Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.05 vasárnap, 14:00:37 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 ... 114   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 1793502 alkalommal)
0 Felhasználó és 22 vendég van a témában
Apanya
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 116



E-mail
« Új hozzászólás #100 Dátum: 2009.09.25 péntek, 12:31:17 »

http://kepfeltoltes.hu/090925/IMG_3369_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/090925/IMG_3371_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
kb 3-4 hetet használtam,a csere azért történt mert megszivatott a gyujtókábel.
Ja az enyém Sümegen van a Misié ,ha jol tudom Szegeden.
 wave
Vazze!
pedig egy kicsi kirándulás rám fért volna...100.km körzetben...bocsi ki kell lépnem,majd megbeszéljük!
Előre is köszi!Ja! nincs hozzá a kis fehér kondid!,bár az gondolom filléres dolog....

« Utoljára szerkesztve: 2009.09.25 péntek, 13:05:42 írta mACSman » Naplózva

1993 Mk1 mondeo turnier GHIA 2.0
lacasa
Vendég
« Új hozzászólás #101 Dátum: 2009.09.25 péntek, 12:41:32 »


Sajna kondim az nincs. rinya
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #102 Dátum: 2009.09.25 péntek, 15:53:17 »

Beta változat a hátsó lábtérvilágításhoz - mellékletek még nincsenek kész csak a leírás. Innen letölthető! Sokk sikert!
http://www.fordka.hu/images/stories/cikkanyagok/technika/hatsolabtervilagitasmondeobeta.pdf
Naplózva
lacasa
Vendég
« Új hozzászólás #103 Dátum: 2009.09.25 péntek, 16:37:36 »

Beta változat a hátsó lábtérvilágításhoz - mellékletek még nincsenek kész csak a leírás. Innen letölthető! Sokk sikert!
http://www.fordka.hu/images/stories/cikkanyagok/technika/hatsolabtervilagitasmondeobeta.pdf

Köszi Fusim!

Megcsinálom mindenképpen!
 integet2
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #104 Dátum: 2009.09.25 péntek, 20:06:21 »

Vazze!
pedig egy kicsi kirándulás rám fért volna...100.km körzetben...bocsi ki kell lépnem,majd megbeszéljük!
Előre is köszi!Ja! nincs hozzá a kis fehér kondid!,bár az gondolom filléres dolog....


mennyire sürgős?mert lesz egy utam kecskemétre kábelkötegért.ez a holnapi naptól függ,hogy bontott kuplungom megvan-e még és ha igen,akkor érdemes-e berakni.ha igen,akkor megyek a kábelért hétfőn,ha nem akkor meg vehetek új kuplungszettet.az meg zsebbe nyúlós...
Naplózva
lacus3
Vendég
« Új hozzászólás #105 Dátum: 2009.09.26 szombat, 16:09:30 »

help help help help Sziasztok tegnap vettem egy mondeót 1993-as a probléma az lenne hogy a motor nehezen és csak gázadásáralindul alapjárat nincs vagy alig  nagyobb fordulaton megy a négy henger gyertyák fekete kormosak valaki mondana valamit milehet a hibája segitségeteket köszönöm
Naplózva
lacasa
Vendég
« Új hozzászólás #106 Dátum: 2009.09.26 szombat, 16:51:20 »

help help help help Sziasztok tegnap vettem egy mondeót 1993-as a probléma az lenne hogy a motor nehezen és csak gázadásáralindul alapjárat nincs vagy alig  nagyobb fordulaton megy a négy henger gyertyák fekete kormosak valaki mondana valamit milehet a hibája segitségeteket köszönöm
Szia!
Üdvözlünk a Ford Mondeo Club tagjai között!
Nagyon sok baleset és meghibásodás mentes kilométert kívánok az autódhoz.
Benzin 1,6-1,8-2-vagy v6?
 integet2
« Utoljára szerkesztve: 2009.09.26 szombat, 16:58:34 írta Lacasa » Naplózva
lacasa
Vendég
« Új hozzászólás #107 Dátum: 2009.09.26 szombat, 16:56:39 »

Kezdetnek az alábbi dolgokat olvasd el,hasznos irományok:

http://mondeo.hu/index.php?page=67
http://mondeo.hu/index.php?page=65
http://mondeo.hu/index.php?page=69
http://mondeo.hu/index.php?page=62
Ezeket a Főoldal-szerviz menüpontban éred el.

