Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.05 vasárnap, 14:20:25 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 ... 114   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 1793522 alkalommal)
0 Felhasználó és 20 vendég van a témában
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #1050 Dátum: 2010.09.01 szerda, 09:17:58 »

Sziasztok!
Nem rég óta vagyok én is mondeo tulajdonos. Nagyon örülök, hogy erre az autóra jutott a választásom. Egy 93-as évjáratú 1,8-am van.
A következő probléma alakult ki, egy pár hete. A légzsák visszajelző kontroll lámpa égve marad. (csak a kormányban van légzsák) Az autóval nem koccantam sehol. Egyedül a biztosítékot tudtam ellenőrizni, az rendben volt. Lehet-e esetleg még valamit otthon házilag átnézni? Segítségeteket előre is köszönöm! worship
valószínűleg neked is a kormányátvezető szalag szakadt el.Otthon is ki tudod cserélni de óvatosan.Kösd le az akkuról a sarukat,várj egy jó negyedórát.Kapcsolj be egy-két fogyasztót,hogy az összes fesz. távozzon.A kormányban kettő darab torx csavart találsz hátul (azt hiszem 8-as) tekerd ki és leveheted a légzsákot.Jelöld be a kormányállását és tekerd le a középen levő csavart,utána lehúzhatod a kormánykereket.Alatta van az átvezetőkábel,kösd le cseréld ki másikra.Összeszerelés értelemszerűen.Ha minden kész,rakd vissza a sarut,tanítsd be a motorvezérlést.Ha nem változik,akkor valószínűleg a légzsákindító modul ment tönkre,ahhoz a műszerfalat kell bontani,hogy kicserélhesd.
Naplózva
Sopro
Vendég
« Új hozzászólás #1051 Dátum: 2010.09.01 szerda, 09:36:14 »

valószínűleg neked is a kormányátvezető szalag szakadt el.Otthon is ki tudod cserélni de óvatosan.Kösd le az akkuról a sarukat,várj egy jó negyedórát.Kapcsolj be egy-két fogyasztót,hogy az összes fesz. távozzon.A kormányban kettő darab torx csavart találsz hátul (azt hiszem 8-as) tekerd ki és leveheted a légzsákot.Jelöld be a kormányállását és tekerd le a középen levő csavart,utána lehúzhatod a kormánykereket.Alatta van az átvezetőkábel,kösd le cseréld ki másikra.Összeszerelés értelemszerűen.Ha minden kész,rakd vissza a sarut,tanítsd be a motorvezérlést.Ha nem változik,akkor valószínűleg a légzsákindító modul ment tönkre,ahhoz a műszerfalat kell bontani,hogy kicserélhesd.

[/quote]

Szia!

Köszönöm a segítséget. Még ma utánajárok(szétszedem óvatosan) és akkor majd holnap beszámolok a történtekről(csak munkahelyen van netem:(  ), a "tanítsd be a motorvezérlést" alatt mit kell érteni? Mintha rémlene valami a gépkönyvből(mert elolvastam:), hogy saru eltávolítása esetén 8 km-t meg kell tenni a kocsival, hogy minden rendbe jöjjön magától. Az lenne? Köszönöm!
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1052 Dátum: 2010.09.01 szerda, 09:41:51 »

Sziasztok!
Nem rég óta vagyok én is mondeo tulajdonos. Nagyon örülök, hogy erre az autóra jutott a választásom. Egy 93-as évjáratú 1,8-am van.
A következő probléma alakult ki, egy pár hete. A légzsák visszajelző kontroll lámpa égve marad. (csak a kormányban van légzsák) Az autóval nem koccantam sehol. Egyedül a biztosítékot tudtam ellenőrizni, az rendben volt. Lehet-e esetleg még valamit otthon házilag átnézni? Segítségeteket előre is köszönöm! worship

Első körben azt próbáld meg, hogy elállítod a kormány oszlopot kifelé, befelé, majd a szokásos helyzetbe, hátha megjavul. Nekem szokott segíteni.
Többször is megejtem, néha elsőre nem sikerül. Ha mégsem, akkor tovább kell keresgélni...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1053 Dátum: 2010.09.01 szerda, 09:43:07 »

Mintha rémlene valami a gépkönyvből(mert elolvastam:), hogy saru eltávolítása esetén 8 km-t meg kell tenni a kocsival, hogy minden rendbe jöjjön magától. Az lenne? Köszönöm!

