Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.10 péntek, 00:59:36 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 ... 63   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Biztosítások, Casco  (Megtekintve 807391 alkalommal)
0 Felhasználó és 10 vendég van a témában
giorgio
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2753

bembe@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #500 Dátum: 2007.11.19 hétfő, 20:36:16 »

Felül hagyd meg a legfelső *quote author=* részt alul pedig a legalsó */quote* részt, és ez alá írd a mondandód, így jó lesz. Smiley
A köztes többit pedig törölni.

Köszi, asszem akkor így már jó is.... worship
Naplózva

ex: MK II. 2.0 Ghia Turnier '98 /Ezüstnyíl/
------------------------------------------------
Focus I. 2.0 Ghia '02 /Kékvillám/
Focus II. 1.6 TDCI Trend '05
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #501 Dátum: 2007.11.19 hétfő, 23:48:39 »

Köszi, asszem akkor így már jó is.... worship

 eljen
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Koniman
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2563



WWW
« Új hozzászólás #502 Dátum: 2007.11.22 csütörtök, 00:14:05 »


Ne értsd félre, én is váltok szinte minden évben, csak az ugyanahhoz a biztosítóhoz váltást furcsállom.

Mi a furcsa benne? Mindenhol ez megy. Ha "új" ügyfél vagy, akkor kedvezmények járnak.
Ma ujrakötöttem ugyan annál a biztosítónál és egyből 3000 pénzzel lett kedvezőbb a negyed éves kötelezőm.
Én ennek csak örülök... wave
Naplózva

2002 MKIII TDCi kombi Ghia + tempomat (130 Le).
Pirelli P7 Cinturato + Pirelli Snowcontroll 3 Túl a 450.000 Km-en
Konica Minolta új, felújított, bemutatótermi multifunkciós gépek , nyomtatók eladása, bérbeadása, javítása.
Ifju Balázs
Vendég
« Új hozzászólás #503 Dátum: 2007.11.22 csütörtök, 07:45:20 »


Mi a furcsa benne? Mindenhol ez megy. Ha "új" ügyfél vagy, akkor kedvezmények járnak.
Ma ujrakötöttem ugyan annál a biztosítónál és egyből 3000 pénzzel lett kedvezőbb a negyed éves kötelezőm.
Én ennek csak örülök... wave

Szerintem is furcsa.Miért nem annak az ügyfélnek adnak kedvezményeket, aki már hosszabb ideje az ő ügyfelük? Egyáltalán nem becsülik a régi ügyfeleket.Nem lenne minden évben ez a harc Kgfb terén, ha a meglévő ügyfelek hűségéért adnának kedvezményt a biztosítók.
Naplózva
sgabo
Vendég
« Új hozzászólás #504 Dátum: 2007.11.22 csütörtök, 08:25:25 »

Mi a furcsa benne? Mindenhol ez megy. Ha "új" ügyfél vagy, akkor kedvezmények járnak.
Ma ujrakötöttem ugyan annál a biztosítónál és egyből 3000 pénzzel lett kedvezőbb a negyed éves kötelezőm.
Én ennek csak örülök... wave

én is elküldettem a Netriskkel a felmondólevelet, majd az újrakötőlevelet a biztosítóhoz. így most 74e helyett 66e-t fizetek évente. bár még a 74 is olcsóbb volt, mint a következő legolcsóbb, ami 140-ről inult, de azért ez is valami. ebből lesz a mecinek új lökhárítósarka!  vigyor3 police

és egy kérdés: szintén a netrisk kidobott nekem egy Allianzos biztosítást, ami casco és csak lopáskárra vonatkozik. létezik az, hogy most valami elmeháborodott akció keretében ez csak 1400 HUF/hó lenne (10% min 100e önrész)? attól félek, hogy valami trükk van benne és az egész szart se ér ha baj van... de ne legyen...
« Utoljára szerkesztve: 2007.11.22 csütörtök, 08:27:26 írta sgabo » Naplózva
ms02
Vendég
« Új hozzászólás #505 Dátum: 2007.11.22 csütörtök, 09:16:08 »

Én is váltottam a Netriskkel. Már másodszorra  hehe Argostól->Generali. A Genertelt nem mertem bevállalni.
Éves szinten 12000 körüli a megtakarítás, ami egy havi ezres, de mégis bevállaltam. Több jut sörre pias eplus2
Naplózva
ocsigep1
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1629


...


E-mail
« Új hozzászólás #506 Dátum: 2007.11.22 csütörtök, 11:05:43 »

Figyuzzatok, ily dilemmába nemigen kerültem még a kgfb terén, mint most.
Nagy hirtelen több, mint 6eFt-tal lenne olcsóbb a biztosítás, de az eddigi Uniqua helyett a TIR-nél!!!
Nézem a TIR honlapot, és hát mit mondjak? Csak úgy magamtól az ott látottak alapján sose keresném meg őket!
De ők a legolcsóbbak most az én paramétereimmel a mondira Pécsett (ahol irodájuk nincs), és ugye szélsőséges esetben, ha én okozok kárt, akkor szegény károsult kell küzdjön a TIR-rel.
A netes kattingatós 6eFt spórolás téma nagyon tetszik, gyakorlatilag semmibe se kerül így pénzt megtakarítani, de van egy nam pontosan konkretizálható félelemérzetem... falbav
Naplózva

MKI 2.0i
szuszu
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141


E-mail
« Új hozzászólás #507 Dátum: 2007.11.22 csütörtök, 11:17:16 »


