Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.03 péntek, 19:38:08 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 ... 21   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Benzinmotorok (1.6, 2.0, 2.3)  (Megtekintve 439745 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Tibor64
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 42



E-mail
« Új hozzászólás #550 Dátum: 2016.10.24 hétfő, 20:51:37 »

Üdv!
Van nekem egy 2011-es 1.6 SCTi motoros autóm, aminek az a szokása, hogy tankolás után - de csak tankolás után! - nem akar indulni. Pontosabban elindul, aztán abban a pillanatban le is áll, 3. -4. nekifutásra aztán elindul kicsit traktorhangon. Ha ekkor leállítom, utána rögtön szépen elindul, és szó nélkül megy egészen a következő tankolásig. Szerelőnél már járt, aki elmondása szerint nem talált hibát, és nem is csinált vele semmit, de érdekes módon utána hónapokig nem jelentkezett a hiba. Most megint kezdi  falbav
Hibakódolvasás ezt találta: B11BC; U422; U416
Találkozott már valaki ilyennel?
Naplózva

Mondeo 1,6 ecoboost Titanium 2012.04 fl. 4ajtó.
PetiP
Vendég
« Új hozzászólás #551 Dátum: 2016.11.22 kedd, 16:51:31 »

Kedves Mindenki,
Augusztusban vettem egy 1,6os 2012es (nem ecoboost) motorral manual valtoval rendelkezo Mondeot. Kezdő Mondeoskent eleinte beletorodtem a 10-11 literes fogyasztasba (Bp munkaba jaras), de a forumot olvasgatva egyre inkabb tunik soknak ez az ertek. Lenne valakinek tapsztalata ilyen motorral az atlagos fogyasztasra? Amennyiben tenyleg so, van tapasztlatotok, hogy mit erdemes megnézetni? 150e km van benne, vasarlaskor osszes szurot, vezerles-vizpumpat, gyertyakat csereltettem (+futomu, de az itt irreleváns). Illetve igy hidegben picit hangos a motor (kerreg mint a dizel), de ha pl garazsbol indulok sokkal halkabb.
Nagyon koszonom az otleteket, valaszokat wave wave worship
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #552 Dátum: 2016.11.22 kedd, 20:07:43 »

Kedves Mindenki,
Augusztusban vettem egy 1,6os 2012es (nem ecoboost) motorral manual valtoval rendelkezo Mondeot. Kezdő Mondeoskent eleinte beletorodtem a 10-11 literes fogyasztasba (Bp munkaba jaras), de a forumot olvasgatva egyre inkabb tunik soknak ez az ertek. Lenne valakinek tapsztalata ilyen motorral az atlagos fogyasztasra? Amennyiben tenyleg so, van tapasztlatotok, hogy mit erdemes megnézetni? 150e km van benne, vasarlaskor osszes szurot, vezerles-vizpumpat, gyertyakat csereltettem (+futomu, de az itt irreleváns). Illetve igy hidegben picit hangos a motor (kerreg mint a dizel), de ha pl garazsbol indulok sokkal halkabb.
Nagyon koszonom az otleteket, valaszokat wave wave worship
Semmire nem mész ha kapsz itt egy-két adatot. A spritmonitor.de amit keresel.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
PetiP
Vendég
« Új hozzászólás #553 Dátum: 2016.11.22 kedd, 20:37:02 »

Semmire nem mész ha kapsz itt egy-két adatot. A spritmonitor.de amit keresel.
Koszonom, megneztem. Valóban sok az a 10-11 ezek alapjan jol sejtettem.. de vajon hol keressem a hibat?  Huh? Erre lenne ötleted?
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #554 Dátum: 2016.11.22 kedd, 20:48:30 »

Kedves Mindenki,
Augusztusban vettem egy 1,6os 2012es (nem ecoboost) motorral manual valtoval rendelkezo Mondeot. Kezdő Mondeoskent eleinte beletorodtem a 10-11 literes fogyasztasba (Bp munkaba jaras), de a forumot olvasgatva egyre inkabb tunik soknak ez az ertek. Lenne valakinek tapsztalata ilyen motorral az atlagos fogyasztasra? Amennyiben tenyleg so, van tapasztlatotok, hogy mit erdemes megnézetni? 150e km van benne, vasarlaskor osszes szurot, vezerles-vizpumpat, gyertyakat csereltettem (+futomu, de az itt irreleváns). Illetve igy hidegben picit hangos a motor (kerreg mint a dizel), de ha pl garazsbol indulok sokkal halkabb.
Nagyon koszonom az otleteket, valaszokat wave wave worship

Egy 1.6 szívóbenzin fővárosban 10-11 literes fogyasztással bár sok, de sajnos reális
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
PetiP
Vendég
« Új hozzászólás #555 Dátum: 2016.11.22 kedd, 20:54:53 »

Egy 1.6 szívóbenzin fővárosban 10-11 literes fogyasztással bár sok, de sajnos reális
Sajnos pályán sem volt sokkal jobb, bár 140 fölött nem biztos hogy a legideálisabb ennek a motornak.. lehet maradni kéne vele a 120 körül..
Naplózva
Rytsye
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 53


E-mail
« Új hozzászólás #556 Dátum: 2016.11.23 szerda, 20:55:58 »

