Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.10 péntek, 01:47:00 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39 40 ... 63   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Biztosítások, Casco  (Megtekintve 807403 alkalommal)
0 Felhasználó és 7 vendég van a témában
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #1600 Dátum: 2012.09.01 szombat, 06:44:18 »

mikor kezdődik a kötelező őrület  Huh?

azt hiszem ilyen tájt szoktuk nézegetni az árakat érdemes e váltani ...........
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26976


E-mail
« Új hozzászólás #1601 Dátum: 2012.09.01 szombat, 07:48:12 »

mikor kezdődik a kötelező őrület  Huh?

azt hiszem ilyen tájt szoktuk nézegetni az árakat érdemes e váltani ...........


Idén már új rendszer lesz.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #1602 Dátum: 2012.09.01 szombat, 07:49:17 »

Idén már új rendszer lesz.

AndyA
Undecided  akkor most mi lesz  Huh?
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1603 Dátum: 2012.09.01 szombat, 09:15:46 »

Idén már új rendszer lesz.

AndyA
Szerintem nem lesz új rendszer... 2010-ben volt változtatás
2010.01.01 után vett autósoknak volt az évforduló tekintetében...
Szokásosan Október 1-én kihozzák a következő év tarifáját (4-5napig pontosítanak rajta, emiatt sokat fizetnek a PSzÁFnak).
Aki pedig 2010 január 1 után vette az autót annk a vásárlás napja lesz az évforduló, de ugyan ezzel a tarifával.... email
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #1604 Dátum: 2012.09.01 szombat, 09:29:09 »

Szerintem nem lesz új rendszer... 2010-ben volt változtatás
2010.01.01 után vett autósoknak volt az évforduló tekintetében...
Szokásosan Október 1-én kihozzák a következő év tarifáját (4-5napig pontosítanak rajta, emiatt sokat fizetnek a PSzÁFnak).
Aki pedig 2010 január 1 után vette az autót annk a vásárlás napja lesz az évforduló, de ugyan ezzel a tarifával.... email
akkor okt.1 amikor kersgélni lehet olcsóbbat?
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1605 Dátum: 2012.09.01 szombat, 13:01:57 »

akkor okt.1 amikor kersgélni lehet olcsóbbat?
elvileg....
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #1606 Dátum: 2012.09.01 szombat, 17:38:40 »

elvileg....
köcce  worship akkor még pár napig nyugodtan alszom  Wink
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
sztupy
Vendég
« Új hozzászólás #1607 Dátum: 2012.09.01 szombat, 20:20:01 »

Szerintem nem lesz új rendszer... 2010-ben volt változtatás
2010.01.01 után vett autósoknak volt az évforduló tekintetében...
Szokásosan Október 1-én kihozzák a következő év tarifáját (4-5napig pontosítanak rajta, emiatt sokat fizetnek a PSzÁFnak).
Aki pedig 2010 január 1 után vette az autót annk a vásárlás napja lesz az évforduló, de ugyan ezzel a tarifával.... email

Nov 1-én hozzák ki, októberben még nagyban titkolóznak, nehogy a konkurrencia megtudja (sőt, gyakran még cégen belül sem lehet semmit se tudni), hogy olcsón adod-e az frissjogsis pestis M04-es ferrárikat vagy sem.

Változtatás, ha már kijött a tarifa nem szokott lenni, hacsak nem azért, mert a PSzÁF hibát nem talál benne, vagy súlyos félreértés került bele (volt ilyen tavaly meg két éve is).

Amúgy van lobbi az évközi KGFB díjváltozás engedélyezéséért (tőlünk északabbra pl. így van), de a jelenlegi rendszer még nem most fog megváltozni.
Naplózva
sztupy
Vendég
« Új hozzászólás #1608 Dátum: 2012.09.01 szombat, 20:24:31 »

Értem és logikusan hangzik. Akkor már csak egy kérdés van. Mi van, ha volt valami baleset, amiből bírósági ügy lett és már rég váltottál biztosítót, mire kimondják, hogy te vagy a hibás?

Mivel jogilag folyamatosan kell fizetned a kötelezőt mindegy, hogy a régi vagy az új biztosító fizet. A bónuszod az csökkenni fog két lépést és persze az aktuális díjad emiatt változni fog (fontos megjegyezni, hogy 2010 óta kizárólag a Bonus-malus miatti változás miatt változhat az évfordulód közben a biztosítási díjad). Bár nem vagyok ebben biztos, de szerintem az új biztosítód fog fizetni (így ő fogja majd neked esetleg felajánlani, hogy a kárt kifizettetheted, hogy ne csökkenjen a BM besorolásod)

Ez a kérdés akkor izgalmas, ha épp nem fizeted, hisz akkor elég nagy bajban lehetsz (egyrészt ki kell fizetned a fedezetlenségi / MABISZ díjat, másfelől meg neked kell állnod a javítás költségét is).