és egy kérdés: szintén a netrisk kidobott nekem egy Allianzos biztosítást, ami casco és csak lopáskárra vonatkozik. létezik az, hogy most valami elmeháborodott akció keretében ez csak 1400 HUF/hó lenne (10% min 100e önrész)? attól félek, hogy valami trükk van benne és az egész ***t se ér ha baj van... de ne legyen...
[/quote]

Igen, az Allianz nagyon rámakkant a lopáscasco-ra, én is kötöttem, mert igen jutányos ár mellett kínálják, sőt elemi kárt is lehet mellétenni szinte ingyen(gondolva a jégesőkre...)  wave
Naplózva

MK4 2.0 TDCi FL Tit-X
MK5 Hibrid Vignale
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #508 Dátum: 2007.11.22 csütörtök, 12:16:13 »


Mi a furcsa benne? Mindenhol ez megy. Ha "új" ügyfél vagy, akkor kedvezmények járnak.
Ma ujrakötöttem ugyan annál a biztosítónál és egyből 3000 pénzzel lett kedvezőbb a negyed éves kötelezőm.
Én ennek csak örülök... wave

Szerintem is furcsa.Miért nem annak az ügyfélnek adnak kedvezményeket, aki már hosszabb ideje az ő ügyfelük? Egyáltalán nem becsülik a régi ügyfeleket.Nem lenne minden évben ez a harc Kgfb terén, ha a meglévő ügyfelek hűségéért adnának kedvezményt a biztosítók.

A legjobb az aliancdirekt vagy mi. A B10-ből van 3 vagy 4 kategória, attól függően, hogy hány éve vagy B10-ben. Viszont csak akkor számít, ha eddig is aliancos voltál.
Magyarul értékelik a hűséget, de csak ha újrakötsz!

Az egonnál is újra kellett kötnöm. Mondom a droidnak, hogy ne kössünk újat, csak írja be az új díjat a régi szerződésbe. Azt nem lehet: papír kiküld, aláír, beküld, felmond, lemond, stb. Ez rengeteg adminisztrációs munka, nehogy már ne kerüljön nekik pénzbe. Ki érti ezt?
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Suba
Vendég
« Új hozzászólás #509 Dátum: 2007.11.22 csütörtök, 14:13:33 »

Figyuzzatok, ily dilemmába nemigen kerültem még a kgfb terén, mint most.
Nagy hirtelen több, mint 6eFt-tal lenne olcsóbb a biztosítás, de az eddigi Uniqua helyett a TIR-nél!!!
Nézem a TIR honlapot, és hát mit mondjak? Csak úgy magamtól az ott látottak alapján sose keresném meg őket!
De ők a legolcsóbbak most az én paramétereimmel a mondira Pécsett (ahol irodájuk nincs), és ugye szélsőséges esetben, ha én okozok kárt, akkor szegény károsult kell küzdjön a TIR-rel.
A netes kattingatós 6eFt spórolás téma nagyon tetszik, gyakorlatilag semmibe se kerül így pénzt megtakarítani, de van egy nam pontosan konkretizálható félelemérzetem... falbav


Én úgy tudom,ha csak egy alap kötelező biztosítást kötsz ( semmi extra plusz szolgáltatás..) akkor az mindegyik biztosítótól ugyanazt kapod. A nagy difi talán abban van,hogy melyik biztosító milyen módon dolgozik ha tényleg baj van... ill. merre találod őket stb...
Naplózva
Suba
Vendég
« Új hozzászólás #510 Dátum: 2007.11.22 csütörtök, 14:15:30 »

Én is váltottam a Netriskkel. Már másodszorra  hehe Argostól->Generali. A Genertelt nem mertem bevállalni.
Éves szinten 12000 körüli a megtakarítás, ami egy havi ezres, de mégis bevállaltam. Több jut sörre pias eplus2


Én is Generálira dobtam a voksot, mert -5000Ft az már valami... így csak 47e éves szinten. (monnyuk az is elég szomoru1 )
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #511 Dátum: 2007.11.22 csütörtök, 14:52:29 »


Én úgy tudom,ha csak egy alap kötelező biztosítást kötsz ( semmi extra plusz szolgáltatás..) akkor az mindegyik biztosítótól ugyanazt kapod. A nagy difi talán abban van,hogy melyik biztosító milyen módon dolgozik ha tényleg baj van... ill. merre találod őket stb...

Teljesen rosszul tudod. Alapvetően mindenktiől egy és ugyanazt kapod, igaz egy-két helyen van extra.
A különbség abból adódik, hogy egyes kockázati csoportokat a biztosítók másként értékelnek, és ennek megfelelően másként kalkulálják a díjakat.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #512 Dátum: 2007.11.22 csütörtök, 15:37:49 »

Figyuzzatok, ily dilemmába nemigen kerültem még a kgfb terén, mint most.
Nagy hirtelen több, mint 6eFt-tal lenne olcsóbb a biztosítás, de az eddigi Uniqua helyett a TIR-nél!!!
Nézem a TIR honlapot, és hát mit mondjak? Csak úgy magamtól az ott látottak alapján sose keresném meg őket!
De ők a legolcsóbbak most az én paramétereimmel a mondira Pécsett (ahol irodájuk nincs), és ugye szélsőséges esetben, ha én okozok kárt, akkor szegény károsult kell küzdjön a TIR-rel.
A netes kattingatós 6eFt spórolás téma nagyon tetszik, gyakorlatilag semmibe se kerül így pénzt megtakarítani, de van egy nam pontosan konkretizálható félelemérzetem... falbav


