Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.05 vasárnap, 21:37:18 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 79 80 81 82 83 84 85 [86] 87 88 89 90 91 92 93 ... 185   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Futómű  (Megtekintve 2906746 alkalommal)
0 Felhasználó és 35 vendég van a témában
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #4250 Dátum: 2013.08.12 hétfő, 20:18:29 »

és mi nem mindegy  nekik  Huh? nem ócska cccot akar beszereltetni  amivel az elsö kanyart nem lehet teljesiteni  Angry


Ha most nekem kéne leírnom, akkor hagyjuk is.

Mást területen természetes ez, mindenki elfogadja, senki nem problémázik ilyenen.
Csak az autójavításban variálnak sokat az ügyfelek.
 
 wave

« Utoljára szerkesztve: 2013.08.12 hétfő, 20:20:27 írta GSR » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #4251 Dátum: 2013.08.12 hétfő, 21:06:25 »

2 szervízzel beszéltem a munkahelyem közelében (Kwikfit, AKH) egyik sem hajlandó hozott alkatrésszel dolgozni...
Nem teszik be a bontatlan dobozos Monroe hátsó gátlókat.

Nevetséges  gun


Ha a Szentendrei környékén jársz, ott van egy Y2000, ott beszerelik. Lehet, hogy felétek is van ilyen szerviz. Próbáld meg, hátha.
Naplózva
Mad-V
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1995



« Új hozzászólás #4252 Dátum: 2013.08.12 hétfő, 21:20:08 »

Mást területen természetes ez, mindenki elfogadja, senki nem problémázik ilyenen.
Csak az autójavításban variálnak sokat az ügyfelek.
Mert ott elég nagy a szórás az árakat illetően ha te viszed, vagy ha a lehúzós szerelő adja ( tisztelet a kivételnek)
Amúgy a kőműves is azt a téglát teszi le, amit te vettél, nem Ő hozza  hehe
A korrekt szervizben ilyenkor elmondják, hogy semmilyen garanciát nem vállalnak érte, és ha valóban bontatlan zsír új, akkor beteszik. Van pár ilyen hely azért.
Naplózva
hmilan
Vendég
« Új hozzászólás #4253 Dátum: 2013.08.12 hétfő, 21:21:02 »

Sziasztok!

Kérdésem lenne hozzátok.
Mondeom jobb első kerekétől fura nyikorgó, súrlódás hangot hallok időnként. Megfigyeltem, hogy mindig fékezés után és 90%ban kanyarodáskor csinálja. ha féket megérintem nyikorgás közbe azonnal elhallgat. arra gondolok esetleg a fékdugattyúm nem jön vissza 100%-osan amikor elengedem a fékpedált és épp hozzáérhet a betét a tárcsához? felemeltem kocsit érezni, hogy a kerék megpörgetésből kb fele annyi idő alatt megáll mint másik oldal, szal vszinu fék probléma.( szerintem)
Mi a véleményetek?

Előre is köszi a válaszokat.
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #4254 Dátum: 2013.08.12 hétfő, 21:24:45 »

Mert ott elég nagy a szórás az árakat illetően ha te viszed, vagy ha a lehúzós szerelő adja ( tisztelet a kivételnek)
Amúgy a kőműves is azt a téglát teszi le, amit te vettél, nem Ő hozza  hehe
A korrekt szervizben ilyenkor elmondják, hogy semmilyen garanciát nem vállalnak érte, és ha valóban bontatlan zsír új, akkor beteszik. Van pár ilyen hely azért.

Csak a kőművesnek nem mondod, hogy jaj már...pár téglát egymásra tenni...szóval meg van pár óra alatt és nem kérhet érte X összeget csak X-nek a felét.....
(ez a munkadíj-ra volt valamilyen furcsa hasonlat.... a falrakásban bele fér, mert ott a kőműves mondja meg mennyi és mikor lesz kész...)
 hehe
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #4255 Dátum: 2013.08.12 hétfő, 21:31:29 »

Csak a kőművesnek nem mondod, hogy jaj már...pár téglát egymásra tenni...szóval meg van pár óra alatt és nem kérhet érte X összeget csak X-nek a felét.....
(ez a munkadíj-ra volt valamilyen furcsa hasonlat.... a falrakásban bele fér, mert ott a kőműves ..)
 hehe
a szerelönél nem igy van  wow1
ő mondja meg mennyi és mikor lesz kész. vagy én mondom meg,hogy ingyen és most azonnal  vigyor3
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
joxer
Vendég
« Új hozzászólás #4256 Dátum: 2013.08.12 hétfő, 21:39:12 »

2 szervízzel beszéltem a munkahelyem közelében (Kwikfit, AKH) egyik sem hajlandó hozott alkatrésszel dolgozni...
Nem teszik be a bontatlan dobozos Monroe hátsó gátlókat.

