Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.05 vasárnap, 17:24:22 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 ... 114   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 1793601 alkalommal)
0 Felhasználó és 15 vendég van a témában
Gabó
Vendég
« Új hozzászólás #1000 Dátum: 2010.06.26 szombat, 15:37:03 »

Üdv a kis Csapatnak. Én Gábor vagyok, nemrégiben vásároltam egy ilyen autócsodát, 1.8 TD kombi. Isteni batár. Van vele némi elektromos nyűgöm, de majd kérdezgetek Tőletek. Arra szeretnék választ kapni, hogy az indító kulcsba van egy beépített kis pilács, na ez nekem elromlott, szeretnék elemet is és ízzót is cserélni, már elautókáztam fél havi üzemanyag mennyiségrt, de az összes bolban lukra futottam, úgy néztek rám, mintha atomreaktor szeretnék vásárolni. A következő elektromos gondom pedig, ha ráadom a gyújtást, a hátsó ablaktörlő autómatice köszön és töröl kettőt, na most ez poros szélvédőnél karmol minden esetben egy kicsit és nem szeretnék egy év múlva opál üveggel közlekedni, elvégre nem wc ez, hanem az imádott kis autókám.
Kérdéseimre megköszönöm, ha válaszol valaki.
Szép nyarat Mindenkinek. Gabó
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #1001 Dátum: 2010.06.26 szombat, 17:16:40 »

Üdv a kis Csapatnak. Én Gábor vagyok, nemrégiben vásároltam egy ilyen autócsodát, 1.8 TD kombi. Isteni batár. Van vele némi elektromos nyűgöm, de majd kérdezgetek Tőletek. Arra szeretnék választ kapni, hogy az indító kulcsba van egy beépített kis pilács, na ez nekem elromlott, szeretnék elemet is és ízzót is cserélni, már elautókáztam fél havi üzemanyag mennyiségrt, de az összes bolban lukra futottam, úgy néztek rám, mintha atomreaktor szeretnék vásárolni. A következő elektromos gondom pedig, ha ráadom a gyújtást, a hátsó ablaktörlő autómatice köszön és töröl kettőt, na most ez poros szélvédőnél karmol minden esetben egy kicsit és nem szeretnék egy év múlva opál üveggel közlekedni, elvégre nem wc ez, hanem az imádott kis autókám.
Kérdéseimre megköszönöm, ha válaszol valaki.
Szép nyarat Mindenkinek. Gabó

helló

én órásnál vettem bele elemet és izzót is
Naplózva
Gabó
Vendég
« Új hozzászólás #1002 Dátum: 2010.06.28 hétfő, 07:37:50 »

Szia!
Köszönöm szépen a tippet, tényleg, ott még nem próbálkoztam, eszembe sem jutott, pedig alap gondolat lehetett volna.
Gabó
helló

én órásnál vettem bele elemet és izzót is
Naplózva
ocsigep1
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1629


...


E-mail
« Új hozzászólás #1003 Dátum: 2010.06.29 kedd, 20:00:39 »

Üdv a kis Csapatnak. ...mintha atomreaktor szeretnék vásárolni. ...



ford szalonban kapsz elemet valami gyémánt áron  nyes
kiszeded a kulcsból és kb minden olyan helyen fognak adni olyan paraméterűt, ahol gombelem adása előfordulhat. Én speciel egy foto-boltban vettem, de csak elemet, égőt nem cseréltem, mert nem láttam/látom okát. Az elem ritka használat esetén is aránylag hamar kimerül...
Naplózva

MKI 2.0i
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #1004 Dátum: 2010.06.29 kedd, 20:16:22 »

ford szalonban kapsz elemet valami gyémánt áron  nyes
kiszeded a kulcsból és kb minden olyan helyen fognak adni olyan paraméterűt, ahol gombelem adása előfordulhat. Én speciel egy foto-boltban vettem, de csak elemet, égőt nem cseréltem, mert nem láttam/látom okát. Az elem ritka használat esetén is aránylag hamar kimerül...
égőt én a cromaxnál vettem,meg elemet is.
Naplózva
bocc
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1141



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1005 Dátum: 2010.06.29 kedd, 21:22:58 »

