Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.10 péntek, 00:05:13 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 ... 63   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Biztosítások, Casco  (Megtekintve 807387 alkalommal)
0 Felhasználó és 13 vendég van a témában
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #1000 Dátum: 2008.07.25 péntek, 21:39:16 »

Azt hiszem némelyik hozzászólás már túl ment egy bizonyos határon! Mi egyszerű kérdéseket tettünk fel a fórumon lévő szakértő(k)nek. Mit kaptunk vissza: naivak vagyunk, pofátlanok, gitt egylet stb. Igen: naivak vagyunk, hogy spórolni akartunk? Igen naivak vagyunk. Pofátlanok vagyunk, hogy nem szerződtünk mát más biztosítóhoz? Igen pofátlanok vagyunk. Azt hiszem a dolgot nem így kellene felfogni egyes embereknek. És még egyszer igen is fontos néhány embernek az az évi 30 40 50 ezer forint. Szerencsére nektek nincs ilyen gondotok ez örvendetes. Egyszerűbb lenni azt mondani - Srácok ezt és ezt lehet tenni vagy menjetek a pics@ba nem segítek! - mint itt egymásnak esni a biztosítási összegeken és a biztosítókon és lenaivozni és pofátlanozni a másikat. Nektek jó mer Ti nem léptetek rá ere az útra. Örüljetek. Én a részemről befejezettnek tekintem a dolgot mivel ma megkaptam a Netrisk-től a levelet és ott korrekten leírják mi van és mi lesz. Természetesen azokat sajnálom, akiket MÁV-osok törtek meg és nem fizetik ki a kárukat de ITT NEM EZ VOLT A KÉRDÉS!
Szerinted én most mennyire érzek veled egyet? A múlt héten egy ilyen "jónevű" biztosítós dörzsölte meg az orromat Angry Tudod hogy szoktak reagálni a MÁV, posta stb. felelősségbiztosítókra a szervizek?
Momentán most nekem tele a t...m az ilyen egyletekkel. Ne érts félre nem veled van bajom hanem azzal, hogy ha nem akarom túl sokáig mellőzni az autót akkor inkább fizetnem kell a CASCO önrészemet mert így hetekkel hamarabb kész a munkaeszközöm, és nem kell kifizetnem a teljes kárértéket előre ha el akarom hozni az autót idő előtt Angry
Naplózva
giorgio
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2753

bembe@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1001 Dátum: 2008.07.25 péntek, 21:41:28 »

Szerinted én most mennyire érzek veled egyet? A múlt héten egy ilyen "jónevű" biztosítós dörzsölte meg az orromat Angry Tudod hogy szoktak reagálni a MÁV, posta stb. felelősségbiztosítókra a szervizek?
Momentán most nekem tele a t...m az ilyen egyletekkel. Ne érts félre nem veled van bajom hanem azzal, hogy ha nem akarom túl sokáig mellőzni az autót akkor inkább fizetnem kell a CASCO önrészemet mert így hetekkel hamarabb kész a munkaeszközöm, és nem kell kifizetnem a teljes kárértéket előre ha el akarom hozni az autót idő előtt Angry
Ebben teljesen igazad van és sajnálom tényleg, hogy beléd mentek.
De arról, hogy a biztosító nem fizet, arról nem az a 200.000 ember tehet.
Jobbulást a gépnek!
Naplózva

ex: MK II. 2.0 Ghia Turnier '98 /Ezüstnyíl/
------------------------------------------------
Focus I. 2.0 Ghia '02 /Kékvillám/
Focus II. 1.6 TDCI Trend '05
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1002 Dátum: 2008.07.25 péntek, 21:46:22 »

Angel könyörgök, most ebben a szituban mi a te általad említett "az olcsóbb a drágább"Huh?

Hát, még nem lehet tudni mi lesz a vége, és a tagoknak ez mennyibe fog kerülni. De inkább nem mondok semmit, mert nem akarom borzolni a kedélyeket.

Válasz
Ebben teljesen igazad van és sajnálom tényleg, hogy beléd mentek.
De arról, hogy a biztosító nem fizet, arról nem az a 200.000 ember tehet.
Jobbulást a gépnek!

Hát... közvetlen nem, de ha a csodék nincsenek, csak trükkök, eljutunk oda, hogy mégis.
Aztán... megvan az esélye, hogy réged eltalál egy mávos, és addig trükközik a máv, hogy a végén nem kapsz egy fillért sem.
Volt már ilyenre példa... akkor is ugyanez lesz a véleményed?

