Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.09 csütörtök, 22:24:54 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 ... 63   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Biztosítások, Casco  (Megtekintve 807333 alkalommal)
0 Felhasználó és 4 vendég van a témában
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #450 Dátum: 2007.11.07 szerda, 10:53:21 »

Sziasztok!

Biztosítót váltanék, de nem vagyok minden lépéssel tisztában.

Addig világos, hogy online megnézem, ki a legolcsóbb. (Nekem ez számít kötelezőnél leginkább, de azért "nagyobb" biztosítóhoz megyek.) És utána? Levelekben kommunikálunk vagy be kell mennem az új biztosítóhoz? És a régihez? Vagy mindent az alkuszok végeznek? Ha igen, kérnek érte pénzt? Mennyi idő kb., míg lezárul az egész?

Köszi a választ!

u.


...mi alkuszok tudunk segíteni ám nekünk is 24 órából áll egy nap természetes a telefonon történő segítség ám némi önnálóságra szükség van!!!

Valahogy ezt kellene leírni és benvinni a kirendeltségükte, hogy lepecsételhezzék:
Ez úton értesítem önöket, hogy a Kötelező Gépjármű Biztosításomat évvégére felmondom.
Ez úton kérném önöket, hogy a kártörténeti igazolást címemre küldjék el további felhasználás céljából.
Szerződésem adatai:
...az fontos, hogy a biztosítóhoz még novermerben be érkezzen!!!
a megkötés az ráér decemberben is...
ha kérdés van szólj.... 30/2019252  email
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
francoe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1606



« Új hozzászólás #451 Dátum: 2007.11.07 szerda, 16:21:59 »

A CLB nagy gépjárműves cég (volt szerencsém már velük dolgozni!) a....
Köszi a segítséget.
Naplózva

X-Trend | 2003.08 | TDCi 85 kW | "bálna" --
ultio
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


rasti rusti

ultio.ultionis@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #452 Dátum: 2007.11.08 csütörtök, 10:04:40 »

...az fontos, hogy a biztosítóhoz még novermerben be érkezzen!!!

Csak hogy teljesen világos legyen számomra is  Wink.
Az a lényeg, hogy a mostani biztosítómnál 2007. november 30-ig lemondjam a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításomat és megkapjam a kártörténeti igazolást legkésőbb 2008. január 1-ig. (A biztosításom 2008. január 1-ig érvényes.)
És ezután egészen 2008. január 1-ig (mivel eddig érvényes biztosításom van) van lehetőségem arra, hogy egy új biztosítónál megkössem a gépjármű-felelősségbiztosítást a Mondeomra.

Jól mondom?
Naplózva

rasti rusti
Van: Toyota Auris HSD, 2010.
Volt: Ford Mondeo, benzin, 1999 cm3, 2002., 5 ajtó, 5 sebesség, Ghia.
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #453 Dátum: 2007.11.08 csütörtök, 10:33:03 »

...az fontos, hogy a biztosítóhoz még novermerben be érkezzen!!!

Csak hogy teljesen világos legyen számomra is  Wink.
Az a lényeg, hogy a mostani biztosítómnál 2007. november 30-ig lemondjam a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításomat és megkapjam a kártörténeti igazolást legkésőbb 2008. január 1-ig. (A biztosításom 2008. január 1-ig érvényes.)
És ezután egészen 2008. január 1-ig (mivel eddig érvényes biztosításom van) van lehetőségem arra, hogy egy új biztosítónál megkössem a gépjármű-felelősségbiztosítást a Mondeomra.

Jól mondom?


...jól mondod..kis kiegészítéssel... a felmondást (valóban) nov 30.ig bejutattni a bizosítóhoz...a kockázatuk jan.01 ig szól.... ám ők a kártörténetet szintén jan.01-vel zárják és ez után kezdik postázni ezért az új biztosítónak (törvény mondja ki) három hónapig A0 ban kell téged nyílvántartani utána a beérkező bónuszt és a hozzátartozó díjat jóváírják (vissza menőleg jan,01-ig)...
..Ám a mostani változások arról is szólnak, hogy a Biztosítók egymástól hivatalból is lekérik-lejelentik egymásnak a bonusz fokozatokat... de ki tudja, hogy menyire lesz jó, ez a jelentgetés??? Ezért lenne szerencsés, ha egy ilyen igazolás neked is lenne amit ha kell meg tudod nekik mutatni....
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
ultio
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


rasti rusti

ultio.ultionis@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #454 Dátum: 2007.11.08 csütörtök, 10:51:42 »

...jól mondod..kis kiegészítéssel... a felmondást (valóban) nov 30.ig bejutattni a bizosítóhoz...a kockázatuk jan.01 ig szól.... ám ők a kártörténetet szintén jan.01-vel zárják és ez után kezdik postázni ezért az új biztosítónak (törvény mondja ki) három hónapig A0 ban kell téged nyílvántartani utána a beérkező bónuszt és a hozzátartozó díjat jóváírják (vissza menőleg jan,01-ig)...
..Ám a mostani változások arról is szólnak, hogy a Biztosítók egymástól hivatalból is lekérik-lejelentik egymásnak a bonusz fokozatokat... de ki tudja, hogy menyire lesz jó, ez a jelentgetés??? Ezért lenne szerencsés, ha egy ilyen igazolás neked is lenne amit ha kell meg tudod nekik mutatni....

Értem.
Ez a kártörténeti igazolás így logikus, hiszen 2008. január 1-ig még okozhatok balesetet.
A lényeg, nov. 30-ig lemondom a biztosítást és én is kérek igazolást, amit 2008. jan. 1-e után postáznak nekem is és az új biztosítómnak is, akik ezután a bónuszomnak megfelelően jóváírják a díjamat. És 2008. jan. 1-ig kötök egy új biztosítást.

