Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.12 vasárnap, 01:24:22 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 396 397 398 399 400 401 402 [403] 404 405 406 407 408 409 410 ... 1557   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK3 Általános kérdések  (Megtekintve 19877739 alkalommal)
0 Felhasználó és 41 vendég van a témában
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26665


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #20100 Dátum: 2009.11.19 csütörtök, 11:24:58 »

kipróbálom, meg utánanézek valami leírásnak is,
jelzem, ha megoldódik (remélem)
és természetesen azt is, ha nem Sad 

 wave


most az is megfordult a fejemben, hogy lehet, hogy azt jelzi, hogy utána kell tölteni a dpf-es löttynek

Szerintem keresd Vik-et  a könyves k. kőrúti auto-fort szagszervízben.


Elérhetőséget majd mindjárt ad itt valaki...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Takiatti
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9466


30 / 993-7376


E-mail
« Új hozzászólás #20101 Dátum: 2009.11.19 csütörtök, 11:30:04 »

Elérhetőséget majd mindjárt ad itt valaki...

Megtörtént...  worship Wink wave
Naplózva

2017.07. Renault Megane Intens 1,2TCe EDC7

Ex: 2004.09. 2.0TDCI, GHIA, Xenon, Zen, stb...  
"Nem véletlen, hogy nem építenek hülyék házát! Felemésztené az építőanyag készletet..."
kishalacska
Vendég
« Új hozzászólás #20102 Dátum: 2009.11.19 csütörtök, 11:34:12 »

Megtörtént...  worship Wink wave

ööö csak én vagyok rossz szemű?
Vik elérhetőségét nyem látom , nyem nyem Smiley

bocs hüjevagyok megjött privátba
köüszönöm Smiley

Naplózva
Takiatti
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9466


30 / 993-7376


E-mail
« Új hozzászólás #20103 Dátum: 2009.11.19 csütörtök, 11:35:11 »

ööö csak én vagyok rossz szemű?
Vik elérhetőségét nyem látom , nyem nyem Smiley


Küldtem rád pü-t!  wave
Privát Üzenetek fülben - bejövő üzenetek - stb-stb...  vigyor3
Naplózva

2017.07. Renault Megane Intens 1,2TCe EDC7

Ex: 2004.09. 2.0TDCI, GHIA, Xenon, Zen, stb...  
"Nem véletlen, hogy nem építenek hülyék házát! Felemésztené az építőanyag készletet..."
kishalacska
Vendég
« Új hozzászólás #20104 Dátum: 2009.11.19 csütörtök, 11:36:03 »

Küldtem rád pü-t!  wave
Privát Üzenetek fülben - bejövő üzenetek - stb-stb...  vigyor3

igen, közben rájöttem, hogy én vagyok a gyengeelméjű Smiley
köszönöm mégegyszer...
Naplózva
Takiatti
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9466


30 / 993-7376


E-mail
« Új hozzászólás #20105 Dátum: 2009.11.19 csütörtök, 11:36:43 »

köszönöm mégegyszer...

Nincs mit, majd leisszuk...  pias pias Wink
Naplózva

2017.07. Renault Megane Intens 1,2TCe EDC7

Ex: 2004.09. 2.0TDCI, GHIA, Xenon, Zen, stb...  
"Nem véletlen, hogy nem építenek hülyék házát! Felemésztené az építőanyag készletet..."
kishalacska
Vendég
« Új hozzászólás #20106 Dátum: 2009.11.19 csütörtök, 11:43:21 »

Nincs mit, majd leisszuk...  pias pias Wink

iszik és vezet Smiley
a zéró torel..tolarenc..izé tolerancia ez az Smiley jegyében Smiley
ma már nem iszom többet, de kevesebbet sem

beszéltem Vik-kel, mondá, hogy biza részecskeszűrős, és no para,
csak szólt a drága, hogy szerinte olajcsere jönne...
szűrőcske elvben teszi tovább a dolgát,
elgurulok felé és kioltja a lámpát...

huhhh de megnyugodtam...

köszi minden okosságot srácok
 
Naplózva
Takiatti
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9466


30 / 993-7376


E-mail
« Új hozzászólás #20107 Dátum: 2009.11.19 csütörtök, 11:50:41 »

iszik és vezet Smiley
a zéró torel..tolarenc..izé tolerancia ez az Smiley jegyében Smiley
ma már nem iszom többet, de kevesebbet sem

