Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.16 csütörtök, 09:50:56 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 120 121 122 123 124 125 126 [127] 128 129 130 131 132 133 134 ... 138   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Egy új Mondeós kérdései  (Megtekintve 1877691 alkalommal)
0 Felhasználó és 26 vendég van a témában
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #6300 Dátum: 2014.02.05 szerda, 00:23:58 »

Az ABS tudja, ha van rá szoftvere, hogy a nagyobb keréksebességű kereket fékezi. Kipörgésgátló.
Erről volt itt, hogy, hogy az ASR, TCS...ki hogyan nevezi....... ahhoz nem kell ESP a kocsiba.

köszi mindenkinek az infót
Naplózva
puki
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 103


kerekespeter
WWW
« Új hozzászólás #6301 Dátum: 2014.02.05 szerda, 15:03:23 »

amit a vilo árul az nem teccik? gondolom azé nem mer automata  smile

hmm jo is hogy mondod, ezt sztem meg anno neztem mikor feltette, de aztan nem foglalkoztam vele
asszony igazabol automatat szeretne, mert most az enyem is az, es hat kenyelmes, csak en kicsit fazok hasznaltan venni

nadeha a vilo sogoranal ment masfel evet, miert pont nalunk esne szet ugye ? Smiley

meg is csekkolom reszletesebben
Naplózva
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #6302 Dátum: 2014.02.06 csütörtök, 13:20:43 »

hmm jo is hogy mondod, ezt sztem meg anno neztem mikor feltette, de aztan nem foglalkoztam vele
asszony igazabol automatat szeretne, mert most az enyem is az, es hat kenyelmes, csak en kicsit fazok hasznaltan venni

nadeha a vilo sogoranal ment masfel evet, miert pont nalunk esne szet ugye ? Smiley

meg is csekkolom reszletesebben

én használtan vettem az automatát és nincs vele gondom. Amúgy nagyon fontos a márka is. Vettem annó egy 1983-as 735-ös BMW-t (életem legnagyobb hibája volt, hogy eladtam). Az is automata volt és semmi gondja nem volt. Vettem egy fiatal Opel Omega (B) 2.5 td -t, na az minden szempontból egy ipari hulladék volt, vacak opel váltóval.... A mondit lassan 3 éve vettem meg és tökéletesen üzemel.  Amúgy meg csak arra gondolj, hogy egy manuális váltó kettőstömegű cseréje az automata felújítás árának a fele. Ha a manuálisban e melett még szinkrongyűrűket is kellene cserélni, akkor meg már ugyan ott vagy. Szóval nem akkora rizikó szerintem.
Naplózva
madar89
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1307



E-mail
« Új hozzászólás #6303 Dátum: 2014.02.06 csütörtök, 13:22:24 »

én használtan vettem az automatát és nincs vele gondom. Amúgy nagyon fontos a márka is. Vettem annó egy 1983-as 735-ös BMW-t (életem legnagyobb hibája volt, hogy eladtam). Az is automata volt és semmi gondja nem volt. Vettem egy fiatal Opel Omega (B) 2.5 td -t, na az minden szempontból egy ipari hulladék volt, vacak opel váltóval.... A mondit lassan 3 éve vettem meg és tökéletesen üzemel.  Amúgy meg csak arra gondolj, hogy egy manuális váltó kettőstömegű cseréje az automata felújítás árának a fele. Ha a manuálisban e melett még szinkrongyűrűket is kellene cserélni, akkor meg már ugyan ott vagy. Szóval nem akkora rizikó szerintem.
ehhez azért add hozzá amivel többet eszik az automata!és akkor már nem is annyira vonzó ez!főleg ilyen üzemanyagáraknál!
Naplózva

2002 tdci 130le(FMBA) B4Y ,st220 18",6.7l/100km, castrol tda+stihl 2T,INA szabadonfutó,EGR OFF,turbócső bandázsolva,tempomat,EBC Redstuff,katalizátor iktató,lecsapató tartály,bordó Recaro,JBL GTO,bicskakujcs,tolatóradar
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #6304 Dátum: 2014.02.06 csütörtök, 14:08:52 »

Sziasztok srácok!

