Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.10 péntek, 01:10:04 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 47 48 ... 63   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Biztosítások, Casco  (Megtekintve 807393 alkalommal)
0 Felhasználó és 9 vendég van a témában
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #2000 Dátum: 2013.09.24 kedd, 20:54:49 »

Most küldött levelet az Allianz. Azt írják, hogy jövőre a kaszkóm már C6 besorolású lesz, és ezért csökken a díjam. eljen taps
csak hiszed.  majd jövőre küldik h öregebb lett a kocsid 1 évvel, meg jön a választás, és ezért emelik  hehe
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
joxer
Vendég
« Új hozzászólás #2001 Dátum: 2013.09.24 kedd, 21:05:46 »

csak hiszed.  majd jövőre küldik h öregebb lett a kocsid 1 évvel, meg jön a választás, és ezért emelik  hehe
Na ezt a díjcsökkenést úgy képzeld el, hogy évi 14.500-ról csökken a díjam 13.700-ra. Szóval ettől nem fogom vastagabban kenni a zsíros kenyeret. rinya
Naplózva
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #2002 Dátum: 2013.09.24 kedd, 21:06:28 »

Most küldött levelet az Allianz. Azt írják, hogy jövőre a kaszkóm már C6 besorolású lesz, és ezért csökken a díjam. eljen taps

nálam is így kezdte tavaly az egon aztán 30e-rel lett drágább a csomag....
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #2003 Dátum: 2013.09.24 kedd, 22:00:25 »

Na ezt a díjcsökkenést úgy képzeld el, hogy évi 14.500-ról csökken a díjam 13.700-ra. Szóval ettől nem fogom vastagabban kenni a zsíros kenyeret. rinya
de egy szelet hagymával több mehet rá
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #2004 Dátum: 2013.09.24 kedd, 22:02:41 »

de egy szelet hagymával több mehet rá

én meg tavaly eldöntöttem, hogy ha olcsóbb lesz, ha nem én akkor is váltok minden évben. netrisk had örüljön
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #2005 Dátum: 2013.09.24 kedd, 22:04:18 »

én meg tavaly eldöntöttem, hogy ha olcsóbb lesz, ha nem én akkor is váltok minden évben. netrisk had örüljön
én meg végigszámoltattam vele, aztán regisztráció helyett megkötöttem az adott biztosító saját honlapján
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #2006 Dátum: 2013.09.24 kedd, 22:05:16 »

én meg végigszámoltattam vele, aztán regisztráció helyett megkötöttem az adott biztosító saját honlapján

nekem úgy, hogy a 2 autó és a motor netriskel kötődik, olcsóbb náluk mint direktbe
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #2007 Dátum: 2013.09.24 kedd, 22:06:39 »

nekem úgy, hogy a 2 autó és a motor netriskel kötődik, olcsóbb náluk mint direktbe
nálunk ilyen gond nincs. szegények vagyunk, itt csak az asszonynak van kocsija(nekem meg egy ugyanolyan értékű bringám)  eplus2
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #2008 Dátum: 2013.09.24 kedd, 22:08:39 »

nálunk ilyen gond nincs. szegények vagyunk, itt csak az asszonynak van kocsija(nekem meg egy ugyanolyan értékű bringám)  eplus2

az enyémek sem a felvágós kategóriából vannak  eplus2
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #2009 Dátum: 2013.09.24 kedd, 22:09:47 »

nekem úgy, hogy a 2 autó és a motor netriskel kötődik, olcsóbb náluk mint direktbe

Ezt aláírom. Nekem is ugyanez a tapasztalatom. Én is a netrisk-el intéztetem.
Naplózva
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #2010 Dátum: 2013.09.24 kedd, 22:19:32 »

Ezt aláírom. Nekem is ugyanez a tapasztalatom. Én is a netrisk-el intéztetem.

ezt is megértem, egyetértünk  wow1 worship eljen taps thumbup appl lol002 welcome poigneemain party0038
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #2011 Dátum: 2013.09.24 kedd, 22:23:09 »

ezt is megértem, egyetértünk  wow1 worship eljen taps thumbup appl lol002 welcome poigneemain party0038

Hát azért volt már rá egy pár példa.  party0038
« Utoljára szerkesztve: 2013.10.16 szerda, 14:10:54 írta Lacika71 » Naplózva
Freeman
Vendég
« Új hozzászólás #2012 Dátum: 2013.10.16 szerda, 10:00:11 »