Naplózva
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1609 Dátum: 2012.09.01 szombat, 20:27:47 »

Nov 1-én hozzák ki, októberben még nagyban titkolóznak, nehogy a konkurrencia megtudja (sőt, gyakran még cégen belül sem lehet semmit se tudni), hogy olcsón adod-e az frissjogsis pestis M04-es ferrárikat vagy sem.

Változtatás, ha már kijött a tarifa nem szokott lenni, hacsak nem azért, mert a PSzÁF hibát nem talál benne, vagy súlyos félreértés került bele (volt ilyen tavaly meg két éve is).

Amúgy van lobbi az évközi KGFB díjváltozás engedélyezéséért (tőlünk északabbra pl. így van), de a jelenlegi rendszer még nem most fog megváltozni.
http://hvg.hu/cegauto/20111110_generali_providencia_pszaf
http://www.jogiforum.hu/hirek/26553
A nov 1.-ei tarifa kihozásban igazad van... el írtam....
Az év közbeni váltás az félreértésre ad okot, mert a biztosítást (elvileg) egy -egy évre kötik... mivel polgári szerződés ezért az évfordulótól-évfordulóig tart....

Elvileg az a biztosító fizet akinél a kár időpontjában volt a biztosításod... hisz a kockázat viselési időpontban díjjal rendezett szerződésed volt. A bonuszt a kár megfigyelési idő után számítják bele (ennek nagyon nyakatekert szabályozása van..kettőt vissza egyet előre)
« Utoljára szerkesztve: 2012.09.01 szombat, 20:37:11 írta Benedek » Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
sztupy
Vendég
« Új hozzászólás #1610 Dátum: 2012.09.01 szombat, 20:36:30 »

A nov 1.-ei tarifa kihozásban igazad van... el írtam....

Jaja, ezért van, hogy aki biztosítónál vagy biztosítókkal dolgozik, annak a november 1. az nagyon nem ünnepnap Smiley

Az év közbeni váltás az félreértésre ad okot, mert a biztosítást (elvileg) egy -egy évre kötik... mivel polgári szerződés ezért az évfordulótól-évfordulóig tart....

CASCO-nál / lakásbiztosításnál is ugyanúgy van évforduló (ami közben elvileg nem válthatsz biztosítót), de ott bármikor hirdethet meg új díjrendszert a biztosító. A megkötött szerződésed díja persze nem változik. Amúgy logikus lépés, hogy azzal, hogy bevezették KGFB-nél az évközi évfordulólak, azzal előbb utóbb megteremtik annak a lehetőségét is, hogy a biztosítók is tudjanak díjat módosítani év közben. Én személy szerint nagyon remélem azért, hogy ez jól le lesz szabályozva (már csak a munkám miatt is). Olyanokra gondolok mint pl. változtatás előtt legalább 90 nappal ki kell hirdetni az új tarifát, stb. (jelenleg casco és lakásbiztosítást akár másnapra is változtathat a biztosító, ezt csak azért nem teszik, nehogy felhergelje ezzel a partnereit (pl. alkuszokat), bár volt már rá példa, hogy megtették)
Naplózva
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1611 Dátum: 2012.09.01 szombat, 20:42:30 »

Jaja, ezért van, hogy aki biztosítónál vagy biztosítókkal dolgozik, annak a november 1. az nagyon nem ünnepnap Smiley
...ne hidd...
A gépjármű állomány nagy részét nem gyermekálom egy hónap alatt átpörgetni... ezért is találták ki az online tarifálókat...
« Utoljára szerkesztve: 2012.09.01 szombat, 20:44:39 írta Benedek » Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
sztupy
Vendég
« Új hozzászólás #1612 Dátum: 2012.09.01 szombat, 20:53:26 »

...ne hidd...
A gépjármű állomány nagy részét nem gyermekálom egy hónap alatt átpörgetni... ezért is találták ki az online tarifálókat...

Nem hiszem, tudom Smiley

És szerinted az online tarifálók hány nap alatt és mikor készülnek el? Csak nem november elseje környékén amikor ki vannak hirdetve a tarifák? (hisz előtte nagy a titkolózás). Ilyenkor mindig kell nagyobb méretű ügyelet, figyelni kell a konkurrenciát, kapcsolatatot tartani a PSZAF-el, alkuszokkal, ha a tarifa nem egyértelmű (és nem szokott az lenni), stb.

