Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.05 vasárnap, 15:10:13 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 ... 185   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Futómű  (Megtekintve 2906286 alkalommal)
0 Felhasználó és 24 vendég van a témában
cscsabi30
Vendég
« Új hozzászólás #1300 Dátum: 2011.07.21 csütörtök, 15:09:47 »

Azt hiszem, te a lengőkar hátsó szilentjére gondolsz. Ha az autó gázadásra-fékezésre elhúz, az bizony szilent gyanús. Érdemes az első lengőkar első és hátsó szilentjét egyszerre cserélni, bár az első szilent sokkal kisebb terhelésnek van kitéve, így ritkán szokott tönkremenni, de jobb azt egyszerre letudni.
Köszi mindenkinek!!!
Megnézetem a lengőkar szilenteket.Vagy azt meg tudom nézni én is???
Naplózva
szuszu
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141


E-mail
« Új hozzászólás #1301 Dátum: 2011.07.21 csütörtök, 15:13:45 »

Tudna valaki ajánlani 15. vagy 16. kerületben megbízható futóművest? Köszi!
Naplózva

MK4 2.0 TDCi FL Tit-X
MK5 Hibrid Vignale
gabe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1478


MKIII 2005 F1 2.0 TDCi MMT6 Trend


E-mail
« Új hozzászólás #1302 Dátum: 2011.07.21 csütörtök, 15:14:30 »

Köszi mindenkinek!!!
Megnézetem a lengőkar szilenteket.Vagy azt meg tudom nézni én is???

Vidd el egy futóműveshez. Megnézheted a szilenteket, de sokat nem fogsz látni. Leginkább meg kell rángatni géppel. Futóművesnek van ilyen gépe.
Naplózva

2005 MKIII 2.0 TDCi MMT6 Trend, EGR OFF, Tempomat, tolatóradar, ZEN, ST-futómű, F2 optika, fűthető fekete bőr, kisebb egyedi dogok, 320e km GYÁRI CSÚCSOKKAL
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #1303 Dátum: 2011.07.25 hétfő, 22:36:22 »

Sziasztok!
Nemrég volt műszakiztatva a 2004-es TDCi mondeónk, és előtte ki kellett cserélni a kézifékköteleket és a hátsó bölcső szilentjeit (szerviz). A kocsi gond nélkül átment a vizsgán, de azóta nem teljesen oké valami a hátsó futóműben. Egyenes haladáskor jobban besüllyedt, vagy éppen jobban kiemelkedő csatornafedeleknél, közepesnél nagyobb úthibáknál a kocsi "odébb teszi a seggét", és mindig jobbra. Olyan érzés, mint amikor kanyarban, úthibán átmenve érzi az ember, hogy arrébb mászott a hátulja. (Eredetileg azt hittem, hogy csak én képzelődöm, de más is megerősítette a napokban.)
Szerintetek mi okozhatja? Kézifék szerintem nem fog folyamatosan, mert nem érezni, hogy abnormálisan melegek lennének hátul a fékek/felnik, meg nem is húz oldalra a kocsi. A hátsó futóműben mit tudtak elkókányolni, ami ilyen hibát okozhat? Kész élmény lesz áttolni a (márka)szervizen, hogy beismerjék, hogy ők toltak el valalmit...  falbav
Előre is köszönöm a segítséget!
Naplózva
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #1304 Dátum: 2011.07.26 kedd, 10:18:44 »

Sziasztok!
Nemrég volt műszakiztatva a 2004-es TDCi mondeónk, és előtte ki kellett cserélni a kézifékköteleket és a hátsó bölcső szilentjeit (szerviz). A kocsi gond nélkül átment a vizsgán, de azóta nem teljesen oké valami a hátsó futóműben. Egyenes haladáskor jobban besüllyedt, vagy éppen jobban kiemelkedő csatornafedeleknél, közepesnél nagyobb úthibáknál a kocsi "odébb teszi a ***ét", és mindig jobbra. Olyan érzés, mint amikor kanyarban, úthibán átmenve érzi az ember, hogy arrébb mászott a hátulja. (Eredetileg azt hittem, hogy csak én képzelődöm, de más is megerősítette a napokban.)
Szerintetek mi okozhatja? Kézifék szerintem nem fog folyamatosan, mert nem érezni, hogy abnormálisan melegek lennének hátul a fékek/felnik, meg nem is húz oldalra a kocsi. A hátsó futóműben mit tudtak elkókányolni, ami ilyen hibát okozhat? Kész élmény lesz áttolni a (márka)szervizen, hogy beismerjék, hogy ők toltak el valalmit...  falbav
Előre is köszönöm a segítséget!

