Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.05 vasárnap, 17:27:55 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 ... 185   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Futómű  (Megtekintve 2906434 alkalommal)
0 Felhasználó és 23 vendég van a témában
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #600 Dátum: 2011.01.03 hétfő, 23:27:23 »

Azt nemtom, hogy TDDI-nel hogy van, de a kivalo TDCI-nel egy tengelyen van a szivattyu a vizpumpaval, es hat az szokott kipurcanni. A fogazott tengelyt lenyalja vagymi. De lehet nem is ez a baja.

Sziasztok!

Ti a kormányműről/szervó szivatyúról beszéltek igaz? A szervó szivattyú van meghajtva a rövidebb szíjjal és onnét egy bordás tengelykapcsolaton jön át a hajtás a vízpumpára. Ha az elkopik megállhat a vízpumpa, a motor felforr - ez volt az én esetem, de ez nem kormánymű/szervószivattyú probléma.
Ettől még lehet külön szervó szivattyú gond is, mint probléma, de szerintem itt nem ez lehet a gond.  Wink
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #601 Dátum: 2011.01.04 kedd, 08:38:37 »

di-nél is így van, V.Tamásnak halt már be szomoru1

ford  idiot2
Naplózva

blah blah blah
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #602 Dátum: 2011.01.06 csütörtök, 16:48:27 »

Mitől van az hogyha jobbra tekerem a kormányt és lassan gurulok és kicsit rossz minőségű a talaj akkor rotyog valami a bal oldalon? Elég csúnya hangja van és csak akkor ha jobban ki van tekerve a kormány. De valamilyen szinten összefügg a dolog a váltóval is mert ha ráengedem a kuplungot, onnantól kezdve mintha ki akarna szakadni a bal első kerék  szomoru1 Ilyen ha meghal a kéttömégű? Mert az is ott van a váltó oldalon, nem?
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #603 Dátum: 2011.01.06 csütörtök, 17:09:03 »

Mitől van az hogyha jobbra tekerem a kormányt és lassan gurulok és kicsit rossz minőségű a talaj akkor rotyog valami a bal oldalon? Elég csúnya hangja van és csak akkor ha jobban ki van tekerve a kormány. De valamilyen szinten összefügg a dolog a váltóval is mert ha ráengedem a kuplungot, onnantól kezdve mintha ki akarna szakadni a bal első kerék  szomoru1 Ilyen ha meghal a kéttömégű? Mert az is ott van a váltó oldalon, nem?
féltengely??(asszem az is csinálhat ilyet, de nem vagyok benne biztos)
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26972


E-mail
« Új hozzászólás #604 Dátum: 2011.01.06 csütörtök, 17:17:17 »

féltengely??(asszem az is csinálhat ilyet, de nem vagyok benne biztos)

Az balra tekerve is csinalna. Toronycsapagy esetleg? Mondjuk az akkor is ropog, ha csak allo helyzetben lassan tekered a kormanyt jobbra-balra.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #605 Dátum: 2011.01.06 csütörtök, 17:25:16 »

Az balra tekerve is csinalna. Toronycsapagy esetleg? Mondjuk az akkor is ropog, ha csak allo helyzetben lassan tekered a kormanyt jobbra-balra.

AndyA
Csak ha gördül az autó akkor lehet hallani, de már lassan szégyellem magam, ha én bentről így hallom kint olyan lehet mint egy MTZ  szomoru1
Majd egyszer arra is sor kerül. Azokat a gumiharangokat, le lehet és visszarakni? vagy akkor mindjárt újat kell venni?
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


zsolt_z
Vendég
« Új hozzászólás #606 Dátum: 2011.01.07 péntek, 21:15:41 »

A kormánymű felújítható! A zörgés lehet kutyacsont (függőleges stabilizátor rúd) kopás is. Ha a középállásból kimozdítva hallassz koppanó, roppanó hangot, az kormánymű hiba. Olajcsere mindenképpen ajánlott, cikk a főoldalon, ahol van egy másik írás is, ami a belső csúszóhüvely zsírzásáról szól. Érdemes ezzel kezdeni, mert olcsóbb, gyorsabb és lehet, hogy csak ennyi a hiba.
A kerdesemre toled varnam a valaszt. Ha neked sikerult ezt megoldanod akkor biztosan tudsz segiteni. Az a gondom, hogy hideg inditasnal miutan motor indult egy-ket tekeres erejeig olyan mintha nem lenne benne olaj nehezen megy a szervo utana megjavul. 2-3 napja csereltem olajat ami kifolyt tenleg eleg fekete volt. at is mosattam a rendszert. Levegosodest kizarnam mert mar azota jartam vele. Irtak hogy van egy "szervokormany olajnymas kapcsolo". a leiras meg van. Az csinalhatja? Vagy a szervopompa? Valaszod koszonom.
Naplózva
gabe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1478


MKIII 2005 F1 2.0 TDCi MMT6 Trend


E-mail
« Új hozzászólás #607 Dátum: 2011.01.07 péntek, 21:32:51 »

Mitől van az hogyha jobbra tekerem a kormányt és lassan gurulok és kicsit rossz minőségű a talaj akkor rotyog valami a bal oldalon? Elég csúnya hangja van és csak akkor ha jobban ki van tekerve a kormány. De valamilyen szinten összefügg a dolog a váltóval is mert ha ráengedem a kuplungot, onnantól kezdve mintha ki akarna szakadni a bal első kerék  szomoru1 Ilyen ha meghal a kéttömégű? Mert az is ott van a váltó oldalon, nem?

