Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.09 csütörtök, 22:32:54 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 ... 63   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Biztosítások, Casco  (Megtekintve 807336 alkalommal)
0 Felhasználó és 6 vendég van a témában
sendrew
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332



E-mail
« Új hozzászólás #1550 Dátum: 2011.12.27 kedd, 20:43:13 »

No, csak említeni kellett. Ma meg is érkezett.
Éves kötelező + baleseti adó: 49.562.-
Igazi deepthroat...  levele

Nekem B1-ben a második félévem 31ezer lett...  Sad
Csak a baleseti franckarika lett 7ropi  levele
« Utoljára szerkesztve: 2012.05.07 hétfő, 17:22:45 írta sendrew » Naplózva

2008. Ford S-MAX 2.0 Titanium 145LE
2008. Ford Focus 1.6    101LE

EX:
2001. Ford Ka 1.3 60LE
2004. Ford Mondeo Turnier Trend 1.8 16V 125LE  LPG
2007. Ford Fiesta 1.25    75LE

Az autó nyomokban Ghia elemeket tartalmazott
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #1551 Dátum: 2012.01.01 vasárnap, 11:53:33 »

idén már gond nem lesz vele  Wink
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #1552 Dátum: 2012.02.07 kedd, 13:39:22 »

Kaptam levelet az Union-tól, hogy csökkentik a CASCO díjamat. Eddig havi 8.021 volt, innentől 7.933 lesz  2funny Mától nagykanállal eszünk!  vigyor3
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #1553 Dátum: 2012.02.07 kedd, 13:52:19 »

Kaptam levelet az Union-tól, hogy csökkentik a CASCO díjamat. Eddig havi 8.021 volt, innentől 7.933 lesz  2funny Mától nagykanállal eszünk!  vigyor3
88ft vigyor3

mondjuk annyit el kell nekik ismerni, hogy ha nem kötsz új szerződést, akkor maguktól senki sem szokta lentebb engedni az árat vigyor3 meg valamennyi lélektani értéke is van, hogy 7-essel kezdődik nyes mint amikor a boltban az van kiírva, hogy 149.990ft vigyor3
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #1554 Dátum: 2012.02.07 kedd, 14:00:56 »

88ft vigyor3

mondjuk annyit el kell nekik ismerni, hogy ha nem kötsz új szerződést, akkor maguktól senki sem szokta lentebb engedni az árat vigyor3 meg valamennyi lélektani értéke is van, hogy 7-essel kezdődik nyes mint amikor a boltban az van kiírva, hogy 149.990ft vigyor3
vigyor3 Vicces. De nézd azt, hogy ezzel évente 1.056 Ft-ot spórolok! Az már majdnem egy tál gyros Cheesy

Amúgy elkezdtem olvasni a levelet, és írják, hogy mivel még soha nem volt károm, így egy kategóriával feljebb léptetnek, már C2 a besorolásom, és ezzel együtt csökken a díjam is. Amennyiben efogadom, nem kell tennem semmit, ha nem fogadom el, akkor ilyen és ilyen tel.számon lehet reklamálni, stb. Aztán olvasom tovább - várom mi lesz az új díj - és a lap alján van az új összeg, látom 7-essel kezdődik. Na, mondom rájöttek, hogy ez mégiscsak egy 9 éves autó Cheesy így lenyomták az árát. Aztán mikor láttam, hogy a 7-es után 9-es jön, akkor már röhögtem  nyes
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #1555 Dátum: 2012.02.07 kedd, 14:45:13 »

88ft vigyor3

mondjuk annyit el kell nekik ismerni, hogy ha nem kötsz új szerződést, akkor maguktól senki sem szokta lentebb engedni az árat vigyor3 meg valamennyi lélektani értéke is van, hogy 7-essel kezdődik nyes mint amikor a boltban az van kiírva, hogy 149.990ft vigyor3
néztem én is az unionnál, mi lenne, ha megint újrakötném a cascomat, de nem volt érdemi nyereség a dolgon. Sad Hasonló korú gép, mint Domié. Így maradt az új ajánlat, ami kb. évente kétezerrel kisebb, mint korábban, így 18055Ft/negyedév.
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #1556 Dátum: 2012.02.07 kedd, 15:36:16 »

néztem én is az unionnál, mi lenne, ha megint újrakötném a cascomat, de nem volt érdemi nyereség a dolgon. Sad Hasonló korú gép, mint Domié. Így maradt az új ajánlat, ami kb. évente kétezerrel kisebb, mint korábban, így 18055Ft/negyedév.

nekem már 2. éve a genertelnél van cascom, igaz kötelezővel együtkötve de évi 58eft teljeskörű, 10% de min. 100eft.
náluk alapból c3-ba kerülsz és köv évben viheted máshova...
ráadásul tavaly műszaki előtt cseréltettem szélvédőt (107eft volt a számla vége) és nem ugrott a bónus.
Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #1557 Dátum: 2012.05.07 hétfő, 13:59:10 »

megint............
kaptam levelet,hogy B10-ből A0-ba raknak mert a két biztosító nem tudta az adatokat egyeztetni .