Sziasztok ! Üdvözlök mindenkit  új tag ként.  Kérdésem az lenne ,hogy nem rég lettem tulajdonosa egy mk4-es 2.0l -es benzinesnek. Előző tulaj azt mondta ,hogy cseréltette ,de azért szokásos dolgok cserélve lettek  köztük a hosszbordásszîj is.(elvileg csak valami gyengébb 4000 ft-os volt rajt) Előtte szépen járt a motor hang nélkül,  most csere utan mintha nagyon nagyon minomalisan picit valami ,nem tudom pontosan leírni ,mintha " huppogàs" jön a szíjtól, illetve a beltérben is hallani es picit mintha rantana mindig a motoron ,hozzataeszem tenyleg minimalis. Kérdésem az lenne ,hogy igaz lehet e amit a szerelő mondott ,hogy ez az új szíj jóval erősebb 11000 ft volt es feszesebb. Valamint a fő ok, hogy a szíjon a külső részén van egy felirat és az amíg le nem kopik par 1000 km alatt addig ez hallható. Ez igaz lehet ? Köszi
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #557 Dátum: 2016.11.23 szerda, 21:38:47 »

Sziasztok ! Üdvözlök mindenkit  új tag ként.  Kérdésem az lenne ,hogy nem rég lettem tulajdonosa egy mk4-es 2.0l -es benzinesnek. Előző tulaj azt mondta ,hogy cseréltette ,de azért szokásos dolgok cserélve lettek  köztük a hosszbordásszîj is.(elvileg csak valami gyengébb 4000 ft-os volt rajt) Előtte szépen járt a motor hang nélkül,  most csere utan mintha nagyon nagyon minomalisan picit valami ,nem tudom pontosan leírni ,mintha " huppogàs" jön a szíjtól, illetve a beltérben is hallani es picit mintha rantana mindig a motoron ,hozzataeszem tenyleg minimalis. Kérdésem az lenne ,hogy igaz lehet e amit a szerelő mondott ,hogy ez az új szíj jóval erősebb 11000 ft volt es feszesebb. Valamint a fő ok, hogy a szíjon a külső részén van egy felirat és az amíg le nem kopik par 1000 km alatt addig ez hallható. Ez igaz lehet ? Köszi
7e ft ost kellett volna venni.az halkabb.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #558 Dátum: 2016.11.23 szerda, 21:44:40 »

Sziasztok ! Üdvözlök mindenkit  új tag ként.  Kérdésem az lenne ,hogy nem rég lettem tulajdonosa egy mk4-es 2.0l -es benzinesnek. Előző tulaj azt mondta ,hogy cseréltette ,de azért szokásos dolgok cserélve lettek  köztük a hosszbordásszîj is.(elvileg csak valami gyengébb 4000 ft-os volt rajt) Előtte szépen járt a motor hang nélkül,  most csere utan mintha nagyon nagyon minomalisan picit valami ,nem tudom pontosan leírni ,mintha " huppogàs" jön a szíjtól, illetve a beltérben is hallani es picit mintha rantana mindig a motoron ,hozzataeszem tenyleg minimalis. Kérdésem az lenne ,hogy igaz lehet e amit a szerelő mondott ,hogy ez az új szíj jóval erősebb 11000 ft volt es feszesebb. Valamint a fő ok, hogy a szíjon a külső részén van egy felirat és az amíg le nem kopik par 1000 km alatt addig ez hallható. Ez igaz lehet ? Köszi

Persze, a szíjra direkt tesznek hangrezonáló feliratot... vigyor3
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Rytsye
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 53


E-mail
« Új hozzászólás #559 Dátum: 2016.11.23 szerda, 22:24:07 »

Köszönöm. Akkor a válaszokból ítélve talàn ő baszott el valamit. Amúgy mondta ,hogy elég *** volt a szíjat felrakni ( nem fordokkal foglalkozik főként), de  azt mondta minden ok. Mit tud ott elb... az ember? Görgők ,feszítő stb??? Vagy akk most irány a szerviz ? Jobban jarok azzal ? Amúgy ,ha Pécsen tudtok valakit aki profi Mondeóban megköszönném.
Naplózva
Vagyokabajnok
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3548



E-mail
« Új hozzászólás #560 Dátum: 2016.11.27 vasárnap, 09:05:27 »

Köszönöm. Akkor a válaszokból ítélve talàn ő baszott el valamit. Amúgy mondta ,hogy elég *** volt a szíjat felrakni ( nem fordokkal foglalkozik főként), de  azt mondta minden ok. Mit tud ott elb... az ember? Görgők ,feszítő stb??? Vagy akk most irány a szerviz ? Jobban jarok azzal ? Amúgy ,ha Pécsen tudtok valakit aki profi Mondeóban megköszönném.
Lehet,hogy feszesebb szíj miatt a meghajtott alkatrészek valamelyike most elkezdett jobban szólni,amit eddig nem is hallottál(pl.kopott feszítő).Szerelő azokat is megnézte,vagy csak szí le-fel,kérdezd meg.A szervizes buli egy kicsit drágább lesz,és lehet,hogy minden forgó alkatrészt cserélnek.(nem csak a hibásat) szomoru1 Sajnos nem mindig sikerül egyszerre megtalálni a hiba pontos okát. vigyor3
Naplózva