Azzal a különbséggel, hogy akksisaru levétele után 3 perc alapjárat, majd 2 perc 1200-as fordulat, és ezek után induljon a 8km változatos menet...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Sopro
Vendég
« Új hozzászólás #1054 Dátum: 2010.09.01 szerda, 13:29:02 »

valószínűleg neked is a kormányátvezető szalag szakadt el.Otthon is ki tudod cserélni de óvatosan.Kösd le az akkuról a sarukat,várj egy jó negyedórát.Kapcsolj be egy-két fogyasztót,hogy az összes fesz. távozzon.A kormányban kettő darab torx csavart találsz hátul (azt hiszem 8-as) tekerd ki és leveheted a légzsákot.Jelöld be a kormányállását és tekerd le a középen levő csavart,utána lehúzhatod a kormánykereket.Alatta van az átvezetőkábel,kösd le cseréld ki másikra.Összeszerelés értelemszerűen.Ha minden kész,rakd vissza a sarut,tanítsd be a motorvezérlést.Ha nem változik,akkor valószínűleg a légzsákindító modul ment tönkre,ahhoz a műszerfalat kell bontani,hogy kicserélhesd.


Közben beálltam, itt a munkahelyemen a tmk műhelybe, írattam kilépőt, nem bírtam ki.(a kormány ki-be húzogatás nem jött be sajnos) Szétszedtük, mindent sikerült úgy ahogy írtad, de a szalagkábel ami a fekete kerek dobozban volt az jó, kilehetett mérni műszerrel, mind az 5 kábel jó a szalagban(mondjuk abból három a kürté volt), nincs szakadás sehol. (csatlakozótól csatlakozóig mértünk)
Azt a légzsákindító modult bonyolult kicserélni és esetleg nem tudod, hogy körülbelül milyen árban mozog? Érdemes bontottat nézni? Esetleg még más ötlet? Eddigi segítségét mindenkinek köszönöm!
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #1055 Dátum: 2010.09.01 szerda, 13:41:32 »

Közben beálltam, itt a munkahelyemen a tmk műhelybe, írattam kilépőt, nem bírtam ki.(a kormány ki-be húzogatás nem jött be sajnos) Szétszedtük, mindent sikerült úgy ahogy írtad, de a szalagkábel ami a fekete kerek dobozban volt az jó, kilehetett mérni műszerrel, mind az 5 kábel jó a szalagban(mondjuk abból három a kürté volt), nincs szakadás sehol. (csatlakozótól csatlakozóig mértünk)
Azt a légzsákindító modult bonyolult kicserélni és esetleg nem tudod, hogy körülbelül milyen árban mozog? Érdemes bontottat nézni? Esetleg még más ötlet? Eddigi segítségét mindenkinek köszönöm!
az új ára elég húzós,bontottan 5-15e között mozog.
Naplózva
szm
Vendég
« Új hozzászólás #1056 Dátum: 2010.09.05 vasárnap, 08:13:11 »

Sziasztok
Most készülök megcsinálni a verdát, mert hengerfejes lett. Az a problémám ha lekötöm az aksit az elektronikus tárolók adatai törlődnek, vagyis még az ajtót sem tudom majd kinyitni a kulcsommal. Tudom, hogy létezik valamilyen "memóriaőrző kábel" de fogalmam sincs hol lehet ezt beszerezni vagy hogyan kell használni. Az elektronika nem az erősségem.Valaki tud segíteni?
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1057 Dátum: 2010.09.05 vasárnap, 09:50:26 »

Sziasztok
Most készülök megcsinálni a verdát, mert hengerfejes lett. Az a problémám ha lekötöm az aksit az elektronikus tárolók adatai törlődnek, vagyis még az ajtót sem tudom majd kinyitni a kulcsommal. Tudom, hogy létezik valamilyen "memóriaőrző kábel" de fogalmam sincs hol lehet ezt beszerezni vagy hogyan kell használni. Az elektronika nem az erősségem.Valaki tud segíteni?


Hogy ne tudnád már! Ott a kulcslyuk!
És nincs semmiféle kábelre szükség. Majd visszarakod az akksisarut, és minden megy tovább... Max a fejegységnek kell majd a kódja, ha olyan...
Egyáltalán most mikor autóról beszélünk?
(a profilodban tudod az aláírásodat szerkeszteni, ahol meg tudod adni az autód adatait, hogy legközelebb könnyebb legyen a segítség)
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
szm
Vendég
« Új hozzászólás #1058 Dátum: 2010.09.05 vasárnap, 15:43:14 »

1993 as 2.0 benzines mondeom van, vagy lehet csak volt, ha nem tudom megcsinálni. Tegnap menetközbe elfolyt az összes vizem, lefulladt a motor. Szétszedéskor kiderült csak egy cső ment amit gyorsan ki is cseréltünk feltöltöttük vízzel í tartályt lelégtelenítettem. Minden jónak tűnt felpörgött a motor húzott, nem folyt sehol a víz. Reggelre már nem indult lefullad és a kipufogón folyik a víz. Hengerfejes, legalábbis erre gondolok, ezt mondja mindenki viszont a nívópálcám nem habos, nem folyt bele az olaj a vízbe. Arra is gondoltam leégett a motor. Viszont ha szétszedem mivel immos az autó elvesznek az adatok, és le kell menteni róla vagy valami ilyesmi, nem tudom hogy kell csak azt mondták valami kis kábel egy 9 v elemmel. Egy sima aksi csere is gondot okoz másnak vagy csak nekem? Remélem csak rosszul informáltak.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1059 Dátum: 2010.09.05 vasárnap, 18:00:24 »

