Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.11 szombat, 15:23:16 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 394 395 396 397 398 399 400 [401] 402 403 404 405 406 407 408 ... 1557   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK3 Általános kérdések  (Megtekintve 19874615 alkalommal)
0 Felhasználó és 14 vendég van a témában
KIR-ály
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 163



E-mail
« Új hozzászólás #20000 Dátum: 2009.11.13 péntek, 20:11:59 »

Monjuk az MK3 SCI nem visszahívása a szivárgó benzin miatt tényleg nem vall nagy biztonság-elkötelezettségre.

Viszont vannak ellenpéldák is. Lásd az 1. Focus-ok lámpa-párásodás miatti visszahívását vagy a legnagyobb Ford balhét a Fireston abronccsal felboruló Explorerek esetében, ami 5 milliárd dollárjába került a Fordnak és majdnem belerokkant.

Szerintem ezek a gyártók megközelítőleg egyforma stratégiát követnek a visszahívásokat és szervíz akciókat (amikor nem hívnak vissza de ha bemész, suttyomban megcsinálják) illetően. Ha az ADAC vagy annak Ny-Európai megfelelői megszellőztetik, akkor lépnek.  Ha el lehet tusolni és nem okoz bizonyíthatóan és közvetlenül balesetet/tüzet stb akkor meg szépen elbagatelizálják, esetleg lokálisan kezelik ha egy ügyfél nagyon rámenős...

Én is igy tudom. A gyártók csak akkor hivják vissza a kocsikat ha a hiba személy vagy vagyonbiztonságot nagymértékben veszélyeztet. Vagy ha nagymértékű presztis veszteséget okozhat.( hogy néznének ki az utak lerobbant mercikkel ) Ha pedig nem igy van akkor rábizzák az ügyfélre, hogy visszahozza a hibás kocsit  vagy nem, ha egyáltalán észreveszi garancia időn belül. Ha igen akkor is megpróbálják mindenféle trükkökkel lerázni, (Sajnos a Váci úti Ford szervizzel megvannak a rossz tapasztalataim.) és kibújnak a költséges javitások alól, ha nem vagy elég kemény. Sajnos ez van.



Naplózva

Ford Mondeo MK3  1.8 Trend  125LE  2006.05.  5 ajtós
Tel:+36309684939
szeszka
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 284



E-mail
« Új hozzászólás #20001 Dátum: 2009.11.15 vasárnap, 12:05:54 »

Egy kérdésem lenne, 1,8 benzines 2002-es mondeóm van.
Hány darab lambda szonda van az autóba, mert ma alánéztem és láttam a kipufogó csőben egy valamit a motorhoz közel, illetve egy másikat azt hiszem a katalizátor után.
Persze, lehet, hogy ebből csak az egyik a szonda a másik valami más.
Ha mindkettő az akkor célszerű mindkettőt egyszerre kicserélni? Azt olvastam, hogy 150E-nél ki kell cserélni?

Köszönöm
Naplózva

2012. 2.0 TDCI 163 PS. Titanium S. Kombi...
2002. 1,8 benzin kombi- xenon, fólia, tempomat, kék belső......
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48452



« Új hozzászólás #20002 Dátum: 2009.11.15 vasárnap, 16:25:18 »

Gyakorlati tanácsot, ötleteket szeretnék kérni, hogy milyen hangszórót (már utána néztem: kétutas lenne szerintem jó választás 16cm közép-mély+csipogó műszerfalra ragasztva+passzív hangváltó), a bal első gyári torz hangszóró helyett? Természetesen párban cserélném. SAL WRC 16S hangszóró R vagy Pioneer TS-H687?  Nekem a gyári hangszórószett is szépen szól/szólt Pioneer 6800-as fejegységgel, egy kicsivel jobb hangminőséget szeretnék elérni az új szettel, nem szeretnék rákölteni sokat.

Ötleteket megköszönve
Tibor

 
Ezt pls innen töröld,miután átmásoltad a hifi topicba! worship Wink wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #20003 Dátum: 2009.11.16 hétfő, 08:17:03 »

Egy kérdésem lenne, 1,8 benzines 2002-es mondeóm van.
Hány darab lambda szonda van az autóba, mert ma alánéztem és láttam a kipufogó csőben egy valamit a motorhoz közel, illetve egy másikat azt hiszem a katalizátor után.
Persze, lehet, hogy ebből csak az egyik a szonda a másik valami más.
Ha mindkettő az akkor célszerű mindkettőt egyszerre kicserélni? Azt olvastam, hogy 150E-nél ki kell cserélni?