Nevetséges  gun

Ugye az autószerelő műhelyek is kapnak pénzt a forgalmazott alkatrészek után, lehet, hogy ez a pénzkiesés fáj nekik annyira. Biztosan van olyan szerelő, aki maszekba beszereli neked. Ha a szervízek ennyire kötnék az ebet a karóhoz, akkor ki szerelné be a bontott cuccokat?
Naplózva
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #4257 Dátum: 2013.08.12 hétfő, 22:08:09 »

Sziasztok!

Kérdésem lenne hozzátok.
Mondeom jobb első kerekétől fura nyikorgó, súrlódás hangot hallok időnként. Megfigyeltem, hogy mindig fékezés után és 90%ban kanyarodáskor csinálja. ha féket megérintem nyikorgás közbe azonnal elhallgat. arra gondolok esetleg a fékdugattyúm nem jön vissza 100%-osan amikor elengedem a fékpedált és épp hozzáérhet a betét a tárcsához? felemeltem kocsit érezni, hogy a kerék megpörgetésből kb fele annyi idő alatt megáll mint másik oldal, szal vszinu fék probléma.( szerintem)
Mi a véleményetek?

Előre is köszi a válaszokat.

Elsőnek szerintem a féknyereg úszócsapjait kéne megnézni, hogy járnak-e rendesen, nincsenek-e megszorulva.

Ugye az autószerelő műhelyek is kapnak pénzt a forgalmazott alkatrészek után, lehet, hogy ez a pénzkiesés fáj nekik annyira. Biztosan van olyan szerelő, aki maszekba beszereli neked. Ha a szervízek ennyire kötnék az ebet a karóhoz, akkor ki szerelné be a bontott cuccokat?

Van szerviz, aki a hozott újat nem szereli be, van aki igen, van aki a bontottat is, van aki meg más autóhoz való alkatrészt is berak, legfeljebb flex segítségével. Ha nem tetszik az egyik, akkor keresni kell olyat, aki megfelel az ember igényeinek.

Hozott alkatrész - mi van, ha nem jó, valami kis eltérés, ami csak akkor derül ki, ha már szét van borítva az autó? Ki fizeti, hogy addig szétszedve bent áll a kocsi, amíg sikerül beszerezni a jót? Vagy ha össze kell rakni a régi alkatrésszel (ha az egyáltalán eltávolítható volt roncsolás nélkül), az meg megint munka a semmiért. Ezeket vajon kifizeti a tulajdonos? Embere válogatja, de szerintem nagy lenne a sértődés a legtöbbeknél, ha ezt megpróbálják bevasalni rajta maradéktalanul. Szerintem ezt (is) akarják a szervizek elkerülni.
Naplózva
Csabi77
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1146



E-mail
« Új hozzászólás #4258 Dátum: 2013.08.12 hétfő, 22:26:04 »

Ugye az autószerelő műhelyek is kapnak pénzt a forgalmazott alkatrészek után, lehet, hogy ez a pénzkiesés fáj nekik annyira. Biztosan van olyan szerelő, aki maszekba beszereli neked. Ha a szervízek ennyire kötnék az ebet a karóhoz, akkor ki szerelné be a bontott cuccokat?


Megfogtad a dolog lényegét!!Ma már sokmindenki be tud szerezni X% kedvezménnyel alkatrészeket és a műhelyek meg abból tartják fent magukat.Érthető a hozzáállás a hozott gyári/vadiúj alkatrészekhez ha az nem tőlük van.Autószerelőnek kell tanulni és akkor kicseréli magának a tulajdonos.A saját kenyérnek is jobb az íze mint a boltinak... vigyor3.Viszont nehezen beszerezhető akár bontott alkatrészekre is sok helyen megrántják a vállukat még ha az valakinek akár több havi fizetése lenne újban, na ez a piszok hozzáállás gun
Naplózva

2004 MK3 Hatchback Trend+ 1.8 125PS
joxer
Vendég
« Új hozzászólás #4259 Dátum: 2013.08.12 hétfő, 22:41:33 »

Hozott alkatrész - mi van, ha nem jó, valami kis eltérés, ami csak akkor derül ki, ha már szét van borítva az autó? Ki fizeti, hogy addig szétszedve bent áll a kocsi, amíg sikerül beszerezni a jót? Vagy ha össze kell rakni a régi alkatrésszel (ha az egyáltalán eltávolítható volt roncsolás nélkül), az meg megint munka a semmiért. Ezeket vajon kifizeti a tulajdonos? Embere válogatja, de szerintem nagy lenne a sértődés a legtöbbeknél, ha ezt megpróbálják bevasalni rajta maradéktalanul. Szerintem ezt (is) akarják a szervizek elkerülni.
A szervíz is rendel félre, sőt az autóalkatrészkereskedő is.

