel. Ha öreg a verda, tényleg jó esély van arra, hogy egy komolyabb javítást fogj ki, és odalegyen a megtakarítás, de itt a klubban elég sokan dízeleznek, probléma, és horror javítási számla nélkül. Azzal azét jóval olcsóbban lehet gurulni
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #1592 Dátum: 2005.08.17 szerda, 15:56:00 »

Vision,
 
Örülök, hogy segíthettem és remélem bőven lesz örömöd a gépben. Kunmadaras? majd jól megnézzük...
Maffy! Asszem nekem ez a szeptemberi nap nem lesz az igazi...sajna. Maj' a legközelebbi minitalira itt Pesten benézek "haverkodni", meg vasakat hesszölni Smiley)
 
Ami a fogyasztást illeti: 2.5 V6 - városban légkondival, "dinamikusan" 12 liter, városon kívül fix 170-nél 9 liter (légkondival). Mindez persze nyáron. Télen még nem volt alkalmam mérni. Csikidam!
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1593 Dátum: 2005.08.17 szerda, 15:58:00 »

Ez nem így van. Az 1,8-as fogyaszt a legkevesebbet (benzines), aztán jön az 1,6, majd a 2,0 és így tovább. Az 1,6-tal az a baj, hogy kevés egy ilyen kasztnihoz, és sokkal jobban kell pörgetni ahhoz, hogy normálisan haladj. A 2,0 jobban megy az 1,8-nál, de jobban is fogyaszt. A v6 az már más tészta. Jóval jobban megy, de igaz ez a fogyira is.
 
Dízel. Ha öreg a verda, tényleg jó esély van arra, hogy egy komolyabb javítást fogj ki, és odalegyen a megtakarítás, de itt a klubban elég sokan dízeleznek, probléma, és horror javítási számla nélkül. Azzal azét jóval olcsóbban lehet gurulni
Nekem ugyan az a tapasztalatom, mint Angelnek...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #1594 Dátum: 2005.08.17 szerda, 19:16:00 »

en az 16 os kombival jarok 3 eve pesten. oda az boven eleg es amikor neha videkre megyek akkor lazan viszi a 160 at! persze ido kell neki mig felgyorsul de azert sok off csak szeretne igy menni! az biztos hogy idonkent jol jonne meg egy kis le. de majd az mk3 ba tobbet szoritok!:))
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1595 Dátum: 2005.08.17 szerda, 20:07:00 »

Kösz srácok a véleményeket.Az 1.6 kombihoz voltmár szerencsém apámnak volt egy 95-ös akkor szerettem bele de az a kis +loerő hiányzott elözgetni nem nagyon mertem vele föleg dombon felfelé Pécsre utaztam vele :-)Csabesz76 igazad van teljes mértékben jo auto a MONDEO
Naplózva
Maffy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5378


9094814
E-mail
« Új hozzászólás #1596 Dátum: 2005.08.17 szerda, 20:35:00 »

Maffy! Asszem nekem ez a szeptemberi nap nem lesz az igazi...sajna. Maj' a legközelebbi minitalira itt Pesten benézek "haverkodni", meg vasakat hesszölni Smiley)
 
Ami a fogyasztást illeti: 2.5 V6 - városban légkondival, "dinamikusan" 12 liter, városon kívül fix 170-nél 9 liter (légkondival). Mindez persze nyáron. Télen még nem volt alkalmam mérni. Csikidam!
Vison,
de a következőt már ne hagyd ki... hidd el, ha egyszer eljössz, minden elmulasztott alkalmat sajnálni fogsz Shocked)
Naplózva

Egy valódi beSTia™
ST200 2.5 V6 (2000.04)
Vendég
« Új hozzászólás #1597 Dátum: 2005.08.17 szerda, 21:06:00 »

Ocsigep mesélt róla, kipróbálnám a reptéren a vasat, de most kimarad. Marad az M7... Shocked Télleg, a tetôantennát a III-ason le lehet csavarni vagy sem?? Nem akart megmozdulni sem ,úgyhogy nem nagyon erôltettem mosás közben Sad((((( Másik mosóba mentem és elfelejtettem, hogy a sz@ros kefe meg a szárító ott visszafelé is megy, úgyhogy az egyik menetben egy kicsit megtépte az antennát. Visszafelé. Jajj Istenem. Rohantam a piros gombhoz...de egy picit már késô volt. Nem szedte le, legalábbis stabilnak t?nik. Remélem az is és nem repedt meg vhol, nehogy beázzon a gép Sad((( Üssetek, verjetek...
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1598 Dátum: 2005.08.17 szerda, 22:43:00 »

Ocsigep mesélt róla, kipróbálnám a reptéren a vasat, de most kimarad. Marad az M7... Shocked Télleg, a tetôantennát a III-ason le lehet csavarni vagy sem?? Nem akart megmozdulni sem ,úgyhogy nem nagyon erôltettem mosás közben Sad((((( Másik mosóba mentem és elfelejtettem, hogy a sz@ros kefe meg a szárító ott visszafelé is megy, úgyhogy az egyik menetben egy kicsit megtépte az antennát. Visszafelé. Jajj Istenem. Rohantam a piros gombhoz...de egy picit már késô volt. Nem szedte le, legalábbis stabilnak t?nik. Remélem az is és nem repedt meg vhol, nehogy beázzon a gép Sad((( Üssetek, verjetek...
Le lehet csavarni.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #1599 Dátum: 2005.08.18 csütörtök, 08:58:00 »

Le lehet csavarni.
Angel: köszi, akkor majd egy picit erôteljesebben próbálkozom. Csak leoperálom vhogyan...
Naplózva
Oldalak: 1 ... 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 ... 138   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.128 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.