Sziasztok!
A héten vásároltam egy MkI mondeot. Eddig  már pár dolgot kijavítottam(hátsó elektromos ablak, hangszóró..), de sajnos a központi zárral nem boldogulok. Mivel ghia model annyit tudok biztos van benne, de egyik oldalról sem működik. Valaki tudna segíteni, hol kezdjem a szerelést? Mi az amit elsőnek nézzek meg?
Előre is köszönöm, amúgyaz autó nagyon rendben van!
Üdv Boci
Naplózva

2006 Volvo S80 V8 (315LE)
2009 Vw T5 2.0 Benzin + Földgáz (cng)
Guci07
Vendég
« Új hozzászólás #1006 Dátum: 2010.06.30 szerda, 14:15:09 »

Sziasztok!
A héten vásároltam egy MkI mondeot. Eddig  már pár dolgot kijavítottam(hátsó elektromos ablak, hangszóró..), de sajnos a központi zárral nem boldogulok. Mivel ghia model annyit tudok biztos van benne, de egyik oldalról sem működik. Valaki tudna segíteni, hol kezdjem a szerelést? Mi az amit elsőnek nézzek meg?
Előre is köszönöm, amúgyaz autó nagyon rendben van!
Üdv Boci

Hogy érted azt, hogy nem múködik? Nem tudsz beszállni kulccsal vagy a távirányítóra nem reagál? Lehett kopott a kulcs vay a zárban a lamella.Lehet akár biztosíték hiba is,de kicsit pontosabb leírás kellene a hiba jelenségéről.
Naplózva
bocc
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1141



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1007 Dátum: 2010.07.01 csütörtök, 00:09:02 »

Hogy érted azt, hogy nem múködik? Nem tudsz beszállni kulccsal vagy a távirányítóra nem reagál? Lehett kopott a kulcs vay a zárban a lamella.Lehet akár biztosíték hiba is,de kicsit pontosabb leírás kellene a hiba jelenségéről.
Az autót tudom zárni mindkét oldalról + nyitni is,csak egyszerre nem működik, egyébként nincs riasztóm és távirányítóm sem. Sima kulcsaim vannak. Köszönöm az eddigi segítséget.
Naplózva

2006 Volvo S80 V8 (315LE)
2009 Vw T5 2.0 Benzin + Földgáz (cng)
szell.n
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290


E-mail
« Új hozzászólás #1008 Dátum: 2010.07.01 csütörtök, 15:34:50 »

Sziasztok!

Elektromos ablakok utolagos beszerelésében kérném tanácsotokat.
CLX-es mondeomban 2 csatlakozos az ajtóba vezető köteg, de nincs benne el. ablak csatik.
GLX- ből venném ki az el. ablakokat, de az meg 1 csatis.
Mi lenne a legegyszerűbb megoldás? elég az ajtóba lévő kábelköteget kicserélni + bennehagyni a felső csatiról jövő vezetékeket Huh?
(Így a nagy csatis köteget cserélem, a felső kis csatis benne marad )
Naplózva

Mr.Windd
jimvincent
Vendég
« Új hozzászólás #1009 Dátum: 2010.07.01 csütörtök, 18:54:07 »

Az autót tudom zárni mindkét oldalról + nyitni is,csak egyszerre nem működik, egyébként nincs riasztóm és távirányítóm sem. Sima kulcsaim vannak. Köszönöm az eddigi segítséget.

Honnan tudod egyébként, hogy van benne központi zár? Lennie kell neki egy vezérlőjének valahol a műszerfal alatt, azt hiszem a kormánymű és a pedálsor között, de ez nem bizti!
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #1010 Dátum: 2010.07.02 péntek, 10:48:48 »

Elektromos ablakok utolagos beszerelésében kérném tanácsotokat.
CLX-es mondeomban 2 csatlakozos az ajtóba vezető köteg, de nincs benne el. ablak csatik.
GLX- ből venném ki az el. ablakokat, de az meg 1 csatis.
Mi lenne a legegyszerűbb megoldás? elég az ajtóba lévő kábelköteget kicserélni + bennehagyni a felső csatiról jövő vezetékeket Huh?
(Így a nagy csatis köteget cserélem, a felső kis csatis benne marad )
Hali!