Én a TIR-nél vagyok 4 éve, nagyon rendes megbízható társaság, voltam az irodájukba is, korrekt volt minden, nincsen mitől félned  eljen
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
sgabo
Vendég
« Új hozzászólás #513 Dátum: 2007.11.22 csütörtök, 17:20:34 »

Figyuzzatok, ily dilemmába nemigen kerültem még a kgfb terén, mint most.
Nagy hirtelen több, mint 6eFt-tal lenne olcsóbb a biztosítás, de az eddigi Uniqua helyett a TIR-nél!!!
Nézem a TIR honlapot, és hát mit mondjak? Csak úgy magamtól az ott látottak alapján sose keresném meg őket!
De ők a legolcsóbbak most az én paramétereimmel a mondira Pécsett (ahol irodájuk nincs), és ugye szélsőséges esetben, ha én okozok kárt, akkor szegény károsult kell küzdjön a TIR-rel.
A netes kattingatós 6eFt spórolás téma nagyon tetszik, gyakorlatilag semmibe se kerül így pénzt megtakarítani, de van egy nam pontosan konkretizálható félelemérzetem... falbav

szerintem egyet se félj, válaszd a legeslegolcsóbbat. én mávos vagyok és nagy ívben teszek rá, hogy ha esetleg valakinek kárt okoznék, bár nem áll szándékomban és eddig nem is volt rá precedens, küzdjön a biztosítóval ő. szokott lenni egy ilyen "hűdemajdévközbenemelhetik" duma, de de eddig arra nem volt precedens és ahogyan az üzletpolitikájukat nézed, amíg vannak előfizetőik rendesen, addig nincsen ilyen probléma. és akkor itt jön a "10 20 goto 10" programelv: amíg ők a legolcsóbbak lesz is előfizetőjük bőven. szóval szerintem ez a kötelező rossz esete, azaz ha a legolcsóbb is jó, akkor miért ne választaná azt az ember.  Undecided
Naplózva
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #514 Dátum: 2007.11.22 csütörtök, 18:33:28 »

Figyuzzatok, ily dilemmába nemigen kerültem még a kgfb terén, mint most.
Nagy hirtelen több, mint 6eFt-tal lenne olcsóbb a biztosítás, de az eddigi Uniqua helyett a TIR-nél!!!
Nézem a TIR honlapot, és hát mit mondjak? Csak úgy magamtól az ott látottak alapján sose keresném meg őket!
De ők a legolcsóbbak most az én paramétereimmel a mondira Pécsett (ahol irodájuk nincs), és ugye szélsőséges esetben, ha én okozok kárt, akkor szegény károsult kell küzdjön a TIR-rel.
A netes kattingatós 6eFt spórolás téma nagyon tetszik, gyakorlatilag semmibe se kerül így pénzt megtakarítani, de van egy nam pontosan konkretizálható félelemérzetem... falbav



Vigyázat a TIR, Köbe, máv..biztosítási egyezület...a biztosítási törvény egyes részei rájuk nem úgy vonatkozik mint a biztosítókra... ez pont a kárrendezésnél izgalmas...ezért csak óvatosan!!!!!! pláne ha az ügyintézés nem megoldott, helyileg....
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #515 Dátum: 2007.11.22 csütörtök, 18:37:05 »

szerintem egyet se félj, válaszd a legeslegolcsóbbat. én mávos vagyok és nagy ívben teszek rá, hogy ha esetleg valakinek kárt okoznék,

Ne történjen meg, de majd kíváncsi leszek a véleményedre, ha Neked okoz kárt egy "kolléga".
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
sgabo
Vendég
« Új hozzászólás #516 Dátum: 2007.11.22 csütörtök, 18:45:19 »

Ne történjen meg, de majd kíváncsi leszek a véleményedre, ha Neked okoz kárt egy "kolléga".

oké, én értem a dolgot. de ha én fizetem a drágább biztosítót és belém jön egy MÁV-os, akkor mennyivel vagyok előrébb? szóval azért fizessek minimum kétszer annyit, hogy figyelemmel legyek az esetleges károsultamra? szóval itt van egy kis csavar benne nem? nyilván ha belémjön és nem fizet a MÁV, akkor leszemetezem, de ez tök független attól, hogy én kinek fiezetem nem?
azért fizessek sokkal drágábbat, mert a máv nekem nem fizetne?  Huh? vigyor3 police
Naplózva
sgabo
Vendég
« Új hozzászólás #517 Dátum: 2007.11.22 csütörtök, 18:48:15 »

Vigyázat a TIR, Köbe, máv..biztosítási egyezület...a biztosítási törvény egyes részei rájuk nem úgy vonatkozik mint a biztosítókra... ez pont a kárrendezésnél izgalmas...ezért csak óvatosan!!!!!! pláne ha az ügyintézés nem megoldott, helyileg....

szerintem meg teljesen mindegy, hogy kinek fizetem be az államilag meghatározott kidobott összeget. a biztosítók mindegyike behajtja rajtam ha mást nem a malus fokozattal, szóval teljesen mindegy, hogy melyiknél vagy legyen az biztosító, legyen az egyesület. ő Neked fizetni úgysem fog, tehát nem kerülysz vele kontaktba. egyszerűen megszűnni szintén nem fog, tehát amíg a rendőrnek fel tudod mutatni, hogy lehúztál magadról egy újabb bőrt, addig semmi jelentőssége hogy kinek fizetted. a lányeg hogy olcsó legyen. szerintem...
Naplózva
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #518 Dátum: 2007.11.22 csütörtök, 18:56:26 »