Persze vannak kivételek, a kisebb biztosítóknál (pl. Posta) senki sem dolgozik ilyenkor, még ügyelet sincs, aztán ha valami gond van velük, akkor az pech.
Naplózva
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #1613 Dátum: 2012.09.02 vasárnap, 20:40:41 »

Nem Mondeo, de biztosítás:

Anyumnak (Golf IV, 2003) nekitolatott egy kisáruszállító nemrég. Elismerte, kitöltötték a kéksárgát, pont. Anyumnak kára lett: lökhárító kilukadt, hűtőrács eltört több helyen, mindkét lámpa tartó műanyag pöcke eltört (most kb. a kocsi elé világítanak), és a motorháztetőn is lett egy horpadás, ahonnan le is pattant a festék. A károkozó a K&H-nál van.
Jött a kárszakértő, felmért mindent, elment. Majd mikor a biztosító szólt, hogy kész a kárszakértés, akkor anyum elvitte a kocsit a VW szervízbe, hogy tegyék rendbe. A szervíz lebeszélte a biztosítóval, majd hívták anyumat, hogy a helyzet a következő:
- a lökhárítót a kárszakértő javításra vette fel, nem cserére. De az nem javítható, így azt anyumnak kell megvennie teljes egészében (95e Ft)
- mivel volt egy kb. 5cm2 horzsolás a lökhárítón az eset előtt (egy virágláda), így a fényezésnek csak az 50%-át állja a biztosító, mert nem volt sérülésmentes a kocsi előtte. Fényezés kb. 80e, tehát 40e fizetendő
- a lámpát nem állja a biztosító, így neki kell vennie két lámpát (darabja kb. 60e)
- motorháztetőn a sérülés biztos korábban történt, azzal ők nem foglalkoznak
- a hűtőrácsot cserélik

Ha nem akarja megjavíttatni, akkor 57e Ft-ot fizet a biztosító anyumnak.

 wow1 wow1 Most ez így mi?? Nekitolatnak, majd ha meg akarja javíttatni, akkor jelenleg 95+40+60+60=~255e Ft-ot kell fizetnie?? Ilyen esetben mit lehet csinálni?
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
sanyikabacsi
Vendég
« Új hozzászólás #1614 Dátum: 2012.09.02 vasárnap, 20:48:14 »

Nem Mondeo, de biztosítás:

Anyumnak (Golf IV, 2003) nekitolatott egy kisáruszállító nemrég. Elismerte, kitöltötték a kéksárgát, pont. Anyumnak kára lett: lökhárító kilukadt, hűtőrács eltört több helyen, mindkét lámpa tartó műanyag pöcke eltört (most kb. a kocsi elé világítanak), és a motorháztetőn is lett egy horpadás, ahonnan le is pattant a festék. A károkozó a K&H-nál van.
Jött a kárszakértő, felmért mindent, elment. Majd mikor a biztosító szólt, hogy kész a kárszakértés, akkor anyum elvitte a kocsit a VW szervízbe, hogy tegyék rendbe. A szervíz lebeszélte a biztosítóval, majd hívták anyumat, hogy a helyzet a következő:
- a lökhárítót a kárszakértő javításra vette fel, nem cserére. De az nem javítható, így azt anyumnak kell megvennie teljes egészében (95e Ft)
- mivel volt egy kb. 5cm2 horzsolás a lökhárítón az eset előtt (egy virágláda), így a fényezésnek csak az 50%-át állja a biztosító, mert nem volt sérülésmentes a kocsi előtte. Fényezés kb. 80e, tehát 40e fizetendő
- a lámpát nem állja a biztosító, így neki kell vennie két lámpát (darabja kb. 60e)
- motorháztetőn a sérülés biztos korábban történt, azzal ők nem foglalkoznak
- a hűtőrácsot cserélik

Ha nem akarja megjavíttatni, akkor 57e Ft-ot fizet a biztosító anyumnak.

 wow1 wow1 Most ez így mi?? Nekitolatnak, majd ha meg akarja javíttatni, akkor jelenleg 95+40+60+60=~255e Ft-ot kell fizetnie?? Ilyen esetben mit lehet csinálni?
Szia Domi!
Én úgy tudom ez csak ilyen "beugrasztós ár" aki elkezd veszekedni meg anyázni az több pénzt is ki tud harcolni. De amúgy metál fényezést elemenként 20-25.000Forintért csinálják a maszekok, számlával 40.000. Futni kell még néhány kört, műanyaghegesztés meg centinként 150 forint, van ahol meg ránéz a szaki és adjál 3000-ret oszt jól van stb..., lámpa füleket is meg lehet hegeszteni ha olcsó megoldás kell
Naplózva
sendrew
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332



E-mail
« Új hozzászólás #1615 Dátum: 2012.09.02 vasárnap, 20:51:18 »

Szemétládák  gun
Naplózva

2008. Ford S-MAX 2.0 Titanium 145LE
2008. Ford Focus 1.6    101LE

EX:
2001. Ford Ka 1.3 60LE
2004. Ford Mondeo Turnier Trend 1.8 16V 125LE  LPG
2007. Ford Fiesta 1.25    75LE