1993 as 2.0 benzines mondeom van, vagy lehet csak volt, ha nem tudom megcsinálni. Tegnap menetközbe elfolyt az összes vizem, lefulladt a motor. Szétszedéskor kiderült csak egy cső ment amit gyorsan ki is cseréltünk feltöltöttük vízzel í tartályt lelégtelenítettem. Minden jónak tűnt felpörgött a motor húzott, nem folyt sehol a víz. Reggelre már nem indult lefullad és a kipufogón folyik a víz. Hengerfejes, legalábbis erre gondolok, ezt mondja mindenki viszont a nívópálcám nem habos, nem folyt bele az olaj a vízbe. Arra is gondoltam leégett a motor. Viszont ha szétszedem mivel immos az autó elvesznek az adatok, és le kell menteni róla vagy valami ilyesmi, nem tudom hogy kell csak azt mondták valami kis kábel egy 9 v elemmel. Egy sima aksi csere is gondot okoz másnak vagy csak nekem? Remélem csak rosszul informáltak.

Ne haragudj, de Te nem tudsz olvasni?
Attól, hogy mindent mindenhova beírsz még nem fog az autód megjavulni...
A kipuffból lehet, hogy csak a pára folyt, ami normális ebben az időben. A motorból nem hinném, hogy csak úgy kijutna, max gőz formájában...
Vidd el szerelőhöz, majd ő felbontja...
Még egyszer leírom, hogy az akksis dolgaid hülyeség!!! Vedd le az akksit, és kész! Semmi sem fog feledésbe merülni!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Itt emberekkel beszélgetsz, akik szinte mindent olvasunk! Nem gépekkel, nem kell mindenhol bemutatkozni!

Üdv itt!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Robi8101
Vendég
« Új hozzászólás #1060 Dátum: 2010.09.10 péntek, 19:14:37 »

Sziasztok! 93-as 1.8b mondeom van. Az a gondom vele,hogy a fűtésem csak max(4-es) fokozaton működik. Már cseréltem előtétellenállást,de semmi változás. Mi lehet a gond??? Ha tudtok, segítsetek!!! Előre is köszönöm!!! help
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1061 Dátum: 2010.09.10 péntek, 20:20:29 »

Sziasztok! 93-as 1.8b mondeom van. Az a gondom vele,hogy a fűtésem csak max(4-es) fokozaton működik. Már cseréltem előtétellenállást,de semmi változás. Mi lehet a gond??? Ha tudtok, segítsetek!!! Előre is köszönöm!!! help

Küldtem mailt az ügyben, hátha segít...
Ha az ellenálláslétra tényleg hibátlan, akkor a kapcsoló körül néznék szét...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Zotyesz84
Vendég
« Új hozzászólás #1062 Dátum: 2010.09.12 vasárnap, 11:16:29 »

Közben beálltam, itt a munkahelyemen a tmk műhelybe, írattam kilépőt, nem bírtam ki.(a kormány ki-be húzogatás nem jött be sajnos) Szétszedtük, mindent sikerült úgy ahogy írtad, de a szalagkábel ami a fekete kerek dobozban volt az jó, kilehetett mérni műszerrel, mind az 5 kábel jó a szalagban(mondjuk abból három a kürté volt), nincs szakadás sehol. (csatlakozótól csatlakozóig mértünk)
Azt a légzsákindító modult bonyolult kicserélni és esetleg nem tudod, hogy körülbelül milyen árban mozog? Érdemes bontottat nézni? Esetleg még más ötlet? Eddigi segítségét mindenkinek köszönöm!

Szia!

Én megvettem az autót akkor minden rendben volt a légzsákvisszajelző szépen kialudt úgy ahogy kell. Rá 1 héttel elhatároztam hogy kicserélem a rádiót a kocsiba, ahogy kivettem a régit láttam hogy itt baj lesz mert nem a gyári csatik voltak meg hanem olyan összekötözös buli. Nagynehezen beszereltem a saját rádiómat majd próba. Gyújtás ráad és csak egy pukkanást halottam. Elment a motortérben az "anya" bizti plussz a műszerfal világítás bizti. Na mondom oké.  falbav Nagynehezen megcsináltam a rádiót, (egy teljesen új vezetékezést csináltam) kicseréltem a biztiket. És onnantól kezdve már nekem se akart kialudni a légzsákvisszajelző lámpa. A lényeg az egészben hogy emlékezz vissza nem-e csináltál valami elektronikai szerelgetést a lámpa hibája elött.
Naplózva
zordi
Vendég
« Új hozzászólás #1063 Dátum: 2010.09.15 szerda, 21:25:47 »

Sziasztok!