nálam hasonló érzést keltett az autó amikor csereérettek voltak a hátsó leng.csillapítók, miután kicseréltettem megszűnt.
Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #1305 Dátum: 2011.07.26 kedd, 10:51:01 »

na akkor én is előállok 1 zavaró zörgéssel, hátha valaki tud segíteni.

a jobb hátsó keréknél valami nagyon zörög, ha egyedül vagyok az autóban akkor nagyon ritkán és épp, hogy csak hallani de ha tele az autó (család + tele csomi) akkor minden egyenletlenségen melyen a jobb hátsó kerék átmegy hallani. nem is tudom hogyan leírni, legfőképp zörög de mintha lenne benne egy icipici nyikorgás is olyankor. telepakolt autónál nagyon hallani és nagyon zavaró menet közben. szerencsére autópályán nem hallani semmit, elég sima az út...
a kézifékkötél rögzítve, 2 hátsó leng.csill. nemrég cserélve (kyb), kutyacsont kb. 3 hónapja cserélve.
2 szervízben is átnézettem de nem találtak semmit.
ha valakinek van ötlete mit lehetne még megnézni ne tartsa vissza.
köszi
Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #1306 Dátum: 2011.07.26 kedd, 21:04:26 »

na akkor én is előállok 1 zavaró zörgéssel, hátha valaki tud segíteni.

a jobb hátsó keréknél valami nagyon zörög, ha egyedül vagyok az autóban akkor nagyon ritkán és épp, hogy csak hallani de ha tele az autó (család + tele csomi) akkor minden egyenletlenségen melyen a jobb hátsó kerék átmegy hallani. nem is tudom hogyan leírni, legfőképp zörög de mintha lenne benne egy icipici nyikorgás is olyankor. telepakolt autónál nagyon hallani és nagyon zavaró menet közben. szerencsére autópályán nem hallani semmit, elég sima az út...
a kézifékkötél rögzítve, 2 hátsó leng.csill. nemrég cserélve (kyb), kutyacsont kb. 3 hónapja cserélve.
2 szervízben is átnézettem de nem találtak semmit.
ha valakinek van ötlete mit lehetne még megnézni ne tartsa vissza.
köszi

Ez a tünettípus nálunk is megvan a dízelben, csak nem zörög, hanem inkább egy átmenet a nyikorgás és a "huhogás" között, szintén telepakolva jön ki. Szintén csak fejvakargatás volt a szervizben, és mivel nem volt ezen kívül semmi gond (mostanáig), hagytam a fenébe.
A saját problémával kapcsolatban: Köszönöm a választ, de nem hinném, hogy lengéscsillapító. Tökéletesnek nem nevezném őket, de nem leng a kocsi hátulja, nem pattog el a kerék, és a szilentcsere előtt minden rendben volt. Meg aztán műszaki előtt átnézték az egész kocsit és a lengéscsillapítókra azt mondták, hogy ok. De azért máshol is be lesznek mérve.

Más kérdés: Mennyire jellemző a hátsó rugók felpuhulása? A két mondeónk között némi eltérés van abból a szempontból, hogy ugyanolyan terhelésnél mennyire ül le a hátuljuk. A dízel már 4 emberrel + kevés csomaggal olyan, mintha ültetve lenne a hátulja  szomoru1 Pedig 3 évvel fiatalabb, mint a benzines (bár 3x annyit ment).
Naplózva
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #1307 Dátum: 2011.07.26 kedd, 21:14:41 »

Ez a tünettípus nálunk is megvan a dízelben, csak nem zörög, hanem inkább egy átmenet a nyikorgás és a "huhogás" között, szintén telepakolva jön ki. Szintén csak fejvakargatás volt a szervizben, és mivel nem volt ezen kívül semmi gond (mostanáig), hagytam a fenébe.
A saját problémával kapcsolatban: Köszönöm a választ, de nem hinném, hogy lengéscsillapító. Tökéletesnek nem nevezném őket, de nem leng a kocsi hátulja, nem pattog el a kerék, és a szilentcsere előtt minden rendben volt. Meg aztán műszaki előtt átnézték az egész kocsit és a lengéscsillapítókra azt mondták, hogy ok. De azért máshol is be lesznek mérve.