De én asszem hagyom a francba, nem akarok én forradalmat.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Fürge Teknős
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5823



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1003 Dátum: 2008.07.25 péntek, 21:55:43 »

Én , mint a többi 195ezer sorstársam, szintén Máv-os vagyok.Én is felkaptam a fejem, amikor le lettünk "gittegyletezve" degradáló szmájli kíséretében.Nem most kell belénk rúgni, hanem akkor kellett volna a NAGYOKOSOKNAK lépni, amikor megjelent a színen ez az egyesület.Aki most fennen hangoztatja, hogy előre lehetett látni a bajt, miért engedte, hogy ez megtörténjen????Akkor kellett volna kiállni az utcára, és hangosbemondón világgá kürtölni, hogy" Hé, emberek, ez átverés, ne kössetek ott!! " Ez megtörtént? NEM!!Akkor most miért veri mindenki a mellét, hogy ő megmondta?Mutassatok nekem valakit a pórul járt tagok közül, akik azt nézték, hogy egyesületbe lépnek be, ahol ha hiány van, akkor közösen kell állni a veszteséget.Felhívták rá a figyelmünket, amikor kötöttük?NEM!!Csak azt hírdették mindenhol, hogy milyen olcsó, és ez volt a szempont.Miért fizessek 2x annyit egy kötelezően kirótt sokadik "adóra", amikor kevesebből is megúszom.Azért, mert a másiknak nagyobb neve van?Lépten-nyomon azt hallani mindenhol, hogy a biztosító ott qr át, ahol tud, ha nem vagy képben.Akkor már a sok sz@ar közül a kevésbé drágát választja az ember!Különben is nem az volt a baj, hogy olcsó volt a díj, hanem laz, hogy leléptek a lóvéval!!Ez itt a baj, hogy ebben a tetves országban ezt meg lehet tenni.És ekkor jönnek a kedves klubtagok, akik még jól belénk is rúgnak, mert ők okosak voltak és nem itt kötöttek.Egyébként, ha jól emlékszem, az első időkben nagy volt a várakozás a Mávval szemben, hogy majd most jól letöri a többi nagymenő díjait.Akkor még nem volt szó semmiféle "gittegyletről"  duhos2 :duhos2:És igenis számít az évi20-50 ezer plusz, ami a zsebemben maradt!!!!!!!!!!!!Én már csak ilyen gittrágó vagyok, akinek 5 forint is pénz, és nem szereti kiszórni.Az meg rossz hasonlat, hogy egyesek a kocsijukra költik néha felesleges dolgokat kicserélve.igenám, csakhogy az a közvetlen biztonságát hivatott előmozdítani a kocsinak.Míg a kötelező csak baj esetén jelent valamit.És ha nincs baj?Akkor kidobtam az ablakon egy vagyont.
Részemről felháborító és szánalmas ez a fajta kioktató hozzáállás a klubtagok részéről (is)...
Naplózva

"Szitrhoén, kréátív tehnolozsíí" Smiley
giorgio
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2753

bembe@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1004 Dátum: 2008.07.25 péntek, 21:55:55 »

Hát, még nem lehet tudni mi lesz a vége, és a tagoknak ez mennyibe fog kerülni. De inkább nem mondok semmit, mert nem akarom borzolni a kedélyeket.

Hát... közvetlen nem, de ha a csodék nincsenek, csak trükkök, eljutunk oda, hogy mégis.
Aztán... megvan az esélye, hogy réged eltalál egy mávos, és addig trükközik a máv, hogy a végén nem kapsz egy fillért sem.
Volt már ilyenre példa... akkor is ugyanez lesz a véleményed?

De én asszem hagyom a francba, nem akarok én forradalmat.

Ha kiszámolom, hogy mondjuk most be kellene fizetnem egy 20ast, még akkor is bőven jobban járnék, mint máshol! De tényleg teljesen mindegy, egyelőre várunk és meglátjuk mi lesz. Valószínű megyünk máshová, mondjuk egy újabb egyesülethez.  eplus2
Naplózva

ex: MK II. 2.0 Ghia Turnier '98 /Ezüstnyíl/
------------------------------------------------
Focus I. 2.0 Ghia '02 /Kékvillám/
Focus II. 1.6 TDCI Trend '05
giorgio
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2753

bembe@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1005 Dátum: 2008.07.25 péntek, 21:58:16 »



 taps taps taps
Naplózva

ex: MK II. 2.0 Ghia Turnier '98 /Ezüstnyíl/
------------------------------------------------
Focus I. 2.0 Ghia '02 /Kékvillám/
Focus II. 1.6 TDCI Trend '05
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #1006 Dátum: 2008.07.25 péntek, 22:44:46 »

Nézd, amíg a biztosítók olyanok, amilyenek és ha az embernek kára lesz, SOHA nem fizetik azt ki teljesen, és emberek százai buknak rajta akár milliókat, addig nekem senki ne mondja, hogy kössek drágábbat. Nem fogok. Ha károm lesz úgyse kapom meg a dellát amit buktam. Akkor minek fizessek többet?
Lehet felrobbanni, de amit írtam az igaz! Sajnos! Ez Magyaroroszág, az egész rendszer sz@r úgy ahogy van.  szomoru1 szomoru1

