Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.09 csütörtök, 23:26:06 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 ... 63   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Biztosítások, Casco  (Megtekintve 807361 alkalommal)
0 Felhasználó és 11 vendég van a témában
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #900 Dátum: 2008.04.15 kedd, 00:33:18 »

Szemfényvesztés. Egyik biztosító sem képes jót állni az összes kárfedezetért. Az összes biztosító nem képes jót állni az összes biztosító összes kárfedezetéért. Kvázi csak matekoznak és bíznak a jó szerencsében, amig van elég balek müködik a renszer.
A biztosítókat viszont biztosításra kötelezik !!! ezt hívják kocskázat porlasztásnak.. a befizetett bíjakat "szét osztják", hogy mindenki fektesse be és ha gáz van akkor annak mértékéig visza is adják... Pool biztosítás!!
http://www.biztositas.hu/Hirek-Informaciok/Biztositasi-szemle/2007-januar/A-hazai-viszontbiztositasi-helyzet-ertekelese.html
http://www.mfor.hu/cikkek/A_Swiss_Re_lett_a_vilag_vezeto_viszontbiztositoja.html
...az egyesületeket viszont nem!
Lloyd's biztosító is beborúlt egy kár hiszti miatt az Allianz ki is húzt a csávából...
« Utoljára szerkesztve: 2008.04.15 kedd, 00:36:57 írta Benedek » Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #901 Dátum: 2008.04.16 szerda, 10:59:01 »

Mielőtt kezdene elharapózni az az elmélet, hogy a máv biztosító, a vvezetőségével együtt a világ legártatlanabb báránya:

Lefizette a mentősöket a biztosítóvezér?

Hát, egy überbecsületes ember nem így néz ki.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
gyengek
Vendég
« Új hozzászólás #902 Dátum: 2008.04.16 szerda, 11:17:56 »


Kaptam levelet a netrisk-től. Abban ezt írják:

Mennyiben érintheti Önt a felügyelet legfrissebb intézkedése?

A MÁV Biztosítónál történt esetleges törvénysértések jelentősen növelik a valószínűségét annak, hogy a társaság ügyfélállománya más biztosítótársasághoz kerül. Ez esetben az Ön kgfb szerződésének kezelését is új biztosító veszi át. Az Ön biztosítási díja ugyanakkor - mint azt korábban jeleztük - ez esetben sem változhat 2008. december 31.-ig.

A kgfb szerződések átruházása csak az érintett biztosítótársaságokra, illetve a pénzügyi felügyeletre ró feladatokat, Önnek tehát - a biztosítási díj fizetésén túl - továbbra sincs teendője.

A felügyelet ismételten megerősítette, hogy a MÁV Biztosító szerződésszerűen ellátja a feladatát, teljesíti a szerződésben vállalt feladatait, beszedi a biztosítási díjakat, és rendezi az ügyfelei által okozott kárt.
Naplózva
giorgio
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2753

bembe@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #903 Dátum: 2008.04.16 szerda, 20:45:28 »


Ez tök rendben van, csak jövőre fizethetek majd lényegesen többet a kgfb-ért.  szomoru1
Naplózva

ex: MK II. 2.0 Ghia Turnier '98 /Ezüstnyíl/
------------------------------------------------
Focus I. 2.0 Ghia '02 /Kékvillám/
Focus II. 1.6 TDCI Trend '05
nagylány
Vendég
« Új hozzászólás #904 Dátum: 2008.04.17 csütörtök, 09:39:27 »

Igen, akkor év végén megy a B1 eljen Csak ne törj össze senkit  nyes A kivétel az olyan kivétel, hogy még nekem sem sikerült, sógornak volt valami biztosítós cimbije 20e. egyből B10 volt. Ez jópár éve volt, de gondolom azóta is vannak ilyenek, persze tudom hogy nincsen...  eplus2 eplus2
A B10 már nem megy, Gyúrj a B6-ra!! Az még megy
Naplózva
Csimbió
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 639


E-mail
« Új hozzászólás #905 Dátum: 2008.04.23 szerda, 09:13:43 »

Benedek

Te minden biztosítónál kötsz kgfb-t, vagy csak egynél?
Naplózva

1993 1,8TD kombi
1997 1,6 16V kombi
gyengek
Vendég
« Új hozzászólás #906 Dátum: 2008.04.23 szerda, 09:52:48 »


Tud valaki valami újjat a MÁV biztosítóról? Kiveszi át a tagokat? Kárrendezés van-e még? Stb...
Naplózva
FeGa
Vendég
« Új hozzászólás #907 Dátum: 2008.04.23 szerda, 09:55:45 »

Tud valaki valami újjat a MÁV biztosítóról? Kiveszi át a tagokat? Kárrendezés van-e még? Stb...
"A kgfb szerződések átruházása csak az érintett biztosítótársaságokra, illetve a pénzügyi felügyeletre ró feladatokat, Önnek tehát - a biztosítási díj fizetésén túl - továbbra sincs teendője.

A felügyelet ismételten megerősítette, hogy a MÁV Biztosító szerződésszerűen ellátja a feladatát, teljesíti a szerződésben vállalt feladatait, beszedi a biztosítási díjakat, és rendezi az ügyfelei által okozott kárt. "
Naplózva
gyengek
Vendég
« Új hozzászólás #908 Dátum: 2008.04.23 szerda, 10:01:36 »

"A kgfb szerződések átruházása csak az érintett biztosítótársaságokra, illetve a pénzügyi felügyeletre ró feladatokat, Önnek tehát - a biztosítási díj fizetésén túl - továbbra sincs teendője.