2011.12  1.6 Panther Black BA7
Ex:
2013. Focus 1.6 Tdci trend+
2001 Mondeo mk3 2.0   GHIA   145 LE   (B5Y)  esp. tempomat. fűthető-hűthető fekete bőr.   300+
Nemtudom
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


E-mail
« Új hozzászólás #561 Dátum: 2016.12.02 péntek, 09:00:45 »

Kedves Mindenki,
Augusztusban vettem egy 1,6os 2012es (nem ecoboost) motorral manual valtoval rendelkezo Mondeot. Kezdő Mondeoskent eleinte beletorodtem a 10-11 literes fogyasztasba (Bp munkaba jaras), de a forumot olvasgatva egyre inkabb tunik soknak ez az ertek. Lenne valakinek tapsztalata ilyen motorral az atlagos fogyasztasra? Amennyiben tenyleg so, van tapasztlatotok, hogy mit erdemes megnézetni? 150e km van benne, vasarlaskor osszes szurot, vezerles-vizpumpat, gyertyakat csereltettem (+futomu, de az itt irreleváns). Illetve igy hidegben picit hangos a motor (kerreg mint a dizel), de ha pl garazsbol indulok sokkal halkabb.
Nagyon koszonom az otleteket, valaszokat wave wave worship

Hello

Nekem is 1.6 sima benzinem van , 2009. Dec.- i. Jelenleg 160 000 kmrel. Èn 80%ban vidèken jàrok vele , a maradék 20%pàlya ès vàros. 10 hónapja van nàlam az auto ès az àrlagfogyasztàsa 7 -7.2 közt mozog (OMV100as benzinnel).
Nyàron voltunk vele egy hosszabb autopàlyàs uton (1000 km, 4 felnőtt, full csomagtarto + klima) ès 120-130as tempoval is tartotta ezt a 7.3 körüli fogyasztàst. Azt a 10-11et èn sokallnàm.

A hidegen valö zörgès pedig több mint valószinű hogy szelepemelők cseréje lesz. A gyàriak àra 2000 Ft/db ès van belőle 16. Csak ne szervizben cserèltesd mert ott nekem 8000 Ft/ db-ot mondtak  nyes
Mikor februàrban megvettem az autot nekem is cserèlnem kelelett, azota szèp hangja van. Àllitolag ezeket 150 ezer körül szoktàk cserèlni. Nekem legalàbbis szervizben ezt mondtàk.

Naplózva
LFA-433
Vendég
« Új hozzászólás #562 Dátum: 2016.12.20 kedd, 20:06:18 »

Üdv Mindenkinek!

Szeretnék segítséget kérni egy motorikus kérdésben,nemrég vásároltam egy mondit 2008 1.6 Ti-vct 125 le motor van benne és reggelente kicsit kerepel avagy dízeles hangja van kb 5-10 mp-ig,utána elcsendesedik a kicsike,az autóban 54500km van,most cseréltem benne olajat castrol 5w-30 EDGE olajat kapott és MANN OLAJSZŰRŐT.Nem tudom jó döntés volt ez az olaj vagy nem,vagy ez okozhatja a reggeli hangot!
Normális ez a jelenség vagy más áll a háttérben!
AKI TUD VALAMIT MONDANI ERRE AZT NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM.

Előre is köszönöm mindenkinek a válaszokat!
Naplózva
Maxygas
Vendég
« Új hozzászólás #563 Dátum: 2016.12.21 szerda, 23:27:22 »

Sziasztok,

Milyen gyorsan kell bemelegednie a motornak? Mert nálam kb 5-6 km után áll be középre a mutató és további 4-5 km mire lesz valamicske fűtés de az sem túl erős.Előző kocsim egy 406-os volt szintén benzines és az 1-1,5 km már langyos levegőt fújt be és kb 5 km után forrót,a Ford ehhez képest elég gyengusz.
Mondeo-n hogy van a megcsinálva a fűtő kör? Van külön termosztát ,hő szenzor ,fűtéscsap, akármi?
Naplózva
sass
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 32


E-mail
« Új hozzászólás #564 Dátum: 2016.12.22 csütörtök, 01:28:25 »

Üdv Mindenkinek!

Szeretnék segítséget kérni egy motorikus kérdésben,nemrég vásároltam egy mondit 2008 1.6 Ti-vct 125 le motor van benne és reggelente kicsit kerepel avagy dízeles hangja van kb 5-10 mp-ig,utána elcsendesedik a kicsike,az autóban 54500km van,most cseréltem benne olajat castrol 5w-30 EDGE olajat kapott és MANN OLAJSZŰRŐT.Nem tudom jó döntés volt ez az olaj vagy nem,vagy ez okozhatja a reggeli hangot!
Normális ez a jelenség vagy más áll a háttérben!
AKI TUD VALAMIT MONDANI ERRE AZT NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM.

Előre is köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Üdv!