azéé ebbe van ám igasság bőven! a biztosítók a legszemetebb cégek. rohattul benyelik a pénzt amit a parasztgyerek befizet nekik, és még akkor is van pofájuk kárt okozni ha valakinek (aki mellesleg éveken keresztül becsületesen fizetett) összetöri az autóját 1 másik ember (akinek szintén van kötelező biztosítása).
szal megy az ember hazafelé a hét utolsó munkanapján a pár napos autójával (neki új, egyébként 3 éves), talán pont hétfőn ült át a 20 éves daciából ebbe, 5 év hitellel terhelve. kötött rá biztosítást ugyi kötelezőt elsősorban, de aztán rátett még 1 lapáttal és kötött cascot is. jön a teherautó a kereszteződésbe, és a sofőr elcsodálkozik: "de szép ez az új autó" ... mire ez végig fut az agyán már csak volt szomoru1 nem ment gyorsan, nem ivott, semmi extra, egyszerűen csak hibázott ... ez ojjan emberi tulajdonság. *** dolog de van ilyen!
mi a történet? ... az ember élete ebben a pillanatban romokba dől, pedig a teherautós elismeri a hibát és ad betétlapot (nabazzeg jól ki van segítve emberünk). a hitelező cég megszagolja és követeli a teljes összeget, de a biztosító baszik annyit fizetni mert nála a 3M-ás autó csak 2,2M-t ér (rohaggyon meg!!!) honnan a maradék 800E-t??? emberke szépen eladósodik, pedig csak 1 szép autót akart aminek a hitele nem jelentett gondot szal próbált ésszel vásárolni. ehelyett mostantól lesz hitele amit fizethet (800E pluszpíz), és autó helyett a lónak a faccára ülhet ezek után, mert arra már nem jut. pedig a munkába járáshoz nagyon kellene. na innen szoktak elindulni egyéb problémák is, de az már másik történet.
szóval ez elég durva, és szélsőséges történet de ha kicsit belegondoltok akkor simán megtörténhet. a biztosító szerepe pedig ebben csupán annyi, h ha valaki fizet 2 biztosítást, akkor miért nem lehet olyan elvárás a biztosítók felé, h ha nem én vagyok a hibás akkor mind2 kifizessen!!!? a boltba is ha 2 szál kolbász árát adom a hentesnek akkor ő se csak 1et ad. értem én, h van tax meg egyebek, de a piac a taxot oldalba hugyozza ... nekem ne 1 katalógust biztosíccsanak hanem az autómat.
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1007 Dátum: 2008.07.25 péntek, 23:20:49 »

Én , mint a többi 195ezer sorstársam, szintén Máv-os vagyok.Én is felkaptam a fejem, amikor le lettünk "gittegyletezve" degradáló szmájli kíséretében.Nem most kell belénk rúgni, hanem akkor kellett volna a NAGYOKOSOKNAK lépni, amikor megjelent a színen ez az egyesület.
Bocsi, de az egyesület és a biztosító között va különbség. Hasonló, mint hogy nekem adsz kölcsön jó kamatra, vagy a banknak. Ha nekem adsz, én eltűnök (vagy csak simán nem tudom visszaadni), míg a banknál, ha az tönkremegy, az állam visszafizeti (asszem 1 milliót).
Szóval azt lehetett tudni, hogy jó az, de csak akkor, ha minden feltétel teljesül.
A gittegylet (azt nem én írtam) abból a szempontból jogos, hogy elég furán intézték a dolgokat, és hogy meg lehetett oldani, hogy kiemeljenek 5 milliárd forintot. Biztósítónál még nem hallottunk ilyenről. Miért? Mert nagyobb, több az ellenőrzés? Vagy elemelték, de pótolták a hiányt? Vagy jövőre lesz ilyen? Lehet, én nem tudom, de az biztos, hogy engem, mint biztosítottat jobban véd a törvény, ha a biztosítónál vagyok, mint egy szövetkezetnél. Az elmélet jó, a hiba, a homokszem ott kerül be, hogy a vezetőjének kell az az 5 milliárd... majd lehet, hogy 100 év múlva leszünk annyira becsületesek, hogy nem emeljük el azt az 5 milliárdot.
Én az első pillanattól kezdve gyanakodva fogadtam az összes hasonlót, ha az lett volna a legolcsóbb, akkor sem mentem volna oda.
Válasz
Egyébként, ha jól emlékszem, az első időkben nagy volt a várakozás a Mávval szemben, hogy majd most jól letöri a többi nagymenő díjait.
Ez így van. Ez jó a nem-mávosoknak is, mert egy kis verseny alakult ki, és nem szaladtak el annyira az árak.
Válasz
Részemről felháborító és szánalmas ez a fajta kioktató hozzáállás a klubtagok részéről (is)...
Végigolvastam, amiket írtam, és én nem látom, hogy kioktató lettem volna. Nem vagyok kárörvenndő, nem örülök a dolognak.
Szerintem egyébként meg fog oldódni a probléma, lehet, hogy egy kis papírmunkával, de túl sokan vagytok ahhoz, hogy egy megcívjátok.
Ha csak 5e mávos lenne...
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1008 Dátum: 2008.07.25 péntek, 23:41:47 »