Az autó nyomokban Ghia elemeket tartalmazott
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1616 Dátum: 2012.09.02 vasárnap, 22:26:25 »

Nem Mondeo, de biztosítás:

Anyumnak (Golf IV, 2003) nekitolatott egy kisáruszállító nemrég. Elismerte, kitöltötték a kéksárgát, pont. Anyumnak kára lett: lökhárító kilukadt, hűtőrács eltört több helyen, mindkét lámpa tartó műanyag pöcke eltört (most kb. a kocsi elé világítanak), és a motorháztetőn is lett egy horpadás, ahonnan le is pattant a festék. A károkozó a K&H-nál van.
Jött a kárszakértő, felmért mindent, elment. Majd mikor a biztosító szólt, hogy kész a kárszakértés, akkor anyum elvitte a kocsit a VW szervízbe, hogy tegyék rendbe. A szervíz lebeszélte a biztosítóval, majd hívták anyumat, hogy a helyzet a következő:
- a lökhárítót a kárszakértő javításra vette fel, nem cserére. De az nem javítható, így azt anyumnak kell megvennie teljes egészében (95e Ft)
- mivel volt egy kb. 5cm2 horzsolás a lökhárítón az eset előtt (egy virágláda), így a fényezésnek csak az 50%-át állja a biztosító, mert nem volt sérülésmentes a kocsi előtte. Fényezés kb. 80e, tehát 40e fizetendő
- a lámpát nem állja a biztosító, így neki kell vennie két lámpát (darabja kb. 60e)
- motorháztetőn a sérülés biztos korábban történt, azzal ők nem foglalkoznak
- a hűtőrácsot cserélik

Ha nem akarja megjavíttatni, akkor 57e Ft-ot fizet a biztosító anyumnak.

 wow1 wow1 Most ez így mi?? Nekitolatnak, majd ha meg akarja javíttatni, akkor jelenleg 95+40+60+60=~255e Ft-ot kell fizetnie?? Ilyen esetben mit lehet csinálni?
Lehet kérni másik kárszakértőt/szemlét!  Azér kapják a zsét, h ezt csinálják, lehúzgáljanak mindent.. A számlás árak kb felét kellene virítaniuk. ilyet akkor kell márkaszervizbe vinni, ha pár éves a kocsi.  számlást ne erőltesd mert avultatnak mint állat. Bontóból olcsó hozzá minden. utángyártottat ne vegyél mert gagyi lesz!
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1617 Dátum: 2012.09.03 hétfő, 08:14:52 »

Van kivétel is, nekem tök korrekten rendezte a biztosító, mikor egy teherautó tolatott belém. Jött a kárszakértő, megmérte innen-onnan, lefényképezte, majd felvázolt több lehetőséget a javításra. Végül azt választottam, hogy egy általam válaszott márkaszervízbe elviszem (ami partnerük), a biztosító fizeti a javítást, nekem csak annyi a teendőm, hogy viszem az autót, majd ha kész elhozom. Tök korrekten lezajlott az egész. A fóti Szeleczky csinálta, szép lett!  eljen
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1618 Dátum: 2012.09.03 hétfő, 08:18:31 »

Van kivétel is, nekem tök korrekten rendezte a biztosító, mikor egy teherautó tolatott belém. Jött a kárszakértő, megmérte innen-onnan, lefényképezte, majd felvázolt több lehetőséget a javításra. Végül azt választottam, hogy egy általam válaszott márkaszervízbe elviszem (ami partnerük), a biztosító fizeti a javítást, nekem csak annyi a teendőm, hogy viszem az autót, majd ha kész elhozom. Tök korrekten lezajlott az egész. A fóti Szeleczky csinálta, szép lett!  eljen
valószínűleg volt neve a biztosítónak  smile
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1619 Dátum: 2012.09.03 hétfő, 09:01:13 »

valószínűleg volt neve a biztosítónak  smile

Már meg nem esküdnék rá, szerintem az Allianz volt.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #1620 Dátum: 2012.09.03 hétfő, 12:23:01 »

Van kivétel is, nekem tök korrekten rendezte a biztosító, mikor egy teherautó tolatott belém. Jött a kárszakértő, megmérte innen-onnan, lefényképezte, majd felvázolt több lehetőséget a javításra. Végül azt választottam, hogy egy általam válaszott márkaszervízbe elviszem (ami partnerük), a biztosító fizeti a javítást, nekem csak annyi a teendőm, hogy viszem az autót, majd ha kész elhozom. Tök korrekten lezajlott az egész. A fóti Szeleczky csinálta, szép lett!  eljen
Én eddig 3x vittem szervízbe, de engem mindig hátulról találtak be. A kocsin már a 4. hátsó lökhárító van...  falbav De nekem is mindig korrektek voltak. Én mindig azt csináltam, hogy elvittem a márkaszervízbe, ők intézték a biztosítót, megcsinálták a kocsit, majd elhoztam tipp-topp állapotban. Aztán hogy ők mit boxoltak a biztosítóval, az már nem érdekel.