Nem-nem!  ejnye1
Ha iszik, utána viszik...  lol002
Ismerem a mértéket! A VÖDÖR AZ!
Naplózva

2017.07. Renault Megane Intens 1,2TCe EDC7

Ex: 2004.09. 2.0TDCI, GHIA, Xenon, Zen, stb...  
"Nem véletlen, hogy nem építenek hülyék házát! Felemésztené az építőanyag készletet..."
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26665


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #20108 Dátum: 2009.11.19 csütörtök, 13:50:57 »

iszik és vezet Smiley
a zéró torel..tolarenc..izé tolerancia ez az Smiley jegyében Smiley
ma már nem iszom többet, de kevesebbet sem

beszéltem Vik-kel, mondá, hogy biza részecskeszűrős, és no para,
csak szólt a drága, hogy szerinte olajcsere jönne...
szűrőcske elvben teszi tovább a dolgát,
elgurulok felé és kioltja a lámpát...

huhhh de megnyugodtam...

köszi minden okosságot srácok
 

azért próbáld már ki ezt a fék és gáz egyszerre, egyel több infók lenne.


Közben utánanéztem. 2006 utánis és csak 2.0 tdci-kbe extraként lehetett rendelni dpf-et.

Kérdezd meg Vik-et, hogy löttyös-e vagy olyan mint az mk4 2.0-ában?
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
kishalacska
Vendég
« Új hozzászólás #20109 Dátum: 2009.11.19 csütörtök, 14:30:52 »

azért próbáld már ki ezt a fék és gáz egyszerre, egyel több infók lenne.


Közben utánanéztem. 2006 utánis és csak 2.0 tdci-kbe extraként lehetett rendelni dpf-et.

Kérdezd meg Vik-et, hogy löttyös-e vagy olyan mint az mk4 2.0-ában?

persze, hogy kipróbálom Smiley
kérdeztem, nem mondta, hogy löttyös, illetve nem mondta, hogy bármit tölteni kéne,
mikor utaltam rá, hogy akkor csak kinullázza a lámpás és go..? mondta igen, tehát semmi töltögetés Smiley


Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26665


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #20110 Dátum: 2009.11.19 csütörtök, 14:35:28 »

persze, hogy kipróbálom Smiley
kérdeztem, nem mondta, hogy löttyös, illetve nem mondta, hogy bármit tölteni kéne,
mikor utaltam rá, hogy akkor csak kinullázza a lámpás és go..? mondta igen, tehát semmi töltögetés Smiley




akkor viszont figyeld a regenerálás korábban általam írt jeleit...

Általában ilyen autópályás, jól bemelegdős szakasz után kezdi. (nálam szinte mindig akkor, mikor lehajtok az M2-esről  eplus2)
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
kishalacska
Vendég
« Új hozzászólás #20111 Dátum: 2009.11.19 csütörtök, 19:27:24 »

akkor viszont figyeld a regenerálás korábban általam írt jeleit...

Általában ilyen autópályás, jól bemelegdős szakasz után kezdi. (nálam szinte mindig akkor, mikor lehajtok az M2-esről  eplus2)

kipróbáltam.
jelentem működik  worship
először villogott a villáskulcs, majd mikor levettem a gyújtást,
és újra indítottam, már nem világított
tehát újfent köszönet a megoldásért,
lehet, hogy nekem egy III-as bőrbe bújtatott IV-esem van?  nyes

az M2-es lehajtón a "régi" 2/A-t érted?
mert magam is azon járok nap, mint nap...

 
Naplózva
mike1
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 249



WWW E-mail
« Új hozzászólás #20112 Dátum: 2009.11.19 csütörtök, 20:05:19 »

Sziasztok,

Történt ma egy érdekes, amit nem tapasztaltam még...:
Mentem ma haza sötétben, és a belső hőmérséklet kijelző (ami a középkonzolon van, ahol a belső hőmérsékletet, keringtetés sebességét lehet szabályozni) minden ok nélkül egyszer csak elkezdett  ütemesen villogni, de nem a zöld háttérfény hanem maga a kijelzés....bármit csináltam, (hőmérséklet, ventilátor szabályozás, kikapcsolás) nem segített de miután leállítottam az autót és újraindítottam akkor már nem csinálta...... Ötlet? Windowsal megy a mondeo számítógépe és meghülyült? Smiley Smiley  nyes

