Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.05 vasárnap, 18:02:56 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 ... 185   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Futómű  (Megtekintve 2906479 alkalommal)
0 Felhasználó és 27 vendég van a témában
Mad-V
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1995



« Új hozzászólás #300 Dátum: 2010.06.14 hétfő, 23:38:49 »

Valószínű függőleges stabilizátorrúd. wave

Nekem detto ugyanez a bajom, 2 stabpálcát kell cserélnem.
Naplózva
Ervin
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4563


TDDi, gyári xenon, F2 optika, 5 ajtó, MMT 6


« Új hozzászólás #301 Dátum: 2010.06.15 kedd, 21:05:05 »

helló mindenki!!
ha megyek a mondimmal vmi rosszabb úton,lassan,gyorsan tök mindegy,olyan kopogó hangot hallok hátulról,ojasmi,mintha a pótkerék billegne a hején,vmihasonló.főleg akkor hallatszik,mikor az autó "billeg"-elég zavaró,mi lehet szerintetek? integet2
A leggyakoribbak: függőleges stabrudak, keresztstabilizátor szilentjei és maga a keresztstabilizátor elkopik, kézifékkötél elszabadult és hozzáverődik valamihez(kábelkötözővel rögzítsd) wave
Naplózva

passat 2010 highline CRTDI 125 kW kombi DSG
mondeo 2001 trend TDDi 85 kW 5ajtó
rizsa83
Vendég
« Új hozzászólás #302 Dátum: 2010.06.17 csütörtök, 19:26:43 »

A leggyakoribbak: függőleges stabrudak, keresztstabilizátor szilentjei és maga a keresztstabilizátor elkopik, kézifékkötél elszabadult és hozzáverődik valamihez(kábelkötözővel rögzítsd) wave
Köszi a választ /mindenkinek/ integet2
ezeket tudom vhogy ellenőrízni otthon,hogy konkrétan mi a ludas.Ja és a minap felfigyeltem mégvalamire,hogy a kormányon keresztűl nagyon enyhe kopogást érzek,szinte nem is lehet hallani,csak érezni,azt is csak nagyon gyengén,mi lehet az?köszönökminden segítséget!! wave
Naplózva
Ervin
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4563


TDDi, gyári xenon, F2 optika, 5 ajtó, MMT 6


« Új hozzászólás #303 Dátum: 2010.06.17 csütörtök, 22:18:38 »

Köszi a választ /mindenkinek/ integet2
ezeket tudom vhogy ellenőrízni otthon,hogy konkrétan mi a ludas.Ja és a minap felfigyeltem mégvalamire,hogy a kormányon keresztűl nagyon enyhe kopogást érzek,szinte nem is lehet hallani,csak érezni,azt is csak nagyon gyengén,mi lehet az?köszönökminden segítséget!! wave
Szia!
Keresztstabilizátorba belekapaszkodsz és megrángatod...kopog és kotyog mint az állat ha ki van kopva, kézifékkötelet szemrevételezed nincs e elszabadulva, nincs-e nyom ahol hozzáverődik valamihez, ha ezek rendben akkor a függőleges stabilizálók rosszak...párban kell cserélni őket.
Ha elöl kopog a kormánynál, ott is lehet pár oka...kormányösszekötő gömbfejek, alsótalpas, függ. stab rudak, szilentek....meg kell nézni... wave
Naplózva

passat 2010 highline CRTDI 125 kW kombi DSG
mondeo 2001 trend TDDi 85 kW 5ajtó
mahder
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 211


csabamahder@hotmail.com
WWW E-mail
« Új hozzászólás #304 Dátum: 2010.06.18 péntek, 09:03:09 »

Vszínű a napokban nem tudom elvinni átnézetni, meló mindhalálig.  Embarrassed Vkinek ötlet a fenti problémára?

nekem is ropog a kormány, pont a jobbránál. plusz még annyival tudnám kiegászíteni, hogy nálam csak hidegben van így, (15fok atatt) és csak egy bizonyos pontotn. Azaz amikor egyenesen haladok, és picit jobbra akarok kormányozni, akkor akad egyet, majd ha egyszer már teljesen körbetekertem, akkor ua.a pontál már nem rottyan.
Én is voltam futóművesnél... nekem is semmi. Többektől azt hallottam, hogy szervó lesz a hibás, és többektől azt, hogy volt nekik is ilyen jelenségük, és az ollajcsere megoldotta...
Nálam is ez fog most majd követzkezni télen, amikor megit rotyogni fog...
Naplózva

Ford Modeo 2,0 TDCi Ghia Aut. 2004/9
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #305 Dátum: 2010.06.19 szombat, 18:05:16 »

Lengéscsillapító csere után kell futóművet állítani?
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #306 Dátum: 2010.06.19 szombat, 18:39:48 »