Más kérdés: Mennyire jellemző a hátsó rugók felpuhulása? A két mondeónk között némi eltérés van abból a szempontból, hogy ugyanolyan terhelésnél mennyire ül le a hátuljuk. A dízel már 4 emberrel + kevés csomaggal olyan, mintha ültetve lenne a hátulja  szomoru1 Pedig 3 évvel fiatalabb, mint a benzines (bár 3x annyit ment).

nekem csere előtt rázópadon mérték és ha jól emlékszem 41 és 46%-os volt a két hátsó leng.csill.
tavaly kora tavasszal a jobb hátsó rugóm eltörött és kapott az autó 1 újat.
ez a zörgés, nyöszörgés, huhogás nekem csak most nemrég jött elő, a leng.csill. csere után kb. 1 hónap elteltével.
az enyém szedán és nem vettem észre, hogy különösen leülne az autó 2 felnőtt, 2 gyerkőc és telepakolt csomitartóval. 202ekm van az autóban.
Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #1308 Dátum: 2011.07.27 szerda, 06:25:08 »

nekem csere előtt rázópadon mérték és ha jól emlékszem 41 és 46%-os volt a két hátsó leng.csill.
tavaly kora tavasszal a jobb hátsó rugóm eltörött és kapott az autó 1 újat.
ez a zörgés, nyöszörgés, huhogás nekem csak most nemrég jött elő, a leng.csill. csere után kb. 1 hónap elteltével.
az enyém szedán és nem vettem észre, hogy különösen leülne az autó 2 felnőtt, 2 gyerkőc és telepakolt csomitartóval. 202ekm van az autóban.
41-46%-os lengéscsillapító hátul még bőven jó. csak nagyon öreg rugóval szokott megülni a hátulja
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Balázs.
Vendég
« Új hozzászólás #1309 Dátum: 2011.07.27 szerda, 07:27:22 »

Sziasztok!
Nemrég volt műszakiztatva a 2004-es TDCi mondeónk, és előtte ki kellett cserélni a kézifékköteleket és a hátsó bölcső szilentjeit (szerviz). A kocsi gond nélkül átment a vizsgán, de azóta nem teljesen oké valami a hátsó futóműben. Egyenes haladáskor jobban besüllyedt, vagy éppen jobban kiemelkedő csatornafedeleknél, közepesnél nagyobb úthibáknál a kocsi "odébb teszi a ***ét", és mindig jobbra. Olyan érzés, mint amikor kanyarban, úthibán átmenve érzi az ember, hogy arrébb mászott a hátulja. (Eredetileg azt hittem, hogy csak én képzelődöm, de más is megerősítette a napokban.)
Szerintetek mi okozhatja? Kézifék szerintem nem fog folyamatosan, mert nem érezni, hogy abnormálisan melegek lennének hátul a fékek/felnik, meg nem is húz oldalra a kocsi. A hátsó futóműben mit tudtak elkókányolni, ami ilyen hibát okozhat? Kész élmény lesz áttolni a (márka)szervizen, hogy beismerjék, hogy ők toltak el valalmit...  falbav
Előre is köszönöm a segítséget!
Nem excenteres csavarok vannak a hátsó futóműnél és "elfelejtették" beállítani a futóművet szilent csere után? Rossz kerékösszetartás tud ilyet csinálni.
Naplózva
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #1310 Dátum: 2011.07.27 szerda, 11:53:02 »

41-46%-os lengéscsillapító hátul még bőven jó. csak nagyon öreg rugóval szokott megülni a hátulja

nekem 2 helyen is (a második márkaszervíz volt) ahol mérettem azt mondták még elmegy de műszakin már nem menne át (ez tavaly ősszel volt, műszaki idén okt.) de mivel olyan érzésem volt pl. csatornafedélen áthaladáskor, mintha oldalra kitenné a hátulját az autó kicseréltettem. a szerelő szemrevételezte mindkettőt kiszerelés után és az egyik sérült is volt (nem a külseje). és azóta nem teszi ki a hátulját....
Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #1311 Dátum: 2011.07.27 szerda, 12:38:30 »

nekem 2 helyen is (a második márkaszervíz volt) ahol mérettem azt mondták még elmegy de műszakin már nem menne át (ez tavaly ősszel volt, műszaki idén okt.) de mivel olyan érzésem volt pl. csatornafedélen áthaladáskor, mintha oldalra kitenné a hátulját az autó kicseréltettem. a szerelő szemrevételezte mindkettőt kiszerelés után és az egyik sérült is volt (nem a külseje). és azóta nem teszi ki a hátulját....
a műszakin símán. elsők 40 %-ig, hátsók 20-ig
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
dieselbee
Vendég
« Új hozzászólás #1312 Dátum: 2011.07.27 szerda, 16:30:17 »

nekem mar 2 zsak cementtol is leul a hatulja. Igaz a vonohorog is van vagy 30 kg mindenestol.