A másik probléma már egy ideje zavar...nehéz leírni, hogy ne rögtön általános hibákra gondoljon az ember... A hibajelenség: elindulásnál, nyomatékváltozásnál(váltás kuplung fel, vagy sebességben elvett gáz után amikor újra gázt ad az ember), néha apró kormányzásnál, kicsi mozdulatoknál (itt nem mindig), a kormányt fogva apró (de tényleg apró) kotyogás, holtjáték, vagy nem is tudom de olyan túl közvetlen úthiba érzést lehet tapasztalni....jobban nem tudom megmagyarázni, de más autóimnál ezt még nem éreztem soha.
Elméletileg a futómű alkatrészei rendben vannak (ford solymár és Vik szerint is, de neki még ezt a hibát nem mondtam), a kormánymű új,....

Nem tudom hogy ennyiből lehet-e valamit ötlet gyanánt kiszűrni, vagy esetleg van-e valaki aki rá tudna nézni...akár egy talin (amin még nem voltam, de akár....)

köszi
M.
Naplózva

2002/10 Ford Mondeo Turnier MK3 TDCI GHIA, f2 optika, 130LE 5 MT., Xenon, new PCS, EGR-off, SunGuard G35 fólia by Szunyi, Forge turbocső kit, 
www.streamaudio.hu
www.multi-room.hu
(http://mondeo.hu/index.php?action=mgallery;sa=item;id=104)
kishalacska
Vendég
« Új hozzászólás #20113 Dátum: 2009.11.19 csütörtök, 20:27:14 »


A másik probléma már egy ideje zavar...nehéz leírni, hogy ne rögtön általános hibákra gondoljon az ember... A hibajelenség: elindulásnál, nyomatékváltozásnál(váltás kuplung fel, vagy sebességben elvett gáz után amikor újra gázt ad az ember), néha apró kormányzásnál, kicsi mozdulatoknál (itt nem mindig), a kormányt fogva apró (de tényleg apró) kotyogás, holtjáték, vagy nem is tudom de olyan túl közvetlen úthiba érzést lehet tapasztalni....jobban nem tudom megmagyarázni, de más autóimnál ezt még nem éreztem soha.
Elméletileg a futómű alkatrészei rendben vannak (ford solymár és Vik szerint is, de neki még ezt a hibát nem mondtam), a kormánymű új,....


Szia,
ezt nekem is csinálja, nem tudom az okát, de a főoldalon lévő MKIII kormánykopogás javítás c. cikk rejtheti esetleg a megoldást....
ha megvan, szólj nekem is  worship
Naplózva
mike1
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 249



WWW E-mail
« Új hozzászólás #20114 Dátum: 2009.11.19 csütörtök, 20:43:30 »

Az is lehet, hogy ez (mármint az MK III) ilyen futómű, és kormányműileg, de mivel nem vezettem másik mondeot így nem tudom, ... a cikket elolvastam, de ez nem ilyen akadás, vagy ropogás szerű...hát passz...másnak ötlete?
Naplózva

2002/10 Ford Mondeo Turnier MK3 TDCI GHIA, f2 optika, 130LE 5 MT., Xenon, new PCS, EGR-off, SunGuard G35 fólia by Szunyi, Forge turbocső kit, 
www.streamaudio.hu
www.multi-room.hu
(http://mondeo.hu/index.php?action=mgallery;sa=item;id=104)
Gyurka
Vendég
« Új hozzászólás #20115 Dátum: 2009.11.19 csütörtök, 20:50:36 »

Sziasztok,

Történt ma egy érdekes, amit nem tapasztaltam még...:
Mentem ma haza sötétben, és a belső hőmérséklet kijelző (ami a középkonzolon van, ahol a belső hőmérsékletet, keringtetés sebességét lehet szabályozni) minden ok nélkül egyszer csak elkezdett  ütemesen villogni, de nem a zöld háttérfény hanem maga a kijelzés....bármit csináltam, (hőmérséklet, ventilátor szabályozás, kikapcsolás) nem segített de miután leállítottam az autót és újraindítottam akkor már nem csinálta...... Ötlet? Windowsal megy a mondeo számítógépe és meghülyült? Smiley Smiley  nyes