Köszi a segítséget!
Naplózva

rasti rusti
Van: Toyota Auris HSD, 2010.
Volt: Ford Mondeo, benzin, 1999 cm3, 2002., 5 ajtó, 5 sebesség, Ghia.
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #455 Dátum: 2007.11.08 csütörtök, 11:03:42 »

...jól mondod..kis kiegészítéssel... a felmondást (valóban) nov 30.ig bejutattni a bizosítóhoz...a kockázatuk jan.01 ig szól.... ám ők a kártörténetet szintén jan.01-vel zárják és ez után kezdik postázni ezért az új biztosítónak (törvény mondja ki) három hónapig A0 ban kell téged nyílvántartani utána a beérkező bónuszt és a hozzátartozó díjat jóváírják (vissza menőleg jan,01-ig)...
..Ám a mostani változások arról is szólnak, hogy a Biztosítók egymástól hivatalból is lekérik-lejelentik egymásnak a bonusz fokozatokat... de ki tudja, hogy menyire lesz jó, ez a jelentgetés??? Ezért lenne szerencsés, ha egy ilyen igazolás neked is lenne amit ha kell meg tudod nekik mutatni....

Értem.
Ez a kártörténeti igazolás így logikus, hiszen 2008. január 1-ig még okozhatok balesetet.
A lényeg, nov. 30-ig lemondom a biztosítást és én is kérek igazolást, amit 2008. jan. 1-e után postáznak nekem is és az új biztosítómnak is, akik ezután a bónuszomnak megfelelően jóváírják a díjamat. És 2008. jan. 1-ig kötök egy új biztosítást.

Köszi a segítséget!


 taps taps jól beszélsz!!!!
ha keresgéljünk valami biztosítást, és úgy gondolod.... hívjál...30/2019252
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
ms02
Vendég
« Új hozzászólás #456 Dátum: 2007.11.08 csütörtök, 11:20:00 »

Benedek, egy kis segítségre lenne szükségem.

Ha eladom az autóm,  mennyi idő után szüntetik meg a bónusz pontjaimat? Valami olyasmit hallottam, hogy, ha 2 évig nem volt köteleződ, akkor A0-ba sorolnak vissza. Ez tényleg így van?
Mert ha igaz, akkor kénytelen leszek venni egy Polákot, vagy Trabit amit a biztosításkötés után eladok eplus2
Naplózva
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #457 Dátum: 2007.11.08 csütörtök, 11:50:42 »

Benedek, egy kis segítségre lenne szükségem.

Ha eladom az autóm,  mennyi idő után szüntetik meg a bónusz pontjaimat? Valami olyasmit hallottam, hogy, ha 2 évig nem volt köteleződ, akkor A0-ba sorolnak vissza. Ez tényleg így van?
Mert ha igaz, akkor kénytelen leszek venni egy Polákot, vagy Trabit amit a biztosításkötés után eladok eplus2


...hmmmm  szomoru1 ez tényleg így vann!!!!!  szomoru1 szomoru1
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
ms02
Vendég
« Új hozzászólás #458 Dátum: 2007.11.08 csütörtök, 11:59:17 »

Benedek, egy kis segítségre lenne szükségem.

Ha eladom az autóm,  mennyi idő után szüntetik meg a bónusz pontjaimat? Valami olyasmit hallottam, hogy, ha 2 évig nem volt köteleződ, akkor A0-ba sorolnak vissza. Ez tényleg így van?
Mert ha igaz, akkor kénytelen leszek venni egy Polákot, vagy Trabit amit a biztosításkötés után eladok eplus2


...hmmmm  szomoru1 ez tényleg így vann!!!!!  szomoru1 szomoru1

Erre milyen gyógyírt tudsz ajánlani? Januárig mindenképpen a nevemen lesz az autó, így elvileg 2010-ig védve leszek. Remélem addig ez is megváltozik.... Mert autót addig is vezetek, csak nem sajátot.
Naplózva
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #459 Dátum: 2007.11.08 csütörtök, 12:09:34 »

Benedek, egy kis segítségre lenne szükségem.

Ha eladom az autóm,  mennyi idő után szüntetik meg a bónusz pontjaimat? Valami olyasmit hallottam, hogy, ha 2 évig nem volt köteleződ, akkor A0-ba sorolnak vissza. Ez tényleg így van?
Mert ha igaz, akkor kénytelen leszek venni egy Polákot, vagy Trabit amit a biztosításkötés után eladok eplus2


...hmmmm  szomoru1 ez tényleg így vann!!!!!  szomoru1 szomoru1

Erre milyen gyógyírt tudsz ajánlani? Januárig mindenképpen a nevemen lesz az autó, így elvileg 2010-ig védve leszek. Remélem addig ez is megváltozik.... Mert autót addig is vezetek, csak nem sajátot.


Az a bánatom, hogy az erre vonatkozó törvény szándéka egyértelmű ám a kiskaput és az értelmezést mindenki más kép' gondolja....
Talán azt lehetne eljátszani, hogy az autó tulajdonosa nem te vagy csak az üzemben tartója...a biztosító (elvileg) a tulajdonosra tarifál és figyelembe veszi az üzembetartó bónusz besorolását..szerintem ezt kéne meglépni...
..megnézni, hogy a tulajdonos autója, melyik biztosítónál van, kötvényszám ,rendszám, és megtudni tőlük,  hogy az ilyen üzembentartósdit hogyan látják... hajlandóak-e ezt bejegyezni?Huh?
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
ms02
Vendég
« Új hozzászólás #460 Dátum: 2007.11.08 csütörtök, 12:13:04 »



Az a bánatom, hogy az erre vonatkozó törvény szándéka egyértelmű ám a kiskaput és az értelmezést mindenki más kép' gondolja....
Talán azt lehetne eljátszani, hogy az autó tulajdonosa nem te vagy csak az üzemben tartója...a biztosító (elvileg) a tulajdonosra tarifál és figyelembe veszi az üzembetartó bónusz besorolását..szerintem ezt kéne meglépni...
..megnézni, hogy a tulajdonos autója, melyik biztosítónál van, kötvényszám ,rendszám, és megtudni tőlük,  hogy az ilyen üzembentartósdit hogyan látják... hajlandóak-e ezt bejegyezni?Huh?

