Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.10 péntek, 01:36:35 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 ... 63   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Biztosítások, Casco  (Megtekintve 807401 alkalommal)
0 Felhasználó és 7 vendég van a témában
giorgio
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2753

bembe@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #950 Dátum: 2008.07.23 szerda, 22:47:11 »

...szerintem lesz valaki aki megveszi a MAV-ot... kuss idiota
..szerintem...
Te tudsz valamit vagy csak poénkodsz?
Ha biztosítót kell váltani és új szerződést kötni, akkor még érvényes lesz a mostani befizetésem vagy azt buktam?
Naplózva

ex: MK II. 2.0 Ghia Turnier '98 /Ezüstnyíl/
------------------------------------------------
Focus I. 2.0 Ghia '02 /Kékvillám/
Focus II. 1.6 TDCI Trend '05
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #951 Dátum: 2008.07.23 szerda, 23:27:52 »

Te tudsz valamit vagy csak poénkodsz?
Ha biztosítót kell váltani és új szerződést kötni, akkor még érvényes lesz a mostani befizetésem vagy azt buktam?
kuss :kuss:piaci pletyák kuss
a befizetésetek nem veszhetek el...Pszáf és Mabisz figyeli már a befizetéseket (külön kezelik...)
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #952 Dátum: 2008.07.24 csütörtök, 18:07:17 »

Vége a MÁV biztosítónak

Szóval...
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #953 Dátum: 2008.07.24 csütörtök, 19:03:01 »

kuss kuss fejvakaras action
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
gyengek
Vendég
« Új hozzászólás #954 Dátum: 2008.07.24 csütörtök, 22:17:00 »


Szóval? Akkor most mi is lesz?
Naplózva
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #955 Dátum: 2008.07.24 csütörtök, 22:23:57 »

Szóval? Akkor most mi is lesz?
szerintem a Pszáf vagy Mabisz kiad egy utasítást, hogy milyen (Máv-os)csekk befizetések mellet hogyan lehet átkötni a szerződéseket, meg hogy a Bónus besorolással mi is lesz...
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
gyengek
Vendég
« Új hozzászólás #956 Dátum: 2008.07.24 csütörtök, 22:27:56 »

szerintem a Pszáf vagy Mabisz kiad egy utasítást, hogy milyen (Máv-os)csekk befizetések mellet hogyan lehet átkötni a szerződéseket, meg hogy a Bónus besorolással mi is lesz...

Tehát csak hogy jól értem-e. Az kötelező negyedéves díja nem fog változni az évvégéig és valamelyik biztosító átvesz. Amit most befizettem 3. negyedéves csekket akkor már a másik biztosítónál is érvényes? A bónus besorolást meg elvileg csak évvégén szokták kiadni nem?
Naplózva
giorgio
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2753

bembe@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #957 Dátum: 2008.07.24 csütörtök, 22:51:31 »

Tehát csak hogy jól értem-e. Az kötelező negyedéves díja nem fog változni az évvégéig és valamelyik biztosító átvesz. Amit most befizettem 3. negyedéves csekket akkor már a másik biztosítónál is érvényes? A bónus besorolást meg elvileg csak évvégén szokták kiadni nem?
Ezek után mit ad ki a MÁV? Leginkább semmit. Vagy?
Naplózva

ex: MK II. 2.0 Ghia Turnier '98 /Ezüstnyíl/
------------------------------------------------
Focus I. 2.0 Ghia '02 /Kékvillám/
Focus II. 1.6 TDCI Trend '05
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #958 Dátum: 2008.07.24 csütörtök, 22:53:13 »

Én a 3.dik negyedévet besem fizettem, kapják be.....Főleg hogy én fizetem akárt mert nem fedezik. Ja igen akkor nemis fizetek, ennyi.
Naplózva
gyengek
Vendég
« Új hozzászólás #959 Dátum: 2008.07.24 csütörtök, 22:59:43 »

Én a 3.dik negyedévet besem fizettem, kapják be.....Főleg hogy én fizetem akárt mert nem fedezik. Ja igen akkor nemis fizetek, ennyi.

Én ma fizettem be! De remélem nem hiába mert akkor nem leszek túl jó kedvű gun !
Naplózva
giorgio
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2753

bembe@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #960 Dátum: 2008.07.24 csütörtök, 23:05:43 »

Én ma fizettem be! De remélem nem hiába mert akkor nem leszek túl jó kedvű gun !
Szerintem nem kell majd újrafizetni, abból igen nagy közfelháborodás lenne. Majd csak az utolsó negyedévit vagy a következő évtől. De van itt szakértő, hátha tudja.
Naplózva

ex: MK II. 2.0 Ghia Turnier '98 /Ezüstnyíl/
------------------------------------------------
Focus I. 2.0 Ghia '02 /Kékvillám/
Focus II. 1.6 TDCI Trend '05
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #961 Dátum: 2008.07.25 péntek, 00:06:17 »