Tudomásom szerint az első ajtóknál a két csati egyforma nagyságú, csak más a színe (fekete ill. szürke).
Az én tanácsom:
- a donorból kivesz az el.ablak motor és sín, kapcsoló, kábelköteg, mindkét ajtóból
- a neked szükséges kábeleket kioperál a donor csatiból
- a kioperált kábeleket belerámol a megfelelő helyre a saját autód csatijában (megjegyez/felír, hogy az egyes kábeleket honnan vetted ki)

De legelőször is egy próba: a donorból kioperált BE kábelrengeteget, motort/sínt és kapcsolót odavisz a te gépedhez, BE ajtó kinyit, lecsatlakoztat az ajtókábel az A oszlopról, a donorkábel rácsatlakoztat az A oszlop aljzatra, rádug motor, kapcsoló (odahív haver/barát poroltóval), ráad gyújtás, kipróbál, hogy működik-e az elektromos ablak. Ha működik, mehet az operáció, ha nem, akkor még más kábeleket is be kell húzni az autóba, hogy energia eljusson az ajtódba, illetve a BE ajtótól átmenjen a vezérlés a JE-be.
Tőlem vettek egyszer első elektromos ablakot, az így lett kipróbálva a vevővel, még mielőtt megvette. Nála működött.
Egyébként nem egy túl nagy ördöngősség megbontani az ajtókábelköteg átvezetőcsatiját.

Sok sikert, Üdv, HegeGabi.
Naplózva
bocc
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1141



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1011 Dátum: 2010.07.03 szombat, 07:48:09 »

Honnan tudod egyébként, hogy van benne központi zár? Lennie kell neki egy vezérlőjének valahol a műszerfal alatt, azt hiszem a kormánymű és a pedálsor között, de ez nem bizti!
Mivel ghia model elvileg lennie kell benne.
Naplózva

2006 Volvo S80 V8 (315LE)
2009 Vw T5 2.0 Benzin + Földgáz (cng)
Guci07
Vendég
« Új hozzászólás #1012 Dátum: 2010.07.03 szombat, 18:46:17 »

Sziasztok!

Valakinek valami ötlete, hogy mért nem megy a bal hátsó ablak vezérlése a bal hátsó ajtónál a saját gombjával. Elölről le tudodm húzni de az csak azon az ajtón nem.  A kapcsoló, mert cseréltem. Gondolom kontakt, de melyik vezetéket nézzem vagy mivel tudom kimérni, mit kellene tapasztalnom?
Előre is köszi!
Naplózva
toby_as
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 413


E-mail
« Új hozzászólás #1013 Dátum: 2010.07.05 hétfő, 08:14:18 »

Sziasztok!

Valakinek valami ötlete, hogy mért nem megy a bal hátsó ablak vezérlése a bal hátsó ajtónál a saját gombjával. Elölről le tudodm húzni de az csak azon az ajtón nem.  A kapcsoló, mert cseréltem. Gondolom kontakt, de melyik vezetéket nézzem vagy mivel tudom kimérni, mit kellene tapasztalnom?
Előre is köszi!
Szia
Ha elolrol le tudod huzni akkor akar az elso negyes kapcsolo "gyerekzar" resze kikeszult....nekem mikor ledesitettem a kapcsolokat eleg nagy moka volt vis***akni azt a csuszkat hogy jol mukodjon...lehet el van egve a kontakt (esetleg torve a muanyag fule...ha szetszeded meglatod mirol beszlek vigyor3) es mar hiaba kapcsolgatod csak nem megy.


UI. Na most latom hogy csak a bal nem megy...akkor valoszinu targytalan amit irtam ..mondjuk azert en megneznem.
Naplózva

Mondeo MK5  1.5 TDCI-120LE, XUCA, Hatchback, 2016

Mondeo MK4  2.0 TDCI - 140(163), UFBA,  Hatchback, 2012-ex.
Focus MK3 2.0 TDCI -140->163, UFDB, 2012-ex.
Mondeo MK4  2.0 TDCI - 140, QXBA,  Hatchback , 2007-ex.
Mondeo MK3  1.8i - 125, Trend, Hatchback , 2002-ex.
Mondeo MKI Ghia, 1.8i-1994-ex.
rip
Vendég
« Új hozzászólás #1014 Dátum: 2010.07.05 hétfő, 19:21:42 »

Sziasztok!
A héten vásároltam egy MkI mondeot. Eddig  már pár dolgot kijavítottam(hátsó elektromos ablak, hangszóró..), de sajnos a központi zárral nem boldogulok. Mivel ghia model annyit tudok biztos van benne, de egyik oldalról sem működik. Valaki tudna segíteni, hol kezdjem a szerelést? Mi az amit elsőnek nézzek meg?
Előre is köszönöm, amúgyaz autó nagyon rendben van!
Üdv Boci

