Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.09 csütörtök, 22:36:01 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 42 43 ... 63   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Biztosítások, Casco  (Megtekintve 807338 alkalommal)
0 Felhasználó és 7 vendég van a témában
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1750 Dátum: 2012.11.03 szombat, 10:52:56 »

na vissza küldtem az alkusz cégnek (netrisk) az aláírt alkusz megbízást az online fax-on keresztül  email
vajon még lesz valami dolgom  Huh?
vagy majd csak küldik a csekket befizetem oszt annyi  Huh? pias

Csak jön majd a csekk.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #1751 Dátum: 2012.11.03 szombat, 10:58:48 »

köszi akkor ez is megvan  pias
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
joxer
Vendég
« Új hozzászólás #1752 Dátum: 2012.11.03 szombat, 11:33:48 »

köszi akkor ez is megvan  pias
Majd küldök én is egy csekket, majd az is fizesd már be határidőre, kérlek! Különben mérges leszek...  eplus2 eplus2 eplus2
Naplózva
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #1753 Dátum: 2012.11.03 szombat, 11:48:58 »

Majd küldök én is egy csekket, majd az is fizesd már be határidőre, kérlek! Különben mérges leszek...  eplus2 eplus2 eplus2
van az az összeg amennyiért feladom küld csak  eplus2
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
joxer
Vendég
« Új hozzászólás #1754 Dátum: 2012.11.06 kedd, 12:29:15 »

Ma felmondtam a biztosításomat az Uniqa-nál. Mondom miért jöttem, kitöltöm a papírt. A nő azért csak elkezd győzködni, hogy maradjak. Közben begépelte az adataimat a felmondáshoz a gépbe. A gép már mutatta is neki a jövő évi díjamat. A nő elhallgatott majd azt mondja: "Ja, már értem". Úgyhogy papírt kitöltöttük és már jöttem is. Mondjuk azt még nem tudom, hogy hol kössem meg az új biztosításomat. Jóval olcsóbb a Posta biztosító, a Genertel meg a Groupama is.
Naplózva
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #1755 Dátum: 2012.11.06 kedd, 14:37:37 »

Ma felmondtam a biztosításomat az Uniqa-nál. Mondom miért jöttem, kitöltöm a papírt. A nő azért csak elkezd győzködni, hogy maradjak. Közben begépelte az adataimat a felmondáshoz a gépbe. A gép már mutatta is neki a jövő évi díjamat. A nő elhallgatott majd azt mondja: "Ja, már értem". Úgyhogy papírt kitöltöttük és már jöttem is. Mondjuk azt még nem tudom, hogy hol kössem meg az új biztosításomat. Jóval olcsóbb a Posta biztosító, a Genertel meg a Groupama is.
Ezek közül a Postán még csak nem is gondolkodnék. A másik kettő közül bármelyiket megkötném. De ez az én véleményem.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
sztupy
Vendég
« Új hozzászólás #1756 Dátum: 2012.11.06 kedd, 15:25:40 »

Ezek közül a Postán még csak nem is gondolkodnék. A másik kettő közül bármelyiket megkötném. De ez az én véleményem.

Sajnos nem az számít te hol vagy, hanem hogy aki beléd jött, az hol van. Amíg nem változik meg a szabályozás arra, hogy az fizet, akinél vagy, addig kvázi mindegy kit választasz.
Naplózva
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #1757 Dátum: 2012.11.06 kedd, 15:28:08 »

Sajnos nem az számít te hol vagy, hanem hogy aki beléd jött, az hol van. Amíg nem változik meg a szabályozás arra, hogy az fizet, akinél vagy, addig kvázi mindegy kit választasz.
Tudom. Csak én olyan különös állatfaj vagyok, hogy gondolok a többiekre is. Amikor még volt a MÁV, meg a TIR vagy milyen biztosító, és náluk jött ki legolcsóbbra, akkor sem azt kötöttem, hanem az azt követő első, legolcsóbb, de már rendes biztosítótársaságnál.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
joxer
Vendég
« Új hozzászólás #1758 Dátum: 2012.11.06 kedd, 15:38:19 »