De a szervízben gondolom nem az volt az első kérdés, hogy biztosan jó-e az autóhoz az alkatrész, meg hogy ha nem jó az alkatrész akkor ugye fizeti az állás díját, hanem a klubtársnak rögtön elmagyarázták az utat hazafelé. gun
Naplózva
sendrew
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332



E-mail
« Új hozzászólás #4260 Dátum: 2013.08.12 hétfő, 23:08:14 »

Sajna egyik másik műhely nagyon lehúzós. Istenhegyi uti boschnál 30 -ért akarták az abs jeladó vezetékemet cserélni. (Mk2-nél 1000huf volt és én raktam be, pedig nem vagyok túl ügyes )
A cromaxban 39ezer 1db gátló.
Szóval ha nem figyel az ember, palira vehetik hamar.

Naplózva

2008. Ford S-MAX 2.0 Titanium 145LE
2008. Ford Focus 1.6    101LE

EX:
2001. Ford Ka 1.3 60LE
2004. Ford Mondeo Turnier Trend 1.8 16V 125LE  LPG
2007. Ford Fiesta 1.25    75LE

Az autó nyomokban Ghia elemeket tartalmazott
hmilan
Vendég
« Új hozzászólás #4261 Dátum: 2013.08.13 kedd, 02:08:06 »

Elsőnek szerintem a féknyereg úszócsapjait kéne megnézni, hogy járnak-e rendesen, nincsenek-e megszorulva.


Szerdán szétszedem, megnézem és megírom, szeritnem rögötn úgy kezdek, hogy veszek egy ilyen komplett féknyereg felújító szettet.(ha már szét szedtem akkor kicserélem amit lehet) 2-3e ft unixnál.
Naplózva
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #4262 Dátum: 2013.08.13 kedd, 05:41:11 »

A szervíz is rendel félre, sőt az autóalkatrészkereskedő is.

De a szervízben gondolom nem az volt az első kérdés, hogy biztosan jó-e az autóhoz az alkatrész, meg hogy ha nem jó az alkatrész akkor ugye fizeti az állás díját, hanem a klubtársnak rögtön elmagyarázták az utat hazafelé. gun

Rendel félre, csak az akkor nem a tulajdonos felelőssége, és nincs sértődés, mert nem rajta kell behajtani.
De ahova pl. én viszem a kocsit, ott a szerelő átnézi a teljes alkatrész-listát, és berendeli az összes változatot, ami létezik, mert néha alvázszám alapján is több változatot adnak neki a kereskedők. Aztán berakja, amelyik jó, a többi meg vissza a (f)eladónak. Így nincs az, hogy pont egy másik kellett volna, nincs az, hogy
áll az autó, és a helyet foglalja.

A szervizben nem fognak leállni veled vitatkozni erről, hogy miért van így, főleg az ilyen nagyobb cégeknél. A központi előírás az, hogy nem szerelik be, és kész.
Naplózva
László
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2439


« Új hozzászólás #4263 Dátum: 2013.08.13 kedd, 06:42:30 »

Tisztelt Fórumtársak.
A hozott anyag beszerelésével kapcsolatban. Itt semmi másról nincs szó mint anyagi érdekeltségről. Természetes az anyagforgalmazás utáni, százalékos részesedése a szerviznek. Ez a részesedés a főnököt érinti, és erről a jatról nem hajlandó lemondani.
A másik ilyen kérdés az, hogy jelen lehetsz e a szerelésnél vagy sem. Tőlem azt kérdezte a munka felvevő, hogy nem bízok a szerelőkben? Határozottan válaszoltam, hogy egyáltalán nem. Ő kötötte az ebet a karóhoz. Én meg behívattam a főnököt. Azt mondtam. Vagy végig nézhetem a munkát a kocsi mellett, vagy viszont látásra. Az én érvem erősebb volt, beengedtek és minden munkafázist letudtam ellenőrizni. A szervizek döntő többségénél, van az ügyfél fogadóban egy felirat. Hozott alkatrész beszerelése esetében garanciát nem áll módunkban vállalni. Nem több, és ez teljesen korrekt.
Nem török pálcát minden szerviz fölött, mert azért ha ritkán is, de talál az ember fia, tisztességes munkát végző szervizet. wave
Tisztelettel László! worship
Naplózva