http://www.youtube.com/watch?v=FccejDPevtM
 integet2
Naplózva
adrenalin
Vendég
« Új hozzászólás #108 Dátum: 2009.09.26 szombat, 18:47:00 »

egy kérdés MKI a vezető oldali ajton kivül kinyitom a többit és a belső villany és a riasztó sem reagál mi lehet a hiba a belső visszajelző mutatja hogy nyitva vannak az ajtók a kapcsolokat megnéztem nem oxidosak falbav
Naplózva
tádé
Vendég
« Új hozzászólás #109 Dátum: 2009.09.26 szombat, 19:17:55 »

egy kérdés MKI a vezető oldali ajton kivül kinyitom a többit és a belső villany és a riasztó sem reagál mi lehet a hiba a belső visszajelző mutatja hogy nyitva vannak az ajtók a kapcsolokat megnéztem nem oxidosak falbav
Meg kellene csinálni az ajtókapcsoló-tesztet.
Nyomvatartott hátsóablakfűtés-gombbal gyújtásra rakod, ilyenkor ha kinyitsz egy ajtót, bimbammol a verda. Meg kellene nézni, hogy a rossz ajtók csinálják-e.
Naplózva
adrenalin
Vendég
« Új hozzászólás #110 Dátum: 2009.09.26 szombat, 19:20:39 »

ugyanaz a bimbam mikor felkapcsolva hagyod a lámpát? és kinyitsz egy ajtot
Naplózva
tádé
Vendég
« Új hozzászólás #111 Dátum: 2009.09.26 szombat, 19:25:23 »

ugyanaz a bimbam mikor felkapcsolva hagyod a lámpát? és kinyitsz egy ajtot
Jaja.
Naplózva
adrenalin
Vendég
« Új hozzászólás #112 Dátum: 2009.09.26 szombat, 19:36:05 »

na megcsináltam és csak a vezetö oldalira bimbamol de a középső visszajelző mindet mutatja
« Utoljára szerkesztve: 2009.09.26 szombat, 20:09:55 írta adrenalin » Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #113 Dátum: 2009.09.26 szombat, 20:58:34 »

na megcsináltam és csak a vezetö oldalira bimbamol de a középső visszajelző mindet mutatja

A kijelzőt az ajtóban lévő kapcsoló működteti - ayar sensor. A belső lámpát az oszlopon lévő kapcsolók, a vezető külön a másik 3 szintén külön vezeték jobb lábtár elosztótáblán lesz kontakthiba vagy valamelyik kapcsoló beteg
Naplózva
lacus3
Vendég
« Új hozzászólás #114 Dátum: 2009.09.27 vasárnap, 09:18:11 »

 :integet2:Nagyon köszi az infókat remélem sikerül megjavitanom! a kuplung is levan füstölve de az nemokozgondot viszont a kulcs ugy elkopot hogyegy 10-perc még bejutok javitható vagy csere a zár? köszi üdv mindenkinek
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #115 Dátum: 2009.09.27 vasárnap, 09:21:17 »

:integet2:Nagyon köszi az infókat remélem sikerül megjavitanom! a kuplung is levan füstölve de az nemokozgondot viszont a kulcs ugy elkopot hogyegy 10-perc még bejutok javitható vagy csere a zár? köszi üdv mindenkinek

Lehet venni zár javítókészletet 10 eFt alatt kulcs nélkül, vagy komplett zárcsere körbe 25eFt körül van kulcsokkal
Naplózva
adrenalin
Vendég
« Új hozzászólás #116 Dátum: 2009.09.27 vasárnap, 09:42:06 »

A kijelzőt az ajtóban lévő kapcsoló működteti - ayar sensor. A belső lámpát az oszlopon lévő kapcsolók, a vezető külön a másik 3 szintén külön vezeték jobb lábtár elosztótáblán lesz kontakthiba vagy valamelyik kapcsoló beteg
ok kössz fusim megnézem
Naplózva
lacus3
Vendég
« Új hozzászólás #117 Dátum: 2009.09.27 vasárnap, 09:51:04 »

Nagyom köszi!!
Naplózva
Janika13
Vendég
« Új hozzászólás #118 Dátum: 2009.09.27 vasárnap, 13:37:12 »

Szasztok tudna nekem valaki utmutatót MK1-es be hogyan kötöm be a riasztót meg kapcsolási rajzot?Ezt nem teláltam egy topikba sem!
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #119 Dátum: 2009.09.27 vasárnap, 13:42:12 »

Szasztok tudna nekem valaki utmutatót MK1-es be hogyan kötöm be a riasztót meg kapcsolási rajzot?Ezt nem teláltam egy topikba sem!

