Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.16 csütörtök, 08:20:59 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 ... 138   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Egy új Mondeós kérdései  (Megtekintve 1877611 alkalommal)
0 Felhasználó és 18 vendég van a témában
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2050 Dátum: 2006.03.06 hétfő, 10:11:00 »

Sztem nézd meg a keres-kínálban lévő Mondeot. Igaz 55ekm van benne, de nem volt törve, és sokkal!!! több extra van benne. És majd 800eHUF-val olcsóbb!!!
Ezt benéztem...
Az csak 2003-as!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #2051 Dátum: 2006.03.06 hétfő, 10:19:00 »

Sziasztok,
Kinéztem egy 2004/2005 (gyártás/forg.hely) 1.8 126LE Mondit. Ez hány éves autó szerintetek? Ford Motor Hungáriás autó volt, 29134 km.-t mutat az óra. Egy márkakereskedő árulja, kb. tavaly szeptember óta próbálja eladni. Mernek szerintetek trükközni a kilőméter óra állással? Sehol nincs meghirdetve a kocsi, csak ki van rakva a márkakereskedőnél. Furi hogy nem kell senkinek, pedig nekem teljesen korrektnek tűnik... Köszi előre is a véleményeket.
125 ló, nem 126.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #2052 Dátum: 2006.03.06 hétfő, 10:43:00 »

Csak az az STP a jó!
(szerencsére nem, mert én monitortisztító prével csináltam eccer, anno, azóta pöpec, meg a csavarokat is kicseréltem simára )
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2053 Dátum: 2006.03.06 hétfő, 11:33:00 »

(szerencsére nem, mert én monitortisztító prével csináltam eccer, anno, azóta pöpec, meg a csavarokat is kicseréltem simára )
És az szted mit ért???
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #2054 Dátum: 2006.03.06 hétfő, 12:26:00 »

És az szted mit ért???
Láttad emá vajh a salamontökét memmutassam?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2055 Dátum: 2006.03.06 hétfő, 12:34:00 »

muszáj stp csodatisztitónak lennie a tisztitónak mert szolokon nem lehet ilyen tipusú stp terméket kapni
Én ezt használom probléma mentesen.
 
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2056 Dátum: 2006.03.06 hétfő, 15:57:00 »

érdekelne ha az 93 1.8-as benzines mondeomba gyertyát akarok cserélni akkor ragaszkodjak a gyárihoz vagy van hozzá valami jobb fajta
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2057 Dátum: 2006.03.06 hétfő, 16:00:00 »

érdekelne ha az 93 1.8-as benzines mondeomba gyertyát akarok cserélni akkor ragaszkodjak a gyárihoz vagy van hozzá valami jobb fajta
Motorcraftot bele
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2058 Dátum: 2006.03.06 hétfő, 16:05:00 »

Motorcraftot bele
és milyen tipusu motorcraftot mert még nem szereltem ki
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2059 Dátum: 2006.03.06 hétfő, 16:08:00 »

és milyen tipusu motorcraftot mert még nem szereltem ki
Itt nézd meg  vagy kérj ajánlatot.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2060 Dátum: 2006.03.06 hétfő, 16:20:00 »

és milyen tipusu motorcraftot mert még nem szereltem ki
Csak gyárit!!!
Fox 800HUF/db áron adja!
fox79@freemail.hu
 
Ja, és kábelekkel együtt cseréld, mert tapasztalat, hogy a régi kábel ismét tönkreteszi az új gyertyákat. És ez fordítva is igaz.(nem az új gyertya a régi kábelt!:-)))
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #2061 Dátum: 2006.03.06 hétfő, 16:45:00 »

T. Klubtársak!
Új Mondeós lévén (a tagság új, a  manus nagyon régi, a verda 3 éves külhoni TDCI 2.0 Combi) elnézést, ha mafla kérdéseket teszek fel. Problámám a következő: az elektromos ülésmagasság állítás nem műk., motor megy, hátsóm receg, de nem mozdul az ülés semerre! Ha valaki tudna tanácsot adni az sk. javítás módjára,megköszönném.
Félek nekiállni, bár bátor vagyok: nem szeretném, hogy egy meggondolatlan csati széthúzás elsüsse az övfeszítőt v. valami más galibát okozzak...
Segítségeteket előre is köszi!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2062 Dátum: 2006.03.06 hétfő, 22:53:00 »