Tudom. Csak én olyan különös állatfaj vagyok, hogy gondolok a többiekre is. Amikor még volt a MÁV, meg a TIR vagy milyen biztosító, és náluk jött ki legolcsóbbra, akkor sem azt kötöttem, hanem az azt követő első, legolcsóbb, de már rendes biztosítótársaságnál.
Az is igaz, de én sem vagyok ellensége a saját pénztárcámnak. Sokszor hallom meg olvasom, hogy ilyen-olyan plusz szolgáltatással operálnak a biztosítók. Elmondom neked hogy én még egy plusz szolgáltatást sem vettem igénybe, nekem a biztosító egy dolgot adott: a csekket. Ezen kívül mást nem is kaptam egyik biztosítótól sem.
Naplózva
CsZoli
Vendég
« Új hozzászólás #1759 Dátum: 2012.11.06 kedd, 15:46:24 »

Tudom. Csak én olyan különös állatfaj vagyok, hogy gondolok a többiekre is. Amikor még volt a MÁV, meg a TIR vagy milyen biztosító, és náluk jött ki legolcsóbbra, akkor sem azt kötöttem, hanem az azt követő első, legolcsóbb, de már rendes biztosítótársaságnál.
Azért az sem mindegy, hogy amikor kifogynak a keretből, újra beszedik a díjat mindenkitől. Már nem is olyan olcsó. Bár nem tudom ezt lehet-e még csinálni, régebben volt. A kezdetek óta az Allianznál vagyok. (vagyis előtte még Hungária volt. vigyor3)
Naplózva
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #1760 Dátum: 2012.11.06 kedd, 16:21:25 »

Az is igaz, de én sem vagyok ellensége a saját pénztárcámnak. Sokszor hallom meg olvasom, hogy ilyen-olyan plusz szolgáltatással operálnak a biztosítók. Elmondom neked hogy én még egy plusz szolgáltatást sem vettem igénybe, nekem a biztosító egy dolgot adott: a csekket. Ezen kívül mást nem is kaptam egyik biztosítótól sem.
Én se vettem igénybe még semmi extra szolgáltatást, és utánam se fizettek egy Ft-ot sem, mert még soha nem okoztam kárt. Így én is masszív mínuszban vagyok, ami a biztosítókat illeti.

De még anno, mikor a Golf-om volt, akkor belémjöttek, és az ürgének MÁV biztosítása volt. Több mint fél év volt, mire a biztosító végre rábólintott a kb. 80e Ft-os kárra, hogy megcsinálják. Közben 2 szemle, 4 pótszemle, nem jöttek ki megnézni, nekem kellett elvinni az isten háta mögé, én jártam utána, telefonálgattam 40x, hogy mi lesz már, stb. Nagy sz*pás volt. És akkor elhatároztam, hogy inkább fizetek évente 3-4 ezerrel többet, de legyek rendes biztosítónál, hogy ha egyszer én okozok kárt, és másnak bosszúságot, akkor legalább a kár ügyintézés menjen flottul. Nekem eddig a Mondeo-val 3x volt károm (3x jöttek belém), mind a 3 alkalommal rendes biztosítós volt a vétkes (Allianz 2x, Generali 1x), és nekem is simán ment az ügy. Szerintem ennyit megérdemelnek az autóstársaim.
Persze, ha a pl. MÁV 10e lenne, a legolcsóbb rendes biztosító, pl. Generali meg 42, akkor nyílván én is a MÁV-ot választanám. De szerencsére ilyen kirívó különbségek nem szoktak lenni. Az utóbbi pár évben meg a számomra legolcsóbb biztosító mindig rendes biztosító volt. A KÖBE, MÁV, Posta, Wabard, és hasonló "biztosítók" csak 4-5 helyen voltak, így nem kellett sokat gondolkodnom.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
joxer
Vendég
« Új hozzászólás #1761 Dátum: 2012.11.06 kedd, 16:40:58 »

Én se vettem igénybe még semmi extra szolgáltatást, és utánam se fizettek egy Ft-ot sem, mert még soha nem okoztam kárt. Így én is masszív mínuszban vagyok, ami a biztosítókat illeti.