Üdv mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni, hátha tudja valaki a megoldást!
A problémám a következő: június 27-én belénk jöttek egy terepjáróval, a hölgy elismerte a felelősségét, aláírtuk a papírokat mindent rendesen kitöltöttünk majd kihívattam a kárszakértőt. 1 hét múlva megjött felvette a kárt és leadta a papírokat a biztosítónak. Mivel nem történt semmi az ügyben felhívtam a  kárszakértőt aki azt mondta hogy kifizetés alatt van, ez volt augusztus 26-án. Azóta a biztosítót hívtam többször de mindig azt a választ kaptam, hogy kifizetés alatt van. A mai napig nem történt semmi. (2013.10.16.) Ilyen esetben mit lehet tenni, van-e jogszabály arra, hogy a biztosítónak mennyi időn belül kell rendeznie a kárt?

A válaszokat előre is köszönöm!
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26976


E-mail
« Új hozzászólás #2013 Dátum: 2013.10.16 szerda, 10:35:43 »

Üdv mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni, hátha tudja valaki a megoldást!
A problémám a következő: június 27-én belénk jöttek egy terepjáróval, a hölgy elismerte a felelősségét, aláírtuk a papírokat mindent rendesen kitöltöttünk majd kihívattam a kárszakértőt. 1 hét múlva megjött felvette a kárt és leadta a papírokat a biztosítónak. Mivel nem történt semmi az ügyben felhívtam a  kárszakértőt aki azt mondta hogy kifizetés alatt van, ez volt augusztus 26-án. Azóta a biztosítót hívtam többször de mindig azt a választ kaptam, hogy kifizetés alatt van. A mai napig nem történt semmi. (2013.10.16.) Ilyen esetben mit lehet tenni, van-e jogszabály arra, hogy a biztosítónak mennyi időn belül kell rendeznie a kárt?

A válaszokat előre is köszönöm!


Elvileg igen, de ritkán fordul elő, hogy betartsák... Azt meg jó tudni, hogy kötelezőre rendezett kárnál a másik fél biztosítójának fizetési kötelezettsége a káresemény pillanatában keletkezik, azaz akármikor is fizet, a káreseménytől a kifizetés napjáig kamat is jár a kárösszegre. Ez is lehet jó pár ezer Ft egy komolyabb esetnél.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Freeman
Vendég
« Új hozzászólás #2014 Dátum: 2013.10.16 szerda, 11:35:29 »

Elvileg igen, de ritkán fordul elő, hogy betartsák... Azt meg jó tudni, hogy kötelezőre rendezett kárnál a másik fél biztosítójának fizetési kötelezettsége a káresemény pillanatában keletkezik, azaz akármikor is fizet, a káreseménytől a kifizetés napjáig kamat is jár a kárösszegre. Ez is lehet jó pár ezer Ft egy komolyabb esetnél.

AndyA


Köszi az infót.
És azt, hogyan lehet elérni, hogy a kamatokat is meg a kárösszeget is kifizessék végre? (már elég lenne ha a kárt fizetnék)
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26976


E-mail
« Új hozzászólás #2015 Dátum: 2013.10.16 szerda, 11:43:57 »

Köszi az infót.
És azt, hogyan lehet elérni, hogy a kamatokat is meg a kárösszeget is kifizessék végre? (már elég lenne ha a kárt fizetnék)

A kamatot akkor, ha megvan a kárösszeg, mert addig számít a késedelmi kamat. Annak számítása meg jogszabályban meghatározott, meg lehet találni a Neten a konkrét %-okat, mikor mennyivel kell számolni.

A többit magánban.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
joxer
Vendég
« Új hozzászólás #2016 Dátum: 2013.10.16 szerda, 22:07:19 »

Lassan eljön a november. Ugye jól tudom, hogy idén is novemberben teszik közzé a biztosítók a jövő évi kgfb díjakat?
Naplózva
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #2017 Dátum: 2013.10.16 szerda, 22:11:02 »

Lassan eljön a november. Ugye jól tudom, hogy idén is novemberben teszik közzé a biztosítók a jövő évi kgfb díjakat?

igen, már alig várom, hogy lehúzhassam a klotyón egonékat
Naplózva
joxer
Vendég
« Új hozzászólás #2018 Dátum: 2013.10.16 szerda, 22:14:11 »

igen, már alig várom, hogy lehúzhassam a klotyón egonékat
Milyen tapasztalatod volt velük?
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #2019 Dátum: 2013.10.16 szerda, 22:15:57 »

