Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.05 vasárnap, 16:08:16 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 ... 185   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Futómű  (Megtekintve 2906343 alkalommal)
0 Felhasználó és 27 vendég van a témában
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #100 Dátum: 2009.12.13 vasárnap, 18:47:22 »

bakker holnapra intéztem magamnak egy ingyen műszakit és most jutott eszembe hogy az én kézifékem sem az igazi.....most agyalás van.
januárra terveztem a javitást.... szomoru1
Naplózva
Ervin
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4563


TDDi, gyári xenon, F2 optika, 5 ajtó, MMT 6


« Új hozzászólás #101 Dátum: 2009.12.13 vasárnap, 19:22:35 »

bakker holnapra intéztem magamnak egy ingyen műszakit és most jutott eszembe hogy az én kézifékem sem az igazi.....most agyalás van.
januárra terveztem a javitást.... szomoru1
Ingyen műszakin az ilyet nem nézik... Wink eplus2
Naplózva

passat 2010 highline CRTDI 125 kW kombi DSG
mondeo 2001 trend TDDi 85 kW 5ajtó
BTomi
Vendég
« Új hozzászólás #102 Dátum: 2009.12.13 vasárnap, 20:29:40 »

Sziasztok!
Az én problémám a kézifékkel kapcsolatos.
Mégpedig az hogy, alig fog. Szinte kitépem a kézifékkart a helyéről, akkor sem blokkolnak a kerekek. rinya
Eddig az összes autómon mindíg probléma volt ez. Aztán jött a mondi, ahol hátul is tárcsafék van.
Na,- mondom majd ebbe tuti lessz. Hát tévedtem! Valami iszonyatossan gyenge hatású a kézifék.
Mi lehet a probléma vele?

Nem biztos, hogy kart kell cserélni vagy barkácsolni kell!
Évjárat függő - és a Tiedet nem látom mikori - de asszem 2004-től már nem a kézifékkarban van a feszítő mechanika, hanem ahol bowdenek találkoznak ott van egy utánfeszítő csavar és elég azon állítani. Ha mégsem ilyen a Tied, akkor marad az Ervin féle megoldás, ami a végeredmény szempontjából szerintem tökéletes és főleg költséghatékony!
Naplózva
Ervin
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4563


TDDi, gyári xenon, F2 optika, 5 ajtó, MMT 6


« Új hozzászólás #103 Dátum: 2009.12.13 vasárnap, 20:32:51 »

Nem biztos, hogy kart kell cserélni vagy barkácsolni kell!
Évjárat függő - és a Tiedet nem látom mikori - de asszem 2004-től már nem a kézifékkarban van a feszítő mechanika, hanem ahol bowdenek találkoznak ott van egy utánfeszítő csavar és elég azon állítani. Ha mégsem ilyen a Tied, akkor marad az Ervin féle megoldás, ami a végeredmény szempontjából szerintem tökéletes és főleg költséghatékony!
A képen úgy látom, hogy facelift előtti az autó, ezért írtam a karcserét, vagy a másik megoldást... wave
Naplózva

passat 2010 highline CRTDI 125 kW kombi DSG
mondeo 2001 trend TDDi 85 kW 5ajtó
BTomi
Vendég
« Új hozzászólás #104 Dátum: 2009.12.13 vasárnap, 20:38:47 »

A képen úgy látom, hogy facelift előtti az autó, ezért írtam a karcserét, vagy a másik megoldást... wave

Most hogy így mondod, tényleg kereknek néz ki a ködlámpája, meg olyan sárgás az oldalindex... vigyor3
 worship worship worship
Naplózva
Ervin
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4563


TDDi, gyári xenon, F2 optika, 5 ajtó, MMT 6


« Új hozzászólás #105 Dátum: 2009.12.13 vasárnap, 20:47:10 »

meg olyan sárgás az oldalindex...
coolsmiley..... thumbup
Naplózva

passat 2010 highline CRTDI 125 kW kombi DSG
mondeo 2001 trend TDDi 85 kW 5ajtó
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #106 Dátum: 2009.12.13 vasárnap, 20:49:12 »