T. Klubtársak!
Új Mondeós lévén (a tagság új, a  manus nagyon régi, a verda 3 éves külhoni TDCI 2.0 Combi) elnézést, ha mafla kérdéseket teszek fel. Problámám a következő: az elektromos ülésmagasság állítás nem műk., motor megy, hátsóm receg, de nem mozdul az ülés semerre! Ha valaki tudna tanácsot adni az sk. javítás módjára,megköszönném.
Félek nekiállni, bár bátor vagyok: nem szeretném, hogy egy meggondolatlan csati széthúzás elsüsse az övfeszítőt v. valami más galibát okozzak...
Segítségeteket előre is köszi!
Asimon!
 
Hány irányban mozog az ülésed?
Az enyémbe 4 motor van:
-egy előre-hátra
-egy az ülés elejét emeli-süllyeszti
-egy a hátulját emeli-süllyeszti
-egy a támlát mozgatja előre-hátra
 
ebből három látható ha alánézel az ülésnek
 
Nekem a hátsó emelő nem mozog, bár a motor jó mert hallani, viszont a meghajtóházban (csigás fogaskerék) van a hiba, szét még nem szedtem.
Ha valaki tud valahol egy ilyen motort érdekelne!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2063 Dátum: 2006.03.06 hétfő, 23:28:00 »

Asimon!
 
Hány irányban mozog az ülésed?
Az enyémbe 4 motor van:
-egy előre-hátra
-egy az ülés elejét emeli-süllyeszti
-egy a hátulját emeli-süllyeszti
-egy a támlát mozgatja előre-hátra
 
ebből három látható ha alánézel az ülésnek
 
Nekem a hátsó emelő nem mozog, bár a motor jó mert hallani, viszont a meghajtóházban (csigás fogaskerék) van a hiba, szét még nem szedtem.
Ha valaki tud valahol egy ilyen motort érdekelne!
Szerintem neki csak a magassag allitas elektromos.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2064 Dátum: 2006.03.07 kedd, 08:30:00 »

Csak magasság állítás van!
Szerintem is is a meghajtó mechanika fáradt el (csiga hajtás). Mia véleményed nyugodtan szét merjem szedni - ha jobb idő lesz?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2065 Dátum: 2006.03.07 kedd, 09:47:00 »

Csak magasság állítás van!
Szerintem is is a meghajtó mechanika fáradt el (csiga hajtás). Mia véleményed nyugodtan szét merjem szedni - ha jobb idő lesz?
Ha már képben vagy teljesen, akkor akksisaru le
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #2066 Dátum: 2006.03.07 kedd, 09:50:00 »

Csak magasság állítás van!
Szerintem is is a meghajtó mechanika fáradt el (csiga hajtás). Mia véleményed nyugodtan szét merjem szedni - ha jobb idő lesz?
Akkusaru le, majd várj vagy 15 percet... az ember sohase tudhassa ezekkel a lufikkal... hogy mi van. Jól megaszontam.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #2067 Dátum: 2006.03.07 kedd, 09:59:00 »

Csak magasság állítás van!
Szerintem is is a meghajtó mechanika fáradt el (csiga hajtás). Mia véleményed nyugodtan szét merjem szedni - ha jobb idő lesz?
Szia Asimon!
Én is ilyen hibával vettem egy éve az autómat,A csatlakozókat széthúzhatod abból semilyen gond nem lesz.Persze azért gyújtásra ne tedd széthúzott csatikkal.Azt hiszem 8db csavar fogja le az ülést és a biztonsági öv alsó rögzítőcsavarját kell kivenni, és utána jöhet ki az ülés.Egy két seeger gyűrű meg két illesztőcsap kiütése után kitudod venni az egész mozgató mechanizmust az ülésből, motorostól mindenestől.99%-ban a hajtóműben levő fehérszínű műanyagfogskerék a bűnös (eltörött).Ha van ügyes esztergályos ismerősöd, csináltass bronzból helyette újat, az legalább örökös.Ez a fogaskerék egy orsómenetes tengely végén van ami külön nem cserélhető,ezért ki kellszedned ezt az orsót, amihez két rövid hegesztést le kell flexelned.Ha ez meg van viheted a tengelyt az esztergályoshoz, ő majd megoldja mikent rögzíti az új bronz fogaskereket a tengelyre.Ha kész akkor visszahegeszted az orsó anyáját a helyére(amit leflexeltél) és mehet vissza minden a helyére.Nekem is két délutánomba került, de megérte.Nem csak az a pár tízezer amennyit megspóroltam,hanem hogy tudom ilyen problémám többet nem lesz vele.Azóta is hibátlanul működik.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2068 Dátum: 2006.03.07 kedd, 10:00:00 »