A felügyelet ismételten megerősítette, hogy a MÁV Biztosító szerződésszerűen ellátja a feladatát, teljesíti a szerződésben vállalt feladatait, beszedi a biztosítási díjakat, és rendezi az ügyfelei által okozott kárt. "

OK! Ezt én is megkaptam. Ezenkívűl gondoltam hátha tud valaki valamit.
Naplózva
FeGa
Vendég
« Új hozzászólás #909 Dátum: 2008.04.23 szerda, 10:58:57 »

OK! Ezt én is megkaptam. Ezenkívűl gondoltam hátha tud valaki valamit.
Legalább megtudtad, hogy az utolsó kérdésedre tudod a választ  eplus2
Naplózva
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #910 Dátum: 2008.04.23 szerda, 13:39:18 »

OK! Ezt én is megkaptam. Ezenkívűl gondoltam hátha tud valaki valamit.
semmi új "szakmai" pletykáról nem tudok....
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Saphran3k
Vendég
« Új hozzászólás #911 Dátum: 2008.06.05 csütörtök, 18:21:25 »

Érdeklődnék, remélem tud segíteni valaki.
Volt egy balesetem (http://mondeoforum.camelcom.hu/index.php?PHPSESSID=m5tq1sbu3seout32egeerpkvf6&topic=53.msg282884#msg282884)
amivel kapcsolatban a felelősség ügyében problémák merültek fel, sajnos utólag!
A baleset után nem volt rendőri intézkedés, a helyzet egyértelműnek tűnt, nem is vitatta senki a felelősséget. A balesetért ÉN voltam megjelölve felelősnek. Most azonban a tanú jelzése szerínt kiderült, hogy a másik sofőr két verzióban adta elő a szerepét a balesetben. Az egyik verzió szerint, ami a kék-sárga lapra is felkerült ő kb 30km/h sebességgel közeledett, én nem láttam, elindultam, csatt. Csakhogy, furcsának tűnt nekem, hogy a baleset helyszínén, ha ő valóban csak 30-al közeledett, miért nem láttam? Elkezdődött az agyalás, megkérdeztük a tanút is, és akkor ért a meglepetés, hogy a tanúnak nem ugyanazt a verziót adta elő a másik sofőr. Így, viszont már nem én voltam szabálytalan, hanem ő. Most viszont a biztosítók felé én vagyok felelősnek megjelölve.
A tanúnak ugyanis megmondta, hogy eredetileg nem abban a sávban haladt, mint amelyiket a betétlepon rögzítettünk. Eredetileg a járdaszigetet, ami mögül én kifordultam, jobbról kerülte volna, tehát a hátam mögött haladt volna el, azonban meggondolta magát, és az utolsó pillanatban, mielött a járdaszigetet elérte volna sávot váltott, és a szigetet balról kerülte ki. Így már érthető, hogy miért nem láttam, és hogy egy nyílegyenes szakaszon, ahol semmi nem akadályozza a haladásban, miért ment 30-al
Kérdésem az, volt-e valakinek ilyen, vagy hasonló esete, amikor utólag kellett a felelőséget megállapítani, vagy módosítani?
Mit lehet ilyenkor tenni?
Amikor a biztosítómat kérdeztem, olyan dolgokkal állt elő, hogy azt kissé furcsának találtam. Azt mondták, vigyem be a másik söfőr biztosítójához a tanúmat és utána megalázva jöjjek ki, mert ki fognak röhögni!?
Ez volt a biztosítóm jótanácsa...
Hogy a tanú miért nem jelezte a helyszínen a dolgot? A belinkelt hozzászólás alatt is van még hozzászólásom, amiből kiderül, hogy a papírokat még ki sem töltöttük, volt mégegy baleset ugynott a tanú pedig ott is segitett, tehát a papírok kitöltésekor nem volt velünk.
A segítségeket, tanácsokat előre is köszönöm.
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #912 Dátum: 2008.06.05 csütörtök, 19:53:59 »