Ezt az időzítést! Az enyém ma kezdte el igazán. Vasárnap hallottam meg először ezt a kattogó ropogó hangot. Nekem akkor csinálja, amikor jobbra kormányzok. Azóta kb. 300 km-t mentem vele, és ma reggel rohadtul elkezdte a kattogást. Bementem vele a szervizbe. Egy órán át kerestük a hibát, mert felemelt állapotban nem produkált a féltengely semmi rendellenes kotyogást, de a próbaúton végig kattogott (jobbra kormányzásnál).
Végül  az egyik szerelő beindította a kocsit, beszállt, a másik meg felemelte, és forgó keréknél megtalálta azt a kerékpozíciót, aminél jobbra kormányozva a kormány enyhén megakadt, majd egy hangos kattanás után tovább fordult jobbra. A kattanás vagy a külső, vagy a belső féltengelycsuklótól jött. Hogy konkrétan melyiktől, azt nem sikerült megállapítani, de mivel a külső csuklókban kb. 20000 km van (tavaly májusban lettek cserélve), meg mert a belső csukló csúszik ki-be, ezért a belső csuklóra tippeltünk közösen.
Esz az ideg, mert pont vasárnap indulok Linzbe. Ezt a pechet!  falbav
Naplózva

2005 MKIII 2.0 TDCi MMT6 Trend, EGR OFF, Tempomat, tolatóradar, ZEN, ST-futómű, F2 optika, fűthető fekete bőr, kisebb egyedi dogok, 320e km GYÁRI CSÚCSOKKAL
ezsolt
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1434



« Új hozzászólás #608 Dátum: 2011.01.07 péntek, 22:13:45 »

Ezt az időzítést! Az enyém ma kezdte el igazán. Vasárnap hallottam meg először ezt a kattogó ropogó hangot. Nekem akkor csinálja, amikor jobbra kormányzok. Azóta kb. 300 km-t mentem vele, és ma reggel rohadtul elkezdte a kattogást. Bementem vele a szervizbe. Egy órán át kerestük a hibát, mert felemelt állapotban nem produkált a féltengely semmi rendellenes kotyogást, de a próbaúton végig kattogott (jobbra kormányzásnál).
Végül  az egyik szerelő beindította a kocsit, beszállt, a másik meg felemelte, és forgó keréknél megtalálta azt a kerékpozíciót, aminél jobbra kormányozva a kormány enyhén megakadt, majd egy hangos kattanás után tovább fordult jobbra. A kattanás vagy a külső, vagy a belső féltengelycsuklótól jött. Hogy konkrétan melyiktől, azt nem sikerült megállapítani, de mivel a külső csuklókban kb. 20000 km van (tavaly májusban lettek cserélve), meg mert a belső csukló csúszik ki-be, ezért a belső csuklóra tippeltünk közösen.
Esz az ideg, mert pont vasárnap indulok Linzbe. Ezt a pechet!  falbav

 wow1 hú Linzbe mész, az legalább 220 km... egerben gyártanak kormányműveket, azokba kerül gömbcsukló is. De a Cromax oldalán "kormányösszekötő belső gömbcsukló" néven nem is az van, hanem az, amit mi nyomtávrúd néven szereltünk (a lenti animációnak kb. másfél percénél egy kéz ezt mozgatja meg, ez tehát nyomtávrúd!). A gömbcsukló ennek a rúdnak a hosszú menetes végére kerül. Amit a cromaxnál szélső  wow1 gömbcsuklónak hívnak, az a valódi gömbcsukló.
Gondot okozhat a fogasléc is, az animáción látszik ez volna a belső tengely, ami rovátkált, és ami a szelepház fogaskerekére illeszkedik. (a lenti animáció 48. másodpercétől) Előfordul, hogy sajnos fémreszelék kerül bele, ami az olajban úszik, és ha a fogaskerék alá kerül, észlelhető.
POwer Steering Animation
http://www.youtube.com/watch?v=DpEVZRm7q_Y&feature=related

Már nem dolgozom ott, kb. egy éve.
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.07 péntek, 22:32:29 írta ezsolt » Naplózva

2003/09* 2.0 TDCi EGR, kombi. A MÁSODIK Mondeó !
gabe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1478