Köszönöm

miert akarod cserelni ?
Egyebkent 2db van.
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #20004 Dátum: 2009.11.16 hétfő, 08:19:03 »

A reprezentatív azt jelenti, hogy minden szegmens képviselve van, azaz az összes (vagy minél több) autómárka, és minél több változat.
Te mennyire ismered a más autógyárak gyakorlatát? Fel tudsz sorolni 7 márkát, hogy ezek így, azok úgy csinálják?
Lexarjuk mentalitás? Kb mindenkinek cseréltek bármit garanciában, amire csak rá lehetett fogni. Ez lehetne jobb? Hogyan?
Annyi típushiba? Mihez képest? Te ismered pl a passat, vagy a vectra típushibáit (mert pl én nem)? Összehasonlítotad a mostani mondjuk 7 márka középkategóriásaival, tudod, ott hogy intézik a garit, és tudod itt hogyan? Mert én nem, és így nem is jelentem ki, hogy a többihez képest hol áll.
Pl én tudok 2 motorról is, ami igencsak csipegeti az olajat. Az egyik a fócvágen 1,9 tdi, a másik az opel/fiat/lancsa/saab/sevrolé 1,9 cdti-je. 1000 kilométerenként akár 3-6 deci, azaz 10e kilométer alatt 3-6 liter... engem ez sokkal inkább zavarna.
Azt tudom, hogy pl a toyotánál úgy szokták intézni, ugyan a cucc garis, de a beépítést fizetni kell, ilyen-olyan trükkel, a végére mégis pénzbe kerül. Néhány esetről tudok, nem tudom, hogy lehet-e általánosítani
Vagy a merga pcsúcs-akciója. Garis visszahívás, de 200 euróba kerül a csere. Volt akinek közöttünk gariban cserélték a pcsúcsot, és azt ingyen tették.
Valamilyen szinten ismerem a vw stratégiáját is. Nem túl barátságos... sokszor igencsak meg kell harcolni, még a nyilvánvaló dolgokért is.
Hogy mennyire általános? Nem tudom. Az én példáim sem reprezentatívek, mert ismerni kéne x vectrát, x astrát, stb, stb, összesen mondjuk 6000 autót. És abból készíteni statisztikát.

ma megen a felre duma...
Naplózva

blah blah blah
szeszka
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 284



E-mail
« Új hozzászólás #20005 Dátum: 2009.11.16 hétfő, 08:20:51 »

miert akarod cserelni ?
Egyebkent 2db van.

Olvastam valahol, hogy 150E - 160E nél cserés, ezért gondoltam kicserélem, illetve hidegen reggel néha az alapjáratom le fel ugrálgat persze nem sokáig, meg ha adok egy kicsit nagyobb gázt beáll teljesen normálisra. Melegen nem csinálja.
Valaki azt mondta, hogy ez lambda szonda.
Naplózva

2012. 2.0 TDCI 163 PS. Titanium S. Kombi...
2002. 1,8 benzin kombi- xenon, fólia, tempomat, kék belső......
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #20006 Dátum: 2009.11.16 hétfő, 08:27:51 »

Még mindig mellé.  szomoru1
Azt mondom, hogy ugyarról a konkrét dologról képes a média két különböző dolgot állítani. Az egyik cikk aszongya 170 halott, a másik rálicitál, hogy több mint száz és csak, hogy még jobban igaza legyen hozzáteszi, hogy rengeteg a sebesült is ám! Az egyik hírben a ford szfh, a másikban a gumi, a harmadikban csak simán balfax a sofőr, mert rángatja kormányt. Stb. Szóval, ahány ember, annyi igazság.

Ezek mind kifogasok. Visszahivas megtortent, ergo a fjord beismerte, hogy Lqrta. Csak ehhez jo par embernek meg kellett hallnia  gun Es itt lenyegtelen, hogy 170 v. 200 es hogy volt-e egyaltalan sebesult (persze hogy volt). Ezek tenyek, mint ahogy az MKIII eletveszelyes tipushibai is azok. Persze lehet melle dumalni, de a teny az teny marad. Es mint latszik a buzuki is vissza hivta az autoit olyan hibak miatt, ami valjuk be nem igazan tartozik az eletveszelyes kategoriak koze. Ehhez kepest a fjord nem hivja vissza zokat a mondikat, amiknel az idiota tervezesi hiba miatt berohadasra hajlamos a hatso feknyereg vagy egy 2 ft-os alkatresz miatt akar elozes kozben leallhat alattad a moci. Nah ennyit errol... levele
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #20007 Dátum: 2009.11.16 hétfő, 08:30:06 »

Olvastam valahol, hogy 150E - 160E nél cserés, ezért gondoltam kicserélem, illetve hidegen reggel néha az alapjáratom le fel ugrálgat persze nem sokáig, meg ha adok egy kicsit nagyobb gázt beáll teljesen normálisra. Melegen nem csinálja.
Valaki azt mondta, hogy ez lambda szonda.