Ne történjen meg, de majd kíváncsi leszek a véleményedre, ha Neked okoz kárt egy "kolléga".
[/quote]

oké, én értem a dolgot. de ha én fizetem a drágább biztosítót és belém jön egy MÁV-os, akkor mennyivel vagyok előrébb? szóval azért fizessek minimum kétszer annyit, hogy figyelemmel legyek az esetleges károsultamra? szóval itt van egy kis csavar benne nem? nyilván ha belémjön és nem fizet a MÁV, akkor leszemetezem, de ez tök független attól, hogy én kinek fiezetem nem?
azért fizessek sokkal drágábbat, mert a máv nekem nem fizetne?  Huh? vigyor3 police
[/quote]

mert a kárt a biztosító rendezi helyetted..de ha az sem fizeti a kárt (időben) akkor a károsúlt begorombúl és téged perel.. kinek van erre szüksége...
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
ms02
Vendég
« Új hozzászólás #519 Dátum: 2007.11.22 csütörtök, 19:04:04 »

mert a kárt a biztosító rendezi helyetted..de ha az sem fizeti a kárt (időben) akkor a károsúlt begorombúl és téged perel.. kinek van erre szüksége...

Ilyenre volt már példa?
Különben a "nagy" biztosítók is ugyanúgy kekszuálnak időben fizetni. Bár mintha lenne valamilyen törvény, ami kötelezi őket, hogy 60 napon belül fizessenek. Bár ebben te vagy a benfentes.... wave
« Utoljára szerkesztve: 2007.11.22 csütörtök, 19:07:14 írta ms02 » Naplózva
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #520 Dátum: 2007.11.22 csütörtök, 19:10:06 »

mert a kárt a biztosító rendezi helyetted..de ha az sem fizeti a kárt (időben) akkor a károsúlt begorombúl és téged perel.. kinek van erre szüksége...

Ilyenre volt már példa?
Különben a "nagy" biztosítók is ugyanúgy kekszuálnak időben fizetni. Bár mintha lenne valamilyen törvény, ami kötelezi őket, hogy 60 napon belül fizessenek. Bár ebben te vagy a benfentes....



....volt innen is pattant ki a szakmai botrány.. a nagybiztosítókat meg a PSZÁFNÁL még jobban fel lehet jelenteni.. 2006 őszén mind a 3 gittegyletet felfüggesztették, felügyeleti ellenőrzés alávonták... ti az ügyfelek ebből semmit nem láttatok, éreztetek....
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
ms02
Vendég
« Új hozzászólás #521 Dátum: 2007.11.22 csütörtök, 19:12:39 »

....volt innen is pattant ki a szakmai botrány.. a nagybiztosítókat meg a PSZÁFNÁL még jobban fel lehet jelenteni.. 2006 őszén mind a 3 gittegyletet felfüggesztették, felügyeleti ellenőrzés alávonták... ti az ügyfelek ebből semmit nem láttatok, éreztetek....

Király, mert ez csak a szolgáltatás szinvonalát javíccsa hehe
Na és a 60 napos móka tényleg így van?
Naplózva
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #522 Dátum: 2007.11.22 csütörtök, 19:23:12 »

....volt innen is pattant ki a szakmai botrány.. a nagybiztosítókat meg a PSZÁFNÁL még jobban fel lehet jelenteni.. 2006 őszén mind a 3 gittegyletet felfüggesztették, felügyeleti ellenőrzés alávonták... ti az ügyfelek ebből semmit nem láttatok, éreztetek....

Király, mert ez csak a szolgáltatás szinvonalát javíccsa hehe
Na és a 60 napos móka tényleg így van?


a 60 az 30 nap kár felmérés, lezárás, és 30 kifizetésből áll... igen
..az egyesülteknél meg az a lényeg, hogy mint egyesületi tag nem a bevitt tőkéd erejéig felelsz hanem mint klubb tag az általad "képviselt" "amibe tagdíjat fizetsz" azért téged is elővehetnek...ezt hívják egyetemlegességnek.... és itt van a kutya elásva...
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
sgabo
Vendég
« Új hozzászólás #523 Dátum: 2007.11.22 csütörtök, 19:23:42 »

mert a kárt a biztosító rendezi helyetted..de ha az sem fizeti a kárt (időben) akkor a károsúlt begorombúl és téged perel.. kinek van erre szüksége...

nos ügyvédi hátterem azt modja és teljesen jogos a dolog, hogy ha van érvényes kötelező biztosításom, szerződésem meg minden, akkor inkább vegyen a károsult új elemeket az autójára, mert hogy ellenem nem nyer pert, az 100% biztos. nincs is jogalapja a pernek.  szomoru1

és ha nagy lutri lenne, akkor nem kapta volna vissza egyik gittegylet sem az engedélyét. szóval ha már mindenképpen fizetnem kell valamiért, amiért semmit nem kapok, akkor én a minél kevesebb elvet tartom ésszerűnek. amúgy nem csak ezek a biztosító egyesületek, hanem a nagyok sem fizetnek, úgyhogy tök mindegy.
« Utoljára szerkesztve: 2007.11.22 csütörtök, 19:26:06 írta sgabo » Naplózva
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #524 Dátum: 2007.11.22 csütörtök, 19:32:46 »

mert a kárt a biztosító rendezi helyetted..de ha az sem fizeti a kárt (időben) akkor a károsúlt begorombúl és téged perel.. kinek van erre szüksége...