Én ma fizettem be! De remélem nem hiába mert akkor nem leszek túl jó kedvű gun !
szerintem (tudomásom szerint) a mostani befizetésetek nem közvetlenül a Máv-hoz ment, hanem "felügyelet" ellenőrzi..a mostani befizetést szerintem egy újabb különbözettel tudod "aktualizálni"... A kártörténeti igazolásokat az "új" biztosító fogja bekérni a Mabisz-tól (hisz ezek az adatok náluk is meg vannak)
De ha kapunk valami hivatalos "utasítást" hogy mit is tudunk kezdeni a "Gitt egyletesekkel duhos2" azonnal jelentkezem.... email
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
giorgio
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2753

bembe@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #962 Dátum: 2008.07.25 péntek, 08:55:52 »

szerintem (tudomásom szerint) a mostani befizetésetek nem közvetlenül a Máv-hoz ment, hanem "felügyelet" ellenőrzi..a mostani befizetést szerintem egy újabb különbözettel tudod "aktualizálni"... A kártörténeti igazolásokat az "új" biztosító fogja bekérni a Mabisz-tól (hisz ezek az adatok náluk is meg vannak)
De ha kapunk valami hivatalos "utasítást" hogy mit is tudunk kezdeni a "Gitt egyletesekkel duhos2" azonnal jelentkezem.... email
Jól érzem, hogy enyhe irónia érződik a szavaidból?  duhos2  eplus2
Naplózva

ex: MK II. 2.0 Ghia Turnier '98 /Ezüstnyíl/
------------------------------------------------
Focus I. 2.0 Ghia '02 /Kékvillám/
Focus II. 1.6 TDCI Trend '05
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #963 Dátum: 2008.07.25 péntek, 09:23:46 »

Tehát csak hogy jól értem-e. Az kötelező negyedéves díja nem fog változni az évvégéig és valamelyik biztosító átvesz. Amit most befizettem 3. negyedéves csekket akkor már a másik biztosítónál is érvényes? A bónus besorolást meg elvileg csak évvégén szokták kiadni nem?
Elég világosnak tűnik. Új helyen kell biztosítást kötnöd új díjjal. Csak az a kérdés, hogy mikortól. Én azt mondanám, hogy tegnaptól.
A másik oldala amúgy is jobban aggaszt: ha a hátralévő időszakban csattan belém egy mávos, akkor ki fog fizetni?
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Murmucka
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5488


E!

h.zsolt@freemail.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #964 Dátum: 2008.07.25 péntek, 09:25:56 »

Elég világosnak tűnik. Új helyen kell biztosítást kötnöd új díjjal. Csak az a kérdés, hogy mikortól. Én azt mondanám, hogy tegnaptól.
A másik oldala amúgy is jobban aggaszt: ha a hátralévő időszakban csattan belém egy mávos, akkor ki fog fizetni?
Kipróbáljuk? Belédcsattanok, oszt te menj a mávhoz pénzért Tongue
Naplózva

Anything worth shooting is worth shooting twice. Ammo is cheap. Life is expensive.
Fiat Bravo 1.4 T-Jet >>http://www.murmucka.hu/bravo.jpg<<
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #965 Dátum: 2008.07.25 péntek, 10:27:26 »

Én nem tudom. Nem akarok varjú lenni, aki károg, de kell az, hogy az ember ilyen cégekkel üzleteljen? Máv, posta, köbe?
Ha te okozol balesetet, nem elég, hogy összetörted a másik autóját, még kitolsz vele, mert rettentő nehezen kapja meg a pénzt.
Van egy csomó lehetőség. Ha összeállunk falkába, rögtön lenne lehetőség olcsóbb biztire, akár a rendes biztosítókkal.
Most nem akarok reklámot, de van köztünk biztosítós, lehet, hogy meg kellene próbálni valami jóárasított dolgot.

Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Leni
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 600



WWW E-mail
« Új hozzászólás #966 Dátum: 2008.07.25 péntek, 10:34:05 »

Én nem tudom. Nem akarok varjú lenni, aki károg, de kell az, hogy az ember ilyen cégekkel üzleteljen? Máv, posta, köbe?
Ha te okozol balesetet, nem elég, hogy összetörted a másik autóját, még kitolsz vele, mert rettentő nehezen kapja meg a pénzt.
Van egy csomó lehetőség. Ha összeállunk falkába, rögtön lenne lehetőség olcsóbb biztire, akár a rendes biztosítókkal.
Most nem akarok reklámot, de van köztünk biztosítós, lehet, hogy meg kellene próbálni valami jóárasított dolgot.



Ha az én 28ezer/ negyed évnél találunk olcsóbbat én szívesen tömörülök falkába......  szomoru1
Naplózva

volt:2001 TDDi, Kombi, Ghia, Facelift hűtőrács,  Egrus Kipufogó-vég,
Skoda Octavia 1.8 TSI (2011)
giorgio
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2753

bembe@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #967 Dátum: 2008.07.25 péntek, 10:40:08 »