Erősen kétlem, mert céges autóról beszélünk.
Ha pl a barátnőmnek veszünk autót, ő lesz a tulajdonos, de én az üzembentartó, akkor maradnak a bonusok?
Mondjuk ebben az esetben jövőre már a gyorshajtással kell vigyázni  vigyor3
Naplózva
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #461 Dátum: 2007.11.08 csütörtök, 12:16:27 »



Az a bánatom, hogy az erre vonatkozó törvény szándéka egyértelmű ám a kiskaput és az értelmezést mindenki más kép' gondolja....
Talán azt lehetne eljátszani, hogy az autó tulajdonosa nem te vagy csak az üzemben tartója...a biztosító (elvileg) a tulajdonosra tarifál és figyelembe veszi az üzembetartó bónusz besorolását..szerintem ezt kéne meglépni...
..megnézni, hogy a tulajdonos autója, melyik biztosítónál van, kötvényszám ,rendszám, és megtudni tőlük,  hogy az ilyen üzembentartósdit hogyan látják... hajlandóak-e ezt bejegyezni?Huh?

Erősen kétlem, mert céges autóról beszélünk.
Ha pl a barátnőmnek veszünk autót, ő lesz a tulajdonos, de én az üzembentartó, akkor maradnak a bonusok?
Mondjuk ebben az esetben jövőre már a gyorshajtással kell vigyázni  vigyor3



a párodnak vett autó lesz a megoldás..... taps
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
ms02
Vendég
« Új hozzászólás #462 Dátum: 2007.11.08 csütörtök, 12:20:07 »


a párodnak vett autó lesz a megoldás..... taps

ok, köszi worship eljen
Naplózva
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #463 Dátum: 2007.11.08 csütörtök, 12:22:35 »

A casco-t a törvény szerint évforduló előtt 30 nappal tudod felmondani vele együtt a casco-bonusz igazolást is kikérni (ott nincs ekkor a vész mint a kötelezőnél, mert nem ennyire "sűrű" a váltás)..mielőtt felmondod kérdezd meg, hogy valóban az a dátum ami évforduló, mert egyes biztosítók, a régi-régi törvényre hivatkozva hajlamosak naptári évfordulóra (Jan.1) át kalibrálni a szerződéseket (Aegon, Allianz) és az ügyfél (te) észre sem veszi!

Ha tudod a casco pontosan mikori évfordulós akkor kereshetünk valami megoldást..... integet2

Kösz az infót!
A Casco kötvényemen:
kockázatvállalás kezdete: 2007. 07. 20.
biztosítási évforduló: naptári év kezdete (jan.1.)

Ez az én olvasatomban azt jelenti, hogy nov 30-ig berékezve felmondhatom a casco-t is. Továbbá ha mégsem így van, akkor mivel kell kapnom tőlük jövő évi ajnálatot, amit ha nemfogadok el, felmondható a szerződés.
Egyébként meg közös megegyezéssel is mehet a szerződésbontás, nem?


Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #464 Dátum: 2007.11.08 csütörtök, 12:30:03 »

A casco-t a törvény szerint évforduló előtt 30 nappal tudod felmondani vele együtt a casco-bonusz igazolást is kikérni (ott nincs ekkor a vész mint a kötelezőnél, mert nem ennyire "sűrű" a váltás)..mielőtt felmondod kérdezd meg, hogy valóban az a dátum ami évforduló, mert egyes biztosítók, a régi-régi törvényre hivatkozva hajlamosak naptári évfordulóra (Jan.1) át kalibrálni a szerződéseket (Aegon, Allianz) és az ügyfél (te) észre sem veszi!

Ha tudod a casco pontosan mikori évfordulós akkor kereshetünk valami megoldást..... integet2

Kösz az infót!
A Casco kötvényemen:
kockázatvállalás kezdete: 2007. 07. 20.
biztosítási évforduló: naptári év kezdete (jan.1.)

Ez az én olvasatomban azt jelenti, hogy nov 30-ig berékezve felmondhatom a casco-t is. Továbbá ha mégsem így van, akkor mivel kell kapnom tőlük jövő évi ajnálatot, amit ha nemfogadok el, felmondható a szerződés.
Egyébként meg közös megegyezéssel is mehet a szerződésbontás, nem?





..olvasatom szerint is jan.01 a casco-d évfordulója...most mond fe!!!!!
a közös megegyezés az munka ügyi eljárásban elfogadott vigyor3
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #465 Dátum: 2007.11.09 péntek, 09:38:45 »


..olvasatom szerint is jan.01 a casco-d évfordulója...most mond fe!!!!!
a közös megegyezés az munka ügyi eljárásban elfogadott vigyor3

Itt van nálam a casco kötvény, és az évfordulónál ugyan az szerepel, mint a Gfb-nél.
Jövő héten beviszem nekik kézben a felmondókat két példányban és érkeztetem őket. Smiley
Remélem, nem találják ki, hogy tárgyévben kötött biztosítások nem mondhatók föl (azaz csak jövőre tudom felmonani őket..)

Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #466 Dátum: 2007.11.09 péntek, 09:45:00 »


..olvasatom szerint is jan.01 a casco-d évfordulója...most mond fe!!!!!
a közös megegyezés az munka ügyi eljárásban elfogadott vigyor3

Itt van nálam a casco kötvény, és az évfordulónál ugyan az szerepel, mint a Gfb-nél.
Jövő héten beviszem nekik kézben a felmondókat két példányban és érkeztetem őket. Smiley
Remélem, nem találják ki, hogy tárgyévben kötött biztosítások nem mondhatók föl (azaz csak jövőre tudom felmonani őket..)