Ford Mondeo 2005 TDCI 2.0 115LE
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26972


E-mail
« Új hozzászólás #4264 Dátum: 2013.08.13 kedd, 06:44:37 »

Tisztelt Fórumtársak.
A hozott anyag beszerelésével kapcsolatban. Itt semmi másról nincs szó mint anyagi érdekeltségről. Természetes az anyagforgalmazás utáni, százalékos részesedése a szerviznek. Ez a részesedés a főnököt érinti, és erről a jatról nem hajlandó lemondani.
A másik ilyen kérdés az, hogy jelen lehetsz e a szerelésnél vagy sem. Tőlem azt kérdezte a munka felvevő, hogy nem bízok a szerelőkben? Határozottan válaszoltam, hogy egyáltalán nem. Ő kötötte az ebet a karóhoz. Én meg behívattam a főnököt. Azt mondtam. Vagy végig nézhetem a munkát a kocsi mellett, vagy viszont látásra. Az én érvem erősebb volt, beengedtek és minden munkafázist letudtam ellenőrizni. A szervizek döntő többségénél, van az ügyfél fogadóban egy felirat. Hozott alkatrész beszerelése esetében garanciát nem áll módunkban vállalni. Nem több, és ez teljesen korrekt.
Nem török pálcát minden szerviz fölött, mert azért ha ritkán is, de talál az ember fia, tisztességes munkát végző szervizet. wave
Tisztelettel László! worship

Van pár Ford szervíz, ahol  - amúgy jogosan - munkavédelmi okok miatt a szerelők közé nem mehetsz be, de az ügyfélvárót egy üvegfal választja el tőle, így mindent látsz, hogy mi történik.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
joxer
Vendég
« Új hozzászólás #4265 Dátum: 2013.08.13 kedd, 08:26:31 »

Rendel félre, csak az akkor nem a tulajdonos felelőssége, és nincs sértődés, mert nem rajta kell behajtani.
De ahova pl. én viszem a kocsit, ott a szerelő átnézi a teljes alkatrész-listát, és berendeli az összes változatot, ami létezik, mert néha alvázszám alapján is több változatot adnak neki a kereskedők. Aztán berakja, amelyik jó, a többi meg vissza a (f)eladónak. Így nincs az, hogy pont egy másik kellett volna, nincs az, hogy
áll az autó, és a helyet foglalja.

A szervizben nem fognak leállni veled vitatkozni erről, hogy miért van így, főleg az ilyen nagyobb cégeknél. A központi előírás az, hogy nem szerelik be, és kész.
Ezt én el is tudnám fogadni, ha a szervíz is olyan volna, hogyha ő baxik el egy alkatrészt, akkor azt ő fizeti ki, ehelyett az van, hogy az is rossz volt és azt is ki kellett cserélni. Ilyen eset például az is, amikor feleslegesen cserélnek alkatrészt az autóban, meg megy a találgatás részükről a vevő kontójára.

Szóval ez a téma egy feneketlen kút, naphosszat lehetne ezen vitatkozni.
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #4266 Dátum: 2013.08.13 kedd, 08:57:42 »

A szervizek döntő többségénél, van az ügyfél fogadóban egy felirat. Hozott alkatrész beszerelése esetében garanciát nem áll módunkban vállalni. Nem több, és ez teljesen korrekt.

Korrekt? Jogilag abszolút nincs rendben, sőt...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26972


E-mail
« Új hozzászólás #4267 Dátum: 2013.08.13 kedd, 09:37:40 »

Korrekt? Jogilag abszolút nincs rendben, sőt...

Az alkatrészre nyilván nem vállalnak - azt az alkatrész eladójának kell.

De a beépítésre kell nekik, az alól nem tudnak kibújni.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
nino666
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 295


E-mail
« Új hozzászólás #4268 Dátum: 2013.08.13 kedd, 12:20:29 »

Ezzel a 80-110km/h közötti rászkódás nekem is megvan.. :S És tényleg nagyon zavaró.
Nekem meg még azzal van megspékelve, hogy ha tempósan bele megyek egy út egyenlőtlenségbe, úgy hogy irányt is váltok közben akkor a kocsi nagyon instabillá válik :S Sad
olyan mintha vaolami taknyomn csúszna..
Első hátsó lengéscsillapítók cserélve.Kutya csontok elöl hátul műanyagra cserélve egy éve.
Esetleg még azt vettem észre igaz ez csak egyszer volt, hogy a amikor felfelé mentem dombon és gázt adtam, akkor is mintha jobban elkezdett volna járni a kormány....
Volt egy olyan ötlet hogy a váltót tartó bak kopása okozhat ilyet.. Az biztos hogy nekem az cserés lesz, de tényleg okozhat ilyent.
Vagy ha nem akkor ötlet(stabrúd,stabrúd szilent?)űÜdv.:
Nino666
Naplózva
László
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2439