ma bementem a régi biztosítóhoz kikértem a bonus malus igazolást és bevittem az új biztósítóhoz. ők erre ,hogy nem kellet volna mert már minden rendbe.

szerencsére minden rendben de akkor mi a picsáért küldtek levelet és mi a ***ért nem szóltak hogy rendben így 1 órát elvettek tőlem  levele
fölöslegesen futkoztam  levele
« Utoljára szerkesztve: 2012.05.07 hétfő, 14:00:51 írta Ragasits » Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1558 Dátum: 2012.05.07 hétfő, 16:23:02 »

nekem már 2. éve a genertelnél van cascom, igaz kötelezővel együtkötve de évi 58eft teljeskörű, 10% de min. 100eft.
náluk alapból c3-ba kerülsz és köv évben viheted máshova...
ráadásul tavaly műszaki előtt cseréltettem szélvédőt (107eft volt a számla vége) és nem ugrott a bónus.

És mennyi az önrész a üvegkárnál?     Most voltam megkérdezni a cascot kíváncsiságból.  88/év. Teljeskörű. Generali.  Viszont!  avulásmentes térítéssel, 0% önrész üvegkárnál, 10% min 43.000- önrésszel.  Erősen gondolkodom rajta..
Netrisken van genertel,  10% 50.000-   49.800/év   de nem avulásmentes térítés.
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #1559 Dátum: 2012.05.07 hétfő, 16:49:49 »

És mennyi az önrész a üvegkárnál?     Most voltam megkérdezni a cascot kíváncsiságból.  88/év. Teljeskörű. Generali.  Viszont!  avulásmentes térítéssel, 0% önrész üvegkárnál, 10% min 43.000- önrésszel.  Erősen gondolkodom rajta..
Netrisken van genertel,  10% 50.000-   49.800/év   de nem avulásmentes térítés.

üvegkár 0% önerő
Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1560 Dátum: 2012.05.07 hétfő, 17:13:08 »

üvegkár 0% önerő

Avulásmentes térítés gondolom nincs?!
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #1561 Dátum: 2012.05.07 hétfő, 17:22:11 »

Avulásmentes térítés gondolom nincs?!

évjárat miatt már nem lehetett, előző évben még volt
Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
sendrew
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332



E-mail
« Új hozzászólás #1562 Dátum: 2012.05.07 hétfő, 17:28:16 »

Most a Groupamahoz megyek B2-be. Az első levelükben az első félévesen kívüll az előző félévet követelik tőlem, mondván, hogy nem fizettem az előző biztosítómnál...
Fél nap telefonálás után megkaptam az igazolást, amivel ezt törlik. Közel 20 rugóval kevesebb lesz az évesem, mint előző évben.
Az union-nál nem változott volna. Nem értem miért kampányolnak az ügyfeleikért...
Naplózva

2008. Ford S-MAX 2.0 Titanium 145LE
2008. Ford Focus 1.6    101LE

EX:
2001. Ford Ka 1.3 60LE
2004. Ford Mondeo Turnier Trend 1.8 16V 125LE  LPG
2007. Ford Fiesta 1.25    75LE

Az autó nyomokban Ghia elemeket tartalmazott
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #1563 Dátum: 2012.06.04 hétfő, 17:10:24 »

ha köt az ember egy kötelezöt azt már nem lehet sem megszüntetni sem modositani csak az évforduló idöpontján.ebben az országban a szerzödö félnek mindenhol K U S S van.  wow1 kicsit uncsi ez a magyar jogszabályozás.
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26976


E-mail
« Új hozzászólás #1564 Dátum: 2012.06.04 hétfő, 17:35:11 »

ha köt az ember egy kötelezöt azt már nem lehet sem megszüntetni sem modositani csak az évforduló idöpontján.ebben az országban a szerzödö félnek mindenhol K U S S van.  wow1 kicsit uncsi ez a magyar jogszabályozás.

Ez speciel külföldön is így van. Itt is csak évfordulóra lehet váltani, hacsak el nem adod és másikat nem veszel helyette.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #1565 Dátum: 2012.06.04 hétfő, 17:53:22 »

Ez speciel külföldön is így van. Itt is csak évfordulóra lehet váltani, hacsak el nem adod és másikat nem veszel helyette.