MKIII 2005 F1 2.0 TDCi MMT6 Trend


E-mail
« Új hozzászólás #609 Dátum: 2011.01.07 péntek, 22:58:36 »

wow1 hú Linzbe mész, az legalább 220 km... egerben gyártanak kormányműveket, azokba kerül gömbcsukló is. De a Cromax oldalán "kormányösszekötő belső gömbcsukló" néven nem is az van, hanem az, amit mi nyomtávrúd néven szereltünk (a lenti animációnak kb. másfél percénél egy kéz ezt mozgatja meg, ez tehát nyomtávrúd!). A gömbcsukló ennek a rúdnak a hosszú menetes végére kerül. Amit a cromaxnál szélső  wow1 gömbcsuklónak hívnak, az a valódi gömbcsukló.
Gondot okozhat a fogasléc is, az animáción látszik ez volna a belső tengely, ami rovátkált, és ami a szelepház fogaskerekére illeszkedik. (a lenti animáció 48. másodpercétől) Előfordul, hogy sajnos fémreszelék kerül bele, ami az olajban úszik, és ha a fogaskerék alá kerül, észlelhető.
POwer Steering Animation
http://www.youtube.com/watch?v=DpEVZRm7q_Y&feature=related

Már nem dolgozom ott, kb. egy éve.

Öööö, nem lehet kormánymű, mert a kereket ahogy forgattuk, vagy volt akadás a kormányzásban, vagy nem.

Ezt a 220 km-t hogy érted? Linz nem nagy dolog, de én egy kicsit parázok tőle, mert nem akarok az autópályán lerohadni ezzel. Az kicsit drága lenne, amire most nincs keret.
Naplózva

2005 MKIII 2.0 TDCi MMT6 Trend, EGR OFF, Tempomat, tolatóradar, ZEN, ST-futómű, F2 optika, fűthető fekete bőr, kisebb egyedi dogok, 320e km GYÁRI CSÚCSOKKAL
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #610 Dátum: 2011.01.07 péntek, 23:07:46 »

Öööö, nem lehet kormánymű, mert a kereket ahogy forgattuk, vagy volt akadás a kormányzásban, vagy nem.

Ezt a 220 km-t hogy érted? Linz nem nagy dolog, de én egy kicsit parázok tőle, mert nem akarok az autópályán lerohadni ezzel. Az kicsit drága lenne, amire most nincs keret.

linz-sopron távra gugli térkép 240-245km-t hozott
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
gabe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1478


MKIII 2005 F1 2.0 TDCi MMT6 Trend


E-mail
« Új hozzászólás #611 Dátum: 2011.01.07 péntek, 23:12:44 »

linz-sopron távra gugli térkép 240-245km-t hozott

Annyi az! Kényelmes tempóban, dugókat beleszámítva is ott vagyok 3 óra alatt. De ha ez a féltengelyes dolog ilyen ütemben romlik tovább, akkor gázgéza van! Undecided
Naplózva

2005 MKIII 2.0 TDCi MMT6 Trend, EGR OFF, Tempomat, tolatóradar, ZEN, ST-futómű, F2 optika, fűthető fekete bőr, kisebb egyedi dogok, 320e km GYÁRI CSÚCSOKKAL
gabe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1478


MKIII 2005 F1 2.0 TDCi MMT6 Trend


E-mail
« Új hozzászólás #612 Dátum: 2011.01.07 péntek, 23:17:32 »

Egyelőre ott tart a dolog, hogy unokaöcsém kerített nekem egy keveset futott komplett jobbos féltengelyt, amiért holnap kéne mennem, úgy tűnik, hogy Budapestre...
Naplózva

2005 MKIII 2.0 TDCi MMT6 Trend, EGR OFF, Tempomat, tolatóradar, ZEN, ST-futómű, F2 optika, fűthető fekete bőr, kisebb egyedi dogok, 320e km GYÁRI CSÚCSOKKAL
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #613 Dátum: 2011.01.07 péntek, 23:18:27 »

Egyelőre ott tart a dolog, hogy unokaöcsém kerített nekem egy keveset futott komplett jobbos féltengelyt, amiért holnap kéne mennem, úgy tűnik, hogy Budapestre...
mostmár csak abban kell bízni, hogy az a ludas
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
gabe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1478


MKIII 2005 F1 2.0 TDCi MMT6 Trend


E-mail
« Új hozzászólás #614 Dátum: 2011.01.07 péntek, 23:22:41 »

mostmár csak abban kell bízni, hogy az a ludas

100% hogy a féltengely, a kérdés csak az, hogy melyik csukló...
Naplózva

2005 MKIII 2.0 TDCi MMT6 Trend, EGR OFF, Tempomat, tolatóradar, ZEN, ST-futómű, F2 optika, fűthető fekete bőr, kisebb egyedi dogok, 320e km GYÁRI CSÚCSOKKAL
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #615 Dátum: 2011.01.08 szombat, 00:13:24 »