Új vagyok itt a fórumon... eplus2 eplus2
Egy kérdésem lenne...(háttérinfó: Murphy b*ssza meg  vigyor3 ) Kaposváron volt egy Mondeo,amit mindig nézegettünk,mert szépen egyben van,Ghia,miegymás. 4-5 éve áll egy ház előtt,senki se ment vele. Ugye mi épp kocsivásárlásra adtuk a fejünket,és OFF-ot vettünk. Erre ma hívott ismerős(akinek a Mondeo-s a szomszédja),hogy eladná a kocsit,mert a férje meghalt,ő használta de beteg lett,stb...A kocsival 4 éve nem mentek. Km nem tudja mennyi van benne,mert a férje használat,de miután beteg lett,senkise járt vele,csak hetente lemosták. És olyan árat mondtak rá,hogy elgondolkoztam azon,hogy a Seatot becserélném rá(2004 v 2005ös a kocsi,a Seatom 2002,meg hát ugye mégis csak Mondeo Wink ).
Szerintetek mi lehet a baja a gépnek ennyi állás után? A gumik gondolom kuka,olajat tutira kell cserélni,pár gumialkatrész,fékek. Egyéb ami még nagyobb gond lehet? Smiley
Válaszokat előre is köszi Wink  integet2
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26983


E-mail
« Új hozzászólás #6305 Dátum: 2014.02.06 csütörtök, 14:23:07 »

Sziasztok srácok!

Új vagyok itt a fórumon... eplus2 eplus2
Egy kérdésem lenne...(háttérinfó: Murphy b*ssza meg  vigyor3 ) Kaposváron volt egy Mondeo,amit mindig nézegettünk,mert szépen egyben van,Ghia,miegymás. 4-5 éve áll egy ház előtt,senki se ment vele. Ugye mi épp kocsivásárlásra adtuk a fejünket,és OFF-ot vettünk. Erre ma hívott ismerős(akinek a Mondeo-s a szomszédja),hogy eladná a kocsit,mert a férje meghalt,ő használta de beteg lett,stb...A kocsival 4 éve nem mentek. Km nem tudja mennyi van benne,mert a férje használat,de miután beteg lett,senkise járt vele,csak hetente lemosták. És olyan árat mondtak rá,hogy elgondolkoztam azon,hogy a Seatot becserélném rá(2004 v 2005ös a kocsi,a Seatom 2002,meg hát ugye mégis csak Mondeo Wink ).
Szerintetek mi lehet a baja a gépnek ennyi állás után? A gumik gondolom kuka,olajat tutira kell cserélni,pár gumialkatrész,fékek. Egyéb ami még nagyobb gond lehet? Smiley
Válaszokat előre is köszi Wink  integet2

Be sem indítanám addig, amíg nincs minden átnézve ill. kicserélve. Trélerrel a szerelőhöz inkább.

A teljesség igénye nélkül (biztos van, amit kifelejtettem):

Az állásban elöregedő alkatrészek kapásból, pl. generátorszíj és kis szíjköri rögtön cserés, féltengely gumiharangokat, fékcsöveket, kézifék (bowden ill. hátsó féknyeregben a kar) megnézni. Akksi detto esélyes, még ha töltögették is közben, ha nem, akkor kb. kuka. Azonnal friss motorolaj + szűrőcsere, mert annak sem tesz jót a sok állás, ha nem használják, akkor sem. Üzemanyagrendszer detto lehet érdekes, tanktisztítás, friss üzemanyag és szűrőcsere. Meg mondjuk váltóolajat is cserélnék rajta. Féktárcsa és betétek, meg kell nézni, milyenek, fékolajat azonnal kérdés nélkül frisset bele, és a szervoolajat is gondolkodás nélkül cserélném.

Még azt is megkockáztatnám, hogy első körben ezután sem beindítani próbálni, hanem belenézni endoszkóppal a hengerekbe, ill. kevés olajjal a hengerekben óvatosan átforgatni a motort az első indítás előtt.

Szóval ülőhelyzetből egy igen masszív "nagyrutin" vizsgálat és szerviz.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #6306 Dátum: 2014.02.06 csütörtök, 14:31:10 »

Be sem indítanám addig, amíg nincs minden átnézve ill. kicserélve. Trélerrel a szerelőhöz inkább.

A teljesség igénye nélkül (biztos van, amit kifelejtettem):

Az állásban elöregedő alkatrészek kapásból, pl. generátorszíj és kis szíjköri rögtön cserés, féltengely gumiharangokat, fékcsöveket, kézifék (bowden ill. hátsó féknyeregben a kar) megnézni. Akksi detto esélyes, még ha töltögették is közben, ha nem, akkor kb. kuka. Azonnal friss motorolaj + szűrőcsere, mert annak sem tesz jót a sok állás, ha nem használják, akkor sem. Üzemanyagrendszer detto lehet érdekes, tanktisztítás, friss üzemanyag és szűrőcsere. Meg mondjuk váltóolajat is cserélnék rajta. Féktárcsa és betétek, meg kell nézni, milyenek, fékolajat azonnal kérdés nélkül frisset bele, és a szervoolajat is gondolkodás nélkül cserélném.