AndyA
szerintem az is elég lenne ha idöszakosan ki van fizetve aminek kikell.ha meg van kötve a másik helyen igazolás ellenében a régit azonnal megszüntetni.mi ebben a bonyolult
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #1566 Dátum: 2012.07.07 szombat, 19:07:36 »

Nemrég vétlenként részt vettem egy balesetben. A vétkes biztosítójánál anya mindenkit ismer és négyszemközt azt mondták hogy ne fogadjuk el a gyors kárt, hanem a helyi márka szervizbe vigyük el az autót mert szerződésbe állnak velük és a biztosító úgyis kifogja fizetni. Szerintetek? Általam megállapítva egy első lökhárító csere+fényezés, energia elnyelő szivacs is eltört és a hűtőrácsom is lötyög. Mi az a pénz amit már elfogadhatok vagy tényleg ne kókányoljak és vigyem szakszervizbe?

Ha szakszervizbe viszem akkor a Ford kiállít egy számlát a biztosító részére, és akkor nekem nem kell fizetnem semmit? Vagy hogy van ez? Soha nem voltam még baleset részese remélem nem is leszek többé.
Naplózva
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #1567 Dátum: 2012.07.07 szombat, 19:20:45 »

Nemrég vétlenként részt vettem egy balesetben. A vétkes biztosítójánál anya mindenkit ismer és négyszemközt azt mondták hogy ne fogadjuk el a gyors kárt, hanem a helyi márka szervizbe vigyük el az autót mert szerződésbe állnak velük és a biztosító úgyis kifogja fizetni. Szerintetek? Általam megállapítva egy első lökhárító csere+fényezés, energia elnyelő szivacs is eltört és a hűtőrácsom is lötyög. Mi az a pénz amit már elfogadhatok vagy tényleg ne kókányoljak és vigyem szakszervizbe?

Ha szakszervizbe viszem akkor a Ford kiállít egy számlát a biztosító részére, és akkor nekem nem kell fizetnem semmit? Vagy hogy van ez? Soha nem voltam még baleset részese remélem nem is leszek többé.

Nem az a célom hogy maradjon költőpénzem hanem hogy az autó rendbe legyen.
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48451



« Új hozzászólás #1568 Dátum: 2012.07.07 szombat, 21:34:27 »

Nemrég vétlenként részt vettem egy balesetben. A vétkes biztosítójánál anya mindenkit ismer és négyszemközt azt mondták hogy ne fogadjuk el a gyors kárt, hanem a helyi márka szervizbe vigyük el az autót mert szerződésbe állnak velük és a biztosító úgyis kifogja fizetni. Szerintetek? Általam megállapítva egy első lökhárító csere+fényezés, energia elnyelő szivacs is eltört és a hűtőrácsom is lötyög. Mi az a pénz amit már elfogadhatok vagy tényleg ne kókányoljak és vigyem szakszervizbe?

Ha szakszervizbe viszem akkor a Ford kiállít egy számlát a biztosító részére, és akkor nekem nem kell fizetnem semmit? Vagy hogy van ez? Soha nem voltam még baleset részese remélem nem is leszek többé.
ha elviszed a szerződött partnerhez ,akkor ott neked nem is lesz pénzmozgás.Megjavítják,majd benyújtják a számlát a biztosítónak.Ha te voltál a vétlen,akkor neked egy vasba sem fog kerülni.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #1569 Dátum: 2012.07.07 szombat, 21:57:17 »

Nemrég vétlenként részt vettem egy balesetben. A vétkes biztosítójánál anya mindenkit ismer és négyszemközt azt mondták hogy ne fogadjuk el a gyors kárt, hanem a helyi márka szervizbe vigyük el az autót mert szerződésbe állnak velük és a biztosító úgyis kifogja fizetni. Szerintetek? Általam megállapítva egy első lökhárító csere+fényezés, energia elnyelő szivacs is eltört és a hűtőrácsom is lötyög. Mi az a pénz amit már elfogadhatok vagy tényleg ne kókányoljak és vigyem szakszervizbe?

Ha szakszervizbe viszem akkor a Ford kiállít egy számlát a biztosító részére, és akkor nekem nem kell fizetnem semmit? Vagy hogy van ez? Soha nem voltam még baleset részese remélem nem is leszek többé.
Nekem a kocsi hátulja eddig 3x lett cserélve. Az istenért nem tudnak megállni mögöttem...

Mindháromszor természetesen vétlen voltam. A kéksárgával beballagtam a márkaszervízbe, ott kitöltöttem a biztosítós papírokat, leadtam a kéksárgát, és mondtam a szervíznek, a továbbiakat boxolják le a károkozó biztosítójával. Én visszakaptam a kocsit 2-3 nap múlva szépen megcsinálva, kaptam mellé egy számlát, hogy miket cseréltek, és hogy ez mennyibe került (a biztosítónak), és hazajöttem.
Ez a megoldás már csak azért is jobban tetszik, mert olyan dolgok is megsérülhetnek, amikről nem is sejted. Amikor utoljára eltaláltak hátulról, akkor azt hittem, hogy lökhárító csere, és 2 radarszem csere, közben mikor leszedték (előttem) a lökhárítót, akkor látszott, hogy alatta a merevítés is szépen meghajlott, hogy a csomagtartó zárja sem zárt, hogy ott még vagy 4-5 műanyag elem eltört, stb. Ha ott a helyszínen azt mondom, hogy adjon 130e-t, mert abból kijön a lökhárító, a fényezés, meg a 2 radarszem, akkor jól besz*ptam volna, mert a többit fizethettem volna zsebből. És a végösszeg 398.000 volt. Persze ilyenkor vastagon fog a szervizek ceruzája, de 130-ből seohgy se jöttem volna ki.