Ha az én 28ezer/ negyed évnél találunk olcsóbbat én szívesen tömörülök falkába......  szomoru1
Én a MÁVnál fizettem 13,5öt. Na ezért voltam ott.
A falkadolog mehetne, kérdés hogy van-e rá lehetőség. Amíg pedig csak erre fog az egész dolog szolgálni, az ember miért adjon ki rá több pénzt, ha kevesebből is megúszhatja... Huh?
Naplózva

ex: MK II. 2.0 Ghia Turnier '98 /Ezüstnyíl/
------------------------------------------------
Focus I. 2.0 Ghia '02 /Kékvillám/
Focus II. 1.6 TDCI Trend '05
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #968 Dátum: 2008.07.25 péntek, 10:43:35 »

ez az egész mávos cirkusz a hülyeség határait súrolja sztem.
állítólag azon az áron sehol nem lehet kötni biztosítást ami a mávnál volt ... szal ők voltak a legolcsóbbak, ezért nem tudják őket kötelezni a váltásra. na ez az ami már idiótaság bőven!
van 1 olyan, h év közben nem lehet váltani ... most mégis kellene mert a mávnak vége mint a botnak.
van másik dolog, miszerint a biztosítók év közben nem emelhetnek díjat ... na és!!!??? nem is emelnek, mert pl a hungária, v egon, v bármelyik a januári árakkal dolgozik továbbra is ... szal emelés nem történt. mávos majnembiztosítottember + eldöntheti, h melyik ajánlatot fogadja el. hjahh, h ez több bármelyik esetben mint amit eddig fizetett!? ... de legalább lesz biztosítása, nem úgy mint eddig. eddig ugyi csak csekk volt a zsebébe, biztosítás meg igazából nem.
ez olyan mint amikor veszek a pijacon 1 kínai pólót 500pízéé, ami 3nap múlva elszakad, és bemegyek hisztizni a nike boltba, h ugyan ezen az áron adjanak másikat, ami jobb.
szal qrrwára nem értem méé kell belekeverni az áremelést ebbe a dologba, mikor köze nincs hozzá. eccerűen más minőségről van szó, aminek természetesen más az ára.
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #969 Dátum: 2008.07.25 péntek, 10:47:03 »

Ha az én 28ezer/ negyed évnél találunk olcsóbbat én szívesen tömörülök falkába......  szomoru1

Ez a cascód? Vagy a köteleződ? Az én kötelezőmnek ennyi kb (azaz 32) az ÉVES díja, és hungária.
Nekem a cascóm is kb ennyi, pontosan nem emlékszem, de vagy 24, vagy 32 a negyedéves, 10%, 50e.
Az meg prov. ha jól emlékszem.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Leni
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 600



WWW E-mail
« Új hozzászólás #970 Dátum: 2008.07.25 péntek, 10:54:09 »

Ez a cascód? Vagy a köteleződ? Az én kötelezőmnek ennyi kb (azaz 32) az ÉVES díja, és hungária.
Nekem a cascóm is kb ennyi, pontosan nem emlékszem, de vagy 24, vagy 32 a negyedéves, 10%, 50e.
Az meg prov. ha jól emlékszem.

ez biza a kötelezőm! A fiatalság átka, na és persze annak, hogy megkötötték helyettem a biztosítást, én meg hittem a szalonnak, hogy a legolcsóbbat kötik.    levele De ezt már én kúrtam el.  rinya
Naplózva

volt:2001 TDDi, Kombi, Ghia, Facelift hűtőrács,  Egrus Kipufogó-vég,
Skoda Octavia 1.8 TSI (2011)
Joao
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 482


« Új hozzászólás #971 Dátum: 2008.07.25 péntek, 10:56:33 »

Én a MÁVnál fizettem 13,5öt. Na ezért voltam ott.
Amíg pedig csak erre fog az egész dolog szolgálni, az ember miért adjon ki rá több pénzt, ha kevesebből is megúszhatja... Huh?

Ez rendben is lenne, de ha pótdíjat vagy mit (volt ilyen verzió is) kellene befizetni akkor nem kellene sírni, hogy de hát aztán azt már nem!
A többit meg már megírta Tsory.
Naplózva
Akidna
Vendég
« Új hozzászólás #972 Dátum: 2008.07.25 péntek, 10:57:44 »

Ha az én 28ezer/ negyed évnél találunk olcsóbbat én szívesen tömörülök falkába......  szomoru1
wow1 Mi valami 14 ezer körül fizetünk/negyedév az Uniquanál. És A0 besorolással. A0, vagy B0 na ezt most nem tudom, szóval első éves, és még nincsen bónuszunk.
Naplózva
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #973 Dátum: 2008.07.25 péntek, 11:09:12 »

Van egy csomó lehetőség. Ha összeállunk falkába, rögtön lenne lehetőség olcsóbb biztire, akár a rendes biztosítókkal.
..dolgozunk rajta ám nem egyszerű dolog, mert ilyen "keret" megálapodásokra hivatkozva bejelentkezni az Üllői út páros és páratlan oldala külön külön is és az a biztosítóknak nem nyerő.... falbav action email


Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Tar
Vendég
« Új hozzászólás #974 Dátum: 2008.07.25 péntek, 11:16:47 »