Milyen tapasztalatod volt velük?
Rendesen fizették, az általa okozott kárt.  laugh
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
joxer
Vendég
« Új hozzászólás #2020 Dátum: 2013.10.16 szerda, 22:17:46 »

Rendesen fizették, az általa okozott kárt.  laugh
Egonék biztosan valamit nem jól csináltak, mert akkor nem szeretne tőlük megszabadulni. Csak konkrétumokra lennék kíváncsi.
Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #2021 Dátum: 2013.10.16 szerda, 22:37:40 »

Köszi az infót.
És azt, hogyan lehet elérni, hogy a kamatokat is meg a kárösszeget is kifizessék végre? (már elég lenne ha a kárt fizetnék)
Ugyveddel. De nem kotelezhetnek arra, h fogadd el amit ajanlanak.  El is utasithatod es csinaltathatod szamlasan. De idosebb kocsinal az egyezkedes jobb szokott lenni mint a szamlas. Ki kell talalni melyik a jobb neked. A biztosito is azt nézi ő hogy jar jobban. Ha olyan dolgok is sérültek amik nem latszanak megbontas utan  kerjetek potszemlet.
« Utoljára szerkesztve: 2013.10.16 szerda, 22:39:34 írta Dentcraft » Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #2022 Dátum: 2013.10.16 szerda, 22:57:52 »

Egonék biztosan valamit nem jól csináltak, mert akkor nem szeretne tőlük megszabadulni. Csak konkrétumokra lennék kíváncsi.
szeptemberben volt egy balesetem, hibás voltam, így jártam.
Egon novemberben kiküldte az értesítést,  hogy casco plusz gfb kb marad a tavalyi, no gondoltam,  akkor majd következő évben jön a b8.
Aztán december 10 körül jön az értesítés,  hogy 78000 lett az éves díj. 39000 helyett.... Felmondani akkor már nem tudtam.
Ez a korrekt hozzáálás?
Naplózva
Freeman
Vendég
« Új hozzászólás #2023 Dátum: 2013.10.17 csütörtök, 11:40:33 »

Ugyveddel. De nem kotelezhetnek arra, h fogadd el amit ajanlanak.  El is utasithatod es csinaltathatod szamlasan. De idosebb kocsinal az egyezkedes jobb szokott lenni mint a szamlas. Ki kell talalni melyik a jobb neked. A biztosito is azt nézi ő hogy jar jobban. Ha olyan dolgok is sérültek amik nem latszanak megbontas utan  kerjetek potszemlet.

Számla nélkül egyezségre történt, én aláírtam, hogy elfogadom az összeget. Csak a pénzre várok 2 hónapja...  falbav
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #2024 Dátum: 2013.10.17 csütörtök, 11:52:26 »

Számla nélkül egyezségre történt, én aláírtam, hogy elfogadom az összeget. Csak a pénzre várok 2 hónapja...  falbav

Ha nem csinálsz semmit, akkor fogsz is várni még rengeteget. Bevett policy náluk, hogy addig nem fizetnek, amíg nem zaklatod őket és önkéntes fizetés esetén is csak a kamatok nélküli összeget küldik. Addig is náluk kamatozik a pénzed.

Naplózva
Freeman
Vendég
« Új hozzászólás #2025 Dátum: 2013.10.17 csütörtök, 12:17:41 »

Ha nem csinálsz semmit, akkor fogsz is várni még rengeteget. Bevett policy náluk, hogy addig nem fizetnek, amíg nem zaklatod őket és önkéntes fizetés esetén is csak a kamatok nélküli összeget küldik. Addig is náluk kamatozik a pénzed.



Hát igen ráadásul ez az astra nevű román biztosító, de sikerül megszereznem az ide vonatkozó törvényeket délután megyek a lurdy házba intézkedni...
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26976


E-mail
« Új hozzászólás #2026 Dátum: 2013.10.17 csütörtök, 12:20:01 »

Hát igen ráadásul ez az astra nevű román biztosító, de sikerül megszereznem az ide vonatkozó törvényeket délután megyek a lurdy házba intézkedni...

