Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.05 vasárnap, 11:59:03 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 ... 114   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 1793414 alkalommal)
0 Felhasználó és 19 vendég van a témában
lacus3
Vendég
« Új hozzászólás #1150 Dátum: 2010.10.28 csütörtök, 18:01:31 »

Az ajtókapcsolók tesztelése:hátsóablakfütéskapcsoló benyomni gyujtást rátenni  kapcsolót elengedni és lehet nyitogatni az ajtókat eggyesével ahol müködik az ajtókapcsoló ott csilingel a biztitáblaalatti vezérlőmodul. integet2
Naplózva
Pocska
Vendég
« Új hozzászólás #1151 Dátum: 2010.10.29 péntek, 13:09:06 »

Köszönöm, sikerült megcsinálni a lámpákat és a világításnál is csilingel ha rajtamarad. A kapcsolók voltak nagyon koszosak és nem zárt (egyik sem), és a lámpa is rosszul kapcsolt. Még a hátsó lámpát kell megnéznem, mert az sem kapcsol fel, gondolom hasonló problémák miatt.

Amit viszont találtam és nem tudom mi lehet! A biztosítéktáblánál van 1 eurocar feliratú kis doboz. Én a riasztóra tippelnék, de az nem működik. Mi az?

Üdv: Pocska
Naplózva
Guci07
Vendég
« Új hozzászólás #1152 Dátum: 2010.10.29 péntek, 14:07:10 »

Sziasztok!

Lenne egy hatalmas problémám. Motortéri biztosítéktáblába beleégett a tompított biztosítéka, szétszedtük, kivadásztuk a beleszakadt lábadt, de most hol van lámpám hol nincs. Arra irányulna akérdésem, hogyan lehetne összerakni, mi a lépéssorozata(csokikat rakom rá a kiálló lábakra vagy hogyan, vagy mi a megoldás egfyáltalán.)
Előre is köszi!

Guci

Megoldottam, bár ráment 2 délutánom hehe
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1153 Dátum: 2010.10.29 péntek, 14:23:23 »

Megoldottam, bár ráment 2 délutánom hehe

 eljen
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #1154 Dátum: 2010.10.29 péntek, 14:49:47 »

Köszönöm, sikerült megcsinálni a lámpákat és a világításnál is csilingel ha rajtamarad. A kapcsolók voltak nagyon koszosak és nem zárt (egyik sem), és a lámpa is rosszul kapcsolt. Még a hátsó lámpát kell megnéznem, mert az sem kapcsol fel, gondolom hasonló problémák miatt.

Amit viszont találtam és nem tudom mi lehet! A biztosítéktáblánál van 1 eurocar feliratú kis doboz. Én a riasztóra tippelnék, de az nem működik. Mi az?

Üdv: Pocska
KEZDŐDIK?én a legkülönfélébb dolgokat találtam eddig minden autómban...a barkácsolt dolgokról nem is beszélve...
Naplózva
Pocska
Vendég
« Új hozzászólás #1155 Dátum: 2010.10.30 szombat, 09:57:59 »

KEZDŐDIK?én a legkülönfélébb dolgokat találtam eddig minden autómban...a barkácsolt dolgokról nem is beszélve...


Akkor az nem valami gyári kütyü?
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #1156 Dátum: 2010.10.30 szombat, 10:53:08 »