De akkor most kérünk másik szemlét. Mert ez így jelenleg nem állapot.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #1621 Dátum: 2012.09.03 hétfő, 22:22:44 »

Már meg nem esküdnék rá, szerintem az Allianz volt.
Az Allianz gépjármú kár esetén teljesen Ok, korrektek , csak jót mondhatok róluk. Ezen felbuzdulva az életbiztosítások kivételével hozzájuk vittem az összes kocsi és ingatlan biztosítást. Na ez kár volt. Bekavartak a cimekkel , nyilvántartással úgy hogy be kellett látnom van amitől besokallnak. Hiába kértem elérést az internetes szerződés nyilvántartásra, ez sem segített. Ott pl nem látok csak két élő és egy régi kötelező biztosítás. Ezek után csak a két CASCO és két kötelező marad náluk. Hátha ez nem lesz nekik sok.  Undecided
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1622 Dátum: 2012.09.04 kedd, 08:16:05 »

Az Allianz gépjármú kár esetén teljesen Ok, korrektek , csak jót mondhatok róluk. Ezen felbuzdulva az életbiztosítások kivételével hozzájuk vittem az összes kocsi és ingatlan biztosítást. Na ez kár volt. Bekavartak a cimekkel , nyilvántartással úgy hogy be kellett látnom van amitől besokallnak. Hiába kértem elérést az internetes szerződés nyilvántartásra, ez sem segített. Ott pl nem látok csak két élő és egy régi kötelező biztosítás. Ezek után csak a két CASCO és két kötelező marad náluk. Hátha ez nem lesz nekik sok.  Undecided

Az életbiztosítást nekem is keményen elszúrták. Sad
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1623 Dátum: 2012.09.05 szerda, 15:23:52 »

Nem Mondeo, de biztosítás:

Anyumnak (Golf IV, 2003) nekitolatott egy kisáruszállító nemrég. Elismerte, kitöltötték a kéksárgát, pont. Anyumnak kára lett: lökhárító kilukadt, hűtőrács eltört több helyen, mindkét lámpa tartó műanyag pöcke eltört (most kb. a kocsi elé világítanak), és a motorháztetőn is lett egy horpadás, ahonnan le is pattant a festék. A károkozó a K&H-nál van.
Jött a kárszakértő, felmért mindent, elment. Majd mikor a biztosító szólt, hogy kész a kárszakértés, akkor anyum elvitte a kocsit a VW szervízbe, hogy tegyék rendbe. A szervíz lebeszélte a biztosítóval, majd hívták anyumat, hogy a helyzet a következő:
- a lökhárítót a kárszakértő javításra vette fel, nem cserére. De az nem javítható, így azt anyumnak kell megvennie teljes egészében (95e Ft)
- mivel volt egy kb. 5cm2 horzsolás a lökhárítón az eset előtt (egy virágláda), így a fényezésnek csak az 50%-át állja a biztosító, mert nem volt sérülésmentes a kocsi előtte. Fényezés kb. 80e, tehát 40e fizetendő
- a lámpát nem állja a biztosító, így neki kell vennie két lámpát (darabja kb. 60e)
- motorháztetőn a sérülés biztos korábban történt, azzal ők nem foglalkoznak
- a hűtőrácsot cserélik

Ha nem akarja megjavíttatni, akkor 57e Ft-ot fizet a biztosító anyumnak.

 wow1 wow1 Most ez így mi?? Nekitolatnak, majd ha meg akarja javíttatni, akkor jelenleg 95+40+60+60=~255e Ft-ot kell fizetnie?? Ilyen esetben mit lehet csinálni?
Szia Domi!
Kérj tőlük elszámolást. egy 10 éves autónál képesek amortizálni. A bontott alkatrészeket fogják fizetni, mivel az autó gyártásával egyen értékű, azonos "idős" alkatrész van. A motorház tetőt ne hagyd mert nem volt sérült törés előtt (ezért is amortizál) pláne, ha a hűtőrács is sérült. A lámpát miért nem állja? Bontottat sem?
Szerintem édesanyádat most akarják behúzni a csőbe, ha valamit teljesen ki akarnak zárni a rendezés alól...
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #1624 Dátum: 2012.09.05 szerda, 15:33:12 »