Új vagyok itt,már egy ideje azért olvasgatom a fórumot. Segítséget szeretnék kérni.
 
Most vettem egy 95" v6 kombit és az infrás központim-riasztom nem csinál  szinte semmit.
Mikor megvettem a semmi nem működött a led is hibára utalóan villogott, aztán felprogramoztam az itt leírtak szerint ami sikerült részben ,a led nem jelez hibát de a távirányító megnyomásakor sötétben a belső világítás gyullad fel, riasztó központi nincs, biztit megnéztem rendben ,ha kiveszem a belső világítást sem kapcsolja. Merre induljak hol lehet a hiba ? Utólag hova kéne bekötnöm egy központi zár vezérlőt, riasztó annyira nem érdekel.

Köszönöm a segítséget lőre is.
Naplózva
zordi
Vendég
« Új hozzászólás #1064 Dátum: 2010.09.18 szombat, 19:41:19 »

Sziasztok!

Új vagyok itt,már egy ideje azért olvasgatom a fórumot. Segítséget szeretnék kérni.
  
Most vettem egy 95" v6 kombit és az infrás központim-riasztom nem csinál  szinte semmit.
Mikor megvettem a semmi nem működött a led is hibára utalóan villogott, aztán felprogramoztam az itt leírtak szerint ami sikerült részben ,a led nem jelez hibát de a távirányító megnyomásakor sötétben a belső világítás gyullad fel, riasztó központi nincs, biztit megnéztem rendben ,ha kiveszem a belső világítást sem kapcsolja. Merre induljak hol lehet a hiba ? Utólag hova kéne bekötnöm egy központi zár vezérlőt, riasztó annyira nem érdekel.

Köszönöm a segítséget lőre is.



köszi  megcsináltam
« Utoljára szerkesztve: 2010.09.19 vasárnap, 08:02:40 írta Joe » Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1065 Dátum: 2010.09.19 vasárnap, 08:03:43 »


köszi  megcsináltam

És mi lett a megoldás? Hagy tanuljunk. Wink
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Pocska
Vendég
« Új hozzászólás #1066 Dátum: 2010.09.22 szerda, 14:53:08 »

Sziasztok!

Szerintetek mennyibe fájna, ha kicserélném a mostani vezetékköteget a motortérben? Nem feltétlenül újra, de mindenképpen belevalóra. A mostanit az előző tulaj rakta bele és nem vagyok benne biztos, hogy  bele való. 1 csomó vezeték van ami nincs bedugva sehova. Ez normális?

Pocska
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #1067 Dátum: 2010.09.22 szerda, 15:17:13 »

Sziasztok!

Szerintetek mennyibe fájna, ha kicserélném a mostani vezetékköteget a motortérben? Nem feltétlenül újra, de mindenképpen belevalóra. A mostanit az előző tulaj rakta bele és nem vagyok benne biztos, hogy  bele való. 1 csomó vezeték van ami nincs bedugva sehova. Ez normális?

Pocska
Naná,hogy az.Ha beleraktak mondjuk egy GHIA köteget,akkor azon rajta lehet egy jópár extrának is a csatlakozója.Hűtő és ablakmosó szintjeladó,külső hőm. érzékelő,fék kopásjelző,tempomat csatlakozók,ködlámpa,jobb oldali kürt stb.Emiatt én nem aggódnék a helyedben,ez itt még senkit nem zavart....
Naplózva
Pocska
Vendég
« Új hozzászólás #1068 Dátum: 2010.09.22 szerda, 16:44:44 »

Naná,hogy az.Ha beleraktak mondjuk egy GHIA köteget,akkor azon rajta lehet egy jópár extrának is a csatlakozója.Hűtő és ablakmosó szintjeladó,külső hőm. érzékelő,fék kopásjelző,tempomat csatlakozók,ködlámpa,jobb oldali kürt stb.Emiatt én nem aggódnék a helyedben,ez itt még senkit nem zavart....

Ok, akkor  nem zavar. ha nem belevaló lenne azt észrevenném?
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #1069 Dátum: 2010.09.22 szerda, 17:27:07 »

Ok, akkor  nem zavar. ha nem belevaló lenne azt észrevenném?
hát nem tudom.Ha nem belevaló lenne?Akkor szerintem össze lenne gányolva az egész.Igaz,ha igényesen csinálják meg,akkor nem gáz.Ha igénytelenül,akkor meg mindenfelé szigetelőszalaggal meg toldásokkal lenne tele.Persze azért ne téveszd össze a gyárival.Általában a műanyag kábelcsatornát nem szokták visszarakni,mert azok törnek és lusta mindenki pótolni (pedig nem egy egetverő összeg métere...)
Naplózva
Apanya
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 116



E-mail
« Új hozzászólás #1070 Dátum: 2010.09.28 kedd, 11:57:27 »

Sziasztok!