Ma kaptam meg az Airspringtol a legrugokat  taps jovo hetvegetol annyira emelem a kocsit amennyire csak lehet. Jeep lesz belole. Hatul :-)))
Naplózva
Laccus.27
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155



E-mail
« Új hozzászólás #1313 Dátum: 2011.07.27 szerda, 17:20:02 »

Üdv!
Téves vásárlásból megmaradt 2db Swag toronycsapágyam, melyeket méltányos áron továbbadnék annak, akinek szüksége van rá.
10k/2db. Bolti ár: ~12k/db.
Üdv: Laci
Naplózva

MKIII 2.0/130LE TDCi Ghia-X Full Aut. (2004/11.) fűthető+hűthető beige bőr (FMBA)
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #1314 Dátum: 2011.07.27 szerda, 19:02:43 »

Köszönöm a válaszokat!  worship A leülést ne úgy értsétek, hogy a lengéscsillapító felütés ellen védő gumiján ül a kocsi, hanem mintha 2-3 centivel ültetve lenne. Cementszállítást még nem próbáltam, járólappal volt már jól megpakolva (13-15 csomag), és nem volt vészes.

Sajnos nem tudom hogy lett-e futómű beállítva a művelet után (bár gondolnám egy márkaszerviz ilyet csak nem felejtene el, legfeljebb szándékosan). Lengéscsillapítóval gond csak akkor lehet, ha szerelés közben sértették meg, mert ahogy mondtam, előtte semmi ilyen probléma nem volt. Sajnos legközelebb jövő héten jut el szerelőhöz a kocsi, addig is megpróbálok lengéscsillapítókon, lengőkarokon valami sérülést/repedt szilentet/valamit keresni.  wave
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #1315 Dátum: 2011.07.28 csütörtök, 14:42:16 »

Hali!
Gurultnuk egy kanyart baja és környékén.és meglátogattunk egy futóművest is menet közben.Kopog a jobb eleje.Nagyon rendesek voltak a srácok,mert előre szóltam,hogy csak átutazóban vagyunk,és azt nézzék meg,hogy mi kopog,majd otthon megcsinálom ha nincs nagyobb baj.
Hát igen.A függőleges stab összekötő rúd-más néven a kutyacsont kopog a jobb 1en.Aztán telefon.A gyári 18 píz amit jóárasítva is 14,5ért lehet megvenni.
Aztán van 6000ért u.gy. és ezt halgassátok:!
Török, darabja 2600 kedvezményesen. nyes
Puctuljak meg,pont ugyan az a fröccsöntött műanyag,mint a gyári.
Én biza bekóstolom a ratyit.Az sem bánom,ha 1évet bír csak.Szóval a 2őért fizettem 5200ft-ot.
Ilyenkor nézek én is nagyot,hogy ezen mekkora haszon lehet?1000ft?Akkor nincs 500ft-ba az alkatrészár.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Trekxc
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Trek a bringa és xc=cross country


E-mail
« Új hozzászólás #1316 Dátum: 2011.07.28 csütörtök, 15:02:40 »

Ilyenkor nézek én is nagyot,hogy ezen mekkora haszon lehet?1000ft?Akkor nincs 500ft-ba az alkatrészár.
Haszon az alkatrészeken van rendesen    gun
Kíváncsi vagyok meddig bírja. Aztán még véletlenül kiderül, hogy ugyan addig, mint a gyári  eljen
Nekem is vinni kellene a páromét futóműveshez, mert egyre jobban kopog rossz úton valami hátul  szomoru1
Olyan bajai féle kellene aki megmondja mi a baja és majd apóssal kicserélem  Wink
Naplózva

2008 Tit-S 2.2TDCi 175PS M6 kombi
2007 S-max 2.5T M6
2008 Volvo C30 T5 M6 Autotech stage 4 382PS/488Nm
2002 BMW E-46 330 cab M5
Ex: MK3 mondi 2.0 és 2.2 TDCi, Galaxy 2.0 TDCi
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #1317 Dátum: 2011.07.28 csütörtök, 15:09:26 »

Hali!
Gurultnuk egy kanyart baja és környékén.és meglátogattunk egy futóművest is menet közben.Kopog a jobb eleje.Nagyon rendesek voltak a srácok,mert előre szóltam,hogy csak átutazóban vagyunk,és azt nézzék meg,hogy mi kopog,majd otthon megcsinálom ha nincs nagyobb baj.
Hát igen.A függőleges stab összekötő rúd-más néven a kutyacsont kopog a jobb 1en.Aztán telefon.A gyári 18 píz amit jóárasítva is 14,5ért lehet megvenni.
Aztán van 6000ért u.gy. és ezt halgassátok:!
Török, darabja 2600 kedvezményesen. nyes
Puctuljak meg,pont ugyan az a fröccsöntött műanyag,mint a gyári.
Én biza bekóstolom a ratyit.Az sem bánom,ha 1évet bír csak.Szóval a 2őért fizettem 5200ft-ot.
Ilyenkor nézek én is nagyot,hogy ezen mekkora haszon lehet?1000ft?Akkor nincs 500ft-ba az alkatrészár.
Milyen volt benne? műanyag vagy fémpálcás?
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
dieselbee
Vendég
« Új hozzászólás #1318 Dátum: 2011.07.28 csütörtök, 16:01:43 »