Most lértem árajánlatot egy bitzosítási alkusz cégtől. A MÁV-nál eddíg fizettem 20 475 HUF-ot negyedévente (B2 besorolás). A legolcsóbb a KÖBE lett volna, de mivel az is egyesület mint a MÁV, felejtős. A következő a K&H 26 382 HUF-al, sztem ez lesz a nyerő nálam.
Az ember akivel beszéltem azt mondta hogy ameddíg semmi hivatalos papír nincs az egész MÁV-ÁBE megszűnéséről addíg miről beszélünk?!
Naplózva
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #975 Dátum: 2008.07.25 péntek, 11:18:43 »

wow1 Mi valami 14 ezer körül fizetünk/negyedév az Uniquanál. És A0 besorolással. A0, vagy B0 na ezt most nem tudom, szóval első éves, és még nincsen bónuszunk.
A díjakkal óvatosan mert a tarifálási pozíciókkat nem lehet egy-egy szába leírni...NE SZÁM HÁBURÚRUNK!!!!  email
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #976 Dátum: 2008.07.25 péntek, 11:19:28 »

Most lértem árajánlatot egy bitzosítási alkusz cégtől. A MÁV-nál eddíg fizettem 20 475 HUF-ot negyedévente (B2 besorolás). A legolcsóbb a KÖBE lett volna, de mivel az is egyesület mint a MÁV, felejtős. A következő a K&H 26 382 HUF-al, sztem ez lesz a nyerő nálam.
Az ember akivel beszéltem azt mondta hogy ameddíg semmi hivatalos papír nincs az egész MÁV-ÁBE megszűnéséről addíg miről beszélünk?!
íGY VAN!!
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
gyengek
Vendég
« Új hozzászólás #977 Dátum: 2008.07.25 péntek, 11:44:11 »

De kell az, hogy az ember ilyen cégekkel üzleteljen? Máv, posta, köbe?

Szerintem elég sok embernek fontos, hogy mennyit költ. Nekem sem volt mindegy 5 000 forinttal többet vagy kevesebbet kell(ett) fizetnem. Ha meg megtörök valakit az már ne az én hibám legyen, hogy a biztosítom nem fizet. Ezért vannak jogsegély szolgálatok (pl.: DAS), hogy az ilyen helyzetekben segítsen (már aki szerződést kötött velük).
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #978 Dátum: 2008.07.25 péntek, 11:44:41 »

Most lértem árajánlatot egy bitzosítási alkusz cégtől. A MÁV-nál eddíg fizettem 20 475 HUF-ot negyedévente (B2 besorolás). A legolcsóbb a KÖBE lett volna, de mivel az is egyesület mint a MÁV, felejtős. A következő a K&H 26 382 HUF-al, sztem ez lesz a nyerő nálam.
Az ember akivel beszéltem azt mondta hogy ameddíg semmi hivatalos papír nincs az egész MÁV-ÁBE megszűnéséről addíg miről beszélünk?!

Ti valamit rosszul csináltok. Nekem b3 vagy 4 van, és az ÉVES díjam 32, tehát a negyedéves 8 körül van.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #979 Dátum: 2008.07.25 péntek, 11:45:32 »

Szerintem elég sok embernek fontos, hogy mennyit költ. Nekem sem volt mindegy 5 000 forinttal többet vagy kevesebbet kell(ett) fizetnem. Ha meg megtörök valakit az már ne az én hibám legyen, hogy a biztosítom nem fizet. Ezért vannak jogsegély szolgálatok (pl.: DAS), hogy az ilyen helyzetekben segítsen (már aki szerződést kötött velük).

De pont azt modnom, hogy én jóval kevesebbet fizetek, rendes biztosítónál! Nyilván, hogy a pénz mindig számít.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
gyengek
Vendég
« Új hozzászólás #980 Dátum: 2008.07.25 péntek, 11:51:30 »

Ti valamit rosszul csináltok. Nekem b3 vagy 4 van, és az ÉVES díjam 32, tehát a negyedéves 8 körül van.

Már ne haragudj de a díjszámításba ugye beleszámít: a jogsi szerzésének az ideje, az autó, a kategória, az életkor, a lakcím és még egy pár valami. Nekem ez az első kocsi a nevemen, tehát a nulláról kezdtem. Fiatal vagyok, 7 éve van jogsim, Budapesti lakos. Ennél sz@rabb konstrukció nincs. Azt hiszem azért te valamivel előttem jársz mind korban (nem akarlak öregíteni de a tény az tény nyes ), mind pedig azzal a ténnyel, hogy pár éve gondolom saját neveden hordod az autóidat és a legfontosabb nem Pestre vagy bejelentve.       
Naplózva
Tar
Vendég
« Új hozzászólás #981 Dátum: 2008.07.25 péntek, 11:57:21 »

Ti valamit rosszul csináltok. Nekem b3 vagy 4 van, és az ÉVES díjam 32, tehát a negyedéves 8 körül van.
A különbség kettőnk között biztosítás szempontjából CSAK az életkor, a lakóhely, a kocsi teljesítménye, löktérfogata és hogy mióta van jogosítványunk. Innen ez a „minimális” differencia.
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #982 Dátum: 2008.07.25 péntek, 11:58:44 »

Már ne haragudj de a díjszámításba ugye beleszámít: a jogsi szerzésének az ideje, az autó, a kategória, az életkor, a lakcím és még egy pár valami. Nekem ez az első kocsi a nevemen, tehát a nulláról kezdtem. Fiatal vagyok, 7 éve van jogsim, Budapesti lakos. Ennél sz@rabb konstrukció nincs. Azt hiszem azért te valamivel előttem jársz mind korban (nem akarlak öregíteni de a tény az tény nyes ), mind pedig azzal a ténnyel, hogy pár éve gondolom saját neveden hordod az autóidat és a legfontosabb nem Pestre vagy bejelentve.       