Egy kis segitség kellene!MK 1-es mondeohoz keresek tanitható kulcsot (infrás) Elhagytam.... szomoru1 Már gyári kulcsos tokot szereztem csak maga a riasztó rész kellene! Hol,kinél érdeklődjek,mert a gyári horror összegű! gun  falbav
Képem van,de nem tudom beszurni!Hogyan tudnám felrakni?
Előre is köszönöm! Smiley
Naplózva

1993 Mk1 mondeo turnier GHIA 2.0
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1071 Dátum: 2010.09.28 kedd, 12:18:51 »

Sziasztok!

Egy kis segitség kellene!MK 1-es mondeohoz keresek tanitható kulcsot (infrás) Elhagytam.... szomoru1 Már gyári kulcsos tokot szereztem csak maga a riasztó rész kellene! Hol,kinél érdeklődjek,mert a gyári horror összegű! gun  falbav
Képem van,de nem tudom beszurni!Hogyan tudnám felrakni?
Előre is köszönöm! Smiley

Vaterán nézted már?

Képet egy ingyenes képfeltöltési oldalra feltöltve tudod most feltenni. Pl: www.kepfeltoltes.hu
Az ott kapott linket pedig bemásolod ide...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Apanya
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 116



E-mail
« Új hozzászólás #1072 Dátum: 2010.09.28 kedd, 14:13:05 »

köszi a tippet!
 A tollal rajzolt riasztót keresem ha van valakinek segitsen!
http://kepfeltoltes.hu/view/100928/K_p0246_www.kepfeltoltes.hu_.jpg worship
Naplózva

1993 Mk1 mondeo turnier GHIA 2.0
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #1073 Dátum: 2010.09.28 kedd, 14:24:26 »

köszi a tippet!
 A tollal rajzolt riasztót keresem ha van valakinek segitsen!
http://kepfeltoltes.hu/view/100928/K_p0246_www.kepfeltoltes.hu_.jpg worship
Nekem van ilyen kulcsom,csak épp fogalmam sincs,hogy működik-e.A  duplazár meg az immo van meg a gyári riasztót kiszerelték és emiatt nem tudom ez a rész működik-e.De az ebay is tele van velük,olcsóbban mint itt.
Naplózva
Apanya
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 116



E-mail
« Új hozzászólás #1074 Dátum: 2010.09.28 kedd, 14:27:26 »

Nekem van ilyen kulcsom,csak épp fogalmam sincs,hogy működik-e.A  duplazár meg az immo van meg a gyári riasztót kiszerelték és emiatt nem tudom ez a rész működik-e.De az ebay is tele van velük,olcsóbban mint itt.
Árat mondasz?
Naplózva

1993 Mk1 mondeo turnier GHIA 2.0
Apanya
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 116



E-mail
« Új hozzászólás #1075 Dátum: 2010.09.28 kedd, 14:29:47 »

Nekem van ilyen kulcsom,csak épp fogalmam sincs,hogy működik-e.A  duplazár meg az immo van meg a gyári riasztót kiszerelték és emiatt nem tudom ez a rész működik-e.De az ebay is tele van velük,olcsóbban mint itt.
Egyébként nem vagyok számitógépfüggő,és nem tudom mi az az ebay rinya falbav wow1
Naplózva

1993 Mk1 mondeo turnier GHIA 2.0
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #1076 Dátum: 2010.09.28 kedd, 17:41:14 »

Egyébként nem vagyok számitógépfüggő,és nem tudom mi az az ebay rinya falbav wow1
Ő például klubtag,Viló néven fut érdeklődj nála!
http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_felszereles_szemelyauto/egyeb_alkatresz_felszereles/ford_mondeo_mki_es_mkii_taviranyitos_kulcs_181192094.html

Ő Angliából hozza be a cuccost,elég korrekt,bár én egyszer összevesztem vele,azóta tiltólistán vagyok nála.Szerintem megszívta,mert sok alkatrész kell a véhatosomhoz,amin kereshetett volna elég szépen (felénk nemigen van bontott alkatrész hozzá...)
http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_felszereles_szemelyauto/egyeb_alkatresz_felszereles/ford_mondeo_ii_gyari_taviranyitos_kulcs_180781739.html
http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_felszereles_szemelyauto/egyeb_alkatresz_felszereles/ford_mondeo_i_gyari_taviranyito_kulcs_180780876.html
http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_felszereles_szemelyauto/egyeb_alkatresz_felszereles/ford_mondeo_ii_gyari_taviranyito_kulcs_180780585.html

Közben megnéztem azt,ami nekem van.Nem tudom jó-e,amit beleraktam elemet,kapásból le van merülve,úgyhogy sanszos,hogy nem jó.De mk2,szundi is bont,náluk is érdeklődj.