Még azt is megkockáztatnám, hogy első körben ezután sem beindítani próbálni, hanem belenézni endoszkóppal a hengerekbe, ill. kevés olajjal a hengerekben óvatosan átforgatni a motort az első indítás előtt.

Szóval ülőhelyzetből egy igen masszív "nagyrutin" vizsgálat és szerviz.

AndyA


Köszi szépen Smiley Majd tolmácsolom faternak  integet2 Elvileg most mennek megnézni a kocsit Smiley
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26983


E-mail
« Új hozzászólás #6307 Dátum: 2014.02.06 csütörtök, 14:36:40 »

Köszi szépen Smiley Majd tolmácsolom faternak  integet2 Elvileg most mennek megnézni a kocsit Smiley

Időben szólj nekik, hogy ne próbálják beindítani... Jót biztos nem fog tenni neki ennyi idő után. Meg kell állapodni a tulajjal, hogy szerelőhöz el, és csak ott, előkészületek után.

Benzines vagy dizli?

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #6308 Dátum: 2014.02.06 csütörtök, 14:42:01 »

Időben szólj nekik, hogy ne próbálják beindítani... Jót biztos nem fog tenni neki ennyi idő után. Meg kell állapodni a tulajjal, hogy szerelőhöz el, és csak ott, előkészületek után.

Benzines vagy dizli?

AndyA

Dízel. Egy szerelő ismerőssel megy,aki előtte átnézi. Szerintem ő se fogja engedi beindítani,ha olyan az állapota. Az a baj,hogy csak félinfókat kapok,így elég nehéz okosnak lenni...Mármint,lehet h a kocsi közben néha be-be volt indítva. Majd ha hív,mondom,mi a szitu Smiley


Na hát ebből nem lesz semmi Smiley A nénike elfelejtette mondani,h hát...700ezer meg még van rajta 1.500.000 hitel. Aha oké,viszlát  eplus2 eplus2
« Utoljára szerkesztve: 2014.02.06 csütörtök, 14:47:04 írta Nika91127 » Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26983


E-mail
« Új hozzászólás #6309 Dátum: 2014.02.06 csütörtök, 15:06:04 »

Dízel. Egy szerelő ismerőssel megy,aki előtte átnézi. Szerintem ő se fogja engedi beindítani,ha olyan az állapota. Az a baj,hogy csak félinfókat kapok,így elég nehéz okosnak lenni...Mármint,lehet h a kocsi közben néha be-be volt indítva. Majd ha hív,mondom,mi a szitu Smiley


Na hát ebből nem lesz semmi Smiley A nénike elfelejtette mondani,h hát...700ezer meg még van rajta 1.500.000 hitel. Aha oké,viszlát  eplus2 eplus2

Ügyes... falbav falbav falbav falbav falbav

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #6310 Dátum: 2014.02.06 csütörtök, 15:08:33 »

Ügyes... falbav falbav falbav falbav falbav

AndyA

A többit meg inkább hagyjuk...Smiley Mert h a bank megengedte,h eladják. Meg még van 1,5 a bank felé pluszba. A kocsi kerékjárati íve rohad,a belseje koszos,vszínű kintről behozott Ghia. 127ezer km,de az olajbetöltő nyílás körül full olaj minden... Wink vigyor3 nyes falbav
Naplózva
Guarek01
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 93



E-mail
« Új hozzászólás #6311 Dátum: 2014.02.06 csütörtök, 15:34:10 »

A többit meg inkább hagyjuk...Smiley Mert h a bank megengedte,h eladják. Meg még van 1,5 a bank felé pluszba. A kocsi kerékjárati íve rohad,a belseje koszos,vszínű kintről behozott Ghia. 127ezer km,de az olajbetöltő nyílás körül full olaj minden... Wink vigyor3 nyes falbav

Mielőtt megvettem az enyémet, már én is nézegettem azt a gépet, mert szinte naponta járok arra a Vak Bottyán utcában. Én is rá akartam kérdezni, de aztán végül is letettem róla, mert a fekete autóimmal mindig szívtam a fényezés miatt.
Viszont ha jársz Kaposújlak felé, ott ahol a repülőtér felé kell bekanyarodni,  a presszó mellett van egy kis elzárt terület, ahol kazalban állnak a kocsik. Ott is van mondeo, rá lehet kérdezni, hogy mit kérnek érte.
Naplózva