Akkor az nem valami gyári kütyü?
Attól még lehet gyári,de én például már nem tudtam követni,hogy a piros autóba mik lettek beszerelve az itt eltöltött 7 év alatt.A kék autó nálam lett itt forgalomba helyezve.Hála istennek senki nem nyúlt hozzá magyarországon,rendezett volt kívül-belül,semmi sufni szerelés nem volt rajta és benne.A piros meg...amikor először kellett biztosítékot cserélnem az utastérben,az a látvány fogadott,hogy minden vezeték egykupacba összekötegelőzve,reléhegyek szigetelőszalagozva.Abban bíztam,ne kelljen sose hozzányúlnom.Tavaly beüttöt a krach,elszállt az ablaktörlő.Gyakorlatilag a relétől kiindulva szétolvadt a vezetéke.Az anyázást megértettem a villamosságisnál,én csak annyit tettem,hogy leszedtem a burkolatot és mutattam,azt kell cserélni.Két nap,15 rugó és megcsinálták.Felajánlottak egy komplett vezetékcserét,de nem éltem vele,erősen eladni akartam az autót,nemhogy még ebbe is beruházzak.A motoroldalon is össze-vissza voltak toldva a kábelek,olyan megdöbbentő helyeken,hogy egyszerűbb lett volna a vezeték köteget cserélni mint kibontani,összekötni,szalagozni,visszatenni.A legszebb az volt,amikor próbából kicseréltem az eec-t és megnéztem a csatiját.Lepattintottam a műanyag burkolatot,még ott is volt javítás...Valahogy eltört az egyik lábnál a vezeték kb. 1 cm-re.Még ott is csak simán összetekerték a két véget,oszt jól van.Végül nálam kapott új köteget a vezérlés és csoda történt.Majdhogynem minden normálisan működött,az addigi bosszantó kis hibák gyakorlatilag megszűntek (néha-néha rángatás,padlóra fulladás stb...amiknek az ellenőrzést már vagy tucatszor megcsináltam) Az egyetlen dolog a vízhőfok mutató rendszertelen működése volt.Ez gyakorlatilag nagyon sok embernél előjött.Nálam is előtte semmit nem mutatott,bár gond nem volt vele.A köteg csere után varázslatos módon elkezdett működni,bár az megmaradt,hogy magától lement nullára,aztán meg visszaállt.És ott is mindent kicseréltem,de ez az egy dolog sosem működött rendesen (a kék autóban sem,pedig azzal aztán tényleg nem gond) A rádiócserénél szembesültem vele,hogy a gyári Ford csatikra nem átalakító volt rádugva,hanem egy összetákolt vezetékrendszer a pőre vezetékkel beledugdosva a csatlakozóba.Egy átalakító médiamárkt áron 2000 ft....
A véhatos is tartogat meglepiket,bár azért az elektromos rendszere nagyrészt gyári,ennél inkább a nem megfelelő alkatrészek beszerelése okoz gondot ill. a kiszámlázott de el nem végzett javítások.
Naplózva
Pocska
Vendég
« Új hozzászólás #1157 Dátum: 2010.10.30 szombat, 16:42:05 »

Attól még lehet gyári,de én például már nem tudtam követni,hogy a piros autóba mik lettek beszerelve az itt eltöltött 7 év alatt.A kék autó nálam lett itt forgalomba helyezve.Hála istennek senki nem nyúlt hozzá magyarországon,rendezett volt kívül-belül,semmi sufni szerelés nem volt rajta és benne.A piros meg...amikor először kellett biztosítékot cserélnem az utastérben,az a látvány fogadott,hogy minden vezeték egykupacba összekötegelőzve,reléhegyek szigetelőszalagozva.Abban bíztam,ne kelljen sose hozzányúlnom.Tavaly beüttöt a krach,elszállt az ablaktörlő.Gyakorlatilag a relétől kiindulva szétolvadt a vezetéke.Az anyázást megértettem a villamosságisnál,én csak annyit tettem,hogy leszedtem a burkolatot és mutattam,azt kell cserélni.Két nap,15 rugó és megcsinálták.

És úgy hozzávetőlegesen mennyibe kerül egy ilyen teljes vezetékelés? Nekem is mindenhol szigetelőszalag hegyek vannak. Legalább a motor részben ki kellene cserélnem szerintem.
Naplózva
petti
Vendég
« Új hozzászólás #1158 Dátum: 2010.10.30 szombat, 18:00:14 »

Üdv
Esetleg tudna nekem valaki valamit arról nyilatkozni hogy MK1 be urolag tempomat szerelhető vagy felejtős??2.0 benzinről van szó,95 ös évjáratban..
 wave
Naplózva
sasyka
Vendég
« Új hozzászólás #1159 Dátum: 2010.10.30 szombat, 18:33:52 »

Sziasztok
Egy csomó helyen rákerestem a fejegység kiszerelésére, de nem igazán jutottam előre.
MK3 diesel kombi, Motorola dupla DIN-es GPS-es fejegység, a kiszedéshez lapos kiszedő kéne, ami természetesen nincs. Dekopír fűrészlapokkal próbáltam, meg sem mozdul.
Sajnos ki kell szednem, mert van vakami kontakt hibám pld. a blutooth telefonnál illetve a fűtésem is saját életet él.