Akkusaru le, majd várj vagy 15 percet... az ember sohase tudhassa ezekkel a lufikkal... hogy mi van. Jól megaszontam.
nem muszálj várni 15 percet.elég   ha ráadod gyujtást s rálépsz a fékpedálra.akkor is elszökik a kobor áram......
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #2069 Dátum: 2006.03.07 kedd, 10:05:00 »

nem muszálj várni 15 percet.elég   ha ráadod gyujtást s rálépsz a fékpedálra.akkor is elszökik a kobor áram......
Szerintem jobb a 15 perc, mert az ingyé van, és ki garantálja, hogy nincs egy kondi a lufi elektronikában... jobb az óvatosság.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2070 Dátum: 2006.03.07 kedd, 10:24:00 »

nem muszálj várni 15 percet.elég   ha ráadod gyujtást s rálépsz a fékpedálra.akkor is elszökik a kobor áram......
Az a biztos, ha 15 percig a fékpedált nyomod!:)))
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #2071 Dátum: 2006.03.07 kedd, 13:42:00 »

Kedves Ervin!
Köszi a kimerítő, szakszerű leírást az ülésmagasság állító javítási módjáról. Ha jobb idő lesz, azonnal nekiesek a dolognak. Majd referálok, hogy sikerült.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2072 Dátum: 2006.03.07 kedd, 13:55:00 »

Kedves Ervin!
Köszi a kimerítő, szakszerű leírást az ülésmagasság állító javítási módjáról. Ha jobb idő lesz, azonnal nekiesek a dolognak. Majd referálok, hogy sikerült.
Örülök ha tudtam segíteni! Remélem sikerül!!!
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #2073 Dátum: 2006.03.07 kedd, 15:19:00 »

Örülök ha tudtam segíteni! Remélem sikerül!!!
Ne haragudj, Ervin, az lenne a kérésem, hogy írm majd le, hogy vártál-e 15 akku levétel után (esetleg nyomtad-é a féket)? Nagyon fontos lenne tudni, hogy ki győzött... mármint melyik lobbi..
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #2074 Dátum: 2006.03.07 kedd, 15:21:00 »

Ne haragudj, Ervin, az lenne a kérésem, hogy írm majd le, hogy vártál-e 15 akku levétel után (esetleg nyomtad-é a féket)? Nagyon fontos lenne tudni, hogy ki győzött... mármint melyik lobbi..
Nagyon fontos mi
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #2075 Dátum: 2006.03.07 kedd, 15:23:00 »

Nagyon fontos mi
Még szép.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2076 Dátum: 2006.03.07 kedd, 15:25:00 »

Ne haragudj, Ervin, az lenne a kérésem, hogy írm majd le, hogy vártál-e 15 akku levétel után (esetleg nyomtad-é a féket)? Nagyon fontos lenne tudni, hogy ki győzött... mármint melyik lobbi..
NYOMJA A FÉKET!!!
 
juj annyira izgultam, hogy rátapostam a shiftre...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #2077 Dátum: 2006.03.07 kedd, 19:55:00 »

Ne haragudj, Ervin, az lenne a kérésem, hogy írm majd le, hogy vártál-e 15 akku levétel után (esetleg nyomtad-é a féket)? Nagyon fontos lenne tudni, hogy ki győzött... mármint melyik lobbi..
Szia Angel!
Megmondom őszintén, akkor még nem ismertem ezt a fórumot, és nem is gondoltam rá, hogy kivegyem az akksit(vagy levegyem a sarukat)egy ilyen dolog miatt.Úgyhogy ezt az egészet úgy csináltam,hogy a motorháztetőt ki sem nyitottam.Jó, gyújtásra azért nem tettem közben az autót.Szóval a munka végeztével a csatikat összedugtam és azóta is minden hibátlanul műxik,ülésfűtés,ülsmagasság állítás........Ekkor még csak ismerkedtem az autóval,azóta már két termosztát csere,de most már végre jó és kapott egy profi chip tuningot.Mindent összevetve jó kis gép ,szeretem.
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #2078 Dátum: 2006.03.07 kedd, 20:44:00 »