De még anno, mikor a Golf-om volt, akkor belémjöttek, és az ürgének MÁV biztosítása volt. Több mint fél év volt, mire a biztosító végre rábólintott a kb. 80e Ft-os kárra, hogy megcsinálják. Közben 2 szemle, 4 pótszemle, nem jöttek ki megnézni, nekem kellett elvinni az isten háta mögé, én jártam utána, telefonálgattam 40x, hogy mi lesz már, stb. Nagy sz*pás volt. És akkor elhatároztam, hogy inkább fizetek évente 3-4 ezerrel többet, de legyek rendes biztosítónál, hogy ha egyszer én okozok kárt, és másnak bosszúságot, akkor legalább a kár ügyintézés menjen flottul. Nekem eddig a Mondeo-val 3x volt károm (3x jöttek belém), mind a 3 alkalommal rendes biztosítós volt a vétkes (Allianz 2x, Generali 1x), és nekem is simán ment az ügy. Szerintem ennyit megérdemelnek az autóstársaim.
Persze, ha a pl. MÁV 10e lenne, a legolcsóbb rendes biztosító, pl. Generali meg 42, akkor nyílván én is a MÁV-ot választanám. De szerencsére ilyen kirívó különbségek nem szoktak lenni. Az utóbbi pár évben meg a számomra legolcsóbb biztosító mindig rendes biztosító volt. A KÖBE, MÁV, Posta, Wabard, és hasonló "biztosítók" csak 4-5 helyen voltak, így nem kellett sokat gondolkodnom.

Dícséretes a hozzáállásod. Azért az általam felsorolt 3 biztosító között van "normális" biztosító is, szóval nyugodt lehet a lelkiismeretem!
Naplózva
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1762 Dátum: 2012.11.06 kedd, 17:57:56 »

Dícséretes a hozzáállásod. Azért az általam felsorolt 3 biztosító között van "normális" biztosító is, szóval nyugodt lehet a lelkiismeretem!
Elvileg mind a három normális biztosító... én szakmailag GG től (zöld ajtós reklámjuk van) fázom a legjobban.. ez elmúlt időben pocsék az adminisztrációjuk... a Posta pedig nem tőr nagy babérokra... emiatt szerényebben vezeti az adminisztrációjukat, emiatt talán jobbak... de légy nyugodtak a "nagy" biztosítók is képesek elfavágni a tiszta kárügyeket...
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1763 Dátum: 2012.11.06 kedd, 19:58:45 »

Ma felmondtam a biztosításomat az Uniqa-nál. Mondom miért jöttem, kitöltöm a papírt. A nő azért csak elkezd győzködni, hogy maradjak. Közben begépelte az adataimat a felmondáshoz a gépbe. A gép már mutatta is neki a jövő évi díjamat. A nő elhallgatott majd azt mondja: "Ja, már értem". Úgyhogy papírt kitöltöttük és már jöttem is. Mondjuk azt még nem tudom, hogy hol kössem meg az új biztosításomat. Jóval olcsóbb a Posta biztosító, a Genertel meg a Groupama is.
Én a Genertel-től megyek át a Uniqa-hoz. 2010  10. hótól voltam ott, mert tavaly elfelejtettem, h dec 8. a évforduló, és kicsúsztam a időből szomoru1  A bónusz számlálót elfelejtették átállítani eccer, de küldtünk levelet, és nem volt gond. Az astra jött ki legolcsóbbra, de azt mondta a ember, h magának sem kötne. Megköti ha akarom, de 1 zöldkártyát nem képesek küldeni. Régebben voltam köbénél is, nem volt semmi.  De csináltam köbés kocsit is, simán jött a kárszaki, korrektül felvette a kárt. De a hungária az agyamra megy már. Volt pár biztosításom eladni való kocsikra. Kocsik eladva, fel lett mondva, adásvételi beküldve stb, és még mindig hivogatnak, h be kéne fizetni  gun
« Utoljára szerkesztve: 2012.11.06 kedd, 20:00:59 írta Dentcraft » Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
mbdeb
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 426



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1764 Dátum: 2012.11.06 kedd, 20:16:21 »

Én a Genertel-től megyek át a Uniqa-hoz. 2010  10. hótól voltam ott, mert tavaly elfelejtettem, h dec 8. a évforduló, és kicsúsztam a időből szomoru1  A bónusz számlálót elfelejtették átállítani eccer, de küldtünk levelet, és nem volt gond. Az astra jött ki legolcsóbbra, de azt mondta a ember, h magának sem kötne. Megköti ha akarom, de 1 zöldkártyát nem képesek küldeni. Régebben voltam köbénél is, nem volt semmi.  De csináltam köbés kocsit is, simán jött a kárszaki, korrektül felvette a kárt. De a hungária az agyamra megy már. Volt pár biztosításom eladni való kocsikra. Kocsik eladva, fel lett mondva, adásvételi beküldve stb, és még mindig hivogatnak, h be kéne fizetni  gun
Kötelezőbe én mindig a legolcsóbbat választom kivéve ha az egyesület vagy ilyesmi.  Casco-t a genertelnél kötöttem 0%-os üvegkár 100000/ 10% Önrész egyéb esetekben.  Eddig volt szélvédőcserém amit a carglass intézett A-Z -ig egyéb téren hálistennek nem volt. Szóval nekem ők bejöttek.
Naplózva