Érdeklődnék, remélem tud segíteni valaki.
Volt egy balesetem (http://mondeoforum.camelcom.hu/index.php?PHPSESSID=m5tq1sbu3seout32egeerpkvf6&topic=53.msg282884#msg282884)
amivel kapcsolatban a felelősség ügyében problémák merültek fel, sajnos utólag!
A baleset után nem volt rendőri intézkedés, a helyzet egyértelműnek tűnt, nem is vitatta senki a felelősséget. A balesetért ÉN voltam megjelölve felelősnek. Most azonban a tanú jelzése szerínt kiderült, hogy a másik sofőr két verzióban adta elő a szerepét a balesetben. Az egyik verzió szerint, ami a kék-sárga lapra is felkerült ő kb 30km/h sebességgel közeledett, én nem láttam, elindultam, csatt. Csakhogy, furcsának tűnt nekem, hogy a baleset helyszínén, ha ő valóban csak 30-al közeledett, miért nem láttam? Elkezdődött az agyalás, megkérdeztük a tanút is, és akkor ért a meglepetés, hogy a tanúnak nem ugyanazt a verziót adta elő a másik sofőr. Így, viszont már nem én voltam szabálytalan, hanem ő. Most viszont a biztosítók felé én vagyok felelősnek megjelölve.
A tanúnak ugyanis megmondta, hogy eredetileg nem abban a sávban haladt, mint amelyiket a betétlepon rögzítettünk. Eredetileg a járdaszigetet, ami mögül én kifordultam, jobbról kerülte volna, tehát a hátam mögött haladt volna el, azonban meggondolta magát, és az utolsó pillanatban, mielött a járdaszigetet elérte volna sávot váltott, és a szigetet balról kerülte ki. Így már érthető, hogy miért nem láttam, és hogy egy nyílegyenes szakaszon, ahol semmi nem akadályozza a haladásban, miért ment 30-al
Kérdésem az, volt-e valakinek ilyen, vagy hasonló esete, amikor utólag kellett a felelőséget megállapítani, vagy módosítani?
Mit lehet ilyenkor tenni?
Amikor a biztosítómat kérdeztem, olyan dolgokkal állt elő, hogy azt kissé furcsának találtam. Azt mondták, vigyem be a másik söfőr biztosítójához a tanúmat és utána megalázva jöjjek ki, mert ki fognak röhögni!?
Ez volt a biztosítóm jótanácsa...
Hogy a tanú miért nem jelezte a helyszínen a dolgot? A belinkelt hozzászólás alatt is van még hozzászólásom, amiből kiderül, hogy a papírokat még ki sem töltöttük, volt mégegy baleset ugynott a tanú pedig ott is segitett, tehát a papírok kitöltésekor nem volt velünk.
A segítségeket, tanácsokat előre is köszönöm.

Nem akarlak elkeseríteni, de ha elsőbbsége volt, akkor tök mindegy, hogy  melyik pillanatban váltott sávot. Gondolom van rendőrségi jegyzőkönyv, ráadásul lassan is ment...
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Saphran3k
Vendég
« Új hozzászólás #913 Dátum: 2008.06.06 péntek, 00:36:22 »

Nem akarlak elkeseríteni, de ha elsőbbsége volt, akkor tök mindegy, hogy  melyik pillanatban váltott sávot. Gondolom van rendőrségi jegyzőkönyv, ráadásul lassan is ment...

Az igazság az, hogy záróvonal ellenére váltott sávot. Az út, amelyiken közeledett felém, kétfelé válik. Az egyik úton elöttem haladhatott el a másikon, ami az eredeti útvonala lett volna elmondása szerint, az pedig mögöttem. Mivel az engem hátulról elkerülő útról vágott át az előttem lévőre, ezért nem láttam.
Rendörségi jegyzőkönyv nem készült, mert a helyszinen, nem merült fel részemről a kérdés, hogy esetleg a fent leírtak szerint közlekedett volna. Pont ez volt a gond, hogy ez később derült ki. A tanú aki jelezte a dolgot ugyanis a papírok kitöltésekor a közvetlenül utánunk történt balesetnél segített. Hozzá tenném, a másik balesethez is köze volt a suzukisnak. Egy motorost ütöttek el nem egészen 10 perccel a mi balesetünk után. A suzukis ugyanis nem engedte, hogy az autóját letoljuk az utról, és aki odajött vontatni, még az is beállt a kereszteződésbe!
Naplózva
Saphran3k
Vendég
« Új hozzászólás #914 Dátum: 2008.06.06 péntek, 09:30:11 »

Ma reggel elmentem megnéztem megint a helyszínt, és nem csak záróvonalon, de forgalom elől elzárt területen is átvágott a suzukis.
De mellékes, mert ezt a részét eldöntik a vizsgálatok, amelyek reményeim szerint kérhetőek. A kérdés az, hogy hova fordulhatok az üggyel kapcsolatban.
Egyébként köszi a gyors hozzászólást, még ha nem is érzem magam tőle jobban vigyor3
Azt szokták mondani, hogy a remény hal meg utoljára. Igaz? nyes
Naplózva
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #915 Dátum: 2008.06.06 péntek, 10:52:24 »

Ma reggel elmentem megnéztem megint a helyszínt, és nem csak záróvonalon, de forgalom elől elzárt területen is átvágott a suzukis.
De mellékes, mert ezt a részét eldöntik a vizsgálatok, amelyek reményeim szerint kérhetőek. A kérdés az, hogy hova fordulhatok az üggyel kapcsolatban.
Egyébként köszi a gyors hozzászólást, még ha nem is érzem magam tőle jobban vigyor3
Azt szokták mondani, hogy a remény hal meg utoljára. Igaz? nyes
hmmm...
tehát... a kár kifizetésnél a suzukis biztosítójának kellene neked küldeni egy kár jegyzőkönyvet, melyben leírja a helyre állítás költségeit és az  ehhez tartozó bónusz törvényt és az "ezt megváltó" nyilatkozatot...
El kellene menni a biztosítódhoz, és le nyilatkozni nekik, hogy a kárt amit majd ők rendeznek az NEM ismered el...
Akár még bírósági procedúrát is faraghatsz a dologból....
Sajnos a fő útvonal, forgalomba való "becsatlakozásról" kerek -perec foglalkozik a KRESZ... nem figyeltél oda…mindegy mennyivel, hogyan mi módon közlekedett az idióta.... alárendelt pozíció-ban voltál, és a mf3 kocsog boxer ezt ki is használja.. még, hogy 30-al ment...(csipkerózsika...)
« Utoljára szerkesztve: 2008.06.06 péntek, 10:57:57 írta Benedek » Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Saphran3k
Vendég
« Új hozzászólás #916 Dátum: 2008.06.06 péntek, 10:57:48 »