Szia Angel!
Megmondom őszintén, akkor még nem ismertem ezt a fórumot, és nem is gondoltam rá, hogy kivegyem az akksit(vagy levegyem a sarukat)egy ilyen dolog miatt.Úgyhogy ezt az egészet úgy csináltam,hogy a motorháztetőt ki sem nyitottam.Jó, gyújtásra azért nem tettem közben az autót.Szóval a munka végeztével a csatikat összedugtam és azóta is minden hibátlanul műxik,ülésfűtés,ülsmagasság állítás........Ekkor még csak ismerkedtem az autóval,azóta már két termosztát csere,de most már végre jó és kapott egy profi chip tuningot.Mindent összevetve jó kis gép ,szeretem.
Ahogy az egészséges erotikában mondják: ölég egy szikra... az a helyzet, hogy a biztöv jó esetben pirotechnikai övfeszítővel van ellátva. Az viszont a légzsákokkal van kapcsolatban. Kicsi az esélye, de megtörténhet: rövidzárlatot csinálsz, és bedurran a légzsák. Szerintem jobb az óvatosság, főleg, ha az ingyen van.
 
Utolsó mondások:
- Persze, hogy kihúztam a konektorból, mit képzelsz?
- Persze, hogy zárva van az oroszlán ajtaja.
Én az óvatosság híve vagyok.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #2079 Dátum: 2006.03.07 kedd, 21:06:00 »

Ahogy az egészséges erotikában mondják: ölég egy szikra... az a helyzet, hogy a biztöv jó esetben pirotechnikai övfeszítővel van ellátva. Az viszont a légzsákokkal van kapcsolatban. Kicsi az esélye, de megtörténhet: rövidzárlatot csinálsz, és bedurran a légzsák. Szerintem jobb az óvatosság, főleg, ha az ingyen van.
 
Utolsó mondások:
- Persze, hogy kihúztam a konektorból, mit képzelsz?
- Persze, hogy zárva van az oroszlán ajtaja.
Én az óvatosság híve vagyok.
Mikor én a sebváltózáramat tetettem be, akkor mesélte a srác, hogy egy 206-ost csináltak, és rajtamaradt a gyújtás, és ahogy babráltak a váltónál, pufff nagy füst 4 lufi ki, az autóban volt 3000 km :)Szóval csak óvatosan
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
Vendég
« Új hozzászólás #2080 Dátum: 2006.03.07 kedd, 21:19:00 »

Ahogy az egészséges erotikában mondják: ölég egy szikra... az a helyzet, hogy a biztöv jó esetben pirotechnikai övfeszítővel van ellátva. Az viszont a légzsákokkal van kapcsolatban. Kicsi az esélye, de megtörténhet: rövidzárlatot csinálsz, és bedurran a légzsák. Szerintem jobb az óvatosság, főleg, ha az ingyen van.
 
Utolsó mondások:
- Persze, hogy kihúztam a konektorból, mit képzelsz?
- Persze, hogy zárva van az oroszlán ajtaja.
Én az óvatosság híve vagyok.
O.K. belátom igazad van,még mindíg jobb programozgatni mint légzsák után futkozni.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2081 Dátum: 2006.03.07 kedd, 23:03:00 »

Mikor én a sebváltózáramat tetettem be, akkor mesélte a srác, hogy egy 206-ost csináltak, és rajtamaradt a gyújtás, és ahogy babráltak a váltónál, pufff nagy füst 4 lufi ki, az autóban volt 3000 km :)Szóval csak óvatosan
Es nem lett semmi baja? Nagyot utnek a legzsakok.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2082 Dátum: 2006.03.08 szerda, 09:11:00 »

Ahogy az egészséges erotikában mondják: ölég egy szikra... az a helyzet, hogy a biztöv jó esetben pirotechnikai övfeszítővel van ellátva. Az viszont a légzsákokkal van kapcsolatban. Kicsi az esélye, de megtörténhet: rövidzárlatot csinálsz, és bedurran a légzsák. Szerintem jobb az óvatosság, főleg, ha az ingyen van.
 