Ingyen műszakin az ilyet nem nézik... Wink eplus2

Hát ja,majd max én fékezem meg azt biztos jó lessz... eplus2
Naplózva
thevenin
Vendég
« Új hozzászólás #107 Dátum: 2009.12.23 szerda, 13:20:21 »

hmm lehet hogy ide kellett volna irnom nem az altalanos forumba: van egy fura ropogas szeru hang 1-2 napja, valahonnan a bal elso futomu felol jon akkor ha a bal vegallasba tekerem  akormanyt, a vegallas elott egy kicsivel ropog valami.Mit gondoltok mi lehet ez?
Koszi,Udv, Kellemes Karacsonyt minden klubtagnak!
Naplózva
Tádé
Vendég
« Új hozzászólás #108 Dátum: 2009.12.23 szerda, 14:20:17 »

hmm lehet hogy ide kellett volna irnom nem az altalanos forumba: van egy fura ropogas szeru hang 1-2 napja, valahonnan a bal elso futomu felol jon akkor ha a bal vegallasba tekerem  akormanyt, a vegallas elott egy kicsivel ropog valami.Mit gondoltok mi lehet ez?
Koszi,Udv, Kellemes Karacsonyt minden klubtagnak!
Lehet toronycsapágy, lengőkar gömbfej, kormányösszekötő... Szerintem...
Naplózva
szbela
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 395

Henry-Ford


E-mail
« Új hozzászólás #109 Dátum: 2009.12.23 szerda, 18:46:45 »

Szevasztok!

Csörög a Mondeómból a szervó olaj a motortér jobb oldalán (ha szemből nézed).
Megnéztük a szerelővel, de elsőre csak annyira jutottunk, hogy az egyik cső csatlakozásánál ereszti el az olajat!

Csatolom a képet, annak reményében, hogy valaki meg tudja mondani, hogy mi ez az alkatrész és hogyan lehet cserélni.


Szilárd

Szia nekem  is ugyan ez volt a gondom.Es elvittem szervizbe azt meg uj szervikazetrtat akartak velem vetetni 1 bol.Na erre felment a pumpam es nekilattam.Ott van 1 csavar ami leszoritt 1 felkor alaku lapocskat,ami tulajdonkeppen a helyen tartja a szervocsovet.Na azt kivettem es kijott a cso.Ott keritettem,1 renault uzletbol 1 tomitto gyurut e kicsereltem a regot,Aztan 1 alatetbol vagtam ugyan csak 1 felkort,es alatettem a reginek Visszacsavaroztam, es hala az istennek tobb mint 2 eve semmi gondom vele.
Ne hagyd magad atverni.Ezt meglehet oldani,Nekem sikerult,es emmibesem kerult.Igaz nehez hozzaferni,de inakbb turelemes az ember,mind h 1 teleysen ujra kodobja a penzet. integet2
Naplózva

MK3, 2.0 TDDI 115-ph,4 Ajtos, VP44 Sad
mondeotuning18
Vendég
« Új hozzászólás #110 Dátum: 2010.01.05 kedd, 22:06:20 »

hello eladó egy gyári ford alufelni garnitúra amelyek 17"-ak 5X108 ET45 szép állapotúak nem sokat futottak, 2db felnin van téli gumi is amely 50%lehet kb de a másik kettöre is igény szerint lehet fel tetetni gumikat!!!
Ennek a felninek a 17"-os utánzata 58ezer Ft ujjonan
Itt a link:
http://www.aabroncs.hu/alufelni/replica_wheels_r213_-_ford_mondeo.html
a 17" lenne ő
ha érdekel dobj egy privit
juhasz9@freemail.hu
Naplózva
Tiburi35
Vendég
« Új hozzászólás #111 Dátum: 2010.01.21 csütörtök, 14:52:54 »

Kb. 1 900 km-rel régebben cseréltettem hátsó lengéscsillapítót (gyári Ford került be). Néha amikor nagyobb fekvőrendőrön kell áthajtanom egy nyekergést vagy nyekkenést hallok hátulról. Mi lehet a hiba, illetve mi adhatja ki a hangot.
Az ényém is szokot.Locsolj csak egy kis olajat vagy zsírt a spirálrugó és a gólyaláb találkozásához illetve a rugó felsőrészéhez is.Elvileg csoda történik:)
Naplózva
mahder
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 211


csabamahder@hotmail.com
WWW E-mail
« Új hozzászólás #112 Dátum: 2010.01.23 szombat, 15:31:31 »

Sziasztok!

Ismét egy kis probléma adódott a mondin. Olyat csinál a járgány, hogy egyenesben tartom a kormányt, majd jobbra akarom fordítani, ott egyből, mintha megakadna, majd pattan egyet, érzem, ahogy üt egyet a kormány, és tudom tovább forgatni a kormánykereket. Viszont több érdekessége is van a dolognak.
1. Szerelő nem talált semmit.
2. Leginkább csak hidegen csinálja :::Huh?
3. HA nem egyenesben tartom, hanem már kicsit balról folyamatában forgatom a kormányt jobbra, akkor nem akad meg. Csak akkor. ha egy darabig egyenesben van, és onnan akarok elkezdeni jobbra kanyarodni.
4. Közel sem mindig egyforma az akadás mértéke.

Szóval, ha valakinek ötlete van, vagy volt hasonló gondja...