hmmm...
tehát... a kár kifizetésnél a suzukis biztosítójának kellene neked küldeni egy kár jegyzőkönyvet, melyben leírja a helyre állítás költségeit és az  ehhez tartozó bónusz törvényt és az "ezt megváltó" nyilatkozatot...
El kellene menni a biztosítódhoz, és le nyilatkozni nekik, hogy a kárt amit majd ők rendeznek az NEM ismered el...
Salynos a fő útvonal, forgalomba való becsatlakozásról kerek perec foglalkozik a kresz... nem figyeltél oda..mindegy mennyivel, hogyan mi módon közlegedett az idióta.... alárendelt pozitcióban voltál, és a
Ésa...?
Még mit akartál írni?
Naplózva
Saphran3k
Vendég
« Új hozzászólás #917 Dátum: 2008.06.06 péntek, 11:02:37 »

Közben még az is kiderült, hogy a suzukisnak volt egy februári balesete, amit ő okozott.
A jó kérdés csak az, hogy vajon meg volt-e már javítva a kocsija? Esetleg nem volt véletlen, hogy nem próbálta meg elkerülni az ütközést? esetleg így javíttatja meg a korábbi balesetből származó károkat?
« Utoljára szerkesztve: 2008.06.06 péntek, 11:04:31 írta Saphran3k » Naplózva
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #918 Dátum: 2008.06.06 péntek, 11:05:43 »

Közben még az is kiderült, hogy a suzukisnak volt egy februári balesete, amit ő okozott.
A jó kérdés csak az, hogy vajon meg volt-e már javítva a kocsija? Esetleg nem volt véletlen, nem próbálta meg elkerülni az ütközést? esetleg így javíttatja meg a korábbi balesetből származó károkat?
erre nagyon kell figyelni!!!!
a biztosítódnak ezt is írd/mond el...(hogy szerinted az autója már így is törve volt....)
ha gondolod kérdezz rá a Pszáf-nál is...
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Saphran3k
Vendég
« Új hozzászólás #919 Dátum: 2008.06.06 péntek, 11:11:15 »

hmmm...
tehát... a kár kifizetésnél a suzukis biztosítójának kellene neked küldeni egy kár jegyzőkönyvet, melyben leírja a helyre állítás költségeit és az  ehhez tartozó bónusz törvényt és az "ezt megváltó" nyilatkozatot...
El kellene menni a biztosítódhoz, és le nyilatkozni nekik, hogy a kárt amit majd ők rendeznek az NEM ismered el...
Akár még bírósági procedúrát is faraghatsz a dologból....
Sajnos a fő útvonal, forgalomba való "becsatlakozásról" kerek -perec foglalkozik a KRESZ... nem figyeltél oda…mindegy mennyivel, hogyan mi módon közlekedett az idióta.... alárendelt pozíció-ban voltál, és a mf3 kocsog boxer ezt ki is használja.. még, hogy 30-al ment...(csipkerózsika...)

Igazából, nem tudom, kételkedjek-e az állítólagos 30-as sebességben?
a kocsiban ülve, őszíntén megmondom, semmit nem éreztem az ütközésből, csak hangja volt. A suzukit elnézve, azonban kétséges lehet a sebesség.
Ezek most lehetnek attól is talán, hogy a MONDEO sokkal nehezebb, erősebb gépezet mint a suzuki?
Szerencsére még nem volt tapasztalatom ilyen dolgokban.
Az-az egyszer volt, amikor egy motoros okozott balesetet autópályán, és csak úgy tudtam elkerülni, hogy kb 120-al nekimentem a szalagkorlátnak. De a vicc az, hogy akkor sem volt ekkora sérülés az autón. Akkor egy Lacetti-t vezettem.
Most pedig a MONDEO-nak elég szépen összetört az eleje. szomoru1
Naplózva
Saphran3k
Vendég
« Új hozzászólás #920 Dátum: 2008.06.06 péntek, 11:12:56 »

Az egyetlen örömöm az csak az, hogy ma már mehetek az autómért a szerelő szerint.  smile
Naplózva
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #921 Dátum: 2008.06.06 péntek, 11:16:59 »

Igazából, nem tudom, kételkedjek-e az állítólagos 30-as sebességben?
a kocsiban ülve, őszíntén megmondom, semmit nem éreztem az ütközésből, csak hangja volt. A suzukit elnézve, azonban kétséges lehet a sebesség.
Ezek most lehetnek attól is talán, hogy a MONDEO sokkal nehezebb, erősebb gépezet mint a suzuki?
Szerencsére még nem volt tapasztalatom ilyen dolgokban.
Az-az egyszer volt, amikor egy motoros okozott balesetet autópályán, és csak úgy tudtam elkerülni, hogy kb 120-al nekimentem a szalagkorlátnak. De a vicc az, hogy akkor sem volt ekkora sérülés az autón. Akkor egy Lacetti-t vezettem.
Most pedig a MONDEO-nak elég szépen összetört az eleje. szomoru1
akkor a 30-as kizárva!
a törvény amúgy is azt mondja, hogy a "kár okozódnak" is be kell jelenteni a kárt saját biztosítóján...sőt ezek fényében, kérd meg őket, hogy szemlézzék le... sőt kérd meg őket, hogy a két autót "rakják" ismét össze....
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Saphran3k
Vendég
« Új hozzászólás #922 Dátum: 2008.06.06 péntek, 11:31:13 »

akkor a 30-as kizárva!
a törvény amúgy is azt mondja, hogy a "kár okozódnak" is be kell jelenteni a kárt saját biztosítóján...sőt ezek fényében, kérd meg őket, hogy szemlézzék le... sőt kérd meg őket, hogy a két autót "rakják" ismét össze....


