Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.02 csütörtök, 03:06:14 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 ... 254   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Üzemanyagok  (Megtekintve 3199796 alkalommal)
0 Felhasználó és 7 vendég van a témában
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #350 Dátum: 2006.02.17 péntek, 14:06:00 »

Bár lett volna, nálam a plafon
Milyen az a krájzler...
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #351 Dátum: 2006.02.17 péntek, 14:30:00 »

Milyen az a krájzler...
Jó nagy szép
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #352 Dátum: 2006.02.17 péntek, 14:45:00 »

Milyen az a krájzler...
Pölö de kell neki ám üzemanyag is ...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #353 Dátum: 2006.02.17 péntek, 15:27:00 »

Pölö de kell neki ám üzemanyag is ...
Ez tényleg szép.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #354 Dátum: 2006.02.17 péntek, 15:28:00 »

Ez tényleg szép.
20 litert fogyaszt?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #355 Dátum: 2006.02.17 péntek, 20:18:00 »

20 litert fogyaszt?
Nem esznek ezek olyan sokat mint ahogy azt a legtöbben gondolják. Persze keveset se.  
Nálam az a lényeg, hogy 1 autót szeressek. A Mondi 7-12 liter közt eszik. Ez jó. A Suzuki 5 litert eszik. Ez szörnyen sok. Azért mert a Mondeót szeretem a szuzit viszont nem.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #356 Dátum: 2006.02.17 péntek, 21:58:00 »

Biztos hogy 5 litert?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #357 Dátum: 2006.02.17 péntek, 23:17:00 »

Nem esznek ezek olyan sokat mint ahogy azt a legtöbben gondolják. Persze keveset se.  
Nálam az a lényeg, hogy 1 autót szeressek. A Mondi 7-12 liter közt eszik. Ez jó. A Suzuki 5 litert eszik. Ez szörnyen sok. Azért mert a Mondeót szeretem a szuzit viszont nem.
Na ja, egy europai tobbet eszik ugyanakkora motorral, de sokkal jobban is megy. Mondjuk ez az utolso eve volt a regi LHS-nek. Azert az uj sokkal jobban nez ki.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #358 Dátum: 2006.02.18 szombat, 13:29:00 »

Na ja, egy europai tobbet eszik ugyanakkora motorral, de sokkal jobban is megy. Mondjuk ez az utolso eve volt a regi LHS-nek. Azert az uj sokkal jobban nez ki.
Ez is szép.  
Ültem Chevy Cappriceben, nem nevezném lomhának, pedig csak a pici 5 literes motor volt benne. Camarók, Corvettek, pedig bármelyik olasz sportgéppel felveszik a versenyt, csak nem esnek szét minden héten
Naplózva
ticu
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4247


2011 S-MAX 2.0 TDCi 140Le

ticu@flx.hu
E-mail
« Új hozzászólás #359 Dátum: 2006.02.18 szombat, 14:45:00 »

Ez is szép.  
Ültem Chevy Cappriceben, nem nevezném lomhának, pedig csak a pici 5 literes motor volt benne. Camarók, Corvettek, pedig bármelyik olasz sportgéppel felveszik a versenyt, csak nem esnek szét minden héten
Na ja, nekem is sikerűlt ülnöm. 4-en ültünk (nem nyomorogtunk) hátul egymás mellett
Naplózva

Utcára néző ablakokkal és tekerhető kormánnyal...
Korábban: MK3 Mondeo 2,0 TDCi... MK2 Mondeo 2,0 Zetec
Vendég
« Új hozzászólás #360 Dátum: 2006.02.18 szombat, 15:32:00 »

Na ja, nekem is sikerűlt ülnöm. 4-en ültünk (nem nyomorogtunk) hátul egymás mellett
Padülés? Az a feeling. Mi 5-en ültünk, úgy is kényelmes volt.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #361 Dátum: 2006.02.20 hétfő, 12:59:00 »

Ez is szép.  
Ültem Chevy Cappriceben, nem nevezném lomhának, pedig csak a pici 5 literes motor volt benne. Camarók, Corvettek, pedig bármelyik olasz sportgéppel felveszik a versenyt, csak nem esnek szét minden héten
Az ujabbak mar eleg jol mennek. Azert regebben a kobcenti-loero arany eleg nevetseges volt az amerikai autoknal. En kint tanultam, sokszor bereltem mindenfele autot. A Chrysler 300M megy szerintem a legjobban. Persze a mostani 300C biztos jobb, de azt nem vezettem.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #362 Dátum: 2006.02.20 hétfő, 13:00:00 »