Milyen riasztó? A főoldalon van egy bicskakulcsos távirányító beépítés kiindulásnak egész jó. A rajzok bonyolultak, milyen zárak vannak az autóban? sima vagy dupla-zásras, más indítójel kell nekik? MKI be volt még pozitív vezérlésű zár az ujabbak és a dupla negatív vezérlésű.
Naplózva
Janika13
Vendég
« Új hozzászólás #120 Dátum: 2009.09.27 vasárnap, 14:06:55 »

Milyen riasztó? A főoldalon van egy bicskakulcsos távirányító beépítés kiindulásnak egész jó. A rajzok bonyolultak, milyen zárak vannak az autóban? sima vagy dupla-zásras, más indítójel kell nekik? MKI be volt még pozitív vezérlésű zár az ujabbak és a dupla negatív vezérlésű.
Az az igazság,hogy nem tudom volt e az autoba mivel a kesztyütartó mögött láttam egy modult "alarm "felirattal ford jelzéssel és nem tudom hogy ez gyári vagy sem.nem volt még ilyen autóm most ismerkedek csak vele 2honapja.KP záras ha adupla záras azt jelenti hogy mind a két oldalon nyitható-zárható az ajtó akkor igen az!Jbra fordítom nyit,balra akkor zár. Huh?
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #121 Dátum: 2009.09.27 vasárnap, 14:32:55 »

Az az igazság,hogy nem tudom volt e az autoba mivel a kesztyütartó mögött láttam egy modult "alarm "felirattal ford jelzéssel és nem tudom hogy ez gyári vagy sem.nem volt még ilyen autóm most ismerkedek csak vele 2honapja.KP záras ha adupla záras azt jelenti hogy mind a két oldalon nyitható-zárható az ajtó akkor igen az!Jbra fordítom nyit,balra akkor zár. Huh?

Igen az a gyári riasztó és központizár vezérlő lesz. Duplazár akkor van ha nyit és utána zárba fordítod a kulcsot - belülről nem nyitható így a kocsi. (betörik az ablakot csak bemászni lehet ajtót nyitni nem) Tölts le egy kezelésit abban le van írva a riasztó mit tud.
Van már valami riasztód amit vettél és be akarod szerelni?
Naplózva
Janika13
Vendég
« Új hozzászólás #122 Dátum: 2009.09.27 vasárnap, 20:38:09 »

Igen az a gyári riasztó és központizár vezérlő lesz. Duplazár akkor van ha nyit és utána zárba fordítod a kulcsot - belülről nem nyitható így a kocsi. (betörik az ablakot csak bemászni lehet ajtót nyitni nem) Tölts le egy kezelésit abban le van írva a riasztó mit tud.
Van már valami riasztód amit vettél és be akarod szerelni?
Nem nincs riasztó amit be akarok tenni,de ez a gyári nem elég jó vagy az nem riaszt v.mi a funkciója mit lehet vele kezdeni?A kezelésit nem tudom innen le tölteni...
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #123 Dátum: 2009.09.27 vasárnap, 21:01:36 »

help help help help Sziasztok tegnap vettem egy mondeót 1993-as a probléma az lenne hogy a motor nehezen és csak gázadásáralindul alapjárat nincs vagy alig  nagyobb fordulaton megy a négy henger gyertyák fekete kormosak valaki mondana valamit milehet a hibája segitségeteket köszönöm

A levegő rendszer karbantartásáról szóló cikket is keresd meg a lenti linkek mellett! Wink
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
lacasa
Vendég
« Új hozzászólás #124 Dátum: 2009.09.27 vasárnap, 21:15:44 »

A levegő rendszer karbantartásáról szóló cikket is keresd meg a lenti linkek mellett! Wink
Basszus azt kihagytam. Köszi Joe!
 integet2
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #125 Dátum: 2009.09.27 vasárnap, 21:34:33 »

Nem nincs riasztó amit be akarok tenni,de ez a gyári nem elég jó vagy az nem riaszt v.mi a funkciója mit lehet vele kezdeni?A kezelésit nem tudom innen le tölteni...