Én pest megyei vagyok, az majdnem ugyanaz, mint a pesti. Az életkor, gyerekek száma, jogsi életkora, ez jogos.
Amúgy, ha nem tolom el, akkor most b8-ban vagyok (sajnos hallgattam a rossz tanácsra, rosszkor váltottam biztosítót, így elbuktam kb 3-4 év bónuszt).
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #983 Dátum: 2008.07.25 péntek, 11:59:56 »

A különbség kettőnk között biztosítás szempontjából CSAK az életkor, a lakóhely, a kocsi teljesítménye, löktérfogata és hogy mióta van jogosítványunk. Innen ez a „minimális” differencia.
A gyerekek számát, és azt a tényt, hogy én vagyok az egyik legjobb tördelő, kihagytad.  wow1 eplus2
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #984 Dátum: 2008.07.25 péntek, 12:09:24 »

Amúgy, ha nem tolom el, akkor most b8-ban vagyok (sajnos hallgattam a rossz tanácsra, rosszkor váltottam biztosítót, így elbuktam kb 3-4 év bónuszt).
ezt hogy csináltad??? wow1
Díj nem fizetéssel szűnt meg biztosításod???
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Tar
Vendég
« Új hozzászólás #985 Dátum: 2008.07.25 péntek, 12:14:08 »

A gyerekek számát, és azt a tényt, hogy én vagyok az egyik legjobb tördelő, kihagytad.  wow1 eplus2
Az egyik legjobb, de csak a második.  Grin Viszont te jobban fékezel  Grin
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #986 Dátum: 2008.07.25 péntek, 12:17:01 »

ezt hogy csináltad??? wow1
Díj nem fizetéssel szűnt meg biztosításod???

Igen, 2002 január elsejével átmentem egy másikhoz, aminél jobb volt a díj. Nem intéztem el, hogy a b1-et átvigyem az újhoz (azaz jan 1-től már b2), mert még így is jóval olcsóbb lett. Az új helyen meg 2002 júl 1-től 2003 júl 30-ig van a megfigyelési időszak, és 2004 jan 1-től lettem b1, pedig ha nem kavarok, kb 4 lettem volna. Aztán azért nem kavartam, mert a bónus nem nagyon befolyásolta az árat, valami über-flottánál voltam, az akkor még meglévő kölcsön okán. Mind1, ez van.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #987 Dátum: 2008.07.25 péntek, 12:20:07 »

Igen, 2002 január elsejével átmentem egy másikhoz, aminél jobb volt a díj. Nem intéztem el, hogy a b1-et átvigyem az újhoz (azaz jan 1-től már b2), mert még így is jóval olcsóbb lett. Az új helyen meg 2002 júl 1-től 2003 júl 30-ig van a megfigyelési időszak, és 2004 jan 1-től lettem b1, pedig ha nem kavarok, kb 4 lettem volna. Aztán azért nem kavartam, mert a bónus nem nagyon befolyásolta az árat, valami über-flottánál voltam, az akkor még meglévő kölcsön okán. Mind1, ez van.
hmmm..a flottásoknál a bónusz valóban nagyon követhetetlen...  szomoru1
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #988 Dátum: 2008.07.25 péntek, 14:38:06 »

Jól érzem, hogy enyhe irónia érződik a szavaidból?  duhos2  eplus2
csodálkozol...nem szeretem a "felelőtlen" hozzáállást... wow1
aztám neg megy a kapkodás meg a sikoltozás,pánokolás, ha tényleg beleléptek a sz@arba...
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
giorgio
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2753

bembe@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #989 Dátum: 2008.07.25 péntek, 15:29:22 »

csodálkozol...nem szeretem a "felelőtlen" hozzáállást... wow1
aztám neg megy a kapkodás meg a sikoltozás,pánokolás, ha tényleg beleléptek a sz@arba...
De most komolyan! Miért léptem volna bele a sz@rba? Ez badarság! Azért, mert xy évig kevesebbet fizettem, mint mások? Most majd ugyanannyit fogok, de effektíve nyertem vele egy rakat pénzt!
És miért lennék felelőtlen? Azért mert, mint egy laikus, aki egyáltalán nem ért hozzá, megnézi az ajánlatokat és ez a legolcsóbb? Megköti, naná. Minek fizessen többet másnál....
Naplózva

ex: MK II. 2.0 Ghia Turnier '98 /Ezüstnyíl/
------------------------------------------------
Focus I. 2.0 Ghia '02 /Kékvillám/
Focus II. 1.6 TDCI Trend '05
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #990 Dátum: 2008.07.25 péntek, 15:57:34 »

Igazából akkor lehetne a mávos ügyfelek szemére hányni  wow1 ha a túl alacsony díjak miatt nem lenne fedezet.
Itt azonban nem erről van szó, hanem egyszerűen ellopták a lóvét.