Ez teljesen normális, ugyan ilyen mondim van csak 2009-es. 120e km-rel vettem, most 230e van benne, nálam is az elejétől zörög hidegen, melegen szép hangja van. A kollégám benzines Cmax-ja szintén ezt csinálja. Valószínűleg a szelepek hidegen, mert lapkás és nem hidrotőkés. Ne aggódj :-)

Üdv, SASS
Naplózva

2009 mondeo kombi 1,6 benzin, LPG
LFA-433
Vendég
« Új hozzászólás #565 Dátum: 2016.12.22 csütörtök, 18:52:30 »

Szia!
Nagyon szépen köszönöm válaszod ,azt hittem hogy hidrotőkés ez a motor,egyébként nagyon jól megy és nagyon kényelmes.
Van valami amire oda kéne figyelni"gyenge pont"Huh?
Mégegyszer köszönöm!
Naplózva
sass
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 32


E-mail
« Új hozzászólás #566 Dátum: 2016.12.22 csütörtök, 20:55:29 »

Szia!
Nagyon szépen köszönöm válaszod ,azt hittem hogy hidrotőkés ez a motor,egyébként nagyon jól megy és nagyon kényelmes.
Van valami amire oda kéne figyelni"gyenge pont"Huh?
Mégegyszer köszönöm!

Szia!

Semmi extra, én 15e km-ként olajat cserélek (castrol 5w-30) 160e-nél vezérlés csere , hosszbordásszíj és a vízpumpa, úgy emlékszem azért kell cserélni mert a vezérlés mögött van a vízpumpa.
Minden második olajcserekor levegőszűrő és gyári gyertya csere. A váltóba csak gyári olajat tegyél, rosszak a tapasztalatok az egyéb hajtómű olajokkal. Szervóolaj, fagyálló és fékolaj (dot 5.1) csere az elején. Ennyi.

Üdv, SASS
Naplózva

2009 mondeo kombi 1,6 benzin, LPG
Rytsye
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 53


E-mail
« Új hozzászólás #567 Dátum: 2016.12.23 péntek, 17:14:01 »

Adott 2007-es 2000-es benzines ford mondeo.Előző tulaj már cseréltetett főtengelyszimeringet. Vétel után én is kicseréltettem,mert sajnos későn vettem észre hogy szivàrog,de sajnos most ismét szivàrog.Talalkozott màr valaki ilyen problémával?Mi lehet a gond? Motor csendes,egyenletesen jár,egyéb probléma nincs.
Naplózva
LFA-433
Vendég
« Új hozzászólás #568 Dátum: 2016.12.23 péntek, 19:15:35 »

Szia!

Semmi extra, én 15e km-ként olajat cserélek (castrol 5w-30) 160e-nél vezérlés csere , hosszbordásszíj és a vízpumpa, úgy emlékszem azért kell cserélni mert a vezérlés mögött van a vízpumpa.
Minden második olajcserekor levegőszűrő és gyári gyertya csere. A váltóba csak gyári olajat tegyél, rosszak a tapasztalatok az egyéb hajtómű olajokkal. Szervóolaj, fagyálló és fékolaj (dot 5.1) csere az elején. Ennyi.

Üdv, SASS
Naplózva
LFA-433
Vendég
« Új hozzászólás #569 Dátum: 2016.12.23 péntek, 19:18:55 »

Köszönöm az infót!
Mindenkinek boldog karácsonyi ünnepeket kívánok!
Naplózva
Rytsye
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 53


E-mail
« Új hozzászólás #570 Dátum: 2017.01.18 szerda, 21:12:47 »

Sziasztok. Màr egyszer azt hiszem kérdeztem , de most pontosan megnéztem. Szóval. 2000-es benzines motor 2007-es, kb 10000 km alatt megeszik 1-1.5 l olajat.  Sehol nem folyik, nem füstöl. Motorba nem szeretnék turkàlni, az màr régen rossz.  Adjam el? Vagy ez normàlis is lehet? Vétel utàn Eneos 5w-30-at kapott. Köszönöm !
Naplózva
ReFi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 663



« Új hozzászólás #571 Dátum: 2017.01.18 szerda, 23:20:24 »

Sziasztok. Màr egyszer azt hiszem kérdeztem , de most pontosan megnéztem. Szóval. 2000-es benzines motor 2007-es, kb 10000 km alatt megeszik 1-1.5 l olajat.  Sehol nem folyik, nem füstöl. Motorba nem szeretnék turkàlni, az màr régen rossz.  Adjam el? Vagy ez normàlis is lehet? Vétel utàn Eneos 5w-30-at kapott. Köszönöm !
meglehet nyugodni, az teljesen rendben van, majd ha 1000km alatt eszik ennyit akkor talan elgondolkodhatsz rajta, hogy foglalkozol vele vagy eladod.
10e kmenekent csereld az olajat, lehet ket csere kozott meg utan sem kell toltened, max ratoltod a csere utan a maradekot 5000 km utan.
Naplózva

Rytsye
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 53


E-mail
« Új hozzászólás #572 Dátum: 2017.01.18 szerda, 23:34:44 »

Köszi!!!!
Naplózva
Rytsye
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 53


E-mail
« Új hozzászólás #573 Dátum: 2017.01.24 kedd, 20:14:17 »

Sziasztok! Kérdésem az lenne , hogy adott egy 2000 benzines 2007-es mondeó.  Mostanában elkezdte az autó ,hogy néha hidegen elindítom és nagyon alapjáraton ketyeg a motor ,kicsi gázt adok majd helyrejön. Melegen is néha indítani akarom ,elsőre nem akar ,másodikra adok kis gázt és ok. Angry Az autót nagyon rendbe akarom vágni tavasszal ezért szeretném most minden problémáját kitalálni ,hátha valaki már járt így. Esetleg katalizátor gond, vagy alapjárati motort kellene tisztítani ?  Köszönöm !!!
Naplózva
ReFi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 663