Az ujabbak mar eleg jol mennek. Azert regebben a kobcenti-loero arany eleg nevetseges volt az amerikai autoknal. En kint tanultam, sokszor bereltem mindenfele autot. A Chrysler 300M megy szerintem a legjobban. Persze a mostani 300C biztos jobb, de azt nem vezettem.
C kombány, na azt nagyon ... 12 mió
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #363 Dátum: 2006.02.20 hétfő, 13:06:00 »

Padülés? Az a feeling. Mi 5-en ültünk, úgy is kényelmes volt.
Mi egyszer 4-en kenyemesen aludtunk egy sima szedan Mercury-ban. Nemtom a masik nevet, csak azt, hogy 4.6-os volt, es stopper szerint 9.5 alatt volt 100-on. Smiley) Egyszer haverom vezette, mikor New Yorkban voltunk, elbambult, es beleszallt egy limoba kb 45km/h val. Azt hittem kikopom a tudomet, mintha falnak utkoztunk volna. Pedig a mienk is 2 tonna folott volt. Mondanom sem kell, hogy semmi baja nem lett egyiknek sem, meg a szinfe fujt lokharitokrol sem pattogzott le a festek. Persze tudom, gyalogos vedelem... Smiley
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #364 Dátum: 2006.02.20 hétfő, 20:35:00 »

Mi egyszer 4-en kenyemesen aludtunk egy sima szedan Mercury-ban. Nemtom a masik nevet, csak azt, hogy 4.6-os volt, es stopper szerint 9.5 alatt volt 100-on. Smiley) Egyszer haverom vezette, mikor New Yorkban voltunk, elbambult, es beleszallt egy limoba kb 45km/h val. Azt hittem kikopom a tudomet, mintha falnak utkoztunk volna. Pedig a mienk is 2 tonna folott volt. Mondanom sem kell, hogy semmi baja nem lett egyiknek sem, meg a szinfe fujt lokharitokrol sem pattogzott le a festek. Persze tudom, gyalogos vedelem... Smiley
Én egy Chevy Van kisbusz vs. Omega karambolt láttam. Omega tréler, Chevy lábon haza, csak a hűtőmaszk tört. Lehet, hogy 1 japó atónak jobb a km3/lóerő aránya, akkor is a jó öreg amcsigépeket szeretem. Azé a Camaro Z28 lehet nem olyan rossz arányokkal bír.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #365 Dátum: 2006.02.21 kedd, 08:30:00 »

én meg egy koccanást láttam, a helyszínrajza:
 
 
P206-->Zastava-->A6
 
a zastava elöl hátul nagy kalapácsütésekkel javítható maradt, a 206-os eleje rommá tört, viszont az A6 lökhárítóján még a festék sem ment le
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #366 Dátum: 2006.02.21 kedd, 09:50:00 »

én meg egy koccanást láttam, a helyszínrajza:
 
 
P206-->Zastava-->A6
 
a zastava elöl hátul nagy kalapácsütésekkel javítható maradt, a 206-os eleje rommá tört, viszont az A6 lökhárítóján még a festék sem ment le
Át az élményekbe ...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #367 Dátum: 2006.02.23 csütörtök, 19:51:00 »

Szeva gyerekek.Létezik,hogy a benzin megdöglik?Nem mentem 2 hónapja a vassal,iszonyú ragasztószag jön a tanksapka lecsavarásakor.A kocsi is szarabbul megy.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #368 Dátum: 2006.02.23 csütörtök, 20:16:00 »

Szeva gyerekek.Létezik,hogy a benzin megdöglik?Nem mentem 2 hónapja a vassal,iszonyú ragasztószag jön a tanksapka lecsavarásakor.A kocsi is szarabbul megy.
akkor az nem benzin, hanem valami trutymó
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #369 Dátum: 2006.02.23 csütörtök, 20:20:00 »

akkor az nem benzin, hanem valami trutymó
Mol kút,95
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #370 Dátum: 2006.02.23 csütörtök, 21:05:00 »

Mol kút,95
Ez így még semmit sem mond.... Szinte minden kútnál lehet taknyot nyomatni bele (má bocsá')
Ha bizonyítani tudod, hogy benya az és nem a szomszéd macskája rohad a tankban, ja és persze megvan még a számlád, akkor érdemes visszamenni egy kis eszmecserére a kúthoz.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #371 Dátum: 2006.02.23 csütörtök, 21:30:00 »