Nem mondhatják, mert a törvény úgy fogalmaz, hogy évforduló előtt 30 nappal mondható fel.... ha okosék azt mondják, hogy jan. 01 az évforduló (ezt ők mondják) akkor nekik is tartani kell!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #467 Dátum: 2007.11.09 péntek, 21:26:31 »

[Nem mondhatják, mert a törvény úgy fogalmaz, hogy évforduló előtt 30 nappal mondható fel.... ha okosék azt mondják, hogy jan. 01 az évforduló (ezt ők mondják) akkor nekik is tartani kell!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

OK, kösz. Felmondási folyamat elindul.... Smiley
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #468 Dátum: 2007.11.09 péntek, 22:20:34 »

OK, kösz. Felmondási folyamat elindul.... Smiley
[/quote]

Nagy bánatomra a mai találkozó elmaratda, és szóban is tudtunk volna értekezni..
....Út közben azon filó'ztam, hogy jó sokan megyünk oda eplus2 wave eplus2...de ilyen sokan... wow1
...DE van a remek fórum!!!!... taps integet2
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Koniman
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2563



WWW
« Új hozzászólás #469 Dátum: 2007.11.09 péntek, 23:29:31 »

Valaki meg tudja nekem magyarázni, hogy mi érdeke fűzödhet valakinek ahhoz, hogy negyed évente akár 20 ezer pénzzel többet fizessen a kötelezőéért hiszen, ha összetörik a gépet, akkor ugyis az ellenfél biztosítója fog fizetni, ha fizeti. Huh?
Naplózva

2002 MKIII TDCi kombi Ghia + tempomat (130 Le).
Pirelli P7 Cinturato + Pirelli Snowcontroll 3 Túl a 450.000 Km-en
Konica Minolta új, felújított, bemutatótermi multifunkciós gépek , nyomtatók eladása, bérbeadása, javítása.
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #470 Dátum: 2007.11.09 péntek, 23:59:33 »

Valaki meg tudja nekem magyarázni, hogy mi érdeke fűzödhet valakinek ahhoz, hogy negyed évente akár 20 ezer pénzzel többet fizessen a kötelezőéért hiszen, ha összetörik a gépet, akkor ugyis az ellenfél biztosítója fog fizetni, ha fizeti. Huh?


hmmmm... ritka érdekes eset!!! wow1
..gondolom a számítási paraméterek megegyeznek az összehasonlíásnál..(terület, bonusz-malusz besorolás, fizetési mód)
..esetleg tudatlanság, felelőtlenség vagy cég fizetia biztosítását, ezért az ár nem érdekli....
..hm.... wow1 wow1
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Koniman
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2563



WWW
« Új hozzászólás #471 Dátum: 2007.11.10 szombat, 00:08:30 »

Valaki meg tudja nekem magyarázni, hogy mi érdeke fűzödhet valakinek ahhoz, hogy negyed évente akár 20 ezer pénzzel többet fizessen a kötelezőéért hiszen, ha összetörik a gépet, akkor ugyis az ellenfél biztosítója fog fizetni, ha fizeti. Huh?


hmmmm... ritka érdekes eset!!! wow1
..gondolom a számítási paraméterek megegyeznek az összehasonlíásnál..(terület, bonusz-malusz besorolás, fizetési mód)
..esetleg tudatlanság, felelőtlenség vagy cég fizetia biztosítását, ezért az ár nem érdekli....
..hm.... wow1 wow1

most néztem pl az enyém: 11.873Ft-30.715Ft-ig/3hónap
Naplózva

2002 MKIII TDCi kombi Ghia + tempomat (130 Le).
Pirelli P7 Cinturato + Pirelli Snowcontroll 3 Túl a 450.000 Km-en
Konica Minolta új, felújított, bemutatótermi multifunkciós gépek , nyomtatók eladása, bérbeadása, javítása.
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #472 Dátum: 2007.11.10 szombat, 00:22:58 »

hmmmm... ritka érdekes eset!!! wow1
..gondolom a számítási paraméterek megegyeznek az összehasonlíásnál..(terület, bonusz-malusz besorolás, fizetési mód)
..esetleg tudatlanság, felelőtlenség vagy cég fizetia biztosítását, ezért az ár nem érdekli....
..hm.... wow1 wow1
[/quote]

most néztem pl az enyém: 11.873Ft-30.715Ft-ig/3hónap
[/quote]


...ez magáért beszél...
..az összehasonlításból a biztosítási egyesületeket szakmailag kihagynám... és a Genertelt is meggondolnám...de az árkülönbség elképeztő...
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Koniman
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2563



WWW
« Új hozzászólás #473 Dátum: 2007.11.10 szombat, 06:59:09 »


most néztem pl az enyém: 11.873Ft-30.715Ft-ig/3hónap

...ez magáért beszél...
..az összehasonlításból a biztosítási egyesületeket szakmailag kihagynám... és a Genertelt is meggondolnám...de az árkülönbség elképeztő...
[/quote]

Én ezeket a kérdéseket már sokszor feltettem magamnak, de soha nem tudtam megválaszolni. szomoru1
Naplózva

2002 MKIII TDCi kombi Ghia + tempomat (130 Le).
Pirelli P7 Cinturato + Pirelli Snowcontroll 3 Túl a 450.000 Km-en
Konica Minolta új, felújított, bemutatótermi multifunkciós gépek , nyomtatók eladása, bérbeadása, javítása.
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #474 Dátum: 2007.11.10 szombat, 11:39:38 »

Nekem 2 autora van kedvezményes kötelezőm Uniqa, elfogadható a díj Mondeo 9ezer egynéhányszáz, Fiesta 5eFt sincs a negyedéves díj Érdemes kavarni vagy hagyhatom? Vajon mennyit emelnek ha nem piszkálom a dolgot?
Naplózva
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #475 Dátum: 2007.11.10 szombat, 12:27:44 »

Nekem 2 autora van kedvezményes kötelezőm Uniqa, elfogadható a díj Mondeo 9ezer egynéhányszáz, Fiesta 5eFt sincs a negyedéves díj Érdemes kavarni vagy hagyhatom? Vajon mennyit emelnek ha nem piszkálom a dolgot?

...az emelés nem attól függ, hogy mennyire piszkálod őket...a napokban úgy is megkapod a 2008as díjat amit ajánlanak... a számok szépen hangzanak, ám nem tudom midől számolták ki... az Unionnak is vannak ilyen családi "együtkötési" kedvezményei....
..szerintem ha megkapod az uniqás díjértesítőt azután márt többet tudunk meg...érdemes váltani vagy nem...
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Koniman
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2563



WWW
« Új hozzászólás #476 Dátum: 2007.11.10 szombat, 12:36:30 »

Nekem 2 autora van kedvezményes kötelezőm Uniqa, elfogadható a díj Mondeo 9ezer egynéhányszáz, Fiesta 5eFt sincs a negyedéves díj Érdemes kavarni vagy hagyhatom? Vajon mennyit emelnek ha nem piszkálom a dolgot?