Üdv! Először érdemes megnézni a biztosítékot az utastérben a műszerfal alatt, a 25. sárga a központizáré. Kép:


Ha az okés, akkor szedd le az ajtó takarólemezeket, nézd meg, megvan-e minden. Remélhetőleg egy vicces  kedvű autókereskedő/tulaj  nem árulta ki belőle a központi zárat autóeladás előtt, mert ezen nem "létfontosságú" alkatrész eladásából összehozható vagy 20 papír bónuszként, ami a mai Mondeo árakat nézve nem rossz pénz Cheesy
Ha látszólag minden megvan, akkor le kell csekkolni a kábeleket, csatlakozókat, nincs-é elszakadva, szétrohadva, szétcsúszva vmelyik. A központi zár/riasztó/immobilizer agya a kesztyűtartó mögött vala, oda futnak be a centrál zár kábelei az ajtókból. Szépen kábeleket egyenként szakadásvizsgálni multiméterrel, vagy 9v-os elemmel és a vezetékvégek megízlelésével Smiley
Ha minden megvan, a vezetékek, csatlakozók is mind rendben vannak, akkor már macerásabb a dolog, hibás lehet a vezérlőegység, vagy a zár érzékelője, stb.,  és akkor el lehet kezdeni ötletelni.
« Utoljára szerkesztve: 2010.07.05 hétfő, 19:35:42 írta rip » Naplózva
Guci07
Vendég
« Új hozzászólás #1015 Dátum: 2010.07.06 kedd, 11:27:06 »

Szia
Ha elolrol le tudod huzni akkor akar az elso negyes kapcsolo "gyerekzar" resze kikeszult....nekem mikor ledesitettem a kapcsolokat eleg nagy moka volt vis***akni azt a csuszkat hogy jol mukodjon...lehet el van egve a kontakt (esetleg torve a muanyag fule...ha szetszeded meglatod mirol beszlek vigyor3) es mar hiaba kapcsolgatod csak nem megy.


UI. Na most latom hogy csak a bal nem megy...akkor valoszinu targytalan amit irtam ..mondjuk azert en megneznem.

Köszi a tippet, de kontakt volt a kapcsoló dugaszánáál ezért nem ment.
Naplózva
Gabro
Vendég
« Új hozzászólás #1016 Dátum: 2010.07.07 szerda, 15:24:08 »

Sziasztok! Elnémult a kürtöm, ennek megjavításához kérnék segítséget. Én érintkezési hibára tippelek, mivel 1x már volt ilyen, de akkor magától meggyógyult... Ki hogyan indulna el?
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #1017 Dátum: 2010.07.07 szerda, 15:33:03 »

Sziasztok! Elnémult a kürtöm, ennek megjavításához kérnék segítséget. Én érintkezési hibára tippelek, mivel 1x már volt ilyen, de akkor magától meggyógyult... Ki hogyan indulna el?
először nézd meg a biztijét nyes wave
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Gabro
Vendég
« Új hozzászólás #1018 Dátum: 2010.07.07 szerda, 16:05:03 »

először nézd meg a biztijét nyes wave
Ez megtörtént, a bizti rendben van.
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #1019 Dátum: 2010.07.07 szerda, 17:33:39 »

Ez megtörtént, a bizti rendben van.
A balelső keréknél van.Nálam szokás volt,hogy akármit csináltam,magától lelazult a csatlakozó,de előfordulhat az is,hogy telemegy vízzel v. sárral.
Naplózva
Gabro
Vendég
« Új hozzászólás #1020 Dátum: 2010.07.07 szerda, 18:55:06 »

A balelső keréknél van.Nálam szokás volt,hogy akármit csináltam,magától lelazult a csatlakozó,de előfordulhat az is,hogy telemegy vízzel v. sárral.
Köszönöm a segítséget! A relét behúzza, a 12 V kimegy a kürtre, de hangja nincs. Mindjárt szétszedem, megnézem, hogy mi van belül...  nyes Az elképzelhető, hogy a másik oldalon is van egy?! A kapcsolási rajz szerint kettő van...
« Utoljára szerkesztve: 2010.07.07 szerda, 19:01:33 írta Gabro » Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #1021 Dátum: 2010.07.07 szerda, 19:43:27 »

Köszönöm a segítséget! A relét behúzza, a 12 V kimegy a kürtre, de hangja nincs. Mindjárt szétszedem, megnézem, hogy mi van belül...  nyes Az elképzelhető, hogy a másik oldalon is van egy?! A kapcsolási rajz szerint kettő van...
Elképzelhető,de nekem a két GLX-ben csak egy volt.A mostani Ghia-ban kettő van.Kézzel ki tudod tapogatni,de előtte a műanyag terelőlemezt vedd le.
Naplózva
BluElite
Vendég
« Új hozzászólás #1022 Dátum: 2010.07.13 kedd, 14:46:37 »

Sziasztok!