nos ügyvédi hátterem azt modja és teljesen jogos a dolog, hogy ha van érvényes kötelező biztosításom, szerződésem meg minden, akkor inkább vegyen a károsult új elemeket az autójára, mert hogy ellenem nem nyer pert, az 100% biztos. nincs is jogalapja a pernek.  szomoru1

és ha nagy lutri lenne, akkor nem kapta volna vissza egyik gittegylet sem az engedélyét. szóval ha már mindenképpen fizetnem kell valamiért, amiért semmit nem kapok, akkor én a minél kevesebb elvet tartom ésszerűnek. amúgy nem csak ezek a biztosító egyesületek, hanem a nagyok sem fizetnek, úgyhogy tök mindegy.


....nekem az véleményem, hogy mindenki eldönti vérmérséklete szerin, hogy mi mennyire felel meg neki!! Csak az a lényeg, hogy mindenki tisztába legyen a jogaival, kötelezettségeivel, lehetőségeivel... hogy ez egylet vagy biztosító vagy vastag pénztárca az egy másik dolog!!!! Tarifálás szempontjából úgy i smindenkinek másik biztosító lesz az igéretes, kedvező....
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #525 Dátum: 2007.11.23 péntek, 19:45:31 »

mert a kárt a biztosító rendezi helyetted..de ha az sem fizeti a kárt (időben) akkor a károsúlt begorombúl és téged perel.. kinek van erre szüksége...

nos ügyvédi hátterem azt modja és teljesen jogos a dolog, hogy ha van érvényes kötelező biztosításom, szerződésem meg minden, akkor inkább vegyen a károsult új elemeket az autójára, mert hogy ellenem nem nyer pert, az 100% biztos. nincs is jogalapja a pernek.  szomoru1

és ha nagy lutri lenne, akkor nem kapta volna vissza egyik gittegylet sem az engedélyét. szóval ha már mindenképpen fizetnem kell valamiért, amiért semmit nem kapok, akkor én a minél kevesebb elvet tartom ésszerűnek. amúgy nem csak ezek a biztosító egyesületek, hanem a nagyok sem fizetnek, úgyhogy tök mindegy.
Nem kapsz a pénzedért semmit? Érdekes szemlélet.
Egyébként úgy tudom károkozóként ráadásul perelhető vagy, hiszen a kötelező nem feltétlenül fedezi a károsult minden költségét.
Ettől függetlenül teljesen megértem, ha a legolcsóbb megoldást választod. Nyilván egyéni érzékenység kérdése, hogy mekkora díjkülönbség esetén választja valaki a kicsit nevesebb biztosítót.
Én könnyű helyzetben vagyok: a magas bónusz miatt eleve nem magas a díj, a különbségek minimálisak, és még csak nem is a gagyibiztosítók adják a legjobb ajánlatot. Meg évi 2-3 ezres különbségért nem fő a fejem.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
TZS
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



E-mail
« Új hozzászólás #526 Dátum: 2007.11.23 péntek, 20:19:46 »

Vigyázat a TIR, Köbe, máv..biztosítási egyezület...a biztosítási törvény egyes részei rájuk nem úgy vonatkozik mint a biztosítókra... ez pont a kárrendezésnél izgalmas...ezért csak óvatosan!!!!!! pláne ha az ügyintézés nem megoldott, helyileg....

szerintem meg teljesen mindegy, hogy kinek fizetem be az államilag meghatározott kidobott összeget. a biztosítók mindegyike behajtja rajtam ha mást nem a malus fokozattal, szóval teljesen mindegy, hogy melyiknél vagy legyen az biztosító, legyen az egyesület. ő Neked fizetni úgysem fog, tehát nem kerülysz vele kontaktba. egyszerűen megszűnni szintén nem fog, tehát amíg a rendőrnek fel tudod mutatni, hogy lehúztál magadról egy újabb bőrt, addig semmi jelentőssége hogy kinek fizetted. a lányeg hogy olcsó legyen. szerintem...

A biztosítási egyesület a tagok befizetéséből él, fizeti a károkat. Ha elfogy a keret azt a tagok fizetik meg. Mindenki! Függetlenül attól, hogy volt-e a károkozása. Ez jelent némi kockázatot.
Naplózva

2016 MK-II facelift Kuga 2.0 TDCI AWD (Mondeo szívvel)
ex: 2011 MK-IV 2.0 TDCi
ex: 2003 MK-III facelift 2.0 TDCI
ex: 1993 MK-I 2.0 ZETEC

"Összejönni - jó kezdés. Együtt maradni - haladás. Együtt is dolgozni - siker." Henry Ford
sgabo
Vendég
« Új hozzászólás #527 Dátum: 2007.11.23 péntek, 21:09:13 »

Ha elfogy a keret azt a tagok fizetik meg. Mindenki! Függetlenül attól, hogy volt-e a károkozása. Ez jelent némi kockázatot.

ez így van, de erre még nem volt példa. szóval nem egy akkora átbaxásról van szó mint mondjuk az ilferro volt, hanem egy olyan biztosítóval szerződsz, akinél vállalsz némi kockázatot. bár ez a kockázat olyannyira elenyésző, hogy én nem foglalkozom vele.