Én a unionnál vagyok. 16ezer párszáz ft téonlájnos kedvezménnyel. tava is ujrakötöttem velük, mert így olcsóbb lett 3 ezerrel. A jövő évivel is ugyan ez lesz a helyzet, mert akkor lecsökken 15 rugóra, ha lenne autoklub tagságim, akkor csak 13e lenne. Ez utobbit lehet, hogy meggondolom, mert ha lerohad a gépem a világ végén, akkor ingyen elszállítják a legközelebbi szervizbe is akár, de még sok hasznos szolgáltatása van max évi 15-ért.
Naplózva

2002 MKIII TDCi kombi Ghia + tempomat (130 Le).
Pirelli P7 Cinturato + Pirelli Snowcontroll 3 Túl a 450.000 Km-en
Konica Minolta új, felújított, bemutatótermi multifunkciós gépek , nyomtatók eladása, bérbeadása, javítása.
sgabo
Vendég
« Új hozzászólás #477 Dátum: 2007.11.12 hétfő, 18:03:13 »

újrakötöttem, úgyhogy nekem is sikerült lemennem 70 rugó alá per év...
tényleg: ilyen bonus mittoménmilyen osztályba hogyan lehet lépkedni? menyi ideig kell nyúni az autót, hogy bonus 10-ben legyünk? ez amúgy az egyénre szól nem? theát ha valaki B10 volt és eladja az autót, majd vesz eyet 2 év múlva, akkor B10-ben marad nem? oder?  Huh? police
Naplózva
francoe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1606



« Új hozzászólás #478 Dátum: 2007.11.12 hétfő, 18:08:19 »

Nekem 2 autora van kedvezményes kötelezőm Uniqa, elfogadható a díj Mondeo 9ezer egynéhányszáz, Fiesta 5eFt sincs a negyedéves díj Érdemes kavarni vagy hagyhatom? Vajon mennyit emelnek ha nem piszkálom a dolgot?
Mindenkinek ajánlom ezt az oldalt, mert innen mindenki eljuthat saját KGFB biztosítójának az oldalára, s ott megtekintheti, hogy ha nem köt át, akkor mennyi lesz a díja a jövő évben:
http://gfb2005.mabisz.hu/gfb2008/index.html
Naplózva

X-Trend | 2003.08 | TDCi 85 kW | "bálna" --
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #479 Dátum: 2007.11.12 hétfő, 18:12:53 »

újrakötöttem, úgyhogy nekem is sikerült lemennem 70 rugó alá per év...
tényleg: ilyen bonus mittoménmilyen osztályba hogyan lehet lépkedni? menyi ideig kell nyúni az autót, hogy bonus 10-ben legyünk? ez amúgy az egyénre szól nem? theát ha valaki B10 volt és eladja az autót, majd vesz eyet 2 év múlva, akkor B10-ben marad nem? oder?  Huh? police



mittoménmilyen osztályba hogyan lehet lépkedni? wow1 wow1

B10+++ van  még az Allianznak...lehet még küzdeni a pontokért (besorolásért)
A bónusz rendszerről kükön kormány rendelet nyilatkozik... röviden úgy van, hogy évente ugrálsz  felfelé a szamárléteán de ha kárt okozok akkor vissza sorolnak... az egészről itt ilvashatsz részletesen...
http://www.netrisk.hu/biztositasi_informaciok/biztositasi_feltetelek/feltetel_letoltes/kotelezo_biztositas_kormanyrendelet.doc
..valóban két éved van, hogy a köteleződet 2 évig tartsa a rendszer, hogy ne veszítsd el a besorolásod...
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #480 Dátum: 2007.11.16 péntek, 23:24:45 »

Na. Ma felmondtam a GFB-met és a cascomat is.  vigyor3 Benedek, priviben lenne-e jó ajánlatod? vagy menjek a unionhoz?
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #481 Dátum: 2007.11.16 péntek, 23:30:33 »

Na. Ma felmondtam a GFB-met és a cascomat is.  vigyor3 Benedek, priviben lenne-e jó ajánlatod? vagy menjek a unionhoz?


A www.cascoclub.hu t nézd meg, szerintem érdemes...
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
zsoel
Vendég
« Új hozzászólás #482 Dátum: 2007.11.17 szombat, 00:35:39 »

Néztem azt a Mabisz-os oldalt.

Most azt nem tudom, hogy a kalkulátor rossz-e vagy az AEGON simán át akar vágni!
pedig eddig nem volt szokásos.
Ma küldték a hivatalos számításukat. Egy pár forint eltéréssel évi 36.000 ft lenne a kötelezőm.
Ez durván havi 3000 ft.

A kalkulátor szerint meg havi 1875 ft-ot kellene fizetnem az AEGON-nál.
Akkor itt valami nem stimmel!  Undecided
Naplózva
Joao
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 482


« Új hozzászólás #483 Dátum: 2007.11.17 szombat, 07:09:18 »

Néztem azt a Mabisz-os oldalt.

Most azt nem tudom, hogy a kalkulátor rossz-e vagy az AEGON simán át akar vágni!
pedig eddig nem volt szokásos.
Ma küldték a hivatalos számításukat. Egy pár forint eltéréssel évi 36.000 ft lenne a kötelezőm.
Ez durván havi 3000 ft.

A kalkulátor szerint meg havi 1875 ft-ot kellene fizetnem az AEGON-nál.
Akkor itt valami nem stimmel!  Undecided

Idén nekem is különböző összegeket hoz ki a sokféle online alkusz, tavaly mindegyik egyforma volt.
A kalkulátor az új belépőként számolt, nem?
Az Aegon meg nem, én is tegnap kaptam meg tőlük.
A megoldás, hogy felbontod és újrakötöd (én is ezt csinálom jövő héten) ugyan ott, az Aeogonnál, (persze ha ott a legolcsóbb) és így ott is alacsony ár jön ki, az ő honlapjukon is van kalkulátor, ki tudod számolni, külön ha új belépő vagy 2008-ra, vagy ha csak hosszabbítod. Ilyen 1 hülyeséget, persze gondolom direkt így van mindegyiknél, hogy aki nem néz utána attól beszedik a nagyobb összeget, ráadásul a bónusz fokozat is emelkedik évente (aki még nem b10) és mégis többet akarnak beszedni a biztosítók.  levele
Naplózva
Dodi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 592



E-mail
« Új hozzászólás #484 Dátum: 2007.11.17 szombat, 09:50:04 »

Néztem azt a Mabisz-os oldalt.