Köszi szépen
Naplózva

Ford Modeo 2,0 TDCi Ghia Aut. 2004/9
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #113 Dátum: 2010.01.23 szombat, 16:49:47 »

Sziasztok!

Ismét egy kis probléma adódott a mondin. Olyat csinál a járgány, hogy egyenesben tartom a kormányt, majd jobbra akarom fordítani, ott egyből, mintha megakadna, majd pattan egyet, érzem, ahogy üt egyet a kormány, és tudom tovább forgatni a kormánykereket. Viszont több érdekessége is van a dolognak.
1. Szerelő nem talált semmit.
2. Leginkább csak hidegen csinálja :::Huh?
3. HA nem egyenesben tartom, hanem már kicsit balról folyamatában forgatom a kormányt jobbra, akkor nem akad meg. Csak akkor. ha egy darabig egyenesben van, és onnan akarok elkezdeni jobbra kanyarodni.
4. Közel sem mindig egyforma az akadás mértéke.

Szóval, ha valakinek ötlete van, vagy volt hasonló gondja...

Köszi szépen
Pár hónapja volt itt valaki ugyan ezzel a gonddal.Asszem szervócseréje volt.......vagy kormánymű? Roll Eyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
mahder
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 211


csabamahder@hotmail.com
WWW E-mail
« Új hozzászólás #114 Dátum: 2010.01.23 szombat, 16:51:59 »

Pár hónapja volt itt valaki ugyan ezzel a gonddal.Asszem szervócseréje volt.......vagy kormánymű? Roll Eyes

Nem hangzik túl jól! Szerelő miért nem talált semmit... Huh? Elvileg futómű spec. szerelő.
Naplózva

Ford Modeo 2,0 TDCi Ghia Aut. 2004/9
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #115 Dátum: 2010.01.23 szombat, 16:56:41 »

Nem hangzik túl jól! Szerelő miért nem talált semmit... Huh? Elvileg futómű spec. szerelő.
Azért mert nem futómű hiba.Egyre inkább arra emlékszem,hogy kormányszervó cseréje volt az illetőnek!Lehet,hogy a keresőben megtalálnád a kolléga írását,de a nickjére nem emlékszem. smile
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
mahder
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 211


csabamahder@hotmail.com
WWW E-mail
« Új hozzászólás #116 Dátum: 2010.01.23 szombat, 16:59:30 »

Azért mert nem futómű hiba.Egyre inkább arra emlékszem,hogy kormányszervó cseréje volt az illetőnek!Lehet,hogy a keresőben megtalálnád a kolléga írását,de a nickjére nem emlékszem. smile

az mit kóstál, ha csere? munkadíjjal együtt? Kb?
Naplózva

Ford Modeo 2,0 TDCi Ghia Aut. 2004/9
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #117 Dátum: 2010.01.23 szombat, 17:01:34 »

az mit kóstál, ha csere? munkadíjjal együtt? Kb?
Nem szeretnélek félre vezetni,de én most nem tudok utánaolvasni a kolléga történetének.ez most csak az emlékeiben él.... Smiley

A szervószivattyú 47e ft-tól.+munkadíj.szerintem 60ból megvan. pias
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
mahder
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 211


csabamahder@hotmail.com
WWW E-mail
« Új hozzászólás #118 Dátum: 2010.01.23 szombat, 17:08:19 »

Nem szeretnélek félre vezetni,de én most nem tudok utánaolvasni a kolléga történetének.ez most csak az emlékeiben él.... Smiley

A szervószivattyú 47e ft-tól.+munkadíj.szerintem 60ból megvan. pias

köszi, remélem nem lesz ennél drágább. bár szerelő azt ajánlotta még hajtsam egy két hétig, akkor talán jobban előjön a probléma, csak attól tartok, hogy közben valami mást is tönkretesz a nem rendeltetésszerű használat...
Naplózva

Ford Modeo 2,0 TDCi Ghia Aut. 2004/9
Kali 74
Vendég
« Új hozzászólás #119 Dátum: 2010.01.24 vasárnap, 21:23:29 »

Sziasztok valaki tudna e nekem segiteni mi lehet a gond,ha a kormánykereket álló helyzetben kitekerem egészen ütközésig és kiakarok hajtani a parkolóból furcsa surlódást érzek az elsö kerekek felöl mintha az abroncsok az aszfalton megcsusznának mikor gázt adok de mikor egyenesbe teszem már megszünik a jelenség mi lehet a gond Huh?
Naplózva
gostrada
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1472

Tddi trendi traktor


E-mail
« Új hozzászólás #120 Dátum: 2010.01.26 kedd, 09:09:56 »

Sziasztok valaki tudna e nekem segiteni mi lehet a gond,ha a kormánykereket álló helyzetben kitekerem egészen ütközésig és kiakarok hajtani a parkolóból furcsa surlódást érzek az elsö kerekek felöl mintha az abroncsok az aszfalton megcsusznának mikor gázt adok de mikor egyenesbe teszem már megszünik a jelenség mi lehet a gond Huh?
Te egy igazi szervó gyilkos vagy! vigyor3
Nem szabad ütközésig kitekerni a kormányt,nem tesz jót neki!