Nyílván, minél régebbi az autó, annál inkább lehet trükközni, meg kp-t elfogadni, annak a töredékéből megcsinálni a kárt, és végül még nyersz is rajta. De én inkább mindig biztosítóztam. Így legalább mindig új alkatrészekkel, tipp-topp lett a kocsi, és nekem ez volt a fontos.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #1570 Dátum: 2012.07.08 vasárnap, 18:23:22 »

Nekem a kocsi hátulja eddig 3x lett cserélve. Az istenért nem tudnak megállni mögöttem...

Mindháromszor természetesen vétlen voltam. A kéksárgával beballagtam a márkaszervízbe, ott kitöltöttem a biztosítós papírokat, leadtam a kéksárgát, és mondtam a szervíznek, a továbbiakat boxolják le a károkozó biztosítójával. Én visszakaptam a kocsit 2-3 nap múlva szépen megcsinálva, kaptam mellé egy számlát, hogy miket cseréltek, és hogy ez mennyibe került (a biztosítónak), és hazajöttem.
Ez a megoldás már csak azért is jobban tetszik, mert olyan dolgok is megsérülhetnek, amikről nem is sejted. Amikor utoljára eltaláltak hátulról, akkor azt hittem, hogy lökhárító csere, és 2 radarszem csere, közben mikor leszedték (előttem) a lökhárítót, akkor látszott, hogy alatta a merevítés is szépen meghajlott, hogy a csomagtartó zárja sem zárt, hogy ott még vagy 4-5 műanyag elem eltört, stb. Ha ott a helyszínen azt mondom, hogy adjon 130e-t, mert abból kijön a lökhárító, a fényezés, meg a 2 radarszem, akkor jól besz*ptam volna, mert a többit fizethettem volna zsebből. És a végösszeg 398.000 volt. Persze ilyenkor vastagon fog a szervizek ceruzája, de 130-ből seohgy se jöttem volna ki.

Nyílván, minél régebbi az autó, annál inkább lehet trükközni, meg kp-t elfogadni, annak a töredékéből megcsinálni a kárt, és végül még nyersz is rajta. De én inkább mindig biztosítóztam. Így legalább mindig új alkatrészekkel, tipp-topp lett a kocsi, és nekem ez volt a fontos.

Nekem nincsen kék-sárgám, rendőrségi jegyzőkönyvem lesz ha megküldik, most csak egy kárszámom van amit a vétkes biztosítója adott, illetve hogy hamarosan hívni fog a kárszakértő időpont egyeztetés miatt.

Én csak amiatt aggódom hogy ugye ez egy 12 éves autó és ha márkaszervizbe viszem lehet hogy ez a javítás az autóm teljes értékének lesz vagy a 50%-a és emiatt majd nem akar a biztosító fizetni. Vagy ilyen nincsen?
Naplózva
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #1571 Dátum: 2012.07.08 vasárnap, 19:54:35 »

Gondolom ha új rendszámot igényelek ugyan azzal a betű-szám kombinációval ami most van, az is pénzbe kerül. Eléggé behorpadt a rendszámom azt a biztosító nem rendezi?
Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1572 Dátum: 2012.07.08 vasárnap, 21:29:21 »

Gondolom ha új rendszámot igényelek ugyan azzal a betű-szám kombinációval ami most van, az is pénzbe kerül. Eléggé behorpadt a rendszámom azt a biztosító nem rendezi?
10-ér már adnak is másikat meg pár hét mire küldik. Azt is fel kell vetetni. Nem kizárt, h lesz pár kellemetlen, telefonálós-rohangálós napod a kárrendezés miatt...  Nemtom mekkora a sérülés, de számlával hamar totálkárba tud szaladni mert kis értékű a kocsid. Meg kell beszélni a kárszakértővel, h mi a helyzet. Meg ugye nem fiatal, szeretnek majd avultatni is stb. De ne hagyd magad. Nembiztos, h a számlás javítást kell választani.
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #1573 Dátum: 2012.07.09 hétfő, 23:06:42 »

Ma volt nálunk a kárszakértő, eddig így fest a dolog: hűtőrács + krómkeret csere, komplett motorháztető kitámasztó szerkezet/tartó csere, első lökhárító javítás+fényezés (de remélem a Ford azt mondja rá hogy nem javítható hanem csere), jobb első fényszóró csere?/javítás(eddig nem láttam sérültnek de tényleg bentebb nyomódott.) jobb első sárvédő javítás és jobb oldali első kerékdob javítás, rendszám helyrekalapálása vagy esetleges cseréje. Itt a ház előtt ez lett megállapítva. Az új gyári alkatrészek
árának csak a 70%-át fizeti ki a biztosító az autó kora miatt.