Most azt nem tudom, hogy a kalkulátor rossz-e vagy az AEGON simán át akar vágni!
pedig eddig nem volt szokásos.
Ma küldték a hivatalos számításukat. Egy pár forint eltéréssel évi 36.000 ft lenne a kötelezőm.
Ez durván havi 3000 ft.

A kalkulátor szerint meg havi 1875 ft-ot kellene fizetnem az AEGON-nál.
Akkor itt valami nem stimmel!  Undecided

Idén nekem is különböző összegeket hoz ki a sokféle online alkusz, tavaly mindegyik egyforma volt.
A kalkulátor az új belépőként számolt, nem?
Az Aegon meg nem, én is tegnap kaptam meg tőlük.
A megoldás, hogy felbontod és újrakötöd (én is ezt csinálom jövő héten) ugyan ott, az Aeogonnál, (persze ha ott a legolcsóbb) és így ott is alacsony ár jön ki, az ő honlapjukon is van kalkulátor, ki tudod számolni, külön ha új belépő vagy 2008-ra, vagy ha csak hosszabbítod. Ilyen 1 hülyeséget, persze gondolom direkt így van mindegyiknél, hogy aki nem néz utána attól beszedik a nagyobb összeget, ráadásul a bónusz fokozat is emelkedik évente (aki még nem b10) és mégis többet akarnak beszedni a biztosítók.  levele
Na azért ezt csak járd körbe, mert lehet, hogy jogi akadálya lesz!
Naplózva

2010.11. 2.0 TDCI TITANIUM FACELIFT WEBASTO
2002.10. TDCI GHIA, 130Le, bőr, két pedál
Joao
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 482


« Új hozzászólás #485 Dátum: 2007.11.17 szombat, 10:28:13 »


Na azért ezt csak járd körbe, mert lehet, hogy jogi akadálya lesz!


Nincs ezzel semmi gond. Miért ne lehetne megcsinálni? Lemondod, megszűnik, és már kötheted is újra.
Azért megkérdeztem és azt mondták, hogy csak így lehet, ha a kedvezőbb díjat akarod.
Vannak olyanok akik már meg is csinálták. Persze majd személyesen megyek be elintézni, nem akarok várni mindenféle papírok kipostázására, stb.
Naplózva
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #486 Dátum: 2007.11.17 szombat, 12:37:21 »

Néztem azt a Mabisz-os oldalt.

Most azt nem tudom, hogy a kalkulátor rossz-e vagy az AEGON simán át akar vágni!
pedig eddig nem volt szokásos.
Ma küldték a hivatalos számításukat. Egy pár forint eltéréssel évi 36.000 ft lenne a kötelezőm.
Ez durván havi 3000 ft.

A kalkulátor szerint meg havi 1875 ft-ot kellene fizetnem az AEGON-nál.
Akkor itt valami nem stimmel!  Undecided


...érdekesség a biztosítók több, különböző tarifákat alkalmaznak ugyan arra az ügyfélre!!! 2007.10.01-2007.12.31 között megkötött szerződésekre, és 2008.01.01 után megkötött szerződésre!! Pláne az Aegon-nak most esett le a tantusz, hogy nagyon rossz tarifát adott és minden féle belső akcióval operál +gyerek kedvezmény +számla kedvezmény... és ezeket az online tarifálók még nem mindegyik építette be a programjaikba... Amit a biztosító honlapja kiad számaot az a jó!!! Az hivatalos ajánlatnak, díjkalkulációnak minősűl!!!!!!A MABISZ az megint egy harmadik történet....
..Most a felmondásokon van a hangsúly, ráérsz kötögetni decemberben is....
...azt megint nem érdemes össze hasonlítani,hogy nekem ennyi, neki miért annyi a díja....mások a tarifálási paraméterek!!!!!!! Hűség, csomag, casco-val együtkötve, számlás , csekkes fizetés, város, aglomerásió..stb stb...
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #487 Dátum: 2007.11.17 szombat, 22:56:03 »

Mennyi a kutyatalálka várható kárértéke egy mKIIIF1-nél szerintetek? új casco kötésben vagyok és döntenem kell az önrészről....

sokmindentől függ. ha jó a casco mint Stealt-nek akkor 500E-ig is rúghat. ha okosba van csinálva akkor százakkal olcsóbb. a cascot nem 1 bolhás alapján kell választani.
Persze hogy nem. Kár várható értéket keresek. De úgy látom, sokaknak van 100e 10%-os casco, ami pedig a nagy károkra optimalizál (600eFt kárösszegnél már jobban jársz szvsz a 100e 10%-kal, mint az 50e 20%-kal)





...hmmm... ez biztosítás topic-ba való wave
...szerintem ha inkább bp és nagyvárosi forgalomban használod az autót jobb a kissebb önrész, mert ezeknél a kissebb ütés, karcolást, meghúzást is normálissan lehet kárt rendeztetni.. ha egy kutyussal volt randid szomoru1 az (pláne) rombolhatott az autó elején...
Áthoztam....

Szóval én is ezt mondom. A döntő szempont az, hogy mekkora kárra "számítunk". ha 200-300eHUF, akkor jó az 50e 20% is. De pl. egy xenon fényszóró cromax ára 175eHUF. Tehát egy xenonos esetében a várható kár magasabb lehet.
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #488 Dátum: 2007.11.17 szombat, 23:15:26 »

Persze hogy nem. Kár várható értéket keresek. De úgy látom, sokaknak van 100e 10%-os casco, ami pedig a nagy károkra optimalizál (600eFt kárösszegnél már jobban jársz szvsz a 100e 10%-kal, mint az 50e 20%-kal)


[/quote]



...hmmm... ez biztosítás topic-ba való wave
...szerintem ha inkább bp és nagyvárosi forgalomban használod az autót jobb a kissebb önrész, mert ezeknél a kissebb ütés, karcolást, meghúzást is normálissan lehet kárt rendeztetni.. ha egy kutyussal volt randid szomoru1 az (pláne) rombolhatott az autó elején...
[/quote]
Áthoztam....