« Új hozzászólás #574 Dátum: 2017.01.25 szerda, 12:34:14 »

Sziasztok! Kérdésem az lenne , hogy adott egy 2000 benzines 2007-es mondeó.  Mostanában elkezdte az autó ,hogy néha hidegen elindítom és nagyon alapjáraton ketyeg a motor ,kicsi gázt adok majd helyrejön. Melegen is néha indítani akarom ,elsőre nem akar ,másodikra adok kis gázt és ok. Angry Az autót nagyon rendbe akarom vágni tavasszal ezért szeretném most minden problémáját kitalálni ,hátha valaki már járt így. Esetleg katalizátor gond, vagy alapjárati motort kellene tisztítani ?  Köszönöm !!!

B.
Naplózva

Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #575 Dátum: 2017.01.25 szerda, 12:37:50 »

B.
Ha ebből nem jön rá a megoldásra, akkor semmiből.  taps
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Rytsye
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 53


E-mail
« Új hozzászólás #576 Dátum: 2017.01.25 szerda, 12:52:16 »

Köszi  worship  Így màr tényleg meg van a megoldas
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #577 Dátum: 2017.01.25 szerda, 18:43:36 »

Ha ebből nem jön rá a megoldásra, akkor semmiből.  taps
lemaradhatott egy +....... eplus2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Nemtudom
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


E-mail
« Új hozzászólás #578 Dátum: 2017.01.31 kedd, 09:41:40 »

Sziasztok! Kérdésem az lenne , hogy adott egy 2000 benzines 2007-es mondeó.  Mostanában elkezdte az autó ,hogy néha hidegen elindítom és nagyon alapjáraton ketyeg a motor ,kicsi gázt adok majd helyrejön. Melegen is néha indítani akarom ,elsőre nem akar ,másodikra adok kis gázt és ok. Angry Az autót nagyon rendbe akarom vágni tavasszal ezért szeretném most minden problémáját kitalálni ,hátha valaki már járt így. Esetleg katalizátor gond, vagy alapjárati motort kellene tisztítani ?  Köszönöm !!!

Hello

Alapjárati motor tisztítás nem árt, ha nem volt az elmúlt néhány hónapban (bár attól függ mennyit jártál vele, és hol). Gyújtótrafó és gyertyák rendben vannak?

Nekem a korábbi focus-om csinált hasonlót. Beindítottam, az alapjárat elkezdett imbolyogni, aztán vagy lefúlladt, vagy ráhúzott egy nagy gázt, és beállt alapjáratba. Állítólag az üzemanyag minősége volt a hibás. Szerelőm ajánlotta hogy tankoljak bele 100as OMV-t és hajtsam meg. Semmi nem lett javítva cserélve rajta. Onnantól meg is szűnt a probléma. Onnantól csak azt tankoltam bele.
Egy próbát megér.
Naplózva
ReFi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 663



« Új hozzászólás #579 Dátum: 2017.01.31 kedd, 10:17:35 »

Ha ebből nem jön rá a megoldásra, akkor semmiből.  taps

felvázolt egy A és egy B opciot en a B-re teettem a voksom Cheesy nem b*dmeg akart lenni Cheesy
Naplózva

Rytsye
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 53


E-mail
« Új hozzászólás #580 Dátum: 2017.02.01 szerda, 00:39:04 »

Köszönöm a válaszokat. Benzint én mindig csak a jobb minőségüt tankolok, az szerintem nem lehet gond. Majd akkor rákukkantok az alapjáratira hátha ráfér kis tisztítàs.
Naplózva
ReFi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 663



« Új hozzászólás #581 Dátum: 2017.02.01 szerda, 11:26:51 »

Köszönöm a válaszokat. Benzint én mindig csak a jobb minőségüt tankolok, az szerintem nem lehet gond. Majd akkor rákukkantok az alapjáratira hátha ráfér kis tisztítàs.
az sosem árt, hatha csak annyi
Naplózva

Rytsye
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 53


E-mail
« Új hozzászólás #582 Dátum: 2017.02.03 péntek, 22:59:32 »

Sziasztok. Jelenleg külföldön vagyok, de àprilisban szeretném az autómat rendbetetetni.Sok gond nincs vele,csak be akarom biztosítani ,hogy még jó darabig jó tàrs legyen. Ha valaki tudna nekem egy pontos leíràst ,kb àrat írni azzal kapcsolatban amiket ki kellene cserélnem megköszönném.
Km nem fontos ,145.000 ami vagy igaz vagy nem ,de ez mellékes most. Amúgy 2007-es ghia 2000 benzin.
Olaj ,összes szűrő cserélve .
Amikre még gondoltam,bàr nem vagyok autoszerelő ezért is kérem a tanàcsot,nyilvàn olyan emberhez fogom vinni aki valamit ért hozzà,de azért előtte kicsit képbe szeretnék kerülni.
Amikre gondoltam: -újabb olajcsere ( melyik a leg optimàlisabb?)
-szervóolaj
-fékolaj(nem tudom fontos e)
-hosszbordàsszíj
-görgők (melyiket ,hànyat kell, ill fontos?)
-hűtőfolyadék (nem tudom hogy fontos e)
-vízpumpa( ha még jó kell e? Annak cseréje még mit vonz maga utàn?)
-egr kitisztítàs
Ha még ajànlatos valami,ill ezek közül valami nem,legyetek szívesek írjàtok le.
Előre is köszönöm mindenki segítségét !!!!
Naplózva
Bajkonur
Vendég
« Új hozzászólás #583 Dátum: 2017.02.04 szombat, 08:11:36 »