100% hogy a féltengely, a kérdés csak az, hogy melyik csukló...
Nekem nem a kormány forgatásánál hallható, hanem ha el van fordítva a kormány, akkor bármilyen kis útegyenletlenségre csúnya hangja van  szomoru1 ropog recseg, nemtudom, de frankón kanyarodik Grin
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


gabe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1478


MKIII 2005 F1 2.0 TDCi MMT6 Trend


E-mail
« Új hozzászólás #616 Dátum: 2011.01.08 szombat, 13:16:16 »

Nekem nem a kormány forgatásánál hallható, hanem ha el van fordítva a kormány, akkor bármilyen kis útegyenletlenségre csúnya hangja van  szomoru1 ropog recseg, nemtudom, de frankón kanyarodik Grin

Kanyarodni kanyarodik, de a kormányon érezni a kattanásokat. Végül a budapesti "kiruccanásból" nem lett egyelőre semmi, mert az bolt szombaton zárva van...  falbav
Mikor lesz nekem féltengelyem!?
Naplózva

2005 MKIII 2.0 TDCi MMT6 Trend, EGR OFF, Tempomat, tolatóradar, ZEN, ST-futómű, F2 optika, fűthető fekete bőr, kisebb egyedi dogok, 320e km GYÁRI CSÚCSOKKAL
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3359



« Új hozzászólás #617 Dátum: 2011.01.08 szombat, 15:22:17 »

Kanyarodni kanyarodik, de a kormányon érezni a kattanásokat. Végül a budapesti "kiruccanásból" nem lett egyelőre semmi, mert az bolt szombaton zárva van...  falbav
Mikor lesz nekem féltengelyem!?

Szerintem inkább kölcsönautót próbálj szerezni. Aztán ha hazajöttél és lesz időd, akkor alaposan utána tudsz járni a hiba okának...
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
gabe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1478


MKIII 2005 F1 2.0 TDCi MMT6 Trend


E-mail
« Új hozzászólás #618 Dátum: 2011.01.09 vasárnap, 21:46:39 »

Szerintem inkább kölcsönautót próbálj szerezni. Aztán ha hazajöttél és lesz időd, akkor alaposan utána tudsz járni a hiba okának...

Igazad van, de már szerencsésen megérkeztem. Hét közben úgyse használom az autót, csak a parkolóban áll...
Naplózva

2005 MKIII 2.0 TDCi MMT6 Trend, EGR OFF, Tempomat, tolatóradar, ZEN, ST-futómű, F2 optika, fűthető fekete bőr, kisebb egyedi dogok, 320e km GYÁRI CSÚCSOKKAL
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #619 Dátum: 2011.01.09 vasárnap, 22:19:48 »

Igazad van, de már szerencsésen megérkeztem. Hét közben úgyse használom az autót, csak a parkolóban áll...
eljen taps reméljük haza is tudsz jönni
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
sandoar
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 95



E-mail
« Új hozzászólás #620 Dátum: 2011.01.09 vasárnap, 22:46:02 »

Sziasztok!
Balra beforduláskor gyenge morgó hangot hallok a jobb eleje felől. Nem tudom mi okozhatja. És még egy, hogy 100 km/óra környékén kis rázás van a kormányon át. Nem a gumi vagy a felni lehet a bűnös mert a téli lemez és a nyári alu garnitúrával is produkálja. Először kicentíroztattam, de nem segített.  Mi a véleményetek? Összefügghet a kettő? wave
Naplózva

2002 TDCi 2,0 FMBA ghia+vajbőr Oyster Silver Metal
balko
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1065



WWW E-mail
« Új hozzászólás #621 Dátum: 2011.01.10 hétfő, 08:14:38 »

Sziasztok!
Kopog elöl az autó.....
Kérdésem a következö:
Van stabilizátor rúd elöl???
Mit nézzek,hol keressem a kopogást??
Nem lengéscsillapító,futómü felöl jön a hang!!!!
Talán a jobb oldalról.....
Üdv
Naplózva

2002 TDCI ford mondeo 130le
dieselbee
Vendég
« Új hozzászólás #622 Dátum: 2011.01.10 hétfő, 13:51:18 »

feltegelyt nezessetek meg! altalaban lukas gumirarang utan kovetkezik be egy komolyabb kopas, ami utan :

- a kerekhez kozeli csuklo kopasa eseten kopog kanyarodaskor
- a motorhoz kozeli "csuklo" kopasa eseten (jobb oldalon van csak) bizonyos sebessegeknel raz a kocsi eleje. nekem terhelessel (dombnak felfele) 80-nal kezdett el ugralni a kocsi eleje, de nagyon.

Elmentem vele igy kb 8000 km-t aztan sikerult cserelni.

A jobb oldali feltengelyem kulso resze okes es elado, kb 15e Ft-ert.

Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #623 Dátum: 2011.01.10 hétfő, 15:21:55 »

Sziasztok!
Balra beforduláskor gyenge morgó hangot hallok a jobb eleje felől. Nem tudom mi okozhatja.

Pudli kutya ?  vigyor3
Mindenesetre balra NE kanyarodj, mert arra kutyak vannak  vigyor3
Naplózva

blah blah blah
gabe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1478


MKIII 2005 F1 2.0 TDCi MMT6 Trend


E-mail
« Új hozzászólás #624 Dátum: 2011.01.10 hétfő, 19:19:41 »

eljen taps reméljük haza is tudsz jönni

Na, azt én is remélem!  nyes Elég rendesen rábaxnék, ha lerohadna a pályán...
Naplózva

2005 MKIII 2.0 TDCi MMT6 Trend, EGR OFF, Tempomat, tolatóradar, ZEN, ST-futómű, F2 optika, fűthető fekete bőr, kisebb egyedi dogok, 320e km GYÁRI CSÚCSOKKAL
gabe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1478


MKIII 2005 F1 2.0 TDCi MMT6 Trend


E-mail
« Új hozzászólás #625 Dátum: 2011.01.10 hétfő, 19:28:20 »

Sziasztok!
Kopog elöl az autó.....
Kérdésem a következö:
Van stabilizátor rúd elöl???
Mit nézzek,hol keressem a kopogást??
Nem lengéscsillapító,futómü felöl jön a hang!!!!
Talán a jobb oldalról.....
Üdv

Bizony van stabirúd elöl! Tekerd ki a kormányt jobbra, és egy jó arasznyi hosszú műanyag rudat keress, fentről lefelé (vagy éppen fordítva, ahogy neked tetszik). Azt rángasd meg. Ha kotyog, akkor megvan a hiba. Ugyanezt azért megnézheted balra kitekert kormánynál a bal oldalon is...
Naplózva

2005 MKIII 2.0 TDCi MMT6 Trend, EGR OFF, Tempomat, tolatóradar, ZEN, ST-futómű, F2 optika, fűthető fekete bőr, kisebb egyedi dogok, 320e km GYÁRI CSÚCSOKKAL
guliver83329
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344


E-mail
« Új hozzászólás #626 Dátum: 2011.01.14 péntek, 06:34:20 »

Üdv mindenkinek!
Lehet hülye kérdés, ha veszek lengéscsillapítót akkor az ár 1db re vonatkozik?
Egy Ford Mondeo 2001 benzines 1999 lépcsőshátú  autóról van szó.
Néztem hozzá csak azt nem tudom, hogy 20-30 ezer Ft ért 1db adnak, vagy párban?
És tud ajánlani valaki egy jó autószerelőt aki ezt ki cseréli és mi az ára egy ilyen cserének?
Köszönöm! worship      
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.14 péntek, 07:51:19 írta guliver83329 » Naplózva

MK3 2.0 Duratec - 2001 Ghia
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #627 Dátum: 2011.01.14 péntek, 19:23:39 »

Üdv mindenkinek!
Lehet hülye kérdés, ha veszek lengéscsillapítót akkor az ár 1db re vonatkozik?
Egy Ford Mondeo 2001 benzines 1999 lépcsőshátú  autóról van szó.
Néztem hozzá csak azt nem tudom, hogy 20-30 ezer Ft ért 1db adnak, vagy párban?
És tud ajánlani valaki egy jó autószerelőt aki ezt ki cseréli és mi az ára egy ilyen cserének?
Köszönöm! worship      
/db
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
cseresznye
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615



« Új hozzászólás #628 Dátum: 2011.01.14 péntek, 19:31:41 »

Üdv mindenkinek!
Lehet hülye kérdés, ha veszek lengéscsillapítót akkor az ár 1db re vonatkozik?
Egy Ford Mondeo 2001 benzines 1999 lépcsőshátú  autóról van szó.
Néztem hozzá csak azt nem tudom, hogy 20-30 ezer Ft ért 1db adnak, vagy párban?
És tud ajánlani valaki egy jó autószerelőt aki ezt ki cseréli és mi az ára egy ilyen cserének?
Köszönöm! worship      
Úgy ahogy Alf irta /db,de azt hiszem csak párban vehető de minek is egyenként cserélni.
Naplózva

2.0 tdci Ghia 130Le 2005 4 ajtó/2.0 TDCI Turnier 140Le 2014/1.5 TDCI Fiesta Trend 75Le 2013
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #629 Dátum: 2011.01.14 péntek, 19:56:41 »

Úgy ahogy Alf irta /db,de azt hiszem csak párban vehető de minek is egyenként cserélni.
nyes
db-ra vehető,de párban érdemes cserélni.és a kivétel mindig erősíti a szabályt! hehe
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
guliver83329
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344