Mondjuk a károsult autóst ez a legkevésbé sem vigasztalja.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #991 Dátum: 2008.07.25 péntek, 16:27:48 »

Igazából akkor lehetne a mávos ügyfelek szemére hányni  wow1 ha a túl alacsony díjak miatt nem lenne fedezet.
Itt azonban nem erről van szó, hanem egyszerűen ellopták a lóvét.

Mondjuk a károsult autóst ez a legkevésbé sem vigasztalja.


Örülj, hogy nem ment beléd eddig egy MÁV-os biztosított, az olyan mintha beléd ütközik egy ork, műszaki nélküli piros zsigulival amin lopott a rendszám és nincs biztosítva, és hó közepe van készpénz a játékgépbe meg a kocsmába elúszott. Ilyen esetben mit tennétek? -  kihívnám a rendőrt és lelövetem  gun
Naplózva
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #992 Dátum: 2008.07.25 péntek, 16:56:55 »

Örülj, hogy nem ment beléd eddig egy MÁV-os biztosított, az olyan mintha beléd ütközik egy ork, műszaki nélküli piros zsigulival amin lopott a rendszám és nincs biztosítva, és hó közepe van készpénz a játékgépbe meg a kocsmába elúszott. Ilyen esetben mit tennétek? -  kihívnám a rendőrt és lelövetem  gun
valahogy így..... amióta ezzel foglalkozom és most is ezt mondom ezek az egyesületek egy nagy ketyegő bombák mf3 kocsog...és senki ne mondja nekem, hogy két éve tartó egyesületi hisztikről nem hallott nezze..és évvégével ne lett volna módja átkötni használhatóbb céghez... nezze Az ártatlanság vélelme az egy ideig nagyon szép és nagyon jó de két éven keresztül közelit a pofátlansághoz....
Sőt amikor megkötöd a szerződést ott van kerek perec leírva... falbav :wow1:ami most történt az meg várható volt...szerintem máskor ezekre jobban oda kell figyelni..igaz rengeteg pénzt spóroltál meg taps, de járhattál volna rosszabbul is... erről szerintem kár vitát nyitni...egy ilyen világban érdemesebb a minőség felé elmozdulni, mert hosszútávon sokkal olcsóbban jársz, vagy nyissunk vitát a Suzuki v.s. Mondeo-ról...mind a kettővel lehet a dugóban seggeli ...de azért mégis a minőséget választottál, ezért vettél mondeo-t.... Sőt évente mennyi pénzt ráköltesz (sokszor feleslegesen) az autóra, és most évente 30-40-50 e forinton küzdesz... wow1
Hol van itt a realitás... kuss kuss fejvakaras confused
inkább abba hagyom mert felrobbanok... falbav
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #993 Dátum: 2008.07.25 péntek, 17:06:05 »

És miért lennék felelőtlen? Azért mert, mint egy laikus, aki egyáltalán nem ért hozzá, megnézi az ajánlatokat és ez a legolcsóbb? Megköti, naná. Minek fizessen többet másnál....

Kb ezt a gondolkodásmódot használják ki a szerencselovagok. Pl a mindenféle szövetkezetek, amik übernagy kamatot adtak a delládra (az első 10 befektetőnek). Azok az utazási irodák, amik rettentő olcsón adják az utakat.
A lényeg pl a befektetésnél, hogy az nem bank, és az állam nem garantálja a befektetést. A Baumagosok pl, most szegények futnak a pénzük után. De volt ez régebben is. Vagy a pilóta játék... az eleje jól jár vele, a vége nem.
Azt mondhatnám, hogy naiv vagy, vagy tapasztalatlan, ha ez nem sértő.
Szóval jó, ha van egy vészcsengő, ha az túl olcsó, és csak úgy ok nélkül. Ezek a "biztosítók" abból élnek, hogy nem fizetik ki a kárt, esetleg a végén tönkremennek. Tehát csodák nincsenek, csak trükkök.
De ne érts félre, annyira ügyesen csinálják, hogy beugrik neki az ember. Engem is paliztak be EGYSZER, amikor befizettem a 3e forintot az irodának, azt mondtam, 1,6 és 2m között legyen a lakás ára (tizenéve volt), erre aszonták nem jó.
- Mi nem jó?
- Az értékhatár.
- Mondok, miért is?
- Mert adjak bővebbet, 1 és 3 között.
- De nekem (úgymond) van 1,6  esetleg 2-ig el tudunk menni, de tovább nem. De 1,6-nál olcsóbb nem kell.
- Így akkor túl sok cím jön ki, azért adjam a bővebbet.
- Nem hiszem, mert pont a másiknál lenne több cím.
- Nem, az ő programuk ilyen.
- Rúgják ki a programozót.
- Nem rúgják ki.
Erre elkezdte püfölni a gépet (szó szerint), majd kijött 1 cím, 2,2m.
- Ez sok nekünk, és megadtuk az értékhatárt.
- De majdnem jó...
- De nem.
- Akkor nncs több cím...
Na mind1, valószínűleg nem tudta kezelni a rendszert, meg közben találtunk mást (megvettük azt, amiben lektunk, nem kellett költözni).
Szóval szövetkezet. Ha a tulaj kitalálja, hogy akkor dobjunk össze 1 Porsche cayennere, neki, összehívja a közgyűlést, arra úgysem jönnek el elegen, majd a másodikat fél óra múlvára írja ki, ott meg a jelenlévők döntenek. Beépített ember szavaz, mint a gép. Te meg fizecc havi 3 ezret pluszban - aláírtad.
Mint az egyik ismerős vett egy lakást, abban a házban egy muki megvette a lakások 55%-át. Összehívja a közgyűlést, és kitalálta, hogy az ő cége takarít, bazidrágán. Ő megszavazza, a többi meg fizet. Csak jól ki kell találni.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
gyengek
Vendég
« Új hozzászólás #994 Dátum: 2008.07.25 péntek, 20:49:37 »