Azt hiszem némelyik hozzászólás már túl ment egy bizonyos határon! Mi egyszerű kérdéseket tettünk fel a fórumon lévő szakértő(k)nek. Mit kaptunk vissza: naivak vagyunk, pofátlanok, gitt egylet stb. Igen: naivak vagyunk, hogy spórolni akartunk? Igen naivak vagyunk. Pofátlanok vagyunk, hogy nem szerződtünk mát más biztosítóhoz? Igen pofátlanok vagyunk. Azt hiszem a dolgot nem így kellene felfogni egyes embereknek. És még egyszer igen is fontos néhány embernek az az évi 30 40 50 ezer forint. Szerencsére nektek nincs ilyen gondotok ez örvendetes. Egyszerűbb lenni azt mondani - Srácok ezt és ezt lehet tenni vagy menjetek a pics@ba nem segítek! - mint itt egymásnak esni a biztosítási összegeken és a biztosítókon és lenaivozni és pofátlanozni a másikat. Nektek jó mer Ti nem léptetek rá ere az útra. Örüljetek. Én a részemről befejezettnek tekintem a dolgot mivel ma megkaptam a Netrisk-től a levelet és ott korrekten leírják mi van és mi lesz. Természetesen azokat sajnálom, akiket MÁV-osok törtek meg és nem fizetik ki a kárukat de ITT NEM EZ VOLT A KÉRDÉS!
Igazad van!És a többieknek is, a Gitt egylet a rendszernek szól, az eljárásnak és nem a "magán embernek", ha magadra vetted bocsánat, nem akartam személyeskedni, hisz nincs is okom rá.... Nem a "forintokról" van szó csak az elméletről...inkább csendben maradok... kuss
Elnézést mindenkitől akit megbántottam...
« Utoljára szerkesztve: 2008.07.26 szombat, 00:10:27 írta Benedek » Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Gyurka
Vendég
« Új hozzászólás #1009 Dátum: 2008.08.03 vasárnap, 19:28:34 »

Holnap reggel viszem a kocsit a Törökbálinti Ford planet-be javítítni, jó három hete egy posta biztosítós hátúlról belém jött. A lökös sérült. meglérték a posta biztosító bankjától a banki fedezet igazolást és az megküldte /csodálkoztam is rajta/ kiváncsian várom a fejleményeket. Megjegyzés: bizalmatlan vagyok a szervízekkel szemben úgy hogy a klima panelt és a sonyt hologrammos matricával leragasztom, legfeljebb hülyének néznek. eplus2
Naplózva
DomeSL
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2047


demeter.l@3i.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1010 Dátum: 2008.08.03 vasárnap, 19:50:16 »

Holnap reggel viszem a kocsit a Törökbálinti Ford planet-be javítítni, jó három hete egy posta biztosítós hátúlról belém jött. A lökös sérült. meglérték a posta biztosító bankjától a banki fedezet igazolást és az megküldte /csodálkoztam is rajta/ kiváncsian várom a fejleményeket. Megjegyzés: bizalmatlan vagyok a szervízekkel szemben úgy hogy a klima panelt és a sonyt hologrammos matricával leragasztom, legfeljebb hülyének néznek. eplus2

Érdekes. Nektek a Posta biztosítóval mi a bajotok? Én ott vagyok a K&H díj feléért, és nagyon tisztességek. Soha nem hallottam hogy baj lett volna vele. A Posta amúgy is biztos alapokon álló cég.
Naplózva

2004 Mk3 2.0 TDCI kombi
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #1011 Dátum: 2008.08.03 vasárnap, 19:53:49 »

Érdekes. Nektek a Posta biztosítóval mi a bajotok? Én ott vagyok a K&H díj feléért, és nagyon tisztességek. Soha nem hallottam hogy baj lett volna vele. A Posta amúgy is biztos alapokon álló cég.
Azt ha kérhetlek mond jó sokszor és hangosan a szervizeknek is hogy ők is így tudják legközelebb.  Angry
Naplózva
Gyurka
Vendég
« Új hozzászólás #1012 Dátum: 2008.08.03 vasárnap, 20:11:15 »

Érdekes. Nektek a Posta biztosítóval mi a bajotok? Én ott vagyok a K&H díj feléért, és nagyon tisztességek. Soha nem hallottam hogy baj lett volna vele. A Posta amúgy is biztos alapokon álló cég.


Igy már nekem sincs bajom velük, de meg kellet várni a banki fedezet igazolást. Úgy néz ki mások is bizalmatlanok.
Érdekes: Pénteken mentem egy potya kört a régi 1-es mondimmal, nézem a hátsó üveget, hát az volt ráírva "Vigyázz a MÁV-nál vagyok biztosítva" jót röhögtem rajta.Jó pofa volt, csak nehogy össze akadjak vele! wave
Naplózva
DomeSL
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2047


demeter.l@3i.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1013 Dátum: 2008.08.03 vasárnap, 20:21:36 »

Igy már nekem sincs bajom velük, de meg kellet várni a banki fedezet igazolást. Úgy néz ki mások is bizalmatlanok.
Érdekes: Pénteken mentem egy potya kört a régi 1-es mondimmal, nézem a hátsó üveget, hát az volt ráírva "Vigyázz a MÁV-nál vagyok biztosítva" jót röhögtem rajta.Jó pofa volt, csak nehogy össze akadjak vele! wave

Kötelezővé kellene tenni, hogy az autóra rá legyen matricázva, hogy hol van biztosítva. Így az ember tudná, hogy melyik irányba rántsa a kormányt.  nyes
Naplózva

2004 Mk3 2.0 TDCI kombi
giorgio
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2753

bembe@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1014 Dátum: 2008.08.03 vasárnap, 20:38:22 »