Egy saját beépítésű titkos kapcsoló többet ér mint bármilyen csúcsriasztó! A főoldalon fent volt a kezelési - nekem is most valami időjárás van bal oldalon ott lehetett letölteni, lehet most nincs fent? - írj Scratch nek és elküldi emailben
« Utoljára szerkesztve: 2009.09.27 vasárnap, 21:36:50 írta fusim » Naplózva
Janika13
Vendég
« Új hozzászólás #126 Dátum: 2009.09.27 vasárnap, 22:18:28 »

Egy saját beépítésű titkos kapcsoló többet ér mint bármilyen csúcsriasztó! A főoldalon fent volt a kezelési - nekem is most valami időjárás van bal oldalon ott lehetett letölteni, lehet most nincs fent? - írj Scratch nek és elküldi emailben
oké irtam neki.köszi az infót.mellékesen a kis piros led ami a riasztojé elvileg el volt vágva,össze kötöttem ,de menet közbe gyorsan villog ez mért van.Világít folyamatosan utánna megint villog nint állat.leállított autonál lassan villog?Huh? :falbav:Az ülés füttésem se akar menni valami végett.elvileg a biztik jók.na meg nem gyári a magno ha leveszem az aksi sarut és kiveszem a magnot másikat rakok be akkor nem megyel semmi?ugyanis kodokat én nem vágok.
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #127 Dátum: 2009.09.27 vasárnap, 22:46:06 »

oké irtam neki.köszi az infót.mellékesen a kis piros led ami a riasztojé elvileg el volt vágva,össze kötöttem ,de menet közbe gyorsan villog ez mért van.Világít folyamatosan utánna megint villog nint állat.leállított autonál lassan villog?Huh? :falbav:Az ülés füttésem se akar menni valami végett.elvileg a biztik jók.na meg nem gyári a magno ha leveszem az aksi sarut és kiveszem a magnot másikat rakok be akkor nem megyel semmi?ugyanis kodokat én nem vágok.

A gyári riasztó a vekkerben lévő ledet villogtatja - azt kötötted be?
Ülésfűtésnél kábelhiba lesz az ülőlap kivezetésénél - ki kell szerelni az ülést és látni fogod eltört a kábel. Forrasztás zsugorcső
Ha nem ford magnót szerelsz be nem kell a kód - de itt a forumon páran, vagy márkaszervz megmondja a kódot - szervízkönyv végébe van beragasztva
« Utoljára szerkesztve: 2009.09.27 vasárnap, 22:49:26 írta fusim » Naplózva
Apanya
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 116



E-mail
« Új hozzászólás #128 Dátum: 2009.09.28 hétfő, 19:13:27 »

 Szia!
mennyire sürgős?mert lesz egy utam kecskemétre kábelkötegért.ez a holnapi naptól függ,hogy bontott kuplungom megvan-e még és ha igen,akkor érdemes-e berakni.ha igen,akkor megyek a kábelért hétfőn,ha nem akkor meg vehetek új kuplungszettet.az meg zsebbe nyúlós...
worship Köszi a segitséget!Illetve az erre irányuló fáradozásaidat!Nehéz megmondanom kell-e egyáltalán a cucc,mert találtam egy villamossági szerelőt,aki orvosolni fogja a problémát talán!lehet,hogy kábelköteg problémám van... falbav  rinya de csak a hétvégén tud hozzáfogni... rinya Már nagyon hiányzik a kocsi,de nem szeretnék felesleges kiadásokba kerülni...
Naplózva

1993 Mk1 mondeo turnier GHIA 2.0
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #129 Dátum: 2009.09.28 hétfő, 19:30:44 »

Szia! worship Köszi a segitséget!Illetve az erre irányuló fáradozásaidat!Nehéz megmondanom kell-e egyáltalán a cucc,mert találtam egy villamossági szerelőt,aki orvosolni fogja a problémát talán!lehet,hogy kábelköteg problémám van... falbav  rinya de csak a hétvégén tud hozzáfogni... rinya Már nagyon hiányzik a kocsi,de nem szeretnék felesleges kiadásokba kerülni...
Egyelőre még én se mentem sehova,mert akármennyire is próbáltam megúszni,azért elég húzós volt a szervíz...mindenesetre a kábelért elmegyek,aztán majd valamikor be lesz rakva.Ha kell,akkor a kondit elküldöm és próbáld ki,hogy az-e a gond.Majd szólsz.
Naplózva
tádé
Vendég
« Új hozzászólás #130 Dátum: 2009.09.28 hétfő, 20:34:07 »

PATS hibakódok
Naplózva
astor72
Vendég
« Új hozzászólás #131 Dátum: 2009.09.30 szerda, 13:02:43 »

Sziasztok!