Naplózva

Túl a millió kilométeren....1997Td,2002Tdci,2002Tddi Feel the difference
Kali 74
Vendég
« Új hozzászólás #121 Dátum: 2010.01.26 kedd, 10:52:59 »

Te egy igazi szervó gyilkos vagy! vigyor3
Nem szabad ütközésig kitekerni a kormányt,nem tesz jót neki!

Kösz a jó tanácsot, sokat segitettél wow1
Naplózva
gostrada
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1472

Tddi trendi traktor


E-mail
« Új hozzászólás #122 Dátum: 2010.01.26 kedd, 20:40:09 »

Te egy igazi szervó gyilkos vagy! vigyor3
Nem szabad ütközésig kitekerni a kormányt,nem tesz jót neki!

Kösz a jó tanácsot, sokat segitettél wow1
Nem tudom milyen és mennyi idős autód van!De amit leírtál az alapján semmi baja az autódnak. vigyor3
Ha csak nem túlméretes gumi van rajta,és az ér bele a doblemezbe,de annak látható nyoma lenne.
Egyszerűen csak végállásban kínzod a szervópumpát!Ilyenkor a szervó szíj is meg meg csúszhat hangot hallatva!
Ezzel sok tenni való nincs.Ellenőrizd a szervó olaj szintet,esetleg az olaj állagát,és szemre vételezd a szervószíjat.
Nyisd fel a motorháztetőt,a lehúzott ablakon keresztül tekerd ki a kormányt,és figyuzd a motorteret.
Ha nem megy akkor gyere minitalira,és majd együtt kiokoskodjuk hogy mi a pálya.
Naplózva

Túl a millió kilométeren....1997Td,2002Tdci,2002Tddi Feel the difference
Kali 74
Vendég
« Új hozzászólás #123 Dátum: 2010.01.26 kedd, 22:59:56 »

Nem tudom milyen és mennyi idős autód van!De amit leírtál az alapján semmi baja az autódnak. vigyor3
Ha csak nem túlméretes gumi van rajta,és az ér bele a doblemezbe,de annak látható nyoma lenne.
Egyszerűen csak végállásban kínzod a szervópumpát!Ilyenkor a szervó szíj is meg meg csúszhat hangot hallatva!
Ezzel sok tenni való nincs.Ellenőrizd a szervó olaj szintet,esetleg az olaj állagát,és szemre vételezd a szervószíjat.
Nyisd fel a motorháztetőt,a lehúzott ablakon keresztül tekerd ki a kormányt,és figyuzd a motorteret.
Ha nem megy akkor gyere minitalira,és majd együtt kiokoskodjuk hogy mi a pálya.

Minitalit sajnos nem tudunk könnyen teremteni Hollandiából,a kocsim 2001 gyártásu,1.8 benzin combi,akkor csinálja a fufcsa dolgot az autó mikor parkolóból hátrafele kitekert volánnal állok ki ,éspedig a mostani hidegekben,mult év decemberében vettem ugyhogy nem tudom hogy meleg idöben hogy viselkedne,a szervó olaj szintje megfelelö,de a minöségét nem tudom milyen,ropogást érzek a volán fogásán mintha a gumik csusznának kicsit ,elöször azt hittem hogy a hón csuszik de mikor nem volt hó ugyanugy viselkedett,de persze ez jöhet a szervótól is.De ki fogom deriteni mi lehet a baj .Ha még van valami ötleted szivesen meghalgatom .Eddig is köszi a reagálásodat wave worship
Naplózva
mahder
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 211


csabamahder@hotmail.com
WWW E-mail
« Új hozzászólás #124 Dátum: 2010.01.28 csütörtök, 10:31:23 »

Nem tudom milyen és mennyi idős autód van!De amit leírtál az alapján semmi baja az autódnak. vigyor3
Ha csak nem túlméretes gumi van rajta,és az ér bele a doblemezbe,de annak látható nyoma lenne.
Egyszerűen csak végállásban kínzod a szervópumpát!Ilyenkor a szervó szíj is meg meg csúszhat hangot hallatva!
Ezzel sok tenni való nincs.Ellenőrizd a szervó olaj szintet,esetleg az olaj állagát,és szemre vételezd a szervószíjat.
Nyisd fel a motorháztetőt,a lehúzott ablakon keresztül tekerd ki a kormányt,és figyuzd a motorteret.
Ha nem megy akkor gyere minitalira,és majd együtt kiokoskodjuk hogy mi a pálya.