Olcsó minőségi tárhely honlapodnak -> www.joomlaportal.hu
Mondeo MKIV 2008 | 1.8 TDCi | 125LE | Ghia
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1765 Dátum: 2012.11.06 kedd, 20:20:21 »

Kötelezőbe én mindig a legolcsóbbat választom kivéve ha az egyesület vagy ilyesmi.  Casco-t a genertelnél kötöttem 0%-os üvegkár 100000/ 10% Önrész egyéb esetekben.  Eddig volt szélvédőcserém amit a carglass intézett A-Z -ig egyéb téren hálistennek nem volt. Szóval nekem ők bejöttek.

Nekem generali, 10% 42.000-   üveg 0%  wave
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
CsZoli
Vendég
« Új hozzászólás #1766 Dátum: 2012.11.07 szerda, 08:44:32 »

De a hungária az agyamra megy már.
Azok már csak ilyenek.  vigyor3 Bár nekem nincs annyira rossz tapasztalatom velük, hiszen tizenéve náluk vagyok, de mondjuk úgy alaposak. (Ez egy szép szó a lassúságra) Egyik barátom viszont többszörösen megsz*vta velük. Volt a cégének biztosítása egy hűtőházra, gebasz lett 4 kamionnyi áru megromlott, majd a biztosító addig kutakodott a jogszabályok között, míg talált kifogást, hogy miért nem fizet. Szóval szerintem teljesen egyforma mindegyik biztosító, de ki lehet fogni jófej alkalmazottat, és akkor simább az ügy.  vigyor3
Naplózva
CsZoli
Vendég
« Új hozzászólás #1767 Dátum: 2012.11.07 szerda, 08:47:19 »

Nekem generali, 10% 42.000-   üveg 0%  wave
Mármint 10% vagy 42ezer az önrészed?  wow1
Ha nem vagyok indiszkrét ezért mennyit fizetsz havonta?
Nekem 10% vs. 100ezer, havi ötezerpárszázért+apró.  vigyor3
Naplózva
joxer
Vendég
« Új hozzászólás #1768 Dátum: 2012.11.07 szerda, 10:30:19 »

Nekem a Casco-m elemi kárra meg lopáskárra vonatkozik, 10% de min. 100.000,- és így fizetek havonta 1.350,- forintot. Az jó?
Naplózva
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #1769 Dátum: 2012.11.07 szerda, 10:33:31 »

Nekem a Casco-m elemi kárra meg lopáskárra vonatkozik, 10% de min. 100.000,- és így fizetek havonta 1.350,- forintot. Az jó?

az nagyon jó
Naplózva
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #1770 Dátum: 2012.11.07 szerda, 10:40:16 »

Nekem a Casco-m elemi kárra meg lopáskárra vonatkozik, 10% de min. 100.000,- és így fizetek havonta 1.350,- forintot. Az jó?
Nekem teljes körú CASCO, Mondeo klubbos flottás kedvezménnyel, havi 8e. Tegnap számoltam egy újabbat, de most kötve kb. 10e lenne.

(Benedek, azért ha megkérlek, ránézel te is, hátha a saját rendszeretetekben egy újrakötéssel lehet tovább faragni rajta. Utoljára 1,5 éve dolgoztuk át. Köszi!  worship )
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #1771 Dátum: 2012.11.07 szerda, 10:57:32 »

Érdemes lehet az union.hu oldalon Cascot számolni, mert a Bonus Casco a KGFB-s bónusz besorolás alapján megelőlegez egy elég jó Casco bónusz fokozatot. B10 esetén C6-ot például. Aki már régen vezet balesetmentesen és most már Cascot is kötne, annak jó lehet. Azt hiszem a netrisk és hasonló alkuszok nem mutatják ezt a lehetőséget.