Szombaton vettem egy nekem új mondeot. Eddig is az volt és sok hasznos tipet olvastam a fórumokban és cikkekben. Az új szerzemény egy 95-ös v6-os kombi. Kicsit lepukkant állapotban van ami az elektromosságot illeti. Sokat állt és az előző gazdája elég mostohán bánt vele. A motorja nagyon jó, bár azt hiszem kell egy kompi tanítást még végrehajtanom, mivel szerintem csak mielött odaértem érte, beledobta az akksit és ennyi...
A gondom amiért most ide írok:
Gyári infrás központi zár és riasztó van benne, de egyáltalán nem működik.
A kulcsban le vannak merülve az elemek, de nem ez a fő gond. A motorok nem hajtanak az első ajtóban. Azt eddig még nem néztem, hogy kapnak-e áramit. Nem tudom miért iktatták ki, vagy csak tönkre ment..?
Lett utólag beszerelve egy enforser riasztó, de az sem vezérli a központi zárat, csak az üzemanyag ellátást korlátozza és ajtónyitást figyeli.
Azt hiszem még lesz problémám a vassal, de ha tudtok segíteni megköszönöm. Felesleges kérdésekkel nem akarlak benneteket  nyaggatni, ezért olvasgatom a dolgokat, de ezzel kapcsolatosan nem találtam semmit.
Segítségeteket előre is köszönöm!
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #132 Dátum: 2009.09.30 szerda, 13:19:59 »

Sziasztok!

Szombaton vettem egy nekem új mondeot. Eddig is az volt és sok hasznos tipet olvastam a fórumokban és cikkekben. Az új szerzemény egy 95-ös v6-os kombi. Kicsit lepukkant állapotban van ami az elektromosságot illeti. Sokat állt és az előző gazdája elég mostohán bánt vele. A motorja nagyon jó, bár azt hiszem kell egy kompi tanítást még végrehajtanom, mivel szerintem csak mielött odaértem érte, beledobta az akksit és ennyi...
A gondom amiért most ide írok:
Gyári infrás központi zár és riasztó van benne, de egyáltalán nem működik.
A kulcsban le vannak merülve az elemek, de nem ez a fő gond. A motorok nem hajtanak az első ajtóban. Azt eddig még nem néztem, hogy kapnak-e áramit. Nem tudom miért iktatták ki, vagy csak tönkre ment..?
Lett utólag beszerelve egy enforser riasztó, de az sem vezérli a központi zárat, csak az üzemanyag ellátást korlátozza és ajtónyitást figyeli.
Azt hiszem még lesz problémám a vassal, de ha tudtok segíteni megköszönöm. Felesleges kérdésekkel nem akarlak benneteket  nyaggatni, ezért olvasgatom a dolgokat, de ezzel kapcsolatosan nem találtam semmit.
Segítségeteket előre is köszönöm!

A zármotorokat ki lehet cserélni olcsó bontottakra www.max-car.hu nál szokott lenni ilyen motor, lehet elég 1 tisztítás is neki. A kulcsba cserélj elemet és hozzá kell tanítani az autóhoz.

1 Kulcsot tedd rádió állásba  I , kb 10 sec-ig, múlva az óra melletti LED folyamatosan világítani fog
2 Vedd ki a kulcsot, szállj ki, csukd be az ajtót és a kulcs 2 nyilas - zárás - gombját tartsd lenyomva - irányitsd a kilincsen lévő szemre
3 Tartsd nyomva folyamatosan a záró gombot - kétnyilas - és mikor felvillan a kulcs oldalán a LED (pár másodperc), a nyitó gombot - egynyilas - nyomd meg négyszer
4 Enged el a gombokat. Pattanj be és gyújtáskapcsolót II-es állásba kapcsolni - gyújtás!
5.Próba
Naplózva
tádé
Vendég
« Új hozzászólás #133 Dátum: 2009.09.30 szerda, 17:34:15 »