E-mail
« Új hozzászólás #630 Dátum: 2011.01.14 péntek, 22:36:54 »

nyes
db-ra vehető,de párban érdemes cserélni.és a kivétel mindig erősíti a szabályt! hehe
Párban akarok venni, csak azt nem tudtam, hogy /db vagy a párra vonatkozik az összeg .
Naplózva

MK3 2.0 Duratec - 2001 Ghia
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #631 Dátum: 2011.01.14 péntek, 22:51:37 »

valaki elárulná nekem, hogy a hátsó keréknél található kutyacsont cseréhez kell e valami speckó szerszám?
házilag cserélhető? csak le kell csavarni a két csavart, kiütni, berakni az új kutyacsontot és meghúzni a csavarokat? vagy van emellett még valami varazsolnivaló?
nem ugrik szét a futómű ha kiszereljük a kutyacsontot?
Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26972


E-mail
« Új hozzászólás #632 Dátum: 2011.01.15 szombat, 00:07:27 »

Eleg randan morog a jobb hatso agy a kocsiban. Onnantol kezdve, hogy menet kozben is hallhato, erosebb hangja van, meddig szokta birni? Sajna nem jott meg az uj ezen a heten, ugyhogy meg legalabb 270 km-t, de akar egy Bp-Becs-Bp oda-vissza 550 korulit is ki kellene birjon.

Szet tud esni teljesen, ha minden elfogy benne belul, vagy mi tud vele tortenni legrosszabb esetben?

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
TZS
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



E-mail
« Új hozzászólás #633 Dátum: 2011.01.15 szombat, 00:16:37 »

Eleg randan morog a jobb hatso agy a kocsiban. Onnantol kezdve, hogy menet kozben is hallhato, erosebb hangja van, meddig szokta birni? Sajna nem jott meg az uj ezen a heten, ugyhogy meg legalabb 270 km-t, de akar egy Bp-Becs-Bp oda-vissza 550 korulit is ki kellene birjon.

Szet tud esni teljesen, ha minden elfogy benne belul, vagy mi tud vele tortenni legrosszabb esetben?

AndyA
Legrosszabb esetben? 140-nél kiesik a kerék=meghalsz.  buck Na jó, nem halsz meg, a mondeo elég biztonságos verda. A viccet félretéve, szerintem annyit még kibír, de kézifékes fordulókat már ne nagyon erőltess.
Naplózva

2016 MK-II facelift Kuga 2.0 TDCI AWD (Mondeo szívvel)
ex: 2011 MK-IV 2.0 TDCi
ex: 2003 MK-III facelift 2.0 TDCI
ex: 1993 MK-I 2.0 ZETEC

"Összejönni - jó kezdés. Együtt maradni - haladás. Együtt is dolgozni - siker." Henry Ford
TZS
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



E-mail
« Új hozzászólás #634 Dátum: 2011.01.15 szombat, 00:22:25 »

valaki elárulná nekem, hogy a hátsó keréknél található kutyacsont cseréhez kell e valami speckó szerszám?
házilag cserélhető? csak le kell csavarni a két csavart, kiütni, berakni az új kutyacsontot és meghúzni a csavarokat? vagy van emellett még valami varazsolnivaló?
nem ugrik szét a futómű ha kiszereljük a kutyacsontot?
Nem kell spec szerszám és nem fog szétugrani a futómű, csak a stabrúdat kell megtámasztani/megemelni, de ez adja magát, mert csak úgy lehet berakni az újat.
Naplózva

2016 MK-II facelift Kuga 2.0 TDCI AWD (Mondeo szívvel)
ex: 2011 MK-IV 2.0 TDCi
ex: 2003 MK-III facelift 2.0 TDCI
ex: 1993 MK-I 2.0 ZETEC

"Összejönni - jó kezdés. Együtt maradni - haladás. Együtt is dolgozni - siker." Henry Ford
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #635 Dátum: 2011.01.15 szombat, 00:27:03 »

Nem kell spec szerszám és nem fog szétugrani a futómű, csak a stabrúdat kell megtámasztani/megemelni, de ez adja magát, mert csak úgy lehet berakni az újat.

köszi
Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26972


E-mail
« Új hozzászólás #636 Dátum: 2011.01.15 szombat, 10:58:08 »

Kb. milyen szerszamkeszletet vigyek magammal, ha Becsben ki akarom cserelni a hatso agyat, amint megjon az uj? Odakinn jelenleg max. egy kereszthornyos csavarhuzom akad, az meg alighanem keves lesz hozza. :-)

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
gabe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1478


MKIII 2005 F1 2.0 TDCi MMT6 Trend


E-mail
« Új hozzászólás #637 Dátum: 2011.01.15 szombat, 22:04:50 »

Na, azt én is remélem!  nyes Elég rendesen rábaxnék, ha lerohadna a pályán...