Van valakinek tippje mennyibe kerülhet 1.6-os MK1-eshez motortérbe való komplett kábelköteg bontva? Persze jó állapotú, nem valami gyehenna....

Előre is köszönöm: BluElite
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #1023 Dátum: 2010.07.14 szerda, 11:50:32 »

Tőlem 5e Ft-ot kértek a bontóban. De ha érdekel, nekem is van feleslegbe, elvileg jó állapotú, '93-as 2.0i autóban van, Budapesten.
Ha érdekel, megtalálsz it, vagy emilen, vagy: harminc-342-242négy.

Üdv, HegeGabi.
Naplózva
bocc
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1141



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1024 Dátum: 2010.07.14 szerda, 21:01:19 »

Üdv! Először érdemes megnézni a biztosítékot az utastérben a műszerfal alatt, a 25. sárga a központizáré. Kép:


Ha az okés, akkor szedd le az ajtó takarólemezeket, nézd meg, megvan-e minden. Remélhetőleg egy vicces  kedvű autókereskedő/tulaj  nem árulta ki belőle a központi zárat autóeladás előtt, mert ezen nem "létfontosságú" alkatrész eladásából összehozható vagy 20 papír bónuszként, ami a mai Mondeo árakat nézve nem rossz pénz Cheesy
Ha látszólag minden megvan, akkor le kell csekkolni a kábeleket, csatlakozókat, nincs-é elszakadva, szétrohadva, szétcsúszva vmelyik. A központi zár/riasztó/immobilizer agya a kesztyűtartó mögött vala, oda futnak be a centrál zár kábelei az ajtókból. Szépen kábeleket egyenként szakadásvizsgálni multiméterrel, vagy 9v-os elemmel és a vezetékvégek megízlelésével Smiley
Ha minden megvan, a vezetékek, csatlakozók is mind rendben vannak, akkor már macerásabb a dolog, hibás lehet a vezérlőegység, vagy a zár érzékelője, stb.,  és akkor el lehet kezdeni ötletelni.
Köszönöm a tippet, hétvégén végigzongorázom mind.
Sajnos azóta van egy nagyobb problémám. Mentem 1000 km-t a kocsival és eltűnt belőle kb 1,5 l olaj (frissen olajcsere után). Az tény hogy a motortér mindenhol nagyon olajos de félek a motorom kopott nagyon, mert úgy füstöl kéken mint egy trabant.
 rinya
Hétvégén kompresszió mérés + motort mostam ma, így hétvégére kiderül hol ereszt:(
Minden tippet szívesen fogadok mit érdemes tenni:
Üdv Boci
Naplózva

2006 Volvo S80 V8 (315LE)
2009 Vw T5 2.0 Benzin + Földgáz (cng)
Topford
Vendég
« Új hozzászólás #1025 Dátum: 2010.07.14 szerda, 21:30:16 »

Sziasztok,

tudnatok segiteni hogy MK2 mondeoban hol talalom a kodlampa relet? Ugy tudom nem a biztidobozban, hanem kulon kerult elhelyezesre. Az elso es hatso kodlampa egy relen van??? ( Hatso erdekelne )
Naplózva
Robi_19
Vendég
« Új hozzászólás #1026 Dátum: 2010.07.18 vasárnap, 14:58:35 »

Üdv!

Valaki tudna segíteni miért van az hogy a mondeom megeszi a hátsó lámpa aljzatokat??
És a világítás egyenlő egy karácsonyfával, ha fékezek mind a 6 index világít, ha indexelek a helyzetjelző villog, stb stb.....
Valakinek nem volt még eddig ilyen gondja? Ha igen mivel lehet orvosolni?
köszi!
Naplózva
TiriczSoft
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52


E-mail
« Új hozzászólás #1027 Dátum: 2010.07.18 vasárnap, 19:04:01 »

Üdv!