Nem. Ez fjord  vigyor3 fil de diferensz  vigyor3 Meresd be a lambda szondat mielott cserelned, de a hideginditas nem ettol xar. Hogy akkor mitol ? Az elejen leirtam  vigyor3 wave
nyugi, nekem is eztet csinalta  wave
Naplózva

blah blah blah
tádé
Vendég
« Új hozzászólás #20008 Dátum: 2009.11.16 hétfő, 08:33:00 »

Nah ennyit errol... levele
Mindíg éreztem, hogy lelkileg te is a szuzukások táborát erősíted...  eplus2
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #20009 Dátum: 2009.11.16 hétfő, 08:34:52 »

Mindíg éreztem, hogy lelkileg te is a szuzukások táborát erősíted...  eplus2

fenebe, lebuktam, szetszorodni  wow1 idiota wilting
Naplózva

blah blah blah
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #20010 Dátum: 2009.11.16 hétfő, 08:37:59 »

ma megen a felre duma...

Mindig örülök, ha egy ilyen "öreg motorostól" tanulok valamit.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48452



« Új hozzászólás #20011 Dátum: 2009.11.16 hétfő, 08:38:10 »

Mindíg éreztem, hogy lelkileg te is a szuzukások táborát erősíted...  eplus2
Lehet,hogy a mondijában is buzuki moci dobog.....?  Huh?  Grin
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
tádé
Vendég
« Új hozzászólás #20012 Dátum: 2009.11.16 hétfő, 08:40:08 »

Lehet,hogy a mondijában is buzuki moci dobog.....?  Huh?  Grin
Szerintem valami Buzuki-márkakereskedés beépített embere. Annyit példálódzik azzal a konzervesdobozzal, hogy kezdek félni tőle...  eplus2
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #20013 Dátum: 2009.11.16 hétfő, 08:43:01 »

Lehet,hogy a mondijában is buzuki moci dobog.....?  Huh?  Grin

Ketlem...Akkor pocre indulna  Cheesy Jah es nem szivna be a muanyag orvenylapokat...sem  Cheesy
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #20014 Dátum: 2009.11.16 hétfő, 08:43:19 »

Szerintem valami Buzuki-márkakereskedés beépített embere. Annyit példálódzik azzal a konzervesdobozzal, hogy kezdek félni tőle...  eplus2

reszkess  vigyor3 Wink wave
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #20015 Dátum: 2009.11.16 hétfő, 08:44:57 »

jah, exploreren vilagitanak a tempomat gombok  vigyor3 taps 1. qrva jol nez ki. 2 latni hogy mit nyomkocc  taps Faxe nem tudtak ezt a mondiban is megcsinazni  falbav Illetve tudtak vona...ha akarjak  falbav gun
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.16 hétfő, 08:46:43 írta zacci » Naplózva

blah blah blah
rnagy8
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 457


E-mail
« Új hozzászólás #20016 Dátum: 2009.11.16 hétfő, 09:25:18 »

Nem kell, hogy világítson mert úgyse nézel rá  smile Szépen 9óra-3óra kormányfogás és a két izmos hüvelykujjaddal benyomod a tök kézre/ujjra álló gombokat.  taps  Minek ehhez lenézni?
Az amerikai piacra persze kell, hogy legyen mi miatt felborítani az autót a Firestone gumikon. Mint a filmekben, lenéz, birizgálja a gombokat, majd felnéz és ott a prérifarkas 10 méterre előtt... Tuti a félrerántás falbav  nyes
Naplózva

Ford Mondeo Ghia 1.8 SCI, MKIII, fekete, 5 ajtós.
rnagy8
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 457


E-mail
« Új hozzászólás #20017 Dátum: 2009.11.16 hétfő, 09:27:33 »

Olvastam valahol, hogy 150E - 160E nél cserés, ezért gondoltam kicserélem, illetve hidegen reggel néha az alapjáratom le fel ugrálgat persze nem sokáig, meg ha adok egy kicsit nagyobb gázt beáll teljesen normálisra. Melegen nem csinálja.
Valaki azt mondta, hogy ez lambda szonda.
Nem lambda szerintem sem, mert a lambda nem is funkcionál amíg nem meleg a motor. Ha jól emlékszem a szenzornak 300 fokosnak kell lennie, hogy mérjen és visszacsatoljon.
Naplózva

Ford Mondeo Ghia 1.8 SCI, MKIII, fekete, 5 ajtós.
TZS
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



E-mail
« Új hozzászólás #20018 Dátum: 2009.11.16 hétfő, 09:33:44 »

jah, exploreren vilagitanak a tempomat gombok  vigyor3 taps 1. qrva jol nez ki. 2 latni hogy mit nyomkocc  taps Faxe nem tudtak ezt a mondiban is megcsinazni  falbav Illetve tudtak vona...ha akarjak  falbav gun
Ha világítana ,akkor biztos lenne valaki, akinek kisütné a szemét éjszaka vezetés közben és arra panaszkodna, hogy ez milyen szfh, hogy nem nem lehet kikapcsolni. Amúgy meg miért kéne látni azt a néhány gombot a kormányon? Jól el vannak különítve/jelölve, érzed, hogy mit nyomkodsz, tudod mi hol van, nem? Ennyi erővel a pedálokat is ki kéne világítani? Én inkább az utat nézem.
A Lexusban meg csúszkál a szőnyeg és azért halnak meg benne. Nem tök mindegy?
Naplózva