Sziasztok. Jelenleg külföldön vagyok, de àprilisban szeretném az autómat rendbetetetni.Sok gond nincs vele,csak be akarom biztosítani ,hogy még jó darabig jó tàrs legyen. Ha valaki tudna nekem egy pontos leíràst ,kb àrat írni azzal kapcsolatban amiket ki kellene cserélnem megköszönném.
Km nem fontos ,145.000 ami vagy igaz vagy nem ,de ez mellékes most. Amúgy 2007-es ghia 2000 benzin.
Olaj ,összes szűrő cserélve .
Amikre még gondoltam,bàr nem vagyok autoszerelő ezért is kérem a tanàcsot,nyilvàn olyan emberhez fogom vinni aki valamit ért hozzà,de azért előtte kicsit képbe szeretnék kerülni.
Amikre gondoltam: -újabb olajcsere ( melyik a leg optimàlisabb?)
-szervóolaj
-fékolaj(nem tudom fontos e)
-hosszbordàsszíj
-görgők (melyiket ,hànyat kell, ill fontos?)
-hűtőfolyadék (nem tudom hogy fontos e)
-vízpumpa( ha még jó kell e? Annak cseréje még mit vonz maga utàn?)
-egr kitisztítàs
Ha még ajànlatos valami,ill ezek közül valami nem,legyetek szívesek írjàtok le.
Előre is köszönöm mindenki segítségét !!!!





És ebből a 145e-ből mennyit mentél vele Te?Mert,ha még nem volt sz.tem vezérléscserével kéne kezdeni,a motorolaj,összes szűrő az alap,a fagyálló az aprópénz,
fékolaj kb 2-3 évente,a vízpumpa ha rajta van a vezérlésen szintén kuka.Esetleg gyertyák,ha eddig nem Tetted meg.Az EGR szelepet akkor kell pucolni,ha gebasz van vele.
Naplózva
Bandy
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 521


2016 MK5 Mondeo 2.0 TDCI 150/180/205LE Tit Design


E-mail
« Új hozzászólás #584 Dátum: 2017.02.04 szombat, 20:26:44 »

Végigfutottam nagyjából a fórumot, de nem találtam infót a 2.3as benzines motorról. Erről van konkrét tapasztalata valakinek? Eddig annyit hallottam, hogy eléggé sz.r, de ezt is olyantól, akinek nem volt, csak hallotta a hallomásból.

Egy ismerősöm keresgél, nem mondeo a fő cél, viszont ilyen van 2 körül a paramétereivel( viszonylag fiatal benzines automata közép kat. ).
Naplózva

Mivel az okos enged, már rég a hülyék uralkodnak
ReFi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 663



« Új hozzászólás #585 Dátum: 2017.02.04 szombat, 21:27:30 »

Végigfutottam nagyjából a fórumot, de nem találtam infót a 2.3as benzines motorról. Erről van konkrét tapasztalata valakinek? Eddig annyit hallottam, hogy eléggé sz.r, de ezt is olyantól, akinek nem volt, csak hallotta a hallomásból.

Egy ismerősöm keresgél, nem mondeo a fő cél, viszont ilyen van 2 körül a paramétereivel( viszonylag fiatal benzines automata közép kat. ).

a 2.3-as mocik nem csak kulfodi modellekbe kerultek? itthon is kaphatoak voltak?
Naplózva

BCT Gábor
Vendég
« Új hozzászólás #586 Dátum: 2017.02.16 csütörtök, 21:24:52 »

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kèrni. Autóvàsárlás előtt állok és három típus között vacilálok. 2.3-as amiről elég kevés használati infót találtam, illetve a 2.5 T, esetleg a 2.0. Évente kb 8000 km-ert megyek vidéken, ritkán melóba járás ami csak 5 km,  dízelt nem vennék, a kisebb turbós/benzinesek sem vonzanak. Itthon szinte nulla a választék kombiból ezért kintről hoznám be.
Előző autómnál (accord 2.0) megszoktam, hogy 10e km-ként olajcsere, kopó alkatrészek időben cserélve és sok meglepetésre nem kell számítani. A kérdés az, hogy a 2.5-ös motor is van olyan megbízható mint a 2.0 vagy a 2.3?
Tetszene az automata de fogyasztásban (hasonló használatnál) nem eszik sokkal kevesebbet mint a 2.5 és az el is tud indulni ha kell  Smiley.