Valaki tudna segíteni miért van az hogy a mondeom megeszi a hátsó lámpa aljzatokat??
És a világítás egyenlő egy karácsonyfával, ha fékezek mind a 6 index világít, ha indexelek a helyzetjelző villog, stb stb.....
Valakinek nem volt még eddig ilyen gondja? Ha igen mivel lehet orvosolni?
köszi!

Abban, hogy mit jelenthet, hogy "megeszi az aljzatokat" nem vagyok biztos, de a minden együtt villog minden mással fél fényerővel című probléma a lámpatest(ek) gyenge testelése miatt van. Lehet, hogy kicsit be vannak oxidálódva a lámpák csatlakozói. Húzd szét a csatikat, és adj nekik kontakt spray-t belülről rendesen. Nekem ez 100%-ban orvosolta a hasonló gondomat.
Naplózva

'94, MK1, 1.6, CLX, ABS, AC, 2xlufi, Hatchback
rip
Vendég
« Új hozzászólás #1028 Dátum: 2010.07.18 vasárnap, 19:22:28 »

Tudja esetleg valaki, hogy MK2 fedélzeti számítógépét (trip computer) bele lehet-e gyógyítani MK1-be? A hőmérő része nem érdekel, csak a fogyasztást mérje, meg az időt mutassa.
Naplózva
Robi_19
Vendég
« Új hozzászólás #1029 Dátum: 2010.07.18 vasárnap, 19:47:12 »

Abban, hogy mit jelenthet, hogy "megeszi az aljzatokat" nem vagyok biztos, de a minden együtt villog minden mással fél fényerővel című probléma a lámpatest(ek) gyenge testelése miatt van. Lehet, hogy kicsit be vannak oxidálódva a lámpák csatlakozói. Húzd szét a csatikat, és adj nekik kontakt spray-t belülről rendesen. Nekem ez 100%-ban orvosolta a hasonló gondomat.

Köszi a tippet!
Úgy értem a megevést hogy ez már a második aljzat mert az előzőnél is ugyanez volt és akkor lecseréltem és egy darabig jó volt.
Amúgy ha nyomom a féket az összes index csak fél fényerővel világít tényleg.
Megnéztem és az van most, tényleg be van rozsdálva a jobb oldali de a bal oldalin viszont már megolvadt egy kis műanyag is, ellenőriztem a biztiket ott viszont minden rendben van, mindkét táblán megnéztem mindent. Akkor elvileg csak leveszem a csatikat befújom kontakt sprayyel mint az állat és jó is lesz?
Ja amúgy ha elakadás jelzőt benyomom akkor ugyanazt a hangot hallom mint amikor égve hagyom a világítást és kinyitom az ajtót, csak itt kicsit nyomibb hangja van.
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #1030 Dátum: 2010.07.18 vasárnap, 20:46:14 »

Tudja esetleg valaki, hogy MK2 fedélzeti számítógépét (trip computer) bele lehet-e gyógyítani MK1-be? A hőmérő része nem érdekel, csak a fogyasztást mérje, meg az időt mutassa.
Be lehet.Fusimnak az egész egyes mondija át van építve kettesre...
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #1031 Dátum: 2010.07.18 vasárnap, 20:53:35 »

Üdv!

Valaki tudna segíteni miért van az hogy a mondeom megeszi a hátsó lámpa aljzatokat??
És a világítás egyenlő egy karácsonyfával, ha fékezek mind a 6 index világít, ha indexelek a helyzetjelző villog, stb stb.....
Valakinek nem volt még eddig ilyen gondja? Ha igen mivel lehet orvosolni?
köszi!
testhiba wave
ne csak a lámpák csatiját nézd át, hanem a testelési pontokat is
« Utoljára szerkesztve: 2010.07.18 vasárnap, 20:56:27 írta HZsolt92 » Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Robi_19
Vendég
« Új hozzászólás #1032 Dátum: 2010.07.18 vasárnap, 21:31:57 »

testhiba wave
ne csak a lámpák csatiját nézd át, hanem a testelési pontokat is

nem nagyon vágom az elektrót kicsit pontosabb leírást kérnék szépen.
köszönöm!
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #1033 Dátum: 2010.07.18 vasárnap, 21:34:27 »

nem nagyon vágom az elektrót kicsit pontosabb leírást kérnék szépen.
köszönöm!
azokat a pontokat, ahol a testkábelek a kasztnihoz kapcsolódnak. azok az érintkezések is tudnak oxidálódni
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
rip
Vendég
« Új hozzászólás #1034 Dátum: 2010.07.18 vasárnap, 22:20:45 »

Be lehet.Fusimnak az egész egyes mondija át van építve kettesre...