Kérek valami értékelhető segítséget a kiszedésre. A hosszú hétvégén a Ford szervíz nem igazán megy.

köszönöm  worship
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #1160 Dátum: 2010.10.30 szombat, 18:38:07 »

Sziasztok
Egy csomó helyen rákerestem a fejegység kiszerelésére, de nem igazán jutottam előre.
MK3 diesel kombi, Motorola dupla DIN-es GPS-es fejegység, a kiszedéshez lapos kiszedő kéne, ami természetesen nincs. Dekopír fűrészlapokkal próbáltam, meg sem mozdul.
Sajnos ki kell szednem, mert van vakami kontakt hibám pld. a blutooth telefonnál illetve a fűtésem is saját életet él.

Kérek valami értékelhető segítséget a kiszedésre. A hosszú hétvégén a Ford szervíz nem igazán megy.

köszönöm  worship
ha tudod, hogy mk3-as mondid van, akkor miért nem a MondeoIII-as topicban kérdezel??
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
sasyka
Vendég
« Új hozzászólás #1161 Dátum: 2010.10.30 szombat, 19:10:31 »

ha tudod, hogy mk3-as mondid van, akkor miért nem a MondeoIII-as topicban kérdezel??

Azért mert itt találtam ezzek kapcsolatos kérdéseket, egyébként köszi a segítséget.
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #1162 Dátum: 2010.10.30 szombat, 19:18:44 »

Sziasztok
Egy csomó helyen rákerestem a fejegység kiszerelésére, de nem igazán jutottam előre.
MK3 diesel kombi, Motorola dupla DIN-es GPS-es fejegység, a kiszedéshez lapos kiszedő kéne, ami természetesen nincs. Dekopír fűrészlapokkal próbáltam, meg sem mozdul.
Sajnos ki kell szednem, mert van vakami kontakt hibám pld. a blutooth telefonnál illetve a fűtésem is saját életet él.

Kérek valami értékelhető segítséget a kiszedésre. A hosszú hétvégén a Ford szervíz nem igazán megy.

köszönöm  worship
pl. vékony szögek,amikkel félre tudod hajtani a lapokat,feltéve,hogy olyan a rögzítés mint az egyes-kettes mondeokban.de ha elmész egy maszek műszaki boltba adnak kiszedő alkalmatosságot.
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #1163 Dátum: 2010.10.30 szombat, 19:19:54 »

pl. vékony szögek,amikkel félre tudod hajtani a lapokat,feltéve,hogy olyan a rögzítés mint az egyes-kettes mondeokban.de ha elmész egy maszek műszaki boltba adnak kiszedő alkalmatosságot.
sajna más, ezért is próbáltam átterelni mk3-as topicba, de nem érti....
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #1164 Dátum: 2010.10.30 szombat, 19:25:30 »

sajna más, ezért is próbáltam átterelni mk3-as topicba, de nem érti....
ha jól emlékszem, talán Alf rakta fel a kiszedő méretarányos rajzát, talán a hifi topicba?
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1165 Dátum: 2010.11.01 hétfő, 16:44:49 »

Üdv
Esetleg tudna nekem valaki valamit arról nyilatkozni hogy MK1 be urolag tempomat szerelhető vagy felejtős??2.0 benzinről van szó,95 ös évjáratban..
 wave

Sima ügy.
Pedálkapcsolók kellenek, tempomat motor, esetleg Instrument interface modul, bekábelezés... Kb 30 körül kapsz szettet kompletten kormánnyal együtt...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
petti
Vendég
« Új hozzászólás #1166 Dátum: 2010.11.02 kedd, 14:01:20 »

Sima ügy.
Pedálkapcsolók kellenek, tempomat motor, esetleg Instrument interface modul, bekábelezés... Kb 30 körül kapsz szettet kompletten kormánnyal együtt...