Szóval én is ezt mondom. A döntő szempont az, hogy mekkora kárra "számítunk". ha 200-300eHUF, akkor jó az 50e 20% is. De pl. egy xenon fényszóró cromax ára 175eHUF. Tehát egy xenonos esetében a várható kár magasabb lehet.

[/quote]


..50e.10% és 50e.20% között a biztosításidíjban kb 10-15e forint az különbség évente, a kárkifeztésnél ez észrevehetően visszaköszön....
..meggondolandó...
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #489 Dátum: 2007.11.17 szombat, 23:33:00 »

Ez egész csak egy elmélet , mindenkinek van egy kutyája valamelyik árokban. Én 1millió km-el a hátam mögött sem tudtam elkerülni. De kaphat a szembejövő akár egy szinfarktust, áttér a mi sávunkba és kész a totálkár. Egész egyszerűen nem lehet arra kalkulálni, hogy jövöre elütök mondjuk 2 kutyát 150eFt-ért meg 3 gyalogost 600eFt-ért!
Az 50eFt-os önrész meg elhiszem, hogy nagyon szuper a biztosítónak csak kár, hogy ez semmire nem jó. Ha csak sima horzs akkor az okosba 20-30eFt tehát az 50eFT-os CSACO önrész nem segít. Ha meg nagy a kár akkor jó a 10% 100eFt.

Egy kisállatspecialista.
Naplózva
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #490 Dátum: 2007.11.17 szombat, 23:50:12 »

Ez egész csak egy elmélet , mindenkinek van egy kutyája valamelyik árokban. Én 1millió km-el a hátam mögött sem tudtam elkerülni. De kaphat a szembejövő akár egy szinfarktust, áttér a mi sávunkba és kész a totálkár. Egész egyszerűen nem lehet arra kalkulálni, hogy jövöre elütök mondjuk 2 kutyát 150eFt-ért meg 3 gyalogost 600eFt-ért!
Az 50eFt-os önrész meg elhiszem, hogy nagyon szuper a biztosítónak csak kár, hogy ez semmire nem jó. Ha csak sima horzs akkor az okosba 20-30eFt tehát az 50eFT-os CSACO önrész nem segít. Ha meg nagy a kár akkor jó a 10% 100eFt.

Egy kisállatspecialista.


ez így van!
...a "blöki-s" elmélet is és az önrész eset is....de csak akkor ha van embered, szerelőd aki "okosban" megoldja.... ha viszont márka szervizben szerelteted, fújtatod-színezteted az autót ott teljesen elszabadulhatnak az árak.. olyanról is hallottam, hogy  70-100e Ft/ elemenként wow1 wow1 és akkor már minden polírozás glettelés és minden turpisság benne van...
...a nagyobb önrész szerintem akkor lehet érdekes, ha hagyjuk a kis apróbb károkat összegyűlni...és egyben elszámolni a biztosítóval akkor csak egyszer vonják le az önrészt...csak előadás kérdése...
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
giorgio
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2753

bembe@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #491 Dátum: 2007.11.18 vasárnap, 20:58:37 »

Ez egész csak egy elmélet , mindenkinek van egy kutyája valamelyik árokban. Én 1millió km-el a hátam mögött sem tudtam elkerülni. De kaphat a szembejövő akár egy szinfarktust, áttér a mi sávunkba és kész a totálkár. Egész egyszerűen nem lehet arra kalkulálni, hogy jövöre elütök mondjuk 2 kutyát 150eFt-ért meg 3 gyalogost 600eFt-ért!
Az 50eFt-os önrész meg elhiszem, hogy nagyon szuper a biztosítónak csak kár, hogy ez semmire nem jó. Ha csak sima horzs akkor az okosba 20-30eFt tehát az 50eFT-os CSACO önrész nem segít. Ha meg nagy a kár akkor jó a 10% 100eFt.

Egy kisállatspecialista.


ez így van!
...a "blöki-s" elmélet is és az önrész eset is....de csak akkor ha van embered, szerelőd aki "okosban" megoldja.... ha viszont márka szervizben szerelteted, fújtatod-színezteted az autót ott teljesen elszabadulhatnak az árak.. olyanról is hallottam, hogy  70-100e Ft/ elemenként wow1 wow1 és akkor már minden polírozás glettelés és minden turpisság benne van...
...a nagyobb önrész szerintem akkor lehet érdekes, ha hagyjuk a kis apróbb károkat összegyűlni...és egyben elszámolni a biztosítóval akkor csak egyszer vonják le az önrészt...csak előadás kérdése...


egyébként érdemes egyáltalán casco-t kötni? nekem még sosem volt, szerencsére eddig még bajom sem volt belőle....
Naplózva

ex: MK II. 2.0 Ghia Turnier '98 /Ezüstnyíl/
------------------------------------------------
Focus I. 2.0 Ghia '02 /Kékvillám/
Focus II. 1.6 TDCI Trend '05
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #492 Dátum: 2007.11.18 vasárnap, 21:10:29 »

ez így van!
...a "blöki-s" elmélet is és az önrész eset is....de csak akkor ha van embered, szerelőd aki "okosban" megoldja.... ha viszont márka szervizben szerelteted, fújtatod-színezteted az autót ott teljesen elszabadulhatnak az árak.. olyanról is hallottam, hogy  70-100e Ft/ elemenként wow1 wow1 és akkor már minden polírozás glettelés és minden turpisság benne van...
...a nagyobb önrész szerintem akkor lehet érdekes, ha hagyjuk a kis apróbb károkat összegyűlni...és egyben elszámolni a biztosítóval akkor csak egyszer vonják le az önrészt...csak előadás kérdése...