Király. Köszi.
Használtan mennyit ér egy ilyen fed. komp.? Találtam pár aukciót, de nem tudom, meddig számít jó vételnek.
Naplózva
Gabro
Vendég
« Új hozzászólás #1035 Dátum: 2010.07.19 hétfő, 09:38:28 »

Sziasztok!
A problémám a következő: az olajnyomás kontroll lámba nem gyullad fel indításkor, pedig az izzó jó. Hogyan kell megjavítani?
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #1036 Dátum: 2010.07.19 hétfő, 09:41:55 »

Sziasztok!
A problémám a következő: az olajnyomás kontroll lámba nem gyullad fel indításkor, pedig az izzó jó. Hogyan kell megjavítani?
Csatlakozót mozgasd meg.A jeladó a blokk oldalába van csavarva a tűzfal felől kb. középtájon,a szívósor között benézve megláthatod.Biztosíték?
Naplózva
Robi_19
Vendég
« Új hozzászólás #1037 Dátum: 2010.07.19 hétfő, 09:51:37 »

azokat a pontokat, ahol a testkábelek a kasztnihoz kapcsolódnak. azok az érintkezések is tudnak oxidálódni

rendben, köszi!
üdv!
Naplózva
Gabro
Vendég
« Új hozzászólás #1038 Dátum: 2010.07.19 hétfő, 10:01:46 »

Csatlakozót mozgasd meg.A jeladó a blokk oldalába van csavarva a tűzfal felől kb. középtájon,a szívósor között benézve megláthatod.Biztosíték?
Köszi, megnézem. Melyik biztosíték védi?
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #1039 Dátum: 2010.07.19 hétfő, 12:24:10 »

Köszi, megnézem. Melyik biztosíték védi?
Nincs,hülyeséget írtam...marad az,hogy a csatlakozót nézd meg,nincs-e beolajosodva-előfordul.Ha nincs v. letakarítottad,akkor marad az olajgomba.Vedd ki,pucold le,lehetőleg hideg motornál,számíts rá,hogy valamennyi olaj kifolyik (hideg motornál nagyrészt a teknőben van mind)
Naplózva
Gabro
Vendég
« Új hozzászólás #1040 Dátum: 2010.07.21 szerda, 13:19:01 »

Nincs,hülyeséget írtam...marad az,hogy a csatlakozót nézd meg,nincs-e beolajosodva-előfordul.Ha nincs v. letakarítottad,akkor marad az olajgomba.Vedd ki,pucold le,lehetőleg hideg motornál,számíts rá,hogy valamennyi olaj kifolyik (hideg motornál nagyrészt a teknőben van mind)
Szégyenlem, de nem találom ezt az érzékelőt. Ha felülről nézem a blokkot, akkor láthatom egyáltalán?!
Naplózva
BluElite
Vendég
« Új hozzászólás #1041 Dátum: 2010.07.23 péntek, 12:38:00 »

Sziasztok!

Egy tanácsot szeretnék kérni: Meg tudná valaki mondani, hogy az MK1-es mondeóban  kilincsvilágításhoz pontosan milyen típusú izzó kell? Ugyanis tegnap szétkaptam a bal első ajtót központi zár problémák miatt, és gondoltam, mivel sehol nem jó a kilincsvilágítás, legalább itt kicserélem első körben az égőt. Sajnos azonban a foglalatban égő sem volt, így lila gőzöm nincs róla, mi passzol oda.

Előre is köszönöm: BluElite
Naplózva
Guci07
Vendég
« Új hozzászólás #1042 Dátum: 2010.07.23 péntek, 21:38:35 »

Sziasztok!

Egy tanácsot szeretnék kérni: Meg tudná valaki mondani, hogy az MK1-es mondeóban  kilincsvilágításhoz pontosan milyen típusú izzó kell? Ugyanis tegnap szétkaptam a bal első ajtót központi zár problémák miatt, és gondoltam, mivel sehol nem jó a kilincsvilágítás, legalább itt kicserélem első körben az égőt. Sajnos azonban a foglalatban égő sem volt, így lila gőzöm nincs róla, mi passzol oda.