Holnap megyek a Fordhoz leveszik a lökhárítót és nyomokat keresnek hogy mi sérülhetett még, ha kell értesítik a kárszakértőt további jegyzőkönyvezésre.

Egyenlőre még nem lesz megkezdve a javítás, még várom a gyors kár lehetséges összegét + még a rendőrségi ügy lenem zárul addig csak saját pénzből javíthatom az autóm. (ami ugye nincs)  hehe Remélem gyorsan lefolyik az ügy.. nagyon remélem a sérültnek 8 napon belül gyógyuló sérülése keletkezett csak, illetve nem lesz fellebbezés.

Majd ha megkapom az e-mailt a gyorskár összegéről azt mindenképp ki kell tárgyalnunk itt a fórumon hogy érdemes-e elfogadni.  Wink
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #1574 Dátum: 2012.07.10 kedd, 12:41:28 »

Egyenlőre még nem lesz megkezdve a javítás, még várom a gyors kár lehetséges összegét + még a rendőrségi ügy lenem zárul addig csak saját pénzből javíthatom az autóm. (ami ugye nincs)  hehe Remélem gyorsan lefolyik az ügy.. nagyon remélem a sérültnek 8 napon belül gyógyuló sérülése keletkezett csak, illetve nem lesz fellebbezés.

Ismerve a magyar közigazgatást, a Rendőrséget és belekalkulálva, hogy nyár van, úgy 36-69 napon belül lesz a kezedben a jogerős határozat. Feltéve, hogy nem fellebbez senki. Amire inkább ne készülj.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1575 Dátum: 2012.07.10 kedd, 13:08:34 »

Ma volt nálunk a kárszakértő, eddig így fest a dolog: hűtőrács + krómkeret csere, komplett motorháztető kitámasztó szerkezet/tartó csere, első lökhárító javítás+fényezés (de remélem a Ford azt mondja rá hogy nem javítható hanem csere), jobb első fényszóró csere?/javítás(eddig nem láttam sérültnek de tényleg bentebb nyomódott.) jobb első sárvédő javítás és jobb oldali első kerékdob javítás, rendszám helyrekalapálása vagy esetleges cseréje. Itt a ház előtt ez lett megállapítva. Az új gyári alkatrészek
árának csak a 70%-át fizeti ki a biztosító az autó kora miatt.

Holnap megyek a Fordhoz leveszik a lökhárítót és nyomokat keresnek hogy mi sérülhetett még, ha kell értesítik a kárszakértőt további jegyzőkönyvezésre.

Egyenlőre még nem lesz megkezdve a javítás, még várom a gyors kár lehetséges összegét + még a rendőrségi ügy lenem zárul addig csak saját pénzből javíthatom az autóm. (ami ugye nincs)  hehe Remélem gyorsan lefolyik az ügy.. nagyon remélem a sérültnek 8 napon belül gyógyuló sérülése keletkezett csak, illetve nem lesz fellebbezés.

Majd ha megkapom az e-mailt a gyorskár összegéről azt mindenképp ki kell tárgyalnunk itt a fórumon hogy érdemes-e elfogadni.  Wink

Avultatják, ezért a 70%. Egy szerelővel kéne beszélni, hogy lehet e olyat felvetetni pótszemlén, aminek nem lehet utána nézni, legyen egy kis haszon is, hiszen munkád van vele... Nekem bal előröl jöttek egyszer, gólyalábat, és lengéscsillapítót is ráírtuk, így jött ki a 200e, amiből ugyan nem új, de jó, és szép alkatrészekből bőven meg tudtam csináltatni... Kb 100e-ről indultunk, és ezt tornáztam fel 200e környékére... Kellett a sok levél, meg a határozottság...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #1576 Dátum: 2012.07.10 kedd, 19:53:08 »

Avultatják, ezért a 70%. Egy szerelővel kéne beszélni, hogy lehet e olyat felvetetni pótszemlén, aminek nem lehet utána nézni, legyen egy kis haszon is, hiszen munkád van vele... Nekem bal előröl jöttek egyszer, gólyalábat, és lengéscsillapítót is ráírtuk, így jött ki a 200e, amiből ugyan nem új, de jó, és szép alkatrészekből bőven meg tudtam csináltatni... Kb 100e-ről indultunk, és ezt tornáztam fel 200e környékére... Kellett a sok levél, meg a határozottság...