Ebay:

http://desc.shop.ebay.co.uk/i.html?_nkw=mondeo+key&_sacat=0&_odkw=mondeo+key&_osacat=0&_trksid=p3286.c0.m270.l1313&LH_TitleDesc=1&_rdc=1
Naplózva
zordi
Vendég
« Új hozzászólás #1077 Dátum: 2010.09.28 kedd, 20:26:09 »

És mi lett a megoldás? Hagy tanuljunk. Wink

Kérlek szépen a google -be ban ból ből , találtam kapcsolási rajzot /ha kell valakinek átküldöm/,és minden vezetéket megpróbáltam lekövetni,és kimérni,mikor a vége felé jártam és kezdtem elkeseredni, a csomagtartó zárhoz érkeztem törve volt a hátulja és összerakásnál felcserélhették a 3  szálas csatit a 2 szálassal megfordítottam és azóta jó , van zár riasztó minden addig kulcsal sem volt központi ,hókusz-  pókusz, ima , ráolvasás,sámán  tánc nem volt, csak ennyi, és nagyon örülök neki ,mert igazából azért kezdtem a rajzot tanulmányozni, hogy esek neki és teszek be egy riasztót zárvezérlővel integet2
Naplózva
orc
Vendég
« Új hozzászólás #1078 Dátum: 2010.09.30 csütörtök, 11:02:11 »

Sziasztok!

97-es mondimmal az lenne a bajom, hogy a központi zár egyszer működik máskor nem. Házilag meg tudok nézni vmit vagy irány a szerelő.

Köszi.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1079 Dátum: 2010.09.30 csütörtök, 13:22:16 »

Sziasztok!

97-es mondimmal az lenne a bajom, hogy a központi zár egyszer működik máskor nem. Házilag meg tudok nézni vmit vagy irány a szerelő.

Köszi.

Ajtó csatikat széthúzod, és kontakt sprayvel kezeled. Ha esetleg az ajtókárpitot is leszeded, akkor ott is lehet ugyan ilyen kezeléseket kieszközölni...
Így hirtelen...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Csocso
Vendég
« Új hozzászólás #1080 Dátum: 2010.10.01 péntek, 08:12:58 »

Sziasztok!

97-es mondimmal az lenne a bajom, hogy a központi zár egyszer működik máskor nem. Házilag meg tudok nézni vmit vagy irány a szerelő.

Köszi.

Amennyiben Joe kollega altal javasolt kezeles utan tovabbra is fennall a jelenseg, javaslom szereltess be egy taviranyitos riasztot, ami vezerli a kozpontizarat is, mert ez olcsobb megoldas, mint kicserelni az ajtoknal a komplett cuccot. Ha kulccsal nyitod - zarod, akkor ennyi ido alatt mar sanszos, hogy elkoptak a mikrokapcsolok a zarban, amiket kulon nem lehet cserelni csak komplett szerkezettel egyutt.

Udv
Naplózva
Apanya
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 116



E-mail
« Új hozzászólás #1081 Dátum: 2010.10.01 péntek, 18:36:27 »

Ő például klubtag,Viló néven fut érdeklődj nála!
http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_felszereles_szemelyauto/egyeb_alkatresz_felszereles/ford_mondeo_mki_es_mkii_taviranyitos_kulcs_181192094.html

Ő Angliából hozza be a cuccost,elég korrekt,bár én egyszer összevesztem vele,azóta tiltólistán vagyok nála.Szerintem megszívta,mert sok alkatrész kell a véhatosomhoz,amin kereshetett volna elég szépen (felénk nemigen van bontott alkatrész hozzá...)
http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_felszereles_szemelyauto/egyeb_alkatresz_felszereles/ford_mondeo_ii_gyari_taviranyitos_kulcs_180781739.html
http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_felszereles_szemelyauto/egyeb_alkatresz_felszereles/ford_mondeo_i_gyari_taviranyito_kulcs_180780876.html

http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_felszereles_szemelyauto/egyeb_alkatresz_felszereles/ford_mondeo_ii_gyari_taviranyito_kulcs_180780585.html

Közben megnéztem azt,ami nekem van.Nem tudom jó-e,amit beleraktam elemet,kapásból le van merülve,úgyhogy sanszos,hogy nem jó.De mk2,szundi is bont,náluk is érdeklődj.