A másik probléma már egy ideje zavar...nehéz leírni, hogy ne rögtön általános hibákra gondoljon az ember... A hibajelenség: elindulásnál, nyomatékváltozásnál(váltás kuplung fel, vagy sebességben elvett gáz után amikor újra gázt ad az ember), néha apró kormányzásnál, kicsi mozdulatoknál (itt nem mindig), a kormányt fogva apró (de tényleg apró) kotyogás, holtjáték, vagy nem is tudom de olyan túl közvetlen úthiba érzést lehet tapasztalni....jobban nem tudom megmagyarázni, de más autóimnál ezt még nem éreztem soha.
Elméletileg a futómű alkatrészei rendben vannak (ford solymár és Vik szerint is, de neki még ezt a hibát nem mondtam), a kormánymű új,....

Nem tudom hogy ennyiből lehet-e valamit ötlet gyanánt kiszűrni, vagy esetleg van-e valaki aki rá tudna nézni...akár egy talin (amin még nem voltam, de akár....)

köszi
M.

Nézdd meg a hátsó motortartó bakot! az csinálhat ilyet. Kézifék behúzva, nyitott motorháztetővel, valaki nézi a bakot, a másik indulni probál, előre-hátra. nekem már kellet cserélni!
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #20116 Dátum: 2009.11.19 csütörtök, 21:07:52 »

kipróbáltam.
jelentem működik  worship
először villogott a villáskulcs, majd mikor levettem a gyújtást,
és újra indítottam, már nem világított
tehát újfent köszönet a megoldásért,
lehet, hogy nekem egy III-as bőrbe bújtatott IV-esem van?  nyes

az M2-es lehajtón a "régi" 2/A-t érted?
mert magam is azon járok nap, mint nap...

 

Erre ecceru a valsz...rohadnak az ajtok ?  Cheesy
Naplózva

blah blah blah
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26665


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #20117 Dátum: 2009.11.19 csütörtök, 21:22:54 »

kipróbáltam.
jelentem működik  worship
először villogott a villáskulcs, majd mikor levettem a gyújtást,
és újra indítottam, már nem világított
tehát újfent köszönet a megoldásért,
lehet, hogy nekem egy III-as bőrbe bújtatott IV-esem van?  nyes

az M2-es lehajtón a "régi" 2/A-t érted?
mert magam is azon járok nap, mint nap...


Örülök, hogy sikerült...

A Te motorod még "puma" motor, az enyém meg már peugeot...

Szóval M2 alatt a 2/a-t értem. Fóton lakozom... integet2
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
rnagy8
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 457


E-mail
« Új hozzászólás #20118 Dátum: 2009.11.19 csütörtök, 21:35:06 »

A másik probléma már egy ideje zavar...nehéz leírni, hogy ne rögtön általános hibákra gondoljon az ember... A hibajelenség: elindulásnál, nyomatékváltozásnál(váltás kuplung fel, vagy sebességben elvett gáz után amikor újra gázt ad az ember), néha apró kormányzásnál, kicsi mozdulatoknál (itt nem mindig), a kormányt fogva apró (de tényleg apró) kotyogás, holtjáték, vagy nem is tudom de olyan túl közvetlen úthiba érzést lehet tapasztalni....jobban nem tudom megmagyarázni, de más autóimnál ezt még nem éreztem soha.
Elméletileg a futómű alkatrészei rendben vannak (ford solymár és Vik szerint is, de neki még ezt a hibát nem mondtam), a kormánymű új,....

Nem tudom hogy ennyiből lehet-e valamit ötlet gyanánt kiszűrni, vagy esetleg van-e valaki aki rá tudna nézni...akár egy talin (amin még nem voltam, de akár....)

köszi
M.
Szerintem -is- az a problémád, aminek a megoldására a kormány kopogás javítása cikket összeállítottam. A TIS adta az ihletet én meg egy kicsit kipofoztam a saját tapasztalatom alapján. Mivel kormányműről van szó, javaslom, hogy szervizzel csináltasd meg, de mivel eléggé gyengék hibakeresésben egy kicsit nem árt ha súgsz nekik. Egy hivatalosan 0.6 órás műveletről van szó, 41-es hibakódon, amihez szilikon zsír és egy darab M8-as csavar kell. Olvasd el a cikket, aztán döntsd el. (én magamnak megcsináltam, nekem bevált, de mindenki SAJÁT felelősségére álljon neki)
Naplózva