A Ford nem volt hajlandó megbontani az autómat arra hivatkozva hogy amég a rendőrségi ügy le nem zárul ők nem nyúlhatnak a kocsihoz. Holnap felhívom a biztosítós formát hogy akkor hogy nézzük a lökhárító és burkolatok alá.  szomoru1 Hát igen elég kellemetlen. A  Fordnál van ismerős szóval azért 1-2 apróságot beleakarok még venni.
Naplózva
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #1577 Dátum: 2012.07.11 szerda, 21:32:44 »

Na megérkezett az ár ajánlat a gyorskárra 69.209 ft kicsit hurkabőrnek tartom..  szomoru1 én legalább 80 körül gondoltam. De még ugye nem volt a lökhárító alá kukkantva.
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48451



« Új hozzászólás #1578 Dátum: 2012.07.11 szerda, 21:58:44 »

Na megérkezett az ár ajánlat a gyorskárra 69.209 ft kicsit hurkabőrnek tartom..  szomoru1 én legalább 80 körül gondoltam. De még ugye nem volt a lökhárító alá kukkantva.
csináltasd meg szerződőtt partnerrel.az a tuti.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #1579 Dátum: 2012.07.11 szerda, 22:59:21 »

csináltasd meg szerződőtt partnerrel.az a tuti.

így van. Más megoldásokba ne is menj bele, mert csak jól rá fizetsz majd.
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #1580 Dátum: 2012.07.12 csütörtök, 22:54:15 »

Na megérkezett az ár ajánlat a gyorskárra 69.209 ft kicsit hurkabőrnek tartom..  szomoru1 én legalább 80 körül gondoltam. De még ugye nem volt a lökhárító alá kukkantva.
Kuka ajánlat. Addig ne is tárgyalj semmiről amíg nem szedték le a lököst mert kaphatott a spoier mögött a lökhárító is, sérülhettek a hűtők stb stb. Nekem 4 éve egy nyomorult kis kutya ami beugrott elém ( ami saját lábán el is hagyta utána tetthelyet csinált közel félmilliós kárt)
Naplózva
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #1581 Dátum: 2012.07.12 csütörtök, 23:55:10 »

csináltasd meg szerződőtt partnerrel.az a tuti.

így van. Más megoldásokba ne is menj bele, mert csak jól rá fizetsz majd.

Kuka ajánlat. Addig ne is tárgyalj semmiről amíg nem szedték le a lököst mert kaphatott a spoier mögött a lökhárító is, sérülhettek a hűtők stb stb. Nekem 4 éve egy nyomorult kis kutya ami beugrott elém ( ami saját lábán el is hagyta utána tetthelyet csinált közel félmilliós kárt)

Igen eddig ezek a vélemények vannak többségben. Csak ugye ott van az új gyári alkatrészek megállapított 30%-os avulása is. De úgy gondolom hogy ha nem is gyári alkatrészek kerülnek beszerelésre akkor is attól félek hogy, magas lesz a javítás végösszege és a biztosító meg majd vissza dobja a számlát hogy ezért a "matuzsálemért" ennyit nem fizetünk ki.. Itt a 70% a többi önrész. Ugye a gyorskárnál is  megvan a veszélye hogy nem fogja kifutni a pénzből és utána megint csak csengetek, egy béna miatt..

Egyenlőre tanácstalan vagyok, hétvégén lazítok meg olvasgatok a témáról, esetleg kérdezek. Majd meglátjuk mire jutottam.  Smiley
Naplózva
Husqi
Vendég
« Új hozzászólás #1582 Dátum: 2012.08.05 vasárnap, 08:35:34 »

Sziasztok!

Tegnap belém tolattak parkolás közben a kárbejelentőt megírtuk.Kinek a biztosítójánál kell bejelenteni a kárt?
Naplózva
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #1583 Dátum: 2012.08.05 vasárnap, 09:34:26 »

Sziasztok!

Tegnap belém tolattak parkolás közben a kárbejelentőt megírtuk.Kinek a biztosítójánál kell bejelenteni a kárt?
Engem eddig 3x törtek meg. Mindig a márkaszervízbe vittem a kocsit, ott kellett kitölteni 1-2 papírt, és pár nap múlva mentem a kész kocsiért. A biztosítózásos részből mindig kimaradtam.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1584 Dátum: 2012.08.05 vasárnap, 09:35:44 »

Sziasztok!

Tegnap belém tolattak parkolás közben a kárbejelentőt megírtuk.Kinek a biztosítójánál kell bejelenteni a kárt?
A károkozó biztosítója fizet, nála.
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Husqi
Vendég
« Új hozzászólás #1585 Dátum: 2012.08.05 vasárnap, 10:05:33 »

Engem eddig 3x törtek meg. Mindig a márkaszervízbe vittem a kocsit, ott kellett kitölteni 1-2 papírt, és pár nap múlva mentem a kész kocsiért. A biztosítózásos részből mindig kimaradtam.