Hát ez nem hangzik rosszul...ha esetleg meggyógyul a paripám mostani rángatózós betegségéből akkor lehet kereslek tudsz-e nekem valakit ajánlani aki ezt véghez viszi rajta....
esetleg egy jó szerelő aki vágja a kocsikám porcikáit?
Naplózva
Guci07
Vendég
« Új hozzászólás #1167 Dátum: 2010.11.02 kedd, 22:10:49 »

Sima ügy.
Pedálkapcsolók kellenek, tempomat motor, esetleg Instrument interface modul, bekábelezés... Kb 30 körül kapsz szettet kompletten kormánnyal együtt...
Nekem a tempomat csak a - gombra reagál. Arra bekapcsol és 5ms után kikapcsol. Ez mitől lehet?
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1168 Dátum: 2010.11.03 szerda, 10:48:37 »

Nekem a tempomat csak a - gombra reagál. Arra bekapcsol és 5ms után kikapcsol. Ez mitől lehet?

Vmi érintkezési probléma lehet.
A Bátyámé viccesen kezdett működni: kb két év után egyszer csak gombnyomogatás közben elkezdte tartani a sebességet... Azóta jó...

Akár lehet pedálkapcsoló is. Érdemes lenne lehúzni, WD40, vmi egyéb kontakt spray, és vissza. Van egy a kuplung pedálon, és kettő a fék pedálon. Abból az egyik a féklámpáé, a másik a tempomaté. Az akurátor, vagy tempomat motor pedig előtted van a motortérben a bal első torony, és a tűzfal között a torony tetejére rögzítve. Ott is adhatsz kontaktsprayt a csatinak. Vmi azt érzékeli, hogy fékezel, kuplungolsz, vagy kikapcsolod... Minden kapcsoló működik a kormányon? Azaz érzed rendesen kattogni?
A tempomat motorból megy a plusz gázbovden a fojtószelepház oldalára. Annak sem szabad akadnia...
Nézd végig, ha találsz vmit írd le!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Guci07
Vendég
« Új hozzászólás #1169 Dátum: 2010.11.03 szerda, 13:20:23 »

Vmi érintkezési probléma lehet.
A Bátyámé viccesen kezdett működni: kb két év után egyszer csak gombnyomogatás közben elkezdte tartani a sebességet... Azóta jó...

Akár lehet pedálkapcsoló is. Érdemes lenne lehúzni, WD40, vmi egyéb kontakt spray, és vissza. Van egy a kuplung pedálon, és kettő a fék pedálon. Abból az egyik a féklámpáé, a másik a tempomaté. Az akurátor, vagy tempomat motor pedig előtted van a motortérben a bal első torony, és a tűzfal között a torony tetejére rögzítve. Ott is adhatsz kontaktsprayt a csatinak. Vmi azt érzékeli, hogy fékezel, kuplungolsz, vagy kikapcsolod... Minden kapcsoló működik a kormányon? Azaz érzed rendesen kattogni?
A tempomat motorból megy a plusz gázbovden a fojtószelepház oldalára. Annak sem szabad akadnia...
Nézd végig, ha találsz vmit írd le!
Köszi szépen ahogy tudok felkelek az ágyból,agyrázkódással nem engednek el egy hamar szomoru1
Naplózva
adrenalin
Vendég
« Új hozzászólás #1170 Dátum: 2010.11.09 kedd, 01:38:48 »

Hali az a kérdésem volna hogy az autó csinál olyat hogy menetkőzben mintha elmenne az egész feszűltség és leáll a motor is mi lehet a baj valaki segitsen pls.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1171 Dátum: 2010.11.09 kedd, 08:32:50 »

Hali az a kérdésem volna hogy az autó csinál olyat hogy menetkőzben mintha elmenne az egész feszűltség és leáll a motor is mi lehet a baj valaki segitsen pls.

Elalszanak a lámpák is? Vagy csak kinyomott kuplungnál pl leáll?
Lehet érzékelő hiba is, vagy akár vmi test probléma. Vagy oxidált akksisaruk.... Körül kéne írni jobban a problémát.
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
lacus3
Vendég
« Új hozzászólás #1172 Dátum: 2010.11.09 kedd, 17:06:53 »

 :integet2:Nekem egy zárlatos akku produkált paranormális dolgokat!
Naplózva
adrenalin
Vendég
« Új hozzászólás #1173 Dátum: 2010.11.09 kedd, 18:29:50 »