aztan majd ugy jarsz mint en, 3 honap utan dobhatod ki. Igaz, nekem Lemforder kerult bele, azt pedig masok istenitettek. lehet egy rosszat fogtam ki...
Naplózva
peeti
Vendég
« Új hozzászólás #1319 Dátum: 2011.07.28 csütörtök, 16:45:50 »

furi ez a nyekergő hang nekem is jön hátulról pedig most lettek cserélve a gátlók.
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #1320 Dátum: 2011.07.28 csütörtök, 19:09:08 »

Haszon az alkatrészeken van rendesen    gun
Kíváncsi vagyok meddig bírja. Aztán még véletlenül kiderül, hogy ugyan addig, mint a gyári  eljen
Nekem is vinni kellene a páromét futóműveshez, mert egyre jobban kopog rossz úton valami hátul  szomoru1
Olyan bajai féle kellene aki megmondja mi a baja és majd apóssal kicserélem  Wink
A legtöbb komoly futóműves ingyen átnézi a verdát! Wink
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #1321 Dátum: 2011.07.28 csütörtök, 19:14:02 »

Milyen volt benne? műanyag vagy fémpálcás?
Műhanyag.
Pont ugyan olyan az u.gy is.
Csak abba benne van a FoMoCo logo.2004.6hóban gyártották.7évig bírta.
Ha a másik bírja 1 évet legalább,akkor megleszek elégedve.
Amúgy csak a jobb oldal kopogott,de kicseréltem mind2őt.
Még jó,hogy megvettem a másodikat is,mert a bal ugyanolyan ratyi volt,csak még nem kopogott.
Nem 1xű a csere,de jó szerszámokkal semmi sem lehetetlen.A jobbosnál a kereket sem vettem le.
A balosnál viszont igen.Ott csak a kerékjárati ívből hozzáférhető.
Rövid próbaút,és elégedetten nyitom a megérdemelt hideg sert. Wink wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #1322 Dátum: 2011.07.28 csütörtök, 19:18:07 »

aztan majd ugy jarsz mint en, 3 honap utan dobhatod ki. Igaz, nekem Lemforder kerult bele, azt pedig masok istenitettek. lehet egy rosszat fogtam ki...
A legnagyobb penge gyártóknál ez igencsak ciki.
Ha viszont ez xarrá megy,akkor nem fogok köpködni 2,6e ftért/db áron.Ha elmennek a lecsóba,akkor kicserélem ezeket is 2 óra alatt.
Amúgy a gyári beszerzési forrásom is azt mondta,hogy 6ft tól már lehet venni sokkal jobb minőséget mint a gyári.Szóval ha cserélnem kell ezeket,és kapok 10körül egy párt,akkor sem fogok ott járni a 4db-al,mintha 1db gyárit vettem volna meg. nyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #1323 Dátum: 2011.07.28 csütörtök, 19:33:37 »

furi ez a nyekergő hang nekem is jön hátulról pedig most lettek cserélve a gátlók.
Hátsó ülés rögzítése szeret nyikorogni..... Roll Eyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Shad
Vendég
« Új hozzászólás #1324 Dátum: 2011.07.28 csütörtök, 19:38:05 »

Sziasztok!
Nemrég volt műszakiztatva a 2004-es TDCi mondeónk, és előtte ki kellett cserélni a kézifékköteleket és a hátsó bölcső szilentjeit (szerviz). A kocsi gond nélkül átment a vizsgán, de azóta nem teljesen oké valami a hátsó futóműben. Egyenes haladáskor jobban besüllyedt, vagy éppen jobban kiemelkedő csatornafedeleknél, közepesnél nagyobb úthibáknál a kocsi "odébb teszi a ***ét", és mindig jobbra. Olyan érzés, mint amikor kanyarban, úthibán átmenve érzi az ember, hogy arrébb mászott a hátulja. (Eredetileg azt hittem, hogy csak én képzelődöm, de más is megerősítette a napokban.)
Szerintetek mi okozhatja? Kézifék szerintem nem fog folyamatosan, mert nem érezni, hogy abnormálisan melegek lennének hátul a fékek/felnik, meg nem is húz oldalra a kocsi. A hátsó futóműben mit tudtak elkókányolni, ami ilyen hibát okozhat? Kész élmény lesz áttolni a (márka)szervizen, hogy beismerjék, hogy ők toltak el valalmit...  falbav
Előre is köszönöm a segítséget!