És ki fizette ki a károd?Vagy a ford elintézte a biztosítóval?
Naplózva
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #1586 Dátum: 2012.08.05 vasárnap, 10:09:21 »

És ki fizette ki a károd?Vagy a ford elintézte a biztosítóval?
A biztosító fizetett a szervíznek. Nekem nem fizetett senki. Én egy épp, hibátlan autót kaptam vissza.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48451



« Új hozzászólás #1587 Dátum: 2012.08.05 vasárnap, 10:18:01 »

A biztosító fizetett a szervíznek. Nekem nem fizetett senki. Én egy épp, hibátlan autót kaptam vissza.
ezért nem is értem,hogy Makker min vacilál?Nincs ott semmiféle avultatás meg semmi sem(persze van,de kit érdekel,ha a szeződött partner megcsinálja). a szevíz megegyezik a biztosítóval,és ha minden ok,akkor  elvállalja.Ha nem,akkor kap a tulaj tájékoztatást!
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #1588 Dátum: 2012.08.05 vasárnap, 10:32:24 »

ezért nem is értem,hogy Makker min vacilál?Nincs ott semmiféle avultatás meg semmi sem(persze van,de kit érdekel,ha a szeződött partner megcsinálja). a szevíz megegyezik a biztosítóval,és ha minden ok,akkor  elvállalja.Ha nem,akkor kap a tulaj tájékoztatást!
ez van, okosban akarja megoldani Smiley
Naplózva
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #1589 Dátum: 2012.08.05 vasárnap, 10:41:51 »

ezért nem is értem,hogy Makker min vacilál?Nincs ott semmiféle avultatás meg semmi sem(persze van,de kit érdekel,ha a szeződött partner megcsinálja). a szevíz megegyezik a biztosítóval,és ha minden ok,akkor  elvállalja.Ha nem,akkor kap a tulaj tájékoztatást!
Karosszérián, vagy olyan alkatrészeken amelyik nem forgó-morgó pl hűtő nem is szokott lenni avulás, de egy klima kompresszorra pl már rá számítják.
Naplózva
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #1590 Dátum: 2012.08.05 vasárnap, 10:57:47 »

Karosszérián, vagy olyan alkatrészeken amelyik nem forgó-morgó pl hűtő nem is szokott lenni avulás, de egy klima kompresszorra pl már rá számítják.
Nekem a hátsó lökhárító mögötti merevítőre is számoltak (egészen pontosan eddig még csak arra). Mikor kész lett, akkor valami 4e Ft-ot kellett fizetnem.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #1591 Dátum: 2012.08.05 vasárnap, 11:32:33 »

Nekem a hátsó lökhárító mögötti merevítőre is számoltak (egészen pontosan eddig még csak arra). Mikor kész lett, akkor valami 4e Ft-ot kellett fizetnem.
Lehet hogy biztosítója vagy ezeken belül is az ügyintéző személyi érdekeltségi tétele is oka lehet a különbségeknek....
Naplózva
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #1592 Dátum: 2012.08.05 vasárnap, 13:11:25 »

ezért nem is értem,hogy Makker min vacilál?Nincs ott semmiféle avultatás meg semmi sem(persze van,de kit érdekel,ha a szeződött partner megcsinálja). a szevíz megegyezik a biztosítóval,és ha minden ok,akkor  elvállalja.Ha nem,akkor kap a tulaj tájékoztatást!

Nekem már azért jóval idősebb az autóm és nagyon meg avultatják az alkatrészeket, ha így csináltatnám meg valószínű még fizetnem kéne vagy kitudja milyen forrásból raknak rá bontott vagy utángyártott alkatrészeket. Am is a márka szerviz nem foglalkozik a kocsimmal.... A márka független szervizbe meg láthatóan nem kímélték az autómat. +Mikor emelgették a kocsimat a pótszemle alatt kis híján beszakadt a küszöböm. Inkább elfogadtam a gyors kárt és majd én itt a fórumon beszerzek mindent ami kell és a szerelőmmel karöltve beépítjük azt, és még marad is a pénzből. Cheesy

Ezeknél az öreg autóknál már nem érdemes a szervizbe menni, mert rálehet költeni 100k-t attól még nem lesz értékesebb. + Aki látta a fügelaci bulin akkor nem is vészes a dolog. A gyorskötöző tart, lámpa a helyére lett húzva, lehet hogy így marad és a teljes gyorskár összegét már félre teszem a következő kocsira.  Smiley
Naplózva
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #1593 Dátum: 2012.08.06 hétfő, 10:55:38 »

biztosítási guruk, lenne egy kérdésem. a kötelező fizet magánúton bekövetkező kárért is? pl, ha te bemész egy magán parkolóházba, ott nekimész valaminek, pl egy ajtónak, vagy valami csőnek..., de nem másik járműnek, azt állja a kötelező?
Naplózva
Takiatti
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9466


30 / 993-7376


E-mail
« Új hozzászólás #1594 Dátum: 2012.08.06 hétfő, 10:58:45 »

biztosítási guruk, lenne egy kérdésem. a kötelező fizet magánúton bekövetkező kárért is? pl, ha te bemész egy magán parkolóházba, ott nekimész valaminek, pl egy ajtónak, vagy valami csőnek..., de nem másik járműnek, azt állja a kötelező?