Utolsó mondások:
- Persze, hogy kihúztam a konektorból, mit képzelsz?
- Persze, hogy zárva van az oroszlán ajtaja.
Én az óvatosság híve vagyok.
Akkor most ki győzött?
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2083 Dátum: 2006.03.08 szerda, 09:54:00 »

Ahogy az egészséges erotikában mondják: ölég egy szikra... az a helyzet, hogy a biztöv jó esetben pirotechnikai övfeszítővel van ellátva. Az viszont a légzsákokkal van kapcsolatban. Kicsi az esélye, de megtörténhet: rövidzárlatot csinálsz, és bedurran a légzsák. Szerintem jobb az óvatosság, főleg, ha az ingyen van.
 
Utolsó mondások:
- Persze, hogy kihúztam a konektorból, mit képzelsz?
- Persze, hogy zárva van az oroszlán ajtaja.
Én az óvatosság híve vagyok.
A zoroszlánnak van ajtaja?
 
És egy rallys navigátor utolsó szava?
 
- Bocs bal!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #2084 Dátum: 2006.03.08 szerda, 14:20:00 »

Szaisztok Urak!
Most vettem egy 2001-es 2,0 TDDI Mondeót. Olasz volt a szentem, így semmilyen kezelési utasítás, szervízfüzet nem volt hozzá magyarul. A kezelési utasítást már megszereztem. Tudnátok-e a szervízfüzetből elektronikusat küldeni (a lényeg, hogy hány km-ként kell szervizelni és pontosan mit kell cserélni, ellenőrizni).  
Előre is kösz!
Csaba
Naplózva
ticu
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4247


2011 S-MAX 2.0 TDCi 140Le

ticu@flx.hu
E-mail
« Új hozzászólás #2085 Dátum: 2006.03.08 szerda, 14:21:00 »

Szaisztok Urak!
Most vettem egy 2001-es 2,0 TDDI Mondeót. Olasz volt a szentem, így semmilyen kezelési utasítás, szervízfüzet nem volt hozzá magyarul. A kezelési utasítást már megszereztem. Tudnátok-e a szervízfüzetből elektronikusat küldeni (a lényeg, hogy hány km-ként kell szervizelni és pontosan mit kell cserélni, ellenőrizni).  
Előre is kösz!
Csaba
A főoldalon találsz ilyet, ha keresgetsz, de az asszem TDCi-hez van.
Naplózva

Utcára néző ablakokkal és tekerhető kormánnyal...
Korábban: MK3 Mondeo 2,0 TDCi... MK2 Mondeo 2,0 Zetec
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #2086 Dátum: 2006.03.08 szerda, 16:12:00 »

A zoroszlánnak van ajtaja?
 
És egy rallys navigátor utolsó szava?
 
- Bocs bal!
A zoroszlány ketrecének az ajtaja.
Az állatkertben nem irodalmi magyarsággal beszílnek, hanemhá csák párásztosán.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
ticu
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4247


2011 S-MAX 2.0 TDCi 140Le

ticu@flx.hu
E-mail
« Új hozzászólás #2087 Dátum: 2006.03.10 péntek, 21:36:00 »

www.nagyauto.hu, Fox, Mondeo Club ...
Naplózva

Utcára néző ablakokkal és tekerhető kormánnyal...
Korábban: MK3 Mondeo 2,0 TDCi... MK2 Mondeo 2,0 Zetec
Vendég
« Új hozzászólás #2088 Dátum: 2006.03.15 szerda, 15:18:00 »

Csá. Tud valaki abban segíteni hogy kell visszaállítani a csilingelést a biztonsági öv be nem kapcsolt állapotára? köszi.
Naplózva
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #2089 Dátum: 2006.03.15 szerda, 15:23:00 »

Csá. Tud valaki abban segíteni hogy kell visszaállítani a csilingelést a biztonsági öv be nem kapcsolt állapotára? köszi.
Nem mindegyik autón lehet, de a főoldalon megtalálsz róla mindent
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #2090 Dátum: 2006.03.15 szerda, 17:35:00 »

Nem mindegyik autón lehet, de a főoldalon megtalálsz róla mindent
A Szervíz/Programozások alatt.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #2091 Dátum: 2006.03.23 csütörtök, 21:18:00 »

sziasztok,  
Mondeo Trendet fogok venni és egy dolog nem tiszta. Úgy tudom hogy ebben 6 légzsák széria, de nem egyértelmü hol. vezetőoldali légzsák, utasoldali légzsák, oldal légzsák, ez utóbbi hátsó üléseknél is van, vagy csak elöl? Gyerek miatt fontos lenne tudnom... Köszi előre is.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2092 Dátum: 2006.03.23 csütörtök, 21:20:00 »