Valaki tanúnak legyen veled, és az sem baj, ha egyben ügyvéd is az illető. Smiley

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
joxer
Vendég
« Új hozzászólás #2027 Dátum: 2013.10.17 csütörtök, 12:21:56 »

Hát igen ráadásul ez az astra nevű román biztosító, de sikerül megszereznem az ide vonatkozó törvényeket délután megyek a lurdy házba intézkedni...
Majd megnézük az esti híradóban a vérfürdőt! gun eplus2
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #2028 Dátum: 2013.10.17 csütörtök, 13:23:49 »

Valaki tanúnak legyen veled, és az sem baj, ha egyben ügyvéd is az illető. Smiley

AndyA

Kicsit túlliheged ezt a témát. Nem kell tanú, nem kell ügyvéd és személyesen sem kell bemenni.

Elég egy ajánlott-tértivevényes levél és a jogi lépésekkel való fenyegetőzés.
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26976


E-mail
« Új hozzászólás #2029 Dátum: 2013.10.17 csütörtök, 13:28:40 »

Kicsit túlliheged ezt a témát. Nem kell tanú, nem kell ügyvéd és személyesen sem kell bemenni.

Elég egy ajánlott-tértivevényes levél és a jogi lépésekkel való fenyegetőzés.

Ha te írod, lehet. Mert egyrészt meg tudod úgy fogalmazni (ez nálad szakmai ártalom Smiley), másrészt a feladóból is látják, hogy veled nem jó ujjat húzni. Ha meg én írom meg úgy, ahogyan én tudom, és én vagyok a feladó, akkor le sem...

De ez a jó neked, ebből élsz meg. Smiley Illetve lehet, hogy pont te nem, de pár kollégád biztosan.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26661


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #2030 Dátum: 2013.10.17 csütörtök, 13:48:54 »

Ha te írod, lehet. Mert egyrészt meg tudod úgy fogalmazni (ez nálad szakmai ártalom Smiley), másrészt a feladóból is látják, hogy veled nem jó ujjat húzni. Ha meg én írom meg úgy, ahogyan én tudom, és én vagyok a feladó, akkor le sem...

De ez a jó neked, ebből élsz meg. Smiley Illetve lehet, hogy pont te nem, de pár kollégád biztosan.

AndyA

Figyu, ha kimész az utcára és eldobsz egy követ, biztos, hogy egy jogászt fogsz eltalálni. Szóval nem kell ennek olyan nagy jelentőséget tulajdonítani, loxar ez is, és igazából le se xarják, hogy ott van e a nevem előtt, vagy sem a dr. (Mellesleg nem is használom. vigyor3)

Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #2031 Dátum: 2013.10.17 csütörtök, 14:30:57 »

Szóval nem kell ennek olyan nagy jelentőséget tulajdonítani, loxar ez is, és igazából le se xarják, hogy ott van e a nevem előtt, vagy sem a dr. (Mellesleg nem is használom. vigyor3)
Jó, de ez a te esetedben érthető is!  eplus2
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26976


E-mail
« Új hozzászólás #2032 Dátum: 2013.10.17 csütörtök, 14:34:35 »

Jó, de ez a te esetedben érthető is!  eplus2

Az ütés ült, a balhé áll! taps taps taps taps taps

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
drof
Vendég
« Új hozzászólás #2033 Dátum: 2013.10.17 csütörtök, 15:25:25 »

Ha te írod, lehet. Mert egyrészt meg tudod úgy fogalmazni (ez nálad szakmai ártalom Smiley), másrészt a feladóból is látják, hogy veled nem jó ujjat húzni. Ha meg én írom meg úgy, ahogyan én tudom, és én vagyok a feladó, akkor le sem...

De ez a jó neked, ebből élsz meg. Smiley Illetve lehet, hogy pont te nem, de pár kollégád biztosan.

AndyA

Na pont itt dimenzionálod túl. Számos ilyen levelet írtam (magamnak és másoknak is) még jóval az előtt, hogy a nevem bővült volna. Minden esetben megkaptam ami járt, kamatokkal együtt. Semmi köze ennek a tévhitnek a valósághoz.

A kár összege és a kamatok akkor is járnank, ha nem jogvégzett ember írja a levelet. Ez a lényeg. És azért kell írni szeméélyes bemenetel helyett, mert:

1. annak nyoma van,
2. elkerülhető az ügyintézővel való felesleges és időpazarló anyázás.

Az ilyen ügyekben utazó "kollégáim" nem azt használják ki, hogy ténylegesen jogász kell az ilyen ügyekhez. Arra építenek, hogy az emberek általában nem mernek reklamálni, változatos okokból kifolyólag.