Futómű beállításon jártál mostanság?
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #1325 Dátum: 2011.07.28 csütörtök, 19:42:43 »

Köszönöm a válaszokat!  worship A leülést ne úgy értsétek, hogy a lengéscsillapító felütés ellen védő gumiján ül a kocsi, hanem mintha 2-3 centivel ültetve lenne. Cementszállítást még nem próbáltam, járólappal volt már jól megpakolva (13-15 csomag), és nem volt vészes.

Sajnos nem tudom hogy lett-e futómű beállítva a művelet után (bár gondolnám egy márkaszerviz ilyet csak nem felejtene el, legfeljebb szándékosan). Lengéscsillapítóval gond csak akkor lehet, ha szerelés közben sértették meg, mert ahogy mondtam, előtte semmi ilyen probléma nem volt. Sajnos legközelebb jövő héten jut el szerelőhöz a kocsi, addig is megpróbálok lengéscsillapítókon, lengőkarokon valami sérülést/repedt szilentet/valamit keresni.  wave
A hátsó keresztlengőkar szilent okoz ilyen tüneteket! Wink
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #1326 Dátum: 2011.07.28 csütörtök, 22:19:02 »

na akkor én is előállok 1 zavaró zörgéssel, hátha valaki tud segíteni.

a jobb hátsó keréknél valami nagyon zörög, ha egyedül vagyok az autóban akkor nagyon ritkán és épp, hogy csak hallani de ha tele az autó (család + tele csomi) akkor minden egyenletlenségen melyen a jobb hátsó kerék átmegy hallani. nem is tudom hogyan leírni, legfőképp zörög de mintha lenne benne egy icipici nyikorgás is olyankor. telepakolt autónál nagyon hallani és nagyon zavaró menet közben. szerencsére autópályán nem hallani semmit, elég sima az út...
a kézifékkötél rögzítve, 2 hátsó leng.csill. nemrég cserélve (kyb), kutyacsont kb. 3 hónapja cserélve.
2 szervízben is átnézettem de nem találtak semmit.
ha valakinek van ötlete mit lehetne még megnézni ne tartsa vissza.
köszi

erre valaki valamit?
vagy adjak magamnak pár ötletet?
Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3359



« Új hozzászólás #1327 Dátum: 2011.07.28 csütörtök, 22:26:04 »

erre valaki valamit?
vagy adjak magamnak pár ötletet?

Állítólag a hídszilent tud zörögni, kopogni...
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #1328 Dátum: 2011.07.28 csütörtök, 23:21:52 »

Állítólag a hídszilent tud zörögni, kopogni...

az meg miacsoda és hol találni?
Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3359



« Új hozzászólás #1329 Dátum: 2011.07.28 csütörtök, 23:25:13 »

az meg miacsoda és hol találni?

A hátsó hídba van, ilyen: http://www.cromax.hu/index.php?katid=45341362&termek_al_id=15457&katnev=H%C3%A1tra

Asszem 4 db van belőle. Diagnosztizálni nem nagyon lehet, max kiszakadt szélek. Kopogás a legjellemzőbb rá.
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #1330 Dátum: 2011.07.28 csütörtök, 23:35:01 »

A hátsó hídba van, ilyen: http://www.cromax.hu/index.php?katid=45341362&termek_al_id=15457&katnev=H%C3%A1tra

Asszem 4 db van belőle. Diagnosztizálni nem nagyon lehet, max kiszakadt szélek. Kopogás a legjellemzőbb rá.

épp én is ezt nézegettem, csak még az autón nem tom hol vannak ezek, mit tartanak ezek a szilentek? (a hidat?)
nem szeretném, hogy hülyének nézzen a szerelő ha mondom neki nézze meg a híd szilenteket és fogalmam sincs hol találhatóak...
Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3359



« Új hozzászólás #1331 Dátum: 2011.07.28 csütörtök, 23:41:32 »

épp én is ezt nézegettem, csak még az autón nem tom hol vannak ezek, mit tartanak ezek a szilentek? (a hidat?)
nem szeretném, hogy hülyének nézzen a szerelő ha mondom neki nézze meg a híd szilenteket és fogalmam sincs hol találhatóak...