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Gábor
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #587 Dátum: 2017.02.16 csütörtök, 21:29:05 »

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kèrni. Autóvàsárlás előtt állok és három típus között vacilálok. 2.3-as amiről elég kevés használati infót találtam, illetve a 2.5 T, esetleg a 2.0. Évente kb 8000 km-ert megyek vidéken, ritkán melóba járás ami csak 5 km,  dízelt nem vennék, a kisebb turbós/benzinesek sem vonzanak. Itthon szinte nulla a választék kombiból ezért kintről hoznám be.
Előző autómnál (accord 2.0) megszoktam, hogy 10e km-ként olajcsere, kopó alkatrészek időben cserélve és sok meglepetésre nem kell számítani. A kérdés az, hogy a 2.5-ös motor is van olyan megbízható mint a 2.0 vagy a 2.3?
Tetszene az automata de fogyasztásban (hasonló használatnál) nem eszik sokkal kevesebbet mint a 2.5 és az el is tud indulni ha kell  Smiley.

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Gábor
pár napja még volt itthon hirdetve egy 2008as 2.5T kombi, az nem volt rossz árban

2.5T-t kintről felejtsd el, közel 500eft a papirozása, mivel euro4 és 2544ccm így nem túl jó sávba esik. ja és kint se olcsó belőle egy jó, ha kintről akarsz jót hozni, az 3mft fölött lesz a végén.

https://new.hasznaltauto.hu/szemelyauto/ford/mondeo/ford_mondeo_2_5_duratec_ghia_mo-i-10887876
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
BCT Gábor
Vendég
« Új hozzászólás #588 Dátum: 2017.02.16 csütörtök, 22:34:11 »

pár napja még volt itthon hirdetve egy 2008as 2.5T kombi, az nem volt rossz árban

2.5T-t kintről felejtsd el, közel 500eft a papirozása, mivel euro4 és 2544ccm így nem túl jó sávba esik. ja és kint se olcsó belőle egy jó, ha kintről akarsz jót hozni, az 3mft fölött lesz a végén.

https://new.hasznaltauto.hu/szemelyauto/ford/mondeo/ford_mondeo_2_5_duratec_ghia_mo-i-10887876

Igen, megnéztem élőben is. A 2.3-as behozatala is 400e, nagy különbség nem lenne köztük. Kérdés, hogy megbízhatóságban melyik a jobb?
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #589 Dátum: 2017.02.16 csütörtök, 23:03:18 »

Igen, megnéztem élőben is. A 2.3-as behozatala is 400e, nagy különbség nem lenne köztük. Kérdés, hogy megbízhatóságban melyik a jobb?
szerintem forma-forma. mind2 ritka, szóval bontva nincs semmi hozzá. nekem volt 2.5T, én azt venném, az akarat ami van benne meg a hangja kárpótól Wink
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
BCT Gábor
Vendég
« Új hozzászólás #590 Dátum: 2017.02.17 péntek, 13:31:27 »

szerintem forma-forma. mind2 ritka, szóval bontva nincs semmi hozzá. nekem volt 2.5T, én azt venném, az akarat ami van benne meg a hangja kárpótól Wink

Köszi a véleményt !
Naplózva
siki
Vendég
« Új hozzászólás #591 Dátum: 2017.02.17 péntek, 14:55:33 »

Sziasztok!!

P1549 Szívócsatorna Kommunikációs vezérlő áramkör hiba kód mit takarhat???

P2008 -as hibakódot engedte törölni,vagyis jobb minőségü üzemanyaggal megszünt ez a probláma,de a fent említett nem.

Válaszokért előre is köszi.
Naplózva
Rytsye
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 53


E-mail
« Új hozzászólás #592 Dátum: 2017.03.21 kedd, 20:01:21 »

Sziasztok. 2000 benzines-nél mennyire bonyolult leszerelni az egr-t és kitisztítani ? Meg tudom valahol nézni h hogy működik a dolog ? Köszi
Naplózva
Mondeomk4ba7
Vendég
« Új hozzászólás #593 Dátum: 2017.04.06 csütörtök, 06:00:14 »

Sziasztok,

Nemrég vettünk egy benzines Mondeot mk4 (vezermulancos) 2010.02, 2.0 145ps SportKombi 96000km-el.
 
A kerdesem az kenne, hogy a vezermulancnak mikor kell ellenőrizni az állapotát mert igazoltan keveset futott de már 7 éves,, és ha már "bontanak"mire kell meg
odafigyelni, ellenőrizni esetleg azonnal cserélni...munkadíjat spórolva.

Válaszokat előre is köszönöm!

Üdv mindenkinek.: wave wave
Naplózva
Banshee
Vendég
« Új hozzászólás #594 Dátum: 2017.04.10 hétfő, 16:33:36 »

Sziasztok!

A szakik segítségét szeretném kérni az alábbi témában (Ford Mondeo 1.6 125LE 2009):
Kigyulladt a motorkontroll lámpa (folyamatosan világít), voltam vele Ford szervizben, ahol a hiba okának a hátsó lambda szondát határozták meg...
Mondták is mi mennyi lenne, eredeti ford alkatrésszel természetesen drága, de azt mondták, hogy utángyártottban nem mindegyiket kezeli a rendszer.
Ebben szeretném a segítségeteket kérni, hogy van-e tapasztalat, melyik utángyártottat érdemes megvenni, melyiket kezeli biztosan a rendszer, néztem van pár márka én a Boschra gondoltam, talán az jó lehet, mire kell ezeknél figyelni (még Bosch és Bosch között is van árban eltérés)?
Másik kérdés, biztosan csere vagy tisztítás elég lehet neki - bár ha már kivesszük...