ez az ügy már jobba húzódik, mint egy brazil szappanopera... Elhozták nekem a féltengelyt, és wazze nem 3-as Mondeo féltengely.
Erről már egy összetettebb káromkodás jut eszembe...

 hehe szomoru1
Naplózva

2005 MKIII 2.0 TDCi MMT6 Trend, EGR OFF, Tempomat, tolatóradar, ZEN, ST-futómű, F2 optika, fűthető fekete bőr, kisebb egyedi dogok, 320e km GYÁRI CSÚCSOKKAL
zsolt_z
Vendég
« Új hozzászólás #638 Dátum: 2011.01.18 kedd, 20:53:17 »

Sziasztok.
Olyan problemam lenne amivel azota elek eggyutt miota megvettem a kocsit. Elhuz a kormany jobbra. Voltam mar tobb szerelomuhelybe is az elsobe a hatuljaval volt gond mikor visszavittem nekik a garancias hatso teleszkopot. ott csereltek elol trapezbuksat is es emiatt futoszoget is allitottak. akkor vettek eszte hogy a bal hatuljat barmennyire kinyitjak nem tudjak beallitani hogy jo legyen. Ezt nem tudom hogy de megcsinaltak azota jo. de az auto csak jobbra huz. Egy masik muhelybe csereltek szervo kazettat (ami a kereket viszi jobbra-balra) utana futoszog de csak nem jo. Ha jol tudom mar legalabb vagy 5 szor volt futoszog allitva ami 3 muhelyben volt. Hiaba is teszek nyari gumit, vagy telit akkor is elhuz jobbra. Erdekes hogy nem nyalja le sem a kulsejet a guminak sem a beljeset. Mindegy hogy magamba, vagy 3-an vagy 5on ulunk. Van ki azt mondta hogy rossz gumikat hasznalok. nem egyforma a sujuk es attol. Van ki arra gyanakszik hogy meg lett utve az eleje es attol nem tokeletes. Szerintetek? Valakinek valami otlete?
Naplózva
Mad-V
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1995



« Új hozzászólás #639 Dátum: 2011.01.18 kedd, 22:47:02 »

Sziasztok.
Olyan problemam lenne amivel azota elek eggyutt miota megvettem a kocsit. Elhuz a kormany jobbra. Voltam mar tobb szerelomuhelybe is az elsobe a hatuljaval volt gond mikor visszavittem nekik a garancias hatso teleszkopot. ott csereltek elol trapezbuksat is es emiatt futoszoget is allitottak. akkor vettek eszte hogy a bal hatuljat barmennyire kinyitjak nem tudjak beallitani hogy jo legyen. Ezt nem tudom hogy de megcsinaltak azota jo. de az auto csak jobbra huz. Egy masik muhelybe csereltek szervo kazettat (ami a kereket viszi jobbra-balra) utana futoszog de csak nem jo. Ha jol tudom mar legalabb vagy 5 szor volt futoszog allitva ami 3 muhelyben volt. Hiaba is teszek nyari gumit, vagy telit akkor is elhuz jobbra. Erdekes hogy nem nyalja le sem a kulsejet a guminak sem a beljeset. Mindegy hogy magamba, vagy 3-an vagy 5on ulunk. Van ki azt mondta hogy rossz gumikat hasznalok. nem egyforma a sujuk es attol. Van ki arra gyanakszik hogy meg lett utve az eleje es attol nem tokeletes. Szerintetek? Valakinek valami otlete?
féknyerged nem deformálódott? nem szorul kicsit a féked ott?
Naplózva
zsolt_z
Vendég
« Új hozzászólás #640 Dátum: 2011.01.19 szerda, 12:03:29 »

féknyerged nem deformálódott? nem szorul kicsit a féked ott?
Nem szorul eggyaltalan semmi. Azota mar fekpofakat is csereltem elol de nem szorul semmi. A fek jol fog megfelelo. egyforman fognak nem huz el semerre fekezeskor csak jobbra mint eddig mindeg. Lehet hogy meg lett utve es elcsavarodott a karosszeria?
Naplózva
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #641 Dátum: 2011.01.19 szerda, 16:09:31 »

Nem szorul eggyaltalan semmi. Azota mar fekpofakat is csereltem elol de nem szorul semmi. A fek jol fog megfelelo. egyforman fognak nem huz el semerre fekezeskor csak jobbra mint eddig mindeg. Lehet hogy meg lett utve es elcsavarodott a karosszeria?

hátul se szorul a fék?
Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
zsolt_z
Vendég
« Új hozzászólás #642 Dátum: 2011.01.19 szerda, 16:11:51 »

hátul se szorul a fék?
Nem szorul ott sem egy cseppet sem. Volt mikor beragadt a kezifek de ki lettek cserelve a feknyergek vagy mi a neve es azota jo.
Naplózva
Guen
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 696


drizzt@maffia.hu
E-mail
« Új hozzászólás #643 Dátum: 2011.01.19 szerda, 18:19:42 »

hiho!
 nah engem is utólért a mondeo betegség rögtön a karrier elején Cheesy
jobb első stabi. rúd csere... meg nekem társul hozzá egy bal toronycsapágy is... aztán remélem elhalkul a gép... most kicsit zörgős az úton.
Naplózva