ECU reset
Naplózva
astor72
Vendég
« Új hozzászólás #134 Dátum: 2009.09.30 szerda, 19:07:22 »

Na ezt előre is köszönöm!
A gondom viszont az, hogy manuálisan sem műxik. tehát, ha a kilincset benyomom sem moccan a motor és ha kulcsal bezárom sem. Az ajtókárpitot lebontotam, úgy tűnt első ránézésre, hogy minden a helyén. Ennek a rendszernek van egy központi egysége? Ha jól emlékszem, valami olyasmit olvastam, hogy a kesztyűtertó mögött van. Azon is fent van minden csati. Az óra ledje világít ha ráadom a gyújtást es el is alszik normálisan. Nem villog, nem észlelek semmi rendelleneset. De az első gondolatom az volt, hogy ki lett kötve az egész rendszer...
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #135 Dátum: 2009.09.30 szerda, 20:43:59 »


Akksisarut javasoljuk, az a tuti! Nem biztos, hogy a 4-es 10-es biztivel minden törlődik. Lehet, hogy csak a hibatár, de ezt pontosan nem tudom. De újra beállítani max a magnó kódját kell.
Hideg motornál azért érdemes, mert a hidegindítást is megtaníthatjuk rögtön. Ha bemelegedett üzemi hőfokra, akkor indul a 3 perc alapjáraton, majd 2 perc emelt fordulaton, ami 1200, majd változatos menetben 8!km-t, amiben lehet nyélgáz is! A 8km azért fontos, mert ezek után lép életbe az új adatok felhasználása, addig csak "felügyel" a komputer... eljen
Használati utasításban csak a 8km szerepel, és az is csak annyira, hogy 8km után minden beáll a normális értékre, de tapasztalatból tudjuk, hogy a fenti eljárással érhetjük el a várható eredményt, míg a gyártó ajánlása okozhat némi teljesítménybeli gondokat... nyes
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
tádé
Vendég
« Új hozzászólás #136 Dátum: 2009.09.30 szerda, 20:46:58 »

Akksisarut javasoljuk, az a tuti! Nem biztos, hogy a 4-es 10-es biztivel minden törlődik. Lehet, hogy csak a hibatár, de ezt pontosan nem tudom. De újra beállítani max a magnó kódját kell.
Hideg motornál azért érdemes, mert a hidegindítást is megtaníthatjuk rögtön. Ha bemelegedett üzemi hőfokra, akkor indul a 3 perc alapjáraton, majd 2 perc emelt fordulaton, ami 1200, majd változatos menetben 8!km-t, amiben lehet nyélgáz is! A 8km azért fontos, mert ezek után lép életbe az új adatok felhasználása, addig csak "felügyel" a komputer... eljen
Használati utasításban csak a 8km szerepel, és az is csak annyira, hogy 8km után minden beáll a normális értékre, de tapasztalatból tudjuk, hogy a fenti eljárással érhetjük el a várható eredményt, míg a gyártó ajánlása okozhat némi teljesítménybeli gondokat... nyes
Javasoljuk az akksisarut, mindjárt átírom.
Újra be kell állítani pl Mk3 kényelmi funkciók: autómata ablak, 2fázisú zárás, mittudomain.

A .orgról szedtem az adatokat, a dizillel nem kell ilyen ördögűzéseket csinázni...  vigyor3 beka2
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #137 Dátum: 2009.09.30 szerda, 20:48:55 »

Javasoljuk az akksisarut, mindjárt átírom.
Újra be kell állítani pl Mk3 kényelmi funkciók: autómata ablak, 2fázisú zárás, mittudomain.

A .orgról szedtem az adatokat, a dizillel nem kell ilyen ördögűzéseket csinázni...  vigyor3 beka2

MK3-nál nincs reset, meg újratanítás. beka3 nyes
A többi sem hülyeség, amit írtam. Wink
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
tádé
Vendég
« Új hozzászólás #138 Dátum: 2009.09.30 szerda, 20:50:19 »

MK3-nál nincs reset, meg újratanítás. beka3 nyes
Benzines azis, nem? Annak is kinyíródhat valamelyik szondája vagy mifene... .orgon külön fejezet az Mk3...  fejvakaras Nem értem én ezt.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #139 Dátum: 2009.09.30 szerda, 20:52:36 »

Benzines azis, nem?