A másik, hogy jövő évtől 15% adó terheli a Casco díjat. Szerencsére ezt is az üregi nyulak fizetik és nem az "emberek".
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1772 Dátum: 2012.11.07 szerda, 11:03:18 »

Azok már csak ilyenek.  vigyor3 Bár nekem nincs annyira rossz tapasztalatom velük, hiszen tizenéve náluk vagyok, de mondjuk úgy alaposak. (Ez egy szép szó a lassúságra) Egyik barátom viszont többszörösen megsz*vta velük. Volt a cégének biztosítása egy hűtőházra, gebasz lett 4 kamionnyi áru megromlott, majd a biztosító addig kutakodott a jogszabályok között, míg talált kifogást, hogy miért nem fizet. Szóval szerintem teljesen egyforma mindegyik biztosító, de ki lehet fogni jófej alkalmazottat, és akkor simább az ügy.  vigyor3

Hungáriával én is semmiképp! Tényleg csak a fizetni ne kelljen kategória. Nekem egy lakás árát próbáták kihúzni a zsebemből.  levele
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26976


E-mail
« Új hozzászólás #1773 Dátum: 2012.11.07 szerda, 11:30:20 »

Nekem teljes körú CASCO, Mondeo klubbos flottás kedvezménnyel, havi 8e. Tegnap számoltam egy újabbat, de most kötve kb. 10e lenne.

(Benedek, azért ha megkérlek, ránézel te is, hátha a saját rendszeretetekben egy újrakötéssel lehet tovább faragni rajta. Utoljára 1,5 éve dolgoztuk át. Köszi!  worship )

Ki az illetékes elvtárs ebben a Mondeo klubos biztosításban?

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #1774 Dátum: 2012.11.07 szerda, 11:38:37 »

Ki az illetékes elvtárs ebben a Mondeo klubos biztosításban?

AndyA
Benedek
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1775 Dátum: 2012.11.07 szerda, 13:08:32 »

Mármint 10% vagy 42ezer az önrészed?  wow1
Ha nem vagyok indiszkrét ezért mennyit fizetsz havonta?
Nekem 10% vs. 100ezer, havi ötezerpárszázért+apró.  vigyor3
Igen.

92- 1 évre, teljeskörű, minden benne van+avulásmentes térítés.  Ha nincs az avulásmentes, akkor 50-60 lett volna.
« Utoljára szerkesztve: 2012.11.07 szerda, 13:12:17 írta Dentcraft » Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
joxer
Vendég
« Új hozzászólás #1776 Dátum: 2012.11.10 szombat, 20:01:33 »

Megkaptam az új csekkeket a casco-mhoz. 1.211 forint havonta. Rosszul tudtam, mert 10% a százalékos önrészesedés, viszont 0 az alap önrészesedés. Nekem csak elemi kárra és lopáskárra van casco-m. Több kérdésem is van. Ez kedvező díj? Az elemi kárban benne van a vadkár is? Én csak a kár tíz százalékát viselem és nincs alap önrészesedésem? Benedek,  help!  integet2
Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1777 Dátum: 2012.11.10 szombat, 21:13:55 »

Megkaptam az új csekkeket a casco-mhoz. 1.211 forint havonta. Rosszul tudtam, mert 10% a százalékos önrészesedés, viszont 0 az alap önrészesedés. Nekem csak elemi kárra és lopáskárra van casco-m. Több kérdésem is van. Ez kedvező díj? Az elemi kárban benne van a vadkár is? Én csak a kár tíz százalékát viselem és nincs alap önrészesedésem? Benedek,  help!  integet2
elég jó az ár! szerintem a vad az külön tétel, mint a rongálás,törés stb.  kell lenni forintos önrésznek is, mindig van.
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
joxer
Vendég
« Új hozzászólás #1778 Dátum: 2012.11.10 szombat, 21:32:43 »

elég jó az ár! szerintem a vad az külön tétel, mint a rongálás,törés stb.  kell lenni forintos önrésznek is, mindig van.
http://kepfeltoltes.hu/view/121110/img006_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Szerinted?
« Utoljára szerkesztve: 2012.11.10 szombat, 21:42:02 írta joxer » Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1779 Dátum: 2012.11.10 szombat, 21:36:08 »

szerintem ez  több mint 4 éves  Wink   amúgy nemtom, majd a Benedek megmondja
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
joxer
Vendég
« Új hozzászólás #1780 Dátum: 2012.11.10 szombat, 21:47:48 »

szerintem ez  több mint 4 éves  Wink   amúgy nemtom, majd a Benedek megmondja
http://kepfeltoltes.hu/view/121110/img007_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Tessék, hogy eloszlassam a kételyeidet! Rajta van a keltezés.
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #1781 Dátum: 2012.11.10 szombat, 22:00:54 »