 
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26976


E-mail
« Új hozzászólás #2034 Dátum: 2013.10.17 csütörtök, 15:29:41 »

Na pont itt dimenzionálod túl. Számos ilyen levelet írtam (magamnak és másoknak is) még jóval az előtt, hogy a nevem bővült volna. Minden esetben megkaptam ami járt, kamatokkal együtt. Semmi köze ennek a tévhitnek a valósághoz.

A kár összege és a kamatok akkor is járnank, ha nem jogvégzett ember írja a levelet. Ez a lényeg. És azért kell írni szeméélyes bemenetel helyett, mert:

1. annak nyoma van,
2. elkerülhető az ügyintézővel való felesleges és időpazarló anyázás.

Az ilyen ügyekben utazó "kollégáim" nem azt használják ki, hogy ténylegesen jogász kell az ilyen ügyekhez. Arra építenek, hogy az emberek általában nem mernek reklamálni, változatos okokból kifolyólag.

Én írkáltam. A biztosítónak is, majd 3,5 év és bírósági után egy ügyvéd segítségével lett csak meg a dolog, pedig nem tartom magam r=1 állampó'gárnak.

Meg utána az OEP-nek is, ahol megintcsak a DAS ügyvédjének hathatós közbenjárására volt szükség, hogy fizessenek.

De biztos én vagyok a peches, mindig én futok bele a tuttiba, nem? Sad

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #2035 Dátum: 2013.10.17 csütörtök, 15:31:49 »

Na pont itt dimenzionálod túl. Számos ilyen levelet írtam (magamnak és másoknak is) még jóval az előtt, hogy a nevem bővült volna. Minden esetben megkaptam ami járt, kamatokkal együtt. Semmi köze ennek a tévhitnek a valósághoz.

A kár összege és a kamatok akkor is járnank, ha nem jogvégzett ember írja a levelet. Ez a lényeg. És azért kell írni szeméélyes bemenetel helyett, mert:

1. annak nyoma van,
2. elkerülhető az ügyintézővel való felesleges és időpazarló anyázás.

Az ilyen ügyekben utazó "kollégáim" nem azt használják ki, hogy ténylegesen jogász kell az ilyen ügyekhez. Arra építenek, hogy az emberek általában nem mernek reklamálni, változatos okokból kifolyólag.

Sajnos van alapja annak amit Endre ír, ha tetszik, ha nem.  integet2
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
drof
Vendég
« Új hozzászólás #2036 Dátum: 2013.10.17 csütörtök, 16:24:20 »

Én írkáltam. A biztosítónak is, majd 3,5 év és bírósági után egy ügyvéd segítségével lett csak meg a dolog, pedig nem tartom magam r=1 állampó'gárnak.

Meg utána az OEP-nek is, ahol megintcsak a DAS ügyvédjének hathatós közbenjárására volt szükség, hogy fizessenek.

De biztos én vagyok a peches, mindig én futok bele a tuttiba, nem? Sad

AndyA


Vagy csak nem jó hangnemben írod meg. Nagyon sokat számít a hangvétel, ha nem vagy szimpatikus a levélen keresztül az amúgy is frusztrált ügyintézőnek, máris mész a szekrény legalsó fijókjába. Ez sajnos nem csak kitaláció. szomoru1
« Utoljára szerkesztve: 2013.10.17 csütörtök, 16:31:27 írta drof » Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #2037 Dátum: 2013.10.17 csütörtök, 16:27:30 »

Sajnos van alapja annak amit Endre ír, ha tetszik, ha nem.  integet2

Hát biztosan van, de nyugodtan elhiheted, hogy a biztosítónak nem érdeke a pereskedés. Sokba kerül neki nagyon, ha nem nyer. És nem nagyon szokott, ha már pereskedés van.

Nem hinném, hogy csak engem tisztelnek meg a kivételezett figyelmükkel a biztosítók és csak nekem fizetnek az első felszólító levél után, mindenki mással meg perre mennek. Elhiheted, hogy nem így van. Ha tetszik, ha nem.    integet2
« Utoljára szerkesztve: 2013.10.17 csütörtök, 16:31:03 írta drof » Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #2038 Dátum: 2013.10.17 csütörtök, 16:29:47 »

pedig nem tartom magam r=1 állampó'gárnak.