Azt hiszem némelyik hozzászólás már túl ment egy bizonyos határon! Mi egyszerű kérdéseket tettünk fel a fórumon lévő szakértő(k)nek. Mit kaptunk vissza: naivak vagyunk, pofátlanok, gitt egylet stb. Igen: naivak vagyunk, hogy spórolni akartunk? Igen naivak vagyunk. Pofátlanok vagyunk, hogy nem szerződtünk mát más biztosítóhoz? Igen pofátlanok vagyunk. Azt hiszem a dolgot nem így kellene felfogni egyes embereknek. És még egyszer igen is fontos néhány embernek az az évi 30 40 50 ezer forint. Szerencsére nektek nincs ilyen gondotok ez örvendetes. Egyszerűbb lenni azt mondani - Srácok ezt és ezt lehet tenni vagy menjetek a pics@ba nem segítek! - mint itt egymásnak esni a biztosítási összegeken és a biztosítókon és lenaivozni és pofátlanozni a másikat. Nektek jó mer Ti nem léptetek rá ere az útra. Örüljetek. Én a részemről befejezettnek tekintem a dolgot mivel ma megkaptam a Netrisk-től a levelet és ott korrekten leírják mi van és mi lesz. Természetesen azokat sajnálom, akiket MÁV-osok törtek meg és nem fizetik ki a kárukat de ITT NEM EZ VOLT A KÉRDÉS!
Naplózva
giorgio
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2753

bembe@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #995 Dátum: 2008.07.25 péntek, 20:55:40 »

valahogy így..... amióta ezzel foglalkozom és most is ezt mondom ezek az egyesületek egy nagy ketyegő bombák mf3 kocsog...és senki ne mondja nekem, hogy két éve tartó egyesületi hisztikről nem hallott nezze..és évvégével ne lett volna módja átkötni használhatóbb céghez... nezze Az ártatlanság vélelme az egy ideig nagyon szép és nagyon jó de két éven keresztül közelit a pofátlansághoz....
Sőt amikor megkötöd a szerződést ott van kerek perec leírva... falbav :wow1:ami most történt az meg várható volt...szerintem máskor ezekre jobban oda kell figyelni..igaz rengeteg pénzt spóroltál meg taps, de járhattál volna rosszabbul is... erről szerintem kár vitát nyitni...egy ilyen világban érdemesebb a minőség felé elmozdulni, mert hosszútávon sokkal olcsóbban jársz, vagy nyissunk vitát a Suzuki v.s. Mondeo-ról...mind a kettővel lehet a dugóban seggeli ...de azért mégis a minőséget választottál, ezért vettél mondeo-t.... Sőt évente mennyi pénzt ráköltesz (sokszor feleslegesen) az autóra, és most évente 30-40-50 e forinton küzdesz... wow1
Hol van itt a realitás... kuss kuss fejvakaras confused
inkább abba hagyom mert felrobbanok... falbav
Hosszútávon olcsóbban járok?Huh??
Most mivel jártam olcsóbban? Semmivel!
Nézd, amíg a biztosítók olyanok, amilyenek és ha az embernek kára lesz, SOHA nem fizetik azt ki teljesen, és emberek százai buknak rajta akár milliókat, addig nekem senki ne mondja, hogy kössek drágábbat. Nem fogok. Ha károm lesz úgyse kapom meg a dellát amit buktam. Akkor minek fizessek többet?
Lehet felrobbanni, de amit írtam az igaz! Sajnos! Ez Magyaroroszág, az egész rendszer sz@r úgy ahogy van.  szomoru1 szomoru1
Naplózva

ex: MK II. 2.0 Ghia Turnier '98 /Ezüstnyíl/
------------------------------------------------
Focus I. 2.0 Ghia '02 /Kékvillám/
Focus II. 1.6 TDCI Trend '05
giorgio
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2753

bembe@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #996 Dátum: 2008.07.25 péntek, 20:57:15 »