2016 MK-II facelift Kuga 2.0 TDCI AWD (Mondeo szívvel)
ex: 2011 MK-IV 2.0 TDCi
ex: 2003 MK-III facelift 2.0 TDCI
ex: 1993 MK-I 2.0 ZETEC

"Összejönni - jó kezdés. Együtt maradni - haladás. Együtt is dolgozni - siker." Henry Ford
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #20019 Dátum: 2009.11.16 hétfő, 09:42:00 »

Nem kell, hogy világítson mert úgyse nézel rá  smile Szépen 9óra-3óra kormányfogás és a két izmos hüvelykujjaddal benyomod a tök kézre/ujjra álló gombokat.  taps  Minek ehhez lenézni?
Az amerikai piacra persze kell, hogy legyen mi miatt felborítani az autót a Firestone gumikon. Mint a filmekben, lenéz, birizgálja a gombokat, majd felnéz és ott a prérifarkas 10 méterre előtt... Tuti a félrerántás falbav  nyes

Hat nem 1x vot, hogy nem jo gombot nyomtam meg, mert nem tartom az ujjaimat a gombokon. Es egyaltalan nem kell lenezni, hiszen ott van elotted a kormany.  wave
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.16 hétfő, 09:47:14 írta zacci » Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #20020 Dátum: 2009.11.16 hétfő, 09:45:43 »

Ha világítana ,akkor biztos lenne valaki, akinek kisütné a szemét éjszaka vezetés közben és arra panaszkodna, hogy ez milyen szfh, hogy nem nem lehet kikapcsolni. Amúgy meg miért kéne látni azt a néhány gombot a kormányon? Jól el vannak különítve/jelölve, érzed, hogy mit nyomkodsz, tudod mi hol van, nem? Ennyi erővel a pedálokat is ki kéne világítani? Én inkább az utat nézem.
A Lexusban meg csúszkál a szőnyeg és azért halnak meg benne. Nem tök mindegy?

Miert is sutne ki a szemet ? Eppen annyira halvanyan vilagit, mint az osszes tobbi lampicsek...Miert kene latni ? Aze, mert nem erzesre akarom nyomkodni a gombokat. Ennyi erovel miert kell a komplett muszerfalat megvilagitani ? Minek ? Erzesre be tod kapcsolni a klimat, halkitani a radiot, stb. nem ?  falbav
Miert csak akkor halnank meg, ha a empomat gombok vilagitananak ?  Cheesy Ez egy xar ideologia arra, hogy megmagyarazzuk miert nem kell nekunk tempomat kapcsolo vilagitas  Cheesy

Ennyi erovel az MKIV szines csilli-villi konzerv kijelzoje maga a megtestesult gonosz  Cheesy pfff bexaras  Cheesy
Naplózva

blah blah blah
rnagy8
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 457


E-mail
« Új hozzászólás #20021 Dátum: 2009.11.16 hétfő, 09:47:02 »

Hat nem 1x vot, hogy nem jo gombot nyomtam meg, mert nem tartom az ujjaimat a gombokon. Es egyaltlana nem kell lenezni, hiszen ott van elotted a kormany.  wave
mééé, mit nyomtál meg abból a helikopternyi kezelőszervből  wow1
Bal oldalon a fölsőt kell eltalálni a jobb oldalon meg a 3-ból kettő számít. Nem egy nagy csellendzs. Én még csak július óta tempomatozok, de simán kitapogatom a gombokat...  taps
Közel van a kormány de akkor is le kell venned az útról a szemed ha rá akarsz nézni. Az nem jó  police
Naplózva

Ford Mondeo Ghia 1.8 SCI, MKIII, fekete, 5 ajtós.
tádé
Vendég
« Új hozzászólás #20022 Dátum: 2009.11.16 hétfő, 09:48:03 »