« Új hozzászólás #4269 Dátum: 2013.08.13 kedd, 12:29:09 »

Korrekt? Jogilag abszolút nincs rendben, sőt...
Tisztelt Fórumtárs!
Maximálisan egyetértek EndyA véleményével. A felirat természetesen az alkatrész garanciájára vonatkozik, és nem az elvégzett munkára. A beszerelésre továbbra is teljes körű garanciával tartozik a munkát végző szerviz. Így értettem, hogy ez teljesen korrekt. wave
Tisztelettel László! worship
Naplózva

Ford Mondeo 2005 TDCI 2.0 115LE
sendrew
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332



E-mail
« Új hozzászólás #4270 Dátum: 2013.08.13 kedd, 20:13:14 »

Ismerős álltal mégiscsak berakják a Kwikfitben egy 10-esért holnap reggel... No comment. 4csavar...
Naplózva

2008. Ford S-MAX 2.0 Titanium 145LE
2008. Ford Focus 1.6    101LE

EX:
2001. Ford Ka 1.3 60LE
2004. Ford Mondeo Turnier Trend 1.8 16V 125LE  LPG
2007. Ford Fiesta 1.25    75LE

Az autó nyomokban Ghia elemeket tartalmazott
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #4271 Dátum: 2013.08.13 kedd, 20:21:40 »

Ismerős álltal mégiscsak berakják a Kwikfitben egy 10-esért holnap reggel... No comment. 4csavar...


4 csavar..... igen, elméletileg. (ez mindig tetszik, hogy .....csak ez....és csak ennyi...... nem neked szól  vigyor3 )
Csak nem mindegy, hogy hol vannak, mennyire vannak berohadva...stb....stb.

Remélem probléma nélkül sikerül.  wave
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
sendrew
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332



E-mail
« Új hozzászólás #4272 Dátum: 2013.08.14 szerda, 16:49:21 »

4 csavar..... igen, elméletileg. (ez mindig tetszik, hogy .....csak ez....és csak ennyi...... nem neked szól  vigyor3 )
Csak nem mindegy, hogy hol vannak, mennyire vannak berohadva...stb....stb.

Remélem probléma nélkül sikerül.  wave

Készen van, egy 10es volt. Pöpec lett, végre nem billeg a kanyarokban.
Azt mondta a srác, hogy a tornyoknál nem volt könnyű a csavarokat elérni.

Érdekesség, hogy jóval kevésbé bólint az autó gyorsításoknál...
Naplózva

2008. Ford S-MAX 2.0 Titanium 145LE
2008. Ford Focus 1.6    101LE

EX:
2001. Ford Ka 1.3 60LE
2004. Ford Mondeo Turnier Trend 1.8 16V 125LE  LPG
2007. Ford Fiesta 1.25    75LE

Az autó nyomokban Ghia elemeket tartalmazott
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #4273 Dátum: 2013.08.14 szerda, 17:36:59 »

Készen van, egy 10es volt. Pöpec lett, végre nem billeg a kanyarokban.
Azt mondta a srác, hogy a tornyoknál nem volt könnyű a csavarokat elérni.

Érdekesség, hogy jóval kevésbé bólint az autó gyorsításoknál...

Fékezésnél sem pumpál a hátulja annyira....
Egy jó gátló mindenben érezhető és fontos is.  wave

Ilyenkor érezni nagyon a különbséget rosszról jóra cserénél, mert ellenkezőleg szép lassan megy tönkre és hozzászokik az ember.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
sendrew
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332



E-mail
« Új hozzászólás #4274 Dátum: 2013.08.14 szerda, 18:53:57 »

Fékezésnél sem pumpál a hátulja annyira....
Egy jó gátló mindenben érezhető és fontos is.  wave

Ilyenkor érezni nagyon a különbséget rosszról jóra cserénél, mert ellenkezőleg szép lassan megy tönkre és hozzászokik az ember.