Ford Mondeo Ghia 1.8 SCI, MKIII, fekete, 5 ajtós.
dre
Vendég
« Új hozzászólás #20119 Dátum: 2009.11.19 csütörtök, 22:06:09 »

Sziasztok,

friss MK3 tulajként (2003/12-es facelift benzines 1.8-as Trend sedan) felmerült bennem pár kérdés az autóval kapcsolatban:

1. Ha gyújtás van rajta, erős zúgás jön a műszerfalból, ami nem múlik el magától (és nem a légkondi Smiley. Ez mi lehet?
2. Álló helyzetben, járó motornál a világítás (külső fényszórók, belső lámpák, lcd háttérvilágítások) érezhetően vibrál. Ez mitől lehet?
3. Szeretnék venni egy olyan GPS-t, ami MP3 lejátszásra és bluetoothon keresztül telefon kihangosításra is tökéletesen alkalmas. Ennek a hangjait (és a zenét, telefont) a beépített hangszórókon szeretném hallgatni. Ez megoldható? Melyik típust javasoljátok?
4. Fedélzeti computer utólagos beépítése olcsón megvalósítható, azaz a funkció megvan, csak az indexkar cserélésével elérhető lenne?

Köszönöm előre is a segítséget.
Naplózva
dre
Vendég
« Új hozzászólás #20120 Dátum: 2009.11.19 csütörtök, 22:08:55 »

Még valami: tud valaki (akár privátban) Pesten megbízható szerelőt ajánlani? Nem ragaszkodom a márkaszervízekhez, csak becsületes legyen.
Naplózva
Llort Eht
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2209



E-mail
« Új hozzászólás #20121 Dátum: 2009.11.19 csütörtök, 22:12:31 »

Sziasztok!

2002-es TDCI-mben (130Le) izzitógyertyákat kell cserélnem!

- Van ötletetek, hogy hol szerezzem be a legoccsóbban gyárit? 2.500ft / darab áram van gyárira...
- Macera kicserélni vagy esetleg valaki bele merne vágni házilag BPesten?

Köszi előre is!   wave

Naplózva

Ex: Mondeo 2002. TDCi Ghia
Ex: Mondeo 2011. MK4 Turnier Tit-S 163ps

Off: Insignia 2019 st. gsi
mike1
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 249



WWW E-mail
« Új hozzászólás #20122 Dátum: 2009.11.19 csütörtök, 22:27:37 »

Nézdd meg a hátsó motortartó bakot! az csinálhat ilyet. Kézifék behúzva, nyitott motorháztetővel, valaki nézi a bakot, a másik indulni probál, előre-hátra. nekem már kellet cserélni!


Megnézem ezt is...mert pont alapjáraton (kicsit alatta, felette halkabban) de elég morgós a hangja belül is, kicsit olyan mintha a valami rezegne kint, de ma megnéztem a motorteret járó motornál, és azon kívül, hogy a motor remeg (egy benzinmotorhoz képest, persze itt nem tudom, mennyire szabad neki) nem láttam, hallottam semmi kirívó hangot, sem a takaróműanyag, sem semmi nem "zörög" de lehet a motortartó *** és azért van az egész...
Minden esetre megnézem a kormány kompenzátor dolgot is....csak sajna nem igazán van most lehetőségem garázsba molyolni a kocsin, pedig hozzányúlni nem félek, csak kint már hideg van ehhez...

azért köszi a tanácsokat,
M.
Naplózva

2002/10 Ford Mondeo Turnier MK3 TDCI GHIA, f2 optika, 130LE 5 MT., Xenon, new PCS, EGR-off, SunGuard G35 fólia by Szunyi, Forge turbocső kit, 
www.streamaudio.hu
www.multi-room.hu
(http://mondeo.hu/index.php?action=mgallery;sa=item;id=104)
rnagy8
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 457


E-mail
« Új hozzászólás #20123 Dátum: 2009.11.19 csütörtök, 22:34:20 »


2. Álló helyzetben, járó motornál a világítás (külső fényszórók, belső lámpák, lcd háttérvilágítások) érezhetően vibrál. Ez mitől lehet?