Szia Domi!
Kérj tőlük elszámolást. egy 10 éves autónál képesek amortizálni. A bontott alkatrészeket fogják fizetni, mivel az autó gyártásával egyen értékű, azonos "idős" alkatrész van. A motorház tetőt ne hagyd mert nem volt sérült törés előtt (ezért is amortizál) pláne, ha a hűtőrács is sérült. A lámpát miért nem állja? Bontottat sem?
Szerintem édesanyádat most akarják behúzni a csőbe, ha valamit teljesen ki akarnak zárni a rendezés alól...
Az amortizációra azt mondanám, hogy oké (bár ez is szemétség, hisz' amíg egyben volt, addig jó volt, a törésről meg nem tehetek, erre van a biztosítás), de ezt elfogadom. De mi az, hogy csak a bontottat fedezi?? Amikor nekem jöttek hátulról (3x), akkor minden alkalommal új alkatrészek kerültek a kocsimra, pedig akkor is már 6-7-8 éves volt. Mi az, hogy betolom a márkaszervízbe, ők meg bontóból kukáznak valami még használható, de a sérültnél jobb alkatrészt, mert 10 éves az autó?? Ez vicc.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1625 Dátum: 2012.09.05 szerda, 15:55:14 »

... Ez vicc.
EZ a szomorú valóság... és ha család kincstári 20éves zsiguliját lezuzzák amivel hordják a gyerekeket iskolába/óvodába az egy fityinget sem kap... de a család másnap ugyan úgy menne az iskolába/óvodába.... szomoru1
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26976


E-mail
« Új hozzászólás #1626 Dátum: 2012.09.05 szerda, 16:37:44 »

Az amortizációra azt mondanám, hogy oké (bár ez is szemétség, hisz' amíg egyben volt, addig jó volt, a törésről meg nem tehetek, erre van a biztosítás), de ezt elfogadom. De mi az, hogy csak a bontottat fedezi?? Amikor nekem jöttek hátulról (3x), akkor minden alkalommal új alkatrészek kerültek a kocsimra, pedig akkor is már 6-7-8 éves volt. Mi az, hogy betolom a márkaszervízbe, ők meg bontóból kukáznak valami még használható, de a sérültnél jobb alkatrészt, mert 10 éves az autó?? Ez vicc.

Az ú.n. "káron nyerés" törvényileg tilos. Ha új alkatrészt szerelnek bele a 10 éves autóba, annak nyilván nagyobb lesz az értéke, mint a törés előtt. Ezt megelőzendő vagy használt, bontott cucc kerül bele, vagy fizeted a különbözetet, hogy újabb, szebb, jobb alkatrészt kapj a törött helyett. Ez az avultatás.

Az, hogy a törött lámpát nem fizetik, az maszlag. Mindent fizetniük _kell_, legfeljebb nem mindent új áron.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
joxer
Vendég
« Új hozzászólás #1627 Dátum: 2012.09.11 kedd, 18:01:34 »

Az ú.n. "káron nyerés" törvényileg tilos. Ha új alkatrészt szerelnek bele a 10 éves autóba, annak nyilván nagyobb lesz az értéke, mint a törés előtt. Ezt megelőzendő vagy használt, bontott cucc kerül bele, vagy fizeted a különbözetet, hogy újabb, szebb, jobb alkatrészt kapj a törött helyett. Ez az avultatás.

Az, hogy a törött lámpát nem fizetik, az maszlag. Mindent fizetniük _kell_, legfeljebb nem mindent új áron.

AndyA


Mikor az én autómat összetörte egy idióta, akkor a biztosító két lehetőséget adott:
1. Márkaszervízbe viszem és akkor állják a teljes cechet.
2. Én javíttatom meg, de akkor 40% amortizációval kell számoljak, tehát nem térítették volna meg a teljes összeget.
Maradt a márkaszervíz. Autót vittem, pár nap múlva hoztam. A károkozó biztosítója a K&H volt.
Naplózva
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1628 Dátum: 2012.09.11 kedd, 20:31:06 »

Mikor az én autómat összetörte egy idióta, akkor a biztosító két lehetőséget adott:
1. Márkaszervízbe viszem és akkor állják a teljes cechet.
2. Én javíttatom meg, de akkor 40% amortizációval kell számoljak, tehát nem térítették volna meg a teljes összeget.
Maradt a márkaszervíz. Autót vittem, pár nap múlva hoztam. A károkozó biztosítója a K&H volt.
Hány éves volt akkor az autó?
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
joxer
Vendég
« Új hozzászólás #1629 Dátum: 2012.09.11 kedd, 20:47:47 »

Hány éves volt akkor az autó?

Akkor volt 8 éves.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1630 Dátum: 2012.10.02 kedd, 09:25:44 »

Nem tudjátok, hogy ez a kötelező váltás, hogy lett megváltoztatva?
2011. novemberben vásárolt új autón akarok váltani, valamit mondtak, hogy november elött 30 nappal lehet, vagy szokásosan nov. 1. után?
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #1631 Dátum: 2012.10.02 kedd, 09:43:46 »

Nem tudjátok, hogy ez a kötelező váltás, hogy lett megváltoztatva?
2011. novemberben vásárolt új autón akarok váltani, valamit mondtak, hogy november elött 30 nappal lehet, vagy szokásosan nov. 1. után?