Ez így még semmit sem mond.... Szinte minden kútnál lehet taknyot nyomatni bele (má bocsá')
Ha bizonyítani tudod, hogy benya az és nem a szomszéd macskája rohad a tankban, ja és persze megvan még a számlád, akkor érdemes visszamenni egy kis eszmecserére a kúthoz.
Még az is előfordulhat, hogy a tankban felgyülemlett trutyi lépett reakcióba az üzemanyag valamelyik komponensével. Lehet, hogy a tanktisztítás előnyösebb lenne, mint egy ilyen bűzlő tanknyi benzint átfolyatni az autón.
És persze ms02-nek igaza van, a benzinkutat érdemes lenne megkérdezni, ugyan már hová van kiírva, hogy a szavatossági idő 1 hét, utána megromlik a benya.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #372 Dátum: 2006.02.23 csütörtök, 21:52:00 »

Még az is előfordulhat, hogy a tankban felgyülemlett trutyi lépett reakcióba az üzemanyag valamelyik komponensével. Lehet, hogy a tanktisztítás előnyösebb lenne, mint egy ilyen bűzlő tanknyi benzint átfolyatni az autón.
És persze ms02-nek igaza van, a benzinkutat érdemes lenne megkérdezni, ugyan már hová van kiírva, hogy a szavatossági idő 1 hét, utána megromlik a benya.
Mikor tankol az emberfia,már a benyó "illata" sem olyan mint régen,szó szerint büdös.Valami nagy *** van a palacsintában.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #373 Dátum: 2006.02.23 csütörtök, 22:02:00 »

Szeva gyerekek.Létezik,hogy a benzin megdöglik?Nem mentem 2 hónapja a vassal,iszonyú ragasztószag jön a tanksapka lecsavarásakor.A kocsi is szarabbul megy.
Ennek sokan orulnenek. Foleg ha technokol szaga lenne.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #374 Dátum: 2006.02.24 péntek, 08:58:00 »

a benzin nem egy meghatározott vegyület, hanem mindenféle szénhidrogén gondosan tervezett kevercse, lehet más a szaga
de a minősége nem!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #375 Dátum: 2006.03.31 péntek, 19:41:00 »

Lehetséges az,hogy a MOL télen a gázolajhoz dermedésgátlónak kerozint használjon?
 
Most halottam,de még nem olvastam róla semmit.
Vagy csak a dizelesek védekeznek otthon ilyen módszerrel a nagy mínuszokban.Arról már halottam,hogy benzint,vagy petrolétert tesznek a gázolajba.
De kerozint!?
Vagy attól megtáltosodik a gépsárkány?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #376 Dátum: 2006.03.31 péntek, 21:20:00 »

Régen petróleumot használtunk dermedésgátlónak gázolajhoz,a benzin tiltott volt,mert túzott mennyiség károsíthatta a mocit.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #377 Dátum: 2006.03.31 péntek, 21:43:00 »

Régen petróleumot használtunk dermedésgátlónak gázolajhoz,a benzin tiltott volt,mert túzott mennyiség károsíthatta a mocit.
És a kerozin?
Az nem károsítja a motort?
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #378 Dátum: 2006.03.31 péntek, 21:48:00 »

Zsoel,
 
Szerintem kis mennyisegben nem. Ha megnezed a kulonfele injector meg katalizator tisztito adalekokat, akkor azt latod, hogy kb. 95%ban szin tiszta kerot tartalmaz. Persze nagy mennyisegben biztos arthat, merthogy a keronak van egy olyan tulajdonsaga, hogy baromi nehezen gyullad be, viszont ha eccer begyullad, akkor qrva magas hofokon eg. Egyebkent a kerozin ha jol tom egy eleg xar minosegu uzemanyag.
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #379 Dátum: 2006.03.31 péntek, 21:50:00 »

Zsoel,
 
jah igen, szoval a magas egesi hofok lehet arthat a mocinak. Altalaban egy tank benyahoz kb. fel littyo injector tisztitot kell donteni, ami ugye azt jelenti, hogy kb. 54liter uzemanyaghoz 0.5 liter kero kerul. Ez igazan nem sok, de gondolom arra elegendo, hogy picit kitisztissa, nem csak az orrunkat
Naplózva

blah blah blah
ticu
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4247


2011 S-MAX 2.0 TDCi 140Le

ticu@flx.hu
E-mail
« Új hozzászólás #380 Dátum: 2006.03.31 péntek, 21:52:00 »

Zsoel,
 
jah igen, szoval a magas egesi hofok lehet arthat a mocinak. Altalaban egy tank benyahoz kb. fel littyo injector tisztitot kell donteni, ami ugye azt jelenti, hogy kb. 54liter uzemanyaghoz 0.5 liter kero kerul. Ez igazan nem sok, de gondolom arra elegendo, hogy picit kitisztissa, nem csak az orrunkat
Zacci!
 