de akkor nézzük a dolog anyagi oldalát. mert ugye ez az ami már kevésbé lényegtelen bárkinek is. az én esetben vannak az úgyneeztétek "gagyi" biztosítók, akik 66-74 ezer forintig kérnek pénzt évente. a következő az uniqua, aki 120-ról indul és tavaly ukkmukkfukk felmondta a biztosításomat mindenféle előzmény nélkül, mert hogy én állítólag nem fizettem. aztán bevittem a bizonylatokat és még én nekem kellett utánajárni hogy visszaálljon a szerződés. ez nem gagyi? a következő az allianz, aki 145e hufért biztosít engem kötelező jelleggel. ez már kétszerese a gagyi biztosítóknak. fizessem be? ugye ezt senki nem gondolja komolyan.
itt mrg szépen megbízom otthonról egy pohár meleg tea mellől a netrisket, hogy egy állítólagos kockázattal többért spóroljon nekem 70 rugót és sehova nem megyek, nem mondják fel, stb. én ezt választottam.

az igazsághoz hozzátartozk, ha mondjuk 74-ért lenne ez ami van, és mondjuk 76-ért lenne nem gagyi boztosító, én is azt választanám... de így tuti nem. majd ha bónusz10-es leszek kerülök ilyen helyzetbe!  worship Grin wave police
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #528 Dátum: 2007.11.23 péntek, 21:16:44 »

itt mrg szépen megbízom otthonról egy pohár meleg tea mellől a netrisket, hogy egy állítólagos kockázattal többért spóroljon nekem 70 rugót és sehova nem megyek, nem mondják fel, stb. én ezt választottam.
Asszem' így nem kérdés melyiket kell választani.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Csimbió
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 639


E-mail
« Új hozzászólás #529 Dátum: 2007.11.23 péntek, 21:40:27 »

Az egyesületek azért olcsók, mert nonprofit szervezetek. A drága biztosítók pedig azért drágák, mert a profitmaximalizálás a cél.
Naplózva

1993 1,8TD kombi
1997 1,6 16V kombi
Csimbió
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 639


E-mail
« Új hozzászólás #530 Dátum: 2007.11.23 péntek, 21:46:27 »

Én is váltottam a Netriskkel. Már másodszorra  hehe Argostól->Generali. A Genertelt nem mertem bevállalni.


Generali Genertel ugyanaz a cég. Nem véletlenül hasonló a neve. Persze a szolgáltatásaik nem ugyanazok. Attól függ, milyen szempontból nem merted bevállalni.
Naplózva

1993 1,8TD kombi
1997 1,6 16V kombi
ms02
Vendég
« Új hozzászólás #531 Dátum: 2007.11.23 péntek, 21:49:56 »

Generali Genertel ugyanaz a cég. Nem véletlenül hasonló a neve. Persze a szolgáltatásaik nem ugyanazok. Attól függ, milyen szempontból nem merted bevállalni.

Tudom. Megvoltak az indokaim.
Naplózva
Csimbió
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 639


E-mail
« Új hozzászólás #532 Dátum: 2007.11.23 péntek, 21:55:29 »

Generali Genertel ugyanaz a cég. Nem véletlenül hasonló a neve. Persze a szolgáltatásaik nem ugyanazok. Attól függ, milyen szempontból nem merted bevállalni.

Tudom. Megvoltak az indokaim.

Genertel azonnal felemeli a dijat annak aki kárt okoz. Kárt akarsz okozni? hehe nyes
Naplózva

1993 1,8TD kombi
1997 1,6 16V kombi
ms02
Vendég
« Új hozzászólás #533 Dátum: 2007.11.23 péntek, 22:05:01 »

Genertel azonnal felemeli a dijat annak aki kárt okoz. Kárt akarsz okozni? hehe nyes

Jól látod a dolgokat eplus2

A motorom is a ennél van, így kettő egy kalap alatt, és a Generalinal csak a Genertel volt olcsóbb.
Naplózva
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #534 Dátum: 2007.11.23 péntek, 22:16:26 »

Genertel azonnal felemeli a dijat annak aki kárt okoz. Kárt akarsz okozni? hehe nyes

Jól látod a dolgokat eplus2

A motorom is a ennél van, így kettő egy kalap alatt, és a Generalinal csak a Genertel volt olcsóbb.


...valóban a közhiedelem úgy tudja, hogy a Generali és a Genertel ugyanaz a cág ám ha pénzről, vagy jogi dolgoktól beszélünk akkor ne nagyonon ködösítünk...tehát a két cég más-más a kárrendezését egyik a másiknak kiadja bérbe..ám KÉT KÜLÖN CÉG!!!
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #535 Dátum: 2007.11.23 péntek, 22:23:50 »

a következő az allianz, aki 145e hufért biztosít engem kötelező jelleggel. ez már kétszerese a gagyi biztosítóknak. fizessem be? ugye ezt senki nem gondolja komolyan.
Hogy a fenébe lehet ennyi? A Volvonak ennyivel drágább a gfb?  wow1  Nekem még megvan a másik off, arrol a bonuszt nem tudtam áthúzni. A mondeo így B1 lesz 2008-ban ennek ellenére 52eFt lesz a kötelezőm. (Igaz Allianz bank meg CASCO is ott van)
És semmi kockázat.
Naplózva
komozol
Vendég
« Új hozzászólás #536 Dátum: 2007.11.23 péntek, 22:28:02 »