Az amerikai piacra persze kell, hogy legyen mi miatt felborítani az autót a Firestone gumikon. Mint a filmekben, lenéz, birizgálja a gombokat, majd felnéz és ott a prérifarkas 10 méterre előtt... Tuti a félrerántás falbav  nyes
Jah, mondjuk az amerikai piacra kell, ahol nem tudják, a Kentucky Fried Chicken melyik államból indult...  nyes
Naplózva
tádé
Vendég
« Új hozzászólás #20023 Dátum: 2009.11.16 hétfő, 09:49:26 »

mééé, mit nyomtál meg abból a helikopternyi kezelőszervből  wow1
Bal oldalon a fölsőt kell eltalálni a jobb oldalon meg a 3-ból kettő számít. Nem egy nagy csellendzs. Én még csak július óta tempomatozok, de simán kitapogatom a gombokat...  taps
Közel van a kormány de akkor is le kell venned az útról a szemed ha rá akarsz nézni. Az nem jó  police
Az explórerben biztos fejmagasságban van a kormány...
Vagy a Zacci túl mélynövésű, vagy az explorert mérték el...  eplus2
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #20024 Dátum: 2009.11.16 hétfő, 09:50:15 »

mééé, mit nyomtál meg abból a helikopternyi kezelőszervből  wow1
Bal oldalon a fölsőt kell eltalálni a jobb oldalon meg a 3-ból kettő számít. Nem egy nagy csellendzs. Én még csak július óta tempomatozok, de simán kitapogatom a gombokat...  taps
Közel van a kormány de akkor is le kell venned az útról a szemed ha rá akarsz nézni. Az nem jó  police

En nem tapogatni akarom a gombokat, hanem amikor kell akkor oda nyulni es megnyomni. Ez ebben az esetben nem mux, mert elotte tapogatoznod kell a sotetben...Ezt nem szeressem benne  falbav
Es ha elsore nem talalod el, akarva akaratlanul is lenezel a kormanyra, hogy vatafuck ?!
A radio miatt is le kell venned a szemed az utrol, sooot a klima miatt is, meg 1000 dolog miatt...Azok sem jok  vigyor3 A muszercsoportrol, mutatokrol nem is beszelve  Cheesy Bobjuk ki a komplett muszerfalat, ugy lesz az igazi  Cheesy Wink
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.16 hétfő, 09:57:09 írta zacci » Naplózva

blah blah blah
szeszka
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 284



E-mail
« Új hozzászólás #20025 Dátum: 2009.11.16 hétfő, 09:50:36 »

mééé, mit nyomtál meg abból a helikopternyi kezelőszervből  wow1
Bal oldalon a fölsőt kell eltalálni a jobb oldalon meg a 3-ból kettő számít. Nem egy nagy csellendzs. Én még csak július óta tempomatozok, de simán kitapogatom a gombokat...  taps
Közel van a kormány de akkor is le kell venned az útról a szemed ha rá akarsz nézni. Az nem jó  police

Igazad van! Én is örülnék neki ha világítana, szerintem jól is nézne ki, de az is igaz, hogy lennének emberek, akik erre panaszkodnának, egyébként tényleg ki lehet tapintani!
Ez ismét egy olyan téma ami megosztja az embereket.

Előzőhöz - nekem volt régebben buzukim, valóban egy igénytelen olcsón üzemeltethető autó, de azért hozzátartozik, hogy a mondeomért ha adnának 2 buzukit akkor sem cserélném el  nyes

 wave
Naplózva

2012. 2.0 TDCI 163 PS. Titanium S. Kombi...
2002. 1,8 benzin kombi- xenon, fólia, tempomat, kék belső......
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #20026 Dátum: 2009.11.16 hétfő, 09:50:56 »

Jah, mondjuk az amerikai piacra kell, ahol nem tudják, a Kentucky Fried Chicken melyik államból indult...  nyes


Aze kene, mert igy kulturhalt  Wink
Naplózva

blah blah blah
rnagy8
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 457


E-mail
« Új hozzászólás #20027 Dátum: 2009.11.16 hétfő, 09:54:47 »

En nem tapogatni akarom a gombokat, hanem amikor kell akkor oda nyulni es megnyomni. Ez ebben az esetben nem mux, mert elotte tapogatoznod kell a sotetben...Ezt nem szeressem benne  falbav
Es ha elsore nem talalod el, akarva akaratlanul is lenezel a kormanyra, hogy vatafuck ?!
A radio miatt is le kell venned a szemed az utrol, sooot a klima miatt is, meg 1000 dolog miatt...Azok sem jok  vigyor3 A muszercsoportrol, utatokrol nem is beszelve  Cheesy Bobjuk ki a komplett muszerfalat, ugy lesz az igazi  Cheesy Wink
Van egy zseniális ötletem. Vegyél foszforeszkáló festéket és fessd át a karaktereket. Nem is kéne semmit kókányolni a kormányon. Sőt mégjobb ha találsz valami kisméretű foszforeszkálós matricát. Pokémon lehetne az ON, ez itt meg már OFF  nyes
Naplózva

Ford Mondeo Ghia 1.8 SCI, MKIII, fekete, 5 ajtós.
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #20028 Dátum: 2009.11.16 hétfő, 09:54:59 »