Megkaptam az új csekkeket a casco-mhoz. 1.211 forint havonta. Rosszul tudtam, mert 10% a százalékos önrészesedés, viszont 0 az alap önrészesedés. Nekem csak elemi kárra és lopáskárra van casco-m. Több kérdésem is van. Ez kedvező díj? Az elemi kárban benne van a vadkár is? Én csak a kár tíz százalékát viselem és nincs alap önrészesedésem? Benedek,  help!  integet2
Az elemi kárban tutira nincs benne a vadkár, de azért van a szerződésed, hogy abban el tudd olvasni.
Nincs forintos önrészed, örülj neki. Lopás esetén úgyis a %-os önrész játszik, mivel értelemszerűen az a naygobb. Csak nehogy az elemi kár is csak az autó teljes megsemmisülésére szóljon...
Hogy ez a biztosítás jó-e, azt neked kell eldöntened. Ha főleg a lopástól tartasz, akkor jó.

Az én autóm jellemzően zárt kertben, illetve a munkahelyi mélygarázsban áll. Inkább attól tartok, hogy előbb-utóbb lezúzom, ezért normál Cascom van, ami persze drágább. Kb. háromszor annyit fizetek mint te.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1782 Dátum: 2012.11.10 szombat, 22:06:21 »

Az elemi kárban tutira nincs benne a vadkár, de azért van a szerződésed, hogy abban el tudd olvasni.
Nincs forintos önrészed, örülj neki. Lopás esetén úgyis a %-os önrész játszik, mivel értelemszerűen az a naygobb. Csak nehogy az elemi kár is csak az autó teljes megsemmisülésére szóljon...
Hogy ez a biztosítás jó-e, azt neked kell eldöntened. Ha főleg a lopástól tartasz, akkor jó.

Az én autóm jellemzően zárt kertben, illetve a munkahelyi mélygarázsban áll. Inkább attól tartok, hogy előbb-utóbb lezúzom, ezért normál Cascom van, ami persze drágább. Kb. háromszor annyit fizetek mint te.
az elemi kár pl: jégkár.  Neked a normálban mi van benne?
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
joxer
Vendég
« Új hozzászólás #1783 Dátum: 2012.11.10 szombat, 22:16:36 »

Az elemi kárban tutira nincs benne a vadkár, de azért van a szerződésed, hogy abban el tudd olvasni.
Nincs forintos önrészed, örülj neki. Lopás esetén úgyis a %-os önrész játszik, mivel értelemszerűen az a naygobb. Csak nehogy az elemi kár is csak az autó teljes megsemmisülésére szóljon...
Hogy ez a biztosítás jó-e, azt neked kell eldöntened. Ha főleg a lopástól tartasz, akkor jó.

Az én autóm jellemzően zárt kertben, illetve a munkahelyi mélygarázsban áll. Inkább attól tartok, hogy előbb-utóbb lezúzom, ezért normál Cascom van, ami persze drágább. Kb. háromszor annyit fizetek mint te.
Nekem csillaggarázsban áll az autó az utcán, pont ezért kötöttem lopásra és elemi kárra biztosítást. Az összeg elviselhető és ha lemondanám a biztosítást tuti hogy másnap öklömnyi jégdarabok potyognának az égből vagy valami nemnormális megpattogtatná az autót. Viszont a fülembe tetted a bogarat a teljes megsemmisüléssel kapcsolatban, ezért még ebben a hónapban elmegyek az Allianz-hoz és megkérdezem tőlük a tutit.

A kötelezőmet már lemondtam a jelenlegi biztosítónál és szerintem még ebben a hónapban megkötöm az újat egy másiknál.
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #1784 Dátum: 2012.11.10 szombat, 22:22:56 »

az elemi kár pl: jégkár.  Neked a normálban mi van benne?
Teljeskörű Casco. Törés, lopás, elemikár, rongálás, stb.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1785 Dátum: 2012.11.10 szombat, 22:25:36 »

Nekem csillaggarázsban áll az autó az utcán, pont ezért kötöttem lopásra és elemi kárra biztosítást. Az összeg elviselhető és ha lemondanám a biztosítást tuti hogy másnap öklömnyi jégdarabok potyognának az égből vagy valami nemnormális megpattogtatná az autót. Viszont a fülembe tetted a bogarat a teljes megsemmisüléssel kapcsolatban, ezért még ebben a hónapban elmegyek az Allianz-hoz és megkérdezem tőlük a tutit.