Én az Uniqa-tól váltottam az Aegonra.
Eg év alatt 12000 a zsebbe.
Így lett 37000/év.
Remélem ez nem olyan rossz!? smile
Naplózva
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #537 Dátum: 2007.11.23 péntek, 22:37:31 »

..amit így fórumon keresztűl próbálunk kitalálni, hogy miért ennyi és miért annyi ezt az egyetemen 2 évig tanítják biztosítási matematika és kockázat vállalás számítás cím alatt...
...ez már lassan közelt a "lenni vagy nem lenni" dologhoz mert majdnem lehettelen megérteni ezt nekünk, földi halandóknak... angel
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
komozol
Vendég
« Új hozzászólás #538 Dátum: 2007.11.23 péntek, 22:40:21 »

..amit így fórumon keresztűl próbálunk kitalálni, hogy miért ennyi és miért annyi ezt az egyetemen 2 évig tanítják biztosítási matematika és kockázat vállalás számítás cím alatt...
...ez már lassan közelt a "lenni vagy nem lenni" dologhoz mert majdnem lehettelen megérteni ezt nekünk, földi halandóknak... angel

A pénz nagy úr és a dolgok azért vannak így,hogy csak azok értsék,akik zsebébe megy! Undecided
Naplózva
Csimbió
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 639


E-mail
« Új hozzászólás #539 Dátum: 2007.11.24 szombat, 13:47:21 »




...valóban a közhiedelem úgy tudja, hogy a Generali és a Genertel ugyanaz a cág ám ha pénzről, vagy jogi dolgoktól beszélünk akkor ne nagyonon ködösítünk...tehát a két cég más-más a kárrendezését egyik a másiknak kiadja bérbe..ám KÉT KÜLÖN CÉG!!!

Jó, akkor oszlassuk a ködöt. Pontosítva, két külön cég, de egy a tulajdonosa. A Generali-Providencia Biztosító Zrt 100%-os leányvállalata a Genertel Zrt.
Mások a szerződéses feltételek, mások a díjak, de a kárrendezés valószínűleg ugyanaz.
Az egy tulajdonos azoknak lehet érdekes, akik azt hiszik a Genertel nevenincs kis sufnicég, ki tudja milyen megbízhatatlan, ezért nem mernek vele szerződni.
Tehát aki Genertelnél köt, cégmegbízhatóság szempontjából ugyanott van, mintha a Generalinál kötött volna. Más szempontból viszont nem.
Naplózva

1993 1,8TD kombi
1997 1,6 16V kombi
sgabo
Vendég
« Új hozzászólás #540 Dátum: 2007.11.24 szombat, 14:09:36 »

Hogy a fenébe lehet ennyi? A Volvonak ennyivel drágább a gfb? 

asszonypajtás nevén van az autó, megyeszékhely, A0 kategória és volvo D5. így jön ki a 150 átlagban. gondolom én... police
Naplózva
Bigzotya
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 597


MONDI 2.2 TDCi 200Le. Luxury


WWW E-mail
« Új hozzászólás #541 Dátum: 2007.11.24 szombat, 14:36:32 »




...valóban a közhiedelem úgy tudja, hogy a Generali és a Genertel ugyanaz a cág ám ha pénzről, vagy jogi dolgoktól beszélünk akkor ne nagyonon ködösítünk...tehát a két cég más-más a kárrendezését egyik a másiknak kiadja bérbe..ám KÉT KÜLÖN CÉG!!!

Jó, akkor oszlassuk a ködöt. Pontosítva, két külön cég, de egy a tulajdonosa. A Generali-Providencia Biztosító Zrt 100%-os leányvállalata a Genertel Zrt.
Mások a szerződéses feltételek, mások a díjak, de a kárrendezés valószínűleg ugyanaz.
Az egy tulajdonos azoknak lehet érdekes, akik azt hiszik a Genertel nevenincs kis sufnicég, ki tudja milyen megbízhatatlan, ezért nem mernek vele szerződni.
Tehát aki Genertelnél köt, cégmegbízhatóság szempontjából ugyanott van, mintha a Generalinál kötött volna. Más szempontból viszont nem.
Hali
A genertel nem tart fennt irodákat hanem tel. és net kapcsolatot biztosítt.
És addig kedvező az ára míg nem csinál valaki bakit.
Ha ez bekövetkezik akkor a díj megemelkedik duplájára kb.
Nos ezért kedvező .  Én a K&H fizettem volna a mondika után 78?? ft. itt meg 4300 ft.
Az itt megjelent szöveg nem reklám.  hehe
Naplózva

Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #542 Dátum: 2007.11.24 szombat, 18:24:12 »




...valóban a közhiedelem úgy tudja, hogy a Generali és a Genertel ugyanaz a cág ám ha pénzről, vagy jogi dolgoktól beszélünk akkor ne nagyonon ködösítünk...tehát a két cég más-más a kárrendezését egyik a másiknak kiadja bérbe..ám KÉT KÜLÖN CÉG!!!