Na ja elalszanak a lámpák is és nincs kuplungom mert automata olyan mintha leveném a gyujtást és ujra ráadnám egy pillanat müve az egész
Naplózva
lacus3
Vendég
« Új hozzászólás #1174 Dátum: 2010.11.09 kedd, 19:10:12 »

Ha van rá lehetőséged teszteld egy kölcsön akkuval igy vagy megoldódik a hiba vagy kilehetzárni!
Naplózva
adrenalin
Vendég
« Új hozzászólás #1175 Dátum: 2010.11.09 kedd, 19:12:59 »

ok  megprobálom
Naplózva
adrenalin
Vendég
« Új hozzászólás #1176 Dátum: 2010.11.09 kedd, 19:21:13 »

valami más az akkun kivül mi lehet még?
Naplózva
lacus3
Vendég
« Új hozzászólás #1177 Dátum: 2010.11.09 kedd, 19:32:37 »

testhiba kontakthibás bizti a motortérben gyujtáskapcsolóbetét és még rengeteg potenciális hibaforrás az elektromosredszerben
Naplózva
alabuka
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 156


verda


E-mail
« Új hozzászólás #1178 Dátum: 2010.12.04 szombat, 16:00:54 »

sziasztok
nem müködik a kilométerórám.valakinek van valami ötlete hogyan lehetne megcsinálni.
elöre is köszi a váaszokat.
Naplózva

Ford mondeo          1993 1.6 benzin sedan 100km/11
 Ford mondeo ghia 2002 1.8 benzin sedan  100km/7,7
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #1179 Dátum: 2010.12.04 szombat, 16:38:55 »

sziasztok
nem müködik a kilométerórám.valakinek van valami ötlete hogyan lehetne megcsinálni.
elöre is köszi a váaszokat.
csak a km/h nem működik, vagy más sem?
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
alabuka
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 156


verda


E-mail
« Új hozzászólás #1180 Dátum: 2010.12.04 szombat, 17:01:51 »

csak a km/h nem működik, vagy más sem?

csak a km/h  nem müködik
Naplózva

Ford mondeo          1993 1.6 benzin sedan 100km/11
 Ford mondeo ghia 2002 1.8 benzin sedan  100km/7,7
lacus3
Vendég
« Új hozzászólás #1181 Dátum: 2010.12.04 szombat, 18:22:11 »

csak a km/h  nem müködik
Pontosan milyen a  mondeó, évjárat ,van e kilométerspirál ?vagy netán elektronikus?autómata?kéziváltós?
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1182 Dátum: 2010.12.04 szombat, 19:32:25 »

csak a km/h  nem müködik

Lehet bovden szakadás, vagy tönkrement, eltörött jeladó, vagy vmi kábelszakadás, szétcsúszott csati....
Nem szokott leállni néha magától?
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
alabuka
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 156


verda


E-mail
« Új hozzászólás #1183 Dátum: 2010.12.04 szombat, 20:03:22 »

Pontosan milyen a  mondeó, évjárat ,van e kilométerspirál ?vagy netán elektronikus?autómata?kéziváltós?

1993 mondeo 1,6 clx kéziváltós
Naplózva

Ford mondeo          1993 1.6 benzin sedan 100km/11
 Ford mondeo ghia 2002 1.8 benzin sedan  100km/7,7
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #1184 Dátum: 2010.12.04 szombat, 20:31:31 »

1993 mondeo 1,6 clx kéziváltós
ha 93-as, akkor több mint valószínű, bowdenes. az első, annak az ellenőrzése. a váltó tetején van a csatlakozása. vagy "lerágta" a négyszöget róla, vagy elszakadt. ha nem, akkor mehetünk tovább...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #1185 Dátum: 2010.12.04 szombat, 20:49:28 »

1993 mondeo 1,6 clx kéziváltós
kapd ki a műszerfalat és menj egy kört az autóval.ha forog a csatlakozó vége állandó sebességgel,akkor nem az a gond.Ha meg-meg áll akkor tuti szakadt.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1186 Dátum: 2010.12.04 szombat, 23:17:23 »

kapd ki a műszerfalat és menj egy kört az autóval.ha forog a csatlakozó vége állandó sebességgel,akkor nem az a gond.Ha meg-meg áll akkor tuti szakadt.