Gondolom azt, ha már az a nevük. vigyor3

Ha megnézed a képen a "recés" szélét, akkor könnyen megtalálod majd, 4db van viszonylag egymáshoz közel. De a szerelőnek tudni kell hogy hol keresse.
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26972


E-mail
« Új hozzászólás #1332 Dátum: 2011.07.29 péntek, 08:46:07 »

épp én is ezt nézegettem, csak még az autón nem tom hol vannak ezek, mit tartanak ezek a szilentek? (a hidat?)
nem szeretném, hogy hülyének nézzen a szerelő ha mondom neki nézze meg a híd szilenteket és fogalmam sincs hol találhatóak...


A hatso segedkeretet a 4-5 ajtosoknal. Kombiban nincs ilyen szilent, ott fixen odacsavaroztak (hal' istennek).

Erdemes esetleg egy PU szettet beszerezni beloluk, azok tovabb tartanak.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #1333 Dátum: 2011.07.29 péntek, 08:53:32 »

Gondolom azt, ha már az a nevük. vigyor3

Ha megnézed a képen a "recés" szélét, akkor könnyen megtalálod majd, 4db van viszonylag egymáshoz közel. De a szerelőnek tudni kell hogy hol keresse.

És ha jól értem 1 oldalt van 4 ilyen szilent és a másik oldtalt (kerékhez) van még 4? És szettben kell cserélni?
Holnap talán sikerülni fog begurulni a futóműveshez aki a leng.csill. is cserélte, remélhetőleg tudni fogja hol vannak ezek a szilentek.
Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #1334 Dátum: 2011.07.29 péntek, 08:54:39 »

A hatso segedkeretet a 4-5 ajtosoknal. Kombiban nincs ilyen szilent, ott fixen odacsavaroztak (hal' istennek).

Erdemes esetleg egy PU szettet beszerezni beloluk, azok tovabb tartanak.

AndyA

PU a gyártó lenne?
Esetleg van forrásod? Ócsón ;-)
Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
dieselbee
Vendég
« Új hozzászólás #1335 Dátum: 2011.07.29 péntek, 09:57:48 »

PU = polyurethane

ez egy nagyobb kemenysegu muanyag, ami megis flexibilis. Nagy terhelesu szilentek helyen hasznaljak, pl offroadban.

 
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26972


E-mail
« Új hozzászólás #1336 Dátum: 2011.07.29 péntek, 11:58:22 »

PU a gyártó lenne?
Esetleg van forrásod? Ócsón ;-)

Poliuretan.

eBay.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3359



« Új hozzászólás #1337 Dátum: 2011.07.29 péntek, 13:35:23 »

És ha jól értem 1 oldalt van 4 ilyen szilent és a másik oldtalt (kerékhez) van még 4? És szettben kell cserélni?
Holnap talán sikerülni fog begurulni a futóműveshez aki a leng.csill. is cserélte, remélhetőleg tudni fogja hol vannak ezek a szilentek.

Nem. Ezek középen vannak, és összesen 4 db van belőlük .Állítólag gyárit érdemes venni belőle. De a szerelőd ezt látni fogja.
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
szuszu
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141


E-mail
« Új hozzászólás #1338 Dátum: 2011.07.29 péntek, 16:00:23 »

Tudna valaki ajánlani 15. vagy 16. kerületben megbízható futóművest? Köszi!

Bárhol máshol Kelet-Pesten vagy mellette? (Csömör, Fót, Dunakeszi???) Már három helyen jártam, de fingjuk nincs, miért zörög rossz úton jobb hátul valami... Találgatásra meg nem fizetnék...
Naplózva

MK4 2.0 TDCi FL Tit-X
MK5 Hibrid Vignale
Feco66
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 863


feco66@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #1339 Dátum: 2011.07.29 péntek, 16:51:53 »

Bárhol máshol Kelet-Pesten vagy mellette? (Csömör, Fót, Dunakeszi???) Már három helyen jártam, de fingjuk nincs, miért zörög rossz úton jobb hátul valami... Találgatásra meg nem fizetnék...

Tudok egyet a XVII kerületben a Pesti úton.
Naplózva

2001 MKIII Turnier TDDi 115Le Ghia; EGR OFF; Black Eye; No Katalizator by Ervin; Füthető - Hüthető börülés
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #1340 Dátum: 2011.07.29 péntek, 17:17:52 »

Tudok egyet a XVII kerületben a Pesti úton.

engem is érdekelne, ha holnap nem találná meg a mester mi zörög jobb hátul.
Dunakeszin kit ajánlanál?
Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
gerencsersz
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40