(kérdések #13886 )
Naplózva

Utcára néző ablakokkal és tekerhető kormánnyal...
Korábban: MK3 Mondeo 2,0 TDCi... MK2 Mondeo 2,0 Zetec
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #381 Dátum: 2006.03.31 péntek, 21:53:00 »

Tapasztalatok, avagy ki hol tankol???
- Megbízhatóság, hogy annyit kapsz amit a kutfej mutat.
- kedvező ár
- minőség
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Vendég
« Új hozzászólás #382 Dátum: 2006.03.31 péntek, 21:55:00 »

Tapasztalatok, avagy ki hol tankol???
- Megbízhatóság, hogy annyit kapsz amit a kutfej mutat.
- kedvező ár
- minőség
Olvass vissza:)))
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #383 Dátum: 2006.03.31 péntek, 22:12:00 »

Styleair,
 
Hat ha kivancsi vagy a veredenyemre, akkor az osszes magyar benya kut monnyonle !
Szal en eddig OMV-nel tankoltam. Azt hittem marka meg mifene. Lett is belole egy szep tank pucolas, mert eccer valami taknyot tankoltam. Azota mar igazabol lexarom, hogy markas e a kut. Most mar nem tankolok OMVnel, legalabbis ott mar nem az tuti. Mostanaban Shell es tecso gazdasagos. Eddig egyikkel sem volt gond. Kicsit feltem a tecso gazdasagos benyatol, de semmi baja. Az, hogy holmennyit csalnak, az erosen kut es nem marka fuggo. Persze a takony tankolas lehetosege sem a kut markajatol fugg. Legalabbis en ezt tanultam meg (sajat boromon)
Naplózva

blah blah blah
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #384 Dátum: 2006.03.31 péntek, 23:06:00 »

Styleair,
 
Hat ha kivancsi vagy a veredenyemre, akkor az osszes magyar benya kut monnyonle !
Szal en eddig OMV-nel tankoltam. Azt hittem marka meg mifene. Lett is belole egy szep tank pucolas, mert eccer valami taknyot tankoltam. Azota mar igazabol lexarom, hogy markas e a kut. Most mar nem tankolok OMVnel, legalabbis ott mar nem az tuti. Mostanaban Shell es tecso gazdasagos. Eddig egyikkel sem volt gond. Kicsit feltem a tecso gazdasagos benyatol, de semmi baja. Az, hogy holmennyit csalnak, az erosen kut es nem marka fuggo. Persze a takony tankolas lehetosege sem a kut markajatol fugg. Legalabbis en ezt tanultam meg (sajat boromon)
tankju
akkor módosítok a kérdésemen:
tud vki olyan kutat mondani ahol annyi benyát (nem taknyot) kapok, amennyit kifizetek???
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Vendég
« Új hozzászólás #385 Dátum: 2006.03.31 péntek, 23:21:00 »

tankju
akkor módosítok a kérdésemen:
tud vki olyan kutat mondani ahol annyi benyát (nem taknyot) kapok, amennyit kifizetek???
Tudok, de az nem magyarországon van.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #386 Dátum: 2006.04.01 szombat, 01:02:00 »

Zsoel,
 
Szerintem kis mennyisegben nem. Ha megnezed a kulonfele injector meg katalizator tisztito adalekokat, akkor azt latod, hogy kb. 95%ban szin tiszta kerot tartalmaz. Persze nagy mennyisegben biztos arthat, merthogy a keronak van egy olyan tulajdonsaga, hogy baromi nehezen gyullad be, viszont ha eccer begyullad, akkor qrva magas hofokon eg. Egyebkent a kerozin ha jol tom egy eleg xar minosegu uzemanyag.
Egyebkent a kerozin ha jol tom egy eleg xar minosegu uzemanyag
 
Repülőgépbe jó?Akkor nem lehet olyan ***!-:))
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #387 Dátum: 2006.04.01 szombat, 01:45:00 »

Egyebkent a kerozin ha jol tom egy eleg xar minosegu uzemanyag
 
Repülőgépbe jó?Akkor nem lehet olyan ***!-:))
De az tényleg 1 xar sárgás lötty.Árban is állítólag jóval olcsóbb mint a benzin(előállítási ára)Nehezen gyullad be és magas hőfokon ég.Ha a repülő sima benzinnel menne,jó drága lenne a jegy.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #388 Dátum: 2006.04.01 szombat, 10:28:00 »

Ennek sokan orulnenek. Foleg ha technokol szaga lenne.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #389 Dátum: 2006.04.01 szombat, 10:36:00 »