Holnap reggel viszem a kocsit a Törökbálinti Ford planet-be javítítni, jó három hete egy posta biztosítós hátúlról belém jött. A lökös sérült. meglérték a posta biztosító bankjától a banki fedezet igazolást és az megküldte /csodálkoztam is rajta/ kiváncsian várom a fejleményeket. Megjegyzés: bizalmatlan vagyok a szervízekkel szemben úgy hogy a klima panelt és a sonyt hologrammos matricával leragasztom, legfeljebb hülyének néznek. eplus2
Én a helyedben kerülném azt a helyet, inkább az Ivanics vagy Petrányiba vinném. Figyelj oda, mi már többször megjártuk, hogy nem értenek hozzá...
Naplózva

ex: MK II. 2.0 Ghia Turnier '98 /Ezüstnyíl/
------------------------------------------------
Focus I. 2.0 Ghia '02 /Kékvillám/
Focus II. 1.6 TDCI Trend '05
Gyurka
Vendég
« Új hozzászólás #1015 Dátum: 2008.08.03 vasárnap, 20:47:27 »

Én a helyedben kerülném azt a helyet, inkább az Ivanics vagy Petrányiba vinném. Figyelj oda, mi már többször megjártuk, hogy nem értenek hozzá...

Egy nyamvadt lökhárítóval csak megbírkóznak! Ha egy kicsit felfújnám magam egy du. én is megcsinálnám, főleg úgy, hogy 300 méterre van egy műanyagos! wave
« Utoljára szerkesztve: 2008.08.03 vasárnap, 20:53:40 írta Gyurka » Naplózva
giorgio
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2753

bembe@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1016 Dátum: 2008.08.03 vasárnap, 21:15:16 »

Egy nyamvadt lökhárítóval csak megbírkóznak! Ha egy kicsit felfújnám magam egy du. én is megcsinálnám, főleg úgy, hogy 300 méterre van egy műanyagos! wave
Na azzal reméljük!  eplus2 De ha motorba kell nyúlni, szerintem inkább mást válassz!
Naplózva

ex: MK II. 2.0 Ghia Turnier '98 /Ezüstnyíl/
------------------------------------------------
Focus I. 2.0 Ghia '02 /Kékvillám/
Focus II. 1.6 TDCI Trend '05
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #1017 Dátum: 2008.08.03 vasárnap, 23:03:46 »

Érdekes. Nektek a Posta biztosítóval mi a bajotok? Én ott vagyok a K&H díj feléért, és nagyon tisztességek. Soha nem hallottam hogy baj lett volna vele. A Posta amúgy is biztos alapokon álló cég.

ha azt a kis postabankos cirkuszt elfelejtjük, akkor megbízható. ha 1-2 levél/csomag eltévedésétől eltekintünk, akkor is megbízhatóak. sajnos én kb ezt várom a biztosítójától is szomoru1 remélem te nem fogsz csalódni benne, csak nekem nincsenek nagy reményeim velük kapcsolatban.
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1018 Dátum: 2008.08.03 vasárnap, 23:09:18 »

...bizalmatlan vagyok a szervízekkel szemben úgy hogy a klima panelt és a sonyt hologrammos matricával leragasztom, legfeljebb hülyének néznek. eplus2

Bizalmatlan? Valakinek közülünk kiszerelték a jó klímapaneljét, és egy xart szereltek be. Bizalom=felelőtlenség.
Én végig ott állok az autó mellet, így nincs baj.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Akidna
Vendég
« Új hozzászólás #1019 Dátum: 2008.08.04 hétfő, 07:55:35 »

Én végig ott állok az autó mellet, így nincs baj.
Ezt mi is mindig így csináljuk!
Naplózva
Ifju Balázs
Vendég
« Új hozzászólás #1020 Dátum: 2008.08.13 szerda, 15:31:51 »

Benedek!

Megkaptam a névjegykártyát!Köszönöm! integet2
Naplózva
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1021 Dátum: 2008.08.13 szerda, 19:51:31 »

Benedek!

Megkaptam a névjegykártyát!Köszönöm! integet2
arrafelé van mamámék telke...ezek szerint párszor összefutunk aztán lesz belőle minitali.... integet2
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Ifju Balázs
Vendég
« Új hozzászólás #1022 Dátum: 2008.08.13 szerda, 20:58:35 »

arrafelé van mamámék telke...ezek szerint párszor összefutunk aztán lesz belőle minitali.... integet2

Így van, majd összehozzuk.
Naplózva
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #1023 Dátum: 2008.08.14 csütörtök, 21:35:55 »

Na tegnap olvastam itt a biztositós irásokat, erre nem belémszállt háturól egy Audi A4  Dunaföldvár és Dunaujváros között!!!!
Hálisten nem MÁV-os a csákó....
Kiugrottam a kocsiból és iszonyat vaddisznó stilusban rámentem, de annyira remegett és mondogatta hogy igazam van, hogy megsajnáltam.
Rendes gyerek volt mint kiderült, nem volt gond.... plussz az ő kocsija jobban összetört.
Aszongya leesett a telefonja és azért nyult le....
Naplózva
szabogaby
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1125



E-mail
« Új hozzászólás #1024 Dátum: 2008.08.14 csütörtök, 22:10:57 »

Na tegnap olvastam itt a biztositós irásokat, erre nem belémszállt háturól egy Audi A4  Dunaföldvár és Dunaujváros között!!!!
Hálisten nem MÁV-os a csákó....
Kiugrottam a kocsiból és iszonyat vaddisznó stilusban rámentem, de annyira remegett és mondogatta hogy igazam van, hogy megsajnáltam.
Rendes gyerek volt mint kiderült, nem volt gond.... plussz az ő kocsija jobban összetört.
Aszongya leesett a telefonja és azért nyult le....
A Mondi vagy a Compót kapta ezt a szörnyű feladatot?
Naplózva

1996 1.8 TD MKI.
2003 2.0 TDCi Ghia 115 LE MKIII.
Jelenleg 2008 2.0 TDCi Titanium Kombi MKIV.
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #1025 Dátum: 2008.08.14 csütörtök, 22:40:33 »

A Mondi vagy a Compót kapta ezt a szörnyű feladatot?