Lengéscsillapító csere után kell futóművet állítani?
ártani nem árt wave ilyen jó utakon, évente lehet menni állíttatni
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
rizsa83
Vendég
« Új hozzászólás #307 Dátum: 2010.06.19 szombat, 19:19:19 »

hali mindenkinek Wink
Na ma megtaláltam a futóművem hibáit wave wave wave
Mégpedig felbakoltam a gépet,elősszőr a hátúlját,kerekek le,a stab.rúd kotyog,kopog,sőt amin igazán meglepődtem,hogy oldalirányba is simán mozog vagy 3-milkót,ahogy láttam 1-1 gumiszilent tartja mind a két keréknél,azokon látszik,hogy gatya.nos elég csak azokat cserélni,vagya rudazatot is kell?más hibát nem észleltem,a "kutyacsontot"is megcibáltam,meg is emeltem a kerékagyat,úgy is megcibáltam zsír-hátul csak ezeket találtam. Elől csak a bal első "kutyacsont"-kotyog semmi más-valszeg ez okozta a kormányon érezhető,szinte halhatatlan kopogást.Nos még abban kérném a segítségeteket hogy ezeket hl tudom beszerezni a legjobb minőségben,s áron.Köszike integet2 integet2
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #308 Dátum: 2010.06.19 szombat, 20:54:34 »

Lengéscsillapító csere után kell futóművet állítani?
evidens! Wink wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Ervin
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4563


TDDi, gyári xenon, F2 optika, 5 ajtó, MMT 6


« Új hozzászólás #309 Dátum: 2010.06.19 szombat, 22:27:03 »

hali mindenkinek Wink
Na ma megtaláltam a futóművem hibáit wave wave wave
Mégpedig felbakoltam a gépet,elősszőr a hátúlját,kerekek le,a stab.rúd kotyog,kopog,sőt amin igazán meglepődtem,hogy oldalirányba is simán mozog vagy 3-milkót,ahogy láttam 1-1 gumiszilent tartja mind a két keréknél,azokon látszik,hogy gatya.nos elég csak azokat cserélni,vagya rudazatot is kell?más hibát nem észleltem,a "kutyacsontot"is megcibáltam,meg is emeltem a kerékagyat,úgy is megcibáltam zsír-hátul csak ezeket találtam. Elől csak a bal első "kutyacsont"-kotyog semmi más-valszeg ez okozta a kormányon érezhető,szinte halhatatlan kopogást.Nos még abban kérném a segítségeteket hogy ezeket hl tudom beszerezni a legjobb minőségben,s áron.Köszike integet2 integet2
Ne csak szilenteket vegyél, úgy nem ér semmit az egész...a rudat is kell cserélni, mert elkopik!
Kérdezz árat Nagyautós topicban.
Naplózva

passat 2010 highline CRTDI 125 kW kombi DSG
mondeo 2001 trend TDDi 85 kW 5ajtó
rizsa83
Vendég
« Új hozzászólás #310 Dátum: 2010.06.19 szombat, 22:46:57 »

Ne csak szilenteket vegyél, úgy nem ér semmit az egész...a rudat is kell cserélni, mert elkopik!
Kérdezz árat Nagyautós topicban.
Akkor ezt nem értem,olvastam a Wikiben-hogy azt csak akkor kell,ha nagymértékű kopás látszik,még nem néztem,hogy a rúd hogy néz ki,majd dobok fől képet.Ja a kutyacsont"-ot azt gondolom párban kell cserélni integet2 integet2
Naplózva
Nitroboy
Vendég
« Új hozzászólás #311 Dátum: 2010.06.20 vasárnap, 09:35:15 »