Mondeo MK III. 2.0 TDDI Trend, 2001. Kombi 115 LE
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #6312 Dátum: 2014.02.06 csütörtök, 15:53:26 »

Mielőtt megvettem az enyémet, már én is nézegettem azt a gépet, mert szinte naponta járok arra a Vak Bottyán utcában. Én is rá akartam kérdezni, de aztán végül is letettem róla, mert a fekete autóimmal mindig szívtam a fényezés miatt.
Viszont ha jársz Kaposújlak felé, ott ahol a repülőtér felé kell bekanyarodni,  a presszó mellett van egy kis elzárt terület, ahol kazalban állnak a kocsik. Ott is van mondeo, rá lehet kérdezni, hogy mit kérnek érte.

Annyira nem fontos,csak tudtam,h az elég jól felszerelt és olcsóért megérte volna lecserélni a Seatot. De így is 1 éven belül lesz egy új Mondeo a családban,csak akkor lehet olcsóbban meglett volna ez Smiley de köszi a tippet  integet2
Naplózva
Guarek01
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 93



E-mail
« Új hozzászólás #6313 Dátum: 2014.02.06 csütörtök, 15:58:11 »

Annyira nem fontos,csak tudtam,h az elég jól felszerelt és olcsóért megérte volna lecserélni a Seatot. De így is 1 éven belül lesz egy új Mondeo a családban,csak akkor lehet olcsóbban meglett volna ez Smiley de köszi a tippet  integet2

Szívesen. Kintről behozottak szerintem, mert nincs rendszám rajtuk és van ott minden fajta gép vagy 8-10 darab.
Naplózva

Mondeo MK III. 2.0 TDDI Trend, 2001. Kombi 115 LE
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #6314 Dátum: 2014.02.06 csütörtök, 15:59:47 »

Szívesen. Kintről behozottak szerintem, mert nincs rendszám rajtuk és van ott minden fajta gép vagy 8-10 darab.

Az durva Smiley Majd ha egyszer otthon leszek,lehet elnézek arrafele  integet2
Naplózva
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #6315 Dátum: 2014.02.07 péntek, 10:46:30 »

ehhez azért add hozzá amivel többet eszik az automata!és akkor már nem is annyira vonzó ez!főleg ilyen üzemanyagáraknál!

Nem igaz, mert nem eszik többet. Hosszú-hosszú évek óta vagyok automatás, mindig ezt a baromságot hallom és minden alkalommal elmondom, hogy mivel van kalkulálva a hivatalos "többlet" fogyasztás. Normálisan használva nem eszik többet mint a manuális
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #6316 Dátum: 2014.02.07 péntek, 12:16:26 »

Nem igaz, mert nem eszik többet. Hosszú-hosszú évek óta vagyok automatás, mindig ezt a baromságot hallom és minden alkalommal elmondom, hogy mivel van kalkulálva a hivatalos "többlet" fogyasztás. Normálisan használva nem eszik többet mint a manuális

Így van.
Főleg, hogy egy ideje már okos automata váltók vannak, amik jóval hatékonyabbak a "buta" elődeiknél.
Ott valóban sokszor indokolt volt a magasabb fordulatszám és alacsonyabb fokozat......időnként.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #6317 Dátum: 2014.02.07 péntek, 12:21:28 »

Nem igaz, mert nem eszik többet. Hosszú-hosszú évek óta vagyok automatás, mindig ezt a baromságot hallom és minden alkalommal elmondom, hogy mivel van kalkulálva a hivatalos "többlet" fogyasztás. Normálisan használva nem eszik többet mint a manuális
akkor honnan tudod menyit eszik a kézi Te alattad?  smile    hosszú úton biztos nem eszik többet, de mikor sokat váltogat, akkor nemhinném, h annyit eszik mint 1 kézi..
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #6318 Dátum: 2014.02.07 péntek, 13:08:46 »

akkor honnan tudod menyit eszik a kézi Te alattad?  smile    hosszú úton biztos nem eszik többet, de mikor sokat váltogat, akkor nemhinném, h annyit eszik mint 1 kézi..