A kötelezőmet már lemondtam a jelenlegi biztosítónál és szerintem még ebben a hónapban megkötöm az újat egy másiknál.
akkor a rongálást még érdemes lett volna beletenni
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
joxer
Vendég
« Új hozzászólás #1786 Dátum: 2012.11.10 szombat, 22:26:36 »

Teljeskörű Casco. Törés, lopás, elemikár, rongálás, stb.
Azért te sem fizetsz sokat egy valljuk be jóval nagyobb értékű autóra, pláne hogy a tied teljes körű biztosítás.
Naplózva
joxer
Vendég
« Új hozzászólás #1787 Dátum: 2012.11.10 szombat, 22:27:27 »

akkor a rongálást még érdemes lett volna beletenni
Na majd aztat is megkérdezem! Jó ötlet!
Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1788 Dátum: 2012.11.10 szombat, 22:30:24 »

Na majd aztat is megkérdezem! Jó ötlet!
de a teljes a legjobb. biztos olyan dolog történik, ami nincs benne a cascoba. de ne történjen semmi!
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
joxer
Vendég
« Új hozzászólás #1789 Dátum: 2012.11.10 szombat, 22:32:52 »

akkor a rongálást még érdemes lett volna beletenni
A rongálás esetében is úgy van, hogy a rendőrségi vizsgálat lezártát követően fizet a biztosító, ha nincs meg az elkövető? Ha meg megtalálják a rongálót akkor a biztosító nem fizet, mondván hogy én peres úton követelhetek kártérítést a rongálótól?

Volt olyan eset, hogy nem itthon éjszakázott az autó, hanem máshol. Reggel (én még szundikáltam) valaki felmászott a motorháztetőre, onnan a tetőre és ott ugrált páros lábbal (a szomszéd mondta). Az antenna ostort letörte úgy, hogy az antennatalpat is cserélni kellett. A tetőn végülis az antenna talp mellett két kisebb horpadás maradt.
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #1790 Dátum: 2012.11.11 vasárnap, 09:17:30 »

Na majd aztat is megkérdezem! Jó ötlet!
Érdemes aKGFB kiegészítők között mazsolázni. Pl. minicasco. Minimális díjért évi egy alkalommal fizet pár százezret önrész nélkül, ha történik valami. Persze a feltételeket meg kell nézni.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1791 Dátum: 2012.11.11 vasárnap, 11:10:42 »

Nekem csillaggarázsban áll az autó az utcán, pont ezért kötöttem lopásra és elemi kárra biztosítást. Az összeg elviselhető és ha lemondanám a biztosítást tuti hogy másnap öklömnyi jégdarabok potyognának az égből vagy valami nemnormális megpattogtatná az autót. Viszont a fülembe tetted a bogarat a teljes megsemmisüléssel kapcsolatban, ezért még ebben a hónapban elmegyek az Allianz-hoz és megkérdezem tőlük a tutit.

A kötelezőmet már lemondtam a jelenlegi biztosítónál és szerintem még ebben a hónapban megkötöm az újat egy másiknál.

6 éve van nálam az autó, a casco kb. 50 000 Ft/év lenne, nem kötöttem meg 6 éve, így a zsebembe maradt 300 000 Ft! Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #1792 Dátum: 2012.11.11 vasárnap, 13:33:53 »

6 éve van nálam az autó, a casco kb. 50 000 Ft/év lenne, nem kötöttem meg 6 éve, így a zsebembe maradt 300 000 Ft! Smiley
+ a kamatai is nálad maradtak.
Na de mi van, ha reggel nincs ott az autó a ház előtt, esetleg egyszer elnézel egy elsőbbségadást vagy ráddől egy fa? A tapasztalat azt mutatja, hogy ilyen esetek elő szoktak fordulni, olyanokkal is, akik korábban soha vagy olyanokkal is akik direkte ilyesmire nem készültek....