Lehet, hogy csak flashelek, de jobban is gyosul... Nem a bólogatással van elfoglalva :-)
Naplózva

2008. Ford S-MAX 2.0 Titanium 145LE
2008. Ford Focus 1.6    101LE

EX:
2001. Ford Ka 1.3 60LE
2004. Ford Mondeo Turnier Trend 1.8 16V 125LE  LPG
2007. Ford Fiesta 1.25    75LE

Az autó nyomokban Ghia elemeket tartalmazott
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #4275 Dátum: 2013.08.14 szerda, 18:57:03 »

Lehet, hogy csak flashelek, de jobban is gyosul... Nem a bólogatással van elfoglalva :-)

Ez inkább első gátló csere után érezhető, mert "többet időt tölt a kerék az aszfalton"....
A hátsónál pedig nem billeg a tömeg, szóval érezhetsz valamit, de kifinomultnak kell lenned. Wink
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
sendrew
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332



E-mail
« Új hozzászólás #4276 Dátum: 2013.08.14 szerda, 18:59:16 »

Ez inkább első gátló csere után érezhető, mert "többet időt tölt a kerék az aszfalton"....
A hátsónál pedig nem billeg a tömeg, szóval érezhetsz valamit, de kifinomultnak kell lenned. Wink

Egy audiofül gourman vagok  Wink
Naplózva

2008. Ford S-MAX 2.0 Titanium 145LE
2008. Ford Focus 1.6    101LE

EX:
2001. Ford Ka 1.3 60LE
2004. Ford Mondeo Turnier Trend 1.8 16V 125LE  LPG
2007. Ford Fiesta 1.25    75LE

Az autó nyomokban Ghia elemeket tartalmazott
Kispusi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 625


BLACK SMOKE & HIGH TORQUE


E-mail
« Új hozzászólás #4277 Dátum: 2013.08.14 szerda, 19:37:52 »


"Volt egy olyan ötlet hogy a váltót tartó bak kopása okozhat ilyet.. Az biztos hogy nekem az cserés lesz, de tényleg okozhat ilyent.
Vagy ha nem akkor ötlet(stabrúd,stabrúd szilent?)űÜdv.:"


A váltó tartó bak mennyire komoly szerkezet?   vigyor3

Én is ki tudom cserélni vagy rendes műhely kell hozzá? (akna van)    Huh?
Naplózva

2.2 ST TDCi, 2004/9, MACHINE SILVER, DENSO navi, 6 GANG, EGéR-ke OFF, KATALYST OFF, INA, ,CHIP, STRAIGHT PIPE + BLACK SMOKE, FOCUS ST ELSŐ FÉKEK, EBC BETÉT,
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #4278 Dátum: 2013.08.14 szerda, 19:41:06 »

"Volt egy olyan ötlet hogy a váltót tartó bak kopása okozhat ilyet.. Az biztos hogy nekem az cserés lesz, de tényleg okozhat ilyent.
Vagy ha nem akkor ötlet(stabrúd,stabrúd szilent?)űÜdv.:"


A váltó tartó bak mennyire komoly szerkezet?   vigyor3

Én is ki tudom cserélni vagy rendes műhely kell hozzá? (akna van)    Huh?

Ha a tetején lévő bakról van szó, ahhoz nem kell aknak sem. Csak egy emelő, amivel megtartod a váltót. Fölötte ki kell pakolni mindent....
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Shad
Vendég
« Új hozzászólás #4279 Dátum: 2013.08.14 szerda, 21:02:02 »

Nálam is meg volt az első gátlók cseréje. Szintén egy 10-es volt. Monroe Reflex ment bele és kapott új porvédőket is. A toronycsapágyat nem kellett szerencsére cserélni, így egy 10-essel olcsóbb volt a vártnál. Ég és föld. De tényleg. *** jó lett. Sokkal masszívabb, stabilabb az autó. Eltűnt a kotyogás, és bár hazafele nagyon keveset mentem, de mintha az autó sem húzna el balra. Azt mondta a szaki, hogy a bal teljesen *** volt már, a jobb pedig bár száraz volt, de már elég puha. Holnap még elviszem egy futómű beállításra, bár elvileg nem kell, de ajánlatos. Most boldogság van. taps
Naplózva
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3359



« Új hozzászólás #4280 Dátum: 2013.08.16 péntek, 19:52:33 »

Hátsó keresztstabilizátor rúd cserénél kell futóművet állítani? Én úgy gondolom nem, mert az csak a kutyacsontot tartja.
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #4281 Dátum: 2013.08.16 péntek, 20:55:05 »

Hátsó keresztstabilizátor rúd cserénél kell futóművet állítani? Én úgy gondolom nem, mert az csak a kutyacsontot tartja.
Nem szükséges.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
hmilan
Vendég
« Új hozzászólás #4282 Dátum: 2013.08.17 szombat, 23:21:26 »