E-mail
« Új hozzászólás #1341 Dátum: 2011.07.30 szombat, 22:02:36 »

ez igy van , a ford nem gyárt alkatrészeket csak a karosszériát és a motort meg pár dolgot minden ugyanattol a beszállítotol veszi mint mindenki más
« Utoljára szerkesztve: 2011.07.30 szombat, 22:07:06 írta gerencsersz » Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #1342 Dátum: 2011.07.30 szombat, 22:10:50 »

ez igy van , a ford nem gyárt alkatrészeket csak a karosszériát és a motort meg pár dolgot minden ugyanattol a beszállítotol veszi mint mindenki más
Ha valakinek a konkrét hsz-ére szeretnél válaszolni,akkor a jobb oldalon lévő "válasz" fülre klikkelsz és a megjelent eredeti hozzászólás alá már írhatod is a tiédet!
Így nehéz kitalálni,hogy kinek a hsz-ére reagáltál..... Wink wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #1343 Dátum: 2011.07.31 vasárnap, 15:25:41 »

Tegnap voltam futóművesnél, szerinte a hátsó híd szilentek soha nem mennek tönkre, és jóformán rájuk se nézett pedig mondtam neki, hogy...
Menet közben ő nem észlelte azt a zörgést amire próbáltam felhívni a figyelmét.
Megrángatta a hátsó  futóművet és a hátsó stabilizátor szilentjeire mondta, hogy csereérettek. 5eft munkadíj ellenében ki is cserélné ha beszerzem.
Szerintetek ezek a szilentek okozhatnak ilyen zörgést főleg tele autónál?
Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #1344 Dátum: 2011.07.31 vasárnap, 15:45:24 »

Tegnap voltam futóművesnél, szerinte a hátsó híd szilentek soha nem mennek tönkre, és jóformán rájuk se nézett pedig mondtam neki, hogy...
Menet közben ő nem észlelte azt a zörgést amire próbáltam felhívni a figyelmét.
Megrángatta a hátsó  futóművet és a hátsó stabilizátor szilentjeire mondta, hogy csereérettek. 5eft munkadíj ellenében ki is cserélné ha beszerzem.
Szerintetek ezek a szilentek okozhatnak ilyen zörgést főleg tele autónál?
ha lógnak ,akkor bizony zörögnek.....
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #1345 Dátum: 2011.07.31 vasárnap, 16:11:08 »

egyenetlen úton valami kotyog a futóműben, és a kormányon is érezhető. mi lehet az?? Huh?
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
maszek78
Vendég
« Új hozzászólás #1346 Dátum: 2011.07.31 vasárnap, 17:13:11 »

egyenetlen úton valami kotyog a futóműben, és a kormányon is érezhető. mi lehet az?? Huh?

Ha szerencséd van akkor csak kormány összekötő,de ha olyan érzést érzel a kormányon mintha kiakarna esni a futóműved és kotyogó érzés is társul mellé akkor kormánymű is lehet,de az majd talán 250-280 ezer km.körül nézesd meg a kormány összekötőket!
Naplózva
maszek78
Vendég
« Új hozzászólás #1347 Dátum: 2011.07.31 vasárnap, 17:21:10 »

Tegnap voltam futóművesnél, szerinte a hátsó híd szilentek soha nem mennek tönkre, és jóformán rájuk se nézett pedig mondtam neki, hogy...
Menet közben ő nem észlelte azt a zörgést amire próbáltam felhívni a figyelmét.
Megrángatta a hátsó  futóművet és a hátsó stabilizátor szilentjeire mondta, hogy csereérettek. 5eft munkadíj ellenében ki is cserélné ha beszerzem.
Szerintetek ezek a szilentek okozhatnak ilyen zörgést főleg tele autónál?
[/
szokott kopogni de terhelés alatt nem feltétlen! nekem a hossztartó szilentek zörögtek. nem érzed hogy mocorog a hátulja ha rámész valami bukkanóra?
Naplózva
Feco66
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 863


feco66@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #1348 Dátum: 2011.07.31 vasárnap, 17:33:47 »

engem is érdekelne, ha holnap nem találná meg a mester mi zörög jobb hátul.
Dunakeszin kit ajánlanál?

Pesti uton Öket ajálom
http://www.autopatkai.hu/

Nekem nagyon beváltak.
Naplózva

2001 MKIII Turnier TDDi 115Le Ghia; EGR OFF; Black Eye; No Katalizator by Ervin; Füthető - Hüthető börülés
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #1349 Dátum: 2011.07.31 vasárnap, 18:15:49 »


Ha szerencséd van akkor csak kormány összekötő,de ha olyan érzést érzel a kormányon mintha kiakarna esni a futóműved és kotyogó érzés is társul mellé akkor kormánymű is lehet,de az majd talán 250-280 ezer km.körül nézesd meg a kormány összekötőket!
nem akar kiszakadni, csak úthibán kotyog Sad
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Oldalak: 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 ... 185   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.083 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.