Akkor ezt nem értem,olvastam a Wikiben-hogy azt csak akkor kell,ha nagymértékű kopás látszik,még nem néztem,hogy a rúd hogy néz ki,majd dobok fől képet.Ja a kutyacsont"-ot azt gondolom párban kell cserélni integet2 integet2
Végigjártam ezt a hátsó kopogást én is. A két stabrúd-szilentet kicseréltem. Az pöpec lett utánna.
A rúd nem kotyogott semilyen irányba. De a kopogás erősödött! Ezután kiszereltem a függőleges kutyacsontot és
úgy mentem vele próbakört, hogy az nem volt benne a jobb oldalon. A kopogás teljesen megszünt.
Megjegyzem, hogy szerintem a kopást, csak úgy lehet igazábol érzékelni ha már a kezedben van kiszereleve
a függőleges pálca. Én is rángattam elötte mint az állat mindenhogyan, terhelve, terheletlenül. Még futóművesnél is
voltam vele, az is azt mondta hogy jó. De kiszerelve az egyik gömbfej(felső) rendesen fityegett. Na, mondom ez a
bűnös. Vettem gyorsan 1 párat. Gondosan kicseréltem mindkét oldalon.A baloldalival nem is volt semmi probléma,de
ha már párba vettem, kicseréltem azt is. És ekkor ért a HIDEGZUHANY!
Úgy kopogott hátul, hogy a pofámról égett a bőr, mikor hoztam haza a munkatársnőm a melóból.Minden kis úthibára
koppant hangosan. Hát ilyen nincs, teszem bele az új alkatrészeket, és egyre szarabb!?
De kiderült, hogy igazából mi a hiba legfőbb okozója! Amiről itt nemigazán esett szó, az a hátsó HÍDSZILENTjei!
Négy darab fogja fel a hátsó hidat, és ebből a két első ottvan a stabrudszilent közvetlen közelében. Ami nálam a
jobb oldalon teljesen gatya.Ezáltal engedte a hátsó hidat túlzott mértékben fel-le mozogni. Így az hozzáverődött
az alvázhoz valahol.Erre is csak véletlenül jöttem rá, mert mikor a stabrúdszilentet cseréltem, akkor láttam hogy az
egész hátsó híd fűggőleges irányba el tud mozdulni kb. 1cm-t. Tesztelésnek egy hasított faéket vertem a híd, és az alváz közé. Próbaút során elégedetten vettem tudomásul a síri csöndet hátulról. Kiszereltem azt a szilentet, de a
cseréjére(az is vagy 6-7 rugó darabja) nem költöttem most.Megoldottam egy kb. 8mm vastagságúra vágott gumigyűrű alkatrésszel, amit a szilent fölé raktam. Így az kiesni nem tud, és rugalmasan távol tartja, nem engedi hozzáverődni a hidat az alvázhoz. Tehát uraim, ha hátul kopog a futómű, nem árt a hátsó híd szilentjeit is számításba venni mint hibaforrást.
Naplózva
Ervin
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4563


TDDi, gyári xenon, F2 optika, 5 ajtó, MMT 6


« Új hozzászólás #312 Dátum: 2010.06.20 vasárnap, 11:08:23 »

Akkor ezt nem értem,olvastam a Wikiben-hogy azt csak akkor kell,ha nagymértékű kopás látszik,még nem néztem,hogy a rúd hogy néz ki,majd dobok fől képet.Ja a kutyacsont"-ot azt gondolom párban kell cserélni integet2 integet2
Persze, az új szilent pár hónapig akár tolerálni is tudja a rúd vastagságából kikopott 1-2mm-t is, de ez csak félmegoldás....
Mivel abban a szilentben forog a rúd oda-vissza, ezért ha már cserére szorul a szilent 100% hogy a rúd is kopott.
Nem jobb ha normálisan meg van csinálva?  wave
Naplózva

passat 2010 highline CRTDI 125 kW kombi DSG
mondeo 2001 trend TDDi 85 kW 5ajtó
rizsa83
Vendég
« Új hozzászólás #313 Dátum: 2010.06.20 vasárnap, 11:25:02 »

Persze, az új szilent pár hónapig akár tolerálni is tudja a rúd vastagságából kikopott 1-2mm-t is, de ez csak félmegoldás....
Mivel abban a szilentben forog a rúd oda-vissza, ezért ha már cserére szorul a szilent 100% hogy a rúd is kopott.
Nem jobb ha normálisan meg van csinálva?  wave
Hol tudok olya nézni ?néztem a Nagyautót,de ott nem találtam,vagy kérjek ajánlatot?Ja és mibe kerűl egy stabrúd szilentekkel,és egy pár stab.pálca előrre köszi smile
Naplózva
Ervin
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4563


TDDi, gyári xenon, F2 optika, 5 ajtó, MMT 6


« Új hozzászólás #314 Dátum: 2010.06.20 vasárnap, 11:49:47 »

Hol tudok olya nézni ?néztem a Nagyautót,de ott nem találtam,vagy kérjek ajánlatot?Ja és mibe kerűl egy stabrúd szilentekkel,és egy pár stab.pálca előrre köszi smile
Én a nagyautónál vettem, de pontos árakra nem emlékszem, kérj tőlük ajánlatot, egy napon belül visszaírnak..
Naplózva

passat 2010 highline CRTDI 125 kW kombi DSG
mondeo 2001 trend TDDi 85 kW 5ajtó
ezsolt
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1434



« Új hozzászólás #315 Dátum: 2010.06.26 szombat, 15:16:46 »

Végre ma kész lett az Autó, fékbetét cserék, fékolaj csere, 4 kutyacsont csere, hátsó keresztstab-csere, és hátsó teleszkópok cseréje volt.  eljen
Nagyon elégedett vagyok (jó a az új szerelőm taps).
Viszont a kiszerelt teleszkópok egyike, a jobb oldali meghökkentett!
A rúdon találtam elég ronda sérüléseket ami először rozsdafoltnak tűnt, de bemaródása, mélysége is van.
Íme a képek:


« Utoljára szerkesztve: 2010.06.26 szombat, 19:24:14 írta ezsolt » Naplózva

2003/09* 2.0 TDCi EGR, kombi. A MÁSODIK Mondeó !
him007
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 505