Ez a 14. autóm. Amíg nem váltottam céget, addig kb évi 80eKm-t mentem. Tapasztalatom van. Ugyan ezen mondi esetében csak a kollegáimmal való összehasonlítási alapom van meg, illetve az, hogy bújom az automata váltókról megjelenő infókat. Eddigi eredmény az, hogy normális használat mellett nem lehet kimutatni, hogy az automata többet eszik. Sőt volt olyan hónap, amikor én mentem Bp-en 7.5 l/100 a manuális váltós kollega meg 8.2-t

Ezek az automaták nem esznek többet ugyan olyan használat mellett.
Naplózva
puki
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 103


kerekespeter
WWW
« Új hozzászólás #6319 Dátum: 2014.02.08 szombat, 17:43:18 »

en komolyan nem ertem ezt a magyar hasznaltauto piacot. vagy mind roncsokat arulnak, vagy en csinalok vmit nagyon rosszul Smiley
most epp ezt nezegetem

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_2.2_tdci_ghia_executive_fontos_informaciok_a_leirasban-7623718

elsore szepnek tunt (du fel6kor felhomalyban) aztan ma napfenynel mar kiderul hogy log elol hatul a lokos, az elso alul ossze is van szakadva, tobb helyen igenytelen modon lefestve a karcolasok az ajtokon, tolato radar nem mukodik, a 6 ablak harom kulonbozo evjaratu ...

mondjuk motorikusan rendben levonek tunt az auto, mar amennyire ezt egy 5 perces uton meg lehet allapitani ...

hat egy alkudozast lehet meger, csak hat olyan szep lenne egy olyat talalni amin latszana hogy vigyaztak ra ...
Naplózva
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #6320 Dátum: 2014.02.08 szombat, 17:50:42 »

en komolyan nem ertem ezt a magyar hasznaltauto piacot. vagy mind roncsokat arulnak, vagy en csinalok vmit nagyon rosszul Smiley
most epp ezt nezegetem

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_2.2_tdci_ghia_executive_fontos_informaciok_a_leirasban-7623718

elsore szepnek tunt (du fel6kor felhomalyban) aztan ma napfenynel mar kiderul hogy log elol hatul a lokos, az elso alul ossze is van szakadva, tobb helyen igenytelen modon lefestve a karcolasok az ajtokon, tolato radar nem mukodik, a 6 ablak harom kulonbozo evjaratu ...

mondjuk motorikusan rendben levonek tunt az auto, mar amennyire ezt egy 5 perces uton meg lehet allapitani ...

hat egy alkudozast lehet meger, csak hat olyan szep lenne egy olyat talalni amin latszana hogy vigyaztak ra ...

Ezeket nézted? Fórumos kocsik:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_2.2_tdci_ghia_executive-7565774

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_turnier_2.2_tdci_ghia-7614815
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #6321 Dátum: 2014.02.08 szombat, 17:55:48 »

en komolyan nem ertem ezt a magyar hasznaltauto piacot. vagy mind roncsokat arulnak, vagy en csinalok vmit nagyon rosszul Smiley
most epp ezt nezegetem

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_2.2_tdci_ghia_executive_fontos_informaciok_a_leirasban-7623718

elsore szepnek tunt (du fel6kor felhomalyban) aztan ma napfenynel mar kiderul hogy log elol hatul a lokos, az elso alul ossze is van szakadva, tobb helyen igenytelen modon lefestve a karcolasok az ajtokon, tolato radar nem mukodik, a 6 ablak harom kulonbozo evjaratu ...

mondjuk motorikusan rendben levonek tunt az auto, mar amennyire ezt egy 5 perces uton meg lehet allapitani ...

hat egy alkudozast lehet meger, csak hat olyan szep lenne egy olyat talalni amin latszana hogy vigyaztak ra ...

2006-os autón díszléces ajtók.... ezért van sokféle üveged.....
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #6322 Dátum: 2014.02.08 szombat, 18:20:13 »

2006-os autón díszléces ajtók.... ezért van sokféle üveged.....

Rendelni nem lehetett hozzá?
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #6323 Dátum: 2014.02.08 szombat, 18:22:04 »

Rendelni nem lehetett hozzá?
Biztos lehet, de nem életszerű, hogy rendel csíkokat és lefényezteti.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
puki
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 103


kerekespeter
WWW
« Új hozzászólás #6324 Dátum: 2014.02.08 szombat, 18:28:17 »

2006-os autón díszléces ajtók.... ezért van sokféle üveged.....

a vin decoder szerint 2005os ...

az uvegek nagyresze is 2005os ...

szoval 2005os a cucc csak 2006/1 ben lett beirva ...
Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #6325 Dátum: 2014.02.08 szombat, 21:15:51 »

Biztos lehet, de nem életszerű, hogy rendel csíkokat és lefényezteti.
stealt is rendelt rá, és színrefújatta
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26983


E-mail
« Új hozzászólás #6326 Dátum: 2014.02.09 vasárnap, 10:11:11 »

stealt is rendelt rá, és színrefújatta

Nemnormálisok mindig vannak. Smiley

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
puki
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 103


kerekespeter
WWW
« Új hozzászólás #6327 Dátum: 2014.02.09 vasárnap, 14:06:53 »


hmmm hat 5 ajtost szeretnek ... de lehet lassan vissza kell vegyek az elvarasokbol.
Naplózva
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #6328 Dátum: 2014.02.09 vasárnap, 14:33:17 »

hmmm hat 5 ajtost szeretnek ... de lehet lassan vissza kell vegyek az elvarasokbol.