Miért nem a váltót szerelteted le vele? eplus2
Egyszerűbb a jeladó oldaláról támadni, azaz a váltó tetejéről leszedni a bovdent, és megtekerni azt, ha pörgeti a mutatót, akkor az OK...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #1187 Dátum: 2010.12.05 vasárnap, 09:22:44 »

Miért nem a váltót szerelteted le vele? eplus2
Egyszerűbb a jeladó oldaláról támadni, azaz a váltó tetejéről leszedni a bovdent, és megtekerni azt, ha pörgeti a mutatót, akkor az OK...
És szerinted ha nincs elszakadva az összes szál,akkor tudja úgy tekerni,hogy egyenletes legyen a sebessége?Igaz,befogja egy fúróba,alacsony fordulaton megtekeri vele és kész.Joe,Te elég nagy paraszt vagy.Ha,nem a bowden van elszakadva,hanem a műszer a rossz,akkor meg már kapásból ki kell venni a műszerfalat.Egy mozdulattal le tudja ellenőrizni mind a kettőt,igaz?Akinek meg olyan nehéz tíz csavart kitekerni,inkább hozzá se kezdjen.
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #1188 Dátum: 2010.12.05 vasárnap, 18:44:12 »

Miért nem a váltót szerelteted le vele? eplus2
Egyszerűbb a jeladó oldaláról támadni, azaz a váltó tetejéről leszedni a bovdent, és megtekerni azt, ha pörgeti a mutatót, akkor az OK...
a motortérből hogy látja a műszerfalat?
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #1189 Dátum: 2010.12.05 vasárnap, 18:47:01 »

a motortérből hogy látja a műszerfalat?
videokamerát szíjaz a vezetőülésre és utána visszanézi a felvételt idiot2
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #1190 Dátum: 2010.12.05 vasárnap, 18:47:49 »

a motortérből hogy látja a műszerfalat?
vagy megkér valakit, hogy nézze nemtudom
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #1191 Dátum: 2010.12.05 vasárnap, 18:50:05 »

videokamerát szíjaz a vezetőülésre és utána visszanézi a felvételt idiot2
ez eszembe se jutott volna, nem véletlenül nem vagyok kék  idiota hehe
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #1192 Dátum: 2010.12.05 vasárnap, 18:52:47 »

ez eszembe se jutott volna, nem véletlenül nem vagyok kék  idiota hehe
még lehetsz hehe
páran összeállnak, jól elvernek, még sárga, meg zöld is leszel egyszerre lol002
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #1193 Dátum: 2010.12.05 vasárnap, 18:54:27 »

még lehetsz hehe
páran összeállnak, jól elvernek, még sárga, meg zöld is leszel egyszerre lol002
reméljük nem  vigyor3
jah, a piros kimaradt lol002
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #1194 Dátum: 2010.12.05 vasárnap, 18:56:19 »

reméljük nem  vigyor3
jah, a piros kimaradt lol002
télleg, meg a lila is idiota
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #1195 Dátum: 2010.12.07 kedd, 11:27:20 »

Sziasztok!
Új vagyok a fórumon, de teli kérdésekkel. Kb fél éve vettem egy 96'-os, 1.6 kombi Mondeot.
Három "problémám" van, ebből 2 elektromos:
- központi zár
- csomagtér világítás.
Kp-i zár: hol/hogyan tudom kideríteni, hogy van/szereltek-e a kocsiba kp-i zárat? Ez alap volt minden Mondeo-ba?
Csom.tér világítás: ha kinyitom a csomagtér ajtót, akkor nem kapcsol be magától az izzó. ( az izzó világít, kapcsoló jó állásban van) Merre keresem a hibát?

Köszönettel,

Prétor Zsolt
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #1196 Dátum: 2010.12.07 kedd, 12:32:42 »

Sziasztok!
Új vagyok a fórumon, de teli kérdésekkel. Kb fél éve vettem egy 96'-os, 1.6 kombi Mondeot.
Három "problémám" van, ebből 2 elektromos:
- központi zár
- csomagtér világítás.
Kp-i zár: hol/hogyan tudom kideríteni, hogy van/szereltek-e a kocsiba kp-i zárat? Ez alap volt minden Mondeo-ba?
Csom.tér világítás: ha kinyitom a csomagtér ajtót, akkor nem kapcsol be magától az izzó. ( az izzó világít, kapcsoló jó állásban van) Merre keresem a hibát?
Szia!