Hát az is lehet, hogy ezt a tézist kellene revideálni.  eplus2

Csak szívatlak, ne sértődj meg kérlek.  
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26976


E-mail
« Új hozzászólás #2039 Dátum: 2013.10.17 csütörtök, 20:03:32 »

Vagy csak nem jó hangnemben írod meg. Nagyon sokat számít a hangvétel, ha nem vagy szimpatikus a levélen keresztül az amúgy is frusztrált ügyintézőnek, máris mész a szekrény legalsó fijókjába. Ez sajnos nem csak kitaláció. szomoru1

A hatodik levélben másfél év után ritkán van az embernek kedve még jópofizásra...

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26976


E-mail
« Új hozzászólás #2040 Dátum: 2013.10.17 csütörtök, 20:06:47 »

Hát biztosan van, de nyugodtan elhiheted, hogy a biztosítónak nem érdeke a pereskedés. Sokba kerül neki nagyon, ha nem nyer. És nem nagyon szokott, ha már pereskedés van.

Nem hinném, hogy csak engem tisztelnek meg a kivételezett figyelmükkel a biztosítók és csak nekem fizetnek az első felszólító levél után, mindenki mással meg perre mennek. Elhiheted, hogy nem így van. Ha tetszik, ha nem.    integet2

Márpedig nekem a 3,6 milliót érő 7 hóanpos autóban esett 1,9 millió + ÁFÁ-s kárra adtak 150 ezer értékcsökkenést, és a 2,5 hónap tényleges javítási időre (plusz másik 4,5 hónap késedelemre, amit bizonyíthatóan egyedül a biztosító okozott) mondtak 9 nap (!!!) elvi javítási időt, és erre hivatkozással a teljes idő alatt útvonalnaplóval levezetetten igénybe vett 225 ezer Ft bérautóköltségből 45 ezret fizettek ki.

Utóbb tételese bukták az egészet az utolsó Ft-ig, plusz kamatok. Akkor hogyan is van ez?

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26976


E-mail
« Új hozzászólás #2041 Dátum: 2013.10.17 csütörtök, 20:07:17 »

Hát az is lehet, hogy ezt a tézist kellene revideálni.  eplus2

Csak szívatlak, ne sértődj meg kérlek.  

Neked reszeltek...  eplus2

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
drof
Vendég
« Új hozzászólás #2042 Dátum: 2013.10.17 csütörtök, 20:53:40 »

Márpedig nekem a 3,6 milliót érő 7 hóanpos autóban esett 1,9 millió + ÁFÁ-s kárra adtak 150 ezer értékcsökkenést, és a 2,5 hónap tényleges javítási időre (plusz másik 4,5 hónap késedelemre, amit bizonyíthatóan egyedül a biztosító okozott) mondtak 9 nap (!!!) elvi javítási időt, és erre hivatkozással a teljes idő alatt útvonalnaplóval levezetetten igénybe vett 225 ezer Ft bérautóköltségből 45 ezret fizettek ki.

Utóbb tételese bukták az egészet az utolsó Ft-ig, plusz kamatok. Akkor hogyan is van ez?

AndyA

Rajtad látták, hogy veled lehet szórakozni. nyes
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #2043 Dátum: 2013.10.17 csütörtök, 20:55:09 »

Neked reszeltek...  eplus2

AndyA

Ha te azt tudnád, hogy már mikor..... eplus2
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26976


E-mail
« Új hozzászólás #2044 Dátum: 2013.10.17 csütörtök, 21:01:15 »

Ha te azt tudnád, hogy már mikor..... eplus2

Kb., mikor aláírtad az adásvételit...? taps taps taps taps taps

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
drof
Vendég
« Új hozzászólás #2045 Dátum: 2013.10.17 csütörtök, 22:39:11 »

Kb., mikor aláírtad az adásvételit...? taps taps taps taps taps

AndyA

Na de melyiket? wow1
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26976


E-mail
« Új hozzászólás #2046 Dátum: 2013.10.18 péntek, 07:32:59 »

Na de melyiket? wow1

Itt címereskedik minden hozzászólásod alján... taps

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
drof
Vendég
« Új hozzászólás #2047 Dátum: 2013.10.18 péntek, 11:36:32 »

Itt címereskedik minden hozzászólásod alján... taps

AndyA
nyes
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #2048 Dátum: 2013.10.18 péntek, 17:46:32 »

http://index.hu/gazdasag/2013/10/18/bizt_csalas/
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Freeman
Vendég
« Új hozzászólás #2049 Dátum: 2013.10.18 péntek, 22:14:01 »


De durva...      wow1
Naplózva
Oldalak: 1 ... 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 47 48 ... 63   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.069 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.