Minitalit sajnos nem tudunk könnyen teremteni Hollandiából,a kocsim 2001 gyártásu,1.8 benzin combi,akkor csinálja a fufcsa dolgot az autó mikor parkolóból hátrafele kitekert volánnal állok ki ,éspedig a mostani hidegekben,mult év decemberében vettem ugyhogy nem tudom hogy meleg idöben hogy viselkedne,a szervó olaj szintje megfelelö,de a minöségét nem tudom milyen,ropogást érzek a volán fogásán mintha a gumik csusznának kicsit ,elöször azt hittem hogy a hón csuszik de mikor nem volt hó ugyanugy viselkedett,de persze ez jöhet a szervótól is.De ki fogom deriteni mi lehet a baj .Ha még van valami ötleted szivesen meghalgatom .Eddig is köszi a reagálásodat wave worship

Szia!

Nekem ugyan ezt csinálja, nem is kell tökig kitekerni a kormányt, csak eléggé. Sajnos segíteni nem tudok, hogy mi lehet, viszont nekem egy olyan hiba is előjött mostanában, hogy egyenesből jobbra fordítva, hidegen, roppan, ugrik egyet a kormányrendszer (esetleg a szervó).
Mindenesetre nyomozunk, ha megtudtál valamit a problémádról írj! Amiben segíthetek, nyáron nem fogja ezt csinálni! Hacsak nem addigra tönkre megy valami.
Naplózva

Ford Modeo 2,0 TDCi Ghia Aut. 2004/9
Szvitek
Vendég
« Új hozzászólás #125 Dátum: 2010.01.29 péntek, 23:38:11 »

Sziasztok!

Ismét egy kis probléma adódott a mondin. Olyat csinál a járgány, hogy egyenesben tartom a kormányt, majd jobbra akarom fordítani, ott egyből, mintha megakadna, majd pattan egyet, érzem, ahogy üt egyet a kormány, és tudom tovább forgatni a kormánykereket. Viszont több érdekessége is van a dolognak.
1. Szerelő nem talált semmit.
2. Leginkább csak hidegen csinálja :::Huh?
3. HA nem egyenesben tartom, hanem már kicsit balról folyamatában forgatom a kormányt jobbra, akkor nem akad meg. Csak akkor. ha egy darabig egyenesben van, és onnan akarok elkezdeni jobbra kanyarodni.
4. Közel sem mindig egyforma az akadás mértéke.

Szóval, ha valakinek ötlete van, vagy volt hasonló gondja...

Köszi szépen
Szia!
Nekem is pont ugyanez a gond. Csak hidegen (főleg télen), egyenesből jobbra fordítva (balra nem  wow1) akad a kormány egy picit. De kb. 10 km után már nem. De nekem már vagy egy éve ilyen. Tavaj tavasszal majnem elmúlt, de most télen ismét előjött...  rinya
Ja, futóműves nem tudott mit mondani... Én esetleg toronycsapágyra gondoltam, de lehet h butaság. De majd kiderül mer hamarosan cserélek lengéscsillapítót, és akkor kicseréltetem ezt is...
Naplózva
NGabó
Vendég
« Új hozzászólás #126 Dátum: 2010.02.03 szerda, 08:12:50 »

Sziasztok!
Lenne egy olyan problémám, hogy amikor tekerem a kormányt elég hangos nyikorgást (fémes ) hallok a motortér alsó részéből általában hidegen csinálja. Mi lehet ez? Szervó olaj még nem volt cserélve. A típus 2.0 TDCI 96/130 2004.évj. Előre is köszi
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #127 Dátum: 2010.02.03 szerda, 15:47:31 »

Sziasztok!
Lenne egy olyan problémám, hogy amikor tekerem a kormányt elég hangos nyikorgást (fémes ) hallok a motortér alsó részéből általában hidegen csinálja. Mi lehet ez? Szervó olaj még nem volt cserélve. A típus 2.0 TDCI 96/130 2004.évj. Előre is köszi
Talán a szervószíj megcsúszik.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
NGabó
Vendég
« Új hozzászólás #128 Dátum: 2010.02.04 csütörtök, 13:12:02 »