MK3-nál persze már érdemes lehet mérlegelni. Az áruk eléggé leesett, bontott alkatrész is fillérekért van.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1793 Dátum: 2012.11.11 vasárnap, 13:43:45 »

MK3-nál persze már érdemes lehet mérlegelni. Az áruk eléggé leesett, bontott alkatrész is fillérekért van.
igen, de  ha oda lesz a eleje,  xenon lámpa, hűtők, légzsák,  stb tud fájdalmas összeg lenni. A munkadíjak, festés meg nincs korhoz kötve. Persze bejöhet az is, h nem köt a ember sose, és eccer lesz 2-3 kilós kár, akkor meg ugyanott van, vagy még jobban is jár.
« Utoljára szerkesztve: 2012.11.11 vasárnap, 13:47:34 írta Dentcraft » Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #1794 Dátum: 2012.11.11 vasárnap, 15:23:45 »

igen, de  ha oda lesz a eleje,  xenon lámpa, hűtők, légzsák,  stb tud fájdalmas összeg lenni. A munkadíjak, festés meg nincs korhoz kötve. Persze bejöhet az is, h nem köt a ember sose, és eccer lesz 2-3 kilós kár, akkor meg ugyanott van, vagy még jobban is jár.
És - szerintem - egyszerre 300e-t kiadni nehezebb, mint havi 5-6-7-8e Ft-ot. Persze a legtöbb esetben a CASCO sima pénzkidobás (különben nem érné meg a biztosítóknak), de ha bejön a 4-500e-s kár, vagy ha egyik reggel nincs sehol az autó, akkor meg nagyon jó, hogy volt.
Én is fizetem havonta a 8e-t (sok extra, emelt értékű hifi, Bp, stb), de ez inkább belefér a büdzsébe, mint egy benézett közlekedési helyzet után egy 600e-s javítás.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26976


E-mail
« Új hozzászólás #1795 Dátum: 2012.11.11 vasárnap, 15:41:01 »

És - szerintem - egyszerre 300e-t kiadni nehezebb, mint havi 5-6-7-8e Ft-ot. Persze a legtöbb esetben a CASCO sima pénzkidobás (különben nem érné meg a biztosítóknak), de ha bejön a 4-500e-s kár, vagy ha egyik reggel nincs sehol az autó, akkor meg nagyon jó, hogy volt.
Én is fizetem havonta a 8e-t (sok extra, emelt értékű hifi, Bp, stb), de ez inkább belefér a büdzsébe, mint egy benézett közlekedési helyzet után egy 600e-s javítás.

Nekem amikor bejött volna (ellopták az autót), akkor pont nem volt, éppen váltani akartam... Sad

Azonkívül két szélvédőcserém volt, azzal megvettem mondjuk egy-egy féléves díjat.

Lakásbiztosítással többre mentem eddig, bár ott is voltak érdekes szituk. Amikor a villámcsapta gép kidurranását - nekem, az IT-snek! - az Allianz szakértő azzal magyarázta meg, hogy az ATX táp készenléti módban is felvesz egy kicsi áramot, ami túlmelegítette és kidurrantotta a tápot. falbav falbav falbav falbav falbav

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
joxer
Vendég
« Új hozzászólás #1796 Dátum: 2012.11.11 vasárnap, 16:45:48 »

A rongáláskár biztosítás kb. milyen tételt jelenthet?
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #1797 Dátum: 2012.11.11 vasárnap, 20:06:54 »

A rongáláskár biztosítás kb. milyen tételt jelenthet?
Ez nem svédasztal, hogy összeválogasd. Van teljeskörű meg pár fajta limitált csak lopás(+elemi kár) meg csak törés.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
joxer
Vendég
« Új hozzászólás #1798 Dátum: 2012.11.11 vasárnap, 20:12:15 »

Ez nem svédasztal, hogy összeválogasd. Van teljeskörű meg pár fajta limitált csak lopás(+elemi kár) meg csak törés.
Nekem van elemi kár és kopáskárra biztosításom, gondoltam kibővíteném rongáláskárra is, ezért kérdeztem.
Naplózva
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #1799 Dátum: 2012.11.11 vasárnap, 20:19:25 »

Nekem van elemi kár és kopáskárra biztosításom, gondoltam kibővíteném rongáláskárra is, ezért kérdeztem.
Hívd fel a biztosítódat. Van egy biztosítási alapigazság: fizetni mindig lehet. Tehát ha te azt akarod, hogy terjesszék ki a rongálásra is, és ezért hajlandó vagy többet fizetni havonta, akkor hidd el, meg fogják oldani, hogy legyen ilyen biztosításod.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Oldalak: 1 ... 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 42 43 ... 63   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.073 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.