[/quote]

egyébként érdemes egyáltalán casco-t kötni? nekem még sosem volt, szerencsére eddig még bajom sem volt belőle....
[/quote]


HMMMM.. ezt hívják költői kérdésnek!!!
...mire is jó az a fránya biztosítás???... HMMMMM.... Huh? Huh?....
ha van az a baj, ha nincs az....szerintem inkább legyen egyfajta biztosíték a háttérben... de sose legyen rá szüksége az embernek...Ám nem szabad, nem érdemes az idők végéig fizetni... 6-7 éves autóra szerintem nem érdemes....
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
giorgio
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2753

bembe@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #493 Dátum: 2007.11.18 vasárnap, 21:13:47 »

ez így van!
...a "blöki-s" elmélet is és az önrész eset is....de csak akkor ha van embered, szerelőd aki "okosban" megoldja.... ha viszont márka szervizben szerelteted, fújtatod-színezteted az autót ott teljesen elszabadulhatnak az árak.. olyanról is hallottam, hogy  70-100e Ft/ elemenként wow1 wow1 és akkor már minden polírozás glettelés és minden turpisság benne van...
...a nagyobb önrész szerintem akkor lehet érdekes, ha hagyjuk a kis apróbb károkat összegyűlni...és egyben elszámolni a biztosítóval akkor csak egyszer vonják le az önrészt...csak előadás kérdése...


egyébként érdemes egyáltalán casco-t kötni? nekem még sosem volt, szerencsére eddig még bajom sem volt belőle....
[/quote]


HMMMM.. ezt hívják költői kérdésnek!!!
...mire is jó az a fránya biztosítás???... HMMMMM.... Huh? Huh?....
ha van az a baj, ha nincs az....szerintem inkább legyen egyfajta biztosíték a háttérben... de sose legyen rá szüksége az embernek...Ám nem szabad, nem érdemes az idők végéig fizetni... 6-7 éves autóra szerintem nem érdemes....

[/quote]

Köszi, erre voltam kíváncsi. Majd ha egyszer sok pénzem lesz és lesz egy szép új Mondikám, arra kötök, de mindenképp nálad!  eplus2
Naplózva

ex: MK II. 2.0 Ghia Turnier '98 /Ezüstnyíl/
------------------------------------------------
Focus I. 2.0 Ghia '02 /Kékvillám/
Focus II. 1.6 TDCI Trend '05
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #494 Dátum: 2007.11.18 vasárnap, 22:07:49 »

Figyeljünk már ezekre az idézetekre! Inkább az előnézettel nézzétek meg milyen lesz, aztán küldjétek el!
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Koniman
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2563



WWW
« Új hozzászólás #495 Dátum: 2007.11.18 vasárnap, 23:57:12 »


Na azért ezt csak járd körbe, mert lehet, hogy jogi akadálya lesz!

Én tavaly is ujrakötöttem és nem volt semmi gond. Az idén is ugyan ezt teszem majd...
Naplózva

2002 MKIII TDCi kombi Ghia + tempomat (130 Le).
Pirelli P7 Cinturato + Pirelli Snowcontroll 3 Túl a 450.000 Km-en
Konica Minolta új, felújított, bemutatótermi multifunkciós gépek , nyomtatók eladása, bérbeadása, javítása.
Dodi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 592



E-mail
« Új hozzászólás #496 Dátum: 2007.11.19 hétfő, 09:24:14 »


Na azért ezt csak járd körbe, mert lehet, hogy jogi akadálya lesz!

Én tavaly is ujrakötöttem és nem volt semmi gond. Az idén is ugyan ezt teszem majd...
Ne értsd félre, én is váltok szinte minden évben, csak az ugyanahhoz a biztosítóhoz váltást furcsállom.
Naplózva

2010.11. 2.0 TDCI TITANIUM FACELIFT WEBASTO
2002.10. TDCI GHIA, 130Le, bőr, két pedál
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #497 Dátum: 2007.11.19 hétfő, 09:54:31 »


Na azért ezt csak járd körbe, mert lehet, hogy jogi akadálya lesz!

Én tavaly is ujrakötöttem és nem volt semmi gond. Az idén is ugyan ezt teszem majd...
Ne értsd félre, én is váltok szinte minden évben, csak az ugyanahhoz a biztosítóhoz váltást furcsállom.




..ez létező (szakmai) probléma...mert a biztosítók az "új üzlet" miatt mindig vérszemet kapnak és a régi ügyfeleket (mint meglévő állományt) kevésbé tartják fontosnak.... ez csak arra jó, hogy az ügyfél állandóan mozgolódik, kötögeti a szerződéseket, (a papíranyagot meg pusztítják)...aztán meg csodálkozik a világ, hogy a magyar milyen "izgága" fajta.. mikor igaza van!..mert minek fizessen többet a kelleténél... (de ez már más téma...más topic)
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
giorgio
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2753

bembe@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #498 Dátum: 2007.11.19 hétfő, 14:13:34 »

Figyeljünk már ezekre az idézetekre! Inkább az előnézettel nézzétek meg milyen lesz, aztán küldjétek el!

Scratch! Próbálok figyelni, de lehet hogy azért mert még új vagyok, vagy egyszerűen csak pancser, aki nem ért a számítógépekhez, de nem egyértelmű, hogy mikor idézi vissza szürke ablakban az előzőt és mikor van ez a "quote"-os iromány, majd a következő hozzászóló.... help
Naplózva

ex: MK II. 2.0 Ghia Turnier '98 /Ezüstnyíl/
------------------------------------------------
Focus I. 2.0 Ghia '02 /Kékvillám/
Focus II. 1.6 TDCI Trend '05
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #499 Dátum: 2007.11.19 hétfő, 16:22:37 »

Scratch! Próbálok figyelni, de lehet hogy azért mert még új vagyok, vagy egyszerűen csak pancser, aki nem ért a számítógépekhez, de nem egyértelmű, hogy mikor idézi vissza szürke ablakban az előzőt és mikor van ez a "quote"-os iromány, majd a következő hozzászóló.... help

Felül hagyd meg a legfelső *quote author=* részt alul pedig a legalsó */quote* részt, és ez alá írd a mondandód, így jó lesz. Smiley
A köztes többit pedig törölni.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Oldalak: 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 ... 63   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.085 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.