Ezek fórumos gépek Smiley szerintem egy megnézést bőven megérnek Wink
Naplózva
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6476


E-mail
« Új hozzászólás #6329 Dátum: 2014.02.09 vasárnap, 15:47:37 »

Annak valószínűsége, hogy itt vki lerobbant mk3-at próbál áron felül eladni sokkal kisebb, mint egy neppernél... (legalábbis remélem)
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #6330 Dátum: 2014.02.09 vasárnap, 15:49:58 »

Annak valószínűsége, hogy itt vki lerobbant mk3-at próbál áron felül eladni sokkal kisebb, mint egy neppernél... (legalábbis remélem)

Meg azért itt a hozzászólásokat vissza lehet követni,és ha valami baja van a gépnek az "kibukik" Smiley
Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #6331 Dátum: 2014.02.09 vasárnap, 15:56:05 »

Nemnormálisok mindig vannak. Smiley

AndyA
Aki áldoz ra h szép/jó legyen a kocsija az nem normális? ?  Szerintem ez lenne a normális.  Nem akkor költeni ra mikor mar szét akar esni stb.  

De stealt újonnan igy kérte ha jól tudom
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26983


E-mail
« Új hozzászólás #6332 Dátum: 2014.02.09 vasárnap, 16:00:49 »

Aki áldoz ra h szép/jó legyen a kocsija az nem normális? ?  Szerintem ez lenne a normális.  Nem akkor költeni ra mikor mar szét akar esni stb.  

De stealt újonnan igy kérte ha jól tudom

Aki olyan gazdag, hogy 0 km-esen vesz autót... Smiley

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #6333 Dátum: 2014.02.09 vasárnap, 16:03:52 »

Aki olyan gazdag, hogy 0 km-esen vesz autót... Smiley

AndyA

Mi is 0-kmesen vettük. Csak a nulla előtt volt még pár szám  eplus2 integet2
Naplózva
D
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1484



E-mail
« Új hozzászólás #6334 Dátum: 2014.02.10 hétfő, 20:31:38 »

en komolyan nem ertem ezt a magyar hasznaltauto piacot. vagy mind roncsokat arulnak, vagy en csinalok vmit nagyon rosszul Smiley
most epp ezt nezegetem

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_2.2_tdci_ghia_executive_fontos_informaciok_a_leirasban-7623718

elsore szepnek tunt (du fel6kor felhomalyban) aztan ma napfenynel mar kiderul hogy log elol hatul a lokos, az elso alul ossze is van szakadva, tobb helyen igenytelen modon lefestve a karcolasok az ajtokon, tolato radar nem mukodik, a 6 ablak harom kulonbozo evjaratu ...

mondjuk motorikusan rendben levonek tunt az auto, mar amennyire ezt egy 5 perces uton meg lehet allapitani ...

hat egy alkudozast lehet meger, csak hat olyan szep lenne egy olyat talalni amin latszana hogy vigyaztak ra ...


Szerintem nem feltétlenül baj ha kicsit szakadt, megveszed rendbe hozatod aztán kész. Ami tiptop állapotban van, annak is van baja, csak nem látod, és még többet is fizetsz, hogy jól átverjenek. (tisztelet a kivételnek)
Persze nem azt mondom, hogy vedd meg az első fostalicskát amit találsz, csak azt, hogy nem biztos hogy az a legjobb ami csilivili.
« Utoljára szerkesztve: 2014.02.10 hétfő, 20:35:10 írta D » Naplózva

Mk3-2002-2,5-V6 ---A4-es lapomat, hasonló paraméterekkel rendelkező Audira cserélném! Grin
puki
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 103


kerekespeter
WWW
« Új hozzászólás #6335 Dátum: 2014.02.10 hétfő, 23:22:36 »