Talán a szervószíj megcsúszik.
Nemrégen cseréltük az összes szíjat feszítőt, görgőt stb. Nem az lesz sajna. Amikor meleg akkor nem csinálja csak mikor indítok, olyan mintha nem lenne kenőanyag vagy mondjuk gumi ott ahol kéne hogy legyen és ilyen fémes csikorgást ad mikor állóhelyzetben megtekerem a kormányt. Ezt kikell nyomozni mert elég *** hangja van, nem lehet valami szilent a kormánynál?
Naplózva
Kali 74
Vendég
« Új hozzászólás #129 Dátum: 2010.02.08 hétfő, 21:33:22 »

sziasztok, kinek van tapasztalatja Interstate sport IXT-1 205/55 16 gumikkal?
Naplózva
gostrada
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1472

Tddi trendi traktor


E-mail
« Új hozzászólás #130 Dátum: 2010.02.09 kedd, 18:50:40 »

Féltengely témát ide írjam,vagy az inkább a váltóhoz tartozik? fejvakaras
Az a téma hogy kb 90km-től felfele,kb 120ig gyorsításkor berázz az autó!Ha vissza veszem a gázt,illetve folyamatosan haladok akkor nem csinázza!Viszont a padlógáztól nagyon!
Először egy elszabadult lendkerékre gondoltam,de mivel nem fordulatszám,hanem sebbesség függő,így maradt a futómű,kerék és a féltengely.
Van valami 5let hogy tudnám tutira kiszűrni?Ha nem féltengely akkor melyik szilent tudd még ilyet produkálni?
Naplózva

Túl a millió kilométeren....1997Td,2002Tdci,2002Tddi Feel the difference
Big_Qba
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 694


WWW E-mail
« Új hozzászólás #131 Dátum: 2010.02.09 kedd, 20:01:21 »

Féltengely témát ide írjam,vagy az inkább a váltóhoz tartozik? fejvakaras
Az a téma hogy kb 90km-től felfele,kb 120ig gyorsításkor berázz az autó!Ha vissza veszem a gázt,illetve folyamatosan haladok akkor nem csinázza!Viszont a padlógáztól nagyon!
Először egy elszabadult lendkerékre gondoltam,de mivel nem fordulatszám,hanem sebbesség függő,így maradt a futómű,kerék és a féltengely.
Van valami 5let hogy tudnám tutira kiszűrni?Ha nem féltengely akkor melyik szilent tudd még ilyet produkálni?


jól benne van a féltengely? nem volt bontva mostanában? nekem a régi "szerelőm" rosszul rakta vissza és e miatt iszonyatosan berázott gyorsításkor....
Naplózva

2003. 12. TDCi Ghia kombi 130Le
www.wysocki.hu
Asztalos Taki
Vendég
« Új hozzászólás #132 Dátum: 2010.02.18 csütörtök, 00:53:36 »

sziasztok!

Nekem egy 2006-as mondeom van,"mahder" irt egy bejegyzest a kormanyrol.
Az a helyzet nekem is ez a problemam,az en "paki"szerelom azt mondta a szijjat kell cserelni. De nekem a sztorim az ott kezdodik,hogy 2008 decembereben vettem az autot, nagyon megtetszett de a gazdaja nem ertett hozza. Ezt onnan gondolom mert nem voltak a kereke kicentirozva ugy jart vele:). miutan elkezdtem hasznalni lasacskan kezdtem megismerni az autot, es a szervo olaj szintje alacsony volt hat vettem hozza megfelelo olajat. A hiba amit "mahder" irt az nekem tobb mint egy eve megvan,valoban csak hidegben csinalja az auto es ennyi. Tehat en azota jarok igy vele a "...." szerelom azt mondja nem gond. De ha esetleg valki megoldast talal akkor kerem irjon. Az autoba 107 ezer merfold van,ez egy jobb kormanyos britt mondeo. A fogyasztasa fenomenalis(nem vagyok egy rally pilota) 2800 max amig porgetem vegyesbe hasznalom  a parommal es igy is 5.8 korul mozog telen is.
Remelem hamarosan kiderul a hiba mert ugy vagyok vele beleuntam abba a pici roppanasba,penteken kicsereltetetm a szijjat mert muszakira megy a kocsi!
Naplózva
Husqi
Vendég
« Új hozzászólás #133 Dátum: 2010.02.22 hétfő, 22:59:35 »

Hali.

Olyan adatok kellenének nekem hogy hátsó lemez lengőkar szilent méret.Nem létezik gyáriba, se utángyártottba az adott tipushoz.Ha meglennének a mértek tudnék keresgélni más márkáknál hátha van egyezés. help

MKIII kombi mondeo
Naplózva
DomeSL
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2047


demeter.l@3i.hu
E-mail
« Új hozzászólás #134 Dátum: 2010.02.23 kedd, 10:52:51 »

Sziasztok valaki tudna e nekem segiteni mi lehet a gond,ha a kormánykereket álló helyzetben kitekerem egészen ütközésig és kiakarok hajtani a parkolóból furcsa surlódást érzek az elsö kerekek felöl mintha az abroncsok az aszfalton megcsusznának mikor gázt adok de mikor egyenesbe teszem már megszünik a jelenség mi lehet a gond Huh?