Mármint úgy "rakják" össze, mint ahogy a balesetnél volt?
Naplózva
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #923 Dátum: 2008.06.06 péntek, 11:34:40 »

Mármint úgy "rakják" össze, mint ahogy a balesetnél volt?
igen....
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
giorgio
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2753

bembe@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #924 Dátum: 2008.06.06 péntek, 12:12:55 »

Benedek, pár szót tudnál írni a MÁV-os szituról? Akinek az van. most mit érdemes tenni? Várjunk ki egyelőre?
 worship
Naplózva

ex: MK II. 2.0 Ghia Turnier '98 /Ezüstnyíl/
------------------------------------------------
Focus I. 2.0 Ghia '02 /Kékvillám/
Focus II. 1.6 TDCI Trend '05
gyengek
Vendég
« Új hozzászólás #925 Dátum: 2008.06.07 szombat, 08:03:46 »

Benedek, pár szót tudnál írni a MÁV-os szituról? Akinek az van. most mit érdemes tenni? Várjunk ki egyelőre?
 worship

A netrisk-től nem kaptál levelet? Ott azért elég korrekten leírják a dolgokat. De ha van valami engem is érdekelne.
Naplózva
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #926 Dátum: 2008.06.09 hétfő, 11:13:05 »

Benedek, pár szót tudnál írni a MÁV-os szituról? Akinek az van. most mit érdemes tenni? Várjunk ki egyelőre?
 worship
Amit a Netrisk ír annak korrektnek kellene lenni..szerintem fizetni fogtok még tagdíjat... lehet várakozni és addig is körmöt rágni...
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Leni
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 600



WWW E-mail
« Új hozzászólás #927 Dátum: 2008.06.09 hétfő, 11:45:56 »

Szia Benedek!!

Segítségedet szeretném kérni. Múlthéten beletolattak barátnőm kocsijába a parkolóban. A tag elment, de hagyott telefonszámot  wow1. A kár akkora. hogy az egész ajtót cserélni kellene. Szervízben, munkadíjjal, egyűtt 90 ezer Huf. Na már most az autó 5 évnél idősebb ezért valami amortizációs költség van amit a barátnőmnek kell kifizetni. Ezt én nem értem pontosan hogy miért.Huh?Huh?Huh??? Bontott ajtóra meg ugye nem fizet a biztosító.
Csak az bosszant hogy bele mennek az emberbe és akkor még ő fizessen.......  gun
Naplózva

volt:2001 TDDi, Kombi, Ghia, Facelift hűtőrács,  Egrus Kipufogó-vég,
Skoda Octavia 1.8 TSI (2011)
sgabo
Vendég
« Új hozzászólás #928 Dátum: 2008.06.09 hétfő, 12:18:43 »

Amit a Netrisk ír annak korrektnek kellene lenni..szerintem fizetni fogtok még tagdíjat... lehet várakozni és addig is körmöt rágni...

A netrisk korrektül tájékoztatott mindenkit a közgyűlésről. Mi ott is voltunk.
A hétvégén megvolt itt Tatán a közgyűlés, ahol leszavaztuk a pótbefizetést. Ennyi. A máv kgfb üzletága elő van készítve eladásra, ha minden igaz, akkor 2 hónapon belül valaki megvásárolja. Ez annyit jelent, hogy átvonulunk máshova, ahol év végén majd vagy elfogadjuk az új tulaj új árait, vagy váltunk, de a mostani fizetendő ez évben nem változik. Nincsen pótfizetés meg ilyenek.

ja, valami lemaradt: mivel a magyar kgfb-re vonatkozó törvények semmilyen esetben nem teszik lehetővé az év közbeni váltást (kivéve ha eladod az autót, érdekmúlás) ezért nem kell csinálni semmit. illetve nem is lehet.  vigyor3
« Utoljára szerkesztve: 2008.06.09 hétfő, 12:20:57 írta sgabo » Naplózva
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #929 Dátum: 2008.06.09 hétfő, 12:42:06 »

Szia Benedek!!