02. 06. Ford Mondeo Turner 2.0 TDCI Ghia


E-mail
« Új hozzászólás #316 Dátum: 2010.06.27 vasárnap, 22:02:44 »

Végre ma kész lett az Autó, fékbetét cserék, fékolaj csere, 4 kutyacsont csere, hátsó keresztstab-csere, és hátsó teleszkópok cseréje volt.  eljen
Nagyon elégedett vagyok (jó a az új szerelőm taps).
Viszont a kiszerelt teleszkópok egyike, a jobb oldali meghökkentett!
A rúdon találtam elég ronda sérüléseket ami először rozsdafoltnak tűnt, de bemaródása, mélysége is van.
Íme a képek:




ez nem semmi....mi a fene okozhat ilyet???
Naplózva

Jó utat mindenkinek, és vigyázzunk a motorosokra is, akkor is ,ha nem mindig  is érdemlik meg... Smiley
Nitroboy
Vendég
« Új hozzászólás #317 Dátum: 2010.06.30 szerda, 22:25:18 »



Rugó összehúzásához nincs valami ötletetek?  Valami jóféle házi barkácsmegoldás jó lenne, ha lenne.
A képen látható eredményt kb. 2 óra alatt hoztuk össze, de ez még így is kevés.
Legéscsillapító cserénél kirúgta magát. Röpült is a toronycsapágy szép ívben 8-métert. Persze az is szétesett, golyók belőle szerte szana. falbav
Várom a kreatív ötleteket! integet2
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #318 Dátum: 2010.06.30 szerda, 22:29:16 »

http://imagerz.com/QEMQC0tvAwJRVFwZEgVR[/img]

Rugó összehúzásához nincs valami ötletetek?  Valami jóféle házi barkácsmegoldás jó lenne, ha lenne.
A képen látható eredményt kb. 2 óra alatt hoztuk össze, de ez még így is kevés.
Legéscsillapító cserénél kirúgta magát. Röpült is a toronycsapágy szép ívben 8-métert. Persze az is szétesett, golyók belőle szerte szana. falbav
Várom a kreatív ötleteket! integet2
1 - ez nem gyenge lol002
2 - én megpróbálnám stabilan kitámasztani, és emelővel összepréselni, összekötözni, berakni, majd levágni a kötelet.
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3359



« Új hozzászólás #319 Dátum: 2010.07.01 csütörtök, 00:07:50 »

1 - ez nem gyenge lol002
2 - én megpróbálnám stabilan kitámasztani, és emelővel összepréselni, összekötözni, berakni, majd levágni a kötelet.

Én meg megpróbálnék egy ismerős szerelőtől kérni rugóösszehúzót. vigyor3
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #320 Dátum: 2010.07.01 csütörtök, 07:16:00 »

.]Rugó összehúzásához nincs valami ötletetek?  
vaze.... hehe
egy rugóösszehúzó a lengyelpiacon öccá' forint!De ha eljössz érte délpestre,akkor adok kölcsön 1et(pontosabban 1 párat  Grin )
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
him007
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 505


02. 06. Ford Mondeo Turner 2.0 TDCI Ghia


E-mail
« Új hozzászólás #321 Dátum: 2010.07.01 csütörtök, 21:47:54 »



Rugó összehúzásához nincs valami ötletetek?  Valami jóféle házi barkácsmegoldás jó lenne, ha lenne.
A képen látható eredményt kb. 2 óra alatt hoztuk össze, de ez még így is kevés.
Legéscsillapító cserénél kirúgta magát. Röpült is a toronycsapágy szép ívben 8-métert. Persze az is szétesett, golyók belőle szerte szana. falbav
Várom a kreatív ötleteket! integet2

spanifer....költözésnél, csomag rögzítésnél hasznos, ja meg itt Smiley
Naplózva

Jó utat mindenkinek, és vigyázzunk a motorosokra is, akkor is ,ha nem mindig  is érdemlik meg... Smiley
him007
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 505


02. 06. Ford Mondeo Turner 2.0 TDCI Ghia


E-mail
« Új hozzászólás #322 Dátum: 2010.07.01 csütörtök, 21:49:51 »

vaze.... hehe
egy rugóösszehúzó a lengyelpiacon öccá' forint!De ha eljössz érte délpestre,akkor adok kölcsön 1et(pontosabban 1 párat  Grin )

őrület szadó-mazó kötás vagy mi  wow1 ez nem az oldal  beka3
Naplózva

Jó utat mindenkinek, és vigyázzunk a motorosokra is, akkor is ,ha nem mindig  is érdemlik meg... Smiley
Dadman
Vendég
« Új hozzászólás #323 Dátum: 2010.07.01 csütörtök, 23:38:06 »

Ez életveszélyes!
Szerezz rugóösszehúzót, ezzel ÍGY tényleg kinyírhatod magad, legalábbis egy csonttörés minimum benne van.
 wave
Naplózva
Nitroboy
Vendég
« Új hozzászólás #324 Dátum: 2010.07.02 péntek, 09:30:40 »