Igazad van! Én is örülnék neki ha világítana, szerintem jól is nézne ki, de az is igaz, hogy lennének emberek, akik erre panaszkodnának, egyébként tényleg ki lehet tapintani!
ha nem teccik neki, akkor valceg a tobbi muszer/kapcsolo vilagitas sem teccik neki, arra meg ott a poti  Wink Le tekeri es lon teljes sotetseg  Cheesy
Persze, hogy ki lehet tapogatni...muszaj vagy kitapogatni...kulonben nem tudnad nyomkodni a gombokat  Cheesy Barmit ki lehet tapogatni...tod a szukseg nagy ur  Cheesy Wink
Válasz
Ez ismét egy olyan téma ami megosztja az embereket.
Miert is ?
Válasz
Előzőhöz - nekem volt régebben buzukim, valóban egy igénytelen olcsón üzemeltethető autó, de azért hozzátartozik, hogy a mondeomért ha adnának 2 buzukit akkor sem cserélném el  nyes

 wave

buzuki csak egy pelda volt...es nem azert hoztam fel, mert igenyes meg minden, hanem pont azert, mert egy occo kvazi "igenytelen" automarkanal jobban oda figyelnek magara az autora mint egy magasabb kategorianal  Wink Lehet, hogy a mondi nem teljesen igenytelen, de maga a Ford ceg az igen  wave
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.16 hétfő, 11:27:52 írta zacci » Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #20029 Dátum: 2009.11.16 hétfő, 09:56:11 »

Van egy zseniális ötletem. Vegyél ***zforeszkáló festéket és fessd át a karaktereket. Nem is kéne semmit kókányolni a kormányon. Sőt mégjobb ha találsz valami kisméretű ***zforeszkálós matricát. Pokémon lehetne az ON, ez itt meg már OFF  nyes

lol  Cheesy taps worship foszforeszkalos nem kell, mert azt fogjak hinni, hogy minden alkalommal kieg a kapcsolok izzoja  Cheesy
Naplózva

blah blah blah
rnagy8
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 457


E-mail
« Új hozzászólás #20030 Dátum: 2009.11.16 hétfő, 09:58:01 »

lol  Cheesy taps worship ***zforeszkalos nem kell, mert azt fogjak hinni, hogy minden alkalommal kieg a kapcsolok izzoja  Cheesy
Kiég?! Fokozatos elsötétül, az még trendibb  nyes
Naplózva

Ford Mondeo Ghia 1.8 SCI, MKIII, fekete, 5 ajtós.
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #20031 Dátum: 2009.11.16 hétfő, 09:59:06 »

Kiég?! Fokozatos elsötétül, az még trendibb  nyes

az  Cheesy A rohado ajtokra is azt szoktam mondani, hogy ez nem bug, hanem feature  Cheesy
Naplózva

blah blah blah
Jack
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 154


« Új hozzászólás #20032 Dátum: 2009.11.16 hétfő, 13:20:55 »

Tádé, gyalak, köszönöm a válaszokat!
Naplózva

2004-es 2.0TDCI Ghia
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #20033 Dátum: 2009.11.16 hétfő, 13:25:30 »

En nem tapogatni akarom a gombokat, hanem amikor kell akkor oda nyulni es megnyomni. Ez ebben az esetben nem mux, mert elotte tapogatoznod kell a sotetben...Ezt nem szeressem benne  falbav
Es ha elsore nem talalod el, akarva akaratlanul is lenezel a kormanyra, hogy vatafuck ?!
A radio miatt is le kell venned a szemed az utrol, sooot a klima miatt is, meg 1000 dolog miatt...Azok sem jok  vigyor3 A muszercsoportrol, mutatokrol nem is beszelve  Cheesy Bobjuk ki a komplett muszerfalat, ugy lesz az igazi  Cheesy Wink
vazze, ennyi erővel a váltógomb is világíthatna meg a rajta lévő kulisszakiosztás.  hehe
Azt sem nézegeted vezetés közben.
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
VasY
Vendég
« Új hozzászólás #20034 Dátum: 2009.11.16 hétfő, 16:41:28 »

miert akarod cserelni ?
Egyebkent 2db van.
2005-ösben is 2db van?
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #20035 Dátum: 2009.11.16 hétfő, 17:40:50 »

vazze, ennyi erővel a váltógomb is világíthatna meg a rajta lévő kulisszakiosztás.  hehe
Azt sem nézegeted vezetés közben.