Segítségedet szeretném kérni. Múlthéten beletolattak barátnőm kocsijába a parkolóban. A tag elment, de hagyott telefonszámot  wow1. A kár akkora. hogy az egész ajtót cserélni kellene. Szervízben, munkadíjjal, egyűtt 90 ezer Huf. Na már most az autó 5 évnél idősebb ezért valami amortizációs költség van amit a barátnőmnek kell kifizetni. Ezt én nem értem pontosan hogy miért.Huh?Huh?Huh??? Bontott ajtóra meg ugye nem fizet a biztosító.
Csak az bosszant hogy bele mennek az emberbe és akkor még ő fizessen.......  gun
tehát...
Szerintem:!
Hívd fel a telefon számot... 0691XXXXX hehe  ja ja másikat
egyezkedj vele, hogy betétlap vagy kp kárrendezés....
szerintem előbb a Matáv vagy t-com vagy kicsoda ,megtudnám kit is takar a telefon szám... telefonszám alapján a címét némi nyomozgatással az autó típusát születési évét és nettó éves jövedelmét, láb méretét éves adó bevallását is meg lehet tudni a mabisztól egy két soros levél keretében...(ha nem is meri el a kárt..de ezt nem hinném...akkor miért hagyott volna ott papírt...)
Az amortizációt a biztosítók akkor szokták elsütni, ha az adott elem már javítva volt, vagy bontott az adott alkatrész(festékvastagrág révén...)
+amortizációs költség akkor van, forgó kopó alkatrészről beszélünk... szerintem a szervíz hűjjeséget mond... ebben az esetben nincs sok köze hozzá...azt a bíztosító állapítja meg.... police
Lehet, hogy szervíz cserére szorúulsz circling idiota fejvakaras
(bontott alkatrészre is fizet de csak akkor, ha a potlandó alkatrészt már sehogy nem lehet beszerezni!)
 integet2
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #930 Dátum: 2008.06.09 hétfő, 12:44:04 »

A netrisk korrektül tájékoztatott mindenkit a közgyűlésről. Mi ott is voltunk.
A hétvégén megvolt itt Tatán a közgyűlés, ahol leszavaztuk a pótbefizetést. Ennyi. A máv kgfb üzletága elő van készítve eladásra, ha minden igaz, akkor 2 hónapon belül valaki megvásárolja. Ez annyit jelent, hogy átvonulunk máshova, ahol év végén majd vagy elfogadjuk az új tulaj új árait, vagy váltunk, de a mostani fizetendő ez évben nem változik. Nincsen pótfizetés meg ilyenek.

ja, valami lemaradt: mivel a magyar kgfb-re vonatkozó törvények semmilyen esetben nem teszik lehetővé az év közbeni váltást (kivéve ha eladod az autót, érdekmúlás) ezért nem kell csinálni semmit. illetve nem is lehet.  vigyor3
taps eljen
milyen közgyülésen vagy érdekelt??
Netrisk vagy Máv vnalon?
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Leni
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 600



WWW E-mail
« Új hozzászólás #931 Dátum: 2008.06.09 hétfő, 13:54:05 »



Lehet, hogy szervíz cserére szorúulsz circling idiota fejvakaras
(bontott alkatrészre is fizet de csak akkor, ha a potlandó alkatrészt már sehogy nem lehet beszerezni!)
 integet2



Kp-s kárrendezésről hallani sem akar.....  szomoru1. Nekem is ez volt az első gondolatom.
Amúgy a szervízről nekem is megvan már a véleményem, de hát nem az én autóm.......  wow3.
Azthiszem kezembe kell venni az ügyet.......  hehe

Köszi a segítséget!!!  integet2
Naplózva

volt:2001 TDDi, Kombi, Ghia, Facelift hűtőrács,  Egrus Kipufogó-vég,
Skoda Octavia 1.8 TSI (2011)
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #932 Dátum: 2008.06.09 hétfő, 14:08:49 »

Na már most az autó 5 évnél idősebb ezért valami amortizációs költség van amit a barátnőmnek kell kifizetni. Ezt én nem értem pontosan hogy miért.Huh?Huh?Huh??? Bontott ajtóra meg ugye nem fizet a biztosító.
Csak az bosszant hogy bele mennek az emberbe és akkor még ő fizessen.......  gun

Én is úgy tudom, hogy az 5 évnél idősebb lemezek cseréjénél amortizációt számolnak, mivel "jól" jársz: a régi rozsdás sz@r helyett egy új vasat kapsz.
Szép magyar szokás szerint olyan javító műhelyt kell keresni, aki "kigazdálkodja" ezt a többletköltséget.
Szerintem a bontott elemet 100%-ban fizetik, de tudtommal olyat is lehet kérni, hogy számla nélkül fizessenek (egy pofátlanul alacsony) összeget, és abból megoldod ahogy tudod.
Én ezzel az utóbbi módszerrel éltem jópár éve, és igen jól jártam, lévén a zsíros kárfelvétel után az amortizáción felháborodva mondtam, hogy mégsem kérek javítást csak a lét.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
giorgio
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2753

bembe@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #933 Dátum: 2008.06.09 hétfő, 14:50:46 »

A netrisk korrektül tájékoztatott mindenkit a közgyűlésről. Mi ott is voltunk.
A hétvégén megvolt itt Tatán a közgyűlés, ahol leszavaztuk a pótbefizetést. Ennyi. A máv kgfb üzletága elő van készítve eladásra, ha minden igaz, akkor 2 hónapon belül valaki megvásárolja. Ez annyit jelent, hogy átvonulunk máshova, ahol év végén majd vagy elfogadjuk az új tulaj új árait, vagy váltunk, de a mostani fizetendő ez évben nem változik. Nincsen pótfizetés meg ilyenek.