Ez életveszélyes!
Szerezz rugóösszehúzót, ezzel ÍGY tényleg kinyírhatod magad, legalábbis egy csonttörés minimum benne van.
 wave
Még élek!  nyes
De nem vicc, tényleg nagyon veszélyes. Az egyik teló kész van, de a kötelet kiváltottam a jó öreg hilti szallagra.
De iszonyat macera az egész. Nálunk nincs lengyelpiac occóért. Alf, köszi a felajánlást! Élnék is vele, de sajna nem a szomszédba kellene átugranom érte. Ígyhát, marad a satu,+a para.
Naplózva
seekay
Vendég
« Új hozzászólás #325 Dátum: 2010.07.02 péntek, 10:54:21 »

nekem is ropog a kormány, pont a jobbránál. plusz még annyival tudnám kiegászíteni, hogy nálam csak hidegben van így, (15fok atatt) és csak egy bizonyos pontotn. Azaz amikor egyenesen haladok, és picit jobbra akarok kormányozni, akkor akad egyet, majd ha egyszer már teljesen körbetekertem, akkor ua.a pontál már nem rottyan.
Én is voltam futóművesnél... nekem is semmi. Többektől azt hallottam, hogy szervó lesz a hibás, és többektől azt, hogy volt nekik is ilyen jelenségük, és az ollajcsere megoldotta...
Nálam is ez fog most majd követzkezni télen, amikor megit rotyogni fog...

Szia,

Voltam a Ford-nál, átnéztek mindent alaposan és egy egyszerű fogasléc zsírozással megszűnt a probléma, jobb mint újkorában.  wave  Respect, szeretem az ilyen "többet ésszel, mint erővel" üzletpolitikát.  worship
Javaslom a Tiédnél is nézd meg,  hátha neki sincs komolyabb baja.  Wink
Naplózva
Mad-V
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1995



« Új hozzászólás #326 Dátum: 2010.07.02 péntek, 14:18:40 »

Sziasztok!

Mennyire gáz, ha 205/55/R16 helyett 215/55/R16-ot teszek fel?

A felnin elmegy nem? új kókusz felnik vannak most rajta, gondolom 7 széles. fogyiban ha több lesz az annyira nem izgat. Más baja lehet?

Van valakinek tapasztalata ekkora gumikkal?

Köszi!
Naplózva
Trendi
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 412



E-mail
« Új hozzászólás #327 Dátum: 2010.07.02 péntek, 17:15:28 »

Én a 205-öst tettem fel egy 7+feles felnire és kicsit olyan dundus kinézete van.
SZtem, ha 215-ös kerül rá az jobban néz ki.
A kerékjáratban elfér, gond nem lehet.

Sziasztok!

Mennyire gáz, ha 205/55/R16 helyett 215/55/R16-ot teszek fel?

A felnin elmegy nem? új kókusz felnik vannak most rajta, gondolom 7 széles. fogyiban ha több lesz az annyira nem izgat. Más baja lehet?

Van valakinek tapasztalata ekkora gumikkal?

Köszi!
Naplózva

2005/12 Trend 2.0 TDCI 4ajtós, automata, ZEN, tempomat, kieg. fűtés
Trendi
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 412



E-mail
« Új hozzászólás #328 Dátum: 2010.07.02 péntek, 17:17:39 »

HA menetenként satuzod össze és fogatod meg üzembiztosan, akkor működhet, de tényleg borzasztó erő van egy ilyen rugóban, te tartsd oda a fejed!

Még élek!  nyes
De nem vicc, tényleg nagyon veszélyes. Az egyik teló kész van, de a kötelet kiváltottam a jó öreg hilti szallagra.
De iszonyat macera az egész. Nálunk nincs lengyelpiac occóért. Alf, köszi a felajánlást! Élnék is vele, de sajna nem a szomszédba kellene átugranom érte. Ígyhát, marad a satu,+a para.
Naplózva

2005/12 Trend 2.0 TDCI 4ajtós, automata, ZEN, tempomat, kieg. fűtés
jancsoj
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 387



E-mail
« Új hozzászólás #329 Dátum: 2010.07.02 péntek, 17:49:11 »



Rugó összehúzásához nincs valami ötletetek?  Valami jóféle házi barkácsmegoldás jó lenne, ha lenne.
A képen látható eredményt kb. 2 óra alatt hoztuk össze, de ez még így is kevés.
Legéscsillapító cserénél kirúgta magát. Röpült is a toronycsapágy szép ívben 8-métert. Persze az is szétesett, golyók belőle szerte szana. falbav
Várom a kreatív ötleteket! integet2
3 db 10-es gömbvas két végére kampó hajlítva?? régen a zsigulinál működött
Naplózva

2010. 2.0 TDCI 140 Le
EX:2005 TDCI Ghia 130Le
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #330 Dátum: 2010.07.03 szombat, 18:13:02 »

http://szerszambolt.com/tag/rugoosszehuzo/

5000ft
Naplózva
Alpha Dog
Vendég
« Új hozzászólás #331 Dátum: 2010.07.04 vasárnap, 20:05:06 »

Sziasztok!