Ott már SW frissítés is van. Sztem ott ez a műtét már nem éri.
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
tádé
Vendég
« Új hozzászólás #140 Dátum: 2009.09.30 szerda, 20:57:40 »

Ott már SW frissítés is van. Sztem ott ez a műtét már nem éri.
Nyilatkozhatna ezügyben valaki, aki képben van...
Szerintem a szoftver nem törlődik...
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #141 Dátum: 2009.09.30 szerda, 20:58:39 »


Benzinesen másképp szoktam a betanítást - szerintem így  a tuti.
Csak hideg motornál szabad újratanítani - egyébként nem lesz hidegindítási programrész! Akkusaru leszed 10 percre. Minden fogyasztó kikapcsolva - belső világítás, fűtés, hűtés, rádió. Akkusaru visszakötve. Indít és alapjáraton melegedjen be a víz a "NORMAL" tartományba - nem kell függőlegesig várni csak a normal jelek között legyen a mutató. Gázfröccs padlógáz egy pillanatra. Utána a fordulatot megtartani 1250 es fordulaton 3 percet. Irány egy 8km-es próbaút minden sebességbe megjáratva motorfék gyorsítás minden legyen benne.
(8km után lezáródik a program és azt használja az ECU)
Tapasztalat szerint - Digitklímás MKII nél célszerű a klímát bekapcsolva tanítani - egyébként lesznek alapjárati gondok klímával vagy leáll)
Naplózva
tádé
Vendég
« Új hozzászólás #142 Dátum: 2009.09.30 szerda, 20:59:37 »

Benzinesen másképp szoktam a betanítást - szerintem így  a tuti.
Csak hideg motornál szabad újratanítani - egyébként nem lesz hidegindítási programrész! Akkusaru leszed 10 percre. Minden fogyasztó kikapcsolva - belső világítás, fűtés, hűtés, rádió. Akkusaru visszakötve. Indít és alapjáraton melegedjen be a víz a "NORMAL" tartományba - nem kell függőlegesig várni csak a normal jelek között legyen a mutató. Gázfröccs padlógáz egy pillanatra. Utána a fordulatot megtartani 1250 es fordulaton 3 percet. Irány egy 8km-es próbaút minden sebességbe megjáratva motorfék gyorsítás minden legyen benne.
(8km után lezáródik a program és azt használja az ECU)
Tapasztalat szerint - Digitklímás MKII nél célszerű a klímát bekapcsolva tanítani - egyébként lesznek alapjárati gondok klímával vagy leáll)
worship worship worship
Átírom.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #143 Dátum: 2009.09.30 szerda, 20:59:46 »

Nyilatkozhatna ezügyben valaki, aki képben van...
Szerintem a szoftver nem törlődik...

Ezt én sem mondtam. Viszont sztem a hibatár sem...
Ott a .org.
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
astor72
Vendég
« Új hozzászólás #144 Dátum: 2009.09.30 szerda, 21:02:13 »

ugye ezt az ecu probléma lavinát nem én indítottam el? mert az eredeti kérdésem nem ez volt:-)
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #145 Dátum: 2009.09.30 szerda, 21:03:21 »

Ezt én sem mondtam. Viszont sztem a hibatár sem...
Ott a .org.
sztem se, azt Zacci is obd-n keresztül törölte, amikor az etanollal játszott
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #146 Dátum: 2009.09.30 szerda, 21:03:32 »

worship worship worship
Átírom.

Én is ezt írtam, csak nálam ott van a kihagyhatatlan 900-as fordulat, és igenis meg kell várni az üzemi hőmérsékletet!!! A hidegindítás javasolt, de nem feltétel! Tapasztalat...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #147 Dátum: 2009.09.30 szerda, 21:04:12 »

sztem se, azt Zacci is obd-n keresztül törölte, amikor az etanollal játszott

Én képben vagyok. nyes eplus2
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #148 Dátum: 2009.09.30 szerda, 21:04:42 »

Ezt én sem mondtam. Viszont sztem a hibatár sem...
Ott a .org.

szoftver nem törlődik az fix, hibatároló törlődik, nincs flash memoria.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #149 Dátum: 2009.09.30 szerda, 21:06:07 »

szoftver nem törlődik az fix, hibatároló törlődik, nincs flash memoria.

Nem ez a lényeg! Ott nincs újratanítás.
Egyébként V6-nál viszont csak 15 perc alapjárat a reset után...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 ... 114   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.072 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.