Ebay:

http://desc.shop.ebay.co.uk/i.html?_nkw=mondeo+key&_sacat=0&_odkw=mondeo+key&_osacat=0&_trksid=p3286.c0.m270.l1313&LH_TitleDesc=1&_rdc=1



Köszönöm az infókat,ismét örülök hogy van ez a fórum!
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.03 vasárnap, 15:08:13 írta Joe » Naplózva

1993 Mk1 mondeo turnier GHIA 2.0
Pocska
Vendég
« Új hozzászólás #1082 Dátum: 2010.10.10 vasárnap, 15:57:13 »

Sziasztok!

A gondom az lenne, hogy most cseréltem Lambdaszondát és nem működik. Új NGK-t vettem, nem hiszem, h az a gond. Valakinek van ötlete mi lehet a baj?

Üdv: Pocska
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #1083 Dátum: 2010.10.10 vasárnap, 16:00:41 »

Sziasztok!

A gondom az lenne, hogy most cseréltem Lambdaszondát és nem működik. Új NGK-t vettem, nem hiszem, h az a gond. Valakinek van ötlete mi lehet a baj?

Üdv: Pocska
egészen pontosan mit jelent az, hogy nem működik?
miért cserélted az előzőt?
Naplózva
Pocska
Vendég
« Új hozzászólás #1084 Dátum: 2010.10.11 hétfő, 08:11:41 »

egészen pontosan mit jelent az, hogy nem működik?
miért cserélted az előzőt?

Kimérték és állítólag folyamatosan változnia kellene a feszültégnek vagy mi. Az enyém meg folyamatosan mutat vagy épp semmi. Azt mondják Keverék képzési gondjai vannak a kocsinak. Egyszer sokat kap, egyszer meg szegény a keverék. Mitől lehet?
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1085 Dátum: 2010.10.11 hétfő, 08:32:19 »

Kimérték és állítólag folyamatosan változnia kellene a feszültégnek vagy mi. Az enyém meg folyamatosan mutat vagy épp semmi. Azt mondják Keverék képzési gondjai vannak a kocsinak. Egyszer sokat kap, egyszer meg szegény a keverék. Mitől lehet?

Ez lambdától (is) lehet. De főleg ettől...
Vmit sikerült elkötni, vagy gyárilag rossz az új...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #1086 Dátum: 2010.10.11 hétfő, 08:36:39 »

Kimérték és állítólag folyamatosan változnia kellene a feszültégnek vagy mi. Az enyém meg folyamatosan mutat vagy épp semmi. Azt mondják Keverék képzési gondjai vannak a kocsinak. Egyszer sokat kap, egyszer meg szegény a keverék. Mitől lehet?
Hát,a lambda közre játszik,az biztos.De ha nem változott,akkor nézd tovább,ami még hozzátartozik.Ha rossz a fojtószelep potméter,az is közrejátszhat.Azt ki lehet mérni,hogy jó-e.Ha az rossz jelet ad,akkor elképzelhető,hogy a lambda jelét figyelembe se veszi az EEC.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1087 Dátum: 2010.10.11 hétfő, 11:12:21 »

Ha az rossz jelet ad,akkor elképzelhető,hogy a lambda jelét figyelembe se veszi az EEC.

Nem is ad jelet, hiszen az is lusta, azaz rossz! nyes
Először azt kell rendbe rakni, és utána tovább, hogy azt is kizárhassák.
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Rob
Vendég
« Új hozzászólás #1088 Dátum: 2010.10.11 hétfő, 11:19:50 »

Sziasztok!

A gondom az lenne, hogy most cseréltem Lambdaszondát és nem működik. Új NGK-t vettem, nem hiszem, h az a gond. Valakinek van ötlete mi lehet a baj?

Üdv: Pocska

Nekem is előfordult, amikor a szerelő az új Bosch-szondát beépítette, hogy nem volt jó, de ez csak a beméréssel derült ki. A házilagos szondacserélgetés ezért nem jó. A szonda hibája túlságosan látványos hibajelenségeket nem produkál.

Naplózva
Pocska
Vendég
« Új hozzászólás #1089 Dátum: 2010.10.11 hétfő, 13:51:11 »

Nekem is előfordult, amikor a szerelő az új Bosch-szondát beépítette, hogy nem volt jó, de ez csak a beméréssel derült ki. A házilagos szondacserélgetés ezért nem jó. A szonda hibája túlságosan látványos hibajelenségeket nem produkál.



Nekem is csak a fogyasztáson lehet észrevenni, h nem jó. Ilyenkor mi a megoldás?
Naplózva
Pocska
Vendég
« Új hozzászólás #1090 Dátum: 2010.10.11 hétfő, 13:55:09 »

Ez lambdától (is) lehet. De főleg ettől...
Vmit sikerült elkötni, vagy gyárilag rossz az új...