Mennyire gáz, ha 205/55/R16 helyett 215/55/R16-ot teszek fel?

A felnin elmegy nem? új kókusz felnik vannak most rajta, gondolom 7 széles. fogyiban ha több lesz az annyira nem izgat. Más baja lehet?

Van valakinek tapasztalata ekkora gumikkal?

Köszi!

Szia!
Pár napja volt szerencsém (annyira nem, de ez más történet  vigyor3) ezzel a gumimérettel szerelt Mondeot vezetnem. Megmondom őszintén, ha előbb próbáltam volna, én is ezt a méretet használnám, nem pedig a gyárit. Kényelmes, mégis stabil. Könnyebben nyeli el az úthibákat, stb...a felni szélességét nem tudom mekkora volt, de nem nézett ki "dundusan"  Wink nekem bejött. A sebességmutató gondolom egy kicsivel így kevesebbet mutat, mint a valós érték.
Naplózva
Mad-V
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1995



« Új hozzászólás #332 Dátum: 2010.07.04 vasárnap, 23:19:04 »

Szia!
Pár napja volt szerencsém (annyira nem, de ez más történet  vigyor3) ezzel a gumimérettel szerelt Mondeot vezetnem. Megmondom őszintén, ha előbb próbáltam volna, én is ezt a méretet használnám, nem pedig a gyárit. Kényelmes, mégis stabil. Könnyebben nyeli el az úthibákat, stb...a felni szélességét nem tudom mekkora volt, de nem nézett ki "dundusan"  Wink nekem bejött. A sebességmutató gondolom egy kicsivel így kevesebbet mutat, mint a valós érték.

Igen, igazabol ugye ballonosabb is, mert a 215-hoz viszonyitva van a /55 tehat nem csak szelesebb, de ballonosabb is lesz.

Hat meg agyalok rajta, köszi!
Naplózva
Alpha Dog
Vendég
« Új hozzászólás #333 Dátum: 2010.07.05 hétfő, 11:16:49 »

Igen, igazabol ugye ballonosabb is, mert a 215-hoz viszonyitva van a /55 tehat nem csak szelesebb, de ballonosabb is lesz.

Hat meg agyalok rajta, köszi!

Persze ballonosabb is, de éppen ezért kényelmesebb vezetni a magyar utakon és ezért írtam a kilométerórás dolgot...de nem sokat tévedhet. Sőt, elvileg valamivel többet mutat, így max közelebb lesz a valós értékhez.
Naplózva
Mad-V
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1995



« Új hozzászólás #334 Dátum: 2010.07.05 hétfő, 11:39:22 »

Persze ballonosabb is, de éppen ezért kényelmesebb vezetni a magyar utakon és ezért írtam a kilométerórás dolgot...de nem sokat tévedhet. Sőt, elvileg valamivel többet mutat, így max közelebb lesz a valós értékhez.

Jaja, minden autóé többet mutat általában 5km/h-val kb.
Naplózva
Mad-V
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1995



« Új hozzászólás #335 Dátum: 2010.07.08 csütörtök, 21:14:02 »

Sziasztok!

Ket kerdesem lenne:

Van-e tapasztalatotok uniroyal gumikkal, vagy esetleg uniroyal rain expert-tel?

Ez az:  http://www.autogumibolt.hu/kep/UNIROYAL/RAINEXPERT/mutat.html

Illetve atnezettem az egesz futomuvet, es csak a hatso fuggoleges stabszilenteket kell cserelni  Grin
Meg egy kicsit log a kormanymu fogaslec, de oszinten szolva mindegyik automban logott eddig, es semmi baja nem lett.
Naplózva
Tomi20
Vendég
« Új hozzászólás #336 Dátum: 2010.07.10 szombat, 17:27:57 »

Sziasztok!

Mesterek mi lehet a probléma?
Első futóműnél mind a két oldalról ( most már ) útegyenetlenség (akár kisebb is) hangos
kicsit fémes, de talán szilent kopogó hang jön az utastérbe, ami kicsit érezhető a kormány
fogásán is.
A kopogás már olyan hangos, hogy zenét hallgatva is hallani.

Ha van tippetek, hogy mi lehet akkor írjátok, hogy hogyan tudom ellenőrízni, hogy valóban az -e?

Illetve még egy kérdés. Volt -e már valakinek hasonló jelensége. Kitekert (szinte teljesen) kormányal fordulva (pl. parkolás) olyan az érzés mintha nem kanyarodna, hanem tolná a felnit és néha ugrik valami.
Szerintetek?