Előre is köszönöm: BluElite

Rizsszem izzó ez a neve, bemész az autós boltba sztem biztos tudnak adni. Bár én a ledet jobban szeretem, mert nem melegít és szórtabb és gyengébb fényt ad.
« Utoljára szerkesztve: 2010.07.24 szombat, 10:23:58 írta Joe » Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #1043 Dátum: 2010.07.24 szombat, 08:39:47 »

Szégyenlem, de nem találom ezt az érzékelőt. Ha felülről nézem a blokkot, akkor láthatom egyáltalán?!
Igen,a szívósor csövei között kell belenézni felül.A műanyag dobozt azért vedd le a fojtószelepről!
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #1044 Dátum: 2010.08.21 szombat, 16:04:03 »

Király. Köszi.
Használtan mennyit ér egy ilyen fed. komp.? Találtam pár aukciót, de nem tudom, meddig számít jó vételnek.
10e környékén mozog az ára
van egy cikk is az átépítésről
Naplózva
ocsigep1
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1629


...


E-mail
« Új hozzászólás #1045 Dátum: 2010.08.26 csütörtök, 19:43:26 »

Sziasztok,

bő egy hete hideg indításnál a műszerfal alól prellező hang hallatszik kb fél-egy másodpercig. Tökre olyan, mintha egy mágneskapcsoló csak nagynehezen akarna behúzni. Egyéb jelenséget nem tapasztalok. Mi lehet ez? Kezdődik az iskola/oviszezon, a gép megint naponta sokszor lesz indítva-leállítva. Nem lenne jó egy lerohadás, neadjisten tűz... 
Naplózva

MKI 2.0i
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1046 Dátum: 2010.08.31 kedd, 09:25:27 »

Kezdődik az iskola/oviszezon, a gép megint naponta sokszor lesz indítva-leállítva. Nem lenne jó egy lerohadás, neadjisten tűz... 

Lehet, hogy ezzel el is tűnik...
Tegnap én is körbejártam a Fiestát. Most nyáron inkább két keréken tekerünk, így heti 2-3 alkalommal indítunk max. Tegnap még hűlt is a levegő, és nem a megszokott módon indult/járt a motor. Aztán minden rendbe jött, bele is ugrott jó 130km...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Gabro
Vendég
« Új hozzászólás #1047 Dátum: 2010.09.01 szerda, 06:34:47 »

Sziasztok! Az ajtó zár modul (Haynes doksiban Diagram 20-21, (117) Door Lock Module) az autóban hol található?
Naplózva
Sopro
Vendég
« Új hozzászólás #1048 Dátum: 2010.09.01 szerda, 07:35:53 »

Sziasztok!
Nem rég óta vagyok én is mondeo tulajdonos. Nagyon örülök, hogy erre az autóra jutott a választásom. Egy 93-as évjáratú 1,8-am van.
A következő probléma alakult ki, egy pár hete. A légzsák visszajelző kontroll lámpa égve marad. (csak a kormányban van légzsák) Az autóval nem koccantam sehol. Egyedül a biztosítékot tudtam ellenőrizni, az rendben volt. Lehet-e esetleg még valamit otthon házilag átnézni? Segítségeteket előre is köszönöm! worship
Naplózva
Csocso
Vendég
« Új hozzászólás #1049 Dátum: 2010.09.01 szerda, 08:40:05 »

Szia,
mivel nem nagy ordongosseg eldurrantani a legzsakot, ha rosszul nyulsz hozza, ezert szerintem vidd el egy markaszervizbe, ahol par perc alatt kiderul a diagnosztika soran a hiba oka. Ez nem kerulhet tul sokba es utana meg mindig el tudod donteni, hogy rajuk bizod-e a javitast vagy mas megoldas utan nezel.


Sziasztok!
Nem rég óta vagyok én is mondeo tulajdonos. Nagyon örülök, hogy erre az autóra jutott a választásom. Egy 93-as évjáratú 1,8-am van.
A következő probléma alakult ki, egy pár hete. A légzsák visszajelző kontroll lámpa égve marad. (csak a kormányban van légzsák) Az autóval nem koccantam sehol. Egyedül a biztosítékot tudtam ellenőrizni, az rendben volt. Lehet-e esetleg még valamit otthon házilag átnézni? Segítségeteket előre is köszönöm! worship
Naplózva
Oldalak: 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 ... 114   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.081 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.