Szvsz nem...  szomoru1
Erre van a casco, de szerintem a kötelező nem fog erre fizetni...  szomoru1
Naplózva

2017.07. Renault Megane Intens 1,2TCe EDC7

Ex: 2004.09. 2.0TDCI, GHIA, Xenon, Zen, stb...  
"Nem véletlen, hogy nem építenek hülyék házát! Felemésztené az építőanyag készletet..."
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #1595 Dátum: 2012.08.06 hétfő, 11:00:14 »

Szvsz nem...  szomoru1
Erre van a casco, de szerintem a kötelező nem fog erre fizetni...  szomoru1

köszi, itt mondjuk arra gondolok, hogy az épület kárát, ha tényleg az autós cseszte el, akkor mi fizeti ki
Naplózva
Takiatti
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9466


30 / 993-7376


E-mail
« Új hozzászólás #1596 Dátum: 2012.08.06 hétfő, 11:03:21 »

köszi, itt mondjuk arra gondolok, hogy az épület kárát, ha tényleg az autós cseszte el, akkor mi fizeti ki

Ja, szerintem, mint okozott kárt, azt fizeti.
Pont az a lényege, hogy a másoknak okozott kárt térítse, bár azt nem tudom, hogy ezt nem-e csak másik közlekedővel szemben (auto, motor, bringa, puhatestűek...) teszi csak meg...
De biztos jön valaki aki jobban képben van!  eljen worship
Naplózva

2017.07. Renault Megane Intens 1,2TCe EDC7

Ex: 2004.09. 2.0TDCI, GHIA, Xenon, Zen, stb...  
"Nem véletlen, hogy nem építenek hülyék házát! Felemésztené az építőanyag készletet..."
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26976


E-mail
« Új hozzászólás #1597 Dátum: 2012.08.06 hétfő, 11:58:16 »

Ja, szerintem, mint okozott kárt, azt fizeti.
Pont az a lényege, hogy a másoknak okozott kárt térítse, bár azt nem tudom, hogy ezt nem-e csak másik közlekedővel szemben (auto, motor, bringa, puhatestűek...) teszi csak meg...
De biztos jön valaki aki jobban képben van!  eljen worship

El kell olvasni, mi van a kötvényben és mik a kivételek. Pl. szándékos károkozás vagy ittas=jogsi nélküli vezetés általában kivétel, de legalábbis csökkentő tényező (csak valahány %-os térítés van 100% helyett). De ezen felül szinte bármilyen kárt, amit az autóval a vezetője elkövetni tud, fizet a biztosítás. Azért is vannak ilyen sok száz milliós max. összegek, akármilyen furán is hangzik a dolog elsőre.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #1598 Dátum: 2012.08.06 hétfő, 13:41:09 »

El kell olvasni, mi van a kötvényben és mik a kivételek. Pl. szándékos károkozás vagy ittas=jogsi nélküli vezetés általában kivétel, de legalábbis csökkentő tényező (csak valahány %-os térítés van 100% helyett). De ezen felül szinte bármilyen kárt, amit az autóval a vezetője elkövetni tud, fizet a biztosítás. Azért is vannak ilyen sok száz milliós max. összegek, akármilyen furán is hangzik a dolog elsőre.

AndyA

Értem és logikusan hangzik. Akkor már csak egy kérdés van. Mi van, ha volt valami baleset, amiből bírósági ügy lett és már rég váltottál biztosítót, mire kimondják, hogy te vagy a hibás?
Naplózva
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1599 Dátum: 2012.08.06 hétfő, 22:42:21 »

Szvsz nem...  szomoru1
Erre van a casco, de szerintem a kötelező nem fog erre fizetni...  szomoru1
Fizet...
hisz az autó és a többi "üzemanyag hajtású, önjárógép" veszélyes üzemnek minősül... ezért használati helytől függetlenül mindenhol kockázat viselési kötelezettség van...Kötvény nincs csak igazolás és kormány rendelet.... email
A több száz millás limitek pedig a hajók és vonatok miatt vannak, mert a viszont biztosító egy kategóriába sorolja... x évvel ezelőtt egy uszály elkapta a lágymányosi híd egyik pillérjét... volt is ott izgalom rendesen, ha egy híd megroskad...  police
Amennyiben a károkozó alkohol befolyásoltság stb stb alatt volt akkor egy petákot sem fizet.... lehet pereskedni... szomoru1
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Oldalak: 1 ... 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 ... 63   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.088 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.