Évforduló előtt 30 nappal.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1632 Dátum: 2012.10.02 kedd, 10:01:27 »

Évforduló előtt 30 nappal.

 worship
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1633 Dátum: 2012.10.02 kedd, 11:21:29 »

Nem tudjátok, hogy ez a kötelező váltás, hogy lett megváltoztatva?
2011. novemberben vásárolt új autón akarok váltani, valamit mondtak, hogy november elött 30 nappal lehet, vagy szokásosan nov. 1. után?
Neked az évfordulód nem a "szokásos" ....hanem november x... tehát előtte 30-al felmondod és november X.-e meg tudod kötni....
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1634 Dátum: 2012.10.02 kedd, 12:08:38 »

Neked az évfordulód nem a "szokásos" ....hanem november x... tehát előtte 30-al felmondod és november X.-e meg tudod kötni....

Értelek, köszönöm az infót!
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #1635 Dátum: 2012.10.02 kedd, 15:16:23 »

Értelek, köszönöm az infót!
Remélem az én válaszomat is így értetted, mert én is erre gondoltam. Tehát a biztosítás kötésének (autóvásárlás napja) évfordulóján lehet váltani. Előtte 30 nap áll rendelkezésre a felmondásra.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26661


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #1636 Dátum: 2012.10.02 kedd, 15:20:19 »

Neked az évfordulód nem a "szokásos" ....hanem november x... tehát előtte 30-al felmondod és november X.-e meg tudod kötni....

És ha már egyszer korábban váltott? Akkor esetleg nem jan. 1-je?
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #1637 Dátum: 2012.10.02 kedd, 15:37:19 »

És ha már egyszer korábban váltott? Akkor esetleg nem jan. 1-je?

nem, sajnos. Mindig az a nap, amikor kötötte, ha a járművet 2011 jan1 után vette.
Naplózva
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1638 Dátum: 2012.10.02 kedd, 16:57:47 »

nem, sajnos. Mindig az a nap, amikor kötötte, ha a járművet 2011 jan1 után vette.
2010 január 1 !!! utáni szerződés.....
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
CsZoli
Vendég
« Új hozzászólás #1639 Dátum: 2012.10.02 kedd, 19:01:42 »

Mikor az én autómat összetörte egy idióta, akkor a biztosító két lehetőséget adott:
1. Márkaszervízbe viszem és akkor állják a teljes cechet.
2. Én javíttatom meg, de akkor 40% amortizációval kell számoljak, tehát nem térítették volna meg a teljes összeget.
Maradt a márkaszervíz. Autót vittem, pár nap múlva hoztam. A károkozó biztosítója a K&H volt.
Na és mi van ha bontóban olcsóbban kapod meg a cuccot + van egy ügyeskezű mesterember a családban, vagy az ismeretségi körben. Márkaszervízhez képes simán 20-30%-os bekerülési költségen javítható egy autó.  Roll Eyes
Ettől függetlenül valószínűleg én se kukáznám össze a kocsit, irány a márkaszervíz.
Ami viszont érdekes, (persze szerződéskötés után egy héttel hallottam) CASCO-nál tényleg csak az alkatrészek aktuális értékét térítik.  miaz (Azért ennek még utánajárok...)
Naplózva
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1640 Dátum: 2012.10.02 kedd, 19:31:15 »

CASCO-nál tényleg csak az alkatrészek aktuális értékét térítik.  miaz (Azért ennek még utánajárok...)
..ez így van...
..biztosítási eseményből, kárrendezésből anyagi haszonra szert tenni tilos...jogtalan meggazdagodásnak számít...
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
joxer
Vendég
« Új hozzászólás #1641 Dátum: 2012.10.02 kedd, 19:46:25 »

Remélem az én válaszomat is így értetted, mert én is erre gondoltam. Tehát a biztosítás kötésének (autóvásárlás napja) évfordulóján lehet váltani. Előtte 30 nap áll rendelkezésre a felmondásra.

Kis kiegészítés. A biztosítási évfordulód napját megtudod a kötvényből. A biztosítást felmondani írásban kell legkésőbb a biztosítási évfordulót megelőző 30. napig. Tehát magyarul ha te november 30.-án vetted az autót, akkor legkésőbb október 31-ig kell lemondanod a régit, de ezt csakis írásban teheted meg. Ha lemondod a biztosítást utána még él a kockázatviselési idő a kifizetett időszakig. Az új biztosítást meg ráérsz megkötni később is, de azért legyen folyamatosan élő biztosítás. Általában az új biztosító intézi a régi felmondását, de ha nem, akkor neked be kell battyogni a régi biztosítóhoz, és könnyes szemekkel kitölteni egy pici kis formanyomtatványt a búcsúról. Asszem ez így van valahogy.
Naplózva
joxer
Vendég
« Új hozzászólás #1642 Dátum: 2012.10.02 kedd, 19:51:09 »