Combo.
Megis lepődtem mennyire massziv kis dög miután az audi-ra pillantottam.
Gyakorlatilag azt hittem az egész hátulját lebombázta a combónak, de nem!!!!! Pedig már láttam a tükörben hogy ez már nem fog megállni és *** nagyot csattant.
Ellenben audi eleje off.... nekem meg egy lökháritó Smiley
Naplózva
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1026 Dátum: 2008.08.14 csütörtök, 23:14:43 »

Combo.
Megis lepődtem mennyire massziv kis dög miután az audi-ra pillantottam.
Gyakorlatilag azt hittem az egész hátulját lebombázta a combónak, de nem!!!!! Pedig már láttam a tükörben hogy ez már nem fog megállni és *** nagyot csattant.
Ellenben audi eleje off.... nekem meg egy lökháritó Smiley
Tanulság...hogyan is kezdődik a Betétlap szövege? Kérem örizze meg nyugalmát... (a másik fél autója úgy is jobban összetört) hehe
...azért nem ártana majd szólni az Audisnak is, hogy neki is be kell jelenteni a saját biztosítójának az általa okozott kárt... ezt kevesen teszi automatikusan, pedig a kárrendezésen sokat lendítene....
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #1027 Dátum: 2008.08.14 csütörtök, 23:53:58 »

Tanulság...hogyan is kezdődik a Betétlap szövege? Kérem örizze meg nyugalmát... (a másik fél autója úgy is jobban összetört) hehe
...azért nem ártana majd szólni az Audisnak is, hogy neki is be kell jelenteni a saját biztosítójának az általa okozott kárt... ezt kevesen teszi automatikusan, pedig a kárrendezésen sokat lendítene....

Tök mindegy bejelnti-e vagy sem, a biztositók majd lezongorázzák egymás között,ahogy eddig is.....
Amugy meg aláirta hogy az okozott károkat elismeri, és ennyi elég is...

Abban igazad van hogy a kék-sárga úgy kezdődik hogy "kérem őrizze meg a nyugalmát", de én nem kék-sárgával a kezemben vezetek és a csattanás pillanatában sem volt nálam, lehet az én hibám....  szomoru1               és én hirtelen pöccenős tipus vagyok,sajna  falbav falbav
Mire a betétlap kitöltésére került sor, totál nyugodt voltam végülis, csak a csávó remegett...
Amugy egy dolgot nem értek, mi a f*sznak kell a zöldkártya száma és érvényessége egy betétlap megiráshoz?Huh?? Nem mindegy milyen K értéke volt a füstjének a csattanás pillanatában? jó hogy nem opacitást is kérnek százalékosan, istenem....
Naplózva
szabogaby
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1125



E-mail
« Új hozzászólás #1028 Dátum: 2008.08.15 péntek, 00:00:10 »

Tök mindegy bejelnti-e vagy sem, a biztositók majd lezongorázzák egymás között,ahogy eddig is.....
Amugy meg aláirta hogy az okozott károkat elismeri, és ennyi elég is...

Abban igazad van hogy a kék-sárga úgy kezdődik hogy "kérem őrizze meg a nyugalmát", de én nem kék-sárgával a kezemben vezetek és a csattanás pillanatában sem volt nálam, lehet az én hibám....  szomoru1               és én hirtelen pöccenős tipus vagyok,sajna  falbav falbav
Mire a betétlap kitöltésére került sor, totál nyugodt voltam végülis, csak a csávó remegett...
Amugy egy dolgot nem értek, mi a f*sznak kell a zöldkártya száma és érvényessége egy betétlap megiráshoz?Huh?? Nem mindegy milyen K értéke volt a füstjének a csattanás pillanatában? jó hogy nem opacitást is kérnek százalékosan, istenem....

A nemzetközi zöldkártya szám kell. Az a biztosításra vonatkozik. Ez a mi esetünkben volt érdekes, ahol külfőldi okozó volt
Naplózva

1996 1.8 TD MKI.
2003 2.0 TDCi Ghia 115 LE MKIII.
Jelenleg 2008 2.0 TDCi Titanium Kombi MKIV.
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1029 Dátum: 2008.08.15 péntek, 00:13:34 »

A nemzetközi zöldkártya szám kell. Az a biztosításra vonatkozik. Ez a mi esetünkben volt érdekes, ahol külfőldi okozó volt
így van.... névazonosság... wow1
a károkozói bejelentés az meg egy külön litánia... csak gondoltam nem árt ha tudjátok...
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #1030 Dátum: 2008.08.15 péntek, 04:55:39 »