Szerintem nem feltétlenül baj ha kicsit szakadt, megveszed rendbe hozatod aztán kész. Ami tiptop állapotban van, annak is van baja, csak nem látod, és még többet is fizetsz, hogy jól átverjenek. (tisztelet a kivételnek)
Persze nem azt mondom, hogy vedd meg az első fostalicskát amit találsz, csak azt, hogy nem biztos hogy az a legjobb ami csilivili.


ja van igazsag abban amit irsz, bar ugye barataink a pug fabiannal az 1.7millas arat ugy gondoltak hogy a kocsi allapotahoz kepest igy is nagyon kedvezo es nincs kedvuk engedni, illetve fuggetlen szervizben atnezest nem tamogattak, szoval a hibalista egy fekete lyuk Smiley

attol tartok a Foka egyre inkabb elonyhoz jut Sad
Naplózva
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #6336 Dátum: 2014.02.10 hétfő, 23:26:01 »

ja van igazsag abban amit irsz, bar ugye barataink a pug fabiannal az 1.7millas arat ugy gondoltak hogy a kocsi allapotahoz kepest igy is nagyon kedvezo es nincs kedvuk engedni, illetve fuggetlen szervizben atnezest nem tamogattak, szoval a hibalista egy fekete lyuk Smiley

attol tartok a Foka egyre inkabb elonyhoz jut Sad


Mi az a pug fabian?  eplus2 eplus2

Miért jutna a Focus előnyhöz?
Naplózva
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6476


E-mail
« Új hozzászólás #6337 Dátum: 2014.02.11 kedd, 07:06:32 »

ja van igazsag abban amit irsz, bar ugye barataink a pug fabiannal az 1.7millas arat ugy gondoltak hogy a kocsi allapotahoz kepest igy is nagyon kedvezo es nincs kedvuk engedni, illetve fuggetlen szervizben atnezest nem tamogattak, szoval a hibalista egy fekete lyuk Smiley

attol tartok a Foka egyre inkabb elonyhoz jut Sad

Ha mondeot szeretnél, akkor azt keress. A használtautó vásárláshoz/megnézéshez sok időd kell.
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
D
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1484



E-mail
« Új hozzászólás #6338 Dátum: 2014.02.11 kedd, 12:47:25 »

Ha mondeot szeretnél, akkor azt keress. A használtautó vásárláshoz/megnézéshez sok időd kell.

Hát ja, ha rászánja az ember az időt egy csomó felesleges kört megspórol. Főleg használt autón.
Naplózva

Mk3-2002-2,5-V6 ---A4-es lapomat, hasonló paraméterekkel rendelkező Audira cserélném! Grin
puki
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 103


kerekespeter
WWW
« Új hozzászólás #6339 Dátum: 2014.02.11 kedd, 19:44:56 »

Ha mondeot szeretnél, akkor azt keress. A használtautó vásárláshoz/megnézéshez sok időd kell.

hat en mondeot szeretnek nem kerdes, de asszonykanak lesz a szeker, neki a Focus sizmpatikusabb, igazabol a mondi a masodik opcio. Nyilvan egy szep peldannyal tobb esely lenne meggyozni, de nem akar horogra akadni.

Oszinten mondjuk a Focus esszerubb valasztas lenne, mert kizarolag varosban menne majd az auto, ott is relative keveset.
Persze a nagyobb auto sok szempontbol praktikusabb, de hat vegul is neki kell tetszedjen ...
Naplózva
puki
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 103


kerekespeter
WWW
« Új hozzászólás #6340 Dátum: 2014.02.11 kedd, 19:46:00 »

Mi az a pug fabian?  eplus2 eplus2


OFF budaorsi peugeot markakereskedes ON
Smiley
Naplózva
D
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1484



E-mail
« Új hozzászólás #6341 Dátum: 2014.02.11 kedd, 21:13:45 »

hat en mondeot szeretnek nem kerdes, de asszonykanak lesz a szeker, neki a Focus sizmpatikusabb, igazabol a mondi a masodik opcio. Nyilvan egy szep peldannyal tobb esely lenne meggyozni, de nem akar horogra akadni.