Segítségeteket előre is köszönöm!

u.i.: két első lengéscsillapítót is kell cserélnem az bíztos, mert kicsit hintázik már az autó.
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #337 Dátum: 2010.07.10 szombat, 17:52:26 »

Sziasztok!

Mesterek mi lehet a probléma?
Első futóműnél mind a két oldalról ( most már ) útegyenetlenség (akár kisebb is) hangos
kicsit fémes, de talán szilent kopogó hang jön az utastérbe, ami kicsit érezhető a kormány
fogásán is.
A kopogás már olyan hangos, hogy zenét hallgatva is hallani.

Ha van tippetek, hogy mi lehet akkor írjátok, hogy hogyan tudom ellenőrízni, hogy valóban az -e?

Illetve még egy kérdés. Volt -e már valakinek hasonló jelensége. Kitekert (szinte teljesen) kormányal fordulva (pl. parkolás) olyan az érzés mintha nem kanyarodna, hanem tolná a felnit és néha ugrik valami.
Szerintetek?


Segítségeteket előre is köszönöm!

u.i.: két első lengéscsillapítót is kell cserélnem az bíztos, mert kicsit hintázik már az autó.
lengőkar-stabilizátor szilent!
vidd el egy ingyenes átvizsgálásra,és akkor 100%osan megmoindják neked!
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3359



« Új hozzászólás #338 Dátum: 2010.07.10 szombat, 20:52:21 »

Sziasztok!

Ket kerdesem lenne:

Van-e tapasztalatotok uniroyal gumikkal, vagy esetleg uniroyal rain expert-tel?

Ez az:  http://www.autogumibolt.hu/kep/UNIROYAL/RAINEXPERT/mutat.html

Illetve atnezettem az egesz futomuvet, es csak a hatso fuggoleges stabszilenteket kell cserelni  Grin
Meg egy kicsit log a kormanymu fogaslec, de oszinten szolva mindegyik automban logott eddig, es semmi baja nem lett.


Nincs tapasztalatom az Uniroyal gumikkal, és ez csak az én személyes véleményem, miszerint én azt fel nem tenném egy Mondeora. vigyor3
Főleg úgy hogy nem is sokkal olcsóbb mint akár egy Dunlop, vagy más prémium márkák..

Kérdezz rá Kulami,(vagy mi a neve vigyor3) fórumtársnál a gumis topikban.
« Utoljára szerkesztve: 2010.07.10 szombat, 20:54:33 írta Zolibácsi » Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #339 Dátum: 2010.07.10 szombat, 21:02:05 »

Nincs tapasztalatom az Uniroyal gumikkal, és ez csak az én személyes véleményem, miszerint én azt fel nem tenném egy Mondeora. vigyor3
Főleg úgy hogy nem is sokkal olcsóbb mint akár egy Dunlop, vagy más prémium márkák..

Kérdezz rá Kulami,(vagy mi a neve vigyor3) fórumtársnál a gumis topikban.
Kulani
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Mad-V
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1995



« Új hozzászólás #340 Dátum: 2010.07.11 vasárnap, 11:46:33 »

Nincs tapasztalatom az Uniroyal gumikkal, és ez csak az én személyes véleményem, miszerint én azt fel nem tenném egy Mondeora. vigyor3
Főleg úgy hogy nem is sokkal olcsóbb mint akár egy Dunlop, vagy más prémium márkák..

Kérdezz rá Kulami,(vagy mi a neve vigyor3) fórumtársnál a gumis topikban.

Hi közben feltetettem őket  vigyor3
Biztos nem egyezik a véleményünk, de én a dunlop gumikkal vagyok így, az egyik leghitványabb minőségű gumi. Zsír új korában jól tapad stb, de aztán hihetetlenül kopik, szálszakad stb...Én sokat megyek, és nem mindegy mennyi időnként kell gumit cserélnem. Ha 5km-re lenne a munkahelyem, és csak hétvégente használnám bevásárolni, mindegy is lenne kb  nyes
Az árát tekintve pedig nem a lagolcsóbb gumi. Eddig jónak tűnik, majd referálok!
Tudtommal az uniroyal a continental premium markaja, szoval ha arra gondolsz, hogy gagyi, akkor sztem nem ismered a markat.
Termeszetesen nem barum meg debica kategoria  Grin azt meg a zsigulimra se tennek-ha lenne.
« Utoljára szerkesztve: 2010.07.11 vasárnap, 11:50:18 írta Mad-V » Naplózva
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3359



« Új hozzászólás #341 Dátum: 2010.07.11 vasárnap, 12:47:28 »

Hi közben feltetettem őket  vigyor3
Biztos nem egyezik a véleményünk, de én a dunlop gumikkal vagyok így, az egyik leghitványabb minőségű gumi. Zsír új korában jól tapad stb, de aztán hihetetlenül kopik, szálszakad stb...Én sokat megyek, és nem mindegy mennyi időnként kell gumit cserélnem. Ha 5km-re lenne a munkahelyem, és csak hétvégente használnám bevásárolni, mindegy is lenne kb  nyes
Az árát tekintve pedig nem a lagolcsóbb gumi. Eddig jónak tűnik, majd referálok!
Tudtommal az uniroyal a continental premium markaja, szoval ha arra gondolsz, hogy gagyi, akkor sztem nem ismered a markat.
Termeszetesen nem barum meg debica kategoria  Grin azt meg a zsigulimra se tennek-ha lenne.