Az MK3 mondeo-s ismerőseim közül mindegyiknek megvan ez a jelenség, az én 2006-osomban is - nem egy nagyobb hiba előjele szerintem...
Ha tippelnem kéne, kicsi az akkumulátor a 43Ah-jával...  wow1  Persze a Ford kínálta feláron a prémium akkumulátort...  gun
Naplózva

Ford Mondeo Ghia 1.8 SCI, MKIII, fekete, 5 ajtós.
dre
Vendég
« Új hozzászólás #20124 Dátum: 2009.11.19 csütörtök, 22:41:37 »

Az MK3 mondeo-s ismerőseim közül mindegyiknek megvan ez a jelenség, az én 2006-osomban is - nem egy nagyobb hiba előjele szerintem...
Ha tippelnem kéne, kicsi az akkumulátor a 43Ah-jával...  wow1  Persze a Ford kínálta feláron a prémium akkumulátort...  gun

Én arra gondoltam, hogy attól gyengült le az akku, hogy pár hétig állt az autó a kereskedőnél, de akkor ezexerint gyárilag alulméretezett Smiley
Naplózva
dre
Vendég
« Új hozzászólás #20125 Dátum: 2009.11.19 csütörtök, 23:11:43 »

3. Szeretnék venni egy olyan GPS-t, ami MP3 lejátszásra és bluetoothon keresztül telefon kihangosításra is tökéletesen alkalmas. Ennek a hangjait (és a zenét, telefont) a beépített hangszórókon szeretném hallgatni. Ez megoldható? Melyik típust javasoljátok?

Ehhez még annyit, hogy az fm transmitteres megoldást hanyagolnám a gyenge hangminőség miatt - mi az, ami korrektül kábelezhető, és nem szükséges tápot a szivargyújtóba, audiót a kesztyűtartó aux-ba vezetgetni?
Naplózva
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #20126 Dátum: 2009.11.20 péntek, 00:18:00 »

Sziasztok,

Történt ma egy érdekes, amit nem tapasztaltam még...:
Mentem ma haza sötétben, és a belső hőmérséklet kijelző (ami a középkonzolon van, ahol a belső hőmérsékletet, keringtetés sebességét lehet szabályozni) minden ok nélkül egyszer csak elkezdett  ütemesen villogni, de nem a zöld háttérfény hanem maga a kijelzés....bármit csináltam, (hőmérséklet, ventilátor szabályozás, kikapcsolás) nem segített de miután leállítottam az autót és újraindítottam akkor már nem csinálta...... Ötlet? Windowsal megy a mondeo számítógépe és meghülyült? Smiley Smiley  nyes

A....
köszi
M.

nekem már volt ilyen problémám.... reggelente mikor nagy a pára akkor a mikoró szíjad 1-2 másodpercig nem cicereg?? ...
...nekem korábban a generátor töltésénél, mintha "megcsúszott" volna a szíj...cseréltettem szíjat és görgőt is utána semmi villogás...
..szíj csere előtt azzal is próbálkoztam, hogy az akku sarut 10-15 percre levettem, hátha elfelejti, de aztán a magnó kijelzése kezdett villogni... aztán megint saru le...utána megint a klíma vissza jelzés kezdett villogni...
Szerintem a generátor megfelelő töltés ellenére meg-meg csusszan a mikró szíjad...Nyáron a klíma használatával ez izgalmasabbá válik... vigyor3
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
balko
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1065



WWW E-mail
« Új hozzászólás #20127 Dátum: 2009.11.20 péntek, 06:00:57 »

Szia Alf!

Érdekelne az ötleted feszítö csere ügyben,mert már picit vavar  alapjáraton !!
kereslek majd ha nem gond ez ügyben ...
Elöre is köszi
Naplózva

2002 TDCI ford mondeo 130le
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #20128 Dátum: 2009.11.20 péntek, 06:30:47 »

Akinek gyári lett betéve azoknak is morog a szij?
Több szerelőnél is rákérdeztem és mind annyit mondott hogy a nem gyári szokott morogni....
Énis cseréltem igaz gyárira de nekem se előtte se utánna nem morgott,vagy ez megint tdci kiváltság csak?
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #20129 Dátum: 2009.11.20 péntek, 07:42:35 »

Akinek gyári lett betéve azoknak is morog a szij?
Több szerelőnél is rákérdeztem és mind annyit mondott hogy a nem gyári szokott morogni....
Énis cseréltem igaz gyárira de nekem se előtte se utánna nem morgott,vagy ez megint tdci kiváltság csak?

jol erzed  vigyor3
Naplózva

blah blah blah
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26665


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #20130 Dátum: 2009.11.20 péntek, 07:56:21 »

Akinek gyári lett betéve azoknak is morog a szij?
Több szerelőnél is rákérdeztem és mind annyit mondott hogy a nem gyári szokott morogni....
Énis cseréltem igaz gyárira de nekem se előtte se utánna nem morgott,vagy ez megint tdci kiváltság csak?

ez csak  2.0 tdci mk3 kiváltság.