De az tényleg 1 xar sárgás lötty.Árban is állítólag jóval olcsóbb mint a benzin(előállítási ára)Nehezen gyullad be és magas hőfokon ég.Ha a repülő sima benzinnel menne,jó drága lenne a jegy.
a-ha!
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #390 Dátum: 2006.04.01 szombat, 11:42:00 »

zsoel,
 
"Repülőgépbe jó?Akkor nem lehet olyan ***!-:))"
 
Azert van mikor lepottyan aza repulo, szal... Cool
 
Egyebkent a kero repcsibe jo, de alapvetoen egy hulladek uzemanyag, ellenben occso. Es ahogy agica mondta, nem mind1, hogy egy pl. mig 5e littyo keroval vagy ugyan ennyi benyavalkell taknyolni. Az utobbi kicsit dragabb lenne Cool
Verdaknal szerintem azert alkalmazzak, mert talan erosebb az oldo hatasa (ez azert nem biztos), illetve magasabb hofokon eg, igy kipucolja a lerakodasokat, elvileg.
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #391 Dátum: 2006.04.01 szombat, 11:43:00 »

-agica +norbu Cool
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #392 Dátum: 2006.04.01 szombat, 12:44:00 »

-agica +norbu Cool
Ez mi ez ,hogy agica+norb
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #393 Dátum: 2006.04.01 szombat, 12:45:00 »

Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #394 Dátum: 2006.04.03 hétfő, 10:10:00 »

Egyebkent a kerozin ha jol tom egy eleg xar minosegu uzemanyag
 
Repülőgépbe jó?Akkor nem lehet olyan ***!-:))
a kerozinnak alacsony az oktánszáma, 70 körüli, ezért nem jó autóba, vagy csak keverve, viszont a megbízhatóságának sokkal jobbnak kell lenni
ja, és azért olcsóbb (ez biztos?), mert nem terheli útadó, kb. 100 Ft/lite
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #395 Dátum: 2006.04.03 hétfő, 10:47:00 »

Egyebkent a kerozin ha jol tom egy eleg xar minosegu uzemanyag
 
Repülőgépbe jó?Akkor nem lehet olyan ***!-:))
Kecskeméten a repüllőtéren voltam katona.(sorállományú!)Emlékeim szerint a kerozin hasonlít a petróleumra, ha elégetjük, hasonló a szaga, mint a petróleumlámpa fölé hajolnánk.
Ha egy repülő elhúz melletted és becsukod a szemed meg a füled, azt is hihetnéd, egy petróleumlámpával akartak megdobni, csak mellé ment.
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #396 Dátum: 2006.04.03 hétfő, 10:51:00 »

rob,
 
"mert nem terheli útadó, kb. 100 Ft/liter"
 
ami kesik nem mulik, csak itt max. legifolyoso adonak fogjak hivni Cool azert neha oda fent is van 1-2 "katyu" Cool Mar csak az nem vilagos, hogy ki fogja azokat betomni ?
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #397 Dátum: 2006.04.03 hétfő, 11:27:00 »

Kecskeméten a repüllőtéren voltam katona.(sorállományú!)Emlékeim szerint a kerozin hasonlít a petróleumra, ha elégetjük, hasonló a szaga, mint a petróleumlámpa fölé hajolnánk.
Ha egy repülő elhúz melletted és becsukod a szemed meg a füled, azt is hihetnéd, egy petróleumlámpával akartak megdobni, csak mellé ment.
Vagy az Aladin kerülget
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #398 Dátum: 2006.04.03 hétfő, 12:08:00 »

Kecskeméten a repüllőtéren voltam katona.(sorállományú!)Emlékeim szerint a kerozin hasonlít a petróleumra, ha elégetjük, hasonló a szaga, mint a petróleumlámpa fölé hajolnánk.
Ha egy repülő elhúz melletted és becsukod a szemed meg a füled, azt is hihetnéd, egy petróleumlámpával akartak megdobni, csak mellé ment.
Ismerősöm repülget egy osztrák gyártmányú Diamond Star 4 ülésessel és abba alapvetően dízel kell de elmegy tiszta kerozinnal is. Elvileg jobban megy dízellel.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #399 Dátum: 2006.04.03 hétfő, 12:47:00 »

Ismerősöm repülget egy osztrák gyártmányú Diamond Star 4 ülésessel és abba alapvetően dízel kell de elmegy tiszta kerozinnal is. Elvileg jobban megy dízellel.
Akkor az dízel repülőgép.
Én csak turbinás gépekről tudok nyilatkozni.
A propelleres kizárt dolog, mert nem tudom!
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 ... 254   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.069 másodperc alatt készült el 23 lekéréssel.