Válaszotokat előre is köszönöm!
Naplózva
bigcet
Vendég
« Új hozzászólás #595 Dátum: 2017.04.20 csütörtök, 10:40:16 »

Hát kedves klub társak! Ott kezdem hogy maga a gép egy 2007-es kedves kis ghia felszereltségű 2000-es benzines kombi. Ugye MK négyes.
Alaphelyzetben ha minden fogyasztó be van kapcsolva járó motornál, folyamatosan próbálja kompenzálni a zuhanó fordulatszámot. Ha bemelegszik, erre kevésbé hajlamos, vagy csak szimplán kihagyja. Ezt a mutatványt kb minden harmadik indításnál adja elő ez a fostalicska.
Ez alaphelyzetben a szervókormány működtetésénél, főúton, kanyarodásra várva lefulladás szélén, ma már veszélyes lett. Folyamatosan túráztatni a motort, nagyon lada érzés volt...
Kérlek segítsetek mivel itt csak annyit kapjon kaptam, hogy menjek egy fórumos (Mindeközben pont az ő neve körül áltt a fcbk csoportban a botrány) szerelőhöz aki majd szoftvert frissít.
Azért kapott új gyertyákat, akksit 85Ah /tökfeleslegesen/ az alapjárati fúvókát kipucoltam te csak nem jutunk a végére! Bármilyen ötlet, hozzászólás, beszólás Smiley leszólás segít, ha témára irányú!
A MAI GYANUSÍTOTT AZ EGR SZELEP...
köszöntem
Naplózva
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #596 Dátum: 2017.04.20 csütörtök, 10:54:36 »

Hát kedves klub társak! Ott kezdem hogy maga a gép egy 2007-es kedves kis ghia felszereltségű 2000-es benzines kombi. Ugye MK négyes.
Alaphelyzetben ha minden fogyasztó be van kapcsolva járó motornál, folyamatosan próbálja kompenzálni a zuhanó fordulatszámot. Ha bemelegszik, erre kevésbé hajlamos, vagy csak szimplán kihagyja. Ezt a mutatványt kb minden harmadik indításnál adja elő ez a fostalicska.
Ez alaphelyzetben a szervókormány működtetésénél, főúton, kanyarodásra várva lefulladás szélén, ma már veszélyes lett. Folyamatosan túráztatni a motort, nagyon lada érzés volt...
Kérlek segítsetek mivel itt csak annyit kapjon kaptam, hogy menjek egy fórumos (Mindeközben pont az ő neve körül áltt a fcbk csoportban a botrány) szerelőhöz aki majd szoftvert frissít.
Azért kapott új gyertyákat, akksit 85Ah /tökfeleslegesen/ az alapjárati fúvókát kipucoltam te csak nem jutunk a végére! Bármilyen ötlet, hozzászólás, beszólás Smiley leszólás segít, ha témára irányú!
A MAI GYANUSÍTOTT AZ EGR SZELEP...
köszöntem


Nem ismerem a benzinest, de barátom mondta hogy náluk az 1.6 benzin fókánál az alapjárati pótlevegőszelep koszolódott le rendszeresen, beragadt, így nem volt alapjárat. Csak egy ötlet...
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
ReFi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 663



« Új hozzászólás #597 Dátum: 2017.05.12 péntek, 14:10:59 »

Nem ismerem a benzinest, de barátom mondta hogy náluk az 1.6 benzin fókánál az alapjárati pótlevegőszelep koszolódott le rendszeresen, beragadt, így nem volt alapjárat. Csak egy ötlet...
+1 1.6 Fokam volt hasonlo tunettel, az alapjaratszabalyzot kellett kipucolni mert ragadt a tengelye es emiatt neha elment az alapjarat.

titta, latom neked is a hatsofertaj a kedvenced Cheesy
Naplózva

titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #598 Dátum: 2017.05.12 péntek, 14:31:41 »

+1 1.6 Fokam volt hasonlo tunettel, az alapjaratszabalyzot kellett kipucolni mert ragadt a tengelye es emiatt neha elment az alapjarat.

titta, latom neked is a hatsofertaj a kedvenced Cheesy

Már meguntam az előző képe, és egyik nap munka után azt autó felé tartva rájöttem hogy így is szép.  nyes
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
Rytsye
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 53


E-mail
« Új hozzászólás #599 Dátum: 2017.05.14 vasárnap, 12:45:48 »

Helló bigcet ! Pont ugyanezzel a kérdêssel akartam ma a fórumhoz fordulni :-). Dettó ugyanez a problémàm, ugyanúgy 2000 benzin ghia 2007 csak nem kombi. Mi leszedtük az egr- t tiszta volt ,azert lepucoltuk kicsit ,átmozgattuk. Nem segített. Ha kideríted a problêmát légyszíves írd le ide ,vagy privat üzenetbe légyszi. Engem is idegesít, mert ezen kívül nincs gond a kocsival. Köszi
« Utoljára szerkesztve: 2017.05.14 vasárnap, 12:53:06 írta Rytsye » Naplózva
Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 ... 21   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.122 másodperc alatt készült el 23 lekéréssel.