Nem hiszem, h rosszul lett bekötve, mert volt fekete szürke és kettő fehér vezeték. Max a 2 fehéret köthettük máshogy, de az meg nem hiszem, h számít.
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #1091 Dátum: 2010.10.11 hétfő, 13:57:35 »

Nem hiszem, h rosszul lett bekötve, mert volt fekete szürke és kettő fehér vezeték. Max a 2 fehéret köthettük máshogy, de az meg nem hiszem, h számít.
forrasztva vagy kötve van?
mert állítólag a forrasztás nem a legjobb megoldás
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #1092 Dátum: 2010.10.11 hétfő, 14:48:17 »

forrasztva vagy kötve van?
mert állítólag a forrasztás nem a legjobb megoldás
az nem számít,az a fűtésé.A fekete-szürke ne legyen felcserélve.Szerintem máshol (is) van a gond,lásd lejjebb.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1093 Dátum: 2010.10.11 hétfő, 16:11:39 »

Nem hiszem, h rosszul lett bekötve, mert volt fekete szürke és kettő fehér vezeték. Max a 2 fehéret köthettük máshogy, de az meg nem hiszem, h számít.

Ha lusta, akkor csere. Vidd vissza, hogy rossz...
Addig ne menj tovább, amíg ennek a végére nem érsz. Ha ezt is kiszűrted, akkor folytasd máshol...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Pocska
Vendég
« Új hozzászólás #1094 Dátum: 2010.10.11 hétfő, 17:59:47 »

forrasztva vagy kötve van?
mert állítólag a forrasztás nem a legjobb megoldás

A csatlakozóba forrasztottuk, szóval maga a vezeték nincs kötögetve, forrasztgatva sehol.
Naplózva
lajcsika
Vendég
« Új hozzászólás #1095 Dátum: 2010.10.11 hétfő, 18:35:36 »

Sziasztok!
Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok hogy: mk1-es mondeomnál az utastér fűtéssel vannak problémáim. pontosabban a nem tudom állítani hogy hová fújja a levegőt. akár hová állítom mindíg csak a szélvédőre fúj. ha viszont ki akarom kapcsolni akkor kikapcsol. köszi a segítséget előre is
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1096 Dátum: 2010.10.11 hétfő, 19:52:59 »

Sziasztok!
Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok hogy: mk1-es mondeomnál az utastér fűtéssel vannak problémáim. pontosabban a nem tudom állítani hogy hová fújja a levegőt. akár hová állítom mindíg csak a szélvédőre fúj. ha viszont ki akarom kapcsolni akkor kikapcsol. köszi a segítséget előre is


Vhol elszökik a vákuum a rendszerből. Esetleg keress kallódó csövet, vagy sziszegő hangot a műszerfal mögött, és a motortérben...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Guci07
Vendég
« Új hozzászólás #1097 Dátum: 2010.10.12 kedd, 17:07:37 »

Sziasztok!
Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok hogy: mk1-es mondeomnál az utastér fűtéssel vannak problémáim. pontosabban a nem tudom állítani hogy hová fújja a levegőt. akár hová állítom mindíg csak a szélvédőre fúj. ha viszont ki akarom kapcsolni akkor kikapcsol. köszi a segítséget előre is

Nálam is ez volt a hiba amúgy, de csak lecsúszott egy vákuumcső a műszerfalban.Esetleg kapcsoló hiba.
Naplózva
keresze
Vendég
« Új hozzászólás #1098 Dátum: 2010.10.13 szerda, 13:23:30 »

Sziasztok!

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy a km órához kapcsolódó elektromos sebességmérő jeladó megadta magát (egy kis pöcök letört róla), így most egyáltalán nem mutatja, hogy mennyivel megyünk. Ezért keresek egy cseredarabot. Van valakinek elfekvőben egy felesleges, de jól működő jeladója (gyári szám: 95BB-9E731-AA (vagy AB vagy AC))? Az ára is érdekelne. Előre is köszönöm a segítséget. Várom mielőbbi válaszaitokat.
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.13 szerda, 14:21:14 írta keresze » Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1099 Dátum: 2010.10.13 szerda, 15:07:50 »

Sziasztok!

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy a km órához kapcsolódó elektromos sebességmérő jeladó megadta magát (egy kis pöcök letört róla), így most egyáltalán nem mutatja, hogy mennyivel megyünk. Ezért keresek egy cseredarabot. Van valakinek elfekvőben egy felesleges, de jól működő jeladója (gyári szám: 95BB-9E731-AA (vagy AB vagy AC))? Az ára is érdekelne. Előre is köszönöm a segítséget. Várom mielőbbi válaszaitokat.

Keresd Szundit!
Elektromos órához keress, mert a Tiéd már nem bovdenes...
Kb 5e körül van a bontott ára, de ne lepődj meg, ha 3-ért is odaadják:)
Lehet, hogy más alapjárati problémád is van most, ha tényleg van, akkor ez a csere után meg fog szűnni, ugyanis most a komputer azt a jelet kapja, hogy áll az autó...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Oldalak: 1 ... 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 ... 114   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.078 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.