Először is Üdv!
Másodszor, hol a 3. probléma?
Amúgy:
- Mindkét első ajtó nyitásakor/zárásakor előfordul a probléma, miszerint nem nyitja/zárja a többi ajtót? Egyébként valami érintkezési hibára gyanakszom, ha van alapból központi a kocsiban, és tudtommal alapfelszereltség.
- Nálam a zárban volt a gubanc, szerelő megoldotta. Ugyanis az van, hogyha kinyitod a csomagtérajtót, akkor a zárszerkezetben (ami az ajtón van) van valami érintkező, aminek a hatására kapcsolódik fel a világítás. Ezt mondta a szerelő.

Sok sikert, Üdv, HegeGabi.
Naplózva
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #1197 Dátum: 2010.12.07 kedd, 12:45:33 »

Szia!

Először is Üdv!
Másodszor, hol a 3. probléma?
Amúgy:
- Mindkét első ajtó nyitásakor/zárásakor előfordul a probléma, miszerint nem nyitja/zárja a többi ajtót? Egyébként valami érintkezési hibára gyanakszom, ha van alapból központi a kocsiban, és tudtommal alapfelszereltség.
- Nálam a zárban volt a gubanc, szerelő megoldotta. Ugyanis az van, hogyha kinyitod a csomagtérajtót, akkor a zárszerkezetben (ami az ajtón van) van valami érintkező, aminek a hatására kapcsolódik fel a világítás. Ezt mondta a szerelő.

Sok sikert, Üdv, HegeGabi.
Köszi válaszod.
A 3. probléma az általános kérdésekbe ment, hátsó kipufogó.

- kp-i zár: mindkét első ajtónál jelentkezik. Ha alapfelszereltség, akkor marad a hiba keresés.
- világítás: akkor szereljem szét az ajtóban levő zárat és nézem meg az érintkezőt? Földi halandó, szét és össze tud rakni egy hátsó zárat?
Préti
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #1198 Dátum: 2010.12.07 kedd, 14:06:44 »

Köszi válaszod.
A 3. probléma az általános kérdésekbe ment, hátsó kipufogó.

- kp-i zár: mindkét első ajtónál jelentkezik. Ha alapfelszereltség, akkor marad a hiba keresés.
- világítás: akkor szereljem szét az ajtóban levő zárat és nézem meg az érintkezőt? Földi halandó, szét és össze tud rakni egy hátsó zárat?
Préti
legegyszerűbben úgy tudod ellenőrizni a központizár létezését, hogy kirántod a kesztyűtartót. a központizár modul oda van felcsavarozva. egy fekete doboz.
ha van és nem működik, akkor az első dolog, amit érdemes megnézned a padlóköteg átvezetés. az anyós oldalon találod a szőnyeg alatt az ülés rögzítő keresztsínnél. az szokott elkorrodálni és e miatt nem működik. ha kell róla pontos leírás, szólj.
a hátsó ajtót, ha felnyitod, a zár bal oldalán kell legyen egy kék színű kis műanyag dobozka. abban van a nyitásérzékelő.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #1199 Dátum: 2010.12.07 kedd, 14:52:01 »

legegyszerűbben úgy tudod ellenőrizni a központizár létezését, hogy kirántod a kesztyűtartót. a központizár modul oda van felcsavarozva. egy fekete doboz.
ha van és nem működik, akkor az első dolog, amit érdemes megnézned a padlóköteg átvezetés. az anyós oldalon találod a szőnyeg alatt az ülés rögzítő keresztsínnél. az szokott elkorrodálni és e miatt nem működik. ha kell róla pontos leírás, szólj.
a hátsó ajtót, ha felnyitod, a zár bal oldalán kell legyen egy kék színű kis műanyag dobozka. abban van a nyitásérzékelő.
Köszi!
Este megnézem a "fekete-dobozt" aztán visszajelzek.
A kék kis dobozkát már láttam, annak mi a működési elve? Mi alapján dönti el, hogy nyitva az ajtó vagy sem?
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
Oldalak: 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 ... 114   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.07 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.