Combo.
Megis lepődtem mennyire massziv kis dög miután az audi-ra pillantottam.
Gyakorlatilag azt hittem az egész hátulját lebombázta a combónak, de nem!!!!! Pedig már láttam a tükörben hogy ez már nem fog megállni és *** nagyot csattant.
Ellenben audi eleje off.... nekem meg egy lökháritó Smiley
Ugyanúgy tört volna a mondeo eleje is ha az ért volna utol. Ezeknek a gépeknek már van gyalogosvédelmük is, ezért elöl olyan puhák mint a vaj, ami nem baj csak ha elkapsz pl egy kutyát akkor biztos hoyg mind a három hűtő cserés lesz elől. Mondjuk azon  ki vagyok akadva hogy a nagy büdös gyalogos védelem miatt müanyag a mondeo homlokfala. Elég egy pici ütés és rögtön elpattan. Na az auid is kb így járhatott , látatlanba 1MFt kár neki (vagy több) így lehette is oka remegni  Undecided
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1031 Dátum: 2008.08.15 péntek, 10:00:25 »

Ugyanúgy tört volna a mondeo eleje is ha az ért volna utol. Ezeknek a gépeknek már van gyalogosvédelmük is, ezért elöl olyan puhák mint a vaj, ami nem baj csak ha elkapsz pl egy kutyát akkor biztos hoyg mind a három hűtő cserés lesz elől. Mondjuk azon  ki vagyok akadva hogy a nagy büdös gyalogos védelem miatt müanyag a mondeo homlokfala. Elég egy pici ütés és rögtön elpattan. Na az auid is kb így járhatott , látatlanba 1MFt kár neki (vagy több) így lehette is oka remegni  Undecided

Én inkább azt mondanám, hogy az újabb autók egyre inkább törnek, nyelik el az ütsét, nyilván azért, hogy az utastér minél kevesebbet kapjon.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #1032 Dátum: 2008.08.15 péntek, 11:21:41 »

Én inkább azt mondanám, hogy az újabb autók egyre inkább törnek, nyelik el az ütsét, nyilván azért, hogy az utastér minél kevesebbet kapjon.

ebbe van igazság, de elsősorban a gyalogosvédelem miatt. a fülke régen is stabil volt (nem a trabantnál). nekem amikor volt a frontálisom 9 éve akkor a wartburg gyakorlatilag kettétört. az én autóm (sierra) pedig frontálishoz képest lazán úszta meg. igaz, h komplett elejét cseréltem szó szerint mert a tűzfalig minden kasztni elemet nyúlványokkal együtt de a fülkének semmi baja nem lett. az ajtók 1mm-t sem mozdultak el ami azt jelenti, h már az "A" oszlop sem kapott az ütésből. a szélvédőm még csak meg se repedt.
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #1033 Dátum: 2008.08.15 péntek, 12:35:20 »

ebbe van igazság, de elsősorban a gyalogosvédelem miatt.

Vajon mi marad abból a gyalogosból, akit a nyúlványok energiaelnyelése vagy akár csak a motorháztető felgyűrődése "véd meg"  Wink


Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
SSanya
Vendég
« Új hozzászólás #1034 Dátum: 2008.08.15 péntek, 15:15:05 »

Vajon mi marad abból a gyalogosból, akit a nyúlványok energiaelnyelése vagy akár csak a motorháztető felgyűrődése "véd meg"  Wink




Lehet, hogy nem az autótól hal meg, hanem amikor visszaér az aszfaltra. Embarrassed
Naplózva
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1035 Dátum: 2008.08.15 péntek, 15:23:15 »

Lehet, hogy nem az autótól hal meg, hanem amikor visszaér az aszfaltra. Embarrassed
vagy már a szélvédőnél eltörik a gerince... innen aztán horror az egész... wow1
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #1036 Dátum: 2008.08.15 péntek, 17:24:42 »

Hát a gyalogos védelemről annyit hogy egy ugyanilyen audi ütött el előttem 20m-re egy gyalogost az út szélén, akiről mindkét cipő elrepült kb 20-30méterre, és a faszi szétfejelte a szélvédőt hogy fülén orrán ömlött a vér.....az autón egy karcolás sem volt és kb 50-el ment.
Akkor a védelem milyen sebességnél van, amikor már gyürődik hogy elnyelje az ütközést?    Ott már szerintem mindegy a gyalogosnak sajnos.
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1037 Dátum: 2008.08.15 péntek, 17:30:00 »

Hát, nagy igazság van ebben. De kis sebességnél ér valamit, és az fontos, hogy pl a 4-esen eltüntették az ablaktörlőt, a gyalogos abban sem tud megsérülni. Azért csak haladás ez, majd 20 év múlva párna lesz a motorháztetőn. Meg légzsák.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Joao
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 482


« Új hozzászólás #1038 Dátum: 2008.08.15 péntek, 19:28:54 »

Vajon mi marad abból a gyalogosból, akit a nyúlványok energiaelnyelése vagy akár csak a motorháztető felgyűrődése "véd meg"  Wink

Elrettentő példa.
Naplózva
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1039 Dátum: 2008.08.15 péntek, 23:12:51 »

...majd 20 év múlva párna lesz a motorháztetőn. Meg légzsák.
kifelé is durran a légzsák... wow1 szomoru1
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #1040 Dátum: 2008.08.16 szombat, 07:54:43 »