Volt ilyen, hogy gyorskár. Nem tudom, hogy van-e még. Az én autómat egy hét alatt összetörték előről meg hátulról is. Gyorskárba fizetett a biztosító cirka 160e-t. A javítás előre le volt fixálva olyan 110e környékén. Ahogy állok meg a karosszérialakatosnál hallok valami morgó hangot. Csúnyán vasrafutottam, de a megmaradt pénzből megcsináltattam a féket.  vigyor3
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1643 Dátum: 2012.10.03 szerda, 08:10:52 »

Remélem az én válaszomat is így értetted, mert én is erre gondoltam. Tehát a biztosítás kötésének (autóvásárlás napja) évfordulóján lehet váltani. Előtte 30 nap áll rendelkezésre a felmondásra.

Persze, egyértelmű volt!  worship
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1644 Dátum: 2012.10.03 szerda, 08:12:16 »

Kis kiegészítés. A biztosítási évfordulód napját megtudod a kötvényből. A biztosítást felmondani írásban kell legkésőbb a biztosítási évfordulót megelőző 30. napig. Tehát magyarul ha te november 30.-án vetted az autót, akkor legkésőbb október 31-ig kell lemondanod a régit, de ezt csakis írásban teheted meg. Ha lemondod a biztosítást utána még él a kockázatviselési idő a kifizetett időszakig. Az új biztosítást meg ráérsz megkötni később is, de azért legyen folyamatosan élő biztosítás. Általában az új biztosító intézi a régi felmondását, de ha nem, akkor neked be kell battyogni a régi biztosítóhoz, és könnyes szemekkel kitölteni egy pici kis formanyomtatványt a búcsúról. Asszem ez így van valahogy.

Viszont ha pl. a netrisk-en csinálod az egész egyszerűbb, nem?
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
CsZoli
Vendég
« Új hozzászólás #1645 Dátum: 2012.10.03 szerda, 08:27:53 »

..ez így van...
..biztosítási eseményből, kárrendezésből anyagi haszonra szert tenni tilos...jogtalan meggazdagodásnak számít...
Bocs lehet nem jól fogalmaztam. Nem az új alkatrész árára gondoltam, hanem a ledobott cucc amortizációval csökkentett értékére.
Tehát:
Ha motorháztetőt cserélek, mert rádőlt a fa, amit otthon balf*szul vágtam ki, akkor ha az új alkatrész 50ezer, szerelés 5ezer, fényezés 25ezer, tehát 80 ezerben van a dolog nekem, akkor ezt a 80ezret fizetik ki, vagy azt mondják, hogy barátocskám az a tető már csak 40ezret ért a kocsin, így tetszik, nem tetszik azt fizetjük.*


*a leírásban fiktív számok szerepelnek és természetesen minden anyagköltség és munkadíj számlával alátámasztva értendő  nyes (akkor nem lehet gazdagodás)
Naplózva
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1646 Dátum: 2012.10.03 szerda, 08:37:39 »

Viszont ha pl. a netrisk-en csinálod az egész egyszerűbb, nem?
.... Neeeem... Az atomonline.hu-n csinálod az a leg jobb vigyor3
Ha megvagy a tarifálással akkor intézem az anyagod...  email
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
joxer
Vendég
« Új hozzászólás #1647 Dátum: 2012.10.03 szerda, 09:03:03 »

Viszont ha pl. a netrisk-en csinálod az egész egyszerűbb, nem?

Neten tudsz díjakat számolni, biztosítást kötni. Ha ott csinálod nem kell rohangálnod sokat. Egyszer én is váltottam ott biztosítót, és az problémamentesen ment. Aztán legközelebb már nem neten intéztem, mert más összegeket számoltam a különböző oldalakon. Ha ügyes vagy menni fog a neten is.  taps
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1648 Dátum: 2012.10.03 szerda, 09:16:50 »

.... Neeeem... Az atomonline.hu-n csinálod az a leg jobb vigyor3
Ha megvagy a tarifálással akkor intézem az anyagod...  email

Céges autó, csak rámsózták, hogy váltsuk át olcsóbbra, most K&H-nál van. A céges flotta meg a netrisk alatt van.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1649 Dátum: 2012.10.03 szerda, 09:17:51 »

Neten tudsz díjakat számolni, biztosítást kötni. Ha ott csinálod nem kell rohangálnod sokat. Egyszer én is váltottam ott biztosítót, és az problémamentesen ment. Aztán legközelebb már nem neten intéztem, mert más összegeket számoltam a különböző oldalakon. Ha ügyes vagy menni fog a neten is.  taps

Net-en csináltam már, oké volt minden. Csak ezt az új autós dolgot nem tudtam.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Oldalak: 1 ... 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39 40 ... 63   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.081 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.