Olyan van már az új Fiestában  wow1 18-20 ezerért vehető is  beka3 adjak finish kódot ződ vagy piros is lehet
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #20036 Dátum: 2009.11.16 hétfő, 18:11:48 »

2005-ösben is 2db van?

persze  Wink
Naplózva

blah blah blah
VasY
Vendég
« Új hozzászólás #20037 Dátum: 2009.11.16 hétfő, 20:50:11 »

persze  Wink
Nekem rádúgták gépre és csak az egyiket tudták mérni...
A szerelő szerint meg 1 van benne azért, Ford szervíz...
Naplózva
BTomi
Vendég
« Új hozzászólás #20038 Dátum: 2009.11.16 hétfő, 20:51:54 »

ha nem teccik neki, akkor valceg a tobbi muszer/kapcsolo vilagitas sem teccik neki, arra meg ott a poti  Wink Le tekeri es lon teljes sotetseg  Cheesy

Ja, ha nem spórolnák ki belőle azt a potit mint az enyémből...
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #20039 Dátum: 2009.11.16 hétfő, 20:57:19 »

Nekem rádúgták gépre és csak az egyiket tudták mérni...
A szerelő szerint meg 1 van benne azért, Ford szervíz...

bulshit  vigyor3 2 van benne ha mondom  Cheesy Fogadjunk 10k-ban  Wink
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #20040 Dátum: 2009.11.16 hétfő, 20:58:26 »

Ja, ha nem spórolnák ki belőle azt a potit mint az enyémből...

ezen nem csodalkozom...a tempomat kapcsolok vilagitasat is kisporoltak  falbav levele Cheesy
Naplózva

blah blah blah
Trekxc
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


Trek a bringa és xc=cross country


E-mail
« Új hozzászólás #20041 Dátum: 2009.11.17 kedd, 08:21:36 »

ezen nem csodalkozom...a tempomat kapcsolok vilagitasat is kisporoltak  falbav levele Cheesy
Igen ez felszereltség függő az asszonyéban nincs az enyémben van. 1x állítottam rajta azóta úgy van inkább a tempomatom világítani. Kézre esik valóban, de sztm úgy azért még tutibb lenne a verda.

Mellesleg vezettem 2 hete egy volvót elég sokat és este is ja abban világított a tempomat gomb a kormányon. Azért nekem az jobban tetszett és a poti azoknak a fényerejét is változtatta.
S60-as volt, hogy írjak róla rosszat is: nagyon pici egy mondeóhoz mérve és sokat fogyasztott igaz ment a D5-ös 185 pacis motor mint a szél, ha már ford tulajdon akkor csak pozitívan a végén  Wink
Naplózva

2008 Tit-S 2.2TDCi 175PS M6 kombi
2007 S-max 2.5T M6
2008 Volvo C30 T5 M6 Autotech stage 4 382PS/488Nm
2002 BMW E-46 330 cab M5
Ex: MK3 mondi 2.0 és 2.2 TDCi, Galaxy 2.0 TDCi
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #20042 Dátum: 2009.11.17 kedd, 08:28:51 »

Igen ez felszereltség függő az asszonyéban nincs az enyémben van. 1x állítottam rajta azóta úgy van inkább a tempomatom világítani. Kézre esik valóban, de sztm úgy azért még tutibb lenne a verda.

Mellesleg vezettem 2 hete egy volvót elég sokat és este is ja abban világított a tempomat gomb a kormányon. Azért nekem az jobban tetszett és a poti azoknak a fényerejét is változtatta.
S60-as volt, hogy írjak róla rosszat is: nagyon pici egy mondeóhoz mérve és sokat fogyasztott igaz ment a D5-ös 185 pacis motor mint a szél, ha már ford tulajdon akkor csak pozitívan a végén  Wink

nyilvanvalo, hogy csak kampo duma, hogy mennyire eletveszelyes, ha vilagitana a tempomat kapcsolo  Cheesy Sokan meg el is hiszik es elegedetten dolnek hatra, hogy pfuhhh milyen szerencse, hogy a mondeomban nem vilagit a tempomat kapcsolo...lehet mar nem elnek  Cheesy Micsoda ugyes, okos emberket ezek a fjord mernokurak  taps Cheesy levele
Naplózva

blah blah blah
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #20043 Dátum: 2009.11.17 kedd, 19:43:35 »

vazze, ennyi erővel a váltógomb is világíthatna meg a rajta lévő kulisszakiosztás.  hehe
Azt sem nézegeted vezetés közben.

Nekem az avensysben volt a menyezetben egy led a hőmérő mellett (piros) besüllyesztve, ami pont a váltogombot világította meg nagyon halványan. Szerintem cool feature volt Smiley

Üdv
Csaba
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #20044 Dátum: 2009.11.17 kedd, 21:04:18 »

Nem akarok vitát generálni, de a pedálok sincsenek megvilágítva, a sebváltó kar sincs, mégis megtaláljuk. Egy idő után a tempomat gombokat is simán megtalálja az ember  smile

meg a klima konzol kapcsoloit, a radiot stb.  vigyor3 Sot a hazafele uton ejszaka nem is kell vilagitas, mert mar azis megy vakon  Cheesy
Az osszes kapcsolo ki van vilagitva, de a tempomat kapcsolo az nem. Olyan kampo dumat nem veszek be, hogy balasetveszelyes lenne  Cheesy Valceg qrva draga lett volna a vilagitas aplikacio...inkabb kisporoltak es elhitettek a hulyegyerekekkel, hogy ez nem bug hanem feature  Cheesy
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.17 kedd, 21:06:00 írta zacci » Naplózva

blah blah blah
kishalacska
Vendég
« Új hozzászólás #20045 Dátum: 2009.11.17 kedd, 21:59:02 »

Sziasztok!