Azt hiszem némelyik hozzászólás már túl ment egy bizonyos határon! Mi egyszerű kérdéseket tettünk fel a fórumon lévő szakértő(k)nek. Mit kaptunk vissza: naivak vagyunk, pofátlanok, gitt egylet stb. Igen: naivak vagyunk, hogy spórolni akartunk? Igen naivak vagyunk. Pofátlanok vagyunk, hogy nem szerződtünk mát más biztosítóhoz? Igen pofátlanok vagyunk. Azt hiszem a dolgot nem így kellene felfogni egyes embereknek. És még egyszer igen is fontos néhány embernek az az évi 30 40 50 ezer forint. Szerencsére nektek nincs ilyen gondotok ez örvendetes. Egyszerűbb lenni azt mondani - Srácok ezt és ezt lehet tenni vagy menjetek a pics@ba nem segítek! - mint itt egymásnak esni a biztosítási összegeken és a biztosítókon és lenaivozni és pofátlanozni a másikat. Nektek jó mer Ti nem léptetek rá ere az útra. Örüljetek. Én a részemről befejezettnek tekintem a dolgot mivel ma megkaptam a Netrisk-től a levelet és ott korrekten leírják mi van és mi lesz. Természetesen azokat sajnálom, akiket MÁV-osok törtek meg és nem fizetik ki a kárukat de ITT NEM EZ VOLT A KÉRDÉS!
Össze tudod nagyjából foglalni mi lesz?
 worship
Naplózva

ex: MK II. 2.0 Ghia Turnier '98 /Ezüstnyíl/
------------------------------------------------
Focus I. 2.0 Ghia '02 /Kékvillám/
Focus II. 1.6 TDCI Trend '05
gyengek
Vendég
« Új hozzászólás #997 Dátum: 2008.07.25 péntek, 21:00:17 »

Össze tudod nagyjából foglalni mi lesz?
 worship

PÜ!
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #998 Dátum: 2008.07.25 péntek, 21:23:24 »

Azt hiszem némelyik hozzászólás már túl ment egy bizonyos határon! Mi egyszerű kérdéseket tettünk fel a fórumon lévő szakértő(k)nek. Mit kaptunk vissza: naivak vagyunk, pofátlanok, gitt egylet stb. Igen: naivak vagyunk, hogy spórolni akartunk? Igen naivak vagyunk. Pofátlanok vagyunk, hogy nem szerződtünk mát más biztosítóhoz? Igen pofátlanok vagyunk. Azt hiszem a dolgot nem így kellene felfogni egyes embereknek. És még egyszer igen is fontos néhány embernek az az évi 30 40 50 ezer forint. Szerencsére nektek nincs ilyen gondotok ez örvendetes. Egyszerűbb lenni azt mondani - Srácok ezt és ezt lehet tenni vagy menjetek a pics@ba nem segítek! - mint itt egymásnak esni a biztosítási összegeken és a biztosítókon és lenaivozni és pofátlanozni a másikat. Nektek jó mer Ti nem léptetek rá ere az útra. Örüljetek. Én a részemről befejezettnek tekintem a dolgot mivel ma megkaptam a Netrisk-től a levelet és ott korrekten leírják mi van és mi lesz. Természetesen azokat sajnálom, akiket MÁV-osok törtek meg és nem fizetik ki a kárukat de ITT NEM EZ VOLT A KÉRDÉS!

Bocsi, de van egy olyan mondás, hogy nem az a baj, ha valami hiba történik, hanem az, ha az ember nem érti meg, mi okozta a hibát, vagy másképpen mondva, tanul belőle. Nem arról van szó, hogy évi pár tíz ezer forint közülünk valakinek ne számítana (van pár gazdag ismerősöm, na azok aztán tudnak néha fillérezni), hanem hogy az ember a túl olcsót nem szereti választani, mert esetenként az olcsóbb a drágább.
Én nem hiszem, hogy sértő vagy kioktató lettem volna. Az ember fiatalabb korában óhatatlanul besétál 1-2 csapdába. Ez törvényszerű.
De ha végiggondolod, szinte törvényerű volt, hogy a dolgok ide jutnak. Velem is fordult már elő, hogy a spórolás a végén többe kerül, így már az ember óvatosabb, és próbálja megtalálni az optimumot. Hogy meddig érdemes elmenni a spórolásban.

Sajnálom, hogy rossz szándékúnak fogod fel.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
giorgio
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2753

bembe@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #999 Dátum: 2008.07.25 péntek, 21:25:22 »

Bocsi, de van egy olyan mondás, hogy nem az a baj, ha valami hiba történik, hanem az, ha az ember nem érti meg, mi okozta a hibát, vagy másképpen mondva, tanul belőle. Nem arról van szó, hogy évi pár tíz ezer forint közülünk valakinek ne számítana (van pár gazdag ismerősöm, na azok aztán tudnak néha fillérezni), hanem hogy az ember a túl olcsót nem szereti választani, mert esetenként az olcsóbb a drágább.
Én nem hiszem, hogy sértő vagy kioktató lettem volna. Az ember fiatalabb korában óhatatlanul besétál 1-2 csapdába. Ez törvényszerű.
De ha végiggondolod, szinte törvényerű volt, hogy a dolgok ide jutnak. Velem is fordult már elő, hogy a spórolás a végén többe kerül, így már az ember óvatosabb, és próbálja megtalálni az optimumot. Hogy meddig érdemes elmenni a spórolásban.

Sajnálom, hogy rossz szándékúnak fogod fel.
Angel könyörgök, most ebben a szituban mi a te általad említett "az olcsóbb a drágább"Huh?
Naplózva

ex: MK II. 2.0 Ghia Turnier '98 /Ezüstnyíl/
------------------------------------------------
Focus I. 2.0 Ghia '02 /Kékvillám/
Focus II. 1.6 TDCI Trend '05
Oldalak: 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 ... 63   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.08 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.