Nekem mindig (4-5-6-szor) gyári lett belerakva és előtte és utána is morgott...  eplus2
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
kishalacska
Vendég
« Új hozzászólás #20131 Dátum: 2009.11.20 péntek, 10:25:02 »

Erre ecceru a valsz...rohadnak az ajtok ?  Cheesy

Jujj, de rossz vagy Smiley
2007-es még ne rohadjon Smiley
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26665


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #20132 Dátum: 2009.11.20 péntek, 10:50:37 »

Jujj, de rossz vagy Smiley
2007-es még ne rohadjon Smiley


és egyébként is, a facelift előttiek rohadnak csak...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #20133 Dátum: 2009.11.20 péntek, 11:22:35 »

és egyébként is, a facelift előttiek rohadnak csak...

Nekem előtti és nem rohad sehol. Mondjuk 2003-as és csak 180eKm van benne

Üdv
Csaba
Naplózva
szeszka
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 284



E-mail
« Új hozzászólás #20134 Dátum: 2009.11.20 péntek, 11:48:12 »

Nekem előtti és nem rohad sehol. Mondjuk 2003-as és csak 180eKm van benne

Üdv
Csaba

Nekem 2002-es és hál'istennek nem rohad!
Naplózva

2012. 2.0 TDCI 163 PS. Titanium S. Kombi...
2002. 1,8 benzin kombi- xenon, fólia, tempomat, kék belső......
Llort Eht
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2209



E-mail
« Új hozzászólás #20135 Dátum: 2009.11.20 péntek, 13:16:03 »

Sziasztok!

2002-es TDCI-mben (130Le) izzitógyertyákat kell cserélnem!

- Van ötletetek, hogy hol szerezzem be a legoccsóbban gyárit? 2.500ft / darab áram van gyárira...
- Macera kicserélni vagy esetleg valaki bele merne vágni házilag BPesten?

Köszi előre is!   wave



Sziasztok!

Megoldódott a kérdés...
Naplózva

Ex: Mondeo 2002. TDCi Ghia
Ex: Mondeo 2011. MK4 Turnier Tit-S 163ps

Off: Insignia 2019 st. gsi
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #20136 Dátum: 2009.11.20 péntek, 15:11:21 »

Jujj, de rossz vagy Smiley
2007-es még ne rohadjon Smiley


ido kerdese  Wink vigyor3
Naplózva

blah blah blah
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48452



« Új hozzászólás #20137 Dátum: 2009.11.20 péntek, 16:39:24 »

ido kerdese  Wink vigyor3
Nem.Csak a tiéd rohad! eplus2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48452



« Új hozzászólás #20138 Dátum: 2009.11.20 péntek, 16:43:17 »

Akinek gyári lett betéve azoknak is morog a szij?
Több szerelőnél is rákérdeztem és mind annyit mondott hogy a nem gyári szokott morogni....
Énis cseréltem igaz gyárira de nekem se előtte se utánna nem morgott,vagy ez megint tdci kiváltság csak?
A feszítőben lévő gumiszilentek adják meg magukat nagyon hamar!Erre is van már megoldás!
http://mondeo.hu/index.php?topic=6.msg399885#msg399885
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48452



« Új hozzászólás #20139 Dátum: 2009.11.20 péntek, 16:43:38 »

Szia Alf!

Érdekelne az ötleted feszítö csere ügyben,mert már picit vavar  alapjáraton !!
kereslek majd ha nem gond ez ügyben ...
Elöre is köszi

Ok!
http://mondeo.hu/index.php?topic=6.msg399885#msg399885
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #20140 Dátum: 2009.11.20 péntek, 17:01:38 »

A feszítőben lévő gumiszilentek adják meg magukat nagyon hamar!Erre is van már megoldás!
http://mondeo.hu/index.php?topic=6.msg399885#msg399885

olvastam, ügyes vagy...csak kérdeztem a berregést...
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48452



« Új hozzászólás #20141 Dátum: 2009.11.20 péntek, 17:30:28 »

olvastam, ügyes vagy...csak kérdeztem a berregést...
Én gyárit vettem,3 -4 hónap után elhagyták magukat a szilentek.