Oszinten mondjuk a Focus esszerubb valasztas lenne, mert kizarolag varosban menne majd az auto, ott is relative keveset.
Persze a nagyobb auto sok szempontbol praktikusabb, de hat vegul is neki kell tetszedjen ...

lehet megköveznek, de szerintem a mondeo nem igazán "feleségkocsinak" való  Roll Eyes
Naplózva

Mk3-2002-2,5-V6 ---A4-es lapomat, hasonló paraméterekkel rendelkező Audira cserélném! Grin
H. Balázs
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1667



« Új hozzászólás #6342 Dátum: 2014.02.11 kedd, 21:15:49 »

lehet megköveznek, de szerintem a mondeo nem igazán "feleségkocsinak" való  Roll Eyes
Miért? Roll Eyes
Naplózva

2014/9 Mondeo 2.0 tdci tit 140 le

2021.06 2.0 tdci Transit Jumbo 170 ló
2010 Ducato 2.3 120 ló
 EX 2006/12 Mondeo 2,0 tdci  combi eur4 DPF 130 ló EGR OFF (CigisBalu)
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #6343 Dátum: 2014.02.12 szerda, 00:12:21 »

lehet megköveznek, de szerintem a mondeo nem igazán "feleségkocsinak" való  Roll Eyes

Ez kérem hülyeség Smiley Olyan feleség kell,aki tud parkolni  eplus2 eplus2 Nálunk anyának volt Mondeoja(amíg totálkárosra nem törött) és ő azt mondta,hogy soha többé nem akarna kisebb autót,mint egy Mondeo-kategória. Őt nem zavarja,hogy "nagy",legalább van eleje-hátulja-oldala és megvéd. Parkolni meg megkell tanítani az asszonyt,ha ez a kifogása  integet2 Wink
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26983


E-mail
« Új hozzászólás #6344 Dátum: 2014.02.12 szerda, 07:36:37 »

lehet megköveznek, de szerintem a mondeo nem igazán "feleségkocsinak" való  Roll Eyes

Miért? Asszonynak nem jár a biztonság és a kényelem...? wow1

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26983


E-mail
« Új hozzászólás #6345 Dátum: 2014.02.12 szerda, 07:37:53 »

Ez kérem hülyeség Smiley Olyan feleség kell,aki tud parkolni  eplus2 eplus2 Nálunk anyának volt Mondeoja(amíg totálkárosra nem törött) és ő azt mondta,hogy soha többé nem akarna kisebb autót,mint egy Mondeo-kategória. Őt nem zavarja,hogy "nagy",legalább van eleje-hátulja-oldala és megvéd. Parkolni meg megkell tanítani az asszonyt,ha ez a kifogása  integet2 Wink

És ami a vicces, hogy meg lehet őket rá tanítani. A nők nagyrésze nem azért vezet rosszul, mert nem tudna jobban, hanem azért, mert ritkán jut hozzá az "egy" családi autóhoz apuka mellett, vagy ha van is sajátja, azt soha, senki nem tanítja meg neki használni.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #6346 Dátum: 2014.02.12 szerda, 08:09:18 »

Miért? Asszonynak nem jár a biztonság és a kényelem...? wow1

AndyA

De. De azt dévú matyizban is megadható.  vigyor3
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26983


E-mail
« Új hozzászólás #6347 Dátum: 2014.02.12 szerda, 08:27:29 »

De. De azt dévú matyizban is megadható.  vigyor3

Na ja. Azt majd matyizhatsz magadban a Mondeodban, mert az asszony ugyan szóba nem fog állni veled... Smiley

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
sendrew
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332



E-mail
« Új hozzászólás #6348 Dátum: 2014.02.12 szerda, 08:43:04 »

lehet megköveznek, de szerintem a mondeo nem igazán "feleségkocsinak" való  Roll Eyes

Nálunk is ez a téma. Focust venne és pusholom a mondeo irányba. Jobban örülnék, ha a 2 gyereket abban vinné jobbra-balra.

Naplózva

2008. Ford S-MAX 2.0 Titanium 145LE
2008. Ford Focus 1.6    101LE

EX:
2001. Ford Ka 1.3 60LE
2004. Ford Mondeo Turnier Trend 1.8 16V 125LE  LPG
2007. Ford Fiesta 1.25    75LE

Az autó nyomokban Ghia elemeket tartalmazott
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #6349 Dátum: 2014.02.12 szerda, 08:49:28 »

És ami a vicces, hogy meg lehet őket rá tanítani. A nők nagyrésze nem azért vezet rosszul, mert nem tudna jobban, hanem azért, mert ritkán jut hozzá az "egy" családi autóhoz apuka mellett, vagy ha van is sajátja, azt soha, senki nem tanítja meg neki használni.

AndyA

Nálunk ilyen gond szerencsére nincs Smiley mindenki használ minden kocsit,így nálunk nincs gond a parkolással Cheesy
Naplózva
Oldalak: 1 ... 120 121 122 123 124 125 126 [127] 128 129 130 131 132 133 134 ... 138   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.088 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.