Elsőnek szerintem a féknyereg úszócsapjait kéne megnézni, hogy járnak-e rendesen, nincsenek-e megszorulva.

szia, köszi! szétszedtük, kitakarítottunk midnent amit tudtunk haverral:) azóta amikor nem fékezek rendben van, viszont most pedig végmegállásnál nyikkan a jobb első fék. de talán ez elmúlik majd... igazaból ez már nem vészes nekem:D
Naplózva
Tomi20
Vendég
« Új hozzászólás #4283 Dátum: 2013.08.18 vasárnap, 19:50:38 »

Mai ügyeskedés  Wink


Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #4284 Dátum: 2013.08.18 vasárnap, 19:52:44 »

Mai ügyeskedés  Wink

[img width=669 height=600]http://kepfeltoltes.hu/130818/Update_www.kepfeltoltes.hu_.jpg[/img


Khirály!!  eljen
« Utoljára szerkesztve: 2013.08.19 hétfő, 08:49:27 írta AndyA » Naplózva
Conor
Vendég
« Új hozzászólás #4285 Dátum: 2013.08.18 vasárnap, 19:54:15 »

Mai ügyeskedés  Wink


Szép!  eljen taps  Ezt hogy csináltad? (Azt gondolom, h féknyerget drótkefe és festés, de a többivel mit csináltál? Csak nem cserélted őket?)
Naplózva
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #4286 Dátum: 2013.08.18 vasárnap, 20:59:15 »

Mai ügyeskedés  Wink



jó lett.így néz ki az enyém is.de csereltel azért egy két dolgot a futomuvon is ha jól látom .
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
Tomi20
Vendég
« Új hozzászólás #4287 Dátum: 2013.08.18 vasárnap, 21:53:56 »

jó lett.így néz ki az enyém is.de csereltel azért egy két dolgot a futomuvon is ha jól látom .

Igen cseréltem.

Toronycsapágy
Lengéscsillapító (Bilstein)
Kormánygömbfej
Stabilizátor
Fékpofa (textar)
Féktárcsa (brembo)
Naplózva
Lacimanó
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 935


E-mail
« Új hozzászólás #4288 Dátum: 2013.08.18 vasárnap, 22:31:54 »

Igen cseréltem.

Toronycsapágy
Lengéscsillapító (Bilstein)
Kormánygömbfej
Stabilizátor
Fékpofa (textar)
Féktárcsa (brembo)

Akkor te sem az asszonyra költöd a zsebpénzt!
Naplózva

2001 TDDI Kombi! 115Le+chip No EGR!
Mad-V
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1995



« Új hozzászólás #4289 Dátum: 2013.08.19 hétfő, 00:48:28 »

Toronycsapágy
Lengéscsillapító (Bilstein)
Kormánygömbfej
Stabilizátor
Fékpofa (textar)
Féktárcsa (brembo)
Szóval bementél a boltba, és kértél "1db minden"-t  vigyor3
Naplózva
Tomi20
Vendég
« Új hozzászólás #4290 Dátum: 2013.08.19 hétfő, 10:02:48 »

Szóval bementél a boltba, és kértél "1db minden"-t  vigyor3

2db mindent  nyes ,de jó érzés, hogy tudom,h rendben van
« Utoljára szerkesztve: 2013.08.19 hétfő, 10:05:20 írta Tomi20 » Naplózva
szili00
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 323


E-mail
« Új hozzászólás #4291 Dátum: 2013.08.19 hétfő, 11:58:16 »

Sziasztok!

Egy olyan problémám van, amit most vettem észre rázkódós úton van egy kis kattogás a kormányban, kipróbáltam állóhelyzetbe is  hát ha elő jön a hiba, hát elő is jött falbav

mi lehet ez???  előszór gondoltam kormányösszekötő de annak tompább hangja lenne meg kintről jönne, de ez inkább élesebb hang volt és bentről hallottam?Huh?Huh?
Naplózva

EX : 2002-es MKIII 2.0 benzines; Ghia
TISLER19
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4936



E-mail
« Új hozzászólás #4292 Dátum: 2013.08.19 hétfő, 12:06:08 »

Sziasztok!