Ha megtudtad akkor nekem is írd meg lécci, p.ü.-ben.
Én kerékcsapágyra gondolok, de a szerelő nem látja rossznak.
Naplózva

2004 Mk3 2.0 TDCI kombi
DomeSL
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2047


demeter.l@3i.hu
E-mail
« Új hozzászólás #135 Dátum: 2010.02.23 kedd, 10:57:47 »

Kis kormány tekerésnél, fémes nyikkanások jönnek néha az első kerekek irányából.
Valakinek volt hasonló?
Naplózva

2004 Mk3 2.0 TDCI kombi
szbela
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 395

Henry-Ford


E-mail
« Új hozzászólás #136 Dátum: 2010.02.23 kedd, 12:26:31 »

Tovabbi kerdeseim lennenek ,ha nem zavarlak benneteket,nem egyebert csak volna 1 kis penzem amit az automra koltenek Feel the diference. 
A hatcso legescsillapittoim,az 1 ik mero pad szerint 55-60 % osak.Az jo vagy nem jo?
Ha mast akarok venni,a gazas ,vagy az olajas a jobb?
Az elsok 85% osak
Naplózva

MK3, 2.0 TDDI 115-ph,4 Ajtos, VP44 Sad
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3359



« Új hozzászólás #137 Dátum: 2010.02.23 kedd, 12:40:16 »

Tovabbi kerdeseim lennenek ,ha nem zavarlak benneteket,nem egyebert csak volna 1 kis penzem amit az automra koltenek Feel the diference. 
A hatcso legescsillapittoim,az 1 ik mero pad szerint 55-60 % osak.Az jo vagy nem jo?
Ha mast akarok venni,a gazas ,vagy az olajas a jobb?
Az elsok 85% osak

Az 55-60% még jó. Asszem 40% alatt kell cserélni.
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
szbela
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 395

Henry-Ford


E-mail
« Új hozzászólás #138 Dátum: 2010.02.23 kedd, 12:56:02 »

Az 55-60% még jó. Asszem 40% alatt kell cserélni.
Szioka nagyfonok,reg nem lattam tolled kommentet,vagy csak en nem keresgeltem jo helyen ..Cheesy
Az a legnagyobb bajom ezzel,h az auto,lassu haladasnal,mienk fajta roman uton,ossze vissza foltozott,vagy meg az sem tipusu oton,annyira lengedezik jobra meg balra,h neha megkell fogoszkodjak nehogy ,atessek az anyosulesre!!! EZt most tok komolyan mondom.
A kanyarokba meg egesszen stabil,sot,semmi panaszom nincs,nem dol be az auto,de lassu haladasnal,mar vegem van  falbav falbav
Naplózva

MK3, 2.0 TDDI 115-ph,4 Ajtos, VP44 Sad
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3359



« Új hozzászólás #139 Dátum: 2010.02.23 kedd, 13:08:29 »

Szioka nagyfonok,reg nem lattam tolled kommentet,vagy csak en nem keresgeltem jo helyen ..Cheesy
Az a legnagyobb bajom ezzel,h az auto,lassu haladasnal,mienk fajta roman uton,ossze vissza foltozott,vagy meg az sem tipusu oton,annyira lengedezik jobra meg balra,h neha megkell fogoszkodjak nehogy ,atessek az anyosulesre!!! EZt most tok komolyan mondom.
A kanyarokba meg egesszen stabil,sot,semmi panaszom nincs,nem dol be az auto,de lassu haladasnal,mar vegem van  falbav falbav

Lehet régen írtam már. vigyor3

Nemtudom hogy ez lengéscsillapító hiba-e. Nekem sem jobbak 55%-nál, sőt, de nem tapasztaltam ilyent...
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
Big_Qba
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 694


WWW E-mail
« Új hozzászólás #140 Dátum: 2010.02.23 kedd, 18:43:09 »

Budapesten keresek egy megbízható futóművest. Kit ajánlotok? Csak be szeretném állítani, nehogy megegye a gumit....
Naplózva

2003. 12. TDCi Ghia kombi 130Le
www.wysocki.hu
francoe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1606



« Új hozzászólás #141 Dátum: 2010.02.24 szerda, 10:13:45 »

Budapesten keresek egy megbízható futóművest. Kit ajánlotok? Csak be szeretném állítani, nehogy megegye a gumit....
Például: http://www.ottszerviz.hu/. Lelkiismeretesen vizsgálódtak a kormányelhúzás  problámám idején (igaz maga a Pásztóy gumikereskedés tulaja vitt oda, és kb két éve).
Naplózva