ja, valami lemaradt: mivel a magyar kgfb-re vonatkozó törvények semmilyen esetben nem teszik lehetővé az év közbeni váltást (kivéve ha eladod az autót, érdekmúlás) ezért nem kell csinálni semmit. illetve nem is lehet.  vigyor3
Köszi az infot, akkor egyelőre egy boldog Mondi tulajdonosként gurulok szépen tovább. Évvégén meg majd meglátjuk.
Naplózva

ex: MK II. 2.0 Ghia Turnier '98 /Ezüstnyíl/
------------------------------------------------
Focus I. 2.0 Ghia '02 /Kékvillám/
Focus II. 1.6 TDCI Trend '05
giorgio
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2753

bembe@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #934 Dátum: 2008.06.09 hétfő, 14:53:18 »


Kp-s kárrendezésről hallani sem akar.....  szomoru1. Nekem is ez volt az első gondolatom.
Amúgy a szervízről nekem is megvan már a véleményem, de hát nem az én autóm.......  wow3.
Azthiszem kezembe kell venni az ügyet.......  hehe

Köszi a segítséget!!!  integet2
Ha ad betétlapot, akkor azzal együtt el kell vinni egy márkaszervizbe és ők megcsinálják, neked semmi dolgod vele. Legalábiis egy ilyen esetnél és szerintem.  wave
Naplózva

ex: MK II. 2.0 Ghia Turnier '98 /Ezüstnyíl/
------------------------------------------------
Focus I. 2.0 Ghia '02 /Kékvillám/
Focus II. 1.6 TDCI Trend '05
Leni
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 600



WWW E-mail
« Új hozzászólás #935 Dátum: 2008.06.09 hétfő, 15:10:49 »

Ha ad betétlapot, akkor azzal együtt el kell vinni egy márkaszervizbe és ők megcsinálják, neked semmi dolgod vele. Legalábiis egy ilyen esetnél és szerintem.  wave

Hát így gondoltam én is........ . De akkor mondták ez az amortizációs dolgot.    levele
Naplózva

volt:2001 TDDi, Kombi, Ghia, Facelift hűtőrács,  Egrus Kipufogó-vég,
Skoda Octavia 1.8 TSI (2011)
sgabo
Vendég
« Új hozzászólás #936 Dátum: 2008.06.09 hétfő, 18:34:38 »

taps eljen
milyen közgyülésen vagy érdekelt??
Netrisk vagy Máv vnalon?

MÁV  vigyor3
Naplózva
Saphran3k
Vendég
« Új hozzászólás #937 Dátum: 2008.06.10 kedd, 20:16:04 »

ahogy Matiz papa mondaná: örötté-bódottá  vigyor3
meggyógyították a mondimat:) Szegénykém nem volt ólcsó wow1
de legalább szép munkát végeztek rajta. Akkora az örömöm, hogy már nem is érdekel a suzukis majom nyes
Naplózva
zsapeti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 974



E-mail
« Új hozzászólás #938 Dátum: 2008.06.11 szerda, 08:35:08 »

Szia Benedek,

Először is ne haragudj, hogy a múltkor úgy eltűntem mint szürke szamár a ködben, de nem jött ki a lépés.
Most viszont visszafizettem az autót, és az eddig kötelező CASCO-t szeretném lemondani.

A múltkor írtad a leveledben, hogy a Generali nem nagyon bántja az ügyfeleket ha nem fizetik a csekket, de azért engem érdekelne, hogy mi lehet a legrosszabb amire számíthatok egy ilyen „nemfizetéses” felmondással.

Segítségedet köszönöm!

Üdv: zsapeti
Naplózva

MKIII. 2.0 TDCi Trend kombi /2002.12./ --> ex/Citroen Evasion 1.9 TD --> ex/Galaxy 2.0 TDCi 2006-->ex/Renault Grand Espace 2.0T
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #939 Dátum: 2008.06.11 szerda, 11:10:59 »

Szia Benedek,

Először is ne haragudj, hogy a múltkor úgy eltűntem mint szürke szamár a ködben, de nem jött ki a lépés.
Most viszont visszafizettem az autót, és az eddig kötelező CASCO-t szeretném lemondani.

A múltkor írtad a leveledben, hogy a Generali nem nagyon bántja az ügyfeleket ha nem fizetik a csekket, de azért engem érdekelne, hogy mi lehet a legrosszabb amire számíthatok egy ilyen „nemfizetéses” felmondással.

Segítségedet köszönöm!

Üdv: zsapeti

a biztosítási törvény a díj fizetési kötelezetséget/ fedezeti időt (!) éves díjban határozza meg..ettől el lehet térni az ügyfél kedvéért és annak terhére..ám a biztosítási díj ezt nem mindíg tartalmazza...tehát...ha a biztosító hisztizik akkor a fennmaradó díjat beszedheti tőled... (uniqa!!)
Megteheti...Polgári és biztosítási törvény alapján... éfordulós szerződés felmondás, 30 napos felmondási idő és társai...
de az új szerződések kötésésnél is ugyan igy van lehetőség "táncolni"... ha még is hisztizne a Generali... kuss
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
zsapeti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 974



E-mail
« Új hozzászólás #940 Dátum: 2008.06.11 szerda, 11:15:21 »

de az új szerződések kötésésnél is ugyan igy van lehetőség "táncolni"... ha még is hisztizne a Generali... kuss

Na ezt most nem igazán vágom....
kuss - ból gondolva van mégis megoldás?
Naplózva

MKIII. 2.0 TDCi Trend kombi /2002.12./ --> ex/Citroen Evasion 1.9 TD --> ex/Galaxy 2.0 TDCi 2006-->ex/Renault Grand Espace 2.0T
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #941 Dátum: 2008.06.11 szerda, 11:18:18 »