Válaszoltam a Felnik, gumik topikba. integet2
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
meszi19
Vendég
« Új hozzászólás #342 Dátum: 2010.07.12 hétfő, 00:47:04 »

Újabban kanyarodáskor sípoló/sikító hangot hallok az autó bal tájékáról. A hang a bemelegedés után megszűnik. Mi lehet ez?
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #343 Dátum: 2010.07.12 hétfő, 07:06:07 »

Újabban kanyarodáskor sípoló/sikító hangot hallok az autó bal tájékáról. A hang a bemelegedés után megszűnik. Mi lehet ez?
kerékcsapágy......? Roll Eyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
ezsolt
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1434



« Új hozzászólás #344 Dátum: 2010.07.22 csütörtök, 19:30:15 »

Nem tudom jó-e ez a topic, de ez van legközelebb a gumikhoz.
Ma szereztem 4 új gumit, Michelin HP Primacy, nagyon jó áron, 18 e Ft/db. Felszereltettem új felnire.
Hazaérve vettem észre, hogy a bal hátsó kerék oldalán másféle betűvel van írva a
felirat, nem sima kontúrral, hanem domborúval és keretben van a szöveg, és a gumi oldalfala is teljesen sima, nem recés. Fordítva tették fel azt az egyet a felnire?
Vagyis a belső oldala van kívül?
Lehetséges?
Naplózva

2003/09* 2.0 TDCi EGR, kombi. A MÁSODIK Mondeó !
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #345 Dátum: 2010.07.22 csütörtök, 21:16:17 »

Nem tudom jó-e ez a topic, de ez van legközelebb a gumikhoz.
Ma szereztem 4 új gumit, Michelin HP Primacy, nagyon jó áron, 18 e Ft/db. Felszereltettem új felnire.
Hazaérve vettem észre, hogy a bal hátsó kerék oldalán másféle betűvel van írva a
felirat, nem sima kontúrral, hanem domborúval és keretben van a szöveg, és a gumi oldalfala is teljesen sima, nem recés. Fordítva tették fel azt az egyet a felnire?
Vagyis a belső oldala van kívül?
Lehetséges?
elvileg a gumi oldalára rá van írva, hogy belső vagy külső oldal(in/outside)
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #346 Dátum: 2010.07.22 csütörtök, 21:17:31 »

Nem tudom jó-e ez a topic, de ez van legközelebb a gumikhoz.
Ma szereztem 4 új gumit, Michelin HP Primacy, nagyon jó áron, 18 e Ft/db. Felszereltettem új felnire.
Hazaérve vettem észre, hogy a bal hátsó kerék oldalán másféle betűvel van írva a
felirat, nem sima kontúrral, hanem domborúval és keretben van a szöveg, és a gumi oldalfala is teljesen sima, nem recés. Fordítva tették fel azt az egyet a felnire?
Vagyis a belső oldala van kívül?
Lehetséges?

Nézd meg a belső oldalát, hogy olyan-e mint a többi külseje.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #347 Dátum: 2010.07.22 csütörtök, 21:45:31 »

elvileg a gumi oldalára rá van írva, hogy belső vagy külső oldal(in/outside)
vagy csak 1 nyil a futásirányfelé mutatva.....
de van olyan gumi is amit mind1 melyik oldara szerelnek fel először,utána már csak abban a futásirányban szabad felrakni.
annak nincs külseje vagy belseje.
« Utoljára szerkesztve: 2010.07.22 csütörtök, 21:58:24 írta alf » Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
ezsolt
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1434



« Új hozzászólás #348 Dátum: 2010.07.22 csütörtök, 21:51:16 »

elvileg a gumi oldalára rá van írva, hogy belső vagy külső oldal(in/outside)
Igen, tényleg, meg is van. Három gumi külseje outside, egy pedig inside.  gun
Én meg nyomtam neki hazafele, hogy milyen az új gumi  falbav
Naplózva

2003/09* 2.0 TDCi EGR, kombi. A MÁSODIK Mondeó !
Gabor77
Vendég
« Új hozzászólás #349 Dátum: 2010.07.22 csütörtök, 23:42:00 »

Sziasztok!

Kis problémám a következő.
Az első futómű felől semmi rossz hang nem hallható, viszont lassú tempójú kanyarodáskor, amikor épp vált az automata váltó, akkor a kormányon némi ütés érződik.
Ez mi a fene?
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 ... 185   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.128 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.