X-Trend | 2003.08 | TDCi 85 kW | "bálna" --
Big_Qba
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 694


WWW E-mail
« Új hozzászólás #142 Dátum: 2010.02.24 szerda, 21:58:45 »

Például: http://www.ottszerviz.hu/. Lelkiismeretesen vizsgálódtak a kormányelhúzás  problámám idején (igaz maga a Pásztóy gumikereskedés tulaja vitt oda, és kb két éve).
thx  worship
Naplózva

2003. 12. TDCi Ghia kombi 130Le
www.wysocki.hu
Husqi
Vendég
« Új hozzászólás #143 Dátum: 2010.02.26 péntek, 08:48:56 »

Budapesten keresek egy megbízható futóművest. Kit ajánlotok? Csak be szeretném állítani, nehogy megegye a gumit....

Előre szólok hogy ha hátul kell állítani a csavar el fog szakadni ugyan is belerohadt a csavar .Nekem most kell vennem egy ujj lengőkart mert nincs külön szilent... integet2
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #144 Dátum: 2010.02.26 péntek, 09:35:26 »

Budapesten keresek egy megbízható futóművest. Kit ajánlotok? Csak be szeretném állítani, nehogy megegye a gumit....
A megbízhatatlan futóműves megeszi a gumit! lol002 idiot2
Ez olyan Zaccisra sikeredett... Grin
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Big_Qba
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 694


WWW E-mail
« Új hozzászólás #145 Dátum: 2010.02.26 péntek, 18:02:40 »

Előre szólok hogy ha hátul kell állítani a csavar el fog szakadni ugyan is belerohadt a csavar .Nekem most kell vennem egy ujj lengőkart mert nincs külön szilent... integet2
pff  szomoru1 gondolom jó drága egy lengőkar. megint egy marketing fogás, hogy megvegyük a drágább alkatrészt... így, hogy elszakadt a csavar tudod használni?

A megbízhatatlan futóműves megeszi a gumit! lol002 idiot2
amennyiben szarul állítja be, közvetetten "megeszi", szarul kopik
Naplózva

2003. 12. TDCi Ghia kombi 130Le
www.wysocki.hu
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #146 Dátum: 2010.02.26 péntek, 18:08:25 »

pff  szomoru1 gondolom jó drága egy lengőkar. megint egy marketing fogás, hogy megvegyük a drágább alkatrészt... így, hogy elszakadt a csavar tudod használni?
amennyiben ***ul állítja be, közvetetten "megeszi", ***ul kopik

étem én  Cheesy
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Husqi
Vendég
« Új hozzászólás #147 Dátum: 2010.02.26 péntek, 18:57:23 »

pff  szomoru1 gondolom jó drága egy lengőkar. megint egy marketing fogás, hogy megvegyük a drágább alkatrészt... így, hogy elszakadt a csavar tudod használni?

Igen tudom.Igaz hogy rá kell tartanom a kormányra mert jobbra akar menni de jövő héten kap egy ujj lengőkart.Tegnap vettem le a szilent méreteit hogy majd gyártatok de elég sépci a kialakítása és inkább megveszem.Bizzunk benne hogy mihamarabb elkezdik majd gyártani a szilentet. wave
Naplózva
ktmes
Vendég
« Új hozzászólás #148 Dátum: 2010.02.27 szombat, 20:37:15 »

Sziasztok,nekem 2001-es kombi mondeom van,komplett sport futómüvet,vagy ültetőrugot keresek,vagy esetleg milyen más modellé lehet rá jó.előre is kösz.
Naplózva
zsolt_z
Vendég
« Új hozzászólás #149 Dátum: 2010.02.28 vasárnap, 13:35:15 »

Sziasztok.
Tegnap voltam Ford Szervizben. Mert itt nálunk Románba nem tudták megmondani, hogy mi a gond a kocsival. Itt 2 helyen is voltam.
Felemeltek a kocsit mentek is vele és mondták hogy a futómű hallatszik. (Nem értenek hozzá szerintem.) Elmentek a legközelebbihez Mátészalkán. Ott megmondták, hogy Elöl a toronycsapágy felett ami van a gumi ki van keményedve, az adhat ien hangot egyenetlen uton,  vasuti sinen. Meg lehet a bölcsőbe is a szillentek. Azok nem nincsenek kikopva. Na meg Hátul a hosszlengokarba amibe a rugó ül a szillentbuksa. Ezeket ki kell cserélni mert nem stabil a járgány. csakhogy hátra nincs csak lengokarral eggyutt. eredeti. Most keresek utángyártottat. Tudtok valami ötletett hogy még mit éri meg cserélni ien esteben szivesen várom.
Sziasztok.
Naplózva
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 ... 185   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.063 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.