Na ezt most nem igazán vágom....
kuss - ból gondolva van mégis megoldás?
igen..
 nezze
phone
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
zsapeti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 974



E-mail
« Új hozzászólás #942 Dátum: 2008.06.11 szerda, 11:21:20 »

igen..
 nezze
phone
Privátba vagy méjlbe? beka3
 worship
Naplózva

MKIII. 2.0 TDCi Trend kombi /2002.12./ --> ex/Citroen Evasion 1.9 TD --> ex/Galaxy 2.0 TDCi 2006-->ex/Renault Grand Espace 2.0T
gyengek
Vendég
« Új hozzászólás #943 Dátum: 2008.07.20 vasárnap, 18:40:28 »


Mi lesz MÁV ABE biztosító által biztosított ügyfelekkel. Én ha nem fizetem be a 3. negyedéves költséget akkor elvileg megszűnik a biztosításom és akkor máshol újra lehet kötni. Ha tényleg ránk (ügyfeleikre) hárítják a költségeket akkor tuti, hogy egy fillért sem fizetek.
Naplózva
giorgio
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2753

bembe@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #944 Dátum: 2008.07.20 vasárnap, 20:15:48 »

Mi lesz MÁV ABE biztosító által biztosított ügyfelekkel. Én ha nem fizetem be a 3. negyedéves költséget akkor elvileg megszűnik a biztosításom és akkor máshol újra lehet kötni. Ha tényleg ránk (ügyfeleikre) hárítják a költségeket akkor tuti, hogy egy fillért sem fizetek.
Azt már rég be kelett fizetni, nem?
De arra én is kíváncsi leszek mi lesz velünk? Benedek?
Naplózva

ex: MK II. 2.0 Ghia Turnier '98 /Ezüstnyíl/
------------------------------------------------
Focus I. 2.0 Ghia '02 /Kékvillám/
Focus II. 1.6 TDCI Trend '05
gyengek
Vendég
« Új hozzászólás #945 Dátum: 2008.07.20 vasárnap, 21:05:12 »

Azt már rég be kelett fizetni, nem?
De arra én is kíváncsi leszek mi lesz velünk? Benedek?

Juli 30-ig van idő! Én amíg lehet kivárok!
Naplózva
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #946 Dátum: 2008.07.21 hétfő, 13:18:41 »

Azt már rég be kelett fizetni, nem?
De arra én is kíváncsi leszek mi lesz velünk? Benedek?
egy mondeós pólóért megmondom!! eplus2
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #947 Dátum: 2008.07.21 hétfő, 13:25:07 »

Azt már rég be kelett fizetni, nem?
De arra én is kíváncsi leszek mi lesz velünk? Benedek?
persze, hogy be kell fizetni..szerintem, mert még hivatalosan működik az általatok "favorizált" Gitt egylet beka3 ha kimondják a vég itéletet utána megszünik jogutód nélkül a biztosító, és utána befizetendő IV/4 év már az új céghez kell befizetni. Az esetleges naptári "csúszások" miatt a pszáf és Mabisz úgy is nyilatkozik...
 police fizessétek be az aktuális csekket... nezze felkialtas felkialtas
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
gyengek
Vendég
« Új hozzászólás #948 Dátum: 2008.07.23 szerda, 22:31:11 »


Ma kaptam e-mailben (netrisk):

A biztosítótársaságok a múlt hét péntekéig (július 18-ig) tehettek vételi ajánlatot a MÁV Biztosító Egyesület kgfb üzletágának átvételére. Mint arról a híradásokból értesülhetett, a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének (PSZÁF) pénteki bejelentése szerint érvényes vételi ajánlat nem érkezett. A PSZÁF ezért július 24-én, csütörtökön 10 órára, a Tatai Honvéd Sportegyesületbe (2890 Tata, Május 1. út) ismét összehívta a MÁV Biztosító közgyűlését. Itt a felügyelet újból kezdeményezni fogja a MÁV Biztosító kötelező tartalékainak rendezése érdekében a biztosító alapszabályának módosítását, hogy lehetőség nyíljon pótdíjbefizetés elrendelésére.

A PSZÁF főigazgatója pénteken arról tájékoztatta a sajtót, hogy tagonként 20-30 ezer forintos pótbefizetést lát szükségesnek, ellenkező esetben a felügyelet még az év vége előtt visszavonhatja a MÁV Biztosító működési engedélyét. Amennyiben a felügyelet visszavonja a biztosító működési engedélyét, a MÁV Biztosító ügyfeleinek az év hátralévő részére új biztosítótársaságnál kell kötelező gépjármű-felelősségbiztosítási szerződést kötniük.
Naplózva
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #949 Dátum: 2008.07.23 szerda, 22:39:55 »

Ma kaptam e-mailben (netrisk):

A biztosítótársaságok a múlt hét péntekéig (július 18-ig) tehettek vételi ajánlatot a MÁV Biztosító Egyesület kgfb üzletágának átvételére. Mint arról a híradásokból értesülhetett, a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének (PSZÁF) pénteki bejelentése szerint érvényes vételi ajánlat nem érkezett....
...szerintem lesz valaki aki megveszi a MAV-ot... kuss idiota
..szerintem...
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Oldalak: 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 ... 63   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.081 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.