2007-es Titanium féle mondimon ma kiviláglott a műszerfal jobb oldalán a három kis visszajelző lámpák közül a legfelső.
A kézikönyv szerint ott nem van semmi, de mégis Smiley
Sárga kis olajkanna alatta remek villáskulcs...
Vaslogikával kikövetkeztettem, hogy valószínűleg a szervízperiódusra figyelmeztet (a kis gondoskodó)
Ki lehet manualice kapcsolni, vagy csak kompúterrel?

Vagy nem is ezt jelenti?

Köszi.
Naplózva
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #20046 Dátum: 2009.11.17 kedd, 23:22:17 »

meg a klima konzol kapcsoloit, a radiot stb.  vigyor3 Sot a hazafele uton ejszaka nem is kell vilagitas, mert mar azis megy vakon  Cheesy
Az osszes kapcsolo ki van vilagitva, de a tempomat kapcsolo az nem. Olyan kampo dumat nem veszek be, hogy balasetveszelyes lenne  Cheesy Valceg qrva draga lett volna a vilagitas aplikacio...inkabb kisporoltak es elhitettek a hulyegyerekekkel, hogy ez nem bug hanem feature  Cheesy
az tény, hogy a mondin (MKIII) nagyon sok mindent lespóroltak a Volvo miatt... hol marad a belső ajtó üreg világítás Mint az MkI-II ben? Hol marad a 4x4 meghajtás? a többi gyártók ezt már rég forgalmazzák... szomoru1
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Trekxc
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


Trek a bringa és xc=cross country


E-mail
« Új hozzászólás #20047 Dátum: 2009.11.18 szerda, 08:05:14 »


Vaslogikával kikövetkeztettem, hogy valószínűleg a szervízperiódusra figyelmeztet (a kis gondoskodó)
Ki lehet manualice kapcsolni, vagy csak kompúterrel?

Vagy nem is ezt jelenti?


Sztm majd kialszik, mint a régi opelunknál. Gondolom nem új bmw stílus, azaz, ha nem viszed be bizonyos kilométeren belül szervízbe akkor baj lesz. Hány kilcsinél villant fel?
Naplózva

2008 Tit-S 2.2TDCi 175PS M6 kombi
2007 S-max 2.5T M6
2008 Volvo C30 T5 M6 Autotech stage 4 382PS/488Nm
2002 BMW E-46 330 cab M5
Ex: MK3 mondi 2.0 és 2.2 TDCi, Galaxy 2.0 TDCi
Trekxc
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


Trek a bringa és xc=cross country


E-mail
« Új hozzászólás #20048 Dátum: 2009.11.18 szerda, 08:09:57 »

az tény, hogy a mondin (MKIII) nagyon sok mindent lespóroltak a Volvo miatt... hol marad a belső ajtó üreg világítás Mint az MkI-II ben? Hol marad a 4x4 meghajtás? a többi gyártók ezt már rég forgalmazzák... szomoru1

Hát szomorú a volvó valóban más világ, de árban is. Nekem jó a mondeó Smiley
Off: Mellesleg a 4x4 csak evóban  worship az is a 6-osban és Makinen edition-ben kellene másban nem érdekel Smiley
Naplózva

2008 Tit-S 2.2TDCi 175PS M6 kombi
2007 S-max 2.5T M6
2008 Volvo C30 T5 M6 Autotech stage 4 382PS/488Nm
2002 BMW E-46 330 cab M5
Ex: MK3 mondi 2.0 és 2.2 TDCi, Galaxy 2.0 TDCi
kishalacska
Vendég
« Új hozzászólás #20049 Dátum: 2009.11.18 szerda, 11:04:35 »

Sztm majd kialszik, mint a régi opelunknál. Gondolom nem új bmw stílus, azaz, ha nem viszed be bizonyos kilométeren belül szervízbe akkor baj lesz. Hány kilcsinél villant fel?

57 000 km-nél, ha igaz Smiley vagy  157?  eplus2
Papír szerint, illetve ajtóoszlopra ragasztott német cédula szerint kb most kéne szervízelni,
56 000 volt rajta, ha jól emlékszem. 
Tehát időszerű (lenne, ha nem csináltam volna meg mindent mikor elhoztam)
Tehát csak várjak, hogy kialudjon?
..de zavar, nekem ne világítson Smiley

 
Naplózva
Oldalak: 1 ... 394 395 396 397 398 399 400 [401] 402 403 404 405 406 407 408 ... 1557   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.126 másodperc alatt készült el 23 lekéréssel.