Jah és ma berepültem a leendő járgányomat, ez egy 2005ös évjárat, 1.8as 125LE, gyönyörű, alig várom hogy végre meglegyen!!!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2093 Dátum: 2006.03.23 csütörtök, 21:25:00 »

sziasztok,  
Mondeo Trendet fogok venni és egy dolog nem tiszta. Úgy tudom hogy ebben 6 légzsák széria, de nem egyértelmü hol. vezetőoldali légzsák, utasoldali légzsák, oldal légzsák, ez utóbbi hátsó üléseknél is van, vagy csak elöl? Gyerek miatt fontos lenne tudnom... Köszi előre is.
Ha a tetőből lenyílókat oldalanként 2nek számolod van az 8 is Cheesy
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2094 Dátum: 2006.03.23 csütörtök, 21:33:00 »

Ha a tetőből lenyílókat oldalanként 2nek számolod van az 8 is Cheesy
közben letöltöttem a pdf filét, és nagy örömömre olvastam hogy már az ambientében is függönylégzsák van. Ez számomra azt jelentette hogy  ha ne adj isten crash van, akkor a hátsó ülés van a gyereknek is plusz védelem.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2095 Dátum: 2006.03.23 csütörtök, 21:59:00 »

közben letöltöttem a pdf filét, és nagy örömömre olvastam hogy már az ambientében is függönylégzsák van. Ez számomra azt jelentette hogy  ha ne adj isten crash van, akkor a hátsó ülés van a gyereknek is plusz védelem.
Miért, a függönylégzsák hátul véd?
Hogy van az?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2096 Dátum: 2006.03.23 csütörtök, 22:13:00 »

Miért, a függönylégzsák hátul véd?
Hogy van az?
Függönylégzsák oldalt utastér hosszában. Szilánkoktól egyéb kellemetlenségtől ami oldalról jön védi a hátul űlőket is.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #2097 Dátum: 2006.03.23 csütörtök, 23:23:00 »

sziasztok,  
Mondeo Trendet fogok venni és egy dolog nem tiszta. Úgy tudom hogy ebben 6 légzsák széria, de nem egyértelmü hol. vezetőoldali légzsák, utasoldali légzsák, oldal légzsák, ez utóbbi hátsó üléseknél is van, vagy csak elöl? Gyerek miatt fontos lenne tudnom... Köszi előre is.
enef,
 
a sima, és a facelift-be, még csak a 4db volt széria, a facelift 2-őt nem tudom.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #2098 Dátum: 2006.03.24 péntek, 12:55:00 »

sziasztok!
van egy 2001es tddi Mondeom. napi jelleggel előfordul, hogy nem tudom beindítani, csak sokadszori próbálkozás után.  el kezd villogni az izzitó lámpája, és nem indul. mi lehet az oka? a váci úti ford szakszervízben képtelenek megtalálni a hibát, mindenhol csak rá akarják tenni a computerre egy tizesért, de nem tudják az okát. esetleg egy spéci ford-szerelőt ha tudnátok ajánlani, vagy bármilyen ötletetek van a hiba korrigálására, az óriási lenne. előre is köszönöm a segítségeteket! Üdv.: K.N
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2099 Dátum: 2006.03.24 péntek, 13:27:00 »

Függönylégzsák oldalt utastér hosszában. Szilánkoktól egyéb kellemetlenségtől ami oldalról jön védi a hátul űlőket is.
Kedvenc férjem egyik kollégájába ment bele - elsőbbségadás helyett - oldalról egy ámokfutó (nem Kozsó...).  
A kolléga OFF autója (Octavia) biztonságból jól vizsgázott, szépen nyíltak a légzsákok is.  
A hibás autó vezetője valószínűleg sokkot kaphatott, mert még neki áll feljebb és a vétlen autóban ülőkre támadt: Persze, hogy nem láttok, ha nem húzzátok el azt a rohadt függönyt!!!...
Nem vicclapban olvastam, télleg megtörtént
Naplózva
Oldalak: 1 ... 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 ... 138   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.105 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.