2001/3(aus der DDR Cheesy) Mk3 2.0tddi kombi 115 lovacska.
EGR Off, TDCI kipufogó rendszer, katalizátor off
zsolt_z
Vendég
« Új hozzászólás #644 Dátum: 2011.01.19 szerda, 20:57:44 »

hiho!
 nah engem is utólért a mondeo betegség rögtön a karrier elején Cheesy
jobb első stabi. rúd csere... meg nekem társul hozzá egy bal toronycsapágy is... aztán remélem elhalkul a gép... most kicsit zörgős az úton.
En is valahogy igy kezdtem, hatso teleszkopok, fel evvel kesobb elso tel, +rugok mert a tetejebol le volt torve mindkettobol kb 15 cm, toronycsapagy, most nemrég 2 hátsó rugó a régiek mar elfáradtak... es meg voltak kisebb apróságok is.
Naplózva
balko
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1065



WWW E-mail
« Új hozzászólás #645 Dátum: 2011.01.20 csütörtök, 06:56:46 »

hiho!
 nah engem is utólért a mondeo betegség rögtön a karrier elején Cheesy
jobb első stabi. rúd csere... meg nekem társul hozzá egy bal toronycsapágy is... aztán remélem elhalkul a gép... most kicsit zörgős az úton.
Épp tegnap cseréltem én is a stab.rúdakat de nekem a jobb kormánygömbfej társult hozzá nyes nyes
kopog rendesen ha rossz a gömbfejed.......... szomoru1
de orvoslom hehe
Naplózva

2002 TDCI ford mondeo 130le
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26972


E-mail
« Új hozzászólás #646 Dátum: 2011.01.20 csütörtök, 08:43:36 »

Épp tegnap cseréltem én is a stab.rúdakat de nekem a jobb kormánygömbfej társult hozzá nyes nyes
kopog rendesen ha rossz a gömbfejed.......... szomoru1
de orvoslom hehe

Ha mar kopogas, ropogas:

Lassu indulasnal erezni a kormanyon (biztos van gyorsnal is, csak nincs ido eszrevenni), hogy mintha helyezkedne valami a futomuben, egy-ket apro pattanas, koppanas jon, tekeres nelkul, egyenes menetben, kormany mozditasa vagy akar feszitese nelkul is. Amikor allo helyben tekerem a kormanyt, akkor is hasonloan pattog valami. A bal toronycsapagy csereje sokat javitott a helyzeten, de meg mindig nem az igazi. A kormanyrud aljan majd bezsirozom azt a holmit, ahogy a leirasban szerepel, azutan meglatjuk - de az csinalhatja pl. az indulaskori terhelesvaltasnal a koppanasokat?

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #647 Dátum: 2011.01.20 csütörtök, 19:17:01 »

Ha mar kopogas, ropogas:

Lassu indulasnal erezni a kormanyon (biztos van gyorsnal is, csak nincs ido eszrevenni), hogy mintha helyezkedne valami a futomuben, egy-ket apro pattanas, koppanas jon, tekeres nelkul, egyenes menetben, kormany mozditasa vagy akar feszitese nelkul is. Amikor allo helyben tekerem a kormanyt, akkor is hasonloan pattog valami. A bal toronycsapagy csereje sokat javitott a helyzeten, de meg mindig nem az igazi. A kormanyrud aljan majd bezsirozom azt a holmit, ahogy a leirasban szerepel, azutan meglatjuk - de az csinalhatja pl. az indulaskori terhelesvaltasnal a koppanasokat?

AndyA
az inkább szilent!
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26972


E-mail
« Új hozzászólás #648 Dátum: 2011.01.20 csütörtök, 19:34:23 »

az inkább szilent!

Melyik? Bukkanon nem kopog, csak kormanyforgatasnal allo helyben es egyenes indulasnal. Es akkor sem koppan, csak finom kis roppanasok vannak, hogy nem is hallani, csak a kormanyon erezni.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #649 Dátum: 2011.01.20 csütörtök, 20:02:56 »

Melyik? Bukkanon nem kopog, csak kormanyforgatasnal allo helyben es egyenes indulasnal. Es akkor sem koppan, csak finom kis roppanasok vannak, hogy nem is hallani, csak a kormanyon erezni.

AndyA
lengővilla szilent-ezt egy futóműves ingyen lecsekkolja.
ha csak apró roppanások vannak,akkor hatásos lesz ezt a műveletet elvégezned:
http://www.mondeo.hu/ftp/pdf/szerviz/kormanykopogas_javitasa_mk3.pdf
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Oldalak: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 ... 185   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.08 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.