Egy olyan problémám van, amit most vettem észre rázkódós úton van egy kis kattogás a kormányban, kipróbáltam állóhelyzetbe is  hát ha elő jön a hiba, hát elő is jött falbav

mi lehet ez???  előszór gondoltam kormányösszekötő de annak tompább hangja lenne meg kintről jönne, de ez inkább élesebb hang volt és bentről hallottam?Huh?Huh?
Ha állóhelyzetben közép állásból van a hang jobb-bal mozgatás közben az sajnos kormánymű hiba
Naplózva

2008.11. 1.8 TDCI KOMBI TREND 115 FOCUS II
szili00
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 323


E-mail
« Új hozzászólás #4293 Dátum: 2013.08.19 hétfő, 12:13:51 »

Ha állóhelyzetben közép állásból van a hang jobb-bal mozgatás közben az sajnos kormánymű hiba


Drága mulatság???
Naplózva

EX : 2002-es MKIII 2.0 benzines; Ghia
TISLER19
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4936



E-mail
« Új hozzászólás #4294 Dátum: 2013.08.19 hétfő, 12:17:38 »


Drága mulatság???
Most vett egy fórumtárs bontottat 40e ft volt és berakattuk és hibátlan.18eft volt a berakás meg apróságot javítottak neki rajta.Ha felujítottat akarsz akkor a régit lekell adni és kapod a felujítottat,így a kiszerelés a másik beszerelése 100e körül van.A kormány művön rajta volt a rúd gömbfejekkel együtt.
Naplózva

2008.11. 1.8 TDCI KOMBI TREND 115 FOCUS II
szili00
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 323


E-mail
« Új hozzászólás #4295 Dátum: 2013.08.19 hétfő, 12:20:49 »

Most vett egy fórumtárs bontottat 40e ft volt és berakattuk és hibátlan.18eft volt a berakás meg apróságot javítottak neki rajta.Ha felujítottat akarsz akkor a régit lekell adni és kapod a felujítottat,így a kiszerelés a másik beszerelése 100e körül van.A kormány művön rajta volt a rúd gömbfejekkel együtt.

Ejha rinya Hát nem rég vettem az autót, de ilyen hibára azért nem számoltam:((((( ilyen kis érces hang jön:(((( mindig beleszaladok valamibe:((((
Naplózva

EX : 2002-es MKIII 2.0 benzines; Ghia
TISLER19
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4936



E-mail
« Új hozzászólás #4296 Dátum: 2013.08.19 hétfő, 12:23:22 »

Ejha rinya Hát nem rég vettem az autót, de ilyen hibára azért nem számoltam:((((( ilyen kis érces hang jön:(((( mindig beleszaladok valamibe:((((
olyan mintha kicsit ropogna.Hidegbe rosszabb,melegbe jobb.Annyit csinálj meg vagy a szerelőddel egyszer de hamarabb cserélj benne szervó olajat,de előtte öblítsd át a rendszert 2-szer és tegyél bele XADO nevü gélt.Salnos lehet nem segít de előtte én megpróbálnám ezt hátha.
Naplózva

2008.11. 1.8 TDCI KOMBI TREND 115 FOCUS II
szili00
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 323


E-mail
« Új hozzászólás #4297 Dátum: 2013.08.19 hétfő, 12:27:45 »

olyan mintha kicsit ropogna.Hidegbe rosszabb,melegbe jobb.Annyit csinálj meg vagy a szerelőddel egyszer de hamarabb cserélj benne szervó olajat,de előtte öblítsd át a rendszert 2-szer és tegyél bele XADO nevü gélt.Salnos lehet nem segít de előtte én megpróbálnám ezt hátha.

Hát köszi szépen:)) kénytelen leszek valamit ügyködni:D mert ez idegesítő
Naplózva

EX : 2002-es MKIII 2.0 benzines; Ghia
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #4298 Dátum: 2013.08.19 hétfő, 18:03:49 »

olyan mintha kicsit ropogna.Hidegbe rosszabb,melegbe jobb.Annyit csinálj meg vagy a szerelőddel egyszer de hamarabb cserélj benne szervó olajat,de előtte öblítsd át a rendszert 2-szer és tegyél bele XADO nevü gélt.Salnos lehet nem segít de előtte én megpróbálnám ezt hátha.
Inkább tegye félre azt a 10-12-t a k.mű felújítására/cseréjére.
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
nyuszko
Vendég
« Új hozzászólás #4299 Dátum: 2013.08.19 hétfő, 20:03:39 »

Sziasztok,féltengelygondot észre lehet venni mielött megadja magát?Olajfolyás,csöpögés,rángatás,ropogás,vagy ilyesmi?Válaszotokat kösz. worship
Naplózva
Oldalak: 1 ... 79 80 81 82 83 84 85 [86] 87 88 89 90 91 92 93 ... 185   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.091 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.