Jó, akkor oszlassuk a ködöt. Pontosítva, két külön cég, de egy a tulajdonosa. A Generali-Providencia Biztosító Zrt 100%-os leányvállalata a Genertel Zrt.
Mások a szerződéses feltételek, mások a díjak, de a kárrendezés valószínűleg ugyanaz.
Az egy tulajdonos azoknak lehet érdekes, akik azt hiszik a Genertel nevenincs kis sufnicég, ki tudja milyen megbízhatatlan, ezért nem mernek vele szerződni.
Tehát aki Genertelnél köt, cégmegbízhatóság szempontjából ugyanott van, mintha a Generalinál kötött volna. Más szempontból viszont nem.
Hali
A genertel nem tart fennt irodákat hanem tel. és net kapcsolatot biztosítt.
És addig kedvező az ára míg nem csinál valaki bakit.
Ha ez bekövetkezik akkor a díj megemelkedik duplájára kb.
Nos ezért kedvező .  Én a K&H fizettem volna a mondika után 78?? ft. itt meg 4300 ft.
Az itt megjelent szöveg nem reklám.  hehe



..az első fele korrekt..a tulajdonosi kör akár ugyan az is lehet... az operatív rendszer egy sokat próbált kárrendezésre épűl, amit még a Generali épített ki..ám a szerződési félelmeim nem ebben rejtőznek, ha nem a kár kifizetés utáni (nem bónusz számításon alapuló díjról beszélek) azonnali biztosítási díj emeléstől tartok... ezt hívják kármentességi megállapodásnak.... és amikor gáz van és az esetleges figyelmetlenség miatt galibát okoz az ember és az autója is a szervízben van akkor még a költelezőjét is (nagyon) megemelik!
..sok a jóbol egy kicsit...
..és ezekből az On-line biztosítókból egyre több lesz....ezt s csak azoknak ajánlom akik tisztában vannak ennek a "probléma" előnyeivel-hátrányaival...
..vagy szigorúan október és november (30-ig) szabad autót törni, mert akkor a hártalevő időre a biztosító nem emeli meg annyira a díjat és azonnal is fellehet mondani a szerződést,évfordulóra hivatkozva....Aki viszont év elején töri az autókat az nagyot bukik..
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Csimbió
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 639


E-mail
« Új hozzászólás #543 Dátum: 2007.11.24 szombat, 20:14:44 »

Az év közbeni díjemelés kockázatát mindenki mérlegelheti. Ha csak kicsivel olcsóbb a Genertel, nem érdemes oda menni, ha sokkal olcsóbb érdemes.
Naplózva

1993 1,8TD kombi
1997 1,6 16V kombi
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #544 Dátum: 2007.11.24 szombat, 23:33:44 »

asszonypajtás nevén van az autó, megyeszékhely, A0 kategória és volvo D5. így jön ki a 150 átlagban. gondolom én... police

na itt a gond ! Nálam az asszony offja is az én nevemen van  eplus2 (Persze, hogy ezért mit kell hallgatnom falbav puffog is rendesen mint egy sztahanovista vipera eplus2 ) Bár megértette mert nekem van rá bonusz,  neki meg nem lenne. A difi meg vonodna le a konyhapénzből  eplus2   Ja igen és a B.A.Z megyei kisvárosi bejelentett lét előnye eplus2 Lehet, hogy dobnék én is egy hátast ha a battai címemre jelentettem volna be  wow1
Naplózva
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #545 Dátum: 2007.11.24 szombat, 23:35:26 »

Aki viszont év elején töri az autókat az nagyot bukik..

A kutya nem alszik  szomoru1 az jöhet év elején is.
Naplózva
gyuri old
Vendég
« Új hozzászólás #546 Dátum: 2007.11.27 kedd, 19:41:52 »

Hogy kell felmondani a kötelezőt?
elég faxolni vagy levélben kell?
évi 41e akarnak néztem van 27e-ért is.
Naplózva
ms02
Vendég
« Új hozzászólás #547 Dátum: 2007.11.27 kedd, 19:44:23 »

Hogy kell felmondani a kötelezőt?
elég faxolni vagy levélben kell?
évi 41e akarnak néztem van 27e-ért is.

A netrisk elintézi neked. Semmit sem kell tenned, ő mindent megcsinál.
www.netrisk.hu
De péntekig meg kell állapodnod velük!!!
Naplózva
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #548 Dátum: 2007.11.27 kedd, 19:55:03 »

Hogy kell felmondani a kötelezőt?
elég faxolni vagy levélben kell?
évi 41e akarnak néztem van 27e-ért is.


..elvileg elég a fax is....ha internetes, on-line tarífálás melett döntesz, attól függetlenűl a faxolást ne hagyd ki...ártani nem árt...
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Rob21
Vendég
« Új hozzászólás #549 Dátum: 2007.11.27 kedd, 19:59:44 »

Szeretnék casco-t kötni, de havi 15-20 között lenne a díja. Ennyi meg nincs rája. Úgy tudom, hogy ha beszereltetek a PAJZSéknál egy fullos GPS-es akármit (negyed misi!!!), akkor lopás esetén a Pajzs kifizeti a kocsi piaci árát. Ha igaz, ez nem olyan rossz szerintem. Ráadásul az Uniqa biztivel összefonódtak, és ha van ilyen kütyü a verdában, akkor a CASCO-ra élből 50% kedvezmény jön. Az mondjuk 8-10 rugó/hó - meggondolandó már. Viszont ha nem kérek lopás elleni biztit, akkor 70% kedvezmény jár. Ez azt jelentené, hogy havi 5-6 rugóból van egy majdnem fullos CASCO. Ez már elég baráti egy ilyen kocsira. És a pajzs cucc ára másfél-2 év alatt visszajönne. Ráadásul tudnék SMS-ezni a verdával...  nyes
Tudtok valamit erről? Áll még a dolog? Tapasztalat?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 ... 63   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.085 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.