Van még utángyártott skf-ben,szerintem ha ugyan ilyen a szilentje,az sem tartósabb!
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
gyalak
Vendég
« Új hozzászólás #20142 Dátum: 2009.11.20 péntek, 19:47:40 »

Én gyárit vettem,3 -4 hónap után elhagyták magukat a szilentek.

Van még utángyártott skf-ben,szerintem ha ugyan ilyen a szilentje,az sem tartósabb!
Skf a gyári beszállító wave
Naplózva
gyalak
Vendég
« Új hozzászólás #20143 Dátum: 2009.11.20 péntek, 20:11:23 »

Én gyárit vettem,3 -4 hónap után elhagyták magukat a szilentek.

Van még utángyártott skf-ben,szerintem ha ugyan ilyen a szilentje,az sem tartósabb!

Ügyes gratula,de simán kalapáccsal tudtál annyit peremezni,hogy bírja a gyürődést?Mert ha az a persely elszabadul akkor aztán tud kárt csinálni.Megpróbálok begyűjteni egy rossznak hittet és megcsinálni, hátha integet2
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48452



« Új hozzászólás #20144 Dátum: 2009.11.20 péntek, 21:15:00 »

Ügyes gratula,de simán kalapáccsal tudtál annyit peremezni,hogy bírja a gyürődést?Mert ha az a persely elszabadul akkor aztán tud kárt csinálni.Megpróbálok begyűjteni egy rossznak hittet és megcsinálni, hátha integet2
Simán! 7-8 hónapja van csöndben a feszítőm! Grin
Ha jól rémlik Frenk szerzett egy levetettet Gyurkától,és azt aplikálta át. eljen nyes Wink wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48452



« Új hozzászólás #20145 Dátum: 2009.11.20 péntek, 21:16:29 »

Skf a gyári beszállító wave
Az lehet,de utángyártottban is árul az skf!Gondolom abba nem öntheti bele a ford logót...... Roll Eyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
gyalak
Vendég
« Új hozzászólás #20146 Dátum: 2009.11.21 szombat, 08:12:46 »

Simán! 7-8 hónapja van csöndben a feszítőm! Grin
Ha jól rémlik Frenk szerzett egy levetettet Gyurkától,és azt aplikálta át. eljen nyes Wink wave
Én még abban is gondolkodnék,hogy egy egyszerü állítószerkezetet oda lehetne-e valahogy szerkeszteni?Csak nem emlékszem mekkora hely van ott,de ha jól rémlik nem valami nagy.
Naplózva
Llort Eht
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2209



E-mail
« Új hozzászólás #20147 Dátum: 2009.11.21 szombat, 09:43:32 »

Sziasztok!

Kérlek, ha valaki Quest SOS elérhetőségét, telefonon elsősorban, megadná, imába foglalnám a nevét!  worship

Nyakig ülök a k..kiban, jobban mondva állok, mert nem tudok közlekedni!

Nagy-nagy köszi!!!!!!!

Üdv.
Naplózva

Ex: Mondeo 2002. TDCi Ghia
Ex: Mondeo 2011. MK4 Turnier Tit-S 163ps

Off: Insignia 2019 st. gsi
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48452



« Új hozzászólás #20148 Dátum: 2009.11.21 szombat, 14:58:26 »

Én még abban is gondolkodnék,hogy egy egyszerü állítószerkezetet oda lehetne-e valahogy szerkeszteni?Csak nem emlékszem mekkora hely van ott,de ha jól rémlik nem valami nagy.
Így megmarad az eredeti funkciója,csak csendben teszi a dolgát! vigyor3 Wink wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Wah
Vendég
« Új hozzászólás #20149 Dátum: 2009.11.21 szombat, 19:00:22 »

rnagy8-nak köszönet eljen, ma sikeresen megcsináltam a kormánykopogás c. cikkben leírtakat. Hogy megszünt-e, az extrém ritkán jelentkező, kis kopogás, majd kiderül Grin
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.21 szombat, 20:21:25 írta Wah » Naplózva
Oldalak: 1 ... 396 397 398 399 400 401 402 [403] 404 405 406 407 408 409 410 ... 1557   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.117 másodperc alatt készült el 23 lekéréssel.