Hát a gyalogos védelemről annyit hogy egy ugyanilyen audi ütött el előttem 20m-re egy gyalogost az út szélén, akiről mindkét cipő elrepült kb 20-30méterre, és a faszi szétfejelte a szélvédőt hogy fülén orrán ömlött a vér.....az autón egy karcolás sem volt és kb 50-el ment.
Akkor a védelem milyen sebességnél van, amikor már gyürődik hogy elnyelje az ütközést?    Ott már szerintem mindegy a gyalogosnak sajnos.

erre szokták azt mondani, h más az elmélet és a gyakorlat. autógyárak felé  van ilyen előírás, aztán az teljesen nyilvánvaló, h 1 gyalogos nem töri úgy össze az autót mint 1 másik autó. van olyan aki átszáll a kocsi felett aztán feláll és el is sétálna, és van a másik szélsőség akit éppen csak megérint az autó, de még elesik a lökéstől ... rosszul esik fel se kel többet. szerintem mindenféle helyzetet a próbababákkal se lehet kipróbálni. biztos olvasott, látott hallott már mindenki ellenpéldáról ezzel semmi baj nincs. autógyáraknak törekedniük kell a gyalogosvédelemre, de sztem sose derüljön ki, h mennyire működőképes a dolog.
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #1041 Dátum: 2008.08.16 szombat, 11:17:40 »

erre szokták azt mondani, h más az elmélet és a gyakorlat. autógyárak felé  van ilyen előírás, aztán az teljesen nyilvánvaló, h 1 gyalogos nem töri úgy össze az autót mint 1 másik autó. van olyan aki átszáll a kocsi felett aztán feláll és el is sétálna, és van a másik szélsőség akit éppen csak megérint az autó, de még elesik a lökéstől ... rosszul esik fel se kel többet. szerintem mindenféle helyzetet a próbababákkal se lehet kipróbálni. biztos olvasott, látott hallott már mindenki ellenpéldáról ezzel semmi baj nincs. autógyáraknak törekedniük kell a gyalogosvédelemre, de sztem sose derüljön ki, h mennyire működőképes a dolog.

Ez igy van, és ezért egy parasztvakitás szerintem a gyalogosvédelem.....csak a szituáción és a szerencsén, na meg a gyalogos masszivságán és erőnlétén múlik a dolog....

Az az igazi védelem, hogy kikerülöm,átengedem,odafigyelek, és nem megyek lakott területen mint egy idióta.....
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1042 Dátum: 2008.08.16 szombat, 11:39:40 »

Átvittem a témát a mondeo biztonsága topicba.
« Utoljára szerkesztve: 2008.08.16 szombat, 11:43:28 írta Angel » Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
SSanya
Vendég
« Új hozzászólás #1043 Dátum: 2008.09.01 hétfő, 11:28:19 »

Srácok!

Ha balesetem volt, akkor mennyi időn belül kell bejelentenem a hibás biztosítójánál? (Jobbra nagyívben wow1 fordult ki vki...)
Naplózva
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1044 Dátum: 2008.09.01 hétfő, 11:38:25 »

Srácok!

Ha balesetem volt, akkor mennyi időn belül kell bejelentenem a hibás biztosítójánál? (Jobbra nagyívben wow1 fordult ki vki...)
8 nap elvileg.. sőt a hibásnak is be kellene jelenteni.... wave
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
SSanya
Vendég
« Új hozzászólás #1045 Dátum: 2008.09.01 hétfő, 11:54:42 »

8 nap elvileg.. sőt a hibásnak is be kellene jelenteni.... wave
Köszönöm!
 Azért kérdeztem, mert a bejelentő 12. pontja kimaradt idegességemben és el akarok menni a komához, hogy x-elje be, amit kell, csak nem akarok kicsúszni a határidőből.
 worship
Naplózva
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1046 Dátum: 2008.09.01 hétfő, 12:29:14 »

Köszönöm!
 Azért kérdeztem, mert a bejelentő 12. pontja kimaradt idegességemben és el akarok menni a komához, hogy x-elje be, amit kell, csak nem akarok kicsúszni a határidőből.
 worship
az elég sokan ki hagyják....
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
francoe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1606



« Új hozzászólás #1047 Dátum: 2008.09.02 kedd, 06:42:19 »

az elég sokan ki hagyják....
Benedek!
Hol lehet ilyen bejelentőlapot szerezni? Ha neked van felesleges, átszaladnék érte valamelyik nap.
Kösz.
Naplózva

X-Trend | 2003.08 | TDCi 85 kW | "bálna" --
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #1048 Dátum: 2008.09.02 kedd, 08:43:24 »

de azt teis betudod x-elni nem? nem kell ahhoz a másik....
Egy a lényeg!!!!! legyen rajta hogy az álltala okozott károkért a felelőséget elismeri és aláirás, a többi csak mellékes.
« Utoljára szerkesztve: 2008.09.02 kedd, 08:45:30 írta Bunyek » Naplózva
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1049 Dátum: 2008.09.02 kedd, 10:16:16 »

Benedek!
Hol lehet ilyen bejelentőlapot szerezni? Ha neked van felesleges, átszaladnék érte valamelyik nap.
Kösz.
van nálunk egy csomó... mikor jönnél??? gyere... várlak...
 